Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 35, 36, 37  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:36, 05 Maj 2014    Temat postu:

Rosja zawiesza umowę o wymianie informacji wojskowych z Litwą

Rosja jed­no­stron­nie za­wie­si­ła po­ro­zu­mie­nie z Litwą, prze­wi­du­ją­ce udzie­la­nie in­for­ma­cji o si­łach zbroj­nych w ob­wo­dzie ka­li­nin­gradz­kim - po­in­for­mo­wał dzi­siaj li­tew­ski re­sort obro­ny.

Jak pisze agen­cja BNS, mi­ni­ster­stwo obro­ny Litwy otrzy­ma­ło od władz Rosji notę dy­plo­ma­tycz­ną z in­for­ma­cją, że stro­na ro­syj­ska jed­no­stron­nie za­wie­sza li­tew­sko-ro­syj­skie po­ro­zu­mie­nie z 2001 roku o do­dat­ko­wych środ­kach bu­do­wy za­ufa­nia i bez­pie­czeń­stwa.

Re­sort obro­ny w Wil­nie wska­zał, że po­ro­zu­mie­nie to prze­wi­dy­wa­ło pro­wa­dze­nie in­spek­cji woj­sko­wych oraz wy­mia­nę in­for­ma­cji o si­łach zbroj­nych, i że po stro­nie ro­syj­skiej miało ono za­sto­so­wa­nie do wojsk w Ka­li­nin­gra­dzie.

Jako for­mat przy­ję­to Trak­tat o Kon­wen­cjo­nal­nych Si­łach Zbroj­nych w Eu­ro­pie (CFE), któ­re­go stro­ną nie jest Litwa. Gdy w 2007 roku Rosja za­wie­si­ła uczest­nic­two w CFE, wstrzy­ma­ła też udo­stęp­nia­nie Li­twie in­for­ma­cji, ale in­spek­cje woj­sko­we były kon­ty­nu­owa­ne.

W oświad­cze­niu li­tew­skie­go mi­ni­ster­stwa obro­ny pod­kre­ślo­no, że Litwa wy­peł­nia­ła wszel­kie zo­bo­wią­za­nia wy­ni­ka­ją­ce z po­ro­zu­mie­nia z Rosją i nie dała Mo­skwie pre­tek­stu do ta­kie­go dzia­ła­nia.

"Takie po­su­nię­cie po­ka­zu­je nie­chęć Rosji do za­pew­nie­nia wza­jem­ne­go za­ufa­nia i może zo­stać uzna­ne za ko­lej­ne dzia­ła­nie zmie­rza­ją­ce do znisz­cze­nia wza­jem­ne­go za­ufa­nia i sys­te­mu bez­pie­czeń­stwa w Eu­ro­pie" - głosi oświad­cze­nie li­tew­skie­go re­sor­tu obro­ny.

>>>

Znow chamstwo Kremla .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:09, 30 Maj 2014    Temat postu:

Rosja zakazuje wwozu żywych świń z kolejnych pięciu krajów

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) zakazała od piątku importu żywych świń z Kanady, Meksyku, RPA, Korei Południowej i Japonii. Dzień wcześniej takie ograniczenia wprowadzono na import świń z USA.

"Rossielchoznadzor uważa za wskazane wprowadzenie tymczasowych ograniczeń na dostawy z tych krajów świń rozpłodowych i użytkowych, a także nieprzetworzonych produktów krwi wykorzystywanych do produkcji karm" - głosi oświadczenie na stronie internetowej resortu, cytowane przez portal Gazeta.ru.

Rossielchoznadzor uzasadnił w czwartek zakaz importu zwierząt z USA obawą przed epidemiczną biegunką świń. Wskazał, że sytuacja pod tym względem w USA pogarsza się i że wprowadza zakaz ze względu na znaczne dostawy świń do Rosji ze Stanów Zjednoczonych.

>>>

HEHE ! JAPONIA I KOREA MYSLALY ZE JAK PODLIZA SIE KREMLOWI EMBARGIEM NA POLSKIE MIESO TO ICH MINIE :O))) To maja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:18, 01 Lip 2014    Temat postu:

Cybernetyczny atak na firmy energetyczne, ślady prowadzą do Rosji

Systemy kontrolne setek europejskich i amerykańskich firm z branży energetycznej zostały zaatakowane z użyciem nowoczesnej broni cybernetycznej przez hakerów, najprawdopodobniej powiązanych z Rosją - informuje wtorkowy "Financial Times".

Gazeta powołuje się na ustalenia amerykańskiej firmy Symantec, zajmującej się zagadnieniami bezpieczeństwa komputerowego i dostarczającej oprogramowanie antywirusowe.

Złośliwe oprogramowanie nazwane "Energetic Bear" umożliwia hakerom monitorowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym, a także sabotowanie takich obiektów, jak turbiny wiatrowe, gazociągi i siłownie – wskazuje "FT".

Przypuszcza się, że organizacja, stojąca za tym atakiem cybernetycznym, w ciągu 18 miesięcy zainfekowała ponad 1000 systemów komputerowych w 84 krajach. "FT" zwraca uwagę, że "Energetic Bear" jest podobny do wirusa Stuxnet "stworzonego przez USA i Izrael", którego użyto do skutecznego ataku na irańskie zakłady wzbogacania uranu.

Specjaliści z firmy Symantec ustalili, że w zeszłym roku hakerzy stojący za "Energetic Bear" włamali się do komputerów trzech wiodących producentów przemysłowych systemów kontrolnych. Hakerzy (Symantec nadał im nazwę Dragonfly) wprowadzili następnie złośliwe oprogramowanie do aktualizacji oprogramowania, wysyłanych przez te firmy do klientów. Klienci, instalujący te aktualizacje, infekowali swoje systemy.

"Energetic Bear" jest najbardziej aktywny w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych, a także we Francji, we Włoszech i w Niemczech. Według firmy Symantec przypuszcza się, że hakerzy z grupy Dragonfly mają bazę w Europie Wschodniej i że są oznaki, iż jest to grupa "sponsorowana przez państwo".

"Financial Times" cytuje byłego funkcjonariusza brytyjskiego wywiadu MI6 Stuarta Poole-Robba, założyciela KCS Group zajmującej się doradztwem w sprawach bezpieczeństwa, który twierdzi, że skala i charakter tego cybernetycznego ataku wskazują, iż jest on "w jakiejś formie sankcjonowany przez rząd".

Poole-Robb uważa, że są to hakerzy z rosyjskich służb wywiadu elektronicznego.

...

Nie ma sankcji to chamstwo podskakuje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:29, 16 Lip 2014    Temat postu:

Rosja wprowadza cła na mołdawskie towary

Rosja wprowadzi cła na mołdawskie towary. Moskwa w ten sposób reaguje na podpisaną w czerwcu umowę stowarzyszeniową Mołdawii z Unią Europejską.

Rosyjskie władze już wcześniej zapowiadały, że przygotowują "zdecydowaną odpowiedź" wobec tych państw, które wymykają się z jej strefy wpływów na rzecz współpracy z Brukselą.

Jak ujął to rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, nie chodzi o odwet czy sankcje, ale o ochronę rosyjskiego rynku. Według agencji Ria Novosti, Ministerstwo Rozwoju gospodarczego przygotowało projekt rozporządzenia anulującego zerowe stawki celne dla Mołdawii. Dokument zakłada obłożenie cłem między innymi: win, mięsa, zbóż, owoców i warzyw.

Rosyjska agencja przypomina, że Mołdawia do tej pory korzystała z umów zawartych w ramach strefy wolnego handlu Wspólnoty Niepodległych Państw. Z chwilą wejścia w życie rozporządzenia, zerowe stawki celne przestaną obowiązywać. Podobne kroki Moskwa zamierza podjąć wobec Ukrainy.

....

Kolejna agresja ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:31, 24 Lip 2014    Temat postu:

Litewski generał: zagrożeniem mogą być rosyjscy "turyści", a nie czołgi

Generał Jonas Vytautas Zukas, obejmujący dowództwo nad litewskimi siłami zbrojnymi, nie sądzi, by Rosja najechała czołgami Litwę. Jego zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że rosyjscy bojownicy przyjadą jako "turyści".

- Naprawdę wątpię, by Rosja kiedykolwiek najechała nasz kraj czołgami, jak to zrobiła podczas drugiej wojny światowej - podkreślił Zukas w wywiadzie dla tygodnika "Veidas". Jego zdaniem Litwa powinna natomiast przygotować się na potencjalny kryzys, obejmujący podżeganie ludności cywilnej.

- Turyści przylecą cywilnymi samolotami. Młodzi, krótko ostrzyżeni mężczyźni, dobrze zbudowani i elegancko ubrani, nagle pojawią się bardzo licznie w Wilnie. Nie przybędą jednego dnia, lecz w ciągu kilku tygodni. A potem nagle pojawią się mundury i broń - powiedział generał.

- Jeśli dojdzie do jakichś zajść, podżegania cywilów, dystrybucji paszportów, to natychmiast potem pojawią się ludzie spoza Litwy, którzy poprzedniego dnia byli zwykłymi turystami. Musimy być na coś takiego przygotowani i mieć to na uwadze, jeśli zacznie się pojawiać kryzys - oświadczył Zukas.

...

Nie da się ukryć ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:32, 06 Sie 2014    Temat postu:

Rosja wprowadza embargo na rumuńską wołowinę

Rosja wprowadziła dziś embargo na rumuńską wołowinę. Oficjal­nie powodem są wykryte w Rumunii ogniska "choroby szalonych krów". Nieoficjalnie wiadomo, że to odpowiedź Moskwy na unij­ne sankcje.

Rosyjskie służby nadzoru fitosanitarnego wpisały na "czarną listę" rumuńskie krowy i wszelkie produkty zawierające wołowi­nę. Inspektorzy z Rossielhoznadzoru nie określili terminu, do któ­rego obowiązywać ma embargo.

Już w lutym Moskwa ogłosiła embargo na wieprzowinę ze wszyst­kich krajów Unii Europejskiej. Od kilku dni obowiązuje zakaz im­portu warzyw i owoców z Polski. Rosyjskie retorsje na unijne sankcje dotknęły też producentów z Ukrainy, Gruzji i Mołdawii.

Eksperci Rossielhoznadzoru twierdzą, że ich działania nie mają nic wspólnego z polityką. Jednak innego zdania są niezależni ko­mentatorzy, którzy przypominają że rosyjski odwet za sankcje od­czują też amerykańskie firmy, w tym restauracje szybkiej obsłu­gi, producenci kurczaków i napojów gazowanych.

...

W końcu na Rumunię wprowadzili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:01, 14 Sie 2014    Temat postu:

Rosja prowokuje Japonię - przeprowadza ćwiczenia wojskowe na spornych Wyspach Kurylskich

Od początku ukraińskiego kryzysu Rosja pręży militarne muskuły regularnie organizując wielkie manewry w pobliżu swych zachodnich rubieży. Teraz Kreml demonstruje siłę po przeciwległej stronie granic, przeprowadzając ćwiczenia wojskowe na Wyspach Kurylskich. Nie ulega wątpliwości, że jest to prowokacja wymierzona w Japonię, która rości sobie prawo do części tego archipelagu.

Jak podaje Reuters, powołując się na rosyjskie agencje, w ćwiczeniach udział bierze 1000 żołnierzy i ponad 100 jednostek sprzętu wojskowego, w tym śmigłowce transportowo-szturmowe Mi-8AMTSz. To jedna z najnowszych modernizacji klasycznego radzieckiego śmigłowca Mi-8, nosząca wymowną nazwę "Terminator". Maszyny te dopiero od niedawna wchodzą do uzbrojenia rosyjskiej armii.

Szkopuł w tym, że Wyspy Kurylskie, a dokładnie ich południowa część, są od końca II wojny światowej przedmiotem sporu między Moskwą i Tokio. Dotyczy on wysp leżących najbliżej japońskiej wyspy Hokkaido - Iturup, Kunaszyr, Szykotan oraz grupy wysepek Habomai. Rosja nazywa je Kurylami Południowymi, a Japonia - Terytoriami Północnymi. ZSRR zajął je w 1945 roku, przyłączywszy się do wojny z Japonią.

Kurylski konflikt

Japońsko-rosyjski konflikt o archipelag w rzeczywistości swymi korzeniami sięga końca XVIII wieku, gdy Japończycy zajęli Kunaszyr i Iturup. W 1855 roku oba państwa podpisały układ, który przyznawał Rosji wszystkie wyspy leżące na północ od Iturup. Jednak już 20 lat później Moskwa odstąpiła Tokio cały archipelag w zamian za pełną władzę nad Sachalinem, którego później połowę utraciła w wyniku wojny z Japonią w 1905 roku.

W sierpniu 1945 roku Związek Radziecki wywiązując się z postanowień konferencji jałtańskiej przystąpił do wojny z Japonią i zajął całość Wysp Kurylskich. Od tego momentu sprawa przynależności archipelagu skomplikowała się jeszcze bardziej.

W 1951 roku Japonia w traktacie pokojowym z San Francisco podpisanym z USA i 48 innymi państwami, ale nie z ZSRR, teoretycznie zrzekła się praw do Wysp Kurylskich. Problem stanowi jednak interpretacja tego, co wchodzi w skład archipelagu. Zdaniem Tokio do Kuryli nie zaliczają się wspomniane Iturup, Kunaszyr, Szykotan i Habomai, dlatego nazywają je Terytoriami Północnymi. W ich roszczeniach są wspierani przez USA, które oficjalnie uznają te tereny za terytoria japońskie pod okupacją wojskową Rosji.

Co ciekawe, Kreml był gotów oddać Japończykom dwie z czterech spornych wysp, jednak Tokio nigdy nie przyjęło oferty, domagając się zwrotu całości spornego obszaru. Przez konflikt o Kuryle obie strony nigdy nie podpisały po II wojnie światowej formalnego traktatu pokojowego.

Agresywna postawa Rosji

Oba państwa co jakiś czas dolewają oliwy do ognia sporu. W 2009 roku parlament japoński przyjął uchwałę nazywającą Terytorium Północne "integralną częścią Japonii". Z kolei rok później ówczesny prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew jako pierwszy przywódca państwa rosyjskiego dokonał demonstracyjnej wizyty na spornym terytorium. Spotkało się to z ostrą reakcją Japonii, która czasowo odwołała swojego ambasadora z Moskwy.

Podobnie gniewne reakcje Japończyków wywołały rosyjskie plany remilitaryzacji Wysp Kurylskich. Ostatni raz Moskwa sygnalizowała takie kroki kilka miesięcy temu, zapowiadając budowę infrastruktury wojskowej na wyspach Iturup i Kunashir, nazywając je prowokacyjnie "wschodnią forpocztą Rosji".

Ostatnie rosyjskie ćwiczenia wojskowe na Kurylach są kolejną odsłoną tego zawiłego konfliktu i wpisują się w zauważalną w ostatnich latach coraz agresywniejszą postawę Kremla na Dalekim Wschodzie. Widać to choćby po lawinowym wzroście lotów rosyjskich bombowców strategicznych w pobliżu japońskiej granicy. W 2013 roku japońskie siły powietrzne odnotowały prawie o połowę więcej takich incydentów niż rok wcześniej.

Zemsta za sankcje

Jak podaje Reuters, japońskie ministerstwo spraw zagranicznych sprawdza, czy rosyjskie manewry odbywają się również na wyspach, które Tokio uznaje za swoje terytorium. - Jeśli przeprowadzają ćwiczenia wojskowe na Terytoriach Północnych, to w świetle stanowiska Japonii wobec tych wysp nie możemy tego w żaden sposób zaakceptować. Już poinformowaliśmy stronę rosyjską o naszym stanowisku i zażądaliśmy wyjaśnień - powiedział przedstawiciel resortu.

Działań Kremla trudno nie wiązać z kolejnymi japońskimi sankcjami nałożonymi na Rosję. Tokio wprowadziło restrykcje głównie pod wpływem USA, swojego największego sojusznika, choć i tak są one o wiele łagodniejsze niż te nałożone przez Zachód. Japoński premier Shinzo Abe od początku czynił wszystko, by umocnić stosunki z Rosją - jednym z głównych dostawców gazu ma Wyspy Japońskie. Kryzys ukraiński postawił jego dotychczasową politykę pod dużym znakiem zapytania.

Niemniej Moskwa jeszcze przed ogłoszeniem sankcji krytykowała Tokio za - jak to określiła - "niezdolność do prowadzenia niezależnej polityki bez stosowania się do linii Waszyngtonu".

...

Trzeba chinom wybić zęby .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:53, 22 Sie 2014    Temat postu:

Rosja wprowadziła sankcje wizowe wobec grupy obywateli Japonii

Rosja za­bro­ni­ła wjaz­du na swoje te­ry­to­rium gru­pie oby­wa­te­li Ja­po­nii - po­in­for­mo­wa­ło w pią­tek Mi­ni­ster­stwo Spraw Za­gra­nicz­nych Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej, wy­ja­śnia­jąc, że krok ten sta­no­wi od­po­wiedź na sank­cje wi­zo­we Tokio wobec grupy oby­wa­te­li FR.

MSZ Rosji nie po­da­ło na­zwisk Ja­poń­czy­ków, któ­rym za­ka­za­no wjaz­du. Po­da­ło je­dy­nie, że ich listę ja­poń­skie­mu am­ba­sa­do­ro­wi w Mo­skwie Ti­ka­hi­to Ha­ra­dzie w pią­tek wrę­czył ro­syj­ski wi­ce­mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Igor Mor­gu­łow.

W marcu Ja­po­nia po­tę­pi­ła za­anek­to­wa­nie Krymu przez Rosję, a pod ko­niec kwiet­nia ogło­si­ła swoje pierw­sze sank­cje wobec Mo­skwy, które po­le­ga­ły m.​in. na wy­da­niu za­ka­zu wi­zo­we­go wobec 23 osób - oby­wa­te­li Rosji. Za­wie­szo­no też nie­któ­re roz­mo­wy dwu­stron­ne na linii To­kio-Mo­skwa.

Na po­cząt­ku sierp­nia wła­dze w Tokio za­twier­dzi­ły nowe sank­cje wobec osób za­mie­sza­nych w za­anek­to­wa­nie Krymu i de­sta­bi­li­zo­wa­nie Ukra­iny. Na li­ście zna­la­zło się 40 osób, a także dwie firmy dzia­ła­ją­ce na Pół­wy­spie Krym­skim.

Wśród osób, któ­rym w ra­mach sank­cji mają zo­stać za­mro­żo­ne po­ten­cjal­ne ak­ty­wa w ja­poń­skich ban­kach, zna­leź­li się m.​in. zbie­gły do Rosji były pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz i wy­zna­czo­ny przez Mo­skwę pre­mier Krymu Sier­giej Ak­sjo­now, a także przy­wód­cy sa­mo­zwań­czej Do­niec­kiej Re­pu­bli­ki Lu­do­wej, oby­wa­te­le FR Igor Strieł­kow (Gir­kin) i Alek­sandr Bo­ro­daj.

Nowe sank­cje jesz­cze przed ogło­sze­niem zo­sta­ły na­zwa­ne przez Mo­skwę "nie­przy­ja­znym i nie­prze­my­śla­nym aktem, opar­tym na cał­ko­wi­cie błęd­nej oce­nie tego, co dzie­je się na Ukra­inie".

Ja­po­nia nie zo­sta­ła ob­ję­ta za­ka­zem im­por­tu żyw­no­ści wpro­wa­dzo­nym przez Rosję 7 sierp­nia w od­po­wie­dzi na sank­cje za­sto­so­wa­ne wobec niej przez Za­chód w związ­ku z rolą Mo­skwy w kon­flik­cie na Ukra­inie.

>>>>

Sami sie zniszcza wojna z calym swiatem ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:09, 23 Sie 2014    Temat postu:

Dwa rosyjskie bombowce Tu-95 przechwycone przez Holandię

Dwa rosyjskie bombowce Tu-95 zostały przechwycone przez holenderskie myśliwce. Jak podało ministerstwo obrony Holandii, lotnictwo tego kraju musiało wczoraj interweniować dwukrotnie.

Rosyjskie samoloty wojskowe przyleciały z północy w towarzystwie dwóch duńskich samolotów F-16.

Przechwycone przez holenderską flotę zostały eskortowane aż do brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Bombowce następnie zawróciły, zmierzając ponownie w kierunku Holandii, po czym udały się na północ.

Ministerstwo Obrony w Hadze podkreśliło w oświadczeniu, że jednym z zadań holenderskich sił powietrznych "jest odpowiednia reakcja na jakiekolwiek naruszenie holenderskiej przestrzeni powietrznej i dlatego dwa myśliwce F16 - należące do Sił Szybkiego Reagowania - są zawsze gotowe do startu, by zapewnić bezpieczeństwo kraju".

Incydenty z udziałem rosyjskich samolotów zdarzały się w Europie już wcześniej. Ostatni raz do podobnej sytuacji doszło pod koniec kwietnia.

...

Nie ma sankcji to robią się bezczelni .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:04, 29 Sie 2014    Temat postu:

Finlandia oskarżyła Rosję o trzecie naruszenie przestrzeni powietrznej

Finlandia oskarżyła Rosję o trzecie w ciągu tygodnia naruszenie jej przestrzeni powietrznej, zapowiadając jednocześnie, że zażą­da wyjaśnień w sprawie tego incydentu, który minister obrony określił jako będące nie do przyjęcia wtargnięcie.

Finlandia zarządziła alarmowy start swych myśliwców w celu zi­dentyfikowania podejrzanego o wtargnięcie samolotu. Jak oficjal­nie podała, był to samolot państwowy - co może oznaczać zarów­no maszynę wojskową, jak też pełniącą służbę policyjną bądź celną.

- Zadeklarujemy, że z naszego punktu widzenia jest to całkowicie nie do przyjęcia - powiedział minister obrony Carl Haglund cyto­wany przez stronę internetową dziennika "Helsingin Sanomat". Według niego częstotliwość incydentów wskazuje, że naruszenia fińskiej przestrzeni powietrznej były zamierzone.

Finlandia twierdzi, że podobnych wtargnięć rosyjskie samoloty dokonały w sobotę i poniedziałek, ale według fińskiej straży gra­nicznej incydent był jawnym naruszeniem.

- Bardzo trudno uważać to za zbieg okoliczności. Niestety w obli­czu braku konkretnych wyjaśnień wydaje się, że mogło to być w jakimś stopniu zamierzone - zaznaczył Haglund.

...

Bydlaki bezczelnieja bo nie ma sankcji .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:12, 08 Wrz 2014    Temat postu:

Litwa ostrzega poborowych z lat 1990-91 r. przed wyjazdem do Rosji

Litewskie służby bezpieczeństwa zaapelowały o niewyjeżdżanie do Rosji tych obywateli, którzy po ogłoszeniu przez Litwę niepod­ległości, odmówili w latach 1990-1991 służby w wojsku radziec­kim, gdyż w Rosji grozi im niebezpieczeństwo.

Odradza się też wyjazdy na Białoruś i innych państw niebędą­cych członkami UE i NATO.

Według Departamentu Bezpieczeństwa Litwy, rosyjskie organa ścigania wznawiają poszukiwanie obywateli Litwy, którzy po 11 marca 1990 roku, kiedy Litwa ogłosiła swą niepodległość, uciekli z wojska radzieckiego lub odmówili w nim służby.

Prokuratura Generalna Litwy potwierdziła, że Rosja zwróciła się o pomoc prawną w sprawie obywatela Litwy, który odmówił służ­by w wojsku radzieckim. Rzeczniczka Prokuratury Vilma Mażo­ne poinformowała, że prośba Rosji nie zostanie spełniona. - Takie działania w Rosji są uznawane za przestępcze, natomiast na Litwie – nie - powiedziała Mażone.

...

Rosja to obecnie morze łajna . Nie pochodzenie dotykaj nie handluj . Zarabianie na handlu z nimi staje się grzechem bo zakrawa na współudział . Ogrodzie murem i czekać na implozję tego szamba .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:49, 16 Wrz 2014    Temat postu:

Breedlove: w Mołdawii Rosja stosuje elementy wojny hybrydowej

Naczelny dowódca sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove po­wiedział wczoraj, że wiele wskazuje na to, że Rosja stosuje w Moł­dawii elementy strategii wojny hybrydowej. Przypomniał, że dzię­ki takim działaniom udało się Moskwie oderwać Krym od Ukra­iny.

- Chodzi o "zielonych ludzików", których obserwowaliśmy na Kry­mie, widzieliśmy realizację tej strategii na wschodzie Ukrainy. Za­czynamy dostrzegać to zjawisko w Mołdawii i w Naddniestrzu - powiedział generał Breedlove podczas poniedziałkowej dyskusji w Radzie Atlantyckiej - założonym w 1961 roku think tanku zaj­mującym się m.​in. promowaniem stosunków międzynarodo­wych w obrębie wspólnoty euroatlantyckiej.

Naczelny dowódca NATO w Europie powiedział, że Sojusz wie już, w jaki sposób Rosja prowadzi wojnę hybrydową. Dlatego na­leży opracować strategię powstrzymywania takich działań - pod­kreślił Breedlove.

Jednocześnie przypomniał, że NATO musi wypracować także me­tody postępowania i ewentualnej pomocy dla państw, które nie są członkami Sojuszu.

- Na razie NATO nie ma określonej strategii postępowania w pań­stwach znajdujących się poza jej strukturami i niebędących człon­kami Federacji Rosyjskiej - dodał.

Mołdawia ma do tej pory nierozwiązany konflikt w prorosyjskim Naddniestrzu. Jest to autonomiczny region, który praktycznie ode­rwał się od tego kraju w latach 90. i jest kontrolowany przez Rosję. Mołdawia obawia się, że może mieć takie problemy z rosyj­ską mniejszością, jakie ma teraz Ukraina, gdzie na wschodzie kraju dochodzi do regularnych walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

...

Paczcie państwo ciule z NATO wreszcie podobno zrozumiały w co gra Moskwa .... Ciężko było pojąć udało ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:31, 19 Wrz 2014    Temat postu:

Rosyjskie samoloty bojowe naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji

Szwedzkie władze poinformowały, że dwa rosyjskie samoloty bojowe naruszyły w tym tygodniu przestrzeń powietrzną Szwecji. Rząd w Sztokholmie uznał to za "poważne naruszenie" i zaprotestował wobec ambasadora Rosji.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że od czasu zaanektowania w marcu ukraińskiego Krymu przez Rosję, także kraje nordyckie z coraz większą nieufnością patrzą na ambicje militarne Moskwy.

Szwedzkie MSZ poinformowało, że dwa rosyjskie samoloty bojowe wleciały w przestrzeń powietrzną Szwecji w środę, w rejonie na południe od bałtyckiej wyspy Olandia. Reuters pisze, że wiadomość ta podsyci zapewne debatę na temat umocnienia obronności Szwecji. Ustępujący centroprawicowy rząd tego kraju informował wiosną, że planuje zwiększenie wydatków na obronność, w związku z obawami, jakie budzą działania Rosji.

Socjaldemokraci, którzy zapewne będą przewodzić nowemu rządowi Szwecji, również deklarują zamiar umocnienia obronności kraju.

>>>

Daltego trzeba ich zdusic aby miec spokoj ROZBESTWILISCIE ICH !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:01, 25 Wrz 2014    Temat postu:

"FT": znacząco wzrosła liczba rosyjskich prowokacji lotniczych w regionie bałtyckim

Państwa bałtyckie doświadczają dramatycznego nasilenia prowo­kacyjnych działań lotnictwa wojskowego Rosji, co wzmaga napię­cie w tym regionie, nękanym już obawami przed rozszerzaniem się politycznych wpływów Moskwy - poinformował dziś "Finan­cial Times".

Według brytyjskiego dziennika strzegące przestrzeni powietrznej państw bałtyckich myśliwce NATO startowały w bieżącym roku w trybie alarmowym z powodu zagrożenia granicy Litwy 68 razy, a zatem znacznie częściej niż kiedykolwiek od ponad 10 lat. Łotwa odnotowała 150 "bliskich incydentów" czyli przypadków nadlatywania i ryzykanckiego manewrowania rosyjskich samo­lotów. Estonia podaje, że jej przestrzeń powietrzna została w bie­żącym roku naruszona przez rosyjskie samoloty pięć razy, pod­czas gdy przez poprzednie 8 lat łącznie siedem razy.

W bieżącym roku doszło już do pięciu wtargnięć w przestrzeń po­wietrzną Finlandii, co wcześniej zdarzało się corocznie przecięt­nie dwa razy. Kiedy 17 września dwa taktyczne bombowce Su-24 przeleciały nad szwedzką wyspą Olandia, minister spraw zagra­nicznych Szwecji Carl Bildt określił to mianem "najpoważniejsze­go naruszenia przestrzeni powietrznej" od czasu, gdy przed ośmioma laty objął stanowisko szefa dyplomacji.

Rosyjskie awanturnictwo powietrzne jest skierowane głównie przeciwko państwom bałtyckim, ale jego nasilanie się ma zasięg szerszy i dotyczy także innych krajów NATO, w tym Kanady, USA, Holandii, Rumunii i Wielkiej Brytanii - zaznacza "Financial Times".

17 września dwa myśliwce F-22 sił powietrznych USA poderwa­no w trybie alarmowym dla przechwycenia u wybrzeży Alaski sześciu rosyjskich samolotów wojskowych: dwóch myśliwców MiG-31, dwóch maszyn tankowania powietrznego Ił-78 i dwóch bombowców strategicznych Tu-95. Następnego dnia dwa kana­dyjskie myśliwce CF-18 wystartowały na spotkanie z dwoma bom­bowcami Tu-95 nad arktycznym Morzem Beauforta. Incydenty te zbiegły się w czasie z wizytami prezydenta Ukrainy Petra Poro­szenki w Waszyngtonie i Ottawie.

19 września dwa brytyjskie myśliwce Typhoon wysłano z bazy Lossiemouth w Szkocji do przechwycenia dwóch samolotów Tu-95, zbliżających się do północnej rubieży strefy obrony po­wietrznej NATO.

Jak pisze "FT", w wielu przypadkach nie dochodziło do przekra­czania przez rosyjskie samoloty przebiegającej 12 mil morskich od wybrzeża granicy przestrzeni powietrznej państw NATO, ale ograniczano się do wlatywania w strefę identyfikacji obrony po­wietrznej, gdzie ruch obcych samolotów jest także objęty kontro­lą.

W typowych przypadkach rosyjskie maszyny wyłączały w tej stre­fie nadajniki kodu identyfikacyjnego i zmieniały standardowy plan lotu czy też w ogóle go nie przedstawiały, co czyniło je nie­widocznymi dla cywilnych systemów kontroli ruchu lotniczego.

...

To jest kraj zbojecki terrorystyczny .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:15, 03 Paź 2014    Temat postu:

Rosja zakazała wjazdu szefowi łotewskiego Biura Ochrony Konstytucji

Rosja za­ka­za­ła wjaz­du na swoje te­ry­to­rium Ja­ni­so­wi Ma­izi­ti­so­wi, sze­fo­wi ło­tew­skie­go Biura Ochro­ny Kon­sty­tu­cji (SAB) - po­in­for­mo­wa­ła agen­cja BNS, po­wo­łu­jąc się na sa­me­go za­in­te­re­so­wa­ne­go. Zakaz ten objął także dwie inne osoby.

Ło­tew­ski MSZ uważa, że jest to odwet za zakaz wjaz­du na Łotwę trój­ki ar­ty­stów z Rosji.

We­dług agen­cji Ma­izi­tis, były pro­ku­ra­tor ge­ne­ral­ny kraju, który jest od­po­wie­dzial­ny za służ­by wy­wia­du i kontr­wy­wia­du, po­wie­dział, że umiesz­cze­nie jego na­zwi­ska na tzw. czar­nej li­ście nie utrud­ni mi wy­ko­ny­wa­nia obo­wiąz­ków służ­bo­wych.

BNS po­in­for­mo­wa­ła też, że zakaz wjaz­du do Rosji do­ty­czy rów­nież człon­ka ło­tew­skie­go par­la­men­tu An­drej­sa Ju­din­sa, Ro­sja­ni­na z po­cho­dze­nia i zna­ne­go ło­tew­skie­go re­ży­se­ra i ak­to­ra Alvi­sa Her­ma­ni­sa.

We­dług pre­mier Łotwy La­im­do­ty Strau­ju­my "włą­cze­nie na listę Ma­izi­ti­sa, Her­ma­ni­sa i et­nicz­ne­go Ro­sja­ni­na Ju­din­sa ozna­cza, że ich opi­nia o woj­nie i agre­sji na Ukra­inie zo­sta­ła usły­sza­na". Do­da­ła, że trud­no jest zro­zu­mieć mo­ty­wy dzia­ła­nia Rosji.

- To są różni lu­dzie - szef Biura Ochro­ny Kon­sty­tu­cji, re­ży­ser i de­pu­to­wa­ny - po­wie­dzia­ła.

Z kolei Ju­dins po­wie­dział agen­cji BNS, że nie otrzy­mał in­for­ma­cji o tym, że zna­lazł się na ro­syj­skiej czar­nej li­ście. Dodał, że nie jeź­dzi zbyt czę­sto do Rosji i sy­tu­acja ta nie bę­dzie dla niego pro­ble­mem. Wy­ra­ził jed­no­cze­śnie zdzi­wie­nie de­cy­zją Ro­sjan.

- Nie zro­bi­łem ni­cze­go, co spo­wo­do­wa­ły na­ło­że­nie na mnie sank­cji. To nie ma sensu - po­wie­dział.

Rzecz­nik ło­tew­skie­go MSZ Kar­lis Eihen­baums tłu­ma­czył, że jest to praw­do­po­dob­nie odwet za wy­da­nie w lipcu za­ka­zu wjaz­du na Łotwę trzem gwiaz­dom ro­syj­skiej es­tra­dy. Na czar­nej li­ście ło­tew­skie­go MSZ zna­leź­li się wtedy Oleg Ga­zma­now, wy­róż­nio­ny ty­tu­łem Lu­do­wy Ar­ty­sta Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej, Josif Kob­zon, znany pio­sen­karz, który jest de­pu­to­wa­nym do Dumy Pań­stwo­wej Rosji, i Ałła Pier­fi­ło­wa, znana jako Wa­le­ri­ja.

Cała trój­ka miała uczest­ni­czyć w in­spi­ro­wa­nym fe­sti­wa­lem Eu­ro­wi­zji kon­kur­sie "Nowa fala" w bał­tyc­kim ku­ror­cie Jur­ma­ła, który przy­cią­ga ty­sią­ce wiel­bi­cie­li mu­zy­ki i wy­ko­naw­ców z kra­jów Wspól­no­ty Nie­pod­le­głych Państw.

MSZ Łotwy tłu­ma­czy­ło, że ro­syj­scy wy­ko­naw­cy es­tra­do­wi "agre­syw­nie" po­par­li za­ję­cie Krymu przez Rosję. Mi­ni­ster tego re­sor­tu Ed­gars Rin­ke­viczs mówił wtedy, że "lu­dzie, któ­rzy roz­po­wszech­nia­ją pe­wien ro­dzaj opi­nii, nie są mile wi­dzia­ni w kraju człon­kow­skim Unii Eu­ro­pej­skiej".

>>>

Jest jawny akt agresji w swietle sytuacji miedzynarodowej ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 7 z 37

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy