Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:08, 22 Gru 2012    Temat postu:

Premier Mario Monti podał się do dymisji .

Premier Włoch Mario Monti złożył dymisję swego rządu na ręce prezydenta Giorgio Napolitano. Następstwem tej zapowiadanej wcześniej decyzji będzie oczekiwane jeszcze przed Świętami rozwiązanie parlamentu i przyspieszone o dwa miesiące wybory w lutym.

Do rezygnacji szefa rządu doszło tuż po tym, gdy Izba Deputowanych przyjęła ustawę budżetową, zwaną stabilizacyjną. Gabinetowi ekspertów, powołanemu przed 13 miesiącami dla uzdrowienia finansów kraju, zależało na tym, aby przed zakończeniem jego pracy uchwalony został budżet na przyszły rok wraz z założeniami na lata następne.

Powrót Berlusconiego?

Dymisja gabinetu to rezultat wycofania poparcia dla niego przez partię Silvio Berlusconiego Lud Wolności na początku grudnia. 76-letni lider centroprawicy po raz kolejny będzie ubiegał się o stanowisko szefa rządu.

W komunikacie wydanym przez Pałac Prezydencki podkreślono, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dymisja jest nieodwołalna.

Szef państwa Giorgio Napolitano przyjął do wiadomości rezygnację i poprosił Radę Ministrów, by kontynuowała pracę dla załatwienia bieżących spraw - ogłosił Kwirynał.

Na sobotę zapowiedziano konsultacje prezydenta z szefami poszczególnych grup parlamentarnych.

W ostatnim przed dymisją przemówieniu, wygłoszonym do włoskich ambasadorów, Mario Monti oświadczył, że także dzięki Włochom sytuacja w Europie i w strefie euro "znacznie się poprawiła". Ponadto - dodał - "wzrosła pozycja i wiarygodność Włoch na arenie międzynarodowej".

Nowe wybory we Włoszech

Podsumowania pracy swego rządu Monti dokona w niedzielę przed południem na konferencji prasowej.

Oczekuje się, że przy tej okazji profesor Monti przedstawi także swe plany na przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że zaprezentuje manifest programowy z podstawowymi założeniami prac, które należy jeszcze wykonać, by dokończyć dzieło uzdrawiania zadłużonych finansów publicznych. Zaapeluje też do ugrupowań o poparcie dla jego wizji wyprowadzenia kraju z kryzysu i wyrazi gotowość ubiegania się o stanowisko szefa rządu w wyborach. Odbędą się one prawdopodobnie 24 i 25 lutego.

....

Ulubieniec zachodu i Brukseli zakonczyl swoje rzady kleska . Italia jest w jeszcze gorszym stanie . Lud zatesknil do Beni Hila . Ale to tylko cyrk . Kraj bedzie padal bo ma euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:42, 23 Gru 2012    Temat postu:

Rewolucja w handlu: można otworzyć sklepy 25 grudnia

Po raz pierwszy we Włoszech sklepy 25 grudnia, czyli w dniu święta Bożego Narodzenia, mogą być otwarte. To wynik działania ustawy o liberalizacji handlu i usług, która stwierdza, że to właściciel decyduje o terminie i godzinach otwarcia swego sklepu.

Upada tabu 25 grudnia - tak dziennik "Corriere della Sera" podsumował tę swoistą rewolucję we włoskim handlu, który do niedawna funkcjonował ściśle według rozporządzeń, wydawanych między innymi przez lokalne władze.

Ograniczenia dotyczące godzin i dni otwarcia, także w niedziele i święta, zniesiono zarówno wobec sklepów jak i centrów handlowych. Rządowy dekret liberalizacyjny, zaskarżony przez władze kilku regionów, został zatwierdzony niedawno przez Trybunał Konstytucyjny. Celem dekretu, przyjętego przez gabinet Mario Montiego w ramach programu uzdrawiania włoskich finansów i wyprowadzania kraju z kryzysu jest wzrost konkurencji i konsumpcji.

W dniu Bożego Narodzenia, kiedy Włosi wręczają sobie prezenty, można będzie je kupić do wczesnego popołudnia. W ostatniej chwili, jeszcze przed uroczystym obiadem, można będzie też kupić brakujące produkty.

Z zapowiedzi kupców i wielkich firm handlowych wynika, że w pierwszy dzień Świąt od rana przez kilka godzin otwarte będą we Włoszech tylko niektóre sklepy, głównie spożywcze i sto punktów jednej z sieci sprzedaży. W Mediolanie przez cały dzień czynny będzie wielki sklep ze sprzętem AGD i elektroniką.

Sprawa świątecznego otwarcia sklepów podzieliła organizacje kupieckie i samych właścicieli sklepów. Podczas gdy jedni mówią, że liberalizacja uczyni handel bardziej nowoczesnym i wyrwie go ze sztucznych ograniczeń, inni nie widzą w niej bodźca do ożywienia.

Przeciwne są związki zawodowe. Według lewicowej centrali związkowej Cgil, jest to rozwiązanie niepotrzebne gospodarce i szkodliwe dla drobnego handlu.

„Pracujesz 25 grudnia? A kim ty jesteś, świętym Mikołajem, czy co?”- takie pytanie znajduje się na stronie internetowej związku zawodowego pracowników handlu należącego do tej centrali.

...

Italia zamiast przyjmowac Jezusa bedzie siedziec w marketach . Monti Satani ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:56, 24 Gru 2012    Temat postu:

Chudsze święta we Włoszech

Niekończący się kryzys znacznie wpłynął na świąteczne wydatki Włochów. Ponieważ ich głównym zajęciem w tych dniach będzie biesiadowanie, żywność to jedyny artykuł, na którym się nie oszczędza.

Zgodnie z tradycją, że Boże Narodzenie spędza się w rodzinnym gronie, a Wielkanoc już niekoniecznie, tylko 15 procent Włochów pomyślało o obiedzie czy kolacji w restauracji albo wręcz o wyjeździe.

Oznacza to ośmioprocentowy spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, chociaż z drugiej strony osoby decydujące się na wyjazd gotowe są przeznaczyć na to o sto euro więcej niż dwanaście miesięcy temu, to jest 760 euro.

Średnia cena świątecznego obiadu w lokalu wyniesie w tym roku 52 euro, kolacji sylwestrowej 77, a wraz z tańcami 81.

Włosi kupili w tym roku pięć milionów prawdziwych choinek, ale tylko dlatego, że nie było ich więcej. Średnio drzewko kosztowało 32 euro i było o 30 centymetrów niższe niż w przeszłości. Tylko jedna trzecia włoskich rodzin ma w domu i choinkę, i szopkę.

....

Niech jeszcze pobeda w euro to niedlugo i zywnosci zabraknie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:39, 28 Gru 2012    Temat postu:

Hiszpanie będą odchodzili na emeryturę w wieku 67 lat

Hisz­pa­nie będą od­cho­dzi­li na eme­ry­tu­rę w wieku 67 lat, o dwa lata póź­niej niż teraz - po­sta­no­wi na dzi­siej­szym po­sie­dze­niu rady mi­ni­strów tam­tej­szy rząd. Opóź­nie­nie wieku eme­ry­tal­ne­go jest jed­nym z wy­mo­gów po­sta­wio­nych Hisz­pa­nii przez Bruk­se­lę.

De­cy­zję o prze­dłu­że­niu wieku eme­ry­tal­ne­go o 2 lata pod­jął w 2010 roku rząd Jose Luisa Za­pa­te­ro. Była ona uzna­na za an­ty­spo­łecz­ną i stała się przy­czy­ną straj­ku ge­ne­ral­ne­go. Nie po­do­ba­ła się też opo­zy­cji. „Nigdy nie po­do­ba­ła mi się de­cy­zja prze­su­nię­cia wieku eme­ry­tal­ne­go do 67 lat.. Uwa­żam, że lu­dzie po­win­ni od­cho­dzić na eme­ry­tu­rę w wielu 65 lat” - za­pew­niał wtedy Ma­ria­no Rajoy, wtedy ów­cze­sny lider opo­zy­cji, a teraz pre­mier rządu.

Do zmia­ny opi­nii za­chę­ci­ła Ra­joya Bruk­se­la, która kil­ka­krot­nie żą­da­ła prze­su­nię­cia wieku eme­ry­tal­ne­go. Wraz z nim zo­sta­nie pod­nie­sio­na licz­ba lat upo­waż­nia­ją­cych do otrzy­ma­nia eme­ry­tu­ry. Do nie­daw­na wy­no­si­ła 15, wkrót­ce wy­nie­sie 25. Nowe prawo ma za­cząć obo­wią­zy­wać od 1 stycz­nia.

>>>>

Chyba w 167 . Niech jeszcze pobeda w euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:40, 28 Gru 2012    Temat postu:

400 tys. rodzin eksmitowano z mieszkań

W ciągu ostatnich 6 lat w Hiszpanii 400 tys. rodzin eksmitowano z mieszkań za długi - wynika z ogłoszonych danych hiszpańskiej Rady Generalnej Sądownictwa. Liczba eksmisji wzrosła w ciągu 9 miesięcy tego roku o prawie 16 proc. w porównaniu z 2011 r.

Kryzys gospodarczy, który trwa w Hiszpanii od 2007 roku i powoduje recesję oraz 25-procentowe bezrobocie, stawia wiele rodzin i przedsiębiorstw w obliczu eksmisji za długi z zajmowanych mieszkań i lokali - pisze agencja EFE.

Do września bieżącego roku wyeksmitowano lub wszczęto postępowanie eksmisyjne wobec 49 702 rodzin.

Wobec opisanych przez hiszpańskie media samobójstw osób zagrożonych eksmisją po utracie pracy i dochodów rząd konserwatywnej Partii Ludowej wydał ostatnio dekret, który zawiesza na dwa lata wykonywanie eksmisji wobec niektórych kategorii zadłużonych.

Jak zakomunikował w listopadzie hiszpański minister gospodarki Luis de Guindos, z tego moratorium będzie mogło skorzystać do 120 000 rodzin.

Eksmisje będą zawieszane w stosunku do osób, które nie mają więcej niż jedno mieszkanie, należą do grup społecznych szczególnie zagrożonych skutkami kryzysu, rodzin wielodzietnych lub mających na utrzymaniu członka rodziny, który utracił w 33 proc zdolność do pracy.

Następstwa kryzysu, który zaczął się w Hiszpanii od gwałtownego załamania się koniunktury w budownictwie, są dla osób zadłużonych w bankach szczególnie dotkliwe: zgodnie z hiszpańskim ustawodawstwem nie można spłacić hipoteki, oddając bankowi mieszkanie. Po utracie mieszkania na rzecz banku dłużnik nadal zobowiązany jest uregulować swój cały dług hipoteczny.

Stowarzyszenia lokatorów i konsumentów oraz organizacje społeczne w Hiszpanii prowadzą obecnie kampanię na rzecz zmiany tej legislacji.

>>>>

Placa coraz wyzsza cene za euro-szalenstwo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:47, 28 Gru 2012    Temat postu:

"L'Osservatore Romano" popiera Mario Montiego

Wa­ty­kan udzie­la po­par­cia Mario Mon­tie­mu - tak in­ter­pre­tu­je się we Wło­szech ar­ty­kuł na temat moż­li­wej kan­dy­da­tu­ry ustę­pu­ją­ce­go pre­mie­ra w lu­to­wych wy­bo­rach, opu­bli­ko­wa­ny na ła­mach dzien­ni­ka "L’Osse­rva­to­re Ro­ma­no".

W opi­nii wa­ty­kań­skiej ga­ze­ty coraz pew­niej­szy udział do­tych­cza­so­we­go szefa rządu w życiu po­li­tycz­nym, za­sy­gna­li­zo­wa­ny w jego świą­tecz­nym ko­mu­ni­ka­cie na Twit­te­rze, na­le­ży od­bie­rać jako apel o "przy­wró­ce­nie naj­wyż­sze­go i naj­szla­chet­niej­sze­go zna­cze­nia po­li­ty­ki", która – jak przy­po­mnia­no - musi za­wsze być dzia­ła­niem na rzecz dobra wspól­ne­go.

- De­cy­zja Mario Mon­tie­go o go­to­wo­ści wobec no­we­go za­an­ga­żo­wa­nia w służ­bie kra­jo­wi wy­zna­cza kie­ru­nek, co było do prze­wi­dze­nia, de­ba­cie po­li­tycz­nej i po­cząt­ko­wi kam­pa­nii wy­bor­czej we Wło­szech - stwier­dza dzien­nik Sto­li­cy Apo­stol­skiej w piąt­ko­wym wy­da­niu.

Pod­kre­śla, że po­li­tycz­ne za­an­ga­żo­wa­nie pro­fe­so­ra Mon­tie­go, który przez 13 mie­się­cy kie­ro­wał rzą­dem eks­per­tów, ozna­cza otwar­cie dru­gie­go roz­dzia­łu re­ali­za­cji jego re­for­ma­tor­skie­go pro­gra­mu, "je­dy­nie na­kre­ślo­ne­go w ciągu mi­nio­ne­go roku pod na­ci­skiem sy­tu­acji fi­nan­so­wej".

21 grud­nia Mario Monti zło­żył re­zy­gna­cję swego ga­bi­ne­tu po tym, gdy dwa ty­go­dnie wcze­śniej po­par­cie dla niego wy­co­fa­ła par­tia by­łe­go pre­mie­ra Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go. Wy­bo­ry zo­sta­ły roz­pi­sa­ne na 24 i 25 lu­te­go. Tuż przed Świę­ta­mi ustę­pu­ją­cy pre­mier nie wy­klu­czył, że sta­nie na czele sił po­li­tycz­nych, które poprą jego pro­gram na­wo­łu­ją­cy do kon­ty­nu­acji grun­tow­nych re­form w kraju.

Przed­mio­tem oży­wio­nej dys­ku­sji jest wia­do­mość, jaką Monti opu­bli­ko­wał w por­ta­lu Twit­ter we wto­rek. Na­pi­sał w nim: "Razem oca­li­li­śmy Wło­chy przed ka­ta­stro­fą. Teraz trze­ba od­no­wić po­li­ty­kę. Na­rze­ka­nie nie jest po­trzeb­ne, trze­ba się po­świę­cić. "Wejdź­my" do po­li­ty­ki". Słowa te uzna­no za ko­lej­ny krok do­tych­cza­so­we­go pre­mie­ra ku kan­dy­do­wa­niu na to sta­no­wi­sko.

>>>>

Co to ma znaczyc ? Rydzikizm ??? Z jakiej paki ta gazeta miesza sie do takich spraw ! OSTRZEGAM BÓG NIE DAŁ WAM POWOŁANIA DO TEJ DZIEDZINY ! BĘDZIE WAS PROWADZIŁ SZATAN !
Monti jest beznadziejny . Stad Monti Pajton . Prowadzi kraj do zguby . Kazdy majacy pojecie o polityce wam to powie . ZAJMUJCIE SIE SWOJA DZIEDZINA !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:40, 29 Gru 2012    Temat postu:

Monti zapowiada stworzenie listy wyborczej ze swoim nazwiskiem

Ustępujący premier Włoch Mario Monti potwierdził definitywnie w piątek, że wchodzi na scenę polityczną przed wyborami w lutym i staje na czele koalicji popierających go sił. Zapowiedział stworzenie listy wyborczej ze swoim nazwiskiem w wyborach do Senatu.

Robocza na razie nazwa tej listy to - jak wyjaśnił na konferencji prasowej - Agenda Montiego dla Włoch.

"Rodzi się nowa formacja polityczna" - dodał profesor Monti, mianowany przed rokiem dożywotnim senatorem. Podkreślił, że przedstawiony przez niego program kontynuacji reform i odnowy polityki spotyka się z "szerokim poparciem", przede wszystkim ze strony ugrupowań centrum z Unią Centrum Pier Ferdinando Casiniego na czele. Inne wyrazy poparcia napływają - zauważył.

Ponadto dotychczasowy szef rządu poinformował, że w wyborach do Izby Deputowanych powstanie prawdopodobnie kilka list popierających go sił.

"Będę czuwał nad kandydaturami" – oświadczył kandydat sił centrum na premiera w wyborach rozpisanych na 24 i 25 lutego.

Mówił też o konieczności przełamania dotychczasowych barier i podziałów we włoskiej polityce.

Monti zapewnił, że nigdy nie myślał o założeniu partii politycznej. Położył nacisk na to, że punktem odniesienia nowej formacji będzie Europa.

Wyraził wdzięczność wobec Episkopatu Włoch i Watykanu za uznanie, z jakim spotkały się w tych dniach jego plany i deklaracje.

"Lecz nowa formacja polityczna, która się rodzi, jednoczy się wokół programu zadań na rzecz wzrostu kraju i skierowana jest do ludzi dobrej woli, wierzących i niewierzących" - zastrzegł. Podkreślił, że jego program nie będzie oparty na kwestiach, za które zdobył uznanie Kościoła.

....

Taki to ,,apolityczny" . Jak tylko poczul koryto zalozyl partie :0)))) Oczywiscie apolitycznosc jest absurdem . Chodzi tylko o to aby to byli politycy a nie Monti Pajtonowie i Beni Hilowie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:56, 30 Gru 2012    Temat postu:

"Kolejowy" pojedynek Berlusconiego z Montim

Były premier Włoch Silvio Berlusco­ni od "kolejowego" pojedynku z obecnym szefem rządu Mario Mon­tim rozpoczął na dobre kampanię wyborczą. Wzorem Montiego Berlu­sconi pojechał z Rzymu do Mediola­nu pociągiem, a towarzyszyła mu już oficjalnie 27-letnia narzeczona.

Profesor Monti regularnie jeździ z Wiecznego Miasta do swego medio­lańskiego domu koleją, co na po­czątku jego urzędowania przed ponad rokiem wywołało niemal sensację, gdyż wielokrotnie odmó­wił skorzystania z przysługujące­mu mu samolotu. Był to wyraźny sygnał, że w dobie koniecznych w kryzysie oszczędności także on ogranicza oficjalne wydatki.

Dzień po tym, gdy kierujący rzą­dem ekspertów premier ogłosił, że wchodzi na scenę polityczną i staje na czele koalicji popierających go sił centrum, na rzymskim dworcu Termini pojawił się Silvio Berlusco­ni ze swoją narzeczoną Francescą Pascale. Wsiedli do pociągu, którym pojechali do Mediolanu.

We włoskiej prasie ukazały się zdję­cia z sobotniej podróży, którą uzna­no za oficjalny początek wyborczej rywalizacji medialnego magnata z jego następcą. Zwraca się uwagę na to, że obecność narzeczonej u boku Berlusconiego stanowi wyraźną za­powiedź, że będzie mu ona stale to­warzyszyć podczas kampanii przed wyborami 24 i 25 lutego. O swych zaręczynach z byłą radną z Neapo­lu Silvio Berlusconi poinformował w swojej telewizji tuż po tym, gdy ogłosił, że startuje w wyborach.

Włoskie media odnotowały także, że Mario Monti odpoczywa w We­necji, gdzie zatrzymał się z rodziną w dość skromnym trzygwiazdko­wym pensjonacie. Spacerował po mieście z przytulanką wnuka - szarą myszką.

....

No tak z wnuczka pierwszy raz pociagiem jechal ! Beni Hil dowiedzial sie ze jest kolej !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:01, 11 Sty 2013    Temat postu:

Mario Monti dominuje w stacjach telewizyjnych

Pre­mier Włoch Mario Monti, który stoi na czele ko­ali­cji star­tu­ją­cej w lu­to­wych wy­bo­rach, jest za bar­dzo eks­po­no­wa­ny w pro­gra­mach in­for­ma­cyj­nych wło­skiej te­le­wi­zji, za­rów­no pu­blicz­nej, jak i ko­mer­cyj­nej - orzekł w czwar­tek urząd nad­zo­ru nad me­dia­mi (Agcom).

We­dług tego nie­za­leż­ne­go urzę­du, który pod­su­mo­wał dwa pierw­sze ty­go­dnie nie­for­mal­nej jesz­cze kam­pa­nii przed wy­bo­ra­mi, do­mi­na­cji ustę­pu­ją­ce­go szefa rządu to­wa­rzy­szy mar­gi­na­li­za­cja li­de­rów ma­łych par­tii.

W oce­nie tej in­sty­tu­cji, do znacz­nych dys­pro­por­cji w pre­zen­to­wa­niu pro­ta­go­ni­stów wło­skiej sceny po­li­tycz­nej do­cho­dzi m.​in. w dzien­ni­kach pu­blicz­nej te­le­wi­zji RAI, ko­mer­cyj­nej Me­dia­set, na­le­żą­cej by­łe­go pre­mie­ra Si­lvio Ber­lu­sco­nie­go, oraz mniej­szych ogól­no­kra­jo­wych sta­cjach - La 7 i Sky Ita­lia.

Urząd nie na­ło­żył sank­cji, ale za­ape­lo­wał o "na­tych­mia­sto­we przy­wró­ce­nie rów­no­wa­gi" i "wy­raź­ną zmia­nę ten­den­cji".

Mario Monti, który pod ko­niec grud­nia wszedł na scenę po­li­tycz­ną po 13 mie­sią­cach kie­ro­wa­nia rzą­dem eks­per­tów, w od­po­wie­dzi na to sta­no­wi­sko oświad­czył, że wszy­scy muszą sza­no­wać re­gu­ły. Nie spre­cy­zo­wał jed­nak, o jakie re­gu­ły mu cho­dzi.

"Uwa­żam, że bio­rąc pod uwagę to, iż są także inne oso­bi­sto­ści o sil­nych pre­dys­po­zy­cjach i mi­strzow­skich umie­jęt­no­ściach pre­zen­to­wa­nia się w te­le­wi­zji, re­gu­ły muszą być su­ro­wo prze­strze­ga­ne"- oświad­czył Monti.

W zgod­nej opi­nii ko­men­ta­to­rów, choć Monti nie wy­mie­nił na­zwi­ska swego ry­wa­la, Ber­lu­sco­nie­go, od­no­sił się wła­śnie do niego.

>>>>

Taka tam i demokracja ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:05, 12 Sty 2013    Temat postu:

Włoski Sąd Najwyższy poparł wychowanie dziecka przez parę homoseksualną

Włoski Sąd Najwyższy odrzucił jako niedopuszczalne uprzedzenie stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkody. Orzeczenie to uznano za przełomowe. Protestują przedstawiciele Kościoła.

Wyrok sądu najwyższej instancji interpretuje się jako faktyczną zgodę na to, by dzieci były wychowywane przez pary homoseksualne, z zastrzeżeniem, że nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd Najwyższy utrzymał wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, która jest w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego ten, kto kwestionuje taki wyrok sędziego, "posługując się wyłącznie uprzedzeniami", zgodnie z którymi wzrastanie dziecka w takiej "sytuacji rodzinnej" jest szkodliwe dla jego rozwoju, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić".

Włoski Sąd rozstrzygał odwołanie złożone przez imigranta muzułmanina z Brescii na północy Włoch od wyroku sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad jego dzieckiem jego byłej konkubinie, żyjącej w związku z kobietą. Ojciec argumentował, że sytuacja ta jest szkodliwa dla jego dziecka.

Sąd Najwyższy, odrzucając to odwołanie, zauważył, że mężczyzna nie przedstawił żadnych dowodów negatywnego wpływu na rozwój dziecka, i zwrócił uwagę na brak "naukowej pewności" i "danych" świadczących o takich reperkusjach.

Ponadto powód domagał się tego, by sąd wziął pod uwagę jego religię, zabraniającą wychowywania dzieci przez pary homoseksualne.

Wszystkie jego wnioski został odrzucone.

Włoskie stowarzyszenia osób homoseksualnych uznały wyrok za historyczny i za wyraźny krok naprzód. Orzeczenie wywołało falę dyskusji i protesty włoskich biskupów. Środowiska prawicowych i katolickich polityków oceniły, że sędziowie wykazali się "zuchwałością".

Dziennik włoskiego episkopatu "Avvenire" na swojej stronie internetowej nazwał wyrok "odstępstwem" od obowiązujących przepisów.

...

Ale sad ,,najwzszy" ... Zwyrodnialcy . Ten kraj musi upasc . Tak bedzie najlepiej .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:12, 12 Sty 2013    Temat postu:

Watykan: umożliwienie adopcji homoseksualistom czyni z dzieci towar

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia powiedział, że zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci "czyni z nich towar". W piątek Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. Podkreślił, że wszelkie "patologie" są "niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa".

Odnosząc się do zapowiedzianych na niedzielę we Francji protestów przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adoptowanie dzieci, arcybiskup Paglia za słuszną uznał wypowiedź francuskiego episkopatu, że małżeństwo i rodzina są "dziedzictwem całej ludzkości".

Jest to "kwestia kluczowa dla przyszłości ludzkości" - podkreślił.

Arcybiskup Paglia powiedział też, że proponowanie, by zamiast o matce i ojcu mówić o rodzicu A i rodzicu B, to "narażanie się na śmieszność". - Równość to jedno, a szacunek dla różnorodności to drugie. (...) By mieć równość, konieczne jest poszanowanie różnorodności - uznał.

Choć w swojej wypowiedzi hierarcha nie odniósł się bezpośrednio do piątkowego orzeczenia Sądu Najwyższego Włoch, to Radio Watykańskie nadało wywiad dzień po tym szeroko dyskutowanym wyroku - zauważają włoskie media. Decyzja sądu jest interpretowana jako faktyczna zgoda na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, jeśli nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd Najwyższy odrzucił jako "niedopuszczalne uprzedzenie" stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkodę. Utrzymał tym samym wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, pozostającej w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego nie należy w takiej sprawie opierać się na przekonaniu, że wzrastanie dziecka w rodzinie homoseksualnej szkodzi jego rozwojowi. Osoba, która na takiej podstawie kwestionuje decyzję sądu, "uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić" - podkreślono w orzeczeniu.

Włoski dziennik katolicki "Avvenire" napisał w sobotę, że wyrok Sądu Najwyższego jest "niebezpieczny".

....

Italia jest juz gorszym krajem niz za faszyzmu . Mussolini byl mniejszym zlem przy takich potworach


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:41, 20 Sty 2013    Temat postu:

Włochy: policja poszukuje króla paparazzich, by doprowadzić go do więzienia

Włoska policja poszukuje króla paparazzich, Fabrizio Coronę, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości odkąd Sąd Najwyższy utrzymał wobec niego wyrok 5 lat więzienia za próbę wymuszenia pieniędzy od znanego piłkarza Davida Trezeguet.

Rodzina Corony, oficjalnie uznanego w sobotę za uciekiniera, apeluje do niego za pośrednictwem mediów, by oddał się w ręce policji.

Przypadek 38-letniego Corony, właściciela agencji fotograficznej, jest wyjątkowy. Stał się on we Włoszech tak znany, jak gwiazdy sportu i show-biznesu, których zdjęcia sprzedawał prasie.

Jak celebryta, Corona, cieszący się opinią playboya i awanturnika, zapraszany był do popularnych telewizyjnych programów, udzielał wywiadów i miał grono fanów. Uwikłany był w kilka spraw sądowych, między innymi za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy i posługiwanie się fałszywymi pieniędzmi. Podczas jednego z procesów z nonszalancją prezentował siedząc na sali sądowej swój najnowszy tatuaż.

W ostatnich latach na jaw wyszło jednak, że król włoskich paparazzich prowadził podwójną działalność. Podczas gdy niektóre zdjęcia ze swojej agencji sprzedawał prasie, przy pomocy tych kompromitujących szantażował ich bohaterów wymuszając pieniądze. Taką próbę podjął między innymi wobec francuskiego piłkarza Davida Trezeguet, który przez 10 lat grał w turyńskim klubie Juventus.

W piątek, gdy Sąd Najwyższy utrzymał wyrok 5 lat więzienia za to wymuszenie i Fabrizio Corona, będący ostatnio pod nadzorem policyjnym, powinien trafić do zakładu karnego, w jednej chwili przepadł bez wieści.

Policja, która otrzymała polecenie doprowadzenia go do więzienia, przyznaje, że nie wie, co się nagle z nim stało po tym, gdy w poprzednich dniach widziała go wielokrotnie.

Poszukiwania mieszkającego w Mediolanie fotografa VIP-ów prowadzone są w całych Włoszech.

Za pośrednictwem agencji ANSA zwróciła się do niego jego rodzina- matka i dwaj bracia. "Fabrizio, jesteśmy załamani. Gdziekolwiek jesteś, prosimy cię, byś powrócił jak najszybciej i oddał się w ręce sprawiedliwości" - zaapelowali jego najbliżsi.

....

Tak to dziennikarstwo zamienia sie w dziennigangstwo . Znamy to i u nas Michnik o . Rydzyk . Bezkarnosc rozzuchwala .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:50, 20 Sty 2013    Temat postu:

Włosi kupują w niedziele

We Włoszech połowa przeciwników handlu w niedzielę właśnie tego dnia robi zakupy. Wynika to z sondażu, przeprowadzonego w pierwszą rocznicę liberalizacji godzin otwarcia sklepów, wprowadzonej przez rząd Mario Montiego.

65 procent Włochów jednoznacznie popiera to rozwiązanie, widząc w nim ułatwienie życia obywatelom. Jeszcze więcej, bo 68 procent Włochów, korzysta z możliwości zrobienia zakupów w niedzielę i święta. Kupują przede wszystkim artykuły spożywcze, ale także odzież i obuwie oraz sprzęt elektroniczny, rzadziej meble czy artykuły dla majsterkowiczów.

Jednym z dobrodziejstw niedzielnych zakupów jest, według ankietowanych, możliwość zrobienia ich w towarzystwie całej rodziny. 39 procent podziela opinię Kościoła, że handel w niedzielę zakłóca należący się wszystkim tego dnia wypoczynek. Z drugiej strony 57 procent Włochów krytycznie ocenia udział biskupów i księży w zbiórce podpisów w sprawie cofnięcia liberalizacji handlu, która była jednym z pierwszych posunięć rządu Mario Montiego w walce z kryzysem.

...

Euro powoduje satanizacje Italii .
Jak mogl Osserwatore Romano wspierac tego antychrysta !!! Koszmar !!! Rydzykizacja Watykanu !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:58, 21 Sty 2013    Temat postu:

Prowokacja absolwenta: sprzedaje dyplom za 1 centa

Po­ru­sze­nie we Wło­szech wy­wo­łał ory­gi­nal­ny pro­test ab­sol­wen­ta uni­wer­sy­te­tu, który nie może zna­leźć pracy zgod­nej z wy­kształ­ce­niem. Na au­kcjach in­ter­ne­to­wych wy­sta­wił swój dy­plom, po­nie­waż - jak mówi - na nic mu się nie przy­da­je. Cena wy­wo­ław­cza - 1 cent.

"Sprze­dam zbęd­ny dy­plom z po­li­to­lo­gii" - takie ogło­sze­nie wraz ze zdję­ciem opra­wio­ne­go do­ku­men­tu za­mie­ścił na kilku au­kcjach in­ter­ne­to­wych 26-let­ni Gior­gio Te­do­ne z Rzymu, ab­sol­went uni­wer­sy­te­tu La Sa­pien­za, który nie może zna­leźć pracy od­po­wia­da­ją­cej kie­run­ko­wi ukoń­czo­nych stu­diów. Opu­ścił Wiecz­ne Mia­sto i pra­cu­je jako kel­ner w Tu­ry­nie. Przy­zna­je, że nie widzi żad­nych per­spek­tyw na przy­szłość.

W ogło­sze­niu Te­do­ne wy­ja­śnił, że jego gest jest pro­wo­ka­cją.

"Ten wy­kwint­nie ozdo­bio­ny per­ga­min mo­że­my tylko zwi­nąć w ru­lo­nik, żeby zro­bić z niego lor­net­kę i pa­trzeć przez nią na gwiaz­dy w nocy, gdy pra­cu­je­my jako kel­ne­rzy albo w ciągu dnia w skle­pach, gdzie je­ste­śmy sprze­daw­ca­mi" - na­pi­sał ab­sol­went.

Jego pry­wat­ny pro­test prze­ciw­ko zna­nej wielu jego ró­wie­śni­kom sy­tu­acji, na­gło­śnio­ny przez naj­więk­sze por­ta­le spo­łecz­no­ścio­we, spo­tkał się z dużym od­dźwię­kiem i wy­ra­za­mi po­par­cia oraz so­li­dar­no­ści. Wy­wo­łał też za­rów­no w sieci, jak i na ła­mach prasy, dys­ku­sję na temat re­kor­do­wo wy­so­kie­go bez­ro­bo­cia wśród mło­dzie­ży we Wło­szech, wy­no­szą­ce­go 36 pro­cent.

Przy­po­mi­na się, że do­ty­czy ono także ab­sol­wen­tów wyż­szych uczel­ni. We­dług sta­ty­styk bez pracy jest co piąty z nich.

>>>>

Euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:22, 22 Sty 2013    Temat postu:

Koloseum sypie się, a remont wciąż się opóźnia

Kolejne fragmenty murów odpadają od Koloseum. Największy z kamieni, który ostatnio spadł na ziemię, miał średnicę prawie 20 cm. Media podkreślają, że znów udało się uniknąć wypadku. Tymczasem wciąż opóźnia się remont zabytku.

Niebezpieczne dla turystów jest to, że kawałki odpadają z dość dużej wysokości. Po każdym takim sygnale przybywa ekipa specjalistów, by ustalić, skąd oderwał się fragment.

Kamienie upadają w pobliżu prowizorycznych barierek, za pomocą których w ramach przygotowań do remontu wyznaczono niedostępną dla zwiedzających tzw. strefę bezpieczeństwa, gdzie istnieje ryzyko takich właśnie zdarzeń.

Starożytny amfiteatr sypie się - alarmują media i władze Wiecznego Miasta, zirytowane ciągłym przesuwaniem rozpoczęcia remontu kapitalnego. Podjęcie prac uniemożliwiają kolejne sprawy w sądzie administracyjnym, do którego dotarły skargi na decyzję o powierzeniu sfinansowania remontu zabytku jednemu przedsiębiorcy, a także odwołania od firm przegrywających przetargi na wykonanie poszczególnych etapów robót.

Według ostatnich przewidywań zapowiadany od ponad roku remont rozpocznie się najwcześniej w lutym.

Dziennik "Il Messaggero" przypomina we wtorek, że kilka dni wcześniej, gdy także odpadł fragment muru, burmistrz Gianni Alemanno powiedział: "Dosyć tego, bo ta sytuacja przekroczyła już granicę śmieszności".

"Świat patrzy na nas i pyta, co robimy dla Koloseum" - dodał.

Prawdziwy alarm dla niszczejącego amfiteatru Flawiuszów ogłoszono w maju 2010 roku. Od tamtego czasu sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień. To wtedy też rozpisano przetarg na przeprowadzenie gruntownych prac konserwacyjnych. Wygrał go jeden z najbogatszych Włochów, przedsiębiorca Diego Della Valle, który wyraził gotowość wyłożenia na ten cel 25 milionów euro. Wciąż czeka na to, by rozpocząć realizację projektu.

....

Koloseum jest w takim stanie jak cala Italia w euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 17 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy