Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Konflikt w Palestynie !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:47, 16 Gru 2011    Temat postu:

Izrael będzie zwalczał żydowskich ekstremistów

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zarządził podjęcie ostrych działań przeciwko żydowskim ekstremistom odpowiedzialnym za serię ataków na izraelskie wojsko, meczety, Palestyńczyków, ich pola uprawne i cmentarze.

Izraelscy ministrowie wraz z przedstawicielami wojska i służb specjalnych na zwołanym dzisiaj w trybie awaryjnym posiedzeniu zalecili uznanie ekstremistycznych organizacji osadników żydowskich za grupy terrorystyczne. Premier odrzucił jednak tę rekomendację. Netanjahu zgodził się natomiast na poszerzenie kompetencji wojska. Izraelscy żołnierze będą mogli aresztować żydowskich ekstremistów, zabraniać im wjazdu na terytoria okupowane i stawiać ich przed sądami wojskowymi.

Posiedzenie rządu, generalicji i służb bezpieczeństwa zostało zwołane w reakcji na wczorajszy atak ultraprawicowych osadników na izraelską bazę wojskową Efrahim na palestyńskich terytoriach okupowanych.

Ekstremiści od kilku miesięcy organizują ataki na izraelską armię oraz na Palestyńczyków, mszcząc się za rządowe nakazy ewakuowania nieautoryzowanych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Dotychczas osadnicy rzadko byli pociągani do odpowiedzialności. Według szacunków ONZ, ponad 90 proc. skarg składanych przez Palestyńczyków na osadników zostało oddalonych bez postawienia zarzutów.

Wczorajszy atak na bazę wojskową sprawił, że przemocą osadników-ekstremistów postanowił się w końcu zająć rząd. Ataki potępili przedstawiciele praktycznie wszystkich izraelskich opcji politycznych.

Dzisiaj rano izraelscy ekstremiści próbowali podpalić budynek meczetu w Jerozolimie Wschodniej. Na ścianach wypisali antymuzułmańskie i antyarabskie hasła oraz słowa "metka z ceną", których używają do odróżnienia politycznych aktów przemocy od zwykłego wandalizmu.

Kilka godzin później izraelska policja aresztowała sześciu ekstremistów w jerozolimskiej dzielnicy żydowskich ortodoksów. Zatrzymaniom towarzyszyły zamieszki.

Na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej, terytoriach okupowanych od 1967 roku, mieszka ponad pół miliona izraelskich osadników. Permanentny charakter osiedli wraz z ich infrastrukturą doprowadził do rozdrobnienia ziem, które miały być podstawą przyszłego państwa palestyńskiego, a stały się enklawami.

Na terytoriach okupowanych mieszkają nie tylko ortodoksyjni Żydzi. Kryzys mieszkaniowy w Izraelu sprawił, że młode małżeństwa przenoszą się tam ze względu na dostępność tanich domów, często dofinansowanych przez rząd.

Na Zachodnim Brzegu funkcjonują dwa systemy prawne. Prawo wojskowe, któremu podlegają Palestyńczycy, oraz prawo izraelskie, które stosuje się do osadników.

Pierwsze osiedla zaczęły powstawać po zakończeniu wojny sześciodniowej w 1967 roku. Rządząca wtedy Partia Pracy powołując się na kwestie bezpieczeństwa wspierała zasiedlanie świeżo podbitych terenów ludnością żydowską.

Ówczesnym osadnikom przyświecały głównie idee religijnego mesjanizmu, a laicki syjonizm traktowali jak użyteczne narzędzie w odzyskiwaniu ziemi danej im przez Boga. Jednym z najbardziej wpływowych ideologów tego ruchu był rabin Cwi Jehuda Kook. Głosił, że Zachodni Brzeg, jak i Strefa Gazy są integralnymi częściami Izraela i w żadnych okolicznościach nie można ich oddać w nieżydowskie ręce.

Jedno z pierwszych osiedli powstało w samym sercu palestyńskiego Hebronu. W 1968 roku przybyły tam 32 ortodoksyjne rodziny, które utrzymywały, że chcą zostać tylko na obchody Paschy. Ich przywódcą był rabin Mosze Lewinger, uczeń Kooka. Dziś w Hebronie mieszka około 500 osadników.

W imię ich bezpieczeństwa część Hebronu wraz ze starym miastem jest kontrolowana przez izraelskie wojsko. Zamieszkuje ją około 30 tys. Palestyńczyków. Ich swoboda ruchu została znacznie ograniczona.

W 1994 roku żydowski osadnik Baruch Goldstein otworzył ogień do Palestyńczyków modlących się w meczecie Ibrahima w Hebronie. Zginęło 29 osób. Goldstein stał się bohaterem ultranacjonalistycznego ruchu osadników.

W latach 80. osadnicy powiązani z Lewingerem popełniali kolejne akty przemocy. Ich ofiarami byli m.in. uczniowie gimnazjum w Hebronie, przypadkowi Palestyńczycy, burmistrzowie palestyńskich miast.

Celem ataków stała się również Kopuła na Skale, święte miejsce muzułmanów, znajdujące się na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym. W 1980 roku izraelskie służby udaremniły próbę wysadzenia jej w powietrze.

Według danych ONZ, w 2011 w wyniku palestyńskich ataków zginęło 8 osadników, a 30 zostało rannych. W marcu br. dwóch palestyńskich nastolatków wdarło się do osiedla Itamar, weszło do domu śpiącej rodziny i zabiło rodziców i troje dzieci.

W 2011 roku, jak podaje ONZ, liczba ataków osadników na Palestyńczyków i ich posiadłości wzrosła o 165 proc. w porównaniu z 2009. W ich wyniku w 2011 roku śmierć poniosły trzy osoby, 167 zostało rannych; osadnicy zniszczyli 10 tys. drzewek oliwnych.

>>>>>

Tak jest ! To sluszne ! Ze swej strony Palestyńczycy tez niech zwalczaja ekstremizm . W ten sposob agresja zostanie zmniejszona a umozliwione zostana pokojow rozwiazania . To jest jedyna droga do podniesienia spraw tego kraju ze straszliwego dołu w jakim się znajduje... Umozliwi to powrot uchodzcow zwlaszcza z Libanu a takze spokojne osdanictwo nowych żydów najlepiej na tereanach pustyni czy tez odzyskanych z morza . Obnizenie napiecia pozwoli zmniejszyc wydatki na policje i luzby a zwiekszyc na zagospodarowanie kraju i podniesienie poziomu zycia zwlaszcza wsrod Palestyńczyków . Wyzszy poziom zycia rozwiaze wiele problemow w tym i terroru na bazie biedy i beznadzei . To jedyna droga ... Pompowanie nienawisci do czego prowadzi widzimy juz ponad 60 lat . Kto ma ochote na nastepne 60 ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:09, 18 Gru 2011    Temat postu:

Izrael zapowiada budowę jeszcze tysiąca mieszkań w osiedlach

Izraelskie ministerstwo budownictwa mieszkaniowego i ogólnego ogłosiło przetarg na budowę nowych 1 028 mieszkań w trzech osiedlach żydowskich na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie. Nowa rozbudowa osiedli jest "odpowiedzią na wysunięcie palestyńskiej kandydatury na członka ONZ" - wyjaśnił dziennikarzom zagranicznym w Jerozolimie rzecznik ministerstwa.

500 nowych mieszkań, jak poinformował rzecznik, ma powstać w Har Homa, dzielnicy Wschodniej (arabskiej) Jerozolimy zasiedlanej przez Żydów i ponad 500 - na terytoriach Zachodniego Brzegu. Przetargi na budowę nowych żydowskich mieszkań na terytoriach palestyńskich stanowią część szerszego programu. Przewiduje on budowę 6 tys. nowych mieszkań na palestyńskich terytoriach okupowanych.

- Pewne kraje nie będą z tego szczególnie zadowolone - przyznał izraelski minister budownictwa mieszkaniowego i ogólnego Ariel Atlas z partii sefardyjskich ortodoksów żydowskich Szas.

Atlas powołał się na "obiektywną konieczność", jaką jest brak mieszkań dla młodych izraelskich małżeństw, "zwłaszcza we Wschodniej Jerozolimie".

- Rząd Benjamina Netanjahu nie tylko nie robi nic, aby zapobiec stwarzaniu nowych faktów dokonanych na terenach okupowanych, ale uniemożliwia rozwiązanie polegające na istnieniu dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego - oświadczył Hagit Ofran, który stoi na czele izraelskiego ruchu antykolonizacyjnego Pokój Teraz. W odpowiedzi na niedawne przyjęcie Palestyńczyków do UNESCO i ich wniosek o uznanie Palestyny za pełnoprawnego członka ONZ izraelski premier Benjamin Netanjahu postanowił zastosować wobec Palestyńczyków retorsje w postaci przyspieszenia kolonizacji Wschodniej Jerozolimy i Zachodniego Brzegu - pisze w niedzielnej depeszy z Jerozolimy agencja AFP.

>>>>

To jest samowolka . Nie uznajemy tych budowli . Beda dla Palestynczykow...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:51, 24 Gru 2011    Temat postu:

Betlejem: Chrześcijanie i Muzułmanie świętują razem

Od rana na placu przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem w Wigilię Bożego Narodzenia gromadziły się tłumy, a palestyńskie Ministerstwo Turystyki podało, że w tym roku spodziewa się 50 tys. podróżnych w czasie świąt.

-Dla Palestyńczyków Boże Narodzenie to praktycznie święto narodowe - na jego obchody zjeżdżają się ważni politycy państwowi, ambasadorzy, a tłumy muzułmanów i chrześcijan wypełniają główny plac Betlejem. Przez plac i stare miasto maszerowały harcerki i harcerze, grając na bębnach i szkockich kobzach, które stały się częścią lokalnego folkloru i są używane podczas obchodów ważnych wydarzeń. Harcerzom towarzyszyli pielgrzymi, turyści, palestyńskie rodziny.

Na placu Żłóbka przed bazyliką, trwają koncerty. Tradycyjne przesłanie obchodów bożonarodzeniowych to modlitwa o pokój. Zagrano też piosenkę "Imagine" Johna Lennona . Po chwili ciszy - bo z głośników pobliskiego meczetu popłynęło wezwanie do muzułmańskiej piątkowej modlitwy - na scenie pojawili się kolejni artyści.

- To ładny akcent, bo w Betlejem mieszkają przecież wyznawcy innych religii - powiedziała Alma, która przyjechała z grupą Filipińczyków pracujących w Izraelu.

Jednak nie wszystkim podoba się religijna mieszanka na placu. Mary, chrześcijańska misjonarka z Anglii mieszka w Betlejem od dwóch lat.

- To ogromny przywilej, że mogę spędzać święta tutaj. Ale obchody zmieniają się w porównaniu z poprzednimi latami. Jest coraz więcej muzułmanów na placu, przejmują nasze święto. Znam chrześcijańskie rodziny, które przestały z tego powodu tu przychodzić - dodała.

Na Zachodnim Brzegu, w Gazie, i w Izraelu mieszka około 200 tysięcy palestyńskich chrześcijan. W tym roku władze Izraela wydały specjalne pozwolenia grupie 550 osób spośród 3 tys. chrześcijan z Gazy, by mogli przyjechać na obchody świąt Bożego Narodzenia do Betlejem. Dostały je tylko osoby poniżej 16. Roku życia i powyżej 45. Choć według statystyk palestyńskiego Ministerstwa Turystki, Polacy są drugim po Rosjanach narodem najliczniej odwiedzającym Zachodni Brzeg, w Wigilię rzadko słychać język polski. Ewa Riszmałi, Polka mieszkająca w Betlejem mówi, że polski sezon pielgrzymkowy przypada głównie na jesień, a święta Polacy tradycyjnie wolą spędzać w domu z rodzinami.

>>>>

Tak ! Tym razem jednak widac juz wyzwolenie ! Fala zmian jest wyrazna . Tym razem nie wzdychamy za czasami ktore nadejda dla Ziemi Świętej uwolnionej od zla . TYM RAZEM WIDZIMY JUZ ZE TO WYZWOLENIE NADCHODZI :O)))) Pierwszy raz w tym roku :O)))
No bo Jezus nadchodzi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:36, 04 Sty 2012    Temat postu:

Izraelczycy i Palestyńczycy wznowili rozmowy

Po trwa­ją­cej ponad rok prze­rwie Izra­el­czy­cy i Pa­le­styń­czy­cy wzno­wi­li we wto­rek w Am­ma­nie bez­po­śred­nie roz­mo­wy. Jor­dań­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Nasir Dżu­deh po­wie­dział po spo­tka­niu z przed­sta­wi­cie­la­mi obu stron, że kon­tak­ty mają być kon­ty­nu­owa­ne.

Dodał, że pierw­sze bez­po­śred­nie roz­mo­wy izra­el­sko-pa­le­styń­skie od ponad 15 mie­się­cy prze­bie­gły "bar­dzo po­zy­tyw­nie", ale że nie osią­gnię­to prze­ło­mu ani nie uzgod­nio­no po­wro­tu do ofi­cjal­nych ne­go­cja­cji po­ko­jo­wych. Izra­el­ski por­tal Ynet po­in­for­mo­wał, że może wkrót­ce dojść do spo­tka­nia pa­le­styń­skie­go pre­zy­den­ta Mah­mu­da Ab­ba­sa z izra­el­skim pre­mie­rem Ben­ja­mi­nem Ne­tan­ja­hu.

We­dług radia izra­el­skie­go pa­le­styń­ski ne­go­cja­tor Saeb Ere­kat prze­ka­zał swemu izra­el­skie­mu ko­le­dze Ic­cha­ko­wi Mol­cho pro­po­zy­cje Pa­le­styń­czy­ków do­ty­czą­ce prze­bie­gu gra­ni­cy mię­dzy Izra­elem a przy­szłym pań­stwem pa­le­styń­skim, a także pro­po­zy­cje w spra­wach bez­pie­czeń­stwa. Mol­cho za­po­wie­dział, że Izra­el przed­sta­wi wkrót­ce swoje sta­no­wi­sko w tych kwe­stiach.

Przed roz­mo­wa­mi Abbas wy­ra­żał na­dzie­ję, że jor­dań­skie po­śred­nic­two do­pro­wa­dzi do po­myśl­nych re­zul­ta­tów. "Kiedy rząd izra­el­ski zgo­dzi się na wstrzy­ma­nie roz­bu­do­wy osie­dli ży­dow­skich, bę­dzie­my go­to­wi na­tych­miast po­wró­cić do ne­go­cja­cji" - po­wie­dział. Ne­go­cja­cje po­ko­jo­we za­ła­ma­ły się we wrze­śniu 2010 roku. Pa­le­styń­czy­cy uza­leż­nia­ją ich wzno­wie­nie od za­prze­sta­nia roz­bu­do­wy osie­dli ży­dow­skich na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu i we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie. Izra­el na­le­ga na wzno­wie­nie ne­go­cja­cji bez żad­nych wa­run­ków wstęp­nych.

>>>>

No i slusznie . Po co byly cale te cyrki z cofaniem funduszy bojkotem UNESCO ? Glupota ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:50, 06 Sty 2012    Temat postu:

Kolejne rozmowy izraelsko-palestyńskie w najbliższy poniedziałek

Kolejne bezpośrednie spotkanie negocjatorów reprezentujących Izrael i Palestyńczyków odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia, w stolicy Jordanii Ammanie - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

- Jesteśmy podbudowani tym, że obaj zjawiają się przy stole, że rozmawiają bezpośrednio - powiedziała rzeczniczka na briefingu. Pierwsze od ponad roku spotkanie negocjatorów obu stron odbyło się we wtorek w Ammanie. Było firmowane przez tzw. kwartet bliskowschodni, który tworzą mediatorzy z UE, Rosji, USA i ONZ.

Wtorkowe rozmowy nie przyniosły przełomu. Miały pomóc ustalić warunki, na jakich liderzy obu stron: palestyński prezydent Mahmud Abbas i izraelski premier Benjamin Netanjahu - mogą wznowić negocjacje.

Rzeczniczka Departamentu Stanu powiedziała, że następne spotkanie w jordańskiej stolicy odbędzie się w podobnym formacie jak poprzednie, w którym uczestniczyli palestyński negocjator Saeb Erekat i izraelski - Icchak Molcho. Izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe załamały się we wrześniu 2010 roku. Palestyńczycy uzależniają ich wznowienie od zaprzestania rozbudowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu i we wschodniej Jerozolimie. Izrael nalega na wznowienie negocjacji bez żadnych warunków wstępnych.

>>>>

Akurat USA zmarnowaly okazje aby siedziec cicho po oburzajcych posunieciach typu wetowanie wejscia Palestyny do ONZ a zwlaszcza UNESCO to USA sa NIEPOZADANE W REGIONIE ! NON GRATA !
Moga tylko zaszkodzic .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:25, 10 Sty 2012    Temat postu:

Izrael: 25 tys. dolarów za nazistę

Rząd Izraela zaaprobował projekt ustawy uznającej za przestępstwo porównanie kogoś do nazisty i nadużywanie symboli Holokaustu. Dokumentem zajmie się teraz parlament.

W projekcie sprecyzowano, że więzieniem do pół roku i grzywną o równowartości do 25 tys. USD karane będzie użycie słowa "nazista" i symboli Holokaustu do celów innych niż nauczanie, dokumentacja i badania naukowe. Projekt ustawy przygotowano w reakcji na demonstracje ultraortodoksyjnych Żydów, którzy wywołali powszechne oburzenie, ubierając małych chłopców w obozowe pasiaki podczas protestu przeciwko - jak twierdzili - podżeganiu przeciwko ich społeczności. Demonstranci nazywali też policjantów nazistami. Organizacje obrońców praw obywatelskich krytykują proponowaną ustawę, twierdząc, że narusza ona swobodę wypowiedzi.

>>>>>

Glupi pomysl . Ale jest faktem ze w Izraelu obrzucaja sie od hitlerowcow nazistow SSmanow . Zwlaszcza w ,,parlamencie''... To obrzydliwe ale poziom umyslowo-kulturalny jest tam niski . Na skutek wyjazdu z Europy i braku kontaktu z chrześcijanami podobnie jak u muzulmanow poziom spada i pograzaja sie w dzikosci . Widzicie jak ludy rozwijaja sie TYLKO dzieki chrzescijanstwu lub kontaktom z ludzmi wychowanymi w takiej cywilizacji .

Zamiast dziwnych ustaw trzeba w Izraelu WRESZCIE zaprowadzic SPRAWIEDLIWOSC .
Chodzi o zydowskich fanatykow ktorzy urzadzaj zamieszki burdy obrazaja innych od SSmanow . Z NIMI TRZEBA ZROBIC PORZADEK .
Nie placa podatkow i nie ida do wojska . A GLOSUJA ! To skandal !
Kto nie wypelnia OBOWIAZKOW obywatela NIE MA PRAWA GLOSU . To zasada . Zatem nalezy odebrac im prawo glosu . Tylko ci co placa podatki i walcza glosuja . W ten sposob problem zniknie bez glupich ustaw . I zapanuje sprawiedliwosc . W Izraelu narosly patologie i potwornosci ktore czas zakonczyc . Zreszta jest bunt spoleczny ktory i tak wszystko skonczy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:15, 18 Sty 2012    Temat postu:

Izrael ogranicza dostęp do wody Palestyńczykom

Fran­cu­ska ko­mi­sja par­la­men­tar­na ds. za­gra­nicz­nych opu­bli­ko­wa­ła ra­port, w któ­rym okre­śli­ła izra­el­ską po­li­ty­kę w za­kre­sie dys­try­bu­cji wody na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu jako "apar­the­id".

Ra­port oskar­ża Izra­el o dys­kry­mi­na­cję w udo­stęp­nia­niu wody oraz o nisz­cze­nie pa­le­styń­skich stud­ni i cy­stern. "Około 450 ty­się­cy izra­el­skich osad­ni­ków na Za­chod­nim Brze­gu zu­ży­wa wię­cej wody niż 2,3 mi­lio­na miesz­ka­ją­cych tam Pa­le­styń­czy­ków" - pod­kre­ślo­no. W od­po­wie­dzi na te oskar­że­nia izra­el­skie MSZ roz­po­wszech­ni­ło ar­ty­kuł na­uko­wy au­tor­stwa pro­fe­so­ra Haima Gwirt­zma­na z Uni­wer­sy­te­tu He­braj­skie­go, który od­pie­ra wszyst­kie za­rzu­ty i oskar­ża Pa­le­styń­czy­ków o nie­le­gal­ne bu­do­wa­nie stud­ni.

Kry­tycz­ne wobec izra­el­skie­go za­rzą­dza­nia wodą są or­ga­ni­za­cje hu­ma­ni­tar­ne dzia­ła­ją­ce na te­ry­to­riach oku­po­wa­nych.

- Izra­el­ska armia sys­te­ma­tycz­nie nisz­czy in­fra­struk­tu­rę wod­no-sa­ni­tar­ną, szcze­gól­nie na te­ry­to­riach ka­te­go­rii C. Wy­bu­rza­ne są przede wszyst­kim stud­nie i cy­ster­ny, które dla wielu spo­łecz­no­ści są pod­sta­wą prze­trwa­nia, bo nie ma tam sys­te­mu wo­do­cią­gów - mówi Zijad Lunat z ko­ali­cji or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych EWASH zaj­mu­ją­cych się pro­jek­ta­mi wod­no-sa­ni­tar­ny­mi.

Zgod­nie z po­ro­zu­mie­nia­mi z Oslo te­ry­to­ria oku­po­wa­ne są po­dzie­lo­ne na trzy ka­te­go­rie - A, B i C. Ka­te­go­ria C obej­mu­je ponad 60 proc. po­wierzch­ni Za­chod­nie­go Brze­gu i znaj­du­je się pod pełną woj­sko­wą i cy­wil­ną kon­tro­lą Izra­ela. Ka­te­go­ria A to ob­sza­ry w pełni kon­tro­lo­wa­ne przez wła­dze pa­le­styń­skie, na ob­sza­rach ka­te­go­rii B za kon­tro­lę bez­pie­czeń­stwa wspól­nie od­po­wia­da­ją Pa­le­styń­czy­cy i Izra­el­czy­cy.

Pa­le­styń­czy­cy miesz­ka­ją­cy na tych te­ry­to­riach muszą sta­rać się o po­zwo­le­nie od izra­el­skich władz, by móc co­kol­wiek wy­bu­do­wać, choć nie za­wsze jest jasne, co do­kład­nie wy­ma­ga po­zwo­le­nia. Pro­ste za­da­sze­nie dla bydła, kur­nik, becz­ka na desz­czów­kę czy stud­nia mogą zo­stać uzna­ne za nie­le­gal­ne struk­tu­ry. Po­zwo­le­nia do­ty­czą też prac re­mon­to­wych.

Wg da­nych EWASH, ponad 94 proc. podań o po­zwo­le­nie na bu­do­wę skła­da­nych przez Pa­le­styń­czy­ków miesz­ka­ją­cych na ob­sza­rach C jest od­rzu­ca­nych.

- Obo­wiąz­kiem mo­car­stwa oku­pu­ją­ce­go jest m.​in. za­pew­nie­nie do­stę­pu do wody oku­po­wa­nej lud­no­ści cy­wil­nej. Izra­el nie re­ali­zu­je tego obo­wiąz­ku. Dla­te­go za­czę­ły zaj­mo­wać się tym or­ga­ni­za­cje po­za­rzą­do­we - - mówi w roz­mo­wie z PAP Marta Ka­szub­ska, sze­fo­wa misji Pol­skiej Akcji Hu­ma­ni­tar­nej (PAH) w Izra­elu i na oku­po­wa­nych te­ry­to­riach pa­le­styń­skich.

PAH, po­dob­nie jak inne or­ga­ni­za­cje, po­wo­łu­jąc się na prawo mię­dzy­na­ro­do­we dzia­ła nie zwa­ża­jąc na brak po­zwo­leń. W ze­szłym roku PAH wy­re­mon­to­wa­ła 20 cy­stern na wodę w trzech be­du­iń­skich wio­skach po­ło­żo­nych na po­łu­dnie od He­bro­nu - w Za­nu­cie, Ra­ha­wie i So­ma­rze.

Be­du­iń­skie wio­ski to naj­czę­ściej kilka na­mio­tów, bydło, cza­sem stud­nia albo cy­ster­ny na wodę. Gdy Ka­szub­ska pierw­szy raz tra­fi­ła do Za­nu­ty, Ra­ha­wy i So­ma­ry, Be­du­ini ku­po­wa­li wodę po wy­gó­ro­wa­nych ce­nach od izra­el­skiej firmy. Teraz mogą zbie­rać desz­czów­kę i mają moż­li­wość jej ma­ga­zy­no­wa­nia.

Za­nu­ta i Ra­ha­wa leżą na te­ry­to­riach C. Nie­daw­no woj­sko na­ka­za­ło Be­du­inom z Ra­ha­wy za­prze­sta­nie prac, choć w wio­skach żadne prace już nie są pro­wa­dzo­ne. - To wstęp do na­ka­zu wy­bu­rze­nia, który może objąć całą wio­skę, w tym oczy­wi­ście cy­ster­ny - przy­pusz­cza Ka­szub­ska.

Wg da­nych EWASH izra­el­ska armia w la­tach 2009-2011 znisz­czy­ła 50 pa­le­styń­skich cy­stern zbie­ra­ją­cych desz­czów­kę i 40 stud­ni, wy­mu­sza­jąc bra­kiem do­stę­pu do wody wy­sie­dle­nie 305 osób.

Ra­port pro­fe­so­ra Haima Gwirt­zma­na za­prze­cza, ja­ko­by ist­nia­ła znacz­na róż­ni­ca w kon­sump­cji świe­żej wody mię­dzy Izra­el­czy­ka­mi a Pa­le­styń­czy­ka­mi. Wg jego da­nych, które nie biorą pod uwagę kon­sump­cji oczysz­czo­nej wody, róż­ni­ca jest mar­gi­nal­na. Biuro rzecz­ni­ka izra­el­skiej ad­mi­ni­stra­cji cy­wil­nej za­rzą­dza­ją­cej Za­chod­nim Brze­giem nie od­po­wie­dzia­ło na proś­bę o ko­men­tarz do za­rzu­tów fran­cu­skiej ko­mi­sji.

>>>>

Szczegolna potwornosci ajest niszczenie studni ! Jak mozna ludziom niszczyc studnie !!! To zakrawa na ludobojstwo . Czy nie powinno byc sankcji za Izrael za takie bestialstwo ??? Gdzie sa USA ktore tak szybko i sprawnie nakladaly sankcje na Palestne ? Niech sie teraz wykaza !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:33, 20 Sty 2012    Temat postu:

Izraelczycy aresztowali szefa palestyńskiego parlamentu

Przewodniczący palestyńskiego parlamentu Aziz Dweik został aresztowany przez żołnierzy izraelskich na okupowanym terytorium Zachodniego Brzegu Jordanu - poinformował agencję AFP dyrektor jego gabinetu.

Dweika, który przewodniczy palestyńskiej izbie ustawodawczej z ramienia Hamasu, aresztowano w izraelskim wojskowym punkcie kontrolnym w Dżabie, leżącym między Ramallah a Jerozolimą. Parlamentarzysta udawał się do Hebronu, miasta na południu Zachodniego Brzegu - powiedział dyrektor jego gabinetu Bahaa Jusef.

Izraelscy żołnierze zatrzymali Dweika przy barierze ustawionej na drodze w Dżabie i poinformowali go, że "jest aresztowany".

Według palestyńskiej agencji Maan, która powołuje się na świadków, żołnierze założyli przewodniczącemu palestyńskiego parlamentu kajdanki, zawiązali mu oczy i poprowadzili go w nieznanym kierunku.

W maju zeszłego roku Dweik był już raz zatrzymany w izraelskim wojskowym punkcie kontrolnym na terytorium Zachodniego Brzegu wraz z trzema deputowanymi z ramienia Hamasu. Trzem zatrzymanym pozwolono potem kontynuować podróż, podczas gdy czwartego, Nizara Ramadana, aresztowano.

Pierwszy wiceprzewodniczący palestyńskiego parlamentu Ahmad Bahar, również członek Hamasu, wydał komunikat o zatrzymaniu Dweika, które, jak podkreślił, "zmierza do utrudnienia wysiłków na rzecz pojednania (między ruchami palestyńskimi) i utrudnia prace legislacyjne na Zachodnim Brzegu".

Rzecznik rządu Hamasu w Strefie Gazy Taher al-Nunu potępił zatrzymanie Aziza Dweika i ostrzegł władze izraelskie przed "konsekwencjami wszelkich działań skierowanych przeciwko jego osobie", wzywając do jego niezwłocznego uwolnienia.

Izraelskie władze wojskowe, pytane przez AFP o sprawę aresztowania przewodniczącego palestyńskiego parlamentu, nie były gotowe do wypowiedzenia się w tej sprawie.

?????

O co chodzi ? Jesli jest przestepstwo od tego jest trybunal ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:01, 02 Lut 2012    Temat postu:

Apel ONZ do Izraela o "wstrzymanie kolonizacji"

Se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun we­zwał Izra­el pod­czas wi­zy­ty w tym kraju do wstrzy­ma­nia wszel­kich no­wych pro­jek­tów ko­lo­ni­za­cji te­ry­to­riów pa­le­styń­skich, po to, aby umoż­li­wić po­stęp w roz­mo­wach z przy­wód­ca­mi Pa­le­styń­czy­ków.

- Po­wie­dzia­łem jasno pre­zy­den­to­wi Szi­mo­no­wi Pe­re­so­wi i pre­mie­ro­wi Ben­ja­mi­no­wi Ne­tan­ja­hu, że po­win­ni się po­wstrzy­mać od wszel­kiej nowej ko­lo­ni­za­cji - po­wie­dział Ban Ki Mun na kon­fe­ren­cji pra­so­wej po spo­tka­niu z sze­fem rządu Izra­ela. We­dług agen­cji AFP Ne­tan­ja­hu od­rzu­cił ten apel, mó­wiąc, że spra­wa osie­dli po­win­na być do­pie­ro czę­ścią roz­mów po­ko­jo­wych, a "nie może być wa­run­kiem wstęp­nym". Oce­nił, że "kwe­stia ko­lo­nii nie jest cen­trum kon­flik­tu" izra­el­sko-pa­le­styń­skie­go, ale jed­nym z jego re­zul­ta­tów.

Z kolei pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas, z któ­rym szef ONZ spo­tkał się na Za­chod­nim Brze­gu, oznaj­mił, że "two­rze­nie fak­tów do­ko­na­nych po­przez roz­wi­ja­nie ko­lo­ni­za­cji (...) nie po­win­no być za­ak­cep­to­wa­ne".

Wy­wo­ła­ny kwe­stią bu­do­wy izra­el­skich osie­dli na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu impas w ro­ko­wa­niach izra­el­sko-pa­le­styń­skich utrzy­mu­je się od ponad trzech lat. Ne­go­cja­to­rzy spo­tka­li się 3 stycz­nia w na­dziei zna­le­zie­nia for­mu­ły, która po­zwo­li­ła­by wzno­wić ne­go­cja­cje.

Ban Ki Mun ma udać się w czwar­tek do Stre­fy Gazy, rzą­dzo­nej przez ra­dy­kal­ne ugru­po­wa­nie Hamas; nie spo­tka się z przed­sta­wi­cie­la­mi Ha­ma­su. Za­koń­czy wi­zy­tę udzia­łem w kon­fe­ren­cji na temat bez­pie­czeń­stwa w Herc­lii nie­da­le­ko Tel Awiwu.

>>>>

Oczywiscie ! Przy takim podejsciu rozmowy nie sa mozliwe ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:55, 06 Lut 2012    Temat postu:

Palestyna: Abbas utworzy rząd jedności narodowej

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas będzie stał na czele rządu jedności narodowej do wyborów w Autonomii Palestyńskiej. Rozwiązanie takie wpisuje się w porozumienie między palestyńskimi ruchami: kierowanym przez Abbasa Fatahem i radykalnym Hamasem.

Przedstawiciel palestyńskich władz, który uczestniczył w wewnątrzpalestyńskich rozmowach w Dausze, w Katarze, poinformował, że Abbas będzie kierował rządem, złożonym z technokratów; gabinet ten ma nadzorować przebieg wyborów. Spotkania Abbasa z przywódcą Hamasu Chaledem Meszalem odbywają się w stolicy Kataru, który aktywnie angażuje się w proces pojednania palestyńskiego. Władza Abbasa ogranicza się właściwie do Zachodniego Brzegu Jordanu, a Hamas kontroluje Strefę Gazy. Abbas i Meszal w niedzielę porozumieli się także co do konieczności pilnego przeprowadzenia wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Porozumienie zawarte między Fatahem i Hamasem 27 kwietnia 2011 roku w Kairze przewiduje przeprowadzenie wyborów w maju bieżącego roku. Ostatnie wybory odbyły się w styczniu 2006 roku.

>>>>

Porozumienie dwu grup to nie jest jeszcze rzad jednosci narodowej . Do tego trzeba by duzo wiekszego porozumienia wiekszej ilosci sil spolecznych i politycznych ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:05, 13 Lut 2012    Temat postu:

Odrzucono apelację Palestyńczyka, który 58 dni prowadzi głodówkę

Izra­el­ski try­bu­nał woj­sko­wy od­rzu­cił ape­la­cję pa­le­styń­skie­go aresz­tan­ta Cha­de­ra Ad­na­na, który pro­wa­dzi gło­dów­kę od 58 dni i któ­re­go stan zdro­wia gwał­tow­nie się po­gar­sza - po­in­for­mo­wał ad­wo­kat Pa­le­styń­czy­ka, Dża­wad Bulos.

Praw­nik po­wie­dział, że sąd utrzy­mał nakaz aresz­to­wa­nia wobec Ad­na­na. Bulos za­po­wie­dział też, że zwró­ci się w tej spra­wie do Sądu Naj­wyż­sze­go Izra­ela. 34-let­nie­go Cha­de­ra Ad­na­na, któ­re­mu nie po­sta­wio­no dotąd za­rzu­tów, siły izra­el­skie aresz­to­wa­ły w grud­niu w po­bli­żu Dże­ni­nu na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu, gdzie był rzecz­ni­kiem Is­lam­skie­go Dżi­ha­du. Aresz­to­wa­ny pro­wa­dzi strajk gło­do­wy od 18 grud­nia; w ostat­nich dniach był prze­wo­żo­ny do róż­nych szpi­ta­li.

We­dług or­ga­ni­za­cji więź­niów pa­le­styń­skich to naj­dłuż­szy strajk gło­do­wy pa­le­styń­skie­go aresz­tan­ta.

Adnan utrzy­mu­je, że Izra­el nie ma prze­ciw­ko niemu żad­nych do­wo­dów winy i za­rzu­ca prze­słu­chu­ją­cym, że się nad nim znę­ca­ją. Zgod­nie z pra­wem izra­el­skim po­dej­rza­ny może być prze­trzy­my­wa­ny w aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym bez po­sta­wie­nia mu za­rzu­tów do sze­ściu mie­się­cy, przy czym areszt może być prze­dłu­ża­ny.

????

No to jak bez dowodow ? Co to za porzadki ??? Gdzie praworzadnosc ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:08, 14 Lut 2012    Temat postu:

Izrael zrównał z ziemią "polską" cysternę

Wczo­raj w be­du­iń­skiej wio­sce izra­el­skie bul­do­że­ry w to­wa­rzy­stwie woj­ska i po­li­cji wy­bu­rzy­ły po­ło­żo­ną na po­łu­dniu Za­chod­nie­go Brze­gu Jor­da­nu wio­skę Ra­ha­wa. W wy­ni­ku tej akcji znisz­czo­na zo­sta­ła także wy­re­mon­to­wa­na przez Pol­ską Akcję Hu­ma­ni­tar­ną cy­ster­na. Środ­ki na jej od­bu­do­wę po­cho­dzi­ły z bu­dże­tu pol­skie­go MSZ. Mi­ni­ster­stwo za­pew­nia, że wy­ja­śnia tę spra­wę. Dziś do mi­ni­ster­stwa we­zwa­ny zo­stał am­ba­sa­dor Izra­ela w Pol­sce Zvi Rav-Ner.

O tej bu­dzą­cej licz­ne kon­tro­wer­sje spra­wie pi­sa­ła rów­nież dzi­siej­sza "Ga­ze­ta Wy­bor­cza". – Rano do­sta­łam SMS-a o wy­bu­rze­niach w wio­sce. Na­tych­miast po­je­cha­łam na miej­sce. Ra­ha­wa zo­sta­ła zrów­na­na z zie­mią, w tym i nasza cy­ster­na Oprócz niech znisz­czo­no pra­wie wszyst­ko, po­zo­sta­ły tylko 3 na­mio­ty. Spo­tka­łam tam ludzi, któ­rzy stra­ci­li do­by­tek ca­łe­go życia – mówi w roz­mo­wie z One­tem Marta Ka­szub­ska, ko­or­dy­na­tor­ka misji PAH w Je­ro­zo­li­mie.

Woj­sko nie omi­nę­ło także pro­wi­zo­rycz­nych to­a­let i zwie­rzę­cych za­gród, o czym in­for­mu­je naj­now­szy ra­port Biura Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych ds. Ko­or­dy­na­cji Po­mo­cy Hu­ma­ni­tar­nej (OCHA) do­ty­czą­cy wczo­raj­szych wy­da­rzeń. W kon­se­kwen­cji akcji stro­ny izra­el­skiej aż 83 osoby, w tym 48 dzie­ci, zo­sta­ły bez dachu nad głową.

- Po­pro­si­łem o zło­że­nie wi­zy­ty w MSZ am­ba­sa­do­ra Izra­ela w War­sza­wie. W trak­cie tej roz­mo­wy wy­ra­zi­łem za­nie­po­ko­je­nie dzia­ła­nia­mi władz izra­el­skich w stre­fie C, które zwią­za­ne są bez­po­śred­nio ze znisz­cze­niem jed­nej z cy­stern bu­do­wa­nych przez Pol­ską Akcję Hu­ma­ni­tar­ną m.​in. ze środ­ków, które PAH otrzy­my­wa­ła z MSZ - po­wie­dział PAP i IAR wi­ce­szef na­szej dy­plo­ma­cji Jerzy Po­mia­now­ski.

PAH za pol­skie pie­nią­dze wy­re­mon­to­wał w ubie­głym roku aż 20 cy­stern, w tym aż sie­dem w Ra­ha­wie. Było to moż­li­we dzię­ki pie­nią­dzom pol­skich po­dat­ni­ków. Za­da­nie po­le­ga­ło przede wszyst­kim na oczysz­cze­niu za­war­to­ści cy­stern, funk­cjo­nu­ją­cych tutaj od cza­sów Ce­sar­stwa Rzym­skie­go. To tra­dy­cyj­ną me­to­dą zbie­ra­nia wody desz­czo­wej od około dwóch ty­się­cy lat. Dzię­ki nim miesz­ka­ją­cy na pu­sty­ni Be­du­ini co­dzien­nie mają za­pew­nio­ny do­stęp do wody. Wcze­śniej mu­sie­li ku­po­wać ją po za­wy­żo­nych ce­nach.

Po­zo­sta­łym cy­ster­nom także grozi wy­bu­rze­nie. To tylko kwe­stia czasu. Wszyst­ko z po­wo­du po­dzia­łu Za­chod­nie­go Brze­gu, któ­re­go do­ko­na­no w 1993 roku. Ob­szar C zo­stał przy­zna­ny izra­el­skiej ad­mi­ni­stra­cji, co w prak­ty­ce ozna­cza funk­cjo­no­wa­nie na jego te­ry­to­rium prawa mi­li­tar­ne­go. Izra­el co­dzien­nie do­ko­nu­je tu wy­bu­rzeń, bo obo­wią­zu­je tam prze­pi­sy za­bra­nia­ją bu­do­wa­nia cze­go­kol­wiek. We­dług izra­el­skiej wy­kład­ni na­mio­ty także są bu­dyn­ka­mi – prawo okre­śla je jako domy miesz­kal­ne. Za­dzi­wia­ją­ce jest to, że tzw. re­ha­bi­li­ta­cją cy­stern, któ­rej do­ko­nu­ją dzia­ła­ją­ce tam or­ga­ni­za­cje po­za­rzą­do­we dzia­ła­ją­ce jest po­strze­ga­na jako bu­do­wa, a po­le­ga o czym na fi­zycz­nym oczysz­cze­niu wnę­trza zbior­ni­ków. W rze­czy­wi­sto­ści Pol­ska Akcja Hu­ma­ni­tar­na ni­cze­go nie bu­du­je.

We­dług stycz­nio­we­go ra­por­tu ONZ do­ty­czą­ce­go wy­bu­rzeń, w 2011 roku, izra­el­skie wła­dze wy­bu­rzy­ły aż 622 pa­le­styń­skie obiek­ty na Za­chod­nim Brze­gu. Ponad jedną trze­cią sta­no­wi­ły domy miesz­kal­ne. W ciągu po­przed­nie­go roku w wy­ni­ku wy­bu­rzeń dom stra­ci­ło ponad ty­siąc Pa­le­styń­czy­ków. Ponad po­ło­wa z nich to były dzie­ci. Wy­bu­rze­nia są także do­ko­ny­wa­ne we Wschod­niej Je­ro­zo­li­mie.

- To ru­ty­no­we dzia­ła­nia, po­li­ty­ka sys­te­ma­tycz­ne­go wy­bu­rza­nia. Wy­bu­rze­nia zda­rza­ją się każ­de­go mie­sią­ca. A w ich wy­ni­ku lu­dzie nie mają do­stę­pu do pod­sta­wo­we­go dobra, jakim jest woda. My mu­si­my in­ter­we­nio­wać, szcze­gól­nie że w ostat­nim cza­sie znacz­nie wzro­sły te do­ty­czą­ce obiek­tów wod­no-sa­ni­tar­nych, ta­kich jak cy­ster­ny.– tłu­ma­czy w roz­mo­wie z One­tem Zijad Lunat z ko­ali­cji or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych EWASH zaj­mu­ją­cych się pro­jek­ta­mi wod­no-sa­ni­tar­ny­mi.

Sy­tu­acja miesz­kań­ców na oku­po­wa­nym przez Izra­el Za­chod­nim Brze­gu jest tra­gicz­na. W stycz­niu fran­cu­ska Ko­mi­sja Spraw Za­gra­nicz­nych opu­bli­ko­wa­ła ra­port, który oskar­ża Izra­el o dys­kry­mi­na­cję w udo­stęp­nia­niu wody oraz o nisz­cze­nie pa­le­styń­skich stud­ni i cy­stern. - Około 450 ty­się­cy izra­el­skich osad­ni­ków na Za­chod­nim Brze­gu zu­ży­wa wię­cej wody niż 2,3 mi­lio­na miesz­ka­ją­cych tam Pa­le­styń­czy­ków – pod­kre­ślo­no w ra­por­cie. Fran­cu­zi okre­śli­li izra­el­skie po­czy­na­nia jako wodny "aper­the­id".

Pro­blem wody na Za­chod­nim Brze­gu jest obec­nie dys­ku­to­wa­ny na forum eu­ro­pej­skim. Za­pla­no­wa­ne na ma­rzec szó­ste Świa­to­we Forum Wody, które od­bę­dzie się w Mar­sy­lii z pew­no­ścią zaj­mie się sy­tu­acją na Za­chod­nim Brze­gu. Być może dzię­ki za­bie­gom Unii Eu­ro­pej­skiej, a przede wszyst­kim opu­bli­ko­wa­ne­mu przez Fran­cję ra­por­to­wi, sy­tu­acja nie­dłu­go ule­gnie zmia­nie. Na razie miesz­kań­com tych te­re­nów po­zo­sta­je je­dy­nie cze­kać.

- We­dług Mię­dzy­na­ro­do­we­go Prawa Hu­ma­ni­tar­ne­go kraj oku­pu­ją­cy musi za­pew­nić miesz­kań­com te­ry­to­riów oku­po­wa­nych nie­zbęd­ne wa­run­ki do prze­ży­cia, w tym do­stęp do wody – przy­po­mi­na Ka­szub­ska. PAH jest czę­ścią zrze­sze­nia or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych, które zaj­mu­ją się pro­ble­mem wod­no-sa­ni­tar­nym w re­gio­nie (WASH) i po­stę­pu­je zgod­nie ze wspól­nie wy­ty­czo­ny­mi usta­le­nia­mi. W związ­ku z tym, że aż 94 pro­cent skła­da­nych przez Pa­le­styń­czy­ków wnio­sków o wy­da­nie po­zwo­le­nia zo­sta­je od­rzu­ca­nych przez izra­el­ską ad­mi­ni­stra­cję (ICA) oraz z uwagi na czas wy­da­wa­nia po­zwo­le­nia (nawet do 5 lat), WASH zde­cy­do­wał, że or­ga­ni­za­cje hu­ma­ni­tar­ne muszą in­ter­we­nio­wać. Obec­nie dla WASH prio­ry­te­tem są dzia­ła­nia wod­no-sa­ni­tar­ne pro­wa­dzo­ne na te­ry­to­riach C (ok. 60 pro­cent Za­chod­nie­go Brze­gu). Tym samym dzia­ła­ją­ce na Za­chod­nim Brze­gu or­ga­ni­za­cje muszą in­ter­we­nio­wać, tak samo po­stę­pu­je PAH.

– Na ob­sza­rze C wy­bu­rze­nia są re­ali­zo­wa­ne w spo­łecz­no­ściach są­sia­du­ją­cych z ży­dow­ski­mi osie­dla­mi, tak jak zda­rzy­ło się to wczo­raj w Ra­ha­wie – do­da­je Lunat. W po­bli­żu znisz­czo­nej wio­ski po­ło­żo­ne jest ży­dow­skie strze­żo­ne przez woj­sko osie­dle Tene. Choć od­da­lo­ne tylko pół ki­lo­me­tra od zde­mo­lo­wa­nej wio­ski, to pa­nu­ją tam zu­peł­nie inne wa­run­ki. Jest zie­lo­no, domy nie są na­mio­ta­mi, są mu­ro­wa­ne, a nawet po­kry­te czer­wo­ną da­chów­ką. Wręcz trud­no uwie­rzyć, że osie­dle po­ło­żo­ne jest na środ­ku pu­sty­ni. Ra­ha­wa nie dość że nie ma do­stę­pu do wody, to jesz­cze jest za­tru­wa­na przez miesz­kań­ców Tene. W do­li­nie, nad którą leży wio­ska płyną ście­ki z Tene, nisz­cząc w ten spo­sób kra­jo­braz i śro­do­wi­sko na­tu­ral­ne.

Grze­gorz Tom­czew­ski, Je­ro­zo­li­ma

!!!!!

ZNISZCZYLI POLSKA CYSTERNE ! SKANDAL ! TO OZNACZA WOJNE !!! NASI ZA TO ZAPLACILI !!!

fot. Marta Ka­szub­ska / PAH


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:41, 16 Lut 2012    Temat postu:

PAH: niszczenie cystern Palestyńczyków to łamanie praw człowieka

- Uwa­ża­my, że nisz­cze­nie domów, wszel­kiej in­fra­struk­tu­ry (w tym wod­no-sa­ni­tar­nej) bę­dą­cej wła­sno­ścią Pa­le­styń­czy­ków i nie­zbęd­nej do god­ne­go życia jest ła­ma­niem praw czło­wie­ka. Chce­my żeby stro­na izra­el­ska prze­strze­ga­ła mię­dzy­na­ro­do­we­go prawa hu­ma­ni­tar­ne­go, które na­rzu­ca na Izra­el jako siłę oku­pa­cyj­ną za­pew­nie­nie Pa­le­styń­czy­kom wszel­kich praw oraz od­po­wied­nich wa­run­ków do życia - na­pi­sa­ła Pol­ska Akcja Hu­ma­ni­tar­na w od­po­wie­dzi na wy­bu­rze­nie przez Izra­el cy­ster­ny na wodę wy­re­mon­to­wa­nej przez PAH.

W po­nie­dzia­łek izra­el­skie bul­do­że­ry w asy­ście woj­ska i po­li­cji wy­bu­rzy­ły pra­wie całą be­du­iń­ską wio­skę Ra­ha­wa na po­łu­dniu Za­chod­nie­go Brze­gu. Znisz­czy­ły m.​in. sta­ro­żyt­ną cy­ster­nę na wodę wy­re­mon­to­wa­ną przez PAH za pie­nią­dze z pol­skie­go bu­dże­tu. PAH pod­kre­śla, że Izra­el, jako siła oku­pa­cyj­na, ma w tym re­jo­nie obo­wią­zek za­pew­nić "Pa­le­styń­czy­kom wszel­kich praw oraz od­po­wied­nich wa­run­ków do życia".

Or­ga­ni­za­cja od­no­si się też do in­for­ma­cji, które prze­ka­zy­wał do me­diów rzecz­nik am­ba­sa­dy Izra­ela w War­sza­wie Mi­chał So­bel­man. Na­pi­sał on m.​in., że nie­kon­tro­lo­wa­na próba wy­ko­pa­nia stud­ni na pu­sty­ni do­pro­wa­dza do za­nie­czysz­cze­nia i za­so­le­nia cen­nych wód pod­ziem­nych, a w kon­se­kwen­cji do znisz­cze­nia ist­nie­ją­cych już stud­ni.

PAH od­po­wia­da jed­nak, że nigdy nie bu­do­wa­ła w stre­fie C żad­nej in­fra­struk­tu­ry, a je­dy­nie czy­ści­ła i re­mon­to­wa­ła cy­ster­ny ist­nie­ją­ce od 2000 lat. Pa­le­styń­czy­cy za­miesz­ku­ją­cy ob­sza­ry ka­te­go­rii C, czyli ponad 60 proc. po­wierzch­ni Za­chod­nie­go Brze­gu, muszą zdo­być wy­da­wa­ne przez izra­el­ską ad­mi­ni­stra­cję po­zwo­le­nie na bu­do­wę. Do­pie­ro wów­czas mogą wy­czy­ścić starą stud­nię czy cy­ster­nę, po­sta­wić za­da­sze­nie dla kur, ogro­dze­nie dla bydła, na­miot czy dom. Akcja ta­kich po­zwo­leń nie miała.

PAH pisze, że zgod­nie z opi­nią mię­dzy­na­ro­do­wą wy­bu­rze­nia ja­kich­kol­wiek pa­le­styń­skich obiek­tów cy­wil­nych są bez­praw­ne w świe­tle prawa mię­dzy­na­ro­do­we­go.

"Ar­ty­kuł 54 IV Kon­wen­cji Ge­new­skiej mówi wy­raź­nie o za­ka­zie nisz­cze­nia in­fra­struk­tu­ry nie­zbęd­nej do życia, w tym wod­nej, chyba, że ist­nie­je ku temu wy­raź­na prze­słan­ka. Izra­el po­wo­łu­je się je­dy­nie na wzglę­dy bez­pie­czeń­stwa, ale nigdy nie pre­cy­zu­je jakie" - czy­ta­my w oświad­cze­niu PAH.

We­dług po­da­nych przez PAH da­nych w stre­fie C na Za­chod­nim Brze­gu od czerw­ca 2009 r. wy­bu­rzo­no 44 cy­ster­ny wodne, które po­wsta­ły za cza­sów Ce­sar­stwa Rzym­skie­go. Izra­el po­wo­ły­wał się na brak ze­zwo­le­nia na re­mont, a w efek­cie bez­praw­ność dzia­ła­nia. Akcja ze­sta­wia to z ist­nie­ją­cy­mi na całym Za­chod­nim Brze­gu 150 osie­dla­mi ży­dow­ski­mi, które są nie­le­gal­ne w świe­tle prawa mię­dzy­na­ro­do­we­go.

We­dług da­nych ONZ w 2011 roku wła­dze izra­el­skie wy­bu­rzy­ły 622 pa­le­styń­skie obiek­ty na Za­chod­nim Brze­gu, z czego ponad jedną trze­cią sta­no­wi­ły domy miesz­kal­ne. Od 1967 roku Izra­el znisz­czył około 25 ty­się­cy pa­le­styń­skich domów. Więk­szość wy­bu­rzo­na zo­sta­ła albo w trak­cie kon­flik­tów zbroj­nych, albo z po­wo­du braku po­zwo­leń na bu­do­wę. Do 2003 roku izra­el­skie woj­sko, by od­stra­szyć przy­szłych pa­le­styń­skich za­ma­chow­ców, wy­bu­rza­ło domy ro­dzin ter­ro­ry­stów. Do­ty­czy­ło to mniej niż 5 proc. wszyst­kich wy­bu­rzeń.

>>>>>

To zwyrodnienie i zbydlecenie ! Domagamy sie sankcji na Izrael ! DOSC TEGO !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:15, 18 Lut 2012    Temat postu:

Demonstracje w Gazie i na Zachodnim Brzegu

Kilka tysięcy Palestyńczyków demonstrowało w piątek w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu poparcie dla uwięzionego przywódcy Islamskiego Dżihadu Chadera Adnana, który od 62 dni prowadzi strajk głodowy w proteście przeciwko zatrzymaniu go przez Izrael.

Co najmniej 5 tys. ludzi wyległo na ulice Gazy, wymachując czarnymi flagami dżihadystów, zielonymi Hamasu i żółtymi Fatahu - partii prezydenta palestyńskiego Mahmuda Abbasa. Kilkaset osób demonstrowało również w Dżeninie na Zachodnim Brzegu Jordanu. "My wszyscy jesteśmy Chaderem Adnanem" - skandowały tłumy w Strefie Gazy. W demonstracji uczestniczyli też działacze głównych palestyńskich partii politycznych.

Izraelski trybunał wojskowy odrzucił w poniedziałek apelację 34-letniego Adnana, któremu nie postawiono dotąd zarzutów. Siły izraelskie aresztowały go w grudniu w pobliżu Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie był rzecznikiem Islamskiego Dżihadu. Aresztowany prowadzi strajk głodowy od 18 grudnia; w ostatnich dniach był przewożony do różnych szpitali.

Według władz palestyńskich to najdłuższy strajk głodowy palestyńskiego aresztanta. Zgodnie z prawem izraelskim podejrzany może być przetrzymywany w areszcie administracyjnym bez postawienia mu zarzutów do sześciu miesięcy, przy czym areszt może być przedłużany.

Adnan utrzymuje, że Izrael nie ma przeciwko niemu żadnych dowodów winy, i zarzuca przesłuchującym, że się nad nim znęcają.

Organizacja Lekarze na rzecz Praw Człowieka (PHR), która monitoruje stan zdrowia Adnana, podała w piątek, że wystąpiło bezpośrednie zagrożenie życia. Adnan, który cierpi też na znaczny zanik mięśni, może umrzeć, nawet jeśli przerwie strajk głodowy - powiedział rzecznik PHR.

Szef rządu radykalnej organizacji Hamas w Strefie Gazy Ismail Hanije powiedział, że Palestyńczycy nigdy nie porzucą "bohaterskich więźniów, zwłaszcza tych, którzy prowadzą tę bitwę strajkiem głodowym".

Islamski Dżihad, nawołujący do zniszczenia państwa Izrael, podał, że jeśli Adnan umrze, organizacja nasili przemoc. "Będziemy prowadzić nasz dżihad (świętą wojnę) i opór. - Będziemy dążyć przez morze krwi i męczeństwa aż do brzegu dumy i godności - powiedział przywódca Islamskiego Dżihadu Nafez Azzam w piątkowym kazaniu w najstarszym meczecie Gazy al-Omari.

Azzam oskarżył państwa arabskie i mocarstwa zachodnie o ignorowanie protestu Adnana. - Wstyd dla narodów setek milionów muzułmanów, że Chader Adnan jest wciąż więziony - powiedział w kazaniu.

Hamas poinformował, że zabiega o to, by Liga Arabska i Egipt wywarły nacisk w sprawie zwolnienia Adnana.

Izraelskie wojsko podało w oświadczeniu, że Adnana aresztowano za działalność zagrażającą bezpieczeństwu w regionie.

Do strajku głodowego na znak poparcia dla Adnana dołączyło także wielu więźniów w izraelskich więzieniach, m.in. Hassan Salama, wyższy rangą dowódca Hamasu skazany na dożywocie za organizowanie zamachów samobójczych przeciwko Izraelowi. Adnan jest żonaty, ma dwoje dzieci, a jego żona spodziewa się trzeciego. Jest właścicielem piekarni i sklepu z owocami i warzywami w swojej wsi Arabeh na Zachodnim Brzegu.

>>>>

Sprawa jest haniebna ... Nie potrafili nawet postawic zarzutow . Takie metody sa niedopuszczalne . Swiat sie zmienia w kierunku praw czlowieka i Izrael tez musi ! Jest aresztowanie musza byc arzuty i musi byc proces . Tez nie mozna trzymac sobie czlowieka nie wiadomo ile .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:23, 20 Lut 2012    Temat postu:

Pokaz siły Izraela na Zachodnim Brzegu

- Bła­ga­li­śmy, mó­wi­li­śmy "prze­stań­cie", daj­cie nam parę minut na ura­to­wa­nie zwie­rząt z za­gro­dy i na­sze­go ma­jąt­ku. Nie było żad­nej od­po­wie­dzi. Tak wszyst­ko się za­czę­ło – re­la­cjo­nu­je w roz­mo­wie z One­tem miesz­ka­ją­ca w Ra­ha­wie Fa­ti­ma. Przed ty­go­dniem izra­el­ska armia zrów­na­ła jej wio­skę z zie­mią. Fot. Elias Ha­la­bi

>>>>

To nie armia to holota . I nie jest to pokaz sily a debilizmu . Takim ciołom strach dac bron do reki . Armia musi byc na poziomie a nie holota typu sowieckiego gwalacac rabujaca i niszczaca . Taka sprawa ociera sie o trybunal ds. zbrodni ! Czekamy na ONZ !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:05, 21 Lut 2012    Temat postu:

Grzegorz Tomczewski

Kolejny pokaz siły Izraela na Zachodnim Brzegu

- Błagaliśmy, mówiliśmy "przestańcie", dajcie nam parę minut na uratowanie zwierząt z zagrody i naszego majątku. Nie było żadnej odpowiedzi. Tak wszystko się zaczęło – relacjonuje w rozmowie z Onetem mieszkająca w Rahawie Fatima. Przed tygodniem izraelska armia zrównała jej wioskę z ziemią.

Około godziny 10 pojawiło się wojsko, a wraz z nim buldożery. Ten scenariusz powtarza się przy każdym kolejnym wyburzeniu. Z izraelskich jeepów wysypało się około 50 żołnierzy. – Błagaliśmy, mówiliśmy "przestańcie", dajcie nam parę minut czasu na uratowanie zwierząt z zagrody i naszego majątku. Nie było żadnej odpowiedzi. Tak wszystko się zaczęło – wspomina Fatima. Mimo próśb i błagań Beduinów, wojsko nie zgodziło się, by zabrali ze sobą swój niewielki majątek. Zazwyczaj w przypadku takich akcji wojsko informuje o swoich zamiarach. Następnie daje czas na zabranie najpotrzebniejszych rzeczy z domostw, czyli w tym przypadku beduińskich namiotów, a także zabezpieczenie jedzenia czy paszy dla zwierząt i ich samych. Nie wiadomo, dlaczego tym razem było inaczej.

W czasie, gdy żołnierze wkraczali do wioski, mężczyźni byli poza nią. Pracowali na okolicznych polach, pasąc owce. Jeden z nich zauważył wojsko ze wzgórza i natychmiast powiadomił resztę. Dopiero po paru minutach pojawili się na miejscu. Żołnierze nie dopuścili ich jednak do kobiet i dzieci. Stali obok przypatrując się trzygodzinnej akcji. Ocalały jedynie trzy namioty. Tylko dlatego, że armia zgromadziła tam kobiety i dzieci. – Płakałyśmy, a zarazem krzyczałyśmy po pomoc i prosiłyśmy: "przestańcie" – wspomina ze łzami w oczach Fatima.

- Zmieszali wszystko, co było w namiotach i zagrodach razem - jedzenie, pasze, nasz dobytek. Straciłem wszystko, pięć namiotów. Trzy służyły za schronienie dla zwierząt, a dwa jako domy. Zniszczyli także te należące do mojego brata. Z naszej całej rodziny ocalał jeden namiot, bo w nim były dzieci – opisuje w rozmowie z Onetem Zabad.

Tak wyglądała poniedziałkowa akcja wyburzenia beduińskiej wioski Rahawa w południowym rejonie dystryktu Hebron na Zachodnim Brzegu Jordanu. Miejsce to zostało praktycznie zrównane z ziemią. - Statystyka jest przerażająca. Armia zniszczyła aż 22 tzw. struktury. Wśród nich siedem namiotów, siedem zagród dla zwierząt, aż cztery magazynki paszy, trzy prowizoryczne toalety oraz cysternę. Prawie wszystkie powstały dzięki wysiłkom organizacji pozarządowych. Teraz najważniejsze jest odbudowanie zniszczonych struktur. - Polska Akcja Humanitarna już rozpoczęła wstępne działania w tej sprawie – mówi w rozmowie z Onetem Marta Kaszubska, koordynatorka misji PAH w Jerozolimie.

Takie akcje zdarzają się na tych terenach systematycznie. Na obszarze C obowiązuje izraelskie prawo wojskowe zakazujące budowy czegokolwiek. W jego świetle, stojący na pustyni namiot jest budowlą, czyli należy go wyburzyć. Tak samo są traktowane cysterny, którymi zajmuje się PAH. Polska organizacja niczego nie buduje, a jedynie oczyszcza funkcjonujące tam od dwóch tysięcy lat cysterny.

- Żołnierze przyjechali z mapą, naradzali się po hebrajsku kilka razy próbując zlokalizować właściwą cysternę. Dobrze wiedzieli, co wyburzają – mówi Salim. W poniedziałek wyburzono tylko jedną cysternę, reszta jest zagrożona. To tylko kwestia czasu. Inne cysterny oczyszczone przez PAH w Rahawie także otrzymały nakaz wyburzenia. Wojsko realizuje je zgodnie z chronologią wydawania nakazów wyburzenia. Nie oszczędziło nawet prowizorycznego kurnika, który został zrobiony z karoserii niesprawnego samochodu.

- Cysterna jest wspólna, należy do całej społeczności. Moi przodkowie urodzili się tutaj. Mieszkamy tu od pokoleń. Cysterny służą nam codziennie. Używamy tej wody, potrzebujemy jej – dodaje Salim. Proces odtworzenia cysterny jest trudny i długotrwały. Przede wszystkim trzeba wypompować wodę i sprawdzić, jakie są uszkodzenia. - Nie możemy wykorzystać tej wody, która jest wewnątrz, a zbieraliśmy ją całą zimę, aż do poniedziałku – dodaje Zabad. To jedyne źródło wody dla mieszkańców wioski. Cysterna napełnia się wodą w czasie pory deszczowej, a jest wykorzystywana przez cały rok.

Aktualnie mieszkańcy radzą sobie jak tylko potrafią. Natychmiast, jeszcze tego samego dnia, otrzymali pomoc od wielu organizacji humanitarnych. Dostali m.in. materace i koce. Niestety dostarczone przez Czerwony Krzyż namioty nie nadają się do zamieszkania - przemakają i są zbyt mało wytrzymałe, by oprzeć się szalejącym na pustyni wiatrom.

Tymczasowe schronienie dla zwierząt mieszkańcy zburzonej wioski znaleźli w pobliskiej jaskini. Niestety, w wyniku akcji izraelskiej armii, zmarło co najmniej 70 jagniąt, a codziennie, z powodu braku odpowiedniego schronienia i pożywienia, giną kolejne. Hodowla zwierząt jest dla tej społeczności jedynym źródłem dochodu.

- Potrzebujemy pomocy. Nie tylko nowej cysterny, lecz także miejsca do życia dla nas i naszych zwierząt, które nam zabrano – apelują Beduini. Wszystko działo się tu szybko i było zamierzone. To był żołnierski rozkaz i został on błyskawicznie wykonany.

Nikogo z mieszkańców nie uprzedzono o zaplanowanej akcji. Co ciekawe, parę dni wcześniej, strażnik z żydowskiego osiedla Tene przyjechał do wioski. - Próbowałem dobiec i zapytać, po co przyjechał. Nawet się nie zatrzymał - mówi Zabad. Kontaktów pomiędzy wioską, a leżącym około półtora kilometra osiedlem żydowskim w zasadzie nie ma.

- Prowadząc swoje owce czasami mijamy tamtą okolicę. Widząc nas wyciągają broń, a nawet czasem strzelają. To nie są wojskowi, ale cywile - dodaje Salim. Mieszkańcy Tene są otoczeni przez armię. Przez cały czas są w gotowości do obrony. Wylewając ścieki w dolinie pomiędzy Rahawą a Tene, osadnicy zatruwają źródła wody pitnej, z której korzystają Beduini. - Przez to zwierzęta umierają, dzieci, które czasami się tam bawią, chorują, na dodatek panuje plaga komarów – żali się Emami. Rahawa i Tene to dwa zupełnie inne światy.

- Przedtem każda rodzina miała swój namiot. Teraz śpimy po kilkanaście osób w jednym z tych trzech, które ocalały – tłumaczy w rozmowie z Onetem Nayfe. Obecnie, w skrajnie trudnych warunkach mieszka tu zaledwie około 30 osób. Reszta przeniosła się do innych schronień lub do rodzin z okolic Dahariji, czyli najbliższego miasta. Przed wyburzeniem Rahawa liczyła blisko 150 mieszkańców.

Grzegorz Tomczewski, Jerozolima

>>>>>

Tak wyglada ,,sila'' Izraela . Dzikie bandy nazywane humorystycznie wojskiem odnosza ,,zwyciestwa'' nad kobietami dziecmi kozami oslami. Burza niszcza rujnuja zasypuja studnie zbudowane przez Polaków ... Chwala armii i chwala takiemu panstwu ktore odnosi takie ,,zwyciestwa''...

Salim patrzący na zniszczenia, fot. Elias Halabi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:40, 22 Lut 2012    Temat postu:

Izrael: wyłączenie religijnych Żydów z armii niekonstytucyjne

Izra­el­ski Sąd Naj­wyż­szy (SN) orzekł, że tzw. prawo Tala, wy­łą­cza­ją­ce ul­tra­or­to­dok­syj­nych stu­den­tów szkół re­li­gij­nych z po­wszech­nej obo­wiąz­ko­wej służ­by woj­sko­wej, jest nie­kon­sty­tu­cyj­ne. De­cy­zja może do­pro­wa­dzić do roz­ła­mu w rzą­dzą­cej ko­ali­cji.

- Prawo Tala po 10 la­tach nie speł­ni­ło ocze­ki­wań, ani nie do­pro­wa­dzi­ło do ko­niecz­nych zmian w rów­nym dzie­le­niu cię­ża­ru (służ­by woj­sko­wej) - po­wie­dział mi­ni­ster obro­ny Ehud Barak, który przy­jął z za­do­wo­le­niem orze­cze­nie sądu ogło­szo­ne wczo­raj wie­czo­rem. Prawo Tala uchwa­lo­no w roku 2002, by ure­gu­lo­wać sy­tu­ację ul­tra­or­to­dok­syj­nych Żydów, któ­rzy od po­wsta­nia pań­stwa Izra­el byli tra­dy­cyj­nie wy­łą­cze­ni z po­wszech­nej służ­by woj­sko­wej. Nowe prze­pi­sy sta­no­wi­ły, że stu­den­ci szkół re­li­gij­nych (je­sziw) będą mogli zde­cy­do­wać, czy w wieku 24 lat chcą kon­ty­nu­ować naukę czy pod­jąć pracę. W tym dru­gim wy­pad­ku, mu­sie­li­by odbyć czte­ro­mie­sięcz­ną służ­bę woj­sko­wą lub przez rok być wo­lon­ta­riu­sza­mi w służ­bie cy­wil­nej.

Prze­wod­ni­czą­ca Sądu Naj­wyż­sze­go Dorit Be­inisz oce­ni­ła, że prawo to jest nie­efek­tyw­ne, bo po­zwa­la od­kła­dać służ­bę woj­sko­wą do czasu osią­gnię­cia wieku, który już zwal­nia od woj­ska.

- Jesz­cze przed orze­cze­niem Sądu Naj­wyż­sze­go mó­wi­łem, że prawo Tala w swej obec­nej po­sta­ci nie może być utrzy­ma­ne; w nad­cho­dzą­cych mie­sią­cach opra­cu­je­my nowe prze­pi­sy, które do­pro­wa­dzą do bar­dziej spra­wie­dli­we­go roz­kła­du ob­cią­żeń po­mię­dzy wszyst­ki­mi gru­pa­mi izra­el­skie­go spo­łe­czeń­stwa - sko­men­to­wał wyrok pre­mier Izra­ela Ben­ja­min Ne­tan­ja­hu.

Ob­ję­cie ul­tra­or­to­dok­syj­nych Żydów po­wszech­ną służ­bą woj­sko­wą może do­pro­wa­dzić do roz­ła­mu w rzą­dzą­cej ko­ali­cji. Na­cjo­na­li­stycz­nie na­sta­wio­ne par­tie ko­ali­cji: Likud i Izra­el Nasz Dom - chcą, by ha­re­dim, czyli ul­tra­or­to­dok­syj­ni Żydzi, wstę­po­wa­li do armii. Prze­ciw­na temu jest re­li­gij­na par­tia Szas, czwar­te naj­więk­sze ugru­po­wa­nie w Kne­se­cie.

- Wraz z mi­ni­stra­mi obro­ny i spra­wie­dli­wo­ści stwo­rzy­my nowe prawo, re­gu­lu­ją­ce sta­tus stu­den­tów je­szi­wy, któ­rych za­słu­gi dla na­ro­du ży­dow­skie­go i dla pań­stwa Izra­el są oczy­wi­ste dla każ­de­go wy­znaw­cy ju­da­izmu - po­wie­dział prze­wod­ni­czą­cy Szas Eli Iszai.

Orze­cze­nie Sąd Naj­wyż­szy wydał za­le­d­wie kilka dni po tym, jak armia ogło­si­ła, że wobec ma­le­ją­cej licz­by no­wych re­kru­tów po­dej­mie kroki, by przy­cią­gnąć w swoje sze­re­gi więk­szą licz­bę re­li­gij­nych Żydów, m.​in. sku­pia­jąc wy­sił­ki na ha­re­dim, któ­rzy prze­rwa­li stu­dia w je­szi­wie. W Kne­se­cie po­wsta­je nie­for­mal­na, ale sze­ro­ka ko­ali­cja - od prawa do lewa, z wy­jąt­kiem re­li­gij­nych par­tii. Jej celem jest włą­cze­nie ul­tra­or­to­dok­syj­nych Żydów do sys­te­mu po­wszech­nej służ­by woj­sko­wej. Kry­tycz­ni ko­men­ta­to­rzy uwa­ża­ją, że zmu­sza­nie re­li­gij­nych Żydów do wstę­po­wa­nia do armii wcale nie roz­wią­że dużo waż­niej­sze­go pro­ble­mu - ich izo­la­cji od resz­ty świec­kie­go spo­łe­czeń­stwa.

>>>>

Tak jest . Albo sluzba w wojsku albo utrata praw wyborczych . Jedno z dwu . Nie mozna miec przywilejow a nie miec obowiazkow ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:13, 23 Lut 2012    Temat postu:

Znana wokalistka bojkotuje Izrael

Cas­san­dra Wil­son, znana ame­ry­kań­ska wo­ka­list­ka jaz­zo­wa, od­wo­ła­ła swój wy­stęp w Izra­elu w od­po­wie­dzi na apel o "ar­ty­stycz­ny boj­kot", do któ­re­go wzy­wa­ją pa­le­styń­scy i izra­el­scy ak­ty­wi­ści.

- Jako dzia­łacz­ka na rzecz praw czło­wie­ka iden­ty­fi­ku­ję się z kul­tu­ral­nym boj­ko­tem Izra­ela - ogło­si­ła ar­tyst­ka, która miała wy­stą­pić w Holon pod Tel Awi­wem na Mię­dzy­na­ro­do­wym Fe­sti­wa­lu Ko­biet. - Je­ste­śmy oby­wa­te­la­mi Izra­ela, któ­rzy wspie­ra­ją apel pa­le­styń­skie­go spo­łe­czeń­stwa oby­wa­tel­skie­go o "Boj­kot, Wy­co­fa­nie In­we­sty­cji i Sank­cje" (BDS) wy­mie­rzo­ne w izra­el­ską po­li­ty­kę ko­lo­ni­za­cji, oku­pa­cji i apar­the­idu wobec Pa­le­styń­czy­ków - na­pi­sa­li dzia­ła­cze izra­el­skiej grupy Boj­kot od Środ­ka w li­ście wzy­wa­ją­cym Cas­san­drę Wil­son do od­wo­ła­nia wy­stę­pów w Izra­elu.

Wil­son do­łą­czy­ła w ten spo­sób do ame­ry­kań­skich wy­ko­naw­ców ta­kich jak The Pains of Being Pure at Heart, Cat Power i Tu­ne-Yards - grona ar­ty­stów, któ­rzy w ostat­nich ty­go­dniach od­wo­ła­li swoje kon­cer­ty z tych sa­mych przy­czyn. Wcze­śniej stra­te­gię ar­ty­stycz­ne­go boj­ko­tu wspar­li m.​in. Roger Wa­ters z Pink Floyd, Fa­ith­less i Macy Gray.

Idea BDS jest in­spi­ro­wa­na walką z apar­the­idem w Afry­ce Po­łu­dnio­wej, gdzie na­cisk spo­łecz­no­ści mię­dzy­na­ro­do­wej np. w for­mie wy­co­fy­wa­nia in­we­sty­cji przy­niósł ocze­ki­wa­ne re­zul­ta­ty. Boj­kot, jak pod­kre­śla­ją dzia­ła­cze, jest skie­ro­wa­ny prze­ciw­ko in­sty­tu­cjom, nie zaś - bez wzglę­du na po­li­tycz­ne po­glą­dy - po­je­dyn­czym oby­wa­te­lom Izra­ela. Celem jest m.​in. do­pro­wa­dze­nie do końca izra­el­skiej oku­pa­cji te­ry­to­riów pa­le­styń­skich, ro­ze­bra­nie muru bu­do­wa­ne­go przez Izra­el i przy­zna­nie prawa do po­wro­tu pa­le­styń­skim uchodź­com wy­gna­nym z kraju w 1948 roku.

W lipcu ze­szłe­go roku Kne­set uchwa­lił prawo, wedle któ­re­go osoba wzy­wa­ją­ca do boj­ko­tu Izra­ela może być uka­ra­na i po­zwa­na za po­ten­cjal­ne szko­dy.

W 2005 roku 170 or­ga­ni­za­cji re­pre­zen­tu­ją­cych pa­le­styń­skie spo­łe­czeń­stwo oby­wa­tel­skie pod­pi­sa­ło się pod ape­lem do mię­dzy­na­ro­do­wych ru­chów o wspar­cie stra­te­gii BDS. W od­po­wie­dzi na ten apel, po­wsta­ła izra­el­ska grupa Boj­kot od Środ­ka. Kry­ty­cy BDS od­rzu­ca­ją po­rów­na­nie po­li­ty­ki Izra­ela do po­łu­dnio­wo­afry­kań­skie­go apar­the­idu i uwa­ża­ją, że we­zwa­nia do boj­ko­tu pro­wa­dzą do de­le­gi­ty­mi­za­cji Izra­ela.

>>>>

Oczywiscie sceny burzenia jakie tu widzimy sa szokujace niegodziwoscia ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:59, 27 Lut 2012    Temat postu:

Kościół apeluje do władz Izraela ws. ataków na miejsca święte

O pomoc w spra­wie za­koń­cze­nia aktów wan­da­li­zmu w chrze­ści­jań­skich miej­scach kultu w Ziemi Świę­tej zwró­cił się do pre­zy­den­ta Izra­ela Szi­mo­na Pe­re­sa ka­to­lic­ki ku­stosz Ziemi Świę­tej, oj­ciec Pier­bat­ti­sta Piz­za­bal­la - po­da­ła w po­nie­dzia­łek agen­cja As­so­cia­ted Press.

W li­ście wy­sła­nym w nie­dzie­lę o. Piz­za­bal­la wska­zał na nie­daw­ne in­cy­den­ty w Je­ro­zo­li­mie, kiedy wan­da­le na­pi­sa­li an­ty­chrze­ści­jań­skie hasła na ścia­nach ko­ścio­ła bap­ty­stów, grec­kiej cer­kwi oraz na cmen­ta­rzu chrze­ści­jań­skim. - Prze­kro­czo­no gra­ni­ce, które nie mogą być prze­kra­cza­ne i nie mo­że­my mil­czeć - oce­nił ku­stosz Ziemi Świę­tej, pro­sząc Pe­re­sa o pomoc w wy­ko­rze­nie­niu "tego nie­bez­piecz­ne­go wzor­ca dzia­ła­nia".

- Różne wspól­no­ty chrze­ści­jań­skie żyją w Izra­elu po­ko­jo­wo, cie­sząc się sza­cun­kiem, uzna­niem i do­bry­mi sto­sun­ka­mi z ży­da­mi i mu­zuł­ma­na­mi. Nie­ste­ty, przez lata na­uczy­li­śmy się igno­ro­wać pro­wo­ka­cje i żyć dalej tak, jak zwy­kle - na­pi­sał o. Piz­za­bal­la w li­ście cy­to­wa­nym przez izra­el­ski dzien­nik "Ha­arec".

Wska­zu­jąc na in­cy­den­ty, z któ­rych żaden nie do­ty­czył obiek­tu ka­to­lic­kie­go, ku­stosz Ziemi Świę­tej pod­kre­ślił, że "szo­ku­ją­ce hasła, na­pi­sa­ne spray­em w chrze­ści­jań­skich miej­scach mo­dli­twy (...) ranią serca wszyst­kich chrze­ści­jan w Izra­elu, nie­za­leż­nie od wy­zna­nia".

- Będę wdzięcz­ny, jeśli użyje pan swo­jej wła­dzy i wpły­wów w celu wy­ko­rze­nie­nia tego nie­bez­piecz­ne­go wzor­ca dzia­ła­nia i po­wstrzy­ma­nia tej dzia­łal­no­ści, zanim sta­nie się ona no­to­rycz­nym zja­wi­skiem w życiu chrze­ści­jan w Izra­elu - na­pi­sał o. Piz­za­bal­la.

Izra­el­ska po­li­cja uważa in­cy­den­ty za dzie­ło po­je­dyn­czych wan­da­li, a nie zor­ga­ni­zo­wa­nej grupy. AP pod­kre­śla, że rzad­ko­ścią jest taki apel ze stro­ny wy­so­kich przed­sta­wi­cie­li Ko­ścio­ła. Przy­po­mi­na za­ra­zem, że w prze­szło­ści Peres po­tę­piał po­dob­ne in­cy­den­ty.

>>>>

Faktycznie obrzydliwy proceder !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:32, 29 Lut 2012    Temat postu:

Izraelscy żołnierze zamknęli palestyńskie telewizje

Dwie pry­wat­ne pa­le­styń­skie te­le­wi­zje zo­sta­ły za­mknię­te. Do­ko­na­ła tego izra­el­ska armia, która w nocy z wtor­ku na środę wtar­gnę­ła do te­le­wi­zyj­nych bu­dyn­ków w Ra­mal­lah na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu. - To było dla nas za­sko­cze­nie - przy­zna­je dy­rek­tor ge­ne­ral­ny Watan TV.

- Żoł­nie­rze izra­el­scy wkro­czy­li o dru­giej nad ranem i za­bra­li około 30 kom­pu­te­rów i wszyst­kie prze­kaź­ni­ki. Jeden z na­szych ochro­nia­rzy pró­bo­wał ich po­wstrzy­mać, ale po­wie­dzie­li mu, że mają ofi­cjal­ny nakaz za­mknię­cia sta­cji - po­wie­dział agen­cji AFP re­dak­tor na­czel­ny pry­wat­nej te­le­wi­zji Watan TV, Ali Da­ra­gh­meh. - To było dla nas za­sko­cze­nie. Wciąż nie wiemy, dla­cze­go (żoł­nie­rze) skon­fi­sko­wa­li sprzęt i za­mknę­li sta­cję, w sy­tu­acji gdy pra­cu­je­my pod kon­tro­lą władz Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, które dały nam po­zwo­le­nie na nada­wa­nie - po­wie­dział dy­rek­tor ge­ne­ral­ny Watan TV.

Za­mknię­ta zo­sta­ła rów­nież sta­cja Kuds, któ­rej pro­gra­my są prze­zna­czo­ne głów­nie dla dzie­ci. - O go­dzi­nie trze­ciej nad ranem armia izra­el­ska we­szła do sie­dzi­by sta­cji i za­bra­ła cały sprzęt do nada­wa­nia - po­wie­dział AFP dy­rek­tor sta­cji Harun Abu Arra.

>>>>

Tym razem ,,bohetrowie'' walcza z kanalami dla dzieci . Kaczor Donald Myszek Miki (to jest ON po polsku jak wiemy inaczej brzmi ) itp dywresanci sa zagrozeniem dla Izraela ...
Czy wladze Izraela sa w pelni wladz umyslowych ??? Czy szalency powinni byc u wladzy ???
Psychopaci usmiechajacy sie do broni sa grozni ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:54, 01 Mar 2012    Temat postu:

Szturm na telewizję. Zbyt ostra reakcja Izraela?

Izra­el­skie siły bez­pie­czeń­stwa oraz funk­cjo­na­riu­sze wy­wia­du prze­pro­wa­dzi­li szturm na pa­le­styń­ską sta­cję te­le­wi­zyj­ną, za­bie­ra­jąc kom­pu­te­ry, taśmy, urzą­dze­nia trans­mi­tu­ją­ce oraz do­ku­men­ty. In­for­ma­cje te prze­ka­zał dy­rek­tor za­mknię­tej siłą sta­cji.

Jak po­in­for­mo­wał dy­rek­tor sta­cji Wat­tan TV, Mu­amar Orabi, szturm roz­po­czął się o go­dzi­nie 2 ostat­niej nocy. - Na ponad trzy go­dzi­ny za­trzy­ma­no czte­rech te­le­wi­zyj­nych pra­cow­ni­ków z noc­nej zmia­ny po tym, jak za­bra­no im wcze­śniej ich te­le­fo­ny ko­mór­ko­we – dodał dy­rek­tor.

Siły Obron­ne Izra­ela (IDF) po­twier­dzi­ły już, że taka akcja rze­czy­wi­ście zo­sta­ła prze­pro­wa­dzo­na.

Rzecz­nik izra­el­skie­go Mi­ni­ster­stwa ds. Ko­mu­ni­ka­cji, Yehiel Shavi, wy­ja­śnił, że pro­gram nada­wa­ny przez Wat­tan TV "za­kłó­cał sy­gna­ły izra­el­skich nadaw­ców" i po­twier­dził, że za­kłó­ce­nia zo­sta­ły prze­rwa­ne "przy asy­ście sił IDF".

Z kolei przed­sta­wi­cie­le Sił Obron­nych Izra­ela po­in­for­mo­wa­li, że wie­lo­krot­nie kie­ro­wa­no proś­by do Wat­tan o prze­rwa­nie nada­wa­nia ze wzglę­du na fakt, że ich sy­gnał za­kłó­cał izra­el­skich nadaw­ców, a także ko­mu­ni­ka­cję lot­ni­czą na lot­ni­sku Ben Gu­rion w Tel Awi­wie.

Orabi po­wie­dział jed­nak, że jego sta­cja nigdy nie otrzy­ma­ła skar­gi do­ty­czą­cej czę­sto­tli­wo­ści nada­wa­nia i pod­kre­ślał, że re­ak­cja Izra­ela była nie­pro­por­cjo­nal­na nawet, gdyby taka rze­czy­wi­ście była przy­czy­na sztur­mu.

- Po co nisz­czyć sta­cję te­le­wi­zyj­ną, skoro mogli skon­fi­sko­wać tylko dwa na­daj­ni­ki? – pytał.

- To nie pierw­szy raz, gdy dzie­je się coś ta­kie­go. Wat­tan TV zo­sta­ła także znisz­czo­na dzie­sięć lat temu, w marcu 2002 roku – dodał.

Przed­sta­wi­cie­le sta­cji uzna­li szturm za atak pi­rac­ki na­ru­sza­ją­cy prawa au­tor­skie i za­de­kla­ro­wa­li, że nadal za­mie­rza­ją dzia­łać.

- Wat­tan TV wy­ra­ża ubo­le­wa­nie w związ­ku z tak agre­syw­nym za­cho­wa­niem, któ­re­go do­pusz­czo­no się w sku­tecz­nie i opła­cal­nie dzia­ła­ją­cej or­ga­ni­za­cji me­dial­nej i nadal bę­dzie dzia­łać po­przez swe kon­tak­ty w me­diach lo­kal­nych i mię­dzy­na­ro­do­wych, a także or­ga­ni­za­cje obro­ny praw czło­wie­ka, aby w ten spo­sób ujaw­niać to prze­stęp­cze dzia­ła­nie – czy­ta­my w oświad­cze­niu sta­cji. – Wat­tan bę­dzie pra­co­wał nad od­zy­ska­niem skra­dzio­ne­go sprzę­tu i na­daj­ni­ków i bę­dzie nada­wał nie­prze­rwa­ny prze­kaz.

>>>>

Dalszy ciag tej haniebnej sprawy . Widzimy jakie tam bezprawie . Trzeba zazadac koniecznie JASNEGO PRAWA aby nie bylo takich samowolnych akcji !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:22, 13 Mar 2012    Temat postu:

Izrael i bojownicy ze Strefy Gazy zawieszają broń

Izrael i ugrupowania palestyńskie ze Strefy Gazy wyraziły zgodę na zawieszenie broni osiągnięte przy pomocy Egiptu, które ma zakończyć czterodniowe transgraniczne akty przemocy - poinformował dzisiaj wysokiej rangi przedstawiciel Egiptu.

Przedstawiciel egipskich sił bezpieczeństwa powiedział z Kairu agencji Reuters, że obie strony "zgodziły się na zakończenie obecnych operacji" i na początek "pełnego wzajemnego spokoju". Rozejm miał wejść w życie o godzinie 1 z poniedziałku na wtorek (o północy czasu warszawskiego). Na razie żadna ze stron konfliktu nie skomentowała doniesień o rozejmie.

Eskalacja przemocy zaczęła się w piątek; izraelskie naloty, jak pisze agencja Reuters, spowodowały śmierć 25 Palestyńczyków, a na Izrael spadło ok. 150 palestyńskich rakiet; rannych zostało ośmiu Izraelczyków. Od soboty trwały w Kairze mediacje w celu doprowadzenia do rozejmu. Izraelscy wojskowi już wcześniej wyrażali gotowość do wstrzymania nalotów w zamian za całkowite zaprzestanie ostrzeliwania rakietami ich terytorium ze Strefy Gazy. Z kolei ugrupowania Islamski Dżihad i Ludowe Komitety Oporu składały wojownicze oświadczenia, twierdząc, że to Izrael naruszył rozejm, zabijając przywódcę radykalnej organizacji Ludowe Komitety Oporu w Strefie Gazy Zuhaira al-Kaisiego

>>>>

No szal wojenny minal . Czy bedzie z tego jaks nauka ? Wojna tez uczy z tym ze jest to gorzka szkola ... Niestety jak widzicie trzeba ja przejsc . Nie ma innej drogi . Czlowiek musi sie oparzyc zanim zmadrzeje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:36, 15 Mar 2012    Temat postu:

Palestyńska więźniarka głoduje od miesiąca

Palestynka przetrzymywana w izraelskim więzieniu Hana Szalabi prowadzi od 29 dni strajk głodowy przeciwko osadzeniu w areszcie administracyjnym. W środę wieczorem władze więzienne zdecydowały, że nie będzie karmiona siłą.

Medyczny Komitet ds. Etyki zebrał się w środę w reakcji na pogarszający się stan zdrowia głodującej Palestynki i postanowił nie interweniować. - U Hany Szalabi widać oznaki atrofii mięśni i ogólnego wyniszczenia organizmu. Przy takim osłabieniu, wiele scenariuszy jest możliwych - od ostrej niewydolności serca, zaniku mięśni, po niewydolność wielonarządową - powiedziała dyrektorka wydziału więźniów izraelskiej organizacji pozarządowej Lekarze na rzecz Praw Człowieka Anat Litwin.

Hana Szalabi, 28-letnia członkini radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad, spędziła ponad 2 lata w izraelskim areszcie administracyjnym; została zwolniona w październiku 2011 roku w ramach wymiany palestyńskich więźniów za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita. Cztery miesiące później, 16 lutego br., została ponownie aresztowana w swoim domu, w wiosce położonej w pobliżu Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Szalabi rozpoczęła strajk głodowy zaraz po zatrzymaniu, podając jako powód brutalne i poniżające traktowanie przez żołnierzy oraz osadzenie w areszcie administracyjnym bez szansy na proces.

Zgodnie z izraelskim prawem wojskowym obowiązującym na Zachodnim Brzegu, osoba w areszcie administracyjnym nie prawa do procesu sądowego ani do zapoznania się z zarzutami i dowodami. Jeśli lokalny dowódca wojskowy uzna, że podejrzana osoba stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, może ona zostać zatrzymana na sześć miesięcy. Po tym okresie sąd wojskowy decyduje, czy przedłużyć areszt o kolejne pół roku.

W izraelskich więzieniach znajduje się obecnie około 309 Palestyńczyków, wobec których zastosowano areszt administracyjny. Litwin powiedziała PAP, że wg izraelskich służb więziennych już 23 aresztowanych Palestyńczyków prowadzi strajk głodowy. Na Zachodnim Brzegu i w Gazie odbyło się wiele akcji solidarnościowych z Szalabi, a w Dniu Kobiet przez Gazę przeszedł kilkusetosobowy marsz poświęcony głodującej więźniarce. Rodzice Szalabi też ogłosili strajk głodowy w geście solidarności z córką.

>>>>

I znow glodowka . nie poieram takich form ptotestu gdyz nie niszcza one problemu a tych co z nim walcza ... I nic nie daja ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:08, 18 Mar 2012    Temat postu:

Izrael: gospodarka palestyńska nie udźwignie państwa

Rząd Izraela przygotował raport, którego teza brzmi: gospodarka Autonomii Palestyńskiej nie jest wystarczająco silna i ustabilizowana, aby można było na niej oprzeć strukturę państwową.

W dokumencie, który zostanie przedstawiony w środę krajom wspierającym finansowo Autonomię Palestyńską, podkreślono "niestabilność gospodarczą", co oznacza brak warunków do powołania państwa palestyńskiego. 44-stronicowy raport, zrelacjonowany w niedzielę przez izraelski dziennik "Haarec", został opracowany przez MSZ Izraela w oparciu o najnowsze dane Banku Światowego.

Jak wynika z dokumentu, na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu Jordanu panował w ubiegłym roku zastój gospodarczy i nie są one wskutek tego przygotowane do udźwignięcia niepodległości.

W środowym spotkaniu w Brukseli wezmą udział m.in. minister spraw zagranicznych Norwegii Jonas Gahr Store, szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton i przedstawiciel Kwartetu Madryckiego, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

Jak podkreśla "Haarec", Izrael przedstawi na spotkaniu środki, które zastosował w celu zapewnienia rozwoju gospodarczego terytoriów palestyńskich i wykaże, że mimo to nastąpił w gospodarce palestyńskiej zastój.

Jak przypomina Associated Press, w ubiegłym roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy wydał opinię, że palestyńskie instytucje finansowe są gotowe do tego by stać się podstawą do niepodległości państwa palestyńskiego.

Przedstawiciel władz palestyńskich Hasan Chatib odrzucił izraelski raport, powołując się m.in. na ekspertyzę MFW. Zdaniem władz palestyńskich Izrael pragnie za pomocą nowego dokumentu osłabić efekt, jaki Palestyńczycy osiągnęli w ubiegłym roku występując do państw członkowskich ONZ o uznanie Autonomii Palestyńskiej jako pełnoprawnego członka organizacji. Poparcia palestyńskiej niepodległości udzieliło wówczas 130 państw członkowskich ONZ. Na podstawie wyników gospodarczych uzyskanych przez Palestyńczyków w 2011 roku Izrael wskazuje na konieczność zahamowania wzrostu deficytu i potrzebę dalszych reform, aby Autonomia mogła stać się "prawidłowo funkcjonującym państwem".

>>>>

Bzdury klamstwa i bezczelnosc ...
Jak tylko Izrael zakonczy bestilaska wojne ekonomiczna to od razu ekonomika ruszy . Umiejetnosci handlowe Arabow sa znane . Jesli postawia an wolny rynek i firmy rodzinne szybko podniosa poziom ekonomiczny . Istnienie panstwa znakomicie w tym pomoze !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:32, 23 Mar 2012    Temat postu:

Lekarze: życie głodującej palestyńskiej aresztantki zagrożone

Pa­le­styn­ka, która od ponad mie­sią­ca pro­wa­dzi strajk gło­do­wy w pro­te­ście prze­ciw­ko prze­trzy­my­wa­niu jej w izra­el­skim aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym, jest w sta­nie kry­tycz­nym - po­in­for­mo­wa­ła dziś or­ga­ni­za­cja le­ka­rzy.

Hana Sza­la­bi stra­ci­ła 14 kg, jej mię­śnie są w sta­nie za­ni­ku, do­zna­je wiel­kich bólów - po­in­for­mo­wał izra­el­ski od­dział or­ga­ni­za­cji Le­ka­rze na rzecz Praw Czło­wie­ka. Sza­la­bi - 28-let­nia człon­ki­ni ra­dy­kal­ne­go ugru­po­wa­nia Is­lam­ski Dżi­had - pro­wa­dzi strajk gło­do­wy od po­cząt­ku za­trzy­ma­nia. Aresz­to­wa­no ją 16 lu­te­go, for­mal­nie nie po­sta­wio­no jej za­rzu­tów, jest prze­trzy­my­wa­na w tzw. aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym.

Zgod­nie z pra­wem izra­el­skim po­dej­rza­ny może być prze­trzy­my­wa­ny w aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym bez po­sta­wie­nia mu za­rzu­tów do sze­ściu mie­się­cy, przy czym areszt może być prze­dłu­ża­ny co pół roku; de­cy­zja za­pa­da na pod­sta­wie taj­nych do­ku­men­tów, nie­ujaw­nia­nych ani aresz­tan­to­wi ani jego praw­ni­kom. Wła­dze wię­zien­ne mówią, że 20 wię­zio­nych Pa­le­styń­czy­ków roz­po­czę­ło w ciągu ostat­nich dwóch ty­go­dni strajk gło­do­wy w ge­ście so­li­dar­no­ści z Sza­la­bi.

>>>>

Niestety smutne wiadomosci !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:23, 25 Mar 2012    Temat postu:

Izrael: sąd wojskowy odrzucił apel głodującej w więzieniu Palestynki

Izraelski sąd wojskowy odrzucił w niedzielę apel głodującej w więzieniu Palestynki Hany Szalabi, która strajk głodowy prowadzi od 39 dni - podał jej adwokat Dżawad Bulos.

Bulos zapowiedział apelację do Sądu Najwyższego. Dodał, że 30-letnia Szalabi zamierza nadal prowadzić głodówkę w proteście przeciwko osadzeniu jej w areszcie administracyjnym i przemocy, którą zastosowano podczas jej aresztowania. W ubiegłym tygodniu Szalabi została hospitalizowana. We wtorek organizacja Lekarze na rzecz Praw Człowieka informowała, że głodująca Palestynka doznaje wielkich bólów, straciła 14 kg, a jej mięśnie są w stanie zaniku.

Szalabi, członkini radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad, spędziła ponad 2 lata w izraelskim areszcie administracyjnym; została zwolniona w październiku 2011 roku w ramach wymiany palestyńskich więźniów za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita. Cztery miesiące później, 16 lutego, została ponownie aresztowana w swoim domu w wiosce położonej w pobliżu Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Szalabi rozpoczęła strajk głodowy zaraz po zatrzymaniu, podając jako powód brutalne i poniżające traktowanie przez żołnierzy oraz osadzenie w areszcie administracyjnym bez szansy na proces.

Zgodnie z izraelskim prawem wojskowym obowiązującym na Zachodnim Brzegu, osoba w areszcie administracyjnym nie prawa do procesu sądowego ani do zapoznania się z zarzutami i dowodami. Jeśli lokalny dowódca wojskowy uzna, że podejrzana osoba stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, może ona zostać zatrzymana na sześć miesięcy. Po tym okresie sąd wojskowy decyduje, czy przedłużyć areszt o kolejne pół roku.

Poza Szalabi strajk głodowy prowadzi według Klubu Więźniów Palestyńskich około 30 zatrzymanych izraelskich Palestyńczyków, m.in. deputowany Hamasu, a według izraelskiej administracji więziennej - 23.

W izraelskich więzieniach przebywa około 300 Palestyńczyków, wobec których zastosowano areszt administracyjny. Na Zachodnim Brzegu i w Gazie odbyło się wiele akcji solidarnościowych z Szalabi, a w Dniu Kobiet przez Gazę przeszedł kilkusetosobowy marsz poświęcony głodującej więźniarce. Rodzice Szalabi też ogłosili strajk głodowy w geście solidarności z córką.

<<<<

A z ajkiej paki rozstrzyga to sad wojskowy . Czyz ona nalezy do izraelskiej armii ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:50, 26 Mar 2012    Temat postu:

Izrael zrywa z Radą Praw Człowieka ONZ

Izra­el po­in­for­mo­wał w po­nie­dzia­łek o ze­rwa­niu wszel­kich kon­tak­tów z Radą Praw Czło­wie­ka ONZ w re­ak­cji na wsz­czę­cie przez to gre­mium w ze­szłym ty­go­dniu mię­dzy­na­ro­do­we­go śledz­twa w spra­wie osad­nic­twa ży­dow­skie­go na oku­po­wa­nym Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu.

Rzecz­nik izra­el­skie­go MSZ Jigal Pal­mor pod­kre­ślił, że ze­rwa­nie kon­tak­tów ozna­cza, iż ekipa roz­po­znaw­cza, którą Rada Praw Czło­wie­ka za­mie­rza­ła wy­słać na Za­chod­ni Brzeg, nie otrzy­ma zgody na wjazd na to te­ry­to­rium ani do Izra­ela. "Już z nimi nie współ­pra­cu­je­my - po­wie­dział Pal­mor. Uczest­ni­czy­li­śmy w spo­tka­niach, dys­ku­sjach, or­ga­ni­zo­wa­li­śmy wi­zy­ty w Izra­elu. Ko­niec już z tym wszyst­kim".

Mię­dzy­na­ro­do­we śledz­two w spra­wie ży­dow­skie­go osad­nic­twa Rada wsz­czę­ła w czwar­tek z ini­cja­ty­wy Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej; tylko USA były temu prze­ciw­ne. Przy­wód­cy izra­el­scy na­tych­miast po­tę­pi­li Radę Praw Czło­wie­ka, za­rzu­ca­jąc jej hi­po­kry­zję i uprze­dze­nia wobec Izra­ela.

Rada "sys­te­ma­tycz­nie i se­ryj­nie" po­dej­mu­je naj­róż­niej­sze de­cy­zje prze­ciw­ko Izra­elo­wi i po­tę­pia pań­stwo ży­dow­skie, "nie bio­rąc nawet sym­bo­licz­nie pod uwagę na­sze­go sta­no­wi­ska" - oświad­czył Pal­mor.

Rada Praw Czło­wie­ka ONZ po­tę­pi­ła pla­no­wa­ną przez Izra­el bu­do­wę no­wych domów dla osad­ni­ków ży­dow­skich na Za­chod­nim Brze­gu i we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie, pod­kre­śla­jąc, że plany te godzą w pro­ces po­ko­jo­wy i stwa­rza­ją za­gro­że­nie dla roz­wią­za­nia kon­flik­tu bli­skow­schod­nie­go.

Na Za­chod­nim Brze­gu i we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie, tzn. na ob­sza­rach za­ję­tych przez Izra­el pod­czas wojny z 1967 roku, miesz­ka ok. 500 tys. Izra­el­czy­ków i 2,5 mln Pa­le­styń­czy­ków. Pa­le­styń­czy­cy pod­kre­śla­ją, że Za­chod­ni Brzeg wraz ze wschod­nią Je­ro­zo­li­mą i kon­tro­lo­wa­ną przez Hamas Stre­fą Gazy to ob­szar ich przy­szłe­go nie­pod­le­głe­go pań­stwa. Wska­zu­ją, że osie­dla ży­dow­skie, uzna­ne za nie­le­gal­ne m.​in. przez Mię­dzy­na­ro­do­wy Try­bu­nał Spra­wie­dli­wo­ści, unie­moż­li­wia­ją utwo­rze­nie zdol­ne­go do funk­cjo­no­wa­nia pań­stwa pa­le­styń­skie­go.

Izra­el opo­wia­da się za okre­śle­niem sta­tu­su osie­dli ży­dow­skich w ra­mach ne­go­cja­cji po­ko­jo­wych.

????

Czyli co ? Izrael zrywa z prawami czlowieka ??? To teraz bedzie panstwem nazistowskim czy jak ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:46, 29 Mar 2012    Temat postu:

Palestyński dziennikarz w areszcie - jego koledzy protestują.

W Ramallah doszło do protestów w związku z aresztowaniem palestyńskiego dziennikarza przez władze Autonomii Palestyńskiej. Związki zawodowe dziennikarzy na Zachodnim Brzegu wzywały do bojkotu konkursu dziennikarskiego.

Poinformowała o tym palestyńska agencja prasowa Maan.

Jusef al-Szajeb został zatrzymany w poniedziałek przez palestyńskie władze, a sąd w Ramallah przedłużył jego areszt w środę o kolejnych 15 dni. Nie postawiono mu jeszcze żadnych zarzutów. Jest podejrzewany o zniesławienie i szkalowanie urzędników władz Autonomii.

W artykule opublikowanym w jordańskiej gazecie, Szajeb cytował źródła wysuwające poważne oskarżenia wobec członków palestyńskiej misji dyplomatycznej w Paryżu, Palestyńskiego Narodowego Funduszu i ministra spraw zagranicznych.

Według agencji Maan, palestyńskie władze żądają od redakcji 6 milionów dolarów rekompensaty za szkalujący je artykuł.

Przedstawicielom dziennikarskich związków zawodowych nie pozwolono się spotkać z Szajebem. W oświadczeniu prasowym, dziennikarze określili aresztowanie Szajeba jako cios wymierzony w wolność prasy i słowa.

Dzień po aresztowaniu Szajeba, palestyński premier Salam Fajad ogłosił coroczny konkurs dla palestyńskich dziennikarzy. Zaznaczył w swoim przemówieniu, że media są "jednym z najważniejszych filarów niezależnego państwa palestyńskiego".

W odpowiedzi związek zawodowy dziennikarzy wezwał do bojkotu konkursu i skupienia uwagi mediów na sytuacji Szajeba, który rozpoczął strajk głodowy w areszcie.

Z raportu Freedom House wynika, że na okupowanych terytoriach palestyńskich nie ma wolności prasy. Autorzy raportu winią za to rządzący na Zachodnim Brzegu umiarkowany Fatah, w Gazie radykalny Hamas, oraz izraelskie wojska.

W ostatnich latach, zarówno Hamas jak i Fatah prześladowały dziennikarzy podejrzanych o sympatyzowanie z politycznym konkurentem.

>>>>

Potepiamy tlumienie wolnosci slowa ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:48, 30 Mar 2012    Temat postu:

zrael: tajne mapy rządowe pokazują plany ekspansji osiedli

Izra­el­ska ad­mi­ni­stra­cja cy­wil­na przy­pusz­czal­nie za­mie­rza prze­zna­czyć do­dat­ko­we te­re­ny na Za­chod­nim Brze­gu pod roz­bu­do­wę ży­dow­skich osie­dli - podał dziś izra­el­ski dzien­nik "Ha­arec".

Tajne mapy ob­ra­zu­ją­ce pla­no­wa­ną kon­fi­ska­tę pa­le­styń­skich ziem zo­sta­ły ujaw­nio­ne na pod­sta­wie prawa o do­stę­pie do in­for­ma­cji - do­da­je dzien­nik. Przez lata ad­mi­ni­stra­cja cy­wil­na, in­sty­tu­cja pod­le­gła mi­ni­ster­stwu obro­ny, po­ta­jem­nie przy­go­to­wy­wa­ła mapy dzia­łek na Za­chod­nim Brze­gu, które mogą być za­ję­te pod roz­bu­do­wę ist­nie­ją­cych osie­dli ży­dow­skich. Dział­ki za­zna­czo­ne na mapie noszą nazwy ist­nie­ją­cych już po­bli­skich osie­dli, choć więk­szość wciąż jest pusta. Nie­któ­re leżą kilka ki­lo­me­trów od tych osie­dli.

Z 569 dzia­łek za­zna­czo­nych na mapie - sta­no­wią one ok. 10 proc. ca­łe­go te­ry­to­rium Za­chod­nie­go Brze­gu - tylko 23 są za­bu­do­wa­ne.

Izra­el­ski dzia­łacz po­ko­jo­wy Dror Etkes, który wy­stą­pił o udo­stęp­nie­nie map, twier­dzi, że osad­ni­cy mieli do­stęp do taj­nych pla­nów i że są one "do­wo­dem na głę­bo­kie za­an­ga­żo­wa­nie władz izra­el­skich w sys­te­ma­tycz­ne na­ru­sza­nie prawa z myślą o roz­bu­do­wie osie­dli”.

Izra­el­skie osie­dla bu­do­wa­ne na Za­chod­nim Brze­gu sta­no­wią na­ru­sze­nie prawa mię­dzy­na­ro­do­we­go, m.​in. IV kon­wen­cji ge­new­skiej. Spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wa wie­lo­krot­nie po­tę­pia­ła Izra­el za bu­do­wę ko­lej­nych ży­dow­skich osad na oku­po­wa­nych te­ry­to­riach, gdzie Pa­le­styń­czy­cy chcą stwo­rzyć nie­pod­le­głe pań­stwo.

Obec­nie pół mi­lio­na izra­el­skich osad­ni­ków miesz­ka na Za­chod­nim Brze­gu i w Je­ro­zo­li­mie Wschod­niej.

W nie­któ­rych miej­scach gra­ni­ce dzia­łek na taj­nych ma­pach ad­mi­ni­stra­cji cy­wil­nej zbie­ga­ją się z prze­bie­giem muru se­pa­ra­cyj­ne­go, który Izra­el wzniósł, by, jak uza­sad­niał, wal­czyć z pa­le­styń­skim ter­ro­ry­zmem. Trasa muru ota­cza­ją­ce­go Za­chod­ni Brzeg w 85 proc. prze­bie­ga przez pa­le­styń­skie te­ry­to­ria, a nie wzdłuż umow­nej gra­ni­cy z 1967 roku. Izra­el­skie wła­dze tłu­ma­czy­ły zyg­za­ko­wa­tą linię muru wzglę­da­mi bez­pie­czeń­stwa pod­czas pro­ce­su w Mię­dzy­na­ro­do­wym Try­bu­na­le Spra­wie­dli­wo­ści. Try­bu­nał uznał, że mur jest na­ru­sze­niem prawa mię­dzy­na­ro­do­we­go.

Jed­nak we­dług dzien­ni­ka „Ha­arec” ujaw­nio­ne mapy i dane su­ge­ru­ją, że prze­bieg muru zo­stał za­pla­no­wa­ny pod kątem moż­li­wo­ści za­ję­cia do­dat­ko­wych ziem pod roz­bu­do­wę osie­dli. Izra­el­ska ad­mi­ni­stra­cja cy­wil­na od­po­wie­dzia­ła, że mapy sta­no­wią je­dy­nie bank da­nych i nie są pod­sta­wą do roz­bu­do­wy osie­dli.

>>>>

Tak sie bawic nie bedziemy . Nie uznajemy tego . To bandycki zabor . Te osiedla beda opuszczone . IZRAEL BUDUJE DLA PALESTYŃCZYKÓW . Niech wszyscy maja tego swiadomosc ... Oni tam zamieszkaja ...

Izra­el­scy żoł­nie­rze pa­tro­lu­ją drogę fot. REU­TERS


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:11, 30 Mar 2012    Temat postu:

Palestyńczycy: Hana Szalabi przerwała strajk głodowy w więzieniu

Gło­du­ją­ca w izra­el­skim wię­zie­niu Pa­le­styn­ka Hana Sza­la­bi prze­rwa­ła po 43 dniach strajk gło­do­wy - podał w czwar­tek pa­le­styń­ski mi­ni­ster ds. więź­niów Isa Ka­ra­kae.

- Sza­la­bi zgo­dzi­ła się prze­rwać strajk dzię­ki po­ro­zu­mie­niu z wła­dza­mi izra­el­ski­mi i zo­sta­nie wy­da­lo­na do Stre­fy Gazy - po­wie­dział Ka­ra­kae. We­dług Klubu Więź­niów Pa­le­styń­skich Sza­la­bi de­cy­zją izra­el­skich władz ma zo­stać w Gazie przez trzy lata.

Ka­ra­kae i klub więź­niów po­tę­pi­li "de­por­ta­cję" Sza­la­bi. Sza­la­bi "mu­sia­ła się zgo­dzić, po­nie­waż Izra­el wy­wie­rał na nią pre­sję, ale my je­ste­śmy cał­ko­wi­cie prze­ciw­ni wszel­kim roz­wią­za­niom de­por­ta­cyj­nym" - oświad­czył mi­ni­ster.

- Ak­cep­tu­je­my de­cy­zję Sza­la­bi, ale jej de­por­ta­cja nie może w żaden spo­sób stwa­rzać roz­wią­za­nia - pod­kre­ślił w ko­mu­ni­ka­cie Klub Więź­niów Pa­le­styń­skich.

Po­ro­zu­mie­nie zo­sta­ło za­war­te w przed­dzień ma­ni­fe­sta­cji z oka­zji Dnia Ziemi, ob­cho­dzo­ne­go każ­de­go roku o tej porze przez Ara­bów w Izra­elu i oby­wa­te­li Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, pod­czas któ­re­go pro­te­stu­ją oni prze­ciw­ko za­gar­nię­ciu ziem pa­le­styń­skich przez Izra­el.

30-let­nia Pa­le­styn­ka gło­dów­kę pro­wa­dzi­ła w pro­te­ście prze­ciw­ko osa­dze­niu jej w aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym i prze­mo­cy, którą za­sto­so­wa­no pod­czas jej aresz­to­wa­nia. W nie­dzie­lę izra­el­ski sąd woj­sko­wy od­rzu­cił jej apel.

W ubie­głym ty­go­dniu Sza­la­bi zo­sta­ła ho­spi­ta­li­zo­wa­na. Or­ga­ni­za­cja Le­ka­rze na rzecz Praw Czło­wie­ka in­for­mo­wa­ła, że gło­du­ją­ca Pa­le­styn­ka do­zna­je wiel­kich bólów, stra­ci­ła 14 kg, a jej mię­śnie są w sta­nie za­ni­ku.

Sza­la­bi, człon­ki­ni ra­dy­kal­ne­go ugru­po­wa­nia Is­lam­ski Dżi­had, spę­dzi­ła ponad 2 lata w izra­el­skim aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym; zo­sta­ła zwol­nio­na w paź­dzier­ni­ku 2011 roku w ra­mach wy­mia­ny pa­le­styń­skich więź­niów za izra­el­skie­go żoł­nie­rza Gi­la­da Sza­li­ta. Czte­ry mie­sią­ce póź­niej, 16 lu­te­go, zo­sta­ła po­now­nie aresz­to­wa­na w swoim domu w wio­sce po­ło­żo­nej w po­bli­żu Dże­ni­nu na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu.

Sza­la­bi roz­po­czę­ła strajk gło­do­wy zaraz po za­trzy­ma­niu, po­da­jąc jako powód bru­tal­ne i po­ni­ża­ją­ce trak­to­wa­nie przez żoł­nie­rzy oraz osa­dze­nie w aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym bez szan­sy na pro­ces.

Zgod­nie z izra­el­skim pra­wem woj­sko­wym obo­wią­zu­ją­cym na Za­chod­nim Brze­gu, osoba w aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym nie ma prawa do pro­ce­su są­do­we­go ani do za­po­zna­nia się z za­rzu­ta­mi i do­wo­da­mi. Jeśli lo­kal­ny do­wód­ca woj­sko­wy uzna, że po­dej­rza­na osoba sta­no­wi za­gro­że­nie dla bez­pie­czeń­stwa, może ona zo­stać za­trzy­ma­na na sześć mie­się­cy. Po tym okre­sie sąd woj­sko­wy de­cy­du­je, czy prze­dłu­żyć areszt o ko­lej­ne pół roku.

Strajk gło­do­wy pro­wa­dzi we­dług Klubu Więź­niów Pa­le­styń­skich około 30 za­trzy­ma­nych izra­el­skich Pa­le­styń­czy­ków, m.​in. de­pu­to­wa­ny Ha­ma­su, a we­dług izra­el­skiej ad­mi­ni­stra­cji wię­zien­nej - 23. W izra­el­skich wię­zie­niach prze­by­wa około 300 Pa­le­styń­czy­ków, wobec któ­rych za­sto­so­wa­no areszt ad­mi­ni­stra­cyj­ny.

>>>>

Dobrze ze to sie skonczylo ... Ale jeszcze 30 ...

Oj­ciec Hany Sha­la­bi w trak­cie de­mon­stra­cji na rzecz uwol­nie­nia jego córki fot. REU­TERS


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 3 z 25

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy