Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony 1, 2, 3 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:08, 26 Lis 2013    Temat postu: Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !

Demonstracje na Ukrainie wciąż trwają

10-tysięczny marsz studentów przeszedł dzisiaj ulicami Lwowa z hasłami poparcia dla podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE na rozpoczynającym się w drugiej połowie tygodnia szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Duże akcje na rzecz integracji z UE trwają w Iwano-Frankowsku i Tarnopolu. Studenci uprzedzają, że będą protestować, póki władze nie ustąpią i nie zawrą porozumienia o zbliżeniu ich kraju z Zachodem.

W lwowskim marszu uczestniczyli nie tylko studenci miejscowej politechniki i uniwersytetu, ale też słuchacze akademii wojskowej oraz kadeci wojskowego liceum. Udział tych ostatnich wywołał aplauz zgromadzonych, którzy zaczęli wykrzykiwać „Armia jest z narodem!”.

Mieszkający we Lwowie publicysta Antin Borkowski zwrócił uwagę, że tak ogromnych protestów jego miasto nie widziało od czasów pomarańczowej rewolucji 2004 r.

- Ci młodzi ludzie nie chcą na swych akcjach żadnych polityków, zresztą przegnali członków partii Swoboda, którzy zaczęli się panoszyć na ich proteście. Młodzi chcą żyć tak, jak ich rówieśnicy na Zachodzie. Ten protest płynie z serca – powiedział Borkowski.

Niezadowolenie na Ukrainie wybuchło, gdy w ubiegły czwartek rząd ogłosił, iż wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Miało to nastąpić na szczycie w Wilnie.

...

Ta umowa to tylko pretekst ! Nowe pokolenie wchodzi na widownie i ma dosc ogolnego szamba !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:10, 26 Lis 2013    Temat postu:

Starcia z milicją w Kijowie

Dzisiaj późnym wieczorem specjalne oddziały policji wycofały się z placu Europejskiego w Kijowie po starciach z protestującymi .

Nad tłumem rozpylono gaz łzawiący. Demonstranci zaatakowali pojazd milicyjny, w którym – jak twierdzili – miała znajdować się aparatura podsłuchowa i broń. Samochód przewrócono, a jeden ze znajdujących się w nim funkcjonariuszy został zatrzymany przez protestujących. Broni prawdopodobnie nie znaleziono.

W okolicach placu znajdowały się oddziały specjalne milicji Berkut. Demonstranci nie pozwolili im podejść do miejsca, w którym odbywa się protest. Według agencji Interfax-Ukraina na miejscu było około tysiąca milicjantów w kaskach i kamizelkach kuloodpornych.

Na placu Europejskim wciąż trwa wiec opozycji. Atmosfera jest spokojna. Odbywający się tu koncert zespołów muzycznych obserwuje około 2 tys. osób. Nieco mniej ludzi jest na Majdanie Niepodległości, gdzie zebrali się przedstawiciele organizacji pozarządowych i młodzież.

Protest na placu Europejskim zorganizowały partie opozycyjne: Batkiwszczyna, Udar i Swoboda.

Przyczyną wybuchu niezadowolenia na Ukrainie stała się ogłoszona w ubiegłym tygodniu decyzja władz o przerwaniu przygotowań do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Spodziewano się, że porozumienie to zostanie podpisane na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, który rozpoczyna się w najbliższy czwartek.

....

Tak to jest na powaznie i na ostro . Wladza jest w szoku .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:12, 26 Lis 2013    Temat postu:

Szósty dzień protestów na Ukrainie

Szósty dzień na Majdanie Niepodległości oraz trzeci na Placu Europejskim, w stolicy Ukrainy Kijowie, trwają protesty .

Mimo starć z milicją, do których doszło wczoraj wieczorem na Placu Europejskim, noc minęła spokojnie. Zgromadzeni tam ludzie ogrzewali się rozpalonym w beczkach ogniem. W nocy temperatura w Kijowie oscylowała w granicach zera.

Dziś w godzinach porannych około 200 osób ruszyło z Placu Europejskiego przed siedzibę rządu premiera Mykoły Azarowa.

Obecnie stoją tam z transparentami, na których widnieją m.in. hasła "Chcemy do Europy" i wykrzykują: "Azarow do dymisji!", "Precz z bandą!" oraz "Walizka-dworzec-Kaługa", wskazując na rosyjskie miasto Kaługa, w którym urodził się szef rządu.

Wczoraj wieczorem jedna z aktywistek wiecu opozycji na Placu Europejskim weszła na znajdujący się tam milicyjny minibus i po rozbiciu szklanego luku w jego dachu dostała się do środka. We wnętrzu znaleziono aparaturę podsłuchową, przez którą nagrywano rozmowy telefoniczne organizatorów protestu.

Gdy zebrany wokół tłum zaczął napierać na pojazd, do akcji wkroczyli milicjanci z oddziałów specjalnych "Berkut". Doszło do bójek i użycia gazu łzawiącego, po czym milicja wycofała się na swoje pozycje.

....

Narodzil sie potezny ruch protestu !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:18, 26 Lis 2013    Temat postu:

Ukraińscy studenci ogłosili strajk i idą na Majdan

Studenci Akademii Kijowsko-Mohylańskiej w stolicy Ukrainy ogłosili strajk i przyłączyli się do protestów zwolenników integracji europejskiej, którzy chcą odwołania decyzji władz o wstrzymaniu przygotowań do zawarcia umowy stowarzyszeniowej z UE.

Dziś w południe studenci Akademii pomaszerowali na Uniwersytet im. Tarasa Szewczenki, by apelować do uczącej się tam młodzieży, by ona także dołączyła do akcji na Majdanie (placu) Niepodległości, gdzie od ubiegłego tygodnia demonstrują .

- Studenci rozumieją, że w sytuacji, z którą mamy do czynienia, musimy wesprzeć inicjatywę Euromajdanu oraz inicjatywę wejścia Ukrainy do UE, do czego miała doprowadzić umowa stowarzyszeniowa – powiedział jeden z inicjatorów strajku Martin Kysłyj.

Obecnie przed pomnikiem Szewczenki obok uniwersytetu jego imienia demonstruje ok. 3 tysięcy młodych ludzi. „Studencka solidarność, studencki strajk!” – wykrzykują.

We wtorek strajk ogłosili także studenci Uniwersytetu Narodowego w Użhorodzie na zachodzie kraju. Wczoraj bezterminowy strajk rozpoczęli studenci w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławów).

....

Oczywiscie protest pod sztandarem UE jest skrajnie glupi debilny . UE to przezytek Zimnej Wojny . Sowietpodobne monstrum niszczacevkraje Europy co widac najlepiej na poludniu od Grecji po Hiszpanie . Ale tu chodzi o co innego . Jak mowil najlepszy znawca geopolityki :

http://www.ungern.fora.pl/wiedza-i-nauka,8/refleksje-o-niepodleglosci-ukrainy,732.html#52490

Jak ocenił Moczulski ostatnie dwie dekady były dla Ukrainy przełomowe.
– W tym momencie nie ma w jej pobliżu żadnego podmiotu geopolitycznego, który mógłby jej zagrażać i byłby zdolny do kolejnej ekspansji. Co prawda Rosja jest uznawana za mocarstwo, ale to tylko cień dawnego Związku Radzieckiego. Nie ma już takiego potencjału demograficznego i ekonomicznego. Jest już tylko rozległa terytorialnie – tłumaczył profesor.
– Teraz politycy muszą dokonać wyboru czy Ukraina będzie brała udział w integracji europejskiej czy euroazjatyckiej - z Rosją. Trzeba jednak zaznaczyć, że można integrować się tylko z podmiotem, który jest do tego zdolny. A Rosja nie jest. Dlatego integracja z Europą jest nieunikniona. Może być tylko oddalona w czasie.


UE tez utracila zdolnosci integracyjne o ile je miala . Obecnie poszerza juz tylko kleske ekonomiczna . Pytanie zatem brzmi o wybor drogi . Gdzie Ukraina przynalezy ? Czy do cywilizacji ktora w Europie stworzyl Kościół czy do stepowo koczowniczej typowej dla Azji Polnocnej ?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 16:51, 28 Lis 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:30, 26 Lis 2013    Temat postu:

Ukraina: Rusłana apeluje z Majdanu do Polaków

Ukraińska piosenkarka Rusłana zwróciła się do Polaków, aby przyjeżdżali na kijowski majdan. W proteście bierze udział już kilka tysięcy osób.

Rusłana przebywa na placu Niepodległości od kilku dni, zarówno w dzień i w nocy. Wspiera i rozgrzewa tam protestujących, śpiewając piosenki i zachęcając do tańca.

Co pewien czas wygłasza także krótkie apele do obcokrajowców. Wczoraj robiła to po angielsku, a dziś po polsku. Zachęcała Polaków do przyjazdu na majdan i wsparcia proeuropejskich aspiracji Ukraińców.

Władze w Kijowie ogłosiły w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE tego porozumienia. Rząd wyjaśnił, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które Ukraina poniosłaby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją, sprzeciwiającą się zbliżeniu Kijowa z Brukselą.

W odpowiedzi na tę decyzję na Ukrainie rozpoczęły się pod koniec tygodnia masowe demonstracje zwolenników integracji europejskiej. W niedzielę w marszu na rzecz poparcia umowy z UE uczestniczyło w Kijowie 100 tysięcy ludzi. W poniedziałek doszło w stolicy Ukrainy do starć milicji ze zwolennikami integracji europejskiej Ukrainy, protestującymi przeciwko wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

We wtorek studenci kijowskiej Akademii Kijowsko-Mohylańskiej ogłosili strajk i przyłączyli się do protestów zwolenników integracji europejskiej. Strajk ogłosili także studenci Uniwersytetu Narodowego w Użhorodzie na zachodzie kraju. W poniedziałek bezterminowy strajk rozpoczęli studenci w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławów).

Ukraiński premier Mykoła Azarow - cytowany przez agencję Reutera - poinformował, że prezydent Wiktor Janukowycz pojedzie na szczyt do Wilna, żeby omówić przyszłe konsultacje z UE i Rosją.

...

Mamy druga fale na Ukrainie ! Zwracam uwage ze w na przelomie 2004/5 byl przelom na Ukrainie . A pare miesiecy pozniej w Polsce ! Tak samo bedzie teraz ! Znow zwrotny moment w historii . Zreszta i w Polsce widac juz upadek systemu POPiS i wychodzenie afer na wierzch . Idzie zmiana ! SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:28, 27 Lis 2013    Temat postu:

Ukraińscy studenci z Rzeszowa protestowali na Rynku

Na demonstrację studenci i wspierający ich koledzy z Polski przynieśli flagi ukraińskie i unijne -

21 listopada ukraińska władza zerwała podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Ukraiński naród jest tym oburzony. Dlatego odbywają się manifestacje w Kijowie, Lwowie i wielu innych miastach Ukrainy, ale nie tylko, bo również w Warszawie, Krakowie, Brukseli, Londynie, czy Nowym Jorku – mówi Maskym Volokhan, student dziennikarstwa ostatniego roku magisterskiego w rzeszowskiej WSIiZ.

- Popieramy tych, którzy protestują. Jesteśmy niezadowoleni z decyzji naszych władz, które nic nie robią dla eurointegracji. Stąd nasze wyjście również na ulice Rzeszowa, mieście, w którym studiuje bardzo dużo Ukraińców. Jest nas ok. 2 tysiące. Większość, bo 95 proc. to studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Ważne jest dla nas, by pokazać swoją pozycję obywatelską i zwrócić uwagę Europejczyków na nasz problem. Pokazą Europie, ze jesteśmy zjednoczeni na całym świecie – dodaje Volokhan

Na demonstrację studenci i wspierający ich koledzy z Polski przynieśli flagi ukraińskie i unijne, balony oraz plakaty z napisami "Władzę wybiera naród. Dlaczego ona nas nie słyszą”, "Zielony korytarz dla Ukrainy”, "Unia Europejska – nasz wybór”, czy "Ukraina to Europa”. Skandowali "Chwała Ukrainie”, śpiewali hymn, ukraińskie piosenki narodowe, recytowali poezję. Demonstracja została zorganizowana w geście solidarność z protestującymi w kraju Ukraińcami, którzy sprzeciwiają się decyzji ukraińskiego rządu o wstrzymaniu podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią

- Tam nie pikietuje 20 osób, a 500 tysięcy ludzi. To nie przypadkowe zgromadzenie – podkreśla Olesia Lalik z Tarnopola, studentka informatyki w WSIiZ w Rzeszowie.

– Co nam da jedność z Unią? Jak każdy Europejczyk, chcemy mieć normalne zapłaty za pracę, godziwe emerytury, by nasze babcie i dziadkowie nie żebrali o jałmużnę. Oni bili się za to, żebyśmy mogli tu studiować, mieszkać. Tydzień temu, kiedy zaczęły się protesty na Ukrainie, dziadek mojego kolegi wyciągnął schowane w fotelu dwa banknoty po 500 hrywien i powiedział: "Weź te pieniądze i jedź tam, na Majdan do Kijowa." Pojechał. W pociągu spotkał z 10 takich osób

Olesia jako 12 – latka brała udział w Pomarańczowej Rewolucji. - Jeszcze pewnie z 20 takich przeżyję – śmieje się i opowiada. - Byłam wtedy w szóstej klasie szkoły podstawowej. Miałam występować w szkolnej imprezie noworocznej i grać Babę Jagę, ale dali mi Śnieżynkę. To powiedziałam: "Ojciec, nie będę grała tej Śnieżynki, tylko pojadę z tobą na rewolucję. Miał to być jeden dzień, który przeciągnął się w tydzień. Mieszkaliśmy w namiotach, było 20 skarpetek na 80 osób. Mieszkańcy Kijowa przynosili nam ruskie pierogi, piliśmy gorzką herbatę i walczyliśmy o słuszną sprawę. Było super. Dobiliśmy się tego, czego chcieliśmy. Teraz też tak musi być – mówi zdeterminowana.

...

Tak znowu Polska ! To juz ostatnie tego typu wydarzenie . Drugi zryw zmieni kraj SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:34, 27 Lis 2013    Temat postu:

Jarosław Junko | PAP

Polska obecna na "Euromajdanie" w Kijowie

Polska wskazywana jest jako kraj sąsiedni, który mimo komunistycznej, porównywalnej z ukraińską przeszłości zdołał osiągnąć sukces -

Polska i Rosja – to nazwy dwóch krajów, które najczęściej wymieniają uczestnicy demonstracji w Kijowie na rzecz podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską. Od prawie tygodnia zwolennicy umowy manifestują na stołecznym Majdanie Niepodległości.

Polska wskazywana jest jako kraj sąsiedni, który mimo komunistycznej, porównywalnej z ukraińską przeszłości zdołał osiągnąć sukces. Rosja krytykowana jest jako strona blokująca rozwój Ukrainy, w tym podpisanie przez Kijów umowy stowarzyszeniowej z UE.

Na Majdanie Niepodległości - centralnym placu Kijowa - raz po raz pojawiają się polskie barwy narodowe, a gdy z postumentu Pomnika Niepodległości przemawiają Polacy, tłum krzyczy po polsku "Dziękujemy!".

- Ukraińcy reagują na Polaków na Majdanie bardzo pozytywnie. Kiedy tam stałem owinięty polską flagą, mijali mnie, pozdrawiając "Jeszcze Polska nie zginęła!". My radośnie odpowiadaliśmy słowami ukraińskiego hymnu "Szcze ne wmerła Ukraina"! – powiedział Konstanty Chodkowski, młody politolog, który spędził w Kijowie ostatnich kilka dni, gdyż – jak mówi – bywa w tych miejscach Europy Wschodniej, gdzie dzieją się ważne rzeczy.

Z podobną radością demonstrujący w Kijowie powitali dzień wcześniej Pawła Kowala, polskiego europosła, który pojawił się tu jako pierwszy z polityków unijnych od wybuchu protestów w miniony czwartek. Właśnie tego dnia rząd Ukrainy ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania z UE umowy stowarzyszeniowej.

- Nie mogłem wysiedzieć w Brukseli, widząc, jak marzniecie na tym placu. Przyjechałem, żeby zobaczyła was cała Europa i żeby zwróciła na was uwagę. Będą mnie pytali, po co tu stoicie. Chodzi o to, żeby każdy z was mógł wybrać swoją przyszłość - tak jak każdy Polak, Niemiec i Francuz. Chciałbym, żeby w Brukseli wiedzieli, że młodym ludziom, którzy tutaj stoją, chodzi o przyszłość swojej ojczyzny – mówił europoseł.

- Brama do Europy musi być otwarta. Chcemy tę bramę otworzyć w tym tygodniu. Bez was jej nie otworzymy. Stoicie tutaj i otwieracie bramę Europy dla Ukrainy! – mówił Kowal. Po jego wystąpieniu młodzież skandowała słowo "Polska".

Dziś do Kijowa przybyli kolejni posłowie z Polski - Marcin Święcicki i Michał Szczerba. Biorą oni udział w misji obserwacyjnej organizowanej przez Fundację Otwarty Dialog. - Jej celem jest pokazanie solidarności z protestującymi i zapewnienie im swoją obecnością bezpieczeństwa – napisała fundacja w komunikacie.

O Polsce w swych wystąpieniach na Majdanie wiele mówi znany bokser i przywódca opozycyjnej partii Udar Witalij Kliczko.

- Byłem niedawno w Polsce, która u schyłku komunizmu miała gorsze wyniki gospodarcze niż ówczesna Ukraina. Jechałem do Niemiec przez granicę, której praktycznie nie było widać! Chcemy żyć tak, jak żyją ludzie w Polsce – krzyczał w pierwszych dniach protestu z dachu wyposażonego w głośniki samochodu terenowego, który służył wówczas demonstrantom jako trybuna.

Zainteresowanie Ukraińców stanowiskiem Polski w sprawie umowy z UE widać w ukraińskich mediach i sieciach społecznościowych. Publikowane w polskich mediach wypowiedzi specjalnego wysłannika Parlamentu Europejskiego na Ukrainę Aleksandra Kwaśniewskiego raz po raz pojawiają się na ukraińskich portalach internetowych. Podobnie jest z komunikatami ogłaszanymi przez polski rząd i kancelarię prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Na temat Rosji, która sprzeciwia się zbliżeniu Ukrainy z UE, demonstrujący na Majdanie rozmawiają niechętnie. Wiele mówią jednak plakaty, które przynieśli niektórzy uczestnicy protestów. "Putin! Jeśli kochasz – to mnie wypuść!" – głosi jedno z haseł.

Wieczorami, gdy temperatura na placu spada poniżej zera, zgromadzeni rozgrzewają się, podskakują w rytm hasła: "Kto nie skacze – jest Moskalem".

...

Drugi zryw nie osiagnie takiej sily jak pierwszy ale widoczne skutki beda olbrzymie ! Janukowicz jestvobecnie slabiutki . Nie ma porownania z 2004 . Opor jest niewielki w stosunku do sily protestu .
Moczulski opracowal to jako teorie dwu rewolucji .
Pierwsza choc masowa narusza system ktory jednak sie jeszcze ratuje dopiero druga go niszczy . Tak bylo w Rosji 1905 i 1917 (chodzi o prawdziwa rewolucje lutowa nie o przewrot bolszewikow !!!) . Tak i w Polsce 1978-80 1988/89 . W trakcie jest Egipt ktory czeka na druga .
Takie sa zasady spoleczne odkryte chyba przez Moczulskiego choc mogl u kogos to przeczytac ale ja nie znam autora . Tak czy siak wybitny socjolog polityki w koncu opracowal teoretyczny upadek komunizmu ktory nastapil . Teraz to jest bez porownania latwiejsze SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:29, 28 Lis 2013    Temat postu:

Kliczko w "FT": Janukowycz zmarnował historyczną szansę

Przywódca opozycyjnej partii Udar Witalij Kliczko oskarżył w czwartek na łamach "Financial Timesa" prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o zmarnowanie historycznej szansy na integrację z UE. Według niego, Janukowycz przedłożył interes osobisty nad dobro kraju.

Zdaniem Kliczki działania władz w Kijowie stoją w sprzeczności z oczekiwaniami społeczeństwa, o czym świadczą masowe protesty w stolicy. W jego ocenie Ukraińcy są w zdecydowanej większości za integracją z UE i nie chcą zacieśniania stosunków z Rosją.

Kliczko przypomniał, że jeszcze parę miesięcy temu prezydent i rząd prowadzili politykę proeuropejską. Jednak okazało się, że wszystkie zabiegi na drodze do zbliżenia z Brukselą były grą, prowadzoną dla własnych korzyści.

"Teraz stało się oczywiste, że Janukowycz wykorzystywał europejskie porozumienie jako kartę przetargową w negocjacjach z Kremlem. Przehandlował je, ignorując europejskie aspiracje i strategiczne interesy swego społeczeństwa" - napisał Kliczko w "FT".

Zdaniem opozycyjnego polityka nagrodą za taką postawę ma być zapewnienie środków na zwycięstwo w następnych wyborach prezydenckich w 2015 roku. Odrzucając możliwość porozumienia z UE i zbliżając się do Rosji, Janukowycz chce zyskać pewność, że wygra wybory i będzie mieć środki na ich prowadzenie - uznał Kliczko.

Zarzucił również prezydentowi Ukrainy, że przemienił rząd w kartel polityków broniących osobistych interesów. Kliczko ostrzegł, że ostatnie decyzje Kijowa uderzą w obywateli, ponieważ oligarchia będzie nadal cieszyć się przywilejami i wysokimi dochodami.

...

Oczywiscie Janukowycz reprezentuje mentalnosc mafijno kryminalna typowa dla regionu postsowieckiego .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:56, 28 Lis 2013    Temat postu:

Ukraińscy studenci demonstrowali w Poznaniu

Kilkudziesięciu studentów z Ukrainy protestowało dzisiaj po południu na Placu Wolności w Poznaniu przeciwko decyzji ukraińskich władz o zawieszeniu rozmów o stowarzyszenia Ukrainy z Unią Europejską.

Manifestacja została zwołana spontanicznie za pośrednictwem portali społecznościowych.

- Spotykając się tutaj chcemy dołączyć do akcji w innych miastach. Chcemy wyrazić swoją solidarność z naszymi rodakami, którzy są na Majdanie. W Poznaniu mieszka wiele osób pochodzenia ukraińskiego. Wspieramy rewolucję, która odbywa się w Kijowie, ale nie możemy tam być, więc postanowiliśmy spontanicznie spotkać się, aby wesprzeć naszych rodaków - powiedziała dziennikarzom jedna z organizatorek manifestacji Regina Drygiel, studenta stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Rząd Ukrainy wydał w ubiegły czwartek, na niecały tydzień przed planowanym podpisaniem dokumentów na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, wydał rozporządzenie o wstrzymaniu przygotowań do stowarzyszenia z UE.

Wyjaśniając powody decyzji o wstrzymaniu procesu stowarzyszenia z UE władze Ukrainy stwierdziły, że Unia nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które Ukraina poniosłaby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją, sprzeciwiającą się zbliżeniu Kijowa z Brukselą. W odpowiedzi na decyzję władz na Ukrainie rozpoczęły się pod koniec tygodnia masowe demonstracje zwolenników integracji europejskiej.

Zdaniem manifestujących w Poznaniu podpisanie umowy stowarzyszeniowej pozwoli Ukrainie usamodzielnić się i wskazać kierunek rozwoju państwa.

- Ukraina powinna wejść do Unii, chociażby dlatego, żeby nie być tak zależną od Rosji. To jedyne wyjście, jeśli chcemy się rozwijać jako państwo. Młode pokolenie chce wejścia do Unii Europejskiej, a właśnie to młode pokolenie jest naszą przyszłością - powiedziała Anna Hryniuk, tłumaczka przysięgła języka ukraińskiego mieszkająca w Poznaniu.

Studenci przygotowali transparenty - "EuropEUkraine", "Ukraina chce Europy", "Europa dla Ukrainy". Odśpiewali również hymn narodowy i wznosili hasła "Ukraina do Europy".

Manifestacja mogła nie dojść do skutku, ponieważ zgromadzenie nie zostało zgłoszone do Urzędu Miasta trzy dni przed datą jego odbycia.

- Chcę poinformować, że niestety zgodnie z obowiązującymi przepisami to zgromadzenie jest nielegalne i będziemy musieli powiadomić o tym zdarzeniu sąd i to on zdecyduje czy spotkanie odbyło się zgodnie z planem - powiedział do organizatorów Rafał Stefański z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

.....

Zglaszajcie te demonstracje ! Wystarczy isc do urzedu ! Nawet jak nie wiecie o co chodzi urzednicy powiedza !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:49, 29 Lis 2013    Temat postu:

Ukraińcy z Warmii i Mazur: Ukraina musi być w Europie

Społeczność Ukraińców mieszkających na Warmii i Mazurach zaapelowała do uczestników szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie o to, by "Ukraina jak najszybciej znalazła się w kręgu wolnych narodów".

Jak powiedział przewodniczący olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Stefan Migus, apel został w nocy z czwartku na piątek rozesłany do polityków aktywnie włączających się w rozmowy Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, w tym do b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, i europosłów: Pawła Kowala (PJN) czy Jacka Saryusz-Wolskiego (PO).

- Żądamy od prezydenta Wiktora Janukowycza i premiera Mykoły Azarowa przywrócenia Ukrainy w europejski, a nie euroazjatycki nurt, i podpisania w Wilnie w piątek, 29 listopada, umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, nie bacząc na brutalny szantaż Rosji. Ukraina to Europa - napisali w swojej odezwie warmińsko-mazurscy Ukraińcy.

Jak powiedział Migus warmińsko-mazurscy Ukraińcy mają świadomość, że Ukraina w Wilnie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską nie podpisze.

- Mamy świadomość, że chyba ta sprawa jest już "załatwiona" ale chcemy, by władze UE i Ukrainy znały nasze zdanie. I żeby mieszkańcy Ukrainy, którzy protestują przeciwko decyzjom swoich władz, wiedzieli, że my, Ukraińcy żyjący w Polsce ich wspieramy - powiedział Migus.

- Wśród cywilizowanej społeczności europejskiej od dawna należy się Ukrainie honorowe miejsce - napisali regionalni Ukraińcy, którzy apel zakończyli tradycyjnym okrzykiem "Chwała Ukrainie! Bohaterom chwała!".

Społeczność ukraińska jest najliczniejszą mniejszością narodową na Warmii i Mazurach - żyjący tu Ukraińcy są potomkami przesiedleńców z Akcji Wisła z 1947 roku. Liczbę Ukraińców szacuje się na kilkanaście tys. ludzi (12-13 tys.). Tradycja i kultura ukraińska w regionie są bardzo żywe i popularne, o czym świadczy choćby pełne obłożenie ukraińskich szkół, czy tłumy na koncertach zespołów ukraińskich (w tym Eneja).

...

Ich ojcowie rozrabiali w UPA oczywiscie nie wszyscy ale wielu . Poza tym to juz wnukowie . Mowia slusznie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:54, 29 Lis 2013    Temat postu:

Majdan rozczarowany brakiem umowy z UE

Opozycjoniści twierdzą, że władza planuje siłowe usunięcie demonstrantów - Reuters

Demonstrujący na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie zwolennicy UE są rozczarowani decyzją władz Ukrainy o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Brukselą, jednak zapewniają, że nie ustąpią i nadal będą domagać się zawarcia tego porozumienia.

Atmosfera w mieście jest napięta. Na położonym nieopodal Majdanu Placu Europejskim trwa kilkutysięczny koncert zorganizowany przez rządzącą Partię Regionów. Jej uczestnicy schodzą się tu zorganizowanymi kolumnami i nie chcą rozmawiać z prasą. Zdaniem mediów są to przeważnie pracownicy budżetówki.

W znajdującym się opodal Placu Europejskiego Parku Maryjskim zebrało się około tysiąca młodych ludzi w sportowych ubraniach. Na Ukrainie nazywa się ich „tituszkami” od nazwiska chuligana, który kilka miesięcy temu na jednej z demonstracji opozycji pobił dwójkę dziennikarzy. Według ogólnej opinii „tituszkowie, członkowie prowincjonalnych klubów sportowych, działają na zlecenie władz.

W piątek w południe pobili oni ekipę stacji „Telewizja Obywatelska”, która interesowała się, dlaczego młodzi sportowcy stoją w parku. Gdy poturbowani dziennikarze wezwali milicję, dwuosobowy patrol także został pobity.

Opozycja jest przekonana, że władze przygotowują się do siłowego usunięcia demonstrujących na Majdanie, nazywanym od początków protestów prounijnych Euromajdanem.

Wśród zebranych na nim ludzi panuje przygnębienie. Ze służącego za scenę cokołu Monumentu Niepodległości raz po raz padają ostrzeżenia przed opłaconymi przez władze prowokatorami.

- Odczuwamy głębokie rozczarowanie, dobrze znamy Janukowycza, jednak do końca mieliśmy nadzieję, że się ugnie, chociażby ze względu na nasze protesty – mówią zgromadzeni.

Piątek jest dziewiątym dniem demonstracji, które wybuchły, gdy w ubiegłym tygodniu władze Ukrainy ogłosiły, że wstrzymują proces przygotowań do umowy. Gdy przed południem media przekazały, że na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie prezydent Wiktor Janukowycz nie podpisał żadnego dokumentu, tłum zaczął buczeć. Obecni na Majdanie duchowni odprawili mszę świętą w intencji Ukrainy.

Ludzie na Euromajdanie zapewniają, że nadal będą domagać się porozumienia z UE.

...

Januk nasyla kiboli . Powtarza to samo co w 2004 .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:08, 29 Lis 2013    Temat postu:

Ukraina: duża koncentracja milicji w centrum Kijowa

Siły milicji wkraczają do centrum Kijowa -

Ogromne siły milicji, w tym oddziały specjalne Berkut, ściągnięto do centrum Kijowa, gdzie z godziny na godzinę pojawia się coraz więcej ludzi oburzonych decyzją władz o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

Doszło do pierwszych przepychanek. Konflikt wybuchł na skrzyżowaniu przy Majdanie (placu) Niepodległości, gdy milicja zablokowała dwa samochody, wiozące nagłośnienie na protesty zwolenników integracji europejskiej. Ruch samochodowy w centrum Kijowa jest częściowo zablokowany.

Uczestnicy akcji na Majdanie apelują przez sieci społecznościowe, by ludzie przyłączali się do protestów, aby bronić znajdujących się na placu studentów. Ze sceny płyną ostrzeżenia o możliwych prowokacjach wobec uczestników demonstracji.

Ludzie ostrzegają także przed grupkami dresiarzy, których około tysiąca znajdowało się po południu w Parku Maryjskim. Demonstranci są przekonani, że ci młodzi, wysportowani mężczyźni mają wywoływać bójki wśród uczestników akcji na rzecz podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Porozumienie to miało być zawarte na zakończonym w piątek szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, jednak prezydent Wiktor Janukowycz odmówił podpisania dokumentu.

Prounijne demonstracje w Kijowie i innych miastach Ukrainy trwają już ponad tydzień.

...

Januk idzie utarta sciezka ale to tylko strachy . Jakakolwiek przemoc to jego koniec .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:12, 29 Lis 2013    Temat postu:

Kulisy decyzji, która wzburzyła Ukrainę i UE. Ujawniono nagranie

Na oficjalnym profilu prezydent Litwy Dalii Grybauskaite na portalu You Tube opublikowano nagranie nieformalnej rozmowy uczestników szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Można na nim usłyszeć słowa prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który tłumaczy Angeli Merkel i Dalii Grybauskaite, że "został sam na sam z bardzo silną Rosją".

Kuluarowa rozmowa Janukowycza z Merkel i Grybauskaite została zarejestrowana w czwartek wieczorem przed oficjalną kolacją otwierającą szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Następnie nagranie trafiło na oficjalny profil prezydent Litwy w serwisie You Tube. Na filmiku Wiktor Janukowcz wyjaśnia Grybauskaite, dlaczego Ukriana przyhamowała proces integracji europejskiej. Podkreśla, że była to decyzja ukraińskiego rządu.

Wtedy do rozmowy przyłącza się kanclerz Niemiec Angela Merkel, która zwraca się do Janukowycza słowami: "cieszę się, że mogę Pana zobaczyć, ale oczekiwałam więcej". Prezydent Ukrainy zaczyna tłumaczyć. – Sytuacja ekonomiczna Ukrainy jest bardzo trudna. I tam, i u was są wielkie zagrożenia – mówi Janukowycz. – Chciałbym, abyście mnie zrozumieli. Przez trzy i pół roku byłem sam na nierównych warunkach z bardzo silną Rosją, jeden na jednego".

Przy frazie "jeden na jednego" Janukowycz uderza pięścią o pięść.

....

Ciekawe fakty !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:13, 29 Lis 2013    Temat postu:

Ukraina: Tymoszenko apeluje !

Znajdująca się w więzieniu była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zaapelowała do studentów, którzy demonstrują na rzecz zbliżenia z UE, by połączyli swe wysiłki z działaniami polityków opozycyjnych.

"Sytuacja na Ukrainie jest dziś tak samo skomplikowana jak pod Krutami i wymaga odpowiedzialnych i natychmiastowych działań. Sądzę, że kraj poprze was w waszych pokojowych metodach walki" – napisała Tymoszenko, przypominając o bitwie pod Krutami w 1918 r., gdzie złożone z kijowskich studentów siły Ukraińskiej Republiki Ludowej poniosły klęskę w nierównym starciu z bolszewikami.

Odezwę opozycjonistki, która w geście solidarności z akcjami poparcia dla umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE od poniedziałku prowadzi w więzieniu głodówkę, opublikowano na stronie internetowej jej partii Batkiwszczyna (Ojczyzna).

"Znam wasze sceptyczne nastawienie do polityki. Macie rację, politycy, w tym także opozycyjni, nie są pozbawieni wad. (…) Ale jeśli chcecie zmusić Janukowycza, by was szanował, czy też zmusić go do ustąpienia, będziecie musieli wejść w sojusz z politykami" – czytamy.

"Przy całym waszym braku zaufania do opozycyjnych polityków, macie z nimi te same interesy i wspólny cel. Razem będziecie mogli go realizować, więc wybór należy do was" – podkreśliła Tymoszenko.

We wtorek studenci kijowskich uczelni ogłosili strajk i przyłączyli się do Euromajdanu, demonstracji zwolenników integracji europejskiej na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości. Wcześniej podobne strajki rozpoczęli studenci na zachodniej Ukrainie, m.in. we Lwowie.

Mimo wielotysięcznych demonstracji prezydent Ukrainy nie podpisał umowy stowarzyszeniowej na zakończonym w piątek w Wilnie szczycie Partnerstwa Wschodniego. Uczestnicy protestów mają zamiar kontynuować swe akcje.

...

Mlodzi sa sceptyczni jak widac .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:03, 29 Lis 2013    Temat postu:

Lwów: 25 tysięcy studentów

25 tysięcy młodych ludzi uczestniczyło we Lwowie w proteście przeciwko decyzji władz Ukrainy o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - podała stacja telewizyjna 5. Kanał.

Wielotysięczny studencki "Euromajdan" w tym mieście trwa już siódmy dzień.

Podobnie jest w Iwano-Frankowsku, gdzie - jak informuje z powołaniem na milicję agencja Interfax-Ukraina - w demonstracjach wzięło udział ok. 5 tysięcy młodych ludzi.

W mieście tym przeszedł także studencki marsz sprzeciwu wobec działań władz. "Ukraina to Europa!", "Wyszli studenci - wychodźcie i wy" - krzyczeli jego uczestnicy do przechodniów.

We Lwowie protestujący rozgrzewali się, śpiewając i podskakując w rytm muzyki. Ze studentami na ulice wyszli restauratorzy z ciepłym jedzeniem dla uczestników akcji.

Jedna z restauracji oferowała "Naleśniki z Unii Celnej", tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan, które podawał przebrany w strój niedźwiedzia młody człowiek z bałałajką. 5.Kanał relacjonuje, że danie to cieszyło się małą popularnością.

Oczekiwano, że umowa stowarzyszeniowa z Kijowem zostanie podpisana na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Jednak władze w Kijowie ogłosiły w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia. Rząd Ukrainy wyjaśnił, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które kraj poniósłby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją.

....

Lwowvto odrebny rozdzial !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 1 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy