Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony 1, 2, 3 ... 254, 255, 256  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:55, 01 Lut 2011    Temat postu: Syria na drodze do wolności !

Syryjczycy wzorem Egipcjan i Tunezyjczyków zwołują się do przeprowadzenia w tym tygodniu manifestacji. Podczas "dnia gniewu" w Damaszku mają się domagać znaczących reform politycznych.

Podobnie jak Egipt i Tunezja, Syria jest dotknięta korupcją, biedą i bezrobociem. Tak jak w tamtych krajach także w Syrii zredukowano subsydiowanie podstawowych artykułów żywnościowych - chleba i oliwy. Syryjski autorytarny prezydent nie reaguje na wezwania do zwiększenia wolności politycznych. Za krytykę reżimu trafić można do więzienia.
Opozycja apeluje o udział w manifestacjach w Damaszku w piątek i sobotę (4 i 5 lutego). Ich uczestnicy mają domagać się "zakończenia stanu wyjątkowego w Syrii i położenia kresu korupcji". Stan wyjątkowy obowiązuje w Syrii od 1963 roku.

Asad, 45-letni wykształcony w Wielkiej Brytanii okulista, w 2000 roku objął stanowisko prezydenta po swoim ojcu, Hafezie, który rządził Syrią przez 30 lat.

Baszar el-Asad stopniowo poluzował restrykcje gospodarcze, wpuścił do Syrii zagraniczne banki, otworzył kraj na import, pozwolił na rozwój sektora prywatnego. Ale za liberalizacją gospodarczą nie poszły reformy polityczne.

Jednak przez wielu Arabów Baszar al-Asad uważany jest za jednego z nielicznych przywódców regionu gotowych przeciwstawić się Izraelowi. A popieranie ugrupowań palestyńskich i libańskich bojowników oraz opozycja wobec amerykańskiej inwazji na Irak zyskały mu znacznie większe poparcie we własnym kraju niż to, na jakie liczyć mogą inni arabscy przywódcy u siebie.

>>>>

Witamy Syryjczykow na drodze do wolnosci !
:O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:08, 08 Mar 2011    Temat postu:

Uwolniono obrońcę praw człowieka Al-Maleha

Syryjski prawnik walczący o przestrzeganie praw człowieka, 80-letni Haitham Al-Maleh, więziony od 2009 roku, został uwolniony na mocy amnestii powszechnej, ogłoszonej przez prezydenta Syrii Baszara el-Asada

Jak wyjaśniło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, Maleh skorzystał z amnestii, ponieważ ma ponad 70 lat.

Prezydent ułaskawił drobnych przestępców i sprawców wykroczeń popełnionych przed 7 marca, a niektórych ze względu na zaawansowany wiek lub chorobę.

Maleh został zatrzymany w październiku 2009 roku za krytykowanie syryjskich władz. W czerwcu 2010 roku został skazany na trzy lata więzienia.

Haitham Al-Maleh był w 2010 roku jednym z dziewięciu kandydatów do Nagrody im. Sacharowa.

>>>>

No ! I maja wyjsc wszyscy obroncy praw czlowieka!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:46, 16 Mar 2011    Temat postu:

Syria: siły bezpieczeństwa rozpędziły protest

Syryjskie siły bezpieczeństwa rozpędziły dzisiaj ok. 150 demonstrantów protestujących przed MSW w Damaszku. Manifestanci domagali się zwolnienia więźniów politycznych - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków.

Do rozpędzenia manifestacji siły bezpieczeństwa użyły pałek. Co najmniej jeden z uczestników protestu został uderzony w głowę - poinformowali świadkowie. Dodali, że co najmniej pięciu demonstrantów zostało zatrzymanych.

Według agencji AFP, w manifestacji udział wzięli rodzice więzionych.

Autorytarny prezydent Syrii odrzuca apele o swobody polityczne i wtrąca do więzienia krytyków swego reżimu.

Organizacja obrońców praw człowieka Human Rights Watch informowała w lutym, że syryjskie siły bezpieczeństwa nękały tych, którzy próbowali gromadzić się, by wyrazić poparcie dla antyprezydenckich protestów w Egipcie.

>>>>>>

Kolejny ponury potworny rezim... Przypomne ze tam rzadzi ta sama partia Baas ktora wyprodukowala Saddama w Iraku... Wspolczujemy rodzinom wiezniow !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 2:59, 19 Mar 2011    Temat postu:

Syria: cztery osoby zginęły podczas protestów.

Cztery osoby zginęły dzisiaj, gdy siły bezpieczeństwa rozpędzały protest w mieście Dara, w południowo-zachodniej Syrii - podała agencja AFP, powołując się na działacza praw człowieka. Agencje informują o protestach w kilku innych miastach, m.in. w Damaszku.

Protesty nazwano "piątkiem godności".

To pierwsze tak gwałtowne starcia w Syrii od wybuchu niepokojów społecznych w krajach arabskich - pisze agencja Reutera.

Siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do uczestników protestów w Darze. Zginęło czterech uczestników protestów, a setki zostały ranne - mówił agencji AFP działacz praw człowieka z tego miasta, które leży 120 km na południe od Damaszku.

Według innego mieszkańca Dary, którego cytuje agencja Reutera, uczestnicy pokojowej demonstracji domagali się reform politycznych oraz przeciwdziałania korupcji w kraju rządzonym od prawie 50 lat przez Partię Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego (Hizb al-Baas) prezydenta Baszara el-Asada.

W proteście uczestniczyło kilka tysięcy ludzi, którzy skandowali: "Bóg, Syria, wolność" oraz oskarżali rodzinę prezydenta o korupcję - mówił mieszkaniec miasta. Według niego, siły bezpieczeństwa zastrzeliły trzech protestujących oraz raniły kilkadziesiąt osób.

Tymczasem telewizja państwowa poinformowała, że w Darze siły bezpieczeństwa przepędziły uczestników protestów, którzy wywołali "chaos i zamieszki", demolując samochody oraz sklepy. Następnie mieli zaatakować policję.

Siły bezpieczeństwa w cywilu rozpędziły także manifestację w Damaszku przed zabytkowym Meczetem Umajjadów. Co najmniej dwie osoby zostały zatrzymane - informuje korespondent agencji AFP.

Jednocześnie w pobliżu meczetu ok. 200 osób brało udział w manifestacji poparcia dla prezydenta Asada.

Według telewizji i działaczy praw człowieka, policja rozpędziła też demonstrację w Banijas w zachodniej części kraju, gdzie znajduje się jedna z dwóch syryjskich rafinerii naftowych, oraz w mieście Hims, także na zachodzie.

Syryjskie władze nasiliły aresztowania dysydentów, gdy w styczniu br. rozpoczęły się rewolty w krajach arabskich.

>>>>>>>

Kolejny bestialki rezim !!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:59, 19 Mar 2011    Temat postu:

Gaz łzawiący przeciwko demonstrantom w Darze

Ok. 10 tys. osób demonstrowało w sobotę w mieście Dara, w południowo-zachodniej Syrii, wzywając do "rewolucji". Manifestacja odbyła się w czasie pogrzebu dwóch z czterech zabitych przez policję uczestników piątkowego protestu. Policjanci użyli gazu łzawiącego.

Według agencji AFP, w wyniku akcji sił bezpieczeństwa niektórzy demonstranci zostali ranni. Żałobnicy wykrzykiwali rewolucyjne hasła: "Allah, Syria, wolność. Ktokolwiek zabija własny naród jest zdrajcą".

Funkcjonariusze tajnej policji obecni na pogrzebie aresztowali co najmniej jedną osobą - informuje agencja Reutera, powołując się na działaczy opozycyjnych.

>>>>>

Nawet pogrzeb sprofanowali ! Popieramy zgnebiona ludnosc Syrii w jej walce o wyzwolenie spod tyranii bolszewickiej partii BAAS !!! Wolnosc !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:56, 20 Mar 2011    Temat postu:

Syria: ostrzelano demonstrację w Darze, ponad 100 rannych

Ponad 100 osób zostało rannych w mieście Dara, na południu Syrii, gdy siły bezpieczeństwa ostrzelały wielotysięczny tłum demonstrantów i użyły gazu łzawiącego. Była to kolejna antyrządowa manifestacja w Darze w ostatnich dniach.

- Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa wspierani przez policję strzelali ostrą amunicją do manifestantów, których było ponad 10 tysięcy - powiedział agencji AFP obecny na miejscu przedstawiciel organizacji broniącej praw człowieka. Przeciwko demonstrantom użyto także gazu łzawiącego.

Ranni są przenoszeni do tamtejszego meczetu, który został przekształcony w szpital polowy.

Według informatora AFP w czasie sobotniej demonstracji, zwołanej po spacyfikowanym przez władze zgromadzeniu w piątek, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, służby aresztowały kilkudziesięciu manifestantów; wiele osób zostało także rannych w interwencji.

W Syrii demonstracje wymierzone przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi trwają od połowy marca.

Aby uspokoić nastroje władze ogłosiły w niedzielę, że zwolnią z aresztu kilkunastu uczniów aresztowanych w tym miesiącu za wypisywanie na ścianach budynków w Darze prodemokratycznych haseł.

>>>>>

Kolejne potwory !!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 5:40, 21 Mar 2011    Temat postu:

Tłum podpalił budynek partii rządzącej Syrią

Demonstranci domagający się wolności i zakończenia panowania korupcji podpalili w mieście Dera, na południu Syrii, siedzibę rządzącej w kraju Partii Baas - poinformowali mieszkańcy, na których powołuje się Reuters.

Podpalono również gmach sądu i przedstawicielstwa dwóch operatorów telefonii komórkowej, w tym firmy Syriatel należącej do kuzyna prezydenta Baszara el-Asada.

Wcześniej informowano, że jedna osoba zginęła w Darze, a ponad 100 zostało rannych w niedzielę, gdy siły bezpieczeństwa ostrzelały wielotysięczny tłum demonstrantów i użyły gazu łzawiącego. Była to kolejna antyrządowa manifestacja w Darze w ostatnich dniach.


Ofiara śmiertelna zginęła na skutek ostrzału ostrą amunicją. Dwie inne osoby ranne w głowę są "w bardzo ciężkim stanie" - powiedział agencji AFP obecny na miejscu przedstawiciel organizacji broniącej praw człowieka.

Według niego, "funkcjonariusze służb bezpieczeństwa wspierani przez policję strzelali ostrą amunicją do manifestantów, których było ponad 10 tysięcy". Przeciwko demonstrantom użyto także gazu łzawiącego.

Ranni są przenoszeni do tamtejszego meczetu, który został przekształcony w szpital polowy.

Według informatora AFP w czasie sobotniej demonstracji, zwołanej po spacyfikowanym przez władze zgromadzeniu w piątek, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, służby aresztowały kilkudziesięciu manifestantów; wiele osób zostało także rannych w interwencji.

Wszędzie w demonstracjach widać było członków ruchów islamskich i sporo kobiet w muzułmańskich chustach. Manifestacje miały spokojny przebieg.

Pierwsze organizowane na większą skalę protesty w Maroku, które zaczęły się przed miesiącem, są echem demonstracji w innych krajach arabskich.

Ich inspiratorami w Maroku są związki młodzieży oraz Stowarzyszenie Sprawiedliwość i Dobroczynność, uważane za główne organizacje ruchu islamskiego w kraju, jak również wiele organizacji pozarządowych.

Do demonstracji ulicznych dochodzi mimo obietnic króla Mohammeda VI, który zapowiedział rewizję konstytucji, ustanowienie niezależnych sądów i oddzielenie władzy ustawodawczej od wykonawczej.

W niedzielnych pochodach uczestniczyła nawet jedna z partii koalicji rządowej - lewicowa USFP, która ma 38 mandatów w 325-miejscowym parlamencie.

- Chcemy utrzymać presję na władzę, aby obiecane reformy, w tym wprowadzenie zasad sprawiedliwości społecznej, doczekały się urzeczywistnienia - oświadczył w związku z niedzielnymi demonstracjami Seddick Lahrach z organizacji pozarządowej Forum Sprawiedliwość i Prawda.

>>>>>

W Syrii rezim sadystyczny to i protesty gwaltowne !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:28, 21 Mar 2011    Temat postu:

Syria, żądania tysięcy żałobników

Syryjska armia została rozmieszona w poniedziałek na rogatkach miasta Dara na południowym zachodzie kraju, gdzie w ostatnich dniach toczyły się antyrządowe protesty, w których zginęło pięcioro cywilów.

Tysiące żałobników, uczestniczących w pogrzebie zmarłego w niedzielę 23-letniego mężczyzny, jednej z ofiar ostatnich zajść, żądało politycznej wolności i zahamowania korupcji w kraju.

- Bóg, Syria, wolność. Ludzie chcą zerwania z korupcją - krzyczeli zebrani.

Według Agencji Associated Press, funkcjonariusze oddziałów prewencji uzbrojeni w pałki podążali za tłumem. Obyło się bez incydentów.

W niedzielę w Darze demonstranci domagający się wolności i zakończenia panowania korupcji, podpalili siedzibę rządzącej w kraju partii Baas. Podpalono również gmach sądu i przedstawicielstwa dwóch operatorów telefonii komórkowej, w tym firmy Syriatel należącej do kuzyna prezydenta Baszara el-Asada.

Wcześniej siły bezpieczeństwa ostrzelały wielotysięczny tłum demonstrantów i użyły gazu łzawiącego, wskutek czego zginęła jedna osoba.

W trakcie sobotniej demonstracji zwołanej po spacyfikowanym przez władze zgromadzeniu w piątek, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, służby specjalne aresztowały kilkudziesięciu manifestantów; wiele osób zostało także rannych w interwencji.

!!! SADYSCI !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:09, 22 Mar 2011    Temat postu:

Syria: ponad tysiąc osób znowu protestuje

Syryjskie siły bezpieczeństwa otoczyły dzisiaj ponad tysiąc uczestników kolejnej w ostatnich dniach antyrządowej manifestacji w mieście Dara, na południowym zachodzie kraju - podała agencja AFP, powołując się na będącego na miejscu działacza praw człowieka.

- Ponad tysiąc osób zebranych w meczecie al-Omari oraz wokół świątyni wykrzykuje hasła przeciwko reżimowi. Są otoczeni przez liczne siły bezpieczeństwa oraz uzbrojonych ludzi - powiedział działacz.

Dodał, że manifestujący utworzyli żywy łańcuch wokół meczetu, ponieważ obawiają się ataku ze strony sił bezpieczeństwa.

Według innego działacza, Dara przypomina "koszary wojskowe". Wczoraj na rogatkach miasta rozmieszczono żołnierzy.

W ostatnich dniach toczyły się w mieście antyrządowe protesty, w których zginęło sześcioro cywilów. Wcześniej informowano o pięciu ofiarach, jednak wczoraj bilans wzrósł po tym, jak śmierć poniosło 11-letnie dziecko, które dzień wcześniej zatruło się gazem łzawiącym, gdy siły bezpieczeństwa rozpędzały manifestację.

W Syrii demonstracje wymierzone przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi trwają od połowy marca. Na portalu Facebook na stronie zatytułowanej "syryjska rewolucja 2011 przeciwko Asadowi" wzywano do manifestacji, które mają doprowadzić do powstania Syrii "bez tyranii, bez stanu wyjątkowego (obowiązującego od 1963 roku) oraz bez specjalnych sądów".

Aby uspokoić nastroje władze ogłosiły w niedzielę, że zwolnią z aresztu kilkunastu uczniów zatrzymanych w tym miesiącu za wypisywanie na ścianach budynków w Darze prodemokratycznych haseł.

>>>>>>

Popieramy ludzi dosc juz BAAStial-skich rzadow w Syrii !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:20, 23 Mar 2011    Temat postu:

Syria: 6 zabitych, 20 rannych w starciu z siłami bezpieczeństwa

Sześć osób zginęło, a 20 zostało rannych w ataku sił bezpieczeństwa na meczet w Darze na południu Syrii, do którego doszło dzisiaj nad ranem - podała agencja dpa.

Agencja powołuje się na informacje uzyskane ze stron internetowych przedstawicieli syryjskiej opozycji. Wynika z nich, że funkcjonariusze sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do grupy ok. 300 osób zgromadzonych wokół meczetu al-Omari.

Wcześniej z okolic meczetu al-Omari dochodziły odgłosy strzelaniny, wobec uczestników protestu użyto gazu łzawiącego. Jeden z mieszkańców relacjonował, że "siły bezpieczeństwa próbują wedrzeć się do świątyni", ale nie był pewien, bo "odcięto prąd" oraz zasięg telefonów komórkowych. Na odgłos strzałów w sąsiednich dzielnicach rozległy się okrzyki "Allahu akbar".

Wg Reutersa, wśród zabitych jest lekarz. Przyszedł pod meczet, by pomóc demonstrantom, którzy zostali ranni w niedzielnym ataku sił bezpieczeństwa na protestujących.

Wczoraj duchowny z meczetu al-Omari, Ahmad Siasneh, w wywiadzie dla telewizji Al-Arabija powiedział, że syryjskie siły bezpieczeństwa znajdują się blisko terenów świątynnych, gdzie protestujący rozbili namioty.

Przez sześć ostatnich dni w Darze odbywały się antyrządowe protesty, w których zginęło sześcioro cywilów. Uczestnicy protestów domagają się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, a także swobód politycznych, demokratycznych reform i walki z korupcją. Wcześniej zapowiadali, że zostaną przy meczecie do momentu spełnienia ich żądań.

>>>>>

Co tam meczet dla BAAStialów skoro zycia ludzkiego nie szanuja...

[img]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 15:32, 23 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:42, 24 Mar 2011    Temat postu:

Syria: 15 zabitych w starciach w Darze

Co najmniej 15 osób zginęło dzisiaj w dwóch incydentach w Darze na południowym zachodzie Syrii - podała agencja AFP, powołując się na miejscową opozycję. Miasto jest od kilku dni miejscem bezprecedensowych protestów przeciwko reżimowi Baszara el-Asada.

Dziewięć osób, w tym dziecko, zginęło podczas starć sił bezpieczeństwa z manifestantami, do których doszło przed świtem - poinformował jeden z demonstrantów.

Według przedstawicieli syryjskiej opozycji, funkcjonariusze sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do grupy ok. 300 osób zgromadzonych wokół meczetu al-Omari w mieście. Wobec uczestników protestu użyto też gazu łzawiącego.

Z kolei sześć osób poniosło śmierć podczas uroczystości pogrzebowych ofiar porannych starć. Do żałobników strzelały siły bezpieczeństwa - informowali świadkowie.

Według władz, ofiary śmiertelne popołudniowych zajść to wynik starć policji z "uzbrojonym gangiem". Władze twierdzą, że zginęły w nich cztery osoby.

Jak podała syryjska telewizja, zwolniono ze stanowiska gubernatora Dary.

>>>>>

Uzbrojny gang to jest w Syrii u wladzy! Czas najwyzszy na wolnosc !!! KOmunizm upadl wszedzie i w Syrii upadnie... Ten system jest od diabla...
Wiec konczy sie zle ...
Chwala meczennikom !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:47, 24 Mar 2011    Temat postu:

Syria: 25 ofiar śmiertelnych starć z siłami bezpieczeństwa

Do głównego szpitala w mieście Dara, na południowym zachodzie Syrii, gdzie w środę doszło do starć antyrządowych demonstrantów z siłami bezpieczeństwa, trafiło co najmniej 25 ciał - poinformowały władze szpitalne.

- Otrzymaliśmy ciała wczoraj o godz. 17. Wszystkie mają ślady po kulach - powiedział przedstawiciel szpitala agencji Reutera.

W mieście od kilku dni trwają bezprecedensowe protesty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

>>>>>

Wolność krzyżami się znaczy - kolejny raz trzeba to powtorzyc...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:52, 25 Mar 2011    Temat postu:

Syria rozważy zniesienie stanu wyjątkowego

Syryjski rząd poinformował, że rozważy zniesienie obowiązującego od 1963 r. stanu wyjątkowego, zamierza zezwolić na więcej swobód politycznych i wdrożyć mechanizmy walki z korupcją w odpowiedzi na kolejny dzień protestów w Darze na południu kraju.

Prezydent Baszar el-Asad nakazał utworzenie komitetu mającego na celu podniesienie standardów życia w kraju i zbadanie kwestii zniesienia stanu wyjątkowego, który trwa w Syrii od 48 lat. Przedstawiciele opozycji odrzucili ten pomysł, argumentując że nie spełnia on aspiracji narodu syryjskiego.

Doradczyni prezydenta, Butaina Szaaban, podkreśliła na konferencji prasowej w Damaszku, że prezydent nie wydał rozkazu strzelania do manifestantów w Darze.

Według świadków i obrońców praw człowieka, co najmniej 100 osób zostało zabitych w środę przez policję w tym mieście na południowym zachodzie kraju, gdzie doszło do demonstracji antyrządowych na bezprecedensową skalę.

W mieście od kilku dni trwają gwałtowne protesty przeciwko autorytarnej władzy prezydenta. Asad, który 11 lat temu przejął władzę po swym ojcu, odrzuca apele o swobody polityczne i wtrąca do więzienia krytyków swego reżimu. Jego ugrupowanie jest u władzy w Syrii od 1963 roku.

Doradczyni prezydenta oświadczyła, że rząd przygotowuje ustawę, która zezwoli na faktyczną działalność partiom politycznym, poza rządzącą partią Baas (Partią Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego).

Obiecała również wyższe płace dla zatrudnionych w administracji państwowej. Według oficjalnej agencji Sana, prezydent ogłosił w czwartek dekret nakazujący natychmiastową "podwyżkę uposażeń" dla tej grupy pracowników.

Pensje poniżej 200 dolarów wzrosną o 30 proc., a wynoszące 200 dolarów i więcej - o 20 proc. - wynika z dekretu.

Według Programu Narodu Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), bieda dotyka 14 proc. z 22 milionów Syryjczyków. Według niezależnych ekspertów gospodarczych, bezrobocie wynosi 20 proc. populacji czynnej zawodowo.

W ostatnich miesiącach rząd w Damaszku ogłosił, że zamierza zainwestować 14 miliardów dolarów na rozwój w ramach pięcioletniego na lata 2011-2015.

>>>>>

Moge zapewnic ze rezim jest nie do obrony ! Ani w Egipcie ani w Libii ani w Syrii... Oczywiscie jesli podejma pokojowe zmiany I SZCZERE to ja nie mam nic przeciw... Wolnosc zrzeszen wybory jak najbardziej... Chociaz watpie w zdolnosc komunistycznych rezimow do szczerych reform... Wiemy co bylo w Polsce...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 2:50, 26 Mar 2011    Temat postu:

Manifestacje w Damaszku i Darze

Syryjskie siły bezpieczeństwa zatrzymały kilkudziesięciu manifestantów, którzy w piątek w Damaszku wzięli udział w krótkim prodemokratycznym marszu poparcia dla antyrządowych protestów w Darze na południowym zachodzie kraju.

Około 200 osób wznosiło hasła poparcia dla ludzi na południu kraju. - Poświęcamy naszą krew, naszą duszę, dla ciebie Daro! - krzyczeli manifestanci zanim zostali aresztowani przez policję.

Równocześnie w pobliżu starego miasta kilkuset zwolenników obecnych władz wznosiło prorządowe hasła. - Krew i duszę poświęcimy dla Baszara, Bóg, Syria, Baszar i to wszystko - skandowali zwolennicy prezydenta Baszara el-Asada.

Według agencji AFP, w Damaszku zatrzymano co najmniej pięć osób. Kilkudziesięciu manifestantów, którzy zebrali się po piątkowych modłach, krzyczało: - Dara to Syria, Poświęcimy się dla Dary, Bóg, Syria, wolność i to wszystko.

Dzień po tym jak prezydent Asad oświadczył, że rozważy zniesienie obowiązującego od 1963 r. stanu wyjątkowego i zapowiedział więcej swobód politycznych, tysiące osób wzięły udział w Darze w uroczystościach pogrzebowych ofiar zabitych przed dwoma dniami przez siły rządowe.

- Rozbrzmiewa wolność - śpiewali żałobnicy. Według różnych źródeł w środę od 37 do 100 osób zginęło z rąk sił bezpieczeństwa, które rozbiły prodemokratyczny protest i obozowisko w jednym z meczetów w Darze.

!!!!!!!

Niepotrzebny sadyzm bo rezim i tak padnie tylko ze z brudnym sumieniem !
Pomimo ciągłej obecności licznych sił porządkowych na ulicach Dary, do tego położonego niedaleko jordańskiej granicy miasta zaczęły napływać z okolicznych wiosek tysiące antyrządowych manifestantów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:04, 26 Mar 2011    Temat postu:

Syria: apel o "powstanie ludowe" na Facebooku

Nazajutrz po krwawych demonstracjach, które miały miejsce w głównych syryjskich miastach na Facebooku pojawił się apel o "powstanie ludowe".

"Dzisiaj w sobotę, powstanie ludowe we wszystkich syryjskich prowincjach" - głosi apel na portalu społecznościowym.

W piątek odbyły się w kilku syryjskich miastach marsze poparcia dla protestujących w Darze, gdzie w środę policja brutalnie rozprawiła się z przeciwnikami rządu. Według różnych źródeł zginęło wtedy podczas interwencji sił bezpieczeństwa od 37 do 100 osób.

W piątek w mieście Sanamein miało zginąć w demonstracjach 20 osób; władze twierdzą, że ofiar śmiertelnych jest 13.

W czwartek prezydent Asad oświadczył, że rozważy zniesienie obowiązującego od 1963 roku stanu wyjątkowego. Zapowiedział, że zezwoli na więcej swobód politycznych, a także na wdrożenie mechanizmów walki z korupcją.

Przedstawiciele opozycji odrzucili ofertę, argumentując, że nie spełnia ona aspiracji narodu syryjskiego.

>>>>>

W Syrii moze sie odbyc mniej krwawy wariant niz w Libii bo Assad nie jest az takim odlotowcem jak Kadafi... Ktory jest rekordzista w regionie...
Gorszy moze jest tylko koles z Sudanu... a tak juz nie ma konkurencji...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 254, 255, 256  Następny
Strona 1 z 256

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy