Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:43, 11 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina coraz mniej wiarygodna dla kredytodawców; rezerwy topnieją

Rezerwy walutowe Ukrainy topnieją, hrywna - mimo interwencji banku centralnego- jest w najniższym od pięciu lat dołku, a agencje ratingowe obniżyły wiarygodność tego kraju do poziomu Gambii.

Protesty i niestabilność polityczna na Ukrainie coraz bardziej odbijają się na sytuacji makroekonomicznej kraju. Inwestorzy i analitycy z rosnącym niepokojem obserwują wydarzenia u naszego wschodniego sąsiada. Nie pozostaje to bez wpływu na kurs tamtejszej waluty, która utrzymuje się na bardzo niskim poziomie.

Najgorzej było pod koniec ubiegłego tygodnia, gdy za dolara trzeba było płacić prawie dziewięć hrywień. Dzięki interwencji Narodowego Banku Ukrainy (NBU) sytuacja poprawiła się, ale lokalna waluta jest nadal najtańsza od pięciu lat. Od listopada jej wartość spadła o 10 proc. Po poniedziałkowej poprawie, we wtorek w południe kurs znowu poszedł w dół do poziomu 8,64 hrywny za dolara.

Do takiego stanu rzeczy, poza inwestorami zagranicznymi wycofującymi kapitał, przyczynili się sami Ukraińcy. W obawie przed spadkiem wartości oszczędności w hrywnach sprzedawali je i kupowali w zamian dewizy.

W odpowiedzi na to bank centralny ograniczył w piątek możliwość zakupu obcych walut przez osoby fizyczne. Wprowadzono też zakaz kupna dewiz na zagraniczne inwestycje, czy wcześniejszą spłatę zagranicznych zobowiązań. Na firmy nałożono przymus pięciodniowego oczekiwania na kupowane przez nie środki w walutach obcych. Zdaniem importerów paliw, może to spowodować zakłócenia w dostawach do kraju.

Aby ustabilizować hrywnę Ukraińcy wprowadzili też elastyczny kurs wymiany - ma się on zmieniać w zależności od sytuacji rynkowej. Do tej pory bank bronił sztywnego kursu, jednak środki na to praktycznie się wyczerpały. Narodowy Bank Ukrainy zdewaluował też oficjalny kurs z 7,99 do 8,70 UAH/USD.

Wcześniejsze interwencje NBU znacznie uszczupliły rezerwy zagraniczne banku - tylko w styczniu stopniały one o prawie 13 proc. do 17,8 mld dol., co jest najniższym poziomem od 2006 r. W całym 2013 r. spadek wynosił 16,8 proc., czyli 4,8 mld dol.

Ukraińcy wycofują też depozyty z banków. W styczniu ich wartość w walutach obcych spadła o 353 mln dolarów. Pojawiają się głosy, że niewykluczone jest wprowadzenie moratorium na likwidowanie lokat, tak by zapobiec katastrofie na rynku bankowym.

Niestabilna sytuacja przyczyniła się do pogorszenia ratingów kredytowych Ukrainy. 28 stycznia Standard & Poor’s obniżył rating obligacji skarbowych Ukrainy do poziomu "śmieciowego"; podobnie zrobiła Agencja Moody’s, a w ostatnich dniach również Fitch, który zrównał rating Ukrainy z krajami takimi jak Jamajka czy Gambia.

Analitycy uważają, że kraj może mieć realne problemy ze spłatą swoich długów, a jego możliwości do regulacji zobowiązań zależą wyłącznie od utrzymania korzystnych warunków biznesowych lub ekonomicznych. Oznacza to, że papiery skarbowe Ukrainy nie mają wartości inwestycyjnych, a jedynie spekulacyjną.

Przez złe ratingi władzom w Kijowie jeszcze trudniej będzie znaleźć chętnych do finansowania długu, więc obiecana przez Rosję pożyczka w wysokości 15 mld dol. nabiera większego znaczenia.

Moskwa obiecała wprawdzie Ukrainie wykup jej obligacji na taką sumę, jednak do tej pory doszło do jednej transakcji na 3 mld dol. Rosjanie czekają z kolejnym przelewem do czasu powołania nowego ukraińskiego rządu. Fitch podkreśla, że nie zakłada iż pożyczka będzie przekazana w całości, przy czym zwraca uwagę, że Ukraina utraciła dostęp do kredytu na rynku.

Według portalu Ukraińska Prawda administracja Wiktora Janukowycza na różne sposoby radzi sobie z brakami w budżecie. Dziennikarze zwrócili uwagę na wzrost dochodów budżetowych m.in. z zysku Narodowego Banku Ukrainy jaki miał miejsce w 2013 r. Sugerują, że NBU drukuje hrywny, aby wspomóc Janukowycza, przy czym ukraińskie prawo zabrania emisji pieniądza w celu wypełnienia luki budżetowej.

>>>

Oligarchowie zaczna tracic !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:45, 11 Lut 2014    Temat postu:

Ukraińskie media: władze chcą uregulować kryzys z pomocą Tymoszenko

Władze Ukrainy chcą zaangażować do uregulowania kryzysu w państwie znajdującą się w więzieniu b. premier Julię Tymoszenko. Według dziennika "Kommiersant-Ukraina" w ub. tygodniu miał z nią o tym rozmawiać szef administracji prezydenckiej Andrij Klujew.

Do spotkania miało dojść w szpitalu kolejowym w Charkowie, gdzie Tymoszenko przebywa w związku z problemami z kręgosłupem – napisała gazeta we wtorek z powołaniem na źródła w ukraińskiej opozycji.

Rozmówcy "Kommiersanta" przekonują, że tematem rozmowy było poszukiwanie wyjścia z sytuacji, w której znalazła się Ukraina, oraz połączenie w tym celu „wysiłków” rządzącej Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza i kierowanej przez Tymoszenko zza krat opozycyjnej Batkiwszczyny.

"Kommiersant" przypomina, że Partia Regionów i Batkiwszczyna prowadziły już rozmowy o powołaniu szerokiej koalicji w 2009 r., jednak zakończyły się one fiaskiem. Dwa lata później Tymoszenko została aresztowana, a następnie skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją.

Była premier utrzymuje, że wyrok ten był zemstą polityczną Janukowycza, z którym walczyła o najwyższe stanowisko w państwie w wyborach prezydenckich w 2010 r. Janukowycz niejednokrotnie twierdził natomiast, że podpisane przez ekipę Tymoszenko umowy gazowe doprowadziły gospodarkę państwa do ruiny.

- Powołanie szerokiej koalicji mogłoby pomóc w wyjściu z kryzysu polityczno-gospodarczego, jednak istnieje wiele czynników, które to hamują. Powinna być to przede wszystkim koalicja wszystkich sił w parlamencie, ale nie wiadomo, jak zareaguje na to Udar (opozycyjna partia Witalija Kliczki) i grupa Petra Poroszenki (posła niezależnego, wokół którego skupiło się kilkunastu posłów w parlamencie) – powiedział gazecie politolog Wadym Karasiow.

- Nie jest także do końca jasne, czy pójdzie na to Julia Tymoszenko i Wiktor Janukowycz. W przypadku zgody Julii Tymoszenko będzie ona żądała pełnej rehabilitacji politycznej, a więc idea powołania szerokiej koalicji jest prawidłowa, lecz na razie jeszcze niedojrzała – podkreślił ekspert.

O roli Tymoszenko w rozwiązaniu kryzysu na Ukrainie mówił niedawno Jurij Łucenko, były szef MSZ i jeden z głównych polityków opozycyjnych podczas trwających od listopada protestów antyrządowych. Uważa on, że była premier jest obecnie jedyną osobą, która może udzielić Janukowyczowi gwarancji bezpieczeństwa po upływie jego kadencji.

- Kiedy Janukowyczowi pozostanie kilka dni urzędowania (na stanowisku prezydenta) i będzie myślał o jakichś legalnych bądź nielegalnych ustaleniach (dotyczących jego bezpieczeństwa), to jedynym człowiekiem, z którym będzie mógł to omawiać, będzie właśnie ona – oświadczył Łucenko.

- Jestem przekonany, że Tymoszenko mu takich gwarancji udzieli – podkreślił opozycyjny polityk.

????

ONA MA RATOWAC JANUKA ??? CHYBA IM SIE MOZGI PRZEGRZALY ! OSTATNIA OSOBA W TYM CELU !Januk az sie spocil za strachu !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:08, 11 Lut 2014    Temat postu:

Ustalmy Jedno: perfidne metody Berkutu w walce z ludźmi

- "Człowiek to wyjątkowa kanalia, wystarczy stworzyć mu okazję". Taką okazję stworzono siłom rządowym walczącym z Majdanem - mówi wysłannik Onetu na Ukrainę, opowiadając o perfidnych metodach Berkutu w walce z rewolucjonistami, ale także z dziennikarzami i lekarzami.

- W swojej karierze nie przeżyłem nigdy czegoś takiego. Na Majdanie czuje się coś specjalnego. Myślę, że to jest bardzo ważne, żeby pokazywać tych ludzi i ich doświadczenia - twierdzi Marcin Wyrwał.

Do studia dziennikarz przyniósł fragment pomnika Lenina z Kijowa. W obowiązkowym ekwipunku przedstawicieli mediów z Ukrainy znajdują się ochraniacze na oczy, maski a nawet kamizelki kuloodporne. - Berkut ma zwyczaj strzelania po oczach plastikowymi kulkami - mówi.

Najbardziej wstrząsające są jednak reakcje ludzi. - Na pewno specyficzne było spotkanie z Hawrylukiem. Był niemiłosiernie bity, zamarzał w więzieniu - opowiada Wyrwał. Jego zdaniem w mediach często mówi się o "katowaniu", zapominając o prawdziwym dramacie, jaki kryje się za historiami ludzi.

W listopadzie 2013 roku Ukraina wstrzymała przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, tłumacząc to obawami przed pogorszeniem relacji handlowych z Rosją. Decyzja ta wywołała antyrządowe demonstracje, które doprowadziły do poważnego kryzysu politycznego.

>>>>

Tak czlowiek ma sklonnosc do zla . Tego uczy Biblia .Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:16, 11 Lut 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:23, 11 Lut 2014    Temat postu:

Torturowany kozak stał się ikoną protestów na Ukrainie

Mieszkający na kijowskim Majdanie kozak stał się ikoną walki Ukraińców z własnym rządem. Mężczyzna został on rozebrany do naga i pobity przez funkcjonariuszy Berkutu. Onet dotarł do niego i dowiedział się o torturach, którym był poddawany później.

- "Człowiek to wyjątkowa kanalia, wystarczy stworzyć mu okazję". Taką okazję stworzono siłom rządowym walczącym z Majdanem - mówi wysłannik Onetu na Ukrainę, opowiadając o perfidnych metodach Berkutu w walce z rewolucjonistami, ale także z dziennikarzami i lekarzami.

- W swojej karierze nie przeżyłem nigdy czegoś takiego. Na Majdanie czuje się coś specjalnego. Myślę, że to jest bardzo ważne, żeby pokazywać tych ludzi i ich doświadczenia - twierdzi Marcin Wyrwał.

Do studia dziennikarz przyniósł fragment pomnika Lenina z Kijowa. W obowiązkowym ekwipunku przedstawicieli mediów z Ukrainy znajdują się ochraniacze na oczy, maski a nawet kamizelki kuloodporne. - Berkut ma zwyczaj strzelania po oczach plastikowymi kulkami - mówi.

Najbardziej wstrząsające są jednak reakcje ludzi. - Na pewno specyficzne było spotkanie z Hawrylukiem. Był niemiłosiernie bity, zamarzał w więzieniu - opowiada Wyrwał. Jego zdaniem w mediach często mówi się o "katowaniu", zapominając o prawdziwym dramacie, jaki kryje się za historiami ludzi.

W listopadzie 2013 roku Ukraina wstrzymała przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, tłumacząc to obawami przed pogorszeniem relacji handlowych z Rosją. Decyzja ta wywołała antyrządowe demonstracje, które doprowadziły do poważnego kryzysu politycznego.

>>>>

Faktycznie to symbol bo uderza w nas obledem sadyzmu .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:46, 12 Lut 2014    Temat postu:

Ukraiński Prawy Sektor: nie szykujemy zamachów, mogą to robić rosyjskie służby

Ukraińska radykalna organizacja Prawy Sektor zapewnia, że nie przygotowuje zamachów terrorystycznych. Wcześniej przedstawiciele MSW twierdzili, że część działaczy Majdanu ma zamiar zorganizować ataki.

W oświadczeniu Prawego Sektora czytamy, że organizacja odrzuca całkowicie możliwość przeprowadzenia zamachów, ponieważ oznaczałoby to ofiary wśród niewinnych osób.

Jednocześnie organizacja przekonuje, że z otrzymanych przez nią z różnych źródeł informacji wynika, iż mogą je przygotowywać rosyjskie służby specjalne we współpracy z niektórymi funkcjonariuszami ukraińskiego MSW. Odpowiedzialnością za nie mają być obarczeni działacze Majdanu, w tym Prawy Sektor. Mają one być podstawą dla dalszych represji, a także siania paniki wśród zwykłych Ukraińców.

We wtorek Ministerstwo Energetyki i Przemysłu Węglowego zwiększyło ochronę rurociągów tranzytowych, a także w przedsiębiorstw Naftohazu Ukrainy.

W niedzielę Centrum Antyterrorystyczne Służby Bezpieczeństwa oświadczyło, że zwiększyło gotowość odpowiednich instytucji w związku z pojawiającymi się informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych. Środki bezpieczeństwa miały być zwiększone na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, a także w elektrowniach.

>>>

Do tej pory wszelkie prowokacje robili tamci .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:54, 12 Lut 2014    Temat postu:

Sądowe "nie" dla złagodzenia warunków wyroku na Tymoszenko -

Sąd w Charkowie na wschodniej Ukrainie nie zgodził się na złagodzenie warunków odbywania kary więzienia przez byłą premier Julię Tymoszenko. Obrona wnioskowała o zastosowanie wobec niej rygoru, który pozwalałby m.in. na wychodzenie poza mury więzienne.

Podczas rozprawy, która odbyła się we wtorek, rozpatrzono skargę adwokatów Tymoszenko na wcześniejszą decyzję komisji penitencjarnej żeńskiej kolonii karnej w Charkowie w tej sprawie. Orzekła ona, że b. premier nie może liczyć na złagodzenie warunków odbywania wyroku, gdyż "nie okazuje chęci poprawy".

Naczelnik kolonii Ihor Kołpaszczykow powtórzył we wtorek w sądzie, że Tymoszenko nie chciała podjąć w więzieniu pracy, obrażała pilnujących ją strażników więziennych, a po przeniesieniu do szpitala podjęła nawet protest głodowy.

Sąd przyjął te argumenty i orzekł, że decyzja komisji penitencjarnej została podjęta zgodnie z prawem. Obrona Tymoszenko zapowiedziała apelację.

W 2011 r. Julia Tymoszenko została aresztowana, a następnie skazana na siedem lat więzienia za przekroczenie uprawnień przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Była premier uznała ten wyrok za zemstę polityczną jej konkurenta w wyborach prezydenckich w 2010 r., obecnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Sprawa Tymoszenko, której uwolnienia domagała się m.in. Unia Europejska, była jednym z czynników, które wpłynęły na to, że Ukraina nie podpisała w listopadzie umowy stowarzyszeniowej z UE. Bruksela domagała się od Kijowa uregulowania tzw. problemu wybiórczego stosowania prawa wobec przeciwników politycznych, za którego symbol uchodziła właśnie b. premier.

Gdy w listopadzie władze ukraińskie oświadczyły, że przerywają przygotowania do zawarcia porozumienia o stowarzyszeniu z UE, w Kijowie wybuchły protesty. Trwają one do dziś.

>>>

Jeszcze Januk kombinuje !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:02, 12 Lut 2014    Temat postu:

Tymoszenko wzywa Janukowycza do debaty

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wezwała dziś prezydenta Wiktora Janukowycza do debaty nad rozwiązaniem kryzysu w kraju. Odbywająca wyrok więzienia opozycjonistka gotowa jest dyskutować z szefem państwa przez łącze telewizyjne zza krat.

- Zwracam się do Wiktora Janukowycza: jeśli chce publicznej debaty, to gotowa jestem do dyskusji o taktycznych i strategicznych krokach na rzecz wyprowadzenia kraju z kryzysu – oświadczyła Tymoszenko, cytowana przez stronę internetową jej partii Batkiwszczyna.

Była premier podkreśliła, że nie ma dla niej znaczenia ani miejsce, ani sposób przeprowadzenia takiej debaty. - Mogłaby to być wideokonferencja; sprzęt do niej mam zamontowany w mojej celi w szpitalu w Charkowie – zaznaczyła.

Skazana w 2011 r. na siedem lat więzienia Tymoszenko przebywa od wiosny 2012 r. w szpitalu kolejowym w Charkowie w związku z problemami z kręgosłupem.

W ostatnim czasie nazwisko byłej premier zaczęto wymieniać coraz częściej w kontekście uregulowania trwającego od listopada kryzysu, w którym – dotychczas – nie doszło do żadnego poważnego porozumienia między przedstawicielami władz i opozycji.

Wczoraj media na Ukrainie pisały, że władze skłaniają się do zaangażowania w złagodzenie konfliktu Julii Tymoszenko. Miał z nią nawet rozmawiać o tym w więzieniu szef administracji Janukowycza, Andrij Klujew. Tematem ich spotkania miało być rzekomo powołanie szerokiej koalicji, do której weszłaby prezydencka Partia Regionów oraz Batkiwszczyna byłej premier. Zarówno władze więzienne, jak i adwokat Tymoszenko zaprzeczyli, by do takiego spotkania doszło.

Wcześniej o debatach mówił prezydent Janukowycz, który zaproponował je jednemu z liderów opozycji, szefowi partii UDAR Witalijowi Kliczce. Ten znany bokser przyjął wyzwanie szefa państwa, jednak oświadczył, że ich dyskusja mogłaby odbyć się na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

Jest to plac w centrum stolicy Ukrainy, gdzie za barykadami z worków ze śniegiem i lodem od wielu tygodni rozbite jest miasteczko namiotowe przeciwników władz, domagających się ustąpienia Janukowycza.

Kliczko i urzędujący prezydent są dziś najpoważniejszymi kandydatami na kolejnego szefa państwa w wyborach prezydenckich, które mają odbyć się na Ukrainie na początku przyszłego roku. Tymoszenko, jako osoba skazana, nie może w nich uczestniczyć.

>>>

Januk i debata ... fantastyka ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:14, 12 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: podejrzani o próbę rozpędzenia Majdanu objęci amnestią

Prokuratura w Kijowie umorzyła śledztwo w sprawie osób podejrzanych o wydanie nakazu rozpędzenia protestu zwolenników integracji europejskiej Ukrainy na Majdanie Niepodległości 30 listopada ubiegłego roku. Objęła ich amnestia – poinformowano dzisiaj.

O wydanie polecenia użycia siły wobec demonstrantów podejrzewani byli zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Wołodymyr Siwkowycz i szef kijowskiej administracji Ołeksandr Popow. W grudniu prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał dekrety o zwolnieniu ich z zajmowanych stanowisk.

>>>

Czyli amnestia dla bandytow Januka ...


Bez zaskoczen ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:13, 13 Lut 2014    Temat postu:

Rosja opatentuje Kliczko

W Rosji pojawi się znak towarowy "Kliczko". Jak napisali dziennikarze "Izwiesti" - w Urzędzie Patentowym złożono już komplet dokumentów. Wniosek o rejestrację złożył ukraiński biznesmen Witalij Doroszenko.

Z przedstawionych dokumentów wynika, że pod marką "Kliczko" sprzedawane będą w Rosji: odzież i ekwipunek sportowy. Ukraiński biznesmen chce także organizować imprezy sportowe. Po zarejestrowaniu znaku towarowego w rosyjskim urzędzie patentowym ma rozpocząć się długofalowa kampania reklamowa.

Najciekawsze w tej historii jest to, że bokser i ukraiński opozycjonista walczący o integrację z Unią Europejską Witalij Kliczko na razie nic nie wie na ten temat. Według dziennika "Izwiestia" Doroszenko zamierza napisać list do Kliczki dopiero, gdy Rosjanie zarejestrują jego projekt znaku towarowego.

....

Kremlowskie chamy gryza Kliczke !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:16, 13 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina chce od Janukowycza prawa utworzenia rządu

Ukraińska opozycja oczekuje, że prezydent Wiktor Janukowycz publicznie zadeklaruje, czy jest gotowy wrócić do konstytucji z 2004 roku i dać opozycji prawo utworzenia rządu zaufania narodowego - oświadczył dzisiaj jeden z liderów protestów, Arsenij Jaceniuk.

Na konferencji prasowej w Kijowie Jaceniuk, szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, był pytany, na jakich warunkach byłby skłonny stanąć na czele rządu.

- Zwracam się teraz publicznie do Wiktora Janukowycza, aby prezydent Ukrainy odpowiedział, czy jest gotów przywrócić równowagę władz w kraju, czy jest gotowy na powołanie opozycyjnego rządu Majdanu, rządu narodowego zaufania, a także na to, że opozycja i nowy rząd przedstawią szczegółowy program działań, a program ten zostanie poparty przez cały skład parlamentu - oświadczył opozycjonista.

Inny deputowany, Batkiwszczyny Ołeksandr Turczynow, powiedział, że liderka tej partii, przebywająca w więzieniu była premier, Julia Tymoszenko, w czasie środowego spotkania z nim oraz Jaceniukiem poparła utworzenie "alternatywnego rządu - rządu Majdanu". Według Turczynowa powołanie takiego gabinetu byłoby możliwe tylko po przywróceniu konstytucji z 2004 roku, ograniczającej uprawnienia prezydenta, a nowy rząd powinien zostać zatwierdzony nową parlamentarną większością.

- Rząd Majdanu to władza specjalistów, profesjonalistów, która może wydobyć kraj z kryzysu - tłumaczył deputowany Batkiwszczyny.

Według Jaceniuka, jeśli cały skład gabinetu utworzy opozycja, wówczas w jego programie znajdą się niezbędne reformy gospodarcze, wznowienie współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym oraz podpisanie porozumienia stowarzyszeniowego z UE.

Kandydaturę premiera wywodzącego się z opozycji wykluczył natomiast wpływowy deputowany rządzącej Partii Regionów, Ołeh Cariow. Wyraził on przekonanie, że na stanowisku premiera powinien stanąć - skuteczny menedżer, człowiek, który jest dobrze odbierany i w społeczeństwie, i wśród naszych partnerów na Zachodzie i na Wschodzie.

- Należy znaleźć właśnie takiego człowieka, ponieważ nie ma teraz czasu na naukę, trzeba podejmować decyzje w skomplikowanych kwestiach w złożonej sytuacji. Frakcja Partii Regionów będzie zabiegać u prezydenta, by poparł nasze stanowisko - podkreślił Cariow.

Pod koniec stycznia Janukowycz oferował Jaceniukowi stanowisko premiera, zaś innemu opozycjoniście, liderowi partii Udar Witalijowi Kliczce - tekę wicepremiera ds. nauki i kultury. Opozycja odrzuciła tę ofertę.

...

Oczywiscie rzad do wyborow tylko .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:18, 13 Lut 2014    Temat postu:

Leczony w Wilnie ukraiński opozycjonista jedzie do rodziny do Niemiec

Przywódca ukraińskiego ruchu opozycyjnego Automajdan Dmytro Bułatow, który ciężko pobity na Ukrainie leczył się w wileńskim szpitalu, wybiera się do Niemiec, gdzie mieszka jego ojciec i babka - poinformowała rzeczniczka szpitala w stolicy Litwy.

- Dmytro Bułatow chce odwiedzić ojca i babkę w Niemczech - powiedziała Agne Ignatavicziene.

35-letni opozycjonista ukraiński podziękował Litwinom za troskę i pomoc podczas kuracji, jaką przeszedł w wileńskim Szpitalu Uniwersyteckim. Dziękował za profesjonalizm lekarzom i całemu personelowi. Powiedział, że ludzie ci dostarczali mu każdego dnia pozytywnych emocji.

Dmytro Bułatow zaginął 22 stycznia. Odnalazł się po kilku dniach w jednej z podkijowskich wsi. Okazało się, że został porwany i był poddawany torturom przez nieznanych sprawców. Na ciele miał ślady pobicia; miał obcięty fragment ucha, a na dłoniach ślady po gwoździach.

Wyjazdowi Bułatowa za granicę na leczenie sprzeciwiały się do ostatniej chwili ukraińska milicja i prokuratura, które próbowały wręczyć mu w szpitalu decyzję o aresztowaniu. W obronie opozycjonisty stanęli politycy opozycji i zachodni dyplomaci.

Niemieckie MSZ oświadczyło w poniedziałek, że opozycjonista ma wizę Schengen i może, jeśli chce, przyjechać do Niemiec do rodziny.

...

Ta zbrodnia wstrzasnela swiatem.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:26, 14 Lut 2014    Temat postu:

Rosja ostrzega Zachód przed ingerowaniem w sprawy Ukrainy

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł Zachód przed ingerowaniem w kryzys na Ukrainie. Na konferencji z szefem niemieckiego MSZ Frankiem-Walterem Steinmeierem powiedział, że obywatele byłych krajów radzieckich powinni sami rozwiązywać takie kwestie.

- Sądzimy, że Ukraińcy sami powinni znaleźć drogę wyjścia z kryzysu politycznego. Oczekujemy, że wszyscy inni partnerzy Ukrainy będą postępować według tej zasady - oświadczył Ławrow w Moskwie.

Siergiej Ławrow oskarżył też Unię Europejską o próbę utworzenia własnej "strefy wpływów" poprzez naciskanie na Ukrainę w sprawie wyboru europejskiej integracji kosztem stosunków z Rosją.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza tego typu wypowiedź rosyjskiego ministra. Na łamach dziennika "Kommiersant" powiedział wczoraj, że stosunki między Federacją Rosyjską i Unią Europejską zbliżyły się do "swoistej chwili prawdy".

Ławrow wyjaśniał, że "chcąc rozwijać współpracę konsekwentnie, w sposób ukierunkowany, trzeba wyjaśnić, czy rzeczywiście zamierzamy iść drogą prowadzącą do osiągnięcia ambitnych celów autentycznego strategicznego partnerstwa". Jak zauważył, w ostatnim czasie obserwujemy "tendencję zaostrzania polemiki", a w zachodnich mediach rozwija się "antyrosyjska kampania informacyjna", w trakcie której wykorzystywana jest frazeologia w duchu zimnej wojny.

Ławrow podkreślił, że w centrum sporów znalazła się sytuacja na Ukrainie. Minister zarzucił UE i USA, że nie pozwoliły narodowi ukraińskiemu dokonać "swobodnego wyboru"; że same wybrały dla niego "europejską przyszłość".

- Przy czym teza, iż Ukraina powinna powtórzyć drogę, którą przeszły Polska i inne kraje Europy Wschodniej, jest niepoprawna. Wszak nikt nie proponuje Kijowowi realnej perspektywy wejścia do UE. W istocie chodzi o jednostronne przyjęcie dyktowanych przez Brukselę warunków, w tym usunięcie barier dla ekspansji handlowej UE - wskazał.

Artykuł Ławrowa ukazał się w dniu przyjazdu do Moskwy niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera. Jest to pierwsza wizyta szefa niemieckiego MSZ w Rosji po sformowaniu nowego rządu CDU/CSU-SPD powstałego w wyniku wrześniowych wyborów do Bundestagu.

Jednym z głównych tematów jego rozmów z szefem dyplomacji Rosji ma być właśnie sytuacja na Ukrainie.

Strony zapowiedziały, że ministrowie omówią też przygotowania do planowanych na wiosnę tradycyjnych rosyjsko-niemieckich konsultacji międzypaństwowych na najwyższym szczeblu, jak również najważniejsze kwestie międzynarodowe, w tym uregulowanie konfliktu w Syrii, program atomowy Iranu, sytuację na Bliskim Wschodzie i problem Afganistanu.

....

Sir Gay spie przaj z Ukrainy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:29, 14 Lut 2014    Temat postu:

Spotkanie Merkel z Kliczką i Jaceniukiem

Kanclerz Angela Merkel spotka się w Berlinie z przywódcami ukraińskiej opozycji, Witalijem Kliczką oraz Arsenijem Jaceniukiem - poinformował rzecznik rządu Steffen Seibert. "Bild" pisał wcześniej, że do spotkania dojdzie we wtorek.

Seibert powiedział dziennikarzom, że rozmowa będzie dotyczyła sytuacji na Ukrainie. Dodał, że nie przewiduje się spotkania z prasą.

Jak podał "Bild", przedmiotem rozmowy ma być między innymi wysuwany przez ukraińską opozycję postulat zmiany konstytucji.

Kliczko i Jaceniuk byli gośćmi Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa na przełomie stycznia i lutego. Kliczko brał udział w Monachium w jednym z paneli, przedstawiając żądania opozycji i apelując do UE o szybką pomoc. Według niemieckich mediów rządząca w Niemczech CDU traktuje Kliczkę jako lidera opozycji na Ukrainie, a związana z tą partią Fundacja Adenauera udziela mu wsparcia.

Niemiecki eurodeputowany Elmar Brok powiedział tabloidowi, że wizyta Kliczki i Jaceniuka w urzędzie kanclerskim świadczy o intensywnych zabiegach mediacyjnych niemieckiego rządu na Ukrainie. - Trzeba wykorzystać wszystkie szanse, by skierować Ukrainę z powrotem na drogę praworządności - podkreślił Brok w rozmowie z "Bildem".

Kliczko i Jaceniuk, odpowiednio szef partii UDAR oraz szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, z niemiecką kanclerz mają rozmawiać m.in. o trwających od listopada antyrządowych protestach na Ukrainie oraz postulacie opozycji ws. zmian w konstytucji.

Protesty na Ukrainie trwają od 21 listopada, gdy rząd postanowił, że nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Po użyciu wobec demonstrantów siły, zaczęli oni domagać się m.in. nowych wyborów prezydenckich.

....

Slusznie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:36, 14 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Rawa Ruska dziękuje Polakom za wsparcie

Miesz­kań­cy ukra­iń­skie­go mia­stecz­ka Rawa Ruska, po­ło­żo­ne­go tuż przy gra­ni­cy z Pol­ską, po­dzię­ko­wa­li Po­la­kom za wspar­cie udzie­la­ne Ukra­iń­com pod­czas trwa­ją­cych w ich kraju od li­sto­pa­da ubie­głe­go roku pro­te­stów an­ty­rzą­do­wych.

Przy tra­sie z mia­stecz­ka do przej­ścia gra­nicz­ne­go w Hre­ben­nem usta­wio­no bil­l­bo­ard z na­pi­sem: „Dzię­ku­je­my”.

„Ten jest na­szym bra­tem, który nie po­zo­sta­wia nas w walce o przy­szłość!!!” – czy­ta­my na ta­bli­cy, na któ­rej wid­nie­ją też dwie złą­czo­ne w uści­sku dło­nie. Jedna jest w ko­lo­rach pol­skiej flagi, zaś druga - w bar­wach flagi ukra­iń­skiej.

Bil­l­bo­ard po­ja­wił się z ini­cja­ty­wy rady miej­skiej Rawy Ru­skiej – po­da­ła w pią­tek ga­ze­ta in­ter­ne­to­wa "Ukra­in­ska Praw­da".

- W ciągu ostat­nich trzech mie­się­cy Ukra­iń­cy nie­jed­no­krot­nie wi­dzie­li i od­czu­wa­li wspar­cie ze stro­ny Po­la­ków. (…) Dla­te­go też my, miesz­kań­cy Rawy Ru­skiej, w imie­niu więk­szo­ści Ukra­iń­ców zde­cy­do­wa­li­śmy się wy­ra­zić w ten spo­sób skrom­ne po­dzię­ko­wa­nia na­szym są­sia­dom – po­wie­dzia­ła cy­to­wa­na przez ga­ze­tę prze­wod­ni­czą­ca rady miej­skiej Rawy Ru­skiej Iryna We­resz­czuk.

Wy­ja­śni­ła, że gest ten jest od­po­wie­dzią jej mia­sta na flagi ukra­iń­skie, które zdo­bi­ły ulice pol­skich miast, pod­świe­tle­nie Pa­ła­cu Kul­tu­ry i Nauki w War­sza­wie ko­lo­ra­mi ukra­iń­skiej flagi, oraz na klip z pio­sen­ką so­li­dar­no­ści z Ukra­iną, emi­to­wa­ny w pol­skich me­diach.

Pro­te­sty na Ukra­inie to wynik re­zy­gna­cji władz tego kraju z pod­pi­sa­nia umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej z Unią Eu­ro­pej­ską. Ich cen­trum jest mia­stecz­ko na­mio­to­we na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści w Ki­jo­wie, któ­re­go miesz­kań­cy do­ma­ga­ją się m.​in. ustą­pie­nia pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza.

>>>

Brawo ! Dobro powinno rodzic dobro ! A zlo zlo ! Gdyby Polacy odplacali zlem za UPA zlo tylko by roslo . Oto czego uczy Jezus ! A Polska ma byc JEGO wzorem !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:50, 15 Lut 2014    Temat postu:

Ambasador USA: na Ukrainie wyczuwa się atmosferę strachu

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Kijowie Geoffrey Pyatt uważa, że na Ukrainie wyczuwa się atmosferę strachu, która jest groźna dla demokracji i jedności tego państwa. Dyplomata zaapelował dziś o wstrzymanie przemocy i ukaranie winnych jej stosowania.

- Na podstawie moich spotkań z opozycją i społeczeństwem obywatelskim mogę stwierdzić, że na Ukrainie mamy dziś do czynienia z atmosferą strachu, która jest zła dla inwestycji oraz dla demokracji i która rozerwie Ukrainę na części, jeśli przemoc nie zostanie powstrzymana i to powstrzymana natychmiast – powiedział Pyatt w wywiadzie na portalu YouTube.

Ambasador zauważył, że jeszcze przed trzema miesiącami nic nie wskazywało, że wydarzenia na Ukrainie potoczą się w takim kierunku. - Nie mieści mi się w głowie, że kraj, który półtora roku temu był gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy, dziś przeżywa tak ogromną falę przemocy wobec działaczy społeczeństwa obywatelskiego i zwykłych ludzi, którzy po prostu starają się realizować swoje demokratyczne prawa – podkreślił.

Pyatt przypomniał o brutalnym rozpędzeniu przez milicję protestu na Majdanie Niepodległości 30 listopada, pobiciu znanej dziennikarki Tetiany Czornowoł oraz o porwaniu i torturowaniu jednego z przywódców ruchu Automajdan, Dmytra Bułatowa.

- Jestem absolutnie przekonany, że stał się on ofiarą niesłychanego okrucieństwa, które nie powinno się zdarzyć w takim kraju, jak Ukraina – oświadczył ambasador, mówiąc także o innych przypadkach napaści, porwań i podpaleń samochodów Ukraińców niewygodnych dla władz.

Protesty na Ukrainie trwają od listopada, gdy obywatele tego kraju wylegli na ulice oburzeni decyzją władz o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. W styczniu w Kijowie doszło do zamieszek, w wyniku których śmierć poniosły co najmniej cztery osoby.

Ukraińska opozycja domaga się obecnie reformy konstytucyjnej, ograniczającej uprawnienia prezydenta Wiktora Janukowycza. Ulica wciąż domaga się jego odejścia. W Kijowie od grudnia stoją barykady, a w miasteczku namiotowym na Majdanie Niepodległości dyżuruje około 10-tysięczna Samoobrona, składająca się z wyposażonych w pałki i kaski budowlane ludzi. Władze na razie nie zgadzają się na zbyt daleko idące ustępstwa wobec żądań demonstrantów. W stolicy Ukrainy panuje obecnie spokój.

...

Oczywiscie takie wydarzenia domagaja sie kary dla winnych !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 32 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy