Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:54, 25 Sty 2013    Temat postu:

Trzęsienie ziemi we Włoszech

W pół­noc­nych Wło­szech do­szło do trzę­sie­nia ziemi o sile pię­ciu stop­ni w skali Rich­te­ra - in­for­mu­je BBC News. Wstrzą­sy spo­wo­do­wa­ły, że lu­dzie wy­bie­gli z domów na ulice.

Wła­dze wło­skie po­twier­dzi­ły, że wstrząs miał miej­sce na głę­bo­ko­ści 15,5 km i 35 km na pół­noc od mia­sta Lukka. Wstrzą­sy były od­czu­wal­ne w Me­dio­la­nie oraz Flo­ren­cji. Nie ma na razie żad­nych do­nie­sień o znisz­cze­niach czy ran­nych.

We­dług wło­skie­go Na­ro­do­we­go In­sty­tu­tu Geo­fi­zy­ki i Wul­ka­no­lo­gii trzę­sie­nie na­stą­pi­ło o go­dzi­nie 15.48 z epi­cen­trum w miej­sco­wo­ści Gar­fa­gna­na. Dało się rów­nież od­czuć kilka słab­szych wstrzą­sów wtór­nych.

W Me­dio­la­nie za­trzę­sły się naj­wyż­sze pię­tra biu­row­ców; wstrzą­sy były od­czu­wal­ne także w Bo­lo­nii i Mo­de­nie. Miesz­kań­cy Lukki wy­bie­gli na ulice - in­for­mu­je wło­ska agen­cja ANSA.

Wło­chy są re­jo­nem ak­tyw­nym sej­smicz­nie. W 2009 roku do­szło do sil­ne­go trzę­sie­nia ziemi w mie­ście L'Aqu­ila, gdzie zgi­nę­ło pra­wie 300 osób.

>>>>

Znowu !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:25, 25 Sty 2013    Temat postu:

Włoski ksiądz został skazany za gwałt. Dowodem był hipnotyczny sen

Historia włoskiego księdza Giorgia Carli wzbudziła we Włoszech wiele dyskusji i podzieliła opinię publiczną. Ksiądz przeszedł długą i nieprzyjemną drogę sądową: w pierwszej instancji został uniewinniony, w drugiej skazany na ponad 7 lat więzienia i 760 tys. euro odszkodowania. W końcu sprawę umorzono z powodu przedawnienia, skazując jednak duchownego na zapłacenie pokaźnej sumy pieniędzy domniemanej ofierze. A wszystko to na podstawie hipnotycznego snu...


Ksiądz gwałcił dziecko, ale we śnie

Ks. Giorgio Carli wrócił już do swojej parafii w Bolzano i odprawia msze. Wszystko traktuje jak koszmarny sen. Kapłan został oskarżony o wykorzystywanie nieletniej parafianki w latach 1989-93. Zawsze twierdził, że jest niewinny. Wierni i przełożeni wierzyli mu. Zdaniem obrońców księdza - wyrok sądu kasacyjnego był godny Piłata, bo sędzia nie chciał ani skazać, ani uniewinnić kapłana. W ten sposób duchowny jest "technicznie" niewinny i wolny, ale skoro ma zapłacić tak wysokie odszkodowanie, wątpliwości pozostają.

Młody ks. Carli był znany w Bolzano. Prowadził rubrykę radiową, organizował spektakle i koordynował działalność na rzecz młodzieży. Miał też zajmować się dziećmi od 9 do 12 roku życia. Właśnie, gdy powierzono mu to zadanie w 2003 roku, w parafii pojawili się karabinierzy, którzy go aresztowali. Od tego momentu zaczęła się kalwaria sądowa duchownego trwająca prawie siedem lat. Choć kuria chciała, aby ksiądz pozostał na swoim miejscu - on sam na okres trwania procesów zdecydował się wycofać z oficjalnej posługi kapłańskiej i poświęcić medytacji oraz pokucie.

Okropne wspomnienia

Parafianka ks. Giorgia, która go oskarżyła o nadużycia seksualne we Włoszech jest znana, jako Alice - to imię wymyślone, aby ukryć jej prawdziwą tożsamość. Wydarzenia miały mieć miejsce 14 lat wcześniej. Ksiądz Giorgio Carli miał wykorzystywać 9-letnią wówczas dziewczynkę przez ponad trzy lata, zmuszając ją również do stosunków z jej rówieśnikiem i uprawiając seks z dwójką dzieci oraz kręcąc przy okazji filmy pornograficzne. Zdaniem adwokatów Alice - do gwałtów dochodziło w oratorium kościoła San Pio X oraz na obozach letnich, na które jeździły dzieci.

Wspomnienia zostały wydobyte z podświadomości dorosłej już dziewczyny po 350 godzinach terapii u psychologa, prowadzonej innowacyjną metodą zwaną "relaks medytacyjny", opierającą się na hipnozie. Młoda kobieta miała zaburzenia i problemy psychosomatyczne, które zaprowadziły ją właśnie do psychoanalityka. Pomimo objawów zewnętrznych w postaci wysypki skórnej, będących świadectwem poważnej traumy - Alice nie pamiętała absolutnie nic ze swojego dzieciństwa.

Sen o gwałcie

Podejrzenia w stosunku do księdza rozpoczęły się od interpretacji snu, w którym była ona gwałcona przez grupę Marokańczyków w barze o nazwie San Giorgio. Dla psychologa stanowiło to próbę ujawnienia, a zarazem ukrycia okropnych przeżyć, które pod wpływem szoku zostały usunięte z jej pamięci, ale pozostały w podświadomości. Od baru San Giorgio droga interpretacyjna była już prosta - coś złego wydarzyło się w kościele San Pio X, do którego uczęszczała dziewczynka i gdzie spotykała księdza Giorgia. Potem wyszły na jaw szczegóły gwałtów, do jakich miało dochodzić w budynkach kościelnych oraz ewentualni świadkowie, mogący potwierdzić to, co wydobyła hipnoza.

Wyrok sądu pierwszej instancji oparł się na twierdzeniu, że zeznania domniemanej ofiary oparte na hipnozie są niewiarygodne. Sąd apelacyjny w 2008 roku uznał natomiast, że Alice opowiadając swoją historię jest wiarygodna i bardzo konkretna, choć chłopak wezwany na świadka oskarżenia, będący drugą domniemaną ofiarą księdza, nie potwierdził przytaczanych przez nią faktów. Wiele osób jednak wierzyło Alice, przede wszystkim ona sama wierzyła w to, co mówiła, bo została przekonana do tego, że wszystkie opisywane okropności faktycznie przeżyła w dzieciństwie. Wyrok kasacyjny nie rozwiewał żadnych wątpliwości, ale nie skazywał domniemanego księdza-pedofila.

Oskarżony i skazany na podstawie dowodów onirycznych

Dla znanego włoskiego kryminologa Luca Steffanoni, który napisał książkę "Domniemany winny" o sprawie ks. Giorgia Carli, jego historia jest naprawdę nieprawdopodobna, gdyż to pierwsza osoba we Włoszech oskarżona i skazana na podstawie dowodów onirycznych - marzeń sennych. Choć sprawa uległa przedawnieniu, w procesie apelacyjnym duchowny został skazany na siedem lat i sześć miesięcy więzienia i wysokie odszkodowanie 760 tys. euro, które zostało potwierdzone przez sąd kasacyjny. Zdaniem Steffanoni doznania ofiary podczas hipnozy były tak silne, że sama przekonała się do sugestii psychoanalityka i fałszywe wspomnienia zaakceptowała, jako prawdziwe.

Kryminolog twierdzi, że wyrok w sprawie księdza Carli otwiera nowe możliwości i scenariusze procesowe. Zwykle przestępca zostaję "przygwożdżony" przez niepodważalne dowody: test DNA, lokalizacja telefoniczna, podsłuchy, odciski palców. Natomiast ten precedens sądowy jest niebezpieczny, bo jeżeli dowodem na przemoc seksualną mogą być hipnotyczne sny, to dlaczego nie rozszerzyć tej metody także na inne dziedziny kryminologii - na morderstwa, napady, kradzieże? Może wtedy więcej ludzi trafi do więzień. Nie wiadomo tylko, czy to nie będą domniemani przestępcy, podczas gdy prawdziwi mordercy i złodzieje pozostaną nadal na wolności.

Chodzi o pieniądze

Spięcie pomiędzy kurią w Bolzano a tamtejszą prokuraturą, należało do najbardziej ostrych konfliktów, jakie kiedykolwiek wybuchły we Włoszech, pomiędzy organami kościelnymi a cywilnymi. Zdaniem osób przekonanych o winie księdza, powodem zaciekłej walki w jego obronie było wysokie odszkodowanie, na jakie pomimo przedawnienia został skazany. Kapłan nie jest w stanie uiścić tak wysokiej sumy, ale ponieważ jest pracownikiem kurii, to ona odpowiada za niego, także finansowo.

Proces księdza Carli otwiera nowe perspektywy we Włoszech, bo tak jak w Stanach Zjednoczonych - diecezje będą zmuszone do poniesienia odpowiedzialności finansowej za czyny księży-pedofilów. Adwokaci diecezji bolzańskiej twierdzą jednak, że żadnego odszkodowanie Kościół nie zapłaci, gdyż przedawnienie nastąpiło przed zapadnięciem wyroku apelacyjnego.

Nie wszyscy księża są pedofilami i nie wszystkie oskarżenia ofiar pedofilii są prawdziwe. Przypadek włoskiego ks. Giorgia Carli nadal dzieli włoską opinię publiczną na tych, którzy wierzą w to, co opowiedziała Alice i na tych, którzy są przekonani o niewinności duchownego.

Z Rzymu dla WP.PL Agnieszka Zakrzewicz

>>>>

Ale swiry ! Na podstawie snu skazuja ! Freudyzm !!! Upadek sprawiedliwosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:13, 26 Sty 2013    Temat postu:

Włochy: wybory z aferą bankową w tle

Włoską kampanię do parlamentu rozgrzała afera instytutu Monte dei Paschi. Poprzednia dyrekcja najstarszego banku świata - założonego w 1472 roku, a więc dwadzieścia lat przed odkryciem Ameryki - podejrzana jest o szereg nadużyć związanych, między innymi z ukrywanym przez lata wyjątkowo ryzykownym systemem instrumentów pochodnych.

Nie wiadomo, na jak długo kryzys zażegnało siedmiogodzinne zebranie akcjonariuszy banku. Większością 99 procent głosów zgodzili się oni na wzrost kapitału o cztery i pół miliarda euro, co winno poprawić kondycję instytutu.

Wstępne zarzuty mówiły o stratach rzędu 200 milionów, zamaskowanych dzięki podwójnej księgowości. W pewnym momencie jednak pojawiły się głosy, że manko wynosi czternaście miliardów euro. Obecny prezes Alessandro Profumo zapewnił, że klienci banku i akcjonariusze mogą być spokojni o swoje pieniądze. To wystarczyło, by notowania banku poszły w górę aż o ponad jedenaście procent, po trzech dniach poważnych trudności.

....

Tak . Pierwszy kapitalistyczny kraj to Italia a nie zadni tam protestanci . Zreszta widac jak to teraz lezy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:35, 30 Sty 2013    Temat postu:

Neapol bez autobusów

Z ulic Neapolu zniknęły dziś miejskie autobusy. Przyczyną jest krytyczna sytuacja finansowa zakładów komunikacji, które stanęło na skraju bankructwa i nie ma za co kupić paliwa.

Nie ma za co kupić paliwa - tłumaczyła dyrekcja kontrolowanego przez miasto przedsiębiorstwa. W ostatnich latach liczba autobusów spadła w Neapolu z 600 do 350. Teraz te, które zostały, unieruchomione są z powodu pustych baków. Władze lokalne mówią o cięciach dotacji rządowych w wysokości 15 procent. Rząd ze swej strony przypomina, ze z budżetu państwa opłacane jest siedemdziesiąt procent kosztów utrzymania komunikacji miejskiej w całym kraju.

W Neapolu sytuacja ma się poprawić w marcu, gdy nadejdzie 100 milionów euro z regionu. Nad dojeżdżającymi do pracy z jednej z robotniczych dzielnic miasta ulitował się pewien przedsiębiorca, który obiecał zapewnić funkcjonowanie przez tydzień linii autobusowej, łączącej tę dzielnicę z centrum.

....

Euro dziala !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:52, 05 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: finansowe zachęty dla młodych naukowców, aby powrócili do kraju

5 mi­lio­nów euro wy­asy­gno­wa­ło wło­skie mi­ni­ster­stwo oświa­ty i szkol­nic­twa wyż­sze­go na re­ali­za­cję pro­jek­tu za­chę­ce­nia mło­dych, pra­cu­ją­cych za gra­ni­cą uczo­nych, by po­wró­ci­li do kraju. Wło­chy bo­ry­ka­ją się z coraz więk­szym pro­ble­mem uciecz­ki ludzi nauki.

Ini­cja­ty­wie, która ma na­kło­nić ich do po­wro­tu do kraju, nada­no imię zmar­łej w grud­niu w wieku 103 lat no­blist­ki Rity Le­vi-Mon­tal­ci­ni. Do ostat­nich chwil swego życia ape­lo­wa­ła ona do rządu w Rzy­mie o pomoc dla mło­dych na­ukow­ców i zwięk­sze­nie na­kła­dów na naukę.

Jak po­in­for­mo­wał re­sort oświa­ty, dzię­ki temu pro­gra­mo­wi 24 wy­bra­nych przez spe­cjal­ną ko­mi­sję na­ukow­ców, za­trud­nio­nych obec­nie na za­gra­nicz­nych uczel­niach i w in­sty­tu­tach na­uko­wych, bę­dzie mogło pod­jąć pracę we Wło­szech. Otrzy­ma­ją oni trzy­let­nie kon­trak­ty w szko­łach wyż­szych i w ośrod­kach ba­daw­czych. Po ich za­koń­cze­niu będą mogli kon­ty­nu­ować tam pracę.

Roz­pi­sa­nie tego kon­kur­su jest pierw­szą ini­cja­ty­wą w od­po­wie­dzi na ma­so­we i bu­dzą­ce coraz więk­sze za­nie­po­ko­je­nie zja­wi­sko, na­zy­wa­ne "ucie­ka­ją­cy­mi mó­zga­mi". Setki mło­dych na­ukow­ców z po­wo­du braku per­spek­tyw, chro­nicz­ne­go - ich zda­niem - nie­do­fi­nan­so­wa­nia nauki, bar­dzo ni­skich pen­sji oraz wy­so­kie­go bez­ro­bo­cia opusz­cza­ją Wło­chy.

We­dług da­nych In­sty­tu­tu Sta­ty­stycz­ne­go Istat w ciągu ostat­nich 10 lat licz­ba wy­kształ­co­nych mło­dych ludzi, przede wszyst­kim roz­po­czy­na­ją­cych ka­rie­rę na­uko­wą, któ­rzy wy­emi­gro­wa­li za pracą, wzro­sła dwu­krot­nie.

Za­kła­da­ją oni stro­ny in­ter­ne­to­we za­ty­tu­ło­wa­ne wła­śnie "Ucie­ka­ją­ce mózgi", na któ­rych dzie­lą się swo­imi do­świad­cze­nia­mi i za­chę­ca­ją in­nych, by po­szli w ich ślady. Na stro­nach tych można prze­czy­tać re­la­cje mło­dych, bez­ro­bot­nych we Wło­szech na­ukow­ców, któ­rzy na przy­kład w ciągu 3 dni otrzy­ma­li po kilka atrak­cyj­nych pro­po­zy­cji pracy w in­nych kra­jach.

>>>>

Po prostu wyjdzcie z euro a nie rozsmieszajcie takimi posunieciami .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:42, 09 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: skonfiskowano wozy zagrażające życiu żołnierzy podczas misji

Gwardia Finansowa na Sardynii zajęła 26 wozów wojskowych używanych przez włoski kontyngent w Afganistanie, gdyż ich stan - jak wyjaśniono - zagrażał życiu i zdrowiu żołnierzy. Okazało się, że doszło do oszustw w czasie napraw i przeglądu pojazdów.


Konfiskaty wozów patrolowych Iveco VM 90 i ciężarówek ACM 90 dokonano na wniosek prokuratury z miasta Sassari, prowadzącej dochodzenie w sprawie licznych nieprawidłowości i oszustw popełnionych w warsztatach w miejscowości Castelsardo, dokąd trafiały.

Zarzuty postawiono czterem mechanikom samochodowym z warsztatów współpracujących z włoskim wojskiem, a także jednemu żołnierzowi. Wszyscy według prokuratury uczestniczyli w procederze, jakim było instalowanie podczas napraw i przeglądów używanych części zamiennych, które do faktur wpisywano jako nowe.

Gwardia Finansowa szacuje, że oszuści przywłaszczyli sobie w ten sposób około 100 tysięcy euro. Policja skarbowa podkreśliła, że doszło nie tylko do oszustwa wobec skarbu państwa, ale także do narażenia życia i zdrowia Włochów uczestniczących w międzynarodowej misji w Afganistanie.

...

Znowu afera .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:59, 13 Lut 2013    Temat postu:

Wenecja zalana, co dalej z karnawałem?

Do nie­ocze­ki­wa­ne­go za­la­nia We­ne­cji do­szło w nocy ze środy na czwar­tek. Przy­pra­wi­ło to o ból głowy or­ga­ni­za­to­rów we­nec­kie­go kar­na­wa­łu. Za­ba­wa ma się za­cząć w naj­bliż­szą so­bo­tę.

Acqua alta, czyli wy­so­ka woda po­ja­wia się okre­so­wo, za­le­wa­jąc część We­ne­cji. Naj­bar­dziej za­gro­żo­ne są za­wsze wą­skie ulicz­ki i Plac Świę­te­go Marka.

Kar­na­wał przy­cią­ga do We­ne­cji mnó­stwo tu­ry­stów, w tym roku w we­nec­kich ho­te­lach, pen­sjo­na­tach i do­mach noc­le­go­wych za­trzy­ma­ło się ponad 40 ty­się­cy osób.

????

Jaka znowu zabawa ? WIELKI POST JEST ! Sam Bóg jak widac zarzadzil !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:16, 17 Lut 2013    Temat postu:

We Włoszech zatrzęsła się ziemia, w Abruzji wybuchła panika .

Wstrząsy sejsmiczne o sile 4,8 stopni w skali Richtera dotknęły Włochy. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 90 kilometrów na południowy wschód od Rzymu, w rejonie Frosinone.

Nie odnotowano żadnych zniszczeń, nie ma rannych ani zabitych. Wstrząsy były odczuwalne w rejonie pomiędzy Rzymem a Neapolem. W stolicy kraju zakołysały się budynki.

Trzęsienie ziemi poczuli także mieszkańcy Abruzji. W tym regionie wybuchła panika, bowiem mieszkańcy wciąż pamiętają o wstrząsach sprzed 4 lat. Wskutek trzęsienia ziemi zginęło wtedy 309 osób.

25 stycznia ziemia zatrzęsła się w miejscowości Garfagnana. Wstrząsy o sile 4,8 stopni w skali Richtera odczuwalne były także w Lucca, Mediolanie, Bolonii, Sienie, Arezzo i Florencji.

....

Po Rosji Italia . Kolejne znaki z nieba .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:51, 20 Lut 2013    Temat postu:

Spektakularny wybuch Etny

Sycylijska Etna znów wybucha! Z jednego z największych i najbardziej aktywnych europejskich wulkanów wydobywają się strugi lawy. Widok - zwłaszcza nocą - jest oszałamiający!

...

Tak wulkany sie budza ! Bedzie pokuta !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:15, 26 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: Centrolewica ma większość w Izbie Deputowanych, w Senacie - pat

Przewaga centrolewicy w Izbie Deputowanych, brak większości w Senacie - takie są ostateczne wyniki zakończonych wczoraj wyborów parlamentarnych we Włoszech. Dane te podało MSW po przeliczeniu wszystkich głosów.

Według odpowiedzialnego za organizację wyborów resortu spraw wewnętrznych centrolewica na czele z Partią Demokratyczną Pier Luigiego Bersaniego uzyskała w Izbie Deputowanych 29,5 procent, a centroprawica 29,1.

Dzięki przewidzianej w ordynacji wyborczej premii w postaci dodatkowych miejsc dla zwycięskiego bloku, centrolewica w 630-osobowej izbie niższej będzie mieć 340 przedstawicieli, co daje jej znaczną przewagę nad 121 miejscami centroprawicy.

Na trzecim miejscu jest populistyczny, założony przed kilkoma laty w internecie Ruch Pięciu Gwiazd komika Beppe Grillo (25,5 proc.), a na czwartym lista ustępującego premiera Mario Montiego (10,5 proc.).

W Senacie, gdzie premii nie ma, centrolewica otrzymała 31,6 proc, a formacja Berlusconiego - 30,6 proc. To oznacza 123 miejsca dla centrolewicy i 118 dla bloku Berlusconiego. W izbie wyższej Grillo ma 23 procent głosów, a Monti 9,1 procent.

Frekwencja w dwudniowych wyborach wyniosła 75 procent.

....

Czyli :
1 . Beni Hil
2. Beni Hil
3 . Grilli
4. Monti Pajton

Super wyniki !
Cieszy ze marionetka Brukseli Monti przegral . Niestety dwoch Beni Hilow na czele to kleska .
W tej sytuacji jedynym powaznym politykiem jest Grilli . Nie ma wyjscia . Stawiamy na Grillego !
Grilli do wladzy !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:39, 01 Mar 2013    Temat postu:

Włochy: wysokie odprawy dla byłych parlamentarzystów

Od­pra­wy do 250 ty­się­cy euro otrzy­ma­ją wło­scy par­la­men­ta­rzy­ści, któ­rzy nie zo­sta­li wy­bra­ni w nie­daw­nych wy­bo­rach lub zre­zy­gno­wa­li z kan­dy­do­wa­nia - po­da­ły wło­skie media. Pod­sta­wą na­li­cza­nia tej sumy jest pen­sja po­mno­żo­na przez lata par­la­men­tar­ne­go stażu.

Re­kor­dzi­stą jest do­tych­cza­so­wy prze­wod­ni­czą­cy Izby De­pu­to­wa­nych i za­ra­zem naj­więk­szy prze­gra­ny za­koń­czo­nych w po­nie­dzia­łek wy­bo­rów Gian­fran­co Fini, któ­re­go cen­tro­wy ruch Przy­szłość i Wol­ność nie do­stał się do par­la­men­tu. Za 30 lat, jakie w nim spę­dził, przy­słu­gu­je mu teraz od­pra­wa w wy­so­ko­ści ćwierć mi­lio­na euro.

Kwota, jaka znaj­dzie się na "czeku na za­koń­cze­nie man­da­tu" - bo tak brzmi jego ofi­cjal­na nazwa - to wynik po­mno­że­nia par­la­men­tar­nej pen­sji, wy­no­szą­cej około 10,5 ty­sią­ca euro mie­sięcz­nie, przez lata spra­wo­wa­ne­go man­da­tu.

Przy­po­mi­na się przy oka­zji, że od pen­sji każ­de­go se­na­to­ra i de­pu­to­wa­ne­go odej­mo­wa­na jest co mie­siąc kwota w wy­so­ko­ści około 700 euro z prze­zna­cze­niem na fun­dusz ta­kich od­praw. Ale za­uwa­ża się też, że nie pod­le­ga­ją one potem opo­dat­ko­wa­niu.

W dobie kry­zy­su i po­wszech­nych na­wo­ły­wań do za­ci­ska­nia pasa to zde­cy­do­wa­na prze­sa­da - pod­kre­śla­ją media, po raz ko­lej­ny kry­ty­ku­jąc "złote przy­cho­dy" wło­skich se­na­to­rów i de­pu­to­wa­nych.

Po­da­ją inne przy­kła­dy sum, jakie otrzy­ma­ją przed roz­po­czę­ciem nowej ka­den­cji par­la­men­tu jego byli człon­ko­wie. Były pre­mier Mas­si­mo D’Alema ma prawo do 217 ty­się­cy euro od­pra­wy za to, że po sied­miu ka­den­cjach w par­la­men­cie zre­zy­gno­wał tym razem z kan­dy­do­wa­nia.

Były prze­wod­ni­czą­cy Se­na­tu Fran­co Ma­ri­ni po 21 la­tach do­sta­nie 174 ty­sią­ce euro. Po­li­tyk ruchu Fi­nie­go, Italo Boc­chi­no, który też po jego po­raż­ce opusz­cza izbę niż­szą, za­do­wo­li się sumą 141 ty­się­cy euro. Spora grupa po­li­ty­ków, któ­rzy ode­szli z par­tii Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go i bez po­wo­dze­nia za­bie­ga­li o man­da­ty z osob­nej małej listy, do­sta­nie po wy­bor­czej po­raż­ce po 100 ty­się­cy euro.

Inny wiel­ki prze­gra­ny wy­bo­rów, były pro­ku­ra­tor An­to­nio Di Pie­tro, przy­wód­ca ugru­po­wa­nia Wło­chy War­to­ści, które rów­nież nie we­szło do par­la­men­tu, do­sta­nie 58 ty­się­cy euro.

Za naj­krót­szy staż w par­la­men­tar­nych ła­wach na­le­ży się suma 41 ty­się­cy euro. Do­sta­nie ją na przy­kład po­li­tyk le­wi­cy Wal­ter Vel­tro­ni, który zre­zy­gno­wał kie­dyś z man­da­tu, by zo­stać bur­mi­strzem Rzymu.

>>>>

A co se beda zalowac !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:59, 02 Mar 2013    Temat postu:

Cyrkowi klauni oburzeni porównaniem ich do Silvio Berlusconiego

Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego do klauna nie tylko włoską opinię publiczną, lecz także pracujących na co dzień w tym zawodzie cyrkowych komików.

- Cyrkowy klaun nie jest bałwanem, którego można stawiać na jednej płaszczyźnie z Berlusconim - powiedział dyrektor mającego siedzibę w Kolonii cyrku Roncalli, Bernhard Paul.
Paul, który od 36 lat wykonuje zawód klauna, powiedział agencji dpa, że jest to "zaszczytny, trudny i wymagający wielkiej wrażliwości zawód artystyczny". Dyrektor cyrku napisał do Steinbruecka list protestacyjny, podpisując go swoim artystycznym pseudonimem "Zippo". Paul wyjaśnił, że oburzył go fakt użycia przez niemieckiego socjaldemokratę terminu "klaun" jako epitetu pod adresem polityka o podejrzanej reputacji.

Komentując dobry wynik uzyskany przez Berlusconiego oraz szefa populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo w niedawnych wyborach parlamentarnych, Steinbrueck powiedział, że wygrało dwóch klaunów. Po tej wypowiedzi prezydent Włoch Giorgio Napolitano odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie ze Steinbrueckiem, mówiąc, że jego uwaga była "nie w porządku".

Steinbrueck, znany z niewyparzonego języka, jest kandydatem SPD na stanowisko kanclerza Niemiec we wrześniowych wyborach parlamentarnych. Będzie głównym przeciwnikiem urzędującej kanclerz Angeli Merkel.

Paul powiedział, że klaun jest "niosącą pocieszenie figurą", która rozśmiesza ludzi, nie powodując, że stają się ofiarami żartów. Dodał, że jest to pacyfistyczny zawód, bo ten, kto się śmieje, nie jest w stanie czynić zła. - Jak można porównywać taką działalność z bunga-bunga? - pytał dyrektor cyrku, nawiązując do organizowanych przez Berlusconiego imprez.

Oleg Popow, rosyjska gwiazda sztuki cyrkowej, powiedział wydawanej w Monachium gazecie "tz", że klaunem można nazwać tylko osobę, która opanowała zdolność do występowania w teatrze lub cyrku i potrafi zabawiać ludzi. - Jeżeli ktoś tego nie umie, to jest raczej nicponiem - powiedział 82-letni komik.

...

Potepiamy haniebne wypowiedzi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:41, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Wzrost emigracji zarobkowej młodych Włochów

Coraz więcej młodych Włochów opuszcza kraj w poszukiwaniu pracy, a zjawisko to osiąga rozmiary nienotowane od dekad - wynika ze statystyk. W zeszłym roku wyemigrowało z Italii prawie 80 tysięcy osób, czyli o 30 procent więcej niż w poprzednim.

Najwięcej Włochów udaje się na emigrację zarobkową do Niemiec.

Jest to, jak się podkreśla w analizach, rezultat kryzysu oraz rekordowego bezrobocia wśród młodzieży, które sięga 36 procent.

Eksperci w wypowiedziach dla mediów zwracają uwagę, że kryzys doprowadził wręcz do niespotykanej od dziesięcioleci “eksplozji" emigracji z Włoch oraz - jak również określa się to zjawisko - prawdziwej "ucieczki talentów".

Decydują się na nią przede wszystkim mężczyźni w wieku około 30 lat, często bardzo dobrze wykształceni, ale bez perspektyw zawodowych w ojczyźnie. Dominują wśród nich mieszkańcy Lombardii na północy kraju.

Dwie trzecie młodych Włochów wybrało Europę; najwięcej- Niemcy. Kolejne państwa wybierane jako cel wyjazdu w poszukiwaniu pracy zajmują: Szwajcaria, Wielka Brytania i Francja. Poza Europą najpopularniejsze są Argentyna i USA.

....

Euro działa !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:31, 11 Kwi 2013    Temat postu:

Włochy: bez nadziei na pracę


Co trzeci europejski bezrobotny, który nie szuka pracy mieszka we Włoszech. Informuje o tym tamtejszy główny instytut statystyczny w najnowszym raporcie na temat sytuacji na rynku pracy.

Blisko trzy miliony Włochów, którzy są bez pracy, nie szuka nowego zajęcia. Z góry założyli, że okaże się to bezowocne. Dzieje się to w kraju, w którym nie istnieje zasiłek dla bezrobotnych. Utrata wiary we własną przyszłość dotyczy przede wszystkim najmłodszych: bez zajęcia jest ponad trzydzieści procent Włochów w wieku od 15 do 24 lat, a w znacznie mniejszym stopniu starszych.

We Włoszech odnotowano w ostatnich latach gwałtowny wzrost bezrobocia. W 2007 roku bez pracy było około sześciu procent osób w wieku produkcyjnym, obecnie jest ich ponad jedenaście procent.

....

Euro odebralo nadzieje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:08, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Gigantyczna strata wydawcy "Corriere della Sera"

Grupa wydawnicza RCS, której na­kładem ukazują się m.​in. dzienniki "Corriere della Sera" i "Gazzetta dello Sport", w ub.r. odnotowała stratę przekraczającą pół miliarda euro. RCS ujawniła, że w 2012 roku wygenerowała stratę w wysokości 509 mln euro.

W obliczu słabych wyników właści­ciele mediolańskiej grupy zdecydo­wali o podniesieniu jej kapitału ak­cyjnego o 400 mln euro. Udziały w wydawnictwie zwiększą koncern samochody Fiat i grupa bankowa Intesa San Paolo.

Już wcześniej grupa RCS zapowiada­ła wdrożenie radykalnego planu oszczędnościowego, ale w marcu przeciw zapowiadanej restruktury­zacji przez dwa dni protestowali dziennikarze "Corriere della Sera". Zakłada ona m.​in. likwidację 110 spośród 355 etatów dziennikar­skich.

....

Zasluzyli ! Popierali euro no to maja ... korzysci z euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:49, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Włoskie dzieci będą przychodzić na świat w Słowenii

W ramach racjonalizacji wydatków oddział funduszu zdrowia w mieście Gorizia na północy Włoch będzie wysyłał ciężarne kobiety do kliniki położniczej w Słowenii. Na mocy porozumienia o transgranicznych porodach włoskie dzieci będą się rodzić w sąsiednim kraju.

Oddział położniczy w liczącej 35 tysięcy mieszkańców Gorizii zostanie zapewne zamknięty ponieważ w mieście tym rodzi się bardzo mało dzieci - znacznie poniżej ministerialnego pułapu gwarantującego jego istnienie.

Uznano zatem, że nie ma sensu go utrzymywać - to zbyt duży wydatek z regionalnej kasy. Dlatego kobiety w ciąży będą otrzymywać skierowania do szpitali w Słowenii, czyli po drugiej stronie granicy przebiegającej przez ziemie, które wielokrotnie w historii przechodziły z rąk do rąk.

Choć dzieci będą formalnie rodziły się za granicą, na przykład w słoweńskiej Novej Goricy, to w ich dokumentach jako miejsce urodzenia figurować będzie Gorizia we Włoszech i przychodzić będą na świat jako Włosi - jeśli tylko spełniony będzie warunek obowiązujący w całej Italii: przynajmniej jedno z rodziców musi mieć obywatelstwo włoskie.

Tym samym, zauważa lokalna prasa, służba zdrowia w regionie Friuli - Wenecja Julijska wprowadziła zmiany geograficzne, przynajmniej w sali porodowej.

Przypomina się, że niedawno włoski minister zdrowia Renato Balduzzi sprawdzał osobiście, jadąc karetką, czas dojazdu do najbliższej kliniki położniczej z miejscowości, w której ją zlikwidowano ku oburzeniu kobiet spodziewających się dziecka.

Teraz natomiast po raz pierwszy zawarto we Włoszech międzynarodowe porozumienie w tej sprawie.

>>>>

Coraz gorzej ale maja euro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:16, 22 Kwi 2013    Temat postu:

"Grillo przemawia jak Hitler i Mussolini"

Demagogia, faszystowskie zapędy, sekciarstwo, zagrożenie dla demokracji - tak niektórzy komentatorzy i politycy we Włoszech oceniają zachowanie założyciela Ruchu Pięciu Gwiazd, komika Beppe Grillo. Jego formacja jest jedną z największych sił w parlamencie.

Niepokój obserwatorów wzbudziła postawa 64-letniego Grillo po sobotniej reelekcji prezydenta Giorgio Napolitano, którą nazwał on "zamachem stanu" i wezwał swych sympatyków do tego, by "milionami" ruszyli na Rzym. Wprawdzie dzień później Grillo starał się złagodzić tę wypowiedź i mówił już o "malutkim zamachu" i zapewniał, że nie namawia do przemocy, to jednak jego nawoływania wywołały konsternację.

Ruch Pięciu Gwiazd, założony w internecie, wszedł do parlamentu pod hasłem rozliczenia skompromitowanej według niego klasy politycznej. Dobry wynik w lutowych wyborach to rezultat kilku ostatnich lat bardzo ostrej i cieszącej się społecznym poparciem kampanii prowadzonej przez Grillo przeciwko obecności skazanych polityków w parlamencie i finansowym nadużyciom, do jakich dochodzi w partiach. Wiece w całym kraju przyniosły mu sławę i popularność.

Niektóre spektakularne gesty Beppe Grillo, którego blog trafił do rankingu najbardziej czytanych na świecie, spotkały się z dużą przychylnością.

Sympatię i poparcie zdobył on na przykład, gdy poszedł do ówczesnego premiera Romano Prodiego, ostrzegając go: - Jest pan zatrudniony przez nas, obywateli, zwolnimy pana, jeśli nie będzie pan dobrze rządził.

Przed ostatnimi wyborami domagał się zorganizowania referendum w sprawie pozostania Włoch w strefie euro. To wtedy coraz częściej zaczęto zwracać uwagę na antyeuropejskie poglądy założyciela ruchu. Jednocześnie nawet przychylna mu dotychczas lewicowa prasa pisała o niejasnych procedurach wyłonienia kandydatów w wyborach, które odbywało się wyłącznie w internecie. Na listach znalazły się osoby, które otrzymały minimalne poparcie w sieci.

Sam Beppe Grillo nie ubiegał się o parlamentarny mandat zgodnie z głoszonymi przez siebie zasadami. W przeszłości został prawomocnie skazany za spowodowanie wypadku samochodowego, w którym były ofiary śmiertelne.

W reakcji na ponowny wybór Giorgio Napolitano Beppe Grillo uznał, że to "zamach stanu". Wezwał w blogu swych zwolenników, by ich miliony przyjechały protestować w Rzymie i zachęcał do oblężenia parlamentu i sprzeciwu wobec politycznej "kasty".

W sobotę pod gmachem Izby Deputowanych pojawiło się kilkaset osób. Niektórzy wznosili hasła nawołujące do wejścia do tego gmachu, a także do pałacu prezydenckiego. Manifestantów powstrzymała policja.

- Grillo przemawia jak Hitler i Mussolini - oświadczył lider prawicowej Ligi Północnej Roberto Maroni.

Największe włoskie gazety wyraziły zaniepokojenie tymi apelami i napisały o realnej groźbie zamieszek.

Kilka tygodni temu przywódca centroprawicy Silvio Berlusconi nazwał Ruch Pięciu Gwiazd "sektą" i porównał go do Scjentologów.

Grillo po burzy, jaką wywołał w weekend, napisał w blogu, że jego ruch jest jedyną prawdziwą opozycją. Wyraził też przekonanie, że już niedługo dzięki niemu powstaną "nowe Włochy".

...

Trwaja dzikie ataki mafii politycznej na Grillego ! Faszyzm i nazizm to jest teraz z Bruksela na czele !
Grilli ma racje ! Wlosi obudzcie sie ! Czas na Nowa Italie ! Na poczatek trzeba wywalic euro !
Popieramy Grillego !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:55, 26 Kwi 2013    Temat postu:

Włochy: antykryzysowa kawa coraz popularniejsza

An­ty­kry­zy­so­wa kawa jest coraz po­pu­lar­niej­sza w ba­rach we Wło­szech. W re­ak­cji na spa­dek sprze­da­ży i ro­sną­ce ceny nie­któ­re bary ofe­ru­ją kawę za po­ło­wę ceny, czyli za 50 cen­tów. Od razu w lo­ka­lach tych licz­ba klien­tów zwięk­szy­ła się nawet kilka razy.

Wła­ści­cie­le barów od­no­to­wa­li, że wraz z po­głę­bia­niem się kry­zy­su tracą nawet sta­łych klien­tów, któ­rzy przez lata mieli zwy­czaj za­czy­nać u nich dzień od fi­li­żan­ki espres­so lub cap­puc­ci­no. Rów­nież i to stało się dla nie­któ­rych luk­su­sem, z któ­re­go za­czę­li re­zy­gno­wać na rzecz kawy pa­rzo­nej w domu lub w miej­scu pracy.

W naj­więk­szych mia­stach, zwłasz­cza w cen­trum, cena fi­li­żan­ki kawy sięga 1,50 euro, a nie­kie­dy wy­no­si jesz­cze wię­cej.

Pierw­szy na po­mysł ob­ni­że­nia ceny kawy z 1 euro do 50 cen­tów wpadł wła­ści­ciel baru w cen­trum We­ro­ny, Frank Sambo. To nie pro­mo­cja, ale praw­dzi­wa stała ob­niż­ka, która ma pomóc obu stro­nom - za­rów­no lo­ka­lo­wi tra­cą­ce­mu klien­tów, jak i im samym. Lu­dzie na­tych­miast po­wró­ci­li do po­ło­żo­nej koło Areny ka­wiar­ni "Come Si­na­tra".

Za­uwa­żo­no tam przy oka­zji, że jeden od­ruch so­li­dar­no­ści sta­no­wi im­puls dla na­stęp­ne­go. Wiele osób za­miast wziąć resz­tę, zo­sta­wia 50 cen­tów na tak zwaną "za­wie­szo­ną kawę", czyli dla kogoś, kto nie bę­dzie miał na nią pie­nię­dzy.

Ceny ob­ni­żo­no też w wielu in­nych ba­rach we Wło­szech, a po­mysł "an­ty­kry­zy­so­wej fi­li­żan­ki" sze­rzy się coraz bar­dziej przede wszyst­kim dla­te­go, że tam, gdzie jest ofe­ro­wa­na za pół euro, za­wsze są tłumy. Tak jest mię­dzy in­ny­mi w Cam­po­bas­so na po­łu­dniu kraju oraz w Tre­vi­so, a także w Reg­gio Emi­lia na pół­no­cy.

Wła­ści­ciel baru w tym mie­ście po­wie­dział lo­kal­ne­mu dzien­ni­ko­wi, że jesz­cze nie­daw­no nie miał pra­wie klien­tów, bo od­stra­sza­ła ich cena. Odkąd ob­ni­żył ją o po­ło­wę, za­wsze usta­wia się do niego długa ko­lej­ka.

>>>>

O to dopiero poczatek ! Wlosi przed wami 30 % bezrobocie ! Chyba ze wyjdziecie z euro i UE . A to trzeba glosowac na Grillego !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:58, 26 Kwi 2013    Temat postu:

Święto Wyzwolenia dzieli Włochów

Jak co roku w at­mos­fe­rze spo­rów na temat ocen fa­szy­zmu i an­ty­fa­szy­stow­skiej par­ty­zant­ki we Wło­szech ob­cho­dzo­no w czwar­tek Świę­to Wy­zwo­le­nia. Upa­mięt­nia ono oswo­bo­dze­nie kraju z oku­pa­cji nie­miec­kiej przez par­ty­zan­tów i siły alian­tów.

Świę­ta tego nie ob­cho­dzi część pra­wi­cy ze wzglę­du na le­wi­co­we ko­rze­nie an­ty­fa­szy­stow­skie­go ruchu oporu.

Ra­dy­kal­ne śro­do­wi­ska pra­wi­co­we są wręcz za znie­sie­niem tego świę­ta.

Głów­ne uro­czy­sto­ści 68. rocz­ni­cy wy­zwo­le­nia miast na pół­no­cy Włoch od­by­ły się z udzia­łem pre­zy­den­ta Gior­gio Na­po­li­ta­no i pre­mie­ra Mario Mon­tie­go przed Gro­bem Nie­zna­ne­go Żoł­nie­rza w Oł­ta­rzu Oj­czy­zny na placu We­nec­kim w Rzy­mie. Przed­sta­wi­cie­le naj­wyż­szych władz kraju, wśród nich także prze­wod­ni­czą­cy obu izb par­la­men­tu, zło­ży­li tam wień­ce.

W Rzy­mie, Me­dio­la­nie i in­nych mia­stach od­by­ły się wiece i po­cho­dy upa­mięt­nia­ją­ce par­ty­zan­tów.

Ob­cho­dy zor­ga­ni­zo­wa­no także w Ma­rza­bot­to w re­gio­nie Emi­lia-Ro­ma­nia, w miej­scu, gdzie we wrze­śniu 1944 roku hi­tle­row­cy za­mor­do­wa­li ponad 800 osób pod­czas ope­ra­cji prze­ciw­ko wło­skim par­ty­zan­tom. Była to naj­więk­sza ma­sa­kra w cza­sie II wojny świa­to­wej we Wło­szech.

Wy­gwiz­da­ny tam przez nie­któ­rych uczest­ni­ków ce­re­mo­nii szef Se­na­tu Pie­tro Gras­so po­wie­dział w re­ak­cji na kon­te­sta­cję: "25 kwiet­nia nie może nas dłu­żej dzie­lić".

Pod­czas rocz­ni­co­wych uro­czy­sto­ści ape­lo­wa­no wie­lo­krot­nie o jed­ność i zgodę oraz prze­zwy­cię­ża­nie po­dzia­łów w oce­nie hi­sto­rii kraju.

Z kilku re­gio­nów Włoch na­pły­nę­ły jak co roku do­nie­sie­nia o chu­li­gań­skich wy­bry­kach i ak­tach wan­da­li­zmu oraz ma­lo­wa­niu fa­szy­stow­skich haseł.

>>>>

Nie mozna tego obchodzic bo komunizm jest gorszy od faszyzmu a to komuna rozpoczela te walki . Nie ma czego swietowac bo Italii grozil komunizm gorszy niz faszyzm i tylko wojska aliantow ich uratowaly przed komuna . Koszmarna historia .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:58, 28 Kwi 2013    Temat postu:

Włochy: rząd zaprzysiężony, strzelanina przed kancelarią premiera

Dwóch karabinierów ochraniają­cych gmach kancelarii premiera Włoch, a także przechodząca kobie­ta, odniosło rany w strzelaninie wszczętej w niedzielę przez nie­zrównoważonego mężczyznę. Do ataku doszło, gdy w pałacu prezy­denta trwało zaprzysiężenie nowe­go rządu.

Komentatorzy podkreślają, że nigdy wcześniej we Włoszech nie doszło do takiego aktu przemocy w dniu zaprzysiężenia rządu. Natych­miast po incydencie wzmocniono ochronę budynków najważniej­szych instytucji państwowych w Rzymie.

Sprawca strzelaniny został natych­miast zatrzymany przez siły po­rządkowe. W czasie szamotaniny, jaka się wywiązała, gdy próbował uciekać, odniósł obrażenia. Zde­mentowano wcześniejsze informa­cje o tym, że został ranny z broni palnej.

Włoska agencja Ansa podała, że ogień do karabinierów otworzył chory psychicznie 46-letni Luigi Pre­iti z Kalabrii na południu Włoch, mieszkający w Piemoncie. Do kara­binierów strzelał z pistoletu małe­go kalibru; oddał siedem bądź osiem strzałów. Postawiono mu za­rzuty próby zabójstwa i nielegalne­go posiadania broni.

Tymczasem brat agresora powie­dział mediom, że wbrew wcześniej­szym doniesieniom nie jest on chory psychicznie. Wyjaśnił, że miał on natomiast problemy finan­sowe; stracił pracę i rozpadło się jego małżeństwo.

Lekko ranna została ciężarna ko­bieta, która znajdowała się wśród przechodniów. Jeden z karabinie­rów jest ranny w szyję, a drugi w nogę. Życie funkcjonariuszy nie jest zagrożone.

W chwili, gdy doszło do strzelaniny przed kancelarią premiera - Palaz­zo Chigi, w pałacu prezydenckim, oddalonym o ponad kilometr, trwa­ło zaprzysiężenie powołanego w so­botę rządu Enrico Letty. Dopiero pod koniec ceremonii jej uczestnicy dowiedzieli się o tym, co się wyda­rzyło. Podczas transmisji z siedziby szefa państwa było widać konster­nację i przerażenie na twarzach prezydenta Giorgio Napolitano i premiera Letty oraz 21 ministrów.

Do strzelaniny doszło na oczach dziennikarzy, którzy stali przed kancelarią w oczekiwaniu na Lettę i jego ministrów. Gmach kancelarii premiera Włoch stoi przy publicz­nym placu, na którym zawsze są setki turystów. Nie jest otoczony żadnymi barierami ochronnymi. Po niedzielnym ataku wzmocniono ochronę pałacu.

Godzinę po incydencie do Palazzo Chigi przybyli z Kwirynału członko­wie rządu na pierwsze posiedzenie.

Wśród polityków pojawiły się głosy, że atak na karabinierów to rezultat klimatu politycznego ostat­nich dni we Włoszech. Niektórzy wskazali nawet jako przyczynę zda­rzenia strategię populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd. Założyciel ruchu Beppe Grillo w publicznych wystąpieniach nawoływał niedaw­no do "marszu na Rzym" - z czego potem się wycofał - i mówił o "śmierci republiki", jak nazywał wybór prezydenta Napolitano na drugą kadencję. Grillo apelował do swych zwolenników, by protesto­wali przeciwko temu.

Burmistrz Rzymu Gianni Aleman­no z centroprawicy oświadczył: "To gest szaleńca, ale nie powinniśmy się dziwić, że do niego dochodzi, kiedy ciągle pomstuje się na pałace władzy, tak, jakby należało je zbu­rzyć". Pytany przez dziennikarzy, czy odnosi się do Ruchu Pięciu Gwiazd, odparł: "Nie odnoszę się do nikogo". Burmistrz dodał, że ko­nieczna jest weryfikacja środków bezpieczeństwa, jakimi objęte są gmachy rządowe.

Grillo napisał na swym blogu w re­akcji na falę komentarzy, że jego ruch jest "absolutnie przeciwny przemocy". Wyraził solidarność z siłami porządkowymi. - Mamy na­dzieję, że jest to pojedynczy incy­dent i że taki pozostanie - dodał.

Rząd utworzony przez Enrico Lettę określany jest jako gabinet szerokie­go porozumienia. Utworzyły go - po dwóch miesiącach impasu politycz­nego po wyborach - centrolewica i centroprawica, pojednane przez prezydenta Napolitano.

Do gabinetu weszli politycy centro­lewicowej Partii Demokratycznej, centroprawicowego Ludu Wolności byłego premiera Silvio Berlusconie­go oraz ministrowie z dotychczaso­wego rządu ekspertów Mario Mon­tiego.

Wicepremierem i szefem MSW bę­dzie Angelino Alfano, sekretarz ge­neralny Ludu Wolności. Tekę mini­stra spraw zagranicznych powie­rzono b. unijnej komisarz Emmie Bonino. Ministrem ds. europejskich pozostaje Enzo Moavero Milanesi, który pełnił tę funkcję w gabinecie Montiego.

....

Taa bezrobotny strzelal to wina Grillego . To Grilli zniszczyl ekonomie ! Nikczemnicy ! To ofiara UE i euro ! To ta podla klasa polityczna wepchnela kraj w euro i trzeba ja wypieprzyc na zbity pysk bo bezrobocie przekroczy 50 % !!! A wtedy to moze dojsc do kanibalizmu powszechbego a nie tylko pojedynczych strzalow . Sytuacja jest nazistowska ! Trzeba wyjsc z euro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:18, 28 Kwi 2013    Temat postu:

Włochy: od komputera do motyki - zawodowa rewolucja w dobie kryzysu

Od komputera do motyki - takiej radykalnej zmiany zawodu dokonało dwudziestu włoskich informatyków, inżynierów i matematyków, zwolnionych z pogrążonej w kryzysie firmy. Wydzierżawili ziemię w Rzymie i uprawiają brukselkę, kapustę i brokuły.

Pozbawieni należnych pensji byli pracownicy wstrząsanej skandalami finansowymi rzymskiej firmy informatycznej długo walczyli o swe zarobki i miejsca pracy. Prowadzili strajk okupacyjny i pikiety przed parlamentem. Ostatecznie stracili jednak nadzieję na powrót do pracy. Nie mogli również znaleźć innej.

Wtedy grupa dwudziestu osób w wieku od 45 do 60 lat, określanych jako wybitne ścisłe umysły, wpadła na pomysł, który wzbudził zainteresowanie i podziw włoskich mediów.

Eksperci, którzy wcześniej realizowali zamówienia dla Narodowego Banku Włoskiego, MSW i parlamentu, wydzierżawili 3 tysiące metrów kwadratowych ziemi uprawnej na terenie należącym do technikum rolniczego, w dzielnicy Ardeatino, w Wiecznym Mieście. Uprawiają tam brokuły, marchewkę, kapustę, sałatę i koper włoski. Żyją ze sprzedaży tych warzyw.

"Oczywiście nie będziemy tu nigdy dostawać trzynastek ani płatnego urlopu, czy zwolnienia, ale mamy szansę pracować" - powiedziała Gloria Salvatori, która wraz ze swymi kolegami zdecydowała się na tę odważną zawodową rewolucję.

....

UE cofa cywilizacyjnie Europe . Bedzie nastepowal przeplyw od miasta do wsi w kierunku rolnictwa . Odwrotnie niz reszta swiata . Tak wyglada regres .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:16, 01 Maj 2013    Temat postu:

Włochy: jacht dla syna przywódcy partii kupiony za pieniądze z budżetu

Jacht za 2,5 mln euro kupił za pieniądze z kasy włoskiej partii Liga Północna syn jej założyciela Umberto Bossiego, Riccardo. Jacht ukryty w Tunezji przed włoskim wymiarem sprawiedliwości znalazł dziennikarz "Corriere della Sera".

Jednostką Riccardo Bossiego zainteresowała się natychmiast prokuratura, prowadząca od wielu miesięcy dochodzenie w sprawie skandalu finansowego w prawicowej Lidze Północnej, której kasa - jak się okazało - była do dyspozycji rodziny Bossiego, zwłaszcza jego dwóch synów. Pod zarzutem nieprawidłowości i oszustw w zarządzaniu funduszami, przekazanymi partii z budżetu państwa w ramach zwrotu kosztów kampanii wyborczej, aresztowano jej byłego skarbnika Francesco Belsito. O popełnienie oszustwa na szkodę państwa podejrzany jest też sam Umberto Bossi.

Należący do jego syna jacht "Stella" ma 21 metrów długości i jest najpiękniejszy spośród wszystkich zacumowanych w porcie Marsa al-Kantawi, jednym z najbardziej ekskluzywnych na tunezyjskim wybrzeżu. Reporter największej włoskiej gazety szukał go, bo w czasie śledztwa w sprawie sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy pojawił się sygnał, iż kupiony został za nie również jacht, zbudowany w warsztacie szkutniczym w Anglii.

Według prokuratury łódź została formalnie kupiona przez skarbnika ugrupowania dla Riccardo Bossiego, ale jako jej właściciel figuruje podstawiona spółka.

Z dokumentów, do których dotarł dziennik, wynika, że jacht zacumował w porcie w Tunezji w marcu zeszłego roku, kiedy we Włoszech wybuchł skandal finansowy w Lidze Północnej i na jaw wyszło, że partyjną kasę traktowano jak bankomat. Bossi junior najwyraźniej ukrył jacht przed wymiarem sprawiedliwości.

Teraz włoska prokuratura dowiedziawszy się o cennym znalezisku zwróciła się do strony tunezyjskiej, bo chce doprowadzić do sądowego zajęcia jachtu. Tego samego domaga się obecny przywódca partii Roberto Maroni, który uważa, że kwota wydana na ten zakup powinna wrócić do jej kasy.

W ciągu minionego roku okazało się, że za pieniądze Ligi Północnej kupiony został dyplom uniwersytetu w Albanii dla młodszego syna założyciela partii, Renzo Bossiego. Fundusze z budżetu przeznaczono też na zakup brylantów dla osób z dawnego kierownictwa ugrupowania.

....

Za pieniadze z budzetu to jest zycie ! I nas dobrze o tym wiedza kolesie z partyjnych gangow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:32, 02 Maj 2013    Temat postu:

Letta obiecuje kontynuację reform, ale według własnych pomysłów


Nowy premier Włoch Enrico Letta zapewnił w Brukseli o zaangażowaniu na rzecz utrzymania zobowiązań poprzedniego rządu ws. naprawy finansów, ale zapowiedział, że przedstawi swoje pomysły na ich wdrożenie. Podkreślał naglące problemy społeczne i kwestię wzrostu.

"Potwierdziłem przewodniczącemu (Komisji Europejskiej Jose) Barroso zaangażowanie na rzecz utrzymania zobowiązań podjętych przez poprzedni rząd wobec KE" - zaznaczył Letta na konferencji po spotkaniu z Barroso. Zapowiedział, że w najbliższych tygodniach zaprezentuje KE pomysły na wdrożenie programu gospodarczego.

Po wcześniejszych rozmowach w Berlinie i Paryżu nowy włoski premier odwiedził Brukselę, gdzie w środę wieczorem rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem, a w czwartek rano z Barroso. Rozmowy dotyczyły kryzysu zadłużeniowego w eurolandzie i sytuacji Włoch.

Wynik wyborów we Włoszech wywołał niepewność w Brukseli, czy nowy rząd będzie kontynuował oszczędnościowe reformy podjęte przez poprzedni rząd ekspertów Mario Montiego.

Letta zaprezentował w Brukseli program swojego rządu. "Nasz program jest oparty na dwóch główny filarach. Pierwszy to reforma konstytucyjna, by poprawić wiarygodność włoskiej polityki, drugi to zaradzenie wymagającej pilnych działań sytuacji społecznej i gospodarczej" - powiedział włoski premier. Mianem "koszmaru" określił bezrobocie młodzieży we Włoszech i w całej UE.

Letta pytany o możliwość zamknięcia w tym roku procedury nadmiernego deficytu wobec Włoch wyraził "nadzieję na pozytywny wynik", zaznaczył jednak, że poczeka na "formalne ogłoszenie" decyzji KE 29 maja.

Barroso wyraził z kolei nadzieję, że włoski rząd znajdzie "wiarygodny sposób" na finansowanie swojego programu gospodarczego tak, by utrzymać deficyt poniżej dopuszczalnego poziomu 3 proc. PKB w 2013 r. i zmniejszać zadłużenie. Wyraził przekonanie, że przy odpowiednich środkach Włochy będą w stanie wyjść z procedury nadmiernego deficytu.

Barroso podkreślił, że jest pod dużym wrażeniem zaangażowania nowego premiera Włoch w sprawy europejskie i umiejętności "budowania mostów" w kraju. "Stabilność polityczna ponownie zawitała do Włoch, nowowybrany parlament, prezydent i rząd cieszą się poparciem wielu partii" - mówił. "Stabilność jest ważnym warunkiem wstępnym wdrożenia odpowiednich polityk, które pozwolą krajowi pokonać obecne trudności" - dodał.

Szef KE przyznał, że zgadza się z Lettą w sprawie konieczności wdrażania polityk pobudzających wzrost i zatrudnienie, podkreślił też jednak wagę zdrowych finansów publicznych.

"Jesteśmy obaj głęboko przekonani, że można budować trwały wzrost i konkurencyjność tylko na bazie zdrowych finansów publicznych. Każde euro wydane na zadłużenie jest euro niewydanym na miejsca pracy, młodzież, przedsiębiorczość, edukację czy badania" - powiedział Barroso. Ocenił, że redukowanie deficytu i zadłużenia są "nieuniknionym" zadaniem dla nowego włoskiego rządu w celu uniknięcia recesji.

Letta zapowiedział wcześniej w Rzymie, że jego gabinet daje sobie półtora roku na realizację niezbędnych reform. W expose przyznał, że sytuacja gospodarcza Włoch jest wciąż poważna, mimo znacznych wysiłków podjętych przez rząd Montiego. Zapowiedział podjęcie na forum Unii Europejskiej działań, by wypracować strategię dla wzrostu bez narażania procesu uzdrawiania finansów.

Wyraził też chęć złagodzenia niektórych aspektów wprowadzonego przez poprzedni rząd surowego programu oszczędności, na przykład rewizję przywróconego komunalnego podatku od nieruchomości.

....

Bestialska eksterminacja Italii bedzie kontynuowana . Wlosi 27% czeka na was . Mozecie od razu go postawic przed trybunal karny ds. ludobojstwa .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:37, 03 Maj 2013    Temat postu:

Wrocław - Eldorado dla młodych Włochów

Polska "Little Italy" - tak o społeczności Włochów pracujących we Wrocławiu pisze w reportażu dziennik "La Repubblica". Dodaje, że to mniej znany aspekt ucieczki wykształconych Włochów z ojczyzny w poszukiwaniu pracy i perspektyw.

To kolejna, opublikowana na łamach rzymskiej gazety, entuzjastyczna relacja z Polski pełna pochwał dla stanu gospodarki i poziomu życia.

W reportażu z Wrocławia dziennik zauważa, że w mieście tym w filiach międzynarodowych koncernów i w innych firmach pracuje około 2,5 tys. osób z Italii. Włosi, z których większość przyjechała w 2012 roku, stanowią jedną z najbardziej aktywnych społeczności "młodzieżowej elity" tego miasta.

W Polsce znaleźli dobrą, stabilną pracę i odpowiedzialne stanowiska, co w ich ojczyźnie było tylko marzeniem. Poczuli, że "są traktowani serio" - wskazuje autor reportażu Andrea Tarquini, który od kilku dekad pisze o Polsce.

Zwraca on uwagę na wysoki poziom życia i dostęp do kultury, jaki mają zagwarantowany pracujący we Wrocławiu Włosi, mimo że ich pensje wynoszą 750-1000 euro, a więc znacznie poniżej włoskiego poziomu. Lecz te pieniądze w Polsce - pisze Tarquini - mają większą wartość i stanowią gwarancję dobrego życia.

Polska - wskazuje "La Repubblica" - stała się jednym z kierunków docelowych szeroko opisywanego we Włoszech zjawiska "ucieczki mózgów" z kraju pogrążonego w kryzysie finansów i bezrobociu. Tymczasem nad Odrą i Wisłą PKB wciąż stabilnie rośnie, a niektórzy polscy imigranci wrócili wzbogaceni do ojczyzny z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec.

Polską gospodarkę "La Repubblica" nazywa "drugą lokomotywą Europy u boku niemieckiej superpotęgi". Zwraca też uwagę na stabilność polityczną w Polsce i stan publicznych wydatków, które są pod kontrolą. Kraj opisuje jako pełen młodych poliglotów i zmodernizowanej infrastruktury, dzięki dobrze wydanym europejskim funduszom.

O takim rozwoju, jaki jest w Polsce, we Włoszech już dawno zapomniano - przyznaje rzymska gazeta.

Na łamach dziennika młodzi Włosi mówią z satysfakcją, że w Polsce dzięki stabilizacji finansowej zaczynają dorosłe życie i nie muszą być, jak w swoim kraju, tzw. dużymi bobasami, zmuszonymi do życia na garnuszku rodziców z powodu braku pracy i perspektyw na przyszłość.

...

Szok ! Uciekaja do bezrobotnej Polski . To dopiero maja pieklo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:19, 10 Maj 2013    Temat postu:

Produkcja przemysłowa we Włoszech w III 2013 poniżej oczekiwań analityków

Pro­duk­cja prze­my­sło­wa we Wło­szech w marcu 2013 r. spa­dła mdm o 0,8 proc., po spad­ku po­przed­nio o 0,9 proc., po uwzględ­nie­niu czyn­ni­ków se­zo­no­wych, po ko­rek­cie - po­in­for­mo­wał w ko­mu­ni­ka­cie urząd sta­ty­stycz­ny Istat.

Ana­li­ty­cy spo­dzie­wa­li się, że mar­co­wa pro­duk­cja prze­my­sło­wa spad­nie o 0,3 proc.

W uję­ciu rdr pro­duk­cja prze­my­sło­wa spa­dła w marcu o 5,2 proc., po spad­ku w lutym o 4,0 proc., po ko­rek­cie - po­da­li sta­ty­sty­cy.

Tu ana­li­ty­cy ocze­ki­wa­li spad­ku pro­duk­cji rdr o 3,8 proc.

Bez uwzględ­nia­nia czyn­ni­ków se­zo­no­wych pro­duk­cja prze­my­sło­wa spa­dła w marcu rdr o 9,5 proc, pod­czas gdy w lutym spa­dła o 7,7 proc., po ko­rek­cie - wy­ni­ka z da­nych urzę­du sta­ty­stycz­ne­go Istat. Ana­li­ty­cy spo­dzie­wa­li się spad­ku o 6,9 proc.

<<<<

Czyli ostra jazda w dol !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:06, 17 Maj 2013    Temat postu:

Przewodnicząca parlamentu Włoch: szerzy się kultura macho i homofobia

We Włoszech szerzy się “kultura macho i homofobia" - oceniła przewodnicząca Izby Deputowanych Laura Boldrini podczas ceremonii z okazji obchodzonego w piątek Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii. Apelowała o prawne uznanie związków osób tej samej płci.

W przemówieniu szefowa niższej izby włoskiego parlamentu podkreśliła: "Kultura, która się szerzy, sprowadza kobiety do roli przedmiotów, a z homoseksualistów czyni karykatury, sprawiając, że stają się odizolowaną grupą, tolerowaną pod warunkiem, że nie domaga się praw dla siebie".

Boldrini, która została wybrana do parlamentu z listy postkomunistycznego ugrupowania Lewica i Ekologia (SEL), powiedziała, że kiedy kobiety i homoseksualiści domagają się prawa do szacunku, stają się obiektem "ataków na wszystkich poziomach, werbalnym i fizycznym".

W opinii przewodniczącej Izby Deputowanych homofobię należy przezwyciężyć, dając gejom większe gwarancje praw, wymierzając kary sprawcom ataków na nich oraz zwalczając "kulturowe uprzedzenia i stereotypy".

Uznanie praw kobiet i homoseksualistów nie oznacza odebrania ich innym - argumentowała Boldrini. "Czy jesteśmy równi, czy nie? Konstytucja mówi, że tak" - oświadczyła. Zaapelowała o prawne uznanie związków homoseksualnych we Włoszech.

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, obchodzony 17 maja, upamiętnia wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia w 1990 roku.

????

Kto wybral ta kretynke ? Komunisci ucza nas poszanowania do czlowieka . Oni pokazali szacunek . Proponuje emigracje do Korei Polnocnej . Komunizm nazim homonazizm feminizm to jeden gatunek zwyrodnialych patologii spolecznych ktore trzeba tepic .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:20, 21 Maj 2013    Temat postu:

Protest na kopule Bazyliki św. Piotra. "Franciszku pomóż nam"

Jeden z włoskich przedsiębiorców prowadzi akcję protestacyjną w Watykanie. Mężczyzna powiesił na kopule Bazyliki św. Piotra płachtę, na której czerwonymi i czarnymi literami napisał: Skończcie tę masakrę. Polityczny horror nadal trwa... Franciszku, pomóż nam.

....

Franciszek euro u was nie zlikwiduje . On jest Papiezem . Zajmuje sie duszami . Moze odprawic Mszę . Oglosic modlitwy posty jalmuzny za wasze dusze .
Od polityki jest np. Grilli . Glusujecie na niego wygrywa likwiduje euro . Masakra sie konczy . Italia wkracza na droge wzrostu PKB . Tak to wyglada .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:23, 21 Maj 2013    Temat postu:

Włochy: prawie połowa bezrobotnej młodzieży gotowa jest zamiatać ulice

Prawie połowa młodych bezrobotnych Włochów gotowa jest zamiatać ulice, byle tylko mieć pracę - wynika z raportu przedstawionego we wtorek w Rzymie. Z kolei ponad połowa mieszkańców Italii przed 40. rokiem życia chce wyjechać z kraju w poszukiwaniu pracy.

Dane, zebrane w raporcie "Młodzież w kryzysie", sporządzonym na podstawie sondażu instytutu badania opinii publicznej SWG, wskazują na rosnącą desperację młodych ludzi bez pracy. Wskaźnik bezrobotnych wśród młodzieży osiągnął w minionym roku rekordowy poziom 36 procent.

Jedna trzecia z nich deklaruje, że zgodziłaby się, niezależnie od wykształcenia, wykonywać proste zajęcia, takie jak kuriera czy posłańca. 49 procent może nawet zamiatać ulice - podkreślono.

43 procent młodych Włochów szukających zatrudnienia gotowa jest przyjąć pracę z wynagrodzeniem 500 euro miesięcznie, to jest znacznie poniżej najniższej pensji. Taki sam wskaźnik ankietowanych zrezygnowałby z dodatku za nadgodziny.

W raporcie zwrócono uwagę na silne skłonności do wyrzeczeń wśród młodych ludzi szukających pracy i gotowych nawet zrezygnować z podstawowych praw pracowniczych.

To coś, na co nie można pozwolić w cywilizowanym kraju - podkreślono podczas prezentacji raportu.

Wynika z niego też, że 51 procent Włochów poniżej 40. roku życia liczy się z wyjazdem z kraju w nadziei na znalezienie zatrudnienia. Prawie trzy czwarte ankietowanych uważa, że Włochy nie oferują im żadnej przyszłości.

Sytuację finansową Włochów obrazuje również zawarta w sprawozdaniu informacja o tym, że jedna czwarta tych, którzy ukończyli 40 lat, wciąż otrzymuje kieszonkowe od rodziców.

Co więcej, zauważono, młodzi Włosi nie przestają otrzymywać tych pieniędzy nawet z chwilą znalezienia pracy.

...

To juz rozpacz . Ale niestety ulice czyszcza juz maszyny . Musicie opuscic UE . Tu chodzi o zycie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:37, 21 Maj 2013    Temat postu:

Klasa kierownicza we Włoszech - najstarsza w Europie

Klasa kierownicza we Włoszech, zarówno w polityce, administracji, gospodarce jak i w finansach jest najstarsza w całej Europie - wynika z analiz, przedstawionych we wtorek. Średnia wieku przywódców politycznych, prezesów i szefów przedsiębiorstw to 58 lat.

Analiza, przeprowadzona przez młodzieżówki organizacji społecznych, potwierdza istnienie we Włoszech zjawiska, określanego jako gerontokracja. Chodzi, jak się przypomina, nie tylko o to, że stery kluczowych dziedzin życia publicznego znajdują się w rękach ludzi w wieku średnim i zaawansowanym, ale również o często mocno zakorzenioną niechęć do ich przekazania młodszym pokoleniom.

Na razie, jak zauważają autorzy analizy, w rezultacie lutowych wyborów parlamentarnych udało się tylko częściowo odmłodzić klasę polityczną. Średnia wieku deputowanych i senatorów obniżyła się do 48 lat. W parlamencie poprzedniej kadencji wynosiła 55 lat. Obecny parlament stał się natychmiast jednym z "najmłodszych" w Europie.

Długo oczekiwanym przez włoski elektorat efektem nasilających się apeli o zmianę pokoleniową i danie szansy młodszym generacjom jest rząd 46-letniego premiera Enrico Letty. W jego skład weszło kilkoro stosunkowo młodych ministrów. Wicepremierem jest 42-letni Angelino Alfano.

Prezydent kraju Giorgio Napolitano, wybrany w kwietniu na drugą siedmioletnią kadencję, skończy wkrótce 88 lat. Choć wcześniej deklarował, iż nie zamierza pozostać na stanowisku właśnie z powodu wieku, ostatecznie zgodził się na to w wyniku kierowanych do niego apeli. Wywołane one były kilkoma nieudanymi próbami wyboru jego następcy przez parlament. Wystawieni podczas kwietniowych wyborów kandydaci na prezydenta mieli od 70 do 80 lat.

Przywódca największej partii centroprawicy Lud Wolności Silvio Berlusconi ma 76 lat.

Odmłodzenie części włoskiej polityki nie przekłada się jednak, jak podkreślają analitycy danych przytoczonych przez agencję Ansa, na inne dziedziny, takie jak gospodarka i finanse. Eksperci uznali wręcz za "smutny" prymat Włoch w dziedzinie bankowości, gdzie średnia wieku prezesów wynosi 69 lat. I tak dla przykładu szefowie dwóch wielkich włoskich banków mają 81 i 82 lata.

Średnia wieku wśród prezesów sądów to 65 lat.

63 lata - to średni wiek profesorów uniwersyteckich; najwyższy - jak się podkreśla - w krajach rozwiniętych.

Jeszcze większymi rekordzistami są prezesi największych włoskich firm i przedsiębiorstw; niemal wszyscy osiągnęli już wiek emerytalny. Prezes kolei państwowych ma 79 lat, włoskiej poczty - 69 lat, szefowa spółki będącej organizatorem światowej wystawy Expo 2015 w Mediolanie - 72 lata. 70 lat ma prezes linii lotniczych Alitalia, a 68 lat - prezes telewizji publicznej RAI.

Szefowie największych koncernów energetycznych we Włoszech są w wieku 66 i 67 lat.

....

Gerontokracja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:36, 26 Maj 2013    Temat postu:

Włochy: karta do głosowania szersza niż kabina w lokalu wyborczym

Karta do głosowania szersza niż kabina w lokalu wyborczym - z takim wyzwaniem muszą sobie poradzić rzymianie podczas dwudniowych wyborów samorządowych w części Włoch. Kabina ma niecały metr szerokości, a karta - 116 centymetrów.

Rekordowe rozmiary karty do głosowania w Wiecznym Mieście, gdzie w niedzielę i poniedziałek wybierany będzie burmistrz oraz radni miejscy i dzielnicowi, są od dłuższego czasu tematem żartów zarówno w mediach, jak i w portalach społecznościowych. Trwają pełne humoru i sarkazmu dyskusje, jak zmieścić się z rozłożoną kartą do głosowania szerokości 116 centymetrów i długości prawie pół metra w kabinie w lokalu wyborczym.

Zgodnie z przepisami ściany kabiny mają od 95 do 100 centymetrów szerokości. Aby rozłożyć całą kartę z nazwiskami 19 kandydatów na burmistrza i nazwami 40 list wyborczych trzeba zatem stanąć po przekątnej.

Ale problem nie skończy się z postawieniem znaku "x" przy nazwisku kandydata. Kolejnym wyzwaniem będzie złożenie wielkiej płachty. Dlatego w mediach pojawiły się rady, by jeszcze przed pójściem do lokalu wyborczego poćwiczyć w domu składając dużą mapę.

Rzymska karta do głosowania jest największa w historii wszystkich wyborów we Włoszech i - jak się podkreśla - znajduje się również w światowej czołówce w tej kategorii.

...

No co ? Jest euro to trzeba oszczedzac . Na kabinach .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 9 z 17

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy