Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Będziemy bronić Euro aż do śmierci Europy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:27, 22 Gru 2014    Temat postu:

Watykan: protest na fasadzie bazyliki Św. Piotra

Mężczyzna z północy Włoch wspiął się w niedzielę na bazylikę św. Piotra, gdzie rozpoczął swój piąty już protest w tym miejscu. Nie zapobiegły temu watykańskie służby porządkowe, które znają go z poprzednich incydentów. Nie pomógł też sądowy zakaz wjazdu do Rzymu.

50-letni przedsiębiorca z Triestu Marcello Di Finizio tym razem nie wszedł na kopułę bazyliki, jak to czynił wcześniej, lecz wybrał na miejsce spektakularnego protestu fasadę świątyni, powyżej głównej loggii, z której w południe w Boże Narodzenie papież Franciszek wygłosi świąteczne orędzie i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Mężczyzna twierdzi, że z fasady jest lepiej widoczny niż z kopuły.

Di Finizio podczas poprzednich kontestacji w Watykanie, które trwały od kilku godzin do trzech dni protestował przeciwko unijnej dyrektywie Bolkensteina, zgodnie z którą przedsiębiorcy z innych krajów Unii będą mogli stawać do przetargów na wynajem włoskich plaż. Przedsiębiorca twierdzi, że w rezultacie tych przepisów straci pracę i będzie musiał zakończyć swoją działalność w tej branży.

Włoskie media informują, że to turyści pierwsi podnieśli alarm widząc mężczyznę wspinającego się po fasadzie bazyliki niczym alpinista. Przybyła żandarmeria watykańska, policja i straż pożarna. Ponieważ mieszkaniec Triestu już rozpoczął protest, służby te mogły jedynie skonstatować, że znów prowadzi go ten sam mężczyzna i że znów w porę go nie rozpoznano. W 2012 roku, gdy manifestował na kopule, otrzymał nawet sądowy zakaz wjazdu do Rzymu przez 3 lata.

Di Finizio zlekceważył go, a ostatnim razem protestował na kopule w marcu tego roku przez dwa dni.

Czterokrotnie udało się go przekonać do zejścia.

Tym razem zapowiedział, że pozostanie na fasadzie do skutku i że zamierza na górze spędzić w Święta. Podczas gdy poprzednim razem prosił o interwencję prezydenta Włoch Giorgio Napolitano i papieża, teraz domaga się rozmowy z premierem Matteo Renzim.

...

Kolejna z milionow ofiar UE .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:49, 23 Gru 2014    Temat postu:

Koniec protestu na fasadzie bazyliki św. Piotra

Od kilku lat mężczyzna protestuje przeciwko unijnej dyrektywie Bolkensteina - PAP

Po 30 godzinach z fasady bazyliki Świętego Piotra zszedł dzisiejszej nocy włoski przedsiębiorca, który protestował tam w ten sposób już po raz piąty w ostatnich latach. Nie wiadomo, co przekonało go do zejścia; żądał rozmowy z premierem Włoch.

Marcello Di Finizio z Triestu, który ma lokal przy plaży, rozpoczął swój kolejny protest w Watykanie w niedzielę po południu. Tym razem nie wszedł jednak na kopułę bazyliki watykańskiej, jak to robił wcześniej, lecz wybrał na miejsce spektakularnego protestu fasadę świątyni, powyżej głównej loggii, z której w południe w Boże Narodzenie papież Franciszek wygłosi świąteczne orędzie i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Od kilku lat mężczyzna protestuje przeciwko unijnej dyrektywie Bolkensteina, zgodnie z którą przedsiębiorcy z innych krajów UE będą mogli od 2016 roku stawać do przetargów na wynajem włoskich plaż. Twierdzi on, że w rezultacie tych przepisów straci pracę i będzie musiał zakończyć swoją działalność w tej branży.

Jego piątemu już protestowi nie zapobiegły watykańskie służby porządkowe na czele z żandarmerią, które znają go z poprzednich incydentów. Nie pomógł też sądowy zakaz wjazdu do Rzymu, który przedsiębiorca otrzymał na trzy lata w 2012 roku po jednej z poprzednich akcji. Kolejny raz go zlekceważył.

Wcześniej czterokrotnie udało się przekonać protestującego do zejścia. Raz zrobili to dwaj ministrowie, obiecując, że zajmą się jego sprawą. W niedzielę Di Finizio zapowiadał, że na fasadzie, a więc w szczególnie niebezpiecznym dla niego miejscu pozostanie do skutku i spędzi tam Święta. Zszedł z fasady drugiej nocy swej spektakularnej akcji.

...

Protestu koniec a syf czyli UE zostal .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:26, 23 Gru 2014    Temat postu:

PKB USA wzrósł w III kwartale '14 o 5,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk

Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w III kwartale 2014 roku o 5,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w trzecim wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w III kwartale 2014 roku o 4,3 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. Drugie wyliczenie mówiło o wzroście o 3,9 proc.

W II kwartale 2014 roku PKB w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 4,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

...

Taki to ,,kryzys" upadek UE !
ZWRACAM UWAGE ZE POLSKA NIE NADAZA ZA USA ! DYSTANS ROSNIE WBREW KLAMSTWOM MEDIOW ! Jesli w USA PKB plus 5 to u nas musi byc plus 10 . Mamy zmniejszac dystans a zwiekszamy ! Tak zescie Polske urzadzili barany wejsciem do UE ! PRZEGRYWAMY WYSCIG EKONOMICZNY ! TRZEBA BYLO NIE WCHODZIC DO UE TYLKO ROZPRAWIC SIE ZE ZBRODNIARZAMI Z RPP !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:31, 27 Gru 2014    Temat postu:

USA: wyraźne przyspieszenie gospodarcze w III kwartale

Produkt krajowy brutto USA wzrósł w III kwartale br. o 5,0 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - poinformowało ministerstwo handlu w Waszyngtonie, ujawniając najwyraźniejszą jak dotąd oznakę zdecydowanej poprawy koniunktury.

Tak wysokiego wzrostu PKB Stanów Zjednoczonych nie notowano od III kwartału 2003 roku czyli od 11 lat. W II kwartale br. było to 4,6 proc.

Jak zaznaczyło ministerstwo, wzrost ten "odzwierciedla przede wszystkim pozytywny wkład ze strony prywatnych wydatków konsumpcyjnych, inwestycji w produkcyjne środki trwałe, wydatków rządu federalnego, eksportu, wydatków władz stanowych i lokalnych oraz inwestycji w nowe domy mieszkalne". Jednocześnie "zmniejszył się odliczany od PKB import".

Podany we wtorek wskaźnik wzrostu gospodarczego w III kwartale został skorygowany w górę o 1,5 punktu procentowego w porównaniu z jego pochodzącym z października wstępnym oszacowaniem. Po pierwszej korekcie wskaźnik ten wynosił 3,9 proc.

Informacja ministerstwa handlu USA znacznie poprawiła nastroje na nowojorskiej giełdzie, której indeks Dow Jones przekroczył po raz pierwszy w historii poziom 18 tys. punktów.

...

Przegrywamy przyszlosc . Zbsnkrutowane USA rosna szybciej . Tak zescie nas uwalili ekonomicznie UE walili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:21, 05 Sty 2015    Temat postu:

"Spiegel": rząd Niemiec przygotowany na wyjście Grecji ze strefy euro

Wbrew swemu dotychczasowemu stanowisku, rząd Niemiec jest obecnie przygotowany do wyrażenia w razie konieczności zgody na wyjście Grecji ze strefy euro - podał w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Zarówno kanclerz Angela Merkel jak i minister finansów Wolfgang Schaeuble uważają, że euroland poradzi sobie z rezygnacją przez Grecję ze wspólnej waluty euro - czytamy w wydaniu internetowym wydawanego w Hamburgu magazynu politycznego.

Źródło w niemieckim rządzie wyjaśniło, że powodem zmiany stanowiska są postępy dokonane przez kraje strefy euro od apogeum kryzysu w 2012 roku. Groźba zainfekowania innych krajów jest ograniczona, ponieważ Portugalia i Irlandia uważane są za gospodarki uzdrowione - czytamy w "Spieglu". Ponadto istnieje Europejski Mechanizm Stabilizacyjny (EMS) - skuteczny mechanizm ratunkowy; o bezpieczeństwo banków troszczy się natomiast Unia Bankowa.

Jak zaznacza "Der Spiegel", obecnie nie ma odpowiedzi na pytanie, czy jakiś kraj może opuścić euroland pozostając pomimo to w Unii Europejskiej. "W razie potrzeby wyjaśnią to pomysłowi prawnicy" - powiedział anonimowy przedstawiciel rządu. Rząd w Berlinie uważa wyjście Grecji ze strefy euro za niemal nieuniknione w przypadku, gdyby szef opozycji Aleksis Cipras (przywódca skrajnie lewicowej Syrizy - PAP) przejął władzę po wyborach parlamentarnych 25 stycznia, odchodząc od polityki zaciskania pasa i odmawiając obsługi greckiego długu.

...

Trzeba bylo w 2009 to dzis Grecja juz byla by na prostej . A tak jest ruina .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:24, 05 Sty 2015    Temat postu:

KE: członkostwo w strefie euro "nieodwołalne"

Członkostwo państwa w strefie euro, zgodnie z unijnymi traktatami jest nieodwołalne - przypomniała w poniedziałek rzeczniczka Komisji Europejskiej w odpowiedzi na pytania dotyczące możliwego wyjścia Grecji z obszaru wspólnej waluty.

Spekulacje w tej sprawie Grexitu (wyjścia Grecji z eurolandu) zaczęły się, kiedy greckiemu parlamentowi nie udało się wybrać prezydenta, w związku z czym 25 stycznia odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Sondaże pokazują, że największe poparcie może w nich zdobyć skrajnie lewicowa Syriza.

"Członkostwo w strefie euro jest nieodwołane" - przypomniała rzeczniczka KE Annika Breidthardt, podkreślając, że stanowi tak Traktat Lizboński. Inny z rzeczników podkreślał, że Komisja Europejska nie będzie spekulowała w sprawie potencjalnych wydarzeń w Grecji.

W weekend tygodnik "Der Spiegel" podał, że rząd w Berlinie wbrew swojej dotychczasowej polityce jest obecnie przygotowany do wyjścia Grecji ze strefy euro.

Zastępca rzecznika niemieckiego rządu Georg Streiter dementował jednak te doniesienia podkreślając, że Grecja w przeszłości dotrzymywała swych zobowiązań. Jak mówił, niemiecki rząd wychodzi z założenia, że Ateny także w przyszłości będą wypełniać swoje obowiązki.

Tymczasem prezydent Francji Francois Hollande oświadczył w poniedziałek w radiu France Inter, że to do Greków należy decyzja, czy ich kraj ma pozostać w eurolandzie.

Z inicjatywy szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza w niedzielę w Strasburgu ma dojść do spotkania Merkel i Hollanda.

Pod koniec grudnia Unia Europejska zaapelowała do Grecji o potwierdzenie "silnego przywiązania do UE" i poparcie reform sprzyjających wzrostowi gospodarczemu. "W demokratycznym procesie Grecy ponownie zadecydują o swojej przyszłości. Silne przywiązanie do UE oraz szerokie poparcie greckich wyborców i przywódców politycznych dla niezbędnych prowzrostowych reform będą kluczowe, żeby Grecja mogła rozwijać się w strefie euro" - podkreślił w oświadczeniu unijny komisarz ds. gospodarczych i monetarnych Pierre Moscovici.

W odpowiedzi na kryzys polityczny w Grecji Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił pod koniec grudnia, że rozmowy o kolejnej transzy pomocy dla tego kraju są zawieszone w oczekiwaniu na wyłonienie nowego rządu tego kraju. Wybory w Grecji zaplanowano na 25 stycznia.

Lider Syrizy Aleksis Cipras zapowiedział, że jeśli jego ugrupowanie zwycięży, odejdzie od polityki zaciskania pasa i będzie się domagało umorzenia znacznej części greckiego zadłużenia. To z kolei wywołuje pytania o przyszłość Grecji w eurolandzie.

...

Euro to droga w jedna strone . Na cmentarz .
Bestialski psychopatyczny upor aby kontynuowac euro zbrodnie mimo ze widac jej ludobojczy charakter to juz nazizm . Skoncza tak jak Hitler wsrod ruin ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:58, 05 Sty 2015    Temat postu:

Po Grecji strefę euro może opuścić Hiszpania


- Gdyby Grecy wyszli ze strefy euro, mógłby powstać trzeci poziom integracji. Mógłby powstać etap pośredni dla krajów, które czasowo występowałyby ze strefy euro - ocenia Sebastian Płóciennik, prawnik i ekonomista z Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jego zdaniem, jeśli najbliższe wybory w Grecji wygra zapowiadająca wyjście ze strefy euro Syriza, a następnie zrealizuje ten plan, podobne rozstrzygnięcia mogą zapaść w innych krajach

...

To jedyna nadzieja ratunku .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:31, 08 Sty 2015    Temat postu:

Grecja pozostanie w strefie euro - Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła przekonanie, że po wyznaczonych na koniec stycznia przedterminowych wyborach parlamentarnych w Grecji państwo to pozostanie w strefie euro.

"Pokonaliśmy olbrzymi odcinek drogi i nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że pokonamy wspólnie także resztę tego odcinka" - powiedziała Merkel w środę w Londynie po spotkaniu z brytyjskim premierem Davidem Cameronem.

Jak zaznaczyła, działania jej samej i całego niemieckiego rządu były zawsze ukierunkowane na to, że Grecja pozostanie w strefie euro. Rzecznik rządu Niemiec zdementował wcześniej doniesienia, jakoby urząd kanclerski rozpatrywał strategie na wypadek ewentualnego wyjścia Grecji ze strefy euro.

Wizyta Merkel w Wielkiej Brytanii poświęcona była przede wszystkim kwestii przygotowań do najbliższego szczytu 7 najważniejszych państw uprzemysłowionych (G7), który odbędzie się w czerwcu na zamku Elmau w Bawarii. Jak zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu, w odniesieniu do planowanych tematów dyskusji istnieje między obu państwami duża zbieżność poglądów. Dyskusja ma dotyczyć między innymi przewidywanego sfinalizowania porozumienia klimatycznego w Paryżu, ochrony mórz, tematów zdrowotnych, jak ebola i odporne na antybiotyki szczepy bakterii, oraz gwarancji samodzielności kobiet.

Merkel i Cameron mają także zamiar rozmawiać o kryzysie na Ukrainie i sankcjach wobec Rosji. Jest pewne, że będzie to tematem dyskusji przy kolacji - zaznaczył brytyjski premier. Według niego prezydenci Ukrainy i Rosji - Petro Poroszenko i Władimir Putin - zamierzają się spotkać w przyszłym tygodniu. Jak powiedziała Merkel, jej zdaniem w odniesieniu do Rosji Wielka Brytania i Niemcy prezentują "w znacznej mierze wspólne postępowanie".

W sprawie często obecnie poruszanego w brytyjskiej debacie publicznej tematu zreformowania Unii Europejskiej Merkel ograniczyła się do ogólnych sformułowań. Ponownie zadeklarowała, że zasada swobody ruchu osobowego nie może zostać naruszona i że chętnie współpracuje z Wielką Brytanią przy wzmacnianiu UE. Wskazała jednocześnie na konieczność walki z nadużywaniem świadczeń społecznych.

"Gdzie istnieje wola, tam znajdzie się także sposób na znajdowanie wspólnych rozwiązań" - podkreśliła Merkel. Wcześniej wraz z Cameronem zwiedziła w British Museum wystawę "Germany. Memories of a Nation", dokumentującą przy pomocy przedmiotów codziennego użytku ostatnie 600 lat niemieckiej historii.

...

Grecja pozostanie w euro az do smierci . Merkel odpowie za to ludobojstwo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:28, 15 Sty 2015    Temat postu:

Standard Bank: Szwajcarzy uważają euro za "tonący statek"

Wycofanie się Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) z obrony franka i w efekcie jego umocnienie może być sygnałem, że bank jest pesymistycznie nastawiony do perspektyw dla eurostrefy i wspólnej waluty – sądzi Timothy Ash ze Standard Banku.

Według niego uwolnienie kursu franka przez SNB może oznaczać, że "Szwajcarzy nie chcą być przytwierdzeni do tonącego statku (eurostrefy), ani wspólnej waluty (euro), spodziewają się działań interwencyjnych EBC typu QE (luzowania ilościowego) i w konsekwencji dalszego osłabienie euro".

W czwartek rano szwajcarski bank centralny (SNB) ogłosił, że przestaje bronić swojej waluty i uwalnia jej kurs. Dotąd SNB utrzymywał tzw. sztywny kurs, co oznaczało, że euro nie mogło kosztować mniej niż 1,2 franka. Decyzja ta wywołała panikę na rynkach, a kurs CHF/PLN wspiął się w ciągu dnia nawet powyżej 5 zł, co było historycznym poziomem. W środę po południu frank szwajcarski kosztował 3,57 zł. Według analityków, decyzja szwajcarskiego banku centralnego uderzy w polskich kredytobiorców zadłużonych we frankach szwajcarskich. Raty ok. 700 tys. osób ostro pójdą w górę.

"Posunięcie SNB sprowadza się do przyjęcia pesymistycznej perspektywy dla wzrostu strefy euro" – stwierdził Ash, dyrektor działu rynków wschodzących Standard Banku.

Umocnienie franka odczują Bułgaria, Chorwacja, Polska i Węgry, ponieważ w tej walucie w ostatnim dziesięcioleciu zaciągano tam kredyty mieszkaniowe, ale poszkodowane będą także banki austriackie, które sprzedawały w tych krajach produkty denominowane w CHF, a także u siebie.

Ash nie wyklucza, że niektóre austriackie banki w rezultacie przyrostu wskaźnika NPL (zagrożonych kredytów) mogą wymagać rekapitalizacji i przemyśleć zakres swej obecności na europejskich rynkach wschodzących, na których były bardzo aktywne.

Zauważa też, że w przeszłości europejskie centrale bankowe rekapitalizowały swoje filie w Europie Centralnej i nie ma powodu, by i tym razem nie miały postąpić podobnie.

...

Nikt rozsadny nie wierzy w przyszlosc euro . Tojuz ostateczny upadek .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:38, 30 Sty 2015    Temat postu:

PKB USA wzrósł w IV kw. '14 o 2,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk

Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w IV kwartale 2014 roku o 2,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w pierwszym wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w IV kwartale 2014 roku o 3,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

W III kwartale 2014 roku PKB w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 5,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

....

A wspaniale zintegrowana strefa euro ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:18, 06 Lut 2015    Temat postu:

Kilkutysięczny protest w Atenach przeciw decyzji EBC

Około 5 tys. osób demonstrowało wieczorem w Atenach przeciw decyzji Europejskiego Banku Centralnego o tym, że nie będzie udzielał on kredytów pod zastaw greckich obligacji. Protest przeciw "szantażowi" EBC zwołano przez media społecznościowe.

Demonstranci zebrali się w ciszy, bez transparentów, na placu Syntagma przed greckim parlamentem. To właśnie ten plac był w ostatnich latach miejscem wielkich manifestacji przeciwko polityce drastycznych oszczędności, wymaganych od Aten przez ich międzynarodowych kredytodawców (EBC, MFW i Komisję Europejską).

Uczestnicy dzisiejszej manifestacji podkreślali poparcie dla ugrupowania SYRIZA, które pod hasłami zerwania z polityką oszczędności wygrało niedawne wybory w Grecji. SYRIZA "ma odwagę bronić interesów" obywateli - mówiło wielu demonstrantów cytowanych przez AFP.

W środę wieczorem Europejski Bank Centralny podał, że zaprzestaje uznawania greckich państwowych papierów dłużnych jako zabezpieczenia kredytowego, gdyż nie jest pewny pozytywnego zakończenia negocjacji z Grecją. W praktyce oznacza to, że miliardy euro, jakich potrzebują greckie banki, będzie musiał dostarczyć im grecki bank centralny.

Nowe władze w Atenach zapowiedziały, że nie będą prowadzić rozmów z tzw. trojką, w której skład wchodzą przedstawiciele KE, MFW i EBC. Tymczasem realizacja programu naprawczego nadzorowanego przez trojkę była warunkiem, pod którym EBC pozwalał używać greckich papierów do zabezpieczania płynności, mimo ich niskiego ratingu. Pod koniec lutego program pomocowy się kończy, a do tej pory rząd grecki nie wystąpił o jego przedłużenie.

Na decyzję EBC nerwowo zareagowali inwestorzy. Główny wskaźnik giełdy w Atenach spadł w czwartek o 6 proc., natomiast rentowność 10-letnich greckich obligacji wzrosła o 0,63 punktu procentowego, do 10,42 proc.

W 2010 roku Grecja została pierwszym krajem strefy euro, który otrzymał wsparcie finansowe od innych państw eurolandu oraz MFW. Największa część greckiego długu to tzw. programy ratunkowe (bailouts), w ramach których w latach 2010-2014 do Grecji trafiło 240 mld euro. Kredytów tych udzielały państwa członkowskie strefy euro, specjalny Europejski Fundusz Stabilności Finansowej oraz MFW.

...

Widzicie co tomznaczy euro . Podskoczyli to petla na szyi sie zacisnela . W Polsce trzeba powolac trybunal karny dla osob ktore daza do euro . To zdada Polski .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:09, 20 Lut 2015    Temat postu:

Niemcy i inne kraje gotowe pozwolić Grecji opuścić strefę euro

Największe kraje Unii Europejskiej są przygotowane, aby zobaczyć Grecję poza strefą euro - powiedział minister finansów Malty Edward Scicluna. Jak ocenił, popołudniowe spotkanie ministrów finansów państw eurogrupy ws. Grecji będzie wyjątkowo trudne.

Scicluna powiedział gazecie "Malta Today", że kraje strefy euro są już zniecierpliwione polityką prowadzoną przez nowy grecki rząd Aleksisa Ciprasa w sprawie przedłużenia obecnego unijnego programu przyznającego im pomoc finansową, który wygasa 28 lutego.

- Myślę, że już teraz osiągnęliśmy taki punkt, w którym możemy Grecji powiedzieć: Jeśli naprawdę chcesz wyjść (ze strefy euro-PAP), to wychodź - powiedział Scicluna gazecie.

Jak podkreślił, zarówno Niemcy, jak i Holandia oraz inne państwa strefy euro nie zgadzają się na propozycję rządu greckiego, aby przedłużyć o pół roku "umowę kredytową", która nie zawiera jednak przedłużenia obowiązującego memorandum przewidującego oszczędności. W zamian Ateny zobowiązały się, że zachowają w tym czasie równowagę budżetową.

- Zawsze jest taka możliwość - nie 1 proc., ale duże prawdopodobieństwo - że jeżeli ostatecznie będzie naprawdę gorąco i Grecy się nie zgodzą, to mogą wyjść - zaznaczył Scicluna.

Dodał, że przedłużenie całego programu pomocowego dla Grecji na obecnych zasadach jest dobrym rozwiązaniem, ale przedłużenie, czegoś co de facto nie istnieje, a co zaproponował rząd w Atenach, nie ma kompletnie sensu.

Premier Grecji podkreślił w piątek, że jest pewien, że wniosek jego rządu o przedłużenie o sześć miesięcy unijnego wsparcia finansowego zostanie przyjęty mimo sprzeciwu Berlina. Cipras wezwał w piątek UE do podjęcia "historycznej decyzji", która przypieczętuje umowę.

Kraje eurolandu dały w poniedziałek Grecji czas do piątku, by wystąpiła o przedłużenie obecnego programu pomocowego. Strefa euro ostrzegła, że w przeciwnym wypadku Ateny nie otrzymają dalszych pożyczek. Władze w Berlinie podkreślały, że przedłużenie programu jest nierozerwalnie związane z wdrażaniem reform w ramach aktualnego planu ratunkowego, który obowiązuje od 2010 roku.

W latach 2010-2014 Grecja otrzymała od UE i MFW 240 mld euro w ramach programów ratunkowych, które uchroniły ją przed bankructwem. Nowy rząd w Atenach chce teraz tzw. porozumienia pomostowego zamiast nadzorowanego przez trojkę (Europejski Bank Centralny, Komisja Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy) dotychczasowego programu pomocowego.

...

Rozum wraca pozno ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:14, 20 Lut 2015    Temat postu:

"Der Spiegel": EBC przygotowuje się na wyjście Grecji z eurolandu

Europejski Bank Centralny (EBC) przygotowuje się na wyjście Grecji ze strefy euro - pisze "Der Spiegel". Zdaniem niemieckiego tygodnika pracownicy EBC testują różne warianty działania, aby zachować resztę eurolandu.

Jak pisze "Spiegel" w wydaniu internetowym, EBC - chociaż oficjalnie to dementuje - naciska na greckie władze, by wprowadziły kontrolę przepływu kapitału. Z informacji EBC wynika, że Grecy przekazują codziennie ponad 1 miliard euro na zagraniczne konta.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy uważa, że reszta strefy euro poradzi sobie w wyjściem Grecji z unii walutowej. Jak twierdzą źródła w Waszyngtonie, w UE zbudowano w minionych latach bariery ochronne, które są w stanie zapobiec zainfekowaniu kryzysem innych krajów.

Zdaniem "Spiegla" wyjście z eurolandu byłoby dla Grecji znacznie kosztowniejsze niż dalsze realizowanie programu reform.

Eurogrupa, czyli ministrowie finansów krajów eurolandu, spotyka się w piątek po południu w Brukseli, by zdecydować, czy zaakceptują oni wniosek Grecji o przedłużenie umowy kredytowej.

Program pomocowy dla Grecji, który uchronił ten kraj przed bankructwem, wygasa 28 lutego. Jeśli nie zostanie przedłużony, to Grecja nie dostanie kolejnych pożyczek, których potrzebuje. Jednak populistyczny rząd tego kraju chce zmiany warunków udzielania pożyczek, aby reformy i cięcia nie były tak dotkliwe dla społeczeństwa. Na to nie ma zgody eurogrupy.

W czwartek rząd w Atenach wystąpił o przedłużenie o sześć miesięcy umowy w sprawie wsparcia finansowego, zawartej z Europejskim Funduszem Stabilności Finansowej. W ciągu pół roku Ateny chciałaby wynegocjować długoterminowe umowy prowadzące do redukcji długu Grecji i wyjścia jej gospodarki z kryzysu.

Grecką propozycję odrzuciły w czwartek Niemcy, wskazując, że nie zawiera ona jasnego zobowiązania do przestrzegania warunków programu pomocowego, czyli kontynuowania reform i oszczędności.

...

W koncu wyjda tylko w jakim stanie . Im pozniej tym gorzej .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:09, 08 Mar 2015    Temat postu:

Szef Komisji Europejskiej kategorycznie wyklucza wyjście Grecji ze strefy euro

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ponownie wykluczył opuszczenie strefy euro przez Grecję, apelując jednocześnie do jej partnerów w UE o zrozumienie, iż grecki kryzys ma wymiary dramatyczne.

"Komisja Europejska reprezentuje pogląd, że Grexitu (wyjścia Grecji z unii walutowej - ews.) nie będzie. Kraj ten jest i pozostanie członkiem unii walutowej" - powiedział Juncker niemieckiemu tygodnikowi "Welt am Sonntag".

"Nikt spośród ludzi odpowiedzialnych za politykę w Europie nie pracuje nad wyjściem Grecji ze strefy euro. Wyjście Grecji doprowadziłoby do nie dającej się naprawić utraty reputacji całej Unii Europejskiej w świecie" - zaznaczył szef KE.

Wezwał jednocześnie rząd w Atenach do konsekwentnego realizowania reform. "Grecja musi dotrzymać uzgodnionych z kredytodawcami reform. Jeśli rząd chce wydać więcej pieniędzy, musi to wyrównać oszczędnościami lub dodatkowymi dochodami" - podkreślił Juncker.

Zaapelował przy tym do państw strefy euro o większe zrozumienie dla sytuacji w Grecji, gdzie ponad jedna czwarta ludności nie otrzymuje już świadczeń socjalnych, a bezrobocie, zwłaszcza wśród młodzieży, "wystrzeliło w górę".

"Musimy uważać, by stosunki w Grecji jeszcze się nie pogorszyły. Tym co mnie niepokoi jest to, że nie wszyscy w Unii Europejskiej zrozumieli powagę sytuacji w Grecji" - powiedział Juncker w wywiadzie dla "Welt am Sonntag".

20 lutego nowy rząd Grecji i pozostałe kraje strefy euro porozumiały się, że wygasający z końcem lutego program pomocy finansowej dla Aten zostanie przedłużony o cztery miesiące, tj. do końca czerwca. Władze greckie przedstawiły w następnych dniach wstępną listę reform, które zamierzają przeprowadzić.

Do końca kwietnia lista ta ma zostać jeszcze uzupełniona i doprecyzowana. Dopiero pozytywna ocena realizacji tych uzgodnień pozwoli na wypłatę zaległej raty wsparcia z Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej.

...

Niech raczek kraj umrze nizby mial wyjsc z euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:54, 13 Mar 2015    Temat postu:

Już ponad połowa Niemców jest za wyjściem Grecji ze strefy euro

Już ponad połowa Niemców jest za wyjściem Grecji ze strefy euro - głoszą opublikowane dziś wyniki sondażu Politbarometer telewizji publicznej ZDF.

Według niego za opuszczeniem przez Grecję unii walutowej opowiada się obecnie 52 proc. uprawnionych do głosowania obywateli, podczas gdy w lutym było to tylko 41 proc. Odsetek osób chcących, by tak się nie stało, spadł w tym samym czasie z 52 proc. do 40 proc.

Tylko 11 proc. respondentów uważa, że nowy lewicowy grecki rząd premiera Aleksisa Ciprasa traktuje swych europejskich partnerów poważnie, a przeciwnego zdania jest aż 80 proc. Na faktyczne zrealizowanie obiecywanych przez Ateny przedsięwzięć oszczędnościowych i reform liczy zaledwie 14 proc. ankietowanych, a 82 proc. wątpi w to.

Zgodnie z wynikami sondażu, 80 proc. obywateli Niemiec opowiada się za wstrzymaniem dalszej pomocy finansowej dla Grecji, jeśli nie będzie ona wprowadzać w życie uzgodnionych z kredytodawcami reform. 32 proc. respondentów spodziewa się, że gospodarcze straty, jakie spowodowałaby w Niemczech ewentualna niewypłacalność Grecji, byłyby duże bądź bardzo duże. 47 proc. zakłada ich niewielką wysokość, a 11 proc. uważa, że nie zaistniałyby w ogóle.

...

Realizm zwycieza .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 16 z 19

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy