Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:28, 08 Lut 2011    Temat postu:

82-letni Mubarak, który odmawia rezygnacji ze stanowiska próbuje, zyskać na czasie.

Demonstracje i zamieszki w Egipcie, nazywane przez niektórych "rewolucją Nilu", według danych ONZ pochłonęły dotąd życie około 300 osób.

Opozycja apeluje o zmianę konstytucji w celu przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów, ograniczenia kadencji prezydenckich, rozwiązania parlamentu, uwolnienia więźniów politycznych i uchylenia stanu wyjątkowego.

Uczestnicy protestu na kairskim placu Tahrir zapewniali w poniedziałek, że pozostaną w tym miejscu, dopóki Mubarak nie ustąpi, i wyrażali nadzieję, że będą mogli zaprezentować swe hasła w masowych demonstracjach we wtorek i w piątek. Wojsko próbowało w poniedziałek ograniczyć obszar zajmowany przez protestujących.

>>>>>

No no!Zadnych podchodow pod plac.Ze niby beda ograniczac teren az protest zniknie.Marzenia ŚCIĘTEJ głowy...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:52, 08 Lut 2011    Temat postu:

a placu Tahrir w Kairze wciąż obozują tysiące ludzi. We wtorek rozpoczął się trzeci tydzień masowych protestów, których uczestnicy domagają się ustąpienia rządzącego Egiptem od 30 lat prezydenta Hosniego Mubaraka.

Jak podkreśla agencja dpa protesty trwają też w innych częściach kraju.

Demonstranci na placu Tahrir zapowiadają, że zostaną tam dopóki Mubarak nie odejdzie ze stanowiska. Mają oni nadzieję, że jeszcze we wtorek i w piątek uda się zorganizować na ulicach Kairu kolejne masowe manifestacje.

Według Reutera demonstracje te będą sprawdzianem, czy protestującym uda się utrzymać presję na rząd po tym jak Mubarak zapowiedział, że zostanie na swoim stanowisku do wrześniowych wyborów prezydenckich, zapewniając jednak, że w nich nie wystartuje.

Zwolnienie z aresztu dyrektor ds. marketingu firmy Google na Bliski Wschód i Afrykę Północną Waela Ghonima, który był jednym z najważniejszych młodych organizatorów protestów i założył ich grupę na Facebooku, może dodać otuchy demonstrantom. Ghonim został zatrzymany przez służby bezpieczeństwa 28 stycznia.

- Nie jestem symbolem, czy bohaterem, ani niczym w tym rodzaju, ale to co mi się przytrafiło to przestępstwo - oświadczył Ghonim w rozmowie z telewizją Dream TV po wyjściu z aresztu w poniedziałek. - Musimy zetrzeć ten system oparty na braku możliwości wypowiadania się.

Na portalu społecznościowym Facebook zamieszczono po jego wystąpieniu wpis: "Każdy kto widział wywiad Waela Ghonima i nie wybiera się we wtorek na plac Tahrir nie ma serca".

!!!!!!!!!

Zauwazcie co jest w Egipcie NAJWAZNIEJSZE!!!SERCE!!!Tak to typowe dla Arabów!To nie jest zachod gdzie tylko czekaja aby sprzedac dusze za kase!



W poprzednich manifestacjach uczestniczyły setki tysięcy ludzi. W całym Egipcie - według ONZ - zginęło w starciach około 300 osób. Jednak - jak podkreśla Reuters - wielu ludzi w kraju, w którym 40 proc. mieszkańców żyje za mniej niż 2 dolary dziennie, jest zmuszonych do powrotu do pracy, nawet jeśli chcą obalenia Mubaraka.

Według agencji AFP na placu Tahrir mobilizacja nie słabnie, pomimo chłodnych nocy, zmęczenia i spartańskich warunków. - W ciągu ostatnich dwóch dni nikt nie został ranny - podkreśla jeden z protestujących. - Jednak zdarzają się przypadki grypy czy biegunki, jest zimno a warunki sanitarne są na prawdę złe.

Na wtorkowe popołudnie demonstrację przed gmachem państwowego radia, który znajduje się niedaleko placu Tahrir, zapowiedział zrzeszający młodych ludzi "Ruch 6 kwietnia". Protest skierowany jest "przeciwko państwowym mediom, które rozpowszechniają kłamstwa, by wesprzeć prezydenta" - oświadczyła rzeczniczka ruchu.

>>>>>>

Oczywiscie ze nic tu nie oslabnie.Czy kiedykolwiek takie powstanie skonczylo sie ,,rozejsciem sie ludzi do domu''?To absurd...
Tak nie bedzie!
Jesli ktos musi pracowac niech pracuje!Nie liczy sie ilosc lecz WYTRWALOSC!



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 19:53, 08 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:09, 08 Lut 2011    Temat postu:

Coraz więcej niemieckich polityków opowiada się za przyjęciem w Niemczech egipskiego prezydenta Hosniego Mubaraka, przynajmniej tymczasowo - pisze tygodnik "Der Spiegel" w swym wydaniu internetowym.

W opinii "Spiegla" bez szybkiego odejścia Mubaraka z urzędu nie da się rozwiązać egipskiego kryzysu.

Tygodnik odnotowuje, że przez dziesięciolecia rządy niemieckie ściśle współpracowały z Mubarakiem, a obecnie coraz więcej niemieckich polityków uważa, iż przyjęcie go w Niemczech, gdy ustąpi, jest "rozsądną możliwością rozwiązania kryzysu w Egipcie".

- Niemiecki rząd powinien dyskretnie zasygnalizować Mubarakowi, że może przybyć do Niemiec, jeśli zechce - powiedział gazecie "Frankfurter Rundschau" eurodeputowany Elmar Brok (CDU), przypominając, że w 2003 roku podobną propozycję otrzymał obalony prezydent Gruzji Eduard Szewardnadze, który jednak postanowił z niej nie korzystać.

Zdaniem Broka, jeśli przyjęcie Mubaraka w Niemczech byłoby sposobem na zapewnienie pokojowej transformacji w Egipcie, to należy tak postąpić.

,,Spiegel" odnotowuje, że w podobnym tonie wypowiedzieli się i inni politycy niemieckiej koalicji rządzącej (CDU/CSU - FDP). Proponowali jednak tylko przyjęcie Mubaraka w Niemczech na badania lekarskie, po których mógłby nastąpić dłuższy okres rehabilitacji. Oficjalnie Mubarak nie przebywałby więc w Niemczech na emigracji.

"Spiegel" dowiaduje się, że przeprowadzono już nawet rozmowy sondażowe z niemieckimi szpitalami, które mogłyby zająć się Mubarakiem. Podobno w grę wchodzi przede wszystkim klinika w Buehl koło Baden-Baden (Badenia-Wirtembergia). W zeszłym roku Mubarak korzystał już z pomocy lekarzy w Niemczech.

Pozytywnie do takiego rozwiązania odniósł się też socjaldemokratyczny eurodeputowany Martin Schulz. - Dlaczego by nie? Jestem za każdym środkiem, który ułatwi jemu osobiście (Mubarakowi) godne odejście oraz transformację w Egipcie - powiedział.

Przeciwny jest natomiast szef frakcji Zielonych w Bundestagu Juergen Trittin, który uważa, że Niemcy nie powinny pomagać Mubarakowi w ucieczce. - Byłaby to ostatnia rzecz, jakiej oczekują od nas Egipcjanie - powiedział Trittin.

Szef partii Zielonych Cem Oezdemir podkreślił, że "Niemcy nie mogą być luksusowym schronieniem dla upadłych despotów".

Na wypadek, gdyby Mubarak przybył do Niemiec, obrońcy praw człowieka grożą pozwami, obciążając prezydenta odpowiedzialnością za tortury w Egipcie.

>>>>>

Co innego dla urzedujacych.Tych goscimy.Upadlych sadzimy... Zachod!



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 19:02, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:31, 08 Lut 2011    Temat postu:

I znowu niezwykle ciekawy wywiad:

Powiedzieć mogliśmy wszystko, zrobić - praktycznie nic. Mogłaś pytać "co to za pieprz... kraj? co to za pieprz... system?". Ludzie cię słuchali, potakiwali, przyłączali się. Mogłaś iść ulicą i krzyczeć "pieprz... Mubaraka!" - i nawet policja się w to nie wtrącała. Gdybyś jednak zaczęła działać - drukować broszury, organizować spotkania - mogli cię aresztować, wywieźć gdzieś, gdzie nikt nie będzie cię szukał, zabić - mówi w rozmowie z Anetą Wawrzyńczak Mohammed mieszkający od niedawna w Polsce. Co jeszcze ujawnia Egipcjanin?

!!!!!!!

Zabić!Plugawy system!Jak widać!

!!!!!!!


Prawdę mówiąc, Mubarak jest prezydentem od 30 lat, ale de facto rządzi krajem dłużej - od 1975 roku. Wtedy został mianowany wiceprezydentem przez Anwara Sadata (ówczesną głowę państwa - red.), a gdy ten został zamordowany w październiku 1981 roku, zasiadł w fotelu prezydenta. Obiecał wtedy, że będzie rządził maksymalnie przez dwie kadencje (12 lat; kadencja prezydenta trwa w Egipcie sześć lat - red.). Tak więc gdy się urodziłem, w 1982 roku, Mubarak był już prezydentem. Teraz, gdy na świat przyszedł mój syn - jest nim nadal. Złamał dane słowo.

>>>>>

Hańba!Osobnik BEZ HONORU!~Jesli ktos lamie dane slowo oddaje sie diablu i staje sie lajdakiem...Co wiadc po Mubaraku...
Nikt nie ma pretensji ze objal wladze po Sadacie (Ktory zreszta byl wybitnym przywodca!Wystarczy powiedziec ze zerwal sojusz z bolszewizmem i nawiazal z USA.W ten sposob uratowal Egipt przed staczaniem sie w komunizm.To ze wiceprezydent zostal prezydentem to w porzadku.Ale powinien byc dwie kadencje i przygotowac karj do demokracji.Gdyby w 1993 odszedl i wolnych wyborach wygral by kto inny przeszedl by do historii jako kolejny wybitny prezydent jak Sadat.Tymczasem to co nastapilo widzimy... 30 lat dyktatury, zlamane slowo, degeneracja...protesty ktore go obalily mnostwo zbitych i trzymanie sie stolka...jednym sloweem zamiast bohatezwykly oprych...
Smutne...

>>>>

Już jako dziecko widziałem, że w kraju jest coraz gorzej, że życie staje się coraz cięższe, że krok za krokiem cofamy się w rozwoju. Zastanawiało mnie, dlaczego cały świat idzie do przodu, a my - przeciwnie. Zacząłem coraz więcej czytać, zdobywać informacje, analizować. Zrozumiałem, że to wszystko wina Mubaraka i jego skorumpowanych rządów. Jeszcze w latach 90., mimo pogarszającej się sytuacji i wszechobecnej korupcji, dało się wyżyć. Wystarczało przynajmniej na jedzenie, więc nie mieszaliśmy się do polityki. Mówiliśmy: mamy za co żyć, więc wystarczy. Ale ostatnie pięć-dziesięć lat to był istny horror. Ceny rosły w zastraszającym tempie, poziom życia coraz bardziej spadał. Ludzie zaczęli głodować. Doszło do tego, że czterech na dziesięciu Egipcjan żyje w nędzy - mają mniej niż jednego dolara dziennie.

A przecież Egipt jest bogatym krajem - mamy ropę naftową, gaz ziemny, rolnictwo. Jeszcze 40-50 lat temu mieliśmy czym handlować z Europą, teraz nie - odkąd do władzy doszedł Mubarak, przemysł coraz bardziej się załamywał.

"Moje życie to tragedia"

W Egipcie stan wyjątkowy jest wprowadzany w wypadku wojny lub sytuacji wyjątkowej; może trwać kilka tygodni, pół roku czy rok - póki istnieje zagrożenie. Tymczasem Mubarak wprowadził go niemal od razu po przejęciu władzy - i nigdy nie odwołał. Co to dla nas oznacza? Jesteśmy państwem policyjnym, ludzie nie są wolni ani bezpieczni, żyją w wiecznym strachu przed władzą. Na tym właśnie polega polityka Mubaraka - nieustanne zastraszanie. Policja jest bezkarna, ma niemal nieograniczone uprawnienia. Policjant może zrobić z obywatelem, co tylko mu się podoba - zatrzymać go na ulicy, aresztować w jego domu. Nie potrzebuje żadnego nakazu. Dziś ta rzesza aresztowanych bezprawnie liczy dziesiątki tysięcy ludzi. Nie mamy pojęcia, co się z nimi dzieje, czy w ogóle żyją, czy - i gdzie - są torturowani. Nawet członkowie ich rodzin nie wiedzą, co się z nimi dzieje. Stan wyjątkowy niszczy prawa człowieka, depcze wszystkie zasady.

>>>>>

Tak!30 letni stan wojenny niszczy dusze ludzi!
Skoro w tunezji jesr 25 TYSIECY aresztowanych to w Egipcie moze byc 200 tys. !!!!Co to za ludzier?Ano tacy co nie spodobali sie wladzy.Roznym lokalnym kacykom.No to poszli do kolesi z policji i:
-No Ali stary przyjacielu jest tu taki dzied wstertny...Zrob cos z nim a ja ci sie odwdziecze.
No Ali z policji zamyka ,,dziada'' a w zamian kolega cos mu zalatwia...
Po 30 latach takiego systemu nazbieralo sie zamknietych z donosow itp...
Zreszta za czasow PiS mielismy juz poczatki ,,zamykania dziadow'' i kombinacji jak tu wsadzic wrogow ,,wodza''...Ten sam ,,tok myslenia''...

>>>>>

W każdym dziecku, w każdej kobiecie, w każdym mężczyźnie jest mnóstwo żalu i złości. Wcześniej ludzie nie walczyli, bo mają rodziny, mają dzieci. Mówili: mamy się o kogo troszczyć, co będzie jeśli nas aresztują? jeśli nas zabiją? Moje pokolenie jest już inne - wielu z nas jest świetnie wykształconych, ale nie ma ani pracy, ani rodziny. Ślub w krajach arabskich wiąże się z wielkimi kosztami, większymi niż w państwach europejskich. Dlatego niewielu stać na założenie rodziny. Nie mając ani pracy, ani rodziny, nie mają też nic do stracenia. I to właśnie oni występują przeciwko reżimowi. "Moje życie to tragedia" - oto hasło, które niosą na ustach ci chłopcy, którzy jako pierwsi podnieśli rękę na Mubaraka.

>>>>>

Oj tak z tymi slubami to katastrofa!Zaplacic za zone!To jest wydatek...
Tutaj trzeba wiele zmienic.Przede wszystkim trzeba zasady JEDEN MĄŻ JEDNA ŻONA.Bo tak bogaci wykupuja po 4 zony a dla biedakow NIE MA!
A te co zostaja to ceny sa WYSOKIE!Dlatego jesli bogaci nie beda mogli miec 4 zon tylko jedna wiecej kobiet zostanie dla biednych...I rodziny beda braly mniejsze zaplaty wiec koszty slubu sie obniza...

>>>>>

Kilka kroków ku rewolucji

To nie jest tak, że nienawiść do reżimu pojawiła się nagle. Tliła się od wielu lat. Jaśminowa rewolucja w Tunezji oczywiście dodała moim rodakom odwagi, by powiedzieli wreszcie "dość!", by zawalczyli o swoje prawa, by zmienili kraj. Tak naprawdę wszystko zaczęło się blisko trzy lata temu, gdy grupa studentów założyła konto na Facebooku. Za jego pośrednictwem zaczęli snuć marzenia o wolności, wyrzucać wszystko to, co ich dręczyło, dyskutować o tym, co trzeba zmienić w kraju. Tak powstał Ruch 6 kwietnia, który wziął swą nazwę od planowanego właśnie na 6 kwietnia strajku w fabryce bawełny El-Mahalla El-Kubra .Ci sami młodzi ludzie w 2009 roku ponownie nawoływali do strajku, w 2010 również. Wielu z nich zostało aresztowanych - nikt nie wie, co się z nimi stało.

!!!!!

Trzeba wyjasnic los tych bohaterów!

!!!!!

Kolejnym przełomem była sprawa Chalida Saida z Aleksandrii (28-latka zamordowanego w ub. roku przez służby specjalne). Był normalnym chłopakiem, nie jakimś kryminalistą, koledzy i sąsiedzi go uwielbiali. Wdał się w rozmowę z policjantami, którzy zaczęli mu ubliżać. Zapytał ich, dlaczego mieszają go z błotem. To był błąd. Pobili go na śmierć. Nie zasłużył na to, po prostu zapytał. Jego śmierć rozjuszyła Egipcjan. To był kolejny impuls, by zaprotestować przeciwko rządom Mubaraka, przeciwko państwu policyjnemu.

>>>>>

Tak!Policje trzeba oczyscic z bandytowTo odpowiedzilana sluzba dla porzadnych ludzi!

>>>>>>

Nie zapominajmy też, że rewolucja w Egipcie, bez względu na to, co piszą na ten temat zagraniczne media, nie ma podłoża politycznego ani religijnego. Nie stoi za nią żadne ugrupowanie, które popchnęłoby Egipcjan przeciwko Mubarakowi. W moim kraju legalnie działają 24 partie i żadna z nich nie twierdzi, że jest to rewolucja polityczna.

Mamy w Egipcie kilka ugrupowań, które od lat występują przeciwko prezydentowi i jego partii (Narodowej Partii Demokratycznej - red.), i które były zawsze przez niego prześladowane. Silną pozycję mają Bracia Muzułmanie. To, że mają w swojej nazwie "muzułmanie" przeraża Europę, Amerykę, a nawet niektórych Egipcjan. Obawiają się, że zechcą oni zamienić Egipt w drugi Iran Chomeiniego albo Liban pod rządami Hezbollahu. Jednak oni są inni, nie mieszają religii z polityką. Nie jestem ich zwolennikiem, ale szanuję ich, ponieważ po rozpoczęciu rewolucji - 25 stycznia - mówili, żeby nie traktować ich jak partię, ale jako zwykłych Egipcjan, którzy pragną zmian.

>>>>>

Gdyby probowali wprowadzic system bolszewicki to sadze ze Egipcjanie tlumnie byli by przeciw i ja zreszta tez i caly swiat.Ogolnie niedobre jest gdy partie polityczne nosza nazwy religijne bo niestety KOMPROMITUJA religie i ludzie przestaja wierzyc w Boga...Staja sie ateistami...A to najgorsze co moze sie stac.Popatrzmy na Iran jak tam skompromitowali Wiarę w Boga...Koszmar!

>>>>>


Gra na czas

Wierzę, że to na 100% koniec Mubaraka. Wiesz dlaczego? Piiii... jest sprytny jak diabeł. Powiem ci więcej - jest sprytniejszy niż diabeł.
(Diabel takimi kieruje ale koncza w piekle - wiec ten ich ,,spryt jez zalosny i jest glupota.Ja bym radzil POKUTĘ i przestac sluchac diabla choc na koniec zycia aby zyskac PRZEBACZENIE BOGA ).
Problemem jest to, że wie, jak grać - a gra na czas. Im dłużej utrzymuje się u władzy, tym większe szanse ma na zwycięstwo. Kair i miasta, gdzie odbywają się strajki, są sparaliżowane. Nie działają sklepy, ludzie nie chodzą do pracy. Mubarak myśli, że im dłużej będzie ich przetrzymywał, tym większy sukces osiągnie i w końcu wrócą do domów, poddadzą się.

>>>>>

To tak nie dziala.We Francji jak Król gral na czas to go zgilotynowali razem z cala elita wladzy!!!!
14 lipca 89 wybuchla rewolucja a 21 stycznia 93 go zgilotynowali.Czyli ,,przeciagnal'' 3,5 roku i zginal z rodzina i moznowladcami...
Czyli przeciaganie nie uspokaja ludzi a rozdraznia!Mubarak nie zna zasad historii to mysli ze jest sprytny.Nic z tego...

>>>>

Ale wierzę, że rewolucja się nie skończy, dopóki on nie odejdzie, bo kochamy nasz kraj. Nawet bardziej niż samych siebie. Ta rewolucja nie jest przeciwko państwu, jest przeciwko jednemu człowiekowi. No i całej jego świcie. Mubarak jej nie zatrzyma.

Sam powiedział, że protestujących jest tylko osiem milionów - jest nas 80 milionów, więc to 10%! Co dziesiąty Egipcjanin wyszedł na ulicę, by pokazać mu, że go nienawidzi! To mało?! W Tunezji rewolucję zrobiło 50 tys. ludzi na 11 milionów. Nie rozumiem, na co on czeka. Nie ma przecież żadnych szans. Ludzie go nienawidzą. Nie będzie miał żadnego życia w tym kraju. Nie zaakceptują go jako prezydenta ani minuty dłużej! Mubarak nie jest prezydentem - ani moim, ani reszty ludzi, którzy poczuli zew wolności. Dla nas on umarł.

W przemówieniu zapowiedział, że nie będzie kandydował w wyborach we wrześniu, a do tego czasu przeprowadzi demokratyczne reformy. Mówi się, że Obama jest wygadany? Mubarak bije go na głowę. Oszukiwał nas przez 30 lat. Mamy dość. Nigdy nie dotrzymał słowa. Jego przemówienie tylko rozzłościło ludzi - przecież oczekiwali, że zrezygnuje. Kto go wspiera? Dilerzy narkotyków? Kryminaliści, których wypuścił z więzień? Znajomi dostali dokument, przesłali mi go - to instrukcja dla policjantów, jak mają rozprawiać się z demonstrantami. Wiesz, co się stanie, jeśli pozwolimy Mubarakowi rządzić do końca kadencji? Pozabija wszystkich, którzy rozpętali tę rewolucję. Wtedy dopiero nam pokaże, jak jest silny.

W czułych objęciach Wielkiego Brata

Wraz z wybuchem rewolucji Obama i administracja amerykańska naciskały na Mubaraka, by po prostu wymienił rząd i skłonił się ku demokracji. Teraz zmienili zdanie. Nie dlatego, że kochają Egipcjan. Po prostu mają tu swoje interesy, doskonale wiedzą, jak ważny jest dla nich Egipt w polityce bliskowschodniej. Mają u nas swoje tajne więzienia, nie znam dokładnych liczb, ale wiem, że są gdzieś na pustyni, na zachodzie kraju. Więźniowie są tam torturowani przez agentów CIA. Tysiące ludzi przepadło jak kamień w wodę; nagle znikali i do dziś nikt nie wie, co się z nimi stało, czy jeszcze żyją. To wszystko w ramach prawa antyterrorystycznego.

!!!!!!

Tak jak w Polsce w Klewkach niestety u nas rezim podobny...

>>>>>

Jesteśmy przeciwni terroryzmowi, przemocy, korupcji. Nie akceptujemy zamachów z 11 września ani późniejszych, chociażby w Madrycie czy Londynie. Nie akceptujemy zabijania niewinnych ludzi. Ale jest różnica między oskarżeniem o terroryzm a podejrzeniem. A nie ma dokumentów obciążających tych więźniów - i nie tylko w Egipcie. Część z nich była lub dalej jest przetrzymywana w Guantanamo, ale Egipt i niektóre kraje, z których pochodzą, odmówiły przyjęcia ich, mimo iż nie postawiono im żadnych zarzutów. Nie mogą wrócić do swoich ojczyzn. Tutaj zresztą też mogliby być torturowani.

Wracając do USA, administracja Obamy trzyma rękę na pulsie. Wiesz, z kim dwie godziny przed przemówieniem do narodu spotkał się Mubarak? Z amerykańskim ambasadorem. Amerykanie wiedzą, że Mubarak już im się do niczego nie przyda, niczego nie uda się zdziałać w Egipcie pod jego rządami. Tylko dlatego zmienili zdanie.

>>>>>

Tak sa OBRZYDLIWI jak caly zachod.Liczy sie TYLKO BIZNES!Egipcjanie nie moga ich nasladowac!Jescze George II Bush byl szczery i chcial demokracji u Arabow ale juz nie jego otoczenie...

>>>>>

Sąd nad dyktatorem

Jeszcze dwa tygodnie temu ludzie chcieli, by Mubarak ustąpił, obiecywali, że zagwarantują bezpieczeństwo jemu i jego rodzinie. Że zapomną o wszystkim. Ale po zamieszkach podczas pokojowej demonstracji, zmienili zdanie. Kilkaset osób zginęło. Kilka tysięcy zostało rannych. Po tym wszystkim Mubarak nie ma szans na normalne życie w kraju. To on jest odpowiedzialny za krew na ulicach. Musi być postawiony przed sądem i skazany za wszystkie przestępstwa, które popełnił. Teraz nie mówimy: odejdź. Teraz domagamy się postawienia go przed sądem za całe okrucieństwo jego rządów, za wszystkie krzywdy, które wyrządził przez te 30 lat.

Tego, co budował Mubarak przez tyle lat nie da się zniszczyć w jeden dzień. Na to potrzeba czasu. Jeśli teraz odejdzie, będziemy mieli szansę, by przyjrzeć się jego potencjalnym następcom, m.in. Mohammedowi ElBaradeiowi czy Aymanowi Nourowi. Obaj mają i zwolenników, i przeciwników. Czas pokaże, kogo pokocha lud. Ale jedyne, czego teraz oczekujemy, to demokratyczny prezydent. I na razie to wszystko.

Nasz dom jest zniszczony. Musimy go naprawić. Na to potrzeba lat. I z tego zdajemy sobie sprawę. Gdy patrzysz na młodych, 30-letnich ludzi, którzy najsilniej przeciwstawiają się Mubarakowi, żaden z nich nie mówi: walczę o swoją przyszłość. Każdy powie ci: chcę, by moje dzieci dorastały w lepszych warunkach. Zdajemy sobie sprawę, że nawet jeśli zmiana przyjdzie teraz, potrzeba będzie 10-15 lat, może nawet więcej, by naprawdę zmienić kraj, by naprawić to, co zepsuł Mubarak.

Rozmawiała Aneta Wawrzyńczak

>>>>>>

Tutaj moge pocieszyc...Przy wzroscie 8 % PKB w 7 lat wyniesie on 71,4 %.To rozwiaze wiele problemow spolecznych.Mozna znacznie poprawic sytuacje prostymi posunieciami ale do tego trzeba Rzadu ZAUFANIA Narodowego...Bo nie zrobi tego oszukanczy rezim.
Ale widzicie jaki znakomity wywiad!
:O))))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:07, 09 Lut 2011    Temat postu:

Tysiące osób protestowały w Kairze oraz innych miastach tego kraju. W centrum stolicy na placu Tahrir, gdzie według agencji AP zebrało się 250 tys. ludzi, do tłumu przemówił zwolniony w poniedziałek z aresztu pracownik firmy Google Wael Ghonim.

Zdaniem agencji AFP, dzisiejsza demonstracja jest największą od trzech tygodni, to jest od początku protestów 25 stycznia br.

Według agencji Reutera, na placu Tahrir (Wyzwolenia) zgromadziło się ponad 100 tys. osób, domagających się ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka, a zdaniem agencji AP - nawet 250 tys. osób.
(Dane nie są sprzeczne).

- Nie jestem bohaterem, to wy jesteście bohaterami - powiedział Ghonim, jeden z najważniejszych młodych organizatorów protestów, który założył ich grupę na Facebooku.

- Nie odstąpimy od naszego żądania, a jest nim upadek reżimu - zapewnił Ghonim, który jest dyrektorem ds. marketingu firmy Google na Bliski Wschód i Afrykę Północną. Na słowa Ghonima demonstrujący zareagowali gromkimi oklaskami.

Ghonim złożył również kondolencje rodzinom ofiar protestów. Rano w internecie antyrządowi działacze umieszczali zdjęcia "męczenników".

Pracownik Google został zatrzymany przez władze pod koniec stycznia i był przetrzymywany w areszcie przez 12 dni. W tym czasie nie wiedział, co dzieje się na ulicach egipskich miast.

W poniedziałek udzielił telewizyjnego wywiadu transmitowanego na żywo.

>>>>>>

Jak widzimy teorie ze to sie ,,rozejdzie po kosciach'' sa glupimi mrzonkami.Bo napor bedzie trwal.Rzecz jasna nie bedzie codziennie 8 milionow bo to walka ubogich ktorzy MUSZA PRACOWAC.Ale 100 tys. dziennie na zmiane daje 80 zmian.Kazdy moze 1 na 80 dni poswiecic na protest a reszte parcowac.Czyli ROTACJA!

No i mamy wreszcie nowego lidera! :O))))

Wael Ghonim

I o to chodzi!W trakcie powstania wyrastja przywodcy!Nie da sie tego zaplanowac.To musi byc NATURALNE!Oczywiscie Wael Ghonim nie ma zadnego doswiadczenia politycznego i musi sie uczyc.A polityka to NIEZWYKLE TRUDNA DZIEDZINA!Njawazniejsza w niej jest uczciwosc i PRZYZWOITOSC!Aby nie zdradzic idealow dla korzysci materialnych.Wael musi obserwowac wydarzenia uczestniczyc w nich jako na razie obserwator. Czytac madre ksiazki.Tutaj najlepsza o rzadzeniu jest oczywiscie Biblia.Ale sa i prostsze.
Jak slysze ma w sobie pokore i tak niech zostanie na zawsze.Walesa tez mial pokore na poczatku a jak skonczyl?Opowiadaniem ze on sam jeden ,,obalił'' komunizm...KATASTROFA!Pokazuje to aby w Egipcie widzieli ze nawet osobie swiatowej slawy potrzeba pokory tym bardziej ludzi mniej znanych.Z gory wiadomo ze nikt w Egipcie Walesy nie przewyzszy popularnoscia no bo komunizmu nie trzeba obalac.Na szczescie...Zyczac nowemu liderowi szczescia czekamy na kolejnych!Im wiecej tym lepiej! :O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:37, 09 Lut 2011    Temat postu:

Wiceprezydent Egiptu, Omar Suleiman ostrzegł we wtorek, że rząd nie będzie długo tolerował demonstracji na kairskim placu Tahrir i powiedział, że kryzys musi zostać rozwiązany najszybciej jak to możliwe.

Według oficjalnej egipskiej agencji MENA, relacjonującej wtorkowe spotkanie Suleimana z redaktorami naczelnymi gazet, wiceprezydent powiedział też, że "nie będzie końca reżimu" ani natychmiastowego odejścia prezydenta Hosniego Mubaraka, czego domagają się protestujący.

Suleiman dodał, że rząd chce dialogu, by móc odpowiedzieć na żądania demonstrantów, domagających się demokratycznych reform.

Jak zawoalowana groźba zabrzmiała wypowiedź wiceprezydenta: - Nie chcemy rozmawiać z egipskim społeczeństwem za pomocą metod policyjnych - pisze agencja AP.

>>>>>

NO NO!TYLKO BEZ WYGRAŻANIA!ZA ZBRODNIE BĘDĄ TRYBUNAŁY!

http://www.ungern.fora.pl/aktualnosci-dzunglowe,3/cywilizacja-czarnego-czlowieka,1113.html

Łaski nie robią!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:52, 09 Lut 2011    Temat postu:

Podczas protestu w pustynnym regionie Nowej Doliny, w środkowej części kraju, wybuchły starcia, w których zginęły trzy osoby, a setki zostały ranne - podała agencja AFP. Rozgniewany tłum podpalił siedem budynków rządowych.

Według przedstawiciela sił bezpieczeństwa, policja strzelała do uczestników wtorkowej antyrządowej manifestacji w oazie pustynnej Al-Charidża, leżącej ok. 400 km na południe od Kairu. Dzień później, wskutek odniesionych ran, zmarły trzy osoby.

!!!!!!!!

CHWAŁA BOHATEROM Z AL-CHARIDŻA!HAŃBA MUBARKOWSKIM MORDERCOM!!!

>>>>>

Płonąca rewolucja

Protestujący podpalili dwa komisariaty policji, sąd oraz siedzibę rządzącej Partii Narodowo-Demokratycznej (NDP), której przewodniczącym jest prezydent Hosni Mubarak.

Cytując przedstawiciela sił bezpieczeństwa, agencja Reutera informowała wcześniej, że podczas starć z policją zginął jeden uczestnik protestu, a kilka osób zostało postrzelonych. Według tej agencji, w środę w protestach uczestniczyły ok. 3 tys. osób.

Centrum protestów - plac Tahrir

Protestujący siedzieli przed budynkiem parlamentu, znajdującym się niedaleko placu Tahrir (Wyzwolenia), który jest centrum antyrządowych manifestacji.

- Przyszliśmy, aby uniemożliwić wejście członkom rządzącej Partii Narodowo-Demokratycznej (NDP). Zostaniemy tutaj, dopóki nie zostaną spełnione nasze żądania - powiedział 25-letni Mohamed Abdallah. W tle rozbrzmiewały antyrządowe okrzyki.

- Naród nie wybrał tego parlamentu - powiedział 19-letni student Mohamed Sobhi. -
Chcemy upadku całego skorumpowanego reżimu, a nie tylko prezydenta - dodał.

Potrzeba reform

Antyrządowe protesty, których uczestnicy żądają ustąpienia prezydenta Mubaraka oraz chcą zmusić władze do przeprowadzenia głębokich reform politycznych rozpoczęły się w Egipcie 25 stycznia.

Na placu Tahrir, okupowanym przez Egipcjan od 28 stycznia br., nadal są tłumy. Dzień wcześniej demonstrujący przeprowadzili na placu jedną z największych od początku protestów manifestacji. Do zgromadzonych ludzi przemówił zwolniony w poniedziałek z aresztu pracownik firmy Google Wael Ghonim, jeden z najważniejszych młodych organizatorów protestów, który założył ich grupę na Facebooku.

Następne wielkie demonstracje odbędą się w Kairze w piątek. Organizatorzy planują przeprowadzić tego dnia marsz na siedzibę państwowej telewizji i radia.

Manifestujący nie zaprzestali protestów i okupacji placu Tahrir, na którym przebywają od 28 stycznia br., mimo ogłoszonego przez rząd planu reformy konstytucji oraz zapewnień 82-letniego prezydenta Mubaraka, że we wrześniu br. nie będzie ubiegał się o kolejny mandat.

Według analityków banku Credit Agricole, każdy dzień kryzysu kosztuje Egipt ok. 310 mln dolarów.

>>>>>

Zachodni degeneraci juz by zgodzili sie na niewole byle nie tracic kasy!
Ale Arabowie sa inni!Gotowi sa nawet umrzec aby tylko spelnic jakies wielkie idealy np. męczeństwa!Zasluguja na szacunek...
I ozywiscieuchwaly tego smiesznego mianowanego parlamentu sa absurdalne...Podobnie jak ,,konstytucja'' rowniez ,,nadana'' bez zadnej konsultacji z narodem... ,,Prawo'' tam jest tak skonstruowane ze nie PRZEWIDUJE WOLNOSCI!
Dlatego nie da sie go przestrzegac.Gdyby ludzie mieli przestrzegac to powinni rozejsc sie do domow a rezim niech trwa na wieki...
ABSURD!
Dlatego jedynym wyjsciem jest po usunieci Mubaraka powolanie Tymczasowego Komitetu Rzadzacego.Opracuje on PROCEDURY DEMOKRACJI.Nastapia wybory i dopiero wybrany parlament uchwali prawo i konstutucje juz w duchu wolnosci...To jedyne wyjscie!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:01, 10 Lut 2011    Temat postu:

Egipska telewizja państwowa podała, że prezydent Hosni Mubarak wygłosi wieczorem orędzie do narodu. Wcześniej premier Egiptu Ahmed Szafik i członek kierownictwa partii Hosniego Mubaraka powiedzieli BBC, że prezydent być może ustąpi. Podkreślono jednocześnie, że Mubarak nie podjął jeszcze decyzji. Al-Dżazira poinformowała, że na wieść o prawdopodobnym odejściu prezydenta tłum zebrany na placu Tahrir zareagował eksplozją radości.

Z Egiptu napływają sprzeczne informacje. Według telewizji Al-Arabija prezydent Hosni Mubarak wraz z szefem sztabu udał się do Szarm el-Szejk. Państwowa telewizja podała z kolei, że Mubarak wygłosi w czwartek wieczorem przemówienie do narodu z pałacu w Kairze. Zdaniem telewizji NBC News, właśnie wtedy ustąpi.

Także dowódca wojska Hassan al-Roweny zapowiedział, że oczekiwania protestujących zostaną spełnione. Przez cały dzień trwa nadzwyczajne posiedzenie najwyższej rady wojskowej. Mubarak ani wiceprezydent Omar Suleiman nie brali w nim udziału. Nie pojawili się w kadrach filmowych pokazanych w relacji z tego spotkania, któremu przewodniczył minister obrony.

Sekretarz generalny Partii Narodowo-Demokratycznej (NDP) Hossam Badrawi powiedział, że ma nadzieję, iż Mubarak przekaże władzę wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi. W rozmowie z BBC dodał, że byłby zdziwiony, gdyby Mubarak nadal był prezydentem w piątek. Z kolei według telewizji CNN krajem rządzić będzie komitet wojskowy.

Również CIA ocenia, że ustąpienie Mubaraka w czwartek wieczorem jest "wysoce prawdopodobne".

Tymczasem minister ds. informacji Anas Ahmed el-Fiki podał, że Mubarak nadal jest u władzy i nie ustąpi, a pogłoski o jego dymisji to plotki.

- Wszystko jest w rękach prezydenta Mubaraka i nie podjęto żadnej decyzji - cytuje agencja MENA premiera Ahmeda Szafika.

Zamach stanu?

Rzecznik wojska odczytał w egipskiej telewizji państwowej "komunikat nr 1", głoszący, że armia dyskutuje nad środkami niezbędnymi dla ocalenia narodu.

Według agencji AP, nazwanie odczytanego w państwowej telewizji oświadczenia "komunikatem nr 1" może sugerować zamach stanu.

Tłum się cieszy

Zapowiedź ewentualnego ustąpienia Mubaraka tłum na placu Tahrir przyjął okrzykami "Allahu akbar", niektórzy pokazywali palcami znak "V".

>>>>>>

Nie ma sie co emocjnowac.Mubarak upadl.Mozna mowic juz tylko o formie samego fizycznego odejscia.Bo wladza opiera sie na autorytecie a tego jak widac nie ma...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:19, 10 Lut 2011    Temat postu:

Premier Ahmed Szafik i członek kierownictwa partii Hosniego Mubaraka powiedzieli w BBC, że prezydent Egiptu być może ustąpi.

Sekretarz generalny Partii Narodowo-Demokratycznej (NDP) Hossam Badrawi powiedział, że ma nadzieję, iż Mubarak przekaże władzę wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi.

Ogłosił także, że prezydent prawdopodobnie dzisiaj wieczorem wygłosi przemówienie do narodu.

Rzecznik wojska odczytał w egipskiej telewizji państwowej "komunikat nr 1", głoszący, że armia dyskutuje nad środkami niezbędnymi dla ocalenia narodu.

Blisko przełomu w Egipcie - oglądaj na żywo transmisję w France 24

Zapowiedź ewentualnego ustąpienia Mubaraka tłum na placu Tahrir przyjął okrzykami "Allahu akbar", niektórzy pokazywali palcami znak "V".

Według agencji AP, nazwanie odczytanego w państwowej telewizji oświadczenia "komunikatem nr 1" może sugerować zamach stanu.

Mubarak ani wiceprezydent Omar Suleiman nie brali udziału w trwającym cały dzień nadzwyczajnym posiedzenia najwyższej rady wojskowej. Nie pojawili się w kadrach filmowych pokazanych w relacji z tego spotkania, któremu przewodniczył minister obrony.

Minister ds. informacji: Mubarak nie odejdzie

- Prezydent Egiptu Hosni Mubarak nadal jest u władzy i nie ustąpi - powiedział minister ds. informacji Anas Ahmed el-Fiki, dodając, że pogłoski o dymisji Mubaraka to plotki. Według CIA ustąpienie Mubaraka dzisiaj wieczorem jest "wysoce prawdopodobne".

Według Reutera, który powołuje się na anonimowego przedstawiciela egipskich władz, Mubarak nadal negocjuje, czy oddać władzę wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi. - To jeszcze nie jest postanowione. Nadal trwają negocjacje w tej sprawie - cytuje agencja swe źródło.

- Egipska armia zapowiada, że oczekiwania protestujących zostaną spełnione - powiedział dzisiaj dowódca wojska Hassan al-Roweny. Przez cały dzień trwa nadzwyczajne posiedzenie najwyższej rady wojskowej.

- Wszystko, czego żądacie zostanie spełnione - powiedział Roweny tłumowi zebranemu na placu Tahrir w Kairze.

Według telewizji CNN prezydent Hosni Mubarak ma przekazać władzę komitetowi wojskowemu.

>>>>>>

No to sa takie kursujace ploty.Nie przesadzajmy ze Mubarak o czyms decyduje.Decyduja ludzie protestujacy!I to jest podstawa!



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 19:03, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:52, 11 Lut 2011    Temat postu:

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak, powiedział w przemówieniu do narodu, że zgodnie z konstytucją przekaże swe kompetencje wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi. Jak zaznaczył, uczyni to, by udowodnić, że żądania protestujących zostaną spełnione na drodze dialogu. Zapewnił jednocześnie, że pozostanie u władzy do września br., gdy odbędą się wybory prezydenckie.

Mubarak zapowiedział, że osoby stojące za organizacją zamieszek zostaną ukarane. Złożył kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły podczas antyrządowych protestów. Zapewnił, że "nie przelali krwi na darmo".

Jak powiedział, zamierza wypełnić wszystkie swoje obietnice. Obiecał podążać drogą pokojowej transformacji do września, gdy odbędą się wybory prezydenckie. Ponownie poinformował, że nie weźmie w nich udziału. - Jestem zdeterminowany spełnić wszystkie obietnice - powiedział prezydent Egiptu.

Mubarak wyraził zrozumienie dla żądań młodych Egipcjan, którzy pragną dla siebie lepszej przyszłości.

- Moim zadaniem jest ochrona konstytucji (...) i przekazanie władzy temu, kto zostanie wybrany we wrześniowych wyborach. To obietnica, którą składam przed Bogiem i narodem (...). Razem poprowadzimy Egipt do bezpiecznych brzegów - powiedział.

Mubarak zapowiedział przeprowadzenie zmian w konstytucji, które, m.in., "pozwolą znieść stan wyjątkowy". Dotyczy to 5-6 artykułów. Zapewnił, że będzie "czuwał nad wcieleniem ich w życie".

Prezydent oświadczył, że nie ugnie się pod dyktatem zagranicy. Obiecał podążać drogą pokojowej transformacji do września.

- Nigdy nie działałem pod wpływem zewnętrznego nacisku. Zawsze walczyłem na rzecz pokoju. Mój naród zawsze był dla mnie najważniejszy. Dlatego czuję ból w sercu, gdy słyszę zarzuty stawiane przez niektórych moich rodaków. (...) Musimy wznieść się ponad podziałami, zjednoczyć się i działać na rzecz Egiptu - powiedział Mubarak. - Egipt stanie znowu na nogach - dodał.

- Wszyscy Egipcjanie muszą działać ramię w ramię, zaangażować się w dialog międzynarodowy i wspólnymi siłami przełamać kryzys - powiedział prezydent.

Stwierdził również, że rozpoczęto "konstruktywny dialog", w którym biorą udział wszystkie siły polityczne. Zapowiedział, że zmiany w konstytucji zagwarantują "uczciwe i przejrzyste" wybory prezydenckie i "niezawisłość sądów".

- Niech Bóg będzie z wami - zakończył.

Chwilę później Omar Suleiman wygłosił oświadczenie. Wicepremier zapewnił, że "ruch 25 stycznia" (wówczas rozpoczęły się masowe protesty) osiągnął swój cel i nastąpią zmiany w konstytucji. Obiecał, że zrobi wszystko, by przekazanie władzy w Egipcie nastąpiło pokojowo. Wiceprezydent zaapelował również, by protestujący rozeszli się do domów. Powiedział też, że Mubarak "postawił interes narodu ponad wszystkim".

Suleiman oświadczył, że kraj nie pogrąży się w chaosie. Powiedział też, że egipska armia będzie "chronić rewolucję młodzieży". Zapewnił, że droga do dialogu pozostaje otwarta.

>>>>>>

Jerst tu duzo macenia ale generalnie chodzi o to ze rezim coraaz bardziej zdaje sobie sprawe ze Mubaraka trzeba odsunac.Nastapilo wiec jak dalsze jego odsuniecie...No ale podstawowe pytanie co na to nowi liderzy?CO NA TO LUDZIE?!

>>>>>

"Nie na to czekali"

Przekonany o odejściu Mubaraka był Wael Ghonim, jeden z najważniejszych młodych organizatorów protestów, który założył ich grupę na Facebooku. Napisał na Twitterze, że "misja została zakończona".

Prezydent Mubarak przemówił - lud jest wściekły !
Tymczasem zgromadzoni na placu Tahrir zareagowali gniewem na słowa prezydenta. Demonstranci żądali natychmiastowego ustąpienia Mubaraka.

Słowa, które wzburzyły tłum :

Zgromadzeni na placu Tahrir Egipcjanie są wściekli. Rzucają m.in. butami w telebimy, na których wyświetlone zostało przemówienie prezydenta. Jak podaje telewizja BBC, ludzie ruszyli w kierunku pałacu prezydenckiego.

>>>>>

A wiec Mubarak tylko zdenerwowal ludzi!Taki jest skutek!



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 19:01, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:58, 11 Lut 2011    Temat postu:

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak ustąpił ze stanowiska. Na placu Tahrir w Kairze trwa euforia. Po 18 dniach protestów dyktator zrealizował postulaty demonstrantów. Tłumy skandują "Dyktator ustąpił!". Władzę ma przejąć wojsko.



Informację przekazał zastępca prezydenta Omar Suleiman - były szef wywiadu. Mubarak z rodziną opuścili już Kair. Wylecieli do nadmorskiego kurortu w Szarm asz-Szejch. Nie wiadomo, gdzie udadzą się później.

-Uczucie euforii jest nie do opisania - powiedziała na antenie telewizji Al Dżazira jedna z uczestniczek protestu. - Jeszcze nigdy nie wiedziałam takiej radości w Egipcie - dodała. Ludzie na ulicach w Kairze tańczą. Słychać krzyki "Bóg jest wielki!" - "Allahu akbar!".

Jeszcze wczoraj wieczorem prezydent Egiptu mówił, że nie ustąpi ze stanowiska. Twierdził, że musi zostać do wrześniowych wyborów, by strzec konstytucji. Protesty po piątkowych modlitwach doprowadziły go do zmiany decyzji. Wojsko zapowiedziało, że zniesie stan wyjątkowy, który obowiązuje w Egipcie od 30 lat, jak tylko sytuacja się unormuje.

>>>>>>

Ja rozumiem ta eurforie!Ale przypomne ze caly czas mowilem e Mubarak juz upadl.Mogl jeszcze przeciagac pare dni bo ludzie spokojni i nie zrobili np. szturmu na siedzibe Mubaraka z ofiarami smiertelnymi.
I WLASNIE DLATEGO BRAWO!Metody brutalne moze wygladaja na skuteczne z bliska.Rzucic sie tlumem bez wzgledu na ilosc zabitych.abic wszystkich po drodze... Tylko ze to nie jest dzialanie rozumem a instynkem...
Na podziw zasluguje natomiast SPOKOJNA WYTRWALOSC!Bez szalenstwa!Jak widac pare dni dluzej a jak pieknie bez chuliganstwa.DOJRZALE I MADRZE!!!
Tak wyglada wolnosc ktora bez odpowiedzialnosci przeksztalca siew totaliaryzm jak w Rosji czy w Iranie.Tam rozemocjonowane tlumy latwo bylo omamic i bolszewicy zaprowadzili niewole dotychczas nieznana na tych ziemiach...Ludzie rozumni nigdy nie pozwola na takie wykolejenie sie...
Juz teraz podczas protestow wykuwa sie PRZYSZLOSC Egiptu!
Bo chodzi o Nowy Egipt ze przypomne!Celem nie bylo odejscie Mubaraka a nowy wolny Egipt!Co oczywiscie nie przeszkadza sie cieszyc!

:O)))))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:24, 11 Lut 2011    Temat postu:

Jak do tego doszlo?
Wczoraj:

Mohamed ElBaradei ocenił, że wiceprezydent Egiptu Omar Suleiman, któremu został powierzony proces przemian, nie zaprowadzi demokracji w kraju. Napisał także na Twitterze, że Egipt eksploduje. Dodał, że armia musi teraz chronić kraj.

ElBaradei wypowiedział się w tym duchu dla amerykańskich i austriackich mediów jeszcze przed wieczornym przemówieniem prezydenta Hosniego Mubaraka.

Mubarak oświadczył w orędziu do narodu, że przekaże uprawniania do sprawowania urzędu swojemu zastępcy. Odrzucił jednak możliwość swojej dymisji.

- Uważam, że ten proces (przemian) jest wadliwy. Nie prosimy lisa, żeby pilnował kurnika - powiedział ElBaradei w wywiadzie dla prestiżowego amerykańskiego pisma "Foreign Policy". Podkreślił, że "nie ma żadnego zaufania do Suleimana".

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla ocenił jednocześnie, że wiceprezydent powinien ustąpić, ponieważ - jak to ujął - "ani Mubarak, ani Suleiman, ani żaden członek reżimu nie jest wiarygodny".

W wywiadzie dla austriackiego dziennika "Die Presse" ElBaradei ocenił, że "przywódca reżimu (Mubarak) powinien przekazać władzę trzyosobowej radzie prezydenckiej i rządowi jedności narodowej". - Rząd ten musi składać się z wiarygodnych ekspertów - dodał.

- Ludzie na ulicach tak samo odnoszą się do Suleimana jak do Mubaraka. Suleiman jest tylko odbiciem Mubaraka - podkreślił ElBaradei. Zapewnił, że nie przyłączył się do ostatnich rozmów między przedstawicielami władzy i opozycji.

Wpis na Twitterze jest reakcją ElBaradeia na wystąpienie prezydenta Hosniego Mubaraka i jego decyzję o przekazaniu władzy swemu zastępcy, ale też formalnym pozostaniu na urzędzie.

Z relacji świadków, na których powołuje się niemiecka agencja dpa, wynika, że rozwścieczone wystąpieniem Mubaraka tłumy demonstrantów maszerują z kairskiego placu Tahrir przed siedzibę państwowej telewizji. Ci, którzy tam już są, tworzą ludzki łańcuch wokół budynku.

Siedziba telewizji jest chroniona przez żołnierzy egipskiej armii.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:33, 11 Lut 2011    Temat postu:

Orędzie prezydenta Hosniego Mubaraka zmobilizowało jego przeciwników do kolejnych masowych protestów. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało całą noc z czwartku na piątek w Kairze. Na piątek opozycja zapowiada protesty antyprezydenckie w całym kraju.

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi całą noc demonstrowało na kairskim placu Tahrir, a tysiące przed pałacem prezydenckim i siedzibą państwowego radia i telewizji. Wielu Egipcjan jest rozczarowanych wystąpieniem Mubaraka, gdyż spodziewali się jego dymisji.

Przywódcy opozycji zapowiadają na piątek kolejne masowe protesty - i to nie tylko w Kairze, ale także w innych miastach. Ma wziąć w nich udział około 20 milionów ludzi. Okazją do antyprezydenckich demonstracji będą piątkowe, popołudniowe modły.

>>>>>

No i rozumiecie te 20 MILIONOW!!!Zdecydowalo...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:39, 11 Lut 2011    Temat postu:

I nastepnie:

Urząd prezydencki w Egipcie ogłosi wkrótce "ważny i pilny" komunikat - poinformowała w piątek po południu egipska telewizja państwowa. Dokładnego terminu nadania komunikatu nie podano.

>>>>>

Jaki to komunikat wiemy.Koniec Mubaraka...On sam juz wyjechal z Kairu:

>>>>>

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak wraz z rodziną doleciał z Kairu do Szarm el-Szejk nad Morzem Czerwonym, gdzie posiada rezydencję - poinformowała agencja AP, powołując się na przedstawiciela lokalnych władz. Tymczasem w wielu miastach zgromadziły się miliony jego przeciwników. Policja blokuje dojście do pałacu prezydenckiego w Kairze. Przewiduje się, że w protestach w całym kraju weźmie udział ok. 20 milionów ludzi - jedna czwarta narodu.

W piątek po południu państwowa telewizja zapowiedziała, że urząd prezydencki ogłosi wkrótce "ważny komunikat". Dokładnego terminu nie podano.

Już wcześniej telewizja Al-Arabija podawała, że prezydent opuścił Kair. Nie było jednak jasne, gdzie się udał.

Wbrew doniesieniom z obozu władzy, prezydent Mubarak nie podał się do dymisji. W czwartkowym wieczornym orędziu do narodu oświadczył, że przekazuje władzę swemu zastępcy, Omarowi Suleimanowi, ale nadal formalnie pozostanie na urzędzie.

Naród vs. prezydent

Na główny plac Kairu z każdą minutą docierają kolejne grupy przeciwników reżimu. Egipcjanie domagają się natychmiastowego ustąpienia prezydenta i zapowiadają, że nie odejdą dopóki Mubarak nie zrezygnuje z urzędu. Część demonstrujących spędziła noc na placu, śpiąc na ziemi i oczekując rozpoczęcia piątkowych protestów.

Przeciwnicy prezydenta gromadzą się także przed budynkiem parlamentu i pałacem prezydenckim, gdzie - jak informuje Al-Dżazira - rośnie napięcie między demonstrantami a armią. Pałacu strzegą czołgi i żołnierze elitarnej Gwardii Republikańskiej, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo prezydenta. Reuters ocenia liczbę demonstrantów na około dwa tysiące.

Inna grupa protestujących udała się w rejon wieży państwowej telewizji, uważanej za jeden z symboli 30 lat autorytarnych rządów Mubaraka. Ludzie głośno domagają się prawdy o egipskiej rewolucji. Siedziba telewizji została otoczona. Jej pracownicy nie mogą wejść do środka. Miejsce jest chronione przez wojsko, które pilnuje, aby tłum nie zaczął szturmować budynku.

Demonstranci zbierają się również w innych miastach, m.in. Aleksandrii, Al-Mansurze i Suezie, gdzie otoczyli budynki rządowe - podała Al-Dżazira.

Butem w prezydenta

Korespondenci Al-Dżaziry relacjonują, że ludzie zgromadzeni na Tahrirze są rozgoryczeni nocnym orędziem prezydenta Mubaraka, który przekazał swe kompetencje wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi, ale nie ustąpił ze stanowiska. "Mubarak musi odejść" - to hasło, które nie schodzi z ust setek tysięcy demonstrantów. Po krótkim orędziu wściekli Egipcjanie zgromadzeni w centrum Kairu obrzucili butami telebimy, na których zostało wyświetlone, a następnie ruszyli w kierunku pałacu prezydenckiego i siedziby państwowej telewizji.

Według agencji AFP wielu ludzi przyjęło bardziej stanowczą postawę po rozczarowującym wystąpieniu prezydenta.

Czytaj więcej: Mubarak nie odszedł - tłum jest wściekły; 5 osób nie żyje

Opozycjoniści mówią, że forma i treść przemówienia świadczą o tym, iż Mubarak stracił kontakt z narodem. Były doradca egipskiego ministra spraw zagranicznych Abdullah Al-Ashal powiedział BBC, że prezydent stara się teraz zyskać na czasie i kurczowo trzyma się starego systemu.

Profesor Abdullah Al-Ashal, wykładowca prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Amerykańskim w Kairze, zwraca uwagę, że wystąpienie Hosni Mubaraka pokazało, iż nie zrozumiał on przekazu setek tysięcy demonstrujących Egipcjan. Zdaniem Abdullaha Al-Ashala, prezydent nie chce odpowiedzieć na potrzeby i dążenia obywateli.

Po której stronie stoi wojsko?

Armia obiecała, że zniesie stan wyjątkowy i zagwarantuje wolne wybory i reformy zapowiedziane przez prezydenta Hosniego Mubaraka. Zasugerowano też by demonstranci, od 18 dni domagający się ustąpienia Mubaraka, rozeszli się do domów. Wojsko zapowiedziało, że nie przejmie władzy w kraju.

W nadanym w publicznej telewizji "Komunikacie nr 2" najważniejsi dowódcy egipskiego wojska oświadczyli, iż "potwierdzają zniesienie stanu wyjątkowego jak tylko unormuje się obecna sytuacja". Obietnica ta może doprowadzić do kasacji przepisów wprowadzonych przed 30 laty, które - zdaniem demonstrantów żądających dymisji Mubaraka - były wykorzystywane do tłumienia działań opozycji.

Wojskowi obiecali również, że zapewnią wprowadzenie "zmian prawnych wymaganych do przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich" w tym roku, które doprowadzą do stworzenia demokratycznego społeczeństwa.

Armia, której rola w uspokajaniu zrewoltowanych obywateli Egiptu jest postrzegana jako kluczowa, zapowiedziała też, że będzie chroniła naród, jednak ponownie zaapelowała do protestujących, by rozeszli się do domów. Jak podkreśla agencja Reutera, protesty mocno uderzyły w egipską gospodarkę.

W komunikacie wojskowi zapewnili też, że popierają przekazanie przez prezydenta Mubaraka uprawnień wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi oraz obiecali "zapewnić stabilność i bezpieczeństwo narodu".

Natomiast agencja Reutera pisze, powołując się na oficera armii, który przyłączył się do protestów na placu Tahrir, że do demonstrantów przystało również 15 innych średniej rangi oficerów. - Zaczął się ruch solidarności sił zbrojnych z narodem - oświadczył major Ahmed Ali Szuman w rozmowie telefonicznej z Reutersem.

>>>>>>

Inaczej byc nie moze!Tlumy byly tym razem niewiarygodne:



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:44, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:50, 11 Lut 2011    Temat postu:

I euforia!



Wybuch entuzjazmu w Kairze - jak donoszą agencje i wysłannicy dzienników europejskich - był tym większy, że na placu panowały od rana gorące nastroje. Ludzie demonstrowali oburzenie z powodu czwartkowego wystąpienia Mubaraka, który podjął ostatnia próbę utrzymania się u władzy do wrześniowych wyborów.

Egipcjanie zgromadzeni w centrum Kairu płaczą ze szczęścia, śpiewają, obejmując się ramionami w kręgach tanecznych.

Nad porwanymi nagłą zmianą nastrojów tłumami, które w piątek nie pomieściły się na placu Tahrir i otoczyły budynek telewizji publicznej oraz zebrały się pod Pałacem Prezydenckim i w przyległych ulicach, zafalował las egipskich sztandarów. Na placu ktoś huśtał, pociągając za sznur, zawieszoną przed paru dniami na latarni kukłą Mubaraka.

Z okrzykami "Naród obalił reżim!", "Naród i wojsko, to jedno" dziesiątki tysięcy ludzi ciągną w kierunku zatłoczonego do granicy możliwości Tahrir ze wszystkich dzielnic egipskiej stolicy.

Człowiek z "cienia" stoi teraz na szczycie egipskiej piramidy władzy

Wael Ghonim, jeden najważniejszych młodych organizatorów protestów, który stał się ich ikoną jako założyciel ich grupy na Facebooku, napisał w piątek: "Gratulacje dla Egiptu, zbrodniarz opuszcza kraj".

- Dziś jest początek nowej republiki. Jestem szczęśliwy - powiedział dziennikarzom na placu Tahrir, którego egipska nazwa znaczy "Plac Wyzwolenia", student Mustafa Aid.

- Mimo tego, co osiągnęliśmy, ludzie pozostaną tu do rana, aby świętować, ale także po to, aby zagwarantować, że wojsko przystąpi do urzeczywistniania demokratycznej transformacji - zapowiada Mustafa.





Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:51, 11 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 1:00, 12 Lut 2011    Temat postu:

Na czele rady wojskowej, która przejęła kierowanie krajem po ustąpieniu prezydenta Hosniego Mubaraka, stanął minister obrony marszałek Mohammed Husejn Tantawi.

Telewizja Al-Arabija podaje, że rada będzie rządzić wraz z przewodniczącym trybunału konstytucyjnego.

Tantawi urodził się 31 października 1935 r. Do wojska wstąpił w 1956 roku.
Jest marszałkiem polnym. Na stanowisku ministra obrony i produkcji wojskowej jest od 1991 roku. Naczelnym wodzem sił zbrojnych od 1995 roku.

Brał udział w trzech wojnach z Izraelem, poczynając od wojny sueskiej w 1956 roku, oraz w obu bliskowschodnich - z 1967 i 1973 roku.

Po rozwiązaniu gabinetu przez Mubaraka 29 stycznia, mianowany na stanowisko wicepremiera w nowym rządzie Ahmada Szafika zachował stanowisko ministra obrony.

Wojskowa przeszłość i wiek Tantawiego stały się podstawą do spekulacji, że może być potencjalnym kandydatem na prezydenta, choć część analityków uważa, że w wojsku cieszy się ograniczonym poparciem.

>>>>>>

To oczywiscie takie sobie spekulacje bo zwyciezyli ludzie.W chwili obecnej wszystko jest tymczasowe.Razem z Mubarakiem odszedl tzw,,parlament'' ... Wiec mamy PRÓŻNIĘ USTROJOWĄ.
Trzebawiec powolywac na to miejsce rozne ,,rady i komitety'' ktore porozumiawszy sie ze wszystkimi silami od partii i zwiazkow po roznych ludzi kultury i nauki przygotuja procedure wyborow parlamentu w sposob demokratyczny rowny wolny bezposredni uczciwy itp.Nowy parlament przygotuje z kolei prawo w tym wyborcze i Konstytucję i w ten sposob zakonczy epoke tymczasowosci.Najwazniejsze dla rzadzenia sa wybory prezydenta...




Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 2:17, 12 Lut 2011    Temat postu:

Najwyższa Rada Wojskowa wyraziła uznanie prezydentowi Hosniemu Mubarakowi za ustąpienie "w interesie narodu" oraz oddała cześć "męczennikom", którzy stracili życie podczas antyprezydenckich protestów.

>>>>>

Panu Bogu świeczkę ale diablu ogarek...

>>>>>

W oświadczeniu nazwanym "Komunikatem nr 3" Rada zapowiedziała też ogłoszenie "kroków, procedur i dyrektyw" na okres przejściowy. Nie poinformowano, kiedy to nastąpi. Rada podkreśliła, że zdaje sobie sprawę, iż naród "żąda zainicjowania radykalnych zmian". Rada "studiuje tę kwestię, by spełnić nadzieje naszego wielkiego narodu" - zapewniono.

W Komunikacie nr 3 potwierdzono również, że "nie ma alternatywy dla tego, co naród zaakceptuje jako prawowite".

- To największy dzień w moim życiu. Kraj został wyzwolony - powiedział przywódca egipskiej opozycji Mohammed ElBaradei, gdy dzisiaj po południu ogłoszono, że prezydent Hosni Mubarak ustąpił.

>>>>>

Tak!Slyszalem ze ma to byc plac męczenników?Tak trzeba rozwazyc wszystkie pomysly upamietnienia!Na pewno jakies muzeum!

[img]http://m.onet.pl/_m/bc95035fa5adc49336f638c2ca4946e1,46,1.jp[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 2:49, 12 Lut 2011    Temat postu:

Tak!To kolejny przlomowy dzien w dziejach juz teraz swiata!
Tunezja mogla byc jescze formalnie wyjatkiem ale teraz to juz jest fala.
Zmiany w Egipcie sa juz przesadzone.Nikt ich nie cofnie.Chodzi o to aby byly dobre!To znaczy nie moze byc kompromisow moralnych ze w imie czegos tam godzimy sie na zlo.Tak bylo w Polsce po 89 roku i nastapila katastrofa najbardziej moralna i Polska jest totalnie zniszczona.Komunizm upadl ale pociagnal za soba w przepasc Solidarność i nastapila kleska wszystkich.Polska zamiast rozkwitnac bo wszak to u nas byla Solidarność jako jedyna na swiecie stala sie ruina a obecnie stracila nawet wolnosc i niepodleglosc stajac sie karajem Euro-radzieckim.Totalna katastrofa!

>>>>>

Ale Egipcjanie tak jak Tunezyjczycy ida BEZ BŁĘDÓW!Nie dali sobie wcisnac Mubraka ktorego wmawial im caly swiat.Np. Polsce wcisneli Jaruzelskiego pozniej Balcerowicza ktorzy tez ,,mieli zostac'' zakonczylo sie to ruina kraju...
W Egipcie nic z tego! MUSIAŁ ODEJŚĆ!!!
I tak trzeba!Trzeba wspierac zdrowe odruchy ludu!
Dobro musi zwyciezac zlo przegrywac...Zlem nie sa ludzie tylko rzeczy ktore wyprawiaja oddajac sie diablu.Tych upadlych dyktatorow Bóg chce miec w niebie.Dlatego doznali łaski upadku i teraz moga poswiecic reszte zycia na pokute...I nie skonczyli np. jak Judasz...Od tych ktorzy sa blisko Boga jak Judasz Bóg wiecej wymaga niz od tych ktorzy od dziecka byli z dala jak Mubarak czy Ben Ali.Stad maja szanse.Najlepiej gdyby oddali nieslusznie zagrabione mienie i zyli skromnie z rent ktore wysluzyli.Np. Mubarak zasluzyl na rente wojskowa za lata sluzby.I za przepisowe kadencje prezydenta - nie za 30 lat rzecz jasna.
A Ben Alim zaopiekuje sie monarchia saudyjska w mysl zasad starej arabskiej goscinnosci...
To by pomoglo bardzo ich duszy...
To pokazuje wielka miłość i MIŁOSIERDZIE BOGA DLA GRZESZNIKÓW!On nie chce zguby grzesznika ale aby sie nawrocil.I my tez powinnysmy Boga nasladowac.
A tymczasem cieszmy się1! :O))))

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink





Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:32, 12 Lut 2011    Temat postu:

Koniec władzy egipskiego dyktatora, Hosniego Mubaraka, wywołał w krajach muzułmańskich regionu spontaniczne manifestacje radości i oczekiwania polityczne, a w Algierii aktywizację przeciwników rządu.

W wielu sklepach w Bejrucie zabrakło szampana: Libańczycy świętują upadek Hosniego Mubaraka, które libański Hezbollah w specjalnym komunikacie nazwał "historycznym zwycięstwem", "bezpośrednim rezultatem (...) pionierskiej rewolucji".

Tysiące ludzi manifestowało radość w miastach Tunezji, gdzie w styczniu rozpoczęła się na tle ekonomicznym fala wystąpień ludowych, które doprowadziły do ucieczki miejscowego dyktatora, prezydenta Ben Alego i rozszerzyły się na inne kraje muzułmańskie regionu. Na ulicach stolicy, Tunisu, trwa ogłuszający "koncert" tysięcy klaksonów samochodowych na powitanie "nowej ery" Egiptu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie w komunikacie ogłoszonym przez oficjalną agencję Wam zadeklarowały ostrożną "wiarę w to, że egipska Najwyższa Rada Wojskowa potrafi pokierować losami kraju w tej delikatnej sytuacji".

Również rząd Jordanii w ogłoszonym w piątek komunikacie wyraził podobne przekonanie i wiarę, że "Egipt wkroczy w nową erę stabilizacji".

Sekretarz generalny Ligi Arabskiej, były minister spraw zagranicznych Egiptu, Amr Musa w wywiadzie dla telewizji Al-Arabija wyraził nadzieję, że w Egipcie "po białej rewolucji" zostanie zbudowany "konsens narodowy".

Wicepremier Iraku Saleh al-Mutlak powiedział o Mubaraku: - To los każdego, kto pozostaje na stanowisku wbrew woli narodu. Mam nadzieję, że naród egipski potrafi dokonać łagodnego, pokojowego i zorganizowanego przeobrażenia władzy w tym krytycznym okresie.

Islamski Hamas kontrolujący Strefę Gazy oświadczył ustami swego rzecznika: - To początek zwycięstwa wielkiego narodu egipskiego i jego rewolucji.

W Gazie, stolicy Strefy, słychać strzały: członkowie milicji islamskiej strzelają w powietrze na znak radości z powodu ustąpienia Mubaraka, podczas gdy setki ludzi uczestniczą w manifestacjach na ulicach miast.

- Gratulujemy Braciom Muzułmańskim w Egipcie z powodu ich wielkiego zwycięstwa. Dziś upadł tyran Egiptu, a jutro upadnie tyran z Mukaty - wołał przez głośniki jeden z członków kierownictwa Hamasu do manifestującego tłumu. (Mukata, to nazwa siedziby prezydenta Autonomii Palestyńskiej w Ramalli na Zachodnim Brzegu, Mahmuda Abbasa).

>>>>>

A pojutrze bestie z Hamasu!

>>>>>

Rzecznik irańskiego MSZ Ramin Mehmanparast nazwał ustąpienie Mubaraka porażką tych rządów, które podporządkowują się dyktatowi wielkich mocarstw.

Stolica Algierii w dniu rezygnacji Mubaraka, w przeddzień nielegalnej demonstracji opozycji domagającej się ustąpienia rządu, została obsadzona przez tysiące policjantów, którzy patrolują ulice. Do Algieru ściągnięto z całego kraju 30 000 policjantów.

!!!!!!!!!!!!!

A wiec radosc ludzi i starch rezimow!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:53, 12 Lut 2011    Temat postu:

Program BBC nadawany w języku perskim jest od czwartku wieczorem elektronicznie blokowany przez irańskie władze - poinformował brytyjski nadawca. Jego zdaniem Teheran powoduje zakłócenia ze względu na relacje stacji z wydarzeń w Egipcie. Technicy satelitarni stacji jednoznacznie wskazali Iran jako źródło zakłóceń - podała BBC.

BBC podejrzewa, że zaistniałe trudności mają związek z relacjami z protestów w Egipcie, które w piątek doprowadziły do ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka i przekazania władzy radzie wojskowej. Drugim powodem miał być interaktywny program BBC, w którym widzowie z Iranu i Egiptu mogli wymieniać poglądy na temat niespokojnej sytuacji w tym ostatnim.

Iran wielokrotnie oskarżał BBC i innych zachodnich nadawców o wtrącanie się w sprawy wewnętrzne kraju i próby podważania autorytetu władz - zauważa agencja Reutera.

>>>>>

No tak najpierw rezim pokrzykiwal .Hurra wygrywamy w Egipcie a jak Mubarak padl to w koncu zbronili transmisji... :O)))
Tak oni wygrywaja w Egipcie :O)))))
:O)))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:08, 12 Lut 2011    Temat postu:

Kilka tysięcy Egipcjan, przez 18 dni protestujących przeciwko prezydentowi Hosniemu Mubarakowi, rano pozostawało na kairskim placu Tahrir ciesząc się z ogłoszonej w piątek decyzji o jego ustąpieniu. Żołnierze usuwają barykady i barierki ochronne wokół placu.

Na moście prowadzącym do jednego z wejść na plac, który stał się symbolem masowych protestów, w wyniku których po 30 latach u władzy Mubarak zrzekł się jej, grupa młodych ludzi tańczyła, wymachiwała egipskimi flagami i zatrzymywała samochody, by pozdrowić kierowców - pisze francuska agencja.

- Poranek zwycięstwa - krzyczał jeden z nich z uśmiechem na twarzy.


Wypełniony po brzegi tłumem demonstrantów kairski plac Tahrir
(fot. AFP / Mohammed Abed )


"Chcemy prezydenta z klasą, który zna języki i nie siada pierwszy"
Starcia i walki z policją - zbliża się kolejna rewolucja?
"Polacy, przestańcie pyskować na siebie i spiskować!"
B. wicepremier: nie spodziewałam się tylu gaf prezydenta
Włochy ogłaszają "stan kryzysu" - "jest ich cała masa"
Kancelaria senatu kupuje komórki nie tańsze niż 1600 zł
Kilka tysięcy Egipcjan, przez 18 dni protestujących przeciwko prezydentowi Hosniemu Mubarakowi, rano pozostawało na kairskim placu Tahrir ciesząc się z ogłoszonej w piątek decyzji o jego ustąpieniu. Żołnierze usuwają barykady i barierki ochronne wokół placu.

Na moście prowadzącym do jednego z wejść na plac, który stał się symbolem masowych protestów, w wyniku których po 30 latach u władzy Mubarak zrzekł się jej, grupa młodych ludzi tańczyła, wymachiwała egipskimi flagami i zatrzymywała samochody, by pozdrowić kierowców - pisze francuska agencja.

- Poranek zwycięstwa - krzyczał jeden z nich z uśmiechem na twarzy.

- To nasze święto, urodziliśmy się na nowo - krzyczał inny z uczestnik demonstracji. - To koniec niesprawiedliwości. Byliśmy opóźnieni w porównaniu z innymi krajami, teraz zyskaliśmy wartość w oczach zagranicy, świata arabskiego.

Egipscy żołnierze w sobotę rano usuwali barierki ochronne i drut kolczasty otaczający dotychczas plac Tahrir. Zlikwidowali m.in. barykady ustawione przed Muzeum Egipskim przy północnym wejściu na plac. Również czołgi, które blokowały wjazd na plac Tahrir odsunęły się na bok zwalniając drogę.

Armia uprząta wraki samochodów spalonych podczas zamieszek, do których doszło pomiędzy siłami porządkowymi oraz zwolennikami i przeciwnikami Mubaraka w szczytowym okresie demonstracji. Pomagają im cywile, którzy porządkują plac.

Przez całą noc na placu i w całym kraju świętowano odejście Mubaraka. Jak zaznacza agencja dpa na razie nie wiadomo jak długo demonstranci pozostaną na placu Tahrir. Wielu z nich w nocy z piątku na sobotę zaznaczało, że oczekują od dowódców wojskowych jasnych oświadczeń, które musza zawierać konkretne terminy przeprowadzenie demokratycznych wyborów i przekazania władzy wybranemu w przyszłości rządowi - pisze niemiecka agencja.

"Naród obalił reżim", "Rewolucja młodych zmusiła Mubaraka do odejścia" - głoszą nagłówki w niezależnej gazecie "al-Ahram". "Rewolucja 25. stycznia wygrała. Mubarak ustąpił i rządzi armia" - pisze z kolei rządowa gazeta "al-Gumhurija".

:O)))))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:16, 12 Lut 2011    Temat postu:

Państwa arabskie z zadowoleniem i nadzieją patrzą na wydarzenia w Egipcie. Władze Iraku i Jemenu wydały optymistyczne oświadczenia, a Turcja zaapelowała do armii egipskiej o zagwarantowanie wolnych i demokratycznych wyborów. W Jemenie władze patrzą na wydarzenia z Egiptem z umiarkowanymi obawami. W kraju tym narasta sprzeciw wobec autorytarnych rządów.

Turcja zaapelowała do egipskiej armii, by przetarła drogę do wyborów tak, aby po ustąpieniu w piątek rządzącego krajem od ponad 30 lat prezydenta Hosniego Mubaraka, nowy rząd mógł stworzyć konstytucyjna demokrację.

Turcja: popieraliśmy demonstrantów od początku

Od rozpoczęcia masowych demonstracji w Egipcie Turcja popierała uprawnione żądania egipskiej opinii publicznej wprowadzenia demokracji i wolności. Co więcej wezwała do pokojowego przejścia do pluralistycznego systemu rządów opartego na prawach człowieka" - napisano w oświadczeniu wydanym w sobotę przez biuro tureckiego premiera Tayyipa Erdogana.

"Mamy nadzieję, że egipska Najwyższa Rada Wojskowa będzie działała rozsądnie i przekaże swoje obowiązki nowemu rządowi utworzonemu w wyniku wolnych i sprawiedliwych wyborów i ostatecznie Egipt stanie się demokracją konstytucyjną" - głosi komunikat cytowany przez turecką państwową agencje Andolu Ajansi.

Irak zadowolony

Irak z zadowoleniem przyjął dymisję prezydenta Egiptu Mubaraka i wyraził przekonanie, że naród egipski znajdzie nowych przywódców, którzy sprostają jego "ambicjom".

Ostatnie wydarzenia w Egipcie są "krokiem w dobrym kierunku, ponieważ są odpowiedzią na pragnienia i wolę zmian wyrażoną przez mieszkańców" - napisano w sobotę w komunikacie wydanym przez gabinet irackiego premiera Nuriego al-Malikiego.

"Jesteśmy przekonani, że Egipt i jego wielki naród ze swoim doświadczeniem i wspaniałą historią, ustanowi rząd zdolny zadowolić jego ambicje i zapewnić bezpieczeństwo, stabilność i pozycję wśród innych narodów" - podkreślono w oświadczeniu.

"Nadal będziemy przywiązywać szczególną wagę do naszych relacji z Egiptem i jego nowymi władzami" - zaznaczył rząd Malikiego.

Jemen: władze się boją, naród się cieszy

Władze Jemenu oświadczyły, że szanują wybór mieszkańców Egiptu.

Pomimo rozprzestrzeniania się antyrządowych protestów w samym Jemenie państwowa agencja Saba podała, że rząd tego kraju jest pewien, iż Egipska Najwyższa Rada Wojskowa będzie w stanie zarządzać sprawami kraju w okresie przejściowym.

Saba, powołując się na oficjalne źródła, pisze, iż Jemenowi zależy na wzmocnieniu relacji z Egiptem i poprze jego mieszkańców "we wszystkim co przyniesie im stabilność, postęp o rozwój".

W całym kraju mieszkańcy Jemenu świętowali w piątek odejście Mubaraka. Wieczorem tego dnia prezydent tego kraju Ali Abd Allah Salah zwołał niezaplanowane spotkanie z przywódcami politycznymi i dowódcami armii, jednak nie wiadomo o czym rozmawiali.

Salah, który rządzi w Jemenie od 32 lat i jest jednym z kluczowych sojuszników USA w walce z Al-Kaidą, by powstrzymać zamieszki u siebie w kraju obiecał w ubiegłym tygodniu, że ustąpi ze stanowiska z końcem kadencji w 2013 roku. Opozycja na razie nie odpowiedziała na jego apel o przyłączenie się do rządu jedności narodowej.

>>>>>>

Niewatpliwie jasminowa fla przekroczyla mase KRYTYCZNĄ to znaczy szala przechyliła się ze strony dydtatorów na stronę ludzi! :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:28, 12 Lut 2011    Temat postu:

Wojsko usuwa barykady ustawione wokół placu Tahrir w Kairze. Przez 18 dni trwały tam masowe manifestacje przeciwko prezydentowi Hosniemu Mubarakowi, który ostatecznie ustąpił. Według korespondenta Polskiego Radia, ludzie są zmęczeni, ale zadowoleni. Na placu zostało jednak kilka tysięcy ludzi twierdząc, że będą pilnować procesu transformacji.

Inni pomagają żołnierzom rozbierać metalowe bariery i zapory z drutu kolczastego, ustawione wokół placu. Rozbierane są także bariery ustawione wokół pobliskiego Muzeum Egipskiego, w którym znajdują się skarby starożytnej sztuki. Zapory wzniesiono, aby ochronić Muzeum przed uczestnikami zamieszek i złodziejami.

Specjalny wysłannik Polskiego Radia Michał Żakowski powiedział, że ludzie ciągle cieszą się z sukcesu. Po południu na placu ma się zacząć wielkie święto zwycięstwa opozycji, na razie w Kairze panuje spokój.

Plan reform

Część manifestantów pozostała na placu Tahrir, który stał się symbolem ostatnich wydarzeń, dopóki Najwyższa Rada Wojskowa nie zaakceptuje ich propozycji reform. Domagają się oni m.in. zniesienia obowiązującego w kraju od 30 lat stanu wyjątkowego, uwolnienia wszystkich więźniów politycznych i rozwiązania trybunałów wojskowych.

Swoje żądania przedstawili w dwóch komunikatach. W "Komunikacie narodu nr 1" domagają się rozwiązania gabinetu powołanego przez Mubaraka 29 stycznia i zawieszenia parlamentu wybranego w ubiegłorocznych wyborach, które zdaniem opozycji były sfałszowane.

>>>>

:O))))))
KOMUNIKAT NARODU NR>1 :O)))))
:O)))))))

>>>>>

Reformatorzy chcą, aby w pięcioosobowej przejściowej radzie prezydenckiej zasiadało czterech cywili i jeden wojskowy.

Wzywają również do utworzenia przejściowego rządu, który przygotowałby wybory. Miałoby do nich dojść w ciągu dziewięciu miesięcy. Chcą też utworzenia rady, która przygotowałaby projekt nowej konstytucji.

Żądają wolności mediów i związków zawodowych reprezentujących m.in. prawników, lekarzy i inżynierów oraz stworzenia partii politycznych. Zawieszone mają być także trybunały wojskowe.

>>>>>

Brawo!Wspaniale postulaty!

>>>>

Krótsza godzina policyjna

Wojsko zdecydowało również o skróceniu godziny policyjnej obowiązującej w trzech największych miastach, w tym w Kairze. - Najwyższa Rada Wojskowa: godzina policyjna od północy do szóstej rano - podała telewizja na pasku informacyjnym. Wcześniej ograniczenia obowiązywały od godz. 20.

Godzina policyjna została wprowadzona 28 stycznia w Kairze, Aleksandrii i Suezie po gwałtownych starciach zwolenników dotychczasowego prezydenta z antyrządowymi demonstrantami.

Jak pisze Associated Press skrócenie godziny policyjnej jest kolejnym sygnałem, że życie w Egipcie wraca do normy. Banki zostały ponownie otwarte już w ubiegłym tygodniu, a w środę, blisko trzy tygodnie po zawieszeniu jej działania, ma zostać otwarta kairska giełda.

Większość sklepów jest już również otwartych. Do normy wraca ruch uliczny w zamieszkanym przez 18 mln ludzi Kairze.

Gdzie jest Suleiman?

Nie wiadomo, gdzie jest były prezydent i jego rodzina. W piątek wyjechali do miejscowości wypoczynkowej Szarm el-Szejk, ale nie jest jasne, czy zrobili to dobrowolnie.

Telewizja Al Arabija wycofała się z informacji podawanej w nocy, że wiceprezydent Egiptu Omar Sulejman podał się do dymisji. Informację tę wycofano także ze strony internetowej - podaje specjalny wysłannik Polskiego Radia. Zauważalna jest jednak nieobecność Sulejmana w mediach w ciągu ostatnich godzin. Do tej pory regularnie występował w egipskiej telewizji państwowej. Tymczasem od wczorajszego wieczora nie pojawia się na wizji.

>>>>>>

No jest zamieszanie na szczytach bylego rezimu nie dziwie sie.No ale oni mieli 30 lat!Teraz czas dla narodu !
:O))))




Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 2:04, 13 Lut 2011    Temat postu:

Władze Egiptu poinformowały za pośrednictwem państwowej telewizji, że prowadzą śledztwo w sprawie zarzutów stawianych byłemu premierowi Ahmedowi Nazifowi oraz byłemu ministrowi spraw wewnętrznych Habibowi el-Adli i byłemu ministrowi informacji Anasowi el-Fekiemu. Wszyscy trzej otrzymali zakaz opuszczania kraju.

Organizatorzy społecznych protestów, które doprowadziły w piątek do ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka, oświadczyli w sobotę, że tworzą radę dla obrony rewolucji i negocjowania ze sprawującymi obecnie władzę wojskowymi.

"Celem Rady Powierników będzie utrzymanie dialogu z Najwyższą Radą Wojskową i poprowadzenie rewolucji naprzód przez fazę przejściową. Rada będzie uprawniona do zwoływania protestów lub ich odwoływania w zależności od rozwoju sytuacji" - powiedział dziennikarzom na kairskim placu Tahrir pracownik akademicki Chaled Abdel Kader Ouda.

Natomiast traktowane z podejrzliwością przez Stany Zjednoczone Bractwo Muzułmańskie zadeklarowało w sobotę, że nie dąży do przejęcia władzy i wyraziło uznanie dla działań, jakie rządzący obecnie wojskowi podejmują w kierunku przekazania władzy cywilom.

"Bractwo Muzułmańskie nie szuka osobistych korzyści, zatem głosi, że nie ubiega się o prezydenturę i nie będzie dążyć do większości w parlamencie oraz uważa się za sługę tych uczciwych ludzi. Popieramy i cenimy sobie słuszny kierunek, jaki przyjęła Najwyższa Rada Wojskowa na drodze do przekazania władzy w celu utworzenia cywilnego rządu zgodnie z wolą ludu" - oświadczyło Bractwo.

>>>>>

Tak ! Procesy beda niuniknione.Wszak chcemy wolnosci demokracji a wtedy nie da sie uniknac pytan o afery...Najlepiej oddac to sedziom zagranicznym aby unknac pokazowek i zemsty.To bylo by zle...
Co do konsultacji to oczywiscie trzeba je prowadzic z szerokimi warstwami spoleczenstwa poprzez jego delegatow.Po prostu na tym polega wolnosc i SAMORZAD.Sami rzadzimy.Inczej byc nie moze!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:23, 13 Lut 2011    Temat postu:

Cenne eksponaty zniknęły ze słynnego muzeum

Osiem dzieł o znacznej wartości, w tym statuetka Tutanchamona, zostało skradzionych z Muzeum Egipskiego w Kairze - poinformował minister stanu ds. zabytków starożytności i jeden z czołowych światowych egiptologów Zahi Hawas.

Wśród skradzionych przedmiotów jest pokryta złotem drewniana statuetka króla z XVIII dynastii, Tutanchamona, niesionego przez boginię oraz część innej statuetki tego samego faraona - wyjaśnił Hawas.

Kradzież odkryto podczas inwentaryzacji przeprowadzonej przez pracowników muzeum, po tym jak 28 stycznia podczas antyrządowych demonstracji na pobliskim placu Tahrir nieznanym sprawcom udało się dostać do budynku.

- Niestety, odkryto, że z muzeum zniknęły eksponaty - powiedział Hawas.

>>>>>>

Przypuszczam ze to wysoko postawieni zlodzieje bo mieli przepustki zapewne.Chyba chodzi o to aby ,,zabezpieczyc sobie'' dostatnie zycie na zachodzie po upadku rezimu...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:43, 13 Lut 2011    Temat postu:

Na kairskim placu Tahrir przywrócono normalny ruch uliczny. Miejsce to było centralnym punktem masowych protestów, które doprowadziły do obalenia rządzącego w Egipcie od 30 lat Hosniego Mubaraka. Część demonstrantów jednak wciąż pozostaje na placu.

Z ruchu ulicznego na placu wyłączona jest niewielka jego część, na której zebranych jest kilkaset osób. W niedzielę rano garstka ludzi spała na ziemi przykryta kocami lub w namiotach wciąż rozstawionych na placu, chociaż jak zaznacza AFP, ich liczba wyraźnie zmalała. Trwa sprzątanie placu rozpoczęte w sobotę.

Żołnierze otoczyli protestujących

Jak pisze Reuters, w niedzielę rano żołnierze ustawieni w szeregu jeden obok drugiego otoczyli protestujących, by przywrócić ruch uliczny. Kilku demonstrantów próbowało się opierać i doszło do przepychanek. Oficerowie negocjowali z protestującymi.

Niektórzy świadkowie informowali, że wojsko zabrało z placu przywódców demonstracji. Około 30 osób miało być zabranych w stronę znajdującego się przy placu Muzeum Egipskiego.

- Nie ma wrogości między narodem a siłami zbrojnymi. Prosimy nie atakujcie naszych synów. Tak nie zachowuje się wojsko. To pokojowy protest - apelował przez głośniki inny uczestnik demonstracji.

Armia przejmuje władzę

Armia, która po ustąpieniu w piątek Mubaraka przejęła władzę, obiecała przekazać ją pokojowo cywilnemu rządowi wybranemu w demokratycznych wyborach. Oświadczyła też, że szanuje żądanie demonstrantów, jednak wezwała ich, by wrócili do domów i normalnego życia.

Mimo ustąpienia Mubaraka, które było głównym żądaniem demonstrujących przez 18 dni ludzi, wielu z nich zapowiedziało, że zamierza zostać na placu dopóki armia nie spełni swoich obietnic. Protestujący chcą m.in. zniesienia obowiązującego od 30 lat stanu wyjątkowego, zwolnienia więźniów politycznych oraz wolnych i sprawiedliwych wyborów.

Jak zaznacza Abdullah Helmy, jeden z przywódców nowo powstałej Rewolucyjnej Unii Młodych, liczy się to, co o okresie przejściowym powiedzieli wojskowi.

- Musimy mieć jasność ze strony wojska co do ram czasowych i te wypowiedzi rządu tylko prowokują ludzi i stawiają go w opozycji do armii. Staramy się wszystko uspokoić, ale oni wciąż nas prowokują - uważa Helmy.

Rząd zostaje

Egipski rząd, zaprzysiężony, gdy prezydent Hosni Mubarak był wciąż u władzy, nie będzie przechodził większych zmian. Ma nadzorować transformację polityczną w nadchodzących miesiącach - oświadczył jego rzecznik.

- Rząd pozostanie w obecnym kształcie, dopóki proces transformacji nie zostanie zakończony za kilka miesięcy, wtedy w oparciu o demokratyczne zasady powstanie nowy rząd - zapowiedział, zaznaczając jednak, że w tym czasie niektórzy ministrowie mogą zostać zmienieni.

- Głównym zadaniem rządu jest przywrócenie bezpieczeństwa i porządku oraz działania gospodarki i zajęcie się sprawami życia codziennego - zapewnił.

>>>>>>

Oczywista rzecza jest ze postawa w stylu - wygralismy to jedziemy do domu i przestajemy sie tym interesowac to absurd.Nowy system wymaga ciaglej troski o panstwo ze strony obywateli...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:06, 13 Lut 2011    Temat postu:

Izrael wzywa swoich obywateli do natychmiastowego opuszczenia półwyspu Synaj w obawie, że staje się on bazą dla terrorystów. W ostatnich dniach egipscy policjanci masowo opuszczali synajskie posterunki po serii zbrojnych ataków ze strony Beduinów.

Tel Awiw już dwa tygodnie temu obawiał się takiego rozwoju sytuacji. Z tego powodu pozwolił egipskiej armii na rozmieszczenie 800 żołnierzy w Szarm el-Szejk i Refah, choć - zgodnie z traktatem pokojowym między dwoma krajami - półwysep powinien pozostawać strefą zdemilitaryzowaną.

Już dużo wcześniej Egipt miał poważne problemy z utrzymywaniem kontroli nad obszarami, na których dominują Beduini. Na Synaju operowały też zbrojne grupy palestyńskie, m.in. Hamasu i Islamskiego Dżihadu, dokonując ataków rakietowych na Izrael.

- Synaj jest znany jako obszar bezprawia, ale teraz jest poważne ryzyko, że będzie on wielkim zagrożeniem dla Izraela, jeśli Egipt szybko nie odzyska kontroli nad półwyspem - twierdzi wysoki przedstawiciel izraelskiego resortu obrony.

Izrael obawia się przede wszystkim, że Hamas wykorzysta sytuację i rozpocznie systematyczne ataki wzdłuż 240-kilometrowej granicy egipsko-izraelskiej.

Najbardziej zagrożony jest Ejlat, izraelski kurort nad Morzem Czerwonym. Władze Izraela obawiają się też, że Hamas przemyca z Egiptu do kontrolowanej przez siebie Strefy Gazy znacznie więcej niż dotąd broni i materiałów wybuchowych.

O tych zagrożeniach rozmawiali w ostatnio m.in. ustępujący ze stanowiska szef sztabu izraelskich sił zbrojnych Gabi Aszkenazi i jego amerykański odpowiednik Michael Mullen.

Z Tel Awiwu Juliusz Urbanowicz

>>>>>>

No to trzeba zrobic porzadek!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:13, 14 Lut 2011    Temat postu:

Egipska Najwyższa Rada Wojskowa zapowiedziała zawieszenie konstytucji, rozwiązanie obu izb parlamentu i utworzenie komisji, która opracuje nową ustawę zasadniczą państwa.

Przekazane przez państwową telewizję oświadczenie Rady głosi również, że będzie ona sprawować władzę przez sześć miesięcy lub do czasu wyborów.

W oświadczeniu zapowiedziano także, że Egipt będzie reprezentowany na arenie międzynarodowej przez szefa Najwyższej Rady Wojskowej, a premier Ahmed Szafik pozostanie na swym stanowisku do czasu utworzenia nowego rządu.

Oświadczenie deklaruje ponadto honorowanie przez Egipt wszystkich dotyczących go międzynarodowych traktatów i zobowiązań.

>>>>>

To logiczne posuniecie ... Poprzedni ,,parlament'' nie byl parlamentem a zgraja kolezkow.Trudno aby oni cos uchwalali...To juz lepiej wlonieni z ludzi delegaci na podstawie szerokich rozmow politycznych...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:21, 14 Lut 2011    Temat postu:

Sekretarz stanu do spraw biznesu w rządzie Wielkiej Brytanii Vince Cable oświadczył, że należy podjąć międzynarodową współpracę w sprawie zagranicznych aktywów majątkowych byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka i jego rodziny. Fortunę Mubaraka, według różnych szacunków, ocenia się na 1,3-43,5 mld funtów. Pieniądze mają być na kontach w brytyjskich i szwajcarskich bankach oraz ulokowane w nieruchomościach w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.

Zajmujące się przestępczością finansową brytyjskie Biuro do Spraw Poważnych Nadużyć (Serious Fraud Office - SFO) podjęło poszukiwania pieniędzy i innych aktywów powiązanych z Mubarakiem - poinformował tygodnik "Sunday Times", nie powołując się na żadne źródła.

Tygodnik "First Post" przypomina, że dwóch synów Mubaraka - Gamal i Allah dali się poznać w Londynie jako finansowi macherzy. W 1996 Gamal założył w Londynie firmę konsultingową i inwestycyjną Medinvest, będącą operatorem pierwszej prywatnej, egipskiej spółki kapitałowej - Horus.

Celem Horusa z kapitałem sięgającym 54 mln USD było inwestowanie w prywatyzowany sektor publiczny Egiptu. Gamal ustąpił z funkcji dyrektora w 2001 r., ale jego brat jest wciąż wyszczególniony jako dyrektor zarejestrowanego na Cyprze holdingu Bullion, będącego spółką matką Medinvest.

"First Post" twierdzi, że Gamala widziano tydzień temu w ekskluzywnym nocnym klubie Tramp w Londynie, gdzie za sam szampan zapłacił 16 tys. funtów. Rodzina Hosniego Mubaraka często przebywa w Londynie. Żona prezydenta Suzanne jest pół-Walijką, a własnością rodziny jest sześciopiętrowa kamienica w eleganckiej dzielnicy Londynu - Belgravia.

Co się stanie z fortuną Mubaraka?

Fortunę Mubaraka według różnych szacunków ocenia się na 1,3-43,5 mld funtów. Pieniądze mają być na kontach w brytyjskich i szwajcarskich bankach oraz ulokowane w nieruchomościach w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Ich źródłem są m. in. korupcyjne prywatyzacje, premie uzyskiwane z tytułu zamówień wojskowych oraz konfiskaty majątku poprzednich prezydentów i króla.

Za zamrożeniem kont Mubaraka opowiedział się były minister stanu w ministerstwie spraw zagranicznych lord Mulloch-Brown. Z kolei sekretarz stanu ds. biznesu Vince Cable sądzi, że poszukiwaniem kont Mubaraka powinna zająć się specjalnie powołana międzynarodowa komisja.

Cable zapowiedział, że rząd podejmie zdecydowane działania przeciwko brytyjskim bankom, gdyby miało się okazać, że pomagały Mubarakowi w transferze gotówki w ostatnich dniach. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że Mubarak przez 18 dni ociągał się z oddaniem władzy, ponieważ chciał dopilnować transferu gotówki za granicę.

Na razie nowe władze Egiptu nie wystąpiły do innych rządów z wnioskiem o zamrożenie zagranicznych kont Mubaraka.

Do tej pory tylko Szwajcaria oficjalnie ogłosiła zamrożenie aktywów, mogących być własnością Mubaraka, który ustąpił w piątek po blisko 30 latach sprawowania władzy.

Zapytany przez BBC, czy Wielka Brytania powinna pójść za szwajcarskim przykładem, Vince odpowiedział: "Nie wiem, czy ma on tutaj wielkie aktywa, ale oczywiście potrzebna jest skoordynowana międzynarodowa akcja w tej sprawie".

- Nie ma sensu, by jeden rząd działał w odosobnieniu, ale z pewnością musimy się temu przyjrzeć. Zależy to także od tego, czy fundusze te zostały uzyskane legalnie czy też nie - dodał Cable. Według niego, działania w tej sprawie mogłyby zostać podjęte na żądanie Unii Europejskiej, ONZ lub samego Egiptu.

Egipski ambasador w Londynie Hatem Seif el Nasr oświadczył, że nie dysponuje żadnymi informacjami na temat aktywów Mubaraka. - Naprawdę niczego nie wiem na temat pieniędzy - powiedział BBC.

>>>>>>

Niestety takie sa realia tych wszystkich dykatur.Szatan zawsze kusi materialnie aby zagrabic dusze...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 19:39, 14 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:40, 14 Lut 2011    Temat postu:

Organizatorzy protestów, w których następstwie musiał ustąpić prezydent Egiptu Hosni Mubarak, zaapelowali o urządzenie w piątek "marszu zwycięstwa" w całym kraju. Z zadowoleniem odnieśli się do zapowiadanych przez władze wojskowe działań.

- Z zadowoleniem witamy kroki podjęte przez siły zbrojne w celu zaspokojenia potrzeb ludzi - powiedział czołowy aktywista ruchu protestu, pracownik akademicki Chaled Abdel Kader Ouda nawiązując do posunięć ogłoszonych przez władze wojskowe Egiptu, w tym rozwiązania parlamentu.

Ouda, jak pisze Reuters, jest uważany za obiecującego członka rady, która ma stać na straży "rewolucji ludowej". - Celem Rady Powierników będzie utrzymanie dialogu z Najwyższą Radą Wojskową i poprowadzenie rewolucji naprzód przez fazę przejściową - powiedział dziennikarzom na kairskim placu Tahrir Kader Ouda.

Apelujemy, by w piątek miliony w całym Egipcie wzięły udział w marszu zwycięstwa, aby świętować zdobycze rewolucji" - powiedział egipski aktywista zapowiadając na piątek podanie do wiadomości publicznej nazwisk członków Rady Powierników.

>>>>>>>

Tak popieramy wszelkie formy aktywnosci.To chwila niepowtarzalna.Karnawał w końcu się skończy.Trzeba wiec wykorzystac ducha chwili i moment dziejowy na podkreslenie tego co zaszlo!
:O))))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 4 z 35

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy