Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:08, 22 Gru 2012    Temat postu:

Premier Mario Monti podał się do dymisji .

Premier Włoch Mario Monti złożył dymisję swego rządu na ręce prezydenta Giorgio Napolitano. Następstwem tej zapowiadanej wcześniej decyzji będzie oczekiwane jeszcze przed Świętami rozwiązanie parlamentu i przyspieszone o dwa miesiące wybory w lutym.

Do rezygnacji szefa rządu doszło tuż po tym, gdy Izba Deputowanych przyjęła ustawę budżetową, zwaną stabilizacyjną. Gabinetowi ekspertów, powołanemu przed 13 miesiącami dla uzdrowienia finansów kraju, zależało na tym, aby przed zakończeniem jego pracy uchwalony został budżet na przyszły rok wraz z założeniami na lata następne.

Powrót Berlusconiego?

Dymisja gabinetu to rezultat wycofania poparcia dla niego przez partię Silvio Berlusconiego Lud Wolności na początku grudnia. 76-letni lider centroprawicy po raz kolejny będzie ubiegał się o stanowisko szefa rządu.

W komunikacie wydanym przez Pałac Prezydencki podkreślono, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dymisja jest nieodwołalna.

Szef państwa Giorgio Napolitano przyjął do wiadomości rezygnację i poprosił Radę Ministrów, by kontynuowała pracę dla załatwienia bieżących spraw - ogłosił Kwirynał.

Na sobotę zapowiedziano konsultacje prezydenta z szefami poszczególnych grup parlamentarnych.

W ostatnim przed dymisją przemówieniu, wygłoszonym do włoskich ambasadorów, Mario Monti oświadczył, że także dzięki Włochom sytuacja w Europie i w strefie euro "znacznie się poprawiła". Ponadto - dodał - "wzrosła pozycja i wiarygodność Włoch na arenie międzynarodowej".

Nowe wybory we Włoszech

Podsumowania pracy swego rządu Monti dokona w niedzielę przed południem na konferencji prasowej.

Oczekuje się, że przy tej okazji profesor Monti przedstawi także swe plany na przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że zaprezentuje manifest programowy z podstawowymi założeniami prac, które należy jeszcze wykonać, by dokończyć dzieło uzdrawiania zadłużonych finansów publicznych. Zaapeluje też do ugrupowań o poparcie dla jego wizji wyprowadzenia kraju z kryzysu i wyrazi gotowość ubiegania się o stanowisko szefa rządu w wyborach. Odbędą się one prawdopodobnie 24 i 25 lutego.

....

Ulubieniec zachodu i Brukseli zakonczyl swoje rzady kleska . Italia jest w jeszcze gorszym stanie . Lud zatesknil do Beni Hila . Ale to tylko cyrk . Kraj bedzie padal bo ma euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:42, 23 Gru 2012    Temat postu:

Rewolucja w handlu: można otworzyć sklepy 25 grudnia

Po raz pierwszy we Włoszech sklepy 25 grudnia, czyli w dniu święta Bożego Narodzenia, mogą być otwarte. To wynik działania ustawy o liberalizacji handlu i usług, która stwierdza, że to właściciel decyduje o terminie i godzinach otwarcia swego sklepu.

Upada tabu 25 grudnia - tak dziennik "Corriere della Sera" podsumował tę swoistą rewolucję we włoskim handlu, który do niedawna funkcjonował ściśle według rozporządzeń, wydawanych między innymi przez lokalne władze.

Ograniczenia dotyczące godzin i dni otwarcia, także w niedziele i święta, zniesiono zarówno wobec sklepów jak i centrów handlowych. Rządowy dekret liberalizacyjny, zaskarżony przez władze kilku regionów, został zatwierdzony niedawno przez Trybunał Konstytucyjny. Celem dekretu, przyjętego przez gabinet Mario Montiego w ramach programu uzdrawiania włoskich finansów i wyprowadzania kraju z kryzysu jest wzrost konkurencji i konsumpcji.

W dniu Bożego Narodzenia, kiedy Włosi wręczają sobie prezenty, można będzie je kupić do wczesnego popołudnia. W ostatniej chwili, jeszcze przed uroczystym obiadem, można będzie też kupić brakujące produkty.

Z zapowiedzi kupców i wielkich firm handlowych wynika, że w pierwszy dzień Świąt od rana przez kilka godzin otwarte będą we Włoszech tylko niektóre sklepy, głównie spożywcze i sto punktów jednej z sieci sprzedaży. W Mediolanie przez cały dzień czynny będzie wielki sklep ze sprzętem AGD i elektroniką.

Sprawa świątecznego otwarcia sklepów podzieliła organizacje kupieckie i samych właścicieli sklepów. Podczas gdy jedni mówią, że liberalizacja uczyni handel bardziej nowoczesnym i wyrwie go ze sztucznych ograniczeń, inni nie widzą w niej bodźca do ożywienia.

Przeciwne są związki zawodowe. Według lewicowej centrali związkowej Cgil, jest to rozwiązanie niepotrzebne gospodarce i szkodliwe dla drobnego handlu.

„Pracujesz 25 grudnia? A kim ty jesteś, świętym Mikołajem, czy co?”- takie pytanie znajduje się na stronie internetowej związku zawodowego pracowników handlu należącego do tej centrali.

...

Italia zamiast przyjmowac Jezusa bedzie siedziec w marketach . Monti Satani ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:56, 24 Gru 2012    Temat postu:

Chudsze święta we Włoszech

Niekończący się kryzys znacznie wpłynął na świąteczne wydatki Włochów. Ponieważ ich głównym zajęciem w tych dniach będzie biesiadowanie, żywność to jedyny artykuł, na którym się nie oszczędza.

Zgodnie z tradycją, że Boże Narodzenie spędza się w rodzinnym gronie, a Wielkanoc już niekoniecznie, tylko 15 procent Włochów pomyślało o obiedzie czy kolacji w restauracji albo wręcz o wyjeździe.

Oznacza to ośmioprocentowy spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, chociaż z drugiej strony osoby decydujące się na wyjazd gotowe są przeznaczyć na to o sto euro więcej niż dwanaście miesięcy temu, to jest 760 euro.

Średnia cena świątecznego obiadu w lokalu wyniesie w tym roku 52 euro, kolacji sylwestrowej 77, a wraz z tańcami 81.

Włosi kupili w tym roku pięć milionów prawdziwych choinek, ale tylko dlatego, że nie było ich więcej. Średnio drzewko kosztowało 32 euro i było o 30 centymetrów niższe niż w przeszłości. Tylko jedna trzecia włoskich rodzin ma w domu i choinkę, i szopkę.

....

Niech jeszcze pobeda w euro to niedlugo i zywnosci zabraknie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:39, 28 Gru 2012    Temat postu:

Hiszpanie będą odchodzili na emeryturę w wieku 67 lat

Hisz­pa­nie będą od­cho­dzi­li na eme­ry­tu­rę w wieku 67 lat, o dwa lata póź­niej niż teraz - po­sta­no­wi na dzi­siej­szym po­sie­dze­niu rady mi­ni­strów tam­tej­szy rząd. Opóź­nie­nie wieku eme­ry­tal­ne­go jest jed­nym z wy­mo­gów po­sta­wio­nych Hisz­pa­nii przez Bruk­se­lę.

De­cy­zję o prze­dłu­że­niu wieku eme­ry­tal­ne­go o 2 lata pod­jął w 2010 roku rząd Jose Luisa Za­pa­te­ro. Była ona uzna­na za an­ty­spo­łecz­ną i stała się przy­czy­ną straj­ku ge­ne­ral­ne­go. Nie po­do­ba­ła się też opo­zy­cji. „Nigdy nie po­do­ba­ła mi się de­cy­zja prze­su­nię­cia wieku eme­ry­tal­ne­go do 67 lat.. Uwa­żam, że lu­dzie po­win­ni od­cho­dzić na eme­ry­tu­rę w wielu 65 lat” - za­pew­niał wtedy Ma­ria­no Rajoy, wtedy ów­cze­sny lider opo­zy­cji, a teraz pre­mier rządu.

Do zmia­ny opi­nii za­chę­ci­ła Ra­joya Bruk­se­la, która kil­ka­krot­nie żą­da­ła prze­su­nię­cia wieku eme­ry­tal­ne­go. Wraz z nim zo­sta­nie pod­nie­sio­na licz­ba lat upo­waż­nia­ją­cych do otrzy­ma­nia eme­ry­tu­ry. Do nie­daw­na wy­no­si­ła 15, wkrót­ce wy­nie­sie 25. Nowe prawo ma za­cząć obo­wią­zy­wać od 1 stycz­nia.

>>>>

Chyba w 167 . Niech jeszcze pobeda w euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:40, 28 Gru 2012    Temat postu:

400 tys. rodzin eksmitowano z mieszkań

W ciągu ostatnich 6 lat w Hiszpanii 400 tys. rodzin eksmitowano z mieszkań za długi - wynika z ogłoszonych danych hiszpańskiej Rady Generalnej Sądownictwa. Liczba eksmisji wzrosła w ciągu 9 miesięcy tego roku o prawie 16 proc. w porównaniu z 2011 r.

Kryzys gospodarczy, który trwa w Hiszpanii od 2007 roku i powoduje recesję oraz 25-procentowe bezrobocie, stawia wiele rodzin i przedsiębiorstw w obliczu eksmisji za długi z zajmowanych mieszkań i lokali - pisze agencja EFE.

Do września bieżącego roku wyeksmitowano lub wszczęto postępowanie eksmisyjne wobec 49 702 rodzin.

Wobec opisanych przez hiszpańskie media samobójstw osób zagrożonych eksmisją po utracie pracy i dochodów rząd konserwatywnej Partii Ludowej wydał ostatnio dekret, który zawiesza na dwa lata wykonywanie eksmisji wobec niektórych kategorii zadłużonych.

Jak zakomunikował w listopadzie hiszpański minister gospodarki Luis de Guindos, z tego moratorium będzie mogło skorzystać do 120 000 rodzin.

Eksmisje będą zawieszane w stosunku do osób, które nie mają więcej niż jedno mieszkanie, należą do grup społecznych szczególnie zagrożonych skutkami kryzysu, rodzin wielodzietnych lub mających na utrzymaniu członka rodziny, który utracił w 33 proc zdolność do pracy.

Następstwa kryzysu, który zaczął się w Hiszpanii od gwałtownego załamania się koniunktury w budownictwie, są dla osób zadłużonych w bankach szczególnie dotkliwe: zgodnie z hiszpańskim ustawodawstwem nie można spłacić hipoteki, oddając bankowi mieszkanie. Po utracie mieszkania na rzecz banku dłużnik nadal zobowiązany jest uregulować swój cały dług hipoteczny.

Stowarzyszenia lokatorów i konsumentów oraz organizacje społeczne w Hiszpanii prowadzą obecnie kampanię na rzecz zmiany tej legislacji.

>>>>

Placa coraz wyzsza cene za euro-szalenstwo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:47, 28 Gru 2012    Temat postu:

"L'Osservatore Romano" popiera Mario Montiego

Wa­ty­kan udzie­la po­par­cia Mario Mon­tie­mu - tak in­ter­pre­tu­je się we Wło­szech ar­ty­kuł na temat moż­li­wej kan­dy­da­tu­ry ustę­pu­ją­ce­go pre­mie­ra w lu­to­wych wy­bo­rach, opu­bli­ko­wa­ny na ła­mach dzien­ni­ka "L’Osse­rva­to­re Ro­ma­no".

W opi­nii wa­ty­kań­skiej ga­ze­ty coraz pew­niej­szy udział do­tych­cza­so­we­go szefa rządu w życiu po­li­tycz­nym, za­sy­gna­li­zo­wa­ny w jego świą­tecz­nym ko­mu­ni­ka­cie na Twit­te­rze, na­le­ży od­bie­rać jako apel o "przy­wró­ce­nie naj­wyż­sze­go i naj­szla­chet­niej­sze­go zna­cze­nia po­li­ty­ki", która – jak przy­po­mnia­no - musi za­wsze być dzia­ła­niem na rzecz dobra wspól­ne­go.

- De­cy­zja Mario Mon­tie­go o go­to­wo­ści wobec no­we­go za­an­ga­żo­wa­nia w służ­bie kra­jo­wi wy­zna­cza kie­ru­nek, co było do prze­wi­dze­nia, de­ba­cie po­li­tycz­nej i po­cząt­ko­wi kam­pa­nii wy­bor­czej we Wło­szech - stwier­dza dzien­nik Sto­li­cy Apo­stol­skiej w piąt­ko­wym wy­da­niu.

Pod­kre­śla, że po­li­tycz­ne za­an­ga­żo­wa­nie pro­fe­so­ra Mon­tie­go, który przez 13 mie­się­cy kie­ro­wał rzą­dem eks­per­tów, ozna­cza otwar­cie dru­gie­go roz­dzia­łu re­ali­za­cji jego re­for­ma­tor­skie­go pro­gra­mu, "je­dy­nie na­kre­ślo­ne­go w ciągu mi­nio­ne­go roku pod na­ci­skiem sy­tu­acji fi­nan­so­wej".

21 grud­nia Mario Monti zło­żył re­zy­gna­cję swego ga­bi­ne­tu po tym, gdy dwa ty­go­dnie wcze­śniej po­par­cie dla niego wy­co­fa­ła par­tia by­łe­go pre­mie­ra Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go. Wy­bo­ry zo­sta­ły roz­pi­sa­ne na 24 i 25 lu­te­go. Tuż przed Świę­ta­mi ustę­pu­ją­cy pre­mier nie wy­klu­czył, że sta­nie na czele sił po­li­tycz­nych, które poprą jego pro­gram na­wo­łu­ją­cy do kon­ty­nu­acji grun­tow­nych re­form w kraju.

Przed­mio­tem oży­wio­nej dys­ku­sji jest wia­do­mość, jaką Monti opu­bli­ko­wał w por­ta­lu Twit­ter we wto­rek. Na­pi­sał w nim: "Razem oca­li­li­śmy Wło­chy przed ka­ta­stro­fą. Teraz trze­ba od­no­wić po­li­ty­kę. Na­rze­ka­nie nie jest po­trzeb­ne, trze­ba się po­świę­cić. "Wejdź­my" do po­li­ty­ki". Słowa te uzna­no za ko­lej­ny krok do­tych­cza­so­we­go pre­mie­ra ku kan­dy­do­wa­niu na to sta­no­wi­sko.

>>>>

Co to ma znaczyc ? Rydzikizm ??? Z jakiej paki ta gazeta miesza sie do takich spraw ! OSTRZEGAM BÓG NIE DAŁ WAM POWOŁANIA DO TEJ DZIEDZINY ! BĘDZIE WAS PROWADZIŁ SZATAN !
Monti jest beznadziejny . Stad Monti Pajton . Prowadzi kraj do zguby . Kazdy majacy pojecie o polityce wam to powie . ZAJMUJCIE SIE SWOJA DZIEDZINA !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:40, 29 Gru 2012    Temat postu:

Monti zapowiada stworzenie listy wyborczej ze swoim nazwiskiem

Ustępujący premier Włoch Mario Monti potwierdził definitywnie w piątek, że wchodzi na scenę polityczną przed wyborami w lutym i staje na czele koalicji popierających go sił. Zapowiedział stworzenie listy wyborczej ze swoim nazwiskiem w wyborach do Senatu.

Robocza na razie nazwa tej listy to - jak wyjaśnił na konferencji prasowej - Agenda Montiego dla Włoch.

"Rodzi się nowa formacja polityczna" - dodał profesor Monti, mianowany przed rokiem dożywotnim senatorem. Podkreślił, że przedstawiony przez niego program kontynuacji reform i odnowy polityki spotyka się z "szerokim poparciem", przede wszystkim ze strony ugrupowań centrum z Unią Centrum Pier Ferdinando Casiniego na czele. Inne wyrazy poparcia napływają - zauważył.

Ponadto dotychczasowy szef rządu poinformował, że w wyborach do Izby Deputowanych powstanie prawdopodobnie kilka list popierających go sił.

"Będę czuwał nad kandydaturami" – oświadczył kandydat sił centrum na premiera w wyborach rozpisanych na 24 i 25 lutego.

Mówił też o konieczności przełamania dotychczasowych barier i podziałów we włoskiej polityce.

Monti zapewnił, że nigdy nie myślał o założeniu partii politycznej. Położył nacisk na to, że punktem odniesienia nowej formacji będzie Europa.

Wyraził wdzięczność wobec Episkopatu Włoch i Watykanu za uznanie, z jakim spotkały się w tych dniach jego plany i deklaracje.

"Lecz nowa formacja polityczna, która się rodzi, jednoczy się wokół programu zadań na rzecz wzrostu kraju i skierowana jest do ludzi dobrej woli, wierzących i niewierzących" - zastrzegł. Podkreślił, że jego program nie będzie oparty na kwestiach, za które zdobył uznanie Kościoła.

....

Taki to ,,apolityczny" . Jak tylko poczul koryto zalozyl partie :0)))) Oczywiscie apolitycznosc jest absurdem . Chodzi tylko o to aby to byli politycy a nie Monti Pajtonowie i Beni Hilowie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:56, 30 Gru 2012    Temat postu:

"Kolejowy" pojedynek Berlusconiego z Montim

Były premier Włoch Silvio Berlusco­ni od "kolejowego" pojedynku z obecnym szefem rządu Mario Mon­tim rozpoczął na dobre kampanię wyborczą. Wzorem Montiego Berlu­sconi pojechał z Rzymu do Mediola­nu pociągiem, a towarzyszyła mu już oficjalnie 27-letnia narzeczona.

Profesor Monti regularnie jeździ z Wiecznego Miasta do swego medio­lańskiego domu koleją, co na po­czątku jego urzędowania przed ponad rokiem wywołało niemal sensację, gdyż wielokrotnie odmó­wił skorzystania z przysługujące­mu mu samolotu. Był to wyraźny sygnał, że w dobie koniecznych w kryzysie oszczędności także on ogranicza oficjalne wydatki.

Dzień po tym, gdy kierujący rzą­dem ekspertów premier ogłosił, że wchodzi na scenę polityczną i staje na czele koalicji popierających go sił centrum, na rzymskim dworcu Termini pojawił się Silvio Berlusco­ni ze swoją narzeczoną Francescą Pascale. Wsiedli do pociągu, którym pojechali do Mediolanu.

We włoskiej prasie ukazały się zdję­cia z sobotniej podróży, którą uzna­no za oficjalny początek wyborczej rywalizacji medialnego magnata z jego następcą. Zwraca się uwagę na to, że obecność narzeczonej u boku Berlusconiego stanowi wyraźną za­powiedź, że będzie mu ona stale to­warzyszyć podczas kampanii przed wyborami 24 i 25 lutego. O swych zaręczynach z byłą radną z Neapo­lu Silvio Berlusconi poinformował w swojej telewizji tuż po tym, gdy ogłosił, że startuje w wyborach.

Włoskie media odnotowały także, że Mario Monti odpoczywa w We­necji, gdzie zatrzymał się z rodziną w dość skromnym trzygwiazdko­wym pensjonacie. Spacerował po mieście z przytulanką wnuka - szarą myszką.

....

No tak z wnuczka pierwszy raz pociagiem jechal ! Beni Hil dowiedzial sie ze jest kolej !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:01, 11 Sty 2013    Temat postu:

Mario Monti dominuje w stacjach telewizyjnych

Pre­mier Włoch Mario Monti, który stoi na czele ko­ali­cji star­tu­ją­cej w lu­to­wych wy­bo­rach, jest za bar­dzo eks­po­no­wa­ny w pro­gra­mach in­for­ma­cyj­nych wło­skiej te­le­wi­zji, za­rów­no pu­blicz­nej, jak i ko­mer­cyj­nej - orzekł w czwar­tek urząd nad­zo­ru nad me­dia­mi (Agcom).

We­dług tego nie­za­leż­ne­go urzę­du, który pod­su­mo­wał dwa pierw­sze ty­go­dnie nie­for­mal­nej jesz­cze kam­pa­nii przed wy­bo­ra­mi, do­mi­na­cji ustę­pu­ją­ce­go szefa rządu to­wa­rzy­szy mar­gi­na­li­za­cja li­de­rów ma­łych par­tii.

W oce­nie tej in­sty­tu­cji, do znacz­nych dys­pro­por­cji w pre­zen­to­wa­niu pro­ta­go­ni­stów wło­skiej sceny po­li­tycz­nej do­cho­dzi m.​in. w dzien­ni­kach pu­blicz­nej te­le­wi­zji RAI, ko­mer­cyj­nej Me­dia­set, na­le­żą­cej by­łe­go pre­mie­ra Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go, oraz mniej­szych ogól­no­kra­jo­wych sta­cjach - La 7 i Sky Ita­lia.

Urząd nie na­ło­żył sank­cji, ale za­ape­lo­wał o "na­tych­mia­sto­we przy­wró­ce­nie rów­no­wa­gi" i "wy­raź­ną zmia­nę ten­den­cji".

Mario Monti, który pod ko­niec grud­nia wszedł na scenę po­li­tycz­ną po 13 mie­sią­cach kie­ro­wa­nia rzą­dem eks­per­tów, w od­po­wie­dzi na to sta­no­wi­sko oświad­czył, że wszy­scy muszą sza­no­wać re­gu­ły. Nie spre­cy­zo­wał jed­nak, o jakie re­gu­ły mu cho­dzi.

"Uwa­żam, że bio­rąc pod uwagę to, iż są także inne oso­bi­sto­ści o sil­nych pre­dys­po­zy­cjach i mi­strzow­skich umie­jęt­no­ściach pre­zen­to­wa­nia się w te­le­wi­zji, re­gu­ły muszą być su­ro­wo prze­strze­ga­ne"- oświad­czył Monti.

W zgod­nej opi­nii ko­men­ta­to­rów, choć Monti nie wy­mie­nił na­zwi­ska swego ry­wa­la, Ber­lu­sco­nie­go, od­no­sił się wła­śnie do niego.

>>>>

Taka tam i demokracja ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:05, 12 Sty 2013    Temat postu:

Włoski Sąd Najwyższy poparł wychowanie dziecka przez parę homoseksualną

Włoski Sąd Najwyższy odrzucił jako niedopuszczalne uprzedzenie stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkody. Orzeczenie to uznano za przełomowe. Protestują przedstawiciele Kościoła.

Wyrok sądu najwyższej instancji interpretuje się jako faktyczną zgodę na to, by dzieci były wychowywane przez pary homoseksualne, z zastrzeżeniem, że nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd Najwyższy utrzymał wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, która jest w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego ten, kto kwestionuje taki wyrok sędziego, "posługując się wyłącznie uprzedzeniami", zgodnie z którymi wzrastanie dziecka w takiej "sytuacji rodzinnej" jest szkodliwe dla jego rozwoju, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić".

Włoski Sąd rozstrzygał odwołanie złożone przez imigranta muzułmanina z Brescii na północy Włoch od wyroku sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad jego dzieckiem jego byłej konkubinie, żyjącej w związku z kobietą. Ojciec argumentował, że sytuacja ta jest szkodliwa dla jego dziecka.

Sąd Najwyższy, odrzucając to odwołanie, zauważył, że mężczyzna nie przedstawił żadnych dowodów negatywnego wpływu na rozwój dziecka, i zwrócił uwagę na brak "naukowej pewności" i "danych" świadczących o takich reperkusjach.

Ponadto powód domagał się tego, by sąd wziął pod uwagę jego religię, zabraniającą wychowywania dzieci przez pary homoseksualne.

Wszystkie jego wnioski został odrzucone.

Włoskie stowarzyszenia osób homoseksualnych uznały wyrok za historyczny i za wyraźny krok naprzód. Orzeczenie wywołało falę dyskusji i protesty włoskich biskupów. Środowiska prawicowych i katolickich polityków oceniły, że sędziowie wykazali się "zuchwałością".

Dziennik włoskiego episkopatu "Avvenire" na swojej stronie internetowej nazwał wyrok "odstępstwem" od obowiązujących przepisów.

...

Ale sad ,,najwzszy" ... Zwyrodnialcy . Ten kraj musi upasc . Tak bedzie najlepiej .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:12, 12 Sty 2013    Temat postu:

Watykan: umożliwienie adopcji homoseksualistom czyni z dzieci towar

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia powiedział, że zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci "czyni z nich towar". W piątek Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. Podkreślił, że wszelkie "patologie" są "niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa".

Odnosząc się do zapowiedzianych na niedzielę we Francji protestów przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adoptowanie dzieci, arcybiskup Paglia za słuszną uznał wypowiedź francuskiego episkopatu, że małżeństwo i rodzina są "dziedzictwem całej ludzkości".

Jest to "kwestia kluczowa dla przyszłości ludzkości" - podkreślił.

Arcybiskup Paglia powiedział też, że proponowanie, by zamiast o matce i ojcu mówić o rodzicu A i rodzicu B, to "narażanie się na śmieszność". - Równość to jedno, a szacunek dla różnorodności to drugie. (...) By mieć równość, konieczne jest poszanowanie różnorodności - uznał.

Choć w swojej wypowiedzi hierarcha nie odniósł się bezpośrednio do piątkowego orzeczenia Sądu Najwyższego Włoch, to Radio Watykańskie nadało wywiad dzień po tym szeroko dyskutowanym wyroku - zauważają włoskie media. Decyzja sądu jest interpretowana jako faktyczna zgoda na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, jeśli nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd Najwyższy odrzucił jako "niedopuszczalne uprzedzenie" stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkodę. Utrzymał tym samym wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, pozostającej w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego nie należy w takiej sprawie opierać się na przekonaniu, że wzrastanie dziecka w rodzinie homoseksualnej szkodzi jego rozwojowi. Osoba, która na takiej podstawie kwestionuje decyzję sądu, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić" - podkreślono w orzeczeniu.

Włoski dziennik katolicki "Avvenire" napisał w sobotę, że wyrok Sądu Najwyższego jest "niebezpieczny".

....

Italia jest juz gorszym krajem niz za faszyzmu . Mussolini byl mniejszym zlem przy takich potworach


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:41, 20 Sty 2013    Temat postu:

Włochy: policja poszukuje króla paparazzich, by doprowadzić go do więzienia

Włoska policja poszukuje króla paparazzich, Fabrizio Coronę, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości odkąd Sąd Najwyższy utrzymał wobec niego wyrok 5 lat więzienia za próbę wymuszenia pieniędzy od znanego piłkarza Davida Trezeguet.

Rodzina Corony, oficjalnie uznanego w sobotę za uciekiniera, apeluje do niego za pośrednictwem mediów, by oddał się w ręce policji.

Przypadek 38-letniego Corony, właściciela agencji fotograficznej, jest wyjątkowy. Stał się on we Włoszech tak znany, jak gwiazdy sportu i show-biznesu, których zdjęcia sprzedawał prasie.

Jak celebryta, Corona, cieszący się opinią playboya i awanturnika, zapraszany był do popularnych telewizyjnych programów, udzielał wywiadów i miał grono fanów. Uwikłany był w kilka spraw sądowych, między innymi za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy i posługiwanie się fałszywymi pieniędzmi. Podczas jednego z procesów z nonszalancją prezentował siedząc na sali sądowej swój najnowszy tatuaż.

W ostatnich latach na jaw wyszło jednak, że król włoskich paparazzich prowadził podwójną działalność. Podczas gdy niektóre zdjęcia ze swojej agencji sprzedawał prasie, przy pomocy tych kompromitujących szantażował ich bohaterów wymuszając pieniądze. Taką próbę podjął między innymi wobec francuskiego piłkarza Davida Trezeguet, który przez 10 lat grał w turyńskim klubie Juventus.

W piątek, gdy Sąd Najwyższy utrzymał wyrok 5 lat więzienia za to wymuszenie i Fabrizio Corona, będący ostatnio pod nadzorem policyjnym, powinien trafić do zakładu karnego, w jednej chwili przepadł bez wieści.

Policja, która otrzymała polecenie doprowadzenia go do więzienia, przyznaje, że nie wie, co się nagle z nim stało po tym, gdy w poprzednich dniach widziała go wielokrotnie.

Poszukiwania mieszkającego w Mediolanie fotografa VIP-ów prowadzone są w całych Włoszech.

Za pośrednictwem agencji ANSA zwróciła się do niego jego rodzina- matka i dwaj bracia. "Fabrizio, jesteśmy załamani. Gdziekolwiek jesteś, prosimy cię, byś powrócił jak najszybciej i oddał się w ręce sprawiedliwości" - zaapelowali jego najbliżsi.

....

Tak to dziennikarstwo zamienia sie w dziennigangstwo . Znamy to i u nas Michnik o . Rydzyk . Bezkarnosc rozzuchwala .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:50, 20 Sty 2013    Temat postu:

Włosi kupują w niedziele

We Włoszech połowa przeciwników handlu w niedzielę właśnie tego dnia robi zakupy. Wynika to z sondażu, przeprowadzonego w pierwszą rocznicę liberalizacji godzin otwarcia sklepów, wprowadzonej przez rząd Mario Montiego.

65 procent Włochów jednoznacznie popiera to rozwiązanie, widząc w nim ułatwienie życia obywatelom. Jeszcze więcej, bo 68 procent Włochów, korzysta z możliwości zrobienia zakupów w niedzielę i święta. Kupują przede wszystkim artykuły spożywcze, ale także odzież i obuwie oraz sprzęt elektroniczny, rzadziej meble czy artykuły dla majsterkowiczów.

Jednym z dobrodziejstw niedzielnych zakupów jest, według ankietowanych, możliwość zrobienia ich w towarzystwie całej rodziny. 39 procent podziela opinię Kościoła, że handel w niedzielę zakłóca należący się wszystkim tego dnia wypoczynek. Z drugiej strony 57 procent Włochów krytycznie ocenia udział biskupów i księży w zbiórce podpisów w sprawie cofnięcia liberalizacji handlu, która była jednym z pierwszych posunięć rządu Mario Montiego w walce z kryzysem.

...

Euro powoduje satanizacje Italii .
Jak mogl Osserwatore Romano wspierac tego antychrysta !!! Koszmar !!! Rydzykizacja Watykanu !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:58, 21 Sty 2013    Temat postu:

Prowokacja absolwenta: sprzedaje dyplom za 1 centa

Po­ru­sze­nie we Wło­szech wy­wo­łał ory­gi­nal­ny pro­test ab­sol­wen­ta uni­wer­sy­te­tu, który nie może zna­leźć pracy zgod­nej z wy­kształ­ce­niem. Na au­kcjach in­ter­ne­to­wych wy­sta­wił swój dy­plom, po­nie­waż - jak mówi - na nic mu się nie przy­da­je. Cena wy­wo­ław­cza - 1 cent.

"Sprze­dam zbęd­ny dy­plom z po­li­to­lo­gii" - takie ogło­sze­nie wraz ze zdję­ciem opra­wio­ne­go do­ku­men­tu za­mie­ścił na kilku au­kcjach in­ter­ne­to­wych 26-let­ni Gior­gio Te­do­ne z Rzymu, ab­sol­went uni­wer­sy­te­tu La Sa­pien­za, który nie może zna­leźć pracy od­po­wia­da­ją­cej kie­run­ko­wi ukoń­czo­nych stu­diów. Opu­ścił Wiecz­ne Mia­sto i pra­cu­je jako kel­ner w Tu­ry­nie. Przy­zna­je, że nie widzi żad­nych per­spek­tyw na przy­szłość.

W ogło­sze­niu Te­do­ne wy­ja­śnił, że jego gest jest pro­wo­ka­cją.

"Ten wy­kwint­nie ozdo­bio­ny per­ga­min mo­że­my tylko zwi­nąć w ru­lo­nik, żeby zro­bić z niego lor­net­kę i pa­trzeć przez nią na gwiaz­dy w nocy, gdy pra­cu­je­my jako kel­ne­rzy albo w ciągu dnia w skle­pach, gdzie je­ste­śmy sprze­daw­ca­mi" - na­pi­sał ab­sol­went.

Jego pry­wat­ny pro­test prze­ciw­ko zna­nej wielu jego ró­wie­śni­kom sy­tu­acji, na­gło­śnio­ny przez naj­więk­sze por­ta­le spo­łecz­no­ścio­we, spo­tkał się z dużym od­dźwię­kiem i wy­ra­za­mi po­par­cia oraz so­li­dar­no­ści. Wy­wo­łał też za­rów­no w sieci, jak i na ła­mach prasy, dys­ku­sję na temat re­kor­do­wo wy­so­kie­go bez­ro­bo­cia wśród mło­dzie­ży we Wło­szech, wy­no­szą­ce­go 36 pro­cent.

Przy­po­mi­na się, że do­ty­czy ono także ab­sol­wen­tów wyż­szych uczel­ni. We­dług sta­ty­styk bez pracy jest co piąty z nich.

>>>>

Euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:22, 22 Sty 2013    Temat postu:

Koloseum sypie się, a remont wciąż się opóźnia

Kolejne fragmenty murów odpadają od Koloseum. Największy z kamieni, który ostatnio spadł na ziemię, miał średnicę prawie 20 cm. Media podkreślają, że znów udało się uniknąć wypadku. Tymczasem wciąż opóźnia się remont zabytku.

Niebezpieczne dla turystów jest to, że kawałki odpadają z dość dużej wysokości. Po każdym takim sygnale przybywa ekipa specjalistów, by ustalić, skąd oderwał się fragment.

Kamienie upadają w pobliżu prowizorycznych barierek, za pomocą których w ramach przygotowań do remontu wyznaczono niedostępną dla zwiedzających tzw. strefę bezpieczeństwa, gdzie istnieje ryzyko takich właśnie zdarzeń.

Starożytny amfiteatr sypie się - alarmują media i władze Wiecznego Miasta, zirytowane ciągłym przesuwaniem rozpoczęcia remontu kapitalnego. Podjęcie prac uniemożliwiają kolejne sprawy w sądzie administracyjnym, do którego dotarły skargi na decyzję o powierzeniu sfinansowania remontu zabytku jednemu przedsiębiorcy, a także odwołania od firm przegrywających przetargi na wykonanie poszczególnych etapów robót.

Według ostatnich przewidywań zapowiadany od ponad roku remont rozpocznie się najwcześniej w lutym.

Dziennik "Il Messaggero" przypomina we wtorek, że kilka dni wcześniej, gdy także odpadł fragment muru, burmistrz Gianni Alemanno powiedział: "Dosyć tego, bo ta sytuacja przekroczyła już granicę śmieszności".

"Świat patrzy na nas i pyta, co robimy dla Koloseum" - dodał.

Prawdziwy alarm dla niszczejącego amfiteatru Flawiuszów ogłoszono w maju 2010 roku. Od tamtego czasu sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień. To wtedy też rozpisano przetarg na przeprowadzenie gruntownych prac konserwacyjnych. Wygrał go jeden z najbogatszych Włochów, przedsiębiorca Diego Della Valle, który wyraził gotowość wyłożenia na ten cel 25 milionów euro. Wciąż czeka na to, by rozpocząć realizację projektu.

....

Koloseum jest w takim stanie jak cala Italia w euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:54, 25 Sty 2013    Temat postu:

Trzęsienie ziemi we Włoszech

W pół­noc­nych Wło­szech do­szło do trzę­sie­nia ziemi o sile pię­ciu stop­ni w skali Rich­te­ra - in­for­mu­je BBC News. Wstrzą­sy spo­wo­do­wa­ły, że lu­dzie wy­bie­gli z domów na ulice.

Wła­dze wło­skie po­twier­dzi­ły, że wstrząs miał miej­sce na głę­bo­ko­ści 15,5 km i 35 km na pół­noc od mia­sta Lukka. Wstrzą­sy były od­czu­wal­ne w Me­dio­la­nie oraz Flo­ren­cji. Nie ma na razie żad­nych do­nie­sień o znisz­cze­niach czy ran­nych.

We­dług wło­skie­go Na­ro­do­we­go In­sty­tu­tu Geo­fi­zy­ki i Wul­ka­no­lo­gii trzę­sie­nie na­stą­pi­ło o go­dzi­nie 15.48 z epi­cen­trum w miej­sco­wo­ści Gar­fa­gna­na. Dało się rów­nież od­czuć kilka słab­szych wstrzą­sów wtór­nych.

W Me­dio­la­nie za­trzę­sły się naj­wyż­sze pię­tra biu­row­ców; wstrzą­sy były od­czu­wal­ne także w Bo­lo­nii i Mo­de­nie. Miesz­kań­cy Lukki wy­bie­gli na ulice - in­for­mu­je wło­ska agen­cja ANSA.

Wło­chy są re­jo­nem ak­tyw­nym sej­smicz­nie. W 2009 roku do­szło do sil­ne­go trzę­sie­nia ziemi w mie­ście L'Aqu­ila, gdzie zgi­nę­ło pra­wie 300 osób.

>>>>

Znowu !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:25, 25 Sty 2013    Temat postu:

Włoski ksiądz został skazany za gwałt. Dowodem był hipnotyczny sen

Historia włoskiego księdza Giorgia Carli wzbudziła we Włoszech wiele dyskusji i podzieliła opinię publiczną. Ksiądz przeszedł długą i nieprzyjemną drogę sądową: w pierwszej instancji został uniewinniony, w drugiej skazany na ponad 7 lat więzienia i 760 tys. euro odszkodowania. W końcu sprawę umorzono z powodu przedawnienia, skazując jednak duchownego na zapłacenie pokaźnej sumy pieniędzy domniemanej ofierze. A wszystko to na podstawie hipnotycznego snu...


Ksiądz gwałcił dziecko, ale we śnie

Ks. Giorgio Carli wrócił już do swojej parafii w Bolzano i odprawia msze. Wszystko traktuje jak koszmarny sen. Kapłan został oskarżony o wykorzystywanie nieletniej parafianki w latach 1989-93. Zawsze twierdził, że jest niewinny. Wierni i przełożeni wierzyli mu. Zdaniem obrońców księdza - wyrok sądu kasacyjnego był godny Piłata, bo sędzia nie chciał ani skazać, ani uniewinnić kapłana. W ten sposób duchowny jest "technicznie" niewinny i wolny, ale skoro ma zapłacić tak wysokie odszkodowanie, wątpliwości pozostają.

Młody ks. Carli był znany w Bolzano. Prowadził rubrykę radiową, organizował spektakle i koordynował działalność na rzecz młodzieży. Miał też zajmować się dziećmi od 9 do 12 roku życia. Właśnie, gdy powierzono mu to zadanie w 2003 roku, w parafii pojawili się karabinierzy, którzy go aresztowali. Od tego momentu zaczęła się kalwaria sądowa duchownego trwająca prawie siedem lat. Choć kuria chciała, aby ksiądz pozostał na swoim miejscu - on sam na okres trwania procesów zdecydował się wycofać z oficjalnej posługi kapłańskiej i poświęcić medytacji oraz pokucie.

Okropne wspomnienia

Parafianka ks. Giorgia, która go oskarżyła o nadużycia seksualne we Włoszech jest znana, jako Alice - to imię wymyślone, aby ukryć jej prawdziwą tożsamość. Wydarzenia miały mieć miejsce 14 lat wcześniej. Ksiądz Giorgio Carli miał wykorzystywać 9-letnią wówczas dziewczynkę przez ponad trzy lata, zmuszając ją również do stosunków z jej rówieśnikiem i uprawiając seks z dwójką dzieci oraz kręcąc przy okazji filmy pornograficzne. Zdaniem adwokatów Alice - do gwałtów dochodziło w oratorium kościoła San Pio X oraz na obozach letnich, na które jeździły dzieci.

Wspomnienia zostały wydobyte z podświadomości dorosłej już dziewczyny po 350 godzinach terapii u psychologa, prowadzonej innowacyjną metodą zwaną "relaks medytacyjny", opierającą się na hipnozie. Młoda kobieta miała zaburzenia i problemy psychosomatyczne, które zaprowadziły ją właśnie do psychoanalityka. Pomimo objawów zewnętrznych w postaci wysypki skórnej, będących świadectwem poważnej traumy - Alice nie pamiętała absolutnie nic ze swojego dzieciństwa.

Sen o gwałcie

Podejrzenia w stosunku do księdza rozpoczęły się od interpretacji snu, w którym była ona gwałcona przez grupę Marokańczyków w barze o nazwie San Giorgio. Dla psychologa stanowiło to próbę ujawnienia, a zarazem ukrycia okropnych przeżyć, które pod wpływem szoku zostały usunięte z jej pamięci, ale pozostały w podświadomości. Od baru San Giorgio droga interpretacyjna była już prosta - coś złego wydarzyło się w kościele San Pio X, do którego uczęszczała dziewczynka i gdzie spotykała księdza Giorgia. Potem wyszły na jaw szczegóły gwałtów, do jakich miało dochodzić w budynkach kościelnych oraz ewentualni świadkowie, mogący potwierdzić to, co wydobyła hipnoza.

Wyrok sądu pierwszej instancji oparł się na twierdzeniu, że zeznania domniemanej ofiary oparte na hipnozie są niewiarygodne. Sąd apelacyjny w 2008 roku uznał natomiast, że Alice opowiadając swoją historię jest wiarygodna i bardzo konkretna, choć chłopak wezwany na świadka oskarżenia, będący drugą domniemaną ofiarą księdza, nie potwierdził przytaczanych przez nią faktów. Wiele osób jednak wierzyło Alice, przede wszystkim ona sama wierzyła w to, co mówiła, bo została przekonana do tego, że wszystkie opisywane okropności faktycznie przeżyła w dzieciństwie. Wyrok kasacyjny nie rozwiewał żadnych wątpliwości, ale nie skazywał domniemanego księdza-pedofila.

Oskarżony i skazany na podstawie dowodów onirycznych

Dla znanego włoskiego kryminologa Luca Steffanoni, który napisał książkę "Domniemany winny" o sprawie ks. Giorgia Carli, jego historia jest naprawdę nieprawdopodobna, gdyż to pierwsza osoba we Włoszech oskarżona i skazana na podstawie dowodów onirycznych - marzeń sennych. Choć sprawa uległa przedawnieniu, w procesie apelacyjnym duchowny został skazany na siedem lat i sześć miesięcy więzienia i wysokie odszkodowanie 760 tys. euro, które zostało potwierdzone przez sąd kasacyjny. Zdaniem Steffanoni doznania ofiary podczas hipnozy były tak silne, że sama przekonała się do sugestii psychoanalityka i fałszywe wspomnienia zaakceptowała, jako prawdziwe.

Kryminolog twierdzi, że wyrok w sprawie księdza Carli otwiera nowe możliwości i scenariusze procesowe. Zwykle przestępca zostaję "przygwożdżony" przez niepodważalne dowody: test DNA, lokalizacja telefoniczna, podsłuchy, odciski palców. Natomiast ten precedens sądowy jest niebezpieczny, bo jeżeli dowodem na przemoc seksualną mogą być hipnotyczne sny, to dlaczego nie rozszerzyć tej metody także na inne dziedziny kryminologii - na morderstwa, napady, kradzieże? Może wtedy więcej ludzi trafi do więzień. Nie wiadomo tylko, czy to nie będą domniemani przestępcy, podczas gdy prawdziwi mordercy i złodzieje pozostaną nadal na wolności.

Chodzi o pieniądze

Spięcie pomiędzy kurią w Bolzano a tamtejszą prokuraturą, należało do najbardziej ostrych konfliktów, jakie kiedykolwiek wybuchły we Włoszech, pomiędzy organami kościelnymi a cywilnymi. Zdaniem osób przekonanych o winie księdza, powodem zaciekłej walki w jego obronie było wysokie odszkodowanie, na jakie pomimo przedawnienia został skazany. Kapłan nie jest w stanie uiścić tak wysokiej sumy, ale ponieważ jest pracownikiem kurii, to ona odpowiada za niego, także finansowo.

Proces księdza Carli otwiera nowe perspektywy we Włoszech, bo tak jak w Stanach Zjednoczonych - diecezje będą zmuszone do poniesienia odpowiedzialności finansowej za czyny księży-pedofilów. Adwokaci diecezji bolzańskiej twierdzą jednak, że żadnego odszkodowanie Kościół nie zapłaci, gdyż przedawnienie nastąpiło przed zapadnięciem wyroku apelacyjnego.

Nie wszyscy księża są pedofilami i nie wszystkie oskarżenia ofiar pedofilii są prawdziwe. Przypadek włoskiego ks. Giorgia Carli nadal dzieli włoską opinię publiczną na tych, którzy wierzą w to, co opowiedziała Alice i na tych, którzy są przekonani o niewinności duchownego.

Z Rzymu dla WP.PL Agnieszka Zakrzewicz

>>>>

Ale swiry ! Na podstawie snu skazuja ! Freudyzm !!! Upadek sprawiedliwosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:13, 26 Sty 2013    Temat postu:

Włochy: wybory z aferą bankową w tle

Włoską kampanię do parlamentu rozgrzała afera instytutu Monte dei Paschi. Poprzednia dyrekcja najstarszego banku świata - założonego w 1472 roku, a więc dwadzieścia lat przed odkryciem Ameryki - podejrzana jest o szereg nadużyć związanych, między innymi z ukrywanym przez lata wyjątkowo ryzykownym systemem instrumentów pochodnych.

Nie wiadomo, na jak długo kryzys zażegnało siedmiogodzinne zebranie akcjonariuszy banku. Większością 99 procent głosów zgodzili się oni na wzrost kapitału o cztery i pół miliarda euro, co winno poprawić kondycję instytutu.

Wstępne zarzuty mówiły o stratach rzędu 200 milionów, zamaskowanych dzięki podwójnej księgowości. W pewnym momencie jednak pojawiły się głosy, że manko wynosi czternaście miliardów euro. Obecny prezes Alessandro Profumo zapewnił, że klienci banku i akcjonariusze mogą być spokojni o swoje pieniądze. To wystarczyło, by notowania banku poszły w górę aż o ponad jedenaście procent, po trzech dniach poważnych trudności.

....

Tak . Pierwszy kapitalistyczny kraj to Italia a nie zadni tam protestanci . Zreszta widac jak to teraz lezy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:35, 30 Sty 2013    Temat postu:

Neapol bez autobusów

Z ulic Neapolu zniknęły dziś miejskie autobusy. Przyczyną jest krytyczna sytuacja finansowa zakładów komunikacji, które stanęło na skraju bankructwa i nie ma za co kupić paliwa.

Nie ma za co kupić paliwa - tłumaczyła dyrekcja kontrolowanego przez miasto przedsiębiorstwa. W ostatnich latach liczba autobusów spadła w Neapolu z 600 do 350. Teraz te, które zostały, unieruchomione są z powodu pustych baków. Władze lokalne mówią o cięciach dotacji rządowych w wysokości 15 procent. Rząd ze swej strony przypomina, ze z budżetu państwa opłacane jest siedemdziesiąt procent kosztów utrzymania komunikacji miejskiej w całym kraju.

W Neapolu sytuacja ma się poprawić w marcu, gdy nadejdzie 100 milionów euro z regionu. Nad dojeżdżającymi do pracy z jednej z robotniczych dzielnic miasta ulitował się pewien przedsiębiorca, który obiecał zapewnić funkcjonowanie przez tydzień linii autobusowej, łączącej tę dzielnicę z centrum.

....

Euro dziala !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:52, 05 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: finansowe zachęty dla młodych naukowców, aby powrócili do kraju

5 mi­lio­nów euro wy­asy­gno­wa­ło wło­skie mi­ni­ster­stwo oświa­ty i szkol­nic­twa wyż­sze­go na re­ali­za­cję pro­jek­tu za­chę­ce­nia mło­dych, pra­cu­ją­cych za gra­ni­cą uczo­nych, by po­wró­ci­li do kraju. Wło­chy bo­ry­ka­ją się z coraz więk­szym pro­ble­mem uciecz­ki ludzi nauki.

Ini­cja­ty­wie, która ma na­kło­nić ich do po­wro­tu do kraju, nada­no imię zmar­łej w grud­niu w wieku 103 lat no­blist­ki Rity Le­vi-Mon­tal­ci­ni. Do ostat­nich chwil swego życia ape­lo­wa­ła ona do rządu w Rzy­mie o pomoc dla mło­dych na­ukow­ców i zwięk­sze­nie na­kła­dów na naukę.

Jak po­in­for­mo­wał re­sort oświa­ty, dzię­ki temu pro­gra­mo­wi 24 wy­bra­nych przez spe­cjal­ną ko­mi­sję na­ukow­ców, za­trud­nio­nych obec­nie na za­gra­nicz­nych uczel­niach i w in­sty­tu­tach na­uko­wych, bę­dzie mogło pod­jąć pracę we Wło­szech. Otrzy­ma­ją oni trzy­let­nie kon­trak­ty w szko­łach wyż­szych i w ośrod­kach ba­daw­czych. Po ich za­koń­cze­niu będą mogli kon­ty­nu­ować tam pracę.

Roz­pi­sa­nie tego kon­kur­su jest pierw­szą ini­cja­ty­wą w od­po­wie­dzi na ma­so­we i bu­dzą­ce coraz więk­sze za­nie­po­ko­je­nie zja­wi­sko, na­zy­wa­ne "ucie­ka­ją­cy­mi mó­zga­mi". Setki mło­dych na­ukow­ców z po­wo­du braku per­spek­tyw, chro­nicz­ne­go - ich zda­niem - nie­do­fi­nan­so­wa­nia nauki, bar­dzo ni­skich pen­sji oraz wy­so­kie­go bez­ro­bo­cia opusz­cza­ją Wło­chy.

We­dług da­nych In­sty­tu­tu Sta­ty­stycz­ne­go Istat w ciągu ostat­nich 10 lat licz­ba wy­kształ­co­nych mło­dych ludzi, przede wszyst­kim roz­po­czy­na­ją­cych ka­rie­rę na­uko­wą, któ­rzy wy­emi­gro­wa­li za pracą, wzro­sła dwu­krot­nie.

Za­kła­da­ją oni stro­ny in­ter­ne­to­we za­ty­tu­ło­wa­ne wła­śnie "Ucie­ka­ją­ce mózgi", na któ­rych dzie­lą się swo­imi do­świad­cze­nia­mi i za­chę­ca­ją in­nych, by po­szli w ich ślady. Na stro­nach tych można prze­czy­tać re­la­cje mło­dych, bez­ro­bot­nych we Wło­szech na­ukow­ców, któ­rzy na przy­kład w ciągu 3 dni otrzy­ma­li po kilka atrak­cyj­nych pro­po­zy­cji pracy w in­nych kra­jach.

>>>>

Po prostu wyjdzcie z euro a nie rozsmieszajcie takimi posunieciami .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:42, 09 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: skonfiskowano wozy zagrażające życiu żołnierzy podczas misji

Gwardia Finansowa na Sardynii zajęła 26 wozów wojskowych używanych przez włoski kontyngent w Afganistanie, gdyż ich stan - jak wyjaśniono - zagrażał życiu i zdrowiu żołnierzy. Okazało się, że doszło do oszustw w czasie napraw i przeglądu pojazdów.


Konfiskaty wozów patrolowych Iveco VM 90 i ciężarówek ACM 90 dokonano na wniosek prokuratury z miasta Sassari, prowadzącej dochodzenie w sprawie licznych nieprawidłowości i oszustw popełnionych w warsztatach w miejscowości Castelsardo, dokąd trafiały.

Zarzuty postawiono czterem mechanikom samochodowym z warsztatów współpracujących z włoskim wojskiem, a także jednemu żołnierzowi. Wszyscy według prokuratury uczestniczyli w procederze, jakim było instalowanie podczas napraw i przeglądów używanych części zamiennych, które do faktur wpisywano jako nowe.

Gwardia Finansowa szacuje, że oszuści przywłaszczyli sobie w ten sposób około 100 tysięcy euro. Policja skarbowa podkreśliła, że doszło nie tylko do oszustwa wobec skarbu państwa, ale także do narażenia życia i zdrowia Włochów uczestniczących w międzynarodowej misji w Afganistanie.

...

Znowu afera .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:59, 13 Lut 2013    Temat postu:

Wenecja zalana, co dalej z karnawałem?

Do nie­ocze­ki­wa­ne­go za­la­nia We­ne­cji do­szło w nocy ze środy na czwar­tek. Przy­pra­wi­ło to o ból głowy or­ga­ni­za­to­rów we­nec­kie­go kar­na­wa­łu. Za­ba­wa ma się za­cząć w naj­bliż­szą so­bo­tę.

Acqua alta, czyli wy­so­ka woda po­ja­wia się okre­so­wo, za­le­wa­jąc część We­ne­cji. Naj­bar­dziej za­gro­żo­ne są za­wsze wą­skie ulicz­ki i Plac Świę­te­go Marka.

Kar­na­wał przy­cią­ga do We­ne­cji mnó­stwo tu­ry­stów, w tym roku w we­nec­kich ho­te­lach, pen­sjo­na­tach i do­mach noc­le­go­wych za­trzy­ma­ło się ponad 40 ty­się­cy osób.

????

Jaka znowu zabawa ? WIELKI POST JEST ! Sam Bóg jak widac zarzadzil !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:16, 17 Lut 2013    Temat postu:

We Włoszech zatrzęsła się ziemia, w Abruzji wybuchła panika .

Wstrząsy sejsmiczne o sile 4,8 stopni w skali Richtera dotknęły Włochy. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 90 kilometrów na południowy wschód od Rzymu, w rejonie Frosinone.

Nie odnotowano żadnych zniszczeń, nie ma rannych ani zabitych. Wstrząsy były odczuwalne w rejonie pomiędzy Rzymem a Neapolem. W stolicy kraju zakołysały się budynki.

Trzęsienie ziemi poczuli także mieszkańcy Abruzji. W tym regionie wybuchła panika, bowiem mieszkańcy wciąż pamiętają o wstrząsach sprzed 4 lat. Wskutek trzęsienia ziemi zginęło wtedy 309 osób.

25 stycznia ziemia zatrzęsła się w miejscowości Garfagnana. Wstrząsy o sile 4,8 stopni w skali Richtera odczuwalne były także w Lucca, Mediolanie, Bolonii, Sienie, Arezzo i Florencji.

....

Po Rosji Italia . Kolejne znaki z nieba .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:51, 20 Lut 2013    Temat postu:

Spektakularny wybuch Etny

Sycylijska Etna znów wybucha! Z jednego z największych i najbardziej aktywnych europejskich wulkanów wydobywają się strugi lawy. Widok - zwłaszcza nocą - jest oszałamiający!

...

Tak wulkany sie budza ! Bedzie pokuta !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:15, 26 Lut 2013    Temat postu:

Włochy: Centrolewica ma większość w Izbie Deputowanych, w Senacie - pat

Przewaga centrolewicy w Izbie Deputowanych, brak większości w Senacie - takie są ostateczne wyniki zakończonych wczoraj wyborów parlamentarnych we Włoszech. Dane te podało MSW po przeliczeniu wszystkich głosów.

Według odpowiedzialnego za organizację wyborów resortu spraw wewnętrznych centrolewica na czele z Partią Demokratyczną Pier Luigiego Bersaniego uzyskała w Izbie Deputowanych 29,5 procent, a centroprawica 29,1.

Dzięki przewidzianej w ordynacji wyborczej premii w postaci dodatkowych miejsc dla zwycięskiego bloku, centrolewica w 630-osobowej izbie niższej będzie mieć 340 przedstawicieli, co daje jej znaczną przewagę nad 121 miejscami centroprawicy.

Na trzecim miejscu jest populistyczny, założony przed kilkoma laty w internecie Ruch Pięciu Gwiazd komika Beppe Grillo (25,5 proc.), a na czwartym lista ustępującego premiera Mario Montiego (10,5 proc.).

W Senacie, gdzie premii nie ma, centrolewica otrzymała 31,6 proc, a formacja Berlusconiego - 30,6 proc. To oznacza 123 miejsca dla centrolewicy i 118 dla bloku Berlusconiego. W izbie wyższej Grillo ma 23 procent głosów, a Monti 9,1 procent.

Frekwencja w dwudniowych wyborach wyniosła 75 procent.

....

Czyli :
1 . Beni Hil
2. Beni Hil
3 . Grilli
4. Monti Pajton

Super wyniki !
Cieszy ze marionetka Brukseli Monti przegral . Niestety dwoch Beni Hilow na czele to kleska .
W tej sytuacji jedynym powaznym politykiem jest Grilli . Nie ma wyjscia . Stawiamy na Grillego !
Grilli do wladzy !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:39, 01 Mar 2013    Temat postu:

Włochy: wysokie odprawy dla byłych parlamentarzystów

Od­pra­wy do 250 ty­się­cy euro otrzy­ma­ją wło­scy par­la­men­ta­rzy­ści, któ­rzy nie zo­sta­li wy­bra­ni w nie­daw­nych wy­bo­rach lub zre­zy­gno­wa­li z kan­dy­do­wa­nia - po­da­ły wło­skie media. Pod­sta­wą na­li­cza­nia tej sumy jest pen­sja po­mno­żo­na przez lata par­la­men­tar­ne­go stażu.

Re­kor­dzi­stą jest do­tych­cza­so­wy prze­wod­ni­czą­cy Izby De­pu­to­wa­nych i za­ra­zem naj­więk­szy prze­gra­ny za­koń­czo­nych w po­nie­dzia­łek wy­bo­rów Gian­fran­co Fini, któ­re­go cen­tro­wy ruch Przy­szłość i Wol­ność nie do­stał się do par­la­men­tu. Za 30 lat, jakie w nim spę­dził, przy­słu­gu­je mu teraz od­pra­wa w wy­so­ko­ści ćwierć mi­lio­na euro.

Kwota, jaka znaj­dzie się na "czeku na za­koń­cze­nie man­da­tu" - bo tak brzmi jego ofi­cjal­na nazwa - to wynik po­mno­że­nia par­la­men­tar­nej pen­sji, wy­no­szą­cej około 10,5 ty­sią­ca euro mie­sięcz­nie, przez lata spra­wo­wa­ne­go man­da­tu.

Przy­po­mi­na się przy oka­zji, że od pen­sji każ­de­go se­na­to­ra i de­pu­to­wa­ne­go odej­mo­wa­na jest co mie­siąc kwota w wy­so­ko­ści około 700 euro z prze­zna­cze­niem na fun­dusz ta­kich od­praw. Ale za­uwa­ża się też, że nie pod­le­ga­ją one potem opo­dat­ko­wa­niu.

W dobie kry­zy­su i po­wszech­nych na­wo­ły­wań do za­ci­ska­nia pasa to zde­cy­do­wa­na prze­sa­da - pod­kre­śla­ją media, po raz ko­lej­ny kry­ty­ku­jąc "złote przy­cho­dy" wło­skich se­na­to­rów i de­pu­to­wa­nych.

Po­da­ją inne przy­kła­dy sum, jakie otrzy­ma­ją przed roz­po­czę­ciem nowej ka­den­cji par­la­men­tu jego byli człon­ko­wie. Były pre­mier Mas­si­mo D’Alema ma prawo do 217 ty­się­cy euro od­pra­wy za to, że po sied­miu ka­den­cjach w par­la­men­cie zre­zy­gno­wał tym razem z kan­dy­do­wa­nia.

Były prze­wod­ni­czą­cy Se­na­tu Fran­co Ma­ri­ni po 21 la­tach do­sta­nie 174 ty­sią­ce euro. Po­li­tyk ruchu Fi­nie­go, Italo Boc­chi­no, który też po jego po­raż­ce opusz­cza izbę niż­szą, za­do­wo­li się sumą 141 ty­się­cy euro. Spora grupa po­li­ty­ków, któ­rzy ode­szli z par­tii Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go i bez po­wo­dze­nia za­bie­ga­li o man­da­ty z osob­nej małej listy, do­sta­nie po wy­bor­czej po­raż­ce po 100 ty­się­cy euro.

Inny wiel­ki prze­gra­ny wy­bo­rów, były pro­ku­ra­tor An­to­nio Di Pie­tro, przy­wód­ca ugru­po­wa­nia Wło­chy War­to­ści, które rów­nież nie we­szło do par­la­men­tu, do­sta­nie 58 ty­się­cy euro.

Za naj­krót­szy staż w par­la­men­tar­nych ła­wach na­le­ży się suma 41 ty­się­cy euro. Do­sta­nie ją na przy­kład po­li­tyk le­wi­cy Wal­ter Vel­tro­ni, który zre­zy­gno­wał kie­dyś z man­da­tu, by zo­stać bur­mi­strzem Rzymu.

>>>>

A co se beda zalowac !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:59, 02 Mar 2013    Temat postu:

Cyrkowi klauni oburzeni porównaniem ich do Silvio Berlusconiego

Polityk niemieckiej SPD Peer Steinbrueck oburzył swoim kontrowersyjnym porównaniem byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego do klauna nie tylko włoską opinię publiczną, lecz także pracujących na co dzień w tym zawodzie cyrkowych komików.

- Cyrkowy klaun nie jest bałwanem, którego można stawiać na jednej płaszczyźnie z Berlusconim - powiedział dyrektor mającego siedzibę w Kolonii cyrku Roncalli, Bernhard Paul.
Paul, który od 36 lat wykonuje zawód klauna, powiedział agencji dpa, że jest to "zaszczytny, trudny i wymagający wielkiej wrażliwości zawód artystyczny". Dyrektor cyrku napisał do Steinbruecka list protestacyjny, podpisując go swoim artystycznym pseudonimem "Zippo". Paul wyjaśnił, że oburzył go fakt użycia przez niemieckiego socjaldemokratę terminu "klaun" jako epitetu pod adresem polityka o podejrzanej reputacji.

Komentując dobry wynik uzyskany przez Berlusconiego oraz szefa populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo w niedawnych wyborach parlamentarnych, Steinbrueck powiedział, że wygrało dwóch klaunów. Po tej wypowiedzi prezydent Włoch Giorgio Napolitano odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie ze Steinbrueckiem, mówiąc, że jego uwaga była "nie w porządku".

Steinbrueck, znany z niewyparzonego języka, jest kandydatem SPD na stanowisko kanclerza Niemiec we wrześniowych wyborach parlamentarnych. Będzie głównym przeciwnikiem urzędującej kanclerz Angeli Merkel.

Paul powiedział, że klaun jest "niosącą pocieszenie figurą", która rozśmiesza ludzi, nie powodując, że stają się ofiarami żartów. Dodał, że jest to pacyfistyczny zawód, bo ten, kto się śmieje, nie jest w stanie czynić zła. - Jak można porównywać taką działalność z bunga-bunga? - pytał dyrektor cyrku, nawiązując do organizowanych przez Berlusconiego imprez.

Oleg Popow, rosyjska gwiazda sztuki cyrkowej, powiedział wydawanej w Monachium gazecie "tz", że klaunem można nazwać tylko osobę, która opanowała zdolność do występowania w teatrze lub cyrku i potrafi zabawiać ludzi. - Jeżeli ktoś tego nie umie, to jest raczej nicponiem - powiedział 82-letni komik.

...

Potepiamy haniebne wypowiedzi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:41, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Wzrost emigracji zarobkowej młodych Włochów

Coraz więcej młodych Włochów opuszcza kraj w poszukiwaniu pracy, a zjawisko to osiąga rozmiary nienotowane od dekad - wynika ze statystyk. W zeszłym roku wyemigrowało z Italii prawie 80 tysięcy osób, czyli o 30 procent więcej niż w poprzednim.

Najwięcej Włochów udaje się na emigrację zarobkową do Niemiec.

Jest to, jak się podkreśla w analizach, rezultat kryzysu oraz rekordowego bezrobocia wśród młodzieży, które sięga 36 procent.

Eksperci w wypowiedziach dla mediów zwracają uwagę, że kryzys doprowadził wręcz do niespotykanej od dziesięcioleci “eksplozji" emigracji z Włoch oraz - jak również określa się to zjawisko - prawdziwej "ucieczki talentów".

Decydują się na nią przede wszystkim mężczyźni w wieku około 30 lat, często bardzo dobrze wykształceni, ale bez perspektyw zawodowych w ojczyźnie. Dominują wśród nich mieszkańcy Lombardii na północy kraju.

Dwie trzecie młodych Włochów wybrało Europę; najwięcej- Niemcy. Kolejne państwa wybierane jako cel wyjazdu w poszukiwaniu pracy zajmują: Szwajcaria, Wielka Brytania i Francja. Poza Europą najpopularniejsze są Argentyna i USA.

....

Euro działa !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:31, 11 Kwi 2013    Temat postu:

Włochy: bez nadziei na pracę


Co trzeci europejski bezrobotny, który nie szuka pracy mieszka we Włoszech. Informuje o tym tamtejszy główny instytut statystyczny w najnowszym raporcie na temat sytuacji na rynku pracy.

Blisko trzy miliony Włochów, którzy są bez pracy, nie szuka nowego zajęcia. Z góry założyli, że okaże się to bezowocne. Dzieje się to w kraju, w którym nie istnieje zasiłek dla bezrobotnych. Utrata wiary we własną przyszłość dotyczy przede wszystkim najmłodszych: bez zajęcia jest ponad trzydzieści procent Włochów w wieku od 15 do 24 lat, a w znacznie mniejszym stopniu starszych.

We Włoszech odnotowano w ostatnich latach gwałtowny wzrost bezrobocia. W 2007 roku bez pracy było około sześciu procent osób w wieku produkcyjnym, obecnie jest ich ponad jedenaście procent.

....

Euro odebralo nadzieje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90853
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:08, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Gigantyczna strata wydawcy "Corriere della Sera"

Grupa wydawnicza RCS, której na­kładem ukazują się m.​in. dzienniki "Corriere della Sera" i "Gazzetta dello Sport", w ub.r. odnotowała stratę przekraczającą pół miliarda euro. RCS ujawniła, że w 2012 roku wygenerowała stratę w wysokości 509 mln euro.

W obliczu słabych wyników właści­ciele mediolańskiej grupy zdecydo­wali o podniesieniu jej kapitału ak­cyjnego o 400 mln euro. Udziały w wydawnictwie zwiększą koncern samochody Fiat i grupa bankowa Intesa San Paolo.

Już wcześniej grupa RCS zapowiada­ła wdrożenie radykalnego planu oszczędnościowego, ale w marcu przeciw zapowiadanej restruktury­zacji przez dwa dni protestowali dziennikarze "Corriere della Sera". Zakłada ona m.​in. likwidację 110 spośród 355 etatów dziennikar­skich.

....

Zasluzyli ! Popierali euro no to maja ... korzysci z euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 9 z 17

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy