Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:54, 25 Sty 2013    Temat postu:

Trzęsienie ziemi we Włoszech

W pół­noc­nych Wło­szech do­szło do trzę­sie­nia ziemi o sile pię­ciu stop­ni w skali Rich­te­ra - in­for­mu­je BBC News. Wstrzą­sy spo­wo­do­wa­ły, że lu­dzie wy­bie­gli z domów na ulice.

Wła­dze wło­skie po­twier­dzi­ły, że wstrząs miał miej­sce na głę­bo­ko­ści 15,5 km i 35 km na pół­noc od mia­sta Lukka. Wstrzą­sy były od­czu­wal­ne w Me­dio­la­nie oraz Flo­ren­cji. Nie ma na razie żad­nych do­nie­sień o znisz­cze­niach czy ran­nych.

We­dług wło­skie­go Na­ro­do­we­go In­sty­tu­tu Geo­fi­zy­ki i Wul­ka­no­lo­gii trzę­sie­nie na­stą­pi­ło o go­dzi­nie 15.48 z epi­cen­trum w miej­sco­wo­ści Gar­fa­gna­na. Dało się rów­nież od­czuć kilka słab­szych wstrzą­sów wtór­nych.

W Me­dio­la­nie za­trzę­sły się naj­wyż­sze pię­tra biu­row­ców; wstrzą­sy były od­czu­wal­ne także w Bo­lo­nii i Mo­de­nie. Miesz­kań­cy Lukki wy­bie­gli na ulice - in­for­mu­je wło­ska agen­cja ANSA.

Wło­chy są re­jo­nem ak­tyw­nym sej­smicz­nie. W 2009 roku do­szło do sil­ne­go trzę­sie­nia ziemi w mie­ście L'Aqu­ila, gdzie zgi­nę­ło pra­wie 300 osób.

>>>>

Znowu !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:25, 25 Sty 2013    Temat postu:

Włoski ksiądz został skazany za gwałt. Dowodem był hipnotyczny sen

Historia włoskiego księdza Giorgia Carli wzbudziła we Włoszech wiele dyskusji i podzieliła opinię publiczną. Ksiądz przeszedł długą i nieprzyjemną drogę sądową: w pierwszej instancji został uniewinniony, w drugiej skazany na ponad 7 lat więzienia i 760 tys. euro odszkodowania. W końcu sprawę umorzono z powodu przedawnienia, skazując jednak duchownego na zapłacenie pokaźnej sumy pieniędzy domniemanej ofierze. A wszystko to na podstawie hipnotycznego snu...


Ksiądz gwałcił dziecko, ale we śnie

Ks. Giorgio Carli wrócił już do swojej parafii w Bolzano i odprawia msze. Wszystko traktuje jak koszmarny sen. Kapłan został oskarżony o wykorzystywanie nieletniej parafianki w latach 1989-93. Zawsze twierdził, że jest niewinny. Wierni i przełożeni wierzyli mu. Zdaniem obrońców księdza - wyrok sądu kasacyjnego był godny Piłata, bo sędzia nie chciał ani skazać, ani uniewinnić kapłana. W ten sposób duchowny jest "technicznie" niewinny i wolny, ale skoro ma zapłacić tak wysokie odszkodowanie, wątpliwości pozostają.

Młody ks. Carli był znany w Bolzano. Prowadził rubrykę radiową, organizował spektakle i koordynował działalność na rzecz młodzieży. Miał też zajmować się dziećmi od 9 do 12 roku życia. Właśnie, gdy powierzono mu to zadanie w 2003 roku, w parafii pojawili się karabinierzy, którzy go aresztowali. Od tego momentu zaczęła się kalwaria sądowa duchownego trwająca prawie siedem lat. Choć kuria chciała, aby ksiądz pozostał na swoim miejscu - on sam na okres trwania procesów zdecydował się wycofać z oficjalnej posługi kapłańskiej i poświęcić medytacji oraz pokucie.

Okropne wspomnienia

Parafianka ks. Giorgia, która go oskarżyła o nadużycia seksualne we Włoszech jest znana, jako Alice - to imię wymyślone, aby ukryć jej prawdziwą tożsamość. Wydarzenia miały mieć miejsce 14 lat wcześniej. Ksiądz Giorgio Carli miał wykorzystywać 9-letnią wówczas dziewczynkę przez ponad trzy lata, zmuszając ją również do stosunków z jej rówieśnikiem i uprawiając seks z dwójką dzieci oraz kręcąc przy okazji filmy pornograficzne. Zdaniem adwokatów Alice - do gwałtów dochodziło w oratorium kościoła San Pio X oraz na obozach letnich, na które jeździły dzieci.

Wspomnienia zostały wydobyte z podświadomości dorosłej już dziewczyny po 350 godzinach terapii u psychologa, prowadzonej innowacyjną metodą zwaną "relaks medytacyjny", opierającą się na hipnozie. Młoda kobieta miała zaburzenia i problemy psychosomatyczne, które zaprowadziły ją właśnie do psychoanalityka. Pomimo objawów zewnętrznych w postaci wysypki skórnej, będących świadectwem poważnej traumy - Alice nie pamiętała absolutnie nic ze swojego dzieciństwa.

Sen o gwałcie

Podejrzenia w stosunku do księdza rozpoczęły się od interpretacji snu, w którym była ona gwałcona przez grupę Marokańczyków w barze o nazwie San Giorgio. Dla psychologa stanowiło to próbę ujawnienia, a zarazem ukrycia okropnych przeżyć, które pod wpływem szoku zostały usunięte z jej pamięci, ale pozostały w podświadomości. Od baru San Giorgio droga interpretacyjna była już prosta - coś złego wydarzyło się w kościele San Pio X, do którego uczęszczała dziewczynka i gdzie spotykała księdza Giorgia. Potem wyszły na jaw szczegóły gwałtów, do jakich miało dochodzić w budynkach kościelnych oraz ewentualni świadkowie, mogący potwierdzić to, co wydobyła hipnoza.

Wyrok sądu pierwszej instancji oparł się na twierdzeniu, że zeznania domniemanej ofiary oparte na hipnozie są niewiarygodne. Sąd apelacyjny w 2008 roku uznał natomiast, że Alice opowiadając swoją historię jest wiarygodna i bardzo konkretna, choć chłopak wezwany na świadka oskarżenia, będący drugą domniemaną ofiarą księdza, nie potwierdził przytaczanych przez nią faktów. Wiele osób jednak wierzyło Alice, przede wszystkim ona sama wierzyła w to, co mówiła, bo została przekonana do tego, że wszystkie opisywane okropności faktycznie przeżyła w dzieciństwie. Wyrok kasacyjny nie rozwiewał żadnych wątpliwości, ale nie skazywał domniemanego księdza-pedofila.

Oskarżony i skazany na podstawie dowodów onirycznych

Dla znanego włoskiego kryminologa Luca Steffanoni, który napisał książkę "Domniemany winny" o sprawie ks. Giorgia Carli, jego historia jest naprawdę nieprawdopodobna, gdyż to pierwsza osoba we Włoszech oskarżona i skazana na podstawie dowodów onirycznych - marzeń sennych. Choć sprawa uległa przedawnieniu, w procesie apelacyjnym duchowny został skazany na siedem lat i sześć miesięcy więzienia i wysokie odszkodowanie 760 tys. euro, które zostało potwierdzone przez sąd kasacyjny. Zdaniem Steffanoni doznania ofiary podczas hipnozy były tak silne, że sama przekonała się do sugestii psychoanalityka i fałszywe wspomnienia zaakceptowała, jako prawdziwe.

Kryminolog twierdzi, że wyrok w sprawie księdza Carli otwiera nowe możliwości i scenariusze procesowe. Zwykle przestępca zostaję "przygwożdżony" przez niepodważalne dowody: test DNA, lokalizacja telefoniczna, podsłuchy, odciski palców. Natomiast ten precedens sądowy jest niebezpieczny, bo jeżeli dowodem na przemoc seksualną mogą być hipnotyczne sny, to dlaczego nie rozszerzyć tej metody także na inne dziedziny kryminologii - na morderstwa, napady, kradzieże? Może wtedy więcej ludzi trafi do więzień. Nie wiadomo tylko, czy to nie będą domniemani przestępcy, podczas gdy prawdziwi mordercy i złodzieje pozostaną nadal na wolności.

Chodzi o pieniądze

Spięcie pomiędzy kurią w Bolzano a tamtejszą prokuraturą, należało do najbardziej ostrych konfliktów, jakie kiedykolwiek wybuchły we Włoszech, pomiędzy organami kościelnymi a cywilnymi. Zdaniem osób przekonanych o winie księdza, powodem zaciekłej walki w jego obronie było wysokie odszkodowanie, na jakie pomimo przedawnienia został skazany. Kapłan nie jest w stanie uiścić tak wysokiej sumy, ale ponieważ jest pracownikiem kurii, to ona odpowiada za niego, także finansowo.

Proces księdza Carli otwiera nowe perspektywy we Włoszech, bo tak jak w Stanach Zjednoczonych - diecezje będą zmuszone do poniesienia odpowiedzialności finansowej za czyny księży-pedofilów. Adwokaci diecezji bolzańskiej twierdzą jednak, że żadnego odszkodowanie Kościół nie zapłaci, gdyż przedawnienie nastąpiło przed zapadnięciem wyroku apelacyjnego.

Nie wszyscy księża są pedofilami i nie wszystkie oskarżenia ofiar pedofilii są prawdziwe. Przypadek włoskiego ks. Giorgia Carli nadal dzieli włoską opinię publiczną na tych, którzy wierzą w to, co opowiedziała Alice i na tych, którzy są przekonani o niewinności duchownego.

Z Rzymu dla WP.PL Agnieszka Zakrzewicz

>>>>

Ale swiry ! Na podstawie snu skazuja ! Freudyzm !!! Upadek sprawiedliwosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:13, 26 Sty 2013    Temat postu:

Włochy: wybory z aferą bankową w tle

Włoską kampanię do parlamentu rozgrzała afera instytutu Monte dei Paschi. Poprzednia dyrekcja najstarszego banku świata - założonego w 1472 roku, a więc dwadzieścia lat przed odkryciem Ameryki - podejrzana jest o szereg nadużyć związanych, między innymi z ukrywanym przez lata wyjątkowo ryzykownym systemem instrumentów pochodnych.

Nie wiadomo, na jak długo kryzys zażegnało siedmiogodzinne zebranie akcjonariuszy banku. Większością 99 procent głosów zgodzili się oni na wzrost kapitału o cztery i pół miliarda euro, co winno poprawić kondycję instytutu.

Wstępne zarzuty mówiły o stratach rzędu 200 milionów, zamaskowanych dzięki podwójnej księgowości. W pewnym momencie jednak pojawiły się głosy, że manko wynosi czternaście miliardów euro. Obecny prezes Alessandro Profumo zapewnił, że klienci banku i akcjonariusze mogą być spokojni o swoje pieniądze. To wystarczyło, by notowania banku poszły w górę aż o ponad jedenaście procent, po trzech dniach poważnych trudności.

....

Tak . Pierwszy kapitalistyczny kraj to Italia a nie zadni tam protestanci . Zreszta widac jak to teraz lezy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:35, 30 Sty 2013    Temat postu:

Neapol bez autobusów

Z ulic Neapolu zniknęły dziś miejskie autobusy. Przyczyną jest krytyczna sytuacja finansowa zakładów komunikacji, które stanęło na skraju bankructwa i nie ma za co kupić paliwa.

Nie ma za co kupić paliwa - tłumaczyła dyrekcja kontrolowanego przez miasto przedsiębiorstwa. W ostatnich latach liczba autobusów spadła w Neapolu z 600 do 350. Teraz te, które zostały, unieruchomione są z powodu pustych baków. Władze lokalne mówią o cięciach dotacji rządowych w wysokości 15 procent. Rząd ze swej strony przypomina, ze z budżetu państwa opłacane jest siedemdziesiąt procent kosztów utrzymania komunikacji miejskiej w całym kraju.

W Neapolu sytuacja ma się poprawić w marcu, gdy nadejdzie 100 milionów euro z regionu. Nad dojeżdżającymi do pracy z jednej z robotniczych dzielnic miasta ulitował się pewien przedsiębiorca, który obiecał zapewnić funkcjonowanie przez tydzień linii autobusowej, łączącej tę dzielnicę z centrum.

....

Euro dziala !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:52, 05 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: finansowe zachęty dla młodych naukowców, aby powrócili do kraju

5 mi­lio­nów euro wy­asy­gno­wa­ło wło­skie mi­ni­ster­stwo oświa­ty i szkol­nic­twa wyż­sze­go na re­ali­za­cję pro­jek­tu za­chę­ce­nia mło­dych, pra­cu­ją­cych za gra­ni­cą uczo­nych, by po­wró­ci­li do kraju. Wło­chy bo­ry­ka­ją się z coraz więk­szym pro­ble­mem uciecz­ki ludzi nauki.

Ini­cja­ty­wie, która ma na­kło­nić ich do po­wro­tu do kraju, nada­no imię zmar­łej w grud­niu w wieku 103 lat no­blist­ki Rity Le­vi-Mon­tal­ci­ni. Do ostat­nich chwil swego życia ape­lo­wa­ła ona do rządu w Rzy­mie o pomoc dla mło­dych na­ukow­ców i zwięk­sze­nie na­kła­dów na naukę.

Jak po­in­for­mo­wał re­sort oświa­ty, dzię­ki temu pro­gra­mo­wi 24 wy­bra­nych przez spe­cjal­ną ko­mi­sję na­ukow­ców, za­trud­nio­nych obec­nie na za­gra­nicz­nych uczel­niach i w in­sty­tu­tach na­uko­wych, bę­dzie mogło pod­jąć pracę we Wło­szech. Otrzy­ma­ją oni trzy­let­nie kon­trak­ty w szko­łach wyż­szych i w ośrod­kach ba­daw­czych. Po ich za­koń­cze­niu będą mogli kon­ty­nu­ować tam pracę.

Roz­pi­sa­nie tego kon­kur­su jest pierw­szą ini­cja­ty­wą w od­po­wie­dzi na ma­so­we i bu­dzą­ce coraz więk­sze za­nie­po­ko­je­nie zja­wi­sko, na­zy­wa­ne "ucie­ka­ją­cy­mi mó­zga­mi". Setki mło­dych na­ukow­ców z po­wo­du braku per­spek­tyw, chro­nicz­ne­go - ich zda­niem - nie­do­fi­nan­so­wa­nia nauki, bar­dzo ni­skich pen­sji oraz wy­so­kie­go bez­ro­bo­cia opusz­cza­ją Wło­chy.

We­dług da­nych In­sty­tu­tu Sta­ty­stycz­ne­go Istat w ciągu ostat­nich 10 lat licz­ba wy­kształ­co­nych mło­dych ludzi, przede wszyst­kim roz­po­czy­na­ją­cych ka­rie­rę na­uko­wą, któ­rzy wy­emi­gro­wa­li za pracą, wzro­sła dwu­krot­nie.

Za­kła­da­ją oni stro­ny in­ter­ne­to­we za­ty­tu­ło­wa­ne wła­śnie "Ucie­ka­ją­ce mózgi", na któ­rych dzie­lą się swo­imi do­świad­cze­nia­mi i za­chę­ca­ją in­nych, by po­szli w ich ślady. Na stro­nach tych można prze­czy­tać re­la­cje mło­dych, bez­ro­bot­nych we Wło­szech na­ukow­ców, któ­rzy na przy­kład w ciągu 3 dni otrzy­ma­li po kilka atrak­cyj­nych pro­po­zy­cji pracy w in­nych kra­jach.

>>>>

Po prostu wyjdzcie z euro a nie rozsmieszajcie takimi posunieciami .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:42, 09 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: skonfiskowano wozy zagrażające życiu żołnierzy podczas misji

Gwardia Finansowa na Sardynii zajęła 26 wozów wojskowych używanych przez włoski kontyngent w Afganistanie, gdyż ich stan - jak wyjaśniono - zagrażał życiu i zdrowiu żołnierzy. Okazało się, że doszło do oszustw w czasie napraw i przeglądu pojazdów.


Konfiskaty wozów patrolowych Iveco VM 90 i ciężarówek ACM 90 dokonano na wniosek prokuratury z miasta Sassari, prowadzącej dochodzenie w sprawie licznych nieprawidłowości i oszustw popełnionych w warsztatach w miejscowości Castelsardo, dokąd trafiały.

Zarzuty postawiono czterem mechanikom samochodowym z warsztatów współpracujących z włoskim wojskiem, a także jednemu żołnierzowi. Wszyscy według prokuratury uczestniczyli w procederze, jakim było instalowanie podczas napraw i przeglądów używanych części zamiennych, które do faktur wpisywano jako nowe.

Gwardia Finansowa szacuje, że oszuści przywłaszczyli sobie w ten sposób około 100 tysięcy euro. Policja skarbowa podkreśliła, że doszło nie tylko do oszustwa wobec skarbu państwa, ale także do narażenia życia i zdrowia Włochów uczestniczących w międzynarodowej misji w Afganistanie.

...

Znowu afera .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:59, 13 Lut 2013    Temat postu:

Wenecja zalana, co dalej z karnawałem?

Do nie­ocze­ki­wa­ne­go za­la­nia We­ne­cji do­szło w nocy ze środy na czwar­tek. Przy­pra­wi­ło to o ból głowy or­ga­ni­za­to­rów we­nec­kie­go kar­na­wa­łu. Za­ba­wa ma się za­cząć w naj­bliż­szą so­bo­tę.

Acqua alta, czyli wy­so­ka woda po­ja­wia się okre­so­wo, za­le­wa­jąc część We­ne­cji. Naj­bar­dziej za­gro­żo­ne są za­wsze wą­skie ulicz­ki i Plac Świę­te­go Marka.

Kar­na­wał przy­cią­ga do We­ne­cji mnó­stwo tu­ry­stów, w tym roku w we­nec­kich ho­te­lach, pen­sjo­na­tach i do­mach noc­le­go­wych za­trzy­ma­ło się ponad 40 ty­się­cy osób.

????

Jaka znowu zabawa ? WIELKI POST JEST ! Sam Bóg jak widac zarzadzil !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:16, 17 Lut 2013    Temat postu:

We Włoszech zatrzęsła się ziemia, w Abruzji wybuchła panika .

Wstrząsy sejsmiczne o sile 4,8 stopni w skali Richtera dotknęły Włochy. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 90 kilometrów na południowy wschód od Rzymu, w rejonie Frosinone.

Nie odnotowano żadnych zniszczeń, nie ma rannych ani zabitych. Wstrząsy były odczuwalne w rejonie pomiędzy Rzymem a Neapolem. W stolicy kraju zakołysały się budynki.

Trzęsienie ziemi poczuli także mieszkańcy Abruzji. W tym regionie wybuchła panika, bowiem mieszkańcy wciąż pamiętają o wstrząsach sprzed 4 lat. Wskutek trzęsienia ziemi zginęło wtedy 309 osób.

25 stycznia ziemia zatrzęsła się w miejscowości Garfagnana. Wstrząsy o sile 4,8 stopni w skali Richtera odczuwalne były także w Lucca, Mediolanie, Bolonii, Sienie, Arezzo i Florencji.

....

Po Rosji Italia . Kolejne znaki z nieba .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:51, 20 Lut 2013    Temat postu:

Spektakularny wybuch Etny

Sycylijska Etna znów wybucha! Z jednego z największych i najbardziej aktywnych europejskich wulkanów wydobywają się strugi lawy. Widok - zwłaszcza nocą - jest oszałamiający!

...

Tak wulkany sie budza ! Bedzie pokuta !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:15, 26 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: Centrolewica ma większość w Izbie Deputowanych, w Senacie - pat

Przewaga centrolewicy w Izbie Deputowanych, brak większości w Senacie - takie są ostateczne wyniki zakończonych wczoraj wyborów parlamentarnych we Włoszech. Dane te podało MSW po przeliczeniu wszystkich głosów.

Według odpowiedzialnego za organizację wyborów resortu spraw wewnętrznych centrolewica na czele z Partią Demokratyczną Pier Luigiego Bersaniego uzyskała w Izbie Deputowanych 29,5 procent, a centroprawica 29,1.

Dzięki przewidzianej w ordynacji wyborczej premii w postaci dodatkowych miejsc dla zwycięskiego bloku, centrolewica w 630-osobowej izbie niższej będzie mieć 340 przedstawicieli, co daje jej znaczną przewagę nad 121 miejscami centroprawicy.

Na trzecim miejscu jest populistyczny, założony przed kilkoma laty w internecie Ruch Pięciu Gwiazd komika Beppe Grillo (25,5 proc.), a na czwartym lista ustępującego premiera Mario Montiego (10,5 proc.).

W Senacie, gdzie premii nie ma, centrolewica otrzymała 31,6 proc, a formacja Berlusconiego - 30,6 proc. To oznacza 123 miejsca dla centrolewicy i 118 dla bloku Berlusconiego. W izbie wyższej Grillo ma 23 procent głosów, a Monti 9,1 procent.

Frekwencja w dwudniowych wyborach wyniosła 75 procent.

....

Czyli :
1 . Beni Hil
2. Beni Hil
3 . Grilli
4. Monti Pajton

Super wyniki !
Cieszy ze marionetka Brukseli Monti przegral . Niestety dwoch Beni Hilow na czele to kleska .
W tej sytuacji jedynym powaznym politykiem jest Grilli . Nie ma wyjscia . Stawiamy na Grillego !
Grilli do wladzy !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:39, 01 Mar 2013    Temat postu:

Włochy: wysokie odprawy dla byłych parlamentarzystów

Od­pra­wy do 250 ty­się­cy euro otrzy­ma­ją wło­scy par­la­men­ta­rzy­ści, któ­rzy nie zo­sta­li wy­bra­ni w nie­daw­nych wy­bo­rach lub zre­zy­gno­wa­li z kan­dy­do­wa­nia - po­da­ły wło­skie media. Pod­sta­wą na­li­cza­nia tej sumy jest pen­sja po­mno­żo­na przez lata par­la­men­tar­ne­go stażu.

Re­kor­dzi­stą jest do­tych­cza­so­wy prze­wod­ni­czą­cy Izby De­pu­to­wa­nych i za­ra­zem naj­więk­szy prze­gra­ny za­koń­czo­nych w po­nie­dzia­łek wy­bo­rów Gian­fran­co Fini, któ­re­go cen­tro­wy ruch Przy­szłość i Wol­ność nie do­stał się do par­la­men­tu. Za 30 lat, jakie w nim spę­dził, przy­słu­gu­je mu teraz od­pra­wa w wy­so­ko­ści ćwierć mi­lio­na euro.

Kwota, jaka znaj­dzie się na "czeku na za­koń­cze­nie man­da­tu" - bo tak brzmi jego ofi­cjal­na nazwa - to wynik po­mno­że­nia par­la­men­tar­nej pen­sji, wy­no­szą­cej około 10,5 ty­sią­ca euro mie­sięcz­nie, przez lata spra­wo­wa­ne­go man­da­tu.

Przy­po­mi­na się przy oka­zji, że od pen­sji każ­de­go se­na­to­ra i de­pu­to­wa­ne­go odej­mo­wa­na jest co mie­siąc kwota w wy­so­ko­ści około 700 euro z prze­zna­cze­niem na fun­dusz ta­kich od­praw. Ale za­uwa­ża się też, że nie pod­le­ga­ją one potem opo­dat­ko­wa­niu.

W dobie kry­zy­su i po­wszech­nych na­wo­ły­wań do za­ci­ska­nia pasa to zde­cy­do­wa­na prze­sa­da - pod­kre­śla­ją media, po raz ko­lej­ny kry­ty­ku­jąc "złote przy­cho­dy" wło­skich se­na­to­rów i de­pu­to­wa­nych.

Po­da­ją inne przy­kła­dy sum, jakie otrzy­ma­ją przed roz­po­czę­ciem nowej ka­den­cji par­la­men­tu jego byli człon­ko­wie. Były pre­mier Mas­si­mo D’Alema ma prawo do 217 ty­się­cy euro od­pra­wy za to, że po sied­miu ka­den­cjach w par­la­men­cie zre­zy­gno­wał tym razem z kan­dy­do­wa­nia.

Były prze­wod­ni­czą­cy Se­na­tu Fran­co Ma­ri­ni po 21 la­tach do­sta­nie 174 ty­sią­ce euro. Po­li­tyk ruchu Fi­nie­go, Italo Boc­chi­no, który też po jego po­raż­ce opusz­cza izbę niż­szą, za­do­wo­li się sumą 141 ty­się­cy euro. Spora grupa po­li­ty­ków, któ­rzy ode­szli z par­tii Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go i bez po­wo­dze­nia za­bie­ga­li o man­da­ty z osob­nej małej listy, do­sta­nie po wy­bor­czej po­raż­ce po 100 ty­się­cy euro.

Inny wiel­ki prze­gra­ny wy­bo­rów, były pro­ku­ra­tor An­to­nio Di Pie­tro, przy­wód­ca ugru­po­wa­nia Wło­chy War­to­ści, które rów­nież nie we­szło do par­la­men­tu, do­sta­nie 58 ty­się­cy euro.

Za naj­krót­szy staż w par­la­men­tar­nych ła­wach na­le­ży się suma 41 ty­się­cy euro. Do­sta­nie ją na przy­kład po­li­tyk le­wi­cy Wal­ter Vel­tro­ni, który zre­zy­gno­wał kie­dyś z man­da­tu, by zo­stać bur­mi­strzem Rzymu.

>>>>

A co se beda zalowac !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:59, 02 Mar 2013    Temat postu:

Cyrkowi klauni oburzeni porównaniem ich do Silvio Berlusconiego

Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego do klauna nie tylko włoską opinię publiczną, lecz także pracujących na co dzień w tym zawodzie cyrkowych komików.

- Cyrkowy klaun nie jest bałwanem, którego można stawiać na jednej płaszczyźnie z Berlusconim - powiedział dyrektor mającego siedzibę w Kolonii cyrku Roncalli, Bernhard Paul.
Paul, który od 36 lat wykonuje zawód klauna, powiedział agencji dpa, że jest to "zaszczytny, trudny i wymagający wielkiej wrażliwości zawód artystyczny". Dyrektor cyrku napisał do Steinbruecka list protestacyjny, podpisując go swoim artystycznym pseudonimem "Zippo". Paul wyjaśnił, że oburzył go fakt użycia przez niemieckiego socjaldemokratę terminu "klaun" jako epitetu pod adresem polityka o podejrzanej reputacji.

Komentując dobry wynik uzyskany przez Berlusconiego oraz szefa populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo w niedawnych wyborach parlamentarnych, Steinbrueck powiedział, że wygrało dwóch klaunów. Po tej wypowiedzi prezydent Włoch Giorgio Napolitano odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie ze Steinbrueckiem, mówiąc, że jego uwaga była "nie w porządku".

Steinbrueck, znany z niewyparzonego języka, jest kandydatem SPD na stanowisko kanclerza Niemiec we wrześniowych wyborach parlamentarnych. Będzie głównym przeciwnikiem urzędującej kanclerz Angeli Merkel.

Paul powiedział, że klaun jest "niosącą pocieszenie figurą", która rozśmiesza ludzi, nie powodując, że stają się ofiarami żartów. Dodał, że jest to pacyfistyczny zawód, bo ten, kto się śmieje, nie jest w stanie czynić zła. - Jak można porównywać taką działalność z bunga-bunga? - pytał dyrektor cyrku, nawiązując do organizowanych przez Berlusconiego imprez.

Oleg Popow, rosyjska gwiazda sztuki cyrkowej, powiedział wydawanej w Monachium gazecie "tz", że klaunem można nazwać tylko osobę, która opanowała zdolność do występowania w teatrze lub cyrku i potrafi zabawiać ludzi. - Jeżeli ktoś tego nie umie, to jest raczej nicponiem - powiedział 82-letni komik.

...

Potepiamy haniebne wypowiedzi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:41, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Wzrost emigracji zarobkowej młodych Włochów

Coraz więcej młodych Włochów opuszcza kraj w poszukiwaniu pracy, a zjawisko to osiąga rozmiary nienotowane od dekad - wynika ze statystyk. W zeszłym roku wyemigrowało z Italii prawie 80 tysięcy osób, czyli o 30 procent więcej niż w poprzednim.

Najwięcej Włochów udaje się na emigrację zarobkową do Niemiec.

Jest to, jak się podkreśla w analizach, rezultat kryzysu oraz rekordowego bezrobocia wśród młodzieży, które sięga 36 procent.

Eksperci w wypowiedziach dla mediów zwracają uwagę, że kryzys doprowadził wręcz do niespotykanej od dziesięcioleci “eksplozji" emigracji z Włoch oraz - jak również określa się to zjawisko - prawdziwej "ucieczki talentów".

Decydują się na nią przede wszystkim mężczyźni w wieku około 30 lat, często bardzo dobrze wykształceni, ale bez perspektyw zawodowych w ojczyźnie. Dominują wśród nich mieszkańcy Lombardii na północy kraju.

Dwie trzecie młodych Włochów wybrało Europę; najwięcej- Niemcy. Kolejne państwa wybierane jako cel wyjazdu w poszukiwaniu pracy zajmują: Szwajcaria, Wielka Brytania i Francja. Poza Europą najpopularniejsze są Argentyna i USA.

....

Euro działa !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:31, 11 Kwi 2013    Temat postu:

Włochy: bez nadziei na pracę


Co trzeci europejski bezrobotny, który nie szuka pracy mieszka we Włoszech. Informuje o tym tamtejszy główny instytut statystyczny w najnowszym raporcie na temat sytuacji na rynku pracy.

Blisko trzy miliony Włochów, którzy są bez pracy, nie szuka nowego zajęcia. Z góry założyli, że okaże się to bezowocne. Dzieje się to w kraju, w którym nie istnieje zasiłek dla bezrobotnych. Utrata wiary we własną przyszłość dotyczy przede wszystkim najmłodszych: bez zajęcia jest ponad trzydzieści procent Włochów w wieku od 15 do 24 lat, a w znacznie mniejszym stopniu starszych.

We Włoszech odnotowano w ostatnich latach gwałtowny wzrost bezrobocia. W 2007 roku bez pracy było około sześciu procent osób w wieku produkcyjnym, obecnie jest ich ponad jedenaście procent.

....

Euro odebralo nadzieje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:08, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Gigantyczna strata wydawcy "Corriere della Sera"

Grupa wydawnicza RCS, której na­kładem ukazują się m.​in. dzienniki "Corriere della Sera" i "Gazzetta dello Sport", w ub.r. odnotowała stratę przekraczającą pół miliarda euro. RCS ujawniła, że w 2012 roku wygenerowała stratę w wysokości 509 mln euro.

W obliczu słabych wyników właści­ciele mediolańskiej grupy zdecydo­wali o podniesieniu jej kapitału ak­cyjnego o 400 mln euro. Udziały w wydawnictwie zwiększą koncern samochody Fiat i grupa bankowa Intesa San Paolo.

Już wcześniej grupa RCS zapowiada­ła wdrożenie radykalnego planu oszczędnościowego, ale w marcu przeciw zapowiadanej restruktury­zacji przez dwa dni protestowali dziennikarze "Corriere della Sera". Zakłada ona m.​in. likwidację 110 spośród 355 etatów dziennikar­skich.

....

Zasluzyli ! Popierali euro no to maja ... korzysci z euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 18 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy