Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 36, 37, 38  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:16, 07 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjskie bombowce pojawiły się u amerykańskich wybrzeży

Myśliwiec Tu-95 - AFP

W czasie gdy Amerykanie świętowali 4 lipca, cztery rosyjskie bombowce pojawiły się niedaleko wybrzeży USA. Tu-95 Bear zostały przepędzone za pomocą myśliwców F-22 Raptor. Pół godziny później maszyny Rosjan zauważono niedaleko Kalifornii - podaje ABC News.

Do pierwszego z incydentów doszło ok. 10:30, gdy u wybrzeży Alaski zauważono dwa rosyjskie myśliwce zdolne do przenoszenia bomb atomowych, Tu-154 Bear (Niedźwiedź). W odpowiedzi Amerykanie poderwali parę myśliwców F-22 Raptor. Rosyjskie maszyny odeskortowano na bezpieczną odległość.
REKLAMA


Pół godziny później dwa "Niedźwiedzie" zauważono niedaleko wybrzeża Kalifornii. "Przepłoszono" je za pomocą myśliwców F-15. Jak podają amerykańskie służby, żaden z czterech bombowców nie naruszył amerykańskich granic.

ABC News podkreśla, że incydenty z udziałem rosyjskich bombowców w pobliżu Alaski są dość częste, znacznie rzadziej dochodzi do nich w pobliżu Kalifornii.

...

Gdzie sankcje. To cale imperium trzeba zdusic...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:29, 08 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjskie samoloty na celowniku norweskich F-16
8 lipca 2015, 17:11
Od 1 maja dowództwo operacji Baltic Air Policing na Litwie objęli Norwegowie. I najwyraźniej nie mają czasu, by się nudzić. Co chwilę nad Bałtykiem pojawiają się rosyjskie samoloty. Nagrania takich spotkań norweska armia zamieściła w sieci.Baltic Air Policing to kryptonim operacji NATO, prowadzonej od marca 2004 roku w ramach Sił Szybkiego Reagowania NATO. Misja ta polega na obronie przestrzeni powietrznej trzech krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.

W miniony weekend, jak informował litewski resort obrony, nad Bałtykiem pojawiły się dwa rosyjskie bombowce Tu-22M. Ich przelot nie był zapowiedziany, a maszyny miały wyłączone transpondery.

Dowództwo operacji Baltic Air Policing zdecydowało się na poderwanie dwóch par myśliwców NATO, które strzegą przestrzeni powietrznej państw bałtyckich.

To nie pierwszy taki incydent nad Bałtykiem. Z ostatnich najgłośniejszy miał miejsce w kwietniu, kiedy rosyjski myśliwiec Su-27 podczas próby przechwycenia niemal zderzył się z amerykańskim samolotem zwiadowczym.

Rosyjskie samoloty zapuszczają się jednak również dalej na zachód. W połowie maja brytyjskie siły powietrzne poderwały dwa myśliwce Typhoon w związku z pojawieniem się dwóch rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu w pobliżu brytyjskiej przestrzeni powietrznej na północ od Szkocji. Wcześniej o wizytach maszyn z Rosji alarmowali również piloci z Norwegii.

...

Ruskich trzeba rozwalić i mieć spokój.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:00, 09 Lip 2015    Temat postu:

Od 1 maja Norwegia jest odpowiedzialna za ochronę przestrzeni powietrznej Morza Bałtyckiego. W tym czasie norweskie myśliwce już kilkukrotnie musiały podrywać się z ziemi, by zawrócić rosyjskie samoloty, które zbliżały się do granic NATO.

Od dłuższego czasu rosyjskie lotnictwo wojskowe zachowuję się coraz bardziej prowokująco i coraz częściej z państw bałtyckich dochodzą sygnały o naruszaniu przez Rosjan ich przestrzeni powietrznej.

...

Ile można powtarzać. Agresora trzeba zmiażdżyc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:57, 13 Lip 2015    Temat postu:

ECAG rozszerza wpływy w Polsce? "Jest jawnie prorosyjskie i proputinowskie"
Kamil Turecki
Redaktor Onet Wiadomości

Mateusz Piskorski - Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Określane przez część mediów jako prorosyjskie Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych nawiązało współpracę z Centrum im. Adama Smitha? Ekonomiczny think tank najpierw ten fakt potwierdził, potem odciął się od ECAG. Trwa wymiana oświadczeń między obiema stronami. - ECAG to organizacja tak jawnie prorosyjska i proputinowska, że nazwanie jej ekspozyturą rosyjskich wpływów nie jest nadużyciem. Sprawa pokazuje, że grupy prorosyjskie "łowią" na prawicy – komentuje dla Onetu Witold Jurasz, były dyplomata.

Piskorski kością niezgody?

Na czele ECAG stoi dr Mateusz Piskorski. W przeszłości związany był ze Stowarzyszeniem na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot", które w swoich niskonakładowych pismach propagował nacjonalizm słowiański a jednocześnie sprzeciwiał się m.in. "mieszaniu kultur, języków, narodów i ras". – Jestem tradycjonalistycznym nacjonalistą – mówił Piskorski o sobie w jednym z wywiadów.
REKLAMA


W latach 90. był członkiem PSL, z którego wystąpił w 2000 roku. Dwa lata później związał się z Samoobroną RP. Doradzał prezydium partii ws. polityki zagranicznej. W 2005 roku był członkiem komitetu wyborczego Andrzeja Leppera jako kandydata w wyborach prezydenckich. W tym samym roku został posłem Samoobrony RP. W kolejnych wyborach w 2007 i 2011 roku próbował dostać się do Sejmu z ramienia różnych partii (m.in. Samoobrona RP, Polska Partia Pracy – Sierpień 80), ale bezskutecznie.

Pod koniec lutego tego roku został przewodniczącym nowo powstałej partii "Zmiana". Na zjazd założycielski zaproszony został m.in. minister spraw zagranicznych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Kofman oraz kilku innych gości, którzy - jak podkreślał Piskorski - "walczą z faszystowskim reżimem na Ukrainie". Nie zostali oni jednak wpuszczeni do Polski. Spotkało się to z protestem polityka.

Na stronie samego ugrupowania czytamy, że to "pierwsza nieamerykańska partia w Polsce". Jej zwolennicy twierdzą, że wszystkie ekipy rządzące po 1989 roku "po instrukcje jeżdżą do Waszyngtonu", a wcześniej instrukcje odbierano z Moskwy. "Nie godzimy się na rolę Polski jako psa łańcuchowego Ameryki, która wbrew swym żywotnym interesom, a w zgodzie z interesami imperium, nie potrafi i nie chce utrzymywać dobrych relacji w wszystkimi naszymi sąsiadami, a szczególnie z Rosją i bardzo bliską nam Białorusią" - twierdzą stronnicy partii "Zmiana".

Zamieszanie i wymiana oświadczeń. "To organizacja jawnie proputinowska"

Przewodniczący "Zmiany" dr Mateusz Piskorski jest także założycielem i sekretarzem generalnym stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. 25 czerwca 2015 roku na stronie Geopolityka.org (portalu stowarzyszenia ECAG) poinformowano o nawiązaniu współpracy z Centrum im. Adama Smitha. "Celem kooperacji będzie wymiana myśli eksperckiej i informacji o organizowanych przedsięwzięciach w zakresie konferencji, debat i pozostałych inicjatyw" – czytamy.
Piskorski jeszcze jako poseł na Sejm często bywał w Moskwie przy czym jego pobyty były długie, a kontakty, które tam utrzymywał, miał w zwyczaju ukrywać przed polskimi dyplomatami
Witold Jurasz, były dyplomata

Centrum im. Adama Smitha założone zostało 16 września 1989 roku i jest pierwszym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej niezależnym instytutem badawczym powołanym w formie fundacji. Jak czytamy na stronie CAS, jego misją jest "badanie gospodarki rynkowej i działanie na rzecz wolnego rynku zbudowanego na: fundamencie wolności i moralności, prywatnej własnościm swobody umów w granicach prawa, ograniczonej ingerencji władz publicznych w gospodarkę, wolności słowa oraz działanie na rzecz wolnego i odpowiedzialnego społeczeństwa".

W publikacjach prasowych ECAG określa się jako prorosyjski. Podkreśla się przy tym związek przewodniczącego partii "Zmiana" dra Mateusza Piskorskiego ze stowarzyszeniem. "Putin uwodzi Centrum im. Adama Smitha" – zatytułował swój artykuł portal Fronda.pl. W związku z tym jego prezes dr Marcin Domagała wystosował oświadczenie, w którym czytamy, że "niezależny think-tank nie jest sponsorowany, ani też finansowany przez jakikolwiek podmiot krajowy czy tym bardziej zagraniczny".

- ECAG to organizacja tak jawnie prorosyjska i proputinowska, że nazwanie jej ekspozyturą rosyjskich wpływów nie jest nadużyciem – tłumaczy w rozmowie z Onetem Witold Jurasz, były dyplomata pracujący m.in. w Moskwie, obecnie w sektorze prywatnym. - Piskorski jeszcze jako poseł na Sejm często bywał w Moskwie przy czym jego pobyty były długie, a kontakty, które tam utrzymywał miał w zwyczaju ukrywać przed polskimi dyplomatami. Nie wyobrażam sobie, żeby deputowany Bundestagu pojechał do nieprzyjaznego Niemcom kraju i w nim przebywał nie informując nikogo o tym, z kim się spotyka i o czym rozmawia – mówi dalej Jurasz.
Zobacz post na facebooku

"Zwykły polski bałagan"

Mimo zapewnień Domagały, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, napisał na Facebooku, że "informacja o zawarciu partnerstwa z Europejskim Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG) była efektem inicjatywy jednej z osób zaczynających z nami współpracę. Propozycja ta nie została zweryfikowana i zatwierdzona przez Zarząd Centrum".

Tymczasem na portalu ECAG pojawiło się kolejne oświadczenie, zgodnie z którym władze stowarzyszenia otrzymały lakonicznego maila, potwierdzonego wcześniejszą rozmową telefoniczną, od przedstawiciela Centrum im. Adama Smitha z prośbą o wycofanie z portalu Geopolityka.org informacji na temat nawiązania współpracy między obydwiema organizacjami "z powodu rzekomego braku uzyskania akceptacji na takie działanie ze strony prezydenta Centrum im. Adama Smitha p. Andrzeja Sadowskiego".
Zobacz post na facebooku

"Mail ten wzbudził nasze zdziwienie, gdyż inicjatywa nawiązania współpracy wyszła ze strony CAS i została przesłana drogą elektroniczną 1 czerwca br. Wówczas, po krótkiej naradzie zarządu Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, odpowiedzieliśmy pozytywnie, widząc w tej propozycji m.in. ciekawą i interesującą możliwość wymiany myśli eksperckiej. Z nieustalonych przyczyn ta współpraca została dzisiaj jednostronnie zawieszona przez CAS" – czytamy w serwisie. Władze ECAG oczekują dalszego wyjaśnienia przyczyn zaistniałej przez przedstawicieli CAS, "posiadających stosowne umocowania".

Jak to się stało, że w tak znanym i poważanym ośrodku jakim jest CAS doszło do niedopatrzenia i braku weryfikacji pewnych spraw? – Znając życie, zwykły polski bałagan – komentuje Witold Jurasz. – Sprawa pokazuje, że grupy prorosyjskie "łowią" na prawicy - szczególnie wśród środowisk skrajnie liberalnych i narodowych - dodaje.

...

Uważajcie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:11, 19 Lip 2015    Temat postu:

Hakerzy-dżihadyści zaatakowali stronę związków zawodowych polskiego więziennictwa

Hakerzy-dżihadyści zaatakowali stronę związków zawodowych polskiego więziennictwa - Shutterstock

Hakerzy, podający się za tunezyjskich bojowników o szerzenie islamu, przejęli na kilka godzin stronę internetową… związków zawodowych pracowników polskiego więziennictwa. Witryna została już naprawiona. O sprawie informuje radio RMF FM.

Jak ocenia dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, tunezyjscy dżihadyści - jeśli to faktycznie oni dokonali ataku - obrali za cel akurat polskie więziennictwo zapewne dlatego, że związki zawodowe pracowników więziennictwa to instytucja publiczna, a na dodatek posiadająca prostą stronę internetową, bez szczególnych zabezpieczeń.
REKLAMA


Reporter radia RMF FM rozmawiał z władzami związku. Usłyszał od nich, że nie przypominają sobie oni żadnych zatargów z Tunezyjczykami, a tym bardziej z dżihadystami czy po prostu wyznawcami islamu.

Na stronie internetowej związku przed dłuższą chwilę widniała tunezyjska flaga i wizerunek zamaskowanego bojownika, a także apel o poszanowanie islamu i przyjazne przesłanie miłości.

...

Coś mi tu Ruskimi śmierdzi. Islamistyczne tłuki nie są mistrzami informatyki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:50, 21 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjskie rakiety wycelowane w NATO. Celem są elementy tarczy antyrakietowej
akt. 21 lipca 2015, 17:22
Rosja wycelowała swoje rakiety w bazy NATO. Jak informuje agencja Interfax, pierwszorzędnym celem dla rosyjskich rakiet są między innymi elementy tarczy antyrakietowej.

Rosja ma długą listę obiektów NATO, które są cały czas monitorowane. Wkrótce znajdzie się na niej również Rumunia. W pobliżu Bukaresztu bowiem mają być uruchomione kolejne urządzenia, wchodzące w skład amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Jak podkreśla były szef sztabu Strategicznych Sił Powietrzno-Rakietowych Wiktor Jesin, tego typu cele zostaną zniszczone w pierwszej kolejności w przypadku ataku USA na Rosję.

Moskwa poważnie rozważa możliwość napaści ze strony NATO. W opinii szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksieja Puszkowa, Sojusz przed ewentualną agresją powstrzyma nie umiłowanie pokoju, ale rosyjski arsenał jądrowy.

...

To w końcu Zachód ma odpłatę za przyjaźń z Kremlem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:59, 25 Lip 2015    Temat postu:

Rosyjski satelita budzi niepokój Pentagonu. To początek "gwiezdnych wojen"?
25 lipca 2015, 12:41
Amerykańskie siły powietrzne bacznie obserwują tajemniczego wojskowego satelitę Kosmos-2504. Obawiają się, że to nowa broń Rosjan - "zabójca satelit". Urządzenie to, od marca tego roku, gdy zostało wystrzelone na orbitę, wykonało już 11 dziwnych manewrów.

- Kosmos 2504 zbliżał się do pozostałej na orbicie części rakiety nośnej. Podczas jednego z takich manewrów popchnął ją lekko, zmieniając wysokość jej orbity. Ma więc możliwości zbieżne z charakterystyką orbitalnej broni satelitarnej, choć nie przesądza to jeszcze o tym, że nią jest - powiedział portalowi Space News kpt. Nicholas Mercurio, rzecznik prasowy Joint Functional Component Command for Space, wchodzącego w skład Dowództwa Wojsk Strategicznych.

Rosyjski satelita nie tylko zbliżał się do części nośnej rakiety, która wraz z innymi satelitami wyniosła go na orbitę. Jak wyjaśnił kpt. Mercurio Kosmos 2504 zbliżył się także do krążącego po ziemskiej orbicie "kosmicznego śmiecia". - Nie zbliżył się jednak do żadnego z satelitów - zapewnił wojskowy.

Już w kwietniu tego roku dowódca 14. Armii Lotniczej, generał Jay Raymond stwierdził, że armia bacznie się przygląda rosyjskiemu satelicie, który wykonuje podobne manewry, jak jego poprzednik - Kosmos 2499. Satelita ten, wystrzelony na orbitę w ubiegłym roku, w tajnych amerykańskich raportach nazywany jest "obiektem E".

Czego boją się Amerykanie? Że Rosjanie wznowili program Nariad, który ruszył jeszcze w czasach ZSRR - w 1980 roku. W jego ramach miała powstać sieć kosmicznych obiektów, które mogłyby unieszkodliwiać satelity wroga.

Program ten został zawieszony w latach 90. z powodu braku funduszy. Teraz prawdopodobnie Rosjanie go wznowili.

...

Ruscy gdyby mogli przeniesliby swoje zbrodnie w kosmos...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:36, 28 Lip 2015    Temat postu:

Moskwa znów rzuca wyzwanie Zachodowi - tym razem na Atlantyku
28 lipca 2015, 00:07
Moskwa znów rzuca wyzwanie Zachodowi - tym razem na Atlantyku - czytamy w "Rzeczpospolitej". Prezydent Władimir Putin przedstawił dokument, stojąc w deszczu na nabrzeżu wojennego portu w Bałtijsku, w pobliżu polskiej granicy. Nie ukrywał, że jest on antyamerykański.

Zgodnie z nim rosyjska flota wzmocni swoją obecność na Oceanie Atlantyckim, "co jest związane z rozszerzaniem NATO na wschód i tworzeniem jego infrastruktury obok naszych granic" - powiedział Putin.

Nie wiadomo jeszcze, czy i jak zmieni się obecność rosyjskiej floty w głębi Atlantyku, na przykład w pobliżu wysp brytyjskich czy wybrzeży USA. Putin zapowiedział za to rozbudowę jej baz na Krymie i "w Kraju Krasnodarskim", czyli dodatkowego portu Floty Czarnomorskiej w Noworosyjsku.

Ale nowa "doktryna" przewiduje też znaczne wzmocnienie Floty Północnej (z bazą w Murmańsku), co łączy się z trwająca już rok rozbudową łańcucha baz i lotnisk wojskowych na arktycznym wybrzeżu Rosji aż po Czukotkę. Od pięciu lat Moskwa zgłasza coraz natarczywiej pretensje do bogatych w surowce rejonów podbiegunowych. O ile jednak rosyjskie oddziały specjalne i lotnictwo mogą się już obecnie dostać do miejsc swojego stacjonowania, o tyle flota ma kłopoty, ponieważ nie ma lodołamaczy, które przeprowadziłyby ją przez zamarznięte morza. Wicepremier Dmitrij Rogozin zapowiedział, że rozpoczęto już budowę trzech atomowych lodołamaczy dla wojska, ale wejdą one do służby dopiero w latach 2017-2020.

Jednocześnie "doktryna" zapowiada również pojawienie się rosyjskich okrętów wojennych na Oceanie Indyjskim i na wodach wokół Antarktydy.

- To wszystko nie ma sensu bez naprawdę znacznego wzmocnienia zdolności floty - uważa moskiewski ekspert wojskowy Aleksander Golc.

Jednak rosyjska flota jest również objęta ogromnym programem zbrojeń do 2020 roku, wartym ponad 300 mld dolarów (których pożałowano na przykład lotnictwu). Admirał Wiktor Czirkow przypomniał, że w tym roku marynarka wojenna powinna otrzymać dziesięć okrętów. Według informacji admirała już obecnie jednorazowo w morzu znajduje się do 100 rosyjskich okrętów, z tego co najmniej 1/10 - na Morzu Śródziemnym i w Zatoce Adeńskiej (w zachodniej części Oceanu Indyjskiego).

Dalej na wschód, czyli na Pacyfiku, "doktryna" przewiduje ścisłe współdziałanie z ogromną flotą chińską. Eksperci wskazują, że Moskwa nie zamierza rozbudowywać swoich sił na Oceanie Spokojnym, jak się wydaje, polegając na sile Pekinu. Pozwala jej to na przesunięcie sił na północ i zachód. Kremlowscy analitycy sądzą, że współdziałanie dwóch flot "stworzy system zdolny przeciwstawić się hegemonii USA na globalnej arenie".

Pokazem siły rosyjskiej floty miała być parada nowych okrętów w Bałtijsku przed prezydentem: począwszy od elektrycznego okrętu podwodnego "Staryj Oskoł" po fregatę "Admirał Gorszkow". Ten ostatni okręt został nazwany na cześć dowódcy, który do 1985 roku przez 30 lat stał na czele radzieckiej floty i uważany jest za twórcę jej potęgi. Historycy zachodni wskazują jednak, że ogromne zbrojenia morskie forsowane przez Gorszkowa były jedną z głównych przyczyn gospodarczego załamania w Związku Radzieckim.

Andrzej Łomanowski

...

Ruscy chca zasyfic Atlantyk...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:09, 31 Lip 2015    Temat postu:

NATO przechwyciło nad Bałtykiem dwie duże grupy rosyjskich samolotów

Brytyjskie myśliwce Typhoon 6 przechwytujące rosyjskie Su-34 - PAP

Myśliwce NATO przechwyciły w tym tygodniu dwie duże grupy rosyjskich samolotów bojowych w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem w pobliżu granic bałtyckich państw członkowskich Sojuszu - poinformowały źródła oficjalne.

Jak podało brytyjskie ministerstwo obrony, myśliwce Typhoon 6 dywizjonu Królewskich Sił Powietrznych (RAF) wystartowały dziś w trybie alarmowym z bazy Amari w Estonii po wykryciu przez radary dużej grupy samolotów. Po przechwyceniu zidentyfikowano je jako cztery myśliwce Su-34, cztery myśliwce MiG-31 i dwa samoloty transportowe An-26.
REKLAMA


Według resortu obrony samoloty te wydawały się realizować różne elementy rutynowego treningu. Typhoony zajęły się ich śledzeniem i eskortowaniem. Rosjanie lecieli z wyłączonymi transponderami, wysyłającymi automatycznie sygnały identyfikacyjne w razie oświetlenia przez radar.

W środę stacjonujące na Litwie norweskie F-16 poderwano w powietrze w trybie alarmowym w związku ze zbliżaniem się grupy 12 rosyjskich samolotów, w tym ośmiu myśliwców. Wszystkie maszyny miały wyłączone transpondery i wydawały się wykonywać zadania ćwiczebne.

Po aneksji Krymu wiosną ubiegłego roku Rosja zintensyfikowała wyloty samolotów bojowych nad akweny Bałtyku i ćwiczenia sił zbrojnych przy granicach państw nadbałtyckich. W związku z tym NATO podwoiło w bieżącym roku liczebność swych myśliwców skierowanych do obrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich, które nie dysponują własnym lotnictwem bojowym.

...

Zamiast sie szarpac lepiej ich zmiazdzyc sankcjami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:10, 31 Lip 2015    Temat postu:

"Rossijskaja Gazieta": Rosja przewiduje lokalne wojny u swoich granic

"Rossijskaja Gazieta": Rosja przewiduje lokalne wojny u swoich granic - Shutterstock

Rosja przewiduje wybuch lokalnych konfliktów w pobliżu swoich granic. Informuje o tym w swoim internetowym wydaniu "Rossijskaja Gazieta", powołując się na źródła w Ministerstwie Obrony.

Informator rządowego dziennika odrzucił możliwość wybuchu - jak to ujął - dużej wojny. - Taka Rosji nie grozi - zapewnił w rozmowie z "Rossijskoj Gazietoj". Nie wykluczył jednak lokalnych konfliktów w pobliżu granic Federacji, w które będzie wciągany jego kraj. - Już mamy prognozy, wiemy o tym, wiemy nawet, gdzie i kiedy to nastąpi - cytuje anonimowego przedstawiciela resortu obrony rosyjski dziennik.
REKLAMA


Jednocześnie informator przekonuje, że rosyjscy analitycy wojskowi znają już liczbę i rodzaj sił, które zostaną zaangażowane w takim konflikcie, i ustalili, jakimi siłami odpowie Rosja. Nie podał jednak, o jakie konkretnie miejsca chodzi.

"Rossijskaja Gazieta" twierdzi, że potencjalne konflikty zostaną wpisane w plany obronne przygotowywane na lata 2016-2020.

...

Ruscy planuja kolejne zbrodnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:09, 04 Sie 2015    Temat postu:

Rosja wyrzuca z kraju dyplomatę ze Szwecji

Rosja wyrzuca z kraju szwedzkiego dyplomatę - Thinkstock / Thinkstock

Moskwa postanowiła wydalić szwedzkiego dyplomatę w odpowiedzi na niedawne wyrzucenie ze Szwecji dyplomaty rosyjskiego - poinformowało szwedzkie ministerstwo spraw zagranicznych. Nie podano ani nazwisk ani stanowisk obydwu dyplomatów.

- Rosyjskie władze poinformowały nas, że dyplomata ze szwedzkiej ambasady powinien opuścić kraj (...) Rosja jasno wskazała, że chodzi o reakcję na decyzję Szwecji o wydaleniu rosyjskiego dyplomaty - powiedział rzecznik MSZ Johan Tegel. Według niego, decyzja Moskwy jest bezpodstawna i może wpłynąć na relacje dyplomatyczne między obu państwami.

Dyplomata rosyjski został wydalony z powodu działań "naruszających Konwencję Wiedeńską", która reguluje stosunki dyplomatyczne - poinformował Tegel, nie precyzując szczegółów ani natury tych działań, ani daty wydalenia dyplomaty.

Dodał, że jest jeszcze za wcześnie na określenie, jaki wpływ decyzja Moskwy będzie miała na stosunki pomiędzy obu krajami. - Lecz to wszystko nie poprawi stanu naszych stosunków - podkreślił.

Szwedzki minister obrony Peter Hultqvist zapowiedział w czerwcu, że Szwecja, choć nie jest członkiem NATO, chce przeprowadzić zakrojone na szeroką skalę manewry z udziałem państw Sojuszu. W tym samym miesiącu Centrum Badań Amerykańskich CEPA opublikowało raport, w którym potwierdzono, że Rosja przeprowadziła w trzeciej dekadzie marca manewry z udziałem 33 tys. żołnierzy w celu pozorowania ataku na szwedzką wyspę Gotlandia na Bałtyku.

Szwedzcy eksperci ds. bezpieczeństwa minimalizowali ewentualność inwazji, interpretując ćwiczenia jako propagandę ze strony Moskwy.

Napięcia pomiędzy Szwecją a Rosją nasiliły się z powodu działań rosyjskich samolotów, które naruszają przestrzeń powietrzną Szwecji i krajów sąsiednich.

Jak informował w końcu ubiegłego roku sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, samoloty NATO przechwyciły w przestrzeni Unii Europejskiej w 2014 r. 400 rosyjskich maszyn, czyli o 50 proc. więcej niż w 2013 r.

...

Dziadostwo znow bezczelne. Sankcje im.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:08, 05 Sie 2015    Temat postu:

Rosja ponownie domaga się części bogatego w surowce arktycznego szelfu

- Shutterstock

Rosja poinformowała, że ponownie złożyła do ONZ wniosek o przyznanie jej około 1,2 miliona kilometrów kwadratowych szelfu arktycznego, chcąc w ten sposób zapewnić sobie większy dostęp do zasobnego w surowce regionu, do którego pretensje terytorialne roszczą sobie również inne kraje.

Rosyjska gospodarka jest przesadnie uzależniona od surowców naturalnych, a Arktyka posiada prawdopodobnie ogromne rezerwy ropy i gazu, które mają stać się łatwiej dostępne wraz z rozwojem technologii i z powodu zmian klimatycznych, które powodują topnienie powłoki lodowej.
REKLAMA


Ta perspektywa kusi także inne kraje, między innymi Norwegię, Stany Zjednoczone, Kanadę i Danię. Międzynarodowe koncerny naftowe planują dokonywanie dużych odwiertów.

„Rosyjski wniosek obejmuje obszar podmorski o wielkości około 1,2 miliona kilometrów kwadratowych, który sięga ponad 350 mil morskich od wybrzeża”, podało w komunikacie rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Znacząca liczba danych naukowych zebranych podczas wielu lat badań arktycznych ma uzasadnić rosyjskie prawa do tego obszaru”.

Arktyczna gorączka naftowa stanowi poważne zagrożenie dla klimatu, twierdzą ekologowie. Greenpeace, który nawołuje do stworzenia rezerwatu na niezamieszkałych terenach wokół Bieguna Północnego, nazwał we wtorek rosyjską inicjatywę „złowieszczą”.

„Topnienie arktycznego lodu odkrywa nowe i niestabilne morze, ale kraje takie jak Rosja i Norwegia chcą je zamienić w następną Arabię Saudyjską”, podała organizacja w komunikacie.

ONZ odrzucił pierwszy rosyjski wniosek dotyczący tego terytorium ponad dekadę temu, prosząc o więcej badań które mogłyby go uzasadnić.

Rosyjski prezydent Władimir Putin uczynił od tego czasu rosyjskie roszczenia wobec Arktyki jednym z priorytetów swojej polityki zagranicznej i zwiększył obecność wojskową Moskwy w tym regionie.

Rosja twierdzi, że podwodne pasmo górskie zwane Grzbietem Łomonosowa, które rozciąga się wzdłuż całego Morza Arktycznego, jest częścią jej lądowego terytorium euroazjatyckiego. Stąd Moskwa twierdzi, że jej część szelfu arktycznego sięga aż do Bieguna Północnego.

...

SANKCJE NA DZIADOW!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:37, 05 Sie 2015    Temat postu:

Rosja zaostrza zasady importu kwiatów ciętych z Holandii


Pochodzące z Holandii kwiaty cięte będą mogły trafić do Rosji dopiero po fitosanitarnej ekspertyzie laboratoryjnej - poinformowała we wtorek Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

- Decyzja o możliwości wwozu na teren Federacji Rosyjskiej kwiatów ciętych z Holandii będzie zapadać od 10 sierpnia tylko po uzyskaniu wyników laboratoryjnych - poinformował Rossielchoznadzor.

Postanowienie to jest uzasadniane koniecznością "ochrony terytorium Federacji Rosyjskiej przed organizmami objętymi kwarantanną i zachowania bezpieczeństwa fitosanitarnego". W resorcie zaznaczono, że europejscy partnerzy niejednokrotnie ignorowali sygnały Rossielchoznadzoru o problemach z certyfikatami kwiatów wwożonych z UE do FR. Rosyjskie media piszą, że już w połowie lipca napomykano, że Rosja może zakazać eksportu kwiatów z Holandii.

Agencja Associated Press podkreśla, że decyzja Rosji o kontroli roślin z Holandii zapada w chwili, gdy doszło do poważnych napięć między oboma krajami w związku z ubiegłoroczną katastrofą malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą w regionie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Moskwa zawetowała w lipcu w Radzie Bezpieczeństwa popierany m.in. przez Holandię projekt rezolucji ws. utworzenia międzynarodowego trybunału do ścigania i ukarania winnych katastrofy, w której zginęło 298 osób, z czego dwie trzecie to Holendrzy.

...

Znowu podskakuja. Sankcjami ich!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:48, 07 Sie 2015    Temat postu:

Hakerzy z Rosji dokonali cyberataku na Pentagon

NBC: atak hakerów miał miejsce "około 25 lipca" - istock

Hakerzy z Rosji dokonali "wyrafinowanego cyberataku" na nieobjęty klauzulą tajemnicy system mailowy Kolegium Połączonych Szefów Sztabów w Pentagonie - dowiedziała się od anonimowych źródeł rządowych telewizja NBC.

Źródła NBC oceniają, że atak był bardzo wyrafinowany, ponieważ bardzo szybko hakerom udało się zebrać masowe ilości danych i w ciągu minuty przesłać informacje do tysięcy kont mailowych w internecie. Koordynowali atak z zaszyfrowanych kont na portalach społecznościowych.
REKLAMA


Jak podała telewizja, atak hakerów miał miejsce "około 25 lipca" i dotyczył około 4 tys. osób, zarówno wojskowego jak i cywilnego personelu Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. Zaatakowany system mailowy JCF został wyłączony na dwa tygodnie. Jego działanie ma zostać wznowione pod koniec bieżącego tygodnia.

"Nie ma pewności czy działali na zlecenie władz, czy była to akcja indywidualna" - czytamy na stronie NBC. Niemniej anonimowy urzędnik powiedział, że zważywszy na jego skalę, "to było działanie państwowego uczestnika".

10 mln cyberataków miesięcznie na rządową agencję ds. personelu

Szefowa amerykańskiej rządowej agencji ds. personelu (Office of Personnel Management - OPM) Katherine Archuleta poinformowała komisją Kongresu USA, że OMP blokuje miesięcznie 10 mln cyberataków na swą sieć komputerową.

Władze USA poinformowały w tym roku, że dane osobowe blisko 4 mln byłych i obecnych pracowników władz federalnych mogły paść łupem hakerów.

Archuleta powiedziała przed komisją ds. nadzoru i reform rządu, że włamanie do systemu jest wynikiem ciągnących się od kilku dekad zaniedbań bezpieczeństwa komputerowego, a skutki tego ataku "mogły być gorsze". Dodała, że nie należy oczekiwać, że próby włamań staną się rzadsze; "należy się raczej spodziewać, że będzie ich więcej".

"Washington Post" podał, że włamania do sieci OPM dokonali hakerzy z Chin i nastąpiło to w grudniu 2014 roku, a wykryto je kwietniu tego roku. Administracja prezydenta Baracka Obamy nie wskazała na razie oficjalnie Pekinu jako sprawcy cyberataku.

Jak komentuje Reuters, oskarżenie Chin o organizowanie takich ataków pogorszy i tak już napięte stosunki z tym krajem, i to tuż przed dorocznym szczytem amerykańsko-chińskim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Archuleta przyznała, że na wiosnę dwukrotnie doszło do "złamania systemu zabezpieczeń" OMP, ale sytuacja została szybko opanowana dzięki nowym systemom bezpieczeństwa wdrożonym w ubiegłym roku.

Odmówiła jednak podania informacji na temat tego, jak wiele danych mogło zostać skradzionych podczas cyberataku, do którego doszło w 2014 roku. Najwyższy rangą przedstawiciel Demokratów w komisji, kongresmen Elijah Cummings zapewnił, że szczegóły jej wystąpienia pozostaną tajne. - Wiele danych na temat tego ataku jest uznanych za poufne, a ostatnią rzeczą, jakiej byśmy chcieli, byłoby udostępnienie tych informacji wrogom - dodał Cummings.

W Departament Bezpieczeństwa Narodowego poinformował, że narażone na szwank zostały dane z OPM i Departamentu ds. Wewnętrznych. Federalne Biuro Śledcze (FBI) oświadczyło ze swej strony, że wszczęło dochodzenie w sprawie włamania. OMP przechowuje dane o wszystkich pracownikach federalnych, sprawdza też osoby, które ubiegają się o dostęp do tajnych informacji.

...

To maci efekty oszczedzania imperium.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:15, 08 Sie 2015    Temat postu:

Rosja odmawia wizy attache wojskowemu Niemiec

Moskwa, Rosja - Shutterstock

MSZ Rosji odmówiło wydania wizy niemieckiemu generałowi brygady Gertowi Gawellkowi, który miał niebawem objąć stanowisko attache wojskowego w ambasadzie Niemiec w Moskwie - podał w piątek "Der Spiegel", dodając, że jest to kolejny zgrzyt dla relacji niemiecko-rosyjskich.

Zdaniem redakcji decyzja Moskwy jest odwetem za niedawne odrzucenie przez Berlin wniosku o akredytację dla rosyjskiego wojskowego, który miał wzmocnić ekipę rosyjskich dyplomatów w ambasadzie w stolicy Niemiec. Federalny Urząd Ochrony Konstytucji podczas rutynowej kontroli rosyjskiego wojskowego doszedł do wniosku, że jego życiorys jest "nie do zaakceptowania". "Der Spiegel" pisze, że konkretne zarzuty nie są znane, jednak w przeszłości rosyjscy attache często pracowali dla jednego z licznych rosyjskich wywiadów.
REKLAMA


Jak zaznacza "Der Spiegel", życiorys niemieckiego kandydata jest całkowicie przejrzysty. Gawellek jest pierwszym wojskowym z NRD mianowanym po zjednoczeniu Niemiec na generała. Mówi płynnie po rosyjsku; jest absolwentem Akademii Wojskowej w Moskwie.

"Der Spiegel" wyjaśnia, że rosyjska decyzja jest kolejnym zgrzytem w relacjach niemiecko-rosyjskich, znajdujących się w poważnym kryzysie ze względu na konflikt na Ukrainie. Rosyjsko-niemiecka współpraca wojskowa uległa zamrożeniu. Rosyjscy oficerowie nie przyjmują ani oficjalnych, ani prywatnych zaproszeń od przedstawiciela niemieckiej Bundeswehry w Moskwie. Berlin wstrzymał dostawy niemieckiego sprzętu dla rosyjskiej armii.

Redakcja przypomina, że już w 2014 roku doszło do dyplomatycznego afrontu wobec Niemiec, gdy władze rosyjskie wydaliły zastępczynię wydziału politycznego w niemieckiej ambasadzie w Moskwie Sabine Stoehr. Jej analizy sytuacji w Rosji, wysoko oceniane przez centralę w Berlinie, były dla Rosjan "solą w oku" - czytamy w "Spieglu".

...

Po co on sie tam pcha? Koniecznie musicie jezdzic do Ruskich?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 36, 37, 38  Następny
Strona 15 z 38

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy