Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:38, 25 Sie 2011    Temat postu:

Połamano ręce karykaturzyście, to ostrzeżenie !!!!

Zamaskowani osobnicy połamali ręce syryjskiemu antyreżimowemu karykaturzyście i ciężko go pobili, co miało być ostrzeżeniem, żeby przestał rysować - poinformowała rodzina ofiary.
Jedna z powstałych ostatnio karykatur 60-letniego Alego Ferzata przedstawiała prezydenta Syrii Baszara el-Asada, uciekającego wraz z libijskim dyktatorem Muammarem Kaddafim.

Ferzata napadnięto przed świtem w Damaszku, zatrzymując samochód, którym jechał. Jeden z krewnych karykaturzysty powiedział agencji Associated Press, że napastnicy pobili Ferzata i połamali mu ręce, mówiąc, że to "tylko ostrzeżenie", po czym porzucili go na poboczu z workiem na głowie.

W obawie o życie swoje i rodziny ów krewny zastrzegł sobie anonimowość - informuje AP.

>>>>>

Wyobrazacie sobie takie cos ??? Za publikacje KARYKATURY ! Takiej np. jaka tu wklejam... Widzimy na niej mdłą gębę Asada ( nie wyglada on jak bandzior z siekiera ale taki oblesnie ulizany - to tez jest typ zwyrodnienia - brak wlasciwosci i charakteru ) :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:33, 26 Sie 2011    Temat postu:

A tutaj historia Asada ktory mogl zostac porzadnym czlowiekiem a stal sie potworem ... Niemala w tym zasluga rodziny :

Chciał być okulistą - został krwawym dyktatorem

Polska Zbrojna

Podobno Baszar al-Asad, dyktator Syrii, który krwawo rozprawia się ze swoimi przeciwnikami, nie garnął się do polityki. Pragnął zostać lekarzem okulistą, ale jego starszy brat Basil, którego Hafez al-Asad namaścił na następcę, zginął w wypadku samochodowym. Dlatego Baszar nie miał wyjścia - musiał zadbać o rodzinny interes. O głębokich korzeniach i długich gałęziach syryjskiego reżimu pisze "Polska Zbrojna".

W 2000 roku umarł główny budowniczy alawickiego reżimu partii Baas, Hafez al-Asad, a Baszar, który miał niecałe trzydzieści pięć lat, został prezydentem. Wszyscy wówczas myśleli, że nie będzie dyktatorem. Dziś okazuje się, że pod maską reformatora drzemie w nim lew (lew to po arabsku al-assad), który potrafi bezwzględnie chronić autorytarny reżim stworzony przez ojca ponad trzy dekady temu.

Reżim Hafeza

Al-Asad ojciec przejął władzę w 1970 roku. Po latach chaosu i zamachów stanu wprowadził porządek. Socjalistyczną partię Baas (Partię Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego) oczyścił z radykalno-lewicowego elementu, po czym przeobraził ją w maszynę do mobilizacji mas i rządzenia. Wszelka opozycja była nie do pomyślenia - dysydenci, którzy przeżyli prześladowania, musieli uciekać. Partia miała komórki na każdym poziomie - od centrum w dół. Oprócz rozbudowanej struktury partyjnej powstawały instytucje pomocnicze, uczestniczące w mobilizacji i kontroli społeczeństwa. Wszelkie związki oraz stowarzyszenia mogły istnieć tylko pod bacznym okiem aparatczyków partyjnych, oficerów wojskowych i funkcjonariuszy bezpieki.

Al-Asad uczynił z partii Baas organizację równoległą do państwa, przy czym to elita partyjno-wojskowa podejmowała decyzje, które następnie uprawomocniały konstytucyjne instytucje państwowe (na wzór systemu sowieckiego). Ponadto upolitycznił i rozbudował armię oraz służby bezpieczeństwa. Do dziś realna władza należy do partii, generałów i prominentów bezpieki. Nad wszystkim czuwał prezydent, który tak skonstruował system, by w poszczególnych ośrodkach nie wykształciła się konkurencja. Starannie dobierał ludzi. Najwyższe stanowiska zajmowali alawici (mniejszościowa grupa religijna wywodząca się z islamskiego szyizmu), którzy na zasadach pokrewieństwa i kumoterstwa związani byli z klanem Al-Asada.

Oprócz lewicowej retoryki oraz socjalistycznej praktyki masy mobilizowano w jeszcze inny sposób. Wczesne rządy Hafeza przypadły na okres radykalizowania się Palestyńczyków i tworzenia przez nich ruchu narodowowyzwoleńczego. Jego reprezentantem została Organizacja Wyzwolenia Palestyny. Ruch palestyński stał się ważnym czynnikiem legitymizacji, ponieważ to reżim syryjski okazał się jego głównym sprzymierzeńcem. Izrael zaś był śmiertelnym wrogiem, z którym należy walczyć. Samym swym istnieniem kraj ten uzasadniał utrzymywanie rozbudowanej i uprzywilejowanej armii.

Pomimo incydentalnych spięć, do jakich dochodziło na wzgórzach Golan, żadne z tych państw nie odważyło się - po 1973 roku - na regularny atak na kraj nieprzyjaciela. Areną rywalizacji stał się po 1975 roku Liban, w którym wybuchła wojna domowa, trwająca z przerwami piętnaście lat. Kraj Cedrów został w tym czasie podzielony na strefy wpływów: wojsko izraelskie stacjonowało na południu (w strefie bezpieczeństwa przy granicy), gdzie udało mu się wytępić palestyńską partyzantkę, a Syryjczycy okupowali wschodnie partie kraju, co dawało syryjskim żołnierzom możliwość dorobienia się na interesach w bogatszym Libanie. Syryjczycy nigdy nie pogodzili się z tym, że Liban nie jest częścią tak zwanej Wielkiej Syrii. Dlatego też wycofali się z niego dopiero w 2005 roku - po tajemniczym zabójstwie prosaudyjskiego premiera Rafika Haririego, o które oskarża się syryjskie służby bezpieczeństwa. Wojska sąsiada zostały zmuszone do ewakuacji. W Libanie nieustannie bowiem organizowano manifestacje przeciwko ich obecności, którą można było postrzegać jako irańską agenturę w półszyickim kraju sąsiadującym z Izraelem.

Na syryjskim podwórku też się wiele działo. Reżim musiał zmierzyć się z poważnym zagrożeniem - zbrojną opozycją. Na początku lat osiemdziesiątych XX wieku doszło do ostatecznego zdławienia sunnickiego ruchu dysydenckiego, skupiającego się wokół islamistów. Do historii przeszła masakra w Hamie, gdzie w 1982 roku zamordowano ponad dziesięć tysięcy ludzi, w większości cywilów (również kobiety i dzieci).

>>>>>

Widzimy jakim zbrodniarzem byl ojczulek . Przypominam ze nazwa Syria pochodzi od A - Syria ! Jednego z najbardziej dzikich krajow gdzie czcili demona wojny Asura a nie musze mowic czego domagal sie ten demon ... Oczywiscie ciaglej wojny ! Ta potwornosc jak widac zostala do dzis :

Karykaturzysta ktoremu ubecy połamali palce i go pobili :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:23, 26 Sie 2011    Temat postu:

Baszar reformator

Ostatnia dekada rządów Hafeza to czas odprężenia. Damaszek stracił międzynarodowego patrona - Moskwę, i zaczął szukać sposobów na polepszenie relacji ze Stanami Zjednoczonymi. W tym celu nie tylko poparł Waszyngton w staraniach o ukaranie Saddama Husajna za inwazję na Kuwejt, lecz także rozpoczął pertraktacje z odwiecznym wrogiem - Izraelem. W takim klimacie władzę przejął Baszar.

Śmierć Hafeza rozbudziła nadzieje na polityczną zmianę. W czasie zaprzysiężenia młodego następcy syryjskiego "tronu” w kraju rozkręciła się ożywiona debata na temat przyszłości Syrii, zwana damasceńską wiosną. Wkrótce jednak wszelki ferment został zażegnany - areszty, więzienia i tortury załatwiły sprawę. Baszar wie, że ludzie domagają się zmian i kreuje się na reformatora. Dba o wizerunek, w czym ważną rolę odgrywa jego piękna i wykształcona żona - Asma.

Następca Hafeza okazuje się utalentowanym przywódcą. Wprawdzie wprowadza reformy, ale mają one głównie charakter ekonomiczny. Otwarcie gospodarki na światowy kapitalizm pozwala bogacić się zaradnym i lepiej usytuowanym mieszkańcom Damaszku czy Aleppo. Reszta żyje, jak żyła, czyli biednie, ale większe miasta się rozwijają. Damaszek pięknieje, rozrasta się zależna od reżimu klasa średnia. Również na arenie międzynarodowej syryjski prezydent odnosi coraz większe sukcesy - szczególnie po ośmiolatce George’a W. Busha. Otwierają się przed nim drzwi kolejnych europejskich salonów. Nawet Amerykanie zaczynają pokładać w nim nadzieje. Także liderzy świata arabskiego traktują go coraz poważniej. On jednak nie zapomina o przyjaciołach. Serce Baszara nadal bije dla Teheranu, ale sposób, w jaki uprawia politykę zagraniczną, zadowala wszystkich. Różnica jest widoczna dla Europejczyków, Turków, Amerykanów, a nawet Izraelczyków. Światowi gracze widzą w nim gwaranta stabilności i - bądź co bądź - bufor przed zakusami Iranu.

Kiedy na początku 2011 roku zamieszki ogarnęły Tunezję, Egipt i inne arabskie państwa, w Syrii było spokojnie. Rozwarstwienie społeczne też nie jest tak głębokie jak w pozostałych państwach regionu. Większość Syryjczyków stara się wierzyć, że Baszar zreformuje kraj pomimo niechęci starych aparatczyków.

Patowa sytuacja

Tymczasem bariera strachu pękła. Niezadowoleni, sfrustrowani oraz wykluczeni wyszli na ulice. Do większych demonstracji doszło dopiero w połowie marca, nie tyle w Damaszku czy Aleppo, ile na prowincji - głównie w Darze, Dumie, Homsie czy Hamie. Reżim początkowo zareagował niepewnie - prezydent obiecał reformy, podniósł płace i próbował wyjść naprzeciw postulatom protestujących. Obiecał nawet wprowadzenie systemu wielopartyjnego. Zorganizował także kontrdemonstracje.

Taktyka pozornych ustępstw nie zdaje egzaminu. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do zbuntowanych miast sił militarnych, które wspomagają cywilni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa, a właściwie bandyci na usługach władzy. Sposób, w jaki reżim rozprawia się z rebeliantami, odbiega od tego, w jaki próbowano wygasić rewoltę w Tunezji czy Egipcie. W Syrii strzela się do ludzi jak do kaczek. Ważne są pokaz siły i skuteczność. Po internecie krążą filmiki ukazujące brutalność, z jaką dławiony jest bunt. Giną tysiące ludzi, rannych nikt już nawet nie liczy.

Reżim syryjski wprawił społeczność międzynarodową w konsternację. Z jednej strony, nikt nie jest zainteresowany niepewną zmianą reżimu (Syria jest zbyt zróżnicowana i pojawia się lęk o powtórkę sytuacji z Iraku), z drugiej zaś, nie można pozostać obojętnym. Rządy poszczególnych krajów krytykują więc sposób, w jaki Al-Asad rozprawia się z buntownikami, ale na groźbach i gestach potępienia się kończy.

Uwikłanie w konflikty w Afganistanie i Iraku, a także udział zachodnich sił zbrojnych w wojnie domowej w Libii nie pozwalają na interwencję w Syrii. Zaostrzyło się wprawdzie stanowisko Waszyngtonu, a Barack Obama, który powściągliwie reagował na terror państwowy, dziś używa mocniejszych słów. Nie wydaje się jednak, aby poza ostrą krytyką, gestami dyplomatycznymi oraz sankcjami uczyniono coś więcej.

Wojna w ramadanie

Rosja nadal dostarcza broń do Syrii, przyznał Anatolij Isajkin, dyrektor państwowej agencji do spraw obrotu bronią (Rosoboroneksport). Mimo że USA i państwa zachodnie naciskają na nałożenie na Damaszek sankcji, w tym wprowadzenie embarga na broń, dostawy mają być kontynuowane. Baszar al-Asad kupił w ostatnich latach między innymi zestawy przeciwlotnicze Pancir-S1, Mi-Gi-29SMT, pociski przeciwokrętowe i przeciwpancerne. Isajkin potwierdził, że do Syrii trafiły już pierwsze szkolno-bojowe Jaki-130. Agencje donoszą, że od początku ramadanu siły prezydenta Asada nasiliły działania wobec protestujących przeciwko władzom. Według syryjskich obrońców praw człowieka, odkąd w połowie marca wybuchły antyrządowe manifestacje, zginęło około dwóch tysięcy ludzi.

Michał Lipa, "Polska Zbrojna"

>>>>>

Widzimy jaki to zbrodniczy rezim . I ze nie ma mozliwosci aby on dalej trwal ... Takie wmapiryzymy musza zniknac raz na zawsze ... I znikaja jak widac ! A to cieszy :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:37, 27 Sie 2011    Temat postu:

Ambasada Syrii w Berlinie obrzucona pojemnikami z czerwoną farbą

Ambasada Syrii w Berlinie została obrzucona pojemnikami z czerwoną farbą, a na jej fasadzie wymalowano hasło "Wolna Syria" - poinformowała we wtorek niemiecka policja. Anonimowa przedstawicielka policji powiedziała, że sprawcy szkód są na razie nieznani. Atu wandalizmu dokonano w poniedziałek rano. Ambasada została obrzucona 26 pojemnikami z czerwoną farbą.

Od początku rewolty przeciwko reżimowi Baszara el-Asada, pięć miesięcy temu, na ulicach syryjskich miast zginęło ponad 2200 osób, z których 350 tylko w obecnym miesiącu.

>>>>>

Tak wylali morze krwi tak wiec czerwona farba jak najbardziej pasuje . Psychopaci Asad kapia sie we krwi :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:17, 27 Sie 2011    Temat postu:

Zamieszki w Syrii, władze ostrzegają

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Syrii ostrzegło w sobotę mieszkańców Damaszku, by "ze względu na własne bezpieczeństwo" nie uczestniczyli w opozycyjnych demonstracjach. - MSW wzywa obywateli, aby nie odpowiadali na zamieszczane na internetowych portalach społecznościowych apele o udział w pochodach i zgromadzeniach na publicznych placach Damaszku. Zwracamy się o to do was dla waszego bezpieczeństwa - napisano w komunikacie resortu spraw wewnętrznych opublikowanym przez oficjalne media.

Syryjskie siły niebezpieczeństwa strzelały w sobotę ostrą amunicją, aby nie dopuścić tysięcy demonstrantów, którzy usiłowali przedostać się ze wschodnich przedmieść do centrum Damaszku. Według świadków, co najmniej pięć osób zostało ciężko rannych.

Reżim prezydenta Baszara el-Asada jest w świecie coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie opozycyjnych demonstracji, w których od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi.

>>>>>

Nic nowego - wszak po to terrorysci morduja aby zastraszyc ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:15, 28 Sie 2011    Temat postu:

Liga Arabska apeluje o zaprzestanie rozlewu krwi w Syrii

Liga Arabska wezwała do zaprzestania rozlewu krwi w Syrii i reform w tym kraju. W opublikowanym w niedzielę nad ranem oświadczeniu zaapelowała także o odmrożenie libijskich aktywów. Oświadczenie opublikowano po nadzwyczajnym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych Rady Ligi Arabskiej w Kairze. Liga Arabska zaapelowała w nim o zaprzestanie fali przemocy w Syrii, która pociągnęła już za sobą tysiące ofiar, i uznanie prawa narodu syryjskiego do politycznych, społecznych i ekonomicznych reform. Liga zapowiedziała, że do Damaszku pojedzie jej sekretarz generalny, by podjąć mediację, która zakończy kryzys. Podkreśliła także znacznie stabilności w Syrii dla stabilności w świecie arabskim i w całym regionie.

Ministrowie wezwali także ONZ i poszczególne kraje do odblokowania teraz, po odsunięciu od władzy Muammara Kaddafiego, libijskich aktywów, zamrożonych wcześniej w ramach sankcji przeciwko reżimowi. Zaapelowali także do ONZ o uznanie Narodowej Rady Libijskiej jako prawowitej władzy w Libii i przyznanie jej miejsce w organizacji.

>>>>>

No tak najlepiej wzywac tylko kto to ma zrobic ? W Libii tez wzywali a koalicja musiala zalatwic ... Trzeba bomb bo to sa bestie ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:44, 28 Sie 2011    Temat postu:

Szokujące zachowanie żołnierzy. Oto nagranie !

Syryjskie siły bezpieczeństwa rozprawiają się brutalnie ze złapanymi demonstrantami. Te wstrząsające zdjęcia zostały prawdopodobnie zrobione w miejscowości Hama na początku tego miesiąca. Obrońcy praw człowieka mówią, że to przykład najnowszej strategii Damaszku w walce z protestującymi. Zobacz szokujące nagranie z Syrii !!!

>>>>

Cig;le te same potworne obrazy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:43, 30 Sie 2011    Temat postu:

I wracamy do potwornych zbrodnii w Syrii:

Syria: siły rządowe zabiły co najmniej 30 osób, 200 aresztowanych

Co najmniej 30 osób zginęło, a ponad 200 zostało aresztowanych w piątek w Syrii podczas tłumienia antyrządowych protestów przez wojsko - podała nocy z piątku na sobotę agencja dpa, powołując się na syryjskich obrońców praw człowieka. Według agencji Reuters, ofiar śmiertelnych było 34, w tym czworo dzieci.

W kilku miastach w prowincji Dara, jak podali obrońcy praw człowieka, zginęło tego dnia najwięcej osób - osiemnaście. Wśród ofiar było wielu młodych ludzi. Tam również kilku żołnierzy miało przyłączyć się do protestujących.

Piątkowe demonstracje odbywały się w położonej na południowym zachodzie Syrii Darze, w mieście Hims (160 km na północ od Damaszku), na przedmieściach stolicy i w położonym na pustyni mieście Palmyra.

W Palmyrze zginęło 5 osób, a 15 zostało rannych po tym, jak siły prezydenta Baszara el-Asada otworzyły ogień do protestujących.

"Pa, pa, Baszar. Do zobaczenia w Hadze" - krzyczeli protestujący w Hims, odnosząc się do Międzynarodowego Trybunału Karnego z siedzibą w Hadze właśnie. W geście pogardy zdjęli buty i nieśli je w dłoniach.

"Chcemy zemsty na Maherze i Baszarze" - wznosili okrzyki inni demonstranci. Maher to brat prezydenta Baszara el-Asada, wojskowy przywódca oskarżany o brutalne tłumienie prodemokratycznych protestów.

W stolicy kraju, Damaszku, siły bezpieczeństwa znajdowały się w stanie gotowości. W kilku dzielnicach przed meczetami pojawili się ich przedstawiciele z pałkami - relacjonowali świadkowie.

>>>>

Oczywiscie nie chce pouczc ale nienawisc i pragnienie zemsty zamyka droge do nieba (oczywiscie inaczej jest z ludzmi mordowanymi jawnie i bestialsko ) i taki jest plana diabla... Poprzez media typu Asad zniszczyc Syrie i wszystkich utopic w piekle... Nienawisc i zemste nalezy powsciagac . A w zamian prosic Boga o SPRAWIEDLIWOSC ! Oczywiscie ja tyko radze a nie pouczam ! W takiej sytuacji nie smial bym !

A zatem ilosc ofiar smiertelnych wzrosla do :

2226 cywilow i 526 wojskowych czyli 2752 zabitych .

Ogolem liczba ofiar rezimy PO RAZ PIERWSZY PRZEKROCZYLA 64 tysiace...

I wynosi :

64 028 !!!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:55, 31 Sie 2011    Temat postu:

W syryjskich aresztach zabijają i torturują nawet dzieci !!!

Co najmniej 88 osób, w tym 10 dzieci, zmarło w syryjskich aresztach od marca, to jest od początku antyrządowych protestów - wynika z przedstawionego we wtorek raportu organizacji praw człowieka Amnesty International (AI). ( Potepiamy to organizacje za promocje zboczen i dewiacji ).

Dotychczas rocznie w syryjskich aresztach umierało średnio pięć osób.

- Liczba ofiar śmiertelnych w aresztach rośnie i wygląda na to, że jest przedłużeniem brutalnej pogardy dla ludzkiego życia, które obserwujemy codziennie na ulicach Syrii - powiedział pracownik AI, Neil Sammonds.

Zmarli, wszyscy mężczyźni i chłopcy, zostali zatrzymani podczas rozpoczętych w marcu masowych protestów antyrządowych.

Na przynajmniej 52 ciałach stwierdzono ślady tortur lub znęcania się, które spowodowały zgon aresztowanych. Niezależny patolog sądowy, który na prośbę organizacji zbadał część przypadków, ustalił, że ofiary odniosły rany w skutek bicia, biczowania, podpalania, nacinania i dźgania.

Większość ofiar pochodzi z prowincji Homs i Dara, gdzie dochodziło do największych demonstracji. Zmarłych w aresztach znaleziono także w pięciu innych prowincjach - Damaszek, Rif Damaszk, Idlib, Hama i Aleppo.

Amnesty International wezwała Radę Bezpieczeństwa ONZ, aby przekazała sprawę tortur Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze, nałożyła na Syrię embargo na broń oraz zamroziła aktywa prezydenta Baszara el-Asada i jego najbliższych współpracowników.

- Biorąc pod uwagę powszechność łamania praw w Syrii, uważamy, że śmierć aresztowanych można zaliczyć do zbrodni przeciwko ludzkości - powiedział Sammonds.

Organizacja poinformowała również, że sporządziła listę nazwisk ponad 1,8 tys. osób, które zginęły od czasu rozpoczęcia demonstracji. Tysiące innych Syryjczyków zostało aresztowanych, a wiele z nich trzymanych jest w izolacji w nieznanych miejscach.

>>>>>

Koszmar ! To jest satanizm ! Znecanie sie i mordowanie dzieci ! Tu juz opetanie widac jak an dloni ! To powinno pokazywac wam czym jest pieklo i szatan... Nadal uwazacie satanizm za zabawe a roznych ,,artystow'' satanistycznych za ,,ciekawych ??? To nie zarty ...

Na zdjeciu bestialsko zamordowane przez ,,Służby sepecjalnie'' dziecko :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:13, 01 Wrz 2011    Temat postu:

Prokurator prowincji Hama rezygnuje ze stanowiska

Prokurator generalny prowincji Hama w Syrii ogłosił w nagraniu na portalu YouTube, że rezygnuje ze stanowiska w proteście przeciwko brutalnym działaniom sił bezpieczeństwa wymierzonym w uczestników pokojowych protestów. Reżim utrzymuje, że został on porwany.

"Ja, sędzia Adnan Mohammad al-Bakkur, prokurator generalny prowincji Hama, oświadczam, że zrezygnowałem ze stanowiska w proteście przeciwko barbarzyńskim działaniom reżimu wobec demonstrujących pokojowo ludzi" - powiedział w nagraniu opublikowanym przez obrońców praw człowieka w środę na portalu YouTube.

Prawnik niezwiązany z syryjskimi władzami potwierdził, że osoba widoczna na nagraniu to rzeczywiście Bakkur.

W innym nagraniu Bakkur wyjaśnia, że do rezygnacji skłoniło go zabicie przez siły bezpieczeństwa 72 demonstrantów i obrońców praw człowieka przetrzymywanych w więzieniu w Hamie. Jak powiedział, stało się to 30 sierpnia, w przeddzień ofensywy syryjskiego wojska na miasto. Na skutek wkroczenia armii zginęło ok. 420 osób, z których wiele pochowano w masowych grobach w miejskim parku - dodał.

Bakkur zadał tym samym kłam doniesieniom państwowych mediów, które od poniedziałku utrzymują, że został porwany w drodze do pracy wraz z kierowcą i ochroniarzem.

"Doniesienia syryjskiej telewizji o moim rzekomym porwaniu (...) są całkowicie nieprawdziwe. Jestem chroniony przez powstańczych mieszkańców (...) dziś, 31 sierpnia" - powiedział Bakkur. "Wydam kolejne oświadczenia wkrótce, po opuszczeniu Syrii" - dodał.

Doniesień o rezygnacji prokuratura Hamy nie można potwierdzić z niezależnych źródeł. Od marca, tj. od wybuchu antyprezydenckich protestów, zagraniczne media nie mają wstępu na terytorium Syrii.

Jeśli jednak okażą się prawdziwe, byłaby to pierwsza dezercja wysokiego rangą przedstawiciela syryjskiego reżimu od początku demonstracji - zauważa Reuters.

W 1982 roku Hama była sceną masakry, kiedy ojciec obecnego prezydenta Baszara el-Asada, Hafez, wysłał wojsko do stłumienia powstania wznieconego przez islamistów. Zginęło wówczas ok. 30 tysięcy ludzi.

Według danych ONZ, w wyniku represji ze strony reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada zginęło od marca tego roku ponad 2200 osób.

>>>>>

No i wspaniale ! Nastepuje przemiana sumien a to NAJWAZNIEJSZE ! taka jest ostateczna rola meczenstwa ! Cierpieniem wstrzasnac sumienia aby wybraly dobro ! Stad takie sukcesy pierwszych chrzescijan ktorzy podbili Rzym duchowo tak ze jest stolica Papiestwa gdy byl poganstwa i zbrodni przeciw Kościołowi ! Taki jest sens zbawienia przez Jezusa poprzez mękę ! Wsyscy ludzie ktorzy sa męczennikami maja udzial z Jezusem ! Jak widzicie nie musza byc katolikami ! JAK WSZYSCY TO WSZYSCY ! Bóg nie czyni wyjątku ! WSZYSCY JESTEŚCIE MOIMI DZIEĆMI MÓWI DO NAS ! :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:59, 02 Wrz 2011    Temat postu:

Wezwanie do zaostrzenia sankcji wobec Syrii

Pre­mier Wiel­kiej Bry­ta­nii David Ca­me­ron we­zwał dziś spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do za­ostrze­nia sank­cji prze­ciw­ko sy­ryj­skie­mu re­żi­mo­wi Ba­sza­ra el-Asa­da.

W wy­wia­dzie dla BBC Ca­me­ron ubo­le­wał też, że ani w Lidze Arab­skiej, ani na płasz­czyź­nie mię­dzy­na­ro­do­wej nie ma wy­star­cza­ją­co du­że­go oporu wobec Asada.W Or­ga­ni­za­cji Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych mamy nawet pro­blem z prze­for­so­wa­niem bar­dziej sta­now­czej re­zo­lu­cji, z ostrzej­szy­mi sank­cja­mi, za­ka­zem po­dró­żo­wa­nia i za­mro­że­niem pie­nię­dzy - po­wie­dział premier.​Zdaniem szefa bry­tyj­skie­go rządu, sy­tu­acja w Syrii jest po­dob­na do sy­tu­acji w Libii Mu­am­ma­ra Ka­da­fie­go. Mamy do czy­nie­nia z dyk­ta­to­rem, który wy­rzą­dza lu­dziom strasz­ne krzyw­dy - po­wie­dział Ca­me­ron, wska­zu­jąc na­stęp­nie, że w od­róż­nie­niu od Libii, w przy­pad­ku Syrii go­to­wość spo­łecz­no­ści mię­dzy­na­ro­do­wej do dzia­ła­nia jest mniej­sza.

>>>>>

Tak jest ! Z bandytami trzeba ostro !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:30, 03 Wrz 2011    Temat postu:

Syria: ostrzelano demonstrację opozycjonistów

Syryjskie siły rządowe ostrzelały opozycyjną demonstrację, zorganizowaną po modłach w miejscowości Duma pod Damaszkiem. Demonstracje przeciw rządom prezydenta Baszara el-Asada odbyły się też w stolicy, Hamie, Homs innych miejscowościach. - Demonstranci (w Dumie) podali, że dwie osoby zginęły, lecz na razie nie ma potwierdzenia tej informacji - powiedział agencji Reutera przedstawiciel opozycji.

- Kaddafi uciekł, teraz twoja kolej Baszar - krzyczeli demonstranci w Hiraku, gdzie zebrało się w piątek dwa tysiące demonstrantów. Siły bezpieczeństwa usiłowały rozproszyć tłum, strzelając w powietrze.

Rząd prezydenta Asada jest w świecie coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie antyreżimowych demonstracji, w których od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi.

>>>>>

Konkretnie 2229 cywilow 527 zolnierzy razem 2756 ludzi ogolem
64117 ofiar !!! Bilnas rosnie i rosnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:16, 04 Wrz 2011    Temat postu:

Dyktator krwawo tłumi protesty. Domagają się działań ONZ !

Kraje europejskie przedstawiły w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji przewidującej nowe sankcje wobec władz Syrii i wymierzonej przede wszystkim w prezydenta tego kraju Baszara el-Asada - poinformowały źródła dyplomatyczne. Przedstawicielstwo Francji przy ONZ poinformowało na Twitterze, że projekt przedstawiła Francja i jej partnerzy. Tekst został przedstawiony w czasie konsultacji Rady Bezpieczeństwa na temat Syrii przez Francję, Wielką Brytanię, Niemcy i Portugalię; jest silnie popierany przez Stany Zjednoczone - twierdzą źródła dyplomatyczne.

Prezydent Asad został wymieniony w rezolucji, na czele 23 osób i czterech przedsiębiorstw, które ponoszą odpowiedzialność za przemoc wobec opozycji. W razie przegłosowania rezolucji ich aktywa zostałyby zamrożone. Projekt dokumentu wzywa także do "całkowitego embarga na broń".

W tekście nie znalazła się natomiast żadna wzmianka o możliwości militarnej interwencji w Syrii. - Naród syryjski w wyraźny sposób dał do zrozumienia, że nie życzy sobie obcej interwencji wojskowej - podkreśliła w CNN ambasador USA przy ONZ Susan Rice.

Zachodni dyplomaci spodziewają się, że przed głosowaniem projekt wywoła żywe dyskusje.

Rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin oświadczył natomiast, że moment nie jest odpowiedni na przyjęcie sankcji. Z kolei rzecznik chińskiej dyplomacji Ma Zhaoxu podkreślił w Pekinie, że to "do Syrii powinna należeć decyzja o przyszłości Syrii". Zarówno Rosja, jak i Chiny są stałymi członkami RB ONZ, przysługuje im zatem prawo weta.

>>>>> Bestie pekinsko-kremlowskie jak zwykle szkodza !

Rada Bezpieczeństwa ONZ na początku sierpnia przyjęła deklarację potępiającą "gwałcenie praw człowieka i użycie siły przeciwko cywilom przez syryjskie władze".

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła rezolucję, w której domaga się od władz w Damaszku współpracy z niezależną komisją do zbadania działań rządu syryjskiego przeciwko uczestnikom opozycyjnych protestów, w tym możliwych zbrodni przeciwko ludzkości.

Mimo apeli świata protesty przeciw autorytarnym rządom prezydenta Asada są przez niego wciąż krwawo tłumione. Według obrońców praw człowieka, od połowy marca w demonstracjach zginęło około 2 tys. osób.

>>>>>

Potwory kremlowsko-pekinskie jak zwykle blokuja ONZ aludzie gina !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:00, 05 Wrz 2011    Temat postu:

I nadszedl kres aamadanu . BAAStialsi ucczcili go na swoj sposob :

Wielkie święto skończyło się masakrą - zginęło 7 osób

W pierwszym dniu święta Id al-Fitr kończącego ramadan, muzułmański miesiąc postu, syryjskie siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do antyrządowych manifestantów, zabijając siedmiu z nich - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka.

Według działaczy, siły bezpieczeństwa zaczęły strzelać do protestujących po porannych modlitwach w południowej prowincji (muhafazie) Dara, w mieście Hims w zachodniej Syrii oraz na przedmieściach stolicy kraju, Damaszku.

Jak sprecyzowali aktywiście z Lokalnych Komitetów Koordynacyjnych, sześciu protestujących zginęło w Darze, a jeden w Hims.

Święto Id al-Fitr trwa trzy dni.

Według danych ONZ, w wyniku represji ze strony reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada zginęło od marca ponad 2200 osób.

>>>>>

Kolejny 7 zamordowanych tak poszcza satanisci ...

Zatem zamordowali juz

2236 cywilow 528 zolnierzy razem 2764 osoby ...
Ogolem jest 64316 ofiar !!!! Pod koniec ramadanu !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:42, 06 Wrz 2011    Temat postu:

USA rozszerza sankcje wobec syryjskiego reżimu

USA w ramach sankcji wobec reżimu w Damaszku dodały do czarnej listy szefa syryjskiej dyplomacji Walida el-Mu'allima i dwóch innych wysokich urzędników, o czym poinformowało dziś amerykańskie Ministerstwo Skarbu (Finansów).

Decyzja Ministerstwa Skarbu polega na zamrożeniu ewentualnych aktywów ministra Mu'allima w USA. Sankcja to dotyczy też dwóch innych przedstawicieli władz syryjskich: doradcy prezydenta Baszara el-Asada, Butaina Szabana, i ambasadora Syrii w Libanie Alego Abdul Karima Alego, których nazwiska też trafiły na amerykańską czarną listę.- Rozszerzamy nasze sankcje (...) okazując bezpośredni nacisk na trzech przedstawicieli reżimu Asada, którzy są głównymi obrońcami działań władz - powiedział przedstawiciel Ministerstwa Skarbu David Cohen.

Mu'allim jest szefem dyplomacji Syrii od lutego 2006 roku.

Amerykańskie Ministerstwo Skarbu ogłosiło w sierpniu sankcje wobec największego syryjskiego banku i operatora sieci Syriatel. Wcześniej Waszyngton wprowadził sankcje wobec Asada i członków jego rodziny zajmujących kluczowe stanowiska w państwie. Sankcje wobec Syrii rozszerzyła też niedawno UE.Reżim prezydenta Baszara el-Asada jest w świecie coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie opozycyjnych demonstracji, w których od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi.

>>>>>

Oczywiscie ! Zaciskanie petli na szyi rezimu to jedyny sposob . Widzimy ze innego jezyka oni nie rozumieja... Sa juz tak zwyrodniali ze zatracili podobienstwo do czlowieka ...

2,5-letnia O'laa Jablawi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:37, 07 Wrz 2011    Temat postu:

Szef Ligi Arabskiej nie odwiedzi Syrii

Szef Ligi Arabskiej Nabil Al-Arabi postanowił przełożyć swoją wizytę w Syrii, zapowiadaną na 7 września, na bliżej nieokreślony późniejszy termin - poinformowało anonimowe źródło z kręgów dyplomatycznych. Powodu zmiany nie podano.

- Wizyta dojdzie do skutku, gdy pozwoli na to sytuacja - powiedział anonimowy dyplomata Ligi.

Podczas wizyty w Damaszku al-Arabi miał zdobyć poparcie dla pokojowej inicjatywy Ligi i zaproponować własne pośrednictwo w kontaktach między prezydentem Baszarem el-Asadem a opozycją.

Liga Arabska apeluje o zakończenie aktów przemocy w Syrii i zwołanie wolnych wyborów w 2014 roku. Ponadto ministrowie spraw zagranicznych państw Ligi w opublikowanym w sierpniu liście domagają się odszkodowań dla ofiar przemocy, uwolnienia więźniów politycznych i wycofania armii z miast. Propozycja Ligi spotkała się z krytyką reżimu.

Agencja dpa zauważa, że inicjatywy podejmowane przez organizację - w znacznym stopniu pozbawioną realnej siły i wewnętrznie skłóconą - miały w przeszłości znaczenie jedynie symboliczne.

W ostatnich dniach z powodu przemocy do sąsiedniego Libanu uciekło ok. 120 osób, w tym cztery ranne - podał libański dziennik "Daily Star", powołując się na dane Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Według oficjalnych szacunków w tym kraju przebywa ok. 2 300 Syryjczyków. Dane nieoficjalne sugerują liczbę znacznie wyższą - wielu uchodźców nie chce się nigdzie rejestrować z obawy przed prześladowaniami reżimu.

Demonstracje prodemokratyczne przybierają na sile na przedmieściach miast i na terenach wiejskich w całej Syrii mimo kolejnych doniesień o zabitych.

6 września w prowincji Hama i w samej stolicy znaleziono ciała ośmiu osób, zastrzelonych podczas antyreżimowych protestów - poinformowali działacze opozycji.

Według szacunków ONZ, w trwających ponad pięć miesięcy protestach na rzecz demokracji w Syrii zginęło ponad 2,2 tys. ludzi.

>>>>>

Trzeba ostro . To sa bandyci ... Gdyby przyjmowali tlumaczenia to nie doszlo by do tego do czego doszlo ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:42, 07 Wrz 2011    Temat postu:

Szef Ligii Arabskiej uda się z wizytą do Syrii

Se­kre­tarz ge­ne­ral­ny Ligi Arab­skiej Nabil al-Ara­bi uda się w so­bo­tę z wi­zy­tą do Syrii, żeby przed­sta­wić pro­po­zy­cję w celu ure­gu­lo­wa­nia kry­zy­su w tym kraju - po­in­for­mo­wał wy­so­ki rangą przed­sta­wi­ciel or­ga­ni­za­cji.

- W na­stęp­stwie roz­mo­wy te­le­fo­nicz­nej mię­dzy al-Ara­bim a sze­fem sy­ryj­skiej dy­plo­ma­cji Wa­li­dem el-Mu'al­li­mem oraz spo­tka­nia z de­le­ga­tem Syrii przy Lidze Arab­skiej po­sta­no­wio­no, że se­kre­tarz ge­ne­ral­ny uda się w so­bo­tę do Syrii - po­in­for­mo­wał Ahmad ben Helli.​Podczas wi­zy­ty w Da­masz­ku al-Ara­bi ma zdo­być po­par­cie dla po­ko­jo­wej ini­cja­ty­wy Ligi i za­pro­po­no­wać wła­sne po­śred­nic­two w kon­tak­tach mię­dzy pre­zy­den­tem Syrii Ba­sza­rem el-Asa­dem a opo­zy­cją.

Wcze­śniej Al-Ara­bi prze­ło­żył swoją wi­zy­tę w Da­masz­ku na nie­okre­ślo­ny ter­min, nie po­da­jąc po­wo­du zmia­ny.

Arab­skie źró­dło po­da­ło, że Syria od­mó­wi­ła przy­ję­cia szefa Ligi Arab­skiej po tym, gdy spo­tkał się z człon­ka­mi sy­ryj­skiej opo­zy­cji; innym po­wo­dem od­mo­wy był wy­ciek pro­po­zy­cji ka­tar­skiej w spra­wie ewen­tu­al­nych dzia­łań państw arab­skich w związ­ku z tłu­mie­niem za­mie­szek w Syrii, mimo że do­ku­ment ten nie zo­stał przy­ję­ty.

Liga Arab­ska ape­lu­je o za­koń­cze­nie aktów prze­mo­cy w Syrii i zwo­ła­nie wol­nych wy­bo­rów w 2014 r. Po­nad­to mi­ni­stro­wie spraw za­gra­nicz­nych państw Ligi w opu­bli­ko­wa­nym w sierp­niu li­ście do­ma­ga­ją się od­szko­do­wań dla ofiar prze­mo­cy, uwol­nie­nia więź­niów po­li­tycz­nych i wy­co­fa­nia armii z miast. Pro­po­zy­cja Ligi spo­tka­ła się z kry­ty­ką re­żi­mu.

Ini­cja­ty­wy po­dej­mo­wa­ne przez or­ga­ni­za­cję - w znacz­nym stop­niu po­zba­wio­ną re­al­nej siły i we­wnętrz­nie skłó­co­ną - miały w prze­szło­ści zna­cze­nie je­dy­nie symboliczne.​Według sza­cun­ków ONZ, w wy­ni­ku re­pre­sji ze stro­ny sy­ryj­skie­go re­żi­mu zgi­nę­ło od marca tego roku ponad 2200 osób.

?????

No to co ? Odmienilo sie ? Po co ta wizyta i co ma dac ??? Jatka jak dawniej !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 18:44, 07 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:15, 08 Wrz 2011    Temat postu:

Wielka masakra 30 sierpnia !

zabicie przez siły bezpieczeństwa 72 demonstrantów i obrońców praw człowieka przetrzymywanych w więzieniu w Hamie spowodowało rezygnację gubernatora ! . Jak powiedział, stało się to 30 sierpnia, w przeddzień ofensywy syryjskiego wojska na miasto. Na skutek wkroczenia armii zginęło ok. 420 osób, z których wiele pochowano w masowych grobach w miejskim parku - dodał.

!!!!!!

Bilans zabrodni skoczyl dramatycznie w gore !

2308 zamordowanych cywilow
545 zolnierzy
66386 ofiar ogolem !!!


Morze krwi !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:04, 09 Wrz 2011    Temat postu:

Prezydent Iranu apeluje do władz Syrii

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zaapelował do władz najbliższego sojusznika swojego kraju, Syrii, o rozpoczęcie rozmów z opozycją, która domaga się odejścia prezydenta Baszara el-Asada.

W wywiadzie dla portugalskiego nadawcy publicznego, Radiotelevisao Portuguesa, Ahmadineżad powiedział, że rozprawa zbrojna "nigdy nie jest odpowiednim rozwiązaniem" - podała półoficjalna agencja Fars.- Rządy powinny respektować i uznawać prawo swoich narodów do wolności i sprawiedliwości (...) Problemy należy rozwiązywać drogą dialogu - oznajmił irański prezydent. Jak dodał, "kraje regionu mogą pomóc Syrii rozwiązać ten problem".

W 2009 roku władze Iranu zdławiły masowe protesty antyrządowe po reelekcji Ahmadineżada na stanowisko szefa państwa. Teheran zarzuca obecnie Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom wzniecanie protestów w Syrii. Waszyngton z kolei zarzuca Iranowi, że pomaga Asadowi w dławieniu rewolty, czemu Teheran zaprzecza.ONZ szacuje, że od wybuchu w marcu protestów w Syrii zginęło w tym kraju ponad 2200 cywilów.

>>>>>

Wystarczy ze bestialowie z Teheranu przestana pchac bron i wysylac mordercow bestialom z Syrii . To od razu zmniejszy przelew krwi ...
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:08, 10 Wrz 2011    Temat postu:

Ludzie protestują - bezpieka ich pałuje i strzela

Mieszkańcy wielu syryjskich miast protestują przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi - podaje telewizji Al-Dżazira. W starciach sił bezpieczeństwa z demonstrantami zginęło co najmniej sześć osób.

Demonstracje zaczęły się po piątkowych modlitwach w meczetach. Według Al-Dżaziry, w Erbeen na przedmieściach Damaszku siły niebezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów. Co najmniej jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

Do starć doszło też w innych dzielnicach syryjskiej stolicy, gdzie zginęła kolejna osoba. Funkcjonariusze sił bezpieczeństwa bili manifestantów pałkami i nie pozwalali im opuścić meczetów.

W mieście Dara na południu Syrii żołnierze i policjanci strzelali w powietrze, aby rozproszyć kilka tysięcy demonstrantów, którzy żądali kary śmierci dla prezydenta Asada. Użyto też gazów łzawiących. Manifestanci obrzucili funkcjonariuszy kamieniami. Do starć doszło też w Latakii, Hamie, Homs, Aleppo i w innych miastach.

>>>>>

I znowu zbronie i znowu krew ...

Tym samym bilans wzrosl do;
2314 zamordowanych cywilow
547 wojskowych
66559 ofiar ogolem !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:16, 11 Wrz 2011    Temat postu:

Syria: świętowanie i protesty

Syryjczycy nie rezygnują z protestów przeciwko rządom Baszara al-Assada. Amatorski film, do którego dotarła agencja Reuters przedstawia obchody święta Eid al-Fitr kończącego ramadan, muzułmański miesiąc postu. Kilka dni temu syryjskie siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do antyrządowych manifestantów, zabijając siedmiu z nich.

>>>>>

Ciegle te filmy i ciagle nowe zbrodnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:25, 12 Wrz 2011    Temat postu:

ONZ: W wyniku protestów w Syrii zginęło 2600 osób

Co naj­mniej 2600 osób zgi­nę­ło w Syrii od po­ło­wy marca, gdy w kraju wy­bu­chły an­ty­rzą­do­we pro­te­sty - po­in­for­mo­wa­ła w po­nie­dzia­łek Wy­so­ka Ko­mi­sarz ONZ ds. Praw Czło­wie­ka Navi Pil­lay. Po­przed­ni bi­lans, na ko­niec sierp­nia, mówił o 2200 za­bi­tych.

- Jeśli cho­dzi o Syrię, we­dług wia­ry­god­nych źró­deł znaj­du­ją­cych się na miej­scu licz­ba za­bi­tych od wy­bu­chu prze­mo­cy w po­ło­wie marca wy­no­si co naj­mniej 2600 - po­wie­dzia­ła Pil­lay w prze­mó­wie­niu otwie­ra­ją­cym 18. sesję Rady Praw Czło­wie­ka ONZ.23 sierp­nia br. na nad­zwy­czaj­nej sesji tego or­ga­nu po­moc­ni­cze­go Zgro­ma­dze­nia Ogól­ne­go ONZ Pil­lay in­for­mo­wa­ła, że bi­lans za­bi­tych to 2200 osób.​Tego dnia Rada przy­ję­ła re­zo­lu­cję, w któ­rej do­ma­ga­ła się od władz Syrii współ­pra­cy z nie­za­leż­ną ko­mi­sją do zba­da­nia ich dzia­łań prze­ciw­ko uczest­ni­kom pro­te­stów an­ty­rzą­do­wych w Syrii, w tym moż­li­wych zbrod­ni prze­ciw­ko ludz­ko­ści.

>>>>>

Na pewno wiecej jak sie doda cywilow i wojskowych !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:55, 13 Wrz 2011    Temat postu:

ONZ powołała komisję do zbadania naruszeń praw człowieka w Syrii

ONZ powołała trzyosobową komisję składającą się z międzynarodowych ekspertów do zbadania przypadków naruszania praw człowieka, w tym zbrodni przeciwko ludzkości, w Syrii, od kiedy w marcu zaczęły się tam antyrządowe protesty.

Komisji śledczej będzie przewodził Sergio Pinheiro, emerytowany profesor z Brazylii, były sekretarz stanu ds. praw człowieka w tym kraju, który wcześniej pracował przy badaniu naruszeń praw człowieka w Burundi i Birmie.Pozostałymi członkami tego gremium są: Yakin Erturk, profesor z Turcji, która wcześniej pracowała jako oenzetowska śledcza w sprawie przemocy wobec kobiet, oraz Karen Abu Zeid ze Stanów Zjednoczonych, była komisarz generalna Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA).

O powołaniu tego panelu zdecydowała w sierpniu Rada Praw Człowieka ONZ w celu zbadania samowolnych egzekucji, nadmiernego użycia siły oraz zabójstw; raport na ten temat ma powstać do końca listopada. W poniedziałek rozpoczęła się 18. sesja Rady, będącej organem pomocniczym Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Laura Dupuy Lasserre, ambasador Urugwaju przy ONZ i obecna przewodnicząca składającej się z 47 państw Rady, "podkreślała znaczenie pełnej współpracy syryjskich władz z komisją" - czytamy w oświadczeniu.Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay poinformowała w poniedziałek, że co najmniej 2600 osób zginęło w Syrii od połowy marca, gdy w kraju wybuchły antyrządowe protesty. Poprzedni bilans, na koniec sierpnia, mówił o 2200 zabitych.

>>>>>

Jest to sluszne dzialanie ... Trzeba dokladnie badac i opisywac wszelkie przypdaki zbrodni . Nie ma w koncu nic wazniejszefo niz oddanie zycia za kogos... A za wolnosc znaczy za kogos bo o ludzi przeciez chodzi zawsze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:01, 13 Wrz 2011    Temat postu:

Premier Turcji obawia się wojny domowej w Syrii

W opu­bli­ko­wa­nym dzi­siaj przez egip­ską ga­ze­tę "Al-Szo­ruk" wy­wia­dzie pre­mier Tur­cji Recep Tay­y­ip Er­do­gan oświad­czył, iż nie­po­koi go moż­li­wość po­pad­nię­cia Syrii w wojnę do­mo­wą. Za­de­kla­ro­wał jed­no­cze­śnie chęć po­głę­bie­nia związ­ków swego kraju z Egip­tem.

- Oba­wiam się, że skoń­czy się to wojną do­mo­wą mię­dzy ala­wi­ta­mi i sun­ni­ta­mi - po­wie­dział Er­do­gan, mając na myśli trwa­ją­ce od po­ło­wy marca spo­łecz­ne pro­te­sty, krwa­wo tłu­mio­ne przez reżim ala­wic­kie­go pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da. Więk­szość miesz­kań­ców Syrii sta­no­wią sunnici.​Erdogan, który w ra­mach swej po­dró­ży po pań­stwach arab­skich prze­by­wał dzi­siaj w Egip­cie, wy­ra­ził chęć bu­do­wa­nia stra­te­gicz­ne­go part­ner­stwa z tym kra­jem. - Jeśli świat arab­ski ma kil­ko­ro drzwi, to bez wąt­pie­nia Egipt sta­no­wi naj­waż­niej­sze z nich - za­zna­czył tu­rec­ki pre­mier.

.​Jutro pre­mier Tur­cji ma prze­pro­wa­dzić roz­mo­wy w Tu­ne­zji, a w czwar­tek w Libii. Jak po­wie­dział "Al-Szo­ruk", Li­bij­czy­cy po­win­ni sami za­de­cy­do­wać o przy­szło­ści swego kraju. - Po pierw­sze, je­ste­śmy prze­ciw­ko mię­dzy­na­ro­do­wej in­ter­wen­cji w Libii. Po dru­gie, uwa­ża­my, że pań­stwa za­chod­nie nie mają praw do li­bij­skiej ropy, gdyż na­le­ży ona do na­ro­du - pod­kre­ślił Er­do­gan.

?????

A Erdogan nie ma prawa mowic o Libijskim narodzie bo nie tak dawno byl przeciw ratowaniu libijskich powstancow ... i dawaniu im broni ...
Natomiast Francja pomagala jak mogla i podobnie Brytania... ZATEM NIECH MILCZY O LIBIJSKIM NARODZIE !
Jesli chce niech pomoze syryjskiemu bo okazje w Libii zmarnowali ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:30, 14 Wrz 2011    Temat postu:

MSZty nawołują, by powstrzymać przemoc w Syrii

Szefowie dyplomacji państw Ligi Arabskiej wezwali dzisiaj władze w Damaszku do podjęcia natychmiastowych działań w celu powstrzymania przemocy w Syrii, gdzie do tłumienia antyprezydenckich demonstracji od pięciu miesięcy wysyłane jest wojsko i czołgi.

- Obecna sytuacja w Syrii jest wciąż bardzo poważna. Musi dojść do natychmiastowych zmian w celu powstrzymania przelewu krwi oraz zapobieżenia następnym aktom przemocy - czytamy w oświadczeniu ministrów, którzy spotkali się dzisiaj w Kairze.- Władze w Syrii muszą poczynić pilne kroki w celu wdrożenia punktów uzgodnionych podczas wizyty sekretarza generalnego (Ligi Arabskiej); w szczególności chodzi o powstrzymanie przemocy - napisano w oświadczeniu.

Ministrowie wezwali również do dialogu narodowego w Syrii.Według ostatnich danych biura wysokiego komisarza ONZ ds. praw człowieka, co najmniej 2600 osób zginęło w Syrii od połowy marca, gdy w kraju wybuchły protesty przeciwko autorytarnym rządom prezydenta Baszara el-Asada. Poprzedni bilans, na koniec sierpnia, mówił o 2200 zabitych.

>>>>>

No dobra ale jakie kroki LA zamierza podjac ? Czy unsunieto rezim w Syrii z LA jak ten z Libii ??? Czy sa sankcje czy jest presja ekonomiczna ??? Czy sa przygotowania zbrojne ??? To sa realiai faktyczne kroki a nie ,,apele'' ... Po czynach ich poznacie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:26, 14 Wrz 2011    Temat postu:

Syria: oddziały pancerne w pobliżu Turcji

Sy­ryj­skie od­dzia­ły pan­cer­ne prze­pro­wa­dzi­ły dziś sze­ro­ko za­kro­jo­ną ope­ra­cją w gra­ni­czą­cym z Tur­cją re­gio­nie na pół­noc­nym za­cho­dzie kraju, aby stłu­mić pro­de­mo­kra­tycz­ne pro­te­sty i wy­ła­pać de­zer­te­rów z armii - po­in­for­mo­wa­li miej­sco­wi ak­ty­wi­ści.

We­dług nich w ope­ra­cji uczest­ni­czą setki żoł­nie­rzy, to­wa­rzy­szy im kil­ka­dzie­siąt po­jaz­dów opan­ce­rzo­nych i au­to­bu­sy wio­zą­ce siły bez­pie­czeń­stwa i uzbro­jo­nych ludzi lo­jal­nych wobec pre­zy­den­ta Ba­sza­ra al-Asada.​Siły te prze­cze­sa­ły co naj­mniej 10 miej­sco­wo­ści w re­gio­nie Dża­bal az-Za­wi­ja - pisze agen­cja Reu­te­ra.

We­dług sy­ryj­skiej or­ga­ni­za­cji obro­ny praw czło­wie­ka (OSDH) za­blo­ko­wa­no drogi mię­dzy miej­sco­wo­ścia­mi, roz­sta­wio­no po­ste­run­ki kon­tro­l­ne i do­ko­na­no aresz­to­wań.

Siły bez­pie­czeń­stwa po­ja­wi­ły się w tym re­gio­nie, gdzie prze­ciw­ni­cy władz za­ape­lo­wa­li o udział w ma­ni­fe­sta­cjach an­ty­rzą­do­wych w czwar­tek, kiedy to mija sześć mie­się­cy od po­cząt­ku re­wol­ty prze­ciw­ko re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra al-Asa­da.

"Sześć mie­się­cy. Bar­dziej niż kie­dy­kol­wiek zde­ter­mi­no­wa­ni, by kon­ty­nu­ować po­wsta­nie 15 marca" - na­pi­sa­li prze­ciw­ni­cy władz na swej stro­nie "Re­wo­lu­cja Sy­ryj­ska 2011".

Od po­cząt­ku pro­te­stów wła­dze Syrii oskar­ża­ją "uzbro­jo­ne bandy" o za­bi­ja­nie de­mon­stran­tów i sił po­rząd­ko­wych w celu wy­wo­ła­nia w pań­stwie chaosu.​Od po­ło­wy marca, gdy w kraju wy­bu­chły an­ty­rzą­do­we pro­te­sty, w Syrii zgi­nę­ło co naj­mniej 2600 osób - po­in­for­mo­wa­ła w po­nie­dzia­łek Wy­so­ka Ko­mi­sarz ONZ ds. Praw Czło­wie­ka Navi Pil­lay. Po­przed­ni bi­lans, na ko­niec sierp­nia, mówił o 2200 za­bi­tych

>>>>>

I kolejne masakry :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:19, 15 Wrz 2011    Temat postu:

W Syrii nadal giną ludzie

W pierwszy piątek po zakończeniu ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu, siły bezpieczeństwa zabiły w Syrii co najmniej 13 demonstrantów. Do antyrządowych manifestacji doszło po tradycyjnych modłach.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (ISDH) osiem osób zginęło w Irbinie, Dumie i Hammurii na przedmieściach Damaszku, trzy w Homs i Talbisse (środkowa Syria), a dwie w Deir Ezzor na wschodzie kraju.

Organizacja ta twierdzi, że demonstracje odbywać się będą "każdego dnia do upadku reżimu".

>>>>

I znow urosl bilans zbrodni ...
Zabitych jest 2321 cywilow i 548 wojskowych razem 2869 zabitych...
Razem ofiar jest 66761 !!!!!

[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26719/syria_ranny_afp_512.jpeg [/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:54, 16 Wrz 2011    Temat postu:

Mają dość reżimu - stworzyli własną Radę Narodową

Grupa syryjskich opozycjonistów przedstawiła w Stambule listę ok. 140 osób, które tworzą tzw. Radę Narodową. Ma ona koordynować walkę z reżimem w Damaszku.

60% członków Rady, której utworzenie anonsowano pod koniec sierpnia, mieszka w Syrii - poinformował Abdulbaset Sida, jeden z członków Rady na konferencji prasowej w Stambule.

Twórcy tej struktury ujawnili jedynie 72 nazwiska jej członków, kierując się względami bezpieczeństwa.

- Po zakończeniu pierwszych konsultacji grupy młodych rewolucjonistów, polityczne ugrupowania i działacze, wojskowi i technokraci zdecydowali się na utworzenie syryjskiej Rady Narodowej - powiedział rzecznik syryjskich dysydentów Basma Kadmani.

Na razie Rada nie wyłoniła swego przewodniczącego.

Mieszkający w USA syryjski naukowiec Louay Safi powiedział agencji Associated Press, że w Radzie są reprezentowani sunnici, szyici, alawici, Kurdowie i przedstawiciele Bractwa Muzułmańskiego i że Rada jest otwarta dla każdego, kto nie jest przeciwny demokracji.

Rzecznik francuskiego MSZ Bernard Valero poinformował, że przedstawiciele syryjskiej opozycji spotykają się w Paryżu w czwartek i piątek z francuskimi wysokimi urzędnikami. Nie wymienił uczestników spotkań i nie ujawnił treści rozmów.

Niedawno minister spraw zagranicznych Francji, której Syria była kolonią, Alain Juppe powiedział, że Paryż będzie rozwijał kontakty z syryjską opozycją, by wywrzeć nacisk na reżim prezydenta Baszara el-Asada.

ONZ szacuje, że w następstwie represji władz wobec uczestników manifestacji antyrządowych w Syrii od początku rebelii, czyli od 15 marca, zginęło 2600 osób.

>>>>>

Brawo ! Oczywiscie to sluszny krok ! Dosc zbrodni !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:47, 16 Wrz 2011    Temat postu:

Premier Turcji: ciemiężyciele narodu Syrii nie przetrwają

Pre­mier Tur­cji Recep Tay­y­ip Er­do­gan oświad­czył w pią­tek w cza­sie wi­zy­ty w Libii, że osoby do­pusz­cza­ją­ce się re­pre­sji na na­ro­dzie Syrii nie prze­trwa­ją.

- Po­ka­za­li­ście ca­łe­mu świa­tu, że żadna ad­mi­ni­stra­cja nie może sta­nąć na dro­dze woli na­ro­du - po­wie­dział Er­do­gan wi­wa­tu­ją­ce­mu tłu­mo­wi na placu w Try­po­li­sie.- Nie za­po­mi­naj­cie: ci w Syrii, któ­rzy do­pusz­cza­ją się re­pre­sji na na­ro­dzie, nie będą w sta­nie prze­trwać - po­wie­dział Er­do­gan.

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­strze­li­ły co naj­mniej 12 cy­wi­lów, tłu­miąc pro­de­mo­kra­tycz­ne ma­ni­fe­sta­cje po piąt­ko­wych mo­dłach oraz pro­wa­dząc ofen­sy­wę prze­ciw­ko zbun­to­wa­nym miastom.​Według sza­cun­ków ONZ, od po­ło­wy marca, gdy roz­po­czę­ły się an­ty­re­żi­mo­we pro­te­sty, w Syrii zgi­nę­ło ok. 2,6 tys. ludzi.

::::::

Obludnicy udajacy przyjaciol wolnosci dopiero po jej zwyciestwie tez nie przetrwaja !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:32, 17 Wrz 2011    Temat postu:

Demonstracje przeciw rządom prezydenta Baszara el-Asada odbywają się prawie codziennie, jednak w piątek, w dniu wolnym od pracy w krajach muzułmańskich, mobilizacja protestujących wyraźnie rośnie.

Asad w 2000 roku przejął urząd głowy państwa po swym zmarłym ojcu Hafezie el-Asadzie, sprawującym dyktatorskie rządy przez 30 lat.

Według danych ONZ, w wyniku represji ze strony reżimu prezydenta Asada zginęło od marca tego roku ponad 2200 osób.

W odpowiedzi na represje stosowane przez reżim Asada Unia Europejska zaostrzyła w piątek sankcje wobec Syrii, wprowadzając zakaz importu, kupna oraz transportu do krajów unijnych syryjskiej ropy naftowej oraz produktów pochodnych. Zakazem objęto również wsparcie finansowe i ubezpieczanie takich transakcji.

Decyzja ta będzie miała poważne konsekwencje dla syryjskiej gospodarki, gdyż 95 procent eksportu syryjskiej ropy trafia do UE.

>>>>

Widzimy z kim handlowaly euro-wampiry !!!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 10 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy