Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Bój o Kurdystan !
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:56, 21 Wrz 2014    Temat postu: Bój o Kurdystan !

Tureccy Kurdowie przechodzą do Syrii, by walczyć z islamistami

Kilkuset kurdyjskich bojowników przeszło z Turcji do sąsiedniej Syrii, by bronić tam zamieszkanych przez Kurdów obszarów, atakowanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego - poinformowało dzisiaj Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Bojownicy ci przyłączyli się do sił kurdyjskich walczących z Państwem Islamskim w rejonie miasta Ajn al-Arab (kurdyjska nazwa - Kobane). Dżihadyści od trzech dni prowadzą tam ofensywę, zajmując kolejne wsie i zmuszając dziesiątki tysięcy syryjskich Kurdów do ucieczki.

Syryjscy Kurdowie skutecznie odpierali dżihadystów przez ostatnie dwa lata. Starli się nawet z siłami Państwa Islamskiego w północnym Iraku, otwierając bezpieczne przejście dla tysięcy ludzi z mniejszości Jazydów, których dżihadyści uważają za apostatów. Sytuacja zmieniła się jednak w tym miesiącu. Siły Państwa Islamskiego, wyposażone w broń i pojazdy opancerzone armii irackiej, która uciekła przed nimi w czerwcu, przystąpiły do ofensywy w rejonie Kobane.

Turecki wicepremier Numan Kurtulmus poinformował, że od wczoraj co najmniej 45 tys. syryjskich Kurdów z rejonu Kobane przedostało się do Turcji, uciekając przed ofensywą dżihadystów. Turcja otworzyła wczoraj granicę z północno-wschodnią Syrią, by wpuścić uciekających Kurdów.

...

Rozpoczęła się bitwa o Kurdystan ! Ten najbardziej pokrzywdzony lud któremu haniebnie odmówiono własnego państwa teraz jest ... OSTATNIA NADZIEJĄ WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY MU SZKODZILI ! Takie są wyroki Boga . Ostatni będą pierwszymi ! Kurdowie ratują świat ! Trzeba stworzyć jednolity front WAS wszystkich patriotów syryjskich i Kurdów . Połączyć się wzdłuż granicy Turcji i oprzeć plecami o nią . Zawsze współdziałanie daje największe sukcesy ! I BRONI DLA TYCH WSPANIAŁYCH LUDZI Z SYRII I KURDÓW !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:13, 22 Wrz 2014    Temat postu:

Syryjskie Obserwatorium: siły Państwa Islamskiego otoczyły Ajn al-Arab

Trzecie co do wielkości kurdyjskie miasto w Syrii, Ajn al-Arab (kurdyjska nazwa - Kobane) jest "całkowicie otoczone" przez dżihadystów z Państwa Islamskiego - poinformowało w niedzielę opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dżihadyści, którzy w ostatnich dniach zajęli ponad 60 kurdyjskich wsi w tym rejonie, "posunęli się dalej naprzód i znajdują się w niektórych miejscach zaledwie kilkanaście kilometrów od miasta" - powiedział szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Według tej organizacji w walkach sił kurdyjskich i Państwa Islamskiego zginęło od wtorku wieczorem 37 dżihadystów i 27 Kurdów. Po stronie Państwa Islamskiego większość zabitych bojowników to nie-Syryjczycy, a np. Czeczeni czy obywatele państw Zatoki Perskiej - powiedział Rahman.

Obserwatorium podaje też, że nadal z rejonu Ajn al-Arab ku granicy z Turcją ucieka kurdyjska ludność cywilna. Według Ankary na terytorium Turcji schroniło się 60 tys. syryjskich Kurdów.

W sobotę Obserwatorium powiadomiło, że kilkuset kurdyjskich bojowników przeszło z Turcji do Syrii, by bronić zamieszkanych przez Kurdów terenów.

Syryjscy Kurdowie skutecznie odpierali dżihadystów przez ostatnie dwa lata. Starli się nawet z siłami Państwa Islamskiego w północnym Iraku, otwierając bezpieczne przejście dla tysięcy ludzi z mniejszości Jazydów, których dżihadyści uważają za apostatów. Sytuacja zmieniła się jednak w tym miesiącu. Siły Państwa Islamskiego, wyposażone w broń i pojazdy opancerzone armii irackiej, która uciekła przed nimi w czerwcu, przystąpiły do ofensywy w rejonie Kobane. Zajęcie tego miasta pozwoliłoby dżihadystom na kontrolowanie ciągłego pasa terytorium na znacznej części granicy syryjsko-tureckiej i zbliżyłoby ich do pozostałych kurdyjskich regionów w Syrii.

...

BRONI DLA KURDÓW ONI JUŻ POTRAFIĄ WALCZYĆ !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:08, 24 Wrz 2014    Temat postu:

Kurdyjki wypowiadają wojnę "seksualnemu dżihadowi"

Niezliczone kobiety i dziewczęta w Syrii i Iraku padają ofiarą ter­rorystów IS. Ich propaganda pełna jest obrzydliwych, seksual­nych fantazji. Kurdyjki nie chcą być bezczynne. Uczą się obcho­dzenia z bronią i sztuki walki.

Houzan Mahmoud, rzeczniczka "Organizacji na rzecz Wolności Kobiet w Iraku" nie ma wątpliwości: nazwa organizacji terrory­stycznej Państwo Islamskie (IS) na zawsze będzie związana z mordowaniem kobiet, gwałtami i uprowadzeniami kobiet i dziewcząt sprzedawnych później jako niewolnice. - Wdzierają się do domów, gdzie mieszkają rodziny, w których są dziewczęta, o ile wiem także dzieci i wydają je za dżihadystów. Nazywają to "nikah", co jest niczym innym niż przemocą wobec dzieci. Jest to drastyczne naruszenie praw dziecka i praw człowieka - mówi walcząca o prawa kobiet iracka Kurdyjka Mahmoud.

Według jej obserwacji, znaczna część propagandy IS obraca się wokół przemocy seksualnej. Państwo Islamskie obiecuje swoim wojownikom 72 dziewice w niebie a na ziemi seksualny dżihad, w którym kobiety muszą stać do dyspozycji wojowników.

"Tylko umiarkowane zainteresowanie"

Zdanie to podziela Haleh Esfandiara, naukowiec irańskiego po­chodzenia kierująca działem Bliskiego Wschodu w waszyngtoń­skim Międzynarodowym Centrum Woodrowa Wilsona. Pod ko­niec sierpnia głośny stał się jej artykuł w "Wall Street Journal". "Potworności, na jakie skazane są kobiety i dziewczęta, które do­staną się w ręce dżihadystów IS, w międzynarodowych mediach budzą tylko umiarkowane zainteresowane" - napisała. Przy tym terroryści Państwa Islamskiego są barbarzyńscami, powiedziała amerykańskiej telewizji MSNBC. - "Za mąż" wydawane są dzieci. To, na co skazane są kobiety wszędzie tam, gdzie tylko pojawi się IS, jest niewiarygodne - zaznaczyła.

Przykłady systematycznych zbrodni wobec kobiet można mno­żyć. Jak choćby ten z Syrii: terroryści uprowadzili kobietę doma­gając się od męża bardzo wysokiego okupu. - Mąż zapłacił 30 tys. dolarów - w tej części świata to bardzo dużo pieniędzy. Odzyskał żonę. Opowiedziała mu, że została zgwałcona sto razy. Potwa­rzam: sto razy. Poza tym jest w ciąży - opowiada Esfandiara.

Samoobrona

Jazydki z północnego Iraku nie chcą bezczynnie czekać. Właśnie tam dżihadyści z Państwa Islamskiego uprowadzili, jak się szacu­je, tysiące młodych jazydek. W reakcji Peszmergowie obserwują w ostatnich tygodniach wyraźnie większą liczbę rekrutek.

W As-Sulajmanijja, w górach Kurdystanu młode kobiety ćwiczą składanie i rozkładanie karabinów. - Straszne wydarzenia w Sin­dżar i napaści na kobiety zmieniły wiele Kurdyjek. Przychodzą do nas, najpierw dziesięć kobiet, potem było ich już dwadzieścia - mówi Faiza Aziz Fakih, oficer żeńskich oddziałów Peszmergów. Kobiety opowiadały o napaściach i tłumaczyły, że chcą nauczyć się wojskowych reguł i obchodzenia z bronią, żeby móc się bro­nić.

- Po przeszkoleniu młode Kurdyjki kierowane są na front przebie­gający obecnie na południowy zachód od Irbilu - mówi komen­dantka rekrutek Nahida Ahmed Rashid. - Nasze bojowniczki nie boją się IS. To Peszmergowie, nauczyły się obsługiwania i lekkiej, i ciężkiej broni, i rwą się na front - stwierdza dowódczyni.

...

Peszmerginie po polsku choć pewnie w oryginale nie odmieniają !
TAK JEST TO JEST DUCH TO SĄ KURDOWIE ! Serce rośnie ! Nie to co dziadostwo zwane Armią Iraku wyprodukowane przez USA . To się rozlecialo i islamiści mają z tego tylko darmowy sprzęt . ZAKAZ SZKOLENIA PRZEZ USA KURDÓW ! To USA mogą się od nich uczyć ! Trzeba tylko kursów technicznych obsługi broni ale nie walki . To Kurdowie potrafią ! TO JEST GODZINA KURDYSTANU !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:23, 26 Wrz 2014    Temat postu:

Kurdowie zatrzymali ofensywę Państwa Islamskiego

Przedstawiciele syryjskich Kurdów poinformowali dziś, że siły kurdyjskie zatrzymały ofensywę Państwa Islamskiego (IS) na pół­nocy Syrii. Wcześniej pojawiły się doniesienia o atakach lotni­czych na cele dżihadystów w okolicach miasta Ajn al-Arab (Koba­ne).

Dwaj cytowani przez Reutera przedstawiciele Kurdów powiedzie­li, że siły kurdyjskie w północnej Syrii w czasie nocnych starć wokół miasta Ajn al-Arab powstrzymały natarcie sił Państwa Is­lamskiego.

IS rozpoczęło ofensywę na terenach kurdyjskich ponad 10 dni temu, gromadząc wokół Ajn al-Arab bojowników, ciężką broń, a nawet czołgi. Z miasta i okolicznych wsi uciekło do pobliskiej Tur­cji ponad 100 tys. ludzi.

W środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że kontrolowane przez dżihadystów syryjskie terytoria przy grani­cy z Turcją i Irakiem były celem serii ataków lotniczych. Nalotów dokonały niezidentyfikowane samoloty i zaatakowały pozycje IS 35 km na południowy zachód od Ajn al-Arab - poinformowano.

W czwartek Obserwatorium mówiło o atakach amerykańskiego lotnictwa na cele Państwa Islamskiego położone w Syrii wzdłuż Eufratu.

...

Tak jest ! Historia Kurdystanu tworzy się ! Kurdowie i Wolną Syria to zawiesiły które naprawdę walczą ! I to wspaniale ! Brawo ! Trzeba się połączyć ! I zwyciężyć ostatecznie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:25, 26 Wrz 2014    Temat postu:

Kurdyjscy obrońcy Ajn al-Arab: amerykańskie naloty niezbyt skuteczne

Obrońcy kurdyjskiego miasta Ajn al-Arab na północy Syrii twier­dzą, że amerykańskie ataki powietrzne na pozycje oblegających ich dżihadystów z Państwa Islamskiego są "niezbyt skuteczne".

- Nareszcie amerykańscy lotnicy przeprowadzili bombardowa­nia przedpola Ajn al-Arab (Kobane), ale nie były one celne - tę te­lefoniczną wiadomość przekazał hiszpańskiej agencji EFE z mia­sta obleganego przez siły Państwa Islamskiego kurdyjski kore­spondent wojenny Mustafa Bale.

- Nie zniszczyli czołgów, nie zadali Państwu Islamskiemu żad­nych poważniejszych strat - donosi Bale.

- W ciągu ostatnich godzin siły dżihadu nasiliły ataki na miasto, po tym gdy poprzedniego dnia cofnęły się o kilka kilometrów z jego przedpoli pod naporem kontratakujących oddziałów kurdyj­skich - informuje hiszpańską agencję kurdyjski lekarz jednego z miejskich szpitali.

...

Miejmy swiadomosc jaka jest skutecznosc wojsk USA . Pewnie gorsza niz oslawionej armii wloskiej . Przeciez w 1944 w Normandii to Niemcy ponosili kleski glownie dlatego ze Hitler zakazal sie wycofywac ! Mimo ze atakowalo 20 tys !!! samolotow aliantow Niemcy sie wymykali a gdyby nie Hitler mogli uratowac skore . Stad tez takie wyniki w Wietnamie Afganistanie Iraku . Masa huku i nic . Niestety .

Obecnie front przebiega o 10 do 15 kilometrów na południe i na wschód od miasta.

W czwartek życie w centrum miasta toczyło się niemal normal­nie; wielu mieszkańców, którzy uciekli w ostatnich dniach do Tur­cji, powróciło do domów. Byli to głównie młodzi Kurdowie, goto­wi do wzięcia udziału w obronie miasta.

Największym problemem jest niedostatek broni i amunicji - twier­dzi kurdyjski adwokat, Zidane, który przekroczył w czwartek gra­nicę turecko-syryjską, aby wrócić do Ajn al-Arab.

.... BRONI KURDOM !

Dzięki obowiązkowej służbie wojskowej wszyscy mężczyźni w Syrii mają wojskowe przeszkolenie, są więc w stanie uczestniczyć w walkach.

Zidane skarżył się telefonicznie zagranicznym dziennikarzom, że ani Europa, ani Stany Zjednoczone nie zatroszczyły się, aby do­starczyć obrońcom miasta uzbrojenie i pomoc humanitarną.

- Nie otrzymaliśmy ani jednego naboju, ani jednego bochenka chleba również od Masuda Barzaniego (prezydent irackiego Kur­dystanu) - powiedział Zidane.
Wśród obrońców Ajn al-Arab jest sporo kobiet, które zdobyły do­świadczenie bojowe w kurdyjskiej partyzantce, zarówno w Syrii, jak i w Turcji.

Ze stutysięcznej ludności Ajn al-Arab w mieście pozostało 20 000 mieszkańców i 15 000 kurdyjskich bojowników walczących w obronie miasta, które do niedawna miało 100 000 ludności.

!!!!

NIEZWYKLA OBRONA COS JAK LWOWA ! CZY WARSZAWY ! LEGENDA !
I goralki ... Jest dosc typowe ze kobiety z gor walcza jak mezczyzni . To samo na Kaukazie . Stad i pozycja kobiet u gorali jest wyzsza . Dla kobiet trzeba mniejszej broni okolo 67 % wagi normalnej . Nawet bron jest dla mezczyzn ! Tak wymiary i waga sa mierzone na mezczyzn ! Dla kobiet meska bron jest niedobra za ciezka i za duza z tym ze bardziej zbyt ciezka . Dlatego jesli macie dawajcie im mniejsze karabiny . Wtedy skutecznosc wzrosnie ...
I znowu historia na naszych oczach ! I oczywiscie spelniaja sie moje marzenia . To nie jest tak ze przypadkiem sie tym zajmuje . Od dziecka marzylem o Wolnym Kurdystanie . Doslownie Bóg spelnia wszystko czego pragne ! Dlatego ze nie pragne kasy wladzy i sie nachapac . Takich pragnien Bóg nie spelnia !
Ale oczywiscie jako dziecko nigdy bym nie przypuscil ze na moich oczach wszystko bedzie isc ku dobru . Zreszta jak niemal wszyscy Polacy juz nam sie spelnilo zdechniecie komuny i CCCP ! I to wzglednie cywilizowane . Jelcyn sie okazuje wybitnym politykiem . Oczywiscie alkoholizm go kompletnie zniszyl ale woda zniszczy kazdego . Nawet dobrego wiec nie oceniamy nalogu a czyny . I tu madrosc rozmontowania CCCP zadziwia zwlaszcza na tle putinizmu . Co nie pija a to co wyprawiaja swiadczy o braku mozgu ...
Upadek komuny umozliwil tej czesci swiata wolnosc ale sa i inni nieszczesliwi . Kurdowie Arabowie Afryka Azja . TYBET ! Ich cierpienia nie sa gorsze ! Ich godzina tez nadchodzi SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 0:43, 28 Wrz 2014    Temat postu:

Pierwszy transport niemieckiej broni dla Kurdów dotarł do Iraku

Decyzja o dozbrojeniu Kurdów oznacza zwrot w polityce Niemiec

Pierwszy transport niemieckiej broni dla walczących z dżihadystami Kurdów dotarł dziś w nocy do Irbilu w północnym Iraku. Jak poinformowała Bundeswehra, w transporcie znalazły się m.in. wyrzutnie przeciwpancerne, karabiny szturmowe i amunicja. To zwrot w polityce Niemiec, które dotychczas udzielały jedynie pomocy humanitarnej.

Na pokładzie holenderskiego samolotu transportowego Bundeswehra dostarczyła do Iraku 27 ton broni i amunicji. Wcześniej do Irbilu przyleciała grupa niemieckich wojskowych, która zajmie się szkoleniem Kurdów, walczących z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Jak poinformowała agencja dpa, Niemcy chcą uzbroić około 10 tysięcy kurdyjskich żołnierzy. W sumie dostarczą im około 600 ton broni, sprzętu wojskowego i amunicji o wartości 70 milionów euro.

W czwartek gościła w Irbilu minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Zapewniła ona Kurdów o poparciu rządu w Berlinie dla ich walki z Państwem Islamskim. Po spotkaniu z von der Leyen, prezydent autonomicznego regionu Kurdystanu w Iraku Masud Barzani powiedział, że Kurdowie potrzebują od społeczności międzynarodowej dużo więcej broni i - jak podkreślił - lepszej jakości. - To nie jest tylko nasza wojna. Walczymy z terrorystami także w imieniu całego świata - powiedział Barzani.

Decyzja o dozbrojeniu Kurdów oznacza zwrot w polityce Niemiec. Dotychczas władze w Berlinie jedynie udzielały pomocy humanitarnej uciekinierom w północnym Iraku. Rząd Niemiec sugerował ponadto, że może wysłać sprzęt wojskowy, ale nie służący do zabijania - hełmy, kamizelki kuloodporne, noktowizory i ciężarówki.

...

Przynajmniej czesciowo postanowili skonczyc z hanba . Tpz tam jest ludobojstwo trzeba zgniesc jak Hitlera .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:24, 28 Wrz 2014    Temat postu:

Obrona kurdyjskiego Ajn al-Arab przed atakami dżihadu - z pomocą Ankary

Pierwsza pomoc dla kurdyjskiego miasta Ajn al-Arab w północnej Syrii, szturmowanego przez dżihadystów, nadeszła od tureckiej opozycji parlamentarnej. To konwój z żywnością i lekami. Rząd turecki, wg Kurdów, stara się jednak "nie drażnić" Państwa Islamskiego.

Do szturmowanego od tygodnia Ajn al-Arab (Kobane), w którym ze stu tysięcy mieszkańców pozostała tylko niewielka część ludności i kilkanaście tysięcy obrońców, przybyła w czwartek delegacja opozycyjnej tureckiej partii socjaldemokratycznej (CHP) z jej wiceprzewodniczącym Velim Agbabą.

Dżihadyści zajęli od połowy września ponad sto miejscowości wokół Ajn al-Arab i próbują zamknąć pierścień okrążenia, jednak wjazd do miasta od strony północnej jest jeszcze możliwy. Tędy wjechał z Turcji zorganizowany przez tureckich socjaldemokratów konwój dziesięciu ciężarówek wiozących żywność i opatrunki.

Obrońcy miasta skarżyli się Agbabie, że wojska Państwa Islamskiego otrzymują regularne zaopatrzenie w broń, amunicję i żywność drogą kolejową z zajętej przez islamistów części Iraku. Dowozi je bez przeszkód linią kolejową biegnącą wzdłuż granicy turecko-syryjskiej turecki pociąg towarowy. Linia przechodzi częściowo przez terytorium tureckie, a częściowo - syryjskie.

Jednocześnie od tygodnia na granicę turecko-syryjską przybywają setki samochodów z Kurdami z całej Turcji, którzy organizują patrole, aby utrudnić dostawy zaopatrzenia dla wojsk dżihadu nacierających na Ajn al-Arab.

- Rząd turecki współdziała z Państwem Islamskim i ułatwia rekrutację jego werbownikom działającym w Stambule i Ankarze - pisał we wtorek w depeszy z Ankary barceloński dziennik "La Vanguardia".

Gulser Yildirim, deputowana Demokratycznej Partii Ludowej (HDP), czwartej siły politycznej tureckiego parlamentu, która walczy jako wolontariusz w obronie Ajn al-Arab, powiedziała w tych dniach dziennikarzom: - Celem Państwa Islamskiego nie jest zdobycie samego Ajn al-Arab, lecz eksterminacja Kurdów, którzy stanowią najbardziej zdeterminowaną siłę militarną w walce z dżihadem na północy Iraku i Syrii. -

Według niej rozpoczęty przed dwoma laty proces pokojowy między Kurdyjską Partią Pracy i kurdyjskimi partyzantami a rządem tureckim "znalazł się w poważnym kryzysie wskutek cichego poparcia islamskiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana dla dżihadystów".

"Nie można zawierać pokoju tylko z częścią narodu kurdyjskiego", wyłączając z tego procesu Kurdów syryjskich - dodaje Yildirim.

W istocie jednak Turcja ponosi szczególnie ciężkie koszty wojny w Syrii. Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) ocenił w ogłoszonym w piątek komunikacie, że w Turcji znalazło schronienie już 144 000 nowych syryjskich uchodźców, szukających ratunku przed zbrojnymi fanatykami z Państwa Islamskiego.

Wezwał on kraje wspólnoty europejskiej do współpracy w niesieniu pomocy uciekinierom z Syrii, objętej wojną domową.

Łącznie do Turcji napłynęło już od początku wojny domowej w Syrii, tj. od wiosny 2011 roku, 1,3 miliona uchodźców z Syrii.

Turecka straż graniczna zamknęła granice dla uchodźców z Syrii uciekających przed dżihadystami i ostatnio pozwala jedynie na wjazd samochodów z rannymi i chorymi.

...

ERDOGAN TY BYDLAKU ODPOWIESZ PRZED BOGIEM ZA TE ZBRODNIE !
Dlatego satanisci zwolnili zakladnikow tureckich a innych morduja !
Prawda o czlowieku wychodzi w sytyacji kryzysu ! ZADAM NALOTOW NA ANKARE !
Tak oto bohaterscy Kurdowie opuszczeni ze wszystkich stron walcza z satanizmem ! Zreszta okrywajac sie chwala ! Piekne ale i straszne !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:15, 29 Wrz 2014    Temat postu:

Turcja: kilkanaście czołgów na granicy z Syrią

Tu­rec­kie czoł­gi za­ję­ły po­zy­cje na wzgó­rzu w po­bli­żu ob­lę­żo­ne­go mia­sta Ajn al-Arab (kur­dyj­skie Ko­ba­ne), na pół­no­cy Syrii - po­in­for­mo­wał Reu­ters. Wcze­śniej na te­ry­to­rium Tur­cji spa­dły po­ci­ski, któ­ry­mi dżi­ha­dy­ści ostrze­la­li to sy­ryj­skie mia­sto.

Po­zy­cje, w po­bli­żu tu­rec­kiej bazy woj­sko­wej na pół­noc­ny wschód od Ajn al-Arab, za­ję­ło co naj­mniej 15 tu­rec­kich czoł­gów z dzia­ła­mi skie­ro­wa­ny­mi na sy­ryj­ską stro­nę gra­ni­cy. Agen­cja Reu­te­ra re­la­cjo­nu­je, że nad mia­stem uno­szą się chmu­ry dymu, pod­czas gdy trwa ostrzał jego wschod­nich i za­chod­nich krań­ców.

Na tu­rec­kie te­ry­to­rium spa­dły dziś co naj­mniej dwa po­ci­ski, po czym w kie­run­ku sy­ryj­skiej gra­ni­cy ru­szy­ły ko­lej­ne czoł­gi i po­jaz­dy opan­ce­rzo­ne. Wcze­śniej tu­rec­kie woj­sko po­in­for­mo­wa­ło, że w nie­dzie­lę od­po­wie­dzia­ło ogniem, gdy na tu­rec­ką stro­nę gra­ni­cy spa­dły dwa po­ci­ski moź­dzie­rzo­we.

Ponad ty­dzień temu dżi­ha­dy­ści Pań­stwa Is­lam­skie­go roz­po­czę­li szturm na za­miesz­ka­ne głów­nie przez Kur­dów Ajn al-Arab. Mia­sto jest ob­lę­żo­ne z trzech stron, ty­sią­ce Kur­dów zo­sta­ło zmu­szo­nych do uciecz­ki na te­ry­to­rium Tur­cji.

Tur­cja od­ma­wia­ła do tej pory ob­ję­cia wio­dą­cej roli w do­wo­dzo­nej przez USA ko­ali­cji prze­ciw­ko Pań­stwu Is­lam­skie­mu, ale pre­zy­dent Recep Tay­y­ip Er­do­gan oświad­czył, że tu­rec­kie woj­ska mogą być wy­ko­rzy­sta­ne, gdy za­pad­nie mię­dzy­na­ro­do­wa zgoda w celu pod­ję­cia dzia­łań na rzecz za­pew­nie­nia uchodź­com schro­nie­nia na te­ry­to­rium Syrii.

>>>

To pokazowa czy beda realne dzialania ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:11, 01 Paź 2014    Temat postu:

Turecka prasa: już 35 tureckich czołgów na granicy z Syrią

35 tureckich czołgów stoi kilkaset metrów od granicy z Syrią w re­akcji na ofensywę Państwa Islamskiego (IS) w rejonie syryjskiego miasta Ajn al-Arab (kurdyjska nazwa - Kobane). Z przystąpie­niem do akcji armia czeka na zgodę parlamentu - piszą tureckie gazety.

Czołgi z działami skierowanymi w stronę Syrii zajęły pozycje w odległości ok. 400 metrów od granicy, po tureckiej stronie. Goto­wych do udziału w działaniach zbrojnych jest 10 tys. żołnierzy, kolejnych 500 jest w rezerwie - podał we wtorek bliski kręgom rządowym dziennik "Sabah".

Dziennik "Hurriyet" pisze z kolei, że szef sztabu generalnego tu­reckich sił zbrojnych generał Necdet Ozel czeka teraz na decyzję parlamentu, który - według agencji dpa - w czwartek ma głoso­wać nad rezolucją pozwalającą rządowi podjąć akcję zbrojną przeciw dżihadystom w Iraku i Syrii.

Turcja odmawiała do tej pory udziału w dowodzonej przez USA koalicji przeciwko IS, głównie z powodu uprowadzonych w czerwcu w Mosulu 49 pracowników tureckiego konsulatu. 20 września porwani wrócili do kraju. W ubiegłym tygodniu prezy­dent Recep Tayyip Erdogan oświadczył jednak, że jego kraj może zapewnić wsparcie wojskowe i logistyczne międzynarodowej ko­alicji. Tureckie wojska mogą być wykorzystane, gdy będzie mię­dzynarodowa zgoda w sprawie działań na rzecz zapewnienia uchodźcom schronienia na terytorium Syrii - powiedział.

Erdogan chce utworzyć strefę buforową po syryjskiej stronie gra­nicy, która sięgałaby 20-30 km w głąb terytorium Syrii i obejmo­wała oblężone przez islamistów miasto Ajn al-Arab. Strefę miały­by monitorować siły międzynarodowe i wojsko tureckie.

Wczoraj agencja Reuters informowała, że co najmniej 15 turec­kich czołgów zajęło tego dnia pozycje na wzgórzu w pobliżu Ajn al-Arab. Wcześniej na terytorium Turcji spadły co najmniej dwa pociski wystrzelone w tej okolicy przez dżihadystów. Także w nie­dzielę wojsko odpowiedziało ogniem, gdy na turecką stronę grani­cy spadły dwa pociski moździerzowe.

Ponad tydzień temu IS rozpoczęło szturm na zamieszkane głów­nie przez Kurdów Ajn al-Arab. Miasto jest oblężone z trzech stron, tysiące Kurdów zostało zmuszonych do ucieczki na teryto­rium Turcji.

...

Pokazowka czy realna pomoc ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:45, 01 Paź 2014    Temat postu:

Recep Tayyip Erdogan: Turcja będzie walczyć z Państwem Islamskim


Recep Tayyip Erdogan - Reuters

- Turcja będzie walczyć z Państwem Islamskim i innymi grupami terrorystycznymi w regionie. Nadal domaga się odejścia od wła­dzy prezydenta Syrii Baszara el-Asada - oświadczył szef tureckie­go państwa Recep Tayyip Erdogan.

W związku ze zbliżeniem się bojowników Państwa Islamskiego do granicy tureckiej na odległość wzroku na Ankarę wywierana jest presja, by odgrywała większą rolę w koalicji, na której czele stoją Stany Zjednoczone i która bombarduje cele dżihadystów w Syrii i Iraku - pisze agencja Reutera.
REKLAMA


- Będziemy skutecznie walczyć zarówno z Państwem Islamskim, jak i z innymi organizacjami terrorystycznymi w regionie. Za­wsze będzie to naszym priorytetem - powiedział Erdogan w wy­stąpieniu w parlamencie.

Zapewnił również, że kolejnym priorytetem Turcji jest "odsunię­cie syryjskiego reżimu, pomoc w ochronie integralności teryto­rialnej Syrii i zachęcanie do konstytucyjnego, parlamentarnego systemu rządów, który obejmie wszystkich obywateli".

Pojazdy opancerzone na granicy z Syrią

Turcja dzieli z Syrią i Irakiem granicę liczącą 1200 km. Władze w Ankarze już przyjęły 1,5 mln syryjskich uchodźców, którzy ucie­kli z kraju przed konfliktem.

W tym tygodniu w związku z intensyfikacją walk Turcja rozmie­ściła na granicy z Syrią czołgi i pojazdy opancerzone. Rząd skiero­wał do parlamentu projekt rezolucji, która pozwalałaby siłom zbrojnym na podjęcie ewentualnych operacji poza granicami kraju, m.​in. przeciw dżihadystom.

Ankara obawia się jednak, że jeśli amerykańskim atakom nie bę­dzie towarzyszyła długofalowa polityczna strategia walki z Pań­stwem Islamskim, to mogą one tylko wzmocnić Asada, a także bo­jowników kurdyjskich. Są oni powiązani z Kurdami żyjącymi w Turcji, którzy od 30 lat walczą o większą autonomię.

- Tony bomb powietrznych tylko opóźnią zagrożenie i niebezpie­czeństwo - ocenił Erdogan. - Jesteśmy otwarci i gotowi na wszel­ką współpracę w walce z terroryzmem. Jednak wszyscy muszą zrozumieć, że Turcja nie jest krajem szukającym tymczasowych rozwiązań oraz że Turcja nie pozwoli innym tego wykorzystać - podkreślił prezydent.

...

Bedziemy obserwowac WNIKLIWIE ! Erdogan musi pamietac ze skoro powoluje sie na Boga to Bóg musi go rozliczyc szczegolnie czy prowadzi polityke sumienia pomocy pokrzywdzonym ubogim cierpiacym bo taki jest Bóg . MILOSIERNY !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:07, 02 Paź 2014    Temat postu:

Zgoda parlamentu w Turcji na interwencję zbrojną przeciw dżihadystom

Turecki parlament zdecydowaną większością zaaprobował dzi­siaj projekt rządowej rezolucji zezwalającej tureckiej armii na in­terwencję zbrojną przeciwko dżihadystom Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

Projekt zezwala również zagranicznym żołnierzom na stacjono­wanie na terytorium Turcji i używanie jej baz wojskowych w celu zwalczania dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).

Zgodnie z turecką konstytucją parlament musi wydać zgodę na ewentualną operację wojskową za granicą, a także na stacjonowa­nie w Turcji zagranicznych żołnierzy biorących w niej udział.

Parlament aprobował wcześniej operacje w Iraku i Syrii wymie­rzone w kurdyjskich separatystów. Przyjęty dziś wniosek rozsze­rza te kompetencje, aby Ankara mogła reagować również na za­grożenie ze strony Państwa Islamskiego, które kontroluje znacz­ne tereny Iraku i Syrii.

Po początkowej odmowie Turcja sygnalizowała w ostatnich dniach gotowość przyłączenia się do międzynarodowej koalicji, pod dowództwem USA, zwalczającej dżihadystów. Roli, jaką od­grywać ma Turcja, nie sprecyzowano. Po czwartkowym głosowa­niu premier Ahmet Davutoglu zwołał spotkanie z udziałem m.​in. przedstawicieli armii, na którym warunki te mają zostać ustalo­ne. Politolodzy wskazują, że wniosek dopiero przygotowuje pod­stawy prawne dla możliwej interwencji; minister obrony Ismet Yilmaz apelował, by nie oczekiwać "natychmiastowych kroków".

Prezydent Recep Tayyip Erdogan w minionych dniach podkre­ślał, że jego kraj jest gotowy uczynić wszystko, "co konieczne" w celu walki z Państwem Islamskim. Zaznaczał zarazem, że dopro­wadzenie do upadku reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada pozostaje jednym z jego priorytetów.

Ankara obawia się, że jeśli amerykańskim atakom nie będzie to­warzyszyła długofalowa polityczna strategia walki z Państwem Islamskim, to mogą one tylko wzmocnić Asada, a także bojowni­ków kurdyjskich. Są oni powiązani z Kurdami żyjącymi w Turcji, którzy od 30 lat walczą o większą autonomię.

Głosowanie parlamentarne odbywało się w czasie, gdy bojowni­cy Państwa Islamskiego zbliżają się do kurdyjskiego miasta Koba­ne (Ajn al-Arab) na północy Syrii, kilka kilometrów od granicy z Turcją.

Projekt rządu, który dysponują większością absolutną w parla­mencie, został przyjęty stosunkiem głosów 298-98.

...

Czyli droga wolna ! MACIE CZYM WALCZYC ! WIEC CO SIE OBIJACIE ! LUDZIE GINA ! BESTIALSKO MORDOWANI ! BÓG WAM WYNAGRODZI KAZDE DOBRO !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:35, 03 Paź 2014    Temat postu:

Premier Turcji: uczynimy wszystko, by powstrzymać islamistów

Turcja uczyni wszystko, co w jej mocy, aby nie dopuścić do tego, by kurdyjskie miasto Kobane (Ajn al-Arab), w pobliżu granicy sy­ryjsko-tureckiej, wpadło w ręce dżihadystów z Państwa Islamskie­go (IS) - zapewnił turecki premier Ahmet Davutoglu.

Wczoraj parlament Turcji zgodził się na interwencję sił zbroj­nych kraju na terytorium Syrii i Iraku, a także zezwolił zagranicz­nej koalicji pod dowództwem USA na prowadzenie działań z tu­reckiego terytorium przeciwko dżihadystom.

- Żaden inny kraj nie ma możliwości wpłynięcia na wydarzenia w Syrii i Iraku. Jednocześnie żaden inny kraj nie będzie poszko­dowany tak jak my - mówił Davutoglu na spotkaniu z dziennika­rzami wczoraj wieczorem.

Bojownicy IS na północy Syrii, którzy kontynuują marsz w pobli­żu granicy tureckiej, otoczyli Kobane z trzech stron i w czwartek znajdowali się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. W minionych tygodniach przejęli kontrolę nad setkami okolicz­nych wiosek, zmuszając ponad 150 tys. syryjskich Kurdów do ucieczki do Turcji.

Mimo czwartkowego głosowania w tureckim parlamencie rola Ankary w koalicji nie została doprecyzowana. Turcja obawia się, że jeśli amerykańskim atakom nie będzie towarzyszyła długofa­lowa polityczna strategia walki z Państwem Islamskim, to mogą one tylko wzmocnić reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asa­da, a także bojowników kurdyjskich. Są oni powiązani z Kurdami żyjącymi w Turcji, którzy od 30 lat walczą o większą autonomię.

Więziony przez Turków kurdyjski przywódca Abdullah Ocalan ostrzegł w tym tygodniu, że rozmowy pokojowe prowadzone mię­dzy jego Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) a władzami Turcji załamią się, jeśli islamistom pozwoli się na masakrę w Kobane.

Rząd Turcji rozpoczął rozmowy z Ocalanem pod koniec 2012 roku, próbując zakończyć konflikt, w wyniku którego w ciągu 30 lat zginęło ponad 45 tys. osób, głównie Kurdów.

...

To powazne deklaracje . Zreszya jest wielka szansa na zakonczenie wiekowych krzywd i pohednanie z Kurdami . Wielka ofensywa Armii Tureckiej miazdzaca plugastwo w Syrii polaczenie Kurdow z Turcji Syrii Iraku w jeden Kurdystan i powstanie panstwa . Taki akt dobra zmyl by natychmiast potworna historie i stworzyl nowy swiat . Granice by wtedy nie dzielily a laczyly . I to samo z Wolna Syria ktora tez by powstala . TRZEBA TO ZRONIC SKORO PRZEGLOSOWALI ZGODE ! Turcy nie maja robic porzadku tylko rozgromic Assada i islamistycznych satanistow i wrocic do domu . Kurdowie i Wolna Syria majasie rzadzic sami . TRZRBA TO ZROBIC !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:29, 03 Paź 2014    Temat postu:

Przywódca kurdyjski ostrzega przed następstwami możliwej masakry w syryjskim Kobane

Uwięziony przywódca kurdyjski Abdullah Ocalan ostrzegł, że jeśli zamieszkane głównie przez Kurdów miasto Kobane w Syrii wpadnie w ręce dżihadystów Państwa Islamskiego (IS), to proces pokojowy zainicjowany z władzami Turcji upadnie.

Dżihadyści oblegają miasto Ajn al-Arab, którego kurdyjska nazwa brzmi Kobane, od ponad dwóch tygodni, co doprowadziło do masowego exodusu do Turcji, dokąd uciekło 160 tysięcy Kurdów.

- Jeśli działania (dżihadystów) osiągną cel, zakończy to proces (pokojowy) - oświadczył szef Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) Abdullah Ocalan. Jego oświadczenie opublikowała delegacja stronników PKK, która Ocalana odwiedziła w więzieniu. Ocalan jest więziony przez Turków na wyspie Imrali na Morzu Marmara.

Rząd Turcji rozpoczął rozmowy z Ocalanem pod koniec 2012 roku, próbując zakończyć konflikt, w wyniku którego w ciągu 30 lat zginęło ponad 45 tys. osób, głównie Kurdów. W marcu 2013 roku PKK ogłosiła rozejm, który miał zakończyć powstanie kurdyjskich bojowników walczących początkowo o utworzenie w południowo-wschodniej Turcji własnego państwa, a później - po złagodzeniu żądań - o zwiększenia praw politycznych i kulturowych ludności kurdyjskiej.

W oświadczeniu przekazanym członkom legalnej w Turcji, w odróżnieniu od PKK, partii kurdyjskiej - Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) - Ocalan zachęcał Kurdów do walki z IS, by nie upadł proces pokojowy i by nie zejść z drogi do demokracji.

Dżihadyści z IS w czwartek kontynuowali ofensywę w rejonie Kobane, mimo nalotów prowadzonych przez koalicję pod dowództwem USA.

Szef tureckiego państwa Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że Ankara będzie walczyć z Państwem Islamskim i innymi grupami terrorystycznymi w regionie. Turcja dzieli z Syrią i Irakiem granicę liczącą 1200 km. W Turcji jest już 1,5 mln uchodźców z Syrii, którzy uciekli z kraju przed konfliktem.

...

JAK TO PADNIE ? KURDOWIE POTRAFIA WALCZYC I JEST ICH DUZO ! TRZEBA TYLKO POMOC BO NIE BEDA STRZELAC KAMIENIAMI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:29, 04 Paź 2014    Temat postu:

Ciężkie walki Kurdów z dżihadystami w pobliżu miasta Kobane w Syrii

Dżihadyści oblegają Kobane od ponad dwóch tygodni - PAP

Do coraz gwałtowniejszych walk między dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) a bojownikami kurdyjskimi dochodzi w pobliżu Kobane (Ajn al-Arab) przy granicy Syrii z Turcją - poinformowało dzisiaj Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według Obserwatorium do najcięższych starć ma dochodzić na wschód od tego kurdyjskiego miasta. Jak do tej pory, bojownikom kurdyjskim udaje się odpierać ataki dżihadystów, o czym świadczy m.in. zniszczenie przez obrońców Kobane dwóch pojazdów należących do IS.

Z kolei przedstawiciel syryjskich Kurdów Naser Hadż Mansur poinformował, że kurdyjscy ochotnicy odparli ostatni atak islamistów na wschód od miasta, niszcząc przy okazji jeden z czołgów bojowników IS.

Dżihadyści oblegają Kobane od ponad dwóch tygodni, co doprowadziło do masowego exodusu do Turcji. Bojownicy IS na północy Syrii, którzy kontynuują ofensywę w pobliżu granicy tureckiej, otoczyli Kobane z trzech stron i w czwartek znajdowali się w odległości zaledwie kilku kilometrów od centrum miasta. W minionych tygodniach przejęli kontrolę nad setkami okolicznych wiosek, zmuszając ponad 150 tys. syryjskich Kurdów do ucieczki do Turcji. Ogółem jest już w tym kraju ok. 1,5 mln uchodźców z Syrii.

IS kontynuuje działania zbrojne mimo nalotów prowadzonych przez międzynarodową koalicję pod dowództwem USA. W czwartek premier Turcji Ahmet Davutoglu zapewnił, że jego kraj uczyni wszystko, co w jego mocy, aby nie dopuścić do zajęcia Kobane przez dżihadystów. Tego samego dnia parlament Turcji zgodził się na interwencję sił zbrojnych kraju na terytorium Syrii i Iraku, a także zezwolił międzynarodowej koalicji na prowadzenie działań z tureckiego terytorium przeciwko dżihadystom.

Mimo czwartkowego głosowania w tureckim parlamencie rola Ankary w koalicji nie została doprecyzowana. Turcja obawia się, że jeśli amerykańskim atakom nie będzie towarzyszyła długofalowa polityczna strategia walki z Państwem Islamskim, to mogą one tylko wzmocnić reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, a także bojowników kurdyjskich. Są oni powiązani z Kurdami żyjącymi w Turcji, którzy od 30 lat walczą o większą autonomię.

...

Bohaterska walka Kurdow trwa ! A swiat sie gapi . Ohyda !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89108
Przeczytał: 125 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:07, 05 Paź 2014    Temat postu:

Kurdowie apelują o dostawy broni i amunicji. "Amerykańskie ataki powietrzne nie wystarczają"

- Amerykańskie ataki powietrzne nie wystarczają - oświadczył kurdyjski oficer z obrony kurdyjskiego miasta Kobane w Syrii, po tym jak bojownicy Państwa Islamskiego zdobyli w sobotę strategiczne wzgórze Machta Nur, z którego widzą cele ostrzału w mieście "jak na dłoni ".

- Przeciwnik znajduje się o kilometr od miasta - powiedział Idris Nahsen.

- Koalicja, na czele której stoją Stany Zjednoczone, powinna nam dostarczyć broni i amunicji, a ich uderzenia z powietrza nie wystarczają już, aby pokonać terrorystów - powiedział Idris Nahsen, jeden z dowódców bojowników kurdyjskich walczącycyh w obronie niegdyś stutysięcznego Kobane (Ajn al-Arab), gdzie pozostało już tylko kilka tysięcy mieszkańców.

Od połowy września, odkąd siły Państwa Islamskiego (IS) wyposażone w nowoczesną broń (którą m.in. porzuciła armia iracka) rozpoczęły natarcie w kierunku miasta, rejon ten opuściło 186 000 uchodźców. Schronili się w pobliskiej Turcji.

350 miejscowości

Jeszcze dziesięć dni temu depesze agencyjne mówiły o zajęciu przez dżihadystów około stu miejscowości wokół Kobane. W niedzielę kurdyjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w rękach oddziałów islamskich fanatyków znajduje się już 350 miejscowości w tym rejonie.

Pociski wystrzeliwane przez bojowników Państwa Islamskiego eksplodowały w niedzielę również na terytorium Turcji, raniąc po drugiej stronie granicy, o kilka kilometrów od Kobane, pięciu Turków.

Dowództwo kurdyjskiej obrony Kobane ocenia, że jedyną szansą skutecznego oporu wobec ofensywy byłoby zniszczenie broni ciężkiej, jaką dysponują dżihadyści. Kurdowie nie mają jednak odpowiedniego uzbrojenia, aby móc się skutecznie przeciwstawić ich ofensywie.

Kalifat

Państwo Islamskie proklamowało w czerwcu utworzenie kalifatu w Iraku i Syrii. Zdobyło kontrolę nad rozległymi terenami: panuje częściowo w sześciu prowincjach północnego Iraku włącznie z drugim co do wielkości miastem - Mosulem i na znacznych terenach Syrii.

Według amerykańskich ekspertów wojskowych, na których powołuje się w niedzielę agencja AFP, Kobane jest bardzo dobrą ilustracją ograniczonego charakteru zagranicznej interwencji prowadzonej wyłącznie z powietrza bez pomocy w postaci naprowadzania z ziemi samolotów na cel.

- Kurdowie muszą stawić czoło dobrze zorganizowanym i uzbrojonym bojownikom - powiedział były amerykański doradca wojskowy, Seth Jones.

- Dotyczy to szerszego problemu interwencji amerykańskiej w całej Syrii, która nie jest kierowana i koordynowana z ziemi, m.in. wskutek rozdrobnienia niezliczonych grup powstańców - dodaje Jones.

....

Kurdowie walcza znakomicie zwazywszy ze nikt ich nie zbroil ale w koncu trzeba broni bo co maja kamieniami rzucac ? Warto zainwestowac w tak znakomita armie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy