Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Światowe Dni Młodzieży w Polsce.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:54, 01 Sie 2017    Temat postu:

„Hi, big sister”. Przyjaźnie z ŚDM rok później
Karolina Krawczyk | Sier 01, 2017
Jeffrey Bruno
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


ŚDM stały się okazją do poznania wielu ludzi i budowania nowych relacji. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ofiarność tysięcy Polaków, którzy pod swój dach przyjęli pielgrzymów z najodleglejszych miejsc świata.


Ś
wiatowe Dni Młodzieży w Krakowie to nie tylko spotkania z Ojcem Świętym, katechezy, modlitwa i zabawa. Zeszłoroczne ŚDM stały się okazją do poznania wielu ludzi i budowania nowych relacji. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ofiarność tysięcy Polaków, którzy pod swój dach przyjęli pielgrzymów z najodleglejszych miejsc świata.


Hello, little brother!

Do Rybnika, do domu Basi Podleśny dotarli pielgrzymi z Karaibów. „Początkowo ten kontakt utrzymywaliśmy stale, jeszcze gdy oni byli w Polsce. Ja nie mogłam dotrzeć do Krakowa, ale relacje otrzymywałam na bieżąco – śmieje się Basia.
Czytaj także: To już rok po ŚDM. Powspominajmy! Oto 10 hitów

„Gdy wrócili do siebie, do Saint Lucia, to wymienialiśmy sobie serdeczności, pozdrowienia i wspomnienia z ŚDM – mówi. Jak dodaje, choć z niektórymi ten kontakt jest teraz sporadyczny i sprowadza się do wymiany świątecznych życzeń, to jednak są i tacy, z którymi ta relacja wciąż jest żywa.

„W zależności od naszych codziennych obowiązków i różnicy czasowej udaje nam się przynajmniej raz w miesiącu znaleźć taki czas, kiedy ja i Anwar możemy porozmawiać. Z jednej strony są to zawsze jakieś ciepłe wspomnienia i pozdrowienia dla rodziców i rodziny, z drugiej zaś często są to rozmowy, które okazują się duchowym wsparciem – wyjaśnia. – Powstała między nami taka braterska relacja. Ja mu mówię «hello, little brother», a on zawsze odpowiada «hi, big sister». Każda nasza rozmowa sprawia, że w sercu zostaje ogrom ciepła, a na twarzy jeszcze długo gości uśmiech” – mówi wzruszona.


„Polska mama”

Magdalena Jedynak z Krakowa w swoim domu gościła czterech Brazylijczyków: Carlosa, Lucę, Calitto oraz Tiago. Jak podkreśla, do tej pory utrzymują z sobą kontakt: „Często do siebie piszemy, bo w dobie internetu to nie jest trudne – mówi Magda. Z radością i zaangażowaniem opowiada o losach „jej” pielgrzymów: – Tiago się zaręczył w tym roku, a Carlos chce jechać do Panamy jako wolontariusz. Calitto z narzeczoną w przyszłym roku biorą ślub.

Na kolejne ŚDM pojadą już jako małżonkowie w swoją podróż poślubną” – dodaje z radością. Jak podkreśla, ten kontakt jest ważny zarówno dla niej, jak i dla jej dzieci: „Luca dał mojemu synkowi różaniec ze swojej pierwszej Komunii. Ja wręczyłam go mojemu Kubie w dniu, w którym pierwszy raz przyjął Pana Jezusa – mówi wzruszona. – Ten kontakt jest cały czas żywy. Oni ciągle proszą, żeby pozdrowić moją mamę, którą nazywają «polską mamą», ślą pozdrowienia dla mojej babci i nieustannie proszą, żebyśmy w końcu przyjechali do nich, do Brazylii. A, jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – «moi» pielgrzymi bardzo tęsknią za polskim żurkiem” – podsumowuje z uśmiechem.
Czytaj także: Rok po ŚDM: Międzynarodowe więzi wciąż inspirują Polaków


Prosto do zakonu

Ojciec Jędrzej Róg, franciszkanin z Katowic-Panewnik w ŚDM uczestniczył jeszcze jako diakon. Rok temu poznał pielgrzymów z Meksyku: „Poznaliśmy się, bo znam język hiszpański. Moja przyjaciółka gościła u siebie dwóch Meksykanów i jednego chłopaka z Czadu. Kiedyś po Mszy Świętej w naszej Bazylice podeszła do zakrystii i powiedziała: «Jędrek, ty znasz hiszpański, chodź, bo trzeba z nimi gadać». A ja próbowałem się tego wyprzeć. Mówiłem: «Absolutnie nie! Trzy lata nie rozmawiałem po hiszpańsku». Ale dobrze, że ona nie ustąpiła. Jeszcze tego samego dnia jedliśmy razem kolację. Całymi dniami razem przebywaliśmy” – wspomina.

Jak dodaje, gdy zakończyły się „Dni w Diecezjach”, udało im się ponownie odnaleźć w Krakowie. Tam spędzali razem każdą wolną chwilę. Zawiązały się przyjaźnie. „Moja osobista radość jest taka, że jeden z pielgrzymów, Adrian, w tym roku w kwietniu przyleciał na moje prymicje – dodaje o. Jędrzej. – Wtedy też mi powiedział, że na ŚDM tak się zachwycił życiem zakonnym i duchem franciszkańskim, że postanowił wstąpić do zakonu. To niesamowita radość, że ktoś odkrył swoje powołanie” – kończy.

Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Według organizatorów wzięło w nich udział ponad 2 miliony pielgrzymów z całego świata.

...

Dobre przezycie oznacza tez dobre wspomnienia Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:27, 18 Wrz 2017    Temat postu:

Bp Edward Dajczak na kolanach prosił młodzież o przebaczenie
Katolicka Agencja Informacyjna | Wrz 17, 2017
YouTube/diecezjakoszalin.pl
Bp Edward Dajczak
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


Nietypowo rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu. Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak uklęknął przed 6 tysiącami młodych ludzi i poprosił o przebaczenie.


„C
hcę przed wami uklęknąć – ja, człowiek święceń, i prosić was, abyście przebaczyli mi oraz moim braciom kapłanom, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób was skrzywdzili” – powiedział biskup.

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej uklęknął przed 6 tysiącami młodych ludzi i poprosił o przebaczenie. [link widoczny dla zalogowanych]

— Gość Niedzielny (@Gosc_Niedzielny) September 16, 2017




W tym roku największe spotkanie dla młodzieży w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyło się pod hasłem: „Daj się dotknąć Jezusowi”. „Mam nadzieję, że we wszystkim, co będzie się tutaj działo, Pan Bóg będzie nas dotykał. Mamy w sumie zaledwie kilka godzin, ale Jemu to wystarczy. On może wszystko” – powiedział bp Edward Dajczak, witając młodych ludzi przybyłych 16 września do Skrzatusza.

Na początek organizatorzy zaproponowali młodym koncert chrześcijańskiej grupy hiphopowej Full Power Spirit. Występ był nie tylko wydarzeniem muzycznym. Członkowie grupy dzielili się ze słuchaczami swoją wiarą, zachęcali do oddania życia Bogu.
Czytaj także: Ksiądz pierwszy raz pojechał na Woodstock. „Nie jestem w stanie opowiedzieć tego słowami”

Po koncercie, w namiocie ustawionym na placu pielgrzymkowym, odbyło się nabożeństwo „Godzina z Maryją”. Uczestnicy wysłuchali najpierw odśpiewanego fragmentu Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej, a następnie słów orędzia Matki Bożej z objawień w Fatimie, w których wzywała Ona pastuszków do ofiarowania cierpień za zbawienie świata.

Bp Dajczak zwrócił uwagę młodych ludzi na wymagające słowa Maryi zarówno te z Ewangelii, jak i z orędzia fatimskiego. „Jak możemy wypełnić te słowa dzisiaj, w roku 2017?” – pytał biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Przytaczał świadectwa młodych ludzi, którzy spotykają się z niezrozumieniem u swoich rówieśników z powodu wiary w Boga i zaangażowania w życie Kościoła. Wzywał do tego, aby nie potępiać tych, którzy są daleko od Boga, ale żeby właśnie za nich ofiarować swoje cierpienia, a także modlitwę.

Zaproponował młodym ludziom różaniec. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali różańce w formie dziesiątki przystosowanej do noszenia na nadgarstku. 8 tys. takich różańców przez trzy miesiące wyplatali przedstawiciele Ruchu Światło-Życie, KSM, ZHR oraz siostry z różnych zgromadzeń w diecezji.

„Dlaczego chcę Wam dać te różańce? Bo w tę modlitwę mogę wpisać moich najbliższych, przyjaciół, rodzinę, mogę nieustannie pomagać ludziom. Cóż to jest – dwie minuty? To są dwie minuty miłości. Czas mija niezależnie od nas, ale sekunda, w której przeżywam miłość i sekunda, w której miłość marnuję, to nie są takie same sekundy. Za tymi różańcami kryje się miłość, także dlatego, że nie zostały zrobione na taśmie produkcyjnej, tylko właśnie… z miłości” – mówił biskup.

Jednym z mocniejszych punktów skrzatuskich czuwań są adoracje Najświętszego Sakramentu. Tegoroczna adoracja rozpoczęła się nietypowo. Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej uklęknął przed 6 tysiącami młodych ludzi i poprosił o przebaczenie.
Czytaj także: Bez pieniędzy i noclegu, ale z Bożą mocą. Rusza „Ewangelizacja na żebraka”

W czasie adoracji, którą prowadził włoski misjonarz o. Antonello Cadeddu, na polu obok skrzatuskiego namiotu odbywała się spowiedź. Kilkudziesięciu księży zasiadło w przenośnych konfesjonałach. „Bóg nie jest tym, który kalkuluje, liczy. On jest Bogiem sprawiedliwym, ale też miłosiernym. On sądzi nas z czułością” – mówił biskup młodym uczestnikom spotkania przed rozpoczęciem spowiedzi.

Skrzatuskie spotkanie młodych zakończyła Eucharystia. Wraz z bp. Edwardem Dajczakiem koncelebrowało ją ponad 70 prezbiterów oraz bp Krzysztof Włodarczyk. Homilię wygłosił o. Antonello Cadeddu.

KAI/ks

...

90% dzieci wykolejonych to wina rodzicow. Dzieci chuliganow z normalnych rodzin to moze 10% w osrodkach. A tez sporo z nich wykoleilo sie wsrod rowiesnikow wykolejonych z kolei przez rodzicow. Wplyw doroslych jest olbrzymi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:08, 18 Wrz 2017    Temat postu:

I wtedy 4 tys. rozśpiewanej młodzieży padło na kolana, w totalnej ciszy – przed Nim
Eryk Markowski | Wrz 18, 2017
fot. Eryk Markowski
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


Apel Młodych w Radomiu: To zawsze jest niezwykle wzruszający widok, gdy w centrum miasta, otoczonym przez puby, restauracje i kluby, kilka tysięcy osób klęczy w ciszy przed Jezusem.


P
lac Corazziego przed Urzędem Miasta w Radomiu po raz kolejny wypełnił się tysiącami młodych ludzi. Spotkali się po to, aby razem skakać, bawić się, śpiewać, tańczyć oraz adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 16 września odbył się bowiem VI Apel Młodych.

W tym roku Apel poprzedziło pierwsze w diecezji radomskiej Forum Młodych oraz Targi Wspólnot. Każdy zainteresowany mógł podejść i zapoznać się ze specyfiką takich grup jak Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Duszpasterstwo Akademickie – tak by znaleźć miejsce, w którym będzie chciał się zaangażować. Stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem przez cały czas trwania Targów.
Czytaj także: Bp Ryś do młodych: Zróbcie taki Kościół, żeby ludzie przychodzili zafascynowani jego tajemnicą

Gdy na Placu Corazziego zaczęło się pojawiać się coraz więcej osób, na specjalnie przygotowaną scenę wkroczyli Siewcy Lednicy i porwali wszystkich zgromadzonych do tańca. Można było usłyszeć znane i lubiane hity jak „Tak, tak, Panie”, „Idź i kochaj” czy „Nasze oczekiwanie”. Koncert przeplatany był modlitwą i świadectwami. A to było ledwie preludium do głównych wydarzeń.

Czymś, na co czekają stali bywalcy Apelu Młodych jest koncert Nieziemskie Granie zespołu Młodzi z Winkiem. Niech nikogo nie zmyli przekorna nazwa. Muzycy nie występują na scenie z butelkami wina. Pochodzi ona od nazwiska dyrygującego zespołem księdza Bartłomieja Winka.

Nie zabrakło coverów zespołów TGD, Hillsong czy Exodus 15 oraz porywającego publikę już od kilku lat hitu „Na zawsze Bóg jest wierny”. Energia pochodząca od Młodych z Winkiem błyskawicznie rozprzestrzeniła się na cały Plac Corazziego, który wypełniło już ponad 4 tysiące osób. Trzeba dodać, że cały koncert świetnie poprowadzili stali już konferansjerzy – Olga Nawara i Kamil Milczarek z zespołu TGD.

Wydawać by się mogło, patrząc na roześmianych i roztańczonych ludzi pod sceną, że atmosfery już bardziej nie da się podkręcić. Otóż da się! Wystarczy zaprosić ks. Jakuba Bartczaka. Znany raper w sutannie jeszcze bardziej rozgrzał radomską młodzież w rytm swoich „przekozackich bitów”. Widok rozbujanej publiki wykrzykującej podrzucane przez ks. Bartczaka teksty był naprawdę cudowny. Trzeba przyznać, że to był „sztos”.

Nadchodziła jednak pora na najważniejszy punkt programu – adorację Najświętszego Sakramentu. Wprowadzeniem do tego wydarzenia było świadectwo s. Julii Dubowskiej, która była świadkiem cudu eucharystycznego, jaki miał miejsce w Sokółce. Historia zmiękczyła serca wielu osób, dostrzec można było, jak niektórzy ukradkiem wycierają łzy wzruszenia.
Czytaj także: Bp Edward Dajczak na kolanach prosił młodzież o przebaczenie

Wreszcie na specjalnym podeście pojawił się On, Ten, który wszystkich zgromadził na Apelu Młodych – Jezus Chrystus. Jeszcze kilka minut temu rozśpiewana i roztańczona młodzież padła na kolana i pogrążyła się w totalnej ciszy, wpatrując się w oblicze Boga i powierzając Mu tajemnice swoich serc.

To zawsze jest niezwykle wzruszający widok, gdy w centrum miasta, otoczonym przez puby, restauracje, kluby, kilka tysięcy osób klęczy w ciszy przed Jezusem. Adorację prowadził ks. Bartczak, niestrudzony po energicznym koncercie i zrobieniu kilkudziesięciu selfie z młodymi.

Spotkanie zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, którego udzielił biskup Henryk Tomasik oraz Apel Jasnogórski połączony z krótkimi rozważaniami radomskiego ordynariusza.

..

Pieknie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:39, 08 Maj 2018    Temat postu:

70 tys. katolików wspólnie wielbiących Boga? „Stadion młodych” może być hitem
Katolicka Agencja Informacyjna | 07/05/2018
MODLITWA NA STADIONIE
Kamil Szumotalski/ALETEIA
Udostępnij 328 Komentuj 0
„Ja wychodzę z założenia, że na spotkanie zaproszony jest ten, kto czuje się młody i chce w ten sposób oddać chwałę Panu Bogu” – mówi ks. Rafał Jarosiewicz.

Stadion młodych
Kościół przeżywa teraz rok poświęcony młodym ludziom. Nie chcemy, by przeszedł on bez echa. To jeden z powodów, dla których zapraszamy młodzież z całej Polski na Stadion Narodowy – mówi w rozmowie z KAI ks. Rafał Jarosiewicz, rekolekcjonista, ewangelizator i organizator młodzieżowego spotkania „Stadion młodych”, którego promocja rozpoczęła się w mediach społecznościowych.

Będzie to spotkanie, które ma na celu zgromadzić młodych ludzi na uwielbieniu Pana Boga. Chcemy zaprosić ich nie tylko do ożywienia wiary, ale też do wsłuchania się w konkretne katechezy formacyjne, pokazać im różne drogi rozwoju, którymi mogą pójść – wyjaśnia ks. Jarosiewicz.
W 12-godzinnym spotkaniu, które odbędzie się 6 października 2018 roku na Stadionie PGE Narodowym weźmie udział 15 znanych osób. Ich nazwiska ks. Jarosiewicz sukcesywnie ujawnia za pośrednictwem mediów społecznościowych, a młodych internautów zachęca do typowania w ramach konkursu. Już wiadomo, że wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Bp Grzegorz Ryś, ks. Jakub Bartczak, a także liczni świeccy.

Zobaczyłem, że młodzi niesamowicie reagują na to, kiedy chce się im coś podarować, stąd pomysł na konkurs. Wprawdzie do samego spotkania zostało jeszcze 5 miesięcy, ale trwają już intensywne przygotowania. I na każdy dzień, który dzieli nas od 6 października mam przygotowany dla młodych ludzi news, którym będę się dzielił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Część z tych wiadomości będzie naprawdę sensacyjna! – zapowiada ks. Jarosiewicz.
Zobacz, jak było na wydarzeniu „Jezus na Stadionie”. A jak będzie na „Stadionie młodych”?

Galeria zdjęć


70 tysięcy uczestników?
Pytany, do kogo adresowane jest spotkanie, ks. Jarosiewicz odwołuje się do doświadczeń spotkań takich jak Lednica i Światowe Dni Młodzieży.

Widziałem, że młodzieżą czują się zarówno ci, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, jak i ci, którzy mówią: jesteśmy młodzi duchem. Ja wychodzę z założenia, że na spotkanie zaproszony jest ten, kto czuje się młody i chce w ten sposób oddać chwałę Panu Bogu. Już teraz swój udział zapowiadają np. rodzice, którzy chcą przyjechać wraz z dziećmi. Spodziewam się bardzo różnych osób – wyjaśnia.
Choć sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się dopiero w połowie maja, informacje o spotkaniu zyskały w ciągu zaledwie kilku dni sporo ponad 100 tys. odsłon. Sam stadion zarezerwowany jest dla ok. 70 tys. uczestników. Wśród zarejestrowanych zostanie rozdanych w sumie prawie 57 tys. pamiątkowych gadżetów: książek, płyt, materiałów ewangelizacyjnych.

Są one przeznaczone nie tyle dla samych uczestników, ile dla tych, którzy będą organizować grupy młodych. Organizator grupy otrzyma pakiet 72 różnych materiałów ewangelizacyjnych – tego wszystkiego, co przydaje się w pracy duszpasterskiej – wyjaśnia organizator spotkania.



Razem z Synodem Biskupów
„Stadion młodych”, który odbędzie się 3 dni po rozpoczęciu Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”, będzie też rodzajem odpowiedzi na zachętę biskupów do tego, by bieżący rok poświęcić w Kościele młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania i sposobów przygotowania do niego można znaleźć na fanpage’u ks. Jarosiewicza na Facebooku. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie strony internetowej dedykowanej temu wydarzeniu, a także zaproszenie młodzieży m.in. do modlitwy w intencji rówieśników i podejmowania różnych inicjatyw w ramach przygotowania do spotkania.

...

Kolejny dzien mlodziezy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:53, 27 Lip 2018    Temat postu:

W 2016 r. do Krakowa i Brzegów przyjechały blisko 3 mln młodych katolików z całego świata. Ten sukces lepiej „konsumuje” Wieliczka.
Dokładnie dwa lata temu o Polsce i Krakowie mówiono w większości krajów świata. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy odwiedził nas papież Franciszek. Zagraniczne media pisały też o wspaniałej atmosferze, jaka towarzyszyła odbywającym się w ostatnim tygodniu lipca Światowym Dniom Młodzieży. W ten weekend odżyją wspomnienia tamtych dni, ocenianych przez większość Polaków jako najważniejsze wydarzenie ostatniego dziesięciolecia. Z okazji drugiej rocznicy ŚDM odbędą się koncerty, rocznicowe nabożeństwa i spotkanie pokoleń na Campusie Misericordiae w Brzegach (gmina Wieliczka). Czy w dłuższej perspektywie Kraków zyskał coś po ŚDM? Trudno powiedzieć, bo nie przeprowadzono żadnych badań na ten temat. Wydaje się, że lepiej z sukcesem ŚDM radzi sobie Wieliczka.
W 2015 roku Kraków odwiedziło ponad 10 mln turystów. W roku ŚDM turystów było już znacznie więcej, bo aż 12 mln 150 tys. Spotkanie papieża z młodzieżą na pewno znacząco przyczyniło się do wzrostu tej liczby, która w roku 2017 była jeszcze większa - 12 mln 900 tys. turystów. Czy do kolejnego wzrostu przyczyniły się ŚDM?
- Trudno powiedzieć, bo nie ma dokładnych badań. Miasto zrobiło tylko badanie podczas wizyty pielgrzymów w Krakowie w 2016 roku. Natomiast wzrost ruchu turystycznego mamy co roku. Czy ten ostatni jest zasługą ŚDM? Trudno określić - mówi Aleksander Miszalski, przewodniczący komisji turystyki i promocji Rady Miasta Krakowa.
Kraków dzięki ŚDM na pewno zyskał promocyjnie, ale na jak długo. Trzeba by co roku pytać turystów o powody ich przyjazdu do stolicy Małopolski. A do tego zrobić badania marki Krakowa przed i po ŚDM.
Spytaliśmy wczoraj urzędników, jakie korzyści odniosło miasto po ŚDM, ale nie doczekaliśmy się odpowiedzi.
Kraków na organizację ŚDM wydał z własnego budżetu ponad 5 mln zł. Do tego doszły inwestycje, z których krakowianie nadal korzystają - budowa połączenia drogowego z Brzegami, budowa przystanku kolejowego w Łagiewnikach, kładki łączącej łagiewnickie sanktuaria czy szereg remontów dróg. Jak mówił dwa lata temu prezydent Jacek Majchrowski, to inwestycje, które i tak by powstały, a ŚDM je jedynie przyspieszyły.
Obchody rocznicy ŚDM
Z sukcesu ŚDM cały czas chce korzystać Wieliczka, w granicach której znajdują się Brzegi, gdzie celebrowano główną mszę ŚDM. Jutro o godz. 19 odbędzie się specjalne nabożeństwo w kościele parafialnym w podwielickich Strumianach. Jego uczestnicy, w tym pielgrzymi z Włoch, wyruszą o 20 na Campus Misericordiae. O godzinie 21, na czele z kard. Stanisławem Dziwiszem, przejdą w uroczystej procesji przez Bramę Miłosierdzia, postawioną w tym samym miejscu, gdzie był papież Franciszek. - Przez dwa lata, które minęły od ŚDM Brzegi odwiedziło wiele grup i pielgrzymów. Jutro, idąc w pielgrzymce ze Stumian do Brzegów, zapalając świece - symboliczny płomień dla młodych z całego świata, będziemy wspominać tamte chwile, pamiętając o prośbach, które wypowiadali wznosząc ręce ku niebu młodzi - mówi Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.
W niedzielę, 29 lipca o godz. 19 na Campusie Misericordiae odprawiona zostanie msza, a po niej zaplanowano koncert z udziałem chóru Gospel Voice oraz Play & Pray. Wcześniej, o godz. 17.30 odbędzie się tam spotkanie autorskie i promocja albumu „Miasto spotkań pod Wieliczką”. Również w niedzielę, o godz. 12 przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie, na ternie parku Wioski Świata rozpoczną się warsztaty dla młodych, którzy przygotowują się do wyjazdu do Panamy, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.
Wieliczka korzysta z ŚDM
Według badania przeprowadzonego podczas ŚDM, prawie 97 proc. ich uczestników oceniło pobyt w Krakowie bardzo pozytywnie i „poleciłoby” przyjazd tu swoim znajomym. Eksperci od turystyki nie mają wątpliwości, że ŚDM były doskonałą promocją Polski i Krakowa. Obliczono, że tzw. ekwiwalent reklamowy, czyli wydatki, jakie trzeba byłoby ponieść, gdyby nie było ŚDM, wyniósłby w polskich mediach 67 mln zł, a w zagranicznych 550 mln zł. W okresie od 18 lipca do 1 sierpnia 2016 r. w gazetach i rozgłośniach całego świata na temat ŚDM pojawiło się łącznie prawie 8300 publikacji. Samych tylko materiałów prasowych o Krakowie było 5500. Oprócz promocji miasta, Kraków zyskał również finansowo. Kwota wydatków pozostawionych w Krakowie przez uczestników ŚDM to łącznie 500 milionów złotych.

W Wieliczce, jak mówi burmistrz Kozioł, „nie wszystko przeliczają na pieniądze”. - Jedno jest pewne, turystów w Wieliczce wciąż przybywa - zaznacza burmistrz. W jego opinii, świadczy o tym choćby ogromna liczba ludzi odwiedzających strony internetowe pod hasłem „Wieliczka” i powiększająca się z roku na rok liczba miejsc hotelowych o różnym standardzie. - Po ŚDM zarówno Kraków jak i Wieliczka wzmocniły swoją markę, swoje znaczenie w światowym ruchu turystycznym. Zwiększająca się liczba pielgrzymów, różnego rodzaju konferencje, kongresy, które odbywają się w Krakowie są jakby pokłosiem ŚDM i wizyty papieża Franciszka. Turystyka pielgrzymkowa rozwija się jak nigdy przedtem - uważa Artur Kozioł.
Jak dodaje, na 10 grup, które zjeżdżają do Kopalni Soli, co najmniej trzy, cztery, są prowadzone przez duchownych. Te grupy zwykle potem odwiedzają Brzegi. Burmistrz podkreśla, że Wieliczka dalej chce korzystać z marki ŚDM. - Trzeba ją przypominać i na nowo promować - zaznacza.

...

Pamietamy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:11, 19 Sie 2018    Temat postu:

Stadion Młodych. To będzie największe wydarzenie religijne w Polsce
Anna Chodyka | 10/08/2018
Udostępnij
Co będzie w programie Stadionu Młodych? Ile kosztują i gdzie kupić bilety? Jakie koncerty i konferencje są zaplanowane? Ile osób już się zapisało? – opowiada Ks. Rafał Jarosiewicz.
ks. Rafałem Jarosiewiczem o zbliżającym się Stadionie Młodych – największym wydarzeniu religijnym w Polsce, organizowanym w Warszawie – rozmawia Anna Chodyka.
Anna Chodyka: Czym jest Stadion Młodych?
Ks. Rafał Jarosiewicz: To przede wszystkim 12-godzinne rekolekcje, które odbędą się trzy dni po rozpoczęciu Synodu Młodych w Rzymie. Jest to możliwość zgromadzenia się młodych ludzi w ważnym dla Polaków miejscu, jakim jest PGE Stadion Narodowy.
Będą to koncerty, konferencje, świadectwa zaproszonych gości. To też różnego rodzaju momenty na refleksję i doświadczanie bliskości Pana Boga.
Czytaj także: Jezus na Stadionie – galeria zdjęć. Przeżyj to jeszcze raz!
Kiedy się odbędzie?
W sobotę, 6 października 2018 r. Od godz. 11 rozpocznie się wchodzenie na stadion, ponieważ jest bardzo dużo wejść, pójdzie to sprawnie. Stąd już o godz. 11.30 zacznie się pierwszy koncert. Plan do godz. 12 w nocy jest bardzo wypełniony.
Co ciekawego jest w programie wydarzenia?
Będą takie zespoły jak Trzecia Godzina Dnia, Exodus 15, Gospel Rain & Chór dla Jezusa, Rock and Fire, TGD, Muode Koty, a także wiele innych (jeszcze nie zostały ogłoszone). Na stronie stadionmlodych.pl można znaleźć wszystkie szczegóły. Pojawią się też raperzy, Bęsiu, Fuul Power Spirit, Wyrwani z Niewoli czy ks. Kuba Bartczak, który jest najbardziej znanym księdzem, który rapuje.
Będzie też można spotkać znanych pisarzy katolickich?
Tak, nie tylko pisarzy, ale również publicystów i scenarzystów. Planowane jest stworzenie Strefy Inspiracji, w której co chwilę będzie obecny ktoś inny, a część z pisarzy będzie podpisywała w tym czasie swoje książki. To będzie okazja do rozmów i wymiany poglądów.
W pakiecie dla organizatorów grup zostanie przekazana znaczna ilość książek, płyt i audiobooków. Stąd wierzymy, iż jeżeli organizatorem grupy będzie dyrektor szkoły czy nauczyciel, to te materiały trafią do szkolnych bibliotek. Dla każdej grupy jest przewidziany komplet 72 egzemplarzy materiałów ewangelizacyjnych.
Jak kupić bilet i ile on kosztuje?
Bilet można kupić w Pałacu Kultury, jest tam specjalny punkt, a także przez stronę ebilet.pl. Kupując w ten sposób, otrzymuje się bilet na maila i samodzielnie się go drukuje. Bilet kosztuje 12 zł, w cenę wliczona jest opłata dla firmy, która to obsługuje, a także podatek dochodowy i VAT. Trzeba przyznać, że kwota biletu jest symboliczna.
Ilu młodych może wziąć udział w wydarzeniu?
Na stadionie może pomieścić się 68 tys. ludzi. W tej chwili już ponad 12 tys. biletów trafiło do młodych! Oczywiście, mamy wiele sygnałów od dyrektorów szkół, katechetów, nauczycieli, że dopiero we wrześniu, gdy będą mieli plan lekcji, zaczną organizować swoje grupy, ufam, iż również dla nich i ich podopiecznych miejsc wystarczy.
Jaki jest cel Stadionu Młodych?
Przede wszystkim są to rekolekcje w kontekście Synodu Młodych. Papież wtedy zwraca się do młodych z całego świata, a przedstawiciele ruchów, wspólnot jadą się z nim spotkać do Rzymu, ale wiadomo, że cała młodzież nie może tam pojechać. Stąd to wydarzenie.
Te rekolekcje mają pomóc w odkryciu Boga, doświadczeniu jego miłości. Chciałbym, by młody człowiek, który przyjeżdża z mnóstwem pytań, a niekiedy wątpi, mógł wyjechać ze Stadionu Młodych z przekonaniem: „Tak, ja wierzę!”.
Czy cały program jest odpowiednio ukierunkowany, tak by młody człowiek się nie nudził?
Dobór zespołów, tematów konferencji jest przystosowany do młodych. Nie będzie długich prelekcji, wszystko będzie dynamiczne, przeplatane różnymi urozmaiceniami, które młodych fascynują.
Oczywiście, nie zabraknie też momentu na wyciszenie, tak jak chociażby na Lednicy, kiedy Pan Jezus w Przenajświętszym Sakramencie jest wprowadzany. Będzie też Eucharystia, która jest kulminacyjnym punktem spotkania.
Czytaj także: Uczestnicy rekolekcji „Jezus na Stadionie”: to ogromne przeżycie
Do czego młodzi będą zachęcani?
Do tego, by wstąpili do wspólnot, w których będą mogli wzrastać.
Czy ktoś niewierzący czy mający wiele wątpliwości może wziąć udział w Stadionie Młodych?
Jak najbardziej. Te rekolekcje, są do takich osób skierowane w sposób szczególny, przez sam fakt tego, że podczas nich będziemy pokazywać, iż to od naszej decyzji zależy, czy zapraszamy Pana Boga do naszego życia. Odbywać się one będą pod hasłem: „Włącz pełnię wiary”.
Staramy się przekazać, iż decyzja konkretnej osoby jest bardzo istotna wobec oferty, jaką Pan Bóg składa człowiekowi. Mamy być głosicielami Słowa, ale to Bóg dotyka serc. Wierzymy, że kiedy prowadzimy rekolekcje na różnych halach, stadionach czy innych miejscach dla młodych, to Bóg działa. Widzimy, że to się sprawdza.
Kto jest organizatorem wydarzenia?
Stadion Młodych jest organizowany pierwszy raz przez Fundację SMS z Nieba, którą prowadzę od pięciu lat. Kiedy planowałem wydarzenie, odbyłem rozmowę z biskupem diecezji warszawsko-praskiej i wtedy ksiądz bp Romuald Kamiński powiedział bardzo ważne dla mnie słowa: „Jeżeli ksiądz uważa, że to powinno być, jeżeli to ma młodym posłużyć, to niech ksiądz to robi przez Fundację”. Spotkanie odbędzie się oczywiście za zgodą biskupa miejsca.
Miało miejsce już kilka edycji Jezus na Stadionie, czy Ksiądz obserwuje ich owoce, jakieś szczególne nawrócenia?
Te owoce są. Jezus na Stadionie to z pewnością ogromne doświadczenie duchowe. Wiele świadectw nawróceń, uzdrowień i powrotu do Boga zostało zamieszczonych w internecie. Choć jest to nieco inne spotkanie, ufam w Boże działanie.
Skąd pomysł, by zorganizować Stadion Młodych?
Pomysł się narodził dzięki modlitwie. Głęboko wierzę, że to wezwanie od Pana Boga, że On chce tego czasu. Zwłaszcza w okresie, gdy Kościół się pochyla nad tak ważnymi kwestiami dotyczącymi młodych. Próbowałem, tak jak umiem, rozeznawać, czy to jest wola Boża, czy Pan tego oczekuje.
Czy w tym czasie będzie można się wyspowiadać?
Tak, podobnie jak na poprzednich spotkaniach jest przewidziana specjalna strefa spowiedzi, są też kapłani odpowiedzialni za rozpisanie dyżuru spowiedniczego. Kapłanów będzie znacząca liczba, liczę na przybycie kilkuset księży.
To już kolejne ogromne wydarzenie, które Ksiądz organizuje. Skąd Ksiądz czerpie siłę?
Przede wszystkim z modlitwy. Jest ona dla mnie najistotniejszą rzeczą, z tego powodu, że daje mi energię do działania, zwłaszcza adoracja Pana Jezusa. Staram się być blisko Boga, jak tylko potrafię, za każdym razem wracać do Niego i uczyć się słuchać, co On mówi.
I z tego słuchania wychodzą rzeczy, które przekraczają wielokrotnie moje możliwości, moją percepcję czy zdolność pomyślenia, że Pan Bóg przeze mnie grzesznika chce tak wielkie rzeczy robić.

..

Kontynujemy spotkania mlodych!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:20, 07 Paź 2018    Temat postu:

Stadion Młodych: modlitwa, formacja, spowiedź. Niesamowity czas rekolekcji [zdjęcia]
Kamil Szumotalski | 06/10/2018
STADION MŁODYCH, GALERIA ZDJĘĆ
Kamil Szumotalski/ALETEIA
Udostępnij 262
Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie, kiedy w holu natknąłem się na... morze miłosierdzia.

Kliknij tutaj, by przejrzeć galerię

Stadion Młodych to nie tylko okazja do tego, żeby ze swoją wspólnotą i duszpasterstwem zrobić sobie selfie na płycie Stadionu Narodowego. To przede wszystkim 12 godzin konferencji, koncertów, ale też (a może przede wszystkim) modlitwy i spowiedzi.


Czytaj także:
Siostry zakonne na motorach rozpoczęły Stadion Młodych! Przywiozły „prezent” [zdjęcia]
Na płycie stadionu można było spotkać Maryję siedzącą pośród młodych, kolejki do mobilnego konfesjonału, jednak największa niespodzianka czekała w okolicy strefy słowa i adoracji. Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie, kiedy w holu natknąłem się na… morze miłosierdzia. Pole zasiane konfesjonałami, poorane kolejkami osób czekających na spowiedź czy modlitwę.

Siostry zakonne na motorach rozpoczęły Stadion Młodych! Przywiozły „prezent” [zdjęcia]
Kamil Szumotalski | 06/10/2018
SIOSTRY ZAKONNE WJECHAŁY NA STADION NA MOTORACH
Kamil Szumotalski/ALETEIA
Udostępnij 1k
Oto najbardziej spektakularne otwarcie katoimprezy, jakie możecie sobie wyobrazić. 20 sióstr zakonnych wjechało na płytę Stadionu Narodowego na motorach… Zobaczcie nasze zdjęcia!

Kliknij tutaj, by przejrzeć galerię

Stadion Młodych rozpoczął się w sobotę w samo południe spektakularnym wydarzeniem: grupa 20 sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń wjechało na płytę stadionu na motorach wwożąc oryginalną, słynącą łaskami pietę z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, gdzie odbywają się diecezjalne spotkania młodych.


Czytaj także:
Stadion Młodych: modlitwa, formacja, spowiedź. Niesamowity czas rekolekcji [zdjęcia]
Zobaczcie nasze zdjęcia ze Stadionu Narodowego:

SIOSTRY ZAKONNE WJECHAŁY NA STADION NA MOTORACHGaleria zdjęć


Z udziałem tysięcy młodych ludzi na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęło się wielkie spotkanie modlitewne pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Program wypełnią modlitwy, konferencje, koncerty i pokazy artystyczne. 12 godzinne wydarzenie odbywa się w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży.

Spotkanie potrwa aż do północy. Organizatorzy spodziewają się nawet 40 tys. uczestników. „Chcemy łączyć się duchowo z synodem i modlić się w jego intencji” – mówi KAI ks. Rafał Jarosiewicz, organizator wydarzenia. Podkreśla, że Stadion Młodych będzie największym spotkaniem młodych, w Europie a może i na świecie, jakie odbędzie się podczas Synodu.

„Spotkanie dedykowane jest tym, którzy gdzieś na drogach swego życia zgubili Boga, jak i tym, którzy Go znają, ale potrzebują umocnienia i chcą iść dalej” – zaznacza ks. Jarosiewicz.

Organizatorzy informują, że dotychczas zgłosiło się ok. 40 tys. uczestników z całej Polski. To głównie młodzi ludzie od 13 roku życia. Zapowiedziały się również rodziny z dziećmi.

Program realizowany będzie w kilku strefach. Zasadnicze jego elementy przewidziane są na scenie głównej na płycie stadionu. Uczestnicy wysłuchają 5 konferencji: Marcina Jakimowicza, Mady Plucner, abp. Grzegorza Rysia, Marcina Zielińskiego oraz Andrzeja Sowy „Koguta”.

Wystąpią muzycy: TGD, Wyrwani z Niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór dla Jezusa, Exodus15, Muode Koty czy Full Power Spirit.

O godz. 19 odprawiona zostanie Eucharystia, której przewodniczyć będzie metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup koszalińsko – kołobrzeski Edward Dajczak.

Uczestnicy będą też mogli modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz wziąć udział w adoracji i w modlitwie uwielbienia.

Przewidziane są też świadectwa oraz wyjątkowy spektakl rysowania piaskiem, połączony z muzyką.

Oprócz sceny głównej zorganizowana zostanie również tzw. Strefa Słowa – druga scena w galerii stadionu. Tam przez cały czas spotkania głoszone będą krótkie konferencje i świadectwa. Posłuchać będzie można m.in. o. Jose Maniparambila, Patrycji Hurlak, Adama Woronowicza, Dominiki Figurskiej, Marii Śpikowskiej (córki „Litzy”), Krzysztofa Gawrysiaka, s. Anny Marii Pudełko.

Tych i innych jeszcze gości Stadionu Młodych spotkać będzie można również w dwóch tzw. „Strefach Inspiracji”, zorganizowanych na płycie stadionu oraz na trybunie. Będzie tam można zadać im indywidualne pytania i porozmawiać.

Jak zapowiadają organizatorzy, każdy uczestnik otrzyma „Niecodziennik” – gazetkę, gdzie znajdzie się m.in. szczegółowy program konferencji w Strefie Słowa oraz wizyt prelegentów w Strefach Inspiracji.

Na PGE Narodowym będzie również specjalne miejsce, w którym odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz miejsca wyznaczone na sakrament pokuty i pojednania. Jak podkreśla ks. Jarosiewicz, w roku 10. rocznicy niepodległości spowiadać będzie 100 księży.

Podczas Stadionu Młodych będzie można również oddać krew lub zapisać się do bazy dawców szpiku. W wyznaczonych miejscach stanie krwiobus – mobilny punkt poboru krwi oraz stoisko Fundacji DKMS. O północy organizatorzy przewidują specjalne zakończenie z niespodzianką dla wszystkich uczestników!

Całość spotkania transmitowana jest na stronie [link widoczny dla zalogowanych] Organizatorem spotkania jest Fundacja „SMS z Nieba”.

KAI/ks

...

Znaskomite spotkanie. Polska musi sie budzic z letargu. Czasy osteczne sa teraz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy