Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:16, 07 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjskie bombowce pojawiły się u amerykańskich wybrzeży

Myśliwiec Tu-95 - AFP

W czasie gdy Amerykanie świętowali 4 lipca, cztery rosyjskie bombowce pojawiły się niedaleko wybrzeży USA. Tu-95 Bear zostały przepędzone za pomocą myśliwców F-22 Raptor. Pół godziny później maszyny Rosjan zauważono niedaleko Kalifornii - podaje ABC News.

Do pierwszego z incydentów doszło ok. 10:30, gdy u wybrzeży Alaski zauważono dwa rosyjskie myśliwce zdolne do przenoszenia bomb atomowych, Tu-154 Bear (Niedźwiedź). W odpowiedzi Amerykanie poderwali parę myśliwców F-22 Raptor. Rosyjskie maszyny odeskortowano na bezpieczną odległość.
REKLAMA


Pół godziny później dwa "Niedźwiedzie" zauważono niedaleko wybrzeża Kalifornii. "Przepłoszono" je za pomocą myśliwców F-15. Jak podają amerykańskie służby, żaden z czterech bombowców nie naruszył amerykańskich granic.

ABC News podkreśla, że incydenty z udziałem rosyjskich bombowców w pobliżu Alaski są dość częste, znacznie rzadziej dochodzi do nich w pobliżu Kalifornii.

...

Gdzie sankcje. To cale imperium trzeba zdusic...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:29, 08 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjskie samoloty na celowniku norweskich F-16
8 lipca 2015, 17:11
Od 1 maja dowództwo operacji Baltic Air Policing na Litwie objęli Norwegowie. I najwyraźniej nie mają czasu, by się nudzić. Co chwilę nad Bałtykiem pojawiają się rosyjskie samoloty. Nagrania takich spotkań norweska armia zamieściła w sieci.Baltic Air Policing to kryptonim operacji NATO, prowadzonej od marca 2004 roku w ramach Sił Szybkiego Reagowania NATO. Misja ta polega na obronie przestrzeni powietrznej trzech krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.

W miniony weekend, jak informował litewski resort obrony, nad Bałtykiem pojawiły się dwa rosyjskie bombowce Tu-22M. Ich przelot nie był zapowiedziany, a maszyny miały wyłączone transpondery.

Dowództwo operacji Baltic Air Policing zdecydowało się na poderwanie dwóch par myśliwców NATO, które strzegą przestrzeni powietrznej państw bałtyckich.

To nie pierwszy taki incydent nad Bałtykiem. Z ostatnich najgłośniejszy miał miejsce w kwietniu, kiedy rosyjski myśliwiec Su-27 podczas próby przechwycenia niemal zderzył się z amerykańskim samolotem zwiadowczym.

Rosyjskie samoloty zapuszczają się jednak również dalej na zachód. W połowie maja brytyjskie siły powietrzne poderwały dwa myśliwce Typhoon w związku z pojawieniem się dwóch rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu w pobliżu brytyjskiej przestrzeni powietrznej na północ od Szkocji. Wcześniej o wizytach maszyn z Rosji alarmowali również piloci z Norwegii.

...

Ruskich trzeba rozwalić i mieć spokój.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:00, 09 Lip 2015    Temat postu:

Od 1 maja Norwegia jest odpowiedzialna za ochronę przestrzeni powietrznej Morza Bałtyckiego. W tym czasie norweskie myśliwce już kilkukrotnie musiały podrywać się z ziemi, by zawrócić rosyjskie samoloty, które zbliżały się do granic NATO.

Od dłuższego czasu rosyjskie lotnictwo wojskowe zachowuję się coraz bardziej prowokująco i coraz częściej z państw bałtyckich dochodzą sygnały o naruszaniu przez Rosjan ich przestrzeni powietrznej.

...

Ile można powtarzać. Agresora trzeba zmiażdżyc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:57, 13 Lip 2015    Temat postu:

ECAG rozszerza wpływy w Polsce? "Jest jawnie prorosyjskie i proputinowskie"
Kamil Turecki
Redaktor Onet Wiadomości

Mateusz Piskorski - Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Określane przez część mediów jako prorosyjskie Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych nawiązało współpracę z Centrum im. Adama Smitha? Ekonomiczny think tank najpierw ten fakt potwierdził, potem odciął się od ECAG. Trwa wymiana oświadczeń między obiema stronami. - ECAG to organizacja tak jawnie prorosyjska i proputinowska, że nazwanie jej ekspozyturą rosyjskich wpływów nie jest nadużyciem. Sprawa pokazuje, że grupy prorosyjskie "łowią" na prawicy – komentuje dla Onetu Witold Jurasz, były dyplomata.

Piskorski kością niezgody?

Na czele ECAG stoi dr Mateusz Piskorski. W przeszłości związany był ze Stowarzyszeniem na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot", które w swoich niskonakładowych pismach propagował nacjonalizm słowiański a jednocześnie sprzeciwiał się m.in. "mieszaniu kultur, języków, narodów i ras". – Jestem tradycjonalistycznym nacjonalistą – mówił Piskorski o sobie w jednym z wywiadów.
REKLAMA


W latach 90. był członkiem PSL, z którego wystąpił w 2000 roku. Dwa lata później związał się z Samoobroną RP. Doradzał prezydium partii ws. polityki zagranicznej. W 2005 roku był członkiem komitetu wyborczego Andrzeja Leppera jako kandydata w wyborach prezydenckich. W tym samym roku został posłem Samoobrony RP. W kolejnych wyborach w 2007 i 2011 roku próbował dostać się do Sejmu z ramienia różnych partii (m.in. Samoobrona RP, Polska Partia Pracy – Sierpień 80), ale bezskutecznie.

Pod koniec lutego tego roku został przewodniczącym nowo powstałej partii "Zmiana". Na zjazd założycielski zaproszony został m.in. minister spraw zagranicznych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Kofman oraz kilku innych gości, którzy - jak podkreślał Piskorski - "walczą z faszystowskim reżimem na Ukrainie". Nie zostali oni jednak wpuszczeni do Polski. Spotkało się to z protestem polityka.

Na stronie samego ugrupowania czytamy, że to "pierwsza nieamerykańska partia w Polsce". Jej zwolennicy twierdzą, że wszystkie ekipy rządzące po 1989 roku "po instrukcje jeżdżą do Waszyngtonu", a wcześniej instrukcje odbierano z Moskwy. "Nie godzimy się na rolę Polski jako psa łańcuchowego Ameryki, która wbrew swym żywotnym interesom, a w zgodzie z interesami imperium, nie potrafi i nie chce utrzymywać dobrych relacji w wszystkimi naszymi sąsiadami, a szczególnie z Rosją i bardzo bliską nam Białorusią" - twierdzą stronnicy partii "Zmiana".

Zamieszanie i wymiana oświadczeń. "To organizacja jawnie proputinowska"

Przewodniczący "Zmiany" dr Mateusz Piskorski jest także założycielem i sekretarzem generalnym stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. 25 czerwca 2015 roku na stronie Geopolityka.org (portalu stowarzyszenia ECAG) poinformowano o nawiązaniu współpracy z Centrum im. Adama Smitha. "Celem kooperacji będzie wymiana myśli eksperckiej i informacji o organizowanych przedsięwzięciach w zakresie konferencji, debat i pozostałych inicjatyw" – czytamy.
Piskorski jeszcze jako poseł na Sejm często bywał w Moskwie przy czym jego pobyty były długie, a kontakty, które tam utrzymywał, miał w zwyczaju ukrywać przed polskimi dyplomatami
Witold Jurasz, były dyplomata

Centrum im. Adama Smitha założone zostało 16 września 1989 roku i jest pierwszym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej niezależnym instytutem badawczym powołanym w formie fundacji. Jak czytamy na stronie CAS, jego misją jest "badanie gospodarki rynkowej i działanie na rzecz wolnego rynku zbudowanego na: fundamencie wolności i moralności, prywatnej własnościm swobody umów w granicach prawa, ograniczonej ingerencji władz publicznych w gospodarkę, wolności słowa oraz działanie na rzecz wolnego i odpowiedzialnego społeczeństwa".

W publikacjach prasowych ECAG określa się jako prorosyjski. Podkreśla się przy tym związek przewodniczącego partii "Zmiana" dra Mateusza Piskorskiego ze stowarzyszeniem. "Putin uwodzi Centrum im. Adama Smitha" – zatytułował swój artykuł portal Fronda.pl. W związku z tym jego prezes dr Marcin Domagała wystosował oświadczenie, w którym czytamy, że "niezależny think-tank nie jest sponsorowany, ani też finansowany przez jakikolwiek podmiot krajowy czy tym bardziej zagraniczny".

- ECAG to organizacja tak jawnie prorosyjska i proputinowska, że nazwanie jej ekspozyturą rosyjskich wpływów nie jest nadużyciem – tłumaczy w rozmowie z Onetem Witold Jurasz, były dyplomata pracujący m.in. w Moskwie, obecnie w sektorze prywatnym. - Piskorski jeszcze jako poseł na Sejm często bywał w Moskwie przy czym jego pobyty były długie, a kontakty, które tam utrzymywał miał w zwyczaju ukrywać przed polskimi dyplomatami. Nie wyobrażam sobie, żeby deputowany Bundestagu pojechał do nieprzyjaznego Niemcom kraju i w nim przebywał nie informując nikogo o tym, z kim się spotyka i o czym rozmawia – mówi dalej Jurasz.
Zobacz post na facebooku

"Zwykły polski bałagan"

Mimo zapewnień Domagały, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, napisał na Facebooku, że "informacja o zawarciu partnerstwa z Europejskim Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG) była efektem inicjatywy jednej z osób zaczynających z nami współpracę. Propozycja ta nie została zweryfikowana i zatwierdzona przez Zarząd Centrum".

Tymczasem na portalu ECAG pojawiło się kolejne oświadczenie, zgodnie z którym władze stowarzyszenia otrzymały lakonicznego maila, potwierdzonego wcześniejszą rozmową telefoniczną, od przedstawiciela Centrum im. Adama Smitha z prośbą o wycofanie z portalu Geopolityka.org informacji na temat nawiązania współpracy między obydwiema organizacjami "z powodu rzekomego braku uzyskania akceptacji na takie działanie ze strony prezydenta Centrum im. Adama Smitha p. Andrzeja Sadowskiego".
Zobacz post na facebooku

"Mail ten wzbudził nasze zdziwienie, gdyż inicjatywa nawiązania współpracy wyszła ze strony CAS i została przesłana drogą elektroniczną 1 czerwca br. Wówczas, po krótkiej naradzie zarządu Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, odpowiedzieliśmy pozytywnie, widząc w tej propozycji m.in. ciekawą i interesującą możliwość wymiany myśli eksperckiej. Z nieustalonych przyczyn ta współpraca została dzisiaj jednostronnie zawieszona przez CAS" – czytamy w serwisie. Władze ECAG oczekują dalszego wyjaśnienia przyczyn zaistniałej przez przedstawicieli CAS, "posiadających stosowne umocowania".

Jak to się stało, że w tak znanym i poważanym ośrodku jakim jest CAS doszło do niedopatrzenia i braku weryfikacji pewnych spraw? – Znając życie, zwykły polski bałagan – komentuje Witold Jurasz. – Sprawa pokazuje, że grupy prorosyjskie "łowią" na prawicy - szczególnie wśród środowisk skrajnie liberalnych i narodowych - dodaje.

...

Uważajcie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:11, 19 Lip 2015    Temat postu:

Hakerzy-dżihadyści zaatakowali stronę związków zawodowych polskiego więziennictwa

Hakerzy-dżihadyści zaatakowali stronę związków zawodowych polskiego więziennictwa - Shutterstock

Hakerzy, podający się za tunezyjskich bojowników o szerzenie islamu, przejęli na kilka godzin stronę internetową… związków zawodowych pracowników polskiego więziennictwa. Witryna została już naprawiona. O sprawie informuje radio RMF FM.

Jak ocenia dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, tunezyjscy dżihadyści - jeśli to faktycznie oni dokonali ataku - obrali za cel akurat polskie więziennictwo zapewne dlatego, że związki zawodowe pracowników więziennictwa to instytucja publiczna, a na dodatek posiadająca prostą stronę internetową, bez szczególnych zabezpieczeń.
REKLAMA


Reporter radia RMF FM rozmawiał z władzami związku. Usłyszał od nich, że nie przypominają sobie oni żadnych zatargów z Tunezyjczykami, a tym bardziej z dżihadystami czy po prostu wyznawcami islamu.

Na stronie internetowej związku przed dłuższą chwilę widniała tunezyjska flaga i wizerunek zamaskowanego bojownika, a także apel o poszanowanie islamu i przyjazne przesłanie miłości.

...

Coś mi tu Ruskimi śmierdzi. Islamistyczne tłuki nie są mistrzami informatyki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:50, 21 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjskie rakiety wycelowane w NATO. Celem są elementy tarczy antyrakietowej
akt. 21 lipca 2015, 17:22
Rosja wycelowała swoje rakiety w bazy NATO. Jak informuje agencja Interfax, pierwszorzędnym celem dla rosyjskich rakiet są między innymi elementy tarczy antyrakietowej.

Rosja ma długą listę obiektów NATO, które są cały czas monitorowane. Wkrótce znajdzie się na niej również Rumunia. W pobliżu Bukaresztu bowiem mają być uruchomione kolejne urządzenia, wchodzące w skład amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Jak podkreśla były szef sztabu Strategicznych Sił Powietrzno-Rakietowych Wiktor Jesin, tego typu cele zostaną zniszczone w pierwszej kolejności w przypadku ataku USA na Rosję.

Moskwa poważnie rozważa możliwość napaści ze strony NATO. W opinii szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksieja Puszkowa, Sojusz przed ewentualną agresją powstrzyma nie umiłowanie pokoju, ale rosyjski arsenał jądrowy.

...

To w końcu Zachód ma odpłatę za przyjaźń z Kremlem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:59, 25 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjski satelita budzi niepokój Pentagonu. To początek "gwiezdnych wojen"?
25 lipca 2015, 12:41
Amerykańskie siły powietrzne bacznie obserwują tajemniczego wojskowego satelitę Kosmos-2504. Obawiają się, że to nowa broń Rosjan - "zabójca satelit". Urządzenie to, od marca tego roku, gdy zostało wystrzelone na orbitę, wykonało już 11 dziwnych manewrów.

- Kosmos 2504 zbliżał się do pozostałej na orbicie części rakiety nośnej. Podczas jednego z takich manewrów popchnął ją lekko, zmieniając wysokość jej orbity. Ma więc możliwości zbieżne z charakterystyką orbitalnej broni satelitarnej, choć nie przesądza to jeszcze o tym, że nią jest - powiedział portalowi Space News kpt. Nicholas Mercurio, rzecznik prasowy Joint Functional Component Command for Space, wchodzącego w skład Dowództwa Wojsk Strategicznych.

Rosyjski satelita nie tylko zbliżał się do części nośnej rakiety, która wraz z innymi satelitami wyniosła go na orbitę. Jak wyjaśnił kpt. Mercurio Kosmos 2504 zbliżył się także do krążącego po ziemskiej orbicie "kosmicznego śmiecia". - Nie zbliżył się jednak do żadnego z satelitów - zapewnił wojskowy.

Już w kwietniu tego roku dowódca 14. Armii Lotniczej, generał Jay Raymond stwierdził, że armia bacznie się przygląda rosyjskiemu satelicie, który wykonuje podobne manewry, jak jego poprzednik - Kosmos 2499. Satelita ten, wystrzelony na orbitę w ubiegłym roku, w tajnych amerykańskich raportach nazywany jest "obiektem E".

Czego boją się Amerykanie? Że Rosjanie wznowili program Nariad, który ruszył jeszcze w czasach ZSRR - w 1980 roku. W jego ramach miała powstać sieć kosmicznych obiektów, które mogłyby unieszkodliwiać satelity wroga.

Program ten został zawieszony w latach 90. z powodu braku funduszy. Teraz prawdopodobnie Rosjanie go wznowili.

...

Ruscy gdyby mogli przeniesliby swoje zbrodnie w kosmos...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:36, 28 Lip 2015    Temat postu:

Moskwa znów rzuca wyzwanie Zachodowi - tym razem na Atlantyku
28 lipca 2015, 00:07
Moskwa znów rzuca wyzwanie Zachodowi - tym razem na Atlantyku - czytamy w "Rzeczpospolitej". Prezydent Władimir Putin przedstawił dokument, stojąc w deszczu na nabrzeżu wojennego portu w Bałtijsku, w pobliżu polskiej granicy. Nie ukrywał, że jest on antyamerykański.

Zgodnie z nim rosyjska flota wzmocni swoją obecność na Oceanie Atlantyckim, "co jest związane z rozszerzaniem NATO na wschód i tworzeniem jego infrastruktury obok naszych granic" - powiedział Putin.

Nie wiadomo jeszcze, czy i jak zmieni się obecność rosyjskiej floty w głębi Atlantyku, na przykład w pobliżu wysp brytyjskich czy wybrzeży USA. Putin zapowiedział za to rozbudowę jej baz na Krymie i "w Kraju Krasnodarskim", czyli dodatkowego portu Floty Czarnomorskiej w Noworosyjsku.

Ale nowa "doktryna" przewiduje też znaczne wzmocnienie Floty Północnej (z bazą w Murmańsku), co łączy się z trwająca już rok rozbudową łańcucha baz i lotnisk wojskowych na arktycznym wybrzeżu Rosji aż po Czukotkę. Od pięciu lat Moskwa zgłasza coraz natarczywiej pretensje do bogatych w surowce rejonów podbiegunowych. O ile jednak rosyjskie oddziały specjalne i lotnictwo mogą się już obecnie dostać do miejsc swojego stacjonowania, o tyle flota ma kłopoty, ponieważ nie ma lodołamaczy, które przeprowadziłyby ją przez zamarznięte morza. Wicepremier Dmitrij Rogozin zapowiedział, że rozpoczęto już budowę trzech atomowych lodołamaczy dla wojska, ale wejdą one do służby dopiero w latach 2017-2020.

Jednocześnie "doktryna" zapowiada również pojawienie się rosyjskich okrętów wojennych na Oceanie Indyjskim i na wodach wokół Antarktydy.

- To wszystko nie ma sensu bez naprawdę znacznego wzmocnienia zdolności floty - uważa moskiewski ekspert wojskowy Aleksander Golc.

Jednak rosyjska flota jest również objęta ogromnym programem zbrojeń do 2020 roku, wartym ponad 300 mld dolarów (których pożałowano na przykład lotnictwu). Admirał Wiktor Czirkow przypomniał, że w tym roku marynarka wojenna powinna otrzymać dziesięć okrętów. Według informacji admirała już obecnie jednorazowo w morzu znajduje się do 100 rosyjskich okrętów, z tego co najmniej 1/10 - na Morzu Śródziemnym i w Zatoce Adeńskiej (w zachodniej części Oceanu Indyjskiego).

Dalej na wschód, czyli na Pacyfiku, "doktryna" przewiduje ścisłe współdziałanie z ogromną flotą chińską. Eksperci wskazują, że Moskwa nie zamierza rozbudowywać swoich sił na Oceanie Spokojnym, jak się wydaje, polegając na sile Pekinu. Pozwala jej to na przesunięcie sił na północ i zachód. Kremlowscy analitycy sądzą, że współdziałanie dwóch flot "stworzy system zdolny przeciwstawić się hegemonii USA na globalnej arenie".

Pokazem siły rosyjskiej floty miała być parada nowych okrętów w Bałtijsku przed prezydentem: począwszy od elektrycznego okrętu podwodnego "Staryj Oskoł" po fregatę "Admirał Gorszkow". Ten ostatni okręt został nazwany na cześć dowódcy, który do 1985 roku przez 30 lat stał na czele radzieckiej floty i uważany jest za twórcę jej potęgi. Historycy zachodni wskazują jednak, że ogromne zbrojenia morskie forsowane przez Gorszkowa były jedną z głównych przyczyn gospodarczego załamania w Związku Radzieckim.

Andrzej Łomanowski

...

Ruscy chca zasyfic Atlantyk...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:09, 31 Lip 2015    Temat postu:

NATO przechwyciło nad Bałtykiem dwie duże grupy rosyjskich samolotów

Brytyjskie myśliwce Typhoon 6 przechwytujące rosyjskie Su-34 - PAP

Myśliwce NATO przechwyciły w tym tygodniu dwie duże grupy rosyjskich samolotów bojowych w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem w pobliżu granic bałtyckich państw członkowskich Sojuszu - poinformowały źródła oficjalne.

Jak podało brytyjskie ministerstwo obrony, myśliwce Typhoon 6 dywizjonu Królewskich Sił Powietrznych (RAF) wystartowały dziś w trybie alarmowym z bazy Amari w Estonii po wykryciu przez radary dużej grupy samolotów. Po przechwyceniu zidentyfikowano je jako cztery myśliwce Su-34, cztery myśliwce MiG-31 i dwa samoloty transportowe An-26.
REKLAMA


Według resortu obrony samoloty te wydawały się realizować różne elementy rutynowego treningu. Typhoony zajęły się ich śledzeniem i eskortowaniem. Rosjanie lecieli z wyłączonymi transponderami, wysyłającymi automatycznie sygnały identyfikacyjne w razie oświetlenia przez radar.

W środę stacjonujące na Litwie norweskie F-16 poderwano w powietrze w trybie alarmowym w związku ze zbliżaniem się grupy 12 rosyjskich samolotów, w tym ośmiu myśliwców. Wszystkie maszyny miały wyłączone transpondery i wydawały się wykonywać zadania ćwiczebne.

Po aneksji Krymu wiosną ubiegłego roku Rosja zintensyfikowała wyloty samolotów bojowych nad akweny Bałtyku i ćwiczenia sił zbrojnych przy granicach państw nadbałtyckich. W związku z tym NATO podwoiło w bieżącym roku liczebność swych myśliwców skierowanych do obrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich, które nie dysponują własnym lotnictwem bojowym.

...

Zamiast sie szarpac lepiej ich zmiazdzyc sankcjami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:10, 31 Lip 2015    Temat postu:

"Rossijskaja Gazieta": Rosja przewiduje lokalne wojny u swoich granic

"Rossijskaja Gazieta": Rosja przewiduje lokalne wojny u swoich granic - Shutterstock

Rosja przewiduje wybuch lokalnych konfliktów w pobliżu swoich granic. Informuje o tym w swoim internetowym wydaniu "Rossijskaja Gazieta", powołując się na źródła w Ministerstwie Obrony.

Informator rządowego dziennika odrzucił możliwość wybuchu - jak to ujął - dużej wojny. - Taka Rosji nie grozi - zapewnił w rozmowie z "Rossijskoj Gazietoj". Nie wykluczył jednak lokalnych konfliktów w pobliżu granic Federacji, w które będzie wciągany jego kraj. - Już mamy prognozy, wiemy o tym, wiemy nawet, gdzie i kiedy to nastąpi - cytuje anonimowego przedstawiciela resortu obrony rosyjski dziennik.
REKLAMA


Jednocześnie informator przekonuje, że rosyjscy analitycy wojskowi znają już liczbę i rodzaj sił, które zostaną zaangażowane w takim konflikcie, i ustalili, jakimi siłami odpowie Rosja. Nie podał jednak, o jakie konkretnie miejsca chodzi.

"Rossijskaja Gazieta" twierdzi, że potencjalne konflikty zostaną wpisane w plany obronne przygotowywane na lata 2016-2020.

...

Ruscy planuja kolejne zbrodnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:09, 04 Sie 2015    Temat postu:

Rosja wyrzuca z kraju dyplomatę ze Szwecji

Rosja wyrzuca z kraju szwedzkiego dyplomatę - Thinkstock / Thinkstock

Moskwa postanowiła wydalić szwedzkiego dyplomatę w odpowiedzi na niedawne wyrzucenie ze Szwecji dyplomaty rosyjskiego - poinformowało szwedzkie ministerstwo spraw zagranicznych. Nie podano ani nazwisk ani stanowisk obydwu dyplomatów.

- Rosyjskie władze poinformowały nas, że dyplomata ze szwedzkiej ambasady powinien opuścić kraj (...) Rosja jasno wskazała, że chodzi o reakcję na decyzję Szwecji o wydaleniu rosyjskiego dyplomaty - powiedział rzecznik MSZ Johan Tegel. Według niego, decyzja Moskwy jest bezpodstawna i może wpłynąć na relacje dyplomatyczne między obu państwami.

Dyplomata rosyjski został wydalony z powodu działań "naruszających Konwencję Wiedeńską", która reguluje stosunki dyplomatyczne - poinformował Tegel, nie precyzując szczegółów ani natury tych działań, ani daty wydalenia dyplomaty.

Dodał, że jest jeszcze za wcześnie na określenie, jaki wpływ decyzja Moskwy będzie miała na stosunki pomiędzy obu krajami. - Lecz to wszystko nie poprawi stanu naszych stosunków - podkreślił.

Szwedzki minister obrony Peter Hultqvist zapowiedział w czerwcu, że Szwecja, choć nie jest członkiem NATO, chce przeprowadzić zakrojone na szeroką skalę manewry z udziałem państw Sojuszu. W tym samym miesiącu Centrum Badań Amerykańskich CEPA opublikowało raport, w którym potwierdzono, że Rosja przeprowadziła w trzeciej dekadzie marca manewry z udziałem 33 tys. żołnierzy w celu pozorowania ataku na szwedzką wyspę Gotlandia na Bałtyku.

Szwedzcy eksperci ds. bezpieczeństwa minimalizowali ewentualność inwazji, interpretując ćwiczenia jako propagandę ze strony Moskwy.

Napięcia pomiędzy Szwecją a Rosją nasiliły się z powodu działań rosyjskich samolotów, które naruszają przestrzeń powietrzną Szwecji i krajów sąsiednich.

Jak informował w końcu ubiegłego roku sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, samoloty NATO przechwyciły w przestrzeni Unii Europejskiej w 2014 r. 400 rosyjskich maszyn, czyli o 50 proc. więcej niż w 2013 r.

...

Dziadostwo znow bezczelne. Sankcje im.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:08, 05 Sie 2015    Temat postu:

Rosja ponownie domaga się części bogatego w surowce arktycznego szelfu

- Shutterstock

Rosja poinformowała, że ponownie złożyła do ONZ wniosek o przyznanie jej około 1,2 miliona kilometrów kwadratowych szelfu arktycznego, chcąc w ten sposób zapewnić sobie większy dostęp do zasobnego w surowce regionu, do którego pretensje terytorialne roszczą sobie również inne kraje.

Rosyjska gospodarka jest przesadnie uzależniona od surowców naturalnych, a Arktyka posiada prawdopodobnie ogromne rezerwy ropy i gazu, które mają stać się łatwiej dostępne wraz z rozwojem technologii i z powodu zmian klimatycznych, które powodują topnienie powłoki lodowej.
REKLAMA


Ta perspektywa kusi także inne kraje, między innymi Norwegię, Stany Zjednoczone, Kanadę i Danię. Międzynarodowe koncerny naftowe planują dokonywanie dużych odwiertów.

„Rosyjski wniosek obejmuje obszar podmorski o wielkości około 1,2 miliona kilometrów kwadratowych, który sięga ponad 350 mil morskich od wybrzeża”, podało w komunikacie rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Znacząca liczba danych naukowych zebranych podczas wielu lat badań arktycznych ma uzasadnić rosyjskie prawa do tego obszaru”.

Arktyczna gorączka naftowa stanowi poważne zagrożenie dla klimatu, twierdzą ekologowie. Greenpeace, który nawołuje do stworzenia rezerwatu na niezamieszkałych terenach wokół Bieguna Północnego, nazwał we wtorek rosyjską inicjatywę „złowieszczą”.

„Topnienie arktycznego lodu odkrywa nowe i niestabilne morze, ale kraje takie jak Rosja i Norwegia chcą je zamienić w następną Arabię Saudyjską”, podała organizacja w komunikacie.

ONZ odrzucił pierwszy rosyjski wniosek dotyczący tego terytorium ponad dekadę temu, prosząc o więcej badań które mogłyby go uzasadnić.

Rosyjski prezydent Władimir Putin uczynił od tego czasu rosyjskie roszczenia wobec Arktyki jednym z priorytetów swojej polityki zagranicznej i zwiększył obecność wojskową Moskwy w tym regionie.

Rosja twierdzi, że podwodne pasmo górskie zwane Grzbietem Łomonosowa, które rozciąga się wzdłuż całego Morza Arktycznego, jest częścią jej lądowego terytorium euroazjatyckiego. Stąd Moskwa twierdzi, że jej część szelfu arktycznego sięga aż do Bieguna Północnego.

...

SANKCJE NA DZIADOW!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:37, 05 Sie 2015    Temat postu:

Rosja zaostrza zasady importu kwiatów ciętych z Holandii


Pochodzące z Holandii kwiaty cięte będą mogły trafić do Rosji dopiero po fitosanitarnej ekspertyzie laboratoryjnej - poinformowała we wtorek Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

- Decyzja o możliwości wwozu na teren Federacji Rosyjskiej kwiatów ciętych z Holandii będzie zapadać od 10 sierpnia tylko po uzyskaniu wyników laboratoryjnych - poinformował Rossielchoznadzor.

Postanowienie to jest uzasadniane koniecznością "ochrony terytorium Federacji Rosyjskiej przed organizmami objętymi kwarantanną i zachowania bezpieczeństwa fitosanitarnego". W resorcie zaznaczono, że europejscy partnerzy niejednokrotnie ignorowali sygnały Rossielchoznadzoru o problemach z certyfikatami kwiatów wwożonych z UE do FR. Rosyjskie media piszą, że już w połowie lipca napomykano, że Rosja może zakazać eksportu kwiatów z Holandii.

Agencja Associated Press podkreśla, że decyzja Rosji o kontroli roślin z Holandii zapada w chwili, gdy doszło do poważnych napięć między oboma krajami w związku z ubiegłoroczną katastrofą malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą w regionie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Moskwa zawetowała w lipcu w Radzie Bezpieczeństwa popierany m.in. przez Holandię projekt rezolucji ws. utworzenia międzynarodowego trybunału do ścigania i ukarania winnych katastrofy, w której zginęło 298 osób, z czego dwie trzecie to Holendrzy.

...

Znowu podskakuja. Sankcjami ich!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:48, 07 Sie 2015    Temat postu:

Hakerzy z Rosji dokonali cyberataku na Pentagon

NBC: atak hakerów miał miejsce "około 25 lipca" - istock

Hakerzy z Rosji dokonali "wyrafinowanego cyberataku" na nieobjęty klauzulą tajemnicy system mailowy Kolegium Połączonych Szefów Sztabów w Pentagonie - dowiedziała się od anonimowych źródeł rządowych telewizja NBC.

Źródła NBC oceniają, że atak był bardzo wyrafinowany, ponieważ bardzo szybko hakerom udało się zebrać masowe ilości danych i w ciągu minuty przesłać informacje do tysięcy kont mailowych w internecie. Koordynowali atak z zaszyfrowanych kont na portalach społecznościowych.
REKLAMA


Jak podała telewizja, atak hakerów miał miejsce "około 25 lipca" i dotyczył około 4 tys. osób, zarówno wojskowego jak i cywilnego personelu Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. Zaatakowany system mailowy JCF został wyłączony na dwa tygodnie. Jego działanie ma zostać wznowione pod koniec bieżącego tygodnia.

"Nie ma pewności czy działali na zlecenie władz, czy była to akcja indywidualna" - czytamy na stronie NBC. Niemniej anonimowy urzędnik powiedział, że zważywszy na jego skalę, "to było działanie państwowego uczestnika".

10 mln cyberataków miesięcznie na rządową agencję ds. personelu

Szefowa amerykańskiej rządowej agencji ds. personelu (Office of Personnel Management - OPM) Katherine Archuleta poinformowała komisją Kongresu USA, że OMP blokuje miesięcznie 10 mln cyberataków na swą sieć komputerową.

Władze USA poinformowały w tym roku, że dane osobowe blisko 4 mln byłych i obecnych pracowników władz federalnych mogły paść łupem hakerów.

Archuleta powiedziała przed komisją ds. nadzoru i reform rządu, że włamanie do systemu jest wynikiem ciągnących się od kilku dekad zaniedbań bezpieczeństwa komputerowego, a skutki tego ataku "mogły być gorsze". Dodała, że nie należy oczekiwać, że próby włamań staną się rzadsze; "należy się raczej spodziewać, że będzie ich więcej".

"Washington Post" podał, że włamania do sieci OPM dokonali hakerzy z Chin i nastąpiło to w grudniu 2014 roku, a wykryto je kwietniu tego roku. Administracja prezydenta Baracka Obamy nie wskazała na razie oficjalnie Pekinu jako sprawcy cyberataku.

Jak komentuje Reuters, oskarżenie Chin o organizowanie takich ataków pogorszy i tak już napięte stosunki z tym krajem, i to tuż przed dorocznym szczytem amerykańsko-chińskim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Archuleta przyznała, że na wiosnę dwukrotnie doszło do "złamania systemu zabezpieczeń" OMP, ale sytuacja została szybko opanowana dzięki nowym systemom bezpieczeństwa wdrożonym w ubiegłym roku.

Odmówiła jednak podania informacji na temat tego, jak wiele danych mogło zostać skradzionych podczas cyberataku, do którego doszło w 2014 roku. Najwyższy rangą przedstawiciel Demokratów w komisji, kongresmen Elijah Cummings zapewnił, że szczegóły jej wystąpienia pozostaną tajne. - Wiele danych na temat tego ataku jest uznanych za poufne, a ostatnią rzeczą, jakiej byśmy chcieli, byłoby udostępnienie tych informacji wrogom - dodał Cummings.

W Departament Bezpieczeństwa Narodowego poinformował, że narażone na szwank zostały dane z OPM i Departamentu ds. Wewnętrznych. Federalne Biuro Śledcze (FBI) oświadczyło ze swej strony, że wszczęło dochodzenie w sprawie włamania. OMP przechowuje dane o wszystkich pracownikach federalnych, sprawdza też osoby, które ubiegają się o dostęp do tajnych informacji.

...

To maci efekty oszczedzania imperium.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:15, 08 Sie 2015    Temat postu:

Rosja odmawia wizy attache wojskowemu Niemiec

Moskwa, Rosja - Shutterstock

MSZ Rosji odmówiło wydania wizy niemieckiemu generałowi brygady Gertowi Gawellkowi, który miał niebawem objąć stanowisko attache wojskowego w ambasadzie Niemiec w Moskwie - podał w piątek "Der Spiegel", dodając, że jest to kolejny zgrzyt dla relacji niemiecko-rosyjskich.

Zdaniem redakcji decyzja Moskwy jest odwetem za niedawne odrzucenie przez Berlin wniosku o akredytację dla rosyjskiego wojskowego, który miał wzmocnić ekipę rosyjskich dyplomatów w ambasadzie w stolicy Niemiec. Federalny Urząd Ochrony Konstytucji podczas rutynowej kontroli rosyjskiego wojskowego doszedł do wniosku, że jego życiorys jest "nie do zaakceptowania". "Der Spiegel" pisze, że konkretne zarzuty nie są znane, jednak w przeszłości rosyjscy attache często pracowali dla jednego z licznych rosyjskich wywiadów.
REKLAMA


Jak zaznacza "Der Spiegel", życiorys niemieckiego kandydata jest całkowicie przejrzysty. Gawellek jest pierwszym wojskowym z NRD mianowanym po zjednoczeniu Niemiec na generała. Mówi płynnie po rosyjsku; jest absolwentem Akademii Wojskowej w Moskwie.

"Der Spiegel" wyjaśnia, że rosyjska decyzja jest kolejnym zgrzytem w relacjach niemiecko-rosyjskich, znajdujących się w poważnym kryzysie ze względu na konflikt na Ukrainie. Rosyjsko-niemiecka współpraca wojskowa uległa zamrożeniu. Rosyjscy oficerowie nie przyjmują ani oficjalnych, ani prywatnych zaproszeń od przedstawiciela niemieckiej Bundeswehry w Moskwie. Berlin wstrzymał dostawy niemieckiego sprzętu dla rosyjskiej armii.

Redakcja przypomina, że już w 2014 roku doszło do dyplomatycznego afrontu wobec Niemiec, gdy władze rosyjskie wydaliły zastępczynię wydziału politycznego w niemieckiej ambasadzie w Moskwie Sabine Stoehr. Jej analizy sytuacji w Rosji, wysoko oceniane przez centralę w Berlinie, były dla Rosjan "solą w oku" - czytamy w "Spieglu".

...

Po co on sie tam pcha? Koniecznie musicie jezdzic do Ruskich?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:35, 08 Sie 2015    Temat postu:

Atak cybernetyczny zakłócił pracę Pentagonu


Atak cybernetyczny zakłócił pracę Pentagonu. Około 4000 pracowników Departamentu Obrony straciło dostęp do poczty elektronicznej.

Nie jest jasne, czy atak, który wydarzył się około 25 lipca, był zlecony przez rząd Rosji, ale jeden z przedstawicieli rządu USA powiedział CNBC: "To było wyraźnie działanie na zlecenie państwa".

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:57, 10 Sie 2015    Temat postu:

Atak hakerski na LOT. Prokuratura wszczęła śledztwo
10 sierpnia 2015, 16:55
Wszczęto śledztwo w sprawie możliwego ataku hakerskiego na system teleinformatyczny LOT - poinformowała warszawska prokuratura okręgowa. Po awarii systemu, do której doszło 21 czerwca, problemy dotknęły 1,4 tys. pasażerów opóźnionych lotów.

W piątek otrzymaliśmy pismo z LOT-u, z którego wynikało, iż nie są oni pewni co było przyczyną zakłócenia pracy systemu, natomiast po wewnętrznych badaniach mają oni podejrzenie, że był to jednak atak hakerski i wynik działania osób z zewnątrz - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak. Dodał, że w związku z takim stanowiskiem LOT-u prokuratura była zobowiązana wszcząć śledztwo, aby ustalić przyczyny awarii.

Śledztwo zostało wszczęte jeszcze w piątek, 7 sierpnia. Chodzi o artykuł Kodeksu karnego, zgodnie z którym do pięciu lat więzienia grozi osobie umyślnie zakłócającej pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej. - Będziemy starali się ustalić, czy to rzeczywiście był atak hakerski, a jeśli tak, to kto był jego sprawcą - dodał prok. Nowak. Wcześniej - od końca czerwca - prokuratura prowadziła postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

W przesłanej PAP w poniedziałek informacji LOT podał, że analiza zewnętrznej firmy jednoznacznie stwierdza, że LOT stał się ofiarą ataku.

"Niezależna analiza zewnętrznej firmy stwierdza jednoznacznie, że LOT stał się ofiarą ataku - sieć firmy została bezprawnie wykorzystana. Wysycenie łączy uniemożliwiło komunikację systemów planowania lotu z Eurocontrol, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania operacji lotniczych. LOT przedstawił analizę prokuraturze z jednoczesnym wnioskiem o kontynuowanie postępowania, którego celem jest wykrycie sprawcy incydentu" - wskazał narodowy przewoźnik.

Dodał, że firma zdaje sobie sprawę, iż wykrycie sprawców "jest niezwykle trudne czy praktycznie niemożliwe". "Naszym obowiązkiem jest jednak zgłoszenie przestępstwa organom ścigania i dążenie do wykorzystania wszelkich możliwych środków by zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności osobę lub osoby, które popełniły przestępstwo" - podkreślono w komunikacie.

Dyrektor składa rezygnację

W poniedziałek radio RMF podało, że w związku z czerwcową awarią pracę stracił szef informatyki w Polskich Liniach Lotniczych LOT. P.o. rzecznika przewoźnika Adrian Kubicki poinformował, że dyrektor sam złożył rezygnację i "była to jego decyzja".

W czerwcu doszło do awarii systemu informatycznego, który jak informował LOT, miał być atakiem hakerskim na system naziemny. Zaatakowany wówczas system odpowiadający za ustawianie planów lotu, bez których nie odbędzie się żaden rejs, mimo gotowości maszyny i załogi.

Odwołano 10 lotów

Utrudnienia dotknęły w sumie 1,4 tys. pasażerów. Odwołano 10 lotów, m.in. na linii Warszawa - Kraków, Wrocław, Rzeszów i Gdańsk, a także na trasach międzynarodowych. Opóźnienia miało też kilka rejsów europejskich.

Incydent analizowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która już wcześniej przekazała raport do prokuratury. W końcu czerwca szef ABW gen. Dariusz Łuczak, powołując się na ustalenia wstępnej analizy tej sprawy, mówił, że teza o ataku hakerskim na system teleinformatyczny LOT jest wątpliwa, zaś uziemienie samolotów PLL LOT mógł spowodować błąd przy wdrażaniu nowego rozwiązania technicznego.

Kubicki wtedy - odnosząc się do wypowiedzi ABW - mówił, że według LOT "wszystko wskazuje na to, że doszło do ingerencji zewnętrznej w nasze systemy".

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:00, 10 Sie 2015    Temat postu:

Rosja formuje nowe armie
10 sierpnia 2015, 15:14
Rosyjskie ministerstwo obrony jest w trakcie tworzenia nowych armii - pisze agencja TASS. Rosja wkrótce wzbogaci się o cztery nowe związki operacyjne - dwie armie czołgów oraz dwie sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej. Armie powstaną w Zachodnim Okręgu Wojskowym, który obejmuje zachodnie rejony Rosji oraz obwód kaliningradzki.

W Zachodnim Okręgu Wojskowym powstaje 6 Leningradzka Armia Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Nowy związek operacyjny będzie stacjonował we wspomnianym okręgu, który rozciąga się na dwóch milionach kilometrów kwadratowych powierzchni i obejmuje trzy tysiące kilometrów granicy. Nowa armia przejmie jednostki podporządkowane 1 Armii Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Wśród nich są m.in. myśliwce, bombowce, transportowce i zestawy obrony rakietowej.

Kolejna armia także powstała w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Jest nią 14 Armia Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Ma na wyposażeniu m. in. myśliwce przechwytujące MiG-31BM, bombowce Su-24M, trzy rodzaje śmigłowców oraz zestawy rakietowe S-300. Na nowy związek składają się jednostki stacjonujące m.in. nad rzeką Wołgą, w rejonie Uralu i na Syberii.

Z 1 grudnia tego roku w Zachodnim Okręgu Wojskowych ma powstać także armia czołgów oraz 20 Armia Połączona, która zostanie przeformowana na nowo. Wojskowe źródło agencji TASS poinformowało, że 20 Armia Połączona wkrótce otrzyma nowe uzbrojenie, bo poprzedni sprzęt i jednostki przypadną nowej armii czołgów. - Przeformowanie 20 Armii Połączonej, która utraciła większość ze swoich bojowych oddziałów, to skomplikowane zadanie - mówiło anonimowe źródło.

Do grudnia Rosja zamierza stworzyć jeszcze jedną armię czołgów w pobliżu Moskwy. - Prace już trwają. Jesteśmy w trakcie ustalania lokalizacji centrum dowodzenia, potencjału bojowego i siły jednostek. Jednak oficjalnie nie podpisano jeszcze żadnych dokumentów, które sankcjonowałyby powstanie drugiej armii czołgów - ujawniło źródło.

Niemal jednocześnie Rosja ogłosiła, że formuje siły szybkiego reagowania w oparciu o swoje oddziały spadochroniarskie. Mają one mieć podwójne zastosowanie - jako samodzielny oddział lub jako jednostka współpracująca z siłami naziemnymi. Liczba żołnierzy i oficerów wojsk powietrznodesantowych ma wkrótce wzrosnąć z 45 do 60 tysięcy.

...

Tyle Zahut zyskal oszczedzaniem Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:21, 10 Sie 2015    Temat postu:

Rosja chce uruchomić połączenie kolejowe przez Abchazję

- Shutterstock

Rosja zmierza uruchomić połączenie kolejowe przez Abchazję i Gruzję do Armenii. Gruziński ekspert twierdzi, że w tej sprawie może funkcjonować tajne porozumienie między Tbilisi i Moskwą.

Połączenie kolejowe zostało zerwane ponad dwadzieścia lat temu. Ma ono strategiczne znaczenie dla współpracującej z Rosją Armenii, bowiem tylko w ten sposób Moskwa mogłaby przerzucić ciężki sprzęt wojskowy na terytorium sojuszniczego państwa. Próbę wznowienia połączenia podjęto na krótko przed wybuchem rosyjsko-gruzińskiej wojny. Jak twierdzi portal "Gruzja online", wtedy tory posłużyły do przewozu sprzętu wojskowego, co pomogło Rosji i abchaskim separatystom w późniejszym zajęciu wąwozu Kodori i ułatwiło wtargnięcie rosyjskich wojsk do regionu Megrelia.
REKLAMA


Jak informuje ukazująca się w Suchumi "Nużnaja Gazieta", rosyjskie wojska kolejowe rozpoczęły oczyszczanie trasy od miejscowości Oczamczuri do Inguri na granicy z Gruzją. "Drogę wkrótce czeka kapitalny remont" - cytuje gazeta szefa urzędu transportu i komunikacji separatystycznej Abchazji Zuraba Chadżimbę. Gruziński ekspert Roman Gociridze ostrzega, że w tej sprawie, bez względu na prowokacyjny charakter inwestycji, może funkcjonować tajne porozumienie Tbilisi z Moskwą.

...

Bezczelny akt agresji! Gdzie zachodnie glupki!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:16, 13 Sie 2015    Temat postu:

Pięć nowych krajów objętych rosyjskim embargiem

- Reuters

Władze Rosji dodały do listy państw objętych embargiem spożywczym pięć krajów: Albanię, Czarnogórę, Liechtenstein i Islandię, a także Ukrainę, co do której decyzję na razie odroczono - poinformował w czwartek rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.

Embargo, jak pisze Reuters, jest odwetem Moskwy na sankcje Zachodu wobec Rosji za jej rolę w kryzysie ukraińskim.
REKLAMA


"Obecnie do państw Unii Europejskiej oraz Australii, Kanady, Norwegii i USA, z których w sierpniu ubiegłego roku zakazano dostaw niektórych rodzajów produktów rolno-spożywczych, doszedł szereg państw, a konkretnie: Albania, Czarnogóra, Islandia, Liechtenstein i - w szczególnych warunkach - Ukraina" - powiedział Miedwiediew na posiedzeniu rządu.

Reuters zwraca uwagę, że wbrew przewidywaniom na rozszerzonej liście nie ma Gruzji, która ostatnio nie zgodziła się na poparcie rozszerzonych sankcji Zachodu wobec Rosji.

Miedwiediew podkreślił, że embargo na sprowadzanie niektóre towarów rolno-spożywczych z Ukrainy zacznie obowiązywać, jeżeli wejdzie w życie część handlowa umowy stowarzyszeniowej tego kraju z UE.

"Umawialiśmy się, że damy określony czas, do 1 stycznia przyszłego roku na decyzje w kwestii regulacji gospodarczych" - powiedział Miedwiediew. "Po upływie tego terminu, jeśli nie zdołamy się porozumieć przy pośrednictwie Unii Europejskiej - a żadnych oznak tego nie widzę - wejdą w życie wcześniej przyjęte dokumenty, które ustalają dla Ukrainy zwykły tryb handlu i embargo na produkty spożywcze" - powiedział rosyjski premier.

Rosja od dawna ma zastrzeżenia do porozumienia UE-Ukraina i twierdzi, że zaszkodzi ono jej interesom gospodarczym. Zagroziła też wprowadzeniem ceł importowych na towary ukraińskie, jeśli jej uwagi do umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE nie zostaną uwzględnione. Z uwagi na toczące się rozmowy we wrześniu ubiegłego roku uzgodniono, że wdrażanie części handlowej umowy stowarzyszeniowej, planowane początkowo na 1 listopada 2014 roku, zostanie odroczone do końca 2015 roku. Rosja apelowała o ponowne odroczenie wdrażania umowy, lecz UE na to nie przystała.

W sierpniu 2014 roku Rosja wprowadziła zakaz importu żywności pochodzącej z krajów, które nałożyły sankcje w związku z rosyjskim zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie. W ubiegłym tygodniu Miedwiediew zlecił swym podwładnym zajęcie się rozszerzeniem listy państw objętych rosyjskimi sankcjami. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył wówczas, że można z pełnym przekonaniem założyć, iż prezydent Władimir Putin poprze propozycję premiera w sprawie rozszerzenia listy krajów, wobec których będzie mieć zastosowanie embargo na żywność.

...

Albania Czarnogora Lichtenstein? To odwet za sankcje USA? PRZYPIEPRZYC CHAMOM TAK ZEBY IM SIE ODECHCIALO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:38, 14 Sie 2015    Temat postu:

Siergiej Riabkow: USA nie mają powodów do kontynuowania budowy tarczy
14 sierpnia 2015, 13:10
Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył, że po osiągnięciu porozumienia z Iranem w sprawie jego programu atomowego Moskwa nie widzi powodów do kontynuowania przez USA budowy tarczy antyrakietowej w Europie.

- Nie widzimy powodów do jej kontynuowania. Tym bardziej w przyspieszonym tempie, z wyraźną projekcją na potencjał rosyjski - oznajmił Riabkow, którego cytuje agencja TASS.

...

Komediant sie znalazal. Ja przedtem nie widzialem potrzeby ale teraz juz jest potrzeba PILNA! NAZUWA SIE RUSCY.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:18, 17 Sie 2015    Temat postu:

"Niezawisimaja Gazieta": w Rosji może zostać sformowana jeszcze jedna armia pancerna

"Niezawisimaja Gazieta": w Rosji może zostać sformowana jeszcze jedna armia pancerna - AFP

W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat w Rosji może zostać sformowana druga armia pancerna - informuje dzisiaj "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rosyjska gazeta podaje, że główną siłą uderzeniową nowo tworzonej armii mają być najnowsze czołgi T-14 Armata, produkowane od 2014 roku w zakładach Uralwagonzawod w Niżnym Tagile. Po raz pierwszy czołg ten zaprezentowano 9 maja podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie, upamiętniającej 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
REKLAMA


Konsekwencja zaostrzenia sytuacji na Ukrainie

"NG" przekazuje, że sztab nowego związku operacyjnego prawdopodobnie zostanie ulokowany w jednym z regionów na południu Rosji - niewykluczone, że na Krymie. Wchodzące w jego skład jednostki pancerne miałyby także stacjonować w Kraju Krasnodarskim i obwodzie rostowskim.

Według moskiewskiego dziennika plany te są konsekwencją zaostrzenia sytuacji na Ukrainie i zapowiedzianego przez NATO wzmocnienia sił Sojuszu u granic Rosji, w tym przez rozmieszczenia pancernych związków taktycznych.

Jako pierwsza o możliwości utworzenia w Siłach Zbrojnych FR jeszcze jednej armii pancernej w ubiegłym miesiącu poinformowała agencja TASS, która powołała się na źródła w Sztabie Generalnym.

Kontynuacja tradycji z czasu II wojny światowej

W czerwcu rosyjskie media poinformowały, że w Siłach Zbrojnych FR odtworzono 1. Gwardyjską Armię Pancerną, która ma być kontynuatorką armii, rozformowanej w latach 90. Usytuowany pod Moskwą sztab tego związku operacyjnego będzie dowodzić wojskami wokół stolicy Rosji.

Armia ta ma kontynuować tradycje 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej, która w czasie II wojny światowej walczyła w składzie 1. Frontu Ukraińskiego, a po jej zakończeniu - do początku lat 90. - stacjonowała na terytorium byłej NRD w składzie Zachodniej Grupy Wojsk dawnego ZSRR. Po wycofaniu z Niemiec jej sztab ulokowano w Smoleńsku. W 1999 roku została ona rozformowana.

1. Gwardyjska Armia Pancerna jest dziewiątą armią w składzie Wojsk Lądowych FR, ale pierwszą noszącą nazwę "pancerna". W jej skład weszły m.in. 2. Gwardyjska Tamańska Dywizja Zmechanizowana z Alabino, 4. Gwardyjska Kantemirowska Dywizja Pancerna z Naro-Fomińska, 27. Gwardyjska Sewastopolska Brygada Zmechanizowana z Moskwy i 6. Brygada Pancerna z Niżniego Nowogrodu.

Pośpiech w tworzeniu armii na granicy z Ukrainą

Cytowane przez dziennik "Wiedomosti" źródła wojskowe tłumaczyły, że konieczność utworzenia 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej powstała, gdy sztab 20. Gwardyjskiej Armii został przeniesiony z Niżniego Nowogrodu do Woroneża, bliżej granicy z Ukrainą.

Źródło w resorcie obrony przekazało dziennikowi, że sztab 20. Gwardyjskiej Armii będzie dowodzić tworzoną w pośpiechu na granicy z Ukrainą grupą wojsk składającą się z kilku przerzuconych z innych części Rosji brygad, które będą stacjonować w tym regionie na stałe. Podało też, że przed kryzysem ukraińskim najbliższa jednostka ogólnowojskowa stacjonowała w odległości ponad 300 km od granicy z Ukrainą, która uważana była za bezpieczną.

...

Jak za Stalina. Na 2017 rok caly ten syf powinien sie skonczyc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:18, 26 Sie 2015    Temat postu:

Politico
Finlandia i Szwecja w staraniach o NATO. Rosja: muszą być świadomi ryzyka, na jakie się narażają

Władimir Putin - ALEXEI NIKOLSKY / AFP

Finlandia i Szwecja rozważają dołączenie do NATO, podczas gdy Moskwa reaguje ponurymi ostrzeżeniami – informuje portal Politico. Władimir Putin w rozmowie z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö zaznaczył, że Finlandia nie powinna przystąpić do Paktu Północnoatlantyckiego i musi liczyć się z kontrposunięciami. Ambasador Rosji w Sztokholmie przestrzega z kolei: "kraj, który dołącza do NATO musi być świadomy ryzyka, na jakie się naraża".

Putin chce, aby Finlandia przystąpiła do niejasno sformułowanego wschodniego przymierza – jak zaznaczył Arto Luukkanen, fiński socjolog i historyk. Rosyjska Duma zagroziła sankcjami wobec Finlandii oraz wyciągnięciem konsekwencji z faktu przystąpienia do NATO. Natomiast urzędujący od maja rząd Finlandii zapowiedział, że w każdej porze jest gotów ubiegać się o członkostwo w Pakcie Północnoatlantyckim – czytamy w portalu Politico.
REKLAMA


– Rosja będzie musiała uciec się do odpowiedzi militarnej i ponownie będzie organizować swoje wojsko i pociski – powiedział ambasador Wiktor Tatarincew. Dodał, że "kraj, który dołącza do NATO musi być świadomy ryzyka, na jakie się naraża".

Władze w Sztokholmie wyznaczyły specjalnego ambasadora, który ma ocenić stosunki Szwecji z NATO i innymi organizacjami międzynarodowymi w celu rozszerzania perspektyw w kwestiach bezpieczeństwa państwa. Fiński rząd założył komitet do spraw członkostwa w NATO.

Opinia publiczna jest podzielona, w ostatnim badaniu 48 proc. Szwedów popiera członkostwo w NATO, 35 proc. pozostaje przeciw – przytacza portal Politico.

"Nie musimy się stosować do życzeń Rosji"

Z powodu rosnącego niebezpieczeństwa ze strony Rosji, Szwecja porzuciła pomysł prowadzenia niezależnej polityki zagranicznej, tak samo, jak zrobiła to podczas trwania zimnej wojny. Dzisiaj Szwecja jest pełnoprawnym członkiem zachodniego przymierza, bez pomocy i ochrony wynikającej z członkostwa w NATO.

– Szwedzka gigantomania stopniowo ucichła, odkąd dołączyliśmy do UE w 1995 r. – powiedział Mike Winnerstig, szwedzki analityk militarny, który pisze raport o szwedzkiej debacie na temat NATO. – W ciągu ostatnich dwóch lat zobaczyliśmy konflikt na Ukrainie i rosnącą rosyjską agresję na Bałtyku – dodał.

– Musimy słuchać, co myślą inne kraje, ale to nie oznacza, że musimy przystosować się do życzeń Rosji – mówi z kolei Karin Enström, były minister obrony narodowej Szwecji. – Rosjanie nie będą zadowoleni z tego, że dołączymy do NATO, ale oni są bardziej nieustępliwi wobec Finlandii – dodał. Zaznaczył, że "teraz zwiększyła się potrzeba przymierza z NATO".

Finlandia wydaje około 1,3 proc. produktu krajowego brutto na obronę, podczas gdy na szwedzką obronę wykładane jest około 1,2 proc. PKB. Obie wartości znajdują się znacznie poniżej wymogu NATO, który wynosi 2 proc. – zauważa publicystka Politico.

Zarówno Szwecja, jak i Finlandia uczestniczyły w Baltops NATO – czerwcowych ćwiczeniach na Morzu Bałtyckim. Jens Stoltenberg, sekretarz NATO oraz dawny norweski premier, zachęcał do zacieśnienia kontaktów między NATO a dwoma krajami nordyckimi, których wojska są już blisko standardów przymierza.

...

TO AKT AGRESJI! WSZELKIE POGROZKI PODWAZAJACE SUWERENNOSC DRUGIEGO KRAJU SA PRZESTEPSTWEM MIEDZYNARODOWYM! TRZEBA GROMADZIC MATERIALY DLA TRYBUNALU KARNEGO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:39, 27 Sie 2015    Temat postu:

Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny
Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny
Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny - Shutterstock

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że "żaden kraj nie może wywierać presji na inny, gdyż stanowiłoby to ingerencję w sprawy wewnętrzne". - Tym bardziej nie może wzywać innych członków wspólnoty światowej do nacisków na inny kraj - zaznaczyła

<<<

Tak jak Ruscy na Finlandie..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:07, 28 Sie 2015    Temat postu:

Manewry NATO pod Norymbergą. "Największe wydarzenie od czasu zimnej wojny"


W Hohenfels w Niemczech trwają manewry wojsk powietrznodesantowych NATO. "Ćwiczenia Swift Response 15 są największym wydarzeniem na kontynencie od czasu zakończenia zimnej wojny" - poinformowała armia USA w oficjalnym komunikacie.

W manewrach "Szybka odpowiedź", odbywających się jednocześnie w Niemczech, Bułgarii, Rumunii i Włoszech, bierze udział blisko 5 tys. żołnierzy. Celem operacji jest przygotowanie do wspólnego i efektywnego reagowania na ewentualny kryzys w Europie. Ćwiczenia potrwają do połowy przyszłego miesiąca.

...

Wiadomo. Agresja Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:00, 29 Sie 2015    Temat postu:

Estonia stawia mur na granicy z Rosją

Prezydent Estonii Toomas Hendrik - AFP

Estonia i pozostałe kraje bałtyckie boją się o swoje bezpieczeństwo. Z jednej strony chodzi o Rosję, ale też o napór imigrantów. Tallin zapowiedział środki wzmacniające granicę Estonii z Rosją.

Ze względu na rosnącą liczbę nielegalnych imigrantów Estonia i Litwa zamierzają zabezpieczyć swoje granice z Rosją, będącą granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Dla krajów bałtyckich wznoszenie murów jest widocznie sprawdzoną metodą. Przypomina to czasy zimnej wojny i żelaznej kurtyny, która oddzielała zachodnie kraje od krajów wschodniej Europy zdominowanych przez ZSRR.
REKLAMA


Wzmocnienie bezpieczeństwa obszaru Schengen

Jak poinformował rzecznik estońskiego MSW Toomas Viks, celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie "stuprocentowego, całodobowego" monitoringu granicy z Rosją, aby "zagwarantować bezpieczeństwo Estonii i obszaru Schengen", tłumaczył.

Aby zwiększyć efektywność interwencji estońskiej straży granicznej, planuje się najpierw pas graniczny szerokości dwunastu metrów, wyposażony w nowoczesne systemy zabezpieczeń, poinformował w wywiadzie radiowym szef estońskiego MSW Rihards Kozlovskis. Wzdłuż granicy z Rosją są już rozmieszczone kamery. Ostatnio łapano tam przy nielegalnym przekraczaniu granicy coraz więcej imigrantów.

Plany zabezpieczenia estońsko-rosyjskiej granicy nie są właściwie nowe, gdyż rozmawia się o tym już od roku. Przewidują one wzmocnienie granicy do 2019 roku. Dodatkowym zabezpieczeniem ma być płot wysoki na 2,5 m zwieńczony drutem kolczastym.

Od momentu zaanektowania Krymu przez Rosję, Estonia i pozostałe kraje bałtyckie boją się o swoje terytorialne bezpieczeństwo. Estonia, Litwa i Łotwa po 50 latach odzyskały suwerenność, od 2004 roku są państwami członkowskimi UE, są też członkami NATO. Sojusz północnoatlatycki ze wzglądu na kryzys ukraiński wzmocnił swoją obecność w tamtym regionie.

...

Jedyny rodzaj granicy z Ruskimi. Fortyfikacje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:41, 15 Wrz 2015    Temat postu:

"PZ": Rosyjski zwiad na polskim niebie. Lot przewidziano na środę lub czwartek
15 września 2015, 12:54
Rosyjscy i białoruscy inspektorzy przygotowują się do lotu obserwacyjnego nad Polską. Przelot wykonają w środę lub czwartek na pokładzie samolotu An-30B. Na obserwację z powietrza zezwala Traktat o Otwartych Przestworzach. W misji lotniczej inspektorom zza wschodniej granicy towarzyszyć będą Polacy i Amerykanie - informuje portal polska-zbrojna.pl.

Na pokładzie samolotu An-30B przyleciało w poniedziałek do Warszawy 16 rosyjskich i białoruskich inspektorów. - Zgodnie z postanowieniami Traktatu o Otwartych Przestworzach wykonają oni w tym tygodniu lot obserwacyjny nad Polską - mówi ppłk Artur Goławski, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - Jeszcze przed wykonaniem zadania zostanie sprawdzone wyposażenie rosyjskiego samolotu. Weryfikacji podlegać będzie między innymi zgodność sprzętu obserwacyjnego z ustaleniami międzynarodowymi - dodaje.

Podczas lotu TOP (Traktat o Otwartych Przestworzach - Treaty on Open Skies) rosyjskim i białoruskim inspektorom towarzyszyć będzie ośmiu polskich kontrolerów i dwóch Amerykanów. Szefem zespołu nadzorującego jest ppłk Jarosław Cięciara z Oddziału Kontroli Rozbrojenia Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON.

- Na pokład rosyjskiego samolotu wchodzą polscy oficerowie, specjaliści w różnych dziedzinach. Są to między innymi nawigatorzy, którzy podczas lotu przyglądają się urządzeniom w samolocie, spisują parametry lotu i sprawdzają, czy przelot odbywa się z ustaloną wcześniej prędkością i na właściwej wysokości - wyjaśnia ppłk Cięciara. - Poza tym weryfikują, czy obrany przez pilota kurs jest prawidłowy i czy zachowano właściwe punkty zwrotne - dodaje szef polskiego zespołu. Rosyjscy obserwatorzy mogą poruszać się po całym obszarze Polski, ale trasa przelotu nie może być dłuższa niż 1400 kilometrów. Obserwacja z powietrza trwa średnio cztery godziny.

- Celem takich lotów jest kontrola potencjału wojskowego, nadzór nad przestrzeganiem Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie i innych porozumień rozbrojeniowych oraz budowa wiarygodnych stosunków politycznych i wojskowych - wyjaśnia płk Jacek Sońta, rzecznik prasowy ministra obrony narodowej.

Lot obserwacyjny odbędzie się w środę lub w czwartek. Obserwacja prowadzona będzie z pokładu rosyjskiego samolotu An-30B. Cechą charakterystyczną maszyny jest przeszklony dziób, w którym umieszczono część urządzeń pomiarowych. W samolocie zamontowano także aparaty fotograficzne, przy pomocy których wykonać można bardzo dokładne zdjęcia z powietrza. - Traktat daje nam możliwość wglądu w sporządzoną dokumentację. Ponadto państwo obserwowane dostaje kopię zgromadzonego materiału. Kopia wykonywana jest w obecności polskich obserwatorów - wyjaśnia ppłk Cięciara.

Wrześniowa misja obserwacyjna to drugi i jednocześnie ostatni w tym roku lot Rosjan i Białorusinów nad Polską. Podobne loty za wschodnią granicą wykonywali także polscy obserwatorzy. Nad terytorium Rosji i Białorusi latali w maju i lipcu. W czerwcu natomiast wykonali wspólny lot ze Słowakami w ukraińskiej przestrzeni powietrznej.

Traktat o Otwartych Przestworzach został zawarty 24 marca 1992 roku w Helsinkach. Jego zasady zostały przyjęte przez 34 państwa. Głównym celem porozumienia jest zwiększenie poprzez obserwację z powietrza otwartości i przejrzystości działań wojskowych podejmowanych przez państwa-strony. Roczne plany TOP zatwierdzane są co roku w siedzibie OBWE w Wiedniu. Określa się w nich liczbę lotów, które każde z stron ma prawo wykonać nad terytorium innych państw lub obowiązek przyjąć u siebie.

Traktat ułatwia nadzór nad przestrzeganiem zawartych porozumień rozbrojeniowych. Wprowadza także możliwość wykorzystania do obserwacji rejonów zagrożonych klęskami ekologicznymi lub do nadzoru realizacji międzynarodowych porozumień o ochronie środowiska naturalnego.

Magdalena Kowalska-Sendek, polska-zbrojna.pl

...

CO TO MA ZNACZYC?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:43, 15 Wrz 2015    Temat postu:

Były zastępca szefa UOP: Rosja stosowała operacje dezinformacyjne
15 września 2015, 13:03
- Polskie służby potwierdziły, że Rosja stosowała operacje dezinformacyjne. Główny nacisk był postawiony na to, by informacje były przekazywane przez niezależne media. Z całą pewnością najbardziej korzystne dla polityki rosyjskiej jest to, by korzystny dla nich news docierał do Polski z niezależnych mediów - mówił w programie WP #dziejesienazywo Piotr Niemczyk, były zastępca szefa Urzędu Ochrony Państwa.Zgodził się z nim płk Maciej Karczyński z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Wykorzystywane jest to, że graniczymy z państwami, z którymi historia różnie nas prowadziła. Tak było np. z sytuacją na Litwie, gdzie były wybory samorządowe. Pojawiła się informacja, że Polacy chcą odzyskać Wilno i przyłączyć do Polski. Powstaje wówczas taki szum. My to obserwujemy - mówił Karczyński.

...

Prostackie numery.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:00, 16 Wrz 2015    Temat postu:

Japonia: protest po naruszeniu przestrzeni powietrznej przez rosyjski samolot

Japonia: protest po naruszeniu przestrzeni powietrznej przez rosyjski samolot - AFP

Japonia złożyła protest wobec Rosji w związku z naruszeniem japońskiej przestrzeni powietrznej przez obcy, według władz w Tokio rosyjski samolot - poinformowali dziś przedstawiciele japońskich władz.

Japońskie MSZ domaga się wyjaśnień od Rosji

MSZ Japonii wyraziło swe niezadowolenie wczoraj po południu; zaprotestowało przeciwko naruszeniu japońskiej przestrzeni powietrznej na wysokości wyspy Hokkaido.
REKLAMA


- Złożyliśmy protest za pośrednictwem ambasady rosyjskiej w Tokio - powiedział AFP przedstawiciel japońskiego MSZ. Zaznaczył, że strona rosyjska nie potwierdziła zdarzenia, lecz zapowiedziała, że sprawdzi doniesienia.

Siły powietrzne Japonii poderwały cztery myśliwce do odstraszenia intruza; Japonia uważa, że to rosyjski samolot sądząc z kierunku lotu - poinformował japoński resort obrony.

Jeśli potwierdzi się doniesienie o wtargnięciu samolotu, byłby to pierwszy taki przypadek od przejęcia dwóch rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95 w sierpniu roku 2013 na wysokości wysepki Okinoshima w prefekturze Fukuoka.

...

Ruskich trzeba zdusic WSPOLNIE! BEDZIE NAJTANIEJ I NAJPROSCIEJ!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:33, 19 Wrz 2015    Temat postu:

Władimir Putin chce wybudować bazę lotniczą na Białorusi

Władimir Putin - AFP

Rosja zamierza wybudować na Białorusi bazę lotniczą. Polecenie podpisania odpowiedniego porozumienia wydał Władimir Putin. Media jako jedną z lokalizacji podają Baranowicze, położone około 200 kilometrów od granic zarówno Polski, Litwy, jak i Ukrainy.

Prace nad dokumentem powierzono dwóm resortom: obrony i spraw zagranicznych. W oficjalnym komunikacie nie wskazano miejsca lokalizacji. Wiadomo jedynie, że na terytorium Białorusi stacjonować będą rosyjscy żołnierze i sprzęt lotniczy.
REKLAMA


Agencja TASS zwraca uwagę, że rosyjsko-białoruskie porozumienie będzie służyło zwiększeniu ochrony wspólnych granic obu państw, a także pozwoli na utworzenie wspólnego systemu ochrony powietrznej. Dokument będzie zobowiązywał Rosję i Białoruś do podejmowania działań na rzecz ochrony suwerenności każdego z krajów, włączając odparcie ewentualnego ataku organizacji terrorystycznych.

Białoruska opozycja i niezależni eksperci krytykują plany Rosji. Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi Tatiana Karatkiewicz uważa, że jej kraj powinien być neutralny. - My nie chcemy, aby na Białorusi były w przyszłości obce obiekty wojskowe - oświadczyła.

Politolog Waler Karbalewicz powiedział, że Moskwa próbuje powiązać plany utworzenia bazy lotniczej z poparciem w wyborach prezydenckich Aleksandra Łukaszenki i kwestią udzielenia Białorusi kredytu. Karbalewicz uważa, że Mińsk zastosuje sprawdzoną taktykę gry na czas. Według niego, jeżeli nawet dojdzie do podpisania dwustronnego porozumienia, to zostanie ono skierowane do ratyfikacji w parlamencie, a tam sprawa może być długo procedowana.

Białoruskie media jako miejsce powstania ewentualnej rosyjskiej bazy lotniczej wskazują Bobrujsk, położony niedaleko granic Rosji i Ukrainy oraz Baranowicze, położone około 200 kilometrów od granic zarówno Polski, Litwy, jak i Ukrainy.

...

Znowu skacza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 8 z 19

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy