Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony 1, 2, 3 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:55, 01 Lut 2011    Temat postu: Syria na drodze do wolności !

Syryjczycy wzorem Egipcjan i Tunezyjczyków zwołują się do przeprowadzenia w tym tygodniu manifestacji. Podczas "dnia gniewu" w Damaszku mają się domagać znaczących reform politycznych.

Podobnie jak Egipt i Tunezja, Syria jest dotknięta korupcją, biedą i bezrobociem. Tak jak w tamtych krajach także w Syrii zredukowano subsydiowanie podstawowych artykułów żywnościowych - chleba i oliwy. Syryjski autorytarny prezydent nie reaguje na wezwania do zwiększenia wolności politycznych. Za krytykę reżimu trafić można do więzienia.
Opozycja apeluje o udział w manifestacjach w Damaszku w piątek i sobotę (4 i 5 lutego). Ich uczestnicy mają domagać się "zakończenia stanu wyjątkowego w Syrii i położenia kresu korupcji". Stan wyjątkowy obowiązuje w Syrii od 1963 roku.

Asad, 45-letni wykształcony w Wielkiej Brytanii okulista, w 2000 roku objął stanowisko prezydenta po swoim ojcu, Hafezie, który rządził Syrią przez 30 lat.

Baszar el-Asad stopniowo poluzował restrykcje gospodarcze, wpuścił do Syrii zagraniczne banki, otworzył kraj na import, pozwolił na rozwój sektora prywatnego. Ale za liberalizacją gospodarczą nie poszły reformy polityczne.

Jednak przez wielu Arabów Baszar al-Asad uważany jest za jednego z nielicznych przywódców regionu gotowych przeciwstawić się Izraelowi. A popieranie ugrupowań palestyńskich i libańskich bojowników oraz opozycja wobec amerykańskiej inwazji na Irak zyskały mu znacznie większe poparcie we własnym kraju niż to, na jakie liczyć mogą inni arabscy przywódcy u siebie.

>>>>

Witamy Syryjczykow na drodze do wolnosci !
:O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:08, 08 Mar 2011    Temat postu:

Uwolniono obrońcę praw człowieka Al-Maleha

Syryjski prawnik walczący o przestrzeganie praw człowieka, 80-letni Haitham Al-Maleh, więziony od 2009 roku, został uwolniony na mocy amnestii powszechnej, ogłoszonej przez prezydenta Syrii Baszara el-Asada

Jak wyjaśniło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, Maleh skorzystał z amnestii, ponieważ ma ponad 70 lat.

Prezydent ułaskawił drobnych przestępców i sprawców wykroczeń popełnionych przed 7 marca, a niektórych ze względu na zaawansowany wiek lub chorobę.

Maleh został zatrzymany w październiku 2009 roku za krytykowanie syryjskich władz. W czerwcu 2010 roku został skazany na trzy lata więzienia.

Haitham Al-Maleh był w 2010 roku jednym z dziewięciu kandydatów do Nagrody im. Sacharowa.

>>>>

No ! I maja wyjsc wszyscy obroncy praw czlowieka!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:46, 16 Mar 2011    Temat postu:

Syria: siły bezpieczeństwa rozpędziły protest

Syryjskie siły bezpieczeństwa rozpędziły dzisiaj ok. 150 demonstrantów protestujących przed MSW w Damaszku. Manifestanci domagali się zwolnienia więźniów politycznych - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków.

Do rozpędzenia manifestacji siły bezpieczeństwa użyły pałek. Co najmniej jeden z uczestników protestu został uderzony w głowę - poinformowali świadkowie. Dodali, że co najmniej pięciu demonstrantów zostało zatrzymanych.

Według agencji AFP, w manifestacji udział wzięli rodzice więzionych.

Autorytarny prezydent Syrii odrzuca apele o swobody polityczne i wtrąca do więzienia krytyków swego reżimu.

Organizacja obrońców praw człowieka Human Rights Watch informowała w lutym, że syryjskie siły bezpieczeństwa nękały tych, którzy próbowali gromadzić się, by wyrazić poparcie dla antyprezydenckich protestów w Egipcie.

>>>>>>

Kolejny ponury potworny rezim... Przypomne ze tam rzadzi ta sama partia Baas ktora wyprodukowala Saddama w Iraku... Wspolczujemy rodzinom wiezniow !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 2:59, 19 Mar 2011    Temat postu:

Syria: cztery osoby zginęły podczas protestów.

Cztery osoby zginęły dzisiaj, gdy siły bezpieczeństwa rozpędzały protest w mieście Dara, w południowo-zachodniej Syrii - podała agencja AFP, powołując się na działacza praw człowieka. Agencje informują o protestach w kilku innych miastach, m.in. w Damaszku.

Protesty nazwano "piątkiem godności".

To pierwsze tak gwałtowne starcia w Syrii od wybuchu niepokojów społecznych w krajach arabskich - pisze agencja Reutera.

Siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do uczestników protestów w Darze. Zginęło czterech uczestników protestów, a setki zostały ranne - mówił agencji AFP działacz praw człowieka z tego miasta, które leży 120 km na południe od Damaszku.

Według innego mieszkańca Dary, którego cytuje agencja Reutera, uczestnicy pokojowej demonstracji domagali się reform politycznych oraz przeciwdziałania korupcji w kraju rządzonym od prawie 50 lat przez Partię Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego (Hizb al-Baas) prezydenta Baszara el-Asada.

W proteście uczestniczyło kilka tysięcy ludzi, którzy skandowali: "Bóg, Syria, wolność" oraz oskarżali rodzinę prezydenta o korupcję - mówił mieszkaniec miasta. Według niego, siły bezpieczeństwa zastrzeliły trzech protestujących oraz raniły kilkadziesiąt osób.

Tymczasem telewizja państwowa poinformowała, że w Darze siły bezpieczeństwa przepędziły uczestników protestów, którzy wywołali "chaos i zamieszki", demolując samochody oraz sklepy. Następnie mieli zaatakować policję.

Siły bezpieczeństwa w cywilu rozpędziły także manifestację w Damaszku przed zabytkowym Meczetem Umajjadów. Co najmniej dwie osoby zostały zatrzymane - informuje korespondent agencji AFP.

Jednocześnie w pobliżu meczetu ok. 200 osób brało udział w manifestacji poparcia dla prezydenta Asada.

Według telewizji i działaczy praw człowieka, policja rozpędziła też demonstrację w Banijas w zachodniej części kraju, gdzie znajduje się jedna z dwóch syryjskich rafinerii naftowych, oraz w mieście Hims, także na zachodzie.

Syryjskie władze nasiliły aresztowania dysydentów, gdy w styczniu br. rozpoczęły się rewolty w krajach arabskich.

>>>>>>>

Kolejny bestialki rezim !!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:59, 19 Mar 2011    Temat postu:

Gaz łzawiący przeciwko demonstrantom w Darze

Ok. 10 tys. osób demonstrowało w sobotę w mieście Dara, w południowo-zachodniej Syrii, wzywając do "rewolucji". Manifestacja odbyła się w czasie pogrzebu dwóch z czterech zabitych przez policję uczestników piątkowego protestu. Policjanci użyli gazu łzawiącego.

Według agencji AFP, w wyniku akcji sił bezpieczeństwa niektórzy demonstranci zostali ranni. Żałobnicy wykrzykiwali rewolucyjne hasła: "Allah, Syria, wolność. Ktokolwiek zabija własny naród jest zdrajcą".

Funkcjonariusze tajnej policji obecni na pogrzebie aresztowali co najmniej jedną osobą - informuje agencja Reutera, powołując się na działaczy opozycyjnych.

>>>>>

Nawet pogrzeb sprofanowali ! Popieramy zgnebiona ludnosc Syrii w jej walce o wyzwolenie spod tyranii bolszewickiej partii BAAS !!! Wolnosc !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:56, 20 Mar 2011    Temat postu:

Syria: ostrzelano demonstrację w Darze, ponad 100 rannych

Ponad 100 osób zostało rannych w mieście Dara, na południu Syrii, gdy siły bezpieczeństwa ostrzelały wielotysięczny tłum demonstrantów i użyły gazu łzawiącego. Była to kolejna antyrządowa manifestacja w Darze w ostatnich dniach.

- Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa wspierani przez policję strzelali ostrą amunicją do manifestantów, których było ponad 10 tysięcy - powiedział agencji AFP obecny na miejscu przedstawiciel organizacji broniącej praw człowieka. Przeciwko demonstrantom użyto także gazu łzawiącego.

Ranni są przenoszeni do tamtejszego meczetu, który został przekształcony w szpital polowy.

Według informatora AFP w czasie sobotniej demonstracji, zwołanej po spacyfikowanym przez władze zgromadzeniu w piątek, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, służby aresztowały kilkudziesięciu manifestantów; wiele osób zostało także rannych w interwencji.

W Syrii demonstracje wymierzone przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi trwają od połowy marca.

Aby uspokoić nastroje władze ogłosiły w niedzielę, że zwolnią z aresztu kilkunastu uczniów aresztowanych w tym miesiącu za wypisywanie na ścianach budynków w Darze prodemokratycznych haseł.

>>>>>

Kolejne potwory !!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 5:40, 21 Mar 2011    Temat postu:

Tłum podpalił budynek partii rządzącej Syrią

Demonstranci domagający się wolności i zakończenia panowania korupcji podpalili w mieście Dera, na południu Syrii, siedzibę rządzącej w kraju Partii Baas - poinformowali mieszkańcy, na których powołuje się Reuters.

Podpalono również gmach sądu i przedstawicielstwa dwóch operatorów telefonii komórkowej, w tym firmy Syriatel należącej do kuzyna prezydenta Baszara el-Asada.

Wcześniej informowano, że jedna osoba zginęła w Darze, a ponad 100 zostało rannych w niedzielę, gdy siły bezpieczeństwa ostrzelały wielotysięczny tłum demonstrantów i użyły gazu łzawiącego. Była to kolejna antyrządowa manifestacja w Darze w ostatnich dniach.


Ofiara śmiertelna zginęła na skutek ostrzału ostrą amunicją. Dwie inne osoby ranne w głowę są "w bardzo ciężkim stanie" - powiedział agencji AFP obecny na miejscu przedstawiciel organizacji broniącej praw człowieka.

Według niego, "funkcjonariusze służb bezpieczeństwa wspierani przez policję strzelali ostrą amunicją do manifestantów, których było ponad 10 tysięcy". Przeciwko demonstrantom użyto także gazu łzawiącego.

Ranni są przenoszeni do tamtejszego meczetu, który został przekształcony w szpital polowy.

Według informatora AFP w czasie sobotniej demonstracji, zwołanej po spacyfikowanym przez władze zgromadzeniu w piątek, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, służby aresztowały kilkudziesięciu manifestantów; wiele osób zostało także rannych w interwencji.

Wszędzie w demonstracjach widać było członków ruchów islamskich i sporo kobiet w muzułmańskich chustach. Manifestacje miały spokojny przebieg.

Pierwsze organizowane na większą skalę protesty w Maroku, które zaczęły się przed miesiącem, są echem demonstracji w innych krajach arabskich.

Ich inspiratorami w Maroku są związki młodzieży oraz Stowarzyszenie Sprawiedliwość i Dobroczynność, uważane za główne organizacje ruchu islamskiego w kraju, jak również wiele organizacji pozarządowych.

Do demonstracji ulicznych dochodzi mimo obietnic króla Mohammeda VI, który zapowiedział rewizję konstytucji, ustanowienie niezależnych sądów i oddzielenie władzy ustawodawczej od wykonawczej.

W niedzielnych pochodach uczestniczyła nawet jedna z partii koalicji rządowej - lewicowa USFP, która ma 38 mandatów w 325-miejscowym parlamencie.

- Chcemy utrzymać presję na władzę, aby obiecane reformy, w tym wprowadzenie zasad sprawiedliwości społecznej, doczekały się urzeczywistnienia - oświadczył w związku z niedzielnymi demonstracjami Seddick Lahrach z organizacji pozarządowej Forum Sprawiedliwość i Prawda.

>>>>>

W Syrii rezim sadystyczny to i protesty gwaltowne !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:28, 21 Mar 2011    Temat postu:

Syria, żądania tysięcy żałobników

Syryjska armia została rozmieszona w poniedziałek na rogatkach miasta Dara na południowym zachodzie kraju, gdzie w ostatnich dniach toczyły się antyrządowe protesty, w których zginęło pięcioro cywilów.

Tysiące żałobników, uczestniczących w pogrzebie zmarłego w niedzielę 23-letniego mężczyzny, jednej z ofiar ostatnich zajść, żądało politycznej wolności i zahamowania korupcji w kraju.

- Bóg, Syria, wolność. Ludzie chcą zerwania z korupcją - krzyczeli zebrani.

Według Agencji Associated Press, funkcjonariusze oddziałów prewencji uzbrojeni w pałki podążali za tłumem. Obyło się bez incydentów.

W niedzielę w Darze demonstranci domagający się wolności i zakończenia panowania korupcji, podpalili siedzibę rządzącej w kraju partii Baas. Podpalono również gmach sądu i przedstawicielstwa dwóch operatorów telefonii komórkowej, w tym firmy Syriatel należącej do kuzyna prezydenta Baszara el-Asada.

Wcześniej siły bezpieczeństwa ostrzelały wielotysięczny tłum demonstrantów i użyły gazu łzawiącego, wskutek czego zginęła jedna osoba.

W trakcie sobotniej demonstracji zwołanej po spacyfikowanym przez władze zgromadzeniu w piątek, w którym zginęły co najmniej cztery osoby, służby specjalne aresztowały kilkudziesięciu manifestantów; wiele osób zostało także rannych w interwencji.

!!! SADYSCI !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:09, 22 Mar 2011    Temat postu:

Syria: ponad tysiąc osób znowu protestuje

Syryjskie siły bezpieczeństwa otoczyły dzisiaj ponad tysiąc uczestników kolejnej w ostatnich dniach antyrządowej manifestacji w mieście Dara, na południowym zachodzie kraju - podała agencja AFP, powołując się na będącego na miejscu działacza praw człowieka.

- Ponad tysiąc osób zebranych w meczecie al-Omari oraz wokół świątyni wykrzykuje hasła przeciwko reżimowi. Są otoczeni przez liczne siły bezpieczeństwa oraz uzbrojonych ludzi - powiedział działacz.

Dodał, że manifestujący utworzyli żywy łańcuch wokół meczetu, ponieważ obawiają się ataku ze strony sił bezpieczeństwa.

Według innego działacza, Dara przypomina "koszary wojskowe". Wczoraj na rogatkach miasta rozmieszczono żołnierzy.

W ostatnich dniach toczyły się w mieście antyrządowe protesty, w których zginęło sześcioro cywilów. Wcześniej informowano o pięciu ofiarach, jednak wczoraj bilans wzrósł po tym, jak śmierć poniosło 11-letnie dziecko, które dzień wcześniej zatruło się gazem łzawiącym, gdy siły bezpieczeństwa rozpędzały manifestację.

W Syrii demonstracje wymierzone przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi trwają od połowy marca. Na portalu Facebook na stronie zatytułowanej "syryjska rewolucja 2011 przeciwko Asadowi" wzywano do manifestacji, które mają doprowadzić do powstania Syrii "bez tyranii, bez stanu wyjątkowego (obowiązującego od 1963 roku) oraz bez specjalnych sądów".

Aby uspokoić nastroje władze ogłosiły w niedzielę, że zwolnią z aresztu kilkunastu uczniów zatrzymanych w tym miesiącu za wypisywanie na ścianach budynków w Darze prodemokratycznych haseł.

>>>>>>

Popieramy ludzi dosc juz BAAStial-skich rzadow w Syrii !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:20, 23 Mar 2011    Temat postu:

Syria: 6 zabitych, 20 rannych w starciu z siłami bezpieczeństwa

Sześć osób zginęło, a 20 zostało rannych w ataku sił bezpieczeństwa na meczet w Darze na południu Syrii, do którego doszło dzisiaj nad ranem - podała agencja dpa.

Agencja powołuje się na informacje uzyskane ze stron internetowych przedstawicieli syryjskiej opozycji. Wynika z nich, że funkcjonariusze sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do grupy ok. 300 osób zgromadzonych wokół meczetu al-Omari.

Wcześniej z okolic meczetu al-Omari dochodziły odgłosy strzelaniny, wobec uczestników protestu użyto gazu łzawiącego. Jeden z mieszkańców relacjonował, że "siły bezpieczeństwa próbują wedrzeć się do świątyni", ale nie był pewien, bo "odcięto prąd" oraz zasięg telefonów komórkowych. Na odgłos strzałów w sąsiednich dzielnicach rozległy się okrzyki "Allahu akbar".

Wg Reutersa, wśród zabitych jest lekarz. Przyszedł pod meczet, by pomóc demonstrantom, którzy zostali ranni w niedzielnym ataku sił bezpieczeństwa na protestujących.

Wczoraj duchowny z meczetu al-Omari, Ahmad Siasneh, w wywiadzie dla telewizji Al-Arabija powiedział, że syryjskie siły bezpieczeństwa znajdują się blisko terenów świątynnych, gdzie protestujący rozbili namioty.

Przez sześć ostatnich dni w Darze odbywały się antyrządowe protesty, w których zginęło sześcioro cywilów. Uczestnicy protestów domagają się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, a także swobód politycznych, demokratycznych reform i walki z korupcją. Wcześniej zapowiadali, że zostaną przy meczecie do momentu spełnienia ich żądań.

>>>>>

Co tam meczet dla BAAStialów skoro zycia ludzkiego nie szanuja...

[img]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 15:32, 23 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:42, 24 Mar 2011    Temat postu:

Syria: 15 zabitych w starciach w Darze

Co najmniej 15 osób zginęło dzisiaj w dwóch incydentach w Darze na południowym zachodzie Syrii - podała agencja AFP, powołując się na miejscową opozycję. Miasto jest od kilku dni miejscem bezprecedensowych protestów przeciwko reżimowi Baszara el-Asada.

Dziewięć osób, w tym dziecko, zginęło podczas starć sił bezpieczeństwa z manifestantami, do których doszło przed świtem - poinformował jeden z demonstrantów.

Według przedstawicieli syryjskiej opozycji, funkcjonariusze sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do grupy ok. 300 osób zgromadzonych wokół meczetu al-Omari w mieście. Wobec uczestników protestu użyto też gazu łzawiącego.

Z kolei sześć osób poniosło śmierć podczas uroczystości pogrzebowych ofiar porannych starć. Do żałobników strzelały siły bezpieczeństwa - informowali świadkowie.

Według władz, ofiary śmiertelne popołudniowych zajść to wynik starć policji z "uzbrojonym gangiem". Władze twierdzą, że zginęły w nich cztery osoby.

Jak podała syryjska telewizja, zwolniono ze stanowiska gubernatora Dary.

>>>>>

Uzbrojny gang to jest w Syrii u wladzy! Czas najwyzszy na wolnosc !!! KOmunizm upadl wszedzie i w Syrii upadnie... Ten system jest od diabla...
Wiec konczy sie zle ...
Chwala meczennikom !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:47, 24 Mar 2011    Temat postu:

Syria: 25 ofiar śmiertelnych starć z siłami bezpieczeństwa

Do głównego szpitala w mieście Dara, na południowym zachodzie Syrii, gdzie w środę doszło do starć antyrządowych demonstrantów z siłami bezpieczeństwa, trafiło co najmniej 25 ciał - poinformowały władze szpitalne.

- Otrzymaliśmy ciała wczoraj o godz. 17. Wszystkie mają ślady po kulach - powiedział przedstawiciel szpitala agencji Reutera.

W mieście od kilku dni trwają bezprecedensowe protesty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

>>>>>

Wolność krzyżami się znaczy - kolejny raz trzeba to powtorzyc...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:52, 25 Mar 2011    Temat postu:

Syria rozważy zniesienie stanu wyjątkowego

Syryjski rząd poinformował, że rozważy zniesienie obowiązującego od 1963 r. stanu wyjątkowego, zamierza zezwolić na więcej swobód politycznych i wdrożyć mechanizmy walki z korupcją w odpowiedzi na kolejny dzień protestów w Darze na południu kraju.

Prezydent Baszar el-Asad nakazał utworzenie komitetu mającego na celu podniesienie standardów życia w kraju i zbadanie kwestii zniesienia stanu wyjątkowego, który trwa w Syrii od 48 lat. Przedstawiciele opozycji odrzucili ten pomysł, argumentując że nie spełnia on aspiracji narodu syryjskiego.

Doradczyni prezydenta, Butaina Szaaban, podkreśliła na konferencji prasowej w Damaszku, że prezydent nie wydał rozkazu strzelania do manifestantów w Darze.

Według świadków i obrońców praw człowieka, co najmniej 100 osób zostało zabitych w środę przez policję w tym mieście na południowym zachodzie kraju, gdzie doszło do demonstracji antyrządowych na bezprecedensową skalę.

W mieście od kilku dni trwają gwałtowne protesty przeciwko autorytarnej władzy prezydenta. Asad, który 11 lat temu przejął władzę po swym ojcu, odrzuca apele o swobody polityczne i wtrąca do więzienia krytyków swego reżimu. Jego ugrupowanie jest u władzy w Syrii od 1963 roku.

Doradczyni prezydenta oświadczyła, że rząd przygotowuje ustawę, która zezwoli na faktyczną działalność partiom politycznym, poza rządzącą partią Baas (Partią Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego).

Obiecała również wyższe płace dla zatrudnionych w administracji państwowej. Według oficjalnej agencji Sana, prezydent ogłosił w czwartek dekret nakazujący natychmiastową "podwyżkę uposażeń" dla tej grupy pracowników.

Pensje poniżej 200 dolarów wzrosną o 30 proc., a wynoszące 200 dolarów i więcej - o 20 proc. - wynika z dekretu.

Według Programu Narodu Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), bieda dotyka 14 proc. z 22 milionów Syryjczyków. Według niezależnych ekspertów gospodarczych, bezrobocie wynosi 20 proc. populacji czynnej zawodowo.

W ostatnich miesiącach rząd w Damaszku ogłosił, że zamierza zainwestować 14 miliardów dolarów na rozwój w ramach pięcioletniego na lata 2011-2015.

>>>>>

Moge zapewnic ze rezim jest nie do obrony ! Ani w Egipcie ani w Libii ani w Syrii... Oczywiscie jesli podejma pokojowe zmiany I SZCZERE to ja nie mam nic przeciw... Wolnosc zrzeszen wybory jak najbardziej... Chociaz watpie w zdolnosc komunistycznych rezimow do szczerych reform... Wiemy co bylo w Polsce...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 2:50, 26 Mar 2011    Temat postu:

Manifestacje w Damaszku i Darze

Syryjskie siły bezpieczeństwa zatrzymały kilkudziesięciu manifestantów, którzy w piątek w Damaszku wzięli udział w krótkim prodemokratycznym marszu poparcia dla antyrządowych protestów w Darze na południowym zachodzie kraju.

Około 200 osób wznosiło hasła poparcia dla ludzi na południu kraju. - Poświęcamy naszą krew, naszą duszę, dla ciebie Daro! - krzyczeli manifestanci zanim zostali aresztowani przez policję.

Równocześnie w pobliżu starego miasta kilkuset zwolenników obecnych władz wznosiło prorządowe hasła. - Krew i duszę poświęcimy dla Baszara, Bóg, Syria, Baszar i to wszystko - skandowali zwolennicy prezydenta Baszara el-Asada.

Według agencji AFP, w Damaszku zatrzymano co najmniej pięć osób. Kilkudziesięciu manifestantów, którzy zebrali się po piątkowych modłach, krzyczało: - Dara to Syria, Poświęcimy się dla Dary, Bóg, Syria, wolność i to wszystko.

Dzień po tym jak prezydent Asad oświadczył, że rozważy zniesienie obowiązującego od 1963 r. stanu wyjątkowego i zapowiedział więcej swobód politycznych, tysiące osób wzięły udział w Darze w uroczystościach pogrzebowych ofiar zabitych przed dwoma dniami przez siły rządowe.

- Rozbrzmiewa wolność - śpiewali żałobnicy. Według różnych źródeł w środę od 37 do 100 osób zginęło z rąk sił bezpieczeństwa, które rozbiły prodemokratyczny protest i obozowisko w jednym z meczetów w Darze.

!!!!!!!

Niepotrzebny sadyzm bo rezim i tak padnie tylko ze z brudnym sumieniem !
Pomimo ciągłej obecności licznych sił porządkowych na ulicach Dary, do tego położonego niedaleko jordańskiej granicy miasta zaczęły napływać z okolicznych wiosek tysiące antyrządowych manifestantów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:04, 26 Mar 2011    Temat postu:

Syria: apel o "powstanie ludowe" na Facebooku

Nazajutrz po krwawych demonstracjach, które miały miejsce w głównych syryjskich miastach na Facebooku pojawił się apel o "powstanie ludowe".

"Dzisiaj w sobotę, powstanie ludowe we wszystkich syryjskich prowincjach" - głosi apel na portalu społecznościowym.

W piątek odbyły się w kilku syryjskich miastach marsze poparcia dla protestujących w Darze, gdzie w środę policja brutalnie rozprawiła się z przeciwnikami rządu. Według różnych źródeł zginęło wtedy podczas interwencji sił bezpieczeństwa od 37 do 100 osób.

W piątek w mieście Sanamein miało zginąć w demonstracjach 20 osób; władze twierdzą, że ofiar śmiertelnych jest 13.

W czwartek prezydent Asad oświadczył, że rozważy zniesienie obowiązującego od 1963 roku stanu wyjątkowego. Zapowiedział, że zezwoli na więcej swobód politycznych, a także na wdrożenie mechanizmów walki z korupcją.

Przedstawiciele opozycji odrzucili ofertę, argumentując, że nie spełnia ona aspiracji narodu syryjskiego.

>>>>>

W Syrii moze sie odbyc mniej krwawy wariant niz w Libii bo Assad nie jest az takim odlotowcem jak Kadafi... Ktory jest rekordzista w regionie...
Gorszy moze jest tylko koles z Sudanu... a tak juz nie ma konkurencji...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:34, 26 Mar 2011    Temat postu:

Kolejne protesty w Darze

Setki Syryjczyków, skandując hasła wolnościowe, zgromadziło się w sobotę na głównym placu w mieście Dara na południu Syrii, gdzie protesty trwają od ponad tygodnia - poinformowali świadkowie. W pobliskim Tafas podpalono siedzibę rządzącej partii Baas.

"Lud chce upadku reżimu" głosiło hasło umieszczone na tablicy zatkniętej w gruzach obalonego w piątek w Darze pomnika byłego prezydenta Hafeza el-Asada. W piątek zniszczono tam również wielki portret jego syna, obecnego prezydenta Baszara el-Asada, a tydzień temu też podpalono siedzibę partii Baas.

W Tafas tysiące żałobników wzięły udział w pogrzebie zabitego w piątek uczestnika protestu w Darze. Po pogrzebie podpalono siedzibę partii.

W mieście Sanamein odbył się sobotę pogrzeb siedmiu osób, zastrzelonych podczas marszu, którego uczestnicy chcieli dojść do pobliskiej Dary i wesprzeć tam protestujących. Ludzie wznosili okrzyki, ale do przemocy nie doszło.

Prezydent Asad wycofał w sobotę policję i żołnierzy z Dary oraz zwolnił 70 więźniów politycznych, usiłując załagodzić tym posunięciem protesty, trwające od połowy marca, wymierzone przeciwko jego władzy.

W protestach w całej Syrii w piątek zginęło w sześciu miastach i wsiach 15 osób. Syryjskie media państwowe opisywały piątkowe zajścia jako poważne starcia między uzbrojonymi bandami a siłami bezpieczeństwa.

W starciach w portowej Latakii zginęły dwie osoby, a rannych zostało około 100 osób, w tym 80 policjantów.

Rozszerzenie się protestów na Latakię ma szczególne znaczenie, ponieważ miasto zamieszkują niemal w równych proporcjach sunnici, stanowiący w Syrii większość, i alawici, należący do odłamu islamu szyickiego. Alawici w Syrii zajmują większość stanowisk we władzach, alawitą jest też prezydent.

Źródła: PAP

>>>>>

Jesli rzad wycofuje policje to jest to gest dobrej woli ... Zatem oczywiscie nie ma mowy o Libii... Nie zachecam do dzialan typu powstanie skoro wladza wykazuje rozsadek nie bylo by dobrze strzelac... Jesli wladza wykaze uczciwosc i przedstawi plan drogi w kierunku wolnosci to uwazam ze trzeb aisc w tym kierunku byle to bylo UCZCIWE bez maipulacji... Wladza moze zawsze sie zreflektowac i poprawic na lepsze a wtedy nie mozna tego odrzucac bo nawet sam Bóg nie odrzuca a sie raduje...
My musimy byc jak Bóg ! Kazdy czlowiek to odrebne sumienie i nawet dyktator absolutny moze zaczac czynic dobrze... OBY ! To by mi sprawilo wielka radosc jak i kazdemu uczciwemu czlowiekowi...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:08, 27 Mar 2011    Temat postu:

Syria:

Syria: tragiczna próba podpalenia siedziby partii

PAP

W mieście Latakia siły bezpieczeństwa zabiły dwóch demonstrantów, którzy usiłowali podpalić siedzibę partii Baas.

Zastrzeleni manifernci próbowali podpalić kwaterę główną rządzącej partii Baas - Partii Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego - powiedział agencji Reutera przebywający w Kairze aktywista ruchu praw człowieka, Ammar Kurabi. Wcześniej podawano, że siły bezpieczeństwa zabiły czterech demonstrantów.

Demonstranci domagający się wolności i zakończenia panowania korupcji, podpalili siedzibę partii Baas w Darze również ubiegłą niedzielę.

W piątek protestach w całej Syrii zginęło w sześciu miastach i wsiach 15 osób. Syryjskie media państwowe opisywały piątkowe zajścia, jako poważne starcia między uzbrojonymi bandami a siłami bezpieczeństwa.

>>>>>

Nie polecam palenia partii nawet komunistycznych... Zamiast palic partie TWÓRZCIE JE ! Ale rozumiem wstret do komunistow po tylu latach oblesnego zamordyzmu...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:09, 27 Mar 2011    Temat postu:

Syria: armia wkroczyła do ogarniętej protestami i zamieszkami Latakii

Oddziały syryjskiej armii wkroczyły do ogarniętego protestami i zamieszkami portu Latakia w północno-zachodniej Syrii nad Morzem Śródziemnym - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na świadków i przeciwników władz.

Wojsko w pojazdach opancerzonych wjechało do miasta w nocy z soboty na niedzielę po tym, gdy doszło tam do aktów przemocy i chaosu - wynika z relacji świadków. O podburzanie do przemocy wzajemnie oskarżali się antyrządowi demonstranci i władze.

W sobotę syryjski rząd oskarżył zbrojne grupy o atakowanie ludzi w Latakii. Według władz, co najmniej dwie osoby zostały zastrzelone przez snajperów, którzy znajdowali się na dachach budynków. Według agencji AFP, wskutek tego ostrzału cztery osoby zginęły, w tym dwóch funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, a 150 osób zostało rannych, z czego połowa to policjanci.

Jak podaje AFP za syryjskimi mediami państwowymi, "kilkadziesiąt samochodów i sklepów zostało spalonych, co spowodowało, że armia zdecydowała się interweniować w celu przywrócenia bezpieczeństwa".

Zdaniem przeciwników władz, to rządowe siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestujących ludzi.

!!!!!!!!

Takie wiadomosci zupelnie uniemozliwiaja pokojowe zmiany w kraju...
Wyglada na to ze frakcja silowa sciera sie z pokojowa w ramach samego rezimu i raz jedni raz drudzy nbiora gore... Rzecz jasna rezim nie ma szans ! Swiat zmienia sie NIEODWRACALNIE ! :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:06, 28 Mar 2011    Temat postu:

Syria: zaginęło dwóch zagranicznych dziennikarzy

W północnej Syrii zaginęło dwóch zagranicznych dziennikarzy, współpracowników ekipy telewizyjnej Reutersa - poinformowała w niedzielę brytyjska agencja.

Według Reutersa, z oboma dziennikarzami, obywatelami Libanu, nie ma kontaktu od soboty. Syryjska opozycja twierdzi, że zostali oni zatrzymani przez siły bezpieczeństwa.

Władze w Damaszku wydaliły w sobotę z Syrii korespondentkę Reutersa, uzasadniając swoją decyzję "nieprofesjonalnymi i niezgodnymi z prawdą" relacjami z protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

>>>>>

!!!!! To sa represje !!!!A nie droga do wolnosci !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:41, 30 Mar 2011    Temat postu:

Stan wyjątkowy w Syrii


Baszar el-Asad nie ogłosił podczas wystąpienia w parlamencie zniesienia obowiązującego od roku 1963 stanu wyjątkowego. Asad przemawiał po raz pierwszy od początku protestów, które zwolennicy zmian rozpoczęli dwa tygodnie temu.

Zwolennicy reform prodemokratycznych domagają się zniesienia stanu wyjątkowego. Media sugerowały, że prezydent może zrobić to podczas orędzia w parlamencie.

W wystąpieniu, które - jak pisze agencja Associated Press - było wyjątkowo krótkie, Asad oskarżył satelitarne stacje telewizyjne i inne media o fabrykowanie kłamstw i powiedział, że Syria pokona spiski przeciwko sobie.

Przemówienie prezydenta Asada miało być testem jego popularności - pisze AP. Wchodzącego do sali parlamentu prezydenta powitały okrzyki: "Tylko Bóg, Syria i Baszar" oraz "Nasze dusze, naszą krew poświęcamy tobie, Baszar".

>>>>> Debile i bluzniercy !!! Czcza zamiast Boga cielca ! <<<<

Prezydent powiedział, że siły bezpieczeństwa dostały "wyraźne instrukcje", by nie szkodzić obywatelom podczas protestów.

Grupy obrońców praw człowieka mówią, że od 18 marca, gdy zaczęły się protesty, w Syrii zginęło ponad 60 osób !!!

>>>>

No tak spiski agenci uklady zawsze to samo ! NUDA!!! Najwiecej o spiskach mowia kolesie ktorzy sami to robia to i innych podejrzewaja..Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:35, 31 Mar 2011    Temat postu:

Syria: zniesienie stanu wyjątkowego coraz bliżej

Prezydent Syrii Baszar el-Asad polecił utworzenie komitetu prawnego, który ma określić zasady zniesienia obowiązującego w kraju od prawie 50 lat stanu wyjątkowego - poinformowała dzisiaj agencja prasowa Sana.

Komitet ma przedstawić swój raport do 25 kwietnia.

Zniesienie stanu wyjątkowego jest głównym żądaniem opozycjonistów, którzy od dwóch tygodni demonstrują domagając się reform demokratycznych.

Wbrew oczekiwaniom Asad nie zniósł go w środę.

Grupy obrońców praw człowieka twierdzą, że od 18 marca, gdy zaczęły się protesty, w Syrii zginęło w starciach z siłami bezpieczeństwa ponad 60 osób.

>>>>>

Znosi nie znosi - dosc tej zabawy... Trzeba zastanowic sie nad ewaentualnymi nalotami na rezim jak je zorganizowac technicznie ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:09, 31 Mar 2011    Temat postu:

Syria: dochodzenie w sprawie ofiar protestów

Władze syryjskie zapowiedziały dziś pierwsze posunięcia dla uspokojenia bezprecedensowych protestów antyrządowych, w tym komisję do zniesienia stanu wyjątkowego i dochodzenie w sprawie ofiar zajść. Manifestanci zapowiedzieli na piątek kolejne akcje.

W obliczu masowych protestów zwolenników reform prezydent Syrii Baszar el-Asad utworzył w czwartek komisje. Mają się one zająć dochodzeniem w sprawie śmiertelnych ofiar zajść, w tym w Darze i Latakii, a także przygotowaniem ustaw, które pozwolą na zniesienie stanu wyjątkowego obowiązującego od 48 lat (od roku 1963).

Posunięcia te, jak pisze agencja Associated Press, wyglądają na starannie przygotowaną przez prezydenta próbę zażegnania planowanych na piątek masowych protestów i pokazania, że nie zostanie zmuszony do przeprowadzenia reform, lecz że przeprowadzi zmiany w swym własnym tempie.

Nie wiadomo, jak pisze agencja AP, czy czwartkowe decyzje prezydenckie zdołają uśmierzyć rosnący ruch protestu w jednym z najbardziej autokratycznych reżimów bliskowschodnich.

Aktywiści tego ruchu zaapelowali o przeprowadzenie w całej Syrii demonstracji w piątek, nazywając ten dzień "Dniem Męczenników".

Prezydent Asad utworzył także panel do zbadania możliwości przyznania obywatelstwa około 250 000 Kurdów. Kurdowie to najliczniejsza mniejszość w Syrii. Według organizacji praw człowieka ok. 20 proc. Kurdów w Syrii zostało pozbawionych obywatelstwa w wyniku kontrowersyjnego spisu ludności z 1962 r. Rząd uznał wówczas, że Kurdowie, którzy przybyli w 1945 r. do prowincji Hasaka, głównie z Turcji, zostali nielegalnie wpisani do rejestrów syryjskich.

>>>>>>

Tutaj akurat bym im przyznal obywatelstwo z zastrzezeniem ze w kazdej chwili gdy beda chcieli beda mogli wrocic do ojczyzny.
Natomiast co do nalotow na rezim w Syrii to opracowalem nastepujacy plan:

Naloty wahadlowe!
Jaki jest problem w Libii ? Samoloty musza leciec nad Libie zrzucic bomby i wrocic... Tym samym wykonuja dwa loty a jedno bomabrdowanie...
A mozna to usprawnic:
Samoloty wylatuja z Cypru zrzucaja bomby na czolgi rezimu i laduja w Izraelu zabieraja bomby zrzucaja znowu na rezim i laduja w Iraku . Tam znow zabieraja bomby i znow zrzucaja na rezim i wracaja na Cypr! Bylo by to maksymalne wykorzystanie czzasu i zamiast jednego bomabardowania byly by TRZY ! 100 samolotow robilo by za 300 !!! Koszty niskie a sila uderzenia olbrzymia! Na szczescie Syria jest otoczona wojskami zachodu ze wszystkich stron i to mozna wykorzystac ! Po zniszczeniu rezimu i zaprowadzeniu demokracji Izrael musial by sie wycofac ze wzgorz Golan bo demokartyczna Syria nie byla by juz zagrozeniem i nie mogli by sie tlumaczyc ze chronia sie przed atakiem ! A wiec same korzysci z obalenia rezimu! Syria stala by sie nowym krajem ! Godnym wspanialej starozytnej historii ! Zreszta przypomne ze Syria od panstwa A-Syria obejmuje tereny Syrii Libanu i Palestyny a razem z Mezopotamia tworzace tzw. Półksiężyc... Te tereny Starozytni nazywali Syria... No ale to dygresja... Teraz mamy ponura wspolczesnosc ale jak widzimy coraz bardziej radosna... :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:13, 01 Kwi 2011    Temat postu:

Syria: Policja użyła gazu łzawiącego na obrzeżach Damaszku
- wielotysięczna demonstracja w Darze

Kilka tysięcy przeciwników reżimu przeszło w piątek ulicami Dary na południu Syrii, skandując "chcemy wolności!" i "krew męczenników nie jest tania!".

Aktywiści ogłosili piątek "Dniem Męczenników", wzywając do demonstracji i oddania hołdu ponad 70 ludziom, którzy w ostatnich tygodniachy zginęli w starciach z siłami bezpieczeństwa, tłumiącymi protesty przeciwko autorytarnemu reżimowi.

Świadkowie informują, że w piątek siły bezpieczeństwa, choć licznie obecne na ulicach Dary, nie próbowały powstrzymać uczestników marszu.

Syryjskie siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom protestującym na przedmieściach Damaszku - poinformowali mieszkańcy stolicy Syrii.

Protesty przeciwko rządom partii Baas wybuchły po piątkowych modłach w Damaszku, a także w miastach Banijas i Latakia - powiadomili opozycjoniści.

>>>>>

A wiec bombardowania... Koalicja musi pilnie przestudiowac doswiadczenia libijskie i juz teraz wiadomo ze nalezy najpierw bomabardowac czoli czy wyrzutnie a nie bunkry czy lotniska, ktore nie ucierkna... Bron jest ta sama sowiecka wiec doswiadczenia pasuaj IDEALNIE ! To bedzie ta sama wojna tylko PROWADZONA LEPIEJ !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:00, 03 Kwi 2011    Temat postu:

Syria: Adel Safar otrzymał misję utworzenia rządu

Adel Safar, były minister rolnictwa, otrzymał w niedzielę od prezydenta Syrii Baszara el-Asada misję utworzenia nowego gabinetu. Asad zdymisjonował rząd we wtorek, po fali antyrządowych protestów, które kosztowały życie ponad 70 osób.

W Syrii rząd ma niewielki wpływ na bieg spraw państwowych, gdyż rzeczywista władza skupia się w rękach Asada, jego klanu oraz aparatu bezpieczeństwa.

W obliczu masowych protestów zwolenników reform prezydent powołał komitet, który zajmie się przygotowaniem ustawodawstwa antyterrorystycznego. Ma ono zastąpić obowiązujące w kraju od 1963 roku przepisy stanu wyjątkowego.

>>>>>>

No tak roszady na szczytach wladzy... Nic nowego ... A naloty sa ciagle kwestia aktualna aby poprawic sytaucje wolnosci w Syrii...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 8:46, 06 Kwi 2011    Temat postu:

Syria:123 ofiary antyrządowych demonstracji

Między 18 marca a 1 kwietnia w Syrii w czasie demonstracji antyrządowych zginęły 123 osoby - poinformowała Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (FIDH).

Federacja, zrzeszająca organizacje broniące praw człowieka, przedstawiła sporządzoną przez ośrodek z Damaszku listę zawierającą 123 nazwiska ofiar. W zestawieniu znalazły się także informacje na temat miejsca i daty zgonu.

W przypadku 40 osób nie sprecyzowano daty zgonu, a w przypadku 15 ofiar nie udało się ustalić miejsca śmierci.

Lista uwzględnia 40 osób zabitych 23 marca w demonstracjach w różnych syryjskich miastach, w tym w Darze, w południowo-zachodniej części kraju; miasto było epicentrum protestów. W zestawieniu znalazło się także 16 nazwisk demonstrantów zabitych przez siły porządkowe 1 kwietnia na przedmieściu Damaszku.

W Syrii trwają bezprecedensowe demonstracje, których uczestnicy domagają się reform demokratycznych. W celu uśmierzenia protestów prezydent Baszar el-Asad zlecił dochodzenie w sprawie śmiertelnych ofiar starć oraz przygotowanie ustaw, które pozwolą na zniesienie obowiązującego od 48 lat stanu wyjątkowego.

>>>>>

Jak widzimy naloty sa konieczne ! Wiecej ludi ginie w czasie ,,pokoju'' niz gdy sa naloty... W istocie ci ,,humanisci'' ktorzy blokuja naloty zwiekszaja ilosc ofiar...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:49, 06 Kwi 2011    Temat postu:

Reżim wyciąga rękę do islamistów ...

Władze Syrii zamknęły w środę jedyne w tym kraju kasyno oraz wycofały się z decyzji, zakazującej nauczycielkom noszenia islamskich zasłon. Obserwatorzy wskazują, że w obliczu prodemokratycznych demonstracji reżim wyciąga rękę do konserwatywnych muzułmanów.

Prezydent Baszar el-Asad zakazał nikabu (zasłony zakrywającej twarz) w lipcu zeszłego roku, co jednak nie spodobało się wielu muzułmanom, zwłaszcza że setki noszących zasłony nauczycielek w państwowych szkołach podstawowych przeniesiono do zajęć administracyjnych.

Agencja Associated Press odnotowuje, że w Syrii występują podziały religijne. Od prawie 40 lat władza jest w rękach alawitów (odłam szyizmu), reprezentujących zaledwie 11 proc. ludności; zdecydowana większość Syryjczyków to sunnici, a sam reżim deklaruje świeckość.

W środę minister oświaty w rządzie tymczasowym Ali Saad ogłosił, że nauczycielki w nikabach mogą wrócić do szkół - poinformowała państwowa agencja Sana. Państwowe gazety powiadomiły też tego dnia o zamknięciu kasyna w Damaszku "z powodu naruszeń prawa i przepisów". Szczegółów nie podano.

Na środę, czwartek i piątek wezwano w Syrii do kolejnych antyrządowych, prodemokratycznych demonstracji, podczas których oddany ma być hołd ponad 80 ludziom, którzy zginęli od czasu, gdy trzy tygodnie temu rozpoczęły się protesty. Organizacja Human Rights Watch wezwała w środę Asada, żeby nakazał swym siłom bezpieczeństwa zaprzestanie "nieuzasadnionego używania śmiercionośnej przemocy przeciwko uczestnikom protestów".

Asad zlecił dochodzenie w sprawie śmiertelnych ofiar starć oraz przygotowanie ustaw, które pozwolą na zniesienie obowiązującego od 48 lat stanu wyjątkowego.

>>>>>

Oczywiscie potepiamy zakazywanie ludziom jakichs ubran... MA BYC WOLNOSC a nie niewola... Co do kasyna to nie jest to dzialanosc ktora lubimy ale w sumie nikt nikogo nie zmusza a jesli jest tylko jedno to nie jest priorytetem zamkniecie tego...
Ale co to za jakies intrygi ! MA BYC WOLNOSC ! I ludzie wybiora sobie ludzi do rzadzenia A NIE JAKIES PODZIALY NA RELIGIE !!!
POTEPIAMY PROBY DZIELENIA LUDZI ZE WZGLEDU NA RELIGIE ! TO SA METODY BANDYCKIE!!! RELIGIA JEST NAJWAZNIEJSZA RZECZA DLA CZLOWIEKA I Z DALEKA OD NIEJ Z ŁAPAMI !
Nie mozna dac sobie wmowic ze chodzi o jakies walki religijne... TO WALKA O WOLNOSC ! I tak pozostanie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:11, 08 Kwi 2011    Temat postu:

Syria: przeciwko demonstrantom użyto ostrej amunicji

Syryjskie siły bezpieczeństwa użyły w piątek ostrej amunicji do rozproszenia tysięcy demonstrantów w mieście Dara na południu kraju, raniąc co najmniej dwie osoby - poinformowali świadkowie wydarzenia.

W rozmowie telefonicznej z Reuterem jeden z nich powiedział, że demonstranci skandowali "Naród chce obalenia reżymu". W tle jego głosu słychać było wystrzały.

!!!!!

Strzaly z ostrej broni !!! Co to jest masakra !? Koniecznie trzeba nalotow niech tylko w Libii sie skonczy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:27, 08 Kwi 2011    Temat postu:

Kolejny kraj ogarniają zamieszki, 22 zabitych

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły dziś 22 uczestników antyrządowych demonstracji, odbywających się w trzech miastach - poinformowała syryjska organizacja obrony praw człowieka.

W Darze, w południowo-zachodniej Syrii, zginęło 17 demonstrantów, a organizacja jest w posiadaniu imiennej listy ofiar - oświadczył szef organizacji Ammar Kurabi.

Dwóch demonstrantów zginęło ponadto w mieście Hims, na zachodzie Syrii, a trzech w Haraście, na przedmieściu Damaszku. Według Kurabiego, wobec demonstrantów użyto ostrej amunicji, gazu łzawiącego i innego rodzaju gazu powodującego omdlenia.

W sunnickim Hims setki osób wyszły po świątecznych modłach na ulice, skandując hasła wolnościowe - poinformowali tamtejsi mieszkańcy. Dzień wcześniej został odwołany miejscowy gubernator, czym prezydent Baszar el-Asad chciał najprawdopodobniej uspokoić nastroje ludności.

Demonstracja w Darze skierowana była przeciwko rządzącej partii Baas, na której czele stoi Baszar el-Asad. Syryjska telewizja pokazała kilka zamaskowanych strzelających osób, które według niej prowadziły ogień do policji i demonstrantów.

Demonstranci podpalili tamtejszą siedzibę partii Baas oraz rozbili kamienny pomnik zmarłego brata prezydenta Syrii. - Z pomnika Basila el-Asada została sterta kamieni - powiedział agencji Reutera przez telefon jeden ze świadków tych zajść.

Demonstranci chcą Syrii "bez tyranii"

- Widziałem na ulicy w dzielnicy Mahatta kałuże krwi i trzy ciała, zabierane przez krewnych - mówił inny świadek. Tłum skandował hasło "Naród chce obalenia reżymu". Pielęgniarka pracująca w szpitalu w Darze powiedziała, że rannych jest tak wielu, że zabrakło dla nich łóżek.

Ogień z broni automatycznej słychać było także podczas piątkowej konfrontacji sił bezpieczeństwa z prodemokratyczną demonstracją w Haraście. Dzielnicę tę zamieszkują sunnici, niechętni dominacji alawickiej mniejszości we władzach państwowych i aparacie bezpieczeństwa.

Świadkowie informują, że funkcjonariusze sił bezpieczeństwa w cywilu zaatakowali w Damaszku sunnitów, którzy demonstrowali po wyjściu z meczetu Rifai.

Społeczne protesty w Syrii - do tej pory jednej z najsurowszych dyktatur w świecie arabskim - trwają od połowy marca i pociągnęły za sobą dziesiątki ofiar śmiertelnych.

>>>>>

To sa jak widac ,,rzady'' ponurych zbrodniarzy i wielkie szczescie ze juz sie koncza... Ci debile widocznie chca tymi zbrodniami zapewnic sobie trybunaly karne... Jesli chca nie ma sprawy - JESTEM ZA !

[img]http://m.onet.pl/_m/3eb6600c3bf271e4678393d843db197f,46,1.jpg
[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:35, 09 Kwi 2011    Temat postu:

Syria: ofiary wśród antyrządowych demonstrantów

Według nowych danych, syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły w piątek 32 uczestników antyrządowych demonstracji, odbywających się w trzech miastach. Setki osób zostało rannych - poinformowała syryjska organizacja obrony praw człowieka. Według Amnesty International, podczas 3 tygodni protestów zginęło już ponad 170 osób.

W mieście Daraa, w południowo-zachodniej Syrii, gdzie według świadków i działaczy ruchu obrony praw człowieka siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów, zginęło 25 osób - poinformował szef organizacji Ammar Kurabi.

Prezydent USA Barack Obama w opublikowanym w piątek wieczorem oświadczeniu potępił akty przemocy i wezwał władze syryjskie do powstrzymania się od ataków na uczestników pokojowych demonstracji.

Społeczne protesty w Syrii - do tej pory jednej z najsurowszych dyktatur w świecie arabskim - trwają od połowy marca.

>>>>>

Naloty naloty i jeszcze raz naloty !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 8:49, 10 Kwi 2011    Temat postu:

Syria: siły bezpieczeństwa ostrzelały zgromadzenie w Darze

Syryjskie siły bezpieczeństwa otworzyły w sobotę ogień do tłumu, który zebrał się w mieście Dara na południowym zachodzie Syrii, po uroczystościach pogrzebowych prodemokratycznych demonstrantów - poinformowali w sobotę świadkowie.

Podali, że funkcjonariusze użyli ostrej amunicji i gazu łzawiącego, żeby rozpędzić wielotysięczny tłum, który wykrzykiwał wolnościowe hasła. Nie ma dotychczas informacji o ewentualnych ofiarach śmiertelnych tych zajść.

Tego samego dnia siły bezpieczeństwa ostrzelały demonstrantów w mieście Latakia na zachodzie kraju.

Także w sobotę syryjskie organizacje broniące praw człowieka poinformowały, że w wyniku interwencji sił bezpieczeństwa w kilku syryjskich miastach zginęło w piątek 37 demonstrantów. W samej Darze śmierć poniosło 25 ludzi.

"Syryjskie służby w Darze dopuściły się aktu, który można określić jako zbrodnia przeciwko ludzkości. Strzelały na oślep do demonstrantów i zabiły dziesiątki ludzi" - głosi oświadczenie syryjskiej organizacji praw człowieka.

W piątek demonstracje przeciwko partii Baas prezydenta Baszara el-Asada, a także domagające się swobód politycznych i walki z korupcją, odbyły się ponadto m.in. w mieście Hims i na przedmieściu Damaszku.

>>>>>

No bo to sa zbrodniarze... Kazda partia komunistyczna w u wladzy to rzady zbrodni...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 1 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy