Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:49, 22 Mar 2015    Temat postu:

Obama: po wypowiedzi Netanjahu trudno o powrót do rozmów pokojowych

Prezydent USA Barack Obama powiedział, że przedwyborcza wypowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu, wykluczająca powstanie za jego rządów państwa palestyńskiego, sprawiła, że będzie trudno powrócić do poważnych rozmów w celu rozwiązania konfliktu. Przyznał, że jest zaniepokojony niektórymi uwagami izrealskiego polityka.

W wywiadzie dla amerykańskiego portalu informacyjnego Huffington Post, przeprowadzonym w piątek i opublikowanym dzień później, Obama opisał swoją czwartkową rozmowę telefoniczną z Netanjahu dwa dni po wyborach parlamentarnych, w których zwyciężył jego blok Likud.

- Podkreśliłem, że USA w dalszym ciągu uważają, iż rozwiązanie dwupaństwowe (istnienie obok siebie Izraela i państwa palestyńskiego - red.) jest jedynym sposobem na osiągnięcie przez Izrael bezpieczeństwa w dłuższej perspektywie, jeśli państwo to chce pozostać zarówno żydowskie, jak i demokratyczne - powiedział Obama.

- Zaznaczyłem też, że biorąc pod uwagę przedwyborcze wypowiedzi (Netanjahu), trudno będzie przekonać ludzi, że poważne negocjacje (pokojowe) są możliwe - dodał.

Na kilka dni przed wtorkowymi wyborami parlamentarnymi Netanjahu powiedział, że dopóki on będzie premierem, nie dojdzie do powstania państwa palestyńskiego. Wypowiedź ta pogorszyła i tak napięte relacje na linii Izrael-Waszyngton - pisze agencja Reutera, przypominając, że w czwartek, dwa dni po wyborach, Netanjahu wydawał się wycofywać z tamtych słów.

"Wierzymy mu na słowo, kiedy mówi, że nie dojdzie do tego (realizacji rozwiązania dwupaństwowego - PAP) za jego rządów jako premiera, i dlatego musimy rozważyć pozostałe opcje, aby w regionie nie zapanował chaos" - powiedział prezydent USA.

Po czwartkowej rozmowie telefonicznej Obamy i Netanjahu Biały Dom przekazał, że prezydent zapowiedział "reewaluację" możliwości w stosunkach amerykańsko-izraelskich i polityce bliskowschodniej.

W wywiadzie dla Huffington Post Obama wyraził też niepokój uwagą Netanjahu o - jego zdaniem - niebezpiecznie wysokiej frekwencji wyborczej wśród arabskich obywateli Izraela.

- Tego rodzaju wypowiedzi są niezgodne z najlepszymi izraelskimi tradycjami, a demokratyczny ustrój Izraela, który powstał na żydowskiej ziemi i z potrzeby posiadania żydowskiego państwa, opiera się na przesłance, że każdy obywatel powinien być traktowany równo i sprawiedliwie - powiedział Obama.

Utrata tych wartości jego zdaniem dostarczy argumentów przeciwnikom Izraela i zaszkodzi tamtejszej demokracji.

...

Kolejna katastrofa pseudodyplomacji USA . Bezmyslne popieranie ekspansji Tel Avivu doprowadzilo cale te dyplomacje do kompromitacji . Zenada .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:18, 11 Kwi 2015    Temat postu:

Egipt: Badi - duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego - skazany na śmierć

Egipskie władze są oskarżane o wykorzystywanie sądownictwa do represji wobec przeciwników politycznych - PAP

Sąd w Kairze zatwierdził dziś, po zaopiniowaniu przez wielkiego muftiego Egiptu, wyroki kary śmierci, wydane przez sąd w Gizie w połowie marca dla duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego Mohameda Badiego i 13 członków kierownictwa tego ugrupowania.

Byli oni oskarżeni o "planowanie ataków przeciwko państwu".

Opinia muftiego jest wymagana za każdym razem, gdy orzekana jest kara śmierci, jednak nie jest ona wiążąca.

Sąd skazał także Mohameda Soltana, który posiada dwa obywatelstwa - amerykańskie i egipskie - na karę dożywotniego więzienia za wspieranie Bractwa i przekazywanie fałszywych wiadomości. Soltan jest synem duchownego z Bractwa Muzułmańskiego, Salaha Soltana, skazanego obecnie na śmierć.

Oprócz Salaha Soltana, który przebywa w więzieniu od sierpnia 2013 roku i prowadzi głodówkę, 22 inne osoby skazano na dożywocie.

Wśród 13 skazanych na śmierć członków zakazanego przez prawo ugrupowania dwaj z nich otrzymali wyroki zaocznie.

Od sobotniego wyroku skazani mogą się odwoływać do najwyższego sądu cywilnego; cała procedura może trwać jeszcze latami.

Mohamed Badi został już wcześniej w innym procesie skazany na śmierć za akty przemocy; w innych procesach cztery razy usłyszał wyrok dożywotniego więzienia.

Od obalenia przez wojsko w lipcu 2013 roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohameda Mursiego do więzień w Egipcie trafiły tysiące członków tego ugrupowania. Zwolennicy obalonego szefa państwa organizowali m.in. w Kairze wielkie manifestacje jego poparcia.

Egipskie władze są oskarżane o wykorzystywanie sądownictwa do represji wobec przeciwników politycznych. W zbiorowych procesach, krytykowanych przez społeczność międzynarodową, na śmierć skazano setki zwolenników Mursiego, a 15 tys. trafiło do aresztów.

7 marca po raz pierwszy wykonano egzekucję na zwolenniku obalonego szefa państwa; stracony mężczyzna został uznany za winnego aktów przemocy.

...

Będą teraz mordować opozycję. Pupile Zachodu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:01, 15 Kwi 2015    Temat postu:

Egipt zamierza przeprowadzić manewry wojskowe z Arabią Saudyjską

Egipt i Arabia Saudyjska przedyskutowały zamiar przeprowadzenia "manewrów wojskowych na dużą skalę" z udziałem państw Zatoki Perskiej - poinformował we wtorek urząd prezydenta Egiptu. Manewry miałyby się odbyć na terytorium Arabii Saudyjskiej.

Tematem rozmów, które odbyły się we wtorek w Kairze, był także postęp ofensywy przeciwko szyickim milicjom Huti w Jemenie, w której główną rolę odgrywa Arabia Saudyjska.

Do ofensywy przyłączyły się już egipskie siły morskie i lotnicze. Rząd Egiptu zadeklarował gotowość wysłania również wojsk lądowych "jeśli zajdzie taka potrzeba".

Według opublikowanego komunikatu, bezpieczeństwo rejonu Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej jest dla Kairu nieprzekraczalną "czerwoną linią". W rozmowach uczestniczył prezydent Egiptu Abd el-Fatah el-Sisi i minister obrony Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman as-Saud.

Nie podano terminu planowanych manewrów, ani innych bliższych szczegółów.

>>>

Dwa zbojeckie kraje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:06, 19 Kwi 2015    Temat postu:

Egipt: sąd skazał 11 osób na śmierć w związku z zamieszkami w 2012 r.

Sąd w Kairze skazał dzisiaj 11 osób na śmierć w związku z zamieszkami, które wybuchły po meczu piłkarskim na stadionie w Port Saidzie w 2012 r. W zamieszkach tych zginęły 74 osoby. Decyzję sądu przekazano do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu.

Oskarżeni mogą się jeszcze odwołać od wyroku.

Opinia wielkiego muftiego, najwyższego autorytetu religijnego, jest wymagana za każdym razem, gdy orzekana jest kara śmierci, jednak nie jest ona wiążąca.
Sędzia, który orzekał w niedzielę w sprawie 11 oskarżonych, do 30 maja odroczył werdykt w sprawie pozostałych kilkudziesięciu oskarżonych.

W lutym ub. r. sąd apelacyjny w Kairze nakazał ponowny proces 62 oskarżonych po tym, jak unieważnił werdykt sądu niższej instancji, który orzekł wyroki śmierci wobec 21 oskarżonych.

Do zamieszek doszło 1 lutego 2012 r., po meczu między zespołami Al-Masry z Port Saidu i Al-Ahly z Kairu. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć, a kilkaset - rannych. Wydanie w styczniu 2013 roku, w czasie prezydentury obalonego w lipcu prezydenta Mohammeda Mursiego, wyroków śmierci doprowadziło do wybuchu nowych zamieszek.

...

Czy sąd był niezawisły?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:01, 20 Kwi 2015    Temat postu:

Egipt: sąd skazał 22 członków Bractwa Muzułmańskiego na karę śmierci

Egipski sąd skazał na karę śmierci 22 członków Bractwa Muzułmańskiego w związku z atakiem na komisariat policji na obrzeżach Kairu, do jakiego doszło w 2013 roku - podały źródła sądowe. Obrońcy skazanych zapowiadają złożenie apelacji.

Według źródeł agencji Reutera jeden oskarżony, który jest niepełnoletni, został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd uznał, że cała grupa jest winna morderstwa, próby morderstwa i zniszczenia mienia publicznego. Miało to związek z atakiem na komisariat w mieście Kardesa na zachód od Kairu, w którym zginął jeden policjant.

Od obalenia przez wojsko egipskie w lipcu 2013 roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego do więzień trafiły tysiące członków tego ugrupowania. Pod koniec 2013 roku władze uznały Bractwo Muzułmańskie za ugrupowanie terrorystyczne.

Obecne władze Egiptu są oskarżane o wykorzystywanie sądownictwa do represjonowania przeciwników politycznych. W rezultacie zbiorowych procesów, krytykowanych przez społeczność międzynarodową, na śmierć skazano setki zwolenników Mursiego, a 15 tys. osób trafiło do więzień.

...

Ulubieńcy Zachodu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:00, 21 Kwi 2015    Temat postu:

Egipt: sąd skazał byłego prezydenta Mursiego na 20 lat więzienia

Egipski sąd skazał obalonego przez armię prezydenta kraju Mohammeda Mursiego na karę 20 lat więzienia w związku ze śmiercią demonstrantów w 2012 roku. Ogłoszenie wyroku transmitowała telewizja państwowa.

Mursi nie będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

Jest to pierwsza z czterech spraw, w których były prezydent jest oskarżony. Sprawa dotyczy wydarzeń z grudnia 2012 roku, kiedy to dochodziło do zamieszek przed pałacem prezydenckim Ittihadiya na północy Kairu.

>>>

TO ZBRODNIA SADOWA!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:04, 22 Kwi 2015    Temat postu:

USA "zaniepokojone" wyrokiem skazującym dla byłego prezydenta

Władze Stanów Zjednoczonych są zaniepokojone decyzją egipskiego sądu, który we wtorek skazał na 20 lat więzienia Mohammeda Mursiego, byłego prezydenta Egiptu obalonego przez armię w 2013 r. - poinformował rzecznik Białego Domu.

- Panu Mursiemu, podobnie jak wszystkim oskarżonym, musi zostać zapewnione podstawowe prawo do rzetelnego procesu - podkreślił Josh Earnest w wydanym komunikacie. Dodał, że "USA niezmiennie sprzeciwiają się motywowanym politycznie aresztowaniom i zatrzymaniom".

Rzecznik zapowiedział, że Waszyngton w dalszym ciągu będzie podnosił kwestię przestrzegania praw człowieka i reform politycznych w rozmowach z władzami w Kairze.

We wtorek sąd na 20 lat więzienia skazał Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego, oraz 12 liderów i sojuszników tej organizacji, w tym jej sekretarza Mohammeda el-Beltagiego i byłego parlamentarzysty Esama el-Eriana. Dwaj inni oskarżeni otrzymali karę 10 lat więzienia.

Wszyscy zostali uznani za winnych sprowokowania aktów przemocy, które doprowadziły do śmierci ludzi podczas demonstracji opozycji w grudniu 2012 r. Według oficjalnych danych ówczesnych władz zginęło 10, a obrażeń doznało wówczas 700 osób.

Mursi, który rządził Egiptem w latach 2012-2013, jest sądzony jeszcze w dwóch procesach, w tym o zdradę stanu.

Wybrany w wolnych wyborach Mursi został odsunięty od władzy przez armię w lipcu 2013 r. Od tego czasu do więzień trafiły tysiące członków Bractwa Muzułmańskiego, a samo Bractwo pod koniec 2013 r. zostało przez nowe władze Egiptu uznane za organizację terrorystyczną.

Obecne władze Egiptu są oskarżane o wykorzystywanie sądownictwa do represjonowania przeciwników politycznych. W rezultacie zbiorowych procesów, krytykowanych przez społeczność międzynarodową, na śmierć skazano setki zwolenników Mursiego, a około 15 tys. osób trafiło do więzień.

...

No to jak? Demokracja zwyciężyła? A teraz zaniepokojeni ta demokracją?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:52, 29 Kwi 2015    Temat postu:

Egipt: zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego skazani za atak na kościół

Źródła w wymiarze sprawiedliwości Egiptu poinformowały, że 69 domniemanych zwolenników Bractwa Muzułmańskiego zostało skazanych na kary po 25 lat więzienia za atak na kościół we wsi niedaleko Kairu, dokonany w 2013 roku. Od wyroku przysługuje apelacja.

Chodzi o incydent we wsi Kafr Hakim koło Kerdasy na zachód od Kairu. W sierpniu 2013 roku na fali przemocy, która wstrząsnęła krajem po obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego, zaatakowano i spalono tam kościół.

Obrońca oskarżonych cytowany przez Reutera zapewnił, że nie ma dowodów świadczących przeciwko nim. - Nawet duchowny z kościoła powiedział, że po incydencie nie widział żadnego z podsądnych - dodał adwokat.

Według źródeł w wymiarze sprawiedliwości sąd skazał także dwóch młodocianych na 10 lat więzienia bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie.

Zarzuty wobec wszystkich oskarżonych dotyczyły rozmyślnego podłożenia ognia i splądrowania kościoła. Ponadto 69 skazanych ma zapłacić grzywnę, każdy w wysokości 20 tys. funtów egipskich (ponad 2300 dolarów).

W odrębnym procesie inny egipski sąd skazał 63 osoby na kary więzienia w wymiarze od jednego roku do siedmiu lat. Proces dotyczył starć na kampusie uniwersytetu Al-Azhar w Kairze w grudniu 2013 roku. Studenci popierający Bractwo Muzułmańskie wdali się wówczas w potyczki z policją. W procesie tym sąd uniewinnił 13 osób.

Wybrany w wolnych wyborach Mursi został odsunięty od władzy przez armię. Od obalenia go w lipcu 2013 roku do więzień trafiły tysiące członków Bractwa Muzułmańskiego. Pod koniec 2013 roku nowe władze Egiptu uznały Bractwo Muzułmańskie za ugrupowanie terrorystyczne.

Obecne władze Egiptu są oskarżane o wykorzystywanie sądownictwa do represjonowania przeciwników politycznych. W rezultacie zbiorowych procesów, krytykowanych przez społeczność międzynarodową, na śmierć skazano setki zwolenników Mursiego, a 15 tys. osób trafiło do więzień.

...

Oczywiście zbrodniarzy morderców innych religii należy karać natychmiast. Ale tu śmierdzi. Reżim najwyraźniej cwaniaczy. Wrogów skazuje odciągając ich pod zbrodnicze czyny przeciw chrześcijanom. A to mogłaby prowokacja służb...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:52, 11 Maj 2015    Temat postu:

Więziony w Egipcie dziennikarz Al-Dżaziry chce od niej 100 mln dolarów

Fahmy został aresztowany wraz z dwoma kolegami z Al-Dżaziry, w tym Australijczykiem Peterem Greste, w Kairze w 2013 roku - Reuters

Dziennikarz Al-Dżaziry Mohamed Fahmy, który spędził ponad 400 dni w egipskim więzieniu, pozwał w kanadyjskim sądzie swego pracodawcę, oskarżając telewizję o zaniedbania. Domaga się 100 mln dolarów odszkodowania - poinformowała dziś jego prawniczka.

Fahmy, naturalizowany Kanadyjczyk, który zrzekł się egipskiego obywatelstwa, trafił do więzienia pod koniec 2013 roku pod zarzutem udzielania pomocy organizacji terrorystycznej - jak w oskarżeniu nazwano zdelegalizowane w Egipcie islamistyczne Bractwo Muzułmańskie. Dziennikarz zasugerował, że to działania Al-Dżaziry zaprowadziły go do więzienia. Telewizja nie skomentowała tej opinii.

Prawniczka dziennikarza, Joanna Gialason, poinformowała na konferencji prasowej w Kairze, że w pozwie zwrócono się do sądu o uznanie uchybień Al-Dżaziry. Stacja powinna zapłacić 100 mln dolarów odszkodowania w związku ze swoją rolą w skazaniu i aresztowaniu Fahmy'ego - wyjaśniła.

Fahmy został aresztowany wraz z dwoma kolegami z Al-Dżaziry, w tym Australijczykiem Peterem Greste, w Kairze w 2013 roku. W 2014 roku cała trójka trafiła do więzienia - Fahmy został skazany na siedem lat. Zarzuty obejmowały m.in. szerzenie kłamstw w celu wspierania "organizacji terrorystycznej".

Greste wyszedł na wolność 1 lutego, po czym został deportowany, a 13 lutego więzienie opuścił Fahmy i drugi skazany, mający jedynie egipskie obywatelstwo - Baher Mohamed. Ich ponowny proces w sprawie wspierania islamistycznej opozycji trwa. Pod koniec kwietnia Fahmy otrzymał tymczasowy kanadyjski paszport, a jego bliscy mają nadzieję, że dziennikarz wkrótce będzie mógł opuścić Egipt.

Po uwięzieniu dziennikarzy nasiliły się obawy przed naruszaniem praw człowieka w Egipcie za rządów obecnego prezydenta i byłego dowódcy armii Abd el-Fataha es-Sisiego. Od przejęcia przez niego władzy po obaleniu wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mohameda Mursiego w lipcu 2013 roku rozpoczęły się represje wobec członków i zwolenników organizacji.

...

Chyba reżim go więził?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:05, 16 Maj 2015    Temat postu:

Egipt: były prezydent Mohammed Mursi skazany na śmierć

Sąd w Kairze skazał byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego na śmierć w związku ze zorganizowaniem w 2011 r. ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun - podała agencja AP, korygując swą wcześniejszą wiadomość, że Mursiego skazano za zdradę stanu.

Agencja Reutera podaje, że w tej samej sprawie sąd orzekł najwyższy wymiar kary również wobec 105 członków zdelegalizowanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi.

Decyzję sądu przekazano do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu. W trakcie ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun zginął jeden oficer policji, o którego śmierć oskarżony jest były islamistyczny prezydent.

Wywodzący się ze zdelegalizowanego w Egipcie islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego Mursi rządził w latach 2012-2013. Armia odsunęła Mursiego od władzy 3 lipca po masowych protestach przeciwko jego rządom. Był on pierwszym wybranym w demokratycznych wyborach przywódcą Egiptu.

...

ZAMORDUJA PIERWSZEGO PREZYDENTA!
TO JAWNA ZBRODNIA! TO JEST WINA TYCH CO POPARLI ZBRODNIARZY! WASZYNGTONU I BRUKSELI! ANTHONY KERE INNE DZIADOSTWO ! SZKODZĄ WSZĘDZIE! WSZĘDZIE PRZEZ NICH GINĄ LUDZIE!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:41, 17 Maj 2015    Temat postu:

USA "głęboko zaniepokojone" wyrokiem śmierci dla b. prezydenta Egiptu

Władze Stanów Zjednoczonych wyraziły "głębokie zaniepokojenie" decyzją egipskiego sądu, który skazał na śmierć byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu USA.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni kolejnymi masowymi wyrokami orzeczonymi przez egipski sąd wobec ponad stu pozwanych, w tym byłego prezydenta Mursiego - powiedział przedstawiciel amerykańskich władz.

- Konsekwentnie wypowiadaliśmy się przeciwko praktykom masowych procesów i wyroków, które są prowadzone i orzekane w sposób, który jest sprzeczny z międzynarodowymi zobowiązaniami Egiptu i rządami prawa - ocenił urzędnik.

Dzień wcześniej międzynarodowa pozarządowa organizacja praw człowieka Amnesty International określiła proces jako "farsę opartą na nieważnych procedurach", żądając zwolnienia Mursiego lub jego ponownego procesu przed sądem cywilnym.

Sąd w Kairze skazał na śmierć Mursiego i ponad stu członków zdelegalizowanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego w związku ze zorganizowaniem w 2011 roku ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun.

Mursi i inni podsądni, w tym duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badi, zostali skazani za porwanie i zabicie policjanta, zaatakowanie obiektów policyjnych i ucieczkę z więzienia podczas rewolty skierowanej przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi. Z więzienia uciekło wówczas około 20 tysięcy osadzonych, w tym i Mursi.

Decyzję sądu przekazano do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu, najwyższemu autorytetowi religijnemu. Jego opinia jest wymagana za każdym razem, gdy orzekana jest kara śmierci, jednak nie jest ona wiążąca. Ostateczne orzeczenie ma zostać wydane 2 czerwca.

Wyłoniony w pierwszych demokratycznych wyborach w historii Egiptu Mursi rządził w latach 2012-2013. Został obalony przez armię w lipcu 2013 r. Od tego czasu do więzień trafiły tysiące członków Bractwa Muzułmańskiego, a setki zwolenników Bractwa skazano na śmierć.

...

Gnojki z USA i UE. Do czego doprowadzili.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:53, 18 Maj 2015    Temat postu:

UE krytykuje wyrok śmierci dla byłego prezydenta Egiptu

Unia Europejska zakwestionowała prawomocność wyroku śmierci dla byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego i ponad stu innych oskarżonych.

"Decyzja sądu (...) została podjęta na zakończenie masowego procesu, który nie pozostaje w zgodzie z zobowiązaniami Egiptu wynikającymi z prawa międzynarodowego" - napisała w opublikowanym w niedzielę w Brukseli oświadczeniu szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Jej zdaniem władze sądowe Egiptu muszą zagwarantować oskarżonym rzetelne i niezależne śledztwo. "Unia Europejska uważa, że wyrok zostanie zrewidowany w postępowaniu odwoławczym" - napisała Mogherini, przypominając, że Unia zdecydowanie odrzuca karę śmierci.

Wcześniej władze Stanów Zjednoczonych wyraziły "głębokie zaniepokojenie" z powodu decyzji egipskiego sądu.

Sąd w Kairze skazał w sobotę na śmierć Mursiego i ponad stu członków zdelegalizowanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego w związku ze zorganizowaniem w 2011 roku ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun.

Mursi i inni podsądni, w tym duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badi, zostali skazani za porwanie i zabicie policjanta, zaatakowanie obiektów policyjnych i ucieczkę z więzienia podczas rewolty skierowanej przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi. Z więzienia uciekło wówczas około 20 tysięcy osadzonych, w tym i Mursi.

Decyzję sądu przekazano do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu, najwyższemu autorytetowi religijnemu. Jego opinia jest wymagana za każdym razem, gdy orzekana jest kara śmierci, jednak nie jest ona wiążąca. Ostateczne orzeczenie ma zostać wydane 2 czerwca.

Wyłoniony w pierwszych demokratycznych wyborach w historii Egiptu Mursi rządził w latach 2012-2013.. Od tego czasu do więzień trafiły tysiące członków Bractwa Muzułmańskiego, a setki zwolenników Bractwa skazano na śmierć.

...


Wy eurokanalie jesteście wspolodpowiedzialni. To wasz reżim.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:41, 19 Maj 2015    Temat postu:

USA: wyrok śmierci dla byłego prezydenta Egiptu niesprawiedliwy

Stany Zjednoczone uważają skazanie na śmierć byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego za "niesprawiedliwe i podważające wiarę w rządy prawa" w tym kraju - oświadczył dzisiaj Departament Stanu.

Rzecznik Jeff Rathke przekazał, że Waszyngton jest także zaniepokojony "kolejnym zbiorowym wyrokiem śmierci" wydanym przez egipski sąd.

Sąd w Kairze skazał w sobotę na śmierć Mursiego i ponad stu członków zdelegalizowanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodził się obalony latem 2013 roku były szef państwa, w związku ze zorganizowaniem w 2011 roku ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun.

Mursi i inni podsądni, w tym duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badi, zostali skazani za porwanie i zabicie policjanta, zaatakowanie obiektów policyjnych i ucieczkę z więzienia podczas rewolty skierowanej przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi. Z więzienia uciekło wówczas około 20 tysięcy osadzonych, w tym i Mursi.

Wyrok wydany na Mursiego jest nieostateczny do 2 czerwca. Wszystkie wyroki śmierci w Egipcie są przedkładane do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu, najwyższemu autorytetowi religijnemu. Jego opinia nie jest jednak wiążąca.

Wcześniej wyrok dla Mursiego skrytykowała Unia Europejska. Głębokie zaniepokojenie wyraził sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

Wyłoniony w pierwszych demokratycznych wyborach w historii Egiptu Mursi rządził w latach 2012-2013. Został obalony przez armię w lipcu 2013 r. w następstwie masowych protestów przeciw jego władzy. Od tego czasu do więzień trafiły tysiące członków Bractwa Muzułmańskiego, a setki zwolenników Bractwa skazano na śmierć.

>>

To wasi pupile!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:39, 20 Maj 2015    Temat postu:

Przemoc seksualna w Egipcie. Raport FIDH oskarża służby bezpieczeństwa
oprac.Małgorzata Gorol
20 maja 2015, 14:15
Od czasu przewrotu wojskowego w Egipcie w 2013 r. w kraju wzrosła skala przemocy seksualnej, której dopuszczają się członkowie służb bezpieczeństwa - pisze w swoim nowym raporcie Międzynarodowa Rada Praw Człowieka (FIDH). Na potwierdzenie organizacja przytacza relacje o molestowaniu, gwałtach, także z użyciem przedmiotów, rażeniu prądem genitaliów, "testach dziewictwa" czy groźbach upublicznienia upokarzających materiałów.

"To wydarzyło się na posterunku Medinat Nasr, (policjanci) bili mnie, mówiąc: 'zobaczą, co robi ci twój mąż?' (...) Potem zmusili mnie do wejścia do pokoju, gdzie on był. Próbowali mnie zgwałcić. Mój mąż błagał ich, by zostawili mnie w spokoju, krzyczał: 'Puśćcie ją, będę mówił' (...) 'Litości, przestańcie, powiedzcie, co mam mówić, powiedzcie, o co jestem oskarżony, powiem wszystko, co chcecie'" - wyznała w czerwcu zeszłego roku A., żona zatrzymanego. Jak pisze FIDH, ze względów bezpieczeństwa nie podaje pełnych imion osób, których relacje zebrano w raporcie.

Dramatyczna historia A. jest tylko jedną z wielu, jakie przytacza dokument zatytułowany "Ujawniając hipokryzję władz: przemoc seksualna, które dopuszczają się siły bezpieczeństwa Egiptu". FIDH zarzuca administracji prezydenta Abda al-Fattaha as-Sisiego - byłego wojskowego, który kierował puczem w 2013 r. - hipokryzję, bo egipski przywódca zobowiązał się do powstrzymania ataków na tle seksualnym. O napaściach, gwałtach kobiet wśród protestującego tłumu i haniebnych "testach dziewictwa" głośno zrobiło się już w 2011 r., w czasie rewolucji Arabskiej Wiosny. Od tego czasu władza w Egipcie zdążyła się zmienić kilka razy, jednak zdaniem FIDH kroki podjęte, by walczyć z przemocą seksualną, są chaotyczne i niewystarczające.

Co więcej, zdaniem organizacji ten rodzaj przemocy niejako "ewoluował" z ulicznych ataków, w których brały udział tłumy, na takie, których dopuszczają się przedstawiciele służb bezpieczeństwa (choć i te nie są wcale niczym nowym). "Większa bezkarność policji pozwoliła na gwałtowny wzrost liczby nadużyć w ogóle, a przemocy seksualnej szczególnie, przeciwko politycznym i pospolitym więźniom, w i poza policyjnymi aresztami" - czytamy w raporcie.

FIDH zebrał opowieści o molestowaniu, gwałtach, także z użyciem różnych przedmiotów, nadal przeprowadzanych waginalnych i analnych "testach dziewictwa", groźbach szantażu, że ujawnione zostaną upokarzające materiały. Powołuje się przy tym na wywiady z aktywistami praw człowieka, prawnikami i ofiarami, ale także lokalne organizacje pozarządowe czy doniesienia mediów. Choć, jak przyznaje organizacja, wiele relacji nie było można niezależnie zweryfikować. Niektóre ofiary w ogóle nie wniosły nawet oficjalnych skarg lub je wycofały. Ci, którzy doznali bowiem przemocy seksualnej, nie mogą liczyć na wrażliwe traktowanie ani ze strony prokuratorów, ani społeczeństwa. Gwałt to w Egipcie hańba, o której najczęściej się milczy. Miały się zdarzać również przypadki zastraszania.

"Wydaje ci się, że jesteś mężczyzną?"

FIDH oskarża egipskich członków różnych służb tak o lekceważenie ataków czy niezapobieganie im, jak i bycie ich sprawcami.

Raport przytacza m.in. historię dziecka, które trafiło do więzienia El Eqabija, gdzie byli też dorośli zatrzymani. Zeznało ono, że zostało odurzone, a potem wielokrotnie i brutalnie zgwałcone przez współwięźniów. "Rano strażnik wszedł na salę i znalazł mnie leżącego pod kocem z daleka od reszty, krwawiącego. Nie zareagował" - czytamy w relacji. Późniejsza skarga dziecka poskutkowała tylko jeszcze gorszymi atakami. Tymczasem dwa egipskie NGO, z którymi rozmawiało FIDH, twierdzą, że nawet 570 dzieci mogło zostać zatrzymanych od lipca 2013 r. To właśnie wtedy armia odsunęła od władzy prezydenta islamistę Mohammeda Mursiego, a jego zwolennicy wyszli na ulice.

W innym fragmencie FIDH pisze o aresztowaniach studentów w 2014 r. na Uniwersytecie Al Azhar, który był uważany za bastion islamskiej opozycji. Jedną z kobiet zatrzymano, gdy zwróciła uwagę oficerowi, który łapał za piersi młodą dziewczynę. "Odpowiedział: 'Wydaje ci się, że jesteś mężczyzną? I złapał mnie dokładnie tak, jak ją, nim zawołał dwóch innych policjantów" - wyznała N. Egipcjanka została wepchnięta do podstawionego vana, gdzie ciężko ją pobito, a potem zgwałcono oralnie, a gdy zaczęła wymiotować krwią, także waginalnie. "Pokażę ci, czy ja jestem mężczyzną" - usłyszała N., która za namową adwokata wycofała jednak oskarżenie z obawy przed skandalem.

FIHD pisze również o atakach na społeczność LGBT, którą oskarża się o "rozpustę" czy seksualną nieprzyzwoitość", i na więźniów politycznych. Ci drudzy mają być szczególnie narażeni na nadużycia - nie tylko po aresztowaniu, ale na ulicy, gdzie mogą zostać zaatakowani.

"Taka przemoc ma na celu wyeliminowanie publicznych protestów, legitymując władze jako strażników porządku moralnego" - pisze FIDH w raporcie.

..

Niestety to są dzikie kraje,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89324
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:46, 02 Cze 2015    Temat postu:

Orzeczenie ws. wyroku śmierci na Mursiego odłożone do 16 czerwca


Egipski sąd odłożył we wtorek do 16 czerwca orzeczenie w sprawie wyroku śmierci, wydanego w zeszłym miesiącu na byłego prezydenta Mohammeda Mursiego i przywódców Bractwa Muzułmańskiego w związku z masową ucieczką z więzienia w 2011 roku.

Sąd w Kairze w połowie maja skazał na śmierć Mursiego i ponad stu członków zdelegalizowanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodził się obalony latem 2013 roku były szef państwa, w związku ze zorganizowaniem w 2011 roku ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun.
REKLAMA


Mursi i inni podsądni, w tym duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badi, zostali skazani za porwanie i zabicie policjanta, zaatakowanie obiektów policyjnych i ucieczkę z więzienia podczas rewolty skierowanej przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi. Z więzienia uciekło wówczas około 20 tysięcy osadzonych, w tym Mursi.

Wszystkie wyroki śmierci w Egipcie są przedkładane do zaopiniowania wielkiemu muftiemu Egiptu, najwyższemu autorytetowi religijnemu. Jego rekomendacja nie jest jednak wiążąca. We wtorek sędzia poinformował, że dopiero rankiem tego dnia wpłynęła opinia wielkiego muftiego i sąd potrzebuje czasu na jej rozważenie.

Mursiemu będzie jeszcze przysługiwała apelacja. Były prezydent twierdzi, że postępowanie przeciwko niemu jest częścią zamachu stanu dokonanego przez ówczesnego dowódcę sił zbrojnych generała Abd el-Fataha es-Sisiego.

Sisi, który jest obecnie prezydentem Egiptu, twierdzi, że Bractwo Muzułmańskie stanowi wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Skazanie Mursiego na śmierć skrytykowała m.in. Unia Europejska i Stany Zjednoczone.

Wyłoniony w pierwszych demokratycznych wyborach w historii Egiptu Mursi rządził w latach 2012-2013. Został obalony przez armię w lipcu 2013 r. w następstwie masowych protestów przeciw jego władzy. Od tego czasu do więzień trafiły tysiące członków Bractwa Muzułmańskiego, a setki zwolenników Bractwa skazano na śmierć.

...

Zbrodniarze. Egipt musi stac sie panstwem wolnym i praworzadnym!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 63 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy