Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:31, 21 Lut 2014    Temat postu:

Milicjant strzela z kałasznikowa do demonstrantów

Centrum Kijowa wygląda jak strefa wojny. Nad ranem wybuchły gwałtowne walki. Padają strzały. Milicja wycofała się z okolic Majdanu, ale na ulicach Kijowa cały czas dochodzi do starć między demonstrantami a milicją i Berkutem. Ekipa TVN24 zarejestrowała dramatyczny moment, gdy jeden z funkcjonariuszy Berkutu ostrzeliwał demonstrantów z kałasznikowa.

....

Deputowana o nagraniu ze strzelającym fałszywym milicjantem

Niezależna ukraińska deputowana Inna Bohosłowska poinformowała o wideo, na którym człowiek w mundurze oddziałów milicji Berkut strzela z broni automatycznej do obrońców kijowskiego Majdanu, a potem odwraca się i otwiera ogień do swych kolegów.

Bohosłowska 30 listopada zeszłego roku wystąpiła z proprezydenckiej Partii Regionów w reakcji na brutalne rozpędzenie prounijnej demonstracji w Kijowie.
- Ten człowiek jest ubrany jak funkcjonariusz Berkuta, ale to nie berkutowiec - podkreśliła Bohosłowska przemawiając w parlamencie. - Mamy to nagranie wideo i będziemy musieli je przeanalizować - powiedziała.

....

STRZELAL W OBIE STRONY !!! SZOK !!! O CO TU CHODZILO ? I KTO ZA NIM STOI ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:35, 21 Lut 2014    Temat postu:

Łukasz Warzecha: Wiktor Janukowycz i Wojciech Jaruzelski - zbrodniczy bliźniacy

Wojsko strzela do ludzi. Padają trupy. Milicja bezlitośnie bije, niezależnie od wieku i płci. Także strzela. Ludzie, którzy domagają się wolności, umierają na ulicach w kałużach krwi. Brzmi znajomo? Ale to niekoniecznie Ukraina AD 2014. To także Polska Rzeczpospolita Ludowa AD 1970 czy 1981 - pisze Łukasz Warzecha w WP.PL.

Niedawno wziąłem udział w konferencji na temat skutków Okrągłego Stołu, którą w sejmie zorganizowała Solidarna Polska. Na sali było sporo młodych ludzi - na oko w wieku licealnym. To by znaczyło, że Okrągły Stół to dla nich historia, której sami nie przeżyli, zaś stan wojenny jawi im się jako wręcz prehistoria, równie odległa co II wojna światowa albo i konfederacja barska.

Zdawałem sobie sprawę, że długie przemówienia do nich nie trafią, starałem się więc przedstawić sprawę w sposób obrazowy. Z Okrągłym Stołem - wyjaśniałem - było trochę jak z sytuacją z jakiegoś ponurego thrillera. Proszę sobie wyobrazić, że bohater filmu zostaje uprowadzony i przez lata jest przetrzymywany w lochu czy piwnicy przez swojego okrutnego oprawcę. Oprawca regularnie bije, głodzi, gwałci i dręczy na wszelkie możliwe sposoby. Każdą próbę oporu okrutnie karze. W końcu jednak trochę łagodnieje, może zacząwszy wierzyć, że uwięziony nie jest już w stanie mu się przeciwstawić. Pewnego dnia oznajmia: "Umówmy się, że ja wypuszczę cię z domu, ale tylko na jeden dzień. Trochę sobie pospacerujesz, a wieczorem wrócisz do piwnicy. Tylko nie zawiadamiaj policji!".

Więzień korzysta z oferty. Wychodzi, przez cały dzień korzysta z chwilowej wolności, po czym wieczorem posłusznie wraca do swojego więzienia. Co powiedzielibyśmy o kimś takim? Że jest kompletnym idiotą. Albo, że cierpi na ciężki przypadek syndromu sztokholmskiego, czyli uwielbienia ofiary dla swojego oprawcy, czego najsłynniejszym przykładem była Patricia Hearst, w latach 70. porwana przez amerykańską lewacką bojówkę, do której następnie przystała. Przecież - co jest oczywiste dla każdego trzeźwo myślącego - z bandytą się nie umawiasz. Zawarte z nim porozumienie nijak cię nie wiąże i należy wykorzystać pierwszą możliwą okazję, aby uciec i sprowadzić pomoc. A jeśli się inaczej nie da - bandytę zabić, by się ratować.

Tymczasem dawna opozycja głównego nurtu zachowała się dokładnie jak posłusznie wracający wieczorem do swojego więzienia nieszczęśnik. Syndrom sztokholmski to najłagodniejsza diagnoza. Owszem, rozmowy Okrągłego Stołu były szansą i należało do nich usiąść. Ale utrzymywanie w mocy zawartych podczas nich - oraz w fazie poprzedzającej, nawet ważniejszej - porozumień, gdy było już jasne, że Polacy masowo odrzucili w częściowo wolnym głosowaniu komunistów, było absurdem, głupotą, a może nawet formą zdrady.
Dlaczego zacząłem od współczesnej Ukrainy? Bo dziś ogromna część Polaków przeżywa głęboko to, co się tam dzieje. Wśród tych, którzy się tymi wydarzeniami interesują, trudno chyba znaleźć osoby, które nie uważałyby, że Janukowycz powinien ponieść odpowiedzialność za rozlew krwi własnych obywateli. To się wydaje oczywiste, choć pamiętajmy, że wygrał wybory, co do których nie było zasadniczych zastrzeżeń. Jak to zatem możliwe, że często ci sami ludzie, w części całkiem młodzi, nie są równie stanowczy w kwestii polskich zbrodniarzy? A przecież ich legitymacja do jakichkolwiek siłowych działań była znacznie mniejsza niż legitymacja, bądź co bądź, demokratycznie wybranego Janukowycza - była właściwie zerowa. Ich nikt nie wybierał - zostali Polakom narzuceni.

Gdy piszę te słowa, ukraińska opozycja informuje o być może nawet 100 ofiarach najnowszych starć. W grudniu 1970 r., gdy ministrem obrony jest Wojciech Jaruzelski, wojsko strzela do robotników, idących do pracy w stoczni, o co apelował do nich wicepremier PRL Stanisław Kociołek. W sumie w starciach z wojskiem i milicją ginie ponad 40 osób, ponad 1000 jest rannych. 11 lat później, gdy Jaruzelski jest faktycznym dyktatorem, w szturmie na kopalnię "Wujek" śmierć ponosi dziewięciu górników. Ofiar reżimu jest oczywiście znacznie więcej, w tym mnóstwo o mało dziś znanych nazwiskach.

Wtedy w Polsce i dziś na Ukrainie władza zabija własnych obywateli w obronie swojego stanu posiadania, swoich przywilejów, stanowisk, komfortu. A może po prostu życia. Jest jednak różnica. Janukowycz jest na razie poza zasięgiem sprawiedliwości. Jaruzelski, Kociołek, Kiszczak i inni uczestnicy przestępczego związku, jakim była komunistyczna dyktatura, mogli odpowiedzieć za swoje czyny, gdyby dawna polska opozycja po 1989 roku nie zachowała się jak ofiara, naznaczona syndromem sztokholmskim.

Sprawa jest w gruncie rzeczy prosta. Jeśli dziś potępiamy Janukowycza, współczujemy Ukraińcom, chcemy im pomóc - nie możemy zarazem uważać, że peerelowskich zbrodniarzy trzeba zostawić w spokoju. Chyba że lubimy być skrajnie niekonsekwentni.

...

Jest jedna roznica ... GORBACZOW !!! Na Ukrainie Putin co mowil ? Kill more ...
A Gorbaczow . ? NO MORE KILLS !!! Co by bylo gdyby z Moskwy szlo do Jaruzela Kill more ? To Gorbaczow wymusil Okragly Stol o czym sie nie mowi po 89 . Zeby nie zaciemniac swietlanego wizerunku Jaruzela np. z Wyborczej .
Prawda jest taka ze Gorbaczow powstrzymywal sadyzm Jaruzela i spolki .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:42, 22 Lut 2014    Temat postu:

Rosja wzywa UE do zdystansowania się wobec radykałów na Ukrainie

Siergiej Ławrow - Agencja Gazeta

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał Unię Europejską do zdystansowania się wobec radykałów na Ukrainie. Apel ten wystosował wieczorem w rozmowie telefonicznej z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton. Jednocześnie deklarację współpracy z nowymi władzami Ukrainy złożyła rosyjska Duma Państwowa.

O przebiegu rozmowy poinformowało rosyjskie MSZ na swojej stronie internetowej.

Według ministerstwa "strony szczegółowo omówiły sytuację na Ukrainie, w tym oceniły porozumienia osiągnięte przez władze tego kraju z przedstawicielami opozycji, a także perspektywy ich realizacji w warunkach trwającej aktywności sił ekstremistycznych".

"Siergiej Ławrow stanowczo potępił działania radykałów, na których spoczywa główna odpowiedzialność za przemoc i ofiary w ludziach. Wezwał też Unię Europejską i jej członków do wyrażenia braku akceptacji dla tych działań" - przekazało rosyjskie MSZ.

W osobnym oświadczeniu wyjaśniło, że fakt, iż wysłannik prezydenta Rosji do Kijowa Władimir Łukin nie podpisał porozumienia między rządem Ukrainy i opozycją, wynegocjowanego przy pośrednictwie szefów dyplomacji Niemiec, Polski i Francji, nie oznacza, że Moskwa "nie jest zainteresowana poszukiwaniem kompromisów, które pozwolą niezwłocznie przerwać rozlew krwi i ponownie skierować sytuację na grunt prawa".

"Wprost przeciwnie - nadal będziemy gotowi udzielać Ukraińcom na ich prośby poparcia w normalizacji sytuacji" - oznajmiło.

MSZ Rosji wyraziło przekonanie, że "takie epokowe dla Ukrainy procesy, jak reforma konstytucyjna, powinny się toczyć z pełnym udziałem sił politycznych i regionów, a projekt takiej reformy powinien być poddany ogólnonarodowemu referendum".

Zauważyło, że "praktyczne kroki mające na celu natychmiastowe uspokojenie sytuacji powinny mieć obustronny charakter, by rzeczywiście służyły pojednaniu narodowemu". "A wszelkie formy mediacji powinny się odbywać przy bezwarunkowym poszanowaniu suwerenności Ukrainy" - zaznaczyło.

Rosyjskie MSZ podkreśliło, że "główną odpowiedzialność za swój kraj ponoszą rząd i opozycja". "Dotyczy to tak rodzącego się procesu politycznego, jak i konieczności bezkompromisowego zdystansowania się od ekstremistów i stanowczego udaremniania podejmowanych przez nich bezprawnych działań" - oświadczyło. "Z zadowoleniem przyjmiemy wszelkie uzgodnione kroki w tym kierunku" - dodało.

...

Po co ona z nimk gada ? Tylko zeby mieli okazje pyskowac .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:47, 22 Lut 2014    Temat postu:

Ukraińska prasa o zamieszkach w Kijowie. "Janukowycz zalał Kijów krwią"

"Zatrzymać przemoc", "Zawiódł rząd i inne struktury państwowe, które powinny chronić ludzi", "Janukowycz zalał Kijów krwią" - to tylko niektóre z nagłówków i komentarzy ukraińskiej prasy po czwartkowych, krwawych zamieszkach w centrum Kijowa. Podczas walk opozycjonistów w oddziałami MSW zginęło co najmniej 70 osób, a ponad 700 zostało rannych.

...

I przegral .

Przełom na Ukrainie. Władze podpisały porozumienie z opozycją

Późnym wieczorem Wiktor Janukowycz opuścił Kijów i poleciał z grupą najbliższych współpracowników na wschód Ukrainy - tam, gdzie cieszy się największym poparciem. Dzisiaj w Charkowie ma się odbyć zjazd deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów kraju. Zjazd przygotowuje tzw. Ukraiński Front, powołany w odpowiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie.

Wczoraj prezydent Ukrainy i przywódcy opozycji zawarli porozumienie w sprawie wyjścia kraju z kryzysu. W ramach tej umowy parlament przywrócił konstytucję z 2004 r. i przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie byłej premier Julii Tymoszenko. Majdan wygwizdał umowę i chce dymisji Janukowycza jeszcze dziś.

Porozumienie podpisał Janukowycz z liderami opozycji: Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczką i Ołehem Tiahnybokiem w obecności szefów dyplomacji Polski i Niemiec - Radosława Sikorskiego i Franka-Waltera Steinmeiera. Nocne rozmowy ministrów z Janukowyczem i opozycją trwały ponad dziewięć godzin.

W porozumieniu przewidziano przywrócenie w ciągu 48 godzin konstytucji z 2004 r., powołanie rządu koalicyjnego w ciągu 10 dni oraz wcześniejsze wybory prezydenckie. Kolejnym krokiem ma być opracowanie nowej konstytucji, która "zrównoważy kompetencje prezydenta, rządu i parlamentu"; reforma konstytucyjna ma być zakończona we wrześniu 2014 r.

"Wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone od razu po przyjęciu nowej konstytucji, jednak nie później niż w grudniu 2014 r." – czytamy w porozumieniu.

Parlament przywrócił konstytucję z 2004 r., która ogranicza uprawnienia szefa państwa i zwiększa kompetencje parlamentu. Tym samym Ukraina stała się ponownie państwem o ustroju parlamentarno-prezydenckim.

Parlament zwolnił też z odpowiedzialności karnej uczestników trwających od listopada protestów w Kijowie i innych miastach. Inną ustawą umożliwił zwolnienie Tymoszenko, która została skazana w 2011 r. na siedem lat więzienia za nadużycia przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją dwa lata wcześniej. Była premier twierdzi, że padła ofiarą zemsty politycznej Janukowycza, który był jej konkurentem w wyborach prezydenckich w 2010 r.

Deputowani zagłosowali też za dymisją p.o. szefa MSW Witalija Zacharczenki za brutalne stosowanie siły podczas demonstracji antyrządowych i śmierć cywilów.

Porozumienia nie uznał Prawy Sektor, bardzo aktywne w zamieszkach radykalne stowarzyszenie zrzeszające członków ruchów nacjonalistycznych. Zapowiedział, że będzie kontynuował walkę aż do usunięcia rządzącego krajem reżimu.

Wiele wskazuje na to, że ludzie na Majdanie nie są zadowoleni z porozumienia i nie zamierzają się rozejść. Agencja AP pisze, że protestujący wygwizdali przedstawicieli opozycji, którzy wieczorem chcieli ze sceny przedstawić warunki porozumienia. Jedna z osób przemawiających na placu, o radykalnych poglądach, zagroziła podjęciem zbrojnej walki, jeśli opozycja nie doprowadzi do dymisji Janukowycza do soboty rano. Inni pod adresem prezydenta krzyczeli: "Śmierć kryminaliście".

...

Znowu ta zla konstytucja . Po co ? Potepiamy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:49, 22 Lut 2014    Temat postu:

Na Ukrainie ostrzelany mikrobus z Białorusinami

Mikrobus z białoruskimi turystami został ostrzelany w nocy z czwartku na piątek pod Równem na zachodzie Ukrainy. Kierowca został ranny. Turyści już wrócili do kraju – powiedział rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi Alaksandr Ciszczanka.

- Autobus niedawno przekroczył przejście na granicy ukraińsko-białoruskiej. Wszyscy turyści wrócili do domu. Najbardziej poszkodowanego – kierowcę – umieszczono w szpitalu - powiedział Ciszczanka.

Jak dodał, w autobusie znajdowali się mieszkańcy obwodu homelskiego, którzy zamierzali spędzić kilka dni w Karpatach.

Portal gazeta.ua podał, że do zdarzenia doszło około godz. 2 w nocy przy punkcie kontrolnym zorganizowanym przez mieszkańców Równego przy stacji benzynowej.

- Kiedy kierowca zobaczył na drodze uzbrojonych ludzi w maskach i z kijami bejsbolowymi, zaczął się cofać – powiedziała przedstawicielka milicji z Równego. - W tym momencie ktoś na punkcie kontrolnym wystrzelił w przednią szybę, kierowca doznał otwartego złamania ramienia.

W szpitalu stan kierowcy określono jako średnio ciężki. Oprócz niego jeszcze jedna kobieta została poraniona odłamkami szkła, ale jej zdrowiu nic nie zagraża.

Białoruskie MSZ wydało w piątek rano zalecenie, by w związku z wydarzeniami na Ukrainie białoruscy obywatele powstrzymali się przed wyjazdem na Ukrainę, a szczególnie do Kijowa i obwodu kijowskiego, o ile nie jest to absolutnie konieczne.

....

A co to znowu za prowokacja ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:52, 22 Lut 2014    Temat postu:

Świece zapłonęły w geście solidarności z Ukrainą

Na znak solidarność z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń na Ukrainie w oknach m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Belwederu w piątek wieczorem zapłonęły świece. Symbol płonącej świecy został też wyświetlony na fasadzie Pałacu Prezydenckiego.

W oknie KPRM świecę zapalił Donald Tusk. "Ten symbol to nawiązanie do gestów solidarności z Polakami, które płynęły ze świata w czasie stanu wojennego" - napisano na stronie internetowej premiera.

Premier w czwartek zaapelował do Polaków, aby w piątek o godzinie 20 w oknach domów zapalić świeczki, jako symbol solidarności z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń na Ukrainie. - Wydaje mi się, że to, co mówiliśmy o geście solidarności, o tej symbolicznej świeczce w oknach, to może być dla Ukraińców bardzo ważne. Oni dzisiaj bardzo potrzebują nadziei, że porozumienie, pokojowe rozwiązanie tej sytuacji jest naprawdę możliwe, że mogą liczyć na pomoc Polaków i Europejczyków, szczególnie w mądrym, pokojowym rozwiązywaniu tego kryzysu - tłumaczył premier.

Z podobnym apelem wystąpiła też Kancelaria Prezydenta, a Bronisław Komorowski wzywał do takiego gestu w czasie piątkowych wystąpień. Akcja "światełko dla Ukrainy" propagowana była też przez portale społecznościowe.

Akcje solidarności z Ukraińcami organizowano w polskich miastach.

W Krakowie zapalona świeca została ustawiona m.in. w oknie "Kurzej Stopki" – wieży Zamku Królewskiego na Wawelu, widocznej od strony ul. Grodzkiej. Świece zapłonęły także w niektórych oknach kamienic w centrum miasta oraz bloków na osiedlach mieszkaniowych. W barwach narodowych Ukrainy – niebieskiej i żółtej - podświetlona jest od piątku kładka Bernatka nad Wisłą, łącząca krakowski Kazimierz i Podgórze i tak będzie przez kilka dni.

W Bydgoszczy świece solidarności zapłonęły m.in. w oknach ratusza, a w niebiesko-żółtych barwach Ukrainy podświetlono podporę podwieszanego Mostu Uniwersyteckiego przez Brdę.

Związek Ukraińców Podlasia zorganizował w piątek wieczorem w Bielsku Podlaskim spotkanie solidarnościowe z narodem ukraińskim. Zapalono znicze, śpiewano pieśni, wspominano ofiary wydarzeń na Ukrainie.

...

Tysiące światełek na Majdanie. Ukraińcy oddali hołd ofiarom

Tysiące światełek rozświetliły wieczorem kijowski Plac Niepodległości. Zgromadzeni na Majdanie wzruszającym śpiewem oddali hołd ofiarom zamieszek. Odmawiano też modlitwy za zmarłych. Podczas czwartkowych walk na ulicach Kijowa zginęło co najmniej 70 osób. Po wczorajszych, całonocnych negocjacjach, Parlament Ukrainy przywrócił dziś Konstytucję i przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie Julii Tymoszenko.

....

Swiece w Polsce swiece na Ukrainie . Jak widac tylko Polska ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:06, 22 Lut 2014    Temat postu:

Wiktor Janukowycz opuścił Kijów

Wiktor Janukowycz opuścił Kijów - Reuters

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, po ograniczeniu przez parlament jego uprawnień, udał się wczoraj późnym wieczorem do Charkowa na wschodzie kraju – poinformowały ukraińskie media. Dzisiaj w Charkowie ma się odbyć zjazd deputowanych ze wschodnich regionów kraju.

Wiadomości te przekazał portal internetowy glavcom.ua oraz zazwyczaj dobrze poinformowany opiniotwórczy tygodnik "Dzerkało Tyżnia" (zn.ua). Ten ostatni powołuje się na "wysoko postawione" źródła w administracji prezydenckiej.

Według tych źródeł razem z prezydentem odlecieli: przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Wołodymyr Rybak, szef administracji prezydenckiej Andriej Klujew oraz biznesmen i deputowany do parlamentu Wadym Nowinski, który należy do najbliższego kręgu osób związanych z Janukowyczem.

Dzisiaj w Charkowie ma się odbyć zjazd deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów kraju. Zjazd przygotowuje tzw. Ukraiński Front, powołany w odpowiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie.

Według glavcom.ua Janukowycz polecił wywieźć cenne przedmioty z gmachu administracji prezydenckiej oraz z jego prywatnej rezydencji pod Kijowem.

"Dzerkało Tyżnia" podało, że załoga samolotu prezydenckiego zgłosiła rejs na trasie Kijów-Charków-Mariupol (południowa Ukraina)-Rosyjska Federacja, "jednak trasa ta może być korygowana".

Źródło, na które powołuje się ZN.UA (internetowa wersja "Dzerkała Tyżnia") podkreśliło także, że "Janukowycz wątpi w sens podpisania przyjętej wczoraj przez parlament ustawy o powrocie do konstytucji z 2004 r.".

Janukowycz i opozycja zawarli wczoraj porozumienie w sprawie wyjścia z kryzysu na Ukrainie, przewidujące m. in. wcześniejsze wybory prezydenckie, natomiast parlament przywrócił konstytucję z 2004 r., dzięki której Ukraina stała się ponownie republiką parlamentarno-prezydencką.

Wcześniej ukraińskie agencje informacyjne informowały, że po podpisaniu tego porozumienia od Janukowycza zaczęli odchodzić jego najbliżsi współpracownicy. Podanie o zwolnienie miał podpisać jego najważniejszy doradca ds. międzynarodowych Andrij Honczaruk oraz doradczyni ds. gospodarczych Iryna Akimowa.

W ukraińskich mediach społecznościowych krążą także informacje, że Ukrainę opuścił p.o. ministra spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko, który miał się udać na Białoruś. Zacharczenko jest obarczany przez opozycję odpowiedzialnością za brutalne stosowanie siły podczas trwających na Ukrainie od listopada ub. r. demonstracji antyrządowych i za śmierć cywilów.

....

Duma: będziemy gotowi do dialogu

Przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. WNP Leonid Słucki zadeklarował, że "Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, będzie gotowa do konstruktywnego dialogu z nowymi władzami na Ukrainie, nawet jeśli współpraca ta będzie niełatwa"

- Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza, będziemy kontaktować się z nią na wszystkich szczeblach - oznajmił Słucki, cytowany przez agencję Interfax.

Deputowany oświadczył też, że porozumienie zawarte przez ukraiński rząd i opozycję w żaden sposób nie oddzieli narodów Rosji i Ukrainy. - Nowa władza to nie powód do kolejnych rezolucji. To powód do konstruktywnego dialogu - podkreślił.

W minioną środę sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow oznajmił, że "Moskwa podtrzymywała i podtrzymuje dialog ze wszystkimi cywilizowanymi siłami politycznymi na Ukrainie".

....

Januk uciekl ... Kreml oglasza ze dogada sie z kazdym ... KONIEC NIEDOSZLEGO TYRANA ! :O)))
Teraz jegk obowiazki przejmuje Przewodniczacy Rady i on podpisuje dokumenty .

Januk przegral i to haniebnie bo bezskutecznie bil zabijal ... Teraz musi siebac GDZIE SIE UKRYC ! GDZIE SIE SCHOWAC ! SZCZURY UCIEKLY OD NIEGO . TERAZ TYLKO ON WINIEN ! TAK KONCZA TYRANI ! TAK KONCZA CI CO STAWIAJA NA KREML !

ASSAD IDZIEMY PO CIEBIE !
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:25, 22 Lut 2014    Temat postu:

Protestujący w Kijowie nie uznają porozumienia za zwycięstwo

Protestujący w Kijowie nie uznają za zwycięstwo porozumienia zawartego między rządem a opozycją

Protestujący w Kijowie nie uznają za zwycięstwo porozumienia zawartego między rządem a opozycją. Deklarują, że będą stać na Majdanie do ustąpienia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Niektórzy liczą, że trafi on do więzienia.

Michaił powiedział, że zawarty kompromis jest nic niewart ze względu na niską wiarygodność prezydenta Ukrainy, który już nieraz łamał zawarte wcześniej umowy. - Janukowycz kłamie. Rewolucja trwa dalej. Potrzebujemy teraz wsparcia finansowego, by zaopatrzyć się w broń - wyjaśnił Michaił.

Wtóruje mu Wiktor, przedsiębiorca z Równego. - To nie jest żaden kompromis. Zwycięstwo będzie wtedy, gdy Janukowycz wyląduje w więzieniu. Majdan będzie stał do końca - podkreślił.

Jego zdaniem protestujący powinni pozostać na głównym placu Kijowa aż do zakończenia liczenia głosów w przedterminowych wyborach prezydenckich (zgodnie z piątkowym porozumieniem do wyborów ma dojść niezwłocznie po zmianie konstytucji, a najpóźniej w grudniu 2014 roku). - Wytrzymaliśmy na Majdanie już trzy miesiące. Możemy stać dalej nawet pół roku - dodał.

Pytany o przegłosowaną przez ukraiński parlament ustawę umożliwiającą uwolnienie znajdującej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko Wiktor ocenił, że to dobry gest, który ma jednak większe znaczenie wyłącznie dla jej zwolenników.

Negatywne zdanie na temat piątkowego porozumienia ma również Roman z zachodniej Ukrainy. - Nikt nie chce takich kompromisów. Opozycja nie może powiedzieć, że to zwycięstwo. W Kijowie zginęli ludzie - zauważył.

Jak zaznaczył, na Majdan Niepodległości wciąż przyjeżdżają kolejni ludzie, którzy chcą wziąć udział w antyrządowych protestach. - Wciąż musimy być gotowi na odparcie szturmu - dodał.

Piątkowe porozumienie ukraiński prezydent podpisał z liderami opozycji: Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczką i Ołehem Tiahnybokiem w obecności szefów dyplomacji Polski i Niemiec, Radosława Sikorskiego i Franka-Waltera Steinmeiera. Nocne rozmowy ministrów z Janukowyczem i opozycją trwały ponad dziewięć godzin.

W porozumieniu przewidziano przywrócenie w ciągu 48 godzin konstytucji z 2004 roku, powołanie rządu koalicyjnego w ciągu 10 dni oraz wcześniejsze wybory prezydenckie. Kolejnym krokiem ma być opracowanie nowej konstytucji, która "zrównoważy kompetencje prezydenta, rządu i parlamentu"; reforma konstytucyjna ma być zakończona we wrześniu 2014 roku.

....

To porozumienie chyba nie obowiazywalo nawet 5 minut SmileSmileSmile Wszystko poszlo swoja droga ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:30, 22 Lut 2014    Temat postu:

Rosyjska prasa: Ukraińcy spalili własny dom

Ukraina nie ma już innego wyjścia, jak rozszerzenie pełnomocnictw obwodów - przekonują publicyści "Rossijskoj Gaziety". Rządowy dziennik zwraca uwagę na upadek autorytetu władz centralnych i ostrzega przed długotrwałym chaosem politycznym na Ukrainie.

"Rossijskaja Gazieta" sugeruje, że wydarzenia ostatnich kilkudziesięciu godzin, to nie koniec kryzysu, ale dopiero początek wojny. - Na Ukrainie rozwija się, przygotowane przez zachodnich instruktorów faszystowskie powstanie - tak twierdzi w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika ukraiński deputowany Wadim Kolesniczenko. Ukraiński polityk przekonuje rosyjskich dziennikarzy, że jedynym wyjście z sytuacji jest decentralizacja władzy i rozszerzenie pełnomocnictw - także finansowych - poszczególnych regionów.

"Rossijskaja Gazieta" sugeruje, że obecnie przeprowadzenie na Ukrainie demokratycznych wyborów będzie niezwykle trudne, bowiem ostatnie wydarzenia mocno podzieliły ludzi. Piątkowe porozumienie dziennik nazywa "chwilową przerwą, które na krótko powstrzyma rozlew krwi".

...

Porownajmy ich bandyckie zachowanie z postawa Polski .

Tomasz Pajączek | Onet
Dolnośląskie: nowy marszałek deklaruje pomoc Ukraińcom

Cezary Przybylski, nowy marszałek województwa dolnośląskiego zapewnia, że dolnośląskie szpitale są w pełnej gotowości i w każdej chwili mogą przyjąć poszkodowanych z Kijowa oraz innych miast Ukrainy.

Przekaz Cezarego Przybylskiego jest jasny. Kierując się względami humanitarnymi, województwo Dolnośląskie zgłasza gotowość przyjmowania pacjentów z terenu Ukrainy, którzy zostali poszkodowani w wyniku zajść na kijowskim Majdanie.

Pacjenci zostaną objęci kompleksową opieką zdrowotną w szpitalach, podległych samorządowi województwa, w których będą przebywać do zakończenia rehabilitacji.

Do dyspozycji poszkodowanych obywateli Ukrainy są szpitale zarówno z terenu Wrocławia, jak i Jeleniej Góry, Legnicy oraz Wałbrzycha, które dysponują precyzyjną aparaturą, kompleksową diagnostyką oraz pełnymi możliwościami leczenia operacyjnego i zachowawczego.

Poszkodowani mogą liczyć na pomoc ze strony wszystkich oddziałów szpitalnych, zarówno oddziałów zachowawczych, jak również zabiegowych, w szczególności: oddziałów chirurgicznych ogólnych, chirurgii klatki piersiowej, chirurgii naczyniowej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurochirurgicznych, okulistycznych, jak również oddziałów rehabilitacyjnych.

Województwo Dolnośląskie dysponuje potencjałem medycznym w liczbie ponad 7,3 tysiąca łóżek oraz oddziałami szpitalnymi w liczbie ogółem 234, w tym 66 oddziałami zabiegowymi.

Obywatele Ukrainy, potrzebujący pomocy medycznej, uzyskają ją w niżej wymienionych placówkach leczniczych z terenu całego Dolnego Śląska:

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, ul. Grabiszyńska 105, Wrocław, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny , Ośrodek Badawczo - Rozwojowy , ul. H. Kamieńskiego 73 A, Wrocław, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Im. J. Gromkowskiego, ul. Koszarowa 5 , 51-149 Wrocław, SP ZOZ Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej , ul. Traugutta 116, Wrocław, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza, ul. Warszawska 2, Wrocław, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, ul. Ogińskiego 6, Jelenia Góra, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Iwaszkiewicza 5, Legnica, Specjalistyczny Szpital Im. Dra A.Sokołowskiego, ul. Sokołowskiego 4, Wałbrzych, Specjalistyczny Szpital Gin.-Położniczy im. E. Biernackiego, ul. Paderewskiego 10, Wałbrzych, Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul. Korczaka 1, Kamienna Góra, Zespół Profilaktyki I Rehabilitacji, ul. Świerczewskiego 12, Janowice Wielkie

Cezary Przybylski zapowiedział także, że w poniedziałek w południe (przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego) spotka się z młodzieżą z Ukrainy studiującą we Wrocławiu. I to właśnie podczas tego spotkania marszałek symbolicznie przekaże paczkę, która wspomoże zbiórkę dla protestujących na Majdanie.

Urząd Marszałkowski organizuje również zbiórkę darów, które trafią na Ukrainę. Do wysyłki już przygotowano m.in. polary, kurtki, kubki termiczne, leki oraz koce.

Dodatkowo samorząd województwa deklaruje pomoc dla ukraińskich dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych w wyniku starć. Obejmuje ona pobyt dzieci w ośrodku Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Urząd Marszałkowski będzie również wspierał obywateli Ukrainy w uzyskaniu wizy wjazdowej do Polski dla osób, które w jakikolwiek sposób zostały poszkodowane przez sytuację na Ukrainie.

....

Oto roznica miedzy Polska a Rosja .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:33, 22 Lut 2014    Temat postu:

Kliczko zażąda rezolucji ws. odsunięcia prezydenta Janukowycza

Ukraińska opozycja będzie chciała poparcia parlamentu dla rezolucji wzywającej prezydenta Wiktora Janukowycza do natychmiastowego ustąpienia. Projekt rezolucji ma złożyć partia UDAR Władimira Kliczko. Taką informację przekazała rzeczniczka przywódcy UDAR-u Oksana Zinowiewa.

Rezolucja taka pozwoliłaby na ustalenie przez parlament daty wcześniejszych wyborów.

Władimir Kliczko powiedział do zgromadzonych na Majdanie w Kijowie, że chce poparcia deputowanych dla tej rezolucji, by "pozbyć się Janukowycza".

Wiktor Janukowycz opuścił Kijów

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, po ograniczeniu przez parlament jego uprawnień, udał się wczoraj późnym wieczorem do Charkowa na wschodzie kraju – poinformowały ukraińskie media. Dzisiaj w Charkowie ma się odbyć zjazd deputowanych ze wschodnich regionów kraju.
Wiadomości te przekazał portal internetowy glavcom.​ua oraz za­zwyczaj dobrze poinformowany opiniotwórczy tygodnik "Dzer­kało Tyżnia" (zn.​ua). Ten ostatni powołuje się na "wysoko posta­wione" źródła w administracji prezydenckiej.

Według tych źródeł razem z prezydentem odlecieli: przewodni­czący Rady Najwyższej (parlamentu) Wołodymyr Rybak, szef ad­ministracji prezydenckiej Andriej Klujew oraz biznesmen i depu­towany do parlamentu Wadym Nowinski, który należy do naj­bliższego kręgu osób związanych z Janukowyczem.

Dzisiaj w Charkowie ma się odbyć zjazd deputowanych (rad­nych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów kraju. Zjazd przygotowuje tzw. Ukraiński Front, powołany w od­powiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie.

Według glavcom.​ua Janukowycz polecił wywieźć cenne przed­mioty z gmachu administracji prezydenckiej oraz z jego prywat­nej rezydencji pod Kijowem.

"Dzerkało Tyżnia" podało, że załoga samolotu prezydenckiego zgłosiła rejs na trasie Kijów-Charków-Mariupol (południowa Ukraina)-Rosyjska Federacja, "jednak trasa ta może być korygo­wana".

Źródło, na które powołuje się ZN.​UA (internetowa wersja "Dzerka­ła Tyżnia") podkreśliło także, że "Janukowycz wątpi w sens pod­pisania przyjętej wczoraj przez parlament ustawy o powrocie do konstytucji z 2004 r.".

Janukowycz i opozycja zawarli wczoraj porozumienie w sprawie wyjścia z kryzysu na Ukrainie, przewidujące m. in. wcześniejsze wybory prezydenckie, natomiast parlament przywrócił konstytu­cję z 2004 r., dzięki której Ukraina stała się ponownie republiką parlamentarno-prezydencką.

Wcześniej ukraińskie agencje informacyjne informowały, że po podpisaniu tego porozumienia od Janukowycza zaczęli odcho­dzić jego najbliżsi współpracownicy. Podanie o zwolnienie miał podpisać jego najważniejszy doradca ds. międzynarodowych An­drij Honczaruk oraz doradczyni ds. gospodarczych Iryna Akimo­wa.

W ukraińskich mediach społecznościowych krążą także informa­cje, że Ukrainę opuścił p.o. ministra spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko, który miał się udać na Białoruś. Zacharczenko jest obarczany przez opozycję odpowiedzialnością za brutalne stoso­wanie siły podczas trwających na Ukrainie od listopada ub. r. de­monstracji antyrządowych i za śmierć cywilów.

...

Januk to juz przeszlosc . Nie ma co sie nim zajmowac . Jest co robic .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:40, 22 Lut 2014    Temat postu:

Kijów opanowany przez demonstrantów

Kijów jest w rękach opozycjonistów. Kontrolę nad dzielnicą rządową przejęli demonstranci. Pusty pałac prezydencki udostępniono dziennikarzom.

Prezydent Wiktor Janukowycz nie podpisał wczorajszych uchwał parlamentu o powrocie do konstytucji z 2004 roku i zniknął. Dlatego opozycja apeluje do wszystkich deputowanych o poparcie rezolucji wzywającej prezydenta Janukowycza do natychmiastowego ustąpienia. Jak wyjaśniał z trybuny parlamentarnej Witalij Kliczko, najlepszym rozwiązaniem jest jego dymisja i przedterminowe wybory, które powinny się odbyć 25 maja.

Według Radia Swoboda prezydent Ukrainy jest w Charkowie. Dziennikarze powołują się na informacje amerykańskiego Departamentu Stanu. Janukowycz miał tam wziąć udział w spotkaniu ze swoimi współpracownikami. Położony na wschodzie Ukrainy Charków jest uważany za bastion polityczny Janukowycza. Także zazwyczaj dobrze poinformowana gazety "Dzerkało Tyżnia" twierdzi, że prezydent poleciał do Charkowa wraz z Rybakiem.

Według dziennika, prezydent ma duże wątpliwości, czy podpisać przyjętą wczoraj przez parlament ustawę o powrocie do konstytucji z 2004 roku. Ustawa ta ogranicza władzę głowy państwa na rzecz parlamentu.

Pojawiły się też bowiem plotki, że prezydent uciekł do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jego samolot miał wylądować w Dubaju.

Żałoba narodowa na Ukrainie

Na całym terytorium Ukrainy dziś żałoba narodowa, odwołano imprezy rozrywkowe i zawody sportowe. Flagi na domach, siedzibach urzędów publicznych i organizacji samorządowych, są opuszczone do połowy masztów.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy w najnowszym raporcie podaje, że podczas zamieszek w Kijowie zostały ranne 603 osoby, 390 z nich hospitalizowano. Ostatniej doby o pomoc medyczną poprosiło 26 osób, 21 z nich trafiło do szpitali.

Według ukraińskiego ministerstwa zdrowia, od początku starć w Kijowie zginęło 77 osób. Strona opozycyjna twierdzi, że śmiertelnych ofiar może być nawet 100.

...

Kijow zdobyty krwawo !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:43, 22 Lut 2014    Temat postu:

Parlament Ukrainy potępił przejawy separatyzmu

Ukraiński parlament potępił przejawy separatyzmu oraz próby naruszenia integralności terytorialnej państwa. Specjalną uchwałę poparło 319 deputowanych w 450-osobowej Radzie Najwyższej Ukrainy.

Uchwała skierowana jest do zjazdu deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów kraju w Charkowie. Zjazd organizuje tzw. Ukraiński Front, powołany w odpowiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie. Jego uczestnicy mają rozpatrzyć ideę federalizacji państwa.

Trwa zjazd deputowanych z południowo-wschodnich obwodów kraju

W Charkowie, na wschodzie Ukrainy, odbywa się zjazd deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów Ukrainy. Z Rosji przybył jako delegat m.in. szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow.

Ukraińskie portale internetowe piszą, że prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza zapewne nie będzie na zjeździe. Zaznaczają, że w pewnym momencie ochrona przestała przeprowadzać przy wejściu kontrolę przybywających na zjazd.

Doradczyni Janukowycza, deputowana jego Partii Regionów Hanna Herman zapewniła, że prezydent jest w Charkowie. Dodała, że spotka się on tam z wyborcami i wystąpi w lokalnej stacji telewizyjnej.

Na zjeździe obecni są merowie miast wschodu i południa Ukrainy: Charkowa, Sewastopola, Doniecka oraz szefowie obwodów: donieckiego, łuhańskiego i dniepropietrowskiego. Są też deputowani Partii Regionów, Ołeh Cariow i Wadym Kołesnyczenko.

Puszkow w wypowiedzi opublikowanej dzisiaj przez agencję ITAR-TASS oświadczył, że federalizacja może być jedną z odpowiedzi na obecną sytuację na Ukrainie.

Według ITAR-TASS do Charkowa odleciał również Michaił Margiełow, szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji. Ma on wziąć udział w zjeździe. Ukraiński portal mediaport.ua, który na bieżąco relacjonuje obrady, podaje, że z Rosji na zjazd przybyli również gubernatorzy czterech obwodów: biełgorodzkiego, rostowskiego, woroneskiego i briańskiego, a także konsul generalny FR w Charkowie Siergiej Siemionow.

Charkowski zjazd przygotował tzw. Ukraiński Front, powołany w odpowiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie. Uczestnicy zjazdu mają rozpatrzyć ideę federalizacji państwa.

...

Potepiamy separatystow .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:52, 22 Lut 2014    Temat postu:

Turczynow nowym przewodniczącym ukraińskiej Rady Najwyższej

Ołeksandr Turczynow - AFP

Ołeksandr Turczynow z opozycyjnej Batkiwszczyny został wybrany na nowego przewodniczącego ukraińskiej Rady Najwyższej. Jego kandydaturę poparło w głosowaniu 288 posłów w 450-osobowej Izbie.

Turczynow powiedział po wyborze, że obecnie to na parlamencie spoczywa rządzenie krajem. - Dlatego proszę o jedność i konsensus, żebyśmy mogli stworzyć koalicyjny rząd - podkreślał.

Zgodnie z podpisanym wczoraj porozumieniem opozycji z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, tymczasowy rząd jedności narodowej ma powstać w ciągu 10 dni.

Wcześniej parlament odwołał poprzedniego przewodniczącego Wołodymyra Rybaka, który w nocy napisał prośbę o zwolnienie go z funkcji ze względów zdrowotnych.

Ołeksandr Turczynow to "prawa ręka" byłej premier Julii Tymoszenko w partii Batkiwszczyna i były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Jego kontrkandydatem do stanowiska przewodniczącego Rady Najwyższej był Petro Poroszenko, były ukraiński minister spraw zagranicznych.

Arsen Awakow szefem

Arsen Awakow z Batkiwszczyny został nowym tymczasowym szefem ukraińskiego MSW. Tak zdecydowała Rada Najwyższa w Kijowie. Deputowani opozycji apelowali o jedność w głosowaniu po to, aby resort miał kierownika i w kraju nie zapanował chaos.

Jak mówił po wyborze sam Awakow, "nie ma nic ważniejszego, niż zachowanie porządku w kraju - w kraju, który właśnie się zmienia".

....

Mamy nowa tymczasowa glowe panstwa . Teraz mamy przelom . Wszystko musi byc zresetowane . Panstwo powstaje od nowa .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:55, 22 Lut 2014    Temat postu:

Najbardziej dramatyczne starcie w walkach na Ukrainie

Dwadzieścia ofiar w ciągu kilku godzin. To było najbardziej dramatyczne starcie w wojnie Majdanu z władzą. Wysłannicy Onetu są na Ukrainie, skąd relacjonują te przejmujące wydarzenia.

Na ulicy Instytuckiej w Kijowie nadal nie jest bezpiecznie. Na liczącym niespełna 100 mkw. obszarze widać zasieki z drutów kolczastych i fragmentów bram oraz wszechobecne opony - w taki sposób demonstranci chcą bronią się przed funkcjonariuszami Berkutu.

Według ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia w krwawych starciach, do których doszło w tym tygodniu między demonstrantami a milicją, zginęło 75 osób, choć opozycja podaje, że tylko w czwartek zginęło w Kijowie ponad 70 osób, a od początku zamieszek co najmniej 100 osób.

...

Cena wolnosci cena krwi .

Ukraina: setki osób żegnały zabitych demonstrantów

Setki osób przemaszerowały wczoraj ulicami Kijowa, niosąc trumny z zabitymi demonstrantami. We wtorkowych i czwartkowych starciach z milicją, które należały do najbardziej krwawych od początku demonstracji w Kijowie, zginęło według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowie 75 osób.

Na profilu społecznościowym Sztabu Sprzeciwu Narodowego zamieszczono nazwiska i zdjęcia osób, które zginęły w centrum stolicy. Pogrzeby zabitych odbywały się wczoraj przez cały dzień.

Według opozycji tylko w czwartek zginęło w Kijowie ponad 70 osób. Z kolei wiceszef opozycyjnej partii Batkiwszczyna Ołeksandr Turczynow powiedział w czwartek, że od początku zamieszek w Kijowie zginęło co najmniej 100 osób.

....

Tak meczennicy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:58, 22 Lut 2014    Temat postu:

Sprzeczne doniesienia w sprawie Julii Tymoszenko

Sprzeczne doniesienia w sprawie Julii Tymoszenko. Agencja Associated Press, która pierwsza podawała wiadomość o wyjściu byłej premier z kolonii karnej w Charkowie, wycofała swoją depeszę. Chwilę po AP o wyjściu Tymoszenko informowały ukraińskie media niezależne, według których jest ona już w drodze do Kijowa.

Stratfor: Tymoszenko największym zagrożeniem dla Janukowycza

Opozycjonistka Julia Tymoszenko będzie największym politycznym zagrożeniem dla prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, jeśli zostanie zwolniona z więzienia i będzie mogła kandydować w wyborach prezydenckich – ocenia amerykański ośrodek badawczy Stratfor.

Według Stratfor zwolnienie Tymoszenko zasadniczo zmieni polityczne życie Ukrainy. - Z punktu widzenia Janukowycza uwolnienie Tymoszenko jest kontrowersyjnym posunięciem, które do kryzysu wprowadzi nową polityczną grę. Siły zewnętrzne takie, jak Rosja będą mogły to wykorzystać – uważa Stratfor.

- Na obecnym etapie - analizuje Stratfor - Rosja ma interes w tym, by Tymoszenko wyszła na wolność. Choć jest czołową postacią pomarańczowej rewolucji, łączą ją z Kremlem głębokie i osobiste więzy, zwłaszcza z prezydentem Władimirem Putinem.

Rezolucja parlamentu

Parlament Ukrainy przyjął dzisiaj rezolucję o natychmiastowym zwolnieniu z więzienia przywódczyni największej opozycyjnej partii Batkiwszczyna. Dzień wcześniej, gdy Rada Najwyższa Ukrainy opowiedziała się za uwolnieniem byłej premier, jak adwokat Serhij Własenko powiedział, że do wyjścia Tymoszenko na wolność potrzebna będzie jeszcze decyzja sądu.

W styczniu 2009 roku w okresie tzw. wojny gazowej, Tymoszenko, będąca wówczas szefową rządu Ukrainy, prowadziła negocjacje gazowe z Rosją. Efektem było porozumienie w sprawie cen gazu i tranzytu za niego i wyeliminowanie z ukraińskiego rynku gazowego rosyjsko-ukraińskiej spółki joint venture RosUkrEnergo, której udziałowcem był ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz, obecnie związany z Janukowyczem.

W 2011 roku Tymoszenko została oskarżona o nadużycie urzędu i zawarcie gazowej umowy niekorzystnej dla Ukrainy. Warunki umowy skrytykował ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, który zeznawał przeciwko Tymoszenko na procesie. Tymoszenko została skazana w 2011 roku na siedem lat więzienia za przewyższenie swych pełnomocnictw przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją.

Wyrok długoletniego więzienia dla Tymoszenko oznaczał dla Janukowycza wyeliminowanie politycznego konkurenta, ale na Zachodzie uznano, że była premier jest ofiarą sądowych represji.

Żądanie jej uwolnienia było jedną z najtrudniejszych kwestii w rokowaniach UE-Ukraina nad porozumieniem stowarzyszeniowym, które miało być zawarte w listopadzie ubiegłego roku. Odmowa jego podpisania przez władze Ukrainy doprowadziła do wybuchu obecnego kryzysu w tym kraju.

....

Teraz juz mozna powiedziec wprost nie baczac na Januka . To byla pokuta za łajdactwo zreszta bardzo malutka . Co to za wyrok . Zwykly zlodziej siedzi dluzej .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 41 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy