Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Konflikt w Palestynie !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 48, 49, 50  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:02, 06 Cze 2012    Temat postu:

Izrael: parlament przeciwny nielegalnym osiedlom żydowskim

Izra­el­ski par­la­ment od­rzu­cił w środę pro­jekt usta­wy zło­żo­ny przez skraj­nie pra­wi­co­wych de­pu­to­wa­nych w spra­wie le­ga­li­za­cji wszyst­kich osie­dli ży­dow­skich po­sta­wio­nych na pry­wat­nych grun­tach pa­le­styń­skich na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu.

Pro­jekt usta­wy, po­pie­ra­ny przez lobby osad­ni­ków, lecz któ­re­mu sprze­ci­wiał się pre­mier Ben­ja­min Ne­tan­ja­hu, miał na celu obej­ście de­cy­zji Sądu Naj­wyż­sze­go, który na­ka­zał wy­bu­rze­nie pię­ciu domów, wznie­sio­nych na pry­wat­nych grun­tach pa­le­styń­skich.

Pro­jekt zo­stał od­rzu­co­ny gło­sa­mi 69 de­pu­to­wa­nych; za gło­so­wa­ło 22 człon­ków 120-oso­bo­we­go Kne­se­tu.

Na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu ist­nie­je 150 ży­dow­skich osie­dli, po­wsta­łych zgod­nie z izra­el­skim usta­wo­daw­stwem; nie­któ­re z nich na te­re­nie pa­le­styń­skich miast. Kil­ka­dzie­siąt znacz­nie mniej­szych osie­dli za­ło­żo­no wbrew izra­el­skim prze­pi­som. W ży­dow­skich osie­dlach na zie­miach oku­po­wa­nych miesz­ka 350 tys. osób.

W 2003 roku Izra­el, ak­cep­tu­jąc tzw. mapę dro­go­wą jako pod­sta­wę ne­go­cja­cji po­ko­jo­wych z Pa­le­styń­czy­ka­mi, zo­bo­wią­zał się wobec Sta­nów Zjed­no­czo­nych zli­kwi­do­wać wszyst­kie nie­le­gal­ne osie­dla.

>>>>

No to brawo . To cieszy . Powoli zmienia sie i Izrael ! W koncu pokoj nastapi a niesprawiedliwosc zostanie zniwelowana !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:40, 07 Cze 2012    Temat postu:

Fatah i Hamas porozumiały się w sprawie parlamentu palestyńskiego

Rywalizujące ze sobą palestyńskie ugrupowania Fatah i Hamas doszły w Kairze do porozumienia w sprawie aktywacji Rady Ustawodawczej (parlamentu) - informuje ogłoszony w czwartek komunikat tajnych służb egipskich.

Rozmowy przedstawicieli Fatahu i Hamasu w Kairze upłynęły, według komunikatu, "w pozytywnej atmosferze współpracy" i dotyczyły m.in. sposobu wyłonienia przyszłego palestyńskiego rządu jedności.

Ich tematem były także przygotowania do spotkania przywódcy ruchu Fatah, prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i lidera islamskiego ruchu Hamas Chaleda Meszala.

Komunikat podkreśla, że Egipt, który działa jako mediator między obu stronami, będzie nadal śledził przebieg prac zmierzających do powołania komisji przestrzegania swobód obywatelskich na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy oraz budowania społecznej zgody wokół pojednania narodowego przed wyborami powszechnymi, które powinny się odbyć przed upływem roku.

4 maja 2011 roku oba ugrupowania podpisały w stolicy Egiptu pakt w sprawie pojednania, a 6 lutego br. podjęły postanowienie, na mocy którego Mahmud Abbas stanie na czele rządu jedności narodowej. Rząd ten przygotuje przyszłe palestyńskie wybory prezydenckie i parlamentarne.

Spór między obu ruchami palestyńskimi sięga 2007 roku, kiedy islamiści przejęli kontrolę nad Gazą po usunięciu stamtąd sił lojalnych wobec Abbasa, co doprowadziło do sytuacji, w której istnieją dwa palestyńskie rządy - rząd Hamasu w Gazie i rząd Autonomii, czyli Fatahu, na Zachodnim Brzegu Jordanu.

>>>>

Sytuacja tam zmienia sie gwaltownie jak widac ... Na lepsze ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:58, 09 Cze 2012    Temat postu:

Zaatakowano oazę przyjaznego współistnienia Arabów i Żydów

Osada Newe Szalom, rodzaj oazy przyjaznego współistnienia Żydów i Arabów w centrum Izraela, obudziła się w piątek rano pełna wypisanych na ścianach rasistowskich haseł przeciwko Arabom i ograniczeniom w budowie żydowskich osiedli na ziemi Palestyńczyków.

"Śmierć Arabom" i "Zemsta za Ulpanę" - te dwa napisy powtarzały się w wielu miejscach.

Ulpana to nazwa jednego z żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu, które na mocy decyzji izraelskiego sądu powinno zostać ewakuowane jako założone nielegalnie na gruntach należących do Palestyńczyków.

Jak ustaliła izraelska policja, co najmniej czternaście samochodów należących do mieszkańców Newe Szalom, osady leżącej w połowie drogi między Jerozolimą a Tel Awiwem, nosiło ślady nocnego rajdu rasistów. Poprzebijano ich opony, na karoseriach wypisano antyarabskie hasła.

Podobne napisy pokryły również fasadę dwujęzycznej szkoły w osadzie.

Był to pierwszy przypadek ataku żydowskich skrajnych radykałów na osadę, której mieszkańcy - Żydzi i Arabowie - dają przykład przyjaznego współżycia.

W przeszłości najbardziej skrajne elementy spośród izraelskiej prawicy nacjonalistycznej związanej z żydowskim osadnictwem na ziemiach palestyńskich dokonywały podobnych akcji przeciwko meczetom, kościołom, domom działaczy lewicy i obrońców praw człowieka oraz - w odwecie za ewakuowanie niektórych żydowskich osiedli na mocy wyroków sądu izraelskiego - przeciwko izraelskim obozom wojskowym.

Demonstracja przeciwko przyjaznemu współistnieniu Żydów i Arabów nastąpiła niedługo po tym, gdy premier Izraela Benjamin Netanjahu zablokował w parlamencie ustawę, na mocy której mogłoby zostać uratowane przed zburzeniem i ewakuacją nielegalne osiedle Ulpana składające się z pięciu domów.

Szef izraelskiego rządu zrekompensował osadnikom tę decyzję zapowiedzią wydania zgody na budowę nowych 851 budynków w różnych osiedlach na Zachodnim Brzegu, w tym 300 w osiedlu Bejt El, z którym sąsiaduje przeznaczone do rozebrania maleńkie osiedle Ulpana.

>>>>

Potepiamy nienawistnikow ! takie osiedle to przyszlosc tych ziem . Wspanial proba realizacji tego jak powino wygladac wspolistnienie ludow na jednym terenie . Niech nic nie znieczeci tych ktorzy chca budowac takie osiedla ! Bóg jestz nimi . To ktoz przeciw nim ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:34, 13 Cze 2012    Temat postu:

Premier Izraela krytykowany w związku z "flotyllą wolności"

Raport izraelskiego kontrolera państwa zarzucił premierowi Benjaminowi Netanjahu, że jego decyzja o przeprowadzeniu dwa lata temu akcji przeciwko flotylli płynącej do Strefy Gazy została podjęta bez pełnej i wyczerpującej analizy potencjalnych następstw.

31 maja 2010 roku wysadzeni ze śmigłowców i łodzi szturmowych izraelscy komandosi zaatakowali turecki prom Mavi Marmara, wchodzący w skład "flotylli wolności", która miała przełamać morską blokadę Strefy Gazy i dostarczyć tam 10 tys. ton pomocy humanitarnej. W ataku tym zginęło dziewięciu Turków, co spowodowało znaczne i trwałe pogorszenie dobrych wcześniej stosunków Turcji z Izraelem.

"W kierowanym i nadzorowanym przez premiera Beniamina Netanjahu procesie decyzyjnym wykryto zasadnicze i istotne uchybienia. Proces decyzyjny premiera odbywał się bez uporządkowanej, skoordynowanej i udokumentowanej pracy zespołowej, choć wyżsi przedstawiciele władz politycznych, wojskowych i wywiadowczych zdawali sobie sprawę, że turecka flotylla różni się od innych flotylli" - napisał w liczącym 153 stron raporcie kontroler państwa Micha Lindenstraus.

Dodał, iż Netanjahu "nie wziął pod uwagę, że zatrzymanie flotylli siłą spowoduje konfrontację z użyciem przemocy na pokładzie Mavi Marmara".

W odpowiedzi ma raport premier stwierdził, że "obywatele izraelscy cieszą się poziomem bezpieczeństwa, jakiego nie mieli przez lata" i jest to "bezpośrednim rezultatem odpowiedzialnego rządzenia i zdecydowanej polityki".

>>>>

Jak widzicie Izrael to bynajmniej jest Izra-hell . Sa tam rozni ludzie a spoleczenstwo jest niezalezne i robi i mysli co chce . Stad bynajmniej nie jest tak ze jest tam jednolity front nienawidzacy Arabow ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:58, 14 Cze 2012    Temat postu:

Szokujące przedstawienie dla palestyńskich dzieci.

Rzuć papierosa, złap za karabin - tak można określić przesłanie przedstawienia teatru lalek dla palestyńskich dzieci we Wschodniej Jerozolimie. Skandal potęguje fakt, że nawołujący do przemocy wobec Żydów spektakl został wystawiony przez organizację finansowaną ze środków ONZ.

Jak podaje portal RT News, dzieci, które zgromadziły się na przedstawieniu kukiełek w centrum wspólnotowym Burj Luq Luq, mogły się dowiedzieć, że "Jerozolima nie potrzebuje młodych z papierosami. Potrzebuje mężczyzn z karabinami maszynowymi". Jedna z postaci występujących w spektaklu śpiewała również piosenki wielbiące męczenników i opowiadała, że Żydzi mordują palestyńską młodzież. - Jerozolimo, nadchodzimy. Jerozolimo, nadszedł czas śmierci. Jerozolimo nie poddamy się wrogom i nie będziemy upokorzeni - śpiewała kukiełka.

Rosyjski portal podkreśla, że centrum Burj Luq Luq jest finansowane przez UNICEF i UNESCO. Organizacje te nie wydały na razie komunikatu w sprawie kontrowersyjnego spektaklu.

>>>>

Rzeczywiscie ohyda . Namawianie dzieci do samobojstwa . Szkoda slow . Satanizm . Nie mozna pod zadnym pretekstem zachecac dzieci aby popelnialy samobojstwa . To nie jest patriotyzm tylko obledny fanatyzm .
Takie dzialnia moga tylko spowowodowac duze ofiary i nic poza tym .
Widzicie tutaj jak Szatan dziala na osoby pokrzywdzony . Przez nienawisc aby w rozpaczy podejmowaly czyny szalone i zle ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:25, 15 Cze 2012    Temat postu:

Zwolennik pojednania z Palestyńczykami uznany za terrorystę

Fia­skiem za­koń­czy­ła się ini­cja­ty­wa izra­el­skie­go żoł­nie­rza, który po za­koń­cze­niu służ­by za­miesz­kał wśród Pa­le­styń­czy­ków, by dzia­łać na rzecz po­jed­na­nia z nimi. Po­li­cja w Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej aresz­to­wa­ła go, a Izra­el uznał za ter­ro­ry­stę - podał dzien­nik "Ha­arec".

Uro­dzo­ny w byłym ZSRR An­driej Psze­nicz­ni­kow prze­niósł się po zwol­nie­niu z izra­el­skiej armii w po­bli­że Be­tle­jem, za­ra­bia­jąc na życie jako kel­ner i ro­bot­nik bu­dow­la­ny. Ar­ty­kuł opu­bli­ko­wa­ny na ła­mach "Ha­are­ca" omó­wi­ła w pią­tek agen­cja dpa.

24-let­ni męż­czy­zna wy­ja­śnił, że chciał w ten spo­sób wy­ka­zać, iż życie wśród Pa­le­styń­czy­ków jest moż­li­we, je­że­li nie trak­tu­je się ich jak wro­gów. - Chcia­łem zre­zy­gno­wać z przy­wi­le­jów, które po­sia­da sy­jo­ni­sta, i uczest­ni­czyć w po­li­tycz­nej walce o prawa Pa­le­styń­czy­ków - tłu­ma­czył Psze­nicz­ni­kow, który przy­je­chał do Izra­ela je­de­na­ście lat temu.

Pa­le­styń­ska po­li­cja aresz­to­wa­ła na wnio­sek władz izra­el­skich dzia­ła­cza na rzecz po­jed­na­nia i de­por­to­wa­ła go do Izra­ela. Tam­tej­sze wła­dze uzna­ły go za ter­ro­ry­stę, któ­re­go za­mia­rem było znisz­cze­nie Izra­ela, jed­nak po pew­nym cza­sie zwol­nio­no go. Jego wnio­sek o zrze­cze­nie się izra­el­skie­go oby­wa­tel­stwa nie do­cze­kał się od­po­wie­dzi.

>>>>

No prosze ! Wspanialy czlowiek . Tacy maja ciezko ! Ale jak widzicie ROSJANIN !!! Tak . Tam tez sa wspaniali ludzie ! Oby jak najwiecej ! Oni sa PRZYSZLOSCIA !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:29, 18 Cze 2012    Temat postu:

Izrael: rozpoczęły się deportacje nielegalnych imigrantów z Sudanu Płd.

Sa­mo­lot ze 127 nie­le­gal­ny­mi imi­gran­ta­mi z Su­da­nu Po­łu­dnio­we­go, w tym dzieć­mi i ko­bie­ta­mi, wy­le­ciał w nie­dzie­lę wie­czo­rem z Izra­ela w ra­mach pierw­sze­go etapu de­por­ta­cji afry­kań­skich imi­gran­tów do ich kra­jów po­cho­dze­nia - po­in­for­mo­wał dzien­nik "Ma­ariw".

Imi­gran­ci, któ­rzy zgo­dzi­li się opu­ścić Izra­el, otrzy­ma­li po ty­siąc euro na osobę do­ro­słą i 400 euro dla dziec­ka.

We­dług izra­el­skie­go MSW w nie­dzie­lę kon­ty­nu­owa­no roz­po­czę­tą przed ty­go­dniem akcję aresz­to­wań nie­le­gal­nych imi­gran­tów - za­trzy­ma­no ponad 300 imi­gran­tów, w więk­szo­ści Su­dań­czy­ków z Po­łu­dnia, któ­rzy mają być de­por­to­wa­ni, a ponad 500 in­nych osób zgo­dzi­ło się wy­je­chać do­bro­wol­nie.

Rząd zde­cy­do­wał w pierw­szej ko­lej­no­ści de­por­to­wać 1,5 tys. oby­wa­te­li Su­da­nu Po­łu­dnio­we­go i ok. 2 tys. oby­wa­te­li Wy­brze­ża Kości Sło­nio­wej o nie­ure­gu­lo­wa­nej sy­tu­acji praw­nej.

We­dług da­nych rzą­do­wych w Izra­elu prze­by­wa nie­le­gal­nie około 60 ty­się­cy Afry­ka­nów. Więk­szość z nich to Ery­trej­czy­cy i Su­dań­czy­cy, któ­rzy nie mogą być de­por­to­wa­ni ze wzglę­du na gro­żą­ce im nie­bez­pie­czeń­stwo w swo­ich kra­jach.

W tym mie­sią­cu wyrok sądu otwo­rzył drogę do de­por­ta­cji imi­gran­tów z Su­da­nu Po­łu­dnio­we­go. W swo­jej de­cy­zji sąd uznał, że miesz­kań­com Su­da­nu Płd. nie grozi nie­bez­pie­czeń­stwo po po­wro­cie do kraju i jako gru­pie nie na­le­ży im się zbio­ro­wa ochro­na.

Ofi­cjal­ne sza­cun­ki mówią, że w Izra­elu znaj­du­je się około 1500 Su­dań­czy­ków z Po­łu­dnia.

>>>>

To juz jest hanba a nie polityka migracyjna . Wiemy co tam sie dzieje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:05, 20 Cze 2012    Temat postu:

ONZ: Zarówno władze izraelskie, jak i palestyńskie stosują cenzurę.

Zarówno rząd Izraela, jak i władze palestyńskie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy ograniczają wolność słowa poprzez restrykcyjne przepisy, zastraszanie dziennikarzy i cenzurę - powiedział specjalny sprawozdawca ONZ ds. wolności słowa Frank La Rue.

Te i inne praktyki paraliżują działalność dziennikarzy i pokojowych manifestantów - podkreślił La Rue, prezentując raport w tej sprawie przed Radą Praw Człowieka ONZ w Genewie.

Wskazał m.in. na przyjęte rok temu prawo, w myśl którego władze Izraela mogą karać grzywną organizacje publiczne, które upamiętniają tzw. Nakbę (arab. katastrofa), jak Palestyńczycy nazywają wygnanie i ucieczkę ponad 700 tys. osób z ziem, na których w 1948 roku powstał Izrael. Zdaniem La Rue takie przepisy "podważają prawo Palestyńczyków do swobodnego wyrażania poglądów oraz pielęgnowania własnej historii i kultury".

Zakwestionował też przepis izraelskiego prawa cywilnego, które za przestępstwo uznaje nawoływanie do bojkotu Izraela i jego towarów, oraz planowane zaostrzenie przepisów dotyczących zniesławienia.

Sprawozdawca ONZ zaapelował do Izraela, aby zniósł przymus kierowania każdego artykułu o bezpieczeństwie narodowym do cenzora wojskowego.

Nie bez winy są również palestyńskie władze na Zachodnim Brzegu Jordanu, które - jak powiedział La Rue - wymagają od wydawców specjalnych licencji na prowadzenie działalności i stosują cenzurę na podstawie szerokich i niejasnych kryteriów. Wyraził przy tym zaniepokojenie doniesieniami o nękaniu internautów, którzy na Facebooku zamieścili nieprzychylne komentarze o palestyńskim prezydencie Mahmudzie Abbasie.

W przypadku radykalnego Hamasu, który od 2007 roku rządzi Strefą Gazy, La Rue przypomniał nowe prawo, w myśl którego zagraniczni dziennikarze muszą podawać miejscowe źródła cytowane w tekstach. Taki wymóg - wskazał - może prowadzić do stosowania autocenzury przez media.

Skrytykował też brutalne rozbijanie pokojowych manifestacji oraz "nieuzasadnione aresztowania i zatrzymania uczestników protestów i dziennikarzy relacjonujących protesty".

Rząd Izraela i władze Autonomii Palestyńskiej zapewniły, że będą "w pełni współpracować" z ONZ w sprawie zgłoszonych nieprawidłowości. Rzecznik prasowy Hamasu nazwał raport "oszczerczym".

>>>>

ak . Trudno nazwac te kraje wzorem demokracji ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:55, 22 Cze 2012    Temat postu:

Palestyński lekarz polskim konsulem honorowym w Betlejem

Pol­ska ma pierw­sze­go kon­su­la ho­no­ro­we­go w Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej. Zo­stał nim pe­dia­tra Rafik Risz­ma­łi, który stu­dia me­dycz­ne koń­czył w Pol­sce. W czwar­tek na ofi­cjal­nej ce­re­mo­nii z udzia­łem pol­skich dy­plo­ma­tów dok­tor Risz­ma­łi otwo­rzył biuro kon­su­la­tu w Be­tle­jem.

"Czuję się za­szczy­co­ny, że zo­sta­łem wy­bra­ny. W pew­nym sen­sie funk­cję kon­su­la ho­no­ro­we­go wy­peł­niam od kilku lat, tylko bez biura i bez ofi­cjal­ne­go ty­tu­łu" - po­wie­dział Risz­ma­łi w roz­mo­wie z PAP.

Wraz z żoną Ewą, Polką z Łodzi, pro­wa­dzą dom otwar­ty. W od­wie­dzi­ny przy­cho­dzą pol­scy tu­ry­ści, wo­lon­ta­riu­sze, pra­cow­ni­cy or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych, za­kon­ni­ce z be­tle­jem­skie­go za­ko­nu elż­bie­ta­nek, dy­plo­ma­ci i dzien­ni­ka­rze.

"Mamy na­dzie­ję, że kon­su­lat bę­dzie peł­nił rolę miej­sca ta­kich spo­tkań, sta­nie się ośrod­kiem kul­tu­ral­no-spo­łecz­nym i in­for­ma­cyj­nym dla Po­la­ków przy­jeż­dża­ją­cych do Ziemi Świę­tej" - po­wie­dział Risz­ma­łi.

Kon­sul ho­no­ro­wy na wła­sny koszt musi otwo­rzyć biuro i po­kryć kosz­ty pro­wa­dze­nia kon­su­la­tu. Jest mia­no­wa­ny na pięć lat.

O Risz­ma­łim cie­pło wy­ra­ża­ją się pol­skie elż­bie­tan­ki pro­wa­dzą­ce sie­ro­ci­niec w Be­tle­jem. Mówią o nim, że to ich do­bro­czyń­ca i opie­kun. Leczy dzie­cia­ki i sio­stry, jak trze­ba przy­jeż­dża nawet w środ­ku nocy. Wraz z ro­dzi­ną od­wie­dza czę­sto sio­stry, przy­wo­zi pre­zen­ty dla dzie­ci.

W uro­czy­sto­ści otwar­cia kon­su­la­tu wziął udział Przed­sta­wi­ciel RP w Ra­mal­lah Bo­gu­sław Ocho­dek, dy­plo­ma­ci pol­skiej am­ba­sa­dy w Tel Awi­wie i eu­ro­pej­skich pla­có­wek w Be­tle­jem, wy­so­cy urzęd­ni­cy władz Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej oraz przed­sta­wi­cie­le zrze­sze­nia pa­le­styń­skich ab­sol­wen­tów pol­skich uczel­ni.

"Zanim przy­je­cha­łem pierw­szy raz do Be­tle­jem, mia­łem już to mia­sto w sercu. Dla nas Po­la­ków to takie spe­cjal­ne i ważne miej­sce" - po­wie­dział Ocho­dek w roz­mo­wie z PAP. Dodał, że liczy, że kon­su­lat przy­czy­ni się do po­myśl­ne­go roz­wo­ju sto­sun­ków pol­sko-pa­le­styń­skich.

W swoim prze­mó­wie­niu pod­czas uro­czy­sto­ści otwar­cia Ocho­dek pod­kre­ślił, że Po­la­cy są trze­cią naj­licz­niej­szą na­ro­do­wo­ścią od­wie­dza­ją­cą Be­tle­jem; w ze­szłym roku przy­je­cha­ło tu 115 tys. pol­skich piel­grzy­mów.

Rafik Risz­ma­łi przy­je­chał na stu­dia do Pol­ski w 1975 roku, skoń­czył Aka­de­mię Me­dycz­ną w Łodzi. W Pol­sce uro­dzi­ła się dwój­ka jego dzie­ci: Suad i Kuba. W 1988 roku wraz z ro­dzi­ną wró­cił do ro­dzin­ne­go Bet Sa­ho­ur, mia­stecz­ka przy­le­ga­ją­ce­go do Be­tle­jem. Jego naj­młod­sza córka Dina, uro­dzi­ła się już w Be­tle­jem.

Kon­su­lat mie­ści się przy głów­nej ulicy w Be­tle­jem, pro­wa­dzą­cej do Placu Żłób­ka i Ba­zy­li­ki Na­ro­dze­nia Pań­skie­go. To pierw­szy pol­ski ho­no­ro­wy kon­su­lat na te­ry­to­riach pa­le­styń­skich. Pol­ska ma trzy kon­su­la­ty ho­no­ro­we w Izra­elu: w Je­ro­zo­li­mie, w Beer Sze­wie i w Haj­fie.

>>>>

No prosze ,,łodzianin '' :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:50, 23 Cze 2012    Temat postu:

Seria izraelskich nalotów na Strefę Gazy.

2 Palestyńczyków zginęło, a ponad 20 zostało rannych w ciągu ostatnich 24 godzin w rezultacie serii izraelskich ataków lotniczych na rządzoną przez radykalny Hamas Strefę Gazy - poinformowały w nocy z piątku na sobotę miejscowe źródła palestyńskie.

Do ataków doszło mimo ogłoszonego w ub. środę kolejnego rozejmu między Hamasem i Izraelem.

Izraelski rzecznik wojskowy potwierdził, że atakowane były "komórki terrorystyczne" na północy Strefy Gazy. Jako przyczynę nalotów podano wystrzelenie stamtąd pocisków rakietowych na rejon miasta Aszkelon, w Izraelu.

Hamas deklaruje od pewnego czasu gotowość przestrzegania rozejmu z Izraelem pod warunkiem wzajemności. Jednak nie panuje nad radykalnymi ugrupowaniami w Strefie Gazy, złożonymi z dżihadystów i salafitów, często byłych członków Hamasu, którzy regularnie ostrzeliwują terytorium Izraela pociskami rakietowymi.

Izrael odpowiada na te ataki nalotami. W ostatnim okresie doszło do kolejnego nasilenia ataków i odwetowych nalotów izraelskich. Analitycy podkreślają, że w tych warunkach żadne porozumienie rozejmowe nie ma szans na utrzymanie się.

>>>>

Czyli tym razem to nie wojna z Hamasem tylko z ,,dzikimi bojownikami'' ... Jak juz powtarzalem nie jest w interesie Palestynczykow prowokowanie nalotow bo oni najbardziej na nich traca . Walak tez musi kierowac rozum to znaczy musi byc zgodna z zasdami taktyki i strategii a nie byc kierowana emocjami i checia zemsty . Bo emocjami kieruje wtedy skoro nie rozum to kto ??? ... szatan ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:50, 26 Cze 2012    Temat postu:

Izrael: aresztowano ortodoksów w związku ze zbezczeszczeniem Yad Vashem

Izra­el­ska po­li­cja po­in­for­mo­wa­ła o aresz­to­wa­niu trzech ul­tra­or­to­dok­syj­nych żydów po­dej­rza­nych o zbez­czesz­cze­nie dwa ty­go­dnie temu in­sty­tu­tu Yad Va­shem w Je­ro­zo­li­mie. Na te­re­nie in­sty­tu­tu zo­sta­ły na­ma­lo­wa­ne hasła an­ty­sy­jo­ni­stycz­ne.

Męż­czyź­ni, w wieku 18, 26 i 27 lat, na­le­żą do ul­tra­or­to­dok­syj­ne­go nurtu sprze­ci­wia­ją­ce­go się ist­nie­niu pań­stwa Izra­el; przy­zna­li się do po­peł­nie­nia aktu wan­da­li­zmu - po­wie­dział rzecz­nik po­li­cji Micky Ro­sen­feld. Jesz­cze dzi­siaj mają oni sta­nąć przed sądem w Je­ro­zo­li­mie.

W 12 miej­scach w ra­mach kom­plek­su Yad Va­shem umiesz­czo­no dwa ty­go­dnie temu hasła w ro­dza­ju: "Hi­tle­rze, dzię­ku­je­my za Szoah".

Nie­któ­re z graf­fi­ti oskar­ża­ły za­ło­ży­cie­li Izra­ela o to, że w ta­jem­ni­cy sprzy­ja­li wy­mor­do­wa­niu sze­ściu mi­lio­nów Żydów w cza­sie II wojny świa­to­wej, żeby przy­spie­szyć utwo­rze­nie w 1948 roku ży­dow­skie­go pań­stwa. Wszyst­kie na­pi­sy były po he­braj­sku.

Nie­któ­re ul­tra­or­to­dok­syj­ne nurty wśród żydów od­rzu­ca­ją zde­cy­do­wa­nie współ­cze­sne pań­stwo Izra­el; wie­rzą, że z usta­no­wie­niem pań­stwa ży­dow­skie­go na­le­ży po­cze­kać na Me­sja­sza.

Pre­mier Ben­ja­min Ne­tan­ja­hu na­zwał graf­fi­ti obu­rza­ją­cy­mi i oce­nił, że trud­no uwie­rzyć, iż "do wy­pi­sa­nia ta­kich rze­czy zdol­na była isto­ta ludz­ka".

Po­wo­ła­ny w 1953 roku Yad Va­shem bada i do­ku­men­tu­je za­gła­dę Żydów w cza­sie II wojny świa­to­wej. Jest rów­nież miej­scem pa­mię­ci o ofia­rach Ho­lo­kau­stu.

>>>>

jak widzicie wcale nie Arabowie sa najwiekszymi przeciwnikami Izraela ...
Tylko ... inni żydzi ... Moze to dla was byc szok bo miedzynarodowi potentaci z tego narodu staraja sie prezentowac swoich jako zwarty mur niczym sie nie rozniacy . Podobnie Wyborcza i stad mylne wrazenie jakoby byli jak jeden czlowiek . Choc istotnie JEST TO CYWILIZACJA KOLEKTYWNA . Czyli jednostka niczym grupa wszystkim . Cywilizacje tego typu przewazaja . W Europie na skutek nauki Kościoła mamy prsonalizm czyli kazda osoba jest wazna jako ona . Ale taka Japonia czy Chiny to zupelnie na odwrot ... Oczywiscie dzis juz wsystkie ludy chca byc wolne i kazdy chce byc wazny stad nawet w Japonii zanika kolektywizm a w Izraelu tym bardziej bo zyli wsrod chrzescijan . Ale wyrazenie ,,żydzi trzymaja sie razem'' nadal ma w sobie cos ... Co nie znaczy ze w 100 % wyjasnia . Ma w sobie cos ale tylko cos ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:24, 26 Cze 2012    Temat postu:

Putin ostrzega przed jednostronnym działaniem na Bliskim Wschodzie.

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł odwiedzając Zachodni Brzeg Jordanu przed podejmowaniem na Bliskim Wschodzie jednostronnych działań w konflikcie między Palestyńczykami a Izraelczykami.

- Jestem przekonany, że wszelkie podejmowane jednostronnie działania nie służą rozwiązaniu konfliktu - powiedział Putin w Betlejem po spotkaniu z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Agencja AP interpretuje słowa Putina jako "zawoalowaną krytykę" pod adresem władz Izraela w związku z kontynuowaniem przez nie polityki budowania osiedli żydowskich na zdobytych w czasie wojny terenach palestyńskich.

Jak podkreślił Putin, jego rozmowy z Abbasem dotyczyły poszukiwania dróg przezwyciężenia impasu w procesie pokojowym. Prezydent Rosji podkreślił zasługi prezydenta Autonomii w staraniach o pokojowe rozwiązanie w oparciu o koncepcję dwóch państw.

Abbas zapewnił, że negocjacje z Izraelem pozostają jego głównym celem. Jego zdaniem należy powrócić do pomysłu zorganizowania w Moskwie międzynarodowej konferencji pokojowej. Ujawnił, że zwrócił się do Putina z prośbą o pomoc w nakłonieniu Izraela do zwolnienia palestyńskich bojowników przetrzymywanych w izraelskich więzieniach od połowy lat 1990.

W poniedziałek podczas pierwszej od siedmiu lat wizyty w Izraelu Putin rozmawiał z premierem Benjaminem Netanjahu na temat sporu nuklearnego z Iranem i konfliktu w Syrii. Putin wezwał Izrael i Palestynę do natychmiastowego powrotu do stołu rokowań. Netanjahu poprosił Putina, by przekazał Abbasowi zaproszenie do wznowienia rozmów pokojowych. - Musimy zacząć rozmawiać - zaznaczył premier.

Izraelsko-palestyńskie rozmowy o warunkach powstania państwa palestyńskiego zostały zerwane w 2008 roku. Wszystkie próby powrotu do stołu rozmów kończyły się dotychczas ze względu na zasadnicze różnice zdań między Netanjahu a Abbasem niepowodzeniem.

>>>>

Potepiamy pouczenia bandytow . Palestynczycy beda podejmowac dzialania zarowno jednostronne jak dwustronne czy wielostronne zaleznie co bedzie dla nich dobre . RAD NAM NIE POTRZEBA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:15, 29 Cze 2012    Temat postu:

Ambasada Izraela interweniowała w tarnowskim liceum

Am­ba­sa­da Izra­ela in­ter­we­nio­wa­ła w tar­now­skim li­ceum w spra­wie za­pro­sze­nia na po­ga­dan­kę pa­le­styń­skie­go dzia­ła­cza. Spra­wę bada MSZ – do­no­si "Ga­ze­ta Wy­bor­cza".

Omar Faris – szef Pozarządowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce miał wystąpić pod koniec czerwca w I LO w Tarnowie i przedstawiać problemy polityki bliskowschodniej.

- Nikt z ambasady nie naciskał na odwołanie spotkania. Nasz pracownik chciał tylko zwrócić uwagę, że to bardzo trudny temat, który wymaga pokazania różnych aspektów – mówi Michał Sobelman, rzecznik izraelskiej ambasady.

>>>>

Nie naciskal bo to juz zrozumiale samo przez sie ze takich spotkan robic nie wolno ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:30, 02 Lip 2012    Temat postu:

Władze palestyńskie: zatrzymano 200 osób za nielegalny obrót bronią

W ra­mach walki z nie­le­gal­nym ob­ro­tem bro­nią wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­trzy­ma­ły w ostat­nich ty­go­dniach około 200 osób, w tym funk­cjo­na­riu­szy sił bez­pie­czeń­stwa - po­in­for­mo­wał w po­nie­dzia­łek rzecz­nik pa­le­styń­skiej po­li­cji.

Jak twier­dzą pa­le­styń­scy urzęd­ni­cy, pro­wa­dzo­na obec­nie ope­ra­cja jest nie­ty­po­wa, gdyż do­ty­czy także osób zwią­za­nych z ugru­po­wa­niem Fatah pre­zy­den­ta Au­to­no­mii Mah­mu­da Ab­ba­sa. Po­przed­nie dzia­ła­nia służb bez­pie­czeń­stwa skie­ro­wa­ne były głów­nie prze­ciw­ko Ha­ma­so­wi i Is­lam­skie­mu Dżi­ha­do­wi, ra­dy­kal­nym ugru­po­wa­niom kon­ku­ru­ją­cym z Fa­ta­hem.

Spo­śród około 200 osób, za­trzy­ma­nych od maja, zwol­nio­no około po­ło­wę, która zde­cy­do­wa­ła się na za­prze­sta­nie dzia­łal­no­ści. Prze­chwy­co­no w ra­mach akcji około 100 sztuk broni - po­in­for­mo­wał rzecz­nik po­li­cji Adnan Da­mi­ri. Ope­ra­cja pro­wa­dzo­na była głów­nie w okrę­gu Dże­nin na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu.

Po­wo­dem roz­po­czę­cia kam­pa­nii był m.​in. ma­jo­wy ostrzał domu gu­ber­na­to­ra Dże­ni­nu, Ka­du­ry Musy. Wśród za­trzy­ma­nych znaj­du­ją się osoby po­dej­rze­wa­ne o or­ga­ni­za­cję tego ataku. Na po­zo­sta­łych ciążą za­rzu­ty nie­le­gal­ne­go han­dlu bro­nią, wy­mu­szeń i ata­ków na funk­cjo­na­riu­szy służb bez­pie­czeń­stwa - po­wie­dział Da­mi­ri.

Ostat­nia akcja jest naj­więk­szą tego typu kam­pa­nią pro­wa­dzo­ną od 2007 roku. Dzia­ła­nia sił bez­pie­czeń­stwa Ab­ba­sa spo­tka­ły się z uzna­niem ze stro­ny Izra­ela - pisze agen­cja AP.

Is­lam­scy bo­jow­ni­cy Ha­ma­su w roku 2007 prze­ję­li wła­dzę w Stre­fie Gazy, usu­wa­jąc stam­tąd siły pod­le­głe Ab­ba­so­wi. W od­po­wie­dzi Abbas za­ostrzył dzia­ła­nia prze­ciw­ko przed­sta­wi­cie­lom Ha­ma­su na Za­chod­nim Brze­gu. Od tego czasu ist­nie­ją także dwa pa­le­styń­skie rządy: Ha­ma­su w Stre­fie Gazy i uzna­wa­ny przez spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą rząd Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, któ­re­go wła­dza fak­tycz­nie ogra­ni­cza się tylko do Za­chod­nie­go Brze­gu Jor­da­nu, gdzie sta­cjo­nu­ją też woj­ska izra­el­skie.

>>>>>

Powszechny obrot bronia bynajmniej nie wzmacnia Palestyny i nie przybliz ajej wolnosci . Rosnie ilosc band ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:18, 04 Lip 2012    Temat postu:

Szwajcarscy naukowcy: Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem

Zmarły osiem lat temu legendarny przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210. Przeprowadzone w Szwajcarii badania ubrań, które Arafat nosił przed śmiercią, wykazały podwyższoną zawartość radioaktywnej substancji.

Wdowa po Arafacie, Suha, opowiedziała się w wywiadzie dla telewizji Al-Dżazira za ekshumacją ciała męża. Zakłócenie spokoju zmarłego, zakazane w islamie, byłoby w tym przypadku prawdopodobnie uzasadnione, gdyż chodzi o wyjaśnienie zbrodni - powiedziała Suha. Wyraziła nadzieję na wydanie w tej sprawy fatwy - islamskiej opinii prawnej.

Wykonanie badania ubrań Arafata w specjalistycznym laboratorium w Lozannie zleciła Al-Dżazira. Szwajcarscy naukowcy poddali analizie nie tylko odzież lecz także inne przedmioty, których Arafat używał przed śmiercią.

Główny palestyński negocjator Saeb Erekat zaapelował w środę o powołanie międzynarodowej komisji dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności śmierci przywódcy Palestyńczyków. - Międzynarodowe gremium musi zbadać, kto ponosi odpowiedzialność za śmierć Arafata - powiedział Erekat.

Legendarny przywódca Organizacji Wyzwolenia Palestyny, a w latach 1994-2004 prezydent Autonomii Palestyńskiej zmarł po długiej chorobie w listopadzie 2004 roku we francuskim szpitalu wojskowym w Clamart. Jak pisze agencja dpa, już wtedy spekulowano o możliwości podania mu trucizny. Przyczyna śmierci pozostała w końcu niewyjaśniona. Zatrucia radioaktywną substancją nie brano wówczas pod uwagę.

W rozmowie z Al-Dżazirą wdowa po Arafacie uznała za nieprawdziwe doniesienia medialne, sugerujące, że po śmierci męża to właśnie ona sprzeciwiła się sekcji zwłok. - Lekarze nie proponowali wówczas sekcji - wyjaśniła Suha.

W roku 2006 w Londynie otruty został polonem 210 były funkcjonariusz KGB i FSB Aleksandr Litwinienko. Szkodliwą substancję podano mu prawdopodobnie w herbacie.

>>>>

Czyli jak Litwinienko . Czyli co radzieccy ? Putin ?? O co im chodzilo ? Aby wybuchla wojna ??? Chyba cos jednak nie wyszlo ...
Nawiasem mowiac jak widzicie nie musieli go zapraszac do Smolenska i stracac samolotu jak niektore swiry sugeruja ze niby tak KGB dokonuje zbrodni ...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 14:19, 04 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 48, 49, 50  Następny
Strona 9 z 50

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy