Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:48, 28 Sty 2014    Temat postu:

Nowy bohater Ukrainy: jestem gotów oddać życie

Brutalnie poniżany i katowany przez milicję kozak stał się bohaterem kijowskiego Majdanu. W rozmowie ze specjalnymi wysłannikami Onetu na Ukrainie, opowiedział, przez co przeszedł w trakcie aresztowania.

- Rozebrali mnie do naga, skakali mi po głowie, przez cały czas filmowali, potem zabrali mnie do więzienia – zdradził Mychajło Hawryluk. - Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł żyć jak człowiek, a nie niewolnik. Jestem gotów wrócić na barykady i oddać życie - przyznał.

....

Tak ta walka o godnosc musiala nastapic .Zaginął Dmitrij Bułatow, aktywista z Majdanu

Zaginął Dmitrij Bułatow, znany aktywista zaangażowany w demonstracje na kijowskim Euromajdanie.

Dmitrij Bułatow nie kontaktował się z żadnym z krewnych ani znajomych od 22 stycznia. Bułatow jest jednym z głównych organizatorów i uczestników automajdanów, konwojów samochodowych uczestniczących w demonstracjach euromajdanu, trwających w Kijowie od listopada ubiegłego roku. Ze względu na swoja działalność jest osobą doskonale znaną władzom ukraińskim.

Według informacji w środę 22 stycznia Dmitrij Bułatow był bardzo aktywny. Organizował dalsze protesty oraz uczestniczył w szeregu spotkań. Wkrótce po jego zaginięciu, nastąpił atak oddziałów milicji ukraińskiej na konwój pojazdów demonstrantów, w czasie którego wiele samochodów zostało uszkodzonych a sami demonstranci byli wywożeni w nieznane miejsce.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych utrzymuje, że Dmitrij Bułatow nie znalazł się wśród zatrzymanych.

...

Kolejny koszmar.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:46, 29 Sty 2014    Temat postu:

Kanada zakazuje wjazdu przedstawicielom władz Ukrainy

Rząd Kanady ogłosił, że w odpowiedzi na gwałtowne starcia milicji ukraińskiej z demonstrantami w Kijowie wprowadza zakaz wjazdu dla wyższych rangą przedstawicieli władz Ukrainy. Nie podano nazwisk ani liczby osób objętych sankcjami.

- Zabronimy, ze skutkiem natychmiastowym, wjazdu do Kanady głównym przedstawicielom władz Ukrainy, którzy byli odpowiedzialni za prześladowanie i tłumienie głosu sprzeciwu - powiedział we wtorek po południu (czasu lokalnego) minister ds. obywatelstwa i imigracji Chris Alexander. Jego wypowiedź przekazała telewizja CBC na stronie internetowej.

- Kanada stoi przy narodzie ukraińskim, gdy opowiada się on, odważnie i buntowniczo, za wolnością i demokracją - dodał Alexander.

Szef MSZ Kanady John Baird ostrzegł, że możliwe są dalsze sankcje. "To nie jest ostateczny krok ze strony Kanady, jest to kolejny etap w naszym zaangażowaniu i wsparciu wolności i dobrobytu na Ukrainie" - powiedział.

Dodał, że jego kraj obserwuje rozwój sytuacji na Ukrainie i że on sam kontaktował się we wtorek z szefową dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton.

W zeszłym tygodniu ambasada USA na Ukrainie powiadomiła, że osoby odpowiedzialne za użycie przemocy wobec uczestników protestów zostaną pozbawione amerykańskich wiz. Nazwisk tych osób nie podano.

Decyzję tę ogłoszono po zaostrzeniu protestów na Ukrainie. W wyniku zeszłotygodniowych starć demonstrantów z milicją w Kijowie śmierć poniosło sześć osób.

Protesty antyrządowe na Ukrainie trwają od końca listopada.

....

Slusznie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:49, 29 Sty 2014    Temat postu:

W Kijowie noc minęła spokojnie. Antyrządowi demonstranci w ukraińskiej stolicy czekają na posiedzenie ukraińskiego parlamentu, licząc na podjęcie przez deputowanych decyzji w sprawie ustawy o amnestii dla uczestników protestów.

O godz. 10 czasu polskiego parlament ma wznowić przerwane we wtorek obrady. Rada Najwyższa Ukrainy anulowała w tym dniu tzw. ustawy dyktatorskie, ograniczające m.in. prawo obywateli do wieców, a prezydent Wiktor Janukowycz przyjął dymisję rządu premiera Mykoły Azarowa. P.o. premiera będzie dotychczasowy pierwszy wicepremier Serhij Arbuzow.

Noc na Majdanie Niepodległości spędziło kilka tysięcy ludzi. Wczoraj późnym wieczorem na scenie wystąpił jeden z liderów opozycji Jurij Łucenko, który podkreślił, że demonstranci odnieśli zwycięstwo doprowadzając do odwołania przez parlament "faszystowskich przepisów".

Nawiązując do dymisji Azarowa, Łucenko powiedział, że nie chodzi o to, by zastąpić go innym politykiem. - Nie zebraliśmy się tu, by zmienić ludzi u władzy, tylko zmienić system władzy - wyjaśnił. - Nie odejdziemy z Majdanu, póki nie będzie zlikwidowana dyktatura Janukowycza - dodał.

Ustawa o amnestii jest jednym z kilku warunków, od którego opozycja uzależnia wstrzymanie protestów. Jeden z politycznych liderów demonstracji Ołeh Tiahnybok oświadczył, że opozycja chce, by ustawa została przyjęta bezwarunkowo, lecz strona rządowa na to się nie zgadza.

Rządząca Partia Regionów Ukrainy chce także, by przed uchwaleniem ustawy protestujący opuścili zajęte przez nich budynki państwowe, takie jak siedziba władz miejskich w Kijowie oraz szereg siedzib obwodowych (wojewódzkich) administracji państwowych w innych miastach ukraińskich. Opozycja nie zamierza na to przystać.

...

Jak tylko rezim nie atakuje jest spokoj . Widzimy kto winny zbrodni .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:52, 29 Sty 2014    Temat postu:

Majdan i antymajdan – dwa odmienne światy w Kijowie

Antyrządowi demonstranci z Majdanu Niepodległości i "antymajdan", czyli zwolennicy władz z miasteczka namiotowego, tworzą w Kijowie dwa różne światy. Pierwszy z nich jest barwny i spontaniczny. Drugi robi wrażenie szarego i sztucznego.

Wczoraj wieczorem w Kijowie zerwał się silny wiatr i zaczął padać śnieg. Liczne, kolorowe flagi nad miasteczkiem namiotowym na Majdanie zaczęły łopotać. Ludzie rozgrzewali się przy ogniu rozpalonym w beczkach.

Mężczyzna stojący przy jednej z nich wdał się w dyskusję z dwiema starszymi kobietami. Rozmawiali o najważniejszych wydarzeniach dnia – dymisji rządu Mykoły Azarowa i anulowaniu przez parlament tzw. ustaw dyktatorskich.

Przerwali rozmowę, gdy na scenie pojawił się jeden z liderów opozycji Jurij Łucenko, który - nawiązując do dymisji rządu – oświadczył, że nie chodzi o to, by zastąpić Azarowa innym politykiem. "Nie!" - wtórowali mu gromko ludzie na Majdanie.

Kilka godzin wcześniej informacja o dymisji Azarowa dotarła do sztabu zorganizowanego przez zwolenników władzy antymajdanu, czyli miasteczka namiotowego zbudowanego w parku obok parlamentu.

W namiocie, w którym rezydował sztab antymajdanu, wiadomość przyjęto ze zdziwieniem. - W sumie nic się nie stało. Może teraz będzie rządził wicepremier Arbuzow – wzrusza ramionami pracujący w sztabie.

Kilka godzin wcześniej na scenie antymajdanu przemawiał deputowany Partii Regionów Serhij Horochow, który podziękował zebranym za przybycie na wiec w tak mroźny dzień. Odnosząc się do tzw. ustaw dyktatorskich (ograniczających m.in. prawo obywateli do wieców) polityk przekonywał, że zawierają one przepisy stosowane w wielu krajach.

Kilkutysięczny tłum ludzi stojących pod sceną bije po oczach swoją szarością. Trzeba się wysilić, by dostrzec kogokolwiek, kto by się wyróżniał. Ludzie mają zmęczone twarze i są ubrani na czarno. Nie okazują emocji typowych dla politycznego wiecu. Niektórzy z nich w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że za przyjazd do Kijowa dostali pieniądze.

Gdy Łucenko skończył przemówienie Majdan zaczął krzyczeć: "zuch!". Politykowi Partii Regionów antymajdan odpowiedział ciszą.

...

Poparcie dla Januka wyglada mizernie i spada ale to nie jest 1% . Ale wiekszosci juz nie ma i to duzo mu brakuje . Skompromitowal sie zabojstwami . Jest skonczony .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:55, 29 Sty 2014    Temat postu:

"Rossijskaja Gazieta" o wyborze, przed którym stoi Ukraina

Ukraina stoi przed wyborem, ale nie jest to wybór między Rosją a UE, lecz między narodowym socjalizmem w wersji ukraińskiej a wartościami cywilizacyjnymi - ocenia rządowa "Rossijskaja Gazieta", komentując sytuację w tym kraju.

- Ukraina stoi dzisiaj na rozdrożu. Jednak nie jest to wybór między Rosją a Europą, między Zachodem a Wschodem. Ukraina wybiera między narodowym socjalizmem w wersji ukraińskiej a wartościami cywilizacyjnymi, między ideologią UNA-UNSO i (Stepana) Bandery z ich patologicznym antysemityzmem, nienawiścią do Rosjan i dążeniem do zbudowania państwa tylko dla Ukraińców a normami ogólnoludzkimi - konstatuje dziennik.

"Rossijskaja Gazieta" ostrzega, że "jeśli opozycyjni deputowani w Radzie Najwyższej nie zechcą pójść na kompromis z władzami, jeśli posłuchają się siedzącej w więzieniu Julii Tymoszenko, wzywającej do kontynuowania rozlewu krwi, to spełnią się najbardziej negatywne prognozy ekspertów".

Moskiewski dziennik przypomina, że eksperci "przepowiadają wprowadzenie stanu wyjątkowego na Ukrainie i możliwy rozpad kraju".

"RG" zaznacza, że "takiego scenariusza stara się uniknąć oficjalny Kijów". "Wszelako nie ma pewności, czy taki scenariusz od początku nie był celem nacjonalistycznych ugrupowań obecnych na Majdanie".

- Podobnie, jak nie ma pewności, czy taki rozpad nie został "zaakceptowany" przez instytucje europejskie, które nie zdołały wymusić na prezydencie Wiktorze Janukowyczu podpisania układu o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską - wskazuje dziennik.

W ocenie "Rossijskiej Gaziety" "ani rządząca Partia Regionów, ani jej oponenci wciąż nie są gotowi na zasadnicze, wzajemne ustępstwa". - Oznacza to, że niezadowolona z rezultatów dyskusji w parlamencie ulica w każdej chwili może naruszyć umowny rozejm i podjąć nowy szturm na obiekty administracji publicznej - podkreśla.

- Wystarczy spojrzeć na żądania radykalnego Sektora Prawego pod adresem władz, by zrozumieć, że kompromis z definicji nie jest możliwy - dodaje "Rossijskaja Gazieta".

...

Wy w Rosji tez macie nazizm . Jest duzo podobienstw bo i wam daleko do cywilizacji .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:01, 29 Sty 2014    Temat postu:

Ukraińscy nacjonaliści sterroryzowali polskich turystów

Na Ukrainie od wielu tygodni trwają protesty przeciwko władzom - Reuters

Polski autobus rejsowy został zatrzymany na zachodniej Ukrainie w okolicy miasta Nowojaworowsk przez młodych Ukraińców. Z zasłoniętymi twarzami wtargnęli oni do wnętrza pojazdu i zmuszali jadących nim Polaków do wykrzykiwania haseł Ukraińskiej Powstańczej Armii - informuje portal kresy.pl.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Młodzi ludzie rozpalili na trasie Kraków-Lwów opony w geście solidarności z protestującymi na kijowskim Majdanie. Według milicji, przy drodze zgromadziło się około 150 osób.

Palące się opony zablokowały drogę około stu tirom. W korku stanął też polski autobus. Gdy czas oczekiwania na przejazd wydłużał się, kilku pasażerów wraz z kierowcą podeszło do protestujących z prośbą, by ich przepuścili, czym zwrócili na siebie uwagę.

Następnie młodzi Ukraińcy wtargnęli do autobusu wyzywając pasażerów. Byli pod wpływem alkoholu. W autobusie byli też Ukraińcy, którzy zaczęli prosić, by nie robić nikomu krzywdy. "»Ukraińcy niech wyłażą i możecie jechać«, jakiemuś Polakowi wyrwali telefon, bo robił zdjęcia. Kierowca łzawo zaczął proponować pieniądze. Do autobusu jeszcze zaszło pięciu z zakrytymi twarzami, dalej zaczęli krzyczeć z pogróżkami, że tu mają »pokojowy protest« dlaczego wy tu się pchacie, Mazurzy" - relacjonowała pasażerka autobusu, z pochodzenia Ukrainka, cytowana przez serwis kresy.pl.

"Wtedy jakoś wymyślono, żeby każdy Polak (i w ogóle każdy) powiedział »Chwała Ukrainie – Chwała bohaterom«, jeżeli nie chce pójść w palenisko. Wszyscy zalęknieni we łzach mówili… kierowcy dali 10 sekund na przejechanie przez ogień" - opowiadała Ukrainka.

Hasło, które kazano powtarzać pasażerom autobusu, było na ustach żołnierzy UPA, którzy siedemdziesiąt lat temu zabijali Polaków podczas Rzezi Wołyńskiej.

....

Durni Polacy popieraja zbrodniczego wroga .
Slawa Ukrainie Gierojom slawa ... SMIERT LACHOM !
Chwilowo trzeciego czlonu nie wykrzykuja z przyczyn taktycznych .
A ci tu dobrzy nazile przeciez mogli zarabac a ,,tylko" wymusili ohydny okrzyk .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:19, 29 Sty 2014    Temat postu:

Rosja: Rada Federacji potępiła akty przemocy na Ukrainie

Rada Federacji, izba wyższa parlamentu Rosji, potępiła przejawy przemocy, nacjonalizmu i ksenofobii na Ukrainie, a także wezwała wszystkie siły polityczne w tym kraju do poszukiwania wyjścia z konfrontacji wyłącznie w konstruktywnym dialogu.

Stanowisko to Rada Federacji sformułowała w specjalnej uchwale, którą przyjęła jednomyślnie.

Rada Federacji wyraziła przekonanie, że "bratni naród ukraiński, władze Ukrainy znajdą sposób na przywrócenie spokoju i porządku w kraju". Podkreśliła, że "sprowokowane przez opozycję masowe rozruchy nie mają nic wspólnego z pokojowymi akcjami protestu". Zdaniem izby "jest to dobrze zorganizowana kampania, mająca na celu zdyskredytowanie i obalenie prawowitych władz".

Rada Federacji ostrzegła, że "głęboki kryzys polityczny, w jakim znajduje się Ukraina, może mieć ciężkie konsekwencje dla narodu ukraińskiego, a także państwowości i terytorialnej integralności Ukrainy".

Wyższa izba rosyjskiego parlamentu również wyraziła "zdumienie i oburzenie" z powodu wystąpień niektórych zachodnich polityków, którzy - w jej ocenie - "bezceremonialnie ingerują w sprawy wewnętrzne Ukrainy i świadomie destabilizują sytuację w tym kraju".

Rada Federacji zażądała zaprzestania "ingerowania z zewnątrz w sprawy suwerennego państwa".

W zeszłym tygodniu uchwałę w sprawie wydarzeń na Ukrainie podjęła Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji. Wezwała ona kraje zachodnie do niezaostrzania sytuacji w tym kraju przez ingerencję w jego sprawy wewnętrzne, a opozycję ukraińską - do dialogu z władzami.

...

Duma wciaz swoje .

KILL MORE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:24, 29 Sty 2014    Temat postu:

Siergiej Michiejew: porozumienia Rosji z Kijowem nie stracą aktualności

Bez względu na to, jak będzie się rozwijać sytuacja na Ukrainie, rosyjsko-ukraińskie porozumienia raczej pozostaną bez zmian i nie stracą aktualności - uważa rosyjski politolog Siergiej Michiejew, cytowany przez "Komsomolską Prawdę".

- Załóżmy, że jutro (prezydent Wiktor) Janukowycz razem z fotelem zostanie wyniesiony z pałacu. Taki Kliczko, Jaceniuk, a nawet Tiahnybok stanie wobec tych samych problemów, z którymi borykał się Janukowycz, czyli kryzysu gospodarczego i konfliktu wewnątrz kraju - oświadczył Michiejew, który kieruje Centrum Koniunktury Politycznej w Moskwie.

Politolog zauważył, że "nawet w Europie zrozumiano już, że bez Rosji nie uda się rozwiązać wielu (ukraińskich) problemów, w tym takich, jak podpisanie umowy o stowarzyszeniu".

Michiejew przyznał, że Janukowycz jest Rosji "trochę bliższy" niż inni ukraińscy politycy. - Ale jest tylko mniejszym złem, niczym więcej - zaznaczył.

W ocenie rosyjskiego politologa, "obecnie Janukowycz lawiruje, by utrzymać władzę". - Oddanie (premiera Mykoły) Azarowa było posunięciem zawczasu zaplanowanym na wypadek skrajnie niekorzystnego rozwoju sytuacji. Najwyraźniej moment taki nadszedł - wskazał.

Politolog oznajmił, że "z punktu widzenia Moskwy Janukowycz przejawił słabość". - Jednak na Ukrainie wszyscy politycy, w tym opozycjoniści, prowadzą podwójną, a nawet potrójną grę i nie jest to odbierane jako słabość. A celem Janukowycza jest teraz dotrwanie do lata, uspokojenie Majdanu. A najlepiej rozbicie go, skłócenie Witalija Kliczki, Arsenija Jaceniuka, Ołeha Tiahnyboka i reszty opozycji, w tym neonazistów - powiedział.

Według Michiejewa "wygląda na to, że Janukowyczowi zaczyna się to udawać".

Wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda" uważana jest za tubę prezydenta Rosji Władimira Putina.

....

Tak kombinuja Kreml i Januk .

Rosja: wywiążemy się z zobowiązań wobec Ukrainy

Rosja zadeklarowała, że wywiąże się ze swoich zobowiązań wobec Ukrainy w sferze finansowej i energetycznej, jednak dopiero po sformowaniu tam nowego rządu.

Rozwiązanie takie na spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem w jego rezydencji w Nowo-Ogariowie koło Moskwy zaproponował premier Dmitrij Miedwiediew. Putin się na to zgodził. - Jest to rozsądne. Poczekajmy na sformowanie nowego rządu Ukrainy - oświadczył.

Wcześniej prezydent polecił gabinetowi Miedwiediewa, by ten w pełnym zakresie wykonał wszystkie porozumienia z Ukrainą w sferze finansowej i energetycznej.

Podczas grudniowego spotkania z Janukowyczem w Moskwie, które miało miejsce po odstąpieniu przez Ukrainę od podpisania umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską, Putin zgodził się na przyznanie Ukrainie kredytu w wysokości 15 mld dolarów na ustabilizowanie gospodarki i na obniżenie ceny gazu. Dwaj liderzy porozumieli się też w sprawie realizacji wielu dwustronnych projektów.

...

Biznes is biznes . Oni moga i z naziolami podpisywac pakty przeciez zawsze to robili nie tylko w 1939 .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:26, 29 Sty 2014    Temat postu:

Merkel: Berlin popiera uzasadnione postulaty opozycji na Ukrainie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w oświadczeniu swojego rządu w Bundestagu, że władze niemieckie popierają "wszystkimi dostępnymi środkami" zabiegi o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie oraz uzasadnione postulaty ukraińskiej opozycji.

Merkel powiedziała, że jej rząd jest w stałym kontakcie z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton i będzie w najbliższych dniach i tygodniach kontynuował działania na rzecz rozwiązania konfliktu. Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła odwagę uczestników demonstracji, którzy pokazali, że "nie chcą odwrócić się od Europy". - Walczą o te same wartości, którymi kierujemy się także my w Unii Europejskiej - dodała kanclerz.

Drzwi do podpisania układu stowarzyszeniowego z UE są dla Ukrainy nadal otwarte - zapewniła.

Merkel wypowiedziała się przeciwko stawianiu krajów uczestniczących w Partnerstwie Wschodnim przed alternatywą "albo z UE, albo z Rosją". Jestem przekonana, że ten sposób myślenia można przezwyciężyć w "cierpliwych rozmowach (z Rosją)". Niemiecki rząd będzie prezentował to stanowisko w rozmowach z Rosją - zapewniła Merkel.

Umowa stowarzyszeniowa oraz umowa o wolnym handlu między UE a Ukrainą miała zostać podpisana 29 listopada na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie pod warunkiem spełnienia przez Kijów postawionych przez UE wymogów. Przed szczytem rząd ukraiński wydał jednak rozporządzenie o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy i zdecydował się na ściślejsze związanie się z Rosją. Decyzje władz wywołały trwające do dziś protesty mieszkańców Kijowa.

Niemiecki rząd wykazywał dotychczas dużą ostrożność w wypowiedziach dotyczących Ukrainy, ograniczając się do apeli do obu stron o powstrzymanie się od przemocy. Wcześniej Merkel wypowiedziała się przeciwko unijnym sankcjom wobec przedstawicieli aparatu władzy na Ukrainie, zastrzegając, że dotyczy to obecnej chwili.

W przemówieniu w parlamencie Merkel broniła kluczowych projektów rządu - obniżenia do 63 lat wieku emerytalnego dla osób, które przez 45 lat opłacały składki na ubezpieczenie, oraz reformy energetycznej, polegającej na przestawieniu gospodarki na energię ze źródeł odnawialnych. Skrytykowała działalność służb wywiadowczych USA, inwigilujących polityków i innych obywateli Niemiec. Taka działalność "niszczy zaufanie" między sojusznikami - ostrzegła kanclerz.

Merkel została zaprzysiężona 17 grudnia po raz trzeci na kanclerza Niemiec. Szefowa CDU kieruje koalicyjnym rządem swojej partii, bawarskiej CSU oraz SPD. Środowe wystąpienie jest pierwszym w tej kadencji oświadczeniem rządu. Ze względu na kontuzję odniesioną podczas wędrówki na nartach w Szwajcarii w grudniu kanclerz wygłosiła przemówienie na siedząco.

...

Juz dawno nie o UE tu chodzi . Zahut nie kuma .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:30, 29 Sty 2014    Temat postu:

Kraków wspiera Euromajdan. Dziś manifestacja na Rynku

Dziś protesty Ukraińców dotrą do Polski. O godz. 17:00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza spotkają się Ukraińcy mieszkający w Krakowie, aby pokazać swoją solidarność z Euromajdanem. Chcę modlić się za ofiary reżimu i dyskutować o możliwych pokojowych rozwiązaniach konfliktu.

Będą Polacy, Ukraińcy, Żydzi i Rosjanie, spotkają się pod pomnikiem Adama Mickiewicza z flagami Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej. Jak powiedział Radiu Kraków Mykoła Mańko, jeden z organizatorów spotkania - Z jednej strony chcemy podziękować Polsce za to, że wspiera opozycję na Ukrainie a z drugiej prosić o dalsze działania.

Według Mańki potrzebne są radykalne kroki, np. takie, na które zdecydowała się Kanada, która zamknęła swoje granice dla Ukraińskich oficjeli. Relacja ze spotkania pod pomnikiem Adama Mickiewicz zostanie umieszczona na facebooku, tak aby mogli ją oglądać protestujący na Ukrainie i by wiedzieli, że nie są sami.

Tymczasem sytuacja na Ukrainie wciąż się zaostrza, protesty rozlały się niemalże na wszystkie regiony kraju. Przeciwnicy Prezydenta Wiktora Janukowycza zajęli budynki kilku ministerstw, jednostek wojskowych i siedzib władz lokalnych. Szef polskiego MSZ, Radosław Sikorski poinformował, że ukraińska milicja otrzymała podwyżki płac i nowy sprzęt. Według ministra może to wskazywać, że rząd przygotowuje się do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

...

Durni Polacy wspieraja wroga . Podkreslam bo to wazne swiadectwo jacy sa Polacy .

SARNY region, pow. Sarny, woj. luckie. Sierpień
1943 Karol Imach, Polak - mieszkaniec Sarn,
pojmany podczas zbierania grzybów w lesie koło
Sarn przez terrorystów UPA i zamordowany. Na
jego ciele naliczono 20 kłutych ran od ciosów
zadanych nożem lub bagnetem.
SARNY, region, district Sarny, province of Łuck.
August 1943. In the picture Karol Imach, a Polish
inhabitant of Sarny, caught while picking
mushrooms in a forest near Sarny and murdered by
UPA terrorists. On his body there arę 20 stabs
inflicted with a knife or bayonet.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:49, 29 Sty 2014    Temat postu:

"Komsomolska Prawda": "führer" Majdanu odkrył swoją twarz

Dmytro Jarosz - youtube.com

"»Führer « bojowników Majdanu pokazał twarz" – tak tytułuje swoją relację z Ukrainy rosyjski dziennik "Komsomolska Prawda", pisząc o liderze aktywnych na Majdanie nacjonalistów z organizacji Prawy Sektor - Dmytro Jaroszu. "W ukraińskiej polityce pojawiła się trzecia siła. I żąda kontynuowania rewolucji" – pisze gazeta. Dziennik cytuje też oświadczenie Jarosza.

"Ostatnie wydarzenia na Ukrainie dowiodły, że nie ma alternatywy dla ścieżki rewolucyjnej. Na tym tle nieczytelność stanowiska liderów opozycyjnych, parlamentarnych partii i ich obawy przed przeprowadzeniem rewolucji zobowiązują mnie do wzięcia na siebie odpowiedzialności za proces rewolucyjny i dalszy przebieg wydarzeń. Szczególnie za to, co miało miejsce na Ukrainie, za to, co się dzieje obecnie i – co najważniejsze - za przyszłość naszego państwa" – cytuje oświadczenie Jarosza "Komsomolska Prawda".

"Słowa tego 43-letniego płomiennego rewolucjonisty można by zignorować, gdyby nie jedna okoliczność – to właśnie bojownicy »Prawego Sektora« i organizacji »Tryzub« imienia Stiepana Bandery (na której czele również stoi Jarosz – red.) nie tylko urządzili wielodniowy atak na Berkut, ale także zajęli obwodowe budynki administracji w niemal połowie kraju. To właśnie te dokładnie zaplanowane akcje bojowników zmusiły Janukowycza do zaproponowania opozycji kawałka z tortu władzy" – czytamy dalej.

Gazeta pisze też, że Jarosz, zamiast się targować, postanowił "iść do końca". "Kijowski Majdan z jednej strony odrzuca premierostwo inteligenta Arsenija Jaceniuka i wygwizduje mętne stanowisko opozycji, z drugiej – raczej nie jest gotowy iść za ultranacjonalistami na wojnę domową. I Wiktor Janukowycz teraz nie wie, z kim ma się dogadywać, ponieważ władza nad Majdanem i połową ukraińskiej administracji jest raczej w rękach Jarosza niż słynnego boksera Witalija Kliczki" - czytamy.

"Na Ukrainie pojawili się politycy nowego rodzaju, którzy mogą pogrzebać zarówno władzę, jak i opozycję" – konkluduje rosyjski dziennik.

Tymczasem ukraiński portal unian.net cytuje wypowiedź Jarosza z poniedziałku, kiedy mówił, że jego organizacja żąda zniesienia ustaw z 16 stycznia (uczyniła to wczoraj Rada Najwyższa – red.), amnestii dla wszystkich uczestników protestów i umorzenia wszystkich spraw kryminalnych założonych wobec "majdanowców". Wszystko po to, by - jak powiedział – uniknąć rozlewu krwi po obu stronach. Jarosz wyraził gotowość do rezygnacji z aktywności ulicznej w zamian za ustępstwa ze strony władz. W przeciwnym razie zagroził nowymi zamieszkami.

Prawy Sektor to koalicja różnych radykalnych, nacjonalistycznych ugrupowań, które odgrywają wiodącą rolę w starciach z Berkutem na Majdanie. Należą do niej m.in. SNA (Patrioci Ukrainy), Tryzub, Biały Młot, UNA-UNSO, C14 (uznawani za neonazistowskie skrzydło partii Swoboda), a także grupy kiboli, głównie Dynama Kijów. Są niekiedy określani jako "armia Majdanu".

Dmytro Jarosz jest obecnie najbardziej widocznym liderem tego zrzeszenia. W 1994 roku był jednym z założycieli nacjonalistycznej organizacji Tryzub im. Stiepana Bandery. Teraz uważa się go za nieformalnego lidera Prawego Sektora. Jest to organizacja, która nie kryje dystansu wobec opozycji parlamentarnej. "Jaceniuka lekceważą, a Kliczkę - gdy ten próbował powstrzymać przemoc na Hruszewskiego 19 stycznia - zaatakowali gaśnicą" – pisze tvn24.pl.

"Prawy Sektor" nie jest zwolennikiem integracji europejskiej. Na portalu nacjonalista.pl można znaleźć oficjalne stanowisko tego zrzeszenia z 24 stycznia.

Czytamy w nim: "Niestety, demoliberalni politycy i znaczna część środowisk związanych z kulturą, od dwudziestu lat przekonywała Ukraińców, że powinni się zintegrować ze strefą euroatlantycką. Tak więc, wielu Ukraińców naprawdę wierzyło, że Ukraina powinna stać się częścią Unii Europejskiej. Dlatego nominalnym powodem masowych protestów na Ukrainie była negatywna decyzja reżimu Wiktora Janukowycza wobec umowy akcesyjnej do UE. Ukraińscy nacjonaliści są przeciwko stowarzyszeniu z UE. Nawet jeśli wspierali protesty, traktując je jako szansę na rozpoczęcie Narodowej Rewolucji".

I dalej: "Ludzie są rozczarowani (liberalną) opozycją i zaczynają ufać nacjonalistom. Byliśmy w stanie przejąć inicjatywę i począwszy od 19 stycznia weszliśmy w fazę siłowej konfrontacji z władzami. Od kilku dni na ulicach Kijowa trwa walka między siłami narodowo-rewolucyjnymi i policją. Organizatorem tej walki był »Prawy Sektor« tworzony przez ukierunkowanych narodowo kibiców i indywidualnych aktywistów wyznających idee nacjonalistyczne".

W oświadczeniu "Prawego Sektoru" czytamy też, że rewolucji na Ukrainie przewodzą nacjonaliści. "Przypuszczalnie, jeśli zwyciężymy, musimy wejść do rewolucyjnego rządu z niektórymi przedstawicielami liberalnej opozycji" - zaznaczają autorzy. Wyraźnie piszą także, że takie działanie doprowadzi do "powszechnego wzrostu nacjonalizmu na Ukrainie", a oni będą walczyć do końca. "Jeśli przegramy, czeka nas albo konspiracja, albo masowe represje. Jeśli wygramy, przyniesie to natychmiastową Rekonkwistę. Jako kategoryczni przeciwnicy UE, ale mówiący o solidarności narodów europejskich, wzywamy nacjonalistów z innych krajów europejskich do wsparcia naszej walki" - piszą.

"Przypomnijcie sobie jak siły nacjonalistyczne i konserwatywne zjednoczyły się w Hiszpanii podczas wojny domowej. Dołączcie do nas, wesprzyjcie naszą walkę. Zdajemy sobie sprawę, że dla was zwycięstwo jest tylko symboliczne – nie oczekujcie wiele. Jednak ta symbolika to krok w kierunku przyszłych wspólnych zwycięstw w obrębie całej Europy!" - czytamy w oświadczeniu.

To nie pierwsze informacje na temat nacjonalistycznych poglądów części protestujących na kijowskim Majdanie. W Polsce mówił o tym m.in. ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W rozmowie z Onetem duchowny od lat zajmujący się sprawami ukraińskimi przyznał, że w ciągu kilku tygodni Majdan niesamowicie się zmienił.

- Na początku był to naturalny, oddolny wybuch niezadowolenia z powodu niepodpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. (...) Później, niestety, nastąpiła ogromna radykalizacja - ze strony władzy, która zaczęła strzelać, co doprowadziło do kilku śmierci. A po stronie protestujących doszły do głosu skrajne elementy nacjonalistyczne - przyznał w rozmowie z Onetem.

Wśród politycznych liderów nacjonalistów wymienia się m.in. Ołeha Tiahnyboka, nazywanego przez Isakowicza-Zaleskiego "małym Hitlerkiem". Ten jeden z głównych rozgrywających wśród opozycjonistów jest liderem ugrupowania Swoboda - partii narodowo-socjalistycznej.

Rosyjski "Kommiersant" typuje nawet Tiahnyboka na ministra spraw zagranicznych w nowym ukraińskim rządzie. Taki scenariusz według tej rosyjskiej gazety będzie jednak "ślepym zaułkiem" dla Ukrainy i jej stosunków z Rosją.

Dziennikarze "Kommiersanta" wskazują jednak, że Tiahnybok może liczyć na ministerialny stołek tylko w przypadku odmowy polityków, którzy byli przy władzy w czasach Wiktora Juszczenki i Julii Tymoszenko. Jeśli ci odmówią, kluczowe stanowiska w rządzie otrzymają ultranacjonaliści z partii Swoboda oraz przywódcy Prawego Sektora Prawego i innych radykalnych ruchów zwycięskiego Majdanu. Taki wariant uważa się jednak za mało prawdopodobny.

Na Ukrainie od listopada trwają protesty. Sytuacja zaostrzyła się w ubiegłym tygodniu, kiedy podczas starć demonstrantów z milicją w Kijowie śmierć poniosło sześć osób. Dopiero wtedy władze Ukrainy zdecydowały się na ustępstwa - do dymisji podał się premier Mykoła Azarow, a parlament cofnął kontrowersyjne ustawy umożliwiające władzom pacyfikowanie protestujących.

...

Na Ukrainie jest dokladnie jak w Syrii na haslo z Moskwy :
KILL MORE !
Narastaja wplywy islamonazioli . TO SOCJOLOGIA TAK SAMO DZIALA WSZEDZIE ! TO MOSKWA PLUS REZIM ODPOWIADA ZA WZROST NAZIZMU ISLAMIZMU !

Znowu ? Oj niegrzeczny Assadzik niegrzeczny .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:22, 29 Sty 2014    Temat postu:

Samorząd przeprowadzi zbiórkę dla protestujących Ukraińców

Samorząd woj. podkarpackiego włącza się w pomoc dla protestujących na Ukrainie. Od czwartku do poniedziałku przeprowadzona będzie zbiórka koleżeńska wśród pracowników urzędu. Do wyjazdu na Ukrainę przygotowują się lekarze pracujący na Podkarpaciu.

Jak powiedziała dyrektorka kancelarii zarządu woj. podkarpackiego Katarzyna Sołek w środę na konferencji prasowej w Rzeszowie, w urzędzie zbierana będzie przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia, m.in. mąka, ryż, makaron, kawa, herbata, cukier czy konserwy.

- Liczymy także, że koledzy i koleżanki przyniosą nową ciepłą odzież, koce, śpiwory, środki medyczne i opatrunkowe oraz leki np. przeciw grypie - dodała.

Sołek zaznaczyła, że marszałek woj. podkarpackiego zaapeluje do lokalnych samorządów o przeprowadzenie podobnej zbiórki.

Natomiast członek zarządu woj. podkarpackiego Tadeusz Pióro poinformował na konferencji, że szpital w Przemyślu jest przygotowany do przyjęcia i udzielenia wsparcia medycznego uczestnikom protestów na Ukrainie.

Podkreślił, że zachowane muszą być jednak wszystkie procedury, obywatel Ukrainy musi mieć wizę i - co się z tym wiąże - ubezpieczenie. - Po udzieleniu pomocy szpital będzie starał się odzyskać należność za leczenie - dodał Pióro.
W gotowości do wyjazdu na Ukrainę jest też grupa ukraińskich lekarzy pracujących na Podkarpaciu oraz polscy lekarze ukraińskiego pochodzenia. Jak powiedział Pióro, wkrótce ma zostać podjęta decyzja o wyjeździe.

Do akcji pomocy dla protestujących Ukraińców włączyli się także m.in. studenci z tego kraju, przemyski oddział Związku Ukraińców w Polsce oraz Caritas diecezji przemyskiej.

....

Durni Polacy wspieraja wroga . Podkreslam bo to wazne aby zrozumiec Polakow narod KATOLICKI .

PODJARKÓW, pow. Bóbrka, woj. lwowskie. 16
sierpień 1943 Kleszczyński ojciec czteroosobowej
polskiej rodziny w Podjarkowie torturowany przez
OUN-UPA. Widoczna jest zmasakrowana twarz,
wydłubane oko, cios w głowę, rany cięte i inne.
PODJARKÓW, district Bóbrka, province of Lvov.
August 16, 1943. Kleszczyński, father of a four-
member Polish family in Podjarkow tortured by
OUN-UIA. We can see a savagely injured face,
picked out eye, blow on die head, cut wounds and
others.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:29, 29 Sty 2014    Temat postu:

Julia Tymoszenko wspiera protestujących Ukraińców

Przebywająca w więzieniu była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko, zwróciła się do demonstrantów, nawołując do tego, żeby nie ustawali w walce zmierzającej do zmuszenia prezydenta Wiktora Janukowycza do rezygnacji.

....

Ma racje !

Berkut przerósł OMON? "Milicjanci są jak zwierzęta"

- Mamy do czynienia z milicjantami, którzy są jak zwierzęta - podkreślił w rozmowie ze specjalnymi wysłannikami Onetu na Ukrainie Władimir Małyszew, lokalny dziennikarz. Według niego, Berkut przerósł okryty złą sławą swój rosyjski odpowiednik OMON.

Nasi wysłannicy rozmawiali także z lekarzami opatrującymi rannych na kijowskim Majdanie. Medycy zdradzili, że najwięcej poszkodowanych jest z ranami wskazującymi na użycie przez Berkut granatów.

...

Zwierzeta nie sa okrutne !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:31, 29 Sty 2014    Temat postu:

Deputowana Bohosłowska: rozłam w Partii Regionów

Część członków Partii Regionów odmówiła poparcia wprowadzenia stanu wyjątkowego

Ludzie najbogatszego Ukraińca w parlamencie Rinata Achmetowa odmówili poparcia wprowadzenia stanu wyjątkowego, co oznacza poważny rozłam w rządzącej Partii Regionów Ukrainy – poinformowała deputowana Inna Bohosłowska.

Według tej polityk, która opuściła Partię Regionów po brutalnym rozpędzeniu 30 listopada protestów prounijnych w Kijowie, wprowadzenia stanu wyjątkowego chce grupa posłów, kontrolowana przez szefa administracji prezydenta Wiktora Janukowycza, Andrija Klujewa.

Temat ten był wczoraj omawiany na spotkaniu frakcji Partii Regionów.

- Była próba zachęcenia frakcji do poparcia rozwiązania siłowego. Zajmowała się tym grupa Klujewa i część innych, którzy się na niego orientują – opowiedziała Bohosłowska w wywiadzie telewizyjnym, omówionym przez gazetę internetową "Ukrainska Prawda".

- W odpowiedzi przedstawiciel grupy biznesmena Rinata Achmetowa, pan (Jurij) Woropajew, powiedział, że został upoważniony do złożenia oświadczenia w imieniu 40 deputowanych, którzy odmawiają podpisywania dokumentów i głosowania nad ustawami z naruszeniem procedur – relacjonowała.

Według Bohosłowskiej pod koniec narady członków frakcji do posłów Achmetowa przyłączyła się grupa byłego wicepremiera Serhija Tihipki, do której wchodzi 38 osób.

Kilka dni temu Achmetow oświadczył, że kryzys na Ukrainie powinien zostać rozwiązany wyłącznie pokojowo. - Jakikolwiek wariant siłowy, czy zastosowanie broni jest niedopuszczalne. Przy realizacji takiego scenariusza na Ukrainie nie będzie zwycięzców, a jedynie ofiary i przegrani – czytamy w wydanym komunikacie.

Frakcja parlamentarna Partii Regionów Ukrainy liczy 204 deputowanych. Ogółem w ukraińskim parlamencie zasiada 450 osób.

...

Oczywiscie . Nie jest to jednak odruch humanizmu...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:35, 29 Sty 2014    Temat postu:

Szczecińska akcja pomocy Ukrainie

Zbiórkę pieniędzy i darów dla protestujących na Ukrainie oraz koncert artystów na dziedzińcu szczecińskiego zamku zapowiedziano w środę w ramach akcji "Pomorze Zachodnie Ukrainie".
Jak poinformowali organizatorzy akcji, ma ona być gestem solidarności z narodem ukraińskim. Odbędzie się w kilkunastu miejscowościach regionu m.in. przy współpracy urzędu marszałkowskiego, Związku Ukraińców w Polsce oraz lokalnych władz, w tym Goleniowa, Świnoujścia i Kołobrzegu.

W czasie akcji prowadzona będzie przez wolontariuszy zbiórka pieniędzy, opatrunków medycznych, termosów czy termokubków i koców. Finał zaplanowano 2 lutego na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tam odbędzie się kilkugodzinny koncert.

W wielu miejscach regionu organizowane są także inne akcje wsparcia protestujących na kijowskim Majdanie. Koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce zbiera m.in.: materiały opatrunkowe, ciepłą odzież, śpiwory, koce, a także żywność np. kaszę, mąkę, cukier, makarony, konserwy, czy witaminy.

- To już druga zbiórka rzeczy dla Majdanu. Pierwsza odbyła się podczas wyjazdu międzynarodowej misji obserwacyjnej na powtórzone wybory do parlamentu Ukrainy. Pierwszym razem udało się przekazać manifestującym na Majdanie w Kijowie ok. 4 ton żywności, odzieży, a sztabowi przekazać ok. 20 tys. zł na potrzeby organizacji protestu w Kijowie - poinformował przewodniczący Zarządu Oddziału Związku Ukraińców w Koszalinie, Roman Biłas.

Pomysłodawcą akcji jest Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna, którą tworzą m.in. Teatr Krzyk z Maszewa i Teatr Brama z Goleniowa. W inicjatywę włączyły się m.in. Caritas Polska, zachodniopomorskie samorządy lokalne oraz miejscowi artyści.

....

Gdyby Ukraińcy zaczęli masowo uciekać do Polski...

Czy Polacy przyjęliby do swoich domów uchodźców z Ukrainy, gdyby w wyniku napięć zaczęli uciekać ze swojego kraju? Z naszej sondy wynika, że raczej tak, choć narodowość i kontekst nie ma większego znaczenia. Polacy bardziej stawiają na samą pomoc osobie w potrzebie. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jedni nie przyjęliby Ukraińców, bo "to złodzieje", inni tak, bo teraz walczą o wolność tak jak kiedyś my.

....

Niezle by bylo ci naziole od rabania Polakow uciekaja do Polski z blaganiem Polacy pomozcie ! Badzcie ludzmi ! Czyli durni . No wlasnie pomoc nieprzyjaciolom ? A o czym mówi Jezus ?

PODJARKÓW, pow. Bóbrka, woj. lwowskie. 16
sierpień 1943 Kleszczyńska z czteroosobowej
polskiej rodziny, zamęczona przez OUN-UPA.
Widoczne wydłubanie oka, rany głowy, próba
odrąbania dłoni oraz inne tortury.
PODJARKÓW, district Bóbrka, province of Lvov.
August 16, 1943. Kleszczyńska, from a four-member
Polish family tortured and killed by OUN-UIA. We
can see a picked out eye, injures of the head,
attempts to chop off the hand and other tortures.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 25 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy