Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:23, 08 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: opozycja nie chce tworzyć rządu z ekipą Janukowycza

Jeden z przywódców ukraińskiej opozycji Arsenij Jaceniuk oświadczył w sobotę, że strona opozycyjna nie planuje stworzenia rządu koalicyjnego z ekipą prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

- Żadnego rządu koalicyjnego z Wiktorem Janukowyczem nie zamierzamy robić. Zamierzamy za to zrobić wszystko, aby podpisać umowę stowarzyszeniową (z UE) i wznowić rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i otrzymać kredyt od MFW - powiedział dziennikarzom Jaceniuk, który jest szefem frakcji parlamentarnej Batkiwszczyny. Na czele tego ugrupowania stoi uwięziona była premier Julia Tymoszenko.

Według Jaceniuka umowę stowarzyszeniową z UE i porozumienie kredytowe z MFW powinien podpisac tzw. rząd techniczny, który obejmie władzę po gabinecie premiera Mykoły Azarowa. Pilne potrzeby finansowe Ukrainy są szacowane na 10 mld dolarów.

We wtorek parlament Ukrainy nie przyjął zgłoszonej przez opozycję rezolucji o wotum nieufności dla rządu Azarowa. Gabinet ten jest obwiniany o brutalne użycie siły przez milicję wobec demonstrantów 30 listopada i 1 grudnia. Od 21 listopada trwają w Kijowie protesty przeciwko odłożeniu przez władze ukraińskie podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Demonstranci domagają się też dymisji najwyższych władz kraju.

...

Taki rzad bylby dziwny .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:44, 08 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: o godz. 11 w Kijowie marsz opozycji; kordon pod siedzibą prezydenta

Marsz opozycji ma wyruszyć z Majdanu Niezależności w niedzielę o godz. 11 (czasu polskiego). Nad ranem kordon specjalnej jednostki milicji Berkut, chroniący gmach administracji prezydenta podwojono, a funkcjonariusze stanęli w szyku bojowym, ze złączonymi tarczami.

Na Majdanie od 21 listopada trwają protesty po decyzji władz Ukrainy o odłożeniu podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Po godz. 9 (8 czasu polskiego) na placu było ok. 4 tys. manifestantów, kolejni się schodzili. O godz. 12 (11 czasu polskiego) mają wyruszyć w "marszu miliona". Przedstawiciele opozycji nazwali go tak, licząc, że wymaszeruje z nimi milion osób.

Nad ranem milicja wzmocniła główny kordon zamykający wylot ulicy Bankowej, która prowadzi do siedziby prezydenta Wiktora Janukowycza.

Wcześniej ok. 200 funkcjonariuszy specjalnej jednostki milicji Berkut stało luźno, z tarczami opartymi o ziemię. W niedzielę po godz. 9 rano milicjanci zwarli szeregi i podnieśli tarcze tak, by przylegały jedna do drugiej. Od strony budynku prezydenta kordon wzmocniła kolejna jednostka składająca się z ok. 200 milicjantów. Za nim są ustawione barierki i trzy zaparkowane w poprzek ulicy autobusy. Obok nich stoi kolejna grupa milicjantów.

Na drugim końcu ulicy, przy ustawionych przez manifestantów barierkach, w niedzielę po godz. 9 dyżurowało ok. 100 osób. Nic nie wskazywało na to, by się szykowali do szturmu na siedzibę prezydenta Janukowycza. Atmosfera w Kijowie niezmiennie przypomina pokojową fiestę.

Przez całą noc na Majdanie przebywało kilka tysięcy ludzi. Słuchali muzyki, grzali się przy koksownikach. Niektórzy chronili się przed chłodem w trzech zajętych wcześniej budynkach: siedzibie władz miejskich, domu związków zawodowych i Pałacu Październikowym - sali koncertowej służącej teraz za noclegownię.

Ukraiński parlament odrzucił 3 grudnia w głosowaniu wniosek opozycji w sprawie dymisji rządu, obarczanego winą za użycie siły wobec demonstrantów w miniony weekend. W odpowiedzi opozycja ogłosiła blokadę budynku administracji prezydenta.

W Kijowie skoncentrowane są duże siły wojsk wewnętrznych MSW i jednostek specjalnych milicji Berkut, które przed tygodniem, w sobotę nad ranem rozpędziły manifestantów, a w niedzielę brutalnie odpierały ataki tłumu na siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza.

W czwartek p.o. komendanta kijowskiej milicji Wałerij Mazan poinformował, że milicja będzie działać twardo, jeśli demonstranci nie opuszczą budynków państwowych.

...

Kolejny dzien walki o wolnosc ! Tu wartosc glowna ma to ze ludzie sa razem idzialaja! To bardziej zmienia kraj niz takie czy inne umowy ustawy itp.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:00, 08 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: tysiące ludzi domaga się dymisji władz

Tysiące ludzi na kijowskim Majdanie

Tysiące ludzi domaga się na Majdanie Niepodległości w Kijowie ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza. Ile dokładnie? Nie wiadomo. Według agencji "Ukraińskie Nowosti", na Majdanie może być 600 tysięcy osób. Z kolei służba prasowa opozycyjnej ukraińskiej partii UDAR mówi nawet o milionie uczestników protestu. Oficjalnie władza podała informacje o 50 tysiącach demonstrantów. Dzisiaj w stolicy Ukrainy odbywa się Marsz Miliona.

Opozycja ma nadzieję, że wyprowadzi na ulice milion osób niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE.

Liczbę zebranych trudno jest ocenić. O godz. 12 czasu polskiego, czyli godzinę po rozpoczęciu demonstracji, na Majdan Niepodległości nie można było już wejść. Agencja Interfax-Ukraina pisze o 100 tysiącach osób. Cytowana wcześniej gazeta o 600 tysiącach, co jest zbliżone do danych opozycji, która mówi o 500 tysiącach.

Ludzie stoją na wzgórzu nad placem, na ulicach do niego prowadzących i jest ich coraz więcej. Mimo że jest niedziela, kijowskie metro jest zapchane.

Na Majdanie przemawiają obecnie politycy opozycyjni i intelektualiści. Jewhenija Tymoszenko, córka uwięzionej byłej premier Julii Tymoszenko, odczytała ze sceny list matki, która poprosiła ludzi, by walczyli do końca.

"Janukowycz jako prezydent stracił już legitymację. Celem Euromajdanu powinno być natychmiastowe odsunięcie go od władzy" - oświadczyła opozycjonistka w swoim liście.

Demonstracji towarzyszą wykrzykiwane raz po raz pod adresem Janukowycza i jego ekipy hasła: "Precz z bandą!", "Precz z kryminalistą!" i "Dymisja!".

...

Znowu masy ! Tu nic sie nie rozchodzi po kosciach ! Preczz caratem !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:04, 08 Gru 2013    Temat postu:

Brutalne akcje ukraińskiej milicji. Prokuratura milczy

O brutalności ukraińskich służb mówią niemal wszystkie agencje prasowe. Jeden ze świadków zajść w Kijowie powiedział specjalnym wysłannikom Onetu na Ukrainie, że funkcjonariusze milicji bili kogo popadnie. Najczęściej byli postronni przechodnie, bo nie uciekali, jak inni. Do aresztu trafiło dziewięć osób i nie wiadomo, co się z nimi dzieje. Prokuratura nie odpowiada.

- Bił każdy przebiegający policjant. Kierowcy z odklejoną siatkówką oka pozwolili poddać się operacji dopiero po dwóch dniach. Brutalność ukraińskiej policji sięgnęła zenitu - powiedział w rozmowie z Onetem świadek wydarzeń.

....

Bydlaki !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:16, 08 Gru 2013    Temat postu:

Warszawiacy manifestowali poparcie dla Ukrainy

Kilkaset osób wzięło udział w niedzielnej manifestacji poparcia dla integracji tego kraju z Unią Europejską oraz protestów odbywających się na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Z Placu Zamkowego manifestujący przeszli pod ambasadę Ukrainy.

Wśród manifestujących było wielu młodych ludzi z żółto-niebieskimi flagami Ukrainy i biało-czerwonymi flagami Polski. Trzymali też transparenty z hasłami "Warszawa jest z wami", "Wspólna sprawa", skandują: "Kijów-Warszawa, wspólna sprawa". Na pl. Zamkowym obecni byli także politycy: Paweł Kowal, Marcin Święcicki, Zbigniew Bujak.

Dr Andrzej Szeptycki z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, który także bierał udział w manifestacji, powiedział, że integracja Ukrainy z UE byłaby dla niej korzystna z wielu powodów. - Poprawi jakość polityki, prawa, przyniesie większy dobrobyt gospodarczy - tłumaczył.

- Po drugie, integracja Ukrainy z UE będzie korzystna również dla Polski - zaowocuje stabilizacją naszego sąsiedztwa, poprawą sytuacji na granicy, a w dłuższym okresie, skoro na Ukrainie będzie lepiej, to zmniejszy się presja migracyjna, bo Ukraińcy nie będą musieli jeździć za pracą czy na studia do nas - powiedział Szeptycki.

Zauważył, że wśród manifestujących w niedzielę są Polacy, polscy Ukraińcy i Ukraińcy. - To dość szerokie spektrum pokazuje, że sprawa integracji Ukrainy z UE to ważna rzecz dla Polaków i dla Ukraińców - ocenił.

Organizatorem manifestacji w Warszawie jest Komitet Organizacyjny Euromajdanu w Warszawie.

W niedzielę w Kijowie odbywa się Marsz Miliona podczas, którego dziesiątki tysięcy ludzi domagają się ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza.

...

Zawsze to mile miec poparcie od kogos .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:19, 08 Gru 2013    Temat postu:

Euromajdan na placu Nankiera

Ukraińcy manifestowali aby poprzeć demonstrantów w Kijowie.

"Ukraino jesteśmy z Tobą" – taki napis pojawił się na niebiesko –żółtym transparencie, który rozwinęli w niedzielę uczestnicy Euromajdanu we Wrocławiu.

Około 250 osób, głównie Ukraińców, ale też sympatyzujących z nimi wrocławian – Polaków przyszło przed południem na pl. Nankiera, aby wziąć udział w wiecu solidarności z mieszkańcami Ukrainy protestującymi w Kijowie na Majdanie Niepodległości - przeciwko działaniom rządu i polityce prezydenta Janukowycza.

– Jestem tu, bo nie zgadzam się z tym co wyprawiają władze na Ukrainie. Wierzę, że tak jak wam Polakom udało się kiedyś wywalczyć wolność i demokracje, tak i nam się w końcu uda. Cieszę, się, że tylu Polaków nas wspiera. My sąsiedzi i Słowianie, musimy sobie pomagać – wzruszała się energiczna starsza pani.

Uczestnicy wiecu przynieśli z sobą ukraińskie flagi, wstążeczki, a studentki z Ukrainy żółte i niebieskie farbki, którymi malowały policzki wszystkim chętnym. Wznosili okrzyki „Ukraina to Europa”, „ Sława Ukrainie i jej bohaterom”, odśpiewali też hymn narodowy. Jedna z uczestniczek przypomniała wiersz narodowego poety Ivana Franko, wywołując aplauz zebranych.

- Chcemy nie tylko wyrazić poparcie dla protestujących w Kijowie przeciwko zawieszeniu rozmów stowarzyszeniowych z Unia Europejską, ale jednocześnie pragniemy zaapelować do wszystkich bratnich narodów o wsparcie demokratycznych dążeń naszych rodaków – mówi Rostyslav Naumko, przedstawiciel organizatorów.

Miejscy radni podjęli uchwałę wspierającą europejskie aspiracje Ukraińców.

Eliza Głowicka

....

We Wroclawiu tez !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:22, 08 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: rośnie napięcie w Kijowie, weterani poparli demonstranów

Tysiące protestujących zebrało się w Kijowie. Demonstranci obawiają się, że staną się celem brutalnych ataków jednostki specjalnej milicji Berkut. W odparciu ewentualnego ataku mogą im pomóc żołnierze z misji w Iraku, Angoli i Afganistanie. Napięcie rośnie, przed siedzibą rządu zaczęto wznosić barykady. MSW Ukrainy podało, że ma informacje o przygotowaniach do szturmu siedziby prezydenta kraju Wiktora Janukowycza.

Na Ukrainie od 21 listopada trwają protesty, które są wynikiem odłożenia decyzji władz Ukrainy ws. podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. W mieście skoncentrowane są duże siły wojsk wewnętrznych MSW i wspomnianych już jednostek specjalnych milicji Berkut. W walce z Berkutem mają pomóc demonstrantom weterani z misji w Iraku, Afganistanie czy Angoli - podał PAP.

Stronę rządową od kilkunastu dni wspierają tzw. tituszki, czyli ukraińscy chuligani, którzy na Majdan przychodzą tylko po to, aby się bić.

Tysiące ludzi domaga się na Majdanie Niepodległości w Kijowie ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza. Ile dokładnie? Nie wiadomo. Według agencji "Ukraińskie Nowosti", na Majdanie może być 600 tysięcy osób. Z kolei służba prasowa opozycyjnej ukraińskiej partii UDAR mówi nawet o milionie uczestników protestu. Władza podała oficjalne informacje o 50 tysiącach demonstrantów.

Na Majdanie przemawiają obecnie politycy opozycyjni i intelektualiści. Jewhenija Tymoszenko, córka uwięzionej byłej premier Julii Tymoszenko, odczytała ze sceny list matki, która poprosiła ludzi, by walczyli do końca.

"Janukowycz jako prezydent stracił już legitymację. Celem Euromajdanu powinno być natychmiastowe odsunięcie go od władzy" - oświadczyła opozycjonistka w swoim liście.

Demonstracji towarzyszą wykrzykiwane raz po raz pod adresem Janukowycza i jego ekipy hasła: "Precz z bandą!", "Precz z kryminalistą!" i "Dymisja!".

Przed siedzibą rządu Ukrainy w Kijowie zaczęto wznosić barykady. Budują je uczestnicy demonstracji prounijnych, domagający się dymisji władz.

Budowanie barykad to odpowiedź na apel opozycji, która nawołuje do całkowitego unieruchomienia pracy instytucji państwowych. Opozycja podkreśla przy tym, że jej zwolennicy nie mają zamiaru używać siły, a jej akcje są pokojowe. Po południu protestujący dotarli do budynku Rady Ministrów kolumną, która wyszła z Majdanu Niepodległości w centrum Kijowa.

Na miejscu przystąpili do wznoszenia barykady, która powstaje z będących na podorędziu materiałów: fragmentów milicyjnych barierek ochronnych, betonowych kwietników, koszy na śmieci. Inna kolumna przeszła z Majdanu na ulicę Bankową, gdzie znajduje się siedziba prezydenta Janukowycza. Manifestanci zatrzymali się kilkadziesiąt metrów przed silnym kordonem milicyjnego specnazu, i położyli na ulicy wiązanki kwiatów. 1 grudnia w tym miejscu doszło do zamieszek, które - zdaniem opozycji - sprowokowali rządzący.

- Dziś zablokowana jest siedziba rządu, parlament i administracja prezydencka. Każdego dnia blokowane będą kolejne budynki, dopóki Janukowycz nie zrozumie, że nadszedł czas zmian - wołał ze sceny były szef MSW Jurij Łucenko. - Domagamy się od władz przede wszystkim podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE i dymisji rządu. Odzyskamy Ukrainę przejętą przez tę bandę! - mówił.

Ołeksandr Turczynow ze sztabu organizatorów protestów apelował, by część zgromadzonych pozostała na Majdanie, zaś pozostali poszli w kolumnie do dzielnicy rządowej. - Idziemy małymi grupkami: po 30-50 tysięcy ludzi - mówił Turczynow.

.....

Tak nie chcemy powtorki takich scen .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:14, 08 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: W Kijowie powalono pomnik Lenina. Ultimatum ws. rządu

Protestanci powalili pomnik Lenina

W Kijowie powalono pomnik wodza bolszewickiej rewolucji Włodzimierza Lenina, który stał w centrum miasta nieprzerwanie od 1946 roku. Tymczasem ukraińska opozycja dała prezydentowi 48 godzin na odwołanie rządu Mykoły Azarowa.

Ludzie, którzy obalili monument, przyszli pod pomnik Lenina z Majdanu Niepodległości, gdzie odbywa się wielotysięczna akcja przeciwników władz. Przynieśli ze sobą drabinę. Towarzyszący im tłum śpiewał hymn państwowy. Wszystko to transmitowali na żywo obecni na miejscu internauci.

Postać Lenina owinięto sznurem, za który raz po raz pociągali z całej siły młodzi mężczyźni. Kierowcy przejeżdżających obok samochodów trąbili pozdrawiając zgromadzonych.

Próby obalenia monumentu trwały dobrych kilkanaście minut. Gdy postać Lenina lekko się przechyliła, ludzie zaczęli głośno klaskać i radośnie wykrzykiwać "Chwała Ukrainie!". Kiedy Lenin runął na ziemię tłum rzucił się w jego kierunku; monument zaczęto rozbijać ogromnymi młotami.

Wiadomość o powaleniu pomnika szybko dotarła na Majdan Niepodległości. Dotarł tam następnie jeden z polityków opozycyjnej, nacjonalistycznej partii Swoboda Andrij Ilienko, który pokazał fragment pomnika ze sceny.

- Co za przykre samobójstwo – powiedział o zniszczeniu monumentu lider Swobody Ołeh Tiahnybok. Jego kolega partyjny Ihor Mirosznyczenko oświadczył, że ugrupowanie, które reprezentuje, bierze na siebie całą odpowiedzialność za to, co stało się z Leninem.

Witalij Kliczko, szef opozycyjnej partii Udar zastrzegł, że sztab protestów nie podejmował żadnych decyzji o powaleniu pomnika, jednak uznał, że Lenin przewrócił się z zazdrości. - A wiecie dlaczego? Bo udało mu się zrobić tylko jedną rewolucję, a (prezydent Wiktor) Janukowycz zrobił ich aż dwie! – podsumował.

W Kijowie odbył się wcześniej Marsz Miliona, akcja opozycji, która domaga się zmiany władz w związku z ich decyzją o odmowie podpisania umowy stowarzyszeniową z UE.

Ukraińska opozycja dała prezydentowi 48 godzin na odwołanie rządu Mykoły Azarowa. W przeciwnym razie oponenci władz chcą zablokować rezydencję Wiktora Janukowycza w podkijowskim Międzygórzu.

Oponenci władz ustawili nowe barykady przed Radą Ministrów i Administracją Prezydenta. W rozmowie z Polskim Radiem, protestujący zapewniają, że łatwo nie ustąpią. - Będziemy stać do zwycięstwa. Ile trzeba, tyle będziemy. Żądamy nowych wyborów, zmiany władzy - powiedział Mykoła z Lubomli.

Budynki rządowe otoczone są też szczelnym kordonem milicji, a niektóre ulice zastawione autobusami oddziałów specjalnych Berkut. Manifestanci nakleili na nich kwiatki i antyrządowe hasła.

Zbierający się koło funkcjonariuszy kijowianie starają się z nimi rozmawiać. Próbują im uświadomić, że popełniają przestępstwo bijąc pokojowych demonstrantów i że w przyszłości zostaną za to ukarani.

Tymczasem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wszczęła śledztwo "w związku z działaniami niektórych polityków mającymi na celu przejęcie władzy w kraju". Jest to przestępstwo karane pozbawieniem wolności na okres od 5 do 10 lat.

Jeden z przywódców opozycji, Arsenij Jaceniuk, oświadczyl dziś, że władze Ukrainy przygotowują się do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Polityk zaapelował do społeczeństwa o mobilizację, jeśli rządzący rzeczywiście zdecydują się na taki krok.

- Wiemy, że w administracji (prezydenta) Wiktora Janukowycza opracowywany jest plan ogłoszenia stanu wyjątkowego – powiedział Jaceniuk na konferencji prasowej w zajętej przez opozycję siedzibie kontrolowanych przez państwo związków zawodowych.

Komentując śledztwo wszczęte przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, Jaceniuk zaznaczył, że działania uczestników odbywających się w Kijowie protestów nie są nielegalne, gdyż na Ukrainie władza należy do narodu.

- Oficjalnie zwracamy się do prezydenta Wiktora Janukowycza: próby wprowadzenia stanu wyjątkowego są niczym innym, jak przewrotem państwowym dokonywanym przez Wiktora Janukowycza – podkreślił.

Jaceniuk ostrzegł, że w razie wprowadzenia stanu wyjątkowego na ulice Ukrainy wyjdą tysiące ludzi. - Jeśli stan wyjątkowy zostanie ogłoszony, wszyscy ruszamy na Majdan – powiedział mówiąc o głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości, gdzie od 21 listopada trwają protesty.

.....

Wreszcie ! Upadl potworny bozek . Jak on sie uchowal ! Policja nazywa sie milicja ... stoja pomniki Lenina . Ukraina bardzo opieszale zegna komune ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:36, 08 Gru 2013    Temat postu:

Ukraińcy wciąż demonstrują. "Dziękujemy Wam, Polacy!"

- Dziękujemy Wam, Polacy! Dodajecie nam sił do dalszej walki - mówi w rozmowie ze specjalnym wysłannikiem Onetu lider partii Swoboda Ołeh Tiahnybok. Tymczasem niektórzy demonstranci z władzą walczą humorem. - Dlaczego stoimy tu, obok funkcjonariuszy milicji? My ich ochraniamy, chcemy, żeby nie bali się ludzi - odpowiada na pytanie reportera Onetu jeden z nich.

....

UPOwcom nie ufamy . Ich zasada jesl klamac tak jak to jest wygodne . Udawac przyjaciol kiedy trzeba itp . Powiecie ze wszyscy politycy to robia ? Owszem ale doprowadzenia do takiej perwersji nigdzie mozna spotkac . Politycy podburzaja ludzi na ludzi ale wiemy jak to wygladalo w wykonaniu UPA ... Jak nigdzie . To przekroczylo wszelkie normy bestialstwa .

Atak na prawnika Julii Tymoszenko

Nieznani sprawcy zaatakowali prawnika byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko. Serhij Własenko został oblany zieloną farbą. Ochronie nie udało się złapać sprawcy ataku. - Wszystkie wydarzenia, które teraz dzieją się na Ukrainie tylko potwierdzają to, że polityczne represje tu nie ustają - powiedział.
....

Żulia za kase szaleje .

Tłum na Majdanie dziękuje Polakom

Nie ma dnia, by na kijowskim Majdanie nie przemawiał któryś z polskich polityków. Tłum po wystąpieniu polityków skandował w języku polskim: "dziękujemy".

- Bardzo dziękuję wam za to, że pokazujecie światu to, co tu się dzieje – powiedział jeden z protestujących na Majdanie specjalnym wysłannikom Onetu. – Dziękujemy wam za to, że tak mocno nas popieracie – dodała inna obecna na placu.

Jak podkreślają obecni tam Polacy, dawno już nie czuli się nigdzie tak serdecznie przyjmowani, a podobnego porozumienia między dwoma narodami nie było od lat.

....

Tak to uznanie szczere od ludzi przyjmujemy ! SmileSmileSmile Oni nie kalkuluja zbrodniczo . I to jest ta roznica . Gdy dwu mowi to samo to nie jest to samo .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:14, 09 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: Janukowycz chce okrągłego stołu z opozycją

Pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz po­parł pro­po­zy­cję by­łe­go pre­zy­den­ta kraju Le­oni­da Kraw­czu­ka w spra­wie ure­gu­lo­wa­nia kon­flik­tu mię­dzy wła­dza­mi a opo­zy­cją przy okrą­głym stole – po­in­for­mo­wa­ła dziś ad­mi­ni­stra­cja pre­zy­denc­ka w Ki­jo­wie. Tym­cza­sem o za­cho­wa­nie spo­ko­ju zwró­cił się do tłumu na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści w Ki­jo­wie jeden z li­de­rów ukra­iń­skiej opo­zy­cji Ar­se­nij Ja­ce­niuk. W jego oce­nie kon­cen­tra­cja od­dzia­łów mi­li­cji w re­jo­nie Maj­da­nu jest próbą od­cię­cia pro­te­stu­ją­cych od po­mo­cy z ze­wnątrz.

"Wik­tor Ja­nu­ko­wycz po­parł ini­cja­ty­wę zwo­ła­nia okrą­głe­go stołu. W prze­ko­na­niu pre­zy­den­ta okrą­gły stół może słu­żyć osią­gnię­ciu po­ro­zu­mie­nia" – czy­ta­my w ko­mu­ni­ka­cie.

Ad­mi­ni­stra­cja Ja­nu­ko­wy­cza prze­ka­za­ła też, że jutro szef pań­stwa spo­tka się ze swo­imi po­przed­ni­ka­mi, by omó­wić naj­waż­niej­sze kwe­stie sto­ją­ce dziś przed pań­stwem ukra­iń­skim.

O za­cho­wa­nie spo­ko­ju zwró­cił się do de­mon­stran­tów na Maj­da­nie Ar­se­nij Ja­ce­niuk. W jego oce­nie kon­cen­tra­cja od­dzia­łów mi­li­cji w re­jo­nie Maj­da­nu jest próbą od­cię­cia pro­te­stu­ją­cych od po­mo­cy z ze­wnątrz.

Zda­niem Ja­ce­niu­ka nic jed­nak nie wska­zu­je na to, by miało dojść do ataku sił bez­pie­czeń­stwa.

Po­twier­dził to wi­ce­szef szta­bu wojsk we­wnętrz­nych MSW Ołek­sandr Ołesz­czen­ko, który po­wie­dział dzien­ni­ka­rzom, że jego pod­wład­ni nie otrzy­ma­li roz­ka­zu "oczysz­cze­nia" Maj­da­nu, a ich za­da­niem jest wy­łącz­nie za­pew­nie­nie po­rząd­ku pu­blicz­ne­go.

Tymczasem dziś na główną ulicę Kijowa, Chreszczatyk, zaczęły wjeżdżać milicyjne autobusy, a obok siedziby władz miasta, zajętej przez uczestników protestów antyrządowych, strażacy rozwinęli węże. Według opozycji mogą to być przygotowania do ataku na ratusz. Równocześnie zamknięto trzy stacje metra znajdujące się w okolicy Euromajdanu - to rzekomo reakcja na anonimowe powiadomienie o ładunkach wybuchowych. Według obserwatorów, którzy na bieżąco komentują sprawę na Twitterze, może to być zaplanowana akcja władz. - Wszyscy na Majdan! - zaapelował z kolei Witalij Kliczko.

Kliczko wezwał Ukraińców do natychmiastowego stawienia się na obstawianym przez milicję Majdanie Niepodległości. Zebrani na Majdanie mężczyźni zostali wezwani na barykady.

Kliczko oświadczył, że koncentracja sił milicyjnych wokół miejsca protestów przeciwników rządu to element nacisku psychologicznego na jego uczestników.

- Apelujemy o bezzwłoczne stawienie się na Majdanie. Im więcej nas będzie, tym szybciej zerwiemy plany władz! – zaapelował Kliczko.

W stronę ratusza ruszyli protestujący, którzy zabarykadowali się wcześniej na Majdanie Niepodległości. Aktywiści, którzy znajdują się w ratuszu, poprosili przebywających w nim ludzi, by przeszli na pierwsze piętro.

Z autobusów wyszli już milicjanci w kaskach i z tarczami.

- Opozycja ma zamiar bronić Euromajdanu, w którego kierunku zmierzają oddziały milicyjnego specnazu i wojsk wewnętrznych MSW – oświadczył w jeden z przywódców opozycji Arsenij Jaceniuk.

W Kijowie powalono wczoraj wieczorem pomnik wodza bolszewickiej rewolucji Włodzimierza Lenina, który stał w centrum miasta nieprzerwanie od 1946 roku.

W stolicy Ukrainy odbył się Marsz Miliona, akcja opozycji, która domaga się zmiany władz w związku z ich decyzją o odmowie podpisania umowy stowarzyszeniową z UE. W centrum miasta, w którym prócz drogówki prawie nie widać milicji, znajdują się setki tysięcy ludzi. Siły milicyjne skoncentrowane są przy budynkach rządowych.

Ludzie, którzy obalili monument, przyszli pod pomnik Lenina z Majdanu Niepodległości, gdzie odbywa się wielotysięczna akcja przeciwników władz. Przynieśli ze sobą drabinę. Towarzyszący im tłum śpiewał hymn państwowy. Wszystko to transmitowali na żywo obecni na miejscu internauci.

Postać Lenina owinięto sznurem, za który raz po raz pociągali z całej siły młodzi mężczyźni. Kierowcy przejeżdżających obok samochodów trąbili pozdrawiając zgromadzonych.

Próby obalenia monumentu trwały dobrych kilkanaście minut. Gdy postać Lenina lekko się przechyliła, ludzie zaczęli głośno klaskać i radośnie wykrzykiwać "Chwała Ukrainie!". Kiedy Lenin runął na ziemię tłum rzucił się w jego kierunku; monument zaczęto rozbijać ogromnymi młotami.

Wiadomość o powaleniu pomnika szybko dotarła na Majdan Niepodległości. Dotarł tam następnie jeden z polityków opozycyjnej, nacjonalistycznej partii Swoboda Andrij Ilienko, który pokazał fragment pomnika ze sceny.

- Co za przykre samobójstwo – powiedział o zniszczeniu monumentu lider Swobody Ołeh Tiahnybok. Jego kolega partyjny Ihor Mirosznyczenko oświadczył, że ugrupowanie, które reprezentuje, bierze na siebie całą odpowiedzialność za to, co stało się z Leninem.

Witalij Kliczko, szef opozycyjnej partii Udar zastrzegł, że sztab protestów nie podejmował żadnych decyzji o powaleniu pomnika, jednak uznał, że Lenin przewrócił się z zazdrości. - A wiecie dlaczego? Bo udało mu się zrobić tylko jedną rewolucję, a (prezydent Wiktor) Janukowycz zrobił ich aż dwie!– podsumował.

W Kijowie od kilku dni demonstruje kilkaset tysięcy Ukraińców. Domagają się ustąpienia ze stanowiska prezydenta Wiktora Janukowycza. Demonstracji towarzyszą wykrzykiwane raz po raz pod adresem Janukowycza i jego ekipy hasła: "Precz z bandą!", "Precz z kryminalistą!" i "Dymisja!".

>>>>

Wyjatkowo energiczny dzien !!! Wladza straszy ale sie boi . Na czym by polegal ten okragly stol ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:09, 09 Gru 2013    Temat postu:

Rzecznik premiera Ukrainy o obaleniu pomnika Lenina: to barbarzyństwo

Barbarzyństwem nazwał powalenie pomnika Włodzimierza Lenina w Kijowie Witalij Łukjanenko, rzecznik premiera Ukrainy Mykoły Azarowa, ponownie apelując do uczestników demonstracji antyrządowych o opuszczenie zajętych przez nich budynków państwowych.

- Wojna z pomnikami zawsze jest barbarzyństwem. W ten sposób w historii najnowszej pojawił się przypadek rozwalenia pomnika, wniesionego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – oświadczył rzecznik Azarowa, choć monument wodza bolszewickiej rewolucji nigdy na tej liście nie był.

Łukjanenko porównał sprawców obalenia monumentu z afgańskimi talibami, "którzy ostrzelali z czołgów posąg Buddy". Drugi taki przypadek miał miejsce "gdy w Kijowie, w centrum Europy, zrujnowano pomnik Lenina" – powiedział rzecznik, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Pomnik Lenina, który od 67 lat stał na bulwarze ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki, powalono w niedzielę wieczorem. Granitową statuę zrzucono z podstawy z pomocą owiniętego wokół jej głowy, ciągniętego przez młodych mężczyzn sznura. Gdy pomnik padał ludzie klaskali, śpiewali hymn "Szcze ne wmerła Ukraina" (Jeszcze nie zginęła Ukraina) i krzyczeli "Chwała Ukrainie!".

Mówiąc o zajętych przez demonstrantów budynkach rządowych Łukjanenko powtórzył apel o ich oswobodzenie. - Te obiekty zapewniają funkcjonowanie całego kraju i wszystkich jego obywateli – podkreślił. Uczestnicy protestów zajęli dotychczas trzy budynki, w których nocują i chronią się przed zimnem, oraz zablokowali dojazdy do siedziby rządu, administracji prezydenckiej, oraz do parlamentu.

Na Ukrainie od 21 listopada trwają protesty niezadowolonych z decyzji rządu o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Akcje te z czasem przerodziły się w demonstracje wymierzone w rząd i ekipę prezydenta Wiktora Janukowycza.

.....

Straszne ! Zbrodniarzom pomniki trzeba budowac nie obalac ! Lenin Stalin Hitler z Bandera w kazdej wiosce .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:18, 09 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: polska ambasada w Kijowie ostrzega Polaków

Polska ambasada w Kijowie wzywa obywateli polskich do zachowania szczególnej ostrożności w centrum miasta. Dyplomaci na jednym z portali społecznościowych apelują o ostrożność w związku ze wzmożoną aktywnością sił porządkowych. Wcześniej ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz napisał w e-mailu, że w Kijowie "dzieje się po prostu katastrofa".

W centrum ukraińskiej stolicy zostały rozebrane przez wojska wewnętrzne dwie barykady. Władze ostrzegają przed łamaniem prawa.

W czasie akcji sił bezpieczeństwa nie doszło do bójek. Protestujący są otaczani przez żołnierzy, którzy rozbierają barykady, a następnie odpychają manifestantów tarczami od budynków rządowych.

Dziś wieczorem organy ścigania wtargnęły też do siedziby partii Ojczyzna Julii Tymoszenko w Kijowie. Przedstawiciele organów ścigania przeszukali pomieszczenia. Według pracowników biura, kazano im w tym czasie leżeć na ziemi. Zablokowano wejścia i wyjścia. Funkcjonariusze włamali się do pomieszczenia, gdzie były serwery i zabrali je oraz dokumenty.

Jak poinformowało na swoim profilu na Facebooku wydawnictwo Czarne, ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz wysłał do redakcji e-mail następującej treści: "W tej chwili dzieje się po prostu katastrofa: powszechny atak całkiem uzbrojonych sil policyjnych na wszystko: na demonstrantów, na biura partii opozycyjnych, na redakcje, za parę godzin będziemy mieli miasto zmasakrowane i prawdopodobnie stan wojenny albo jakiś tam wyjątkowy".

????

ZOMOLE szaleja ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:21, 10 Gru 2013    Temat postu:

Jaceniuk: stan wyjątkowy to rosyjski scenariusz

- Możliwy stan wyjątkowy jest jednym z elementów umowy pomiędzy Janukowyczem i Putinem. To nie ukraiński, lecz rosyjski scenariusz. Unia Europejska musi poprzeć swoje słowa czynami - mówi w rozmowie z Onetem jeden z liderów opozycji Arsenij Jaceniuk. - My musimy zostać na Majdanie i walczyć o naszą wolność.

....

Wlasnie ciekawe czy tak jest !

Witalij Kliczko: To nie jest demokratyczny kraj. Nie chcemy tak żyć

- Władza potrafi jedynie brutalnie bić ludzi. Prezydent musi za to odpowiedzieć - mówi w rozmowie ze specjalnym wysłannikiem Onetu słynny bokser, a obecnie jeden z trzech leaderów ukrańskiej opozycji Witalij Kliczko. - To po stronie rządu leży odpowiedzialność za wszystko, co teraz dzieje się na Ukrainie. To nie jest demokratyczny kraj, to droga do dyktatury. A my nie chcemy żyć w takich warunkach - dodaje.

....

Wlasnie bokser nie bije a Januk bije ! Taki uklad !

Ukraińscy funkcjonariusze wkroczyli do siedziby partii opozycyjnej Batkiwszczyzna.

W Kijowie nadal trwają protesty opozycji. Do akcji ruszyły milicja i służby bezpieczeństwa, które zaczęły usuwać demonstrantów z ulic w pobliżu budynków rządowych. Zamaskowani funkcjonariusze mieli wkroczyć również do siedzib mediów i głównej partii opozycyjnej "Batkiwszczyna", rekwirując serwery.

....

To akt bandytyzmu ! Prosze spisac co zginelo i wytoczyc proces !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:20, 10 Gru 2013    Temat postu:

Rosja prosi Zachód, by nie wywierał presji na Ukrainę

Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, wezwała dziś polityków z krajów zachodnich, by nie wywierali presji na Ukrainę, a ukraińskich opozycjonistów - by zaprzestali akcji łamiących prawo.

Duma wypowiedziała się na temat sytuacji na Ukrainie w specjalnej rezolucji, którą poparły wszystkie cztery frakcje parlamentarne - prokremlowskiej Jednej Rosji, Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), socjalistycznej Sprawiedliwej Rosji i nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR).

Deputowani oświadczyli, że nie mogą pozostać obojętna wobec wydarzeń na Ukrainie. - Nielegalne wiece, blokowanie organów władzy państwowej, okupowanie budynków administracyjnych, pogromy i burzenie pomników historii prowadzi do destabilizacji kraju, a także może mieć poważne, negatywne konsekwencje gospodarcze i polityczne dla ludności Ukrainy - ostrzegli.

- Szczególne zaniepokojenie wywołuje sprzeczna z wszelkimi normami międzynarodowymi, nieskrępowana ingerencja przedstawicieli obcych państw w sprawy wewnętrzne suwerennej Ukrainy - oznajmiła Duma. Dodała, że "niektórzy politycy zachodni na organizowanych przez opozycję wiecach otwarcie nawołują do występowania przeciwko decyzjom legalnie wybranych władz kraju, wnosząc swój destrukcyjny wkład w zaostrzanie sytuacji politycznej".

W rezolucji zaznaczono, że "geopolityczny wybór Ukrainy to wewnętrzne i suwerenne prawo jej narodu".

Duma zaapelowała do sił opozycyjnych na Ukrainie o "powrót na płaszczyznę konstytucyjną, zaprzestanie nielegalnych akcji i rozwiązywanie wszystkich problemów w zgodzie z narodowym prawem".

"Duma Państwowa apeluje do wszystkich sił politycznych na Ukrainie o znalezienie pokojowego wyjścia z obecnej sytuacji w interesie ukraińskiego narodu" - głosi rezolucja.

Przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Aleksiej Puszkow zauważył, że Ukraina nie chce iść tam, dokąd popychają ją przywódcy Euromajdanu w Kijowie. - Dzisiejszy Majdan to wyraźna, choć agresywna, mniejszość na Ukrainie - oświadczył.

Umowę o stowarzyszeniu z Unią Europejską, którą w listopadzie miała podpisać Ukraina, Puszkow określił jako wciąganie tego kraju do sfery wpływów UE.

Wywodzący się z Jednej Rosji wiceprzewodniczący izby Siergiej Żeleźniak oznajmił, że należy uczynić wszystko, aby nikt z zewnątrz nie wywierał nacisku na Ukrainę. - Ukraina jest suwerennym państwem - podkreślił.

Z kolei przywódca KPRF Giennadij Ziuganow poinformował, że komuniści z ogromnym bólem przyjmują to, co dzieje się na Ukrainie, a przede wszystkim - w Kijowie. - Oceniamy to jako akty wandalizmu i rusofobii; jako coś absolutnie niedopuszczalnego - zaznaczył. Ziuganow wyraził też przekonanie, że wydarzenia w Kijowie mają na celu zerwanie stosunków Rosji i Ukrainy, niedopuszczenie do połączenia ich potencjałów.

Natomiast lider LDPR Władimir Żyrinowski określił manifestacje w Kijowie mianem spisku przeciwko Ukrainie. Sprowokowano wrogość, aby oderwać Ukrainę. Jest to realizacja planu Hitlera. Hitler nie zdołał tego uczynić z bronią w ręku. Teraz próbuje się przez przekupstwo - oznajmił.

Szef Sprawiedliwej Rosji Siergiej Mironow ze swej strony ocenił, że na Ukrainie "ma miejsce próba obalenia prawowitych władz". - Ma miejsce próba podważenia naszej słowiańskiej wspólnoty, przekreślenia wielowiekowych wartości. Nie możemy milczeć - oświadczył.

....

Samogonowcy dali czadó ! NIECH PUTIN NIE SZANTAZUJE UKRAINY A JANUK NIECH NIE LAMIE PRAWA !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:41, 10 Gru 2013    Temat postu:

Rosja oskarża UE między innymi o organizowanie protestów na Ukrainie

"Rossijskaja Gazieta" zarzuca Unii Europejskiej obłudę. Według rządowego dziennika, Bruksela z jednej strony finansuje ukraińską opozycję, a z drugiej wzywa władze w Kijowie do prowadzenia negocjacji. Polska wymieniana jest w wąskim gronie krajów, które wspierają finansowo ukraińskich "rewolucjonistów". Dziennik przychylnie pisze natomiast o ministrze Radosławie Sikorskim.

"Rossijskaja Gazieta" twierdzi, że "akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa na Ukrainie, koordynowana była poprzez Internet z terytoriów: Polski, USA i Gruzji". Rządowy dziennik dodaje, że na konta ukraińskiej opozycji wpływały pieniądze z: Polski, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady i Portugalii.

Gazeta kpi też, że do Kijowa wybiera się kolejny "emisariusz pokoju", wskazując na unijną minister spraw zagranicznych Catherine Ashton. "Właściwie nie ma się czemu dziwić, bo Unia Europejska traktuje Ukrainę jak swoją kolonię"- stwierdza ironicznie dziennik.

"Rossijskaja Gazieta" zwraca uwagę czytelników, że "na Zachodzie można również usłyszeć głosy trzeźwo myślących". Wskazuje przy tym na szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, który "nazwał błędem żądanie odsunięcia od władzy prezydenta Ukrainy". „Jednak pijana poparciem Komisji Europejskiej opozycja nie jest gotowa do dialogu” - dodaje gazeta.

....

Taki belkot bez ladu i skladu ze widac Gazprom zatrudnia alkoholikow w swoich gazecinach .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 8 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy