Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:08, 23 Lut 2014    Temat postu:

Warszawa: Kościół zaprasza na wspólne modlitwy za Ukrainę

Wierzący i wszyscy ludzie dobrej woli są zaproszeni do udziału w warszawskich modlitwach o pokój na Ukrainie. - Mimo osiągniętego porozumienia Ukraińcy wciąż potrzebują naszej duchowej pomocy - mówi ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Modlitwa będzie miała dwie części. Pierwsza część to msza w archikatedrze na Starym Mieście. O 11.00, ma jej przewodniczyć biskup Rafał Markowski. Hierarcha zastąpi kardynała Kazimierza Nycza, który wyjechał na konsystorz do Watykanu.

Natomiast od godziny 14.00 Będzie można uczestniczyć w czuwaniu w kościele Najświętszego Zbawiciela.

- To jest parafia na terenie, której jest ambasada Ukraińska - zwraca uwagę ks. Przemysław Śliwiński. Właśnie tu odbędą się modlitwy o pokój u naszego wschodniego sąsiada. W tej intencji zaplanowano tam adoracje Najświętszego Sakramentu.

Czuwanie modlitewne w kościele Najświętszego Zbawiciela potrwa do 18.30.

...

Tak to poczatek zmian nie koniec ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:38, 24 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina potrzebuje 35 mld dol. pomocy. Chce pieniędzy także od Polski

Majdan po zamieszkach - LOUISA GOULIAMAKI / AFP

35 miliardów dolarów pomocy - tyle będzie potrzebowała Ukraina w tym i w przyszłym roku, między innymi od Polski.

Ministerstwo Finansów poprosiło o taką kwotę kredytu. Przedstawiciele resortu spotkali się w tej sprawie z ambasadorami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i innych organizacji finansowych.

Pierwsza transza ma być udzielona w ciągu maksymalnie 2 tygodni przez państwa partnerskie, w tym Polskę i Stany Zjednoczone. W latach 2014-2015 Ukraina ma otrzymać łącznie 35 miliardów dolarów kredytu.

Finanse będą potrzebne na odbudowanie zrujnowanej ukraińskiej gospodarki. Dochody tegorocznego budżetu państwa są przewidziane na 395 miliardów hrywien, czyli równowartość 44 miliardów dolarów. Sam dług publiczny to równowartość 28 miliardów.

Według p.o. ministra finansów Ukrainy Jurija Kołobowa Kijów proponuje przeprowadzenie dużej konferencji donatorów z udziałem UE, USA, Polski, a także MFW i innych organizacji finansowych. Byłaby ona poświęcona pomocy dla Ukrainy na modernizację, przeprowadzenie reform i realizację umowy stowarzyszeniowej z UE.

Kołobow zwrócił się także do podmiotów aktywnych na rynku finansowym i do obywateli, by wszyscy zachowali spokój i zapewnili stabilną pracę instytucji finansowych. Ministerstwo finansów i Narodowy Bank Ukrainy pracują 24 godziny na dobę, by zapewnić stabilną pracę systemu finansowego kraju - podkreślił. Sytuację w sferze finansów określił jako "trudną, lecz w całości pod kontrolą".

Ukraina została doprowadzona do bankructwa, skarb państwa jest pusty – oświadczył szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, Arsenij Jaceniuk, na naradzie szefów klubów Rady Najwyższej Ukrainy.

- Skarb państwa rozkradziono, państwo doprowadzono do bankructwa – powiedział.

- Nie chciałbym teraz ujawniać cyfr niesamowitego deficytu budżetowego nie tylko do końca bieżącego roku, ale do końca bieżącego miesiąca oraz problemów związanych z niewypłacaniem poborów w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Nie mamy z czego spłacać zadłużenia – podkreślił Jaceniuk.

Polityk wyraził nadzieję, że Ukraina może liczyć na wsparcie finansowe Zachodu, jednak dla tego powinna jak najszybciej powołać nowy rząd. - Wszystko zależy od tego, jak szybko go sformujemy – oświadczył.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Ukrainy poinformowało, w wyniku starć przeciwników władz z milicją od wtorku zginęło 77 osób. Według opozycji ofiar śmiertelnych jest co najmniej 100.

Parlament Ukrainy w weekend odsunął od władzy dotychczasowego prezydenta Wiktora Janukowycza, który zbiegł z Kijowa. Do pełnienia obowiązków głowy państwa wyznaczony został nowy szef Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow.

....

STOP ! ZADNYCH KREDYTOW ZADNYCH DOTACJI ! KONIEC ! JESLI KLIKA MYSLI ZE ZMIENIA SIE TYLKO SWINIE PRZY KORYCIE I NADAL BEDA KRASC TO NIC Z TEGO ! NIE O TO LUDZIE GINELI !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:03, 24 Lut 2014    Temat postu:

"Handelsblatt": rosyjski minister grozi Ukrainie podwyżką ceł

Rosyjski minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Handelsblatt" zagroził Ukrainie podniesieniem ceł importowych w przypadku podpisania przez władze w Kijowie umowy stowarzyszeniowej z UE.

Ukraina może sama decydować o swojej przyszłości, lecz my "będziemy wtedy zmuszeni do podniesienia ceł importowych" - powiedział Uljukajew. Po podpisaniu przez Kijów umowy stowarzyszeniowej Rosja - ze względu na wolny handel na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw, do której należy Ukraina - zostałaby zalana przez wolne od cła towary z UE - wyjaśnił rosyjski minister.

Uljukajew wykluczył możliwość zachowania przez Ukrainę pozycji ważnego handlowego partnera Rosji. - Te dwie rzeczy są nie do pogodzenia - zastrzegł.

"Handelsblatt" zwraca uwagę, że Rosja w odpowiedzi na zmianę władzy w Kijowie wstrzymała pomoc finansową dla Ukrainy. Internetowe wydanie dziennika kół gospodarczych przypomina wypowiedź koordynatora rządu Niemiec ds. współpracy z Europą Wschodnią, który opowiedział się za wciągnięciem Rosji do programu pomocy dla Ukrainy.

...

Stosunki ekonomiczne z Rosja nalezy zerwac . Skoncza sie szantaze chamstwo i... nedza ludu .,.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:11, 24 Lut 2014    Temat postu:

Tomasz Szeląg | Onet
Na Krymie wywieszono rosyjską flagę

W Kerczu na Krymie tłum, mimo sprzeciwu władz, podczas protestu zdjął ukraińską flagę i wywiesił rosyjską. Do manifestacji, idących pod rosyjskimi flagami, doszło również w Odessie i Sewastopolu.

Kercz

Na wczorajszym wiecu sił prorosyjskich w Kerczu zażądano wystąpienia Krymu z Ukrainy. Milicja i władze próbowały powstrzymać tłum, lecz mimo to wywiesił on rosyjską flagę nad siedzibą merostwa. Flaga ukraińska została ściągnięta. Protestujący uczcili minutą milczenia milicjantów, którzy zginąli w Kijowie.

Demonstranci krzyczeli hasła: "Berkut to bohaterowie!", "Faszyzm nie przejdzie!", "Krym chce pokoju", "Nie dla majdandaunów", "Kercz-Krym! Chcemy do Rosji!". Wyszedł do nich mer miasta Oleg Osadczij, lecz został zagłuszony okrzykami: "Rosja!".

W proteście, według danych milicji, wzięło udział ok. tysiąc osób.

Sewastopol

Do dużej demonstracji doszło wczoraj także w Sewastopolu, gdzie stacjonuje rosyjska Flota Czernomorska. Na centralnym placu miasta zebrało się 20 tys. osób. Protest został zwołany przez organizację "Miting Narodowej Woli". Wśród demonstrujących dominowały flagi rosyjskie. Trójkolorową flagę powieszono też na budynku administracji miejskiej. Merem miasta ogłoszono obywatela Rosji Aleksieja Czałogo.

Jak wyjaśnił szef miejscowego oddziału partii "Zjednoczona Ruś" Władimiir Tjunin Sewastopol nie odłącza się od Ukrainy, lecz staje się "samorządnym miastem, ponieważ uważa, że na Ukranie doszło do zamachu stanu". Z kolei lider partii Rosyjski Blok i deputowany do rady miejskiej Giennadij Basow ogłosił, że powołano siły samoobrony.

- Banderowska swołocz nadciąga na południowy-wschód. Wcześniej czy później, jeśli nie zostanie powstrzymana, to przyjdzie po nas. Oni tworzą tzw. oddziały samoobrony, które są w istocie bandyckimi grupkami. Napadają ludzi, grabią, mordują, tworzą na Ukrainie chaos. Oficjalnie oświadczam: zaczynamy tworzyć siłowe struktury samoobrony – powiedział Basow. Zebrani odpowiedziali gromkim: "Ura!".

Szef Sewastopolskiej Miejskiej Administracji Państwowej, Władimir Jacub, miał problemy z dojściem do głosu. Początkowo nie chciano go w ogóle wpuścić na trybunę. W końcu jednak przemówił, wzywając do zachowania spokoju. Zaapelował również o utrzymanie jedności państwa. Reakcją tłumu były okrzyki niezadowolenia.

Na koniec miting zdecydował o odmowie przekazywania podatków do Kijowa oraz o podporządkowaniu państwowej milicji nowowybranym władzom miasta.

Odessa

Również w Odessie demonstrowano wczoraj pod flagami Rosji oraz ZSRR. Jak podaje agnecja UNIAN, na Placu Soborowym zebrało się ponad 2 tys. przeciwników eurointegracji Ukrainy.

Organizator demonstracji, lider organizacji Młodzi razem Anton Dawidczenko, wezwał do wstępowania w szeregi przeciwników Euromajdanu.

...

Trzeba tam wzmocnic sily porzadkowe i przeprowadzic sledztwa o te pobicia to nie moze byc rejon bezprawia bandytyzmu i zbrodni . ZA ŁEB BANDYTÓW !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:21, 24 Lut 2014    Temat postu:

MSW Ukrainy: wysłano list gończy za Wiktorem Janukowyczem

Na Ukrainie wysłano list gończy za Wiktorem Janukowyczem. Deputowany z frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna Ołeksandr Bryhynec poinformował, że odsunięty od władzy prezydent ukrywa się w bunkrze w klasztorze ukraińskiej Cerkwi prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

- Informacja na dzisiejszy ranek: wszczęto śledztwo w sprawie masowych zabójstw cywili. Janukowycz wraz z szeregiem innych osób jest poszukiwany - poinformował p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

Według ukraińskiego MSW wczoraj o godz. 22.50 czasu polskiego Janukowycz próbował dostać się na lotnisko Belbek koło Sewastopola, jednak tam nie dotarł. Następnie zatrzymał się w prywatnej rezydencji w okolicach Bałakławy.

Tam zebrał swoją ochronę i zapytał, kto pozostaje na Krymie, a kto będzie podróżował z nim dalej. Część funkcjonariuszy odpowiednika polskiego BOR zdecydowało się pozostać. Janukowycz przekazał im pismo, w którym zrezygnował z ochrony.

- Z częścią ochrony, która pozostała przy nim, w towarzystwie (byłego szefa administracji prezydenckiej) Andrija Klujewa, Janukowycz trzema samochodami udał się w nieznanym kierunku, wyłączając wszystkie środki łączności - poinformował Awakow.

Kolejne informacje na temat miejsca pobytu Janukowycza podał deputowany z frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna Ołeksandr Bryhynec.

"Janukowycz ukrył się w bunkrze klasztoru Patriarchatu Moskiewskiego w miejscowości Wołnowacha" - napisał Bryhynec na swoim profilu na Facebooku. Wołnowacha położona jest ok. 60 km na południe od Doniecka.

Bryhynec utrzymuje, że na terytorium klasztoru znajduje się "trzypiętrowy bunkier podziemny, taki, jakie mieli Hitler, czy Himmler, w którym znajduje się wszystko niezbędne do życia".

"Przypomnę, że wraz z Janukowyczem znajduje się tam kilkuset ochroniarzy i niektóre osoby z jego najbliższego otoczenia" - napisał deputowany.

...

Rozne sluchy chodza .

Galleon ? Nie wierze zeby taki polglowek to wymyslil . Jacys stylisci byli oplaceni ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:24, 24 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Wiktor Janukowycz był widziany na Krymie

Janukowycza widziano ostatnio na Krymie

Wiktor Janukowycz, odsunięty od władzy prezydent Ukrainy, po raz ostatni widziany był na Krymie na południu kraju - poinformował dzisiaj p.o. ministra spraw wewnętrznych, Arsen Awakow.

Według ukraińskiego MSW w niedzielę o godz. 22.50 czasu polskiego Wiktor Janukowycz próbował dostać się na lotnisko Belbek koło Sewastopola, jednak tam nie dotarł. Następnie zatrzymał się w prywatnej rezydencji w okolicach Bałakławy.

Tam zebrał swoją ochronę i zapytał, kto pozostaje na Krymie, a kto będzie podróżował z nim dalej. Część funkcjonariuszy odpowiednika polskiego BOR zdecydowało się pozostać. Wiktor Janukowycz przekazał im pismo, w którym zrezygnował z ochrony.

- Z częścią ochrony, która pozostała przy nim, w towarzystwie (byłego szefa administracji prezydenckiej) Andrija Klujewa, Janukowycz trzema samochodami udał się w nieznanym kierunku, wyłączając wszystkie środki łączności - poinformował Awakow.

...

Kolejne pogloski .

Samochodzikow tez nagromadzil ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:31, 24 Lut 2014    Temat postu:

Łukaszenka wyklucza powtórzenie Majdanu na Białorusi

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ponowił zapewnienie, że na Białorusi nie dojdzie do Majdanu. Wyraził też przekonanie, że Ukraina powinna zachować integralność terytorialną. - Majdanu na Białorusi nie będzie – oświadczył Łukaszenka zwracając się do dowództwa białoruskich sił zbrojnych z okazji Dnia Obrońców Ojczyzny.

– Świętym wspólnym obowiązkiem i zadaniem dla nas, ludzi w pagonach, jest ochrona pokoju i stabilności na naszej ziemi - dodał.

Prezydent zwrócił uwagę, że w dynamicznie zmieniającym się świecie pojawiają się w nowych miejscach ogniska napięcia i dlatego "nie wolno tracić czujności". - Należy się uczyć na błędach innych i nie dopuszczać do choćby najmniejszych przejawów niestabilności w naszym kraju – zaznaczył.

Według niego Ukraina stała się sceną starcia potężnych sił wewnętrznych i zewnętrznych. - Nawet w naszym społeczeństwie, jak zauważyłem, dają się zauważyć pewne napięcia, zagrożenia dla bezpieczeństwa i stabilności naszego państwa – dodał Łukaszenka.

Według niego, niezależnie od tego, w jakim państwie dochodzi do podobnych wydarzeń, mają one pewne wspólne cechy. Jak zauważył, osłabienie władzy, korupcja, bezkarność, bezmyślność i nieodpowiedzialność władz często prowadzą do zamieszek i anarchii.

- Społeczeństwo się dzieli, dochodzi do stagnacji gospodarczej, ludzie cierpią i stają się ślepą bronią w rękach destrukcyjnych sił (...) zlatują się zagraniczni "życzliwi", którzy jeszcze bardziej rozpalają namiętności i dolewają oliwy do ognia – powiedział prezydent.

Jego zdaniem Białoruś z uwagi na położenie geograficzne i otwarty charakter swojej gospodarki nie może być odcięta od wpływów zachodzących na świecie procesów geopolitycznych. Dlatego jest dla niej bardzo ważna przemyślana polityka wewnętrzna i zagraniczna, pozwalająca chronić kraj przed negatywnymi zjawiskami oraz rozłamem w społeczeństwie i anarchią.

Jak podkreślił, Białoruś buduje kochające pokój i niezależne państwo, aby naród nigdy nie znalazł się pod cudzym knutem. Tak właśnie – jak powiedział - rozumie swój główny cel jako głowy państwa. - Ważnym czynnikiem w jego osiągnięciu są dobrze przygotowane siły zbrojne i zdolne do działania organy ochrony prawa – zaznaczył.

Łukaszenka wyraził też przekonanie, że niezależnie od tego, jak rozwijają się wydarzenia na Ukrainie, powinna ona zachować integralność.

- Nikt nie powinien rozrywać tego wielkiego kraju, nie jest on nam obcy. Dlatego nie należy się martwić, że jeśli tam coś się stało, to pojawi się też u nas. Trzeba się martwić, że nasi ludzie tam przeżywają ciężki kryzys. Bardzo ciężki, i jest to dopiero początek – oznajmił.

Zaznaczył, że łatwo przemawiać na placach i wznosić apele. - Ale jutro zaczną się przecież problemy gospodarcze i finansowe. Ludziom trzeba wypłacać emerytury, pensje, dać pracę. Przed takimi kwestiami staną jutro rewolucjoniści - zauważył.

Łukaszenka powiedział, że coś podobnego do ukraińskiego Majdanu było na Białorusi w 2010 roku po wyborach prezydenckich.

- Teraz nasz naród zrozumiał, co mogłoby się zdarzyć, gdyby to tolerować. A my przecież ani nie polewaliśmy ich wodą, ani nie stosowaliśmy gazu łzawiącego, ani nic nikomu nie łamaliśmy. Ale jeśli ktoś podniesie rękę na żołnierza, milicjanta czy funkcjonariusza sił specjalnych, który próbuje was rozdzielić, odpowiedź będzie błyskawiczna - ostrzegł prezydent. I zakończył: "Nie martwcie się, wszystko będzie dobrze".

...

TY KRETYNIE PAKUJ MANATKI ZAMIAST PIEPRZYC JANUKOWICZOWI TEZ SIE ROILO TO CO TOBIE I CO Z NIM ?

Sztuczne ruiny ? To zbyt wyrafinowane jak na Januka musial ktos z pojeciem to robic...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:42, 24 Lut 2014    Temat postu:

Rosyjska prasa: Zachód i Janukowycz odpowiadają za rozlew krwi

Pod presją Zachodu Janukowycz doprowadził swój kraj do rozlewu krwi i rozpadu - tak podsumowuje ostatnie wydarzenia na Ukrainie rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta". Autor tekstu zastanawia się, jaki los czeka tych, którzy do końca starali się bronić konstytucyjnego porządku, podkreślając, że radykalne bojówki grożą im śmiercią. Pyta także retorycznie, "gdzie są trzej dżentelmeni, przedstawiciele: Francji, Niemiec i Polski".

Gazeta pyta także o przyszłość mniejszości rosyjskiej na Ukrainie, zaznaczając że w Kijowie rządzą teraz "banderowcy", nazywający Rosjan zdrajcami.

"Rossijskaja Gazieta" oskarża Wiktora Janukowycza o brak odpowiedniej reakcji wobec agresywnych bojówek nacjonalistycznych i zarzuca byłemu prezydentowi zdradę interesów wyborców i sojuszników. Według rosyjskiego dziennika, na Ukrainie panuje chaos, nacjonaliści grożą samosądem i nie wiadomo, co jeszcze może się wydarzyć.

"A gdzie są ci trzej dżentelmeni, przedstawiciele: Francji, Niemiec i Polski, którzy zaświadczyli swoimi podpisami porozumienie Janukowycza z opozycją o pokojowym wyjściu z kryzysu?" - pyta retorycznie gazeta.

Cytując rosyjskiego rzecznika praw człowieka Władimira Łukina gazeta stwierdza, że Europejczyków nie obchodzi los Ukrainy, ponieważ jeżdżą do Kijowa tylko dla własnych interesów. "Zmiana władzy nie przysporzy Ukrainie nowych kredytów" - stwierdza dziennik i dodaje, że rozlew krwi ostatecznie podzielił Ukraińców.

Parlament Ukrainy w weekend odsunął od władzy dotychczasowego prezydenta Wiktora Janukowycza, który zbiegł z Kijowa i może ukrywać się na wschodzie kraju. Do pełnienia obowiązków głowy państwa wyznaczony został nowy szef Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow.

Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Najwyższej posłowie zwolnili z wykonywania obowiązków szefa MSZ Leonida Kożarę oraz kilku innych ministrów z ekipy Janukowycza. Anulowano też tzw. ustawę językową, która faworyzowała język rosyjski i była korzystna przede wszystkim dla etnicznych Rosjan, a także przejęła na własność państwa Meżyhirię, luksusową podkijowską rezydencję Janukowycza.

Z rządzącej dotychczas Partii Regionów wystąpiło kilkudziesięciu deputowanych. Frakcja parlamentarna tego ugrupowania obarczyła Janukowycza całkowitą odpowiedzialnością za wydarzenia w kraju od początku protestów antyrządowych w listopadzie 2013 r.

Odpowiedzialny za pracę prokuratury Ołeh Machnicki poinformował, że trwa śledztwo w sprawie zabójstw, których ofiarą padli uczestnicy antyrządowych protestów.

W sobotę parlament uchwalił pakiet aktów prawnych i decyzji personalnych. Wyznaczył przyspieszone wybory prezydenckie na 25 maja, a także wprowadził w życie ustawę o powrocie do konstytucji z 2004 r., która ogranicza kompetencje prezydenta na rzecz parlamentu.

Ponadto parlament mianował nowego p.o szefa MSW - został nim deputowany Batkiwszczyny Arsenij Awakow. Miejsce pobytu jego poprzednika, zdymisjonowanego w piątek Witalija Zacharczenki, jest nieznane. Deputowani zwolnili również Wiktora Pszonkę ze stanowiska prokuratora generalnego Ukrainy. Pszonka i Zacharczenko są oskarżani przez opozycję o krwawe ataki sił MSW na antyrządowych demonstrantów.

Prócz tego parlament w sobotę przyjął rezolucję o natychmiastowym uwolnieniu z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko, skazanej w 2011 r. na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją dwa lata wcześniej.

Tego samego dnia była premier wyszła na wolność i wieczorem przybyła do Kijowa. Zapowiedziała, że będzie kandydować w majowych wyborach prezydenckich.

Przemawiając w Kijowie na Majdanie, Tymoszenko domagała się ukarania wszystkich odpowiedzialnych za śmierć cywilów podczas antyrządowych protestów i złożyła im hołd. Wyraziła też przekonanie, że Ukraina wejdzie niebawem do UE.

Równolegle z wydarzeniami w parlamencie przez weekend napływały różne doniesienia dotyczące miejsca pobytu Janukowycza.

Jego doradczyni, deputowana Partii Regionów Hanna Herman zapewniła w sobotę, że przebywa on w Charkowie na wschodzie kraju. Z kolei Turczynow powiedział, że Janukowycz usiłował uciec samolotem do Rosji i obecnie przebywa w obwodzie donieckim, na południowym wschodzie kraju.

W sobotnim wywiadzie dla ukraińskiej telewizji Janukowycz oświadczył, że nie ustąpi z urzędu, a wydarzenia w swoim kraju określił mianem zamachu stanu. Zapowiedział, że pozostanie na Ukrainie i będzie apelował do społeczności międzynarodowej o "powstrzymanie opozycji", którą nazwał bandytami. Decyzje parlamentu uznał za bezprawne.

W zeszły piątek rano ministerstwo zdrowia Ukrainy poinformowało, że w wyniku starć przeciwników władz z milicją od wtorku zginęło 77 osób. Według opozycji ofiar śmiertelnych jest co najmniej 100.

...

Kremlowskie debile nadal nie wyszly z szoku i bredza ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:54, 24 Lut 2014    Temat postu:

Kliczko na Majdanie. Cios nadszedł z prawej strony

Na pierwszej linii frontu i z największymi stratami w ludziach. Taka postawa Prawego Sektora budzi szacunek w Kijowie, po tym jak Witalij Kliczko został wygwizdany przez Majdan, a przywódca Prawego Sektora Dmytro Jarosz, powitany owacjami, szef partii UDAR, jak ognia unika pytań o tę organizację.

Reporterzy Onetu, którzy są na miejscu w Kijowie, kilkakrotnie prosili go o komentarz w sprawie Prawego Sektora. Kliczo wymijająco odpowiada, że nie rozumie dobrze po angielsku. Kiedy pytanie pada w języku ukraińskim tłumaczy bardzo ogólnikowo.

W piątek doszło do porozumienia, kiedy na Majdanie Witalij Kliczko przedstawiał jego szczegóły, znów został wygwizdany. Wystąpienie Kliczki zostało przerwane przez jednego z liderów Prawego Sektora.

Przywódca Prawego Sektora Dmytro Jarosz odrzucił porozumienie między władzą i opozycją i zapowiedział, że Prawy Sektor nie złoży broni.

Tymczasem w sobotę Kliczko na Majdanie apelował o zaniechanie zemsty. - Możecie mnie wygwizdać, ale zemsta nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie można uprawiać samosądów. Zwracam się do was. Wszyscy jesteśmy Ukraińcami - apeluje ze sceny do tłumów zgromadzonych na Majdanie – mówił.

...

Kliczko mial racje . Nie nalezalo pchac sie w ofiary smiertelne i nie nalezy uprawiac zemsty . Nazisci wrzeszczeli zemsta ! Ale to jest od diabla . Kliczko ma racje . Samosady to droga do bandytyzmu powszechnego . Sa sady i trybunaly . Jak nie ma trzeba je stworzyc . Moga byc ławy przysieglych aby jeden nie wydawal wyroku . To jest droga . Kliczko jest roztropny .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:56, 24 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: od wtorku kampania przed wyborami prezydenckimi

Od wtorku zaczyna się kampania przed wyborami prezydenckimi

Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy oświadczyła dzisiaj, że kampania przed zaplanowanymi na 25 maja wyborami prezydenckimi startuje automatycznie jutro, 25 lutego, i nie ma potrzeby ogłaszania jej początku.

- Kampania wyborcza rozpoczyna się automatycznie zgodnie z decyzją Rady Najwyższej (parlamentu) o wyznaczeniu przedterminowych wyborów prezydenckich na 25 maja. CKW Ukrainy nie będzie w związku z tym ogłaszać początku kampanii wyborczej – poinformowały służby prasowe komisji.

Parlament w Kijowie wyznaczył nowe wybory prezydenckie na maj w sobotę, po przyjęciu rezolucji o odsunięciu od władzy Wiktora Janukowycza. Deputowani Rady Najwyższej uznali, że Janukowycz, który jeszcze w piątek uciekł ze stolicy, „samowolnie odsunął się od wypełniania obowiązków” prezydenta. Rezolucję poparło 328 posłów w 450-osobowej izbie.

Wcześniej parlament wybrał na swojego przewodniczącego Ołeksandra Turczynowa, deputowanego partii Batkiwszczyna. Wcześniej do dymisji podał się dotychczasowy szef Rady, Wołodymyr Rybak, oraz jego zastępca Ihor Kałetnyk. Turczynow wykonuje obecnie funkcje szefa państwa.

Parlament uchwalił w sobotę szereg aktów prawnych i decyzji personalnych. Wprowadził w życie przyjętą dzień wcześniej ustawę o powrocie do konstytucji w kształcie z 2004 roku. Ta ustawa zasadnicza ogranicza kompetencje prezydenta, a rozszerza - parlamentu. Rada Najwyższa uznała, że ma do tego prawo, gdyż Janukowycz nie wywiązał się ze swych zobowiązań i nie podpisał tego aktu jako szef państwa.

...

Tak trzeba wybrac nowa wladze .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:59, 24 Lut 2014    Temat postu:

Polski lekarz: w Kijowie brakuje ponad 30 karetek - już pomagają polskie

W Kijowie brakuje ponad 30 karetek pogotowia, bo zostały zniszczone, również celowo, podczas starć Berkutu z protestującymi na Majdanie. Dwa ambulanse, które przyjechały z pomocą medyczną z Polski, jeżdżą od niedzieli w tamtejszych służbach ratowniczych.

Takie informacje przekazał lekarz Przemysław Guła, którzy pojechał na Ukrainę pomagać poszkodowanym. Według jego relacji, w poniedziałek po porannej odprawie w centrum koordynacji w Kijowie znane będą bardziej dokładne potrzeby dotyczące zaopatrzenia medycznego stolicy Ukrainy.

- Działania służb doprowadziły do tego, że karetki były niszczone w sposób celowy i rzeczywiście teraz ich brakuje. W parę minut po tym, jak pojawiły się dwie załogi z Polski, zostały przekazane do działań - opowiadał.

Jedna z karetek została wypożyczona z Centrum Szkoleń Ratowniczych z Limanowej (woj. małopolskie), a druga z Polskiej Misji Medycznej z Krakowa. Ratownicy i wolontariusze nie działają w ramach jakiejś konkretnej instytucji. - To oddolna inicjatywa - tłumaczy Guła.

Jak podkreślał, obecnie na miejscu w Kijowie jest dużo sprzętu medycznego, natomiast oczekiwana jest pomoc humanitarna. Największym problemem, w jego ocenie, jest leczenie specjalistyczne. Guła mówił, że programy leczenia specjalistycznego w Polsce mają bardzo duże znaczenie dla rannych Ukraińców.

- Zaskoczyło nas, że całkiem duża liczba osób ma obrażenia, które jeszcze nie były opatrywane. One cały czas zjawiają się w punktach medycznych. Rzeczywiście pracy jest dużo - zaznaczył.

Lekarz relacjonował, że większość z niosących wraz z nim pomoc pracowała 10 lat temu na Majdanie podczas pomarańczowej rewolucji. Jak mówił, teraz już wjeżdżając na Ukrainę byli pilotowani przez służby i bardzo ciepło witani. Na stacji benzynowej nie pozwolono im nawet zapłacić za paliwo. - To są bardzo ujmujące gesty - mówił.

Poza grupą Guły, w skład której wchodzi trzech lekarzy i pięciu ratowników, w Kijowie od soboty pracuje zespół ratowników medycznych z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).

Według informacji MSW z soboty, w Polsce hospitalizowanych jest 34 obywateli Ukrainy poszkodowanych w starciach na Majdanie. Oprócz ośrodków MSW w Warszawie i Krakowie, są też w szpitalach w Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim i Przemyślu. MSW deklaruje, że w razie potrzeby może dysponować 350 miejscami w szpitalach na potrzeby poszkodowanych z Ukrainy.

...

Polakom bardziej zalezy na Ukrainie niz miejscowym ...

Ihor Kostenko (1992 - 20/02/2014)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:01, 24 Lut 2014    Temat postu:

Polscy ratownicy w Kijowie: zgłaszają się obolali i ze stresem pourazowym

Sytuacja w Kijowie ustabilizowała się

Do ratowników medycznych z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, którzy od soboty pracują w pobliżu Majdanu w Kijowie, zgłaszają się głównie osoby z dolegliwościami bólowymi, a także z objawami stresu pourazowego.

W niedzielę koordynatorzy zabezpieczania medycznego Majdanu poprosili trzyosobową grupę ratowników Centrum o poprowadzenie punktu medycznego przy magazynie leków – nieopodal Majdanu. Wcześniej, w sobotę, ratownicy z mobilnym sprzętem chodzili tam w patrolu pomocy doraźnej między stałymi punktami medycznymi.

- To dlatego, że mamy mobilny sprzęt – plecaki, wygodne torby reanimacyjne, kamizelki medyczne, co pozwala nam działać nam ze stosunkowo dużą ilością sprzętu w terenie - powiedział jeden z ratowników PCPM Michał Wieczorek.

Na razie do polskich ratowników zgłaszali się pojedynczy poszkodowani. - Są to drobne obrażenia, częściej bóle związane z obrażeniami poniesionymi wcześniej. Coraz częściej obserwujemy też syndromy stresu pourazowego - wskazał Wieczorek.

Jak wyjaśnił, silny stres działa destrukcyjnie – po pewnym czasie powoduje ogólne wycieńczenie i niekorzystne objawy układu nerwowego, układu pokarmowego czy układu krążenia.

Leczenie stresu pourazowego prowadzą przede wszystkim psychologowie (na Majdanie pojawili się już tacy specjaliści). Ratownicy medyczni mogą przy pierwszym kontakcie podać leki uspokajające, porozmawiać – czy pomóc poprzez zaopatrzenie ran czy zmianę opatrunków.

W nocy z niedzieli na poniedziałek i w kolejnych dniach polscy ratownicy mają pracować w punkcie medycznym – obok podobnego punktu prowadzonego przez ratowników z Czech. Jak zaznaczył Wieczorek, możliwy jest jednak ich wyjazd w inne miejsce, gdzie potencjalnie mogą pojawić się poszkodowani. W takiej sytuacji w pół godziny będą gotowi do wyjazdu.

Ratownicy PCPM dotarli na miejsce w sobotę rano. Jechali samochodem, wioząc ze sobą sprzęt i materiały. Na miejscu zastali dobrze zorganizowaną pomoc medyczną. Pracujące tam służby przez weekend przede wszystkim udzielały pomocy rannym w poprzednich dniach, próbowały też docierać do poszkodowanych, którzy w obawie przed represjami ukrywali się i leczyli na własną rękę gdzieś po domach.

Na Majdanie krążyły informacje, że takich osób jest wiele; w niedzielę apelowano już do nich, by zgłaszały się do działających profesjonalnych służb.

- Na razie wystarcza i leków, i środków opatrunkowych, jednak – jak zaznaczył Wieczorek – trudno prognozować dalsze potrzeby.

- Nawet gdyby było tak, że tych leków i sprzętu zostałoby wysłanych tu więcej, niż wynika to z bieżących potrzeb, mamy od miejscowych lekarzy informacje, że zostaną dobrze spożytkowane w pobliskich szpitalach, które na co dzień nie dysponują pełnym wyposażeniem - wskazał Wieczorek. - Na tym etapie chyba dobrym pomysłem jest kontynuacja zbiórki i wysyłki takiego sprzętu - ocenił.

Wysłaną przez PCPM grupę tworzą, obok Wieczorka, Tomasz Lemm i Jacek Wawrzynek. Wszyscy na co dzień pracują w pogotowiu ratunkowym na Śląsku. To ratownicy doświadczeni w niesieniu pomocy w trudnych sytuacjach – byli już wysyłani przez Centrum m.in. do Gruzji i Południowego Sudanu.

Ratownicy z fundacji PCPM działają w ramach nowo utworzonego zespołu szybkiego reagowania medycznego. Założenia tego przedsięwzięcia przewidują, że polscy lekarze, ratownicy medyczni i specjaliści, mogą udać się do kraju objętego kryzysem humanitarnym w 24-48 godzin od zgłoszenia takiej potrzeby.

Poza ratownikami z PCPM w Kijowie pracuje też grupa z Małopolski - trzech lekarzy i pięciu ratowników.

Według informacji MSW z soboty, w Polsce hospitalizowanych jest 34 obywateli Ukrainy poszkodowanych w starciach na Majdanie. Oprócz ośrodków MSW w Warszawie i Krakowie, są też w szpitalach w Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim i Przemyślu. MSW deklaruje, że w razie potrzeby może dysponować 350 miejscami w szpitalach na potrzeby poszkodowanych z Ukrainy.

...

Rozna pomoc jest potrzebna ...

Ołeh Usniewicz (1982 - 20/02/2014)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:03, 24 Lut 2014    Temat postu:

Tomasz Pajączek | Onet
Transport z lekami i nadzwyczajny koncert dla Ukrainy

Wrocław pomaga ukraińskim opozycjonistom

Antybiotyki, środki przeciwbólowe i materiały opatrunkowe – to leki, jakie jeszcze dziś mają zostać dostarczone do Lwowa. Transport medykamentów sfinansowała gmina Wrocław. Tymczasem w środę odbędzie się nadzwyczajny koncert poświęcony Ukrainie.

Leki wysłane do Lwowa z Wrocławia mają pomóc osobom poszkodowanym w starciach na Majdanie w Kijowie.

- Było tam wielu lwowian, wracają oni teraz z Kijowa. Są wśród nich osoby, które wymagają opieki medycznej – mówi na łamach miejskiego portalu wroclaw.pl – Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

- Wysyłamy na Ukrainę te leki, o które nas poproszono, czyli antybiotyki, środki przeciwbólowe i materiały opatrunkowe. Trafią one do jednego z lwowskich szpitali – dodaje Rafał Dutkiewicz.

Najpotrzebniejsze leki przekazane Ukraińcom zostały sfinansowane przez gminę Wrocław. Ich koszt to 50 tysięcy złotych.

Wrocław wysyła medykamenty na Ukrainę i jeszcze raz zwraca się z prośbą do mieszkańców, by zgłaszali się chętni, którzy przyjmą w swoich domach rannych demonstrantów z Ukrainy. Tylko do tej pory zgłosiło się 40 osób. Cały czas trwa także zbiórka pieniędzy. Pomóc można wpłacając dowolne środki na nr konta: 18 1240 1037 1111 0010 4591 0813 wpisując w tytule „Pomoc dla Ukrainy”.

- Na Ukrainie doszło do przełomu i mam nadzieję, że nie będą już napływały stamtąd do nas złe informacje. Jesteśmy gotowi nadal pomagać Ukraińcom. O ile będzie to potrzebne, wrocławskie szpitale przyjmą kolejnych rannych – zapewnia prezydent Wrocławia.

Rafał Dutkiewicz deklaruje dalszą pomoc i już teraz zaprasza wszystkich chętnych na nadzwyczajny koncert „Wrocławscy artyści – Ukrainie”, który odbędzie się w środę (26 lutego) o godzinie 19 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Zelwerowicza. W ten sposób wrocławskie środowisko muzyczne chce wyrazić swoją solidarność z Ukrainą. Podczas koncertu prowadzona będzie też zbiórka pieniędzy.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać już dziś w recepcji Akademii Muzycznej przy pl. Jana Pawła II.

W środę na scenie Sali Koncertowej pojawią się m.in. Marek Pijarowski, Bente Kahan, Kuba Stankiewicz, Irina Zhytynska oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej.

....

Trzeba pytac co potrzebuja ...

Ołeksandr Pleczanow (1992 - 18/02/2014)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:05, 24 Lut 2014    Temat postu:

W namiocie medycznym na granicy udzielono pomocy 4 Ukraińcom

Czterech rannych Ukraińców skorzystało przez weekend z pomocy lekarza dyżurującego w namiocie medycznym ustawionym na przejściu granicznym z Ukrainą w Medyce – poinformowała w poniedziałek wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Namiot medyczny powstał w oparciu o doświadczenia przy organizacji Euro 2012, gdzie takie rozwiązanie się sprawdziło. - W skład takiego modułu wchodzi grupa ratownicza Polskiego Czerwonego Krzyża, karetka, lekarz oraz ratownik medyczny. W razie potrzeby skład może być poszerzony o psychologa, tłumacza i pojazd sanitarny - mówiła Chomycz-Śmigielska.

Na przejściu w Medyce namiot postawiono w ubiegły piątek. Przez weekend pomocy udzielono czterem rannym Ukraińcom skierowanym na leczenie do podkarpackich szpitali.

Wojewoda zaznaczyła, że obecnie na terenie Podkarpacia leczonych jest w sumie siedmiu obywateli Ukrainy. Pięć osób przebywa w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu na oddziale ortopedycznym, jedna osoba z poparzeniami jest leczona w szpitalu w Jarosławiu, a jeden poszkodowany przebywa w szpitalu miejskim w Przemyślu. Za leczenie tych osób płaci placówkom Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Chomycz-Śmigielska podkreśliła, że liczba osób rannych przekraczających granice jest obecnie niewielka, ale gdyby było ich więcej, wówczas namioty medyczne staną na pozostałych trzech przejściach granicznych na Podkarpaciu. - Na razie wszystkie osoby z Ukrainy, które w ostatnim czasie przekroczyły granice, zrobiły to w sposób legalny i nie złożyły wniosku o nadanie im statutu uchodźcy - dodała.

W regionie wytypowano siedem szpitali, gdzie trafiać mają ranni Ukraińcy. Są to szpitale: MSW w Rzeszowie, w Lubaczowie, Jarosławiu, szpital wojewódzki oraz miejski w Przemyślu, Sanoku oraz Ustrzykach. W tych placówkach przygotowano od zaraz 151 miejsc; jeśliby zaszła taka potrzeba w ciągu 24 godz. mogą one przyjąć do 218 osób, a w ciągu 48 godz. szpitale te mogą zorganizować do 379 miejsc.

Wojewoda zapewniła, że przygotowania tych placówek do ewentualnych przyjęć pacjentów z Ukrainy nie wpływają na bieżące ich funkcjonowanie. - Zapewniam, że mieszkańcy Podkarpacia mogą czuć się bezpiecznie i żadne operacje czy zabiegi nie będą przesuwane - zaznaczyła Chomycz-Śmigielska.

...

Lekarze niech tez maja swoje zaslugi SmileSmileSmile

Roman Toczyn (1970 - 20/02/2014)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:52, 24 Lut 2014    Temat postu:

Ashton zapewniła o poparciu UE dla Ukrainy
Ash­ton zło­ży­ła kwia­ty na miej­scu, gdzie pod­czas tra­gicz­nych zda­rzeń ostat­nich dni w Ki­jo­wie śmierć po­nie­śli oby­wa­te­le Ukra­iny .
Sze­fo­wa unij­nej dy­plo­ma­cji Ca­the­ri­ne Ash­ton po­wie­dzia­ła w Ki­jo­wie, że pań­stwa UE pu­blicz­nie wy­ra­ża­ją swe po­par­cie dla Ukra­iny. Wg Ash­ton "udzie­le­nie nie­zbęd­nych środ­ków po­zwo­li wy­ko­nać na­kre­ślo­ne plany" - pisze agen­cja In­ter­fax-Ukra­ina.

- Je­ste­śmy go­to­wi po­przeć Ukra­inę i prze­ka­zać innym pań­stwom sy­gnał, że wasz kraj nie tylko roz­wią­zu­je pro­ble­my prze­szło­ści, lecz rów­nież pa­trzy w przy­szłość - po­wie­dzia­ła wy­so­ka przed­sta­wi­ciel UE ds. za­gra­nicz­nych na spo­tka­niu z prze­wod­ni­czą­cym par­la­men­tu i p.o. pre­zy­den­ta Ukra­iny Ołek­san­drem Tur­czy­no­wem.

Tur­czy­now pod­czas roz­mów z Ash­ton pod­kre­ślił, że Ukra­ina i UE po­win­ny bez­zwłocz­nie po­wró­cić do spra­wy pod­pi­sa­nia umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej.

- Kon­ty­nu­acja przez Ukra­inę kursu na in­te­gra­cję z Unią Eu­ro­pej­ską i jej fi­nan­so­wa pomoc to ważne czyn­ni­ki za­pew­nie­nia sta­bil­ne­go, de­mo­kra­tycz­ne­go roz­wo­ju Ukra­iny - po­wie­dział Tur­czy­now.

Na­szki­co­wał pierw­szo­pla­no­we za­da­nia i re­for­my sys­te­mo­we na Ukra­inie. Za głów­ne za­da­nie uznał utwo­rze­nie no­we­go rządu. Ko­lej­ne to przy­wró­ce­nie dzia­łal­no­ści lo­kal­nych or­ga­nów wła­dzy. Za nie­zbęd­ne uznał przy­wró­ce­nie za­ufa­nia do mi­li­cji, gdyż, jak po­wie­dział, od tego za­le­ży bez­pie­czeń­stwo Ukra­iń­ców.

Ash­ton po­wie­dzia­ła, że zło­ży­ła kwia­ty na miej­scu, gdzie pod­czas tra­gicz­nych zda­rzeń ostat­nich dni w Ki­jo­wie śmierć po­nie­śli oby­wa­te­le Ukra­iny.

>>>

TAA JEST ! TOWARZYSZKA ASHTON PRZYBYLA ! TERAZ POPROWADZI LUD NA BARYKADY ABY OBALIC ZBRODNICZY REZIM ! JANUKOWYCZ NIE MA SZANS !!! URRRAAA DO ATAKU !!! WRESZCIE JEST PRZYWODCA !

[/img]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 19:53, 24 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 45 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy