Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:20, 25 Lut 2014    Temat postu:

Propozycje uproszczenia wydawania paszportów Rosji obywatelom Ukrainy

Lider prokremlowskiej nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek natychmiastowe wydanie paszportów Federacji Rosyjskiej wszystkim obywatelom Ukrainy, którzy o to wystąpią.

Żyrinowski oświadczył z trybuny Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, że paszport FR powinien gwarantować mieszkańcom Ukrainy obronę ze strony Rosji.

- Paszporty trzeba wydać jak najszybciej, aby do końca roku otrzymali je wszyscy ci mieszkańcy Ukrainy, którzy realnie chcą zapewnić sobie poparcie ze strony FR - oznajmił przywódca FR.

Poparł go przywódca socjalistycznej Sprawiedliwej Rosji Siergiej Mironow, według którego wszystkim obywatelom Ukrainy należy umożliwić otrzymanie w ciągu sześciu miesięcy paszportu FR. Mironow zaproponował też przyjęcie do pracy w strukturach MSW Rosji funkcjonariuszy ukraińskiego Berkutu.

W poniedziałek deputowany LDPR Ilja Drozdow wniósł już pod obrady Dumy projekt ustawy o uproszczeniu nadawania obywatelstwa FR obywatelom Ukrainy pochodzenia rosyjskiego i członkom ich rodzin. Parlamentarzysta podkreślił, że jego inicjatywa jest bezpośrednio związana z obecnymi wydarzeniami na Ukrainie.

Drozdow podkreślił, że władze Ukrainy nie zdołały zapewnić bezpieczeństwa obywatelom własnego państwa, w tym pochodzenia rosyjskiego, "z powodu nasilenia się zjawisk nacjonalistycznych". Deputowany przypomniał też o przyjęciu przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawy, uchylającej dotychczasowy status języka rosyjskiego na Ukrainie.

Przewodniczący parlamentarnej komisji ds. WNP Leonid Słucki, który na czele delegacji Dumy przyleciał do Sewastopola na Krymie, oświadczył tam, że Rosja na razie nie będzie wydawać rosyjskojęzycznym obywatelom Ukrainy swoich paszportów w przyspieszonym trybie. Poinformował, że problem ten zostanie dopiero rozpatrzony przez władze FR.

Słucki zadeklarował zarazem, że jeśli mieszkańcy Krymu w referendum wyrażą pragnienie przyłączenia republiki do Federacji Rosyjskiej, a krymski parlament oficjalnie zwróci się o to do Rosji, to władze w Moskwie "rozpatrzą tę kwestię bardzo szybko".

Sewastopol liczy 300 tys. mieszkańców. Na mocy porozumień zawartych między Rosją a Ukrainą po rozpadzie ZSRR jest bazą Floty Czarnomorskiej FR. Formalnie jest miastem wydzielonym (na prawach obwodu), podlegającym bezpośrednio władzom w Kijowie.

Na początku XXI wieku Rosja masowo wydawała paszporty FR mieszkańcom Osetii Południowej i Abchazji, dwóch zbuntowanych prowincji Gruzji. W sierpniu 2008 roku Moskwa wprowadziła do Osetii Płd. i Abchazji swoje wojska, tłumacząc to koniecznością obrony swoich obywateli w tych regionach. W konsekwencji obie prowincje oderwały się od Gruzji i okazały się pod protektoratem Rosji.

Z Moskwy Jerzy Malczyk

....

NAJPIERW MOSKWA ODERWALA OD GRUZJI TERENY A POTEM WPROWADZILA PASZPORTY ! BEZ MANIPULACJI !
Nie dajcie sie wrobic Rosjanie z Krymu bo potem bedziecie mieszkac w Rosji na walizkach . Oni was wykorzystuja . Za co bedziecie walczyc? Za kradzione majatki ?

Co to jest ? Jakis kremowy marmur ?
[img][/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:23, 25 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Separatystyczne nastroje na Krymie.

Rosja chce wydawać paszporty Ukraińcom

Rosyjscy parlamentarzyści nie wykluczają przyłączenia się Krymu do Rosji. Komunista Giennadij Ziuganow przestrzega przed "politycznym Czarnobylem", a w Rosji mówi się też o powtórzeniu scenariusza z 2008 roku, kiedy Federacja masowo wydawała paszporty mieszkańcom Osetii Płd. i Abchazji. Oficjalnie rosyjskie MSZ zapewnia, że Moskwa nie będzie wtrącać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Lider prokremlowskiej nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował natychmiastowe wydanie paszportów Federacji Rosyjskiej wszystkim obywatelom Ukrainy, którzy o to wystąpią.

Żyrinowski oświadczył z trybuny Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, że paszport FR powinien gwarantować mieszkańcom Ukrainy obronę ze strony Rosji.

- Paszporty trzeba wydać jak najszybciej, aby do końca roku otrzymali je wszyscy ci mieszkańcy Ukrainy, którzy realnie chcą zapewnić sobie poparcie ze strony Federacji Rosyjskiej - oznajmił przywódca FR.

Na Krymie od kilku dni trwają prorosyjskie demonstracje. Mieszkańcy Sewastopola, gdzie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska, twierdzą w rozmowach z reporterami telewizji Rossija24, że nie wpuszczą do siebie banderowców z Kijowa, bo "Sewastopol był, jest i będzie rosyjski".

Oficjalną delegacją na Krym odbył szef komisji do spraw Wspólnoty Niepodległych Państw Dumy Państwowej Leonid Słucki.

Jak informują sewastopolskie media, Słucki zapewnił mieszkańców Krymu, że Rosja ich nie opuści. Rosyjski polityk przypomniał, że Moskwa opowiada się za terytorialną integralnością Ukrainy. Jednocześnie dodał, że gdy parlament Krymu lub mieszkańcy w referendum opowiedzą się za przyłączeniem półwyspu do Rosji, Duma Państwowa rozpatrzy taki wniosek.

- Nie porzucimy w warunkach tego cywilizacyjnego starcia naszych braci na Ukrainie i ponad miliona naszych współobywateli, którzy znaleźli się w kłopotliwej sytuacji - powiedział Słucki.

W podobnym tonie wypowiedział się przywódca socjalistycznej Sprawiedliwej Rosji Siergiej Mironow, według którego wszystkim obywatelom Ukrainy należy umożliwić otrzymanie w ciągu sześciu miesięcy paszportu FR. Mironow zaproponował też przyjęcie do pracy w strukturach MSW Rosji funkcjonariuszy ukraińskiego Berkutu. Wyraził zaniepokojenie, że oni i ich rodziny mogą zacząć być prześladowani.

Z kolei lider komunistów Giennadij Ziuganow, który sytuację na Ukrainie określił jako "polityczny Czarnobyl, który może być niemniej niebezpieczny niż jądrowy".

Na początku XXI wieku Rosja masowo wydawała paszporty FR mieszkańcom Osetii Południowej i Abchazji, dwóch zbuntowanych prowincji Gruzji. W sierpniu 2008 roku Moskwa wprowadziła do Osetii Płd. i Abchazji swoje wojska, tłumacząc to koniecznością obrony swoich obywateli w tych regionach. W konsekwencji obie prowincje oderwały się od Gruzji i okazały się być pod protektoratem Rosji.

Bunt na Krymie

Jak pisze newsu.com, w parlamencie Krymu wyrażono zaniepokojenie "przypadkami nacisku, zastraszania i szantażu, którym poddaje się niektórych deputowanych i członków ich rodzin". "Są tworzone listy »wrogów narodu« popełniających »przestępstwa przeciw ludzkości«" – czytamy w oświadczeniu prezydium Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krymu.

"W rzeczywistości jedynym przestępstwem figurujących na tych listach jest to, że szczerze wypowiadali i wypowiadają swoje zdanie na temat sytuacji politycznej w kraju; zdanie odmienne od tych, którzy obecnie określają się jako władza. To są metody dalekie od demokracji, chociaż stosujący je politycy nazywają się demokratami" - czytamy dalej.

Po odsunięciu do władzy Wiktora Janukowycza na Krymie, a szczególnie w Sewastopolu, dochodzi do manifestacji idących pod flagami Rosji. Padają hasła konieczności przyłączenia Krymu do Rosji. Przed separatyzmem ostrzegł dzisiaj p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow.

Bardzo zdecydowanie w tej sprawie wypowiada się też radykalny i bardzo aktywny na Majdanie Prawy Sektor. Przedstawiciel tego zrzeszenia Igor Mosijczuk powiedział, że Prawy Sektor nie dopuści do rozpadu Ukrainy.

Sewastopol liczy 300 tys. mieszkańców. Na mocy porozumień zawartych między Rosją a Ukrainą po rozpadzie ZSRR jest bazą Floty Czarnomorskiej FR. Formalnie jest miastem wydzielonym (na prawach obwodu), podlegającym bezpośrednio władzom w Kijowie.

...

Ostrzegam Rosjan ! Führerowie z Krymu moze zdobeda w Rosji mieszkania ... Dla was beda obozy uchodzcow . Chcecie polec za wille janukowcow ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:25, 25 Lut 2014    Temat postu:

Rada Najwyższa Ukrainy odłożyła formowanie rządu

Ukraiński parlament ma zatwierdzić skład nowego rządu do najbliższego czwartku - oświadczył przewodniczący Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow, który pełni jednocześnie obowiązki prezydenta kraju.

Według nadchodzących z parlamentu nieoficjalnych informacji posłowie nie mogą porozumieć się przede wszystkim co do kandydatury premiera. Wcześniej zapowiadano, że rząd powstanie we wtorek.

- Polecam przegłosowanie w czwartek składu rządu zaufania narodowego - powiedział Turczynow przemawiając w parlamencie we wtorek.

Jeszcze w niedzielę wśród kandydatów na nowego premiera wymieniano w niedzielę: uwolnioną z więzienia byłą premier Julię Tymoszenko, szefa frakcji parlamentarnej jej partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka oraz byłego ministra spraw zagranicznych Petra Poroszenkę.

Tymoszenko oznajmiła następnie, że nie pretenduje na stanowisko szefowej rządu.

Poprzedni rządu Ukrainy, na czele którego stał premier Mykoła Azarow, podał się do dymisji miesiąc temu w związku z protestami, wymierzonymi w ekipę odsuniętego kilka dni temu od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Po ucieczce Janukowycza z Kijowa stery w państwie przejęli jego dotychczasowi oponenci, a rozbita prezydencka Partia Regionów ogłosiła, że przechodzi do opozycji.

Obecnie Ukraina przygotowuje się do wcześniejszych wyborów prezydenckich, które wyznaczono na 25 maja.

....

Pole walki pole chwaly !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:30, 25 Lut 2014    Temat postu:

Dokumenty znalezione w wilii Wiktoria Janukowycza

Nurkowie wyłowili z jeziora w pobliżu luksusowej rezydencji Wiktora Janukowycza oficjalne dokumenty. Prawdopodobnie celowo wrzucono je do wody, by zniszczyć ewentualne dowody. Odzyskane materiały zawierają nazwiska dziennikarzy.

...

Tak zdobyto dokumenty ! Nie bedzie palenia jak w Polsce ! Treba skopiowac w wielu egzemplarzach dla historykow ! Na Ukrainie jest to czego nie bylo w Polsce . OCZYSZCZENIE I WLASNIE DLATEGO JEST DOBRZE SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:01, 25 Lut 2014    Temat postu:

Białoruś powinna budować z Ukrainą bliskie stosunki

Białoruś powinna budować z narodem ukraińskim pragmatyczne i przyjacielskie stosunki – oświadczył dzisiaj wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Alaksandr Michniewicz na spotkaniu ze studentami w Homlu na wschodzie kraju.

- Żyjemy w sąsiedztwie i dlatego powinniśmy zawsze budować pragmatyczne, bliskie i przyjacielskie stosunki z ukraińskim narodem – oznajmił.

Jego zdaniem najważniejsze, by Białoruś i Ukraina nadal intensywnie prowadziły współpracę gospodarczą. - Mieliśmy obroty w wysokości 7 mld dol., teraz trochę spadły z powodu kryzysu, ale (Ukraina) to dla nas bardzo ważny partner gospodarczy – oświadczył.

Michniewicz powiedział, że białoruskie MSZ nie wydało żadnych specjalnych dyrektyw co do Ukrainy. - W ostatnim czasie nasze oświadczenia koncentrowały się na następujących aspektach: po pierwsze - nieingerowanie w wewnętrzne sprawy Ukrainy, po drugie - rozwiązanie wewnętrznych problemów Ukrainy konstytucyjnymi i zgodnymi z prawem metodami, a po trzecie - niewywieranie z zewnątrz presji na wydarzenia na Ukrainie, niech sam naród ukraiński decyduje – powiedział wiceszef białoruskiego MSZ.

Dodał, że Białoruś niepokoiła i niepokoi kwestia bezpieczeństwa jej obywateli na Ukrainie. Odnosząc się do przypadków ostrzelania białoruskich autobusów w tym kraju, podkreślił, że takich przypadków być nie powinno.

- My, podobnie jak lekarze, kierowaliśmy się zasadą: po pierwsze nie szkodzić – podsumował.

Podkreślił, że na razie nowa władza na Ukrainie jeszcze się formuje i kiedy ten proces się zakończy, Białoruś wystąpi z oświadczeniem, przedstawi swoje stanowisko i podejmie odpowiednie kroki.

Odpowiadając na postulat przyjęcia na Białorusi "w ramach przyjacielskiego gestu" na leczenie osób poszkodowanych w starciach na Ukrainie, odparł, że nie widzi żadnych przeciwwskazań. - Dziękuję za propozycję - dodał.

W niedzielę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ponowił zapewnienie, że na Białorusi nie dojdzie do Majdanu. - Należy się uczyć na błędach innych i nie dopuszczać do choćby najmniejszych przejawów niestabilności w naszym kraju - zaznaczył. Wyraził też przekonanie, że Ukraina powinna zachować integralność terytorialną.

....

Was tez to czeka . Nie macie wyjscia .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:10, 26 Lut 2014    Temat postu:

Oświadczenie Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie

Lwów – Kijów, 24 lutego 2014

Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie wyraża głębokie współczucie wszystkim rodzinom zamordowanych w Kijowie i innych miastach Ukrainy podczas ostatnich tragicznych wydarzeń. Oddajemy hołd ofierze krwi Bohaterów Majdanu i pogrążeni w bólu modlimy się za wieczny spokój ich dusz. Pamięcią i modlitwą ogarniamy również wszystkich rannych a także tych, których los do dziś jeszcze pozostaje nieznany.

Jako obywatele Ukrainy narodowości polskiej wyrażamy nadzieję, że przemiany rozpoczęte pokojowym protestem Euromajdanu i okupione krwią jego heroicznych obrońców zaowocują budową państwa w pełni demokratycznego i szanującego godność oraz wolę swoich obywateli. My, Polacy z Ukrainy, podobnie jak nasi ukraińscy członkowie rodzin, sąsiedzi, przyjaciele i koledzy chcemy żyć w bezpiecznej, demokratycznej Ukrainie, która jest częścią europejskiej rodziny wolnych narodów. Deklarujemy pełne wsparcie dla demokratycznie wyłonionych władz oraz gotowość wzięcia współodpowiedzialności za pomyślny rozwój Ukrainy w jej obecnych granicach.

Historia na zawsze złączyła nasze narody. Polacy i Ukraińcy od wieków mieszkali obok siebie, zakładali rodziny, pomagali w budowie swoich domów, rozwijali miasta i modlili się do tego samego Boga. W naszej wspólnej historii nie brakuje jednak momentów tragicznych, bolących wciąż ran i niezaschniętych łez. Nie chcemy i nie możemy o nich zapominać, bo oznaczałoby to brak szacunku dla naszych ojców i dziadków. Najbardziej jednak bolesne karty naszych wspólnych dziejów nie mogą przysłonić nam odpowiedzialności za los naszych dzieci, wnuków oraz przyszłość Ukrainy i Polski. Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.

Dziś, w przełomowym momencie historii państwa ukraińskiego oraz jednym z kluczowych momentów w dziejach współczesnej Europy, Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie stanowczo oświadcza, że każde słowo i czyn, które będą zmierzać do skonfliktowania naszych narodów są sprzeczne z interesem oraz wolą Ukraińców i Polaków. Podsycanie negatywnych emocji oraz budowanie politycznego kapitału na tragicznych momentach naszej historii nie służy dziś ani państwu ukraińskiemu, którego pełnoprawnymi obywatelami są przedstawiciele polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie, ani państwu polskiemu, będącemu dla nas drugą ojczyzną.

Apelujemy do środowisk kresowych w Polsce i wszystkich naszych rodaków o wsparcie dla procesu budowy demokratycznego państwa ukraińskiego. Dziękujemy tym wszystkim Polakom - obywatelom Ukrainy, którzy byli obecni wśród obrońców Majdanu i tym naszym rodakom, którzy od wielu tygodni nieśli im pomoc. Dziękujemy polskim lekarzom, dziennikarzom i politykom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wspaniałe gesty solidarności ze społeczeństwem ukraińskim, którego częścią jesteśmy.

Niech żyje wolna Ukraina i niech żyje wolna Polska!

Z up. Zarządu FOPnU Teresa Dutkiewicz, wiceprezes Teresa Dutkiewicz, wiceprezes

Львів-Київ, 24 лютого 2014 р.

Федерація польських організацій в Україні висловлює глибоке співчуття усім родинам загиблих у Києві та інших містах України під час нещодавніх трагічних подій. Віддаємо шану жертві крові Героїв Майдану та охоплені скорботою молимося за вічний упокій їх душ. Пам'яттю та молитвою оточуємо також усіх поранених і тих, чия доля досі невідома.

Як громадяни України польської національності надіємося, що зміни, які розпочав мирний протест Євромайдану, за які заплачено кров'ю його героїчних захисників, приведуть до побудови насправді демократичної держави, яка поважатиме гідність і волю своїх громадян. Ми, поляки з України, так само як українські члени наших родин, сусіди, друзі та колеги хочемо жити в безпечній і демократичній Україні, яка є частиною європейської сім'ї вільних народів. Декларуємо повну підтримку демократично обраної влади та готовність взяти спільну відповідальність за успішний розвиток України в її сьогоднішніх кордонах.

Історія назавжди об'єднала наші народи. Поляки та українці протягом століть жили поруч, створювали сім'ї, допомагали один одному у побудові своїх осель, розвивали міста та молились до того самого Бога. У нашій спільній історії не бракує трагічних моментів, а також все ще болючих ран та невисохлих сліз. Ми не хочемо та не можемо про них забути, бо це означало би відсутність пошани до наших батьків та дідів. Однак навіть найбільш болісні сторінки спільної історії не можуть відсторонити нас від відповідальності за долю наших дітей, онуків та майбутнє України і Польщі. Немає вільної Польщі без вільної України і немає вільної України без вільної Польщі.

Сьогодні, у цей переломний момент в історії української держави та один із ключових моментів в історії сучасної Європи, Федерація польських організацій в Україні рішуче заявляє, що кожне слово та вчинок, які будуть спрямовані на зародження конфлікту між нашими народами суперечать інтересам та волі українців і поляків. Розпалювання негативних емоцій та накопичування політичного капіталу на трагічних моментах нашої історії нині не йде на користь ані українській державі, повноправними громадянами якої є представники польської національної громади в Україні, ані польській державі, що є для нас другою Батьківщиною.

Звертаємось до „кресових" середовищ у Польші та до всіх наших співвітчизників про підтримку у процесі побудови демократичної української держави. Ми вдячні усім полякам – громадянам України, які були серед захисників Майдану, а також тим співвітчизникам, які протягом багатьох тижнів надавали допомогу учасникам протестів. Дякуємо польським лікарям, журналістам, політикам та усім людям доброї волі за прекрасний вираз солідарності з українським суспільством, частиною якого є також ми.

Хай живе вільна Україна та хай живе вільна Польща!

За дорученням Правління ФПОвУ Tepeсa Дуткевич, заступник Голови

[link widoczny dla zalogowanych]

Brawo brawo brawo SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:21, 26 Lut 2014    Temat postu:

Katolicki biskup apeluje na Majdanie: na miejsce pomnika Lenina postawmy posąg Matki Bożej!

Biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomierskiej i administrator apostolski diecezji łuckiej Stanisław Szykoradiuk, ze sceny Majdanu mówił: - Demontaż pomnika dawnego przywódcy bolszewickiego nastąpił 8 grudnia 2013, gdy Kościół katolicki świętuje Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Dodał, że w tym samym dniu w 1991 na mocy układu zawartego w Białowieży rozpadł się ZSRS.

Biskup zauważył również, że początek protestów wiązał się z żądaniami zbliżenia Ukrainy do Unii Europejskiej, a na fladze UE widnieje 12 gwiazd, symbol Maryjny wymieniony w Apokalipsie wg św. Jana. Hierarcha przypomniał, że symbol dzisiejszej Unii zatwierdzono 8 grudnia 1955 r.

- Wszystkie te wydarzenia wiążą się bardzo ściśle z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. I sądzę, że w tym miejscu, gdzie stał pomnik Lenina, warto postawić posąg Matki Bożej. Będzie to najpiękniejszy symbol i najwspanialszy urok Ukrainy - podkreślił bp Szyrokoradiuk. Zaznaczył, że ludzie na Majdanie i w innych miejscach na Ukrainie dzień i noc modlili się do Maryi. - Wierzę, że Ona pomogła (...) My, prawosławni i katolicy, jesteśmy bardzo maryjni, czcimy Ją jako swoją Orędowniczkę.

Tymczasem

Ukraińska Cerkiew Prawosławna Patriarchatu Moskiewskiego (w przeciwieństwie do niekanonicznej według zasad rządzących prawosławiem Ukraińskiej Cerkwii Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego) zamieściła na swoim profilu na Facebooku apel do Rosjan autorstwa arcykapłana Heorgija Kowalenki, rzecznika prasowego UCPPM. Napisał:

"Drodzy Rosjanie, jeżeli jest w Was jeszcze choć odrobina miłości do nas, Ukraińców, przestańcie nawet w prywatnych rozmowach nazywać nas 'faszystami', 'banderowcami', 'nazistami' i 'narodowcami'! Te słowa zabijają! Pamiętajcie słowa Zbawiciela (Mt 5, 21-22) (...) Wiecie, co najbardziej mnie uderzyło, gdy ze sceny Majdanu patrzyłem na plac, na którym stali ludzie i trumny? To, że na rogu Instytuckiej i Chreszczatyku, tam gdzie były najkrwawsze starcia, całą wysokość budynku zajmuje reklama Sbierbanku Rosji, a w środku mieści się oddział Sbierbanku, do którego przeszklonych witryn niemal dotyka barykada...

Tu nie trwa walka przeciw Rosjanom, rosyjskojęzycznym ani przeciw kanonicznej Cerkwi, jak donosi u Was wiele mediów. Przy tym nie chcę omawiać waszych mediów. Proszę Was wszystkich tylko o jedno: jeżeli my i wy należymy do jednej prawosławnej Cerkwi, jeżeli uważacie Kijów za "matkę ruskich miast", nie rozpalajcie emocji, tylko po prostu pomódlcie się za nas i słuchajcie, co mówimy" - zakończył duchowny.

Zwierzchnik Cerkwi metropolita Wołodymyr Sabodan, choć Cerkiew kanoniczna była wspierana przez władzę Wiktora Janukowycza, zachował bezstronność podczas wydarzeń ostatnich miesięcy na Ukrainie. Chociaż, jesienią zeszłego roku podpisał posłanie w sprawie potrzeby podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Reprymendy udzielił mu wtedy moskiewski patriarcha Cyryl.

[link widoczny dla zalogowanych]

GENIALNY POMYSL !!! 8 GRUDNIA !!! UPADL CCCP !!! 8 GRUDNIA PADL LENIN !!! 8 GRUDNIA TO DZIEN POCZĘCIA NASZEJ MATKI ! POCZĄTEK JEJ ŻYCIA !
TAK JEST TO NIE PRZYPADEK TO SYMBOL ! Koniec wladzy diabla nad Ukraina . Poczatek powrotu do Boga . KONIECZNIE STATUA NASZEJ MATKI SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:27, 26 Lut 2014    Temat postu:

Trwają przeszukania w biurach Janukowycza i banku narodowym

Biura odsuniętego od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza i inne budynki na Ukrainie, w tym banku narodowego, zostały dzisiaj przeszukane w ramach śledztwa przeciwko byłemu prezydentowi podejrzanemu o umyślne zabójstwo - podała prokuratura generalna.

W oświadczeniu na stronie internetowej prokuratury generalnej poinformowano, że rewizji dokonano w obiektach prezydenckiej administracji, Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, banku narodowego oraz byłej rezydencji Janukowycza - Meżyhiria.

Wśród podejrzanych o masowe zabójstwo wymieniono - poza Janukowyczem - m.in. szefa jego administracji Andrija Klujewa, byłego prokuratora generalnego Wiktora Pszonkę i byłego szefa MSZ Witalija Zacharczenkę.

...

Moze trzeba szukac w tym banku :

Rosja: Bank VTB wstrzymał udzielanie kredytów na Ukrainie

Rosyjski bank VTB ogłosił dzisiaj wstrzymanie udzielania nowych kredytów na Ukrainie. W przeszłości ten drugi co do wielkości bank w Rosji informował, że jego zaangażowanie na Ukrainie wynosi 20 miliardów rubli (560 mln USD).

Szef VTB, Andriej Kostin, powiedział, że w większości są to kredyty dla wielkich przedsiębiorstw prywatnych, z których część prowadzi działalność eksportową. Wstrzymano udzielanie nowych kredytów zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym.

Kostin poinformował również, że operacje na Ukrainie stanowią 2-3 proc. łącznych operacji VTB. Dodał, że jego bank zachowuje długofalową strategię wobec Ukrainy i wyraził nadzieję, że sytuacja szybko się tam ustabilizuje.

....

Czyli przez ten bank obracali .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:46, 26 Lut 2014    Temat postu:

P.o. prezydenta Ukrainy zwierzchnikiem sił zbrojnych

Szef parlamentu Ukrainy Ołeksandr Turczynow, który po obaleniu Wiktora Janukowycza pełni obowiązki prezydenta, objął także funkcję zwierzchnika sił zbrojnych. Odpowiedni dekret opublikowano na stronie internetowej administracji prezydenckiej w Kijowie.

W komunikacie nie podano szczegółów tej decyzji, jednak po nieoczekiwanej zmianie władz sytuacja na Ukrainie pozostaje napięta przede wszystkim w związku z tym, że legitymację nowej ekipy rządzącej w Kijowie kwestionuje Rosja.

Dzień po odsunięciu Janukowycza od władzy, Moskwa wezwała nawet swego ambasadora w Kijowie Michaiła Zurabowa na konsultacje w sprawie "pogarszającej się sytuacji na Ukrainie".

Ukraińcy zarzucają Rosji podgrzewanie nastrojów separatystycznych we wschodnich i południowych regionach ich kraju, a przede wszystkim na zdominowanym przez ludność rosyjskojęzyczną Półwyspie Krymskim. Na Krymie znajdują się także bazy stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Turczynow został upoważniony przez parlament do pełnienia obowiązków głowy państwa w sobotę. Pozostanie na najwyższym stanowisku w kraju do wcześniejszych wyborów prezydenckich, które odbędą się 25 maja.

Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy uznała, że Janukowycz "samowolnie odsunął się od pełnienia obowiązków". Obalony prezydent uciekł z Kijowa i obecnie jest poszukiwany w związku z podejrzeniem o doprowadzenie do śmierci 100 osób podczas starć demonstrantów antyrządowych i siłami MSW, do których doszło w ubiegłym tygodniu.

....

To oczywiste .

Amerykańscy eksperci pomogą w reformach na Ukrainie

Biały Dom wysłał ekspertów ds. finansowych na Ukrainę, aby doradzali nowym władzom tego kraju w procesie wdrażania niezbędnych reform - poinformował dzisiaj zastępca sekretarza stanu USA William Burns, który przebywa z wizytą w Kijowie.

- Towarzyszy mi zespół specjalistów ds. gospodarczych z ministerstwa finansów USA i Białego Domu. Po moim wyjeździe (później w środę) eksperci zostaną i będą kontynuować konsultacje - - cytują Burnsa służby prasowe amerykańskiej ambasady.

Według amerykańskiego dyplomaty bardzo ważne jest, by ukraiński parlament utworzył wielopartyjny rząd techniczny, który reprezentowałby wszystkie regiony Ukrainy.

- Kiedy tylko taki rząd powstanie wraz z międzynarodowymi partnerami będziemy mogli rozpocząć wdrażanie niezbędnych kroków, aby pomóc Ukrainie we wprowadzaniu reform niezbędnych dla przywrócenia politycznego i gospodarczego zdrowia Ukrainy - oświadczył Burns.

...

Tak jak Polsce po 89 ? No thanks YANKEE GO HOME !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:14, 26 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Niepokój na Krymie. Rosyjscy żołnierze przyjechali do Jałty

Demonstrancje na Krymie

Działacze polityczni z Krymu obawiają się prowokacji podczas dzisiejszego, nadzwyczajnego posiedzenia lokalnego parlamentu. Już wczoraj w stan gotowości postawiono Flotę Czarnomorską stacjonującą w Sewastopolu. Z kolei do Jałty, co sfilmowali lokalni dziennikarze, przyjechali rosyjscy żołnierze.
Były deputowany do ukraińskiego parlamentu Leonid Gracz napisał na Facebooku, że niektórzy politycy i ugrupowania przygotowują prowokację, która miałaby służyć rosyjskim interesom na Krymie. Gracz wezwał mieszkańców Krymu, aby nie ulegli prowokatorom ostrzegając, że może dojść nawet do rozlewu krwi.

Demonstracje zwolenników i przeciwników jedności Krymu z Ukrainą

Kilka tysięcy krymskich Tatarów oraz przedstawicieli innych narodowości domaga się jedności z Ukrainą przed parlamentem Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu, występując przeciwko przejawom separatyzmu na półwyspie.

Przed parlamentem Autonomii zebrała się równie liczna manifestacja zwolenników przyłączenia Krymu do Rosji. Obie grupy rozdzielone są przez kordony milicji – relacjonuje gazeta internetowa "Ukraińska Prawda".

Separatystyczne tendencje na Krymie

Na Krymie wzmagają się separatystyczne tendencje. Od kilku dni trwają tam prorosyjskie demonstracje. Mieszkańcy Sewastopola, gdzie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska twierdzą, że "nie wpuszczą do siebie banderowców z Kijowa, bo Sewastopol był, jest i będzie rosyjski". W autonomicznej, choć należącej do Ukrainy, Republice Krymskiej, Rosjanie stanowią dwie trzecie ludności.

Już wczoraj, w związku z możliwą destabilizacją sytuacji na Krymie, w stan podwyższonej gotowości bojowej postawiona została stacjonująca tam Flota Czarnomorska Federacji Rosyjskiej. Na ulicach Sewastopola pojawił się też rosyjski transporter opancerzony.

Dzisiaj dotarły kolejne informacje z Krymu. Okazuje się, że rosyjscy żołnierze są już w Jałcie. Dziennikarze telewizji TSN dowiedzieli się, że przyjechali tam "na wszelki wypadek". W sieci pojawił się też film przedstawiający ich przyjazd.

...

Napiecie prowokacje od razu widac rece FSB ...

Media: Krym nie jest wart wojny

"Krym nie jest wart wojny" - krzyczy w tytule "Moskowskij Komsomolec". "Ten, który nie żałuje utraty przez Rosję Krymu, nie ma serca; ten, który chce go odzyskać, nie ma głowy" - dodaje wielkonakładowy dziennik w podtytule.

"MK" podkreśla, że "każda poważna próba ze strony Rosji odzyskania Krymu doprowadzi do wojny".

- I będzie to wojna zupełnie inna, niż ta, którą przeżyliśmy w sierpniu 2008 roku po najeździe Gruzji na Osetię Południową. Będzie to wojna, która zburzy naszą gospodarkę i naszą stopę życiową. Będzie to wojna, która pogrzebie nasze stosunki z Ukrainą i nasze stosunki z Zachodem. Będzie to wojna, która nieodwracalnie zmieni życie każdego obywatela Federacji Rosyjskiej - ostrzega gazeta.

Dziennik wyraża pogląd, że Rosja nie powinna wprowadzać swoich wojsk na Krym, a "swoich słusznych interesów na Krymie, a także interesów tych mieszkańców Krymu, którzy uważają Rosję za swoją obrończynię, winniśmy bronić wszelkimi innymi sposobami".

"MK" zauważa, że uspokojenie sytuacji na Krymie i wokół Krymu wymaga, by zaangażowały się również inne strony. - Przede wszystkim po rozum do głowy powinny pójść kijowskie elity polityczne - stwierdza, wyrażając przekonanie, że na Ukrainie "są politycy z bardziej rozwiniętym instynktem samozachowawczym i trzeźwiejszym spojrzeniem na świat" niż Ołeh Tiahnybok i Dmytro Jarosz (szef nacjonalistycznego Prawego Sektora-PAP).

- Niezmiernie ważne jest, by realna władza w Kijowie zaczęła przechodzić od radykalnych wodzów do mniej egzaltowanych postaci - zaznacza moskiewski dziennik.

Według niego podejście powinien też zmienić Zachód. - USA i Unia Europejska dolały zbyt wiele oliwy do ognia ukraińskiego kryzysu politycznego. Zachód powinien zrozumieć, że szkodząc Rosji może bardzo poważnie zaszkodzić swoim własnym interesom - konstatuje.

"MK" ocenia, że "Ameryka zachowywała się i zachowuje na Ukrainie jak brutalny, cyniczny i bezlitosny manipulator i prowokator".

Po odsunięciu od władzy na Ukrainie prezydenta Wiktora Janukowycza na Krymie wzrosły nastroje separatystyczne. W Moskwie rozważa się wydanie rosyjskojęzycznym obywatelom Ukrainy paszportów Federacji Rosyjskiej w przyspieszonym trybie.

Na Krymie na mocy umowy między rządami Rosji i Ukrainy stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. Jej główną bazą jest Sewastopol.

Według rosyjskich danych około 60 proc. z 2 mln mieszkańców Krymu to Rosjanie, około 25 proc. - Ukraińcy i około 12 proc. - krymscy Tatarzy. Ci ostatni występują przeciwko separatystycznym tendencjom, zachowując lojalność wobec władz w Kijowie.

W Symferopolu, stolicy Autonomicznej Republiki Krymu, Rosjanie stanowią dwie trzecie ludności. W Sewastopolu i Kerczu odsetek Rosjan jest jeszcze większy.

!!!

WIDZICIE JAKA BEZCZELNOSC ! WOJNA IM SIE MAJACZY !!! TACY TO PRZYJACIELE UKRAINY ?! BEDZIE KARA NA ROSJE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:22, 26 Lut 2014    Temat postu:

Prorosyjski deputowany z Krymu: wojna dopiero się zaczyna

Wydarzenia na Ukrainie to przewrót, a Europejczycy, którzy do niego doprowadzili, powinni wiedzieć, że wojna dopiero się zaczyna – powiedział Wadym Kołesniczenko, deputowany rządzącej do niedawna Partii Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Po ucieczce szefa państwa z Kijowa znany z prorosyjskich poglądów Kołesniczenko schronił się na wschodzie kraju, a obecnie przebywa w swoim okręgu wyborczym w Sewastopolu na Krymie, gdzie – jak przekazał – "wraz z ludźmi przygotowuje się do odparcia napaści ukraińskich faszystów".

Po odsunięciu Janukowycza od władzy na Krymie wzrosły nastroje separatystyczne, a w Moskwie podnoszą się głosy o konieczności wydawania rosyjskojęzycznym obywatelom Ukrainy paszportów Federacji Rosyjskiej w przyspieszonym trybie. Przeciwko separatyzmowi opowiadają się mieszkający na Krymie lojalni wobec Ukrainy krymscy Tatarzy.

Siły prorosyjskie planują na Krymie akcję pod hasłem: "Wstawaj w obronie autonomii!". Odbędzie się ona przed gmachem parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu, który dzień wcześniej blokowano, domagając się referendum w sprawie ogłoszenia niepodległości Autonomii i zwracano się o pomoc do Rosji.

Sewastopol, gdzie znajduje się Kołesniczenko, to główna baza stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Przewodniczący parlamentu i p.o. obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poświęcone przejawom separatyzmu w tym regionie.

- Ludzie w Sewastopolu się zbroją. Zbroją się także mieszkańcy całego południa i wschodu kraju. Będziemy bronić się przed faszystami, którzy zakazują nam posługiwania się językiem ojczystym, grożą nam i biją – powiedział Kołesniczenko.

Deputowany odniósł się w ten sposób do anulowanej w niedzielę przez parlament w Kijowie ustawy językowej jego autorstwa, która faworyzowała język rosyjski. Ustawa dawała przywileje językom mniejszości narodowych w regionach Ukrainy o dużych skupiskach tych mniejszości, jednak była korzystna przede wszystkim dla etnicznych Rosjan.

Kołesniczenko całą winą za wydarzenia na Ukrainie obarcza Unię Europejską i ogółem Zachód. - W Kijowie rządzi dziś banda, a Europejczycy mówią, że są to legalne władze. Cała krew, która polała się i poleje na Ukrainie, znajduje się na rękach europejskich. To UE i Ameryka finansowały tę bandę i wspierały ją politycznie i informacyjnie. UE i Ameryka doprowadziły do rozlewu krwi – mówił Kołesniczenko.

Pytany, czy separatyści na Krymie liczą na pomoc Rosji i stacjonującej na półwyspie Floty Czarnomorskiej polityk odpowiedział przecząco. - Jeśli nie obronimy się sami, to i Rosja nam nie pomoże. Jesteśmy gotowi walczyć o życie naszych dzieci. Nie damy się poniżyć. Odpowiemy faszystom tak, jak odpowiedzieliśmy w 1941 i 1945 roku. Europejczycy zrobili wszystko, by wesprzeć tę bandę i zbroili ją, by zniszczyć Ukrainę. Dziękujemy wam za to! – oświadczył Kołesniczenko.

W Symferopolu odbędzie się także demonstracja krymskich Tatarów. Większość z nich jest lojalna wobec państwa ukraińskiego i opowiada się przeciwko rosyjskim separatystom.

- Tego czynnika nie może ignorować nawet Rosja. Jeśli Rosja chciałaby się wtrącić w jakiś sposób w sytuację na Krymie, musi liczyć się z odpowiedzią Tatarów, a przypuszczam, że mimo, iż nie widać wśród nich aktywnych islamskich fundamentalistów, to przedstawiciele takich ruchów z całą pewnością na Krymie są obecni - powiedział ukraiński ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Jewhen Żerebecki.

- Jakikolwiek konflikt rosyjsko-muzułmański na Krymie przyciągnie tu nie tylko radykałów muzułmańskich z Kaukazu, ale i z Bliskiego Wschodu – ostrzegł.

...

List gonczy za bandziorem ! Nawoluje do wojny ! To jest karalne miedzynarodowo .

Agenci FSB fikaja na Krymie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:26, 26 Lut 2014    Temat postu:

Deputowany Puszkow: mieszkańcy Krymu mają prawo wyrazić swoją wolę

Szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Aleksiej Puszkow ocenił, że większości mieszkańców Krymu nie odpowiada "nowa ukraińska demokracja" i jeśli Zachód uważa Majdan za wyraz woli narodu, to powinien uznać prawo Krymu do wyrażenia swej woli.

- Nastroje większości ludności Krymu są absolutnie jednoznaczne: ludzie nie chcą pozostawać w "nowej" ukraińskiej demokracji przepasanej (Stepanem) Banderą (przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) - oznajmił Puszkow na Twitterze.

Dodał, że "jeśli Zachód uznał kijowski Majdan za "wyraz woli narodu ukraińskiego", to powinien uznać, że i naród Krymu ma prawo do wyrażenia swojej woli".

Po odsunięciu od władzy na Ukrainie prezydenta Wiktora Janukowycza rozważa się w Moskwie wydanie rosyjskojęzycznym obywatelom Ukrainy rosyjskich paszportów w przyspieszonym trybie. Według rosyjskich danych około 60 proc. z 2 mln mieszkańców Krymu to Rosjanie, około 25 proc. - Ukraińcy i około 12 proc. - krymscy Tatarzy. Ci ostatni występują przeciwko separatystycznym tendencjom, zachowując lojalność wobec władz w Kijowie.

Na Krymie na mocy umowy między rządami Rosji i Ukrainy stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. Jej główną bazą jest Sewastopol.

...

Widzimy w Symferopolu . Nie chca Rosji ...

Mer Sewastopola zaprosił funkcjonariuszy Berkutu

Nowy mer Sewastopola zaprosił do miasta funkcjonariuszy Berkutu - podaje tsn.ua. - Ci ludzie spełnili swój obowiązek wobec kraju, pokazując, że są prawdziwymi mężczyznami, a teraz zostali rzuceni przez swoich byłych szefów na pożarcie oszalałej sforze nazistów - podkreślił Aleksiej Czałyj.

Czałyj, który jest obywatelem Rosji, został kilka dni temu wybrany na mera przez wiec. Rada miasta ostatecznie uznała jego pełnomocnictwa, choć na początku ogłosiła, że wybór był bezprawny.

Czałyj przystąpił do wykonywania obowiązków. Jednym z pierwszych jego pomysłów jest zaproszenie do miasta funkcjonariuszy Berkutu.

Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował w nocy o podpisaniu rozkazu likwidacji tych specjalnych oddziałów milicji.

Tymczasem Czałyj zaprosił funkcjonariuszy Berkutu do Sewastopola. Jak powiedział, miasto potrzebuje "porządnych mężczyzn", którzy mogą stać się fundamentem tworzonych oddziałów samoobrony.

"Berkutu już nie ma. Podpisałem rozkaz nr 144 z dnia 25 lutego 2014 roku o likwidacji oddziałów specjalnych milicji bezpieczeństwa publicznego Berkut" - oznajmił Awakow na swoim profilu na Facebooku.

- Ci ludzie spełnili swój obowiązek wobec kraju, pokazując, że są prawdziwymi mężczyznami, a teraz zostali rzuceni przez swoich byłych szefów na pożarcie oszalałej sforze nazistów - podkreślił Czałyj. Dodał, że miasto będzie wypłacać pensje berkutowcom i zapewni bezpieczeństwo ich rodzinom.

....

Bandytow nigdy za wiele . Przydadza sie kolejne mafie ...

Prowokatorzy w akcji ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:34, 26 Lut 2014    Temat postu:

Protesty i przepychanki na Krymie. Sytuacja jest napięta

Pod krymskim parlamentem trwają mitingi lojalnych wobec Kijowa Tatarów krymskich, ale też rosyjskich separatystów. Sytuacja jest napięta mimo oświadczenia szefa parlamentu Krymskiej Republiki Autonomicznej, że nie będzie rozpatrywana kwestia separatyzmu.

Przed Radą Najwyższą Krymu zgromadziło się około 10 tysięcy osób. Trwają tam dwa wrogo do siebie nastawione protesty. Jeden - zorganizowany przez krymskich Tatarów - domaga się przerwania obrad parlamentu, gdyż jak podejrzewają, parlament dąży do oderwania Krymu od Ukrainy.

Kilka tysięcy tatarów skanduje "Krym to Ukraina". Tatarski Medżilis ogłosił lojalność wobec nowych władz w Kijowie. Naprzeciw nich zgromadzili się zwolennicy separatyzmu. Krzyczą "Rosja!" i "Krym jest Rosyjski". Chociaż z początku to Tatarzy dominowali pod parlamentem, jednak zwolenników separatyzmu wciąż przybywa.

Dwa protesty rozdziela kordon milicji. Sytuacja na Krymie uległa napięciu, kiedy to wczoraj szef miejscowego parlamentu Władimir Konstantinow obiecał przedstawicielom rosyjskich separatystów, że zwoła sesję, na której rozpatrzona ma być aktualna sytuacja na Krymie i całej Ukrainie.

Pod wpływem wydarzeń pod parlamentem szef krymskiej Rady Najwyższej oświadczył jednak dzisiaj, że nie będzie żadnych decyzji o wyjściu Krymu z Ukrainy. Jednak to nie uspokaja zgromadzonych.

....

Sa tez potezne demonstracje PROUKRAINSKIE !!! KRYM NIE JEST BYNAJMNIEJ ZA ROSJA !!!

BBC: pierwsza ofiara starć na Krymie

Stacja BBC poinformowała o pierwszej ofierze śmiertelnej starć na Krymie. Agencja Interfax-Ukraina podała, że ciało mężczyzny, bez widocznych obrażeń fizycznych, znaleziono przed parlamentem Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu. Według wstępnych ustaleń przyczyną śmierci był atak serca.

Trwają tam protesty zwolenników i przeciwników jedności Krymu z Ukrainą. Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny, który był w starszym wieku - poinformowało ministerstwo zdrowia Krymu.

Parlament Autonomii zdominowany jest przez rządzącą jeszcze kilka dni temu na Ukrainie Partię Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Po odsunięciu od władzy na Ukrainie prezydenta Wiktora Janukowycza, na Krymie wzrosły nastroje separatystyczne. W Moskwie rozważa się wydanie rosyjskojęzycznym obywatelom Ukrainy paszportów Federacji Rosyjskiej w przyspieszonym trybie.

Na Krymie na mocy umowy między rządami Rosji i Ukrainy stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. Jej główną bazą jest Sewastopol.

Według rosyjskich danych około 60 proc. z 2 mln mieszkańców Krymu to Rosjanie, około 25 proc. - Ukraińcy i około 12 proc. - krymscy Tatarzy. Ci ostatni występują przeciwko separatystycznym tendencjom, zachowując lojalność wobec władz w Kijowie.

W Symferopolu, stolicy Autonomicznej Republiki Krymu, Rosjanie stanowią dwie trzecie ludności. W Sewastopolu i Kerczu odsetek Rosjan jest jeszcze większy.

...

Czy to prawda czy znowu wiesci z FSB o tej ofierze ?

FSB miesza ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:38, 26 Lut 2014    Temat postu:

Ławrow wzywa do potępienia nacjonalistycznych nastrojów na Ukrainie

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał OBWE do stanowczego potępienia "wzrostu nacjonalistycznych i neofaszystowskich nastrojów na zachodniej Ukrainie", a także "prób zakazania języka rosyjskiego" w tym kraju.

Ławrow wystąpił z tym apelem podczas spotkania z przebywającym w Moskwie sekretarzem generalnym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Lamberto Zannierem.

- Ze strony rosyjskiej wskazano na konieczność powrotu sytuacji (na Ukrainie) na grunt prawa oraz znaczenie obiektywnej i bezstronnej oceny tego, co się tam dzieje przez społeczność międzynarodową - poinformowało MSZ Rosji.

Szef rosyjskiej dyplomacji podkreślił, że wszelka pomoc, w tym ze strony OBWE, "powinna być udzielana na prośbę prawowitych władz i przy bezwarunkowym poszanowaniu suwerenności Ukrainy".

Ławrow wezwał OBWE do "potępienia w najbardziej stanowczy sposób wzrostu nacjonalistycznych i neofaszystowskich nastrojów na zachodniej Ukrainie, a także formułowanych przez nacjonalistów żądań zakazania języka rosyjskiego, przekształcenia ludności rosyjskojęzycznej w "nieobywateli", ograniczenia swobody wyrażania myśli i zamknięcia niewygodnych partii politycznych".

O sytuacji na Ukrainie minister spraw zagranicznych Rosji rozmawiał przez telefon z sekretarzem generalnym Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem.

- Siergiej Ławrow wyraził głębokie zaniepokojenie z powodu sytuacji, jaka powstała na Ukrainie w wyniku antykonstytucyjnych działań ultraprawicowych nacjonalistycznych organizacji, podważających porozumienie o uregulowaniu kryzysu z 21 lutego i stwarzających zagrożenie dla ładu wewnętrznego, stabilności społeczeństwa i bezpieczeństwa obywateli - przekazało rosyjskie MSZ.

Według niego strony podkreśliły, że podejmowane przez ukraińską Radę Najwyższą decyzje powinny być zgodne z zobowiązaniami Ukrainy jako członka Rady Europy i sygnatariusza Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

- Rosyjski minister wezwał sekretarza generalnego Rady Europy do wyważonego podejścia do wydarzeń na Ukrainie, a także zwrócenia szczególnej uwagi na sprzeczne z normami RE decyzje, ograniczające językowe prawa Rosjan i innych mniejszości narodowych na Ukrainie - podało MSZ Rosji.

....

POTEPIAMY NASTROJE NACJONALISTYCZNE MOSKIEWSKIE NA KRYMIE ROBIONE PRZEZ FSB !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:40, 26 Lut 2014    Temat postu:

Trzej byli prezydenci: Rosja ingeruje w politykę na Krymie

Trzej byli prezydenci Ukrainy - Leonid Krawczuk, Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko - zarzucili Rosji bezpośrednią ingerencję w życie polityczne Krymu. Wezwali do ukarania polityków głoszących "niebezpieczne recepty" separatyzmu.

- Rosja, która zawsze nazywała "ingerencją" w sprawy wewnętrzne Ukrainy starania naszych partnerów zagranicznych, by uregulować sytuację na drodze politycznej, dziś sama dopuściła się bezpośredniej ingerencji w życie polityczne Krymu - głosi oświadczenie trzech byłych prezydentów. Przekazała je rzeczniczka Juszczenki Iryna Wannikowa.

Krawczuk, Kuczma i Juszczenko ostrzegli, że politycy, którzy proponują "niebezpieczne recepty" powinni - w przypadku, gdyby doszło do proponowanych przez nich działań - ponieść odpowiedzialność za wzniecanie nastrojów separatystycznych.

- Wszelka kampania propagandowa, której celem jest wzmocnienie tych nastrojów, powinna spotkać się z oceną organów bezpieczeństwa zgodnie z prawodawstwem Ukrainy. Spekulacje o naruszaniu praw ludności rosyjskojęzycznej, rozniecanie wrogości między regionami Ukrainy w oparciu o ich zróżnicowanie kulturowe i historyczne, dyskredytowanie języka ukraińskiego i jawny brak szacunku dla symboli państwowych Ukrainy powinny spotkać się z należytą oceną - zaapelowali trzej prezydenci.

Przypomnieli, że "Rosja, Wielka Brytania i USA są gwarantami suwerenności Ukrainy, zgodnie z międzynarodowymi porozumieniami". Z tego powodu "deklaracje Rosji o przestrzeganiu wszystkich zobowiązań wobec Ukrainy wynikających z prawa międzynarodowego, niezależnie od składu parlamentu i rządu, powinny zostać potwierdzone odpowiednimi działaniami strony rosyjskiej".

Byli przywódcy Ukrainy zaznaczają, że takim potwierdzeniem powinno być poszanowanie "decyzji narodu ukraińskiego i władz ukraińskich".

W Symferopolu przed parlamentem Autonomicznej Republiki Krymu zawisła rosyjska flaga państwowa. Prorosyjskie organizacje demonstrowały tego dnia także w Sewastopolu, mieście stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Rosyjskie media podały, że w związku z możliwą destabilizacją sytuacji na Krymie Flota Czarnomorska została postawiona w stan podwyższonej gotowości bojowej.

...

Wlasnie ! CO TO MA BYC ?! OFICJALNI GLOSZA ODERWANIE CZESCI KRAJU I PRZYLACZENIE DO OBCEGO MOCARSTWA !!!??? GDZIE ORGANY SCIGANIA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 49 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy