Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:26, 27 Paź 2014    Temat postu:

Kary więzienia dla uczestników prodemokratycznej demonstracji w Egipcie

Sąd w Kairze skazał 23 osoby, w tym siedem kobiet, na kary trzech lat więzienia za udział w nielegalnej demonstracji. Agencja Associated Press pisze, że jest to kolejna rozprawa władz ze świeckim ruchem prodemokratycznym.

Chodzi o pokojową demonstrację z czerwca w pobliżu pałacu prezydenckiego w Kairze. Jej uczestnicy występowali przeciwko uchwaleniu przepisów ostro ograniczających prawo do protestów ulicznych.

Każdy ze skazanych, którym zarzucono również niszczenie własności publicznej i napaść na policjantów, ma też zapłacić 10 tys. funtów (1,4 tys. USD) grzywny. Po odbyciu kary wszyscy zostaną objęci nadzorem policyjnym.

Associated Press zwraca uwagę, że wielu świeckich aktywistów prodemokratycznych uczestniczyło w powstaniu z 2011 roku, które doprowadziło do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. Wielu z nich przyłączyło się też w 2013 roku do milionów, które powstały przeciwko prezydentowi Mohammedowi Mursiemu, wywodzącemu się z Bractwa Muzułmańskiego.

Mursi został latem 2013 r. odsunięty od władzy przez wojsko z Abd el-Fatahem es-Sisim na czele; Sisi pod koniec maja br. został, przy 93-procentowym poparciu, nowym prezydentem Egiptu.

W grudniu 2013 roku nowe władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną i stosują represje wobec jego członków i zwolenników. Od obalenia Mursiego zginęło ich ponad 1,4 tys., ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, a kilkuset skazano na karę śmierci.

Świeccy krytycy Sisiego zarzucają mu, że wprowadzając drastyczne ograniczenia prawa do demonstracji pozbawił Egipcjan największej możliwości wyrażania opinii i że praktycznie pozostały im do tego tylko portale społecznościowe. Sisi twierdzi, że przepisy dotyczące demonstracji są podobne do tych, które obowiązują w krajach zachodnich.

Egipski resort spraw wewnętrznych zapowiedział ostatnio rozszerzenie monitoringu portali społecznościowych, uzasadniając to koniecznością chronienia interesów narodowych.

...

PUPILE ZACHODU SADYSTYCZNIE NISZCZA LUDZI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:28, 27 Paź 2014    Temat postu:

Egipt: znany działacz opozycji zatrzymany na własnym procesie

21 egipskich działaczy, w tym Alaa Abdel Fattah, przywódca demokratycznych protestów za rządów Hosniego Mubaraka, zostało zatrzymanych w poniedziałek, gdy stawili się na własnym procesie jako oskarżeni za złamanie przepisów dotyczących demonstracji.

Fattah, świecki aktywista i bloger, jeden z symboli arabskiej wiosny i symbol sprzeciwu wobec autorytarnych rządów Mubaraka, został aresztowany jesienią 2013 roku. Nawoływał do antyrządowych protestów wbrew przepisom, które znacznie ograniczały prawo obywateli do zgromadzeń.

W czerwcu br. sąd skazał go na 15 lat więzienia m.in. za złamanie przepisów dotyczących demonstracji. Oprócz niego ten sam wyrok usłyszały 24 inne osoby, skazane na podstawie podobnych zarzutów.

W połowie września wszyscy zostali zwolnieni z więzienia za kaucją do czasu ponownego rozpatrzenia sprawy, gdy sędzia przewodniczący w procesie zrezygnował z tej funkcji.

Pierwsza rozprawa w ramach powtarzanego procesu odbyła się w poniedziałek. 21 oskarżonych, w tym Fattah, którzy tego dnia stawili się w sądzie, zostało zatrzymanych, a sąd nakazał zatrzymanie pozostałych czterech. Datę kolejnej rozprawy wyznaczono na 11 listopada.

Zatwierdzone jesienią 2013 roku przepisy dotyczące demonstracji nasiliły obawy o przyszłość swobód politycznych w Egipcie po obaleniu przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego. Ustawa uprawnia ministerstwo spraw wewnętrznych do zakazania każdego zgromadzenia co najmniej 10 osób w miejscu publicznym, jeśli władze uznają, że zagraża to bezpieczeństwu.

Za rządów Mubaraka Fattah był kilkakrotnie aresztowany. Pochodzi ze znanej w Egipcie rodziny działaczy. Jego siostra Sanaa również odsiaduje wyrok więzienia za nawoływanie do protestów, a ojciec Ahmed Saif, który zmarł w sierpniu, przez lata był obrońcą praw człowieka i za czasów Mubaraka kilka razy odsiadywał kary więzienia.

Fattah był też wśród osób nominowanych do tegorocznej Nagrody Sacharowa, wyróżnienia przyznawanego przez Parlament Europejski za zaangażowanie w obronę praw człowieka.

...

A UE paparla rezim ... TYLE SA WARTE ICH NAGRODY ! NISZCZA DOBRE IMIE SACHAROWA ! ODEBRAC IM JE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:17, 01 Lis 2014    Temat postu:

Egipt: więzienie za "gejowski ślub"

Egipski sąd skazał na trzy lata więzienia ośmiu mężczyzn, którzy wystąpili w filmie mającym być, według prokuratury, "gejowskim ślubem". Sąd uznał, że mężczyźni dopuścili się obrazy moralności publicznej.

Egipskie prawo nie zakazuje wprost homoseksualizmu. Jest on jednak odrzucany w kulturze islamskiej jako ciężka zbrodnia. Sąd wymierzając wyrok oparł się więc na przepisach dotyczących moralności.

Mężczyźni zostali aresztowani we wrześniu. Powodem był film, który ukazywał między innymi dwóch całujących się mężczyzn, wymieniających się obrączkami i wspólnie krojących tort weselny. Wideo szybko rozpowszechniło się w Internecie.

Przeciwko aresztowaniu protestowały organizacje humanitarne. Podkreślały brak dowodów na homoseksualizm zatrzymanych. Potwierdził to też przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości, który przyznał, że wyniki badań oskarżonych nie wykazały, aby odbywali oni wcześniej stosunki homoseksualne.

...

Trzeba byc czujnym na homoagresje ale bez paranoi .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:41, 27 Lis 2014    Temat postu:

Egipt: 78 nieletnich skazanych za udział w organizacji terrorystycznej

Na dwa do pięciu lat więzienia skazał dzisiaj egipski sąd 78 niepełnoletnich za przynależność do organizacji terrorystycznej. Nastolatki podczas protestów domagały się powrotu na stanowisko prezydenta Mohammeda Mursiego, który został obalony przez armię w ubiegłym roku.

Organizacje międzynarodowe regularnie oskarżają nowe egipskie władze o naruszanie praw człowieka. Za "bezprecedensowe w najnowszej historii" ONZ uznało skazanie na śmierć setek zwolenników Mursiego w zbiorowym procesie.

Jak poinformowały agencję AFP źródła rządowe, w środę sąd w Aleksandrii na północy kraju skazał na dwa do pięciu lat pozbawienia wolności chłopców w wieku od 13 do 17 lat, którzy w ostatnich trzech miesiącach brali udział w różnych demonstracjach.

Według agencji MENA niepełnoletni byli członkami Bractwa Muzułmańskiego i uczestniczyli w antyrządowych protestach, do których nawoływała ta organizacja. - Blokowali drogi i straszyli spokojnych obywateli - pisze MENA.

Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, zwyciężyło we wszystkich wyborach od upadku reżimu prezydenta Hosniego Mubaraka na początku 2011 r. Rok po rewolcie Mursi został wybrany na szefa państwa, ale na początku lipca 2013 r. wojsko odsunęło go od władzy. Wcześniej miliony Egipcjan wyszły na ulice, by domagać się jego ustąpienia i zarzucając mu dążenie do islamizacji społeczeństwa.

Od tego czasu policja i armia zabiły 1,4 tys. demonstrantów, którzy chcieli powrotu Mursiego, a ponad 15 tys. jego zwolenników trafiło do więzienia. Nowe władze uznały Bractwo za organizację terrorystyczną.

...

Niszcza dzieciaki . Koszmar .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:32, 29 Lis 2014    Temat postu:

Hosni Mubarak niewinny ws. stłumienia protestów w 2011 r. w Egipcie

Sąd w Kairze oczyścił b. prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka z zarzutu wydania rozkazu krwawego stłumienia antyprezydenckich protestów w 2011 r., w których zginęło kilkuset demonstrantów. Mubarak został również uniewinniony w sprawach o korupcję.

Egipski sąd z zarzutów współudziału w zabójstwie kilkuset demonstrantów podczas tłumienia antyprezydenckiej rewolty oczyścił także ministra spraw wewnętrznych w rządzie Mubaraka Habibiego al-Adliego oraz sześciu wysokich rangą doradców do spraw bezpieczeństwa - podają światowe agencje. Wcześniej AFP pisała, że uniewinniono czterech głównych doradców Mubaraka oraz byłego szefa MSW.

Ponadto sąd oczyścił również Mubaraka i byłego ministra ds. ropy naftowej z zarzutów związanych z eksportem gazu do Izraela - podaje agencja Reutera.

W odrębnej sprawie korupcyjnej sędzia Mahmud Kamel al-Raszidi uniewinnił także Mubaraka i jego dwóch synów Alaę i Gamala, ponieważ - jak tłumaczył - zbyt wiele czasu upłynęło od rzekomego przestępstwa.

Jak informuje agencja Mena, do siedziby sądu 86-letni Mubarak został w sobotę przetransportowany śmigłowcem ze szpitala wojskowego w Kairze, gdzie jest na co dzień osadzony.

Jednak po usłyszeniu wyroków były prezydent nie zostanie zwolniony - podaje Reuters. W maju br. został uznany bowiem za winnego w sprawie przywłaszczenia sobie publicznych funduszy i odsiaduje wyrok trzech lat więzienia. Mubarak z powodów zdrowotnych przebywa w areszcie domowym w szpitalu wojskowym na przedmieściach Kairu.

Oskarżenie może odwołać się od sobotniego wyroku.

Reuters donosi, że po odczytaniu przez sędziego al-Raszidiego werdyktów w wypełnionej po brzegi sali sądowej wybuchły okrzyki. Mubarak miał na sobie słoneczne okulary i sweter; był ponury, kiedy został wwieziony do sali na noszach.

W 2012 roku Mubarak za stłumienie protestów, które doprowadziły do jego obalenia, został skazany na dożywotnie więzienie, ale wyrok uchylono ze względów proceduralnych, kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Dożywocie dostał wówczas również były szef MSW. Natomiast sześciu dawnych funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało uniewinnionych, co wywołało gwałtowne protesty opinii publicznej. Prokuratorzy oskarżali Mubaraka o wydanie rozkazu Adliemu do użycia ostrej amunicji przeciwko protestującym, by stłumić demonstracje.

W wyniku krwawej rozprawy z demonstrantami na początku 2011 roku zginęło w Egipcie ok. 850 osób. W lutym 2011 roku na fali tych wystąpień, które trwały 18 dni, Mubarak został zmuszony do ustąpienia po niemal 30 latach sprawowania władzy.

...

To kpiny nie sady .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:17, 30 Lis 2014    Temat postu:

Opozycja powraca na plac Tahrir - Kair przeciwko uniewinnieniu Mubaraka

Ponad tysiąc mieszkańców Kairu zebrało się na placu Tahrir w centrum miasta, który znów stal się miejscem masowych protestów - tym razem przeciwko uniewinnieniu przez sąd b. prezydenta Hosniego Mubaraka, winnego śmierci 239 demonstrantów w 2011 roku.

Przeciwko demonstrantom skandującym hasła "Precz z reżimem wojskowym" prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, "Morderca uznany za niewinnego, krew naszych braci nie mogła popłynąć na marne" siły bezpieczeństwa użyły armatek wodnych i gazów łzawiących.

Egipskie MSW oskarża demonstrantów o "użycie siły". Podało, że rzucali w policjantów kamieniami.

Odstąpienie od zarzutu spowodowania masakry wskutek rozkazów wydanych przez Mubaraka przyjęli z zadowoleniem zwolennicy byłego prezydenta, który obecnie przebywa w szpitalu więziennym.

Zebrali się oni niewielką grupą pod szpitalem i mogli go pozdrowić, gdy 86-letni Mubarak pojawił się na chwilę na wózku inwalidzkim na balkonie swego pokoju szpitalnego.

Mubarak, oskarżony o spowodowanie masakry, ustąpił w lutym 2011 roku pod naciskiem masowych protestów społecznych. Sąd uznał wówczas jego i czterech jego doradców za winnych współudziału w masowej masakrze demonstrantów.

Dla prezydenta i jego doradców, oskarżonych również o korupcję, prokurator żądał kary śmierci.

...

Widzimy co sie dzieje . Rezim wraca .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:07, 30 Lis 2014    Temat postu:

Protesty w Egipcie. Jedna osoba nie żyje

Ponad tysiąc mieszkańców Kairu zebrało się na placu Tahrir w centrum miasta, który znów stal się miejscem masowych protestów - tym razem przeciwko uniewinnieniu przez sąd b. prezydenta Hosniego Mubaraka, winnego śmierci 239 demonstrantów w 2011 roku. Jedna osoba zginęła.

Przeciwko demonstrantom skandującym hasła "Precz z reżimem wojskowym" prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, "Morderca uznany za niewinnego, krew naszych braci nie mogła popłynąć na marne" siły bezpieczeństwa użyły armatek wodnych i gazów łzawiących.

Egipskie MSW oskarża demonstrantów o "użycie siły". Podało, że rzucali w policjantów kamieniami. Jedna osoba zginęła.

Odstąpienie od zarzutu spowodowania masakry wskutek rozkazów wydanych przez Mubaraka przyjęli z zadowoleniem zwolennicy byłego prezydenta, który obecnie przebywa w szpitalu więziennym.

Zebrali się oni niewielką grupą pod szpitalem i mogli go pozdrowić, gdy 86-letni Mubarak pojawił się na chwilę na wózku inwalidzkim na balkonie swego pokoju szpitalnego.

Mubarak, oskarżony o spowodowanie masakry, ustąpił w lutym 2011 roku pod naciskiem masowych protestów społecznych. Sąd uznał wówczas jego i czterech jego doradców za winnych współudziału w masowej masakrze demonstrantów.

Dla prezydenta i jego doradców, oskarżonych również o korupcję, prokurator żądał kary śmierci.

...

Trzeba obalic ten rezim ale stopniowa praca a nie wybuchami . On padnie na pewno jak w Polsce Jaruzelski ktory ledwo uniknal piekla i jest w czysccu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:41, 03 Gru 2014    Temat postu:

Egipt: sąd skazał ponad 180 osób na śmierć za atak na policjantów

Egipski sąd skazał we wtorek na śmierć ponad 180 osób oskarżonych o zabójstwo kilkunastu policjantów w miejscowości Kerdasa, na zachód od Kairu. Do napaści doszło po rozpędzeniu demonstracji zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego latem 2013 roku.

Zgodnie z egipskim prawem wyroki muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez wielkiego muftiego, którego opinia ma jednak charakter niewiążący.

Od obalenia przez armię wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mursiego w lipcu 2013 roku jego zwolennicy byli celem krwawych represji, w wyniku których życie straciło co najmniej 1,4 tys. ludzi. Setki zwolenników obalonego szefa państwa zostały też skazane na śmierć w trwających kilka minut zbiorowych procesach, które ONZ określiła jako "bez precedensu w najnowszej historii".

We wtorek skazano 188 ludzi oskarżonych o udział 14 sierpnia 2013 roku w ataku na komisariat w miejscowości Kerdasa. Zginęło według różnych źródeł od 11 do 14 policjantów; ich ciała zostały zbezczeszczone. Tego samego dnia siły bezpieczeństwa rozpędziły dwie wielkie manifestacje siedzące zorganizowane w Kairze przez zwolenników Mursiego.

Z grupy skazanych 151 przebywa w areszcie, a pozostali byli sądzeni zaocznie - poinformowały źródła sądowe.

Żadnego ze skazanych w Egipcie na śmierć od obalenia Mursiego do tej pory nie stracono.

...

Demokracja szaleje . Tak Zahut chwalil ten rezim ,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:37, 14 Gru 2014    Temat postu:

Egipt: 439 osób trafi przed trybunały wojskowe za udział w zamieszkach

439 osób trafi przed trybunały wojskowe za udział w zamieszkach, w których zginęło trzech policjantów - poinformowali anonimowi przedstawiciele egipskich sił bezpieczeństwa.

Sprawa dotyczy fali zamieszek, do których doszło po rozpędzeniu przez policję pokojowego protestu
, jednego z wielu po obaleniu prezydenta Mohammeda Mursiego w 2013 roku.

W październiku obecny prezydent Abd el-Fatah es-Sisi wydał dekret, na mocy którego osoby odpowiedzialne za wszelkie ataki na budynki rządowe będą sądzone przez trybunały wojskowe - podaje agencja AP.

Na początku grudnia egipski sąd skazał na śmierć ponad 180 osób oskarżonych o zabójstwo kilkunastu policjantów w miejscowości Kerdasa, na zachód od Kairu. Do napaści doszło po rozpędzeniu demonstracji zwolenników Mursiego.

Od obalenia przez armię wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mursiego w lipcu 2013 roku jego zwolennicy byli celem krwawych represji, w wyniku których życie straciło co najmniej 1,4 tys. ludzi. Setki zwolenników obalonego szefa państwa zostały też skazane na śmierć w kilkuminutowych zbiorowych procesach, które ONZ określiła jako "bez precedensu w najnowszej historii".

Jak podkreśla AP, retorsje, wymierzone początkowo wyłącznie w islamistów, obejmują teraz wszelkich, również lewicowych i liberalnych, przeciwników rządu.

...

Potwory ! Niszcza ludzi chcacych wolnosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:49, 23 Gru 2014    Temat postu:

Telewizja Al-Dżazira zawiesza swój egipski kanał

Panarabska telewizja Al-Dżazira zawiesiła działalność swojego kanału w Egipcie, Mubasher Misr, który w przeszłości był źródłem poważnych napięć między nowymi władzami w Kairze a właścicielem stacji, Katarem.

Wczoraj wieczorem prezenter Mubasher Misr ogłosił, że stacja zawiesza nadawanie do "uzyskania niezbędnych pozwoleń we współpracy z władzami egipskimi".

W ostatnich latach telewizja była źródłem poważnych napięć w stosunkach między Egiptem i Katarem. Nowy prezydent egipski Abd el-Fatah es-Sisi zarzucał stacji, że jest propagandową tubą zwolenników poprzedniego, islamistycznego szefa państwa Mohammeda Mursiego. Telewizja odrzucała te oskarżenia.

Biura Mubasher Misr zostały na krótko zamknięte w lipcu 2013 roku, kiedy wojsko, dowodzone wówczas przez Sisiego, odsunęło Mursiego od władzy. Kanał kontynuował wówczas nadawanie z Dauhy. Miesiąc później, gdy nowe władze urządzały akcje przeciwko zwolennikom obalonego prezydenta (zginęły w nich setki osób), nowy rząd oskarżył stację o rozpowszechnianie kłamstw i plotek godzących w bezpieczeństwo i jedność Egiptu.

Mubasher Misr był ostatnim znaczącym kanałem informacyjnym w Egipcie, który relacjonował antyrządowe protesty zwolenników Mursiego i wyrażał własne opinie - pisze portal BBC News.

W ostatnich miesiącach Katar i Egipt starały się naprawić nadszarpnięte relacje; w sobotę Sisi rozmawiał ze specjalnym wysłannikiem emira Kataru. Jednocześnie kraje Zatoki Perskiej - przede wszystkim Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska - wywierały na Katar presję, by przestał wspierać Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, i inne islamistyczne grupy w regionie, oraz przerwał stronniczą - ich zdaniem - działalność Al-Dżaziry.

Zdaniem analityków przywoływanych przez BBC zawieszenie działalności Mubasher Misr może pomóc w uwolnieniu trzech dziennikarzy stacji. Chodzi o Mohameda Fahmy'ego, który ma podwójne obywatelstwo kanadyjsko-egipskie, Egipcjanina Bahera Mohameda i Australijczyka Petera Greste. W czerwcu zostali oni skazani na kary od 7 do 10 lat więzienia za rzekome rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości i popieranie Bractwa Muzułmańskiego.

...

Terrorystyczny rezim . To tacy jak Sisi napedzaja roznych islamistow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:22, 01 Sty 2015    Temat postu:

Egipt zarządzono ponowny proces dziennikarzy Al-Dżaziry

Najwyższa instancja sądowa Egiptu anulowała kary więzienia orzeczone wobec trzech dziennikarzy katarskiej telewizji informacyjnej Al-Dżazira i zarządziła przeprowadzenie nowego procesu w ich sprawie - poinformował adwokat skazanych.

Australijczyk Peter Greste, obywatel Kanady pochodzenia egipskiego Mohamed Fahmy i obywatel Egiptu Baher Mohamed odbywają kary od 7 do 10 lat pozbawienia wolności, jakie sąd wymierzył im w związku z oskarżeniami o wspieranie zakazanego islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego i rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości na temat Egiptu.

Jak podaje Reuters, nasilają się spekulacje, że egipski prezydent Abd el-Fatah es-Sisi może ułaskawić dziennikarzy lub też wydać nakaz ich deportowania.

- Nie zostaną uwolnieni zanim nie staną przed innym sądem, który zadecyduje czy zwolnić ich, czy też nie - powiedział adwokat Mostafa Nagy.

Aresztowanie trzech dziennikarzy w grudniu 2013 roku dodatkowo nadszarpnęło międzynarodową reputację Egiptu, od dawna krytykowanego za lekceważenie demokratycznych standardów. Sami skazani uważają orzeczone wobec nich wyroki za bezpodstawne wskazując, iż prowadzili tylko normalną działalność reporterską.

Według organizacji praw człowieka, łamanie swobód obywatelskich w Egipcie nasiliło się od sierpnia 2013 roku, kiedy to dowodzone przez Sisiego wojsko odsunęło od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego poprzedniego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Obalenie Mursiego, który jako pierwszy uzyskał prezydenturę Egiptu w autentycznie demokratyczny sposób, nastąpiło po gwałtownych ulicznych protestach przeciwko polityce jego rządu. Wydarzenie to spowodowało znaczne ochłodzenie stosunków Egiptu z popierającym Bractwo Muzułmańskie Katarem. Jednak w ostatnim czasie napięcie między krajami wydaje się słabnąć, budząc nadzieje na uwolnienie dziennikarzy Al-Dżaziry.

...

Pupile Zachodu demokratyzujo ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:59, 02 Sty 2015    Temat postu:

Australia: jest wniosek o deportację więzionego w Egipcie dziennikarza

Adwokat australijskiego dziennikarza telewizji Al-Dżazira Petera Greste, który przebywa od roku w więzieniu w Egipcie, formalnie zwrócił się do egipskiego rządu o jego deportację - poinformowała w piątek rodzina Australijczyka.

Peter Greste, obywatel Kanady pochodzenia egipskiego Mohamed Fahmy i obywatel Egiptu Baher Mohamed odbywają kary od 7 do 10 lat pozbawienia wolności, jakie sąd wymierzył im w związku z oskarżeniami o wspieranie zakazanego islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego i rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości na temat Egiptu.

W czwartek najwyższa instancja sądowa Egiptu zarządziła przeprowadzenie nowego procesu w sprawie trzech dziennikarzy, ze względu na proceduralne uchybienia w postępowaniu, i anulowała orzeczone wobec nich kary.

- Teraz, gdy Peter jest w zasadzie niewinnym człowiekiem, nie jest już skazanym, powstała pewna możliwość manewru i (egipski prezydent Abd el-Fatah es-Sisi) może go deportować - powiedział w Brisbane brat dziennikarza, Andrew. Rodzina więzionego mężczyzny ma nadzieję, że podstawą decyzji o deportacji może być dekret wydany w listopadzie 2014 roku przez Sisiego, który zezwala na ekstradycje do kraju skazanych w Egipcie obcokrajowców.

Początkowe wyroki skazujące z czerwca 2014 roku zostały potępione przez organizacje praw człowieka i zachodnie rządy. ONZ zakwestionowała niezawisłość egipskich sądów.

Aresztowanie trzech dziennikarzy w grudniu 2013 roku dodatkowo nadszarpnęło międzynarodową reputację Egiptu, od dawna krytykowanego za lekceważenie demokratycznych standardów. Sami skazani uważają orzeczone wobec nich wyroki za bezpodstawne wskazując, iż prowadzili tylko normalną działalność reporterską.

Według organizacji praw człowieka, łamanie swobód obywatelskich w Egipcie nasiliło się od sierpnia 2013 roku, kiedy to dowodzone przez Sisiego wojsko odsunęło od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego poprzedniego prezydenta Mohammeda Mursiego.

...

Zbojecki rezim .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:00, 22 Sty 2015    Temat postu:

Synowie Mubaraka wychodzą na wolność w sprawie o korupcję

Egipski sąd polecił uwolnienie z aresztu dwóch synów obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, którzy oczekują obecnie na powtórzony proces z oskarżenia o korupcję - poinformowały źródła sądowe.

Adwokat Alai i Gamala Mubaraków, Farid al-Dib, powiedział, że obaj mogą wyjść na wolność, ponieważ upłynął już maksymalny okres aresztu tymczasowego.

13 stycznia egipski sąd kasacyjny, po apelacji złożonej przez obronę, unieważnił wyroki więzienia za defraudację funduszy publicznych dla obalonego w 2011 roku Mubaraka i jego dwóch synów. Zarządzono ponowny proces, ale informowano, że oskarżeni na razie pozostaną w areszcie.

Proces dotyczył sprzeniewierzenia 125 mln funtów egipskich (17,6 mln USD). Środki te miały być przeznaczone na renowację i utrzymanie pałaców prezydenckich, a zostały wykorzystane na podniesienie standardu prywatnych rezydencji rodziny Mubaraków.

W maju 2014 roku w tym procesie obaj synowie zostali skazani na cztery lata więzienia, a Mubarak - na trzy.

Fakt, że członkowie klanu Mubaraków wychodzą na wolność, oznacza kłopotliwą sytuację dla obecnego prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, którego obrońcy praw człowieka oskarżają o wprowadzenie w Kairze reżimu bardziej autorytarnego niż był reżim Mubaraka - wskazują komentatorzy. W lipcu 2013 roku Sisi stanął na czele wojskowego zamachu stanu, który obalił następcę Mubaraka Mohammeda Mursiego.

W innej sprawie pod koniec listopada 2014 roku sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu wydania rozkazu krwawego stłumienia antyprezydenckich protestów w 2011 roku, w których zginęło kilkuset demonstrantów. Mubarak został również uniewinniony w dwóch sprawach o korupcję.

Z zarzutów współudziału w zabójstwie kilkuset protestujących sąd oczyścił także ministra spraw wewnętrznych w rządzie Mubaraka Habibiego al-Adlego oraz sześciu wysokich rangą doradców do spraw bezpieczeństwa. Prokuratura odwołała się od wszystkich tych wyroków .

...

Nastepuje remumbikacja Egiptu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:41, 25 Sty 2015    Temat postu:

Egipt: kilkunastu zabitych w starciach w 4. rocznicę rewolty

Co najmniej 11 osób zginęło, a ok. 30 zostało rannych w dzisiejszych starciach między policją a demonstrantami w czwartą rocznicę wybuchu społecznej rewolty, która zakończyła w Egipcie rządy Hosniego Mubaraka. Do niepokojów dochodziło główne w Kairze.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden policjant - potwierdziło egipskie ministerstwo zdrowia.

W związku z rocznicą zrywu z 2011 roku zwolennicy następcy Mubaraka, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mohameda Mursiego, wezwali do protestów przeciwko obecnemu szefowi państwa Abd el-Fatahowi es-Sisiemu. To właśnie Sisi stał na czele przewrotu, który w lipcu 2013 roku obalił Mursiego.

W dwóch północnych dzielnicach stolicy w potyczkach z policją zginęło co najmniej dziewięciu demonstrantów; jedna ofiara śmiertelna była w Aleksandrii - poinformowało źródło w resorcie zdrowia.

W centrum Kairu policja strzelała z broni na śrut i użyła gazu łzawiącego, żeby rozpędzić setki demonstrantów, którzy wykrzykiwali hasła wrogie islamistom, ale także nowym władzom. Tłum próbował dostać się na plac Tahrir, epicentrum rewolty z 2011 roku.

W związku z rocznicą w największych miastach wzmocniono środki bezpieczeństwa; w Kairze postawiono blokady wokół wielu zapalnych miejsc, gdzie w przeszłości dochodziło do niepokojów.

Dzisiejsze starcia wywiązały się po śmierci uczestniczki pokojowego marszu, który odbył się w stolicy w sobotę. Została ona zastrzelona w czasie zgromadzenia zwołanego w centrum Kairu przez socjalistyczny Sojusz Ludowy. Partia obwiniła policję o śmierć demonstrantki.

Krytycy Sisiego wskazują, że wprowadzone przez niego ustawy zniosły obywatelskie swobody wywalczone podczas rewolty z 2011 r. Setki zwolenników Mursiego i Bractwa Muzułmańskiego trafiły do więzienia, a on sam i przywódcy Bractwa są sądzeni pod licznymi zarzutami, od podżegania do przemocy po spiskowanie przeciw państwu z palestyńskim ruchem Hamas.

...

Walka o Wolny Egipt trwa ! Teraz trwa kompromitacja militarystow . Soldateska cieszyla sie absurdalnym autorytetem w kraju zwazywszy na poziom zlodziejstwa , ktory bylby hanba kazdej armii ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:33, 26 Sty 2015    Temat postu:

Dwóch synów byłego prezydenta Mubaraka na wolności

Przedstawiciele egipskich służb bezpieczeństwa podali, że dwaj synowie obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, którzy oczekują obecnie na powtórzony proces z oskarżenia o korupcję, wyszli z więzienia. O ich zwolnieniu zadecydował w czwartek sąd.

Alai i Gamal Mubarak opuścili areszt na południu stolicy nad ranem i udali się najprawdopodobniej do domów w Kairze. Wcześniej ich adwokat mówił, że obaj mogą wyjść na wolność, ponieważ upłynął już maksymalny okres aresztu tymczasowego.

13 stycznia egipski sąd kasacyjny, po apelacji złożonej przez obronę, unieważnił wyroki więzienia za defraudację funduszy publicznych dla obalonego w 2011 roku Mubaraka i jego dwóch synów. Zarządzono ponowny proces, ale informowano, że oskarżeni na razie pozostaną w areszcie.

Proces dotyczył sprzeniewierzenia 125 mln funtów egipskich (17,6 mln USD). Środki te miały być przeznaczone na renowację i utrzymanie pałaców prezydenckich, a zostały wykorzystane na podniesienie standardu prywatnych rezydencji rodziny Mubaraków.

W maju 2014 roku w tym procesie obaj synowie zostali skazani na cztery lata więzienia, a Mubarak - na trzy.

Fakt, że członkowie klanu Mubaraków wychodzą na wolność, oznacza kłopotliwą sytuację dla obecnego prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, którego obrońcy praw człowieka oskarżają o wprowadzenie w Kairze reżimu bardziej autorytarnego niż był reżim Mubaraka - wskazują komentatorzy. W lipcu 2013 roku Sisi stanął na czele wojskowego zamachu stanu, który obalił następcę Mubaraka, islamistę Mohammeda Mursiego.

W innej sprawie pod koniec listopada 2014 roku sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu wydania rozkazu krwawego stłumienia antyprezydenckich protestów w 2011 roku, w których zginęło kilkuset demonstrantów. Mubarak został również uniewinniony w dwóch sprawach o korupcję.

>>>

Wypuszczaja swojakow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 61 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy