Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:06, 14 Maj 2011    Temat postu:

Asad miał zabronić strzelania do demonstrantów ?!

Prezydent Syrii Baszar el-Asad zakazał strzelania do demonstrantów domagających się demokratycznych reform - oświadczył działacz na rzecz praw człowieka Luaj Husajn przed dzisiejszymi modlitwami, które gromadzą uczestników trwających od tygodni protestów.

Według Husajna, doradzająca Asadowi Butaina Szaaban powiedziała mu w rozmowie telefonicznej w czwartek, że "z pewnością wydano prezydenckie rozkazy, by nie strzelać do demonstrantów i każdy kto je złamie poniesie pełną odpowiedzialność".

Husajn był jednym z czterech przedstawicieli opozycji, którzy w tym miesiącu spotkali się z Szaaban i przedstawili jej żądania demonstrujących dotyczące m.in. zakończenia brutalnych represji i przeprowadzenia reform politycznych w kraju rządzonym od lat 70. przez rodzinę Asada.

Było to pierwsze spotkanie opozycji i wysokiego szczebla przedstawiciela władz od rozpoczęcia demonstracji 18 marca w Darze na południu Syrii.

- Mam nadzieje, że nie dojdzie do strzelania do demonstrantów. Wciąż apeluję o pokojowe formy protestu bez względu na odpowiedź aparatu bezpieczeństwa - dodał Husajn.

Według Międzynarodowej Komisji Prawników od początku demonstracji, których uczestnicy chcą m.in. ustąpienia Asada, wojsko zabiło dotychczas 700 ludzi, aresztowało tysiące i na oślep ostrzeliwało miasta. Według syryjskich władz w demonstracjach zginęło również około 100 żołnierzy i policjantów.

Jak pisze Reuters, Stany Zjednoczone i Unia Europejska są krytykowane za chłodną reakcję na wydarzenia w Syrii w odróżnieniu do Libii, gdzie zdecydowały się na interwencję.

Syryjskie siły bezpieczeństwa w czwartek zajęły pozycje w położonych na południu kraju miastach przygotowując się na piątkowe demonstracje. Czołgi wjechały do miast Dael, Tafas i Jassemand al-Harra.

>>>>>

Oni tak kreca i oszukuja ze zupelnie im nie wierze...
No tak zakazuje niby strzelac a skutki ,,niestrzelania'' sa takie:Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:12, 14 Maj 2011    Temat postu:

Dramatyczne doniesienia z protestów w Syrii

Kolejne antyrządowe protesty w Syrii i kolejna brutalna reakcja władz. Przez ostatnie dwa miesiące rząd bez skrupułów tłumi zamieszki w miastach Daraa, Homs, Banias i innych. W czwartek do grona protestujących dołączyli też studenci Uniwersytetu w Aleppo, drugim co do wielkości mieście w Syrii.

Protestujący planują już kolejną rundę demonstracji na piątek, a wiece zorganizowane mają być w całym kraju po zakończeniu modlitw muzułmańskich.

- Pomimo zdecydowanego międzynarodowego potępienia, rząd Syrii nadal stosuje brutalne środki odwetowe wobec swoich własnych obywateli, co od marca doprowadziło do tragicznej śmierci setek Syryjczyków – powiedziała w czwartek amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton w stolicy Grenlandii, Nuuk.

Oskarżyła ona syryjski rząd o bezprawne zatrzymania, tortury oraz odmawianie rannym dostępu do opieki medycznej. – Mogą być tacy, którzy pomyślą, że to oznaka siły, ale traktowanie własnego narodu w taki sposób jest w rzeczywistości nadzwyczajną słabością – stwierdziła Clinton.

Obecność tysięcy demonstrantów na uczelni w Aleppo jest znacząca, ponieważ dotychczas duże antyrządowe demonstracje miały miejsce głównie w dwóch głównych ośrodkach władzy w Syrii – w stolicy, czyli w Damaszku oraz właśnie w metropolii Aleppo.

W ostatnich tygodniach były na uczelni niewielkie demonstracje, ale w ostatnią środę protest miał już znacznie większe rozmiary.

Zaczęło się od niewielkiej grupy skandującej antyrządowe hasła. Kiedy demonstranci szli przez kampus, dołączali do nich kolejni studenci, aż w końcu grupa urosła do kilku tysięcy.

Młodzi ludzie wzywali do "wolności" i skandowali "dla Ciebie Daraa, poświęcimy naszą krew i nasze dusze", wyrażając w ten sposób solidarność z mieszkańcami miasta, w którym dwa miesiące temu rozpoczęły się antyrządowe protesty.

"Nie uciekamy przed śmiercią"

Demonstracja nie zakończyła się jednak pokojowo. Jak mówi jeden z działaczy opozycyjnych, do organizującej się grupy prorządowej, która liczyła około 50 osób dołączyły setki funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, którzy starli się ze studentami i pobili ich pałkami, rozganiając w końcu demonstrację i poważniej raniąc kilka osób.

- My byliśmy uzbrojeni tylko w nasze zeszyty i ołówki – powiedział jeden z protestujących.

- W Syrii wolność stała się nielegalna – dodał. – To słowo i koncept, które nie są dozwolone w naszym kraju.

Na piątkowe popołudnie studenci zaplanowali jednak kolejną demonstrację, choć kampus wciąż otoczony jest przez wojsko i policję.

Joshua Landis, profesor nadzwyczajny na kierunku studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie Oklahoma oraz ekspert ds. Syrii, mówi, że ruch protestujących wcześniej nie zdołał dotrzeć do centrum bardziej zamożnych rejonów miejskich, takich jak Aleppo. Dlatego, jak wyjaśnia, protesty w takich miejscach, mają spore znaczenie.

>>>>>

Wszyscy juz maja coraz bardziej dosc tego sadyzmu ! Kto to slyszal takie podejscie do ludzi ! Faktycznie czas na zmiany najwyzszy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:08, 14 Maj 2011    Temat postu:

ONZ: 850 osób zginęło w zamieszkach w Syrii

Bilans ofiar śmiertelnych zamieszek w Syrii może sięgać 850, a tysiące demonstrantów zostało aresztowanych w ciągu dwóch miesięcy represji - poinformował rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Rupert Colville.

- Wzywamy ponownie rząd syryjski do okazania powściągliwości, do zaprzestania stosowania siły i masowych aresztowań w celu uciszenia opozycji - powiedział Colville.

Liczba od 700 do 850 zabitych, która opiera się na informacjach dostarczonych przez syryjskich działaczy praw człowieka, "wydaje się całkiem realistyczna" - dodał rzecznik, wyjaśniając, że choć UNHCHR nie jest w stanie zweryfikować tych danych, oparte są one na szczegółowych listach.

Colville powiedział też, że UNHCHR zamierza wysłać do Syrii swoją ekipę, jak tylko syryjskie władze wyrażą na to zgodę.

Zapowiedział, że Jemen zgodził się już przyjąć oenzetowską misję, która zbada tam stan przestrzegania praw człowieka. Zasugerował, że dojdzie do niej w końcu czerwca.

Colville wyraził również zaniepokojenie aresztowaniami i torturowaniem dysydentów w Bahrajnie, w tym śmiercią czterech zatrzymanych w areszcie.

>>>>>

Czyli liczac nasza metoda 1700 zabitych !

Reżim kąpie się we krwi !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:51, 14 Maj 2011    Temat postu:

Syria: ludzie demonstrują, czołgi blokują ulice

Tysiące Syryjczyków demonstrowały dzisiaj przeciwko rządowi na blokowanych przez czołgi ulicach Damaszku, Hamy, Hims, Idlib i wielu innych miast.

"Piątek ludzi wolnych" - brzmiało hasło, pod jakim demonstrowała tego dnia syryjska opozycja. Mimo ogłoszonego w przeddzień rozkazu prezydenta Baszara el-Asada, aby nie strzelać do demonstrantów, w Hims zginął od kuli agenta bezpieczeństwa jeden z nich - 40-letni Fuad Rahab, który otrzymał postrzał w głowę.

Podczas środowych demonstracji zginęło w tym mieście, leżącym 160 kilometrów na północ od Damaszku, pięciu demonstrantów. Zostali ostrzelani z działek i karabinów maszynowych samochodów pancernych.

Według ogłoszonych dzisiaj danych syryjskich obrońców praw człowieka, w ciągu dwóch miesięcy demonstracji antyrządowych zostało zabitych od 700 do 850 ich uczestników.

>>>>>

Czyli juz 1700 zabitych !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:28, 15 Maj 2011    Temat postu:

Syryjskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły 6 demonstrantów

Syryjskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły co najmniej 6 cywilów - uczestników prodemokratycznych demonstracji w miastach Dera i Homs oraz na przedmieściach stolicy, Damaszku - poinformowała w piątek syryjska działaczka na rzecz praw człowieka.

Demonstranci zginęli w Darze na południu Syrii, na jednym z damasceńskich przedmieść oraz w położonym w środkowej części kraju mieście Homs - podała Raza Zaitouna.

Siły bezpieczeństwa ostrzelały też demonstrację w miejscowości Al-Majadin we wschodniej Syrii, raniąc cztery osoby - relacjonował inny obrońca praw człowieka.

Jak powiedział, w ostatnich dniach siły rządowe zintensyfikowały działania na obszarach plemiennych niedaleko granicy z Irakiem. W kilku miejscowościach regionu wybuchły protesty, których uczestnicy domagali się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada. Na tereny te przypada większość dziennego wydobycia syryjskiej ropy (ok. 380 tys. baryłek) - zauważa Reuters.

Społeczne protesty w Syrii - do tej pory jednej z najsurowszych dyktatur w świecie arabskim - trwają od połowy marca i pociągnęły za sobą dziesiątki ofiar śmiertelnych.

>>>>>

I znowu zbrodnie i kolejne ofiary... To jest cena wolnosci ! Diabel nie wypuszcza latwo kraju ze swych lapsk - stad takie bestialstwa... Walka o wolnosc tu na ziemi jest jednoczesnie walka o wolnosc w niebie czyli o osiagniecie nieba bo tam wolnosc jest oczywista i niczym nie zachwiana... A ofiary osiagaja wszak niebo... Ich oprawcy pieklo ... Wam sie wydaje ze ofiary ,,traca'' a opracy ,,zyskuja'' tymczasem jest dokladnie odwrotnie ! Tak jest u Boga ! Na szczeście ! :O))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:53, 16 Maj 2011    Temat postu:

Syria: kolejne ofiary protestów

Co najmniej osiem osób zginęło w piątek i sobotę niedaleko Hims w zachodniej Syrii, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień mimo oficjalnych instrukcji, żeby nie strzelać do antyrządowych demonstrantów - pisze podaje agencja AFP.

Co najmniej trzy osoby zginęły a kilkanaście zostało rannych w sobotę w Talkalach niedaleko Hims - relacjonują świadkowie, na których powołuje się francuska agencja.

Siły bezpieczeństwa, które od rana okrążyły Talkalach strzelają z broni automatycznej. W piątek w mieście tym manifestowało kilka tysięcy ludzi. Z powodu represji kilkaset osób uciekło w sobotę z Talkalach do sąsiedniego miasta Wadi Chaled na północy Libanu.

Ponad 500 osób przekroczyło granicę od godz. 7 (godz. 6 czasu polskiego), w większości są to kobiety i dzieci - informował miejscowy urzędnik libański, dodając, że słyszał sporadyczne strzały ze strony syryjskiej. W ciągu ostatnich tygodni z regionu tego uciekło ponad 5 tys. ludzi.

Wśród osób, które uciekły do Libanu, są ranni. Co najmniej pięć osób trafiło do miejscowego szpitala.

Również w piątek od strzałów sił bezpieczeństwa, rozmieszczonych w całym kraju, zginęło co najmniej pięć osób - trzy w Hims i dwie w Damaszku - podał anonimowo miejscowy obrońca praw człowieka. W dzielnicy Damaszku, Kabun, przy wyjściu z meczetu wierni zostali zaatakowani pałkami, a następnie doszło do strzelaniny.

Również w piątek zmarła dziewiąta osoba, kobieta ranna kilka dni temu podczas ataku sił bezpieczeństwa na miasto Hara, około 100 km na południe od Damaszku.

Tysiące Syryjczyków demonstrowały w piątek przeciwko rządowi na blokowanych przez czołgi ulicach Damaszku, Hamy, Hims, Idlib i wielu innych miast.

Według ogłoszonych w piątek danych syryjskich obrońców praw człowieka, w ciągu dwóch miesięcy antyrządowych demonstracji zabitych zostało od 700 do 850 ludzi. Ich uczestnicy domagają się demokratycznych reform i ustąpienia prezydenta Baszara el-Asad, którego rodzina rządzi krajem od lat 70...

>>>>>

I znowu zbrodnie i znou krew...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:58, 16 Maj 2011    Temat postu:

HRW: Reżim śledzi rodziny opozycjonistów i obrońców praw człowieka

Międzynarodowa organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch skrytykowała syryjski reżim, który w obliczu bezprecedensowych, trwających od dwóch miesięcy protestów śledzi rodziny opozycjonistów i obrońców praw człowieka oraz bliskie im osoby.

- Rządzący Syrią mówią o wojnie przeciwko terrorystom, ale to co widzimy na miejscu to wojna przeciwko zwykłym Syryjczykom: adwokatom, bojownikom o prawa człowieka, studentom, którzy domagają się demokratycznych reform we własnym kraju - oświadczyła we wczorajszym komunikacie Sarah Leah Whitson, dyrektorka ds. Bliskiego Wschodu organizacji mającej siedzibę w Nowym Jorku.

- Stan wyjątkowy może i został oficjalnie zniesiony, ale na ulicach Syrii represje nadal są regułą - oceniła Whitson.

W ostatnich tygodniach w Syrii aresztowano kilkuset manifestantów, a podczas krwawych represji w niedzielę zginęło siedem osób.

Zatrzymanych wczoraj dysydentów jednak zwolniono, m.in. opozycjonistę Riada Sejfa i aktywistkę praw człowieka Catherine Talli.

Według HRW, syryjskie siły bezpieczeństwa w niektórych przypadkach zatrzymały bliskich i sąsiadów przeciwników reżimu partii Baas i nie wiadomo, gdzie są przetrzymywani.

- Rząd syryjski wykorzystuje wszystkie możliwe rozwiązania, aby zatrzymać i ukarać tych, którzy apelują o obywatelskie reformy w kraju - powiedziała pani Whitson, wskazując, że wielu bojowników postanowiło ukryć swoje rodziny.

Według niej praktyki te świadczą, że "w Syrii wznoszony jest systematycznie na nowo mur strachu w jednym tylko celu - by pozwolić prezydentowi Baszarowi al-Asadowi i jego klanowi utrzymać żelazną ręką władzę".

>>>>>

Sadystyczne represje przy uzyciu wszelkich metod ! To sa zwyrodnialcy ale gubia SIEBIE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:38, 17 Maj 2011    Temat postu:

Odkopano zbiorową mogiłę - władze zakazały ekshumacji

W Darze w południowej Syrii, gdzie od dwóch miesięcy trwają protesty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada, odkryto zbiorową mogiłę. - Na starym mieście odkryto zbiorową mogiłę, ale władze natychmiast ogrodziły teren i zabroniły ekshumowania zwłok, obiecując, że dojdzie do tego później - poinformował w rozmowie telefonicznej z agencją AFP szef Krajowej Organizacji na rzecz Praw Człowieka w Syrii Ammar Kurabi.

Według Kurabiego reżim syryjski powinien ponieść pełną odpowiedzialność za zbrodnie popełnione wobec nieuzbrojonych obywateli. Kurabi zaapelował do społeczności międzynarodowej i społeczeństwa obywatelskiego o wywarcie wpływu na rząd syryjski, by zaprzestał "brutalnego represjonowania" własnych obywateli.

Dodał, że nie wie, ilu ludzi pochowano we wspólnym grobie.

Darę, położoną 100 km na południe od Damaszku, wojsko opanowało 25 kwietnia, aby rozprawić się z ruchem protestu. Demonstracje trwały tam od 18 marca. Wojsko wycofano z miasta 5 maja.

Według organizacji obrońców praw człowieka, w wyniku represji, jakie spadły na manifestujących, w Syrii zginęło co najmniej 700 osób, z czego kilkaset w Darze. W całym kraju doszło też do licznych aresztowań, co wzbudziło krytykę na świecie. Jak informują obrońcy praw człowieka, krewni opozycjonistów są nadal prześladowani.

W dwa miesiące od wybuchu rewolty w Syrii protesty odbywają się nadal i wciąż nie ustają represje.

- Rządzący Syrią mówią o wojnie przeciwko terrorystom, ale to, co widzimy na miejscu, to wojna przeciwko zwykłym Syryjczykom: adwokatom, bojownikom o prawa człowieka, studentom, którzy domagają się demokratycznych reform we własnym kraju - oświadczyła Sarah Leah Whitson, dyrektorka ds. Bliskiego Wschodu organizacji obrony praw człowieka Human Rights Watch, mającej siedzibę w Nowym Jorku.

- Stan wyjątkowy może i został oficjalnie zniesiony, ale na ulicach Syrii represje nadal są regułą - oceniła Whitson.

W ostatnich tygodniach w Syrii aresztowano kilkuset manifestantów, a podczas krwawych represji w niedzielę zginęło siedem osób. Zatrzymanych w niedzielę dysydentów jednak zwolniono, m.in. opozycjonistę Riada Sejfa i aktywistkę praw człowieka Catherine Talli.

Według HRW, syryjskie siły bezpieczeństwa w niektórych przypadkach zatrzymały bliskich i sąsiadów przeciwników reżimu partii Baas i nie wiadomo, gdzie są oni przetrzymywani.

- Rząd syryjski wykorzystuje wszystkie możliwe rozwiązania, aby zatrzymać i ukarać tych, którzy apelują o obywatelskie reformy w kraju - powiedziała Whitson. Wskazała, że wielu bojowników postanowiło ukryć swoje rodziny.

Według niej praktyki te świadczą, że "w Syrii wznoszony jest systematycznie na nowo mur strachu w jednym tylko celu - by pozwolić prezydentowi Baszarowi al-Asadowi i jego klanowi utrzymać żelazną ręką władzę".

W niedzielę siły bezpieczeństwa zabiły co najmniej 10 osób, bombardując cztery dzielnice Tall Kalach, 150 km na północny zachód od Damaszku, blisko granicy z Libanem - poinformował AFP jeden z działaczy na rzecz praw człowieka. Poprzednio informowano siedmiu zabitych.

W Libanie w niedzielę zabita została Syryjka, a pięć osób, w tym libański żołnierz, odniosło rany, gdy zostali ostrzelani przez granicę ze strony Syrii. Syryjczycy uciekali na piechotę z Tall Kalach.

Dziesiątki uchodźców z Tall Kalach manifestowały w poniedziałek, domagając się ustąpienia syryjskiego rządu. "Ludność chce upadku reżimu" - skandował tłum po libańskiej stronie przejścia granicznego Al-Bokaja, przez które od piątku uciekły z Syrii setki Syryjczyków.

>>>>

No tak zbiorowe mogily... W Polsca nas to nie zaskakuje ...
Przywyklismy do takich horrorow ! Wszyscy ktorzy walcza o wolnosc jak widac musza przejsc przez ,,polski los'' ktory jak widac jest cena wolnosci ... Ale szczesliwi ktorzy go przejda tak jak Polska będzie szczęśliwa co zapowiadaja swieci i prorocy narodu a Nasza Matka jako Pierwsza i Najważniejsza na ich czele :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:56, 17 Maj 2011    Temat postu:

Tysiące protestujących na ulicach Damaszku

W poniedziałek przez syryjską stolicę przeszły tysiące demonstrantów, żądających "obalenia reżimu" - pisze Reuters powołując się na świadków. To największy protest w Damaszku od trzech tygodni.

Demonstranci przeszli późnym wieczorem przez przedmieście Saqba, podczas pogrzebu 26 -letniego Ahmada Atayi, który zmarł na skutek obrażeń odniesionych w ubiegłym miesiącu podczas ataku sił bezpieczeństwa na manifestujący tłum.

Według informatora Reutera demonstrację zorganizowano nocą, by uniknąć interwencji i obejść surowe przepisy porządkowe obowiązujące w ciągu dnia.

Według organizacji obrońców praw człowieka, w wyniku represji, jakie spadły na manifestujących, w Syrii zginęło co najmniej 700 osób, z czego kilkaset w Darze. W całym kraju doszło też do licznych aresztowań, co wzbudziło krytykę na świecie. Jak informują obrońcy praw człowieka, krewni opozycjonistów są nadal prześladowani.

W dwa miesiące od wybuchu rewolty w Syrii protesty nie zamierają i nie ustają represje.

Również w poniedziałek dziesiątki uchodźców manifestowały przy przejściu granicznym, domagając się ustąpienia syryjskiego rządu. "Ludność chce upadku reżimu" - skandował tłum po libańskiej stronie przejścia granicznego Al-Bokaja, przez które od piątku uciekły z Syrii setki Syryjczyków.
>>>>

Brawo ! Popieramy ! O to chodzi !!! Razem ! Ku wolnosci !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:29, 18 Maj 2011    Temat postu:

Syria: ranni demonstranci bez opieki medycznej

W syryjskim mieście Tall Kalach snajperzy i żołnierze uniemożliwiają udzielenie pomocy medycznej dziesiątkom rannych demonstrantów - informują dzisiaj syryjscy opozycjoniści na swej stronie internetowej. Wojsko splądrowało tam podobno wiele aptek.

Organizacje obrońców praw człowieka informują, że w Tall Kalach zginęło w ostatnich dniach co najmniej 14 osób. W ciągu minionych dwóch tygodni 5,5 tys. rodzin z tego miasta i okolic schroniło się w sąsiednim Libanie.

Syryjscy obrońcy praw człowieka informują, że od 18 marca, kiedy w Syrii rozpoczęły się antyrządowe protesty, zginęło co najmniej 761 cywilów i 126 członków sił bezpieczeństwa.

Początkowo demonstranci domagali się demokratycznych reform. Obecnie wzywają już do obalenia autorytarnego reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Na środę opozycja zapowiada strajk generalny.

>>>>>>

Ranni leza bez opieki ... Nie trzeba komentowac ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:06, 19 Maj 2011    Temat postu:

Odnaleziono dziennikarkę telewizji Al Jazeera

Dziennikarka telewizji Al Jazeera, Dorothy Parvaz, która zaginęła w Syrii trzy tygodnie temu została uwolniona po tym jak prawdopodobnie została zatrzymana i odesłana do Iranu - poinformowała dzisiaj katarska telewizja.

Al Jazeera wysłała Parvaz, która ma obywatelstwo USA, Kanady i Iranu, do stolicy Syrii Damaszku, by relacjonowała antyrządowe protesty. Ich uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, którego rodzina rządzi krajem od ponad 40 lat.

- Dzisiaj rano telewizja Al Jazeera potwierdziła, że (Parvaz) została wypuszczona oraz że jest bezpieczna i zdrowa - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronach internetowych telewizji.

- Wylądowała w Dausze w Katarze 18 maja. Przyleciała z Iranu - podała Al Jazeera, dodając, że nie mogła się ona kontaktować ze światem zewnętrznym od kiedy wylądowała w Damaszku 29 kwietnia.

Jak pisze agencja Associated Press, syryjskie władze podały, że Parvaz po przybyciu została deportowana do Iranu. Irańskie władze nie potwierdziły jej przyjęcia. Z kolei BBC podaje, że według irańskich władz dziennikarka próbowała wjechać do Syrii posługując się nieważnym irańskim paszportem. Iran nie uznaje podwójnego obywatelstwa.

Narzeczony Parvaz napisał na Facebooku: Jest ona bezpieczna w Dausze i wkrótce wróci do Vancouver.

!!!!!!

Te bestialskie rezimy pomagaja sobie mordowac ludzi... KTO WYSLAL IRANKE DO SYRII !!! To glupota... Wszyscy tylko nie z Iranu !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:15, 19 Maj 2011    Temat postu:

Reżim chce stłumić protesty - 27 zabitych cywilów

Co najmniej 27 cywilów zabiły w ostatnich trzech dniach syryjska armia i siły bezpieczeństwa w mieście Talkalach na granicy z Libanem - poinformowały źródła związane z obrońcami praw człowieka.

Według tych źródeł, 27 to liczba ofiar, których tożsamość udało się ustalić. Nazwisk wielu innych ofiar nie ustalono jeszcze. Talkalach, gdzie od kilku dni siły rządowe brutalnie tłumią antyprezydenckie protesty, położone jest kilka kilometrów od granicy z Libanem.

>>>>>

I znow koszmarna zbrodnia i znow morze krwi ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 3:19, 20 Maj 2011    Temat postu:

Syria: siły bezpieczeństwa popełniły błędy

Prezydent Syrii Baszar el-Asad przyznał, że siły bezpieczeństwa popełniły błędy podczas tłumienia protestów przeciwko władzom i obecnie przechodzą dodatkowe szkolenie. Wypowiedź Asada została zacytowana dzisiaj przez prywatny dziennik "Al-Watan".

>>>>
A co nie trafiają kulami do ludzi tak jak by się chciało ? Trzeba poprawić celność ?

Jednocześnie działacz praw człowieka Mustafa Osso zarzucił siłom syryjskim, że w dzisiaj rano zaatakowały dzielnicę Bab Amr w centrum miasta Hims przy użyciu ciężkiej broni maszynowej.

Według syryjskich czołowych organizacji praw człowieka podczas dławienia protestów przez siły Asada zabito od połowy marca ponad 850 osób.

Dzisiaj czołgi czwarty dzień z rzędu atakowały miasto graniczne Telkalach, gdzie demonstranci domagali się obalenia reżimu. - Wciąż nie mamy wody, prądu i łączności - powiedział agencji Reutera jeden z mieszkańców przez telefon satelitarny.

>>>>>

Koszmar ! W czasie pokoju wojsko ,,atakuje sobie miasto ''...

[imghttp://i.wp.pl/a/f/jpeg/26815/baszar_al_asad_plomienie_zdjecie_afp_512.jpeg[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:21, 20 Maj 2011    Temat postu:

Syria: wojsko ostrzelało miasto Tall Kalach

Syryjskie wojsko ostrzelało dzisiaj w nocy syryjskie miasto Tall Kalach przy granicy z Libanem. W rezultacie ostrzału do wczesnych godzin rannych liczba ofiar oblężenia miasta trwającego od 5 dni wzrosła do 34 - podali działacze na rzecz praw człowieka.

Do przemocy doszło w kilka godzin po nałożeniu przez amerykańską administrację sankcji ekonomicznych na reżim prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

Sankcje są odpowiedzią na brutalne tłumienie przez syryjski reżim od dwóch miesięcy demonstracji antyrządowych. Syryjscy obrońcy praw człowieka informują, że od 18 marca, kiedy w Syrii rozpoczęły się antyrządowe protesty, zginęło co najmniej 761 cywilów i 126 członków sił bezpieczeństwa.

Od wczoraj w 70-tysięcznym Tall Kalach, które wojsko otoczyło w sobotę, zginęło co najmniej osiem osób - podali działacze na rzecz praw człowieka. Miasto to leży w znanym rejonie przemytniczym i wielu jego mieszkańców posiada broń. Stało się ono kolebką protestów podczas rewolty przeciwko reżimowi Asada.

Syryjczycy uchodzący w ostatnich dniach do Libanu opisywali makabryczne sceny mordowania ludzi w Tall Kalach. W ciągu minionych dwóch tygodni 5,5 tys. rodzin z tego miasta i okolic schroniło się w sąsiednim Libanie.

>>>>>>>

I znowu zbrodniarze urzadzili sobie z miasta ,,strzelnice' do ludzi ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:08, 21 Maj 2011    Temat postu:

Syria: wojsko wycofuje się z miasta Tall Kalach

Wojsko i wozy pancerne zaczęły się wycofywać z położonego na zachód od Hims miasta Tall Kalach przy granicy z Libanem w następstwie masowych demonstracji na rzecz demokracji - poinformowali świadkowie.

Mieszkaniec Tall Kalach, który zastrzegł sobie anonimowość, powiedział Reuterowi, iż około południa dziesiątki autobusów z żołnierzami i transportery opancerzone wyjechały z miasta w kierunku północnym.

- Armia w znacznym stopniu wycofała się. Na ulicach nie ma funkcjonariuszy policji bezpieczeństwa, ale są oni nadal w swej kwaterze oraz wokół niej z dala od centrum Tall Kalach i wciąż okupują główny szpital - powiedział rozmówca Reutera.

Według jednego z działaczy ruchu obrony praw człowieka, syryjskie wojska zabiły w Tall Kalach co najmniej 27 cywilów od czasu wkroczenia do miasta w sobotę.

Reżim tłumi protesty siłą, przy użyciu wojska i czołgów. Jak się szacuje, dotychczasowe represje pociągnęły za sobą co najmniej 850 śmiertelnych ofiar.

Z położonej tuż przy granicy wioski Bokaja w Libanie widać było syryjskich żołnierzy, rozlokowujących się wzdłuż strumienia w wiosce Arida i wchodzących do domów. Po drugiej stronie granicy zajęli pozycje żołnierze libańscy. Wcześniej ze znajdującej się w pobliżu Tall Kalach Aridy dobiegały odgłosy sporadycznych wystrzałów.

>>>>>

Oczywiscie sily zbrojne nie sa w stanie stlumic wolnosci ... Ale namordawac ludzi to owszem :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:31, 21 Maj 2011    Temat postu:

Syria: wojsko strzela do protestujących

Siły niebezpieczeństwa strzelały z ostrej amunicji do tłumów, które zebrały się na przynajmniej dwóch demonstracjach w mieście Hims w zachodniej Syrii - poinformował świadek. Tego dnia w całym kraju odbywały się prodemokratyczne manifestacje.

Jak poinformowała organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w nadmorskim mieście Banijas, do którego w maju wkroczyła syryjska armia, odbyła się największa demonstracja, od kiedy przed dziewięcioma tygodniami zaczęło się powstanie na południu kraju.

Tysiące osób przyłączyło się do protestów w Banijas, Al-Kamiszli, stolicy kraju Damaszku i Hims - relacjonowali świadkowie i działacze na rzecz praw człowieka.

>>>>>

I znowu mordy... To ich jedyna ,,koncepcja'' na protesty ... Widzimy ze sa to rządy tępaków... Jak zreszta prawie zawsze ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:31, 21 Maj 2011    Temat postu:

Syria: siły bezpieczeństwa zastrzeliły cywilów

Syryjskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły pięciu cywilów w trakcie tłumienia demonstracji przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali świadkowie wydarzeń.

Cztery z tych osób zginęły w trzecim największym mieście kraju, Hims, a jedna w rejonie miasta Dara na południu kraju.

- Cztery osoby, w tym dziecko, zostały zastrzelone przez siły bezpieczeństwa podczas rozpędzania licznych manifestacji w mieście Hims - powiedział AFP jeden ze świadków.

Jak podała syryjska organizacja obrony praw człowieka, jeszcze jedna osoba zginęła w mieście Sanamein w prowincji Dara.

>>>>>

I znow bezmyslne mordy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:36, 21 Maj 2011    Temat postu:

Syria: co najmniej 10 cywilów zostało zabitych

Syryjskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły co najmniej 10 cywilów w trakcie tłumienia demonstracji przeciw autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada - podał Reuters, powołując się na związanego z ruchem obrony praw człowieka prawnika Razana Zajtunę.

Zajtuna dodał, że o ofiarach doniesiono między innymi ze szturmowanego przez czołgi miasta Maaret al-Numan około 60 kilometrów na południowy wschód od Aleppo. - Tamtejsi mieszkańcy mówią o trzech zabitych, ale nie znamy jeszcze ich nazwisk - zaznaczył prawnik.

Według niego, co najmniej 10 innych cywilów o znanych już personaliach padło w piątek ofiarą akcji sił bezpieczeństwa w innych miastach Syrii.

Wcześniej informowano, że cztery osoby zginęły w trzecim co do wielkości mieście kraju, Hims, a jedna w mieście Sanamin w prowincji Dara na południu kraju.

- Cztery osoby, w tym dziecko, zostały zastrzelone przez siły bezpieczeństwa podczas rozpędzania licznych manifestacji w mieście Hims - powiedział agencji AFP jeden ze świadków.

Demonstracje, których uczestnicy odprawiali najpierw świąteczne piątkowe modły w meczetach, odbyły się w wielu innych miastach, od Banijas na wybrzeżu śródziemnomorskim po Kamiszli na zamieszkanym przez Kurdów wschodzie kraju.

>>>>>

I znowu coraz wiecej zbrodni i wiecej krwi ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:49, 22 Maj 2011    Temat postu:

Syria: co najmniej 21 cywilów zostało zabitych

Co najmniej 21 osób zastrzeliły syryjskie siły bezpieczeństwa w trakcie tłumienia w kilku miastach demonstracji przeciw autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada - podała agencja AFP, powołując się na przedstawicieli ruchu obrony praw człowieka.

Dziecko i osiem innych osób zginęło w trzecim co do wielkości mieście kraju, Hims, pięć osób zabito w szturmowanym przez czołgi mieście Maaret al-Numan około 60 kilometrów na południowy wschód od Aleppo.

Dwie osoby zostały zastrzelone w regionie Dary w południowo-zachodniej Syrii, a jeden manifestant zginął na przedmieściach Damaszku. Na razie nie podano, gdzie zginęły cztery pozostałe osoby.

Demonstracje, których uczestnicy odprawiali najpierw świąteczne piątkowe modły w meczetach, odbyły się w wielu innych miastach, od Banijas na wybrzeżu śródziemnomorskim po Kamiszli na zamieszkanym przez Kurdów wschodzie kraju.

Opozycja wciąż organizuje protesty, mimo że siły Asada tłumią je siłą i nie reagują na głosy oburzenia z zagranicy i międzynarodowe sankcje nałożone na najważniejszych funkcjonariuszy państwowych.

Cytowani przez Associated Press obrońcy praw człowieka utrzymują, że w starciach i przy tłumieniu protestów zginęło 850 ludzi.

>>>>>

A teraz to juz pewnie duzo wiecej ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:26, 22 Maj 2011    Temat postu:

Syria: 44 manifestantów zabitych przez służby bezpieczeństwa

44 osoby zostały w piątek zabite, gdy syryjskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestantów domagających się demokracji w kilku miastach Syrii - poinformował w sobotę działacz praw człowieka.

Wcześniej podawano, że w trakcie tłumienia w kilku miastach demonstracji przeciw autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada zostały zastrzelone co najmniej 32 osoby.

Manifestantów zabito w trzecim co do wielkości mieście kraju, Hims, w szturmowanym przez czołgi Maaret al-Numan około 60 kilometrów na południowy wschód od Aleppo, w miastach Daraja i Barsa oraz w regionie Dary w południowo-zachodniej Syrii.

>>>>>

A wiec nawala zbrodni - morze krwi :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:20, 23 Maj 2011    Temat postu:

Syria: pięć ofiar sił bezpieczeństwa, wielu rannych

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w Hims (środkowa Syria), gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do tłumu opuszczającego cmentarz po pogrzebie 13 demonstrantów zabitych w piątek - podaje AFP, powołując się na świadka.

Według informatora AFP, dziesiątki osób towarzyszyły procesji pogrzebowej ofiar piątkowych zajść; kondukt udał się z wielkiego meczetu Hims, które jest trzecim co do wielkości miastem w kraju, na cmentarz. Gdy tłum zaczął opuszczać cmentarz, rozległy się pierwsze strzały.

44 osoby zostały w piątek zabite, gdy syryjskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestantów domagających się demokracji w kilku miastach Syrii, w tym w Hims.

Agencja AFP, która rozmawiała ze swym informatorem przez telefon, podkreśla, że restrykcje nałożone przez syryjski reżim na zachodnie media uniemożliwiają niezależną weryfikację wielu informacji.

Demonstracje, których uczestnicy odprawiali najpierw świąteczne piątkowe modły w meczetach, odbyły się w wielu innych miastach.

Trwające od połowy marca demonstracje przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada i ich tłumienie przez siły bezpieczeństwa wskazują, że żadna ze stron nie jest w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Opozycja wciąż organizuje protesty, mimo że siły Asada tłumią je siłą, nie reagując na głosy oburzenia z zagranicy i międzynarodowe sankcje nałożone na najważniejszych funkcjonariuszy państwowych.

>>>>>

Zbrodniarze morduja wciaz !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 1:42, 24 Maj 2011    Temat postu:

Nasilają się zamieszki w Syrii, zginęło 11 osób

Co najmniej 11 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę w Hims (środkowa Syria), gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do tłumu opuszczającego cmentarz po pogrzebie 13 demonstrantów zabitych w piątek - podał Reuters, powołując się na świadka.

Dziesiątki osób towarzyszyły procesji pogrzebowej ofiar piątkowych zajść; kondukt udał się z wielkiego meczetu Hims, które jest trzecim co do wielkości miastem w kraju, na cmentarz. Gdy tłum zaczął opuszczać cmentarz, rozległy się pierwsze strzały. Według innego świadka, na którego powołuje się Reuters, żałobnicy krzyczeli: "Obalić reżim".

Obrończyni praw człowieka i wybitna prawniczka Razan Zajtuna podala, że ma listę imion i nazwisk 11 osób zabitych podczas zajścia.

44 osoby zostały w piątek zabite, gdy syryjskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestantów domagających się demokracji w kilku miastach Syrii, w tym w Hims.

Agencja AFP, która rozmawiała ze swym informatorem przez telefon, podkreśla, że restrykcje nałożone przez syryjski reżim na zachodnie media uniemożliwiają niezależną weryfikację wielu informacji.

Demonstracje, których uczestnicy odprawiali najpierw świąteczne piątkowe modły w meczetach, odbyły się w wielu innych miastach.

>>>>>

Krwawy koszmar trwa !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 9:48, 25 Maj 2011    Temat postu:

Szwajcaria zamroziła aktywa prezydenta Syrii

Szwajcarski rząd poinformował, że rozszerzył swoje sankcje przeciwko Syrii, zamrażając aktywa bankowe prezydenta tego kraju Baszara el-Asada i dziewięciu innych członków syryjskiego rządu. Sankcje zaczną obowiązywać od środy.

Sankcje mają na celu wywrzeć nacisk na władze w Damaszku, by zakończyły trwające od kilku tygodni represje wobec antyrządowych manifestantów.

Jak poinformował szwajcarski rząd, banki muszą teraz ujawnić wszelkie aktywa należące do Asada w tym kraju. Berno nałożyło również na syryjskiego prezydenta i 9 członków rządu zakaz podróżowania do Szwajcarii i przez terytorium tego kraju.

W zeszłym tygodniu Szwajcaria nałożyła sankcje na 13 wysokich przedstawicieli syryjskich władz, lecz nie uwzględniały one prezydenta.

Obecnie na liście osób objętych szwajcarskimi sankcjami znajdują się 23 osoby.

Decyzję o sankcjach podjęto w odpowiedzi na brutalne rozprawienie się sił reżimowych z antyrządowymi manifestantami w ostatnich tygodniach.

>>>>>

No wreszcie ! Wobec takich zbrodni !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:26, 25 Maj 2011    Temat postu:

Syria: Bezpieka i wojsko zabijają cywili - zginęło ponad tysiąc ofiar

Co najmniej 1100 cywilów zginęło w Syrii z rąk żołnierzy i sił bezpieczeństwa, którzy od dwóch miesięcy dławią demonstracje prodemokratyczne - poinformowała syryjska organizacja praw człowieka Sawasiah.

Sawasiah oświadczyła, że ma nazwiska 1100 osób, które zostały zabite, głównie w regionie Hauran w południowo-zachodniej Syrii, gdzie powstanie wybuchło 18 marca.

Organizacja obrońców praw człowieka powiedziała, że liczba zabitych gwałtownie wzrosła, gdy liczniejsze się stały protesty w innych częściach kraju.

Grupa Sawasiah, którą założył więziony prawnik od praw człowieka Mohannad al-Hasani, oświadczyła, że ma doniesienia o śmierci kolejnych 200 cywilów, lecz nie dysponuje ich nazwiskami.

Władze syryjskie winą za śmierć większości ludzi obarczają "zbrojne grupy sabotażystów" wspierane przez islamistów, które, jak twierdzą, zabiły ponad 120 żołnierzy i policjantów.

Obrońcy praw człowieka mówią, że niektórych żołnierzy zastrzelili agenci służb bezpieczeństwa za odmowę strzelania do cywilów.

Od wybuchu protestów w Syrii przed dwoma miesiącami władze tego kraju nie wpuszczają do niego większości zagranicznych mediów, toteż, jak pisze Reuters, trudno jest zweryfikować doniesienia o aktach przemocy.

Demonstracje przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada trwają w Syrii od połowy marca. Opozycja wciąż organizuje protesty, mimo że służby Asada tłumią je siłą, nie reagując na głosy oburzenia z zagranicy i międzynarodowe sankcje nałożone na najważniejszych funkcjonariuszy państwowych, w tym na samego prezydenta.

>>>>>

Kompletne bestialstwo !

Zobacz: Strzały i kałuże krwi - przerażające nagrania z Syrii. Ranny chłopiec we krwi :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:06, 27 Maj 2011    Temat postu:

Syryjskie służby zabiły czterech demonstrantów

Syryjska opozycja poinformowała, że siły bezpieczeństwa otworzyły dzisiaj w nocy ogień do uczestników antyprezydenckich demonstracji w miejscowości Dael na południu kraju, zabijając co najmniej cztery osoby.

Jak pisze agencja Associated Press wielu syryjskich aktywistów wzywa do organizowania na ulicach protestów i czuwań przy świecach wieczorami, kiedy obecność funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa jest mniejsza.

Według AP, w nocy doszło też do demonstracji m.in. w miastach Latakia, Banijas, Hama i Hims.

Według obrońców praw człowieka podczas tłumienia demonstracji, których uczestnicy domagają się prodemokratycznych reform i ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zginęło w Syrii ponad 1000 ludzi.

>>>>

Czyli 2200 ludzi nowych ofiar kolejnej fali bestialstwa...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:15, 28 Maj 2011    Temat postu:

Strzelać, aby zabić!" - służby masakrują demonstrantów

Tysiące demonstrantów ponownie wyszły na ulice miast syryjskich mimo opublikowania poprzedniego dnia przez Amnesty International (AI) informacji, iż rząd wydał siłom bezpieczeństwa rozkaz: "strzelać do demonstrantów, aby zabić!"

Bardzo wielu spośród ponad tysiąca uczestników demonstracji przeciwko rządowi, którzy ponieśli śmierć wskutek represji, "zginęło od bezpośredniego wystrzału w głowę lub w górną część klatki piersiowej".

Takie oświadczenie złożył w czwartek wicedyrektor Amnesty International Philip Luther, komentując liczne zdjęcia ofiar represji.

Wśród ofiar z tego rodzaju ranami postrzałowymi, udokumentowanymi zdjęciami i filmami wideo, przeważają młodzi mężczyźni.

Według raportu AI syryjskie siły bezpieczeństwa używają do tłumienia demonstracji broni snajperskiej.

Amnesty International dysponuje danymi 720 Syryjczyków oraz informacjami o okolicznościach ich śmierci z rąk syryjskiej służby bezpieczeństwa.

Nowe demonstracje, których uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, rozpoczęły się po piątkowych modłach w kilku dzielnicach Damaszku, w miastach Al-Tall, Hims, Banijas i Aleppo.

Według AP w nocy doszło też do demonstracji m.in. w miastach Latakia, Banijas, Hama i Hims.

W Damaszku policja zastrzeliła w piątek dwóch demonstrantów.

W nocy z czwartku na piątek podczas demonstracji w miejscowości Dael na południu Syrii i w innych miastach wielu ludzi schroniło się przed policją na dachy swych domów. Nie przestawali jednak wznosić okrzyków przeciwko dyktaturze prezydenta el-Assada i wzywali pomocy Boga "Allahu Akbar!". W Dael zginęły co najmniej cztery osoby.

>>>>>

A wiec mamy udokumentowane bestialstwo... Teraz moga wkroczyc Trybunaly do spraw ludobojstwa ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:48, 29 Maj 2011    Temat postu:

Lud chce obalić reżim!" - wojsko strzela do tłumu

Siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do tłumu, starając się rozproszyć nocna demonstrację w położonym we wschodniej Syrii mieście Deir ez-Zor - podał Reuters powołując się na świadków.

Co najmniej jedna osoba została ranna. Tłum maszerował mimo ataków sił bezpieczeństwa skandując "Lud chce obalić reżim!" - Powiedział przez telefon informator agencji Reutera.

Miasto staje się kolejnym bastionem oporu przeciw reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

AFP podała też, że najnowszy bilans ofiar śmiertelnych piątkowych ataków na demonstrantów to co najmniej 12 osób; kilkudziesięciu uczestników manifestacji zostało rannych, wielu innych aresztowano.

Według raportu AI syryjskie siły bezpieczeństwa używają do tłumienia demonstracji broni snajperskiej.

Amnesty International dysponuje danymi 720 Syryjczyków oraz informacjami o okolicznościach ich śmierci z rąk syryjskiej służby bezpieczeństwa.

Inne organizacje praw człowieka oszacowały w sobotę liczbę ofiar nawet na ponad tysiąc, a zatrzymanych a około 10 tys. - pisze AFP.

Nowe demonstracje, których uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta, rozpoczęły się po piątkowych modłach w kilku dzielnicach Damaszku, w miastach Al-Tall, Hims, Banijas i Aleppo.

>>>>>

A wiec ciagle leje sie krew !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:49, 30 Maj 2011    Temat postu:

Syria: czołgi otoczyły dwa miasta na zachodzie

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły siedem osób oraz raniły ponad 100 innych w dwóch miastach, na zachodzie Syrii. Od świtu Rastan oraz pobliskie Talbiseh są otoczone przez czołgi - informują świadkowie.

Według mieszkańca 80-tysięcznego Rastanu, w niedzielę rano żołnierze zaczęli strzelać z karabinów maszynowych na ulicach tego miasta, w którym wcześniej dochodziło do gwałtownych antyprezydenckich protestów. Wśród ofiar śmiertelnych w tym mieście jest kilkuletnia dziewczynka.

Ponad 100 osób zostało przewiezionych do szpitali w pobliskim mieście Hims, na zachodzie kraju - twierdzą świadkowie.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, czołgi atakują także pobliskie Talbiseh.

"Syryjskie wojsko intensywnie ostrzeliwuje Rastan i Talbiseh" - powiedział agencji AFP anonimowy działacz.

Zdaniem obrońców praw człowieka, siły bezpieczeństwa i wojsko zablokowały wszystkie drogi prowadzące do tych miast. "Są one oblężone" - powiedział jeden z nich.

W piątek siły bezpieczeństwa rozpędziły protesty, których uczestnicy domagali się odejścia prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Zginęło 12 osób.

Według organizacji praw człowieka, od połowy marca w Syrii zginęło ponad tysiąc osób. Amnesty International dysponuje danymi zabitych 720 Syryjczyków oraz informacjami o okolicznościach ich śmierci z rąk syryjskiej służby bezpieczeństwa.

>>>>>

Juz pewnie z 2200 zabitych liczac realnie ! Masowa zbrodnia...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:08, 30 Maj 2011    Temat postu:

Syria: czołgi otoczyły dwa miasta na zachodzie - zginęło 12 osób.

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły 11 osób oraz raniły ponad 100 innych w dwóch miastach, na zachodzie Syrii. Od świtu Rastan oraz pobliskie Talbiseh są otoczone przez czołgi - informują w niedzielę świadkowie.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że dysponuje nazwiskami ośmiu cywilów z 11 zabitych osób.

Znana obrończyni praw człowieka i prawniczka Razan Zoituna powiedziała, że w Rastanie odcięto internet, wodę i prąd, a także większość połączeń za pośrednictwem telefonów komórkowych. To typowa operacja wojskowa poprzedzająca szturmowanie miasta - zauważa Reuters.

Ponad 100 osób zostało przewiezionych do szpitali w pobliskim mieście Hims, na zachodzie kraju - twierdzą świadkowie.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, czołgi atakują także pobliskie Talbiseh.

"Żołnierze są w całym Talbiseh. Włamują się do domów i aresztują ludzi" - powiedział w rozmowie telefonicznej z agencją Reutera mieszkaniec miasta.

>>>>>>

BANDYCI I MORERCY ! TO NIE JEST WOJSKO TO HOŁOTA !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:28, 30 Maj 2011    Temat postu:

Syria: Wojsko ostrzelało miasto Talbisa. Są zabici

Syryjskie wojska ostrzelały dzisiaj miasto Talbisa w środkowej części kraju, powodując ofiary w ludziach - poinformowały dokumentujące obecne protesty społeczne Lokalne Komitety Koordynacyjne w Syrii.

Według nich, na dachach tamtejszych meczetów rozmieszczono strzelców wyborowych.

Talbisa leży w prowincji Hims, między miastem o tej samej nazwie a Hamą.

Wspomagane przez czołgi wojska syryjskie od niedzieli prowadzą operacje pacyfikowania antyrządowych protestów w Talbisie oraz w pobliskim mieście Rastan i wiosce Deir Maaleh. W niedzielę zginęło tam łącznie dziewięciu cywilów.

Jak się szacuje, dotychczasowe represje pociągnęły za sobą ponad tysiąc ofiar śmiertelnych.

>>>>>>

I kolejna upiorna masakra !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 4 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy