Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:14, 29 Wrz 2015    Temat postu:

Włoski "Pan Samochodzik" zatrzymany. Zakazano mu pływać samochodem
29 września 2015, 17:32
40-letni Włoch próbował dopłynąć do Wenecji przerobionym na motorówkę odkrytym samochodem. Zatrzymano go jednak w Rzymie i zakazano dalszej żeglugi.

Mężczyznę zatrzymano, gdy płynął środkiem Tybru w centrum Wiecznego Miasta. Sterował starym modelem sportowego auta Maserati, do którego przyczepił z tyłu silnik - jak do motorówki.

Rzymska komenda policji potwierdza, że sprawa włoskiego "Pana Samochodzika" została skierowana do policji rzecznej, która zakazała mu dalszej żeglugi. Ustalono, że już wcześniej kilka kapitanatów portu wydało mu podobny zakaz.

Mężczyzna wypłynął z portu La Spezia w Ligurii i zamierzał dotrzeć drogą wodną do Wenecji. Zboczył z drogi, by zobaczyć Rzym z perspektywy Tybru i to go zgubiło.

...

Prawa trzeba przestrzegac. Choc oczywiscie podziwiam fantazje Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:10, 11 Paź 2015    Temat postu:

Oburzenie i protesty z powodu zadania w podręczniku do fizyki we Włoszech
11 października 2015, 16:35
Włoskie ministerstwo oświaty zajmie się, w reakcji na protesty i oburzenie, sprawą podręcznika do fizyki dla licealistów. Znajduje się w nim zadanie dotyczące rzucania kamieniem z wiaduktu autostrady do przejeżdżającego samochodu.

Media podały, że sprawę nagłośniła siostra kobiety, która w 1996 roku zginęła w wypadku spowodowanym przez kamień rzucony z wiaduktu na jej auto. Zapowiedziała podjęcie kroków prawnych przeciwko wydawcom podręcznika.

W przetłumaczonej na włoski książce amerykańskiego fizyka Jamesa S. Walkera dla II klasy liceum znalazło się następujące zadanie: kamień zostaje rzucony z wiaduktu z wysokości 12 metrów i spada z prędkością 1,8 metra na sekundę; jeśli samochód znajduje się 82 metry od wiaduktu i jedzie ze stałą prędkością 125 km/h, to kiedy zostanie trafiony?

"To, co przydarzyło się mojej siostrze, nie powinno nigdy się powtórzyć" - napisała oburzona zadaniem Maria Rosa Berdini. W jej przekonaniu proponowanie takich obliczeń nastolatkom jest skrajnie nieodpowiedzialne i "nieludzkie".

Konsternację z powodu treści zadania wyrażają też rodzice uczniów - podkreśla włoska prasa.

Sprawą zainteresował się jeden z deputowanych koalicji, który zażądał interwencji ze strony resortu oświaty i wyjaśnienia, kto wyraził zgodę na publikację książki i wpisania jej na listę szkolnych podręczników. Minister Stefania Giannini obiecała, że zajmie się tym jak najszybciej.

Przy okazji przypomniano, że czterej młodzi Włosi, którzy rzucali kamieniami do samochodów na autostradzie Piacenza-Turyn, gdzie zginęła siostra Marii Rosy Berdini, zostało skazanych za umyślne spowodowanie jej śmierci na 18 lat i 4 miesiące więzienia.

...

Chore pomysly.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:17, 21 Paź 2015    Temat postu:

Coraz więcej Włochów rezygnuje z leczenia z powodu kolejek

Coraz więcej Włochów rezygnuje z leczenia z powodu kolejek - Shutterstock

W ponad 41 proc. rodzin we Włoszech co najmniej jedna osoba w roku rezygnuje z badań i leczenia z powodu kolejek w publicznej służbie zdrowia - wynika z ogłoszonego sondażu. Z tej samej przyczyny Włosi wydają średnio po 500 euro rocznie w prywatnych klinikach.

Instytut Badań Censis podał, że w 2014 roku nawet kilkumiesięczny okres oczekiwania na wizytę lekarską lub specjalistyczne badania i zabiegi, notowany niemal we wszystkich placówkach publicznej służby zdrowia, zmusił co najmniej jedną osobę w blisko połowie rodzin w kraju do rezygnacji z podjęcia leczenia lub jego kontynuowania.
REKLAMA


Przypadki takie najczęściej zdarzają się - jak wskazuje ankieta - na tradycyjnie biedniejszym południu kraju.

Wydatki każdego Włocha na prywatną służbę zdrowia, także z powodu długiego oczekiwania, wynoszą średnio ponad 500 euro rocznie - podał Censis.

W analizie tych danych podkreślono też, iż 54 procent Włochów ocenia, że dostępność usług publicznej służby zdrowia cały czas maleje i z tego powodu znacznie częściej muszą oni sięgać do własnej kieszeni by uzyskać poradę lekarską, czy poddać się różnego rodzaju badaniom.

...

Euro.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:21, 03 Gru 2015    Temat postu:

Włochy: impas w parlamencie w sprawie wyboru sędziów Trybunału Konsytucyjnego


Fiaskiem zakończyło się w parlamencie Włoch 29. z rzędu głosowanie nad wyborem trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego, brakujących do jego pełnego składu. Z powodu braku politycznej zgody żaden kandydat koalicji nie zdobył wymaganej większości 3/5 głosów.

- Następny czarny dym nad włoskim parlamentem - tak językiem konklawe włoskie media podsumowały zakończone bez rozstrzygnięcia 29. głosowanie dwóch izb parlamentu w środę późnym wieczorem nad trzema kandydatami wskazanymi przez koalicję rządową , czyli centrolewicową Partię Demokratyczną i tzw. nową centroprawicę.
REKLAMA


Kandydaturę jednej z osób z tej trójki, docenta prawa konstytucyjnego Idy Angeli Nicotry z urzędu antykorupcyjnego, zgłoszono niemal w ostatniej chwili, gdy wycofał się prezes Urzędu Antymonopolowego Giovanni Pitruzzella wobec protestów części opozycji. Przypomniała ona, że objęty jest on śledztwem w sprawie nieprawidłowości przy arbitrażu. On sam zaś mówił już po fakcie, że informował o tym dochodzeniu tych, którzy zgłosili jego nazwisko.

W wielu z dotychczasowych głosowań, trwających od kilku miesięcy, opozycja nie brała udziału, lub też aby uniemożliwić wybór zgłaszała kandydatów, którzy nie mogli liczyć na potrzebne poparcie.

Na razie szans na polityczny kompromis w 30. głosowaniu nie ma, na co wskazuje także wynik ostatniego; każdemu z kandydatów zabrakło od kilkudziesięciu do ponad 100 głosów.

Nad każdym - podkreśla prasa - trwają polityczne targi ostatecznie kończące się brakiem poparcia ze strony wielu z parlamentarzystów opozycji, przede wszystkim Ligi Północnej, Ruchu Pięciu Gwiazd i partii Forza Italia.

Trzeba zmienić metodę zgłaszania kandydatów - powtarza wielu parlamentarzystów. Te apele jednak pozostają bez odpowiedzi.

O wybór brakujących sędziów apeluje prezydent Sergio Mattarella. Irytacji z powodu impasu i chaosu nie kryje przewodniczący Senatu Pietro Grasso, który mówi o zmarnowanych miesiącach prac parlamentarnych.

- Ten czas można było lepiej wykorzystać. W ten sposób zaś pojawia się ryzyko zablokowania niezbędnego organu konstytucyjnego- oświadczył Grasso.

Włoski Trybunał Konstytucyjny liczy 15 sędziów. Po jednej trzeciej jego składu mianują: prezydent, obie izby parlamentu na wspólnym posiedzeniu i organy sądownictwa.

...

Te trybunaly sa glupie i jak widac wszedzie szkodza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:53, 10 Gru 2015    Temat postu:

Włoscy eksperci alarmują: 40 procent dzieci nie je śniadań


Media we Włoszech ogłosiły "Alarm śniadaniowy" w reakcji na wyniki badań wskazujące, że 40 procent dzieci w wieku od 3 do 13 lat nie je nic rano. To, jak się zauważa, najczęściej rezultat pośpiechu i złych rodzinnych nawyków.

3,5 mln dzieci przed wyjściem do przedszkola czy szkoły nie je najważniejszego posiłku dnia - podkreślają eksperci. Z przeprowadzonych badań wynika także, że mniej niż połowa spośród 6,5 mln dzieci je śniadania codziennie, a pozostałe - tylko czasami.
REKLAMA


Sytuacja poprawia się w weekendy; wtedy do stołu siada rano 65 proc. najmłodszych Włochów.

Śniadania we Włoszech są zazwyczaj bardzo skromne i w wielu rodzinach nie ma w ogóle zwyczaju ich jedzenia, co również ma wpływ na nawyki żywieniowe dzieci.

Ponadto zwrócono uwagę, że większość rodzin mimo to deklaruje, iż stosuje się do zasad zdrowego odżywiania i ma świadomość tego, że poranny posiłek powinien być urozmaicony i bogaty w węglowodany - które wchodzą w skład płatków, chleba, herbatników - proteiny obecne w mleku i jego pochodnych oraz witaminy i minerały (owoce). Jednak wiedza ta często nie jest realizowana w codziennym życiu - odnotowano. Dorośli ograniczają pierwszy posiłek do wypijanej szybko kawy i rogalika w barze.

Średni czas śniadania w Italii obliczono na podstawie sondażu na osiem minut.

Rezultaty tych badań wywołały niepokój i sprawiły, że zaniedbywane często śniadania stały się tematem dyskusji w mediach, gdzie przypomina się, jak duże mają znaczenie na samopoczucie, odporność i kondycję, zwłaszcza u dzieci.

...

Az tak ich euro zniszczylo?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:43, 16 Gru 2015    Temat postu:

Włochy: strajk lekarzy w całym kraju


Środa jest we Włoszech dniem ogólnokrajowego strajku lekarzy publicznej służby zdrowia. W jego rezultacie odwołano około 2 mln wizyt lekarskich, badań ambulatoryjnych i zabiegów. Ćwierć miliona lekarzy protestuje przeciwko niedofinansowaniu służby zdrowia.

Protest w całym kraju zorganizowały największe branżowe związki zawodowe, które poinformowały, że do strajku przystąpiło 75 procent lekarzy. Ogłoszono go, jak wyjaśnili organizatorzy, na znak sprzeciwu wobec "obojętności rządu w obliczu problemów służby zdrowia", przede wszystkim jej stałego ubożenia i kurczenia nakładów.
REKLAMA


Podkreślono, że publiczna służba zdrowia jest chronicznie niedofinansowana.

Według przedstawionych przez związkowców danych w środę odwołano m.in. około 30 tys. zaplanowanych operacji i zabiegów, 190 tys. wizyt specjalistycznych i 250 tys. pediatrycznych, 80 tys. prześwietleń.

Pomoc medyczna udzielana jest tylko w nagłych przypadkach.

Rząd Matteo Renziego poinformował, że projekt budżetu na przyszły rok przewiduje większe nakłady na służbę zdrowia. Mają m.in. znaleźć się środki na zatrudnienie dodatkowego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Dodatkowe etaty nie załatwią problemów - odpowiadają związki zawodowe lekarzy.

...

Upadek trwa...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:08, 26 Gru 2015    Temat postu:

Pogodowe anomalie we Włoszech: komary, mimozy, pierwiosnki i susza


Komary, kwitnące dwa miesiące wcześniej mimozy, pierwiosnki i fiołki na łąkach - tak wygląda Boże Narodzenie w dużej części Włoch. Wysoka temperatura, brak opadów i wiatru są przyczyną rekordowego smogu w miastach i niespotykanej o tej porze roku suszy.

W raporcie sporządzonym przez włoski związek rolników Coldiretti podkreślono, że temperatura w grudniu tego roku jest o 2,5 stopnia Celsjusza wyższa od średniej tego miesiąca.
REKLAMA


Zdumiewające - jak się zauważa - są dane dotyczące opadów w często deszczowy we Włoszech grudzień. Opady są niższe o 95 proc., a największa susza panuje na północy kraju.

Poziom Padu i innych rzek jest taki sam jak latem, a w niektórych rejonach górskich wprowadzony został w lasach - zupełnie nietypowy w środku zimy - alarm pożarowy z powodu wysuszonej trawy i krzewów.

Obecna sytuacja stanowi zagrożenie dla upraw, nie tylko z powodu wysokich jak na tę porę roku temperatur, ale także dlatego, że w tym roku owadów-szkodników nie wyeliminowało zimno - zauważają rolnicy.

To wyraźny rezultat zmian klimatycznych, które w ostatnich 10 latach włoskiemu rolnictwu przyniosły straty szacowane na 14 miliardów euro - zauważa związek Coldiretti.

...

Plagi egipskie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:42, 08 Sty 2016    Temat postu:

Włosi niczym Polacy. Młodzi masowo emigrują na Zachód za pracą
Środa, 6 stycznia 2016, źródło:PAP
fot.WP.PL / Pixabay.com/Domena publiczna
Nie maleje wielka fala wyjazdów dziesiątek tysięcy wykształconych, młodych Włochów za granicę. Opis tego zjawiska przynosi opublikowany we wtorek dokument, który oparto na danych Urzędu Statystycznego. Za pracą wyjeżdżają głównie młodzi mieszkańcy wielkich miast.


Najnowsze dane pochodzą z 2014 roku. Z Włoch wyjechało wtedy w poszukiwaniu pracy ponad 90 tysięcy osób. Połowa z nich to ludzie w wieku 18-39 lat. To rezultat wysokiego bezrobocia wśród młodzieży, które przekracza we Włoszech 40 procent.Kierunek: Wielka Brytania

Najczęstszym celem emigracji są takie kraje, jak Wielka Brytania, Niemcy czy Szwajcaria. Obecny masowy wyjazd Włochów do Londynu w poszukiwaniu pracy porównuje się do wielkiej fali imigracji w latach 50. ubiegłego wieku.

Najwięcej młodych Włochów, jak wynika z danych Instytutu Istat, wyjeżdża z wielkich miast, przede wszystkim - z Mediolanu, co zakrawa na paradoks, ponieważ ta ważna metropolia w Lombardii, gdzie znajdują się prestiżowe uczelnie, uważana jest za finansową i biznesową stolicę kraju, która daje najwięcej szans ludziom szukającym pracy.

Włochy opuszcza też coraz więcej mieszkańców Rzymu, Palermo, Turynu i Neapolu. Najrzadziej na wyjazd za chlebem decydują się mieszkańcy miast Foggia, Caserta i Tarent, położonych na biedniejszym południu kraju.

Niechlubne dane

Każdego roku liczba włoskich imigrantów wzrasta o kilkanaście procent w porównaniu z poprzednim.

Według przedstawionych obliczeń w latach 2008-14 wyemigrowała gigantyczna grupa Włochów, których wykształcenie kosztowało państwo 23 miliardy euro.

Odnotowano także, że największa fala imigracji spośród absolwentów wyższych uczelni dotyczy lekarzy. Podczas gdy w 2009 roku pracę za granicą znalazło niespełna 400 spośród nich, pięć lat później było ich już prawie 2,5 tysiąca.

...

Skutki euro.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:32, 22 Sty 2016    Temat postu:

IAR

We Włoszech jest za dużo adwokatów

- Shutterstock

Włoscy adwokaci przymierają głodem. Tamtejsza palestra twierdzi, że to wina kryzysu, a nie tego, że adwokatów jest we Włoszech za dużo. Jednak ich liczba w tym kraju nie ma sobie równych w żadnym państwie w Europie.

We Włoszech pracuje 240 tysięcy adwokatów, podczas, gdy na przykład we Francji jest ich tylko 50 tysięcy. Dlatego zapewne Włosi mieli opinię ludzi kłótliwych, wręcz lubiących się procesować.

Izby adwokackie twierdzą, że tak było może kiedyś, bo dziś w dobie kryzysu, mało kto może sobie na to pozwolić. Przede wszystkim ze względu na koszty obrony.

Z drugiej strony, kto jest adwokatem z urzędu, za prowadzenie nawet skomplikowanej sprawy rozwodowej nie dostanie więcej niż sto euro. Z tych powodów każdego roku odchodzi z tego zawodu osiem tysięcy osób. Coraz mniej też jest kandydatów na studia prawnicze.

...

NIKT NIE ZMUSZA DO ZAWODU! BARANY! Kraj wzor! Wolny rynek dobry dostep do prawnika BRAWO! W Polsce tak trzeba! TRZEBA BYLO NIE WCHODZIC DO UE TO BYSCIE MIELI PRACE!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:13, 23 Sty 2016    Temat postu:

Włochy: niektórzy mogą znów wymienić liry na euro

- Shutterstock

14 lat po wprowadzeniu wspólnej europejskiej waluty we Włoszech niektórzy znów mogą wymienić dawne liry na euro. To rezultat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uchylił przepis z 2011 roku o przyspieszeniu terminu zamknięcia wymiany pieniędzy.

Przed pięcioma laty ówczesny rząd Mario Montiego przyjął dekret z pakietem przepisów pod nazwą Ratowanie Włoch (Salva Italia). Ich celem było wyprowadzenie kraju z głębokiej zapaści finansów publicznych i znalezienie oszczędności gdzie tylko się da.
REKLAMA


Dlatego też kryzysowy gabinet postanowił, że ostatniej wymiany starych lirów będzie można dokonać do 6 grudnia 2011 roku, a nie - jak wcześniej zapowiedziano w ustawie sprzed 14 lat - do 28 lutego 2012 r.

To przyspieszenie terminu definitywnego zamknięcia operacji wymiany pieniędzy oprotestowała grupa klientów banków, która skierowała pozew do sądu. 5 listopada zeszłego roku Trybunał Konstytucyjny uznał ten przepis ustawy za niezgodny z ustawą zasadniczą.

Przez kilka następnych tygodni włoski bank centralny i ministerstwo finansów zastanawiały się jak zrealizować postanowienie Trybunału.

Ostatecznie postanowiono, że od 22 stycznia można zwrócić się o zamianę lirów w banknotach na euro w każdej upoważnionej do tego filii banku. Nie oznacza to jednak - jak wyjaśniono - że obecnie wszyscy Włosi mogą sięgnąć do szuflad i szaf w poszukiwaniu dawnych pieniędzy.

Prawo wymiany przysługuje wyłącznie tym, którzy w okresie między wygaśnięciem operacji wymiany, czyli 6 grudnia 2011 r. a wcześniej wskazanym terminem końca lutego roku następnego zwrócili się do banku o wymianę pieniędzy i spotkali się z odmową. Teraz muszą to udokumentować, jeśli chcą otrzymać euro w zamian za starą walutę.

Szacuje się, że przyspieszenie o trzy miesiące zamknięcia wymiany sprawiło, że państwo pogrążone w ciężkim kryzysie finansowym zaoszczędziło wtedy od 1,2 do 1,6 miliardów euro. Pieniądze te, zamiast trafić do obywateli, zostały przekazane przez bank centralny do budżetu państwa by zmniejszyć rekordowo wysoki dług publiczny.

Nie podano, ile osób może teraz skorzystać z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stanął po stronie "ciułaczy" trzymających nadal w domu liry. Wiadomo jednak, że nie będzie ich bardzo wielu, o czym przesądza wymóg, że mogą to być tylko ci, którzy mogą udowodnić, że starali się dokonać wymiany.

Według danych włoskiego banku centralnego dawnych banknotów w lirach jest w całym kraju jeszcze około 300 milionów.

...

Juz niedlugo koniec euro Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:01, 01 Lut 2016    Temat postu:

PAP

Rekordowa susza we Włoszech; zagrożone uprawy

- Shutterstock

Po bezdeszczowym grudniu we Włoszech, susza w styczniu osiągnęła rekordowe i niespotykane o tej porze roku rozmiary. W raporcie ogłoszonym przez związek rolników podkreślono, że w pierwszym miesiącu roku spadło tyle deszczu, ile zazwyczaj w sierpniu.

Niemal całkowity brak opadów deszczu, które już w najcieplejszym we Włoszech od 215 lat grudniu były mniejsze o 91 procent niż wynosi średnia tego miesiąca, ma bardzo poważne konsekwencje dla jakości powietrza w miastach. Z tego powodu smog uznano tej zimy również za rekordowo wysoki. Od wielu dni nieprzerwanie poziom zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy w Mediolanie, Rzymie, Turynie i wielu innych miastach.
REKLAMA


Bardzo zagrożone są uprawy - alarmuje rolniczy związek Coldiretti, który zebrał dane z całego kraju. W jego ocenie anomalie tegorocznej włoskiej zimy, przypominającej wiosnę, mnożą się.

Najzimniejszy zazwyczaj styczeń przyniósł wiele gorących dni. W górach brakuje śniegu, a w wielu rzekach poziom wody jest tak niski, jak latem. W Padzie jest on o 2 metry niższy w porównaniu do stanu w styczniu ubiegłego roku.

Coraz bardziej suche są wielkie jeziora. W Maggiore wody jest mniej o 17 procent niż zwykle zimą, a w jeziorze Garda – o 33 procent.

Rolnicy zaapelowali o natychmiastową interwencję, by powstrzymać skutki suszy i zapewnić zbiory. Ich zdaniem trzeba uzupełnić wodę w jeziorach i ratować zagrożone uprawy.

...

Nagrzeszyli.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:50, 03 Lut 2016    Temat postu:

Skandal z fałszowaniem oliwy i sztucznym barwieniem oliwek we Włoszech
Środa, 3 lutego 2016, źródło:PAP
fot.Fotolia / Fotolia/Alonso Aguilar
Wielki proceder związany z produkcją rzekomo włoskiej wyśmienitej oliwy, faktycznie pochodzącej z importu i barwienia oliwek ujawniono w kilku regionach Włoch. Podczas operacji pod kryptonimem ,,Mamma mia" Gwardia Finansowa skonfiskowała w środę tony produktów.


Operację przeprowadziły inspektorat do walki z oszustwami w produkcji żywności, działający przy Ministerstwie Rolnictwa oraz Gwardia Finansowa, a całość działań koordynowała prokuratura z miasta Trani na południu Włoch.Sfałszowana i przygotowana do sprzedaży jako włoska zagraniczna oliwa została skonfiskowana w zakładach w regionach Apulia i Kalabria, ale także w słynącej z jej najwyższej jakości Umbrii. Tam okazało się, że właściciele sprzedających je firm nie wiedzieli, że kupowali produkt sprowadzany głównie z Grecji i Hiszpanii, a nie włoski.

Dzięki śledztwu i konfiskatom nie dopuszczono do wprowadzenia do sprzedaży ponad 2 tysięcy ton rzekomo włoskiej oliwy z podrobionymi certyfikatami o wartości 13 milionów euro - poinformowali śledczy.

Ośmiu osobom postawiono zarzuty fałszerstw przy produkcji żywności. Dochodzenie wykazało, że w latach 2014-2015 sprzedano kilka ton zagranicznej oliwy z etykietkami informującymi, że jest to w 100 procentach włoski produkt z pierwszego tłoczenia, a więc uważany przez konsumentów za najwyższej jakości i droższy od tego z importu.

Poza tym w Apulii skonfiskowano ponad 10 ton chemicznie barwionych oliwek stołowych, uznanych za groźne dla zdrowia. Zarzuty usłyszało 18 tamtejszych przedsiębiorców. Oliwki były sztucznie barwione przy użyciu zabronionych na terenie Unii Europejskiej substancji na wyrazisty kolor zielony, by ukryć ich defekty.

...

Brawo ze wykryli.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:31, 09 Mar 2016    Temat postu:

IAR

Włoscy urzędnicy będą karani za prywatne użycie służbowych aut
- Shutterstock

Włoski dygnitarz czy urzędnik państwowy, który służbowym samochodem wybierze się na zakupy albo odwiezie dziecko do szkoły, odpowie za to przed sądem. Przewiduje to przygotowywana przez włoski parlament ustawa w sprawie ograniczenia korzystania ze służbowych pojazdów, używanych przez administrację państwową na szczeblu centralnym i w terenie.

Wykorzystanie służbowego auta do celów prywatnych uznane zostanie za defraudację i będzie karane pozbawieniem wolności od pół roku do trzech lat. Przepis ten zaaprobowała już komisja ustawodawcza izby deputowanych, a za kilka dni przyjmie go cała izba. Projekt ustawy, której celem jest dalsze ograniczenie liczby samochodów służbowych, przewiduje zakaz ich zakupu do końca przyszłego roku i grzywnę w wysokości 10 tysięcy euro za jego złamanie.
REKLAMA


Według najnowszych danych, liczba służbowych samochodów w ubiegłym roku wynosiła w całym kraju ponad 23 tysiące. Centralne urzędy państwowe posiadają ich już tylko 274, a zaledwie 59 to auta z kierowcą.

...

Ciekawe.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:39, 26 Mar 2016    Temat postu:

PAP

Wenecja się wyludnia. Miasto zainstalowało licznik ludności
Wenecja - Shutterstock

W Wenecji zainstalowano licznik mieszkańców. To inicjatywa grupy rezydentów, a jej celem jest pokazanie, że miasto na lagunie stale wyludnia się. Według najnowszych danych w historycznym centrum i na okolicznych wyspach mieszka obecnie 83 755 osób.

Elektroniczny licznik ludności pojawił się przy jednej z aptek, a więc w miejscu, gdzie zazwyczaj działa zegar i termometr. Urządzenie zamontowała grupa rodowitych wenecjan, mieszkających tam od pokoleń. Jak wyjaśniają, postanowili policzyć „rozbitków”, którzy mimo trudności codziennego życia w częściowo zalewanym mieście nadal nie opuszczają domów nad kanałami.
REKLAMA
REKLAMA


Licznik przedstawia dane z rejestru miejscowego urzędu stanu cywilnego. Jednocześnie przedstawiono obok dla porównania statystykę począwszy od czasów świetności w dobie renesansu. Przypomina się - po włosku, a także po angielsku z myślą o turystach - że wówczas Wenecja była jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie. W XV wieku liczyła prawie 200 tysięcy mieszkańców.

Można też przeczytać, że w 1871 roku, a więc po zjednoczeniu Włoch, liczba mieszkańców tego miasta wynosiła ponad 144 tysiące, czyli prawie dwa razy więcej niż obecnie. Dane z drugiej połowy XX wieku dowodzą systematycznego spadku liczby ludności. I tak na przykład 45 lat temu w Wenecji mieszkało 157 tysięcy osób, a dwie dekady później, w 1991 roku - 123 tysiące.

W 2001 roku liczba ta spadła poniżej 100 tysięcy (97 tysięcy). Siedem lat temu, gdy rezydentów było już tylko 90 tysięcy, ta sama grupa, która zainstalowała licznik, urządziła symboliczny „pogrzeb Wenecji”, by podnieść alarm z powodu stałej ucieczki ludności.

To już drugi taki licznik po urządzeniu prezentującym wyłącznie dane dotyczące historycznego centrum nad Canal Grande.

...

Rozrastanie sie centrow. Wielki Londyn, Wielki Rzym... Prowincja upada.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:13, 26 Maj 2016    Temat postu:

Włoska Etna znów aktywna
mr/luq/
2016-05-26, 14:52Skomentuj
0
Leżący na Sycylii najaktywniejszy wulkan w Europie wyrzucił z siebie gorącą lawę. Erupcja była krótka i nie spowodowała utrudnień na pobliskim lotnisku.


W 1992 roku wybuch Etny spowodował, że strumień lawy zatrzymał się zaledwie 850 metrów od zabudowań leżącej u stóp wulkanu miejscowości Zafferana.Wideo: Reuters

...

Italia zatonie...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 27 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy