Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:21, 21 Sie 2013    Temat postu:

USA krytykują Erdogana, który oskarżył Izrael o obalenie Mursiego

USA skrytykowały we wtorek wypowiedź premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który oskarżył Izrael o pomoc w obaleniu przez wojsko w Egipcie prezydenta Mohammada Mursiego.

- Zdecydowanie potępiamy wypowiedzi, jakie padły dzisiaj z ust premiera Erdogana. Sugerowanie, że Izrael jest w jakiś sposób odpowiedzialny za niedawne wydarzenia w Egipcie, jest obraźliwe, nieuzasadnione i mylne - oświadczył rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

Wcześniej Erdogan powiedział prowincjonalnym przywódcom swojej umiarkowanie islamistycznej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP): "Co mówią w Egipcie? Demokracja to nie skrzynka wyborcza na głosy. Kto za tym stoi? Izrael. Mamy dowody".

Według agencji AP owe dowody to spotkanie w 2011 roku we Francji izraelskiego ministra sprawiedliwości z niewymienionym z nazwiska żydowskim intelektualistą francuskim, który miał powiedzieć - według Erdogana - że Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, nie dojdzie do władzy, nawet jeśli wygra wybory.

Premier Turcji skrytykował również kraje muzułmańskie, oskarżając je, że zdradzają Egipt, popierając wspierane przez wojsko nowe przywództwo kraju.

Erdogan zdecydowanie popierał Mursiego jako demokratycznie wybranego islamskiego przywódcę. Jest też zdecydowanym krytykiem obalenia Mursiego.

Mursi został odsunięty od władzy przez egipskich wojskowych 3 lipca, gdy w kraju dochodziło do masowych protestów przeciwko rządom prezydenta; przeciwnicy zarzucali mu faworyzowanie Bractwa Muzułmańskiego. Mursi przebywa w nieznanym miejscu.

Zdaniem rzecznika Białego Domu takie wypowiedzi, jak premiera Turcji, jedynie odwracają uwagę od potrzeby konstruktywnej współpracy wszystkich krajów regionu.

Earnest oświadczył również, że doniesienia mediów sugerujące, iż USA odcięły pomoc dla Egiptu, nie są dokładne. Zaznaczył, że administracja prezydenta Baracka Obamy nadal jej udziela. Dodał, że pomocy udziela się "epizodycznie" i "jest dostarczana w transzach". Media donosiły, powołując się na jednego z amerykańskich senatorów, że USA po cichu zawiesiły większość pomocy militarnej dla Egiptu po objęciu tam władzy przez rząd wspierany przez wojsko.
Rzecznik powiedział też, że zatrzymanie przywódcy Bractwa Muzułmańskiego Mohammeda Badiego nie jest zgodne ze standardami w zakresie ochrony praw człowieka, na których zachowanie liczą Stany Zjednoczone.

Egipskie siły bezpieczeństwa w nocy z poniedziałku na wtorek aresztowały duchowego przywódcę Bractwa, 70-letniego Badiego, po krwawym stłumieniu protestów, podczas których domagano się przywrócenia do władzy Mursiego.

...

Erdogan ten pieprzy od rzeczy . Zamach zrobil Sisi i spiskowcy a Izrael co najwyzej moze go wspierac . Ale sugestia ze Izrael obalil Mursiego to brednie . To sprawa miejscowych glownie armii .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:22, 22 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: stronnicy Mursiego nawołują do piątkowego protestu przeciw armii

Stron­ni­cy od­su­nię­te­go od wła­dzy pre­zy­den­ta Egip­tu Mo­ham­me­da Mur­sie­go za­ape­lo­wa­li w środę do Egip­cjan, by zor­ga­ni­zo­wa­li w pią­tek pro­te­sty prze­ciw­ko prze­ję­ciu wła­dzy przez woj­sko, które oba­li­ło Mur­sie­go.

Pro­te­sty mają się od­by­wać pod ha­słem "Pią­tek Mę­czen­ni­ków".

Ugru­po­wa­nie, które na­zy­wa sie­bie Na­ro­do­wą Ko­ali­cją Wspie­ra­nia Pra­wo­moc­no­ści Wła­dzy i które do­ma­ga się po­wro­tu Mur­sie­go, za­de­kla­ro­wa­ło nie­złom­ną wolę prze­zwy­cię­że­nia na­stępstw woj­sko­we­go za­ma­chu stanu.

Po bru­tal­nej li­kwi­da­cji przez siły bez­pie­czeń­stwa w ubie­głym ty­go­dniu obo­zo­wisk zwo­len­ni­ków oba­lo­ne­go Mur­sie­go, przez Egipt prze­to­czy­ła się fala za­mie­szek, w któ­rych we­dług ofi­cjal­nych da­nych zgi­nę­ło 800-900 osób, a ok. 4 tys. zo­sta­ło ran­nych. Po­li­cja aresz­to­wa­ła ok. ty­sią­ca sym­pa­ty­ków i człon­ków Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go. W kraju wpro­wa­dzo­no stan wy­jąt­ko­wy, w nie­któ­rych re­gio­nach go­dzi­nę po­li­cyj­ną.

>>>>

Walak trwa !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:06, 26 Sie 2013    Temat postu:

Polski dziennikarz Marcin Mamoń zatrzymany przez policję w Egipcie

Polski dziennikarz Marcin Mamoń i jego tłumacz zostali zatrzymani w Aleksandrii przez policję i są przetrzymywani w głównej komendzie. Informację o swojej sytuacji dziennikarz zdołał przesłać na telefon eurodeputowanego Bogusława Sonika.

Europoseł powiedział, że sytuacja dziennikarza nie jest łatwa, a policjanci twierdzą, że będzie sądzony. Obaj zatrzymani mają skrepowane ręce i nie mogą opuścić komendy policji.

Sonik dodaje, że dziennikarz był w Egipcie tylko kilka dni i planował jutro powrót do Polski. Europoseł zaapelował do władz o podjęcie działań zmierzających do uwolnienia Mamonia.

Europoseł nie wie, czy dziennikarz posiadał oficjalną egipską akredytację dla zagranicznych mediów. Jak potwierdzają wysłannicy Polskiego Radia do Egiptu praca dziennikarza bez tego zezwolenia może narazić przedstawiciela mediów na duże nieprzyjemności.

>>>

Macie ,,demokratyzm" Sisizmu ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:52, 29 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: aresztowano jednego z liderów Bractwa Muzułmańskiego

Egipska policja aresztowała sekretarza generalnego utworzonej Bractwo Muzułmańskie Partii Wolności i Sprawiedliwości Mohammeda el-Beltagiego - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

Beltagi w oświadczeniu emitowanym w tym tygodniu przez katarską telewizję Al-Dżazira wzywał Egipcjan do udziału w piątkowych wiecach protestu przeciwko wojsku.

Od obalenia 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego wspierane przez wojsko tymczasowe władze zabiły kilkuset jego zwolenników i aresztowały wielu przywódców Bractwa w ramach, jak ją nazywają, walki z terroryzmem.

Duchowemu przywódcy Bractwa, 70-letniemu Mohammedowi Badiemu i jego zastępcom Chairatowi el-Szaterowi i Raszadowi el-Bajumiemu wytoczono proces z oskarżenia m.in. o podżeganie do przemocy w związku z protestem 8 lipca, czemu oskarżeni zaprzeczają, twierdząc, że cała sprawa jest motywowana politycznie.

Egipskie władze nakazały również 10 lipca aresztowanie, pod takim samym zarzutem, Beltagiego. Według sił bezpieczeństwa w starciach z protestującymi zginęło 53 ludzi, a wojsko podało, że do strzelaniny doprowadzili "terroryści", atakując siły porządkowe.

Beltagi przemawiał podczas protestu przeciwko obaleniu Mursiego pod meczetem Rabaa Adawija, rozproszonego przez siły bezpieczeństwa 14 sierpnia. Tego dnia zginęło ponad 600 osób, w większości zwolenników Bractwa Muzułmańskiego, zastrzelonych przez policję.

...

Kolejne haniebne represje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:51, 31 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: sześciu zabitych w trakcie demonstracji zwolenników Mursiego

Sześć osób zginęło w piątek w różnych miastach Egiptu w trakcie demonstracji zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego - poinformowały egipskie władze bezpieczeństwa.

Według nich co najmniej 50 osób odniosło obrażenia, a ponad 20 aresztowano. Przedstawiciel ministerstwa zdrowia w położonym nad Kanałem Sueskim Port Saidzie powiedział, że w starciach demonstrantów z przeciwnikami Mursiego śmierć poniosła tam jedna osoba, a 21 zostało rannych.

Demonstranci najwyraźniej nastawili się tym razem na mniejsze zgromadzenia, unikając w Kairze większych placów oraz miejsc, gdzie znajdowały się dwa obozowiska protestujących islamistów, zlikwidowane 14 sierpnia przez siły bezpieczeństwa; zginęło wówczas ponad 600 ludzi.

Tuż po piątkowych świątecznych modłach około 500 osób wyszło z meczetu Sahib Rumi w śródmieściu Kairu, skandując hasła przeciwko obecnemu rządowi i popierającemu go wojsku. Także w innych dzielnicach stolicy tysiące ludzi wzięły udział w marszach protestacyjnych. W dzielnicy Muhandissin policja użyła wobec demonstrantów gazu łzawiącego.

W drugim co do wielkości mieście Egiptu Aleksandrii kilka oddzielnych demonstracji zgromadziło ponad 10 tys. uczestników. Marsze protestacyjne odbyły się także w kilku miastach w delcie Nilu, w tym w Tancie oraz w położonych nad Kanałem Sueskim Suezie, Ismaili i Port Saidzie, jak również w Asjucie na południu Egiptu.

....

A tam rezim morduje . Za wszystko odpowiecie ! Trzeba byc wytrwalym . Rezim padnie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:20, 31 Sie 2013    Temat postu:

Al-Kaida potępia Bractwo Muzułmańskie, wzywa do walki

Jeden z przywódców irackiego odgałęzienia Al-Kaidy, Abu Mohammed al-Adnani, wezwał Egipcjan, Syryjczyków i Irakijczyków do walki z armiami ich krajów i potępił Bractwo Muzułmańskie, zarzucając mu, że jest "świecką partią pod przykrywką islamu".

W zamieszczonym w internecie przesłaniu audio Adnani, rzecznik Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, skrytykował Bractwo, wytykając mu dążenie do władzy przez demokrację. - Czczą władzę i parlamenty, ich dżihad jest walką o demokrację, a nie w imię Boga - powiedział. - (...) Jeśli zdobycie władzy wymaga pokłonienia się przed diabłem, uczynią to bez wahania - dodał.

Armia egipska obaliła na początku lipca prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego. Bractwo wezwało do protestów, akcentując, że powinny być pokojowe. 14 sierpnia siły wspieranego przez wojsko nowego rządu przystąpiły do rozpędzania demonstracji zwolenników Mursiego. Zginęły setki ludzi.

Adnani wezwał Egipcjan, Syryjczyków i Irakijczyków, by "wyrzekli się pokojowych apeli, chwycili za broń i przyłączyli się do dżihadu w imię Boga", a egipskich żołnierzy do "okazania skruchy i dezerterowania".

...

Egipcjanie ! Oto glos szatana . On chce rozpetac wielka rzez w Egipcie i mase zbrodni i morderstw .
Widzicie ze jedyna droga jest pokojowa walka o wolnosc . Tego chce Bóg . A problem kto ma rzadzic ma rozwiazywac demokracja nie mord ! Precz z islamistycznymi satanistami .
Droga jaka kroczy walka o wolnosc Egiptu jest sluszna stad szatan szaleje . Nie dajcie sie zaslepic nienawisci i zlu . To jest od diabla . Sisi upadnie . Najwazniejsze abyscie nie ubrudzili sobie rak zbrodnia .
Dlatego pokoj spokoj i umiar .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:11, 01 Wrz 2013    Temat postu:

Egipt wydalił trzech niezależnych dziennikarzy pracujących dla Al-Dżaziry

Egipt wydalił trzech niezależnych dziennikarzy pracujących dla katarskiej telewizji Al-Dżazira, która wcześniej przekazywała apele Bractwa Muzułmańskiego o udział w protestach przeciwko wspieranemu przez wojsko egipskiemu rządowi.

Katar udzielał Bractwu Muzułmańskiemu silnego wsparcia finansowego i zdecydowanie sprzeciwiał się obaleniu prezydenta Mohammeda Mursiego oraz prześladowaniom protestujących od tego czasu jego zwolenników.

Jak podali przedstawiciele egipskich służb bezpieczeństwa na lotnisku w Kairze, Nowozelandczyk Wayne Hay, obywatel RPA Adil Bradlow i Irlandczyk Russ Finn zostali wsadzeni do egipskiego samolotu odlatującego do Londynu. Zatrzymano ich we wtorek.

Według rzecznika Al-Dżaziry dziennikarze opuścili Egipt; nie podano im powodu ich zatrzymania.

Jak poinformowała agencja AFP, policja egipska oskarżyła ich o brak akredytacji prasowej. W Egipcie ostatnio uzyskanie jej jest bardzo trudne.

Biura Al-Dżaziry w Kairze zostały zamknięte w kilka godzin po obaleniu 3 lipca prezydenta Mursiego, ale stacja nadająca z Kataru jest nadal odbierana w Egipcie. Jego władze i lokalne media oskarżają ją o stronnicze doniesienia z protestów przeciwko obaleniu Mursiego.

Według Al-Dżaziry Egipt ponad miesiąc temu aresztował jej kamerzystę Mohammeda Badra, a 14 sierpnia arabskojęzycznego korespondenta Abdallaha el-Szamiego. Obaj nadal przebywają w areszcie.

W piątek egipskie MSW poinformowało o przejęciu dwóch wozów transmisyjnych z czterema kamerami należących do egipskiego oddziału katarskiej telewizji, oskarżając ekipę o "pracę bez licencji", czemu Al-Dżazira zaprzeczyła.

W ubiegłym tygodniu Al-Dżazira nadała oświadczenia dwóch przywódców Bractwa Muzułmańskiego: sekretarza generalnego utworzonej przez Bractwo Partii Wolności i Sprawiedliwości Mohammeda el-Beltagiego i Essama el-Eriana, którzy wzywali Egipcjan do udziału w piątkowych wiecach protestu przeciwko wojsku. W czwartek Beltagi został aresztowany przez policję.

(TR)

Komitet Ochrony Dziennikarzy z siedzibą w Nowym Jorku podał, że Egipt "rozszerza cenzorską kampanię". Poinformował, że według danych organizacji w egipskim areszcie przebywa jeszcze czterech innych dziennikarzy.

....

Niszcza wolnosc .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:28, 02 Wrz 2013    Temat postu:

Egipt: obalony prezydent Mursi stanie przed sądem

Egip­ska pro­ku­ra­tu­ra skie­ro­wa­ła do sądu spra­wę prze­ciw­ko oba­lo­ne­mu przez woj­sko is­la­mi­stycz­ne­mu pre­zy­den­to­wi Mo­ham­me­do­wi Mur­sie­mu pod za­rzu­tem do­pusz­cze­nia się aktów prze­mo­cy i pod­że­ga­nia do prze­mo­cy - po­in­for­mo­wa­ła pań­stwo­wa agen­cja pra­so­wa Mena.

Pro­ku­ra­tor He­szam Ba­ra­kat za­rzu­ca Mur­sie­mu i 14 in­nych człon­kom Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go "do­ko­ny­wa­nie aktów prze­mo­cy oraz pod­że­ga­nie do za­bi­ja­nia i ban­dy­ty­zmu".

Po bru­tal­nej li­kwi­da­cji przez siły bez­pie­czeń­stwa w sierp­niu obo­zo­wisk zwo­len­ni­ków oba­lo­ne­go Mur­sie­go, przez Egipt prze­to­czy­ła się fala za­mie­szek. Tym­cza­so­we wła­dze aresz­to­wa­ły wielu przy­wód­ców Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go w ra­mach, jak to na­zy­wa­ją, walki z ter­ro­ry­zmem.

>>>>

Moczulskiego tez Jaruzele postawily i co ciekawe zarzut ten sam . Proba obalenia ustroju sila czy cus . TE MAŁPY SA IDENTYCZNE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:31, 03 Wrz 2013    Temat postu:

Egipt: sąd zabronił nadawania oddziałowi telewizji Al-Dżazira

Egipski sąd nakazał dzisiaj lokalnemu oddziałowi telewizji Al-Dżazira i trzem innym stacjom wstrzymanie nadawania, po tym jak uznał, że działały nielegalnie - poinformowała egipska państwowa agencja prasowa MENA.

Associated Press pisze, że chodzi o stacje, które są znane z informowania o protestach islamistów w Egipcie i że taka decyzja sądu administracyjnego była oczekiwana w kontekście nasilającej się kampanii rządu przeciwko mediom, sympatyzującym - zdaniem władz - z obalonym przez wojsko 3 lipca prezydentem Mohammedem Mursim, wywodzącym się z Bractwa Muzułmańskiego.

W zeszłym tygodniu trzy egipskie ministerstwa wydały oświadczenie, w którym relacje telewizji Al-Dżazira Mubaszer Misr uznano za "zagrożenie narodowe". Ten lokalny oddział Al-Dżaziry oskarżono o rozsiewanie "plotek szkodliwych dla egipskiego bezpieczeństwa narodowego i zagrażających jedności kraju" i zapowiedziano jego zamknięcie.

W oświadczeniu ministerstw postawiono też tej stacji zarzut nielegalnego nadawania przez satelitę.

Telewizja Al-Dżazira Mubaszer Misr obszernie relacjonowała protesty Bractwa Muzułmańskiego po obaleniu Mursiego. W ostatnich tygodniach stacja ta zaczęła nadawać przesłania ukrywających się członków Bractwa, poszukiwanych przez władze.

Stacja Al-Dżazira ma swoją siedzibę w Katarze; władze tego kraju popierały obalonego prezydenta Mursiego.

>>>>

Precz z tyrania !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:33, 03 Wrz 2013    Temat postu:

11 członków Bractwa Muzułmańskiego skazanych na dożywocie

Egipski trybunał wojskowy skazał dziś 11 członków Bractwa Muzułmańskiego na dożywocie za akty agresji w Suezie w połowie sierpnia po krwawym rozpędzeniu w Kairze zwolenników tego islamistycznego ugrupowania, z którego wywodzi się obalony prezydent Mohammed Mursi.

45 osób otrzymało karę pięciu lat pozbawienia wolności, a 8 pozostałych uniewinniono. Są to pierwsze wyroki skazujące członków Bractwa od aresztowania i obalenia 3 lipca przez armię prezydenta Mursiego.

Od tego czasu nowe władze Egiptu rozpoczęły ostre represje przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu, w wyniku których ponad tysiąc osób, głownie zwolenników byłego prezydenta, straciło życie, a około 2 tys. członków Bractwa zostało aresztowanych.

Przywódca duchowy Bractwa Mohammed Badie i inni liderzy ugrupowania odpowiadają obecnie przed wymiarem sprawiedliwości za "podburzanie do zabójstwa" manifestantów. Wszyscy oni, podobnie jak sam prezydent Mursi, w dalszym ciągu przetrzymywani są w nieznanym miejscu.

70-letni Badie już kilkakrotnie trafiał do więzienia. W latach 60. XX wieku był oskarżany o spiski mające na celu obalenie egipskich władz. Z czasem Badie, który niegdyś popierał rygorystyczny islam, przestał opowiadać się za gwałtownym przejęciem władzy i stał się zwolennikiem stopniowej islamizacji społeczeństwa.

Proces 64 członków i zwolenników Bractwa w Suezie rozpoczął się 24 sierpnia przed trybunałem wojskowym.

Islamiści zostali oskarżeni o strzelanie z wiatrówek do żołnierzy w Suezie i obrzucanie ich kamieniami, krótko po tym, gdy policja rozpoczęła 14 sierpnia atak na dwa liczne zgromadzenia zwolenników Mursiego w Kairze. Wskutek tego ataku sił porządkowych śmierć poniosły setki osób, co sprawiło, że był to najkrwawszy dzień w najnowszej historii kraju.

!!!!!

DOZYWOCIE A TO BYDLAKI !
Bez obaw ! Moczulskiego tez skazywali na zawsze a on powiedzial ze z apre lat go wypuszcza I WYPUSCILI > Bo system upadal . Tu nie posiedza az tyle !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:21, 04 Wrz 2013    Temat postu:

Al-Dżazira oskarżyła władze Egiptu o zakłócanie jej sygnału

Katarska telewizja Al-Dżazira zamieściła na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym "kategorycznie stwierdza", iż władze Egiptu celowo zagłuszają jej sygnał satelitarny, przez co kilka razy stacja była zmuszona do zmiany częstotliwości nadawania.

Oświadczenie pojawiło się w internecie w środę, dzień po tym, jak egipski sąd nakazał wstrzymanie nadawania przez lokalny oddział Al-Dżaziry oraz trzy inne stacje.

- Na podstawie szeroko zakrojonych badań niezależni eksperci określili źródło zagłuszania i ustalili, gdzie się ono znajduje i kto jest za to odpowiedzialny - głosi oświadczenie katarskiej telewizji. Zakłócenia płynęły z kilku miejsc na wschód i zachód od Kairu, gdzie znajdują się obiekty wojskowe.

- W jednym z tych miejsc, przy autostradzie Kair-Suez, są "duże instalacje wojskowe", a przyległy budynek jest wyposażony w anteny satelitarne i wieżę telekomunikacyjną - wyjaśnia Al-Dżazira.

Według jej ekspertów płynące stąd zagłuszanie rozpoczęło się 7 lipca i wciąż trwa, jego celem są kanały Al-Dżaziry nadawane za pośrednictwem satelitów Nilesat.

Stacja wskazała, że musiała kilkakrotnie zmieniać częstotliwości, by umożliwić widzom odbieranie kanałów informacyjnych i sportowych.

Sąd egipski nakazał we wtorek wstrzymanie nadawania przez lokalny oddział Al-Dżaziry oceniając, iż działał on nielegalnie. W zeszłym tygodniu trzy egipskie ministerstwa wydały oświadczenie, w którym relacje telewizji Al-Dżazira Mubaszer Misr uznano za "zagrożenie narodowe".

Mubaszer Misr obszernie relacjonowała protesty Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie po obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego. W ostatnich tygodniach stacja zaczęła nadawać przesłania ukrywających się członków Bractwa, poszukiwanych przez władze.

Władze Kataru popierały Mursiego; sama Al-Dżazira zapewniła w oświadczeniu, że zarzuty o stronniczość są bezpodstawne i że nie opowiada się ona za żadną partią polityczną.

>>>>

W Stanie Wojennym Jaruzel zaklocal Wolna Europe itp. WSZYSTKO TAK SAMO ! Ida droga Polski !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:42, 04 Wrz 2013    Temat postu:

Egipt: tysiące wyszły na ulice

Po raz drugi w ciągu ostatnich czterech dni zwolennicy obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego wyszli na ulice egipskich miast, by publicznie okazać sprzeciw wobec narzuconego przez wojsko obecnego systemu władzy.

Demonstracje odbyły się dokładnie w dwa miesiące po tym, gdy w obliczu masowych społecznych protestów przeciwko oskarżanemu o islamizację państwa i gospodarczą nieudolność Mursiemu armia zdjęła go z urzędu. Następstwem były krwawo tłumione uliczne wystąpienia Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się były prezydent. Ofiarą przemocy padły setki ludzi - przeważnie zwolennikow Mursiego ale również ich świeckich przeciwników politycznych oraz funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Marsze protestacyjne odbyły się we wtorek w Kairze, jak też w innych miastach położonych w delcie Nilu, nad Kanałem Sueskim i w Górnym Egipcie. Powszechnym hasłem uczestników było "Zamach jest terroryzmem" - co nawiązuje zarówno do obalenia Mursiego przez wojsko, jak i do twierdzeń rządu, iż Bractwo Muzułmańskie uprawia działalność terrorystyczną. Na razie brak doniesień, by w trakcie demonstracji doszło do starć.

>>>>

Popieramy wolnosc i demokracje w Egipcie . PRECZ Z JAKAKOLWIEK TYRANIA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:01, 06 Wrz 2013    Temat postu:

Media: rząd rozwiązał Bractwo Muzułmańskie


- Rząd Egiptu podjął decyzję o rozwiązaniu Bractwa Muzułmańskiego jako organizacji pozarządowej - poinformował dziennik "Al-Achbar", dodając, że oficjalne ogłoszenie tej decyzji nastąpi w przyszłym tygodniu.

Gazeta cytuje rzeczniczkę ministerstwa solidarności społecznej, która powiedziała, iż decyzja została już podjęta, ale ogłoszona będzie na początku przyszłego tygodnia na konferencji prasowej.

W połowie sierpnia informowano, że tymczasowy premier Egiptu Hazim el-Biblawi zaproponował rozwiązanie Bractwa. Egipt ma rząd tymczasowy od lipca, gdy armia odsunęła od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Bractwo Muzułmańskie działało w Egipcie nielegalnie od 1954 roku, ale w marcu bieżącego roku zarejestrowało się jako organizacja pozarządowa, w reakcji na pozew sądowy wniesiony przez przeciwników Bractwa, którzy kwestionowali legalność tego ruchu. Skrzydłem politycznym Bractwa jest Partia Wolności i Sprawiedliwości, która powstała w 2011 roku po obaleniu rządzącego Egiptem przez ponad 30 lat Hosniego Mubaraka.

Po utworzeniu ruchu w 1928 roku przez Hasana al-Bannę Bractwo Muzułmańskie szybko stało się wpływową islamską antykolonialną organizacją charytatywną. Pod koniec lat 40. miała liczyć ponad milion członków. Bractwa Muzułmańskie obecne są też w innych krajach regionu - silna filia egipskiej organizacji w latach 30. powstała w Syrii. Na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Strefie Gazy Bractwo działało od 1946 roku. W 1987 roku miejscowa filia Bractwa przybrała nazwę Hamas.

...

Jaruzel rozwiazl Solidarnosc . Znowu to samo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:06, 06 Wrz 2013    Temat postu:

Jeden zabity w trakcie demonstracji

- Jedna osoba zginęła w piątek w egipskiej prowincji Damietta nad Morzem Śródziemnym w trakcie protestów zwołanych przez Bractwo Muzułmańskie i jego sojuszników przeciwko wspieranemu przez wojsko rządowi - poinformowały służby medyczne.

W ponad dwa miesiące po obaleniu przez armię wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego tysiące ludzi wyszły w całym Egipcie na ulice po świątecznych modłach. Do starć doszło również w Aleksandrii oraz w mieście Tanta w delcie Nilu.

- W mieście Kafr el-Batich w prowincji Damietta zabito 30-letniego mężczyznę - powiedział szef tamtejszego pogotowia ratunkowego.

Według świadków wydarzenia, był to zwolennik Mursiego. Co najmniej pięć osób zostało rannych. W starciu między kilkudziesięcioma sympatykami obalonego prezydenta i zwolennikami rządu użyto strzelb śrutowych, kamieni i kijów.

W Aleksandrii demonstrowało kilka tysięcy zwolenników Mursiego. Przedstawiciel lokalnych służb medycznych poinformował, że trzy osoby odniosły obrażenia.

...

Kolejne ofiary . To cena wolnosci .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89067
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:54, 08 Wrz 2013    Temat postu:

Egipt: nowe oskarżenia pod adresem przywódcy Bractwa Muzułmańskiego


Egipska prokuratura poinformowała w niedzielę, że duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badie będzie miał drugi proces z oskarżenia o podżeganie do zamieszek, które doprowadziły do śmierci wielu protestujących.

Chodzi o zamieszki z 16 lipca towarzyszące manifestacjom organizowanym z żądaniem powrotu do władzy obalonego przez wojsko 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego; zginęło wówczas siedem osób.

Daty nowego procesu jeszcze nie ustalono. Na rozprawie ma pojawić się 14 osób, w tym wysocy przywódcy Bractwa, z którego wywodzi się Mursi. Wśród współoskarżonych znajdują się Mohammed el-Beltagi, sekretarz generalny utworzonej przez Bractwo Muzułmańskie Partii Wolności i Sprawiedliwości, jeden z przywódców bractwa Essam el-Arian, wpływowy kaznodzieja Safwat Hegazi i Basem Kamel Mohammed Uda, były minister ds. zaopatrzenia w rządzie Mursiego.

Pierwszy proces Badiego, a także jego współpracowników Chairata el-Szatera i Raszada el-Bajumimiego rozpoczął się 25 sierpnia i został odroczony do 29 października. Przywódcy ci są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa manifestujących przeciwników Mursiego, w tym przyczynienie się do śmierci ośmiu manifestantów, którzy zaatakowali w Kairze 30 czerwca siedzibę Bractwa. Oskarżeni zaprzeczają, twierdząc, że ich proces jest motywowany politycznie.

Od czasu obalenia Mursiego w starciach jego zwolenników i przeciwników, wspieranych przez siły bezpieczeństwa, śmierć poniosło ponad 1000 osób; władze aresztowały około 2 tys. stronników Mursiego w ramach, jak to nazywają, walki z terroryzmem.

...

Wymysly i konfabulacje jak za Jaruzela .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 51 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy