Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:12, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: sytuacja na lotnisku wojskowym w Sewastopolu niejasna

Rosyjscy żołnierze zajęli wojskowe lotnisko w Sewastopolu na Krymie - podała dzisiaj agencja Interfax-Ukraina. Szef MSW Arsen Awakow ocenił, że to "zbrojna interwencja i okupacja". Flota Czarnomorska zaprzecza, by rosyjscy żołnierze brali udział w blokadzie.

Agencja Interfax-Ukraina podała, że lotnisko Belbek pod Sewastopolem zajęli rosyjscy wojskowi. Awakow oznajmił, że wewnątrz lotniska znajdują się ukraińscy żołnierze, a na zewnątrz - wojskowi w mundurach bez dystynkcji, którzy jednak "nie kryją swojej przynależności". Lotnisko nie pracuje.

Ludzie, którzy zajęli Belbek, podkreślali, że mają bronić portu przed przyjazdem "bojowników". Z relacji Awakowa wynikało, że podczas zajmowania lotniska nie doszło do starć.

Tymczasem służby prasowe rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, stacjonującej w Sewastopolu, zaprzeczyły, by rosyjscy żołnierze brali udział w blokadzie lotniska Belbek.

- Żadne jednostki Floty Czarnomorskiej nie wyruszały w rejon Belbeku, a tym bardziej nie brały żadnego udziału w jego blokowaniu - oświadczył przedstawiciel rosyjskiej floty. Dodał, że ze względu na "niestabilną sytuację" wokół miejsc dyslokacji jednostek floty i miejsc zakwaterowania żołnierzy wzmocniono ochronę tych obiektów.

Rosyjskie media, przekazując informacje agencji Interfax o przejęciu kontroli nad lotniskiem, podkreślały, że Belbek jest jednym z obiektów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

- Doniesienia o zajęciu lotniska są niezrozumiałe. Jest to lotnisko wojskowe. Samoloty cywilne lądują tam na podstawie umowy. To wojskowe lotnisko należy do Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej - oświadczył sewastopolski dziennikarz Aleksandr Mnacakanian, który rozmawiał z radiem Echo Moskwy.

Wcześniej, w nocy, grupa uzbrojonych ludzi w wojskowych mundurach bez dystynkcji opanowała lotnisko w Symferopolu.

- Oceniam to, co się stało, jako zbrojną inwazję i okupację naruszającą wszystkie międzynarodowe porozumienia i normy - napisał Awakow na Facebooku.

Podkreślił, że również na międzynarodowym lotnisku w Symferopolu nie doszło do rozlewu krwi. - Na razie nie można mówić o bezpośredniej konfrontacji - uspokajał.

Według szefa MSW lotnisko w Symferopolu zostało zajęte dziś około północy przez grupę około 100 uzbrojonych ludzi, którzy przedstawili się jako Kozacy. Na teren mieli dostać się, forsując ogrodzenie. Bez użycia broni zostali wyparci przez żołnierzy jednostki MSW najpierw z budynku, a potem w ogole z terenu lotniska po około godzinie. Następnie samochody ciężarowe przywiozły kolejną grupę uzbrojonych w broń automatyczną wojskowych, którzy - jak powiedział Awakow - nie ukrywali swojej przynależności do sił zbrojnych Rosji. Oddział ten znajduje się w budynku lotniska, ale nie ingeruje w funkcjonowanie portu lotniczego - zaznaczył.

W Sewastopolu znajduje się rosyjska baza Floty Czarnomorskiej. W 2010 roku ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz podpisał z władzami w Moskwie porozumienie, na mocy którego Rosjanie będą dzierżawić tę bazę do 2042 roku. Poprzednie ustalenia zakładały obecność rosyjskiej floty do 2017 roku.

...

Atmosfera nazistowskiej prowokacji .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:18, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina żąda, by Rosja wstrzymała kroki naruszające jej integralność

Ukraiński parlament zażądał dzisiaj od Rosji zaprzestania działań, których celem jest zamach na jedność terytorialną Ukrainy; wezwał też Rosję, by nie popierała separatyzmu.

....

Podpisali uklad !

Minister gospodarki Ukrainy: Kijów będzie bronić jedności kraju

Rząd Ukrainy nie zawaha się przed użyciem siły, jeżeli zależeć będzie od tego utrzymanie jedności terytorialnej państwa - powiedział dzisiaj na antenie radia BBC 4 minister gospodarki Pawło Szeremeta. Dodał, że władze wolą jednak uniknąć takiego scenariusza.

- Obecnie na forum rządu (Arsenija Jaceniuka) nie rozmawiamy o użyciu siły, jeśli jednak obrona jedności kraju będzie tego wymagać, to choć z pewnością wolelibyśmy jej nie użyć, nie zawahamy się przed tym – zaznaczył.

Nawiązując do opanowania przez zbrojnych napastników budynku krymskiego parlamentu w Symferopolu i tamtejszego lotniska przez rosyjskie siły, Szeremeta ocenił, że "jest to nie do przyjęcia", a interes gospodarki wymaga opanowania i uspokojenia sytuacji.

- Musimy chronić gospodarkę, ponieważ w takich warunkach nie może ona funkcjonować. Dyskusje w tej sprawie toczą się aktualnie na wysokim rządowym szczeblu. Mam nadzieję, że sytuacja zostanie rozwiązana polubownie – dodał.

Szeremeta wskazał, że w stosunkach z Rosją należy stawiać na dialog. - Wiele osób w rosyjskim rządzie jest otwartych na kontakty (z nowym ukraińskim rządem) – tłumaczył.

Poinformował, że z władzami w Moskwie kontaktują się m.in. ministrowie spraw zagranicznych, wewnętrznych i obrony. Takie polecenie otrzymali od premiera Jaceniuka - powiedział w rozmowie z brytyjskim radiem.

...

To sie Moskwie nie upiecze ! Wokol tej sprawy cala Ukraina jest zjednoczona .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:28, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina apeluje do sygnatariuszy memorandum z Budapesztu

Parlament Ukrainy zwrócił się dzisiaj do państw-sygnatariuszy Memorandum Budapeszteńskiego z apelem o potwierdzenie ich zobowiązań wobec Ukrainy dotyczących gwarancji jej suwerenności. Apel ten parlament wystosował w związku z wydarzeniami na Krymie.

Rada Najwyższa zażądała od Rosji, by zaprzestała działań "mających oznaki zamachu na suwerenność państwową i terytorialną całość Ukrainy" i zaniechała "wspierania separatyzmu na Ukrainie w jakiejkolwiek formie".

Parlament zapewnił przy tym, że "w pełni przestrzegane" będą w kraju "wszelkie prawa obywatelskie Rosjan-obywateli Ukrainy, gwarantowane w konstytucji Ukrainy i jej zobowiązaniach międzynarodowych, w tym prawa dotyczące języka".

Jak głosi dzisiejszy apel, deputowani chcą od państw, które na mocy Memorandum Budapeszteńskiego są gwarantami bezpieczeństwa Ukrainy, by "poprzez praktyczne działania potwierdziły zawarte w memorandum zobowiązania według zasad aktu końcowego KBWE dotyczące poszanowania niepodległości, suwerenności i obecnych granic Ukrainy i potwierdzenia zobowiązania do powstrzymywania się od gróźb użycia siły i od zastosowania siły przeciw jedności terytorialnej lub niepodległości politycznej Ukrainy".

Parlament zwrócił się do krajów-uczestników memorandum o bezzwłoczne konsultacje z Ukrainą w celu złagodzenia napięć i "przywrócenia atmosfery wzajemnego zaufania". Deputowani apelują do tych państw, by poparły przeprowadzenie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ monitoringu sytuacji w niektórych regionach kraju, w szczególności na Krymie.

- Parlament zaprasza na Ukrainę specjalne misje pod egidą Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i Rady Europy w celu wsparcia przestrzegania praw obywateli Ukrainy wszystkich narodowości i wyznań w Autonomicznej Republice Krymu i innych regionach - głosi oświadczenie.

Rada Najwyższa apeluje do Rady Bezpieczeństwa ONZ o zwołanie sesji, która byłaby poświęcona obecnym problemom Ukrainy.

Parlament wskazał, że przyczyną apelu jest zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami na Krymie, w tym informacjami o możliwej ingerencji zewnętrznej, "co byłoby jawnym naruszeniem zobowiązań wynikających z Memorandum" Budapesztańskiego. Według Rady Najwyższej zbrojna grupa, która zajęła budynki parlamentu i rządu Krymu, "działała pod flagami Federacji Rosyjskiej".

Deputowani wyrażają też zaniepokojenie manewrami wojsk Rosji u granic Ukrainy i nieuzgodnionym ze stroną ukraińską przemieszczaniem na terytorium kraju sprzętu wojskowego rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Na mocy Memorandum Budapeszteńskiego Stany Zjednoczone, Rosja i W. Brytania zostały gwarantami bezpieczeństwa Ukrainy po przystąpieniu tego kraju do traktatu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej w grudniu 1994 r. Trzy kraje zobowiązały się m.in. do respektowania suwerenności i granic Ukrainy i do powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko integralności terytorialnej i niepodległości politycznej Ukrainy. Zobowiązały się też, że nie użyją przeciwko Ukrainie siły - z wyjątkiem sytuacji samoobrony czy innych okoliczności pozostających w zgodzie z Kartą Narodów Zjednoczonych.

...

Jesli zlamia Traktat to WSZYSTKIE umowy z nimi przestaja obowiazywac . Wszystkie ! Ale Zachod oszukal Ukraine tymi gwarancjami Rosji ! Oszustwo stulecia !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:33, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Premier liczy na szybką pomoc finansową z zagranicy

Ukraina ma nadzieję na szybkie uzyskanie pomocy finansowej z zagranicy i jest zdecydowana w pełni dotrzymać warunków, zapewniających jej wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego - oświadczył dzisiaj premier Arsenij Jaceniuk.

Misja MFW ma przybyć w przyszłym tygodniu do Kijowa na rozmowy z nowymi władzami Ukrainy, według których kraj potrzebuje co najmniej 35 mld dolarów na ratowanie swej wypłacalności.

- Mam nadzieję, że w krótkim czasie otrzymamy dewizy, co pomoże nam zwiększyć rezerwy dewizowe i ustabilizować sytuację - powiedział Jaceniuk dziennikarzom.

W następstwie interwencji na rzecz utrzymania kursu ukraińskiej waluty hrywny rezerwy dewizowe Ukrainy spadły obecnie do 15 mld dolarów w porównaniu z 17,8 mld dolarów na początku lutego.

Według premiera, gdy sytuacja ustabilizuje się, rząd wezwie centralny Narodowy Bank Ukrainy (NBU) do podjęcia akcji kredytowej na szeroką skalę.

...

Przestancie utrzymywac zawyzony kurs hrywny to rezerwy przestana spadac ! Pakowanie kredytow w utrzymanie waluty to morderstwo gospodarki . NIE WOLNO !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:34, 28 Lut 2014    Temat postu:

Sąd umorzył sprawę przeciwko Tymoszenko

Sąd w Charkowie umorzył dzisiaj postępowanie w sprawie oskarżenia byłej premier Ukrainy, Julii Tymoszenko, w związku z nadużyciami finansowymi w kierowanej przez nią w latach 90. korporacji Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU).

Jak poinformował sędzia Konstantin Sadowski, decyzja zapadła w związku z wycofaniem oskarżenia przez prokuraturę. Sąd zebrał się w tej sprawie dzisiaj, pod nieobecność byłej premier.

- Po zapoznaniu się z materiałami dochodzimy do wniosku, że zebrane w postępowaniu dowody nie potwierdzają zarzutów przedstawionych Tymoszenko, a możliwości zebrania i przedłożenia nowych dowodów zostały wyczerpane - głosi oświadczenie prokuratury.

Obrona Julii Tymoszenko wyraziła nadzieję na obiektywne rozpatrzenie możliwości umorzenia również pozostałych postępowań wobec byłej premier.

W październiku 2011 roku sąd uznał Tymoszenko za winną nadużycia władzy i sprzeniewierzenie państwowych funduszy podczas kierowania rządem i skazał na siedem lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz zajmowania stanowisk państwowych i zwrot 1,5 mld hrywien.

W tym samym miesiącu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o wszczęciu nowego śledztwa przeciwko byłej premier. Dotyczyło ono długów korporacji Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy, która zajmowała się głównie importem gazu i na której czele Tymoszenko stała do 1995 r. Skarb państwa miał stracić równowartość 400 mln dolarów.

W styczniu 2013 roku Prokuratura Generalna Ukrainy ogłosiła, że podejrzewa byłą premier o zorganizowanie morderstwa w 1996 roku parlamentarzysty i biznesmena Jewhena Szczerbania. Grozi jej za to dożywocie.

Julia Tymoszenko wyszła na wolność 22 lutego, przerywając odsiadywanie wyroku siedmiu lat więzienia. Jej partia Batkiwszczyna zapowiedziała wówczas, że weźmie ona udział w wyborach prezydenckich 25 maja, jednak na początku tego tygodnia jej adwokat sprostował te informacje, mówiąc, że Tymoszenko nie złożyła takiego oświadczenia.

...

To formalnosc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:35, 28 Lut 2014    Temat postu:

Turczynow odwołał Iljina z funkcji szefa Sztabu Generalnego

P.o. prezydenta Ukrainy, Ołeksandr Turczynow, odwołał admirała Jurija Iljina ze stanowiska szefa sztabu generalnego i naczelnego dowódcy sił zbrojnych. Dekret o tej decyzji został opublikowany dzisiaj na stronie internetowej Turczynowa.

Iljin został mianowany szefem sztabu 19 lutego br. przez ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza, który kilka dni potem został odsunięty od władzy przez parlament.

Janukowycz zdymisjonował wtedy ze stanowiska szefa sztabu gen. Wołodymyra Zamanę, co według obserwatorów podyktowane było chęcią wymiany go na osobę bardziej lojalną wobec Janukowycza. Jak komentował wówczas były ukraiński minister obrony Anatolij Hrycenko, admirał Iljin mógłby wykonać rozkaz użycia wojska do obrony władz przed demonstrantami.

Iljin przed tą nominacją był dowódcą ukraińskiej marynarki wojennej.

Ponadto Turczynow zdymisjonował także dotychczasowego zastępcę szefa Rady Bezpieczeństwa i Obrony (RBNiO) Wołodymyra Siwkowycza. Był on wśród przedstawicieli władz podejrzanych o wydanie rozkazu stłumienia protestów antyrządowych na kijowskim Majdanie Niepodległości 30 listopada zeszłego roku. Został przejściowo zdymisjonowany. Jednak 12 lutego prokuratura ogłosiła, że Siwkowycza i pozostałych podejrzanych objęła grudniowa amnestia wobec uczestników protestów i że śledztwo wobec nich zostało umorzone.

...

Ludzie Januka .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:44, 28 Lut 2014    Temat postu:

Szwajcaria postanowiła zamrozić fundusze na kontach Janukowycza

PAP

Rząd Szwajcarii podjął w czwartek decyzję o zamrożeniu środków finansowych, jakie może mieć na kontach bankowych w tym kraju obalony prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Jak zapowiedział rzecznik Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych, Rada Federalna (rząd) ogłosi w piątek rozporządzenie dotyczące wcielenia w życie tej decyzji politycznej.

Została ona podjęta - jak podkreślił rzecznik - z "własnej inicjatywy" władz szwajcarskich. Nowy rząd Ukrainy nie wystąpił z takim wnioskiem.

....

To oczywiste ! Nie wolno obracac kradzionym !

Szwajcaria: śledztwo przeciwko Janukowyczowi ws. prania pieniędzy

Szwajcarska prokuratura poinformowała dzisiaj, że wszczęła śledztwo przeciwko obalonemu prezydentowi Ukrainy, Wiktorowi Janukowyczowi i jego synowi Ołeksandrowi w związku z zarzutem prania pieniędzy. Śledztwo wszczęto w czwartek.

Jak sprecyzowano, prokurator Yves Bertossa i policja przeszukali biuro firmy należącej do Ołeksandra Janukowycza w Genewie i przejęli dokumenty.

...

Brawo ! Tak trzymac !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:49, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: z kont dewizowych można pobierać do 15 tys. hrywien dziennie

Z kont dewizowych można pobierać do 15 tys. hrywien dziennie .
Po wprowadzeniu czasowych ograniczeń z kont dewizowych na Ukrainie można pobierać do 15 tys. hrywien (1100 euro) dziennie. - poinformował dzisiaj na konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Ukrainy (NBU) Stepan Kubiw.

Wyjaśnił, że decyzja ta jest związana z masowym likwidowaniem kont przez właścicieli. Jak zaznaczył, dysponowanie wkładami w hrywnach nie podlega jakimkolwiek restrykcjom.

Według Kubiwa sytuacja na rynku walutowym Ukrainy jest pod kontrolą. - Kurs wymiany może się przesuwać zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Na rynku finansowym mamy teraz emocje i szerzenie dezinformacji - zaznaczył szef banku centralnego.

Powiedział również, że NBU podjął kroki wobec ośmiu banków, które "zajmowały się działalnością spekulacyjną". Wkrótce potem agencja UNIAN poinformowała o wyłączeniu ośmiu banków z prowadzenia operacji na międzybankowym rynku walutowym. Nazw tych banków nie podano.

Po konferencji prasowej Kubiwa kurs hrywany na ukraińskim rynku międzybankowym wzrósł o 9,9 proc., do 10 hrywien za dolara. Dzisiaj za dolara płacono jeszcze 10,5 hrywny.

...

Bedzie rosl az do stabilizacji . Wykresbedzie litera J tylko odwrocona podobnie do ¿ . Czyli najpierw spadnie pozniej podskoczy . Tak dziala rynek .

Szwajcaria: wszczęto śledztwo w sprawie Janukowycza i jego syna

W Szwajcarii wszczęto śledztwo w sprawie domniemanego prania brudnych pieniędzy przez obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego syna Aleksandra. Postępowanie prowadzi prokurator w Genewie.

Szwajcarscy prokuratorzy weszli w Genewie do siedziby firmy Ołeksandra Janukowycza. Minister sprawiedliwości Szwajcarii poinformował, że ma to związek ze śledztwem w sprawie domniemanego prania brudnych pieniędzy przez byłego ukraińskiego prezydenta Ukrainy i jego syna. Postępowanie prowadzi prokurator w Genewie.

Wcześniej podano informację, że Szwajcaria zablokowała konta 20 obywateli Ukrainy. Wszystko wskazuje na to, że są to osoby z otoczenia obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza. Ponadto, konta ukraińskich klientów mają być traktowane z większą uwagą. Władze Szwajcarii twierdzą, że decyzję podjęły bez nacisków z zewnątrz.

Taką samą decyzję podjęły dziś władze Austrii. Zablokowano tam konta 18 Ukraińców.

....

Oligarchom w ogole nie wyplacac .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:53, 28 Lut 2014    Temat postu:

Arsenij Jaceniuk nie będzie kandydował na prezydenta Ukrainy

Szef parlamentarnej frakcji partii Batkiwszczyna Arsenij Jaceniuk, który jest kandydatem na premiera Ukrainy, nie wystartuje w zaplanowanych na maj wcześniejszych wyborach prezydenckich. Wynika to z jego wypowiedzi, jaka padła w rozmowie z dziennikarzami.

- Zrozumcie, że człowiek, który stanie na czele Rady Ministrów albo Rady Najwyższej (parlamentu) jest kamikadze i nie pójdzie na wybory prezydenta - oświadczył.

Dodał, że proponował obsadzenie stanowisk premiera i szefa parlamentu partiom Udar i Swoboda, ale odmówiły.

- Osobiście zaproponowałem naszym partnerom koalicyjnym, by objęli stanowisko premiera i przewodniczącego Rady Najwyższej. Ale nasi główni partnerzy wezmą udział w wyborach prezydenckich, dlatego nasza oferta pozostała bez odzewu - powiedział.

Jaceniuk uchylił się także od odpowiedzi na pytanie, kiedy należy oczekiwać na Ukrainie wyborów parlamentarnych.

- Nie podejmuję takich decyzji samodzielnie. O tym ma decydować Rada Najwyższa. Teraz w państwie należy przede wszystkim wybrać prezydenta - powiedział cytowany przez gazetę internetową "Ukrainska Prawda".

Dzisiaj w parlamencie trwają obrady, w trakcie których ma być oficjalnie ogłoszone i zatwierdzone nazwisko premiera oraz skład nowego rządu.

...

To nie musi byc kamikaze . Madre zmiany stanowcze bez terpii szokowych schlodzen itp . zbrodni zakonczone sukcesem wrecz pomoga w popularnosci !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:55, 28 Lut 2014    Temat postu:

Parlament Ukrainy zatwierdził rząd premiera Arsenija Jaceniuka

PAP

Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła w czwartek na stanowisko premiera 39-letniego Arsenija Jaceniuka, dotychczasowego szefa frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, oraz powołała nowy rząd Ukrainy.

Kandydaturę Jaceniuka poparło w głosowaniu 371 posłów w 450-osobowej Radzie Najwyższej Ukrainy.

Parlament Ukrainy zatwierdził także skład rządu. Większość jego ministrów nie należy do żadnej partii - oświadczył przewodniczący Rady Najwyższej i p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow.

Rząd Jaceniuka zatwierdzono głosami 331 deputowanych.

....

To oczywiste !

Rada Najwyższa Ukrainy zrehabilitowała więźniów politycznych

Parlament Ukrainy przyjął ustawę o rehabilitacji więźniów politycznych, którzy wcześniej zostali amnestionowani - pisze agencja Interfax-Ukraina. Na porządku dziennym posiedzenia jest głosowanie nad składem i programem rządu.

Głosowanie, które wyłoni nowy rząd w Kijowie, w tym premiera, i zatwierdzi program działań gabinetu, jest ostatnim punktem czwartkowego posiedzenia Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy.

Za przyjęciem ustawy o rehabilitacji więźniów politycznych opowiedziało się 277 z 394 deputowanych zarejestrowanych w czwartek na sali posiedzeń.

Deputowany Ołeh Laszko powiedział, że przyjęcie tej ustawy było niezbędne, gdyż postanowienie o amnestii przewidywało zwolnienie więźniów politycznych od odbywania kary, lecz nie zakładało ich rehabilitacji.

Po przegłosowaniu ustawy o rehabilitacji parlament unieważnił wcześniejsze postanowienie w sprawie amnestii.

...

To ich obowiazek !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:58, 28 Lut 2014    Temat postu:

Lidia Pankiw - bohaterka Ukrainy, która oszukała reżimowe media

Gdy Lidia na Majdanie dyktowała koleżance swój numer telefonu, usłyszał to i zapamiętał jeden z funkcjonariuszy Berkutu, który dzień później się jej oświadczył. Miłosną historię chciała przedstawić na swojej antenie prorosyjska telewizja Inter.

Lidia jednak nie opowiedziała o matrymonialnej ofercie berkutowca. Podczas przejmującego występu na żywo, powiedziała przed kamerami o śmierci jej przyjaciół. To był dla niej trudny moment, ale nie poprzestała na tym. - Przyniosłam zdjęcia swoich martwych przyjaciół, żebyście pamiętali, w czym sami braliście udział - mówiła przejęta.

- Nienawidzę stacji Inter za to, że przez trzy miesiące oszukiwała widzów i szerzyła nienawiść pomiędzy obywatelami Ukrainy - powiedziała na wizji i opuściła studio.

W ciągu niecałych dwóch minut trwania programu stała się bohaterką całej Ukrainy. Oszukała reżimową telewizję, aby ukazać jej dwulicowość.

...

Odwazna !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 15:59, 28 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:01, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ewelina Potocka | Onet
Prace studentów gdańskiego ASP pojadą na kijowski Majdan

40 prac studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, stworzonych w trakcie przełomowych wydarzeń na Ukrainie, poleci w piątek do Kijowa. Plakaty zostaną zaprezentowane na Majdanie, jako dowód wsparcia młodych polskich artystów z Ukraińcami.

- To jest głos młodych ludzi wyrażony poprzez sztukę. Bo artyści mogą wyrażać się tylko w taki sposób. To nasz dar dla

Ukraińców, rodzaj porozumienia między nami - mówi prof. Jacek Staniszewski, koordynator wystawy "Krzyk dla Ukrainy".

40 plakatów przedstawia interpretację najnowszych wydarzeń na Ukrainie i nawołuje do pokojowego rozwiązania konfliktu oraz poszanowania wolności, swobód obywatelskich i dążeń Narodu Ukraińskiego. Jest to krzyk artystów z Gdańska, którzy w sposób najbardziej dla siebie autentyczny starają się zwrócić uwagę ulicy na temat Ukrainy.

Prof. Jacek Staniszewski jest kierownikiem Katedry Grafiki Projektowej na gdańskiej ASP i prowadzi pracownię o profilu społecznym.

- Poruszamy tematykę związaną z kondycją człowieka. Mówimy o hospicjach, autyzmie, o dzieleniu się sobą. Przerabiamy tematy dotyczące empatii, zaangażowania, współpracy między ludźmi. Chodzi nam o to, by rezonować na to, co dzieje się wokół - opowiada w rozmowie z Onetem.

Plakaty powstały jeszcze przed najtragiczniejszymi wydarzeniami w Kijowie. Studenci stworzyli prace, które w połowie lutego zaprezentowane zostały podczas wystawy w Domu Angielskim w Gdańsku. Oddźwięk był tak pozytywny, że wkrótce pojawił się pomysł, by prace te pokazać w samym centrum wydarzeń, czyli na Majdanie.

Wśród autorów prac jest m.in. Eugenia Tynna, lwowianka, która w ubiegłym semestrze studiowała na gdańskiej ASP w ramach programu Erasmus.

Prace polecą na Ukrainę w piątek.

...

Takie wydarzenia to natchnienie .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:06, 28 Lut 2014    Temat postu:

Kościół katolicki: w piątek modlitwy za Ukrainę

W piątek na mszach wierni Kościoła katolickiego w Polsce będą modlić się za Ukrainę. Katolicy będą też pościć w intencji Ukraińców.

O takie gesty solidarności dla naszych wschodnich sąsiadów zaapelowało Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

- Ze Lwowa do Warszawy dotarły już podziękowania za tę inicjatywę. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przewodniczący Episkopatu Ukrainy napisał do przewodniczącego Episkopatu Polski piękny list, w którym dziękuje Polakom - mówi sekretarz Episkopatu Polski, biskup Wojciech Polak. Jego zdaniem, katolicy mają różne możliwości działania, ale nie do przecenienia są modlitwa i post.

Poza pomocą duchową Polacy wspierają Ukraińców materialnie. Caritas Polska zebrała już na ten cel ponad 600 tysięcy złotych. Pieniądze są przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Akcja cały czas trwa. Pomagają także inne organizacje, a polski rząd udostępnił ofiarom wydarzeń na Majdanie darmowe leczenie.

...

To ja juz poposcilem a 15.00 to godzina TEJ WYJATKOWEJ SMIERCI ! ZATEM KORONKA DO MIŁOSIERDZIA ! Faustyna ! Obraz zdaje sie bardzo mocno obecny na Majdanie .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:30, 28 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: uzbrojeni ludzie rozszerzyli blokadę lotniska Belbek

Uzbro­je­ni lu­dzie roz­sze­rzy­li dzi­siaj po po­łu­dniu blo­ka­dę lot­ni­ska woj­sko­we­go Bel­bek pod Se­wa­sto­po­lem; za­ję­li pas star­to­wy, unie­moż­li­wia­jąc loty - pisze agen­cja In­ter­fax, po­wo­łu­jąc się na źró­dło woj­sko­we.

Wg roz­mów­cy agen­cji na lot­ni­sku w Bel­bek znaj­du­je się obec­nie ok. 400 ludzi, któ­rzy oku­pu­ją pas star­to­wy, z po­wo­du czego ustał ruch sa­mo­lo­tów.

Agen­cja In­ter­fax-Ukra­ina wcze­śniej po­da­ła, że lot­ni­sko Bel­bek za­ję­li ro­syj­scy woj­sko­wi. Szef ukra­iń­skie­go MSW Arsen Awa­kow oce­nił, że to "zbroj­na in­ter­wen­cja i oku­pa­cja". Flota Czar­no­mor­ska za­prze­cza, by ro­syj­scy żoł­nie­rze brali udział w blo­ka­dzie lot­ni­ska.

- Żadne pod­od­dzia­ły Floty Czar­no­mor­skiej nie wy­ru­sza­ły w rejon Bel­be­ku, więc nie mogły brać udzia­łu w blo­ko­wa­niu - pod­kre­ślił cy­to­wa­ny przez In­ter­fax przed­sta­wi­ciel Floty Czar­no­mor­skiej. Za­zna­czył jed­nak, że ze wzglę­du na "nie­sta­bil­ną sy­tu­ację" wokół miejsc dys­lo­ka­cji jed­no­stek floty i miejsc za­kwa­te­ro­wa­nia żoł­nie­rzy wzmoc­nio­no ochro­nę tych obiek­tów.

...

Na Krymie rosyjscy wojskowi otoczyli ukraiński posterunek graniczny
Ro­syj­scy żoł­nie­rze oto­czy­li po­ste­ru­nek stra­ży gra­nicz­nej - Reu­ters

- Co naj­mniej 20 ludzi w mun­du­rach ro­syj­skiej Floty Czar­no­mor­skiej i z bro­nią au­to­ma­tycz­ną oto­czy­ło dzi­siaj po­ste­ru­nek ukra­iń­skiej stra­ży gra­nicz­nej w po­bli­żu portu Se­wa­sto­pol - in­for­mu­je agen­cja Reu­te­ra.

Re­por­ter agen­cji w re­jo­nie Ba­ła­kła­wy wi­dział ukra­iń­skich po­gra­nicz­ni­ków w heł­mach we­wnątrz po­ste­run­ku za me­ta­lo­wą bramą i z tar­cza­mi osła­nia­ją­cy­mi okna.

Woj­sko­wy, który po­wie­dział, że jest ofi­ce­rem ro­syj­skiej Floty Czar­no­mor­skiej, po­wie­dział Reu­te­ro­wi: "Je­ste­śmy tu... żeby nie było po­wtór­ki z Maj­da­nu". Na­wią­zy­wał do ki­jow­skie­go Maj­da­nu Nie­pod­le­gło­ści - miej­sca buntu prze­ciw­ko oba­lo­ne­mu pre­zy­den­to­wi Ukra­iny Wik­to­ro­wi Ja­nu­ko­wy­czo­wi.

Obec­ność ro­syj­skich żoł­nie­rzy po­twier­dza, jak pisze Reu­ters, praw­dzi­wość do­nie­sień ukra­iń­skiej służ­by gra­nicz­nej o za­blo­ko­wa­niu po­ste­run­ku po­gra­nicz­ni­ków w Ba­ła­kła­wie.

Ro­syj­ska Flota Czar­no­mor­ska ma swą bazę w Se­wa­sto­po­lu, lecz Mo­skwa za­prze­cza, ja­ko­by siły floty uczest­ni­czy­ły w bły­ska­wicz­nie za­cho­dzą­cych wy­pad­kach na Kry­mie, gdzie uzbro­je­ni lu­dzie za­ję­li wcze­śniej dwa lot­ni­ska.

...

To rosyjska armia BEZ WATPIENIA !!! Zaslaniaja twarze bo sie boja TRybunalow Karnych I SLUSZNIE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:32, 28 Lut 2014    Temat postu:

"Ukraińska Prawda": rosyjskie samoloty i transportery zmierzają na Krym
Rosja zde­cy­du­je się na in­ter­wen­cję na Kry­mie? - Reu­ters

Na Kry­mie lą­du­ją ro­syj­skie sa­mo­lo­ty trans­por­to­we, a do Sym­fe­ro­po­la zmie­rza­ją trans­por­te­ry opan­ce­rzo­ne. Tak twier­dzi por­tal "Ukra­iń­ska Praw­da", po­wo­łu­jąc się na świad­ków. We­dług nich, na woj­sko­wym lot­ni­sku na Kry­mie wy­lą­do­wa­ły co naj­mniej trzy duże sa­mo­lo­ty trans­por­to­we, a w stro­nę Sym­fe­ro­po­la je­dzie ko­lum­na 10 ro­syj­skich trans­por­te­rów.

Jak po­da­ła te­le­wi­zja TVN24, ukra­iń­skie wła­dze za­mknę­ły prze­strzeń po­wietrz­ną nad Kry­mem. De­cy­zja ma obo­wią­zy­wać przez całą naj­bliż­szą dobę. Wie­czo­rem agen­cja In­ter­fax-Ukra­ina po­in­for­mo­wa­ła, że mię­dzy­na­ro­do­wy port lot­ni­czy w Sym­fe­ro­po­lu na Kry­mie tym­cza­so­wo nie przyj­mu­je sa­mo­lo­tów z Ki­jo­wa, tłu­ma­cząc to "za­mknię­ciem prze­strze­ni po­wietrz­nej".

Uzbro­je­ni lu­dzie za­ję­li też pas star­to­wy lot­ni­ska Bel­bek w Se­wa­sto­po­lu, naj­więk­sze­go lot­ni­ska woj­sko­we­go na Kry­mie. Około 400 osób wkro­czy­ło na pas star­to­wy, co unie­moż­li­wia ruch sa­mo­lo­tów. Uzbro­je­ni męż­czyź­ni wtar­gnę­li na lot­ni­sko nad ranem, ale za­trzy­ma­li się na jego obrze­żach. Dziś za­ję­to też lot­ni­ska cy­wil­ne w Se­wa­sto­po­lu i Sym­fe­ro­po­lu.

Lu­dzie w mun­du­rach ro­syj­skich ma­ry­na­rzy oto­czy­li też ukra­iń­ski po­ste­ru­nek gra­nicz­ny koło Se­wa­sto­po­la. Co naj­mniej 20 ludzi w mun­du­rach ro­syj­skiej Floty Czar­no­mor­skiej, uzbro­jo­nych w broń au­to­ma­tycz­ną, oto­czy­ło ukra­iń­ski po­ste­ru­nek gra­nicz­ny. Jego za­ło­ga za­ba­ry­ka­do­wa­ła się we­wnątrz. Jeden z na­past­ni­ków, po­da­ją­cy się za ofi­ce­ra Floty Czar­no­mor­skiej, po­wie­dział ko­re­spon­den­to­wi Reu­ter­sa: "Je­ste­śmy tu po to, żeby nie po­wtó­rzył się Maj­dan".

Bazą Floty Czar­no­mor­skiej jest Se­wa­sto­pol. Ro­syj­skie wła­dze za­prze­cza­ją in­for­ma­cjom, ja­ko­by jej per­so­nel uczest­ni­czył w ostat­nich wy­da­rze­niach na Kry­mie. Nie­zi­den­ty­fi­ko­wa­ni uzbro­je­ni męż­czyź­ni za­ję­li dziś cy­wil­ne lot­ni­ska w Se­wa­sto­po­lu i sto­li­cy Krymu, Sym­fe­ro­po­lu. Rosja wy­sła­ła jed­nak do Ki­jo­wa notę dy­plo­ma­tycz­ną, in­for­mu­ją­cą o ru­chach od­dzia­łów Floty Czar­no­mor­skiej.

Rosja uważa wy­da­rze­nia na Kry­mie za efekt we­wnętrz­nych pro­ce­sów po­li­tycz­nych na Ukra­inie i nie ma za­mia­ru uczest­ni­czyć w pro­po­no­wa­nych przez wła­dze w Ki­jo­wie dwu­stron­nych kon­sul­ta­cjach w tej spra­wie - oświad­czył MSZ Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej.

To sta­no­wi­sko ro­syj­skie MSZ przed­sta­wi­ło w nocie wrę­czo­nej radcy am­ba­sa­dy Ukra­iny w Mo­skwie.

"Stro­na ro­syj­ska oce­nia wy­da­rze­nia roz­gry­wa­ją­ce się w Au­to­no­micz­nej Re­pu­bli­ce Krymu jako sku­tek ostat­nich we­wnątrz­po­li­tycz­nych pro­ce­sów na Ukra­inie i w tym kon­tek­ście nie widzi ko­niecz­no­ści prze­pro­wa­dze­nia pro­po­no­wa­nych przez stro­nę ukra­iń­ską pil­nych kon­sul­ta­cji dwu­stron­nych" - głosi oświad­cze­nie, opu­bli­ko­wa­ne na stro­nie in­ter­ne­to­wej MSZ Rosji.

Jest to od­po­wiedź na pro­po­zy­cję stro­ny ukra­iń­skiej, by prze­pro­wa­dzić pilne dwu­stron­ne kon­sul­ta­cje zgod­nie z ro­syj­sko-ukra­iń­skim trak­ta­tem o przy­jaź­ni i part­ner­stwie z 1997 roku.

MSZ Ukra­iny po­in­for­mo­wa­ło, że zwra­ca­ło się z proś­bą o zor­ga­ni­zo­wa­nie roz­mo­wy te­le­fo­nicz­nej na szcze­blu pre­mie­rów i mi­ni­sterstw spraw za­gra­nicz­nych. - Taki apel zo­stał prze­ka­za­ny stro­nie ro­syj­skiej wczo­raj i po­wtór­nie dziś rano. Póki co, nie otrzy­ma­li­śmy od­po­wie­dzi czy pre­mier Rosji Dmi­trij Mie­dwie­diew lub (szef MSZ Sier­giej - red.) Ław­row są go­to­wi roz­ma­wiać - po­wie­dział An­drij Desz­czy­ca, który kie­ru­je w nowym rzą­dzie Ukra­iny re­sor­tem dy­plo­ma­cji.

Py­ta­ny przez dzien­ni­ka­rzy, czy Ukra­ina od­wo­ła na kon­sul­ta­cje swo­je­go am­ba­sa­do­ra w Mo­skwie, w od­po­wie­dzi na ana­lo­gicz­ny krok stro­ny ro­syj­skiej, Desz­czy­ca po­wie­dział, że takie po­su­nię­cie nie jest pla­no­wa­ne.

Wik­tor Ja­nu­ko­wycz opo­wia­da się za in­te­gral­no­ścią te­ry­to­rial­ną Ukra­iny. Oba­lo­ny pre­zy­dent oświad­czył na kon­fe­ren­cji pra­so­wej zor­ga­ni­zo­wa­nej w Ro­sto­wie nad Donem, że na­pię­cia na Kry­mie to efekt „ban­dyc­kie­go prze­wro­tu”, który do­ko­nał się w jego kraju. Opo­wie­dział się też za po­zo­sta­wie­niem pół­wy­spu w gra­ni­cach Ukra­iny, przy za­cho­wa­niu jego au­to­no­mii.

Wik­tor Ja­nu­ko­wycz upie­ra się, że zgod­nie z kon­sty­tu­cją to on jest je­dy­nym przed­sta­wi­cie­lem le­gal­nych władz Ukra­iny. Na­zwał przy tym Rosję stra­te­gicz­nym part­ne­rem i dzi­wił się, że Wła­di­mir Putin jesz­cze nie za­re­ago­wał ostro na to co dzie­je się na Ukra­inie. - Rosja musi, a nawet jest zo­bo­wią­za­na pod­jąć dzia­ła­nia. Zna­jąc cha­rak­ter Wła­di­mi­ra Pu­ti­na je­stem zdzi­wio­ny, dla­cze­go on jest tak wstrze­mięź­li­wy i mil­czy - stwier­dził Ja­nu­ko­wycz.

Oba­lo­ny pre­zy­dent oświad­czył rów­nież, że nic mu nie wia­do­mo o obec­no­ści ro­syj­skich żoł­nie­rzy służb spe­cjal­nych na Ukra­inie. Ja­nu­ko­wycz kil­ka­krot­nie oskar­żył Za­chód o spro­wo­ko­wa­nie "krwa­we­go sce­na­riu­sza" na Ukra­inie. Za­pew­niał także , że wła­dzę w jego kraju pró­bu­ją prze­jąć: ban­dy­ci, fa­szy­stow­ska mło­dzież i ter­ro­ry­ści. Za­po­wie­dział też, że wróci na Ukra­inę, gdy bę­dzie za­gwa­ran­to­wa­ne bez­pie­czeń­stwo.

>>>

Nie panikujmy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 53 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy