Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35, 36, 37  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:15, 21 Lut 2013    Temat postu:

Rosja: Nakaz aresztowania polityka z Gruzji za masowe protesty w Moskwie


Sąd w Moskwie zaocznie wydał nakaz aresztowania deputowanego do parlamentu Gruzji Giwiego Targamadzego, oskarżonego w Rosji o zorganizowanie masowych protestów przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml i bezpośrednie kierowanie nimi.

Sąd również wysłał za Targamadzem międzynarodowy list gończy.

Władze w Tbilisi już wcześniej oświadczyły, że nie może być mowy o wydaniu Targamadzego, gdyż zabrania tego gruzińska konstytucja. Stanowi ona, że obywatel Gruzji może być przekazany tylko w ręce międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości, jeśli jest oskarżony na przykład o ludobójstwo.

Jednak czwartkowa decyzja moskiewskiego sądu utrudni życie gruzińskiemu politykowi, gdyż podróże zagraniczne mogą się dla niego zakończyć zatrzymaniem i postępowaniem ekstradycyjnym.

Sędzia Natalia Musznikowa oświadczyła, że Targamadze aktywnie konsultuje ruchy opozycyjne w innych państwach i że pozostając na wolności będzie kontynuować swoją działalność. Zdaniem sędzi może on zechcieć doprowadzić do końca swój plan wywołania w Federacji Rosyjskiej masowych rozruchów. Musznikowa podkreśliła, że Targamadze ma kontakty w różnych strukturach, w tym w świecie przestępczym, i może zechcieć wykorzystać je do wywarcia presji na śledztwo.

Wcześniej Komitet Śledczy FR oznajmił, że jest w posiadaniu materiałów, dowodzących, że Targamadze nie tylko finansował opozycję w Rosji, ale także "odegrał konkretną rolę w organizacji masowych rozruchów na placu Bołotnym", jak również "bezpośrednio kierował poczynaniami liderów opozycji" w czasie tych wydarzeń.

6 maja 2012 roku, w przededniu inauguracji Putina, na placu Bołotnym naprzeciwko Kremla doszło do starć sił specjalnych policji OMON z opozycjonistami, którzy żądali odejścia Putina, a także przeprowadzenia w Rosji uczciwych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Według niezależnych obserwatorów w manifestacji wzięło udział około 15 tys. osób.

Ponad 450 osób zostało zatrzymanych, po obu stronach byli ranni. Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. lider radykalnego Frontu Lewicy Siergiej Udalcow oraz opozycyjny adwokat, bojownik z korupcją i bloger Aleksiej Nawalny. Dwóm ostatnim - jak dotąd - nie postawiono zarzutów związanych z tamtymi wydarzeniami. Byli jednak przesłuchiwani w charakterze świadków. Obaj obawiają się, że to właśnie oni w ostatecznym rachunku zostaną uznani za głównych organizatorów majowych rozruchów.

W stan oskarżenia w sprawie zajść postawiono łącznie 18 osób. Jeden z oskarżonych - Maksim Łuzianin - w listopadzie zeszłego roku został już skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności w kolonii karnej. W przypadku innego uczestnika rozruchów, którego uznano za niepoczytalnego, prokuratura wystąpiła do sądu o skierowanie na przymusowe leczenie psychiatryczne.

Śledztwo w sprawie przygotowań do organizacji w Rosji masowych rozruchów Komitet Śledczy FR wszczął w październiku ubiegłego roku po wyemitowaniu przez należącą do kontrolowanego przez państwo koncernu Gazprom telewizję NTV filmu dokumentalnego "Anatomia protestu 2". Obejmuje ono Udalcowa i kilku jego współpracowników, w tym jego asystenta Konstantina Lebiediewa i asystenta deputowanego do Dumy Państwowej z opozycyjnej Sprawiedliwej Rosji Ilji Ponomariowa, Leonida Razwozżajewa. Grozi im do pięciu lat łagru.

Autorzy filmu oskarżyli Udalcowa i jego otoczenie o przygotowywanie krwawej rewolucji w Rosji za pieniądze z zagranicy, przede wszystkim z Gruzji.

NTV pokazała m.in. fragmenty nagranej z ukrycia rozmowy Udalcowa i jego doradców z mężczyzną, którego przedstawiła jako Giwiego Targamadzego, "człowieka mającego doświadczenie w organizowaniu kolorowych rewolucji i wystąpień ulicznych", jednego z przywódców Zjednoczonego Ruchu Narodowego kierowanego przez gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego.

Udalcow kategorycznie zaprzecza, by protesty przeciwko Putinowi były finansowane z zagranicy. Nie przyznaje się także do znajomości z Targamadzem.

...

Widzicie tutaj szczt kremlwskiej bezczelnosci . Oni naprawde musza miec przetracony kregoslup . Sakaszwili jest na nich dobry . Nie robie z niego swietego ale jak prowadzic polityke wobec Kremla to on byl wzorem . Zreszta popatrzmy na Pilsudskiego . Czyz on inaczej ? Trzeba znac Rosje !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:41, 27 Lut 2013    Temat postu:

Micheil Saakaszwili: Rosja przejmuje gruziński majątek

Rosja wykupuje największe gruzińskie banki - taką informację przekazał dziennikarzom prezydent Gruzji, Micheil Saakaszwili. Saakaszwili twierdzi, że przejmowanie gruzińskiego majątku przez Rosję odbije się negatywnie na gruzińskiej gospodarce i kontaktach Tbilisi z krajami Europy Zachodniej.

Według Saakaszwilego, kilka dni temu zostały zakończone negocjacje między gruzińskim bankiem Liberti a rosyjskim bankiem państwowym Sbierbank. Prezydent ujawnił również, że rosyjski Alfa - bank jest w trakcie negocjacji z gruzińskim bankiem Ti bi si, a do kolejnych zakupów przymierza się Gazprombank.

Jednocześnie prezydent Gruzji zrezygnował z ochrony służb państwowych. Teraz będą dbać o jego bezpieczeństwo osoby cywilne. Decyzja Saakaszwilego związana jest z przejęciem nadzoru nad prezydencką ochroną przez premiera Bidzinę Iwaniszwilego, który jest politycznym oponentem prezydenta.

....

Gruzini zbudzcie sie ! Iwaniszwili oddaje was w niewole Moskwy . Tak beda wygladaly te ,,dobre stosunki z Rosjs" ze oni zagrabia wasz majatek . Ostatni dzwonek dzwoni !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:21, 05 Kwi 2013    Temat postu:

"Kommiersant" o drugiej nitce gazociągu jamalskiego


Rosyjski dziennik "Kommiersant" twierdzi, że polska firma EuRoPolGAZ i Gazprom planują w najbliższym czasie podpisać memorandum dotyczące budowy drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa o zdolności przesyłowej 15 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.

Gazeta zwraca uwagę, że to prezydent Władimir Putin polecił powrócić do "dawno zamrożonego projektu Gazpromu" . Zauważa przy tym, że "Gazprom zdziwił Polskę planami poszerzenia gazociągu Jamał-Europa".

"Kommiersant" pisze, że "aktywizacja projektów budowy gazociągów przez Gazprom zbiegła się w czasie z gwałtownym zaostrzeniem relacji z Ukrainą. Od końca ubiegłego roku strony próbują osiągnąć porozumienie o utworzeniu konsorcjum zarządzającego systemem gazociągowym Ukrainy". Obecnie te rozmowy zostały wstrzymane z inicjatywy strony rosyjskiej.

W gazecie czytamy, że polskie władze również nie wykluczają tego, iż ogłoszenie planów poszerzenia gazociągu Jamał-Europa "jest elementem targów z Ukrainą". Rosyjska gazeta podkreśla, że plany Gazpromu budowy kolejnych nowych gazociągów wprawiają w zakłopotanie inwestorów którzy nie wierzą w ich efektywność.

Analityk Michaił Korczemkin zwraca uwagę, że po realizacji wszystkich planów budowy gazociągów, moce eksportowe Gazpromu będą wynosić 400 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie przy istniejącyh kontraktach na eksport gazu w wysokości 158 miliardów metrów sześciennych.

...

Czyli Jamal2 to atak na Ukraine . Potepiamy pseudoekonomie ukrywajaca agresje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:28, 07 Cze 2013    Temat postu:

Raport: na Litwie najbardziej agresywny jest wywiad rosyjski

Najbardziej aktywnymi i agresywnymi obcymi służbami wywiadowczymi działającymi przeciwko Litwie są służby rosyjskie - napisano w opublikowanym w piątek raporcie litewskiego Departamentu Bezpieczeństwa Państwa.

Z raportu wynika, że przeciwko interesom Litwy jest też skierowana działalność niektórych służb specjalnych Białorusi.

"Celem realizowanych operacji jest pozyskiwanie tajnych informacji na temat litewskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej, sytuacji gospodarczej, realizacji strategicznych projektów energetycznych, a także wywieranie wpływu na procesy polityczne, ekonomiczne i społeczne zachodzące w kraju" - czytamy w raporcie.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne Litwy, to - według raportu - największym zagrożeniem jest zależność od rosyjskiego koncernu Gazprom - jedynego źródła dostaw gazu dla Litwy.

Jak wskazano w raporcie, Rosja szczególnie wiele uwagi poświęca litewskim działaniom skierowanym na wdrażanie trzeciego unijnego pakietu energetycznego, a także budowie w Kłajpedzie terminalu gazu skroplonego i siłowni atomowej w Wisaginii (Visaginas).

W raporcie odnotowuje się też, że szczególną uwagę rosyjskich służb bezpieczeństwa zwraca działalność pewnych litewskich parlamentarnych partii politycznych, które powstały na gruncie etnicznym. W ocenie litewskich służb bezpieczeństwa rosyjskie służby specjalne usiłują wykorzystać napięcia społeczne wewnątrz Litwy, pogłębiać waśnie między różnymi grupami etnicznymi, podtrzymywać niezadowolenie grup narodowościowych z działań litewskich władz.

Litewski Departament Bezpieczeństwa Państwa prognozuje, że rosyjski wywiad jeszcze zaktywizuje działania na Litwie, gdy ta od 1 lipca obejmie półroczne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

>>>>

Natomiast najwiekszym wrogiem Litwy jest miejscowy zont ktory wciska euro.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:43, 08 Lip 2013
PRZENIESIONY
Pią 18:59, 12 Lip 2013    Temat postu:

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili nie chce wizyt deputowanych z Rosji

Prezydent Gruzji nie chce, aby rosyjscy deputowani przyjeżdżali do jego kraju. Micheil Saakaszwili wyjaśnił, że chodzi o tych parlamentarzystów, którzy w 2008 roku głosowali za przyznaniem niepodległości Abchazji i Osetii Południowej.

Oświadczenie gruzińskiego prezydenta nie jest przypadkowe, bowiem w niedzielę w Tbilisi na meczu piłkarskim pojawili się rosyjscy deputowani. - Cieszymy się, że odwiedzają nas kibice, że przyjeżdżają do nas turyści z Rosji, ale wizyty tych deputowanych obrażają nasz kraj - oświadczył Saakaszwili.

W lutym roku 2012, zgodnie z dekretem prezydenta, Gruzja w trybie jednostronnym zniosła wizy dla Rosjan, by, jak powiedział Saakaszwili, zasygnalizować rosyjskim biznesmenom i turystom, że Gruzja chętnie ich powita. Moskwa nie odpowiedziała tym samym.

Krytycznie działania Rosji ocenia gruziński politolog Aleksander Rondeli. W jego opinii "Rosja musi sama sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce być dobrym sąsiadem".

Gruzja i Rosja zerwały kontakty dyplomatyczne po wojnie w sierpniu 2008 roku. W wyniku kilkudniowego konfliktu zbrojnego popierana przez Rosję Abchazja i Osetia Płd. ogłosiły niepodległość. Uznała ją Rosja, a poza nią jedynie Wenezuela, Nikaragua i Nauru. Reszta świata uważa obie republiki za części Gruzji.

>>>>

Nahpierw ich militarne hordy wychodza z Gruzji potem moga wjezdzac paralmentarzysci . NIE MA O CZYM ROZMAWIAC ! Sakaszwili ma znakomite wyczucie Moskwy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:27, 16 Lip 2013    Temat postu:

Gra nerwów na Dalekim Wschodzie - myśliwce Japonii i Korei Płd. kontra rosyjskie bombowce

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne niebezpiecznie zbliżyły się do granic Korei Południowej i Japonii, które w odpowiedzi poderwały swoje myśliwce w powietrze. Południowokoreańska armia mówi wprost o próbie naruszenia powietrznej strefy bezpieczeństwa, jednak Rosja twierdzi, że jej samoloty leciały nad wodami neutralnymi, zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego.

Incydent, który miał miejsce w poniedziałek, zbiegł się z wielkimi ćwiczeniami sił zbrojnych na rosyjskim Dalekim Wschodzie i w środkowej Rosji. Bierze w nich udział 160 tys. żołnierzy, ok. 1000 czołgów i pojazdów opancerzonych, 130 samolotów i helikopterów oraz 70 okrętów.

Jak podaje RIA Novosti, para bombowców strategicznych Tu-95 odbywała w ramach manewrów lot ćwiczebny nad Morzem Japońskim - najpierw w pobliżu Półwyspu Koreańskiego w kierunku Wysp Japońskich, a następnie wzdłuż tego archipelagu na północ, w kierunku Hokkaido.


REKLAMA Czytaj dalej


Według rosyjskiego ministerstwa obrony lot przebiegał nad wodami neutralnymi, zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego, które regulują wykorzystywanie międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Kreml twierdzi, że samoloty nie naruszyły granic innych państw.

Gra nerwów

Tymczasem południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap cytuje wysokiego rangą oficera sił powietrznych, który twierdzi, że rosyjskie bombowce próbowały naruszyć powietrzną strefę bezpieczeństwa Korei Południowej i zawróciły dopiero wtedy, gdy otrzymały ostrzeżenie od poderwanych w powietrze myśliwców.

Gdy Tu-95 niebezpiecznie zbliżyły się do Wysp Japońskich, zareagowały również samoloty bojowe Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony, choć Tokio przyznało, że bombowce nie naruszyły japońskiej przestrzeni powietrznej.

Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że bombowcom w czasie ich misji w sumie towarzyszyły dwa południowokoreańskie myśliwce F-15K, a także pary japońskich F-4EJ i F-15J oraz myśliwiec F-2A.

Zaognione stosunki

W lutym bieżącego roku dwa rosyjskie myśliwce miały, według władz w Tokio, naruszyć japońską przestrzeń powietrzną. Japończycy natychmiast poderwali swoje cztery samoloty bojowe, ale Rosjanie po minucie zawrócili. Moskwa wszystkiemu zaprzeczyła.

Japonia jest bardzo wyczulona na punkcie rosyjskiej aktywności wojskowej w pobliżu jej granic. Oba państwa dzieli nierozwiązany spór terytorialny o Wyspy Kurylskie na północnym Pacyfiku. Zostały one zajęte przez Rosjan w 1945 roku, ale Japonia uważa je za część swojego terytorium. Powołuje się przy tym na traktat, zawarty z Rosją w 1855 roku.

Tokio konsekwentnie domaga się zwrotu tych ziem i zawsze czyniło z tego warunek jakiegokolwiek znaczącego rozwoju stosunków, najpierw ze Związkiem Radzieckim, a po rozpadzie ZSRR - z Rosją. Próby znalezienia rozwiązania podejmowano wielokrotnie, ale zawsze kończyły się fiaskiem.

>>>>

Kreml szuka guza . I bedzie go mial !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:37, 07 Sie 2013    Temat postu:

Gruzja oskarża Rosję o łamanie rozejmu z 2008 roku

Pięć lat po prze­gra­nej woj­nie o kon­tro­lę nad Ose­tią Po­łu­dnio­wą Gru­zja oskar­ży­ła Rosję o po­gwał­ce­nie po­ro­zu­mie­nia w spra­wie za­wie­sze­nia broni.

"Rosja stale łamie swe zo­bo­wią­za­nia za­war­te w sze­ścio­punk­to­wym po­ro­zu­mie­niu o za­wie­sze­niu broni pod­pi­sa­ne­mu przez Gru­zję i Rosję pod egidą Unii Eu­ro­pej­skiej" - na­pi­sa­ło w ko­mu­ni­ka­cie gru­ziń­skie MSZ. "Za­miast wy­co­fać swoje od­dzia­ły na po­zy­cje sprzed wojny Rosja wzmoc­ni­ła swe bazy woj­sko­we, nie­le­gal­nie roz­mie­ści­ła na oku­po­wa­nym te­ry­to­rium swoje od­dzia­ły i broń ofen­syw­ną" - twier­dzi re­sort dy­plo­ma­cji.

Kon­flikt mię­dzy Rosją i Gru­zją wy­buchł w nocy z 7 na 8 sierp­nia 2008 roku. Gru­zja pod­ję­ła zbroj­ną próbę od­zy­ska­nia kon­tro­li nad Ose­tią Płd., która ode­rwa­ła się od niej w la­tach 90. i przy nie­for­mal­nym wspar­ciu Mo­skwy uzy­ska­ła fak­tycz­ną nie­za­leż­ność. FR od­po­wie­dzia­ła wpro­wa­dze­niem swych wojsk do tej re­pu­bli­ki i dalej w głąb te­ry­to­rium Gru­zji. Wojna trwa­ła pięć dni; za­koń­czy­ło ją wy­ne­go­cjo­wa­ne przez Unię Eu­ro­pej­ską za­wie­sze­nie broni.

26 sierp­nia 2008 roku Rosja uzna­ła nie­pod­le­głość Ose­tii Płd., a także dru­giej se­pa­ra­ty­stycz­nej re­pu­bli­ki na te­ry­to­rium Gru­zji - Ab­cha­zji. W ślad za Mo­skwą po­szły We­ne­zu­ela, Ni­ka­ra­gua i Nauru. Po­zo­sta­łe kraje świa­ta uzna­ją obie re­pu­bli­ki za część Gru­zji. Sama Gru­zja uważa Ose­tię Płd. i Ab­cha­zję za zie­mie oku­po­wa­ne przez FR.

>>>

Kreml lamie wszelkie umowy z Gruzja i dziwie sie jak Bidzina mogl robic propagande ze jest inaczej . |Kreml z Kaukazu trzeba wypieprzyc na zbity pysk . JUZ NIEDLUGO !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:38, 22 Sie 2013    Temat postu:

Rosyjskie firmy przygotowują się do wojny handlowej z Ukrainą

Przed­się­bior­stwa z Rosji obec­ne na Ukra­inie za­czy­na­ją już przy­go­to­wy­wać się do ro­syj­sko-ukra­iń­skiej wojny han­dlo­wej - in­for­mu­je w czwar­tek dzien­nik "Wie­do­mo­sti".

Ro­syj­ska ga­ze­ta cy­tu­je w tym kon­tek­ście do­rad­cę pre­zy­den­ta Rosji ds. go­spo­dar­czych Sier­gie­ja Gła­zje­wa, który po­przed­nie­go dnia w wy­wia­dzie dla ukra­iń­skie­go dzien­ni­ka "Wie­sti" ostrzegł, że jeśli Kijów pod­pi­sze po­ro­zu­mie­nie o sto­wa­rzy­sze­niu z Unią Eu­ro­pej­ską, to Mo­skwa może uchy­lić prze­pi­sy o wol­nym han­dlu z Ukra­iną.

Ocze­ku­je się, że pod­pi­sa­nie umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej mię­dzy Ukra­iną a UE na­stą­pi w li­sto­pa­dzie w Wil­nie, pod­czas szczy­tu Part­ner­stwa Wschod­nie­go. Po­ro­zu­mie­nie prze­wi­du­je m.​in. utwo­rze­nie stre­fy wol­ne­go han­dlu. Kon­se­kwen­cją tego bę­dzie znie­sie­nie ceł na 99 proc. to­wa­rów w ukra­iń­sko-unij­nym han­dlu.

Obec­nie taki reżim han­dlu funk­cjo­nu­je mię­dzy Ukra­iną i Rosją. Ukra­iń­skie to­wa­ry - za wy­jąt­kiem bia­łe­go cukru - wwo­żo­ne są do Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej bez cła. Jeśli stro­na ro­syj­ska wy­co­fa się z usta­leń o wol­nym han­dlu z Ukra­iną, to ukra­iń­skie to­wa­ry zo­sta­ną ob­ło­żo­ne cłem po­rów­ny­wal­nym do tego, jakie obo­wią­zu­je inne kraje na­le­żą­ce do Świa­to­wej Or­ga­ni­za­cji Han­dlu (WTO).

"Wie­do­mo­sti" pod­kre­śla­ją, że Gła­zjew za­gro­ził nie tylko wy­co­fa­niem się Rosji z wol­ne­go han­dlu z Ukra­iną, ale także re­zy­gna­cją z wielu dwu­stron­nych pro­jek­tów, w tym w ener­ge­ty­ce ato­mo­wej, prze­my­śle zbro­je­nio­wym i prze­my­śle lot­ni­czym.

Ga­ze­ta po­da­je, że w wy­pad­ku po­gor­sze­nia ro­syj­sko-ukra­iń­skich sto­sun­ków han­dlo­wych kon­cern Farm­stan­dard nie wy­klu­cza prze­nie­sie w inne miej­sce pro­duk­cji pre­pa­ra­tów wy­twa­rza­nych w ukra­iń­skich za­kła­dach Bio­lek-Farm­stan­dard. Z kolei kon­cern gór­ni­czo-hut­ni­czy Me­czel za­po­wie­dział już sprze­da­nie swo­ich za­kła­dów elek­tro­me­ta­lur­gicz­nych w Do­niec­ku.

"Wie­do­mo­sti" piszą, że w Rosji roz­po­czę­to już bu­do­wę fa­bry­ki sil­ni­ków do ro­syj­skich śmi­głow­ców TWZ-117, które do­tych­czas były wy­twa­rza­ne przez za­kła­dy Mo­tor­sicz w Za­po­ro­żu. Zda­niem przy­to­czo­ne­go przez dzien­nik ana­li­ty­ka Kon­stan­ti­na Ma­ki­jen­ki znacz­nie trud­niej­sze bę­dzie za­stą­pie­nie spro­wa­dza­nych z Ukra­iny tur­bin ga­zo­wych dla na­wod­nych okrę­tów wo­jen­nych.

Ana­li­tyk oce­nia, że pro­jek­ty zwią­za­ne z za­stę­po­wa­niem w prze­my­śle zbro­je­nio­wym ukra­iń­skie­go im­por­tu będą kosz­to­wać mi­liar­dy rubli, a ich re­ali­za­cja zaj­mie co naj­mniej 10 lat.

Kreml od dłuż­sze­go czasu pró­bu­je zmu­sić Ukra­inę do wej­ścia do Unii Cel­nej i Jed­no­li­te­go Ob­sza­ru Go­spo­dar­cze­go, dwóch struk­tur, które Rosja two­rzy z Bia­ło­ru­sią i Ka­zach­sta­nem. 1 stycz­nia 2015 roku na ich bazie ma po­wstać Eu­ra­zja­tyc­ka Unia Go­spo­dar­cza - wspól­no­ta, która w za­my­śle Krem­la bę­dzie wzo­ro­wa­na na Unii Eu­ro­pej­skiej. Rosja liczy, że przy­stą­pi do niej rów­nież Ukra­ina, ale ta kon­se­kwent­nie za­bie­ga o in­te­gra­cję z UE.

14 sierp­nia Fe­de­ral­na Służ­ba Celna Rosji za­ostrzy­ła na ty­dzień kon­tro­lę wszyst­kich to­wa­rów z Ukra­iny, co znacz­nie wy­dłu­ży­ło czas od­praw na gra­ni­cy. W Ki­jo­wie re­stryk­cje Mo­skwy uzna­no za karę za in­te­gra­cję Ukra­iny z UE. W ukra­iń­skiej sto­li­cy roz­le­gły się nawet apele o cał­ko­wi­ty boj­kot ro­syj­skich to­wa­rów na Ukra­inie.

Gła­zjew przy­znał póź­niej, że za­ostrze­nie przez stro­nę ro­syj­ską kon­tro­li to­wa­rów z Ukra­iny miało znie­chę­cić Kijów do pod­pi­sa­nia umowy o sto­wa­rzy­sze­niu z UE. Do­rad­ca Wła­di­mi­ra Pu­ti­na prze­strzegł też Ukra­inę przed tym - jak to ujął - "sa­mo­bój­czym kro­kiem".

???

Wojna z Polska wojna z Ukraina . Kreml sie rozszalal ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:26, 22 Sie 2013    Temat postu:

Japonia żąda wyjaśnień od Moskwy po incydencie z rosyjskimi bombowcami

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95 naruszyły japońską przestrzeń powietrzną, co zmusiło siły zbrojne Japonii do poderwania z ziemi czterech myśliwców; Tokio zażądało od Moskwy pilnego wyjaśnienia incydentu.

Według ministerstwa obrony Japonii rosyjskie samoloty przez niespełna dwie minuty znajdowały się w japońskiej przestrzeni powietrznej na północny zachód od wysepki Okinoshima (prefektura Fukuoka).

Japoński resort obrony poinformował, że było to pierwsze naruszenie przestrzeni powietrznej Japonii przez rosyjskie samoloty od lutego bieżącego roku. Wówczas w przestrzeń powietrzną Japonii wtargnęły dwa myśliwce.

>>>>

Z Japonia tez wojna ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:59, 03 Wrz 2013    Temat postu:

Rosja grozi Mołdawii embargiem na import wina

Rosja we wtorek zagroziła Mołdawii ponownym wprowadzeniem embarga na import mołdawskiego wina. Rosyjska służba sanitarno-epidemiologiczna Rospotriebnadzor poinformowała, że ma zastrzeżenia do jakości win sprowadzanych z Mołdawii.

- Nie wykluczamy powrotu do sytuacji z 2006 roku - oświadczył szef Rospotriebnadzoru, główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko, którego cytuje agencja Interfax.

W 2006 roku Rosja zamknęła już swój rynek dla mołdawskich win, uzasadniając to rzekomą zawartością w nich szkodliwych składników. Szacuje się, że w ciągu dwóch lat obowiązywania embarga producenci wina w Mołdawii stracili około 400 mln dolarów.

Produkcja wina jest jednym z głównych sektorów mołdawskiej gospodarki. Połowa produkcji jest eksportowana do Rosji. W 2013 roku na rosyjski rynek trafiło już ponad 24 mln litrów.

- Ostrzeżenia związane z jakością mołdawskich win, z którymi występowała strona rosyjska, zmaterializowały się zakwestionowaniem w ubiegłym tygodniu czterech partii mołdawskiej produkcji alkoholowej o łącznej objętości ponad 28 tys. litrów - przekazał Oniszczenko.

- Czynnikiem pogarszającym sytuację jest to, że władze Mołdawii uchylają się od omawiania tych problemów ze strona rosyjską. - komentuje główny lekarz sanitarny FR.

Rosja często wykorzystuje takie instrumenty, jak embargo, gdy chce osiągnąć pożądany cel w polityce zagranicznej. W wypadku Mołdawii Kremlowi chodzi o zniechęcenie jej do integracji z Unią Europejską. Mołdawia jest jednym z krajów byłego ZSRR, które podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie mają parafować umowę o stowarzyszeniu z UE.

>>>

Teraz znowu wojenka z Moldawia .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:41, 14 Wrz 2013
PRZENIESIONY
Nie 13:58, 15 Wrz 2013    Temat postu:

Rosja wypowiada konwencję TIR

Koniec uproszczonych odpraw na granicy z Federacją Rosyjską. Dziś wchodzą w życie przepisy znoszące konwencję TIR na terenie Federacji , która gwarantowała tak zwaną szybką ścieżkę odprawy dla ciężarówek przewożących towary z Unii do Rosji.

Konwencja upraszczała między innymi procedury na przejściach granicznych. Dzięki temu transport towarów był krótszy. Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek nie kryje oburzenia. Twierdzi, że Rosjanie złamali wszelkie międzynarodowe zasady i konwencje dotyczące międzynarodowego transportu.

Skutkiem decyzji mogą być dodatkowe procedury na przejściach granicznych z Rosją. Będą one dotyczyć wszystkich międzynarodowych przewoźników, w tym polskich.

Jan Buczek uważa, że za wypowiedzeniem konwencji stoją nowe władze służb celnych. Przypomniał on, że w ostatnim czasie w tamtejszej administracji celnej dokonano daleko idących zmian personalnych. Buczek obawia się, że nowi decydenci próbują podporządkować transport interesom narodowym łamiąc wcześniejsze ustalenia.

Rosjanie argumentują z kolei, że konwencja TIR nie rozwiązywała wielu problemów związanych z przewozem towarów. Dlatego konieczna była rezygnacja z konwencji.

Mimo wcześniejszych deklaracji rosyjskich, cały czas trwają negocjacje prowadzone przez organizacje międzynarodowe, między innymi Komisję Europejską, czy ONZ. Chcą one przekonać stronę rosyjską, by nadal respektowała konwencję.

Przedstawiciele Zrzeszenia apelują, by zgłaszać wszelkie incydenty na granicy rosyjskiej.

....

W koncu wojenka ze swiatem .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:05, 17 Wrz 2013    Temat postu:

Tysiące mołdawskich gastarbeiterów deportowano

Władze Rosji zaostrzyły przepisy dla mołdawskich gastarbeiterów, co spowodowało, że w ciągu kilku ostatnich tygodni z rosyjskiego terytorium deportowano tysiące z nich - poinformowała we wtorek mołdawska gazeta "Panorama".

Mołdawskie media twierdzą, że są to nowe restrykcje po wprowadzonym ostatnio przez Rosję embargu na mołdawskie wina. Chociaż oficjalną przyczyną embarga było niespełnianie kryteriów jakościowych, uznano to za akt polityczny, motywowany odrzuceniem przez władze w Kiszyniowie propozycji przystąpienia kraju do Unii Celnej tworzonej przez Rosję, Kazachstan i Białoruś.

Mołdawia zamierza parafować w Wilnie na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego umowę stowarzyszeniową z UE.

Władze położonego w południowej części Mołdawii Terytorium Autonomicznego Gagauzji poinformowały w ubiegłym tygodniu, że od początku września osoby wyjeżdżające do Rosji w celach zarobkowych są zawracane z granicy. W Federalnym Urzędzie Migracyjnym Rosji odmówiono komentarza w tej sprawie.

Mołdawia liczy 3,5 mln mieszkańców, z których około 700 tys. pracuje za granicą, przede wszystkim w Rosji. Według danych Banku Światowego przelewy pieniężne mołdawskich gastarbeiterów stanowiły w 2012 roku prawie jedną czwartą produktu krajowego brutto Mołdawii.

....

Czyli wojna z Moldawia ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:07, 21 Wrz 2013    Temat postu:

Rosja zaostrza działania wobec litewskich przewoźników

Rosja rozpoczęła dziś stosowanie wobec litewskich przewoźników nowych restrykcji - zmusza ich do transportowania ładunków od granicy litewsko-rosyjskiej do urzędu celnego pod eskortą.

Od ponad tygodnia Rosja przeprowadza też dodatkowe kontrole celne litewskich towarów. Strona rosyjska nie wyjaśniła motywów tych działań.

W ocenie litewskiej prezydent Dalii Grybauskaite działania Moskwy są odwetem za zaangażowanie Litwy, która przewodniczy Radzie UE, w realizację programu Partnerstwa Wschodniego. Jak zaznaczyła prezydent przed udaniem się na konferencję Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES), stowarzyszenia działającego na rzecz zbliżenia Ukrainy z Unią Europejską, "nie wszystkim się podoba", że kraje poradzieckie obierają kierunek europejski.

Jak poinformowało Litewskie Narodowe Zrzeszenie Przewoźników Linava, dzisiaj około 40 ciężarówek musiało się udać pod eskortą od granicy litewsko-rosyjskiej do urzędu celnego. Jedna eskorta, na przykład do Moskwy, kosztuje 900 litów (prawie 300 euro). Według obliczeń Zrzeszenia, w ciągu tygodnia litewscy przewoźnicy ponieśli już z tego tytułu straty na sumę około 10 mln euro.

We wtorek szef litewskiej dyplomacji Linas Linkeviczius zwrócił się do instytucji unijnych o pomoc w sprawie działań Rosji wobec litewskich przewoźników.

- Takie środki są nieuzasadnione, dyskryminujące i niekorzystnie wpływają na konkurencyjność systemu transportowego i wymiany handlowej nie tylko Litwy, ale też całej Unii Europejskiej - napisał w liście do KE Linkeviczius. Podkreślił, że działania te są sprzeczne z zasadami Światowej Organizacji Handlu, do której Rosja należy.

W odpowiedzi przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Wilnie oświadczyło, że "nic nie usprawiedliwia tego typu działań podjętych przez rosyjskie władze". KE oczekuje, że Rosja odstąpi od "bezpodstawnych kontroli".

Na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie Ukraina ma podpisać umowę stowarzyszeniową z UE, a Mołdawia i Gruzja mają parafować takie porozumienie. Także Armenia zakończyła negocjowanie umowy o stowarzyszeniu i wolnym handlu z UE i miała ją parafować w litewskiej stolicy, ale na początku września nieoczekiwanie ogłosiła, że przystąpi do Unii Celnej tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan.

....

Teraz wojenka z Litwa .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:52, 07 Paź 2013    Temat postu:

Rosja wprowadziła embargo na import produktów mlecznych z Litwy

Od poniedziałku Rosja oficjalnie wstrzymała import produktów mlecznych z Litwy - poinformował główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko, cytowany przez Interfax. Litwa nic o tym nie wie - twierdzi ministerstwo rolnictwa w Wilnie.

"Skierowaliśmy do kompetentnych organów odpowiednie dokumenty, których istota sprowadza się do całkowitego wstrzymanie dostępu produkcji mlecznej z Litwy na rosyjski rynek" - oświadczył Oniszczenko, kierujący także federalną służbą ds. nadzoru w sferze ochrony praw konsumentów, Rospotriebnadzor.

Wprowadzenie embarga szef Rospotriebnadzoru uzasadnił wykryciem w litewskich wyrobach mlecznych drożdży, pleśni i bakterii E. coli. Oniszczenko dodał, że służby sanitarne Rosji od dłuższego czasu wyrażały zaniepokojenie z powodu jakości produkcji mlecznej z Litwy.

Tymczasem władze w Wilnie oznajmiły w poniedziałek, że litewskie instytucje rządowe nie posiadają oficjalnej informacji o wstrzymaniu importu produktów mlecznych przez Rosję. Taka informacja na razie nie dotarła też do litewskich zakładów mleczarskich.

"Nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji. Jutro nasz minister udaje się do Moskwy, być może sytuacja wyjaśni się podczas bezpośrednich spotkań" - powiedziała agencji BNS Ramune Visockyte, rzeczniczka ministra rolnictwa Litwy Vigilijusa Jukny.

Szef litewskiej służby weterynaryjnej Jonas Milius oznajmił, że litewskie produkty mleczne w poniedziałek są wywożone do Rosji zwyczajnym trybem. Uważa on, że byłby to bezprecedensowy przypadek, gdyby Rosja wstrzymała import nie informując o tym oficjalnie.

20 września główny lekarz sanitarny FR oznajmił, że Rospotriebnadzor ma uwagi do jakości produktów mlecznych z Litwy. 28 września oświadczył, że rosyjskie służby sanitarne mają coraz więcej zastrzeżeń do litewskich wyrobów mlecznych.

2 października Rospotriebnadzor zwrócił się do Federalnej Służby Celnej (FTS) o zaostrzenie kontroli jakości produktów mlecznych z Litwy. "Jest to - w istocie rzeczy - ostatni krok przed całkowitym zakazem sprowadzania tej produkcji na rosyjski rynek" - wyjaśnił wówczas Oniszczenko.

Rosja jest jednym z kluczowych rynków dla produktów mlecznych z Litwy, gdyż prawie 85 proc. litewskiego eksportu wyrobów mlecznych przypada na FR.

Według danych litewskiego departamentu statystyki, w ciągu siedmiu miesięcy bieżącego roku Litwa wyeksportowała do Rosji 31 tys. ton produktów mlecznych na sumę 362,8 mln litów (105 mln euro).

20 września Rosja także wprowadziła nowe restrykcje wobec litewskich przewoźników samochodowych, zmuszając ich do transportowania ładunków od granicy litewsko-rosyjskiej do urzędu celnego pod eskortą. Wcześniej przez ponad tydzień strona rosyjska przeprowadzała dodatkowe kontrole celne litewskich towarów. Kreml nie wyjaśnił motywów tych działań.

Cytowany w sobotę przez radio Echo Moskwy premier Litwy Algirdas Butkeviczius ocenił, że zaostrzenie przez Rosję przepisów dotyczących importu litewskich produktów mlecznych może być związane ze sprawowaniem przez jego kraj rotacyjnego przywództwa w Unii Europejskiej i listopadowym szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, na którym Ukraina ma podpisać umowę stowarzyszeniową z UE, a Mołdawia i Gruzja - parafować takie porozumienie.

Rosja wciąż postrzega państwa członkowskie PW i byłe republiki radzieckie (Armenię, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzję, Mołdawię i Ukrainę) jako strefę swoich wpływów. Próbując zniechęcić je do odwracania się od Moskwy, blokowała część eksportu tych państw na rosyjski rynek i groziła ograniczeniem dostaw rosyjskiego gazu.

W środę szef litewskiego MSZ Linas Linkeviczius ostrzegł, że Litwa może zablokować drogowe i kolejowe połączenia Rosji z jej obwodem kaliningradzkim, jeśli Moskwa wciąż będzie naciskała na sąsiadów w sprawie ich relacji z Brukselą .

....

Dalszy ciag wojenki z Litwa .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:18, 09 Paź 2013    Temat postu:

Rosja ma zastrzeżenia do dostawców produktów mlecznych z Holandii

Wstęp­ne wy­ni­ki trwa­ją­cej obec­nie kon­tro­li do­ty­czą­cej do­staw­ców pro­duk­tów mlecz­nych z Ho­lan­dii wy­pa­dły nie­ko­rzyst­nie - po­wia­do­mił szef ro­syj­skiej Fe­de­ral­nej Służ­by Nad­zo­ru We­te­ry­na­ryj­ne­go i Fi­to­sa­ni­tar­ne­go (Ros­siel­cho­zna­dzor) Sier­giej Dan­kwert.

"Wstęp­ne wy­ni­ki au­dy­tu, który eks­per­ci ro­syj­scy będą pro­wa­dzić do 12 paź­dzier­ni­ka, są nie­za­do­wa­la­ją­ce" - po­wie­dział Dan­kwert, cy­to­wa­ny w środę przez agen­cję In­ter­fax-Ukra­ina. Jak wy­ja­śnił, kon­tro­la na razie wy­ka­za­ła ko­niecz­ność "pil­nej ak­tu­ali­za­cji listy do­staw­ców" przez ho­len­der­skie służ­by we­te­ry­na­ryj­ne.

"Służ­by we­te­ry­na­ryj­ne tego kraju pod­pi­su­ją do­ku­men­ty bez oglą­da­nia pro­duk­tów. Z dru­giej stro­ny, przy ho­len­der­skim Mi­ni­ster­stwie Go­spo­dar­ki ist­nie­ją służ­by, które ba­da­ją ja­kość mleka. Wy­cho­dzi na to, że we­te­ry­na­rze w mniej­szym stop­niu kon­tro­lu­ją mleko, a my otrzy­mu­je­my gwa­ran­cje nie od służb we­te­ry­na­ryj­nych, a od innej struk­tu­ry. Nie ro­zu­mie­my tego" - mówił szef Ros­siel­cho­zna­dzo­ru.

Jak dodał, stro­na ro­syj­ska bę­dzie teraz na­le­gać na ak­tu­ali­za­cję spisu ho­len­der­skich do­staw­ców. Obec­nie jest na niej 71 pod­mio­tów, ale - jak ostrzegł Dan­kwert - "sama chęć do­star­cza­nia pro­duk­tów do Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej nie jest pod­sta­wą do umiesz­cze­nia na li­ście". Pod­sta­wą jest "speł­nia­nie ro­syj­skich wy­mo­gów we­te­ry­na­ryj­nych i sa­ni­tar­nych" - kon­ty­nu­ował.

Od po­nie­dział­ku Rosja za­czę­ła ogra­ni­czać im­port pro­duk­tów mlecz­nych z Litwy, po­wo­łu­jąc się na za­strze­że­nia do ich ja­ko­ści i bez­pie­czeń­stwa. Licz­ni eks­per­ci uwa­ża­ją, że jest to re­ak­cja na ak­tyw­ność Wilna w unij­nym pro­gra­mie Part­ner­stwa Wschod­nie­go. Litwa pełni teraz prze­wod­nic­two w UE i pod jej au­spi­cja­mi od­bę­dzie się szczyt PW w li­sto­pa­dzie, na któ­rym ma być pod­pi­sa­na umowa sto­wa­rzy­sze­nio­wa UE-Ukra­ina.

Jed­no­cze­śnie, wy­po­wiedź Danw­ker­ta zbie­ga się z obu­rze­niem wy­ra­żo­nym przez wła­dze Rosji z po­wo­du in­cy­den­tu do­ty­czą­ce­go jej dy­plo­ma­ty w Ho­lan­dii. Radca am­ba­sa­dy w Hadze zo­stał - we­dług jego re­la­cji - za­trzy­ma­ny przez do­mnie­ma­nych po­li­cjan­tów, któ­rzy wtar­gnę­li do jego miesz­ka­nia, po­wo­łu­jąc się na skar­gi są­sia­dów, że źle trak­tu­je swe dzie­ci. Pre­zy­dent Rosji Wła­di­mir Putin za­żą­dał od Ho­lan­dii prze­pro­sin za in­cy­dent.

W sto­sun­kach ro­syj­sko-ho­len­der­skich po­ja­wi­ła się także ostat­nio spra­wa aresz­to­wa­nych w Rosji eko­lo­gów z or­ga­ni­za­cji Gre­en­pe­ace. Rząd Ho­lan­dii pod­jął dzia­ła­nia praw­ne w celu uwol­nie­nia ak­ty­wi­stów, za­trzy­ma­nych we wrze­śniu. Dzia­ła­cze - 26 ob­co­kra­jow­ców, w tym oby­wa­te­le Ho­lan­dii - pro­wa­dzi­li na Morzu Ba­rent­sa pro­test prze­ciw wy­do­by­wa­niu przez ro­syj­ski Gaz­prom ropy naf­to­wej w tym re­gio­nie.

>>>

Wojenka z Holandia ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 5 z 37

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy