Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:38, 23 Lip 2013    Temat postu:

Włochy: Gwardia Finansowa przejęła 18 mln sztuk podróbek

Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu podczas trzech operacji w Rzymie i Padwie około 18 mln sztuk różnych podróbek, pochodzących głównie z Chin.

"Operacja w Padwie, podczas której przejęto 11 milionów podróbek, była największa w tym roku" - powiedział przedstawiciel miejscowej Gwardii Finansowej Luca Gelormino.

Trzech chińskich przedsiębiorców, którzy importowali te produkty z Chin, głównie akcesoria metalowe, sprzęt kuchenny, artykuły higieny osobistej, papiernicze i zabawki, przekazano w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Podróbki były zaopatrzone w fałszywe dokumenty, wydane przez nieistniejące instytucje.

- Oznacza to przede wszystkim, że te wyroby mogą być niebezpieczne, jak na przykład urządzenia kuchenne i zabawki z plastyku, które były wyprodukowane z wysłanych do Chin odpadów pochodzących z Europy. W ten sposób mogą one być sprzedawane po bardzo niskiej cenie, stanowiąc konkurencję dla wyrobów uczciwych producentów - podkreślił Gelormino.

W Rzymie podczas dwóch osobnych operacji Gwardia Finansowa przejęła najpierw ponad 2,5 mln par butów, podróbek słynnej włoskiej marki Pompea, znajdujących się w ciężarówce pochodzącej w Litwy oraz w magazynie, gdzie dokonywano wyładunku.

Obuwie o wartości co najmniej 4 mln euro było wyprodukowane w Chinach i z fałszywymi dokumentami trafiło przez Wielką Brytanię do Włoch.

W trakcie drugiej operacji w Rzymie Gwardia Finansowa przejęła kolejne cztery miliony sztuk podróbek, głównie kosmetyków i artykułów szkolnych.

- Musieliśmy działać bardzo szybko, gdyż okazało się, że część kosmetyków zawierała szkodliwe składniki - dodał Teodoro Gallone, jeden z funkcjonariuszy odpowiedzialnych za operacje w stolicy Włoch.

Według włoskiego zrzeszenia ds. walki z podróbkami INDICAM) handel nimi stanowi 7-9 procent światowego handlu. Ponad 50 procent podróbek na włoskim rynku pochodzi z południowo-wschodniej Azji i jest to głównie odzież.

>>>

Szara strefa Italii kfitnie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:34, 06 Sie 2013    Temat postu:

PKB Włoch w II kw. 2013 r. spadł o 0,2 proc. kdk

Produkt Krajowy Brutto Włoch spadł w II kw. 2013 r. o 0,2 proc. kdk, po spadku w I kw. 2013 r. o 0,6 proc. - poinformował w komunikacie urząd statystyczny we wstępnych danych.

Wstępnie spodziewano się w II kw. spadku PKB kdk o 0,4 proc.

W ujęciu rdr PKB spadł w II kw. 2013 r. o 2,0 proc., po spadku w I kw. o 2,4 proc. - podali statystycy. Tu spodziewano się spadku o 2,2 proc.

>>>>>

Ida na dno . Euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:39, 24 Sie 2013    Temat postu:

Włosi znów podejmują proste prace, które dotąd wykonywali imigranci

Z powodu kryzysu Włosi stopniowo znów podejmują prace, które tradycyjnie w ostatnich latach wykonywali niemal wyłącznie imigranci. Przede wszystkim notuje się powrót włoskich robotników do budownictwa, ale także do zbioru pomidorów w Apulii.

Powrót Włochów do pracy fizycznej na budowach i w rolnictwie, "zastrzeżonej" dla imigrantów, przede wszystkim z Trzeciego Świata, to uboczny efekt obecnego kryzysu - zauważają analitycy.

Z rozpowszechnionego przez włoskie media raportu na temat sytuacji na rynku pracy wynika, że w pierwszym półroczu 2013 r. spadło zatrudnienie cudzoziemców w małych i średnich firmach na stanowiskach robotników. Największy spadek liczby pracujących imigrantów - o 1,5 procent - zanotowano w budownictwie.

Wszędzie tam wzrósł natomiast wskaźnik przyjętych do pracy Włochów.

Podczas gdy jeszcze niedawno wielu Włochów odmawiało wykonywania pracy, którą uważali za społecznie degradującą, teraz niektórzy zmuszeni przez sytuację materialną zatrudniają się jako murarze, pomocnicy na budowach, sprzątacze i robotnicy rolni.

Najwyraźniejszym dowodem tych zmian są dane napływające z "trójkąta pomidorowego" w Apulii na południu kraju, w rejonie miast Foggia, San Severo i Cerignola. Okolica ta od kilku dekad cieszy się ponurą sławą jako miejsce wyzyskiwania i złego traktowania imigrantów, zatrudnianych przy zbiorze pomidorów. Pracują tam za minimalne wynagrodzenie i żyją w fatalnych warunkach robotnicy z Europy Wschodniej - Ukraińcy, Rumuni i Bułgarzy - oraz przybysze z Trzeciego Świata. To tam przed kilkoma laty przebywały również setki Polaków, zmuszanych czasem do niewolniczej pracy i maltretowanych przez rodaków - pośredników oraz oszustów.

Na pola w rejon Cerignoli nieoczekiwanie powrócili Włosi - mieszkańcy tamtych stron, którzy wraz z imigrantami zajmują się zbieraniem pomidorów. Jeszcze niedawno było to wręcz nie do pomyślenia.

Według danych centrali związkowej Cgil na polach w tej części Apulii pracuje około 800-900 Włochów, borykających się z trudnościami finansowymi. Za 10 godzin ciężkiej pracy w słońcu otrzymują 20 euro, co bardzo poprawia ich sytuację.

...

Jak spokornieli ! Bo kraj sie ekonomicznie cofa skutkiem UE .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:27, 26 Sie 2013    Temat postu:

Włochy: auto w kryzysie

Z po­wo­du kry­zy­su Włosi prze­sta­li dbać o swoje sa­mo­cho­dy. Może się to ne­ga­tyw­nie odbić na bez­pie­czeń­stwie na dro­gach - alar­mu­je spe­cja­li­stycz­ny in­sty­tut, który ogło­sił wła­śnie ba­da­nia na ten temat.

Po pię­ciu la­tach kry­zy­su nie tylko spadł popyt na nowe po­jaz­dy, ale Włosi wy­raź­nie zmniej­szy­li wy­dat­ki na na­pra­wy i kon­ser­wa­cję sta­rych. Po­stą­pi­ło tak już trzy­dzie­ści pro­cent au­to­mo­bi­li­stów, wy­cho­dząc naj­wy­raź­niej z za­ło­że­nia, że nie warto in­we­sto­wać w stary sa­mo­chód.

Tym samym - kon­sta­tu­ją au­to­rzy ra­por­tu - 11 mi­lio­nów nie do końca spraw­nych aut jeź­dzi po dro­gach kraju, sta­no­wiąc po­ten­cjal­ne za­gro­że­nie. Na szczę­ście jedna czwar­ta wła­ści­cie­li wła­śnie z tego po­wo­du ota­cza swoje czte­ry koła jesz­cze więk­szą tro­ską niż do tej pory. W związ­ku ze sta­łym wzro­stem cen pa­li­wa coraz wię­cej Wło­chów myśli o sa­mo­cho­dzie na gaz - nie­ko­niecz­nie nowym - bądź prze­ro­bie­niu na ten napęd po­sia­da­ne­go obec­nie.

W tej chwi­li po wło­skich dro­gach tylko dzie­więć pro­cent parku sa­mo­cho­do­we­go jeź­dzi na gaz. We Wło­szech jest 37 mi­lio­nów sa­mo­cho­dów oso­bo­wych - 61 po­jaz­dów na stu miesz­kań­ców, czyli o dzie­sięć wię­cej niż wy­no­si śred­nia w Unii Eu­ro­pej­skiej.

>>>

Unia niszczy wszystko ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:53, 30 Sie 2013    Temat postu:

Ponad trzy miliony Włochów nie ma pracy

Ponad trzy miliony Włochów nie ma pracy. Liczba bezrobotnych nie wzrasta, ale też nie maleje i od dłuższego czasu utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

Średnia krajowa, jak przed miesiącem, wynosi dwanaście procent. Niższa jest w przypadku mężczyzn - wynosi jedenaście i pół procent, wyższa wśród kobiet, gdzie sięga trzynastu. Bez pracy jest aż 39,5 procent młodych Włochów, w wieku od 15 do 24 lat.

Jednocześnie, ale w nieznacznym jedynie stopniu, wzrasta zatrudnienie osób powyżej 50 roku życia. Jak informuje włoski Główny Urząd Statystyczny, bezrobocie dotyka najczęściej zatrudnionych w budownictwie i tych, którzy nie mają stałej umowy o pracę. W nieco mniejszym stopniu sektora usług.

56% bezrobotnych szuka pracy od co najmniej roku.

>>>

I bedzie gorzej !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:12, 07 Wrz 2013    Temat postu:

Ciężko o pracę we Włoszech

Znalezienie pracy we Włoszech nie jest teraz łatwym zadaniem. Bezrobocie w tym kraju, zwłaszcza wśród młodych ludzi, jest obecnie rekordowo wysokie, a na portalach z anonsami oraz w witrynach sklepów i lokali gastronomicznych przeważają ogłoszenia osób poszukujących zajęcia. Cudzoziemiec, który nie zna włoskiego ma bardzo niewielkie szanse na znalezienie pracy.

Na popularnych portalach z ofertami pracy dominują zapytania o pracę, a jeśli pojawiają się oferty zatrudnienia, to są to głównie oferty dla opiekunek, pracowników sektora budowlanego, menadżerów i akwizytorów. W sezonie najwięcej ofert pracy czeka przy zbiorach owoców oraz w gastronomii i branży hotelarskiej. Na północy kraju można także znaleźć zatrudnienie w ośrodkach narciarskich.

Bez włoskiego ani rusz

W agencji pracy tymczasowej Randstad w Padwie poinformowano mnie, że aby znaleźć pracę we Włoszech, należy znać przynajmniej podstawy włoskiego (pracownicy agencji także mówili tylko po włosku). Najbardziej poszukiwani są obecnie inżynierowie i operatorzy maszyn, a także pracownicy służby zdrowia. Okres oczekiwania na rozpoczęcie pracy od momentu złożenia dokumentów w agencji to średnio miesiąc, w zależności od zapotrzebowania ze strony pracodawców. Płaca zależy od stanowiska i wynosi minimum 1000 euro/miesiąc.

Szukając ofert pracy zatrzymywałam się także przed oklejonymi ogłoszeniami witrynami sklepów i restauracji oraz tablicami z ogłoszeniami w Rawennie, Rimini i Padwie oraz małych miejscowościach nad włoskim Adriatykiem. Widziałam dziesiątki ogłoszeń typu "Polka znająca język włoski szuka pracy w charakterze opiekunki" czy "Albańczyk podejmie się sprzątania" i ... ani jednego ogłoszenia od pracodawcy.

Przydają się znajomości

Barbarę z Wrocławia poznałam przy pracy - sprzątała hostel w Rawennie, w którym się zatrzymałam. Przyjechała do Włoch kilka lat temu. Zarabia na życie sprzątając m.in. w hotelach i w prywatnych kąpieliskach w okolicach Rawenny. Sprząta zarówno "na czarno", jak legalnie. W tym pierwszym przypadku otrzymuje 10 euro na godzinę, pracując legalnie - o 2 euro mniej. Przyznaje, że pracy nie znalazłaby bez pośrednictwa włoskich znajomych i dodaje: - Agencje pośrednictwa mają niewiele ofert, lepiej pytać bezpośrednio w miejscach pracy, np. w hotelach, na campingach itp. Niezbędne są podstawy włoskiego. Najłatwiej o pracę, jeśli ma się znajomości, ponieważ oficjalnie publikowane oferty często są fikcyjne, a firma ma już kandydata do pracy.

Eva z Bolonii również uważa, że o pracę we Włoszech jest ciężko, jeśli nie ma się odpowiednich znajomych. Jest z wykształcenia fryzjerką, pracowała także jako opiekunka do dzieci. Obecnie jest bezrobotna. Zamierza zrobić kurs dla opiekunek osób starszych. Uważa, że najłatwiej znaleźć pracę w call center, przy opiece nad dziećmi oraz w gastronomii. Mama Evy, 50-letnia Cristina, jest masażystką, ale ostatnio ma niewiele zleceń. Uważa, że to z powodu kryzysu.

Kobiety mają gorzej

Marianna z Węgier studiuje farmację na Uniwersytecie Bolońskim. Dorabia tłumaczeniami z węgierskiego. Liczy, że po studiach znajdzie ciekawą i dobrze płatną pracę.

- W tej chwili we Włoszech jest rekordowo duże bezrobocie, kilka lat temu o pracę było łatwiej. Przed podjęciem studiów pracowałam przez kilka lat jako specjalistka ds. eksportu w firmie, ale zostałam zwolniona z powodu recesji.

Marianna jest zachwycona pięknem Włoch, ale uważa, że kobiety na tutejszym rynku pracy są dyskryminowane. - Trudno znaleźć tutaj pracę kobiecie ze względu na specyficzną mentalność. Kobiety są gorzej traktowane w pracy, uważa się, że mają gorsze kwalifikacje. Poza tym pracodawcy nie chcą legalnie zatrudniać młodych kobiet ze względu na ich możliwe macierzyństwo. Dlatego na wielu stanowiskach bardziej pożądani są mężczyźni.

Szansa dla poliglotów

Recepcjonistka w hotelu "Esedra" w Rimini nie podziela pesymistycznej opinii moich poprzednich rozmówczyń na temat włoskiego rynku pracy. - W Rimini szansę na znalezienie zatrudnienia mają między innymi osoby ze znajomością języków obcych, zwłaszcza rosyjskiego. Przyjeżdża do nas dużo cudzoziemców, zwłaszcza Rosjan, więc sklepy, hotele, stoiska z pamiątkami i punkty gastronomiczne szukają pracowników ze znajomością tego języka. Sama również ukończyłam studia językowe - angielski z rosyjskim i dzięki temu znalazłam bez problemu pracę.

Do recepcji campingu "Rive" w położonej nad Adriatykiem miejscowości Marina di Ravenna napływa wiele podań o pracę, także od cudzoziemców. -Warto składać je z dużym wyprzedzeniem, ponieważ te dotyczące pracy latem są rozpatrywane już zimą. Osoba, która złożyła aplikację w czerwcu, nie ma szansy na pracę w tym samym roku kalendarzowym. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby władające kilkoma językami - informuje recepcjonistka.

Aleksandra Marasz-Kwas

...

To jeszcze nic . Zobaczycie do jakiej tragedii doprowadzi UE .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:47, 11 Wrz 2013    Temat postu:

Katolicki tygodnik: powstrzymajmy obłęd w polityce

Powstrzymajmy obłęd we włoskiej polityce - wezwał w środę katolicki tygodnik „Famiglia Cristiana” i wyraził oburzenie tym, że przyszłość rządu Włoch i sukces reform zależy od tego, czy były premier Silvio Berlusconi zostanie pozbawiony mandatu senatora, czy też nie.

W najnowszym numerze pisma, które ma co tydzień średnio 3 miliony czytelników, jego redaktor naczelny ksiądz Antonio Sciortino poddał surowej krytyce toczącą się obecnie dyskusję polityczną we Włoszech wokół sprawy parlamentarnego mandatu byłego szefa rządu.

„Szczytem narodowego masochizmu” autor komentarza nazwał uzależnianie losów gabinetu i stabilizacji kraju od spraw Berlusconiego i grożenie upadkiem rządu.

Nad kwestią mandatu Berlusconiego debatuje od poniedziałku senacka komisja ds. wyborów w związku z tym, że został on skazany prawomocnym wyrokiem na 4 lata więzienia za oszustwa podatkowe w swojej telewizji. Zgodnie z przyjętą w zeszłym roku ustawą mandat parlamentarzysty wygasa, gdy otrzyma on karę powyżej 2 lat więzienia.

W senackiej komisji trwa coraz bardziej nerwowa próba sił między tworzącymi rząd centrolewicą, która chce głosować za odebraniem mandatu byłemu premierowi, a jego macierzystą centroprawicą, grożącą, że jeśli do tego dojdzie, upadnie koalicja, a zatem i gabinet Enrico Letty.

Szef „Famiglia Cristiana” w komentarzu, rozpowszechnionym przez wiele włoskich mediów, wyraził przekonanie, że doprowadzenie do upadku rządu po to, by działać na korzyść interesów jednego człowieka doprowadziłoby do kompletnego rozkładu w kraju, z poważnymi - jak dodał - konsekwencjami dla rodzin i biznesu.

- Ludzie mają dosyć czczych i szkodliwych dla kraju polemik. Od miesięcy nie mówi się, i to w obsesyjny sposób, o niczym innym, tylko o wygaśnięciu senatorskiego mandatu Berlusconiego po uprawomocnieniu się wyroku za oszustwa podatkowe. Tak, jakby to był jedyny problem Włoch, pogrążonych w kryzysie, który wciąż je ciężko nęka - podkreślił autor komentarza.

- Cały świat wstrzymał oddech z powodu groźby, że wojna w Syrii może błyskawicznie rozszerzyć się na Bliski Wschód i resztę globu - zauważył.

Ksiądz Sciortino zarzucił włoskiej klasie politycznej brak odpowiedzialności.

- Każda osoba o zdrowym rozsądku rozumie, że spychanie kraju w niestabilność polityczną to jest czyste szaleństwo, które prowadzi do chaosu - i to w momencie, gdy - jak przypomniał - rząd Enrico Letty zdołał uzyskać pewne rezultaty w walce z kryzysem.

Działania centroprawicy, która stara się uchronić byłego trzykrotnego premiera przed faktycznym wykluczeniem z życia politycznego, katolicki tygodnik nazwał „uporczywą terapią" w celu "ratowania szeregowca Silvio”.

- Kiedy powstawał rząd Letty, Berlusconi zadeklarował, że jego osobiste sprawy nie wpłyną na los gabinetu - stwierdził włoski ksiądz publicysta.

- Może źle zrozumieliśmy - brzmi konkluzja komentarza w „Famiglia Cristiana”.

....

Szambo u koryta jak widac wszedzie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:36, 14 Wrz 2013    Temat postu:

Włochy: masowe protesty w całym kraju przeciwko zamykaniu sądów

Adwokaci, lokalne władze i mieszkańcy miast i miasteczek we Włoszech protestują przeciwko wchodzącej właśnie w życie reformie systemu wymiaru sprawiedliwości. W jej rezultacie zlikwidowanych zostanie 900 sądów i ich oddziałów oraz prokuratur.

Zdaniem przeciwników reformy, zmiany jeszcze bardziej oddalą wymiar sprawiedliwości, zorganizowany dotąd według podziału na okręgi sądowe sprzed ponad 150 lat, od obywateli.

Reforma sądownictwa ma przynieść oszczędności szacowane na 80 milionów euro rocznie.

Krytyków reformy nie przekonuje argument reorganizacji zgodnej z duchem czasów ani oszczędności, a mieszkańcy oraz wspierający ich burmistrzowie wielu mniejszych ośrodków miejskich uważają, że w jej rezultacie wszyscy będą mieli znacznie utrudniony dostęp do sądu.

Z ich punktu widzenia reforma okręgów sądowych jest szkodliwa, ponieważ nie tylko więcej z powodu większej odległości kosztować ich będzie dojazd do sądu czy prokuratury, ale również - z powodu redukcji ich liczby - wydłuży się czas postępowań. Ten zaś jest i tak wyjątkowo długi. Włoskie sądownictwo z powodu nagromadzenia spraw przekraczającego jego możliwości, od lat bije rekordy powolności.

Ta reforma to farsa - twierdzą przedstawiciele adwokatury, którzy przyłączyli się do protestów lokalnych społeczności oraz władz regionów i gmin.

Związki zawodowe pracowników administracji publicznej, wchodzące w skład trzech wielkich central, ostrzegają, że zmiany na sądowej mapie Włoch grożą chaosem.

Największe niezadowolenie panuje na biedniejszym południu kraju, które zawsze uważa się za zaniedbywane i lekceważone przez władze w Rzymie. Manifestacje odbywają się między innymi w Neapolu, Salerno i na wyspie Ischia. Do protestów dołączają zarówno pracownicy likwidowanych sądów jak i tych zagrożonych przeciążeniem.

W Rossano w Kalabrii protestujący zablokowali dojazd do gmachu sądu, by nie dopuścić do jego przeprowadzki do pobliskiej miejscowości Castrovillari.

Mieszkańcy Sulmony w Abruzji zapowiedzieli, że dzień i noc będą pilnować swojego oddziału sądu i nie dopuszczą do jego zamknięcia.

W Pinerolo w Piemoncie 50 adwokatów zablokowało ruch na autostradzie.

Mimo nasilających się protestów lokalnych społeczności Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada, że reforma jest konieczna i musi zostać zrealizowana.

....

Ano ma sie to euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:00, 29 Wrz 2013    Temat postu:

Gigantyczne długi w kasie Rzymu

Rzym pogrążony jest w ogromnych długach - alarmuje burmistrz Wiecznego Miasta Ignazio Marino. "Analizy wykazały, że mamy 867 milionów euro zadłużenia"- poinformował apelując do rządu Włoch o natychmiastową pomoc. Nie wiadomo jednak, czy pomoc ta nadejdzie.

"Albo rząd dokona interwencji, albo grozi nam bankructwo"- przyznał wybrany w czerwcu burmistrz, polityk centrolewicowej Partii Demokratycznej.

Jego zdaniem sytuacja finansów Wiecznego Miasta jest dramatyczna.

"Jak mają jeździć autobusy i pociągi metra jeśli nie będzie na to nawet euro?"- zapytał Marino.

Przyznał też, że zazdrości burmistrzowi Sofii, który powiedział mu, że jego miasto otrzymało 1,5 miliarda euro z funduszy europejskich.

Zarząd miejski, który winą za obecny stan obarcza też poprzednie rządy centroprawicy, poszukuje dodatkowych środków i ma dwa miesiące na uporządkowanie finansów. Rozważa się możliwość podniesienia podatków, redukcji wydatków na sumę pół miliarda euro, zmniejszenie wartości kontraktów z dostawcami różnych usług, likwidację niepotrzebnych spółek, a także sprzedaż części nieruchomości należących do miasta.

O 15 razy zmniejszona zostanie suma jaką ma do swej dyspozycji gabinet burmistrza - z 7,3 miliona euro do 500 tysięcy euro.

Lokalni stołeczni politycy proponują też ogólnokrajową kampanię pod hasłem ratowania Rzymu.

Fatalna sytuacja w kasie miasta, którego zarząd liczy na pilną pomoc ze strony Rady Ministrów, zbiega się jednak w czasie z kryzysem rządowym. Doszło do niego w sobotę, gdy z gabinetu premiera Enrico Letty wyszli, w rezultacie poważnego sporu koalicyjnego, ministrowie z centroprawicy Silvio Berlusconiego.

...

Jest coraz gorzej ale skoro euro wazniejsze niz zycievniech maja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:10, 14 Paź 2013    Temat postu:

Włochy: 1 cent długu wobec ZUS zamienił się w 155 tysięcy euro

Or­ga­ni­za­cja do­bro­czyn­na z Rzymu nio­są­ca pomoc nie­peł­no­spraw­nym winna była od­po­wied­ni­ko­wi wło­skie­go ZUS-u 1 centa. Z po­wo­du nie­wy­ja­śnio­ne­go błędu sto­wa­rzy­sze­nie otrzy­ma­ło we­zwa­nie do za­pła­ce­nia 155 ty­się­cy euro za­le­gło­ści, a jego konto za­ję­to - po­da­ły media.

To praw­do­po­dob­nie naj­więk­sza i naj­bar­dziej spek­ta­ku­lar­na po­mył­ka w ścią­ga­niu za­le­gło­ści. Jed­nak or­ga­ni­za­cja non-pro­fit, która nie­sie pomoc 300 nie­peł­no­spraw­nym ru­cho­wo i in­te­lek­tu­al­nie nie myśli o niej w ka­te­go­rii re­kor­du, jaki przy tej oka­zji po­bi­to, lecz o tym, że jej dal­sze funk­cjo­no­wa­nie z po­wo­du astro­no­micz­ne­go żą­da­nia i za­ję­cia jej konta jest za­gro­żo­ne.

Bez żad­nych wcze­śniej­szych ostrze­żeń or­ga­ni­za­cja Anf­fas z Ostii, nad­mor­skiej dziel­ni­cy Wiecz­ne­go Mia­sta, otrzy­ma­ła nagłe urzę­do­we we­zwa­nie do uisz­cze­nia długu wobec za­kła­du ubez­pie­czeń spo­łecz­nych, Inps, w wy­so­ko­ści 155 tys. euro. Na tyle osza­co­wa­no razem z od­set­ka­mi i karą jej zo­bo­wią­za­nia za 2009 rok. Na­tych­miast wsz­czę­ta zo­sta­ła też pro­ce­du­ra za­ję­cia ma­jąt­ku na po­czet tych za­le­gło­ści.

Tym samym or­ga­ni­za­cja dzia­ła­ją­ca od 20 lat nagle zo­sta­ła po­zba­wio­na pie­nię­dzy na bie­żą­ce po­trze­by, a także środ­ków zbie­ra­nych na re­mont skon­fi­sko­wa­ne­go mafii bu­dyn­ku, który otrzy­ma­ła od władz Rzymu w dowód uzna­nia dla jej dzia­łal­no­ści.

Choć błąd wy­da­je się oczy­wi­sty, wszyst­ko wska­zu­je na to, że sto­wa­rzy­sze­nie do­bro­czyn­ne bę­dzie mu­sia­ło ofi­cjal­nie do­cho­dzić swych praw po­ko­nu­jąc wszel­kie biu­ro­kra­tycz­ne etapy.

To ko­lej­ny przy­pa­dek tak zwa­nych “sza­lo­nych we­zwań do za­pła­ty”, roz­sy­ła­nych przez agen­cje ścią­ga­ją­ce za­le­gło­ści po­dat­ko­we i man­da­ty. Zja­wi­sko to ma we Wło­szech cha­rak­ter ma­so­wy i świad­czy, jak się pod­kre­śla, o ogrom­nym cha­osie, jaki pa­nu­je w tych fir­mach. Ty­sią­ce kie­row­ców otrzy­ma­ły w ostat­nim cza­sie we­zwa­nia do za­pła­ce­nia man­da­tów, które już dawno za­pła­ci­li.

>>>>

Psychole .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:11, 19 Paź 2013    Temat postu:

Miliardowe obroty organizacji przestępczych w rolnictwie

Na 14 miliardów euro oszacowano tegoroczne obroty organizacji przestępczych we Włoszech, działających w rolnictwie i produkcji żywności. Dane te przedstawił w sobotę związek rolników indywidualnych.

Obroty tzw. agromafii wzrosły według tych szacunków o 12 procent w ciągu dwóch lat. To dlatego, jak wyjaśniono podczas prezentacji raportu, że zorganizowana przestępczość zwiększa swe wpływy i aktywność w dobie trudności ekonomicznych. W czasie kryzysu, jak się podkreśla, ludzie znacznie chętniej kupują tanią żywność i mniej troszczą się o jej jakość.

Działalność grup przestępczych - jak ostrzegł rolniczy związek Coldiretti - w bardzo poważny sposób zagraża jakości oraz bezpieczeństwu żywności z powodu powszechnego procederu fałszowania oryginalnych produktów, na przykład serów, oraz ich produkowania z tańszych, niepewnych składników.

Podano przykład oliwy, którą niekiedy - wbrew informacji na etykiecie, iż produkowana jest z oliwek z krajów UE - wytwarza się z oliwek pochodzących spoza Unii, gdzie kontrole jakości nie są tak skrupulatne.

Związek rolników podkreślił ponadto, że plaga podrabiania żywności i jej produkowania z niskiej jakości składników zagraża również opinii, jaką cieszą się włoskie produkty. Dlatego według Coldiretti trzeba bronić dobrego imienia "made in Italy" i wartości włoskich artykułów żywnościowych.

W raporcie podano również, że około 5 tysięcy restauracji we Włoszech znajduje się w rękach grup przestępczości zorganizowanej. W większości przypadków kontrolowane przez mafie lokale zapisane są na nazwiska tzw. figurantów. Wiele takich lokali skonfiskowano w ostatnich latach w Rzymie.

....

Mafia pierze tez w rolnictwie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:06, 26 Paź 2013    Temat postu:

Włochy: sześć milionów niepracujących

Do sześciu milionów wzrosła we Włoszech armia niepracujących. Połowę stanowią bezrobotni, drugą połowę - osoby, które nie szukają lub nie mogą znaleźć zajęcia.

Co dziesiąty Włoch znajduje się dziś poza rynkiem pracy. Poinformował o tym włoski Główny Urząd Statystyczny ISTAT w raporcie za drugi kwartał bieżącego roku. Do trzech milionów siedemdziesięciu tysięcy bezrobotnych należy dodać dwa miliony 990 tysięcy osób, które chciałyby pracować, ale nie szukają zajęcia albo też znajdują je, ale nie są w stanie natychmiast przystąpić do pracy. Razem jest ich sześć milionów.

Połowa oficjalnych bezrobotnych, czyli półtora miliona, to ludzie w wieku od 15 do 34 lat.

...

Euro glod blisko .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:05, 31 Paź 2013    Temat postu:

Rekordowe wskaźniki bezrobocia we Włoszech

Do 12,5 procent wzrósł wskaźnik bezrobocia we Włoszech. Jest on najwyższy od 1977 roku, czyli od chwili, gdy przyjęto obecną metodę jego obliczania. Rekordowo wzrósł również odsetek młodych ludzi bez pracy; wynosi on 40,4 procent.

Włoski Urząd Statystyczny Istat podał, że od sierpnia do września wskaźnik wzrósł o 0,1 punktu procentowego. W stosunku rocznym jest on większy o 1,6 punktu.

Łącznie bez pracy jest 3,2 miliona Włochów.

Bezrobocie wśród młodzieży w wieku od 15 do 24 lat wzrosło w ciągu miesiąca z 40,2 do 40,4 procent, również osiągając najwyższy pułap w historii. W porównaniu z wrześniem zeszłego roku jest on wyższy o 4,4 punktu procentowego.

Związki zawodowe i lewicowi politycy uznali przedstawione dane za "dramatyczne". Przywódca centrowej związkowej centrali Cisl Raffaele Bonanni powiedział, że dane te najlepiej świadczą o tym, że Włochy są w "pełnej recesji" i że potrzeba jest "terapia szokowa".

....

Taa trzeba jeszcze szokowo zwiekszyc bezrobocie . Byle bylo euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:47, 06 Lis 2013    Temat postu:

Restauracja splajtowała przez polityków

Rzym­scy po­li­ty­cy za­mie­ni­li atrak­cyj­ną re­stau­ra­cję w cen­trum mia­sta w swoją sto­łów­kę. Jedli tam bez­płat­ne obia­dy i ko­la­cje i lokal splaj­to­wał.

Miała być wi­zy­tów­ką re­gio­nu La­cjum, stała się oka­zja do nad­użyć. Zlo­ka­li­zo­wa­na w cen­trum Rzymu re­stau­ra­cja, w któ­rej ser­wo­wa­no re­gio­nal­ne spe­cjal­no­ści ga­stro­no­micz­ne, zo­sta­ła do­słow­nie prze­je­dzo­na przez lo­kal­nych po­li­ty­ków.

Mogli oni li­czyć tam na po­waż­ną zniż­kę, wo­le­li jed­nak wsta­wać od sto­li­ka bez pła­ce­nia w ogóle. W re­zul­ta­cie w ciągu kilku lat lokal za­miast zy­sków przy­niósł stra­ty w wy­so­ko­ści ponad pół­to­ra mi­lio­na euro.

Pro­wa­dzo­ny był wbrew wszel­kim re­gu­łom rynku. Za­trud­niał 20 osób, pod­czas gdy wy­star­czy­ła­by po­ło­wa, a w sierp­niu, gdy jest naj­więk­szy ruch tu­ry­stycz­ny, a więc i moż­li­wo­ści za­rob­ku, był za­mknię­ty, bo po­li­ty­cy ba­wi­li wtedy nad mo­rzem.

Od no­we­go roku re­stau­ra­cję przej­mie pry­wat­ny dzier­żaw­ca, który tylko wtedy wyj­dzie na swoje, gdy bę­dzie umiał opę­dzić się przed po­li­ty­ka­mi.


????

Jak to ? Nie bylo bramkarzy ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:04, 09 Lis 2013    Temat postu:

Włoskie plaże na sprzedaż?

Pięć miliardów euro mógłby zainkasować włoski skarb państwa, gdyby wystawił na sprzedaż nadmorskie plaże. Propozycję taką zawiera jedna z trzech tysięcy poprawek, jakie zgłoszono do ustawy budżetowej na przyszły rok, która w przyszłym tygodniu będzie przedmiotem dyskusji w parlamencie.

Poprawkę zgłosił jeden z senatorów partii Lud wolności Silvio Berlusconiego. Obliczył on, że wydłużenie dzierżawy, a jeszcze lepiej sprzedaż plaż, przyniosłoby finansom państwa zastrzyk w wysokości czterech czy nawet pięciu miliardów euro. Pieniądze te można by przeznaczyć na budownictwo mieszkaniowe i emerytury.

"To chyba jakiś żart" - skomentował deputowany lewicy, były prezes stowarzyszenia ekologów Legambiente Ermete Realacci. Następnym etapem, zasugerował, powinno być wystawienie na sprzedaż Fontanny di Trevi. Pomysły takie wysuwano do tej pory wyłącznie na ekranie, w komediach filmowych z lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

....

Tak . Italia na sprzedaz a Wlosi niech uchodza na Lampeduse . Chcieli euro majo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 21 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy