Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:25, 16 Wrz 2012    Temat postu:

Rosyjska publicystka: Rosja może zaatakować Gruzję.

Rosyjska publicystka Julia Łatynina ostrzega, że jej kraj może zaatakować Gruzję. Moskwa miałaby jako pretekst wykorzystać najbliższe wybory parlamentarne, które w Gruzji zaplanowano na 1 października.

Dziennikarka rozgłośni "Echo Moskwy" twierdzi, że rosyjski prezydent Władimir Putin wspiera gruzińskich opozycjonistów: byłą przewodnicząca parlamentu - Nino Burdżanadze i miliardera związanego z Rosją - Bidzinę Iwaniszwilego. Ci mieliby po wyborach wyprowadzić swoich zwolenników na ulice ogłaszając, że wyniki głosowania zostały sfałszowane. Wtedy na pomoc skrzywdzonym braciom Gruzinom mogłaby przyjść Rosja.

Gruziński politolog profesor Aleksandr Rondeli uważa taki scenariusz za mało wiarygodny. Ekspert przypomina jednak, że partia Iwaniszwilego - "Gruzińskie marzenie" - skupiła niemal wszystkich przeciwników Micheila Saakaszwilego. - Ci wszyscy, którym nie podoba się Saakaszwili i jego prozachodnia polityka, przeszli na stronę Iwaniszwilego. Liczą na pieniądze i szybkie zwycięstwo partii "Gruzińskie marzenie", którą złośliwi nazywają "Rosyjskim marzeniem".

Według najnowszych sondaży w październikowych wyborach parlamentarnych opozycja może liczyć na nieco ponad 25 proc. głosów. Natomiast partia władzy na ponad 40 proc.

>>>>

Pop prostu Kreml straszy Sakaszwilego wspierajac ta partie ,,Krelowskie marzenie'' wiec puszcza takie pomruki a raczej smrody...
Mam nadzieje ze Gruzinie nie beda spelniac ,,Kremlowskich marzen''...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:09, 17 Wrz 2012    Temat postu:

W Rosji rozpoczęły się manewry wojskowe Kaukaz-2012

Z udziałem 8 tys. żołnierzy, 200 pojazdów bojowych, 100 systemów artyleryjskich i rakietowych, a także 10 okrętów wojennych w Kraju Krasnodarskim, na południu Rosji, rozpoczęły się manewry wojskowe Kaukaz-2012.

Ćwiczeniami, które potrwają do 22 września, dowodzi szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Nikołaj Makarow. Służba prasowa Kremla zapowiedziała w niedzielę, że wśród ich obserwatorów będzie prezydent Rosji Władimir Putin.

Szczegóły manewrów nie są znane. Podano tylko, że odbędą się one na czterech poligonach Południowego Okręgu Wojskowego - Prudboj, Kapustin Jar, Aszułuk i Rajewski - oraz że ćwiczone będzie wykonywanie zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa południowo-zachodniego regionu Rosji.

Z doniesień mediów w Rosji wiadomo, że w manewrach będą uczestniczyć okręty Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej, w tym krążownik rakietowy "Moskwa", oraz że na poligonie Kapustin Jar z powietrza zrzucona zostanie 7. dywizja desantowo-szturmowa, elitarna jednostka szkolona do walk w górach.

Wiadomo również, że testowane będą m.in. lądowe pociski balistyczne krótkiego zasięgu na mobilnej platformie samochodowej Iskander-M, pociski manewrujące odpalane z lądu i morza, a także rakietowe systemy obrony wybrzeża K-300 Bastion i Bał.

W ubiegłym tygodniu sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wytknął Moskwie, że ta oficjalnie nie poinformowała Sojuszu Północnoatlantyckiego o celach i scenariuszu manewrów.

Cytowany przez dziennik "Kommiersant" p.o. stałego przedstawiciela FR przy NATO Nikołaj Korczunow zapewnił, że ćwiczenia nie są wymierzone przeciwko sojuszowi lub jakiejkolwiek trzeciej stronie.

Rosyjski dyplomata zaprzeczył też, że manewry mają na celu wywarcie presji na Gruzję lub że są wręcz elementem przygotowań do wojny z tym krajem. Obawy takie wyrażają władze w Tbilisi, które przypominają, że w 2008 roku po podobnych ćwiczeniach armii rosyjskiej Gruzja okazała się wciągnięta w wojnę z Rosją, w wyniku której straciła Osetię Południową i Abchazję, tj. 20 proc. swojego terytorium.

>>>>

To prowokacja przedwyborcza aby wesprzec ,,Kremlowska nadzieje'' ... Potepiamy hitleryzacje polityki przez Putina...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:40, 18 Wrz 2012    Temat postu:

Tajemnicze manewry rosyjskiej armii

Ro­syj­scy dzien­ni­ka­rze na­zy­wa­ją "ta­jem­ni­czy­mi" ma­new­ry woj­sko­we Kau­kaz 2012. Ćwi­cze­nia roz­po­czę­ły się w po­nie­dzia­łek, w Kraju Kra­sno­dar­skim, a do dziś nie wia­do­mo jakie są ich głów­ne za­da­nia. Nie­za­leż­ni eks­per­ci wy­su­wa­ją trzy hi­po­te­zy: woj­sko­we za­bez­pie­cze­nie zi­mo­wych igrzysk Soczi 2014, udział w ewen­tu­al­nej woj­nie z Ira­nem i za­bez­pie­cze­nie gra­nic przed ewen­tu­al­nym kon­flik­tem zbroj­nym z Gru­zją.

Ten ostat­ni wa­riant jest naj­ob­szer­niej ko­men­to­wa­ny za­rów­no w Rosji, jak i w Gru­zji. Tbi­li­si su­ge­ru­je, że w ten spo­sób Mo­skwa chce zde­sta­bi­li­zo­wać sy­tu­ację w re­gio­nie przed za­po­wie­dzia­ny­mi na 1 paź­dzier­ni­ka wy­bo­ra­mi par­la­men­tar­ny­mi w Gru­zji. Dzien­ni­ka­rze "Nie­za­wi­si­mej Ga­zie­ty" zwra­ca­ją uwagę, że w ma­new­rach Kau­kaz 2012 biorą rów­nież udział od­dzia­ły sta­cjo­nu­ją­ce w ro­syj­skich ba­zach na te­re­nach spor­nych re­pu­blik: Ab­cha­zji i Ose­tii Po­łu­dnio­wej.

O wzro­ście na­pię­cia w tym re­jo­nie mówią także miesz­kań­cy nad­gra­nicz­nych wsi. Radio Svo­bo­da ujaw­ni­ło rów­nież, że ro­syj­scy ko­man­do­si biorą udział w ćwi­cze­niach wojsk Or­ga­ni­za­cji Ukła­du o Bez­pie­czeń­stwie Zbio­ro­wym, które roz­po­czę­ły się na po­li­go­nach Ar­me­nii. Roz­gło­śnia za­sta­na­wia się - jak oni tam do­tar­li, skoro niebo nad Gru­zją i Azer­bej­dża­nem jest za­mknię­te dla ro­syj­skiej armii.

>>>>

A coz w tym ,,tajemniczego'' ???? Zastraszanie Gruzji ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:48, 19 Wrz 2012    Temat postu:

Gruzja: demonstracja po emisji nagrania o znęcaniu się nad więźniami.

Kilkaset osób wyszło w nocy z wtorku na środę na ulice stolicy Gruzji Tbilisi w reakcji na wyemitowanie wieczorem przez opozycyjne stacje telewizyjne nagrania wideo pokazującego przypadki znęcania się nad więźniami w stołecznym zakładzie karnym.

Rząd twierdzi, że doszło do prowokacji politycznej przed wyznaczonymi na 1 października wyborami parlamentarnymi.

Setki protestujących zablokowały ruch w centrum miasta po tym, jak dwie stacje telewizyjne wyemitowały kadry nagrane ukrytą kamerą pokazujące strażników więziennych dopuszczających się przemocy wobec osadzonych.

Gruzińskie MSW poinformowało, że trzech funkcjonariuszy więziennych zostało już aresztowanych. Według resortu jeden z osadzonych, powiązany z przywódcą opozycji i miliarderem Bidziną Iwaniszwilim, zapłacił funkcjonariuszom za zaaranżowanie i sfilmowanie sytuacji znęcania się nad więźniami. Iwaniszwili temu zaprzecza.

W związku ze sprawą w środę ze stanowiska ustąpiła minister ds. penitencjarnych Chatuna Kalmachelidze. Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapowiedział, że wszyscy winni nadużyć zostaną ukarani.

>>>>

Takie rzeczy sa i w USA wiec nie jest to dowod na to ze w Gruzji dzieja sie potwornosci . Ale tu sie kroi jakas prowokacja ! ZA PIENIADZE UDAWALI SADYZM . I to sie ujawnia pare dni przed wyborami ... ZNAMY TAKIE NUMERY I Z POLSKI > Nie damy sie nabrac ! Gruzini uwazajcie na Kremlowskie marzenia !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:47, 25 Wrz 2012    Temat postu:

Gruzja: rząd oskarża opozycję o próbę pogrążenia go przed wyborami

Wła­dze Gru­zji oskar­ży­ły par­tię opo­zy­cyj­ną o próbę prze­ku­pie­nia po­li­cjan­tów. Mieli oni pu­blicz­nie podać się do dy­mi­sji w związ­ku z nie­daw­nym skan­da­lem z tor­tu­ro­wa­niem więź­niów i w ten spo­sób do­dat­ko­wo zwięk­szyć pre­sję na rząd na kilka dni przed wy­bo­ra­mi.

Mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych po­in­for­mo­wa­ło w po­nie­dzia­łek, że za­trzy­ma­no czte­rech po­dej­rza­nych, po­wią­za­nych z opo­zy­cyj­ną par­tią Gru­ziń­skie Ma­rze­nie. Ugru­po­wa­nie to, za­ło­żo­ne przez mi­liar­de­ra Bi­dzi­nę Iwa­nisz­wi­le­go, jest naj­po­waż­niej­szym ry­wa­lem par­tii pre­zy­den­ta Mi­che­ila Sa­akasz­wi­le­go w wy­bo­rach par­la­men­tar­nych roz­pi­sa­nych na 1 paź­dzier­ni­ka.

We­dług re­sor­tu opo­zy­cyj­ne ugru­po­wa­nie miało prze­ku­pić po­li­cjan­tów, by ci zło­ży­li dy­mi­sję w pro­te­ście prze­ciw skan­da­lo­wi, który zo­stał ujaw­nio­ny w ubie­głym ty­go­dniu przez sta­cje te­le­wi­zyj­ne na­le­żą­ce do Iwa­nisz­wi­le­go. Na­gra­nie za­wie­ra­ło dra­stycz­ne sceny znę­ca­nia się straż­ni­ków nad więź­nia­mi w za­kła­dzie kar­nym w Tbi­li­si.

Opo­zy­cja od­rzu­ci­ła oskar­że­nia rządu jako "kłam­li­wą pro­wo­ka­cję".

"Kłam­stwa i prze­moc to naj­więk­sza broń rządu Sa­akasz­wi­le­go w walce z po­li­tycz­ny­mi prze­ciw­ni­ka­mi i na­ro­dem gru­ziń­skim. Kres tej po­li­ty­ce prze­mo­cy na­dej­dzie 1 paź­dzier­ni­ka" - na­pi­sa­ło w oświad­cze­niu Gru­ziń­skie Ma­rze­nie.

Sa­akasz­wi­li oba­wia się, że skan­dal ze znę­ca­niem się nad więź­nia­mi może za­szko­dzić jego par­tii. Oskar­żył Iwa­nisz­wi­le­go, że na­le­żą­ce do niego sta­cje te­le­wi­zyj­ne ce­lo­wo nada­ły dra­stycz­ne na­gra­nie tuż przed wy­bo­ra­mi, by ob­ni­żyć no­to­wa­nia rządu.

Jeśli par­tia Iwa­nisz­wi­le­go wygra paź­dzier­ni­ko­we wy­bo­ry, on sam zo­sta­nie pre­mie­rem i z po­cząt­kiem 2013 roku, gdy końca do­bie­gnie druga i ostat­nia ka­den­cja Sa­akasz­wi­le­go jako pre­zy­den­ta, sta­nie się po­li­tycz­nym przy­wód­cą kraju.

Obec­ny szef pań­stwa sta­rał się zmi­ni­ma­li­zo­wać szko­dy dla jego par­tii wy­ni­kłe z opu­bli­ko­wa­nia skan­da­lu - zwol­nił mi­ni­stra spraw we­wnętrz­nych Bacho Acha­la­ię oraz mi­ni­ster ds. pe­ni­ten­cjar­nych Cha­tu­nę Kal­ma­che­li­dze, a także wy­mie­nił cały per­so­nel w fe­ral­nym za­kła­dzie kar­nym. Mimo to od środy trwa­ją de­mon­stra­cje, któ­rych uczest­ni­cy do­ma­ga­ją się uka­ra­nia wszyst­kich win­nych.

W po­nie­dzia­łek stu­den­ci w Tbi­li­si żą­da­li po­sta­wie­nia przed sądem Acha­lai oraz dy­mi­sji mi­ni­stra spra­wie­dli­wo­ści.

>>>

Tak jest ! To specjanie nakrecona prowokacja te manewry Kremla a jednoczesnie ,,protesty''... Toporne prymitywne latwe do rozszyfrowania ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:44, 29 Wrz 2012    Temat postu:

Strzelanina na granicy Gruzji. Prowokacja Rosji?

Na spornej granicy Gruzji z separatystyczną Osetią Południową doszło do strzelaniny. Informuje o tym rozgłośnia "Echo Kaukazu". Według stacji radiowej, separatyści zatrzymali uzbrojonego funkcjonariusza gruzińskiego MSZ, gdy ten wraz z kolegami ostrzeliwał południowoosetyjski posterunek graniczny.

Przedstawiciele KGB w Cchinwali twierdzą, że to jeden z elementów prowokacji ze strony Tbilisi, związany z koncentracją gruzińskich wojsk w pobliżu spornych granic. Oficjalnie gruzińskie MSW nie komentuje tych informacji.

W poniedziałek w Gruzji odbędą się wybory parlamentarne. Tbilisi od kilku tygodni ostrzega przed prowokacjami ze strony Rosji, które mogłyby zdestabilizować sytuację na granicach z Abchazją i Osetią Południową.

>>>>>

Niewatpliwie prowokacja . Tylko czyja ? Wybory osiagaja apogeum to i nerwy napiete jak postronki ... Oczywiscie to tylko zabiegi wyborcze bez zadnych konsekwencji . Po wyborach znikna ... az do nastepnej okazji ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:58, 30 Wrz 2012    Temat postu:

Gruzja znów w strachu. Rosyjskie wojska czekają na granicy

W przeddzień wyborów parlamentarnych w Gruzji, władze tego kraju ostrzegają przed prowokacjami ze strony Rosji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w specjalnie wydanym oświadczeniu zwraca uwagę na dużą koncentrację rosyjskich wojsk na granicach z separatystycznymi regionami Osetii Południowej i Abchazji.

W trakcie kampanii wyborczej rządząca partia Zjednoczony Ruch Narodowy oskarżała opozycję o przyjmowanie pieniędzy z Rosji. Sugerowano nawet, że liderzy opozycji zamierzają po przegranych wyborach poprosić Moskwę o pomoc w obaleniu prezydenta Micheila Saakaszwilego.

Wczoraj, manifestacje poparcia zorganizowali zarówno zwolennicy prezydenta Micheila Saakaszwilego, jak i jego głównego rywala - miliardera Bidziny Iwaniszwilego. Tysiące sympatyków Saakaszwilego zgromadziły się w Batumi nad Morzem Czarnym, wielu z nich wymachiwało flagami państwowymi, skandując: "Misza!", "Misza!".

- Przyjaciele, potrzebujemy waszej pomocy, by nikt nie mógł powstrzymać cudu, jakiego dokonujemy wszyscy w Gruzji - powiedział owacyjnie oklaskiwany Saakszwili.

W Tbilisi dziesiątki tysięcy, wg agencji Reuters, a według Associated Press 100 tysięcy stronników miliardera Bidziny Iwaniszwilego zebrały się w centrum miasta ze sztandarami Gruzińskiego Marzenia - głównej koalicji opozycyjnej. Uczestnicy manifestacji skandowali: "Gruzja!", Gruzja!".

Iwaniszwili powiedział swym zwolennikom, że obecny rząd nie może stać na czele Gruzji. - Ten system musi upaść (...), jego godziny są policzone. Już wygraliśmy, lecz musi to zostać potwierdzone 1 października - oświadczył gruziński miliarder.

Według stronników Saakaszwilego wybory w liczącej 4,5 mln mieszkańców Gruzji mogą określić, czy kraj pozostanie sojusznikiem NATO, czy zbliży się do Rosji. Zarzucają Iwaniszwilemu, który dorobił się majątku głównie w Rosji, że jest jej marionetką, czemu miliarder zaprzecza.

Partia Saakaszwilego i opozycja mobilizują, jak pisze AFP, siły przed poniedziałkowym głosowaniem, w którym rządzący Zjednoczony Ruch Narodowy (ZRN), mający 119 mandatów w 150-miejscowym ustępującym parlamencie, może znaleźć się w kłopotach za sprawą ujawnionych przed tygodniem doniesień o torturowaniu więźniów w zakładzie karnym.

Poniedziałkowe wybory są postrzegane, jak pisze agencja Associated Press, jako sprawdzian przywiązania do demokracji prezydenta Saakaszwilego, który próbuje przestawić dawną republikę radziecką na tory integracji z Unią Europejską i NATO.

>>>>

Czyli istnieje plan ze jakby ,,Kremlowska nadzieja'' nie wygrala to maja jej pomoc czolgi radzieckie ,,wygrac''...
Widzicie jaka jest sytuacja . W tej sytuacji nie wymagamy od Gruzi demokracji bo to niemozliwe w takich warunkach . Najwazniejsze aby byla silna i niepodlegla a demokracja bedzie jak rezim Kremla upadnie . JUZ NIEDLUGO :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:36, 03 Paź 2012    Temat postu:

Rosja ma nadzieję, że Gruzja znormalizuje stosunki z sąsiadami

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło nadzieję, że rezultaty wyborów parlamentarnych w Gruzji pozwolą temu krajowi przystąpić do normalizacji stosunków z sąsiadami, co Moskwa powitałaby z zadowoleniem.

- Jest oczywiste, że społeczeństwo gruzińskie opowiedziało się za zmianami - oświadczył rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz.

- Mamy nadzieję, że w ostatecznym rachunku pozwolą one Gruzji przystąpić do normalizacji, budowy konstruktywnych i opartych na szacunku stosunków z sąsiadami. W Rosji zostałoby to przyjęte z zadowoleniem - dodał Łukaszewicz.

Rzecznik zaznaczył, że w Moskwie "z uwagą śledzono przygotowania i przebieg wyborów" w Gruzji. - Odbieramy ich wyniki jako wystawioną przez wyborców ocenę sytuacji społeczno-politycznej, stanu demokracji i praw człowieka w tym kraju, a także polityki obecnego kierownictwa gruzińskiego w sprawach bezpieczeństwa na Południowym Kaukazie - oznajmił.

Miedwiediew apeluje od dialog

Poprzedniego dnia premier FR Dmitrij Miedwiediew w imieniu kierowanej przez siebie partii Jedna Rosja zadeklarował już gotowość do dialogu z różnymi siłami politycznymi w Gruzji na temat przyszłości stosunków rosyjsko-gruzińskich.

- Jedna Rosja jako główna siła polityczna w FR gotowa jest do dialogu na temat przyszłości stosunków rosyjsko-gruzińskich. Jedna Rosja zawsze utrzymywała kontakty z różnymi siłami politycznymi Gruzji - oświadczył Miedwiediew, komentując wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w tym kraju. Według szefa rządu Rosji "napływające z Gruzji informacje o rezultatach wyborów świadczą o tym, że ludność tego kraju chce zmian".

- Jeśli te wyniki się potwierdzą, to polityczny krajobraz Gruzji będzie bardziej różnorodny. Można to tylko witać z zadowoleniem, gdyż prawdopodobnie będzie to oznaczać, że w parlamencie pojawią się bardziej konstruktywne i odpowiedzialne siły - powiedział Miedwiediew.

Kreml nie komentuje wyborów

Kreml na razie wstrzymuje się z komentarzem. - Poczekajmy na oficjalne wyniki - oznajmił we wtorek Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina.

Natomiast przewodnicząca Rady Federacji, izby wyższej parlamentu Rosji, Walentina Matwijenko oświadczyła, że wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w Gruzji dają nadzieję na poprawę stosunków rosyjsko-gruzińskich.

Wstępne niepełne rezultaty poniedziałkowych wyborów w Gruzji wskazują, że wygrała je opozycyjna koalicja Gruzińskie Marzenie, którą kieruje miliarder Bidzina Iwaniszwili. Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili uznał już porażkę swojego Zjednoczonego Ruchu Narodowego i zapowiedział przejście partii do opozycji. Saakaszwili zadeklarował zarazem, że uszanuje wolę wyborców i że - jako głowa państwa - pomoże wygranym w formowaniu rządu.

Moskwa i Tbilisi nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od czasu kilkudniowej wojny o Osetię Południową w sierpniu 2008 roku. Po wojnie Rosja uznała niepodległość tej zbuntowanej prowincji Gruzji i drugiego jej separatystycznego regionu - Abchazji. Kreml odmawia jakichkolwiek kontaktów z Saakaszwilim, którego obarcza odpowiedzialnością za sprowokowanie tamtego konfliktu i uważa za zbrodniarza wojennego.

>>>>

To wy ,,znormalizujcie stosunki'' . Skoro rzadzi ,,Marzenie Kremla'' to oddajcie Osetie i Abchazje ktora ukradliscie aby pomoc swoim !
Oni za ,,normalne stosunki'' uwazaja zaprowadzenie tam sowieckiej mafii...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:39, 03 Paź 2012    Temat postu:

Iwaniszwili: naprawa relacji Gruzji z Rosją jednym z priorytetów

Naprawa stosunków z Rosją jest jednym z naszych głównych celów i będziemy starać się to osiągnąć w każdy sposób - powiedział w wywiadzie dla telewizji CNN Bidzina Iwaniszwili, lider koalicji Gruzińskie Marzenie, która wygrała wybory parlamentarne w Gruzji.

- Musimy przywrócić normalne stosunki z Rosją. Najpierw stosunki handlowe i kulturalne, a w przyszłości musimy powrócić do tych przyjaznych relacji, które mieliśmy z Rosją w przeszłości. To nie jest coś, co będzie łatwe, ani co stanie się szybko - zaznaczył Iwaniszwili.

>>>>

Acha . Powrot do ,,wspanialej'' przeszlosci ? Czyli Gruzja kolonia Kremla . Swoboda dzialan sowieckiej mafii i droga Armenii Abchazji Osetii . Czyli rzady KGB z miejcowymi kolaborantami i emigracja milionow do Rosji za chlebem ... TO JA DZIEKUJE ZA ,,NORMALNE'' STOSUNKI . Normalne to sa TERAZ ! Normalne stosunki z bandytami to WOJENNE ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:42, 03 Paź 2012    Temat postu:

Rosyjska prasa po wyborach w Gruzji: poprawa relacji między Moskwą i Tbilisi nie będzie łatwa

Komentując wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w Gruzji, prasa w Moskwie ostrzega, że zapowiedziana przez przywódcę zwycięskiej opozycji, miliardera Bidzinę Iwaniszwilego poprawa stosunków z Rosją nie będzie łatwa.

"Jest wątpliwe, by zwycięstwo Gruzińskiego Marzenia radykalnie poprawiło relacje Gruzji z Rosją" - konstatuje dziennik "Wiedomosti" i wyjaśnia: "Odmówiwszy kontaktów z władzami w Tbilisi, Moskwa nie próbowała nawiązać ich z opozycją. A liderzy tej ostatniej, mówiąc o konieczności normalizacji stosunków dwustronnych, jednocześnie podkreślali, że nie zamierzają rezygnować z integracji z Zachodem".

Gazeta zauważa też, że "rezygnacja z przywrócenia integralności terytorialnej Gruzji oraz odzyskania Abchazji i Osetii Południowej postawi krzyżyk na karierze każdego polityka gruzińskiego".

"Saakaszwili jeszcze nie przegrał bitwy o władzę"

Zdaniem "Wiedomosti" "rychłe odejście Micheila Saakaszwilego z urzędu prezydenta umożliwi wznowienie normalnych relacji gospodarczych między Rosją i Gruzją, a także nawiązanie współpracy w walce z rebeliantami, zagrażającymi bezpieczeństwu obu krajów".

Dziennik wyraża też pogląd, że Saakaszwili "poniósł porażkę w boju, ale nie przegrał bitwy o władzę". "W ciągu ośmiu lat prezydentury stał się doświadczonym fighterem politycznym, odpornym na ciosy i potrafiącym odwracać poważne porażki na swoją korzyść, jak miało to miejsce po sierpniu 2008 roku".

"Teraz wiele zależeć będzie od tego, jak będzie przebiegać współpraca i rywalizacja stronników oraz oponentów Saakaszwilego w parlamencie i za jego murami, a także od stosunków wewnątrz elit" - oceniają "Wiedomosti".

"Iwaniszwilemu i jego zwolennikom trudno będzie zrealizować swoje obietnice poprawy życia paternalistycznie nastawionych wyborców w warunkach, gdy władza wykonawcza pozostanie w rękach ich przeciwników. W łonie zwartej obecnie opozycji mogą zacząć się spory o przywództwo i wkład w zwycięstwo, które będzie umiejętnie podgrzewać prezydent i jego otoczenie" - wskazuje gazeta.

>>>>

Respekt Kremla dla Sakaszwilego JEST WIELKI . Naprawde ! Nikogo tak nie szanuja na swiecie . Widzicie za co ! JESZCZE NIE PRZEGRAL ...
Istotnie tu Kreml sie nie myli . Z takim jak on nigdzie sie nie spotkali . Od czasow Regana ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:05, 03 Paź 2012    Temat postu:

Gruzja: Iwaniszwili chce dymisji Saakaszwilego

Lider ko­ali­cji Gru­ziń­skie Ma­rze­nie, która wy­gra­ła po­nie­dział­ko­we wy­bo­ry par­la­men­tar­ne, Bi­dzi­na Iwa­nisz­wi­li za­żą­dał, aby pre­zy­dent Gru­zji Mi­che­il Sa­akasz­wi­li podał się do dy­mi­sji. Ko­ali­cja po­ko­na­ła w wy­bo­rach pre­zy­denc­ki Zjed­no­czo­ny Ruch Na­ro­do­wy.

Ka­den­cja obec­ne­go pre­zy­den­ta Gru­zji upły­wa na wio­snę 2013 roku. Po uzna­niu po­raż­ki swo­je­go ugru­po­wa­nia Sa­akasz­wi­li po­wie­dział, że jako szef pań­stwa obie­cu­je zwy­cięz­com wy­bo­rów pomoc w utwo­rze­niu no­we­go rządu.

Mó­wiąc o prio­ry­te­tach po­li­ty­ki za­gra­nicz­nej Iwa­nisz­wi­li wska­zał, że Gru­zja po­win­na po­lep­szyć swe sto­sun­ki - obec­nie bar­dzo złe - z Rosją, a także przy­stą­pić do NATO.

"Jeśli py­ta­cie mnie: "Ame­ry­ka, czy Rosja", to od­po­wia­dam, że Gru­zja po­trze­bu­je do­brych sto­sun­ków z całym świa­tem" - pod­kre­ślił. "Po­win­ni­śmy znor­ma­li­zo­wać nasze sto­sun­ki z Rosją, a nasza stra­te­gia ma­ją­ca na celu człon­ko­stwo w NATO po­zo­sta­je nie­zmien­na" - za­de­kla­ro­wał szef ko­ali­cji Gru­ziń­skie Ma­rze­nie, który praw­do­po­dob­nie zo­sta­nie pre­mie­rem.

Rosja i Gru­zja nie utrzy­mu­ją sto­sun­ków dy­plo­ma­tycz­nych od czasu kil­ku­dnio­wej wojny o Ose­tię Po­łu­dnio­wą w sierp­niu 2008 roku. Po woj­nie Rosja uzna­ła nie­pod­le­głość tej zbun­to­wa­nej pro­win­cji Gru­zji i dru­gie­go jej se­pa­ra­ty­stycz­ne­go re­gio­nu - Ab­cha­zji.

Iwa­nisz­wi­li za­po­wie­dział na wtor­ko­wej kon­fe­ren­cji pra­so­wej, że funk­cjo­na­riu­sze pań­stwo­wi, któ­rzy zła­ma­li prawo w cza­sie ka­den­cji od­cho­dzą­ce­go rządu Gru­zji, zo­sta­ną po­sta­wie­ni przed sądem. "Nie bę­dzie ści­ga­nia daw­nych urzęd­ni­ków pań­stwo­wych z wy­jąt­kiem tych, któ­rzy po­peł­ni­li prze­stęp­stwa" - pod­kre­ślił.

>>>>

Niestety jak widac Sakaszwili uznal ich . ALE NIE ONI JEGO . Aby to nie byly pierwsze i jedyne wybory demokratyczne na wiele lat . Do wiosny nie moga poczekac pare miesiecy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:31, 04 Paź 2012    Temat postu:

Przemysław Henzel
Niepokojące informacje z Gruzji. Początek alarmu

Z Gru­zji do­cho­dzą bar­dzo nie­po­ko­ją­ce in­for­ma­cje. Dzia­ła­cze Gru­ziń­skie­go Ma­rze­nia wy­wie­ra­ją pre­sję i na­ci­ski na człon­ków ko­mi­sji pra­cu­ją­cych przy po­twier­dza­niu wy­ni­ków wy­bo­rów w okrę­gach jed­no­man­da­to­wych.

We­dług źró­deł gru­ziń­skich, z ta­ki­mi nie­pra­wi­dło­wo­ścia­mi mamy do czy­nie­nia w co naj­mniej 11 okrę­gach więk­szo­ścio­wych (Ter­jo­la, Am­bro­lau­ri, Ku­ta­isi, Mar­tvi­li, Zug­di­di, Si­gh­na­ghi, Mar­neu­li, Te­trit­ska­ro, Tsal­ka, Kha­shu­ri i Bol­ni­si).

W tym okrę­gach nie­du­żą licz­bą gło­sów, we­dług do­stęp­nych wy­ni­ków z ko­mi­sji ob­wo­do­wych, wy­gra­li kan­dy­da­ci pre­zy­denc­kie­go Zjed­no­czo­ne­go Ruchu Na­ro­do­we­go.

- Mamy in­for­ma­cję, że człon­ko­wie ko­mi­sji są róż­ny­mi me­to­da­mi przy­mu­sza­ni do nie­po­twier­dza­nia tych ko­rzyst­nych dla kan­dy­da­tów par­tii rzą­dzą­cej wy­ni­ków w wy­bra­nych okrę­gach więk­szo­ścio­wych. Nie­po­koi prze­kaz, że dzia­ła­cze Gru­ziń­skie­go Ma­rze­nia tłum­nie gro­ma­dzą się wokół sie­dzib tych ko­mi­sji, grożą i za­stra­sza­ją ich człon­ków. Nie­ste­ty wy­glą­da to na za­pla­no­wa­ną akcję – in­for­mu­je Onet poseł PO Mi­chał Szczer­ba, wi­ce­prze­wod­ni­czą­cy Grupy Par­la­men­tar­nej Pol­sko-Gru­ziń­skiej.

W tej spra­wie alar­mi­stycz­ne oświad­cze­nie wy­da­li ob­ser­wa­to­rzy Par­la­men­tu Eu­ro­pej­skie­go, szef ob­ser­wa­to­rów Zgro­ma­dze­nia Par­la­men­tar­ne­go NATO i am­ba­sa­dor UE w Gru­zji.

O spra­wie po­in­for­mo­wał dziś na kon­fe­ren­cji pra­so­wej prze­wod­ni­czą­cy gru­ziń­skiej Cen­tral­nej Ko­mi­sji Wy­bor­czej, wska­zu­jąc że takie na­gan­ne prak­ty­ki wy­stę­pu­ją aż w 19 ob­wo­do­wych ko­mi­sjach wy­bor­czych, w któ­rych wy­wie­ra­na na człon­ków ko­mi­sji jest pre­sja i unie­moż­li­wia się za­koń­cze­nie pracy okrę­go­wych ko­mi­sji wy­bor­czych.

- Do­cho­dzą nas sy­gna­ły, że jest to - nie­ste­ty bar­dzo praw­do­po­dob­ne - ce­lo­we i nie­zgod­ne z pra­wem dzia­ła­nie, które ma na celu do­pro­wa­dzić do zmia­ny wy­ni­ku wy­bo­rów, w któ­rych Gru­zi­ni swo­bod­nie wy­ra­zi­li swoją wolę i za­pew­nić ko­ali­cji 3/5 gło­sów w par­la­men­cie, co umoż­li­wia zmia­nę kon­sty­tu­cji - mówi poseł Mi­chał Szczer­ba w roz­mo­wie z One­tem.

W Gru­zji obec­nie mamy słabą po­zy­cja ustro­jo­wą szefa rządu, a więk­szość kom­pe­ten­cji m.​in. w za­kre­sie po­li­ty­ki za­gra­nicz­nej i bez­pie­czeń­stwa po­sia­da pre­zy­dent. Zmie­ni się to jed­nak po wej­ściu w życie no­we­li­za­cji kon­sty­tu­cji, która ma na celu ogra­ni­cze­nie do­tych­cza­so­wych kom­pe­ten­cji pre­zy­den­ta na rzecz rządu i par­la­men­tu.

No­we­li­za­cja jest zgod­na z za­le­ce­nia­mi Ko­mi­sji We­nec­kiej – or­ga­nu do­rad­cze­go Rady Eu­ro­py. Nowe prze­pi­sy za­czną obo­wią­zy­wać od dnia 1 grud­nia 2013 r.

Szczer­ba oce­nia, że przez naj­bliż­szy rok przed obec­nym pre­zy­den­tem i pre­mie­rem bę­dzie trud­na i pełna na­pięć ko­abi­ta­cja, która jed­nak bę­dzie wy­mu­sza­ła współ­pra­cę.

- Naj­wy­raź­niej po­li­ty­cy opo­zy­cji, któ­rzy szli do wy­bo­rów z ha­słem de­mo­kra­ty­za­cji Gru­zji, pró­bu­ją teraz drogi na skró­ty, trze­ba wy­raź­nie po­wie­dzieć: nie może być na to zgody spo­łecz­no­ści mię­dzy­na­ro­do­wej – do­da­je.

Na ob­sza­rze b. ZSRR uczci­we wy­bo­ry po­zo­sta­ją bo­wiem nadal rzad­kim wy­jąt­kiem, mimo wielu na­pięć, emo­cji i nawet nie­któ­rych nie­pra­wi­dło­wo­ści po obu stro­nach, wy­bo­ry uzna­ne zo­sta­ły za wolne i uczci­we.

Poseł PO pod­kre­śla, że UE i Pol­ska po­win­ny być "ży­wot­nie za­in­te­re­so­wa­ne" kon­ty­nu­acją pro­za­chod­niej trans­for­ma­cji Gru­zji po­przez współ­pra­cę z obec­nym pre­zy­den­tem, jak i nowym rzą­dem.

Szczer­ba za­zna­czył, że UE i Pol­ska muszą utrzy­mać atrak­cyj­ną ofer­tę dla Tbi­li­si – wspar­cia po­li­tycz­ne­go, go­spo­dar­cze­go i eks­perc­kie­go, która po­twier­dzi, że przy­szłość Gru­zji zwią­za­na jest ze świa­tem za­chod­nim, z dru­giej zaś stro­ny na­le­ży sto­so­wać "za­sa­dę wa­run­ko­wo­ści, uza­leż­nia­jąc pomoc od rze­czy­wi­stych po­stę­pów w re­for­mach we­wnętrz­nych".

Mi­chał Szczer­ba jest wi­ce­prze­wod­ni­czą­cym Grupy Par­la­men­tar­nej Pol­sko-Gru­ziń­skiej, człon­kiem Ko­mi­sji Spraw Za­gra­nicz­nych i au­to­rem re­zo­lu­cji Zgro­ma­dze­nia Par­la­men­tar­ne­go OBWE nt. sy­tu­acji w Gru­zji.

>>>>

Jeszcze nie wygrali A JUZ FALSZUJA !!!
W ogole jest to podejrzane . Mieliby dostac 67 % glosow ???
Obawiam sie ze wybory trzeba bedzie w takim razie powtorzyc . Jesli demokracja to demokracja ... Widzicie jaki bedzie system jak oni wygraja. WLADZY DOBROWOLNIE TO JUZ NIE ODDADZA !!! Taka ,,demokracja'' zapanuje...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:26, 05 Paź 2012    Temat postu:

Gruzińskie Marzenie: integracja jest naszym celem

Koalicja Gruzińskie Marzenie, która według niepełnych wyników wygrała poniedziałkowe wybory parlamentarne, zapewniła, że europejska integracja Gruzji pozostaje dla niej głównym celem - podała agencja RIA Nowosti.

Była to reakcja na wypowiedź prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, który zapowiedział, że zamierza zabiegać o powrót Gruzji do Wspólnoty Niepodległych Państw.

- Europejska integracja Gruzji pozostaje naszym głównym, niezmiennym i jednym z najważniejszych celów w obecnej chwili, a wypowiedź prezydenta Białorusi była niepoważna i absurdalna - oświadczyła rzeczniczka Gruzińskiego Marzenia Maja Pandżikidze.

Dodała, że ta kwestia nie była omawiana na spotkaniach przedstawicieli koalicji, gdyż "nie jest ona warta uwagi ani komentarzy".

Łukaszenka powiedział w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Mir: sądzę, że w przyszłym roku szczyt WNP zbierze się najprawdopodobniej w Mińsku. Dlatego będę na wszelkie sposoby starać się o powrót Gruzji do WNP, to będzie moja funkcja, jeśli szczyt odbędzie się w Mińsku. Jego wypowiedź na ten temat zacytowała w czwartek państwowa agencja białoruska BiełTA.

- Dla gruzińskich polityków nie jest to duże obciążenie. Jestem przekonany, że gdyby wygrała partia (obecnego prezydenta) Micheila Saakaszwilego, byłby on członkiem Wspólnoty Niepodległych Państw w przyszłym roku. W tym kierunku Białoruś będzie działać. Nie powinniśmy utracić Gruzji - powiedział białoruski prezydent.

Wstępne niepełne rezultaty poniedziałkowych wyborów parlamentarnych w Gruzji wskazują, że wygrała je opozycyjna koalicja Gruzińskie Marzenie kierowana przez miliardera Bidzinę Iwaniszwilego, który deklaruje, że jednym z jego głównych celów jest naprawa stosunków z Rosją.

Moskwa i Tbilisi nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od czasu kilkudniowej wojny o Osetię Południową w sierpniu 2008 roku. Po wojnie Rosja uznała niepodległość tej zbuntowanej prowincji Gruzji i drugiego jej separatystycznego regionu - Abchazji. Kreml odmawia jakichkolwiek kontaktów z Saakaszwilim, którego obarcza odpowiedzialnością za sprowokowanie tamtego konfliktu i uważa za zbrodniarza wojennego.

Wspólnota Niepodległych Państw miała złagodzić skutki rozpadu ZSRR, promując współpracę w sferze handlu, bezpieczeństwa i podróżowania na obszarze poradzieckim. Należy do niej obecnie 11 państw: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan.

Gruzja dołączyła do tej organizacji jako ostatni kraj, w 1993 roku, ale ogłosiła wystąpienie w 2008 roku, po wojnie z Rosją o Osetię Południową.

>>>>

Zobaczymy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:39, 08 Paź 2012    Temat postu:

Bidzina Iwaniszwili ogłosił skład rządu, którym chce kierować.

Bidzina Iwaniszwili, miliarder, którego partia Gruzińskie Marzenie wygrała wybory parlamentarne, wymienił na konferencji prasowej skład nowego rządu, w którym sam chce zająć stanowisko premiera. Proponowany skład musi zostać zatwierdzony przez parlament.

Na stanowisko ministra obrony Iwaniszwili zaproponował Iraklego Alasanię, który był w 2004 roku wiceministrem obrony, a w latach 2006-2008 ambasadorem Gruzji w ONZ. Alasania ma być wicepremierem.

Wicepremierem ma też zostać były zawodnik AC Milan Kacha Kaładze, uważany za najlepszego piłkarza w historii Gruzji. Jemu ma zostać powierzony resort rozwoju regionalnego i infrastruktury.

Jako szefową resortu spraw zagranicznych Iwaniszwili wymienił Maję Pandżikidze, która była ambasadorem Gruzji w Niemczech, a następnie w Holandii. Ministrem spraw wewnętrznych miałby zostać Irakli Garibaszwili, który przez wiele kierował utworzoną przez Iwaniszwilego fundacją "Cartu".

Na stanowisko przewodniczącego parlamentu Gruzińskie Marzenie wysunie kandydaturę Dawida Usupaszwilego - lidera Republikańskiej Partii Gruzji w koalicji Gruzińskie Marzenie.

Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu przewidziano na 20-21 października. Deputowani rozpatrzą sprawę zatwierdzenia przewodniczącego parlamentu i jego zastępców.

Według wstępnych wyników wyborów z 1 października do jednoizbowego 150-miejscowego parlamentu Gruzińskie Marzenie otrzyma w nim 83 miejsca, a dotychczas rządzący Zjednoczony Ruch Narodowy (ZRN) 67 miejsc. Proporcje te mogą się nieznacznie zmienić po ogłoszeniu wyników ostatecznych, co powinno nastąpić najpóźniej 20 października.

Kandydatura premiera powinna zostać przedstawiona parlamentowi przez prezydenta; Micheil Saakaszwili, którego druga, ostatnia kadencja wygasa w roku 2013, zapewniał, że wesprze tworzenie rządu przez zwycięzców wyborów.

>>>>

Czesc swoich pracownikow a czesc bylych politykow ... To malo mowi na razie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90213
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:27, 09 Paź 2012    Temat postu:

Siergiej Ławrow: Rosja nie będzie rozmawiać z Gruzją o Abchazji i Osetii Płd..

Rosja nie będzie prowadzić z Gruzją rozmów o losie Abchazji i Osetii Płd. - zapowiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow po spotkaniu z Dawidem Sanakojewem, szefem MSZ nieuznawanej przez przytłaczającą większość państw Osetii Płd.

- Nie zamierzamy prowadzić żadnych rozmów o losie Abchazji i Osetii Południowej ani z Gruzją, ani z innymi państwami, gdyż zdecydowały o nim ich narody, opowiadając się za niepodległością - podkreślił Ławrow. Dodał, że Rosja już przedstawiła swoje stanowisko, uznając obydwie separatystyczne republiki Gruzji za niepodległe państwa.

Ławrow wyraził także nadzieję, że niedawne wybory parlamentarne w Gruzji i zmiany, za którymi głosowali Gruzini, pozwolą nowemu rządowi znormalizować stosunki z sąsiadami. Wybory 1 października wygrała opozycyjna koalicja Gruzińskie Marzenie z miliarderem Bidziną Iwaniszwilim na czele, obecnie kandydatem na premiera.

Moskwa i Tbilisi nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od czasu kilkudniowej wojny o Osetię Południową w sierpniu 2008 roku. Po wojnie Rosja uznała niepodległość Osetii Płd. i Abchazji.

>>>>

Ta so dopiero imbecyle becwaly . Oderwali kawal kraju I DZIWIA SIE DLACZEGO W GRUZJI NAS NIE LUBIA I DLACZEGO TAK ZLE STOSUNKI ! Wytlumaczcie bidokom . Najlepiej walac po mordach...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 36, 37, 38  Następny
Strona 3 z 38

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy