Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:58, 21 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Jurij Dumanski, zastępca szefa sztabu generalnego podał się do dymisji

Zastępca szefa sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy generał Jurij Dumanski podał się do dymisji, informując, że nie zgadza się z "polityką angażowania sił zbrojnych w wewnętrzny konflikt cywilny". Dumanski poinformował o tym w telewizji 5. Kanał.

- Dzisiaj mamy do czynienia z wciąganiem sił zbrojnych Ukrainy w konflikt społeczny. To może się stać przyczyną masowych ofiar śmiertelnych wśród zarówno ludności cywilnej, jak i żołnierzy. Jest to moje osobiste stanowisko jako oficera, jako obywatela Ukrainy. Podjąłem decyzję, by napisać raport o podaniu się do dymisji w celu zapobieżenia dalszej eskalacji i rozlewowi krwi - powiedział Dumanski w rozmowie telefonicznej z telewizją 5. Kanał.

W środę wieczorem prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zwolnił ze stanowiska szefa sztabu generalnego sił zbrojnych generała Wołodymyra Zamanę. Na nowego szefa sztabu generalnego i naczelnego dowódcę sił zbrojnych Janukowycz mianował admirała Jurija Iljina, dotychczasowego dowódcę marynarki wojennej. Gen. Zamana został zaś mianowany wicesekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Zdaniem ekspertów ta decyzja szefa państwa spowodowana była chęcią wymiany Zamany na bardziej uległą wobec Janukowycza osobę.

...

Nic mu to nie da .

Aktywiści: na trasie Lwów-Kijów nie ma milicyjnych posterunków

Aktywiści ze Lwowa, którzy przybyli w nocy z czwartku na piątek na kijowski Majdan twierdzą, że drogę przebyli bez przeszkód i na trasie nie napotkali posterunków milicji drogowej. Według nich do Kijowa zmierzają ze Lwowa autobusy z innymi aktywistami.

Mężczyzna, z którym rozmawiała agencja Interfax-Ukraina, przekazał, że wraz z innymi osobami jechał do Kijowa samochodem. Na trasie widzieli jedynie posterunki zorganizowane przez aktywistów "narodowej samoobrony". Rozmówca agencji dodał, że widział po drodze co najmniej cztery autobusy z aktywistami ze Lwowa, jadące w kierunku stolicy.

W czwartek wieczorem deputowany opozycyjnej partii Batkiwszczyna Wiaczesław Kyryłenko powiedział w parlamencie, że milicja drogowa usuwa blokady na dojazdach do Kijowa.

Również w czwartek wznowiono ruch pociągów na trasie Lwów-Kijów, wstrzymany w środę.

...

Bo nikt tam Januka nie popiera .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:01, 21 Lut 2014    Temat postu:

Ok. 200 osób przed ambasadą Ukrainy w akcji poparcia dla Majdanu

Znicze przed ambasadą Ukrainy w Warszawie

Około 200 osób wzięło udział w demonstracji przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Wśród zgromadzonych byli zarówno Ukraińcy, jak i Polacy popierający działania protestacyjne na Ukrainie. Zabrzmiał hymn Ukrainy, minutą ciszy uczczono zabitych.

Przy wejściu do ambasady demonstrujący złożyli kwiaty i zapalili kilkadziesiąt zniczy. Między nimi umieszczono karty z hasłami "Zbrodniczy reżim Janukowycza, tak jak wcześniej komunistyczny reżim Jaruzelskiego, morduje własny naród!" oraz "Powstrzymajcie bratobójczą walkę!", znajdował się tam także wiersz Adama Mickiewicza "Reduta Ordona" oraz tom poezji ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki. Drzewa demonstranci obwiązali workami pomalowanymi czerwoną farbą. Na ścianie ambasady umieścili także cztery tablice upamiętniające poległych na Majdanie, m.in. porwanego i torturowanego Jurija Werbyckiego oraz dwudziestoletniego Serhija Nigojana.

Odśpiewali hymn oraz uczcili pamięć poległych na Majdanie minutą ciszy. Przedstawiciel Ukraińców zaapelował o pomoc dla opozycjonistów ukraińskich. Mówił, że najbardziej potrzebne są fundusze na zakup kasków, kamizelek oraz leków dla demonstrantów. Zapowiedział także marsz protestacyjny, który 23 lutego o godz. 13 wyruszy z placu Zamkowego na Starym Mieście w Warszawie. Wspomniał o trwającej już akcji u ojców Bazylianów w cerkwi na ul. Miodowej – gdzie już od jakiegoś czasu zbierane są pieniądze dla Majdanu.

Na zakończenie protestu przed ambasadą Ukrainy ponownie odśpiewano hymn narodowy, a następnie zgromadzeni udali się w kierunku Nowego Światu, gdzie na spotkaniu o godz. 19 kontynuowana była zbiórka pieniędzy na rzecz Ukraińców, która z inicjatywy zgromadzonych rozpoczęła się już przed ambasadą.

Od początku starć antyrządowych demonstrantów z milicją w Kijowie śmierć poniosło co najmniej 70 uczestników protestów. Ukraińskie MSW poinformowało o śmierci 13 milicjantów, a także o przetrzymywaniu 67 milicjantów jako zakładników.

...

Sluszna akcja .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:04, 21 Lut 2014    Temat postu:

Zamieszki w Kijowie. Posiedzenie Rady Najwyższej Ukrainy

Wtargnięciem uzbrojonych w karabiny maszynowe żołnierzy wojsk MSW oraz bójką między posłami mniejszości i większości rozpoczęły się obrady ukraińskiego parlamentu, który szuka dróg wyjścia z targającego państwem kryzysu politycznego.

Chwilę po tym, jak przewodniczący Rady Najwyższej otworzył posiedzenie i oświadczył, że posłowie powinni m.in. przywrócić konstytucję z 2004 r. i przyjąć ustawę o amnestii, MSW podało, że w centrum Kijowa otworzono ogień do milicji.

Rzecznik prasowy tego resortu oświadczył, że nieopodal parlamentu nieznani napastnicy zaczęli strzelać do żołnierzy wojsk wewnętrznych MSW i próbują przedrzeć się do siedziby Rady Najwyższej.

W tym samym czasie przewodniczący Rybak ogłosił przerwę w obradach do godz. 16 czasu ukraińskiego, by posłowie opracowali zmiany konstytucji, które ograniczą uprawnienia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Na wieść o tym w stronę stołu prezydialnego, za którym siedział Rybak, ruszyli deputowani opozycji, żądając, by Rada Najwyższa obradowała bez przerwy, aż do przyjęcia aktów niezbędnych do rozwiązania kryzysu w państwie. Naprzeciwko nich stanęli posłowie rządzącej, prezydenckiej Partii Regionów. Doszło do szarpaniny, w ruch poszły pięści.

W trakcie tej sprzeczki Rybak wykrzyknął "odwołuję przerwę!", po czym deputowani rozeszli się po swych miejscach. Na trybunę wszedł jeden z liderów opozycji Arsenij Jaceniuk, który oświadczył, że do parlamentu wprowadzono uzbrojonych żołnierzy.

- Przed chwilą usunęliśmy z parlamentu uzbrojonych w automaty żołnierzy MSW. Kto wydał polecenie, by ich tutaj wprowadzić? Domagamy się, by uzbrojeni ludzie nie mieli wstępu do parlamentu! - powiedział Jaceniuk.

Polityk zaproponował, by parlament natychmiast przystąpił do pracy nad uchwałą w sprawie zmian w ustawie zasadniczej. "Musimy w ciągu godziny opracować projekt uchwały o powrocie do konstytucji w kształcie z 2004 r. i niezwłocznie ją przegłosować" - oświadczył.

Przed południem czasu lokalnego Rybak ogłosił godzinną przerwę w obradach.

Żądania opozycji

Opozycja żąda również pociągnięcia do odpowiedzialności winnych przelewu krwi na ulicach Kijowa i wypuszczenia wszystkich aresztowanych w trakcie starć. W parlamencie są liderzy opozycji, którzy przez całą noc brali udział w negocjacjach z prezydentem Janukowyczem.

Wczoraj deputowani głosami opozycji i części byłych posłów Partii Regionów uchwalili postanowienie o wycofaniu wojsk i skasowaniu ogłoszonej przez władze operacji antyterrorystycznej.

Powrót do konstytucji ograniczającej władzę prezydenta to jeden z głównych postulatów opozycji. Wczoraj o zamiarze głosowania o ustawie zasadniczej powiadomił deputowany partii Batkiwszczyna Serhij Sobolew. Ponadto ma być mowa o odpowiedzialności prokuratora generalnego za ostatnie wydarzenia.

Opozycja domaga się rozpoczęcia śledztw wobec odpowiedzialnych za przelew krwi w Kijowie. Wczoraj większość Partii Regionów zbojkotowała posiedzenie. Pojawili się tylko nieliczni, kilku ogłosiło swoje wyjście z frakcji Regionów.

Dziś wszyscy posłowie Partii Regionów mają się już stawić w parlamencie. W Radzie najwyższej pojawił się też nieobecny wczoraj szef parlamentu Wołodymyr Rybak.

Kierunek prac parlamentu będzie też pewnie zależał od treści porozumienia między prezydentem i liderami opozycji. Według informacji w ukraińskich mediach Janukowycz utraci cześć władzy w ciągu 48 godzin - to ma być istotą porozumienia między władzą, opozycją i przedstawicielami Unii. Takk przynajmniej twierdzi, powołując się na swoje źródła gazeta "Ukraińska Prawda".

Ograniczenie władzy ma się odbyć poprzez powrót do konstytucji z 2004 roku. Ponadto, jak twierdzi gazeta, Wiktor Janukowycz miał się zgodzić na przedterminowe wybory prezydenckie w grudniu tego roku. W ciągu 10 dni ma powstać nowy rząd.

...

Rada Najwyzsza to zreszta jak w kazdym kraju zbiorowisko robacta chapiacego diety .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:10, 21 Lut 2014    Temat postu:

Awantura w ukraińskiej Radzie Najwyższej

Podczas posiedzenia Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy na sali plenarnej było bardzo gorąco. W parlamencie doszło nawet do ostrej szarpaniny, kiedy jego przewodniczący Wołodymyr Rybak ogłosił przerwę w obradach go godz. 16 czasu ukraińskiego.

Deputowani będą rozpatrywać projekt powrotu do konstytucji z 2004 roku.

Bójka wybuchła między posłami opozycji i większości zdominowanej przez prezydencką Partię Regionów. Opozycjoniści żądali, by Rada Najwyższa obradowała bez przerwy, aż do przyjęcia aktów niezbędnych do rozwiązania kryzysu w państwie. W trakcie sprzeczki Rybak wykrzyknął "odwołuję przerwę!" i deputowani wrócili do pracy.

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Wołodymyr Rybak oświadczył, że dzisiaj parlament powinien przyjąć szereg aktów prawnych, w tym o przywróceniu konstytucji z roku 2004 i o amnestii. - Musimy dziś przyjąć szereg ustaw. Pierwsza sprawa to przywrócenie konstytucji z roku 2004 - powiedział Rybak.

Dodał, że dzisiaj trzeba też przegłosować uchwałę o amnestii.

...

Dopiero jak zgineli ludzie . Tak to kombinowali jak sie ustawic .

Ukraina: Janukowycz ogłosił przedterminowe wybory

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ogłosił, że w jego kraju odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie. Szef państwa poinformował też, że rozpoczyna proces tworzenia rządu jedności narodowej, oraz inicjuje powrót do konstytucji z 2004 roku, która ogranicza uprawnienia prezydenta.

"Ogłaszam, że podejmuję kroki, które są niezbędne, by przywrócić spokój i uniknąć kolejnych ofiar w konflikcie. Oświadczam, że inicjuję wcześniejsze wybory prezydenckie oraz powrót do konstytucji z 2004 roku, co przewiduje podział uprawnień właściwy dla republiki parlamentarnej" - czytamy w oświadczeniu Janukowycza.

....

Od razu mowilem . Po co bylo mordowac ? Teraz jest krew na sumieniu a wybory beda i tak . Glupie jak but po prostu .
Wybory za 3 miesiace .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:13, 21 Lut 2014    Temat postu:

Apel Rusłany Łyżyczko do Donalda Tuska

Ukraińska opozycjonistka i piosenkarka Rusłana Łyżyczko w swojej przemowie na Majdanie zwróciła się do premiera Donalda Tuska i "innych osób mających wpływ na politykę międzynarodową". - Nie możecie wierzyć w nic, co mówi Janukowycz. On mówi, że chce dialogu, a wysyła Berkut i potem wyciągamy kule z ciał jego ofiar - przekonywała działaczka. Jej zdaniem Janukowycza można porównać do Berii.

- Nie można wierzyć Janukowyczowi on nie mówi prawdy - mówiła wczoraj wieczorem Łyżyczko. Dziś kancelaria prezydenta Ukrainy poinformowała, że osiągnięto porozumienie z ministrami UE ws. uregulowania kryzysu na Ukrainie. Mimo tych zapewnień Donald Tusk i szef MSZ Francji zalecili ostrożność.

- Janukowycz tylko gra w jakieś gry. Chcę powiedzieć społeczności międzynarodowej, że nie można mu ufać - przekonywała Łyżyczko. Jej zdaniem prezydent Ukrainy posługuje się "tituszkami" jak armią "terrorystów". - Czemu Janukowycz tylko takich werbuje? Narkomanów, złodziei, pracujących za najniższe wynagrodzenie. Wszyscy ci ludzie tylko strzelają, dźgają nożami, biją i uciekają. To pierwsza kategoria "tituszek" - mówiła.

Opozycjonistka wyróżniła jeszcze dwa rodzaje "terrorystów Janukowycza". - Druga kategoria to mafiozi gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy - przekonywała. Według niej trzecią kategorię stanowią ludzie często uzależnieni od alkoholu.

- Proszę wszystkich ludzi mających wpływ na politykę, aby zobaczyli co tu się dzieje. To nie jest wojna, ci ludzie tutaj na Majdanie są pokojowo nastawieni. Broń jest w rękach Berkutu, a my odpieramy ich tarczami i kijami. To nie wojna, to strzelanie do prostych, bezbronnych ludzi. Ilu więcej ludzi będzie musiało tutuj umrzeć? - pytała Łyżyczko.

Działaczka porównała Janukowycza do Ławrientija Berii. - Na Janukowycza można patrzeć jak na Berię, prawa rękę policyjną Stalina. Pozwala bandytom dręczyć naród. Używają gazu pieprzowego przeciwko ludziom - mówiła. Beria był szefem NKWD odpowiedzialnym m.in. za "wielką czystkę" z czasów Józefa Stalina w ZSRR oraz za mord na polskich oficerach w Katyniu.

- Próbują podzielić Ukrainę na wschodnią i zachodnią, stworzyć sztuczną panikę na Ukrainie. Tituszki strzelają do ludzi, zamykają drogi i firmy. Ale to sztuczna panika. Nawet podczas wojny metro było otwarte, bo ludzie mogli się tam schować. Janukowycz myśli, że może wywołać panikę. Ludzie nie poddawajcie się mu! Proszę wszystkich Ukraińców: największą naszą bronią jest jedność. Mogą nas zabić, ale za nami przyjdą kolejni ludzie! - apelowała Łyżyczko na kijowskim Majdanie.

Kolejny dzień na Ukrainie mija pod znakiem protestów, walk na ulicach Kijowa i niepokojów w całym kraju.

...

Znamy go to socjo i psycho pata .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:17, 21 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: widok z lotu ptaka na zamieszki w Kijowie

Telewizja CNN dotarła do nagrania wykonanego przez bezzałogowy samolot przelatujący nad kijowskim Majdanem. Z zupełnie innej perspektywy widać skalę protestów i zniszczeń w ukraińskiej stolicy.

Wczorajszy dzień był najbardziej krwawy w dotychczasowej historii wewnętrznego konfliktu na Ukrainie. Według danych opozycyjnych służb medycznych, w starciach z siłami bezpieczeństwa zginęło w Kijowie od 70 do stu osób, a setki zostało rannych. Ministerstwo zdrowia Ukrainy twierdzi natomiast, że od wtorku w starciach w Kijowie zginęło 75 osób. Według danych resortu, 571 protestujących zostało rannych, z czego 363 trafiło do szpitali. Wczoraj nad ranem ministerstwo podawało, że ofiar śmiertelnych jest 28. Oznacza to, że tylko wczoraj podczas krwawych zamieszek miało zginąć 47 osób.

Ukraiński parlament - Rada Najwyższa - zdołał wczoraj wieczorem przyjąć uchwałę w sprawie zakazu prowadzenia w kraju "operacji antyterrorystycznej". Rada, która zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu, zdecydowała też o zakazie użycia broni palnej przez milicję oraz odebrała prezydentowi uprawnienia do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Pobito wziętych za "tituszków" ochroniarzy unijnych ministrów

Ukraiński Urząd Ochrony Rządu poinformował, że aktywiści Euromajdanu zatrzymali i pobili ukraińskich ochroniarzy oddelegowanych do zapewnienia bezpieczeństwa ministrom spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Polski; ochroniarzy wzięto za tzw. tituszków.

Poinformowała o tym agencja Interfax-Ukraina. "Tituszki" to dresiarze działający na zlecenie władz.

W komunikacie ukraińskiego Urzędu Ochrony Rządu napisano, że do incydentu doszło na jednej ze stacji metra, w rezultacie czego "zostały uszkodzone środki transportu, którymi poruszali się funkcjonariusze".

Ukraiński UOR zwrócił się do liderów partii opozycyjnych z prośbą, by przyczynili się do uwolnienia zatrzymanych funkcjonariuszy i by to uczynili, jak napisano, "w imię uniknięcia nieporozumień z wysłannikami Unii i zapobiegnięcia skandalowi międzynarodowemu, a także w celu kontynuowania przez funkcjonariuszy ich zadań".

Nie podano, ilu funkcjonariuszy zatrzymano przez pomyłkę.

....

Czym oni sie roznia od tituszkow ? Jeden pan ktory placi .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:22, 21 Lut 2014    Temat postu:

Krakowskie szpitale przyjmą rannych z Ukrainy?

- Jeżeli będzie taka potrzeba, zorganizujemy pomoc dla Ukrainy - deklarował w porannej rozmowie Radia Kraków przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider.

Przewodniczący krakowskiej Rady dodał, że Kraków będzie też gotowy na przyjęcie uchodźców. Radni zaczęli sesję minutą ciszy dla ofiar konfliktu na Ukrainie. Przed ukraińskim konsulatem płoną świece, przyniesione przez krakowian.

Kilkadziesiąt osób przed konsulatem ukraińskim w Krakowie, apel krakowskiej Rady Miasta o dialog. Co jeszcze możemy zrobić w Krakowie?

- Myślę, że poza symbolicznymi gestami jak minuta ciszy, powinniśmy się zastanowić, jak pomóc Ukraińcom w Polsce, młodzieży i ludziom dorosłym. Oni są w szoku. To jedna rzecz. Druga to pomysł, żeby otworzyć krakowskie szpitale na przyjęcie osób rannych. To trzeba jednak sprawdzić - zadeklarował Kośmider.

Jak zauważył, sytuacja na Ukrainie wymaga takiej pomocy. Dlatego potrzebna jest zbiórka opatrunków i ubrań.

- Musi być także nacisk na Unię Europejską. Polska elita polityczna jednolicie i solidarnie występuje, żeby wymusić na Ukrainie uspokojenie sytuacji. Naszą rolą jest popieranie tego. Polska się zjednoczyła, ale musimy oddziaływać na inne kraje, żeby nasze solidarne wystąpienie zmusiło strony konfliktu do dyskusji. To co się dzieje jest fatalne - powiedział przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Na pytanie dziennikarzy, czy były już jakieś rozmowy w sprawie otwarcia krakowskich szpitali Kośmider powiedział, że na ten temat na razie były tylko pytania. - My mamy pewne przepisy, ale to jest jakaś perspektywa, która została wczoraj zgłoszona - dodał. Zaznaczył, że nie chce mówić jeszcze o szczegółach przedsięwzięcia.

MSW i Podkarpacie deklaruje gotowość do przyjęcia uchodźców. Kraków też powinien o tym pomyśleć.

- Mamy tutaj dużo studentów, warto ich otoczyć opieką. Jakby była taka potrzeba to powinniśmy przyjąć uchodźców - powiedział Kośmider.

....

Jak zwykle Polska ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:24, 21 Lut 2014    Temat postu:

Kieleccy radni: będą stypendia dla ukraińskich studentów

Kieleccy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę ustanawiającą stypendia dla studentów uczelni wyższych z Kielc, będących absolwentami szkół średnich i wyższych z miasta partnerskiego Winnica w środkowej Ukrainie.

Jak wyjaśniał dziennikarzom przewodniczący rady miasta Tomasz Bogucki na ten cel w budżecie miasta zabezpieczone zostanie w 2014 roku 25 tys. zł.

Obecnie w Kielcach studiuje pięć osób z Winnicy. Stypendium w wysokości 504 zł miesięcznie na osobę będą mogli pobierać od marca br.

- Bardzo dużo młodych osób z Winnicy, chciałoby studiować w Kielcach, zwłaszcza te, mające polskie korzenie – wyjaśnił.

Według przewodniczącego w przyszłości, w zależności od możliwości finansowych miasta, można rozszerzyć fundusz stypendialny na większą liczbę studentów, także z innych miast partnerskich Kielc.

Stypendia mają też pomóc w poprawie wskaźnika określającego liczbę obcokrajowców studiujących na kieleckich uczelniach.

Miasto partnerskie Kielc - Winnica jest stolicą obwodu winnickiego na wschodnim Podolu. Zamieszkuje je około 370 tys. mieszkańców. Jak napisano na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce, "partnerstwo pomiędzy regionami kieleckim i winnickim zawiązane zostało jeszcze w 1958 r. Pierwsza umowa dotycząca współpracy miast Kielce i Winnica podpisana została w roku 1974".

W grudniu w centrum Kielc na znak solidarności z protestującymi Ukraińcami, zawisło sto żółto-niebieskich flag. Obecnie powiewają one m.in. na kieleckim ratuszu przy Rynku.

...

Prosze znow Polska .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:26, 21 Lut 2014    Temat postu:

Tomasz Pajączek | Onet
W niedzielę we Wrocławiu odbędzie się wiec poparcia dla Ukraińców

Wrocławianie organizują wiec poparcia dla Ukraińców. W najbliższą niedzielę odbędzie się pokojowy marsz ulicami miasta. Organizatorzy proszą mieszkańców o przynoszenie ze sobą świec i zniczy. W ten sposób chcą uczcić pamięć zmarłych podczas zamieszek na Ukrainie.

To ma być wiec poparcia dla Ukraińców walczących o prawa obywatelskie i wybór europejski. Pokojowy marsz ruszy w niedzielę 23 lutego z pl. Biskupa Nankiera – skąd wszyscy zgromadzeni przejdą do Rynku. Na Facebooku udział w marszu już zadeklarowało prawie 600 osób. Początek o godzinie 11.30.

- W trakcie wiecu będzie ogłoszone jak najskuteczniej pomóc teraz rannym i represjonowanym w Kijowie i innych miastach Ukrainy – zapowiadają organizatorzy. Proszą też mieszkańców o przynoszenie ze sobą świec i zniczy, żeby w ten sposób uczcić pamięć wszystkich zmarłych podczas zamieszek na Ukrainie. I jak dodają – mile widziane są również ukraińskie, polskie i europejskie flagi oraz plakaty.

Przyłączyć się do pokojowego marszu może każdy. Współorganizatorami marszu są Ośrodek Współpracy Europejskiej, Fundacja Sapere Aude, Komitet Wsparcia Ukrainy oraz European Cooperation Centre.

Przypomnijmy, już wczoraj m.in. z inicjatywy prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza powstał Komitet Wsparcia Ukrainy, który prowadzi publiczną zbiórkę. Środki w dowolnej kwocie można wpłacać na nr konta 18 1240 1037 1111 0010 4591 0813 wpisując w tytule „Pomoc dla Ukrainy”.

Komitet zaapelował także do wrocławian, o pomoc w przyjęciu w swoich domach represjonowanych osób. Każdy, kto chce pomóc proszony jest o kontakt z Maciejem Makulskim na adres: [link widoczny dla zalogowanych], albo dzwoniąc pod numer 691 849 726 lub 71 342 16 81 w. 26.

...

Prosze jaki odzew !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:30, 21 Lut 2014    Temat postu:

Szpital MSW w Jeleniej Górze przyjmie rannych z Kijowa

Szpital przyjmie rannych z Kijowa

Jeleniogórski szpital MSW jest gotowy na przyjęcie ofiar zamieszek na Ukrainie.

Dyrektor Elżbieta Zakrzewska mówi, że może przyjąć około 40 osób. Szpital - jak dodaje - specjalizuje się w leczeniu załamań nerwowych na skutek stresu, w tym także wojennego. Placówka jest przygotowana, by przyjąć Ukraińców. W przeszłości leczyli się tu między innymi ratownicy z kopalni Halemba.

Szpitale podległe MSW w całym kraju są przygotowane na ewentualne przyjmowanie poszkodowanych Ukraińców.

Według informacji przekazanych nam przez rzecznika służby zdrowia MSW Jarosława Buczka, obecnie 11 pacjentów z Kijowa przyjął szpital w Warszawie, kolejnych trzech pacjentów jeszcze dziś ma być przetransportowanych do stolicy.

...

Tak slusznie .

Papież zaproponował, by skierować przesłanie do kardynałów z Ukrainy

Podczas spotkania z Kolegium Kardynalskim papież Franciszek zaproponował, aby gremium to wystosowało przesłanie do kardynałów z Ukrainy, którzy - jak podkreślił - "tak cierpią i mają tyle trudności" w swej ojczyźnie. Purpuraci poparli tę inicjatywę.

- Chciałbym, nie tylko we własnym imieniu, ale również w imieniu wszystkich kardynałów, przesłać pozdrowienie kardynałom ukraińskim – kardynałowi (Marianowi) Jaworskiemu, arcybiskupowi emerytowi Lwowa, i kardynałowi (Lubomyrowi) Huzarowi, emerytowanemu arcybiskupowi większemu Kijowa, którzy w tych dniach tak cierpią i mają tak wiele trudności w swojej ojczyźnie - powiedział papież rozpoczynając swe przemówienie do ponad 150 kardynałów, przybyłych do Watykanu na konsystorz.

- Może dobrze będzie wystosować takie przesłanie w imieniu wszystkich: czy zgadzacie się na to wszyscy? - zapytał Franciszek kardynałów z całego świata. Obecni w Auli Synodu w Watykanie zareagowali na te słowa oklaskami.

...

Tak rola duchownych jest duchowosc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:33, 21 Lut 2014    Temat postu:

Obwód zakarpacki wypowiedział posłuszeństwo Janukowyczowi

Sytuacja na Ukrainie zaostrza się z każdą godziną

"Ogłaszamy obwód zakarpacki wolnym od władzy Wiktora Janukowycza. Cofamy uprawnienia rejonowej i okręgowej administracji Zakarpacia" - napisała w uchwale rada obwodu zakarpackiego. W tym samym akcie stworzyła ona region, w którym będą przestrzegane demokratyczne swobody. Miejscowi politycy domagają się także ustąpienia prezydenta Ukrainy. Ich zdaniem wypowiedział on wojnę własnemu krajowi.

Protesty przeciwko ukraińskim władzom trwają nie tylko w Kijowie, ale i w innych miastach. Zwolennicy opozycji zablokowali w Dniepropietrowsku na wschodzie kraju pociąg z żołnierzami, jadącymi do Kijowa. Kilkuset ludzi weszło na tory kolejowe i zatrzymało pociąg, wiozący żołnierzy brygady powietrzno-desantowej z Dniepropietrowska. Następnie odczepili wagon z żołnierzami. Jak twierdzą przedstawiciele miejsowej opozycji, nie doszło do użycia siły. Żołnierze wysiedli z pociągu i wrócili samochodami do jednostki.

W Winnicy ostrzelano manifestantów, którzy zebrali się przed delegaturą Służby Bezpieczeństwa. Jedna osoba została ranna w nogi. Natomiast w siedzibie Służby Bezpieczeństwa w Czerkasach zamaskowani ludzie palili dokumenty. Nie jest jasne, czy byli to manifestanci, czy funkcjonariusze. W Kałuszu na zachodniej Ukrainie milicjanci oddali demonstrantom, pikietującym komendę, swoje tarcze i hełmy.

W kilku miastach Ukrainy rozwiązały się frakcje rządzącej Partii Regionów w lokalnych radach. Tak było między innymi w Użgorodzie i Równem.

Liczba ofiar walk w centrum Kijowa przekroczyła 70 - podały służby medyczne ukraińskiej opozycji. Według źródeł oficjalnych od wtorku zginęło 67 osób. Władze Kijowa zaapelowały do mieszkańców o zachowanie ostrożności i pozostanie w domach. Informacje o bilansie ofiar w Kijowie są sprzeczne. Doktor Ołeh Musij, koordynujący działania ekipy medycznej antyrządowych demonstrantów, poinformował, że w starciach z milicją zginęło co najmniej 70 uczestników protestów i że ostateczna liczba ofiar może się okazać większa.

Wiceszef partii Batkiwszczyna Ołeksandr Turczynow podał, że od początku zamieszek w Kijowie zginęło co najmniej 100 osób. Ukraińskie MSW podało po południu, że antyrządowi demonstranci w Kijowie przetrzymują 67 milicjantów jako zakładników. Resort poinformował też, że milicji wydano broń z ostrą amunicją. "W celu uwolnienia zakładników milicja ma prawo użyć swojej broni" - napisało MSW w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej MSW Ukrainy władze Kijowa zaapelowały wcześniej do mieszkańców o zachowanie ostrożności i pozostanie w domach. "Najlepiej obecnie ograniczyć poruszanie się własnymi środkami lokomocji albo w ogóle nie wychodzić z domu. Takie środki ostrożności mają związek z tym, że na ulicach Kijowa znajdują się uzbrojeni i agresywni ludzie" - napisano w oświadczeniu.

Wezwani przez Witalija Kliczkę, jednego z liderów opozycji, deputowani stawili się w parlamencie Ukrainy po południu, by podjąć decyzje w sprawie wyjścia z kryzysu.

W obliczu krwawych zajść szef kijowskiej administracji państwowej Wołodymyr Makiejenko opuścił rządzącą prezydencką Partię Regionów. - Jestem gotów zrobić wszystko, aby powstrzymać bratobójczą walkę i masakrę w sercu Ukrainy, na Majdanie Niepodległości. Życie ludzkie musi stanowić najwyższą wartość w naszym kraju i nic nie może podważać tej zasady - oświadczył Makiejenko.

Zamieszki w Kijowie rozpoczęły się ponownie dziś rano; demonstranci ścierali się z siłami rządowymi. Obie strony oskarżają się o sprowokowanie starć i złamanie ogłoszonego w środę rozejmu. Milicyjne siły specjalne Berkut zarzuciły demonstrantom wykorzystywanie ostrej amunicji i wycofały się w czwartek rano z centrum Kijowa. Manifestanci zajęli opanowany jeszcze we wtorek przez Berkut Ukraiński Dom na Placu Europejskim.

W wielu ukraińskich miastach pojawiły się olbrzymie kolejki pragnących podjąć pieniądze z bankomatów i banków, tworzą się też kolejki w sklepach z artykułami pierwszej potrzeby - piszą korespondenci Interfax-Ukraina.

...

Dlatego Januk nie mial szans pol kraju bylo ostro przeciw . Sily milicji z zachodu SA PRZECIW !!! MILICJI !!! A teraz to juz i na wschodzie nie ma poparcia . Glupota niesamowita .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:40, 21 Lut 2014    Temat postu:

Halicki | Onet
Zbiórki, centrum informacji, koncert. Warszawa pomaga Ukrainie

Coraz więcej organizacji i instytucji włącza się w pomoc dla demonstrantów na Ukrainie. W Warszawie prowadzone są zbiórki pieniędzy i leków, akcje poparcia, szykuje się maraton pisania listów, powstało też Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy. W stołecznym szpitalu leczeni są ranni podczas starć na Majdanie.

Ruszyło Centrum Informacyjne

W piątek, 21 lutego, uruchomione zostało w Warszawie Centrum Informacyjne dla Obywateli Ukrainy. Mieści się w lokalu przy ul. Nowy Świat 63, który był wcześniej siedzibą "Krytyki Politycznej". Udostępnił go stołeczny Ratusz. Obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać tam pomoc prawną, psychologiczną oraz informacje m.in. o opiece medycznej, socjalnej, a także wsparcie tłumaczy. Punkt będzie czynny przez siedem dni w tygodniu, w godz. 8-18.

Centrum jest wspólną inicjatywą Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Poczucie solidarności nakazuje nam udzielanie pomocy wszystkim tym, którzy zostali poszkodowani w związku z działaniami na rzecz przestrzegania praw człowieka na Ukrainie – mówi Jacek Kozłowski.

- Chcemy, aby ci, którzy muszą schronić się poza granicami Ukrainy mieli do dyspozycji miejsce, w którym uzyskają poradę prawną, informację o polskich przepisach imigracyjnych czy po prostu wsparcie psychologa. Naszymi partnerami są organizacje pozarządowe, które bardzo zaangażowały się w ten projekt – dodaje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pomogą z wizami i statusem uchodźcy

Osoby potrzebujące pomocy mogą się połączyć z Centrum poprzez bezpłatny numer 987 oraz 519 047 300 (opłata wg stawek operatora). Pracownicy poszczególnych instytucji (m.in. Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego czy straży granicznej), przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz wolontariusze udzielą im potrzebnych informacji, także w języku ukraińskim i rosyjskim.

Wspomniany Wydział Spraw Cudzoziemców MUW będzie udzielał obywatelom Ukrainy informacji o przepisach i procedurach dotyczących możliwości legalizacji pobytu – m.in.: o przedłużeniu wizy, zezwoleniach na zamieszkanie na czas oznaczony, osiedlenie się, czy pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej. Natomiast funkcjonariusze straży granicznej będą służyć radą m.in. w kwestii możliwości ubiegania się o ochronę międzynarodową, w tym składania wniosków o nadanie statusu uchodźcy.

W lokalu przy Nowym Świecie 63 dostępni będą także przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, m.in. Fundacji Otwarty Dialog, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, Towarzystwa Demokratycznego Wschód, Fundacji Edukacji dla Demokracji FED, Fundacji Aktywnych Inicjatyw Rozwoju. W inicjatywę tworzenia Centrum zaangażowały się również m.in.: Fundacja "Ocalenie", Fundacja Rozwoju "Oprócz Granic", Stowarzyszenie Integracji Cudzoziemców, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja "Nasz Wybór", Międzynarodowa Organizacji ds. Migracji.

Pieniądze, żywność, leki

W Warszawie organizowane są różne zbiórki na rzecz poszkodowanych na Ukrainie. Caritas Polska apeluje o pieniądze na zakup leków i żywności, Fundacja "Otwarty Dialog" zbiera fundusze na działanie misji obserwacyjnej na Ukrainie i leki, a Fundacja "Edukacja dla Demokracji" zebrane pieniądze przekaże na pomoc osobom represjonowanym i rannym w czasie starć z milicją.

O pomoc dla dziennikarzy i wolnych mediów na Ukrainie apeluje z kolei Press Club Polska i Fundacja Reporterów – Centrum Wspierania Dziennikarstwa w Europie Wschodniej. Zebrane fundusze mają być przeznaczone zarówno na pomoc medyczną, jak i prawną.

Ranni Ukraińcy w szpitalu MSW

Do Warszawy trafiają też Ukraińcy ranni podczas demonstracji na kijowskim Majdanie. Leczeni są w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW. – Do tej pory przyjęliśmy w sumie 14 obywateli Ukrainy. Udzielona im została przede wszystkim pomoc okulistyczna i ortopedyczna. Nie mieli ran postrzałowych – mówi Onetowi Jarosław Buczek, rzecznik prasowy Służby Zdrowia MSW.

W piątek mają przyjechać do Warszawy kolejni ranni Ukraińcy. – Będą to prawdopodobnie cztery osoby. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie kolejnych poszkodowanych z Ukrainy – deklaruje Jarosław Buczek.

Znicze, marsz i koncert

Ważne są też gesty solidarności z demonstrantami zza naszej wschodniej granicy. Mieszkańcy stolicy wciąż przynoszą kwiaty i znicze pod Ambasadę Ukrainy w al. Szucha, a wieczorami odbywają się tam spontaniczne manifestacje poparcia. W symbolicznym geście solidarności stołeczny Ratusz postanowił też podświetlić Pałac Kultury i Nauki na żółto i niebiesko, czyli w barwach narodowych Ukrainy. Tak będzie codziennie, do odwołania.

W niedzielę, 23 lutego, w Warszawie planowany jest marsz poparcia dla Ukrainy. Pokojowa manifestacja ma wyruszyć o godz. 13 z pl. Zamkowego. Natomiast w poniedziałek, 3 marca, stołeczny Ratusz, wraz z Komitetem Obywatelskim Solidarności z Ukrainą oraz Związkiem Ukraińców w Polsce, organizuje specjalny koncert poświęcony ofiarom Majdanu. Szczegóły wkrótce.

....

Polska pomaga !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:43, 21 Lut 2014    Temat postu:

Stan Olesi Żukowskiej znacznie się poprawia

Pozytywne wieści z Kijowa. Postrzelona przez snajpera sanitariuszka Majdanu Olesia Żukowska, której dramatyczne zdjęcia wczoraj obiegły cały świat, żyje, jest po operacji i z każdą chwilą czuje się lepiej.

"Umieram" - napisała w czwartek tuż przed południem na Twitterze i na W Kontaktie, rosyjskim odpowiedniku Facebooka. 21-letnia sanitariuszka, wcześniej aktywna na portalach społecznościowych, od tego czasu zamilkła.

Ściskający za gardło wpis, okraszony fotografiami zakrwawionej, poważnie rannej w szyję Żukowskiej, momentalnie podchwyciły media z całego świata. Przekazał był tym dramatyczniejszy, że w pewnej chwili pojawiła się informacja, że dziewczyna zmarła.

Na szczęście po kilku godzinach wiadomość została zdementowana przez osoby z otoczenia dzielnej sanitariuszki, która wcześniej niosła pomoc innym, a teraz sama jest w potrzebie.

Stan Olesi Żukowskiej rzeczywiście był ciężki, ale wczoraj przeszła operację, która zakończyła się pomyślnie. A jeszcze lepsze wiadomości nadeszły z Kijowa dziś rano.

- Zdrowie Olesi znacznie się poprawia. Jutro, jeśli wszystko będzie dobrze, przeniosą ją na zwykłą salę - poinformowała jej koleżanka Jarina Wodianicka, która w porozumieniu z rodzicami Żukowskiej za pośrednictwem W Kontaktie zbiera pieniądze na rzecz jednej z bohaterek Majdanu.

Kolejny dzień na Ukrainie mija pod znakiem protestów, walk na ulicach Kijowa i niepokojów w całym kraju. Przez noc z czwartku na piątek trwały w Kijowie rozmowy w administracji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza ws. rozwiązania kryzysu politycznego w tym kraju. W spotkaniu uczestniczyli szefowie dyplomacji Polski i Niemiec: Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier oraz przywódcy opozycji ukraińskiej.

Wczoraj poinformowano, że osiągnięto porozumienie z ministrami UE ws. uregulowania kryzysu na Ukrainie. Podpisanie bądź parafowanie tekstu ma nastąpić dzisiaj. Jednak politycy twierdzą, że do pokoju jeszcze daleko. Jak sprecyzowała ukraińska telewizja, porozumienie między władzami a opozycją przewiduje przedterminowe wybory prezydenckie, utworzenie rządu koalicyjnego i reformę konstytucyjną.

...

To cieszy SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:47, 21 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: opozycja opublikowała zdjęcia osób, które zginęły w starciach z milicją

Na Twitterze pojawiają się od wczoraj zdjęcia i nazwiska osób, które zginęły podczas czwartkowych starć z milicją w centrum Kijowa. Na swoim profilu zamieszcza je Sztab Sprzeciwu Narodowego.

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj wieczorem, iż w starciach między demonstrantami i milicją w Kijowie zginęło od wtorku 75 osób. Wcześniejszy oficjalny bilans mówił o 67 ofiarach śmiertelnych. Według opozycji tylko w czwartek zginęło w Kijowie ponad 70 osób.

W ogłoszonym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że 76 osób znajduje się w szpitalach w stanie ciężkim.

Wyższą liczbę ofiar śmiertelnych podały w czwartek służby medyczne opozycji. Doktor Ołeh Musij, koordynujący działania ekipy medycznej antyrządowych demonstrantów, poinformował, że w czwartkowych starciach zginęło co najmniej 70 uczestników protestów, a ostateczna liczba ofiar może się okazać większa. Ponad 500 osób zostało rannych.

Z kolei wiceszef opozycyjnej partii Batkiwszczyna Ołeksandr Turczynow powiedział w czwartek, że od początku zamieszek w Kijowie zginęło co najmniej 100 osób.

Na profilu Sztab Sprzeciwu Narodowego pojawiły się 24 nazwiska osób, które zginęły w starciach z milicją. Przy kilkunastu z nich zamieszczono także zdjęcia.

....

Sergiej Bondarew, Andrij Mowchan, Oleksandr Kapinos, Ołeksandr Krapaczenko, Igor Kostenko, Bogdan Solczak, Wasilij Moiseij

Oni zginęli w starciach z milicją -

Ołeksandr Plekanow, Walerij Brezdenjuk, Igor Serdiuk, Roman Toczin, Oleg Usznewicz, Sergiej Didicz, Wiktor Czmilenko, Roman Gurik

....

OTO NIEKTORE NAZWISKA !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:49, 21 Lut 2014    Temat postu:

Dziennikarz Wiaczesław Weremij zginął podczas zamieszek na Ukrainie

Jedną z ofiar zamieszek w Kijowie jest dziennikarz "Vesti" Wiaczesław Weremij. Miesiąc temu ekipa Onetu rozmawiała z nim o sytuacji na Ukrainie. Marcin Wyrwał, który w styczniu spotkał się z Weremijem nie ukrywa zdziwienia. - Wiaczesław był bardzo rozsądnym człowiekiem - mówi.

Przyjaciel Weremija, fotograf Sergii Kharczenko uważa, że dziennikarz padł ofiarą płatnych bandytów na usługach władzy zwanych tituszkami. Fotograf relacjonuje, że Weremij jechał taksówką, w pewnym momencie taksówkarz zwolnił, a do auta podbiegła grupa mężczyzn, otworzyli drzwi i wyciągnęli Wiaczesława i zaczęli bić. Potem dziennikarz znalazł się w szpitalu, gdzie zmarł. Okazało się, że został postrzelony w klatkę piersiową.

33-letni Weremij zostawił żonę i trzyletniego synka.

....

Cena wolnosci .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 39 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy