Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:30, 10 Maj 2012    Temat postu:

Włochy: Monti - Media współwinne kryzysu przywództwa w Europie

Premier Włoch Mario Monti powiedział w środę, że w Europie panuje kryzys przywództwa i polityki, wynikający między innymi z tego, że politycy w wielu krajach unikają podejmowania niepopularnych decyzji. Tę ocenę przedstawił w przemówieniu z okazji Dnia Europy.

W wystąpieniu na Uniwersytecie Europejskim we Florencji szef włoskiego rządu oświadczył, że kryzys polityki to między innymi rezultat postawy mediów, które jego zdaniem "kształtują spojrzenie opinii publicznej w krótkiej perspektywie i prowadzą do tego, że politycy z wielu krajów są coraz mniej liderami, a coraz bardziej podążają za innymi”.

- W konsekwencji zaś politycy uciekają przed niepopularnymi decyzjami, które mogłyby przynieść korzyści w długiej perspektywie - dodał.

Profesor Monti po raz kolejny mówił o konieczności działań na rzecz wzrostu gospodarczego w krajach UE. Wyjaśnił zarazem, że jego rząd „nie ma żadnego zamiaru obalać zasad dyscypliny budżetowej”.

- Kanclerz Angela Merkel wie, że nie musi się obawiać tego, że włoskie propozycje będą sprzeczne z tą zasadą - zapewnił.

Monti wyraził przypuszczenie, że od niedzieli, czyli wyborów prezydenckich we Francji i parlamentarnych w Grecji, szefowa niemieckiego rządu „jest bardziej zainteresowana tym, by znaleźć drogę dla większego wzrostu w Europie”.

Włoski premier zauważył: - Kwestią chwili obecnej jest nie tylko wzrost, ale także to, jak pogodzić integrację z demokracją. - Ocenił, że nie należy krytykować instytucji unijnych, bo problemy są „natury krajowej”.

Media odnotowały, że Mario Monti, forsujący politykę jak największych oszczędności w administracji państwowej, pojechał z Rzymu do Florencji pociągiem.

>>>>

W koncu media sa winne ze Ue pada :O))) Monti zaczyna bredzic coraz bardziej . Medai maja chwalic gosci ktorzy podejmuja ,,trudne decyzje'' czyli likwiduja szkoly szpitale zwiekszaja bezrobocie i obnizaja pensje i emerytury . Idiotyczne jest twierdzenie ze w rzekomej ,,dluzej perspektywie'' przynosi to korzysci . W Polsce przynioslo zaglebia biedy bezrobocia i nonsensu typu obszary PGR i juz 20 lat to trwa I jeszcze PO-trwa ! HO HO ! Takie sa to korzysci . I jeszcze monti bredzi ze to nie wina UE tylko konkretnych krajow . Ta idea Lenina jest wspaniala tylko Polska do niej nie pasuje znamy to . Monti do psychiatry . Ale pobredzi pobredzi i zniknie jak po kolei wszyscy ci politykierzy . A UE upadnie ... Monti to znkomity przyklad nedzy przywodztwa krajow UE ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:46, 10 Maj 2012    Temat postu:

Sto tysięcy Włochów przysłało propozycje oszczędności

Już bli­sko sto ty­się­cy Wło­chów zgło­si­ło do rządu swoje pro­po­zy­cje ob­ni­że­nia kosz­tów ad­mi­ni­stra­cji pań­stwo­wej, na czym tak za­le­ży pre­mie­ro­wi Mario Mon­tie­mu. Je­że­li nie uzy­ska się co naj­mniej 4,2 mi­liar­dów euro - od paź­dzier­ni­ka po­nie­sio­ny zo­sta­nie po­da­tek VAT z 21 do 23 pro­cent. Naj­wy­raź­niej wzię­li to sobie do serca miesz­kań­cy Sar­dy­nii.

Pół mi­lio­na miesz­kań­ców wyspy wzię­ło w ubie­gły week­end udział w re­fe­ren­dum w spra­wie li­kwi­da­cji kilku pro­win­cji. Tych jed­no­stek ad­mi­ni­stra­cyj­nych, od­po­wia­da­ją­cych na­szym po­wia­tom, jest na Sar­dy­nii osiem.

98 pro­cent jej miesz­kań­ców go­to­wych jest na­tych­miast roz­stać się z po­ło­wą. Cho­dzi o czte­ry nowe pro­win­cje, usta­no­wio­ne w 2005 roku.

Jak po­ka­zu­je przy­kład daw­nej pro­win­cji Ca­glia­ri - sto­li­cy re­gio­nu - odłą­cze­nie się od niej pro­win­cji Car­bo­nii Igle­sias przy­czy­ni­ło się do wzro­stu kosz­tów. Okro­jo­na pro­win­cja już w na­stęp­nym roku kosz­to­wa­ła o 40 mi­lio­nów euro wię­cej, utrzy­ma­nie nowej zaś po­chło­nę­ło dal­szych 30 mi­lio­nów. To wszyst­ko przy nie­zmie­nio­nej licz­bie miesz­kań­ców.

Eks­per­ci twier­dzą, że gdyby zli­kwi­do­wać 110 wszyst­kich wło­skich pro­win­cji, można by za­osz­czę­dzić dwa mi­liar­dy euro rocz­nie. Ob­ser­wa­to­rzy pró­bu­ją zgad­nąć, kto pierw­szy weź­mie przy­kład z miesz­kań­ców Sar­dy­nii.

>>>>

No fajnie . Zobaczymy kiedy sie wkurza i powiedza dosc . Oczywiscie ja popieram likwidacje biurokracji . Ale Italia walczy o przetrwanie a wiec o wyjscie z upadku . Od oszczedzania to nie nastapi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:20, 13 Maj 2012    Temat postu:

Włochy: eskalacja ataków na siedziby agencji podatkowych

We Włoszech nasilają się ataki na siedziby agencji podatkowej i akty przemocy wobec pracowników urzędów skarbowych. Media informują, że podatki stają się kwestią porządku publicznego w kraju.

Celem ataków grup anarchistów i innych radykalnych środowisk są filie agencji podatkowej Equitalia w kolejnych włoskich miastach. W sobotę butelki zapalające wrzucono do biura agencji w Livorno w Toskanii, w wyniku czego doszło do zniszczeń przy głównym wejściu. W piątek w rezultacie gwałtownych protestów pod siedzibą tej samej agencji w Neapolu, zajmującej się ściąganiem zobowiązań podatkowych, rannych zostało 12 osób.

W Mediolanie doszło do napaści na inspektorów skarbowych.

Nigdy wcześniej nie zanotowano we Włoszech takiej serii incydentów , które - jak się zauważa - zbiegają się w czasie ze stanowczą walką wypowiedzianą przez rząd Mario Montiego masowemu zjawisku niepłacenia podatków i jednocześnie fali samobójstw popełnianych przez ludzi otrzymujących wezwania do zapłacenia należności podatkowych.

Komentatorzy podkreślają, że dotychczas protesty przeciwko skrupulatnym, masowym kontrolom fiskalnym w całym kraju, mającym wręcz charakter "nalotów", kierowano głównie ze środowisk politycznych; miały one również charakter indywidualny. Teraz jednak sytuacja radykalnie się zmieniła - zauważa agencja Ansa. Obok protestów społecznych, osiągających poziom desperacji aż do samobójstw włącznie, coraz wyraźniejsze jest zjawisko aktów przemocy i form walki terrorystycznej, o czym świadczą koktajle Mołotowa - dodaje włoska agencja prasowa.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stan alarmu na tle tego, co się dzieje, jest bardzo wysoki.

Wiceminister finansów Vittorio Grilli oświadczył: "To ogromny błąd atakować agencję Equitalia. To nie jest wróg, to jest instytucja państwa".

>>>>

Jak widzicie z planu ratowania kraju droga ostrych kontroli skarbowych nici . Bo ludzie przez dziesieciolecia przyzwyczajeni do nieplacenia nie chca palcic . I na surowosc odpowiadaja agresja . Moze nastapic anarchia ... Oczywiscie panstwo nie moze tolerowac oszustow . Ale jak panstwo bedzie TYLKO i wylacznie ostro scigac oszustow a waluta euro bedzie coraz bardziej niszczyc ekonomie to nastapi spoleczna eksplozja .
nie ma innego wyjscia niz powrot lira ... Lir albo smierc ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:13, 13 Maj 2012    Temat postu:

Włochy: minister opieki społecznej: mężczyźni muszą pomagać w domu

Włoska minister pracy i opieki społecznej Elsa Fornero zaapelowała do swych rodaków - mężczyzn, aby pomagali kobietom w pracach domowych. Ze statystyk wynika, że na barkach Włoszek spoczywa ponad 70 procent tych obowiązków.

- Mężczyźni powinni wykonywać więcej prac w rodzinie - powiedziała profesor Fornero, autorka największych reform forsowanych przez rząd Mario Montiego, czyli rynku pracy i systemu emerytalnego. Podkreśliła, że „godzenie obowiązków domowych z zawodowymi to nie tylko kwestia kobiet, ale także mężczyzn”.

Jej zdaniem kobiety nie mogą sobie pozwolić na to, aby mieć leniwych partnerów, ponieważ ich czas wolny, którego mają więcej niż one, staje się niezbędny, by sprostać wszystkiemu.

Słowa minister wywołały ożywioną dyskusję, między innymi wśród socjologów, zwracających uwagę na to, że obecny kryzys wymaga również zmian w mentalności i organizacji życia rodzinnego.

Przypomina się wyniki badań Instytutu Społecznego Eurispes wskazujące, że 55 procent mężczyzn we Włoszech nigdy nie włącza pralki, a prawie 70 procent nigdy nie prasuje. 38 procent Włochów nie sprząta w domu, jedna trzecia nie ścieli łóżek.

Gotuje 8 procent Włochów, a jedna czwarta wynosi śmiecie. 50 procent zajmuje się różnego rodzaju naprawami.

Socjolog Enrico Finzi analizując te rezultaty zauważył, że winą za ten nierówny rozkład zajęć nie można obarczać wyłącznie mężczyzn. - Istnieje tysiącletnia tradycja sprzeciwu kobiet wobec powierzania zadań mężczyznom, którzy według nich wykonaliby je gorzej - dodał.

Zdaniem Finziego Włosi włączają się w prace domowe, ale niemal wyłącznie te przynoszące najwięcej rozrywki: zabawę z dziećmi czy uprawianie sportów z nimi.

O olbrzymich dysproporcjach świadczą także dane o tym, że we Włoszech około 7 procent mężczyzn bierze urlop opiekuńczy, podczas gdy na przykład w Stanach Zjednoczonych - prawie 5 razy więcej.

>>>>

tak jest . A stopniowo powinni przejmowac obowiazki rodzenia . Oczywiscie mezczyzna nie moze pchca sie do kuchni bo kobiety czesto reaguja agresja . Po prostu zagrozone jest ich terytorium . Jest to poniekad naturalne . A z natura nikt nie wygral .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:57, 15 Maj 2012    Temat postu:

PKB Włoch w I kw. 2012 r. spadł mocniej niż się spodziewano

Pro­dukt Kra­jo­wy Brut­to Włoch spadł w I kw. 2012 r. o 0,8 proc. kdk, po spad­ku w IV kw. 2011 o 0,7 proc. - po­in­for­mo­wał urząd sta­ty­stycz­ny Istat we wstęp­nym wy­li­cze­niu.

Ana­li­ty­cy sza­co­wa­li spa­dek PKB na 0,7 proc. kdk.

W uję­ciu rdr PKB Włoch spadł w I kw. o 1,3 proc., po spad­ku w IV kw. 2011 o 0,4 proc. - podał Istat.

Tu sza­co­wa­no spa­dek PKB rdr na 1,2 proc.

>>>>

A wiec Italia idzie dokladnie sciezka zaglady taka jak Grecja . Schladzanie ekonomii powoduje spadek PKB . To zmniejsza wplywy do budzetu i deficyt rosnie . Upadek coraz wiekszy . Narasta poparcie dla faszyzmu a komunizm i hitleryzm maja coraz wieksze szanse . Ale trzeab ratowac UE . Z euro nie wyjda .
Oddamy kraj hitlerowcom ale euro sie nie pozbedziemy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:28, 16 Maj 2012    Temat postu:

Włosi kupują magisterki w Albanii - szybko i bez problemu

Wielu Polaków marzy o studiowaniu we Włoszech. Czy to jednak ma sens, skoro nawet synowie włoskich polityków zdobywają dyplomy w Albanii. Syn Umberta Bossiego, zwany "Trotą" (Pstrągiem) został magistrem zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Kristal w Tiranie. Nie bywał na zajęciach i nie uczył się, na dodatek okazało się, że w Albanii był nielegalnym imigrantem bez matury. Na dodatek twierdzi, że nawet nie wiedział, że został magistrem.

- Jestem młodą Polką i moim marzeniem są studia we Włoszech, najchętniej w Rzymie lub Neapolu. Nie wiem jeszcze, jaki kierunek chcę wybrać... Interesuje mnie wiele rzeczy, ale przede wszystkim język arabski, więc musiałabym wybierać pomiędzy uniwersytetem "La Sapienza" lub "L'Orientale". Zastanawiam się tylko czy nie będzie zbyt trudno studiować w obcym języku. Mówię dobrze po włosku, ale zwykle rozmawiam ze znajomymi. Zdawanie egzaminów w obcym języku może być znacznie trudniejsze... - pisała pewna młoda Polka na forum polsko-włoskim.

Po co studiować, skoro można kupić dyplom?

Pomysł może trochę szalony - studiować arabski we Włoszech, ale rzymski "La Sapienza" czy neapolitański "L'Orientale" słyną z doskonałej orientalistyki. Jednak gorzej niż zdawać egzaminy w języku włoskim jest przeskoczyć włoską biurokrację, aby zapisać się na studia. Dokumenty, papierki, zaświadczenia, które trzeba zdobyć i potwierdzić w konsulacie, piętrzą się niczym góra. Do 2004 roku, zanim Polska weszła do Unii Europejskiej, polscy studenci mieli jeszcze więcej trudności z dostaniem się na Uniwersytet i jako "extracomunitari" (nie należący do Unii Europejskiej) musieli zaliczyć przynajmniej dwa egzaminy, aby przedłużyć dokumenty pobytowe.

>>>>

Ta tylko jaka ma wartosc albanski dyplom ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:51, 17 Maj 2012    Temat postu:

Włochy: absurdy sycylijskiej biurokracji

Wła­dze re­gio­nu Sy­cy­lii, sły­ną­ce z re­kor­do­we­go prze­ro­stu biu­ro­kra­cji i armii urzęd­ni­ków, za­trud­ni­ły 30 „cho­dzia­rzy”, któ­rych za­da­niem jest prze­no­sze­nie do­ku­men­tów z po­ko­ju do po­ko­ju - po­da­ły media, pięt­nu­jąc nowy przy­kład sza­sta­nia pu­blicz­ny­mi pie­niędz­mi.

Ko­lej­ną ini­cja­ty­wę władz re­gio­nal­nych na wy­spie, za­trud­nia­ją­cych ponad 17 ty­się­cy osób, dzien­nik „La Stam­pa” na­zwał „sza­leń­stwem”.

Ga­ze­ta oce­nia, że po­mysł za­trud­nie­nia woź­nych, któ­rzy po­ru­sza­ją się wy­łącz­nie mię­dzy po­ko­ja­mi na jed­nym pię­trze im­po­nu­ją­cej sie­dzi­by władz re­gio­nu, Pa­laz­zo d’Or­le­ans, robi szcze­gól­ne wra­że­nie w dobie po­wszech­nych oszczęd­no­ści i cięć w wy­dat­kach na ad­mi­ni­stra­cję, a także - in­ter­ne­tu oraz do­ku­men­tów elek­tro­nicz­nych. Media za­sta­na­wia­ją się, co nosić będą „cho­dzia­rze” - jak ich na­zwa­no - skoro więk­szość ko­re­spon­den­cji prze­ka­zu­je się w sieci.

Przy oka­zji przy­po­mi­na­ne są inne ab­sur­dy sy­cy­lij­skiej biu­ro­kra­cji. W ze­szłym roku na jaw wy­szło, że za­trud­nio­no tam ro­bot­ni­ka do od­śnie­ża­nia śnie­gu, który nawet w lipcu i sierp­niu wy­ka­zy­wał licz­ne wy­pra­co­wa­ne nad­go­dzi­ny i był za nie wy­na­gra­dza­ny.

We wła­dzach re­gio­nal­nych dzia­ła rów­nież de­par­ta­ment do spraw mię­dzy­na­ro­do­wych re­la­cji dy­plo­ma­tycz­nych, w któ­rym pra­cu­je 8 osób, a 21 pra­cow­ni­ków in­ne­go wy­dzia­łu zaj­mu­je się „krze­wie­niem toż­sa­mo­ści sy­cy­lij­skiej”.

>>>>

No a co ? Jest Europa to biurokracja musi rosnac !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:18, 17 Maj 2012    Temat postu:

Monti potępił ataki na siedziby agencji podatkowej

Pre­mier Włoch Mario Monti za­pew­nił w czwar­tek kra­jo­wą agen­cję po­dat­ko­wą o peł­nym po­par­ciu jego rządu dla jej dzia­łań i po­tę­pił serię aktów prze­mo­cy i wan­da­li­zmu w jej fi­liach w kilku mia­stach. Monti od­wie­dził głów­ną sie­dzi­bę agen­cji w Rzy­mie.
Pre­mier Włoch Mario Monti, fot.​Reuters

- Za­le­ża­ło mi na tym spo­tka­niu, by prze­ka­zać słowa bez­wa­run­ko­we­go po­par­cia mo­je­go rządu oraz mo­je­go oso­bi­ście w ob­li­czu licz­nych aktów za­stra­sze­nia i agre­sji, które re­gu­lar­nie po­wta­rza­ją się w ostat­nim cza­sie i które na­le­ży po­tę­pić z wiel­ką sta­now­czo­ścią - oświad­czył wło­ski pre­mier.

Zwra­ca­jąc się do pra­cow­ni­ków agen­cji Equ­ita­lia, zaj­mu­ją­cej się ścią­ga­niem na­leż­no­ści po­dat­ko­wych, Mario Monti pod­kre­ślił: - W trud­nym kli­ma­cie, pa­nu­ją­cym w na­szym kraju z po­wo­du cięż­kie­go kry­zy­su eko­no­micz­ne­go zbyt łatwo sta­je­cie się obiek­tem in­stru­men­tal­nych po­le­mik i nie­kie­dy ofia­ra­mi aktów przemocy.​To jest nie do przy­ję­cia - stwier­dził szef rządu.

Przy­po­mniał, że walka z ma­so­wym zja­wi­skiem oszustw po­dat­ko­wych jest jed­nym z prio­ry­te­tów jego ga­bi­ne­tu i, jak stwier­dził, ma ogrom­ne zna­cze­nie dla mię­dzy­na­ro­do­wej wia­ry­god­no­ści Włoch.

Monti za­ape­lo­wał do wszyst­kich uczest­ni­ków życia pu­blicz­ne­go o roz­wa­gę w wy­ra­ża­niu opi­nii na temat agen­cji po­dat­ko­wej, gdyż jego zda­niem „słowa mogą być jak ka­mie­nie” i za­chę­cać do jej ata­ko­wa­nia, nie tylko w sfe­rze wer­bal­nej.

Pre­mier mówił też, że jego rząd chce zbu­do­wać „nowe re­la­cje mię­dzy oby­wa­te­lem a fi­sku­sem”, w któ­rych – jak dodał - jego in­sty­tu­cje są coraz bar­dziej sku­tecz­ne i jed­no­cze­śnie będą „coraz mniej­szym in­tru­zem”.

W ostat­nich dniach we Wło­szech wraz z na­si­le­niem kon­tro­li skar­bo­wych do­szło do nie­spo­ty­ka­nej wcze­śniej serii ata­ków na sie­dzi­by agen­cji po­dat­ko­wej, za któ­ry­mi, jak się przy­pusz­cza, stoją anar­chi­ści i przed­sta­wi­cie­le in­nych śro­do­wisk ra­dy­kal­nych.

W Li­vor­no wrzu­co­no do jej gma­chu bu­tel­ki za­pa­la­ją­ce, co spo­wo­do­wa­ło znacz­ne znisz­cze­nia w bu­dyn­ku. W Ne­apo­lu w gwał­tow­nej de­mon­stra­cji przed gma­chem Equ­ita­lia ran­nych zo­sta­ło 12 osób. Za­no­to­wa­no także inne in­cy­den­ty: na­pa­ści na in­spek­to­rów skar­bo­wych i kilka fał­szy­wych alar­mów bom­bo­wych.

>>>>

No tak . Potepiac to sobie mozna a kraj kona ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:41, 25 Maj 2012    Temat postu:

Komunikacja miejska w Rzymie drożeje, niezadowolenie rośnie

Ogromne niezadowolenie mieszkańców Rzymu wywołują znaczne podwyżki biletów komunikacji miejskiej i przejazdu taksówkami. Irytacja jest tak duża, że organizowane są nawet spontaniczne szkolenia, jak jeździć na gapę i nie dać się złapać kontrolerowi.

Od piątku cena jednorazowego biletu na przejazd metrem i autobusem wzrośnie o 50 proc. do 1,50 euro. Co prawda przedłużono też jego ważność - z 75 do 100 min - jednak w dobie kryzysu podwyżka jest tak dotkliwa, że zdaniem rzymian w żadnym razie nie stanowi to rekompensaty.

Rzymianie przypominają, że władze miejskie od lat apelują o korzystanie ze środków komunikacji, by odciążyć wiecznie zakorkowane ulice. Z obliczeń wynika ponadto, że w ostatnim czasie tysiące ludzi z powodu wciąż drożejącego paliwa zrezygnowało z jazdy samochodem i zaczęło dojeżdżać do pracy komunikacją miejską. Tymczasem okazuje się, że i ten transport będzie ich kosztował coraz więcej.


Prasa informuje o organizowanym w internecie buncie pasażerów z Wiecznego Miasta, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Wszędzie przyczepiają oni ulotki i nalepki z instrukcjami, jak nie płacić za przejazd, przede wszystkim w metrze, gdzie są bramki kontrolne. Tworzone są kolejne strony, na przykład pod hasłem "Nie płacimy" czy "Jak jeździć na gapę". Można tam znaleźć różne pomysły i rady, jak uniknąć kupowania biletu oraz uzyskać informacje o miejscach i terminach spontanicznych "szkoleń", organizowanych w tym celu na stacjach metra.

Zawiązały się pierwsze obywatelskie komitety, nawołujące do niepłacenia za środki publicznego transportu, także z powodu coraz niższej jakości usług i stanu taboru.

Władze rzymskie argumentują, że podniesienie cen było konieczne. Jednak gromy spadają na magistrat na Kapitolu także za to, że jednocześnie wyraził zgodę na podniesienie opłat przejazdu taksówkami, w niektórych porach nawet o 20 proc. Zmianę tę wydział komunikacji określa jako "dostosowanie taryf", nie podwyżkę. Zwraca też uwagę, że prawo do zniżek będą miały kobiety samotnie podróżujące nocą taksówką, osoby jadące do szpitali i młodzież wychodząca z dyskotek w piątek i sobotę wieczorem. W tym ostatnim przypadku chodzi o zmniejszenie wysokiej liczby wypadków powodowanych przez młodych ludzi pod wpływem alkoholu.

>>>>

Jest euro to sa koszty . Normalka ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:16, 26 Maj 2012    Temat postu:

"Wirus nieszczęścia" paraliżuje Włochów

"Wirus nieszczęścia" wynikający z braku perspektyw w sytuacji panującego kryzysu dotyka Włochów - wynika z przeprowadzonych badań. Naukowcy podali, że złe samopoczucie dręczy 51 procent mieszkańców Italii.

Dane te przedstawiono na zorganizowanym w mieście Urbino Festiwalu Szczęścia, którego tematem jest stan emocjonalny Włochów. Badacze stwierdzili powszechne zjawisko przekonania o braku perspektyw na przyszłość, które ich zdaniem atakuje swoisty system obronny, jaki gwarantuje poczucie szczęścia.

Według włoskich naukowców obecny kryzys i recesja w kraju oraz wynikająca z nich nieufność sprawiły, że w ciągu roku odsetek ludzi nieszczęśliwych wzrósł z 28 do 51 procent.

Ponadto badania Instytutu Opinii Publicznej Ipsos wskazują, że 38 procent Włochów deklaruje, że jest "mało szczęśliwych" a 13 procent, że nie są w ogóle.

21 procent Włochów jest bardzo szczęśliwych a 22 procent - wystarczająco.

Stwierdzono też, że ci, którzy uważają się za szczęśliwych, dochodzą do tego wniosku myśląc niemal wyłącznie o sobie i swoim najbliższym otoczeniu, a nie o kraju.

Odnotowano także inne niepokojące socjologów zjawisko. W ciągu roku wskaźnik "przygnębionych" wzrósł we Włoszech z 14 do 38 procent.

Na podstawie badań stworzono też typowe rozumowanie przeciętnego Włocha. Jest ono następujące: "staram się wytrzymać i zachować mój poziom szczęścia, ale wokół siebie widzę, że szerzy się poczucie nieszczęścia".

Takie przeświadczenie dominuje zwłaszcza wśród młodzieży, dotkniętej bardzo wysokim bezrobociem. Drugą po niej grupą, zmagającą się z największymi trudnościami życiowymi w rezultacie kryzysu są ludzie w przedziale wiekowym 35-44 lat.

>>>>

Taa... Wirus nieszczescia o nazwie Bruksela . To teraz juz wiemy jak mowic na Bruksele ! Wirus nieszczescia !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:21, 27 Maj 2012    Temat postu:

Włochy: gondolier, który żądał 400 euro za krótki rejs, został ukarany

W Wenecji po skrupulatnym wewnętrznym postępowaniu udało się ustalić tożsamość gondoliera, który od rosyjskich turystów zażądał 400 euro za krótki rejs gondolą. Cudzoziemcy zapłacili, a wracając do domu ogłosili, że więcej do Wenecji nie wrócą.

Włoskie media podały, że to sami gondolierzy zdołali odkryć, który z ich kolegów wywołał skandal, szeroko opisywany w prasie w wielu krajach, i rzucił cień na całą ich grupę zawodową.

To właśnie im najbardziej zależało na wyjaśnieniu incydentu z początku maja, także z obawy przed finansowymi skutkami złej opinii. Gdy wśród rosyjskich turystów, tłumnie odwiedzających Wenecję, rozeszła się wieść o nieuczciwym gondolierze, zainteresowanie rejsami po weneckich kanałach wyraźnie zmalało - tym bardziej, że całe to zdarzenie nagłośniła rosyjska przewodniczka w tym mieście.

Wcześniej za zajście przeprosił szef związku gondolierów Aldo Reato.

"Coś takiego nie powinno było się zdarzyć" - oświadczył i zapewnił, że jego stowarzyszenie jest gotowe wypłacić parze młodych turystów z Moskwy zadośćuczynienie za ten incydent i zafundować im bezpłatny rejs gondolą, gdyby powrócili do Wenecji.

"Chcemy uratować nasz wizerunek. Każdy, kto nosi nasz strój, ma precyzyjnie określone obowiązki, które wypełnia także w imieniu miasta" - powiedział Reato.

Gondolier-oszust, który wyłudził od Rosjan pięciokrotność ustalonej stawki za rejs gondolą (80 euro), przyznał się do czynu i oddał całą sumę.

Miejscowa prasa poinformowała, że w wyniku toczącego się przeciw niemu postępowania dyscyplinarnego prawdopodobnie zostanie na tydzień zawieszony w obowiązkach.

>>>>

Jak widzicie wbrew mitom szerzonym przez sekte smolenska KGB nie steruje wszystkim nie wie o wszystkim i nie wykiwuje wszystkich . Rosja nie samym zlem a zachodni nie sa dobrymi ludzmi . Ilosc lotrow procentowo jest podobna ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:47, 27 Maj 2012    Temat postu:

Włochy: rząd Montiego obraduje bez papieru

Rząd Włoch kierowany przez Mario Montiego rozstaje się z papierem - podały włoskie media. Na posiedzeniach gabinetu na stole nie ma ani jednej kartki. Ministrowie mają do dyspozycji wyłącznie laptopy.

Pół roku po powołaniu rządu ekspertów, złożonego z profesorów uniwersyteckich i wysokiej klasy specjalistów, szef Urzędu Rady Ministrów Antonio Catricala zamieścił na jednym z portali społecznościowych zdjęcie sali obrad gabinetu w kancelarii w Palazzo Chigi. Na rządowym stole nie widać nawet jednej kartki ani notesu. Podsekretarz stanu podpisał fotografię następująco: “Udało mi się. Rada Ministrów została nareszcie zinformatyzowana! Mała rzecz, ale oszczędzamy papier”.

Na ekranie każdego laptopa widnieje logo włoskiej Rady Ministrów.

Nie wiadomo jeszcze, czy zasada prowadzenia obrad bez papierowych dokumentów obowiązywać będzie ministrów Montiego także podczas włosko-polskiego szczytu międzyrządowego we wtorek w Rzymie.

>>>>

No tak oszczedzacie papier ale wykorzystujecie prad ! A ile to CO2 z tego bedzie ! Zagrazacie ociepleniem . Bruksela znow bedzie niezadowolona ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:30, 27 Maj 2012    Temat postu:

Solidarnościowa sprzedaż parmezanu z terenów trzęsienia ziemi

Sprzedaż 12 milionów kilogramowych paczek parmezanu, wydobytego z fabryk i magazynów na terenach dotkniętych niedawnym trzęsieniem ziemi we włoskim regionie Emilia-Romania, zorganizował związek rolników indywidualnych. Akcja ta ma pomóc producentom sera.

Z inicjatywy związku Coldiretti w weekend w wielu regionach Włoch trwa sprzedaż cenionego włoskiego sera, by w ten sposób wesprzeć cały sektor jego produkcji i właścicieli zniszczonych zakładów, magazynów oraz rolnictwo na północy kraju. Po niedzielnym trzęsieniu ziemi, w którym zginęło 7 osób, straty przemysłu rolnego w Emilii-Romanii szacuje się na ćwierć miliarda euro.

Zniszczeniu uległo 13 magazynów, w których dojrzewa ser Parmigiano Reggiano, bo tak brzmi pełna nazwa tego kulinarnego symbolu regionu. Z półek spadło około 300 tysięcy form sera, ważących po 40 kilogramów, czyli 10 procent krajowej rocznej produkcji. Cześć towaru uległa całkowitemu zniszczeniu.

Te formy parmezanu, które udało się uratować po uprzednich skrupulatnych kontrolach jakości i są już po okresie leżakowania, zostały przewiezione do innych magazynów. Obecnie produkt ten, określany jako "ser z trzęsienia ziemi", trafia do solidarnościowej sprzedaży we Włoszech. Wielkie formy zostały podzielone na kilogramowe paczki.

Związek rolników zachęca Włochów, aby kupowali ten wyjątkowy parmezan, by wesprzeć w ten sposób producentów z rejonu kataklizmu.

>>>>

Tak . Ratunkiem dal Italii jest Solidarnosc zguba UE . Oczywiscie Solidarnie ale rozumnie . Bo sa oszusci i cwaniacy ktorzy pod pretekstem solidranosci chca wepchnac wlasne ohydne prodkty typu euro-integracja . To nie est solidranosc !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:14, 02 Cze 2012    Temat postu:

Żerują na ludzkiej tragedii. Wybuchła panika

40 miliardów euro będzie kosztować zabezpieczenie obszaru Włoch przed skutkami trzęsień ziemi. Realizacja programu potrwa piętnaście lat - poinformował włoski minister ochrony środowiska Corrado Clini. W niedzielę będzie on towarzyszyć komisarzowi europejskiemu do spraw polityki regionalnej Johannesowi Hahnowi, który zapozna się ze zniszczeniami regionie Emilii Romanii, spowodowanymi przez dwa silne wstrząsy 20 i 29 maja .

Rząd włoski będzie się starać o zgodę UE na pomoc państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw, które najbardziej ucierpiały z powodu wstrząsów sejsmicznych. Oblicza się, że zamknięto z tego powodu co najmniej pół tysiąca firm i zagrożonych jest kilkanaście tysięcy miejsc pracy.

Odwiedzając dziś te tereny były premier Romano Prodi wyraził nadzieję, że żaden z właścicieli nie zdecyduje się na przeniesienie działalności w inne strony, co zubożyłoby lokalną gospodarkę.

Tymczasem pojawili się już tam szabrownicy. Wywołując panikę nakłaniają oni mieszkańców do ucieczki, by spokojnie rabować ich dobytek. Do ich ścigania wyznaczono już kilka oddziałów karabinierów, które patrolować będą najbardziej zagrożone miejsca przez całą dobę.

>>>>

jak widzicie rzad Italii nie moze nawet pomagac zrujnowanym BEZ POZWOLENIA UE ! Teraz rozumiecie dlaczego to pada . Tak scentralizowany i skostnialy system nie moze dzialac . Pol miliarda ludzi nie moze czekac na to co powie klika z Brukseli i czy pozwoli im przezyc . To jest wlasnie Zwiazek Radziecki ...
A te trzesienia ziemi to zapowiedz kary za grzechy Italii . Euro to jedno ale sa jeszcze katstrofy ,,naturalne'' a w istocie nie naturalane ale bedace skutkim niemoralnego zycai . na zachod idzie zaglada !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:36, 07 Cze 2012    Temat postu:

Włochy: gwardia Szwajcarska rusza na tereny zniszczone w trzęsieniu ziemi

Gwardia Szwajcarska rusza na pomoc ludności włoskiego regionu Emilia- Romania, która ucierpiała w dwóch niedawnych trzęsieniach ziemi. Dwudziestu gwardzistów od piątku pełnić będzie służbę w mieście Carpi.

Ta niecodzienna inicjatywa to rezultat więzów przyjaźni między papieską gwardią a dawnym pracownikiem watykańskiego sekretariatu stanu, obecnie biskupem Carpi Francesco Caviną.

Gwardziści będą pracować na terenie szpitala, wymagającego zabezpieczenia oraz przy budowie miasteczka namiotowego dla ludzi pozbawionych dachu nad głową. Zostawią oni w koszarach w Watykanie swe paradne mundury i włożą inne, bardziej nadające się do służby w terenie.

W minionych dniach w miejscowościach zniszczonych w dwóch trzęsieniach ziemi 20 i 29 maja przebywała pierwsza grupa Gwardii Szwajcarskiej, która przygotowując obecną misję wzięła także udział w akcji niesienia pomocy ludności Emilii-Romanii.

Bilans dwóch silnych wstrząsów to 26 ofiar śmiertelnych, kilkuset rannych i 16 tysięcy ludzi bez dachu nad głową.

>>>>

Tak ! Coz za piekny symbol ! Ratunek dla zniszczonej przez grzechy Italii z Watykanu ! Tak tylko Bóg moze uratowac Italie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 9 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy