Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:24, 15 Sie 2013    Temat postu:

Papież modlił się za ofiary zajść w Egipcie

Papież Franciszek modlił się w czwartek za ofiary zajść w Egipcie oraz za pokój, dialog i porozumienie w tym kraju.

- Zbyt smutne wieści docierają z Egiptu: pragnę poświęcić me modlitwy ofiarom, ich rodzinom, rannym oraz tym, którzy cierpią - powiedział papież po modlitwie na Anioł Pański. - Módlmy się razem za pokój, dialog i porozumienia na tej ziemi - dodał Franciszek.

W czwartek liczba ofiar śmiertelnych środowych starć w Egipcie między zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego i siłami bezpieczeństwa wzrosła do 464.

Bractwo Muzułmańskie i organizacja zrzeszająca zwolenników Mursiego w środę wieczorem zaapelowała do Egipcjan, by w całym kraju organizowali demonstracje przeciw - jak to ujęli - wojskowemu przewrotowi, który pozbawił Mursiego władzy.

Do kontynuowania protestów wezwała organizacja Anti-Coup Alliance (sojusz przeciwko przewrotowi). Apel ten budzi obawy, że Egipt ogarnie fala przemocy - komentuje AFP.

...

Tak Bóg kocha Egipt . Zreszta mieszkal tam z Rodziną .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:54, 16 Sie 2013    Temat postu:

USA: Obama zdecydowanie potępia kroki podjęte prze egipskie władze


Prezydent USA Barack Obama zdecydowanie potępił kroki podjęte przez rząd Egiptu i wezwał go do respektowania prawa obywateli do pokojowych protestów.

Prezydent powiedział, że konieczna może się okazać ponowna ocena relacji Waszyngtonu z rządem w Kairze.

Obama dodał, że nie wierzy, aby rozwiązania siłowe były właściwą metodą rozstrzygnięcia politycznego sporu w Egipcie. Podkreślił, że USA pozostają zaangażowane w sprawy tego kraju, jednak w świetle ostatnich wydarzeń poinformował już rząd w Kairze, że odwołane zostaną wspólne amerykańsko-egipskie manewry wojskowe. Ćwiczenia pod nazwą Bright Star (Jasna Gwiazda) były zaplanowane na wrzesień.

Manewry te, które odbywają się co dwa lata od 1981 roku, uważane są za najważniejszy element amerykańsko-egipskiej współpracy militarnej, którą Waszyngton zainicjował po podpisaniu w roku 1978 izraelsko-egipskiego porozumienia z Camp David.

- USA nie mogą kontynuować "normalnej wojskowej współpracy" z krajem, gdzie zabija się cywilów - wyjaśnił prezydent, dodając: - Choć chcemy podtrzymywać dobre stosunki z Egiptem, nasza tradycyjna kooperacja nie może być kontynuowana, gdy na ulicach zabija się cywilów i ogranicza się ich prawa.

- Stan wyjątkowy w Egipcie powinien zostać zniesiony, jeśli kraj ten ma zmierzać ku narodowemu porozumieniu - powiedział Obama, dodając, że "Egipt wszedł na niebezpieczną drogę".

Dodał, że USA nie opowiadają się za żadną ze stron konfliktu w Egipcie. - Żałujemy, że doszło do przemocy (...). Popieramy uniwersalne prawa człowieka, włącznie z prawem do pokojowych protestów - podkreślił prezydent.

- Ameryka nie może określać przyszłości Egiptu (...) Nie stajemy po stronie żadnej określonej partii czy też polityka - dodał Obama.

AP zwraca uwagę, że Waszyngton nadal nie nazywa odsunięcia od władzy islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego zamachem stanu, bowiem zgodnie z prawem oznaczałoby to, że musi zawiesić pomoc finansową dla Egiptu, której roczna wartość przekracza miliard dolarów.

Prezydent poinstruował zespól doradców do spraw bezpieczeństwa, by określił, jakie kroki może podjąć Waszyngton wobec zaistniałej sytuacji.

....

To sie Barrack wysilil .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:57, 16 Sie 2013    Temat postu:

Władze Egiptu twierdzą, że wypowiedź prezydenta USA Baracka Obamy, w której potępił użycie siły przeciwko protestującym, nie opiera się "na faktach" i jedynie zachęci uzbrojonych ekstremistów do eskalacji przemocy.

Bractwo Muzułmańskie zwołuje na dziś "marsze gniewu", aby pokazać sprzeciw wobec armii i rządu tymczasowego. Ugrupowanie liczy, że na ulice egipskich miast wyjdą miliony jego zwolenników.

W oświadczeniu kancelarii prezydenta napisano, że w Egipcie dochodzi do "aktów terrorystycznych", jak określono niedawne napaści na kościoły czy budynki rządowe; ataki te władze Egiptu przypisują zwolennikom usuniętego z fotela prezydenta Mohammeda Mursiego.

Wczoraj Obama zdecydowanie potępił kroki podjęte przez rząd Egiptu i wezwał go do respektowania prawa obywateli do pokojowych protestów. Poinformował, że odwołane zostaną zaplanowane na wrzesień wspólne amerykańsko-egipskie manewry wojskowe.

W środę przez Egipt przetoczyła się fala zamieszek wywołanych tym, że siły bezpieczeństwa przystąpiły do likwidowania w Kairze - przy wsparciu pojazdów opancerzonych, snajperów i buldożerów - dwóch obozowisk stronników odsuniętego od władzy prezydenta Mursiego.

Rośnie także bilans ofiar śmiertelnych. Zwolennicy Mursiego utrzymują, że w ich szeregach zginęło 3 tysiące ludzi, władze informują o 638 zabitych i ok. 4 tysiącach rannych. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy, w niektórych miejscach - godzinę policyjną.

Świat potępił użycie siły wobec manifestantów, lecz MSW Egiptu ostrzega, że egipskie siły bezpieczeństwa użyją ostrej amunicji, jeśli dojdzie do jakichkolwiek ataków na nie, budynki publiczne lub instytucje o kluczowym znaczeniu.

Na dziś Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się odsunięty od władzy i znajdujący się w areszcie Mursi, zwołuje jego zwolenników na, jak to nazywa, "piątek gniewu". Określenia tego użyto także w odniesieniu do dnia najgwałtowniejszych zajść w styczniu roku 2011, gdy trwało powstanie przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi.

Z kolei luźna liberalna i lewicująca koalicja Front Ocalenia Narodowego zaapelowała do Egipcjan, by protestowali dziś przeciwko temu, co nazwano "jawnie terrorystycznymi akcjami" prowadzonymi przez Bractwo Muzułmańskie.

....

Ekstremisci salafici to sa po stronie rezimu ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:00, 16 Sie 2013
PRZENIESIONY
Pią 19:19, 16 Sie 2013    Temat postu:

Król Arabii Saudyjskiej apeluje o poparcie dla Egiptu

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah as-Saud zaapelował do społeczności arabskiej, by zjednoczyła się w obliczu "prób zdestabilizowania" Egiptu. Jest to - jak pisze agencja Reutera - kolejny jednoznaczny sygnał poparcia dla nowych władz Egiptu.

- Królestwo Arabii Saudyjskiej, jego naród i rząd jednoczyły się i jednoczą z braćmi w Egipcie przeciw terroryzmowi - powiedział monarcha w wystąpieniu transmitowanym przez saudyjską telewizję.

- Wzywam uczciwych mężczyzn Egiptu oraz narodu arabskiego i muzułmańskiego, by stanęli jak jeden mąż w obliczu prób zdestabilizowania państwa, które odgrywa kluczową rolę w historii Arabów i islamu - dodał.

Wzrost politycznych wpływów egipskiego Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony w lipcu prezydent Egiptu Mohammed Mursi, niepokoił Arabię Saudyjską i inne arabskie państwa regionu Zatoki Perskiej ze względu na możliwość pobudzenia aktywności ich rodzimych islamistów.

Kilka dni po odsunięciu Mursiego od władzy Rijad ogłosił, że przekaże Egiptowi 5 mld dolarów pomocy finansowej, a Zjednoczone Emiraty Arabskie na wsparcie gospodarki zaoferowały 3 mld dolarów.

W środę przez Egipt przetoczyła się fala zamieszek wywołanych tym, że siły bezpieczeństwa zlikwidowały w Kairze dwa największe obozowiska stronników Mursiego. Jego zwolennicy utrzymują, że w ich szeregach zginęło 3 tys. ludzi, władze informują o 638 zabitych i ok. 4 tys. rannych. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy, a w niektórych miejscach - godzinę policyjną.

....

Rezim popiera rezim . Nic zaskakujacego .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:04, 16 Sie 2013
PRZENIESIONY
Pią 19:21, 16 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: strzały na placu Tahrir w Kairze

Strzelanina na placu Tahrir w Kairze. Jak relacjonuje specjalny wysłannik Polskiego Radia, napastnicy z półciężarówek ostrzali posterunek wojska. Na razie nie ma informacji, czy ktoś został ranny.

Według informacji wysłannika Polskiego Radia Michała Żakowskiego, strzały padły z dwóch półciężarówek. Świadkowie mówią, że słyszeli ogień z broni automatycznej. Do strzelaniny doszło przy wejściu na plac Tahrir. Nie wiadomo, kto odpowiada za atak.

Na dzisiaj Bractwo Muzułmańskie zwołuje "marsze gniewu", aby pokazać sprzeciw wobec armii i rządu tymczasowego. Ugrupowanie liczy, że na ulice egipskich miast wyjdą miliony jego zwolenników. Według nowego prawa, policja użyje ostrej amunicji, jeśli dojdzie do ataku na mienie rządowe. To daje siłom rządowym prawo strzelać do tłumu praktycznie w każdych okolicznościach.

....

Takie sobie ,,prawo" nadali ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:31, 16 Sie 2013    Temat postu:

638 zabitych w Egipcie - najnowszy bilans przemocy

638 osób straciło życie, a ponad 3000 zostało rannych - oto bilans przemocy w całym Egipcie. Bractwo Muzułmańskie zapowiada nowe "pokojowe demonstracje", egipskie MSW ostrzega, że "odpowie ogniem".

228 osób zostało zabitych w środę przez siły bezpieczeństwa na samym placu przed meczetem Rabaa al-Adawija, głównym miejscu zgromadzeń obrońców obalonego 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego.

Władze wojskowe podały, że wśród śmiertelnych ofiar przemocy jest 43 policjantów.

Przedstawiciele Braci Muzułmańskich mówią o "4500 zabitych w całym kraju".

Wśród łez i chóralnych modłów zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego wyparci przez policję z kairskich placów, znaleźli w czwartek schronienie w meczecie Al-Iman we wschodnim Kairze, przekształconym w zaimprowizowaną kostnicę.

- Zabijali niewinnych, to terroryści! - krzyczała zrozpaczona kobieta stojąca u wejścia do meczetu, na schodach, po których znoszono trumny z zabitymi.

Ilekroć mężczyźni nieśli na ramionach do oczekującego przed świątynią samochodu zwłoki zabitego, zwarty tłum wokół meczetu wznosił okrzyk: "Allahu akbar" (Bóg jest wielki).

W drugą stronę, podawane z rąk do rąk - do wnętrza meczetu - wędrowały przez cały czas bloki lodu owinięte w skrwawione koce, którymi okładano zwłoki oczekujące w rozgrzanym upałem wnętrzu świątyni.

Meczet Rabaa al-Adawija, spod którego w środę wyparto protest, został podpalony, podobnie jak sąsiedni budynek, który służył im jako centrum prasowe. Policja podpaliła też pięciopiętrowy blok mieszkalny, do którego obrońcy placu znosili początkowo zabitych i rannych.

Wysłannik agencji EFE, który opisuje wygląd Kairu po środowych wydarzeniach, pisze o grupkach przechodniów i sprzedawców, którzy dziękowali w czwartek policjantom strzegącym placu za ich interwencję.

Według premiera Hazima el-Biblawiego interwencja sił bezpieczeństwa "nacechowana była maksymalnym umiarem i powściągliwością".

Egipskie MSW ogłosiło w czwartek, że odpowie ogniem na każdy atak skierowany przeciwko siłom lub obiektom rządowym. Ostrzeżenie to padło w chwili gdy Bractwo Muzułmańskie zapowiada "pokojową walkę" i nowe demonstracje antyrządowe.

...

Popieramy pokojowa walke . Potepiamy terror ktokolwiek go robi .

[/list]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:13, 17 Sie 2013    Temat postu:

ONZ zapowiada wizytę swego przedstawiciela w Egipcie

Wysoki przedstawiciel ONZ Jeffrey Feltman w przyszłym tygodniu odwiedzi Egipt, gdzie spotka się m.in. z przedstawicielami Bractwa Muzułmańskiego. Wizyta Feltmana ma pomóc ONZ w wypracowaniu strategii wobec kryzysu w Egipcie.

Feltman, zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. politycznych, "spotka się zarówno z osobami z rządu, jak i spoza niego, w tym z przedstawicielami Bractwa Muzułmańskiego", aby "wysłuchać różnych poglądów na obecny kryzys i sposoby jego rozwiązania" - podała ONZ w oświadczeniu.

Swoimi spostrzeżeniami z wizyty w Egipcie wysłannik ma się następnie podzielić z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem, który "zdecyduje, jakie będą nasze następne działania" - powiedział rzecznik organizacji Eduardo del Buey. Feltman uda się również do kilku innych państw regionu.

W piątek w Egipcie odbywają się "marsze gniewu" na wezwanie Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony na początku lipca prezydent Mohammed Mursi. W starciach jego zwolenników z siłami bezpieczeństwa tego dnia zginęło już kilkadziesiąt osób, w tym 24 policjantów.

W środę egipskie siły bezpieczeństwa zlikwidowały na polecenie rządu dwa obozowiska stronników Mursiego w Kairze. Podczas zamieszek wywołanych interwencją wojska i policji zginęło według źródeł oficjalnych 638 osób, a ok. 4 tys. zostało rannych. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy, w niektórych regionach godzinę policyjną.

....

I co ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:15, 17 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: Bractwo Muzułmańskie wzywa do codziennych demonstracji

Egipskie Bractwo Muzułmańskie wezwało zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego do demonstrowania codziennie, "dopóki nie skończy się zamach stanu". Piątek był zorganizowanym przez Bractwo dniem "marszów gniewu".

W piątkowych zamieszkach zginęło co najmniej kilkadziesiąt osób; według Reutersa, powołującego się m.in. na naocznych świadków, w samym Kairze było ok. 50 zabitych. Z kolei przedstawiciele egipskich sił bezpieczeństwa twierdzą, że w całym kraju zginęło tego dnia co najmniej 60 ludzi.

Od godz. 19 w kilkunastu egipskich prowincjach, m.in. w Kairze, Aleksandrii i Suezie, obowiązuje godzina policyjna, za której naruszenie grozi kara więzienia. Bractwo Muzułmańskie zapowiedziało, że w piątek protesty kończą się po ostatniej wieczornej modlitwie, ale także późnym wieczorem lokalne stacje telewizyjne pokazywały starcia i pożary w wielu dzielnicach Kairu.

....

Ten rezim padnie .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:21, 17 Sie 2013    Temat postu:

Egipskie służby bezpieczeństwa weszły dziś rano do meczetu w centrum Kairu, w którym od piątkowego wieczoru przebywało prawie tysiąc zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego. Według relacji telewizyjnych obyło się bez aktów przemocy.

Zgromadzeni wewnątrz ludzie mówili, że ok. godz. 1 w nocy z piątku na sobotę armia zaproponowała, by meczet Al-Fath opuściły kobiety; mężczyźni mieli zostać wewnątrz, aby mogli zostać przesłuchani. Demonstranci odrzucili tę ofertę.

Prywatna egipska telewizja ONTV Live pokazała zdjęcia żołnierzy wchodzących do świątyni, a Al-Dżazira relacje z samego meczetu, na których widać było wojskowych negocjujących z demonstrantami.

Jedna z obecnych wewnątrz kobiet mówiła agencji AFP, że zgromadzeni w meczecie żądali, by ich nie aresztowano, a także, by służby zapobiegły atakom na nich ze strony wrogich im cywilów, którzy oczekiwali przed budynkiem.

Policja otoczyła meczet wczoraj wieczorem. Na początku oblężenia słychać było wystrzały, ale później odgłosy wymiany ognia ustały - relacjonowali manifestanci.

Również w sobotę rano MSW poinformowało o aresztowaniu ponad tysiąca powiązanych z Bractwem Muzułmańskim, z którego wywodził się Mursi. Aresztowań dokonano w czasie piątkowych "marszów gniewu" organizowanych przez stronników obalonego na początku lipca szefa państwa. Według egipskich mediów w krwawych zajściach w piątek zginęło w całym kraju ponad 100 osób.

Bractwo Muzułmańskie wezwało do kontynuowania codziennych demonstracji przeciwko wojskowemu zamachowi, który odsunął od władzy Mursiego. Jak podała jednak agencja AFP, ok. godziny po tym, jak zaczęła obowiązywać godzina policyjna w piątek wieczorem, demonstracje w Kairze niemal ustały.

....

Bandyckie represje . Ohyda .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:24, 17 Sie 2013    Temat postu:

Egipt/ Premier zaproponował rozwiązanie Bractwa Muzułmańskiego

Tymczasowy premier Egiptu Hazim el-Biblawi zaproponował rozwiązanie Bractwa Muzułmańskiego i obecnie pomysł ten jest analizowany przez rząd - poinformował rzecznik rządu.

Biblawi przedstawił propozycję ministrowi odpowiedzialnemu za wydawanie licencji organizacjom pozarządowym.

Bractwo zostało rozwiązane przez egipskich wojskowych w 1954 roku, ale w marcu zarejestrowało się jako organizacja pozarządowa w odpowiedzi na pozew sądowy wniesiony przez ich przeciwników, którzy kwestionowali legalność tego ruchu.Skrzydłem politycznym utworzonego w 1928 roku Bractwa jest Partia Wolności i Sprawiedliwości. Ugrupowanie powstało w 2011 roku po 18-dniowych protestach, w wyniku których zmuszony do ustąpienia został dyktator Hosni Mubarak. Sprawował on władzę niemal 30 lat.

Z najnowszego sobotniego bilansu ministerstwa zdrowia wynika, że w krwawych starciach między zwolennikami obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego a siłami bezpieczeństwa w piątkowy "dzień gniewu" zginęły w całym kraju 173 osoby. W samym centrum Kairu ofiar śmiertelnych było 95, a w Aleksandrii 25.

Według resortu zdrowia obrażenia w całym Egipcie odniosło 1330 osób, a w Kairze 596. Stronnicy Mursiego protestowali przeciwko odsunięciu go od władzy przez armię 3 lipca oraz brutalnemu zlikwidowaniu dwóch obozów jego zwolenników przez siły bezpieczeństwa w środę. W wyniku tych operacji oraz wywołanych przez nie protestów zginęło ponad 600 osób.

....

Mordy i rozwiazanie . Tak samo jak Jaruzel z Solidarnoscia .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:27, 17 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: liczba zabitych w piątkowych zajściach przekroczyła 100

Krwawe zajścia w Egipcie w piątkowy "dzień gniewu" zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego spowodowały ponad sto ofiar śmiertelnych - poinformowały w sobotę egipskie media.

Powołując się na lekarzy portal internetowy youm7 podał, iż tylko w położonej nad Morzem Śródziemnym Aleksandrii w starciach policji z sięgającymi po przemoc demonstrantami zginęło w piątek i w nocy na sobotę 25 ludzi, a około stu innych zostało rannych.

W Kairze, w El Arisz na Synaju i w kilku prowincjach delty Nilu w trakcie ulicznych protestów oraz ataków islamistów na budynki publiczne śmierć poniosło około 80 osób.

....

Kolejne zbrodnie . A tu popalone Kościoły .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:54, 17 Sie 2013    Temat postu:

Biją wychodzących !!!

W kairskim meczecie Al-Fath doszło do strzelaniny między przebywającymi tam zwolennikami obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego a siłami bezpieczeństwa - podała agencja Reutera, powołując się na świadków.

Agencja AFP relacjonuje, że policja siłą wyprowadza ze świątyni zwolenników Mursiego, którzy schronili się tam kilkanaście godzin temu z obawy przed aresztowaniem lub atakami.

Bojówki biją wyprowadzanych z meczetu kijami, a policja strzela w powietrze, by rozpędzić napastników. Plac Ramzesa, na którym mieści się meczet, jest pełen gazu łzawiącego - relacjonuje AFP.

....

Tzw. sciezki ,,zdrowia" u Jaruzela bilo ZOMO i rozni tacy !

Znow kosciol ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:58, 17 Sie 2013    Temat postu:

Egipt: syn duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego zastrzelony


Syn duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego Mohammeda Badiego został śmiertelnie postrzelony w Kairze w czasie piątkowego "marszu gniewu" zwolenników obalonego prezydenta - poinformowała Partia Wolności i Sprawiedliwości, polityczne skrzydło Bractwa.

Jak głosi oświadczenie ugrupowania na Facebooku, 38-letni Ammar Badie zginął w czasie demonstracji na stołecznym placu Ramzesa.

Kilka dni temu w czasie demonstracji w Kairze zastrzelona została także córka innego lidera Bractwa, Mohammeda el-Beltagiego.

Nie wiadomo, gdzie przebywa sam Badie, który został oskarżony o podżeganie do aktów przemocy. 25 sierpnia ma ruszyć proces jego i innych członków Bractwa, z którego wywodzi się obalony 3 lipca prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

Egipska telewizja państwowa poinformowała również w sobotę o aresztowaniu syna innego członka kierownictwa Bractwa, Hassana Malka. Policja przetrzymuje również jednego z przywódców Partii Wolności i Sprawiedliwości, Gamala Heszmata.

Tymczasem w meczecie Al-Fath, na placu Ramzesa, nadal przebywają setki ludzi, którzy spędzili noc z piątku na sobotę zabarykadowani wewnątrz świątyni. Jeden z duchownych powiedział agencji AP, że ludzie boją się opuścić meczet w obawie przed aresztowaniem lub atakami ze strony zgromadzonego na zewnątrz tłumu. Dodał, że przez pewien czas w meczecie znajdowali się uzbrojeni ludzie, ale zostali wyparci. Według policji od strony meczetu padły strzały. Trwają negocjacje z wojskiem w sprawie możliwości bezpiecznego opuszczenia meczetu przez demonstrantów.

....

Wymordowali im dzieci !!!

Bractwo Muzułmańskie pozuje do zdjęć. Prowokacja?

Ten film robi furorę w internecie. Podczas gdy w Egipcie trwają krwawe zamieszki, wideo sugeruje, że członkowie Bractwa Muzułmańskiego specjalnie pozują do zdjęć w dramatycznych pozach. Nie wiadomo, kto jest autorem nagrania i czy oddaje ono rzeczywistość.

...

Dzieci tez sobie specjalnie pomordowali ? Stuknijcie sie w puste paly . To jest urbanizm . Propaganda typu jaruzelskiego musi byc ohydna bo czyny sa ohydne .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:04, 17 Sie 2013    Temat postu:

"Sueddeutsche Zeitung": haniebna bezczynność Zachodu wobec Egiptu


Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" w sobotę ostro skrytykował politykę krajów zachodnich zarzucając im "haniebną bezczynność" wobec puczu i masakry dokonanej na zwolennikach Bractwa Muzułmańskiego przez wojskowe władze Egiptu.

"Odpowiedź Zachodu (na działania władz w Egipcie) jest haniebna" - pisze autor komentarza zamieszczonego na łamach opiniotwórczej niemieckiej gazety.

"Kraje UE zamierzają ustalić wspólne stanowisko w przyszłym tygodniu. Do tego czasu, ale zapewne i potem, jedynym skutkiem będą pełne oburzenia oświadczenia" - zauważa krytycznie komentator. Dodaje, że jedynym krokiem podjętym przez Baracka Obamę, "prezydenta kraju, który od dziesięcioleci utrzymuje egipską armię przy życiu", było odwołanie manewrów wojskowych.

"To nie jest polityka zagraniczna tylko teatr absurdu" - ocenia "SZ".

Jak komentuje, by usprawiedliwić swoją bezczynność, zachodni politycy-realiści zwracają uwagę na fakt, że w przypadku przerwania przez USA pomocy wojskowej dla Egiptu w powstałą lukę wejdą natychmiast Rosjanie i Saudyjczycy. Dodają, że egipska armia jest gwarantem pokoju z Izraelem. Obarczają odpowiedzialnością za eskalację Bractwo Muzułmańskie, któremu przecież "nikt nie kazał demonstrować".

Odwołując się do takich argumentów Zachód bagatelizował w przeszłości niejeden pucz - zaznacza "SZ", wskazując na niespójność amerykańskiego stanowiska wobec Egiptu. Obama zarzucił odsuniętemu od władzy prezydentowi Mohammedowi Mursiemu, że nie reprezentuje poglądów wszystkich Egipcjan. "Za pomocą takiego argumentu każdy Republikanin w USA mógłby wezwać armię do buntu" - ironizuje komentator.

Mursi był "niesprawnym, niepoprawnym islamskim prezydentem" - ocenia "SZ", podkreślając, że pomimo tego był prezydentem wybranym w demokratycznym głosowaniu. "Jego obalenie nie było, jak twierdził Obama, »wmieszaniem się« wojskowych, lecz puczem", a "orgia przemocy" przeciwko demonstrantom była masakrą - komentuje.

"Ameryka i Europa przyglądały się bezczynnie, gdy wojsko i służby specjalne ponownie przejmowały władzę, a teraz Zachód narzeka, ponieważ generałowie zwalczają przeciwników za pomocą armii i służb. Czy to jest cynizm, czy naiwność?" - pyta w konkluzji komentator "Sueddeutsche Zeitung".

...

Kerry mowil o zwyciestwie demokracji . Kiedy ten debil straci stolek ?
Zachod to szambo . Stali sie wspolwinni zbrodni . Zbrodni . Tfu co za gnoje . Ja od poczatku potepialem . I moge powtorzyc to co Moczulski w 1981 . Ten rezim padnie ...

http://www.ungern.fora.pl/aktualnosci-dzunglowe,3/moczulski-ostatnie-slowo-co-ma-mowic-aresztowany,3700.htmlPost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:18, 18 Sie 2013    Temat postu:

Sekretarz generalny ONZ apeluje o zakończeniu protestów w Egipcie

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zaapelował w sobotę o zakończenie gwałtownych protestów w Egipcie i jednocześnie potępił "nadmierne użycie siły" przez władze tego kraju.

W oświadczeniu, opublikowanym w Nowym Jorku, Ban Ki Mun potępił także ataki na kościoły, szpitale i inne obiekty użyteczności publicznej. Wezwał wszystkie strony konfliktu w Egipcie do powściągliwości i dialogu.

Jego zdaniem, tymczasowy rząd Egiptu i przywódcy polityczni w tym kraju powinni wypracować wiarygodny plan, którego celem będzie położenie kresu fali przemocy. Ban Ki Mun podkreślił, że wobec coraz większych podziałów w egipskim społeczeństwie, to właśnie na politykach spoczywa szczególna odpowiedzialność za zakończenie rozlewu krwi.

...

A coz to za bezczelne apele ? Od kiedy to ONZ mowi ludziom co maja robic . Jest zle sa protesty . Oni decyduja . Zeby mi to sie nie powtarzalo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 49 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy