Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:36, 01 Gru 2013    Temat postu:

Kijów: manifestanci przybywają na wielką demonstrację

Do Kijowa, na wielką demonstrację opozycyjną, zjeżdżają manifestanci. To przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju.

Odkąd milicja brutalnie rozpędziła demonstrację na stołecznym placu Niepodległości, manifestacje zmieniły charakter z proeuropejskich na otwarcie antyrządowe. Najmniejsze poparcie dla rządzącej Partii Regionów jest właśnie w zachodniej części kraju. Tam też najwięcej ludzi chce podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią.

Mieszkańcy Lwowa, Iwano-Frankowska i Tarnopola jadą do Kijowa czym się da - samochodami, busami i autobusami. - Widziałem, jak wczoraj bili dzieci, studentów. Moja córka ma 21 lat, ona mogła tam być. Spakowałem się i pojechałem - mówi jeden z nich.

O ile zazwyczaj przed demonstracjami opozycja skarży się na to, że milicja drogowa zatrzymuje protestujących czy też że przewoźnicy są zastraszani, o tyle teraz takich sygnałów prawie nie ma. Rzadko także widać funkcjonariuszy na ulicach Kijowa - poza placem Niepodległości, gdzie pilnują "choinki na krwi". Tak mieszkańcy stolicy nazywają choinkę postawioną obok miejsca, gdzie wczoraj przed świtem milicja brutalnie pobiła grupę demonstrantów. Oficjalnym powodem akcji milicji było to, że manifestanci przeszkadzali w montażu dekoracji świątecznych.

Oburzenie sobotnimi porannymi wydarzeniami na placu Niepodległości wyraził Wiktor Janukowycz. Oświadczenie zamieszczono wczoraj na stronie internetowej prezydenta. Janukowycz potępił "działania, które doprowadziły do konfliktu i cierpień ludzi". Przypomniał, że jeszcze kilka dni temu sam mówił o swoim poparciu dla pokojowych demonstracji. Zapewnił, że ci, którzy doprowadzili do wydarzeń na placu Niepodległości, będą ukarani. Zażądał też od Prokuratury Generalnej, aby przedstawiła jemu i wszystkim Ukraińcom rezultaty śledztwa. "Potwierdzam: razem widzimy naszą europejską przyszłość" - napisał prezydent Ukrainy.

....

Zbiera sie burza sie sztorm ! I to wielka ! Ta zbrodnia byla samobojstwem rezimu .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:39, 01 Gru 2013    Temat postu:

W Kijowie rozpoczęła się wielka demonstracja

Wiele tysięcy ludzi zebrało się w Kijowie przed pomnikiem wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki na demonstracji. Jest to kontynuacja protestów trwających w stolicy i innych miastach ukraińskich od 21 listopada.

"Ukraina to Europa!" i "Precz z bandą" - raz po raz wykrzykują zgromadzeni pod adresem władz, które odmówiły w miniony piątek podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Decyzję o zamrożeniu relacji z Brukselą podjął prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. W niedzielę, przed demonstracją, powiedział, że zrobi wszystko, żeby przyspieszyć proces zbliżania Ukrainy z Unią Europejską.

"Zrobię wszystko, co zależy ode mnie, żeby przyspieszyć proces zbliżenia Ukrainy do UE" - brzmi oświadczenie biura prasowego prezydenta, cytowane przez agencję Interfax.

W Kijowie znajdują się politycy z Polski, m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Przyjechaliśmy, żeby wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do wejścia do UE - powiedział dziennikarzom Kaczyński.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości w Kijowie wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący.

Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które domagały się tym razem zmiany władzy.

......

Ta zbrodnia rozjuszyla ludzi niewiarygodnie . Ja sie nie spodziewalem mowiac szczerze takiej glupoty ! Ale zlo wychodzi jak widac na dobro ! SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:26, 01 Gru 2013    Temat postu:

Tłum demonstrantów powalił barierki na Majdanie w Kijowie

Tłum demonstrantów powalił barierki na Majdanie Niepodległości w Kijowie, który dotychczas chroniony był przez oddziały specjalne milicji Berkut. Ludzie wdrapują się na stojący na Majdanie ciężki sprzęt i krzyczą "Rewolucja".

W mieście nie widać obecnie milicji. W stronę Majdanu zmierza ogromna kolumna ludzi, którzy schodzą się przylegającymi do placu ulicami.

Służby komunalne wycofują się z Majdanu. Sytuacja jest napięta.

.....

Tak ogrodzenie Majdanu to bezczelnosc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:34, 01 Gru 2013    Temat postu:

Ambasador Ukrainy: wyraziłem żal z powodu pobicia obywateli Polski

Ambasador Ukrainy Markijan Malski powiedział, że podczas rozmowy w polskim MSZ wyraził "ból i żal" z powodu pobicia dwóch obywateli polskich, do którego doszło podczas wczorajszej akcji milicji w Kijowie skierowanej przeciw demonstrującym zwolennikom integracji Ukrainy z UE.

- Z ukraińskiej strony wyraziłem ból i żal z tego powodu, za pobicie obywateli polskich Majdanie - powiedział ukraiński ambasador dziennikarzom po opuszczeniu gmachu MSZ.

Poinformował też, że skierował do ukraińskich mediów oświadczenie, w którym stwierdził, że przy deklaracji osiągnięcia standardów europejskich na Ukrainie "użycie siły przeciw pokojowym manifestacjom, a szczególnie przeciw młodzieży nie jest cechą demokratycznego wolnego społeczeństwa". Jak dodał, ludzie na ulicach Kijowa bronią swego prawa.

Wczoraj nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na zwolenników integracji Ukrainy z UE zgromadzonych na tzw. Euromajdanie. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Premier Donald Tusk, odnosząc się do rozpędzenia przez ukraińską milicję demonstracji zwolenników integracji europejskiej, podkreślił wczoraj, że opinia publiczna w Polsce i opinia międzynarodowa na pewno nie będzie akceptowała, nie będzie tolerowała tego typu drastycznych zdarzeń.

Zapowiedział, że strona polska będzie oczekiwała wyjaśnień od strony ukraińskiej ws pobicia polskich obywateli, którzy uczestniczyli w demonstracji. Premier zaznaczył jednocześnie, że "odpowiedzią na tego typu sytuacje, jaka zdarzyła się w Kijowie, musi być dialog".

....

Ambasador nie jest tu rozgrywajacym .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:40, 01 Gru 2013    Temat postu:

Wiec Ukraińców mieszkających w Lublinie

Grupa Ukraińców mieszkających w Lublinie, głównie studentów, demonstrowała w niedzielę na placu w centrum miasta, solidaryzując się z rodakami protestującymi w Kijowie przeciwko niepodpisaniu przez rząd Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

- Jesteśmy solidarni z Ukrainą, chcemy, żeby Ukraina była pełnoprawnym członkiem europejskiej wspólnoty - mówił do zebranych na placu Roman Romancow.

Grupa około stu osób zgromadziła się centrum Lublina, aby wyrazić solidarność z protestującymi od wielu dni Ukraińcami w Kijowie; w sobotę rano demonstrację na tamtejszym Majdanie Niepodległości rozpędziła milicja, bijąc ludzi pałkami i używając gazu łzawiącego.

„Wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej to wstąpienie do cywilizowanego świata. Czy potrzebna nam taka milicja, jaka wczoraj była na Majdanie? Czy potrzebna nam tak władza, która łamie konstytucję?” - mówił Romancow.

Demonstranci trzymali flagi Ukrainy, Polski, Unii Europejskiej; na twarze zakładali tekturowe maski, na których na tle niebiesko - żółtej flagi Ukrainy umieszczone były symbole Unii Europejskiej (okrąg z 12 gwiazd) oraz ZSRR (sierp i młot).

„Te maski wskazują na drogę Ukrainy, która powinna dążyć w stronę Europy. Wczoraj władza zachowała się tak, jak w tradycji radzieckiej i naród, który tę władzę wybrał, potraktowała w sposób bardzo brutalny” - powiedziała dziennikarzom Krystyna Garasymiw.

Ukraińcy skandowali: „Ukraina do Unii!”, „Precz z bandą!”, „Polska, Ukraina, Europa jedyna!”; śpiewali hymn Ukrainy oraz ukraińskie pieśni.

Z słowami wsparcia zwrócił się do demonstrujących Ukraińców prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Podkreślił, że Polska powinna wspierać europejskie aspiracje Ukrainy i wyraził nadzieję, że wcześniej czy później Ukraina umowę stowarzyszeniową z UE podpisze. - Jestem przekonany, że spotkamy się we wspólnej Europie, jak nie teraz, to może trochę później - powiedział.

Życzył Ukraińcom mieszkającym i studiującym w Lublinie, aby potrafili to wykorzystać do budowania porozumienia i współpracy między Polakami i Ukraińcami.

Demonstracje w Kijowie i innych ukraińskich miastach trwają od 21 listopada, kiedy rząd Ukrainy ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. W niedzielę w Kijowie trwa wielotysięczna prounijna demonstracja.

...

Tak popieramy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:43, 01 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: gorąca przemowa Witalija Kliczki

- Oszukano nas i skradziono nam nadzieję. Zrobimy wszystko, żeby tego rządu już nie było, jeśli nie wysłucha woli ludu. Będzie nowy rząd i nowy prezydent! Uczynimy wszystko, bo mamy precyzyjny plan, aby stopniowo robić to, żeby obecna władza została zmieniona – mówił przewodniczący partii UDAR i słynny bokser Witalij Kliczko, przemawiając do tłumów zebranych na Majdanie w Kijowie. Obok Witalija Kliczki stanął prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Zebraliśmy się tutaj, przyszliśmy na Majdan, który był przez policję zablokowany. To jest już jedno z naszych zwycięstw, że tu jesteśmy – mówił Kliczko. Po tym zaczął krzyczeć "dymisja!". Obecny na Majdanie tłum zaczął skandować to samo, a przemówienie Kliczki zakończyło się burzą oklasków.

Szturm na siedzibę prezydenta. Prowokacja?

Szturm na siedzibę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza jest prowokacją zwolenników władz, opozycja nie ma z nim nic wspólnego i apeluje do ludzi, by odeszli z tego miejsca – oświadczyli po południu przywódcy ukraińskiej opozycji.

Zdaniem polityków opozycyjnych w prowokacjach uczestniczą wynajęci przez władze dresiarze.

- Nasza demonstracja jest pokojowa, ale władze robią wszystko, by wykorzystać te same metody, które widzieliśmy w sobotę nad ranem. Nie poddawajmy się prowokacjom! – mówił Witalij Kliczko, szef partii Udar na konferencji w Kijowie.

Petro Poroszenko, były minister finansów oświadczył, że był przed siedzibą prezydenta, gdzie starał się powstrzymać prowokacje.

- Ludzie stoją pod flagami Swobody i prowokują, ale niczego wspólnego ze Swobodą nie mają. Prowokują milicję do działania. Mają buldożer i starają się sprowokować szturm ulicy Bankowej. Podburzają ludzi. Zaapelowałem ludzi, by nie ulegali ich prowokacji. Nie mamy z tym nic wspólnego – powiedział.

Przywódca Swobody Ołeh Tiahnybok także zapewnił, że jego partia nie jest zaangażowana w atak na siedzibę Janukowycza.

- Władze bardzo poważnie się przygotowały do naszych protestów i działają bardzo cynicznie. Na Bankowej są dresiarze, a nie nasi zwolennicy – oświadczył.

Protesty na Ukrainie

Tysiące ludzi, według niektórych ukraińskich stacji telewizyjnych może to być nawet 500 tysięcy, demonstrują dzisiaj w Kijowie przeciwko niepodpisaniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z UE i wzywa rząd i prezydenta do ustąpienia.

Demonstranci zajęli główny plac stolicy Ukrainy, Majdan Niepodległości. Młodzi ludzie wspięli się na montowaną tu choinkę, której budowa była dla władz pretekstem do zaatakowania w sobotę nad ranem znajdujących się tam wówczas zwolenników integracji europejskiej.

Opozycja, która zorganizowała dzisiejszy protest, nie chce ujawniać na razie planu swych działań.

...

Juz sa prowokacje . Zadnych zdziwien . Nic nowego . Ta wladza jest niesamowicie glupia . Widze ze Januk nie dotrwa do 2015 ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:48, 01 Gru 2013    Temat postu:

Napięta sytuacja na Ukrainie. Szturm na siedzibę prezydenta

W Kijowie trwają demonstracje osób, które sprzeciwiają się ostatnim wydarzeniom na Ukrainie. Doszło do szturmu na siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza, a milicyjne oddziały specjalne Berkut zaatakowały szturmujących. Berkut poszedł na tłum zorganizowaną kolumną, strzelając granatami hukowymi. Ludzie byli brutalnie bici, milicja użyła gazu łzawiącego. Sytuacja robi się coraz bardziej gorąca.

Szturm na siedzibę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza jest prowokacją zwolenników władz, opozycja nie ma z nim nic wspólnego i apeluje do ludzi, by odeszli z tego miejsca – oświadczyli po południu przywódcy ukraińskiej opozycji.

Zdaniem polityków opozycyjnych w prowokacjach uczestniczą wynajęci przez władze dresiarze.

- Nasza demonstracja jest pokojowa, ale władze robią wszystko, by wykorzystać te same metody, które widzieliśmy w sobotę nad ranem. Nie poddawajmy się prowokacjom! – mówił Witalij Kliczko, szef partii Udar na konferencji w Kijowie.

Petro Poroszenko, były minister finansów oświadczył, że był przed siedzibą prezydenta, gdzie starał się powstrzymać prowokacje.

Przywódca Swobody Ołeh Tiahnybok zapewnił, że jego partia nie jest zaangażowana w atak na siedzibę Janukowycza.

- Władze bardzo poważnie się przygotowały do naszych protestów i działają bardzo cynicznie. Na Bankowej są dresiarze, a nie nasi zwolennicy – oświadczył.

Milicyjne oddziały specjalne Berkut zaatakowały w niedzielę późnym popołudniem ludzi, którzy szturmują siedzibę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Berkut poszedł na tłum zorganizowaną kolumną, strzelając granatami hukowymi. Ludzie byli brutalnie bici, milicja użyła gazu łzawiącego. Stojący naprzeciw ludzie także użyli gazu. Demonstrujących wyparto z miejsca zdarzeń. Starcia trwają.

...

Nie wiadomo jedni warci drugich . Naziole Janukow .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:51, 01 Gru 2013    Temat postu:

Manifestacja przed ambasadą Ukrainy w Warszawie

Po południu przed ambasadą Ukrainy w Warszawie zebrało się kilkaset osób demonstrujących poparcie dla integracji Ukrainy z UE i manifestujących poparcie dla odbywających się w Kijowie protestów.

Uczestnicy manifestacji, wśród których było wielu ludzi młodych, głośno domagali się ustąpienia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza oraz przestrzegania praw obywatelskich na Ukrainie.

Chcieli też złożyć petycję do polskiego MSZ w związku z pobiciem dwóch obywateli Polski w czasie sobotniej akcji milicji na Majdanie w Kijowie, skierowanej przeciwko demonstracji zwolenników integracji Ukrainy z UE.

W tej sprawie do uczestników demonstracji przemówił ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski. Przyszedł do uczestników zgromadzenia przed ukraińską ambasadą tuż po wizycie w MSZ, gdzie został zaproszony, by złożyć wyjaśnienia w związku z incydentem w Kijowie. Malski powiedział, że podczas rozmowy w MSZ przeprosił za pobicie dwóch obywateli Polski.

Ambasador powiedział też m.in., że w oświadczeniu wystosowanym w niedzielę do ukraińskich mediów stwierdził, że jeśli prowadzi się politykę europejską, nawet jeśli obecnie tempo stowarzyszenia z UE hamuje, to zastosowanie siły nie ma nic wspólnego z normalnymi europejskimi wartościami.

Malski zaznaczył, że oprócz wielkich słów i patosu jest też zwykła praca i w poniedziałek zostanie otwarte nowe polsko-ukraińskie przejście graniczne. "Myślę, że choć trochę zmniejszy to kolejki na granicy" - powiedział ambasador, co wywołało entuzjastyczną reakcję zebranych. "I pokaże, nie tylko słowami, że otwieramy drzwi do Europy" - dodał. Zebrani skandowali w odpowiedzi: "dziękujemy".

Zebrani przed ukraińską ambasadą wznosili też okrzyki: "Ukraina do Unii" oraz "W jedności siła". Mieli ze sobą żółto-niebieskie flagi Ukrainy i biało-czerwone flagi polskie.

...

Popieramy nie UE a Ukraine .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:56, 01 Gru 2013    Temat postu:

Polski dziennikarz pobity w Kijowie

Protesty w Kijowie - Reuters

Polski dziennikarz Paweł Pieniążek został pobity wieczorem podczas starć specjalnych oddziałów milicji Berkut z tłumem, atakującym siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza w Kijowie – poinformowali obecni z nim koledzy.

Według innego obecnego na miejscu dziennikarza z Polski, Piotra Andrusieczki, Pieniążek został uderzony kilkanaście razy pałką po głowie. Pobity miał pokazywać milicjantom legitymację dziennikarską. Czeka teraz na pomoc medyczną.

Pieniążek od kilku dni relacjonuje wydarzenia na Ukrainie dla Krytyki Politycznej.

Wiktor Janukowycz rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego - podaje rosyjska agencja ITAR-TASS. Według agencji, powołującej się na źródła rządowe, prezydent Ukrainy naradzał się w tej sprawie w swojej podkijowskiej rezydencji. Ewentualny stan wyjątkowy byłby ograniczony do Kijowa.

Sytuacja w Kijowie, gdzie demonstrują dziesiątki tysięcy zwolenników integracji europejskiej, a młodzi, ubrani na sportowo, ludzie atakują siedzibę prezydenta, pozostaje pod kontrolą – oświadczył rzecznik premiera Mykoły Azarowa, Witalij Łukjanenko.

- Ludzie mają prawo robić wszystko to, co odbywa się w ramach prawa. To, co narusza prawo, powinno być wstrzymane – powiedział, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Łukjanenko oświadczył, że rząd ukraiński pracuje w "normalnym trybie". Poinformował, że w poniedziałek premier Azarow tradycyjnie spotka się na naradzie ze swoimi ministrami, zaś w środę odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów.

W Kijowie odbywa się akcja opozycji, niezadowolonej z niepodpisania przez władze na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie umowy stowarzyszeniowej z UE. W akcjach w godzinach popołudniowych uczestniczyło ok. 200 tysięcy ludzi.

Opozycja twierdzi, że atak na administrację prezydenta to nie jej sprawa, oraz twierdzi, że jest to prowokacja władz z użyciem wynajętych dresiarzy.

...

ZNOWU KREW ! KRWAWA NIEDZIELA !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:16, 01 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: wiele niepotwierdzonych plotek zaostrza sytuację

Wiele w żaden sposób niepotwierdzonych informacji pojawia się w niedzielę w Kijowie w związku z demonstracjami zwolenników integracji europejskiej oraz starciami z milicją, które – jak uważa opozycja – zostały sprowokowane przez władze.

W internecie krążą wiadomości o przygotowaniach do stanu wyjątkowego, które rozpowszechniają miejscowe media, a następnie przekazują media światowe. W Kijowie tej informacji nikt na razie nie potwierdza, choć opozycja twierdzi, że tak naprawdę jest.

W sieci powtarzana jest także wiadomość z czasów pomarańczowej rewolucji 2004 r. o rosyjskim specnazie, który rzekomo wylądował na jednym ze stołecznych lotnisk. W Kijowie tych informacji nikt obecnie nie potwierdza nawet nieoficjalnie.

Nie znajduje również potwierdzenia informacja o dziewczynie, która rzekomo zmarła po przeprowadzonej w sobotę nad ranem przez milicję akcji likwidacji protestów na Majdanie (placu) Niepodległości); informacja ta rozsyłana jest na Facebooku i Twitterze.

Na Ukrainie, głównie w Kijowie, trwają od 21 listopada protesty, związane z odmową władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Na Majdanie Niepodległości protestowało w niedzielę w południe ok. 200 tysięcy – a według niektórych mediów - nawet 500 tysięcy osób.

Doszło do starć z milicją, gdy młodzi, ubrani na sportowo ludzie, zaatakowali siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza. Opozycja twierdzi, że zostali oni wynajęci przez władze. Opozycja nawołuje ludzi, którzy znajdują się przy administracji Janukowycza, by powrócili na Majdan Niepodległości.

...

Nie ulegajmy plotkom ! 500 tys !!! SILA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:37, 01 Gru 2013    Temat postu:

A co na to radzieccy ?

ITAR-TASS: Wiktor Janukowycz rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego

Wiktor Janukowycz rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego - podaje rosyjska agencja ITAR-TASS. Według agencji, powołującej się na źródła rządowe, prezydent Ukrainy naradzał się w tej sprawie w swojej podkijowskiej rezydencji. Ewentualny stan wyjątkowy byłby ograniczony do Kijowa i miałby zostać wprowadzony jutro.

????

Dlaczego donosi o tym Agiencija Sowietskowo Sojuza ? Niech zgadne ... Takie rady plyna z Moskwy ?

Wpadka mediów w Rosji. Pomylili Kaczyńskiego z Komorowskim

Rosyjskie media "zaliczyły" nie lada wpadkę. Serwis tvrain.ru na swoim profilu na Facebooku umieścił informację zatytułowaną "Prezydent Polski Bronisław Komorowski przybył do Kijowa". Co ciekawe, informacja ta jest opatrzona zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego.

Pod tą informacją natychmiast pojawiły się wpisy użytkowników portalu społecznościowego, wytykające tvrain.ru, że doszło do pomyłki. Tym niemniej, po pięciu godzinach od publikacji tej wiadomości na profilu rosyjskiego serwisu, polubiło ją grubo ponad 300 tysiący osób.

...

No tak jak zwykle . Chcieli dobrze a wyszlo jak ... zawsze ... Na Ukrainie to juz permanentnie ..

Aha i jakis tam wiceminister WRAZIŁ SADYSFAKCJĘ Z POBICIA DO KRWI POLAKÓW ?!!! CZY MSZ JUZ ZAZADAL WYJASNIEN I WEZWAL AMBASADORA ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:51, 01 Gru 2013    Temat postu:

Paweł Pieniążek, pobity polski dziennikarz: czuję się dobrze, zostaję na Ukrainie

- Otrzymałem pomoc medyczną, na głowę założono mi szwy, ale czuję się dobrze i zostaję na Ukrainie – powiadomił dziennikarz Paweł Pieniążek, pobity przez milicję podczas zamieszek w Kijowie.

- Mam założone szwy, nie wiem ile, ale teraz czuję się dobrze – powiedział polski dziennikarz.

Jak relacjonował, został zaatakowany, gdy obserwował potyczki między milicją z oddziałów specjalnych Berkut a demonstrantami na ulicy Bankowej w Kijowie, gdzie znajduje się siedziba administracji prezydenta Ukrainy.

- Milicja zaczęła rozganiać tam ludzi, którzy rzucali kamieniami. W pewnym momencie, kiedy myślałem, że poleciał gaz, zatrzymałem się i kucnąłem, żeby zakryć twarz szalikiem. Dobiegł do mnie Berkut i mimo że pokazałem legitymację z wielkim napisem "prasa", dostałem pałą kilka razy, najmocniej w tył głowy – opowiadał Pieniążek.

- Zacząłem uciekać, cały czas byłem walony pałami, a kiedy wydostałem się z tego korytarza, dziewczyna, dziennikarka ekipy stacji telewizyjnej "Ukraina", opatrzyła mnie na szybko, a potem szukałem karetki – wyjaśnił.

....

Z tego co slyszalem to dzialacz Krytyki Politycznej ? To co innego . To ze ktos pisze tam nie znaczy ze mozna go bic. Oczywiscie to gwoli scislosci . Potepiam sadyzm tego typu .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:53, 02 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: milicja żąda

Ukraińska milicja zapowiedziała, że nie pozostawi bez reakcji zajęcia w niedzielę rządowych budynków przez uczestników demonstracji w Kijowie i wezwała, by protestujący natychmiast je opuścili. Chodzi o stołeczny ratusz i siedzibę związków zawodowych.

W tym ostatnim budynku zorganizowano sztab opozycji, która protestuje z powodu wstrzymania przez władze Ukrainy przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

"Stołeczna milicja uprzedza, że w przypadku niespełnienia zgodnych z prawem żądań (dotyczących opuszczenia okupowanych budynków) zostaną zastosowane odpowiednie kroki, zmierzające do oswobodzenia tych budynków z osób naruszających prawo" - czytamy w komunikacie.

Demonstranci w Kijowie zajęli w niedzielę siedzibę władz miejskich oraz dom prorządowych związków zawodowych na głównym placu stolicy Ukrainy, Majdanie Niepodległości.

W ratuszu znajduje się około 1 tys. osób. Nie pracuje rządowa ochrona budynku. Ludzie swobodnie wchodzą i wychodzą, przechadzają się po korytarzach. Śpią tam także uczestnicy demonstracji.

...

Co to za bezczelne zadania ! My zadamy ukarania winnych przestepstw i rozwiazania bandyckich formacji ! Nie miejsca na platnych mordercow oplacanych przez ofiary z podatkow !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:58, 02 Gru 2013    Temat postu:

Na Euromajdanie powstaje miasteczko namiotowe

Na Euromajdanie, czyli centralnym kijowskim placu - Majdanie Niepodległości, gdzie 11. dzień demonstrują ludzie, wieczorem rozstawiane są namioty. Opozycja zapowiada, że od jutra zacznie blokować budynki rządowe.

Uczestnicy protestów tarasują dojście na plac, ustawiając barykady z blaszanych barierek. Wcześniej tymi samymi barierkami zablokowała plac milicja, uzasadniając to potrzebą zapewniania miejsca na montaż noworocznej choinki i lodowiska. Protestujący obawiają się nocnego ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut. Ulica Chreszczatyk, która przecina Majdan Niepodległości, zablokowana jest samochodami uczestników demonstracji.

Po drugiej stronie tej głównej arterii Kijowa tłum od jakiegoś czasu stara się obalić znajdujący się tam pomnik Włodzimierza Lenina. Masywny monument na razie nie poddaje się tym próbom.

Na poniedziałkowy ranek opozycja zapowiada ogólnokrajowy strajk oraz pikietowanie kolejnych budynków rządowych, w tym Rady Ministrów.

- Naszym najważniejszym postulatem politycznym na jutro jest dymisja rządu. Rezolucja o wotum nieufności wobec rządu znajduje się w Radzie Najwyższej (parlamencie). Partia Regionów powinna zagłosować za dymisją rządu, który niszczy ludzi, wydaje polecenia bicia dzieci i rujnuje nasze europejskie marzenia – powiedział jeden z przywódców opozycji Arsenij Jaceniuk.

Na Majdanie Niepodległości odbył się w niedzielę ogromny wiec . W niedzielę w Kijowie doszło też do próby ataku na budynek administracji prezydenta Wiktora Janukowycza - zdaniem opozycji była to prowokacja.

W sobotę rano protest na Majdanie Niepodległości rozpędziły siły specjalne milicji. Rannych zostało kilkadziesiąt osób. Demonstranci powrócili na plac w niedzielę.

...

Jakies piecyki by sie przydaly . A moze przyczepy kempingowe ? W kazdym razie nie rozpraszac sie tylko trzymac jednej grupy . I moze rotacyjne czuwanie ??? Kazda grupa np. po 2 godz ??? Spac w domu . Zatem protest sie rozkreca SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:15, 02 Gru 2013    Temat postu:

Tragiczny bilans wrzenia na Ukrainie.

165 rannych - taki jest oficjalny bilans wczorajszych zamieszek w Kijowie. Według władz miasta, 109 osób zostało hospitalizowanych.

Wczoraj w Kijowie przez cały dzień dochodziło do starć demonstrantów z milicją.

W proeuropejskiej i antyrządowej demonstracji w centrum Kijowa wzięło udział kilkaset tysięcy osób. Protestujący, głównie mieszkańcy stolicy, krzyczeli: "Precz z bandą!", a także inne hasła, wzywające do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Demonstranci wyrażali też swój sprzeciw wobec działań milicji i oddziałów specjalnych Berkut, które przedwczoraj brutalnie rozpędziły ludzi manifestujących na placu Niepodległości. Milicja użyła granatów hukowych i dymnych.

Na placu było w nocy kilka tysięcy demonstrantów. Ustawiono tam namioty, a także scenę, na której wygłasza się przemówienia.

...

Wladza rozpetala niepotrzebna histeryczna agresje na wlasna zgube .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 3 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy