Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:18, 14 Gru 2014    Temat postu:

Diecezja w Rzymie wzywa mieszkańców do modlitwy za miasto

Watykan zareagował na gigantyczny skandal korupcyjny we władzach Rzymu

Diecezja w Rzymie wezwała wiernych do modlitwy za włoską stolicę, gdzie w ostatnich dniach wybuchł gigantyczny skandal korupcyjny. Chodzi m.in. o istnienie struktur mafijnych we władzach Rzymu. Specjalne modły za miasto odbędą się 22 grudnia w bazylice Matki Bożej Większej przed obrazem jego patronki.

Papieski wikariusz dla stołecznej diecezji kardynał Agostino Vallini wystosował list do wszystkich proboszczów, księży, zakonnic i zakonników oraz wiernych, informując o inicjatywie "Modlitwa za Rzym".

W liście opublikowanym w niedzielnym wydaniu katolickiego dziennika "Avvenire" kardynał Vallini napisał: "W tych dniach nasze miasto przeżywa najbardziej bolesny rozdział w swej historii z powodu ogromnej korupcji".

"Cierpienie obecne w sercu tylu obywateli, którzy wierzą w praworządność i uczciwość, podkreśla klimat braku zaufania i pesymizmu, już wcześniej wywołany przez ciężki kryzys gospodarczy, nieszczędzący bólu i zmartwień" - dodał papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej w apelu do duchowieństwa i wiernych. Wyraził przekonanie, że potrzebne jest "nawrócenie serc" i nadzieja na nową erę praworządności i spokoju.

Włoski hierarcha wezwał rzymian i całe duchowieństwo do przybycia do bazyliki Santa Maria Maggiore na modlitwę o sprawiedliwość, solidarność i odnowę duchową przed obrazem Matki Bożej Salus Populi Romani, uważanej za patronkę Rzymu. Autorstwo tej ikony w stylu bizantyjskim, przed którą często modli się papież Franciszek, przypisywane jest zgodnie z tradycją świętemu Łukaszowi.

Długie prokuratorskie śledztwo, o którego szokujących - jak podkreślają media - rezultatach poinformowano na początku grudnia, ujawniło istnienie we władzach Rzymu i spółdzielniach oraz firmach powiązanych z magistratem organizacji przestępczej o charakterze mafijnym. Po raz pierwszy w historii stolicy lokalnym politykom i urzędnikom postawiono zarzuty powiązań z mafią.

Aresztowano 39 osób - urzędników z zarządu miasta, samorządowców i gangsterów, tworzących ogromną sieć korupcyjnych powiązań, kontrolujących przetargi, dzięki którym obracali milionami euro z publicznej kasy i przywłaszczali sobie wielkie sumy. Łącznie dochodzeniem objęto 100 osób, wśród nich poprzedniego burmistrza Rzymu Gianniego Alemanno z prawicy.

Na czele "rzymskiej mafii", jak nazywana jest ta grupa przestępcza, stał m.in. aresztowany 2 grudnia Massimo Carminati, były bojówkarz terrorystycznej neofaszystowskiej grupy NAR, a także najgroźniejszego gangu z Wiecznego Miasta, Banda della Magliana.

Z zapisu założonych na wniosek śledczych podsłuchów, ujawnianych przez prasę, wynika, że działająca jak mafia szajka przywłaszczała sobie gigantyczne pieniądze, przeznaczone na ośrodki dla nielegalnych imigrantów i azylantów oraz na legalne obozowiska dla Romów. Tylko część tych sum przekazywano na te cele, większość była rozgrabiana.

Nawiązując do zdarzeń z przeszłości watykański dziennik "L’Osservatore Romano" nazwał ten największy skandal w Wiecznym Mieście "najnowszym splądrowaniem Rzymu".

...

Kraj drzy w posadach .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:06, 15 Gru 2014    Temat postu:

Włochy: zadłużona partia Berlusconiego zwalnia większość pracowników

Forza Italia, partia byłego premiera Włoch i magnata medialnego Silvio Berlusconiego, pogrążona jest w głębokim kryzysie finansowym, którego nie rozwiązują już datki przywódcy. Ugrupowanie ma 25,5 miliona euro długów i zwalnia większość pracowników.

Zwolnienia grupowe zostały oficjalnie zapowiedziane przez byłego szefa rządu i założyciela Forza Italia. W ujawnionym przez prasę liście do ministerstwa pracy, władz regionu Lacjum i Lombardia oraz związków zawodowych Berlusconi zawiadomił o uruchomieniu procedury zwolnienia 55 pracowników z liczącego 86 osób zaplecza partii w jej siedzibach w Rzymie, Mediolanie i w jego prywatnej rezydencji Arcore.

Pracę straci między innymi kilkoro jego najbliższych współpracowników, a wśród nich obecny u boku jednego z najbogatszych Włochów od początku jego politycznej działalności 20 lat temu ekspert do spraw wizerunku Roberto Gasparotti. To jemu przypisuje się pomysł nałożenia pończochy na kamerę podczas rejestracji pamiętnego przemówienia przedsiębiorcy Silvio Berlusconiego, który w 1994 roku zapowiedział start w wyborach. Zwolnieni zostaną po 15 latach dwaj zaufani pracownicy biura prasowego, znający niemal każdy poufny dokument Forza Italia - ujawnił dziennik "La Repubblica".

Finansowy krach centroprawicowego ugrupowania to rezultat już wprowadzonego we Włoszech drastycznego ograniczenia finansowania partii z publicznych pieniędzy, które poprzedza jego rychłe całkowite zniesienie. W rezultacie tego budżet Forza Italia na personel zmniejszył się z 5,7 miliona euro rocznie do 1,6 mln euro.

Jeszcze niedawno Silvio Berlusconi ratował swoją zadłużoną partię zastrzykami pieniędzy przekazując z własnej kieszeni nawet 15 milionów euro. Jednak zgodnie z najnowszymi przepisami jako prywatny obywatel nie może wyłożyć na ten cel więcej niż 100 tysięcy euro rocznie.

>>>

Politykierzy juz bankrutuja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:00, 24 Gru 2014    Temat postu:

Przeterminowane produkty na świąteczne stoły

Specjalne jednostki włoskiej policji i karabinierów skonfiskowały w ostatnich dniach 60 ton żywności, przeznaczonej na świąteczne stoły. Na jedzenie Włosi wydadzą ponad 4 mld euro, część tych pieniędzy chcieli przechwycić oszuści.

Odkrycie 60 ton żywności nienadającej się do spożycia to rezultat przeprowadzonych do tej pory dwóch tysięcy kontroli. Zakwestionowano warunki produkcji w co piątym zakładzie, a 56 od razu zamknięto.

650 osób zgłoszono do prokuratury i pobrano grzywnę w wysokości 670 tys. euro. Kontrolerzy zainteresowani byli przede wszystkim zakładami cukierniczymi, hurtowaniami warzyw i owoców oraz ryb. Połowa skonfiskowanych artykułów to słodycze. Wśród nich czekolada i cukierki z datą ważności do 2007 roku. Znaleziono to wszystko na południu kraju, choć zepsute mandarynki oraz cebula i marchew, były do kupienia na wielu straganach w Mediolanie.

...

Jak sie ma euro to nie mozna wybrzydzac . Za chwile zabraknie starego .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:51, 31 Gru 2014    Temat postu:

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano zapowiedział dymisję; kiedy - nie podał

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano zapowiedział w orędziu w ostatnim dniu roku, że ustąpi ze stanowiska, ale wbrew oczekiwaniom i spekulacjom mediów nie podał jej daty. Zaapelował do sił politycznych, by przygotowały się spokojnie do wyboru jego następcy.

Zapowiedź dymisji 89-letniego szefa państwa nie jest zaskoczeniem. Większą niespodzianką orędzia jest to, że nie wskazał, kiedy ustąpi.

W ostatnim czasie kilka razy Napolitano dawał do zrozumienia, że powoli kończy się jego misja.

- Wkrótce odejdę i złożę dymisję - oświadczył w sylwestrowym orędziu telewizyjnym.

Napolitano jest pierwszym w historii kraju prezydentem wybranym na drugą kadencję.

Wyboru głowy państwa dokonuje Zgromadzenie Narodowe, czyli dwie izby parlamentu wraz z przedstawicielami wszystkich 20 regionów.

Gdy w 2013 roku zakończyła się jego pierwsza 7-letnia kadencja, przywódcy największych sił politycznych poprosili go, by zgodził się ponownie kandydować jako gwarant stabilizacji państwa w okresie głębokiego kryzysu finansowego i ekonomicznego oraz impasu w nowym parlamencie, który przez kilka tygodni nie był w stanie wyłonić rządu ani następnie wybrać prezydenta. Mimo że wcześniej Napolitano stanowczo wykluczał taką ewentualność, przychylił się do tej prośby.

Na drugą kadencję został wybrany w kwietniu 2013 roku. Już wtedy zastrzegł, że pozostanie na stanowisku tak długo, jak będzie tego wymagać sytuacja, ale na pewno ustąpi przed końcem kadencji.

Od jesieni trwa we Włoszech ożywiona dyskusja, kto może zastąpić sędziwego prezydenta, który w ciągu prawie dziewięciu lat w Kwirynale zdobył ogromny autorytet, również na scenie międzynarodowej. Na razie największe ugrupowania nie wskazały żadnego kandydata.

Jako zadania na przyszłość ustępujący prezydent wskazał walkę z korupcją oraz z bezrobociem, zwłaszcza wśród młodzieży.

Napolitano już jako były prezydent otrzyma mandat dożywotniego senatora.

...

Euro gilotyna ich wszystkich kosi rowno .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:57, 02 Sty 2015    Temat postu:

Jedyną ich nadzieją jest papież Franciszek

Włosi tracą zaufanie do wszystkich instytucji państwa, partii politycznych oraz Unii Europejskiej. Z najnowszego sondażu wynika, że coraz większym, rekordowo wysokim, zaufaniem obdarzają tylko papieża Franciszka.

Rozpowszechniony przez media doroczny raport Instytutu Badań Społecznych Demos "Włosi i państwo" pokazuje ponury obraz ich stosunku do władz i najważniejszych instytucji. W analizach zwraca się uwagę na to, że obywatele czują się zagubieni, zdezorientowani, nieufni i osamotnieni wobec instytucji państwowych. Jedyną nadzieją zaś jest papież Franciszek, któremu ufa 88 procent Włochów.

Utrata zaufania do państwa osiąga niespotykane wcześniej rozmiary - zauważono. Ufa mu tylko 15 procent ankietowanych.

O 5 punktów procentowych, z 49 do 44 procent, spadło w ciągu minionego roku zaufanie do prezydenta Giorgio Napolitano, postrzeganego przez większość sił politycznych w kraju jako gwarant stabilności. 89-letni szef państwa, wybrany w 2013 roku na drugą kadencję, w noworocznym orędziu zapowiedział, że wkrótce ustąpi ze stanowiska, ponieważ odczuwa coraz większe zmęczenie i wynikające z wieku trudności z pełnieniem funkcji.

Zaufanie do Unii Europejskiej zmniejszyło się w skali rocznej z 32 do 27 proc. Jeszcze bardziej kryzys ten dotknął sądownictwo. Ufa mu jedna trzecia Włochów, podczas gdy przed rokiem było ich 40 procent.

O kilka punktów procentowych spadło zaufanie do największych central związkowych i władz lokalnych wszystkich szczebli.

Z największą nieufnością Włosi patrzą na klasę polityczną. Wyniki w tej dziedzinie są uderzająco negatywne - podkreślono w komentarzu. Parlamentowi ufa zaledwie 7 procent obywateli - tyle samo, co pod koniec 2013 roku. Partie polityczne pogrążyły się zaś w jeszcze większym kryzysie; zaufanie do nich spadło z 5 do 3 procent. Zauważa się, że gdyby uwzględnić margines błędu, można by wręcz uznać, że prawie nikt już im nie ufa. To rezultat skandali korupcyjnych i afer finansowych, które wybuchły w niemal wszystkich ugrupowaniach.

Z takim minimalnym kredytem zaufania partie wchodzą w rok 2015 i stają w obliczu najważniejszego wyzwania najbliższych miesięcy, czyli wyboru przez parlament nowego prezydenta.

Ponadto zauważa się, że mimo bardzo wysokiego zaufania do papieża Franciszka, spada ono wobec Kościoła. W ciągu roku zmniejszyło się z 54 do 49 procent.

...

Euro ich zamordowalo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:59, 06 Lut 2015    Temat postu:

Rekord "pracowitości" radnych z Sycylii

Na 1133 posiedzeniach zebrali się w zeszłym roku radni z Agrigento na Sycylii bijąc w ten sposób rekord kraju; jednak nie pracowitości, ale – jak podkreślają włoskie media - pazerności. Za każde posiedzenie otrzymywali pieniądze. Sprawą zajęła się prokuratura.

Na wniosek prokuratury do siedziby zarządu i rady miasta weszli funkcjonariusze Gwardii Finansowej, którzy skonfiskowali dokumentację w związku ze śledztwem na temat zastanawiająco wysokiej liczby posiedzeń plenarnych i komisji doradczych w minionym roku.

Za udział w obradach radni otrzymywali za każdym razem wynagrodzenie i wyłącznie tym tłumaczy się ich nadgorliwość w permanentnym zwoływaniu kolejnych spotkań; nawet trzech dziennie - jak wynikałoby ze statystyki.

Z pogrążonej w poważnym kryzysie kasy miejskiej, gdzie brak pieniędzy na najpotrzebniejsze cele, radni pobrali z tego tytułu łącznie co najmniej 300 tysięcy euro - podkreślają media. Przypominają, że Sycylia od lat słynie z wyjątkowego przerostu biurokracji i kosztów utrzymania władz samorządowych.

W reakcji na aferę w Agrigento odbyła się tam manifestacja oburzonych mieszkańców. Wznosili oni pod adresem swych reprezentantów okrzyk: „Potraficie tylko kraść”.

W ostatnich latach ujawniono we Włoszech dziesiątki skandali finansowych we władzach samorządowych w wielu regionach, gdzie stwierdzono powszechny proceder wyłudzania publicznych pieniędzy i ich sprzeniewierzania oraz domagania się zwrotu wydatków poniesionych na prywatne cele.

W Lacjum, Piemoncie, Emilii - Romanii, Lombardii i innych częściach kraju zarzuty postawiono setkom radnych i przedstawicielom władz lokalnych z niemal wszystkich opcji politycznych.

...

I po to potworzyli te rozne europarlamenty .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:13, 06 Lut 2015    Temat postu:

W Mediolanie, dzięki groteskowej decyzji szpitala, rodzi się więcej dzieci

W mediolańskim szpitalu przeniesiono o 10 metrów sale porodowe, dzięki czemu dzieci, które przychodzą tam na świat, mają wpisane jako miejsce urodzenia Mediolan, a nie pobliskie miasteczko Segrate. Linia graniczna między nimi przebiega przez środek kliniki.

Do tej pory dzieci urodzone w szpitalu San Raffaele miały wpisane w metryce Segrate, czyli nazwę pobliskiej gminy. Zgodnie z geograficznym podziałem to właśnie na jej terytorium znajdowały się dotąd porodówki.

Tymczasem rodzice noworodków nalegali na to, aby w ich aktach urodzenia widniał Mediolan. Lekarze z San Raffaele przyznali też, że wiele kobiet, których ciąże prowadzili, podejmowało decyzję o tym, by urodzić dziecko w innym szpitalu tylko po to, by ich dzieci przychodziły na świat jako mediolańczycy.

Jak zauważa włoska prasa, była to kwestia zaledwie kilku metrów. Sale porodowe przeniesiono do pawilonu o nazwie Diament, znanego głównie z tego, że wiele razy przebywał tam były premier Silvio Berlusconi. W nowym miejscu, leżącym formalnie na terenie metropolii, przyszły na świat już pierwsze dzieci, którym do aktu urodzenia wpisano Mediolan. Teraz poprawią one dane statystyczne stolicy Lombardii.

Rocznie w szpitalu San Raffaele rodzi się około dwóch tysięcy dzieci.

...

Faktycznie odlot .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:55, 09 Lut 2015    Temat postu:

Przez kryzys młodzi Włosi są coraz bardziej niesamodzielni

Ciężki kryzys we Włoszech sprawił, że młodzi ludzie, i tak niechętni szybkiemu opuszczaniu rodzinnego domu, stali się jeszcze bardziej niesamodzielni i biją w tej kategorii europejskie rekordy. Z rodzicami mieszka dwie trzecie Włochów przed 35. rokiem życia.

„Bamboccioni” (wł. duże bobasy, maminsynki)- określenie, które stało się popularne jeszcze przed kryzysem finansów publicznych i rynku pracy we Włoszech, używane jest w ostatnich latach w nowym kontekście. Podczas gdy wcześniej zarzucano młodym ludziom przede wszystkim wygodnictwo i niechęć do usamodzielnienia się, teraz zwraca się uwagę na to, że często z powodu złej sytuacji finansowej nie mają oni nawet takiej możliwości.

Media podały wyniki badań Eurostatu wskazujące, że z rodzicami mieszka 66 proc. Włochów w wieku od 18 do 34 lat. To łącznie blisko 7,5 mln osób, czyli prawie dwa razy więcej niż w przypadku ich rówieśników we Francji i Wielkiej Brytanii. To również znacznie więcej niż w w Niemczech; tam w domach rodzinnych mieszka 42 proc. młodzieży. W Danii odsetek ten wynosi niecałe 16 proc.

W Italii domu nie opuszczają przede wszystkim młodzi mężczyźni.

Od 2008 roku odsetek niesamodzielnych Włochów wzrósł o 5 punktów procentowych, czyli znów więcej niż w innych krajach Europy (we Francji wzrost o 2 punkty procentowe, w Niemczech spadek).

W analizach zwraca się również uwagę, że na „garnuszku mamy” pozostaje prawie 50 proc. osób w najstarszej grupie wiekowej młodych ludzi, czyli od 25 do 34 lat. Nie usamodzielnia się nawet większość tych, którzy mają pracę. Średnia w Unii Europejskiej wynosi 28 proc.

Biorąc pod uwagę ten przedział wiekowy, odsetek Włochów mieszkających nadal w domu z rodzicami jest aż 30 razy wyższy w porównaniu z dwudziesto- i trzydziestoletnimi Duńczykami.

>>>

Jaki kryzys ? To euro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:56, 09 Lut 2015    Temat postu:

Włosi stali się oszczędni

Po siedmiu latach chudych z powodu kryzysu konsumpcja we Włoszech nie powróci już do dawnego poziomu, ponieważ Włosi się zmienili. Przekonuje o tym jeden z instytutów studiów społecznych, który spróbował opisać dzisiejszego włoskiego konsumenta

Wyjścia z kryzysu nie widać, ponieważ Włosi nauczyli się umiaru, twierdzi instytut CENSIS. Klasy średnie, do których należy 54 procent mieszkańców, zrobiły się znów oszczędne, stawiają na nieruchomości i nie szastają pieniędzmi. Marzy im się powrót do stopy życiowej sprzed siedmiu lat, a to nakazuje wstrzemięźliwość. Zmieniły się jednocześnie potrzeby Włochów. Mogą się obejść bez jedzenia - wyraźnie spadły wydatki na żywność - ale bez telefonu komórkowego nikt tu nie wytrzyma dłużej niż godzinę.

Z sondaży wiadomo, że w przypadku nagłego przypływu gotówki dwie trzecie Włochów pobiegłoby do banku, a tylko jedna trzecia do centrum, handlowego.

>>>

Euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:17, 14 Lut 2015    Temat postu:

Zmarł najbogatszy Włoch Michele Ferrero

W Monte Carlo, w wieku 89 lat, zmarł najbogatszy Włoch Michele Ferrero, 29. na światowej liście najbardziej majętnych ludzi, właściciel gigantycznego imperium słodyczy. Jego majątek "Forbes" oszacował na ponad 23 miliardy dolarów.

O śmierci przedsiębiorcy poinformowała - mająca swą główną siedzibę w Albie w Piemoncie - firma, która w nazwie ma jego nazwisko.

Urodzony w 1925 roku Michele Ferrero rozwinął w wymiarze ogólnoświatowym małą cukiernię, założoną przez jego ojca w Turynie tuż po zakończeniu II wojny światowej. Globalny sukces przyniosła koncernowi wprowadzona na rynek pół wieku temu Nutella.

Firma obecna jest w 53 krajach i zatrudnia ponad 34 tysiące ludzi w 20 swoich fabrykach i 9 zakładach rolnych.

Włoskie media podkreślają, że w kilku krajach Afryki i w Indiach działają fabryki założone przez Michele Ferrero, które są zaangażowane w pomoc miejscowej ludności, szczególnie dzieciom, w dziedzinie zdrowia i edukacji.

...

I kasa na nic . Nie pomogla .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:13, 15 Lut 2015    Temat postu:

Włochy: Dramat maleńkiej Nicole. Umarła, bo nie znaleźli miejsca w szpitalu

Mała Nicole zmarła, bo nie znaleziono dla niej miejsca w szpitalu

Całe Włochy przeżywają dramat rodziców z Sycylii, których córeczka zmarła po czterech godzinach od urodzenia. Przyczyną był fakt, że nie zdołano znaleźć dla niej miejsca w szpitalu. Sprawą zajęła się natychmiast prokuratura. Głos zabrali też politycy - zdaniem lekarzy - nie w porę i nie na temat.

Dramat rozegrał się w ciągu kilku godzin w nocy z czwartku na piątek. Zaraz po porodzie wystąpiły trudności w oddychaniu. Lekarze prywatnej kliniki w Katanii, gdzie Nicole przyszła na świat, postanowili przewieźć ją na oddział intensywnej terapii dla noworodków. W pobliskich szpitalach nie było miejsca.

Wybrano oddaloną o sto kilometrów Ragusę, dokąd Nicole nie dojechała. W połowie drogi już nie żyła. Na cenzurowanym znalazła się natychmiast służba zdrowia - zarówno na szczeblu lokalnym na Sycylii, jak i krajowym. Minister zdrowia Beatrice Lorenzin mówiła o karygodnych zaniedbaniach. Związek zawodowy lekarzy odparł zarzuty, że dziecko umarło z ich winy.

Prokurator mówi o splocie wydarzeń, które mogły spowodować śmierć maleńkiej Nicole.

...

Kolejny taki przypadek ,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:13, 19 Lut 2015    Temat postu:

Finansowe kłopoty Włochów

Co czwarta włoska rodzina ma kłopoty finansowe, a w przypadku połowy z nich trudności te są poważne. Informuje o tym główny urząd statystyczny w najnowszym raporcie zatytułowanym "My, Włochy", który ukazał się dziś w Rzymie.

W finansowych tarapatach jest jedna czwarta rodzin, czyli 14,5 mln osób. Kryteria, jakie o tym decydują, to niemożność sprostania takim wydatkom jak spłata kredytu mieszkaniowego, opłata za czynsz czy za prąd, wodę i gaz. 40 procent twierdzi, że nie znalazłoby pieniędzy na niespodziewany wydatek w wysokości 800 euro.

We Włoszech pracuje 60 procent osób w tzw. wieku produkcyjnym, czyli od 20 do 64 lat. 34 procent rodzin skarży się na jakość powietrza w miejscu zamieszkania. Statystyczny Włoch ma do dyspozycji 32 metry kwadratowe zieleni miejskiej, a na każdy tysiąc Włochów przypada 908 samochodów.

...

Maja euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:53, 02 Mar 2015    Temat postu:

Włochy: maszynista w Lombardii zarabia więcej, gdy... pociąg się spóźnia

W Lombardii na północy Włoch maszyniści lokalnych pociągów zarabiają więcej, jeśli mają opóźnienia - ten paradoks ich kontraktów ujawniła prasa. Tym samym wyjaśniono zagadkę często spóźniających się pociągów, którymi codziennie dojeżdża około 600 tysięcy osób.

To są "kontrakty do góry nogami"- podkreślają media informując o zasadach pracy maszynistów pociągów regionalnych w Lombardii, zatrudnionych w spółce Trenord.

Największym absurdem tych kontraktów jest to, że zamiast zachęcać do punktualności, wręcz motywują ich do spóźnień.

Do 2011 roku każdy za godzinę prowadzenia pociągu otrzymywał 10,10 euro. Jednak od 2012 roku, co dopiero teraz ujawniło lokalnej prasie kilku pracowników firmy, nowe zasady stanowią, że ich stawka za dwie pierwsze godziny wynosi po 6 euro. Ale już za trzecią godzinę otrzymują 9 euro, a za czwartą 12.

Umowy przewidują także specjalne premie za dodatkowe godziny pracy. Jeden z maszynistów następująco wytłumaczył mechanizm miejscowemu dziennikowi: "Jeśli będę przestrzegał rozkładu jazdy, zgodnie z którym z Mediolanu do Mantui jadę 3 godziny i 40 minut, zarobię mniej niż wtedy, gdy przyjadę z opóźnieniem. A co gorsza, jeśli przyjadę przed czasem, odbiorą mi 20 centów za każdą minutę".

Wystarczy, że pociąg spóźni się 20 minut i wtedy prowadzący zarobi dodatkowo 13 euro. Punktualność nam się nie opłaca - przyznają maszyniści.

Po tym, gdy sprawa kontraktów została nagłośniona i uznana za skandal, kierownictwo spółki nie wykluczyło, że podejmie próbę ich zmiany.

...

Bardzo mundrze ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:52, 10 Mar 2015    Temat postu:

Włochy: w Rzymie ekipa Jamesa Bonda wyręczyła policję i straż miejską

Ekipa Jamesa Bonda wyręczyła policję i straż miejską

Ludzie Jamesa Bonda w Rzymie dokonali tego, co od lat nie udawało się policjantom i straży miejskiej - ekipie kręcącej w Wiecznym Mieście kolejny film o agencie 007 udało się sprawić, że zniknęli nielegalni parkingowi.

W kolejnym tygodniu pracy ekipy filmowej pod wodzą reżysera Sama Mendesa rzymskie media z uznaniem wypowiadają się o jej skuteczności. Tam, gdzie pojawia się ekipa filmu "Spectre", znikają z ulic ludzie, którzy w bardzo natarczywy sposób domagają się od kierowców haraczu za możliwość zaparkowania samochodu w miejscu przez nich kontrolowanym. Często w razie odmowy kończy się to pogróżkami pod adresem właścicieli aut i niszczeniem karoserii, a niekiedy nawet pobiciem.

Ogromna ekipa filmowa wraz z towarzyszącą jej armią prywatnych ochroniarzy, której obecność ostatnio doprowadziła do paraliżu ruchu i zamknięcia części ulic w centrum stolicy, wyręczyła służby porządkowe, niemal całkowicie bezradne wobec plagi samozwańczych parkingowych. Jak zauważył dziennik "Il Messaggero", filmowcom i ich ochronie udało się to, co dla policjantów i strażników miejskich było - przywołując tytuł hollywoodzkiego filmu - "mission impossible".

Dlatego Rzymianie już teraz martwią się, że niedługo zakończą się zdjęcia do "Spectre" w kilku dzielnicach miasta. Zastanawiają się też, czy równie skuteczna będzie przybywająca wkrótce ekipa remake'u "Ben Hura".

...

Powszechna mentalnosc mafijna juz na poziomie ulicznym .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 7:37, 17 Mar 2015    Temat postu:

Włochy: kolejny skandal korupcyjny przy realizacji wielkich inwestycji

Cztery osoby aresztowane, 50 objętych śledztwem - to wynik śledztwa prokuratury we Florencji w sprawie korupcji przy realizacji wielkich inwestycji we Włoszech, takich jak kolej dużych prędkości i przygotowania do wystawy Expo.

Wśród czterech aresztowanych w poniedziałek pod zarzutem korupcji i manipulacji przy przetargach jest były wysokiej rangi urzędnik Ministerstwa Infrastruktury, obecnie jego zewnętrzny konsultant, Ercole Incalza. To jeden z najbardziej znanych we Włoszech ekspertów w dziedzinie wielkich inwestycji, który pełnił kluczowe funkcje w resorcie w siedmiu rządach i przy pięciu ministrach.

Znakomity specjalista, który zdobył również uznanie na szczeblu międzynarodowym - przyznał minister infrastruktury Maurizio Lupi.

Media ujawniły, że także sam minister Lupi znalazł się w trudnej sytuacji, bo okazało się, że jego syn, absolwent inżynierii, otrzymywał zaraz po ukończeniu studiów zlecenia na wykonanie różnych prac od aresztowanego przedsiębiorcy. - Nigdy nie prosiłem go, by załatwił pracę mojemu synowi - oświadczył minister Lupi.

Zapewnił o gotowości pełnej współpracy z wymiarem sprawiedliwości w sprawie korupcji. - Należy ją zwalczać - podkreślił szef resortu.

Wśród podejrzanych jest także, jak podały media, aresztowany już w październiku zeszłego roku jeden z byłych menedżerów kierujący przygotowaniami do światowej wystawy Expo w Mediolanie, Antonio Acerbo. Postawiono mu na jesieni serię zarzutów o udziału w grupie przestępczej, która kontrolowała przetargi na prace przy Expo.

O skali niejasności, podejrzeń i korupcji, a także zasięgu śledztwa świadczy to, że - jak podała Ansa - aresztowany przedsiębiorca Stefano Perotti do stycznia tego roku był w ostatnich latach zaangażowany w 10 wielkich inwestycji we Włoszech. Były wśród nich: budowa trzeciej linii metra w Rzymie i dwóch w Mediolanie, odcinków autostrady Salerno-Reggio Calabria na południu, a także kilku trakcji kolei dużych prędkości. Łączna wartość tych robót to 25 mld euro.

...

Niestetyw tym kraju to system .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 25 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy