Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Paweł VI papież przełomu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 86979
Przeczytał: 276 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:51, 20 Gru 2012    Temat postu:

Papież Paweł VI zostanie wkrótce beatyfikowany

Papież Paweł VI zostanie beatyfikowany, prawdopodobnie w przyszłym roku. Watykan ogłosił w czwartek, że Benedykt XVI zaaprobował dekret o heroiczności jego cnót, co jest zamknięciem ważnego etapu procesu beatyfikacyjnego.

Obecnie pozostaje uznanie cudu, przypisywanego wstawiennictwu papieża Montiniego, zmarłego w 1978 roku. Wcześniej postulator procesu ogłosił, że do beatyfikacji wybrano niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia przypadek uleczenia płodu przed 17 laty w Stanach Zjednoczonych. Lekarze stwierdzili wtedy ciężkie zaburzenia rozwoju mózgu i sugerowali ciężarnej kobiecie poddanie się aborcji. Jednakże kobieta chciała urodzić dziecko i modliła się do Pawła VI, autora encykliki "Humanae vitae". Dziecko urodziło się zdrowe, ale na potwierdzenie trwałości uzdrowienia czekano 15 lat.

Proces beatyfikacyjny papieża, który zamknął Sobór Watykański II, rozpoczął się w 1993 roku z woli Jana Pawła II.

Giovanni Battista Montini urodził się w 1897 roku koło Brescii na północy Włoch. Po otrzymaniu święceń kapłańskich rozpoczął pracę w dyplomacji Stolicy Apostolskiej. W 1923 roku pracował w nuncjaturze w Warszawie, a rok później przeszedł do Sekretariatu Stanu.

W 1954 roku został arcybiskupem Mediolanu, a następnie kardynałem.

Wybrany został na konklawe 21 czerwca 1963 roku. Zamknięcie rozpoczętego rok wcześniej przez swego poprzednika Jana XXIII Soboru Watykańskiego uznał za najważniejsze zadanie swego pontyfikatu. Uczynił to w 1965 roku.

Największe dyskusje na całym świecie wywołała ogłoszona w 1968 roku encyklika Pawła VI "Humanae vitae" na temat małżeństwa i regulacji urodzin, skrytykowana przez liczne środowiska postępowe jako anachroniczny zakaz antykoncepcji. W obronie atakowanego papieża stanął wówczas między innymi kardynał Karol Wojtyła.

To również Paweł VI położył podwaliny pod nową linię postępowania wobec komunistycznego Wschodu Europy przyjmując na audiencjach w Watykanie przedstawicieli najwyższych władz ZSRR.

Jako pierwszy papież podróżował do wielu zakątków świata; był w Indiach, w Ziemi Świętej, w Afryce, wygłosił przemówienie w ONZ w Nowym Jorku. Pragnął również przyjechać do Polski w ramach obchodów tysiąclecia chrztu w 1966 roku, ale na wizytę papieża nie zgodziły się władze PRL.

Paweł VI zmarł 6 sierpnia 1978 roku w Castel Gandolfo.

....

Jak widzicie skoro jest cud to sam Bóg mowi ze ma byc swietym ... Papiez tylko wykonuje Jego wole ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 86979
Przeczytał: 276 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:51, 10 Maj 2014    Temat postu:

Watykan: beatyfikacja Pawła VI 19 października

19 października odbędzie się beatyfikacja Pawła VI - ogłosił Wa­tykan. Franciszek wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu uzdrowienia za wstawiennictwem papieża, który stał na czele Kościoła w latach 1963-1978.
Papież Paweł VI zostanie ogłoszony błogosławionym na zakoń­czenie synodu biskupów na temat rodziny. To on ustanowił synod biskupów jako formę kolegialności w Kościele. On również dokończył Sobór Watykański II, zainaugurowany przez Jana XXIII.

Do beatyfikacji papieża Montiniego wybrano cud uzdrowienia nienarodzonego dziecka, niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia.

Wcześniej ujawniono, że do uzdrowienia doszło w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Lekarze opiekujący się ciężarną kobietą stwierdzili ciężkie uszkodzenia nerek jej dziecka. Kobieta posta­nowiła donosić ciążę i urodziła całkowicie zdrowe dziecko po tym, gdy modliła się do Pawła VI.

Na początku maja cud uznała komisja kardynałów i biskupów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jej prefekt kardynał Ange­lo Amato przedstawił w piątek papieżowi Franciszkowi wyniki tego procesu kanonicznego oraz głosowań w kongregacji. Papież wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu i wyznaczył datę beatyfikacji.

Proces beatyfikacyjny Pawła VI otworzył Jan Paweł II w maju 1993 roku. Jego pierwsza faza diecezjalna zakończyła się w 1999 r. W 2012 roku Benedykt XVI ogłosił dekret o heroiczności cnót papieża Montiniego, zamykając w ten sposób ważną część postę­powania kanonicznego.

Rok 2014 przejdzie do historii Kościoła jako wyjątkowy: po kano­nizacji Jana XXIII i Jana Pawła II odbędzie się też beatyfikacja Pawła VI.

W toku jest również proces beatyfikacyjny następcy Pawła VI, Jana Pawła I, który był papieżem tylko przez 33 dni i zmarł nagle na serce.

....

Wspaniala wiadomosc ! SENSACJA ! ROK PAPIEZY SmileSmileSmile To juz drugi rok papiezy . W tamtym okazalo sie ze jest dwu . Teraz bylo czterech a juz niedlugo trzech SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 86979
Przeczytał: 276 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:46, 19 Paź 2014    Temat postu:

Dziesiątki tysięcy wiernych na mszy beatyfikacyjnej Pawła VI

Dziesiątki tysięcy wiernych przybyły na plac Świętego Piotra na mszę, podczas której papież Franciszek ogłasza Pawła VI błogosławionym. Obecny jest też emerytowany papież Benedykt XVI.

Natychmiast po przyjściu na plac Franciszek podszedł do Benedykta XVI i przywitał się z nim.

Joseph Ratzinger, który został na placu przed bazyliką watykańską powitany gromkimi brawami, został mianowany kardynałem przez papieża Pawła VI w 1977 roku. Na mszy są także dwaj kardynałowie z Brazylii i USA, którzy otrzymali nominację od Pawła VI.

27 kwietnia br. Benedykt XVI uczestniczył w kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Publicznie papież, który ustąpił z urzędu w lutym 2013 r. i mieszka w Ogrodach Watykańskich, pojawia się regularnie. Ostatni raz na placu Świętego Piotra był 28 września na spotkaniu Franciszka z osobami starszymi i dziadkami.

Msza beatyfikacyjna uroczyście zamyka dwutygodniowy synod na temat rodziny. Bierze w niej udział prawie 200 ojców synodalnych z całego świata.

Postulator rozpoczętego w 1993 r. procesu beatyfikacyjnego Pawła VI ojciec Antonio Marrazzo zapowiedział, że relikwią, która zostanie zaniesiona do ołtarza tuż po ogłoszeniu papieża błogosławionym, będzie podkoszulek z lekkiej wełny ze śladami krwi. Paweł VI miał ją w chwili zamachu na jego życie w Manili na Filipinach w 1970 r., gdy rzucił się na niego ze sztyletem niezrównoważony mężczyzna. Papieża uratowały wówczas osoby z jego otoczenia.

...

Tak gdy ostatnio Kościołem kierowal Duch Święty a nie wzgledy ludzkie i uklady to mamy caly ciag świętych papieży .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 86979
Przeczytał: 276 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:33, 07 Sie 2017    Temat postu:

Bł. Paweł VI patronem trudnych ciąż? Kanonizacja papieża coraz bliżej
Katolicka Agencja Informacyjna | Sier 07, 2017
Wikipedia
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


Od ponad roku badany jest przypadek cudu za wstawiennictwem bł. Pawła VI. Chodzi o niewytłumaczalne i nagłe uzdrowienie dziewczynki z przedwczesnego porodu. Matka dziecka modliła się o ocalenie córki, prosząc o wstawiennictwo bł. Pawła VI, wiedziała bowiem, że cud uznany do jego beatyfikacji miał również związek z trudną ciążą.


C
oraz bliższa jest kanonizacja Pawła VI, papieża w latach 1963-1978, beatyfikowanego przez Franciszka we wrześniu 2014 r. Informuje o tym portal Il Sismografo.

„Papież Franciszek podczas swej niedawnej wizyty w Bozzolo [20 czerwca br. – KAI] potwierdził swą wolę ogłoszenia Pawła VI świętym” – ujawnił ks. Adriano Bianchi, dyrektor diecezjalnego dziennika „La Voce del Popolo” z Brescii. To z tej diecezji pochodził Giovanni Battista Montini, przyszły papież Paweł VI.
Czytaj także: Prorocza encyklika Pawła VI sprzed 50 lat

Od ponad roku badany jest przypadek cudu za wstawiennictwem bł. Pawła VI. Chodzi o niewytłumaczalne i nagłe uzdrowienie dziewczynki, urodzonej 25 grudnia 2015 r., a więc trzy miesiące po beatyfikacji papieża.

Był to bardzo wczesny poród, a ponadto doszło do przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego, przez co zagrożone było życie dziecka. Jego matka Vanna Pironato modliła się o ocalenie córki, prosząc o wstawiennictwo bł. Pawła VI, wiedziała bowiem, że cud uznany do jego beatyfikacji miał również związek z trudną ciążą.

Przypomnijmy, że postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Antonio Marrazzo wybrał przypadek nienarodzonego jeszcze wówczas dziecka z początku lat dziewięćdziesiątych XX w. w Kalifornii. U młodej ciężarnej kobiety lekarze stwierdzili poważne problemy z płodem i ze względu na skutki dla mózgu, jakie w takich wypadkach występują, zaproponowali jej jako jedyne możliwe rozwiązanie usunięcie ciąży.

Przyszła matka sprzeciwiła się jednak i postanowiła donosić poczęte dziecko do jego narodzin, ufając przy tym – jak sama przyznała – wstawiennictwu Pawła VI, który m.in. w 1968 r. ogłosił encyklikę „Humanae vitae”.
Czytaj także: Hanna Chrzanowska będzie błogosławioną. Opisujemy cud dokonany za jej wstawiennictwem

Dziecko urodziło się bez problemów i zdrowe, ale z ujawnieniem całej sprawy czekano kilkanaście lat, aż podrośnie, aby stwierdzić ostatecznie brak jakichkolwiek następstw problemów z okresu ciąży i tym samym móc potwierdzić cudowne wyzdrowienie.

Chodzi o „wydarzenie naprawdę niezwykłe i nadprzyrodzone, do którego doszło dzięki wstawiennictwu Pawła VI” – powiedział w 2012 r. w Radiu Watykańskim ks. Marrazzo. Zwrócił uwagę, że uzdrowienie to wpisuje się w „linię nauczania” papieża, który dał światu wspomnianą encyklikę, a cud ten łączy się z „obroną życia, wyrażoną w tym dokumencie, a także z obroną rodziny, gdyż encyklika mówi o miłości małżeńskiej, a nie tylko o poczętym życiu”.

Papież Franciszek darzy wielkim szacunkiem bł. Pawła VI i wielokrotnie cytował go w swoich wystąpieniach. W homilii w czasie mszy beatyfikacyjnej podkreślił, że jego poprzednik „potrafił kierować z dalekowzroczną mądrością – a czasem w samotności – sterem łodzi Piotrowej, nigdy nie tracąc radości i ufności w Panu”.

„W odniesieniu do tego wielkiego Papieża, odważnego chrześcijanina, niestrudzonego apostoła, przed Bogiem możemy dziś tylko wypowiedzieć słowo tak proste, a jednocześnie szczere i ważne: dziękuję! Dziękujemy nasz drogi i umiłowany papieżu Pawle VI! Dziękujemy za Twoje pokorne i prorocze świadectwo miłości do Chrystusa i Jego Kościoła!” – mówił wówczas Franciszek.

6 sierpnia 2017 papież modlił się przy grobie swego poprzednika – w dniu 39. rocznicy jego śmierci.
Czytaj także: Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulą. Jan Paweł II, Watykan i Maryja

KAI/ks

...

Czekamy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 86979
Przeczytał: 276 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:15, 22 Gru 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Papież Paweł VI wkrótce zostanie ogłoszony świętym
Papież Paweł VI wkrótce zostanie ogłoszony świętym

Wczoraj, 21 grudnia (17:0Cool

Papież Paweł VI zostanie wkrótce ogłoszony świętym - wynika z informacji podanych przez diecezję w Brescii. Oczekuje się, że kanonizacja papieża, który stał na czele Kościoła w latach 1963-1978, odbędzie się w październiku 2018 r.
Papież Paweł VI
/ANSA /PAP/EPA


Jak ogłosiła diecezja w rodzinnych stronach papieża Montiniego na północy Włoch, wybrano cud uzdrowienia potrzebny do kanonizacji. Ujawniono, że dotyczy on przypadku dziewczynki urodzonej w 2014 roku, kilka miesięcy po pęknięciu łożyska. Matka dziecka modliła się w sanktuarium w Brescii, związanym z postacią Pawła VI - wyjaśniła diecezja.

Dokumentację tego przypadku medycznego, przypisywanego wstawiennictwu beatyfikowanego w 2014 roku papieża, wysłano do watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Po zakończeniu postępowania w komisjach lekarzy, teologów i kardynałów zostanie ona przedłożona papieżowi Franciszkowi do aprobaty. Następnie wyznaczona zostanie data kanonizacji.

Będzie to kolejny papież ostatnich dziesięcioleci ogłoszony świętym, po Janie XXIII i Janie Pawle II.

...

Dobra wiadomosc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy