Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:01, 18 Sie 2011    Temat postu:

Koszmar !

Wstrząsające zabójstwo małej dziewczynki !!!

Jedno z nagrań wideo pokazuje maleńką twarz zastrzelonej dziewczynki z Syrii, okrytej kawałkiem materiału. Ktoś odciągnął kawałek bandażu, aby pokazać jej zakrwawione prawe oko. Usta dziecka są sine, lekko otwarte. Jej martwa twarz jest blada, co jeszcze bardziej podkreśla kolor zaschniętej krwi - czytamy w CNN. Kolejne wstrząsające nagranie pokazuje dziewczynkę jeszcze przed tym, jak przygotowano ją do pogrzebu. Jej maleńkie ciało leży bezładnie na chodniku, zakrwawione i bez życia, jakby była ofiarą okrutnego przestępstwa i przez tragiczne wydarzenia trafiła na okładki brukowców.

Te wstrząsające zdjęcia ujrzały światło dzienne w ostatnią niedzielę i w poniedziałek. Zostały zrobione w Syrii, gdzie w ciągu ostatnich pięciu miesięcy krwawego konfliktu i starć między siłami bezpieczeństwa a antyrządowymi demonstrantami zginęło ponad dwa tysiące ludzi.

Uwaga - film zawiera drastyczne sceny

Wstrząsający film, zginęło dziecko

Przedstawiona ofiara to 2,5-letnia O'laa Jablawi, która pochodziła z miasta portowego Latakia, gdzie toczą się zacięte walki. Dziewczynka zginęła, kiedy w niedzielę wraz rodzicami próbowała uciec z miasta i jechała samochodem, który został ostrzelany.

Rodzina była jedną z wielu uciekających przed brutalnością sił bezpieczeństwa, które zaatakowały al-Ramel, znajdujące się w rejonie miasta Latakia. To właśnie miasto znalazło się w samym centrum antyrządowych demonstracji w Syrii.

Przedstawiciele syryjskich sił bezpieczeństwa powiedzieli mieszkańcom, by uciekli przed ofensywą wojskową, która prowadzona była od strony morza i lądu. Jak podają działacze organizacji walczących o prawa człowieka oraz przedstawiciele protestujących, dokładnie to próbowali zrobić rodzice dziewczynki – chcieli uciec w bezpieczniejsze miejsce.

Aktywiści poinformowali, że dziecko zostało zastrzelone przez siły bezpieczeństwa, a syryjski rząd na razie nie komentuje tragicznych informacji. Przedstawiciele obecnych na miejscu organizacji praw człowieka są przekonani, że ojciec dziewczynki został postrzelony w ramię i prawdopodobnie został aresztowany. Los matki jest nieznany.

Na jednym z nagrań w tle słychać głos: "Ona była tylko małym dzieckiem, a on ją zabił, ten złoczyńca Baszar el-Asad", nawiązując w ten sposób do prezydenta Syrii.

Na innym z nagrań słychać komentarz: "Popatrzcie, to są reformy Baszara el-Asada".

CNN nie jest w stanie w sposób niezależny potwierdzić autentyczność tych nagrań i informacji, które im towarzyszą, więc bardzo trudno ustalić, jak zginęło przedstawiane na zdjęciach dziecko.

Organizacja Narodów Zjednoczonych, światowi przywódcy oraz międzynarodowe organizacje praw człowieka wezwały syryjskie władze, by pozwoliły pracownikom organizacji humanitarnych, przedstawicielom mediów i ONZ wejść na teren Syrii. Dotychczasowe apele nie przyniosły jednak żadnych rezultatów.

Przedstawione nagrania i zdjęcia są najnowszymi z całej serii równie makabrycznych i wstrząsających ujęć, które przedstawiają niezwykle poważną i tragiczną sytuację w Syrii.

Protestujący nieustannie powtarzają, że to rząd jest odpowiedzialny za konflikt i rozlew krwi. Z kolei władze Syrii wciąż odpowiadają, że cała przemoc jest wynikiem działań zbrojnych organizacji obecnych w kraju.

Niezależnie jednak od wszystkiego, nie ma wątpliwości co do tego, że O'laa była niewinną ofiarą. Znalazła się w samym środku intensywnych walk, które toczą ludzie żądający wolności z reżimem, który za wszelką cenę próbuje utrzymać się u władzy.

Już w maju, kiedy zaczęły się pojawiać informacje o ofiarach wśród dzieci i cywilów, przedstawiciele organizacji UNICEF wezwali syryjski rząd do tego, by oszczędzili życie ludności cywilnej, zwłaszcza kobiet i dzieci.

- Choć UNICEF nie może zweryfikować relacjonowanych przypadków i wydarzeń, jesteśmy szczególnie zaniepokojeni ostatnimi zdjęciami dzieci, które zostały zatrzymane bez nakazu sądów i były torturowane lub traktowane w sposób niewłaściwy w czasie aresztowania, co w niektórych przypadkach doprowadziło nawet do ich śmierci – poinformowali przedstawiciele Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

Poproszony o komentarz, rzecznik UNICEF-u stwierdził, że właściwie "nie można już nic dodać" do oświadczenia wydanego w maju.

>>>>>

O'laa Jablawi brzmi po Polsku Ola Jabłońska ! Tak jak Janek Wiśniewski ...
Ona juz jest w niebie ! Modlic sie trzeba za zbrodniarzy - jak zawsze ! Bo ona juz nie cierpi a raduje sie Bogiem !

2,5-letnia O'laa Jablawi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:07, 18 Sie 2011    Temat postu:

,,Dyplomaci'' Syrii zastraszają rodaków za granicą

Syryjscy dyplomaci zastraszają swych rodaków przebywających poza granicami kraju za krytykowanie reżimu w Damaszku i udział w antyrządowych demonstracjach - pisze w środę nowojorski dziennik "Wall Street Journal". Przedstawiciele administracji USA powiedzieli gazecie, że dysponują wiarygodnymi dowodami, iż reżim Baszara el-Asada wykorzystuje ambasady do odnajdywania m.in. osób o podwójnym amerykańsko-syryjskim obywatelstwie, którzy brali udział w pokojowych demonstracjach w Stanach Zjednoczonych.

Według "WSJ", który powołuje się na sześciu Amerykanów pochodzenia syryjskiego, personel placówek dyplomatycznych poszukuje i fotografuje manifestantów, a następnie wysyła zdobyte informacje do Damaszku. Dyplomaci, w tym ambasador Syrii w Waszyngtonie, mianem "zdrajców" określają dysydentów przebywających na emigracji.

Sześciu Amerykanów, indagowanych przez "WSJ", twierdzi, że z powodu ich działalności w USA, syryjskie władze przesłuchiwały, groziły i aresztowały w kraju członków ich rodzin.

- Chcą nas zastraszyć gdziekolwiek jesteśmy - powiedział Hazem Hallak, amerykańsko-syryjski naukowiec mieszkający w Filadelfii. Hallak twierdzi, że jego brat Sakher został zamordowany w maju przez syryjskie tajne służby, kiedy wrócił z konferencji medycznej w USA, choć nie był zaangażowany w działalność opozycyjną. Wcześniej go torturowano.

Według Hallaka, funkcjonariusze syryjskich sił bezpieczeństwa chcieli uzyskać listę syryjskich działaczy i przedstawicieli amerykańskich władz, z którymi rzekomo spotkał się Sakher podczas pobytu za Atlantykiem.

Według trzech innych osób, FBI prowadzi obecnie dochodzenie mające wyjaśnić, czy ambasador Syrii Imad Mustafa i personel placówki w Waszyngtonie grozili Amerykanom syryjskiego pochodzenia. W wywiadzie, który opublikowano na łamach "WSJ", dyplomata odrzucił wszelkie oskarżenia, nazywając je "kłamstwami i czystymi kalumniami".

Nowojorska gazeta podaje też przykłady nękania przez przedstawicieli syryjskich władz dysydentów przebywających w USA, Europie i Ameryce Łacińskiej.

Od początku rewolty w Syrii, która wybuchła w połowie marca, śmierć poniosło w tym kraju 1827 cywilów i 416 żołnierzy - wynika z danych organizacji obrony praw człowieka.

>>>>>>

Teror zawsze i wszedzie nawet za granica . Zreszta te ambasady to sa zajete przez ,,sluzby specjalne'' i tacy to ,,dyplomaci''... W stylu radzieckim ...

A skad te dane o ofiarach ??? Bo mi wychodzi 2182 zabitych cywilow i 515 zolnierzy ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:17, 18 Sie 2011    Temat postu:

Druzgocący raport ONZ. "Strzelano, by zabić"

"Poważne naruszenia praw człowieka" wobec manifestantów w Syrii "mogą być uznane za zbrodnie przeciwko ludzkości" - wynika z opublikowanego dziś raportu biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. W liczącym 12 stron dokumencie stwierdzono, że "wszystkie przypadki naruszeń praw człowieka oznaczają rozpowszechniony i systematyczny atak przeciwko ludności cywilnej". Wezwano Radę Bezpieczeństwa ONZ, aby rozważyła zwrócenie się do Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie wszczęcia postępowania w związku z sytuacją w Syrii.

W Syrii doszło do "tortur oraz innego poniżającego i nieludzkiego traktowania cywilów przez siły bezpieczeństwa i armię, co narusza międzynarodowe zobowiązania Syrii w ramach konwencji przeciwko torturom" - czytamy w raporcie.

Jak zaznaczono, "ewidentnie strzelano celowo, aby zabić; większość ofiar miała rany postrzałowe głowy, klatki piersiowej i górnych części ciała".

Wśród popełnionych przestępstw raport wymienia m.in. egzekucję 26 osób na stadionie w mieście Dara 1 maja - ofiary miały zawiązane oczy; strzelanie z ostrej amunicji do uczestników pokojowych demonstracji - do ludzi strzelali snajperzy, w tym z helikopterów; zabijanie rannych w szpitalach, w tym zamykanie żywych ludzi w chłodniach kostnic.

Raport sporządziło 13 ekspertów ds. praw człowieka na wniosek Wysokiej Komisarz NZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay.

Jeszcze dziś zwróci się ona do RB ONZ, która ma zebrać się tego dnia na specjalnym posiedzeniu w Nowym Jorku, poświęconemu naruszeniom praw człowieka i sytuacji humanitarnej w Syrii.

Eksperci pracowali nad raportem od 15 marca do 15 lipca przy - jak to określono - "braku współpracy z syryjskim rządem". Członkowie misji nie mogli prowadzić badań w Syrii; pracowali natomiast w czterech krajach sąsiednich w celu uzyskania "wiarygodnych informacji". Tysiące Syryjczyków uciekło z kraju, zanim rozpoczęto badanie.

W dokumencie zauważono, że eksperci mogli obejrzeć ok. 50 filmów wideo i wielu zdjęć "związanych z jawnym naruszeniem praw człowieka", uzyskanych przez osoby prywatne lub media.

"Zarówno syryjska armia, jak i siły bezpieczeństwa były zaangażowane w represjonowanie pokojowych demonstrantów, często otwierając ogień bez rozróżnienia, czy są to cywile, bez rozkazu i z bliskiej odległości" - dodano w raporcie.

Według dokumentu, "śmierć w represjach poniosło wiele kobiet i dzieci"; "poza miejscami manifestacji dochodziło też do zbiorowych egzekucji".

Z raportu wynika, że do połowy lipca w zajściach w Syrii zginęło 1900 osób. Liczbę tę potwierdził syryjski rząd, zastrzegając, że obejmuje ona jeszcze co najmniej 260 członków sił bezpieczeństwa.

Misja 13 ekspertów powstała na mocy rezolucji przegłosowanej na nadzwyczajnej, dotyczącej sytuacji w Syrii, sesji Rady Praw Człowieka ONZ z 29 kwietnia. Nowa nadzwyczajna sesja tego gremium odbędzie się w poniedziałek w Genewie na prośbę Unii Europejskiej, USA i państw arabskich.

>>>>>

No wreszcie ! To sa fakty oczywiste ! Czas najwyzszy powstrzymc potworne zbrodnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:08, 18 Sie 2011    Temat postu:

ONZ wycofuje część pracowników z Syrii

Organizacja Narodów Zjednoczonych wycofała pracowników niepełniących kluczowych funkcji z Syrii, gdzie prezydent Baszar el-Asad usiłuje stłumić trwające od pięciu miesięcy powstanie przeciwko jego rządom - poinformował w środę wysoki rangą urzędnik ONZ. Specjalny koordynator ONZ ds. Libanu Michael Williams podał w oświadczeniu, że Syrię opuściło 26 pracowników, którzy nie zajmują kluczowych stanowisk, oraz ich rodziny.

Williams dodał, że jest "bardzo zaniepokojony" sytuacją w obleganym przez siły rządowe mieście Latakia w północno-zachodniej Syrii, gdzie w rozpoczętej w sobotę ofensywie zginęło 36 osób.

Mimo powszechnego potępienia, które płynie ze świata, reżim prezydenta Baszara el-Asada w dalszym ciągu używa czołgów, piechoty i snajperów, by - jak pisze Associated Press - odzyskać pełną kontrolę nad zrewoltowanymi regionami.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, od wybuchu protestów w połowie marca zginęło w Syrii ok. 2 tys. ludzi.

?????

A dlaczego opuscili ? Jakie jest wytlumaczenie ? Jako protest przeciw zbrodniom ????Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:09, 19 Sie 2011    Temat postu:

,,Polskie'' MSZ potępia brutalne działania reżimu prezydenta

,,Polskie'' MSZ potępiło brutalne działania reżimu prezydenta Syrii Baszara al-Asada skierowane przeciwko narodowi syryjskiemu. W wydanym oświadczeniu resort wezwał władze w Damaszku do natychmiastowego zaprzestania stosowania przemocy. "Z oburzeniem odnotowujemy doniesienia o kolejnych krwawych pacyfikacjach syryjskich miast dokonywanych przez syryjską armię i siły bezpieczeństwa, w tym w ostatnich dniach – w Hamie, Deir az-Zour i Latakii. Nie dajemy wiary pojawiającym się co jakiś czas zapewnieniom o całkowitym zaprzestaniu działań wojskowych i wycofaniu armii do koszar. Doświadczenia ubiegłych tygodni i miesięcy dowodzą, że są one powodowane wyłącznie doraźnymi celami propagandowymi i nie znajdują pokrycia w działaniach mających na celu rzeczywiste powstrzymanie agresji wobec współobywateli" - czytamy w czwartkowym oświadczeniu MSZ.

Resort wezwał władze Damaszku do natychmiastowego zaprzestania stosowania przemocy. W oświadczeniu oceniono, że syryjscy przywódcy - mimo deklaracji o woli przeprowadzenia daleko idących reform – "pozostają niestety głusi na postulaty i żądania Syryjczyków oraz liczne apele ze strony społeczności międzynarodowej".

"Polska wyraża solidarność ze społeczeństwem syryjskim w tych tragicznych dla niego chwilach” – zapewniło MSZ.

"W obliczu brutalnych represji całkowicie utraciły wiarygodność zarówno obietnice i zapowiedzi reform wielokrotnie składane przez prezydenta Baszara al-Asada, jak i on sam. Dialogu z obywatelami domagającymi się zmian nie można prowadzić przemocą” – podkreśla polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Według MSZ decyzja Baszara al-Asada o ustąpieniu w imię umożliwienia rzeczywistego dialogu narodowego „byłaby przejawem odpowiedzialności za kraj".

Resort zapewnił ponadto, że Polska identyfikuje się z treścią oświadczenia wydanego w czwartek przez szefową dyplomacji UE Catherine Ashton. Ashton napisała w nim, że prezydent Syrii powinien ustąpić, a rządy państw UE są gotowe rozszerzyć sankcje przeciwko reżimowi syryjskiemu.

MSZ ponowił apel do Rady Bezpieczeństwa ONZ „o położenie kresu rozlewowi krwi w Syrii, nierespektowaniu przez syryjskie władze Karty ONZ oraz dążeniom do destabilizacji sytuacji w regionie”.

W Syrii od połowy marca trwają antyrządowe manifestacje przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Według syryjskich obrońców praw człowieka, zginęło w nich dotychczas ok. 2 tysiące osób.

W czwartek USA i Unia Europejska wezwały w tym samym czasie prezydenta Syrii Baszara el-Asada do ustąpienia, potępiając go za brutalne tłumienie antyreżimowych demonstracji. USA zaostrzyły sankcje przeciwko reżimowi syryjskiemu, UE też jest na to gotowa.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 18:07, 09 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:06, 19 Sie 2011    Temat postu:

"Czas na podjęcie dalszych kroków" względem reżimu

Francja, Wielka Brytania, Portugalia i Niemcy zapowiedziały wczoraj, że przygotują wniosek do Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sankcji wobec Syrii. - Wierzymy, że nadszedł czas, by RB podjęła dalsze kroki - powiedział dziennikarzom zastępca ambasadora Wielkiej Brytanii przy ONZ Philip Parham, po spotkaniu przy drzwiach zamkniętych poświęconemu sytuacji w Syrii.

Zastępca ambasadora USA podkreślił, że Stany Zjednoczone również popierają "podjęcie dalszych kroków" RB wobec syryjskiemu reżimowi.

Wczoraj UE wezwała prezydenta Syrii Baszara el-Asada do ustąpienia. Tego samego dnia uczyniły to także Stany Zjednoczone.

>>>>>

Tak jest ! Nadchodzi czas dzialan ! Juz dawno nadszedl !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:14, 19 Sie 2011    Temat postu:

Syria: kolejne ofiary walk w Hims

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły w środę dziewięć osób w mieście Hims na zachodzie kraju - poinformowali wieczorem syryjscy obrońcy praw człowieka. Hims, trzecie co do wielkości miasto Syrii, położone jest około 160 km na północ od stolicy kraju, Damaszku. Od wielu tygodni syryjska armia i siły bezpieczeństwa prowadzą tam, tak jak w kilku innych ośrodkach, operacje przeciwko zwolennikom opozycji.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, odkąd w połowie marca wybuchły w Syrii antyrządowe manifestacje, zginęło w nich ok. 2 tysiące ludzi.

>>>>>

Ponura satytystyka rosnie :
2710 zabitych oraz 63050 ofiar ! Nowy rekord - ponad 63.000 ofiar !
Morze krwi !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:36, 19 Sie 2011    Temat postu:

UE rozszerzyła sankcje wobec Syrii

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton ogłosiła w piątek, że lista przedstawicieli reżimu w Damaszku i syryjskich firm, którym zamrożono aktywa i wobec których wprowadzono sankcje wizowe, została rozszerzona o 20 pozycji. Przedstawiciele 27 krajów europejskich postanowili także przygotować plan dotyczący wprowadzenia embarga na import syryjskiej ropy do UE i zawieszenia pomocy Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Propozycjami tymi "na początku przyszłego tygodnia" zajmą się ministrowie - poinformowała Ashton.

UE kupuje 95 proc. ropy eksportowanej przez Syrię, co stanowi jedną trzecią dochodów tego kraju.

Szefowa dyplomacji UE ponownie wezwała prezydenta Syrii Baszara el-Asada do ustąpienia. Według Ashton, wykorzystywanie wojska przeciwko antyrządowym demonstrantom doprowadziło do "całkowitej utraty prawowitości przez syryjski reżim".

Dotychczasowe sankcje UE wobec Syrii obejmują 35 przedstawicieli reżimu w Damaszku, w tym prezydenta Asada, oraz cztery firmy. Unia wprowadziła także embargo na broń.

>>>>>

95 % kupowanej ropy ? Czas najwyzszy na sankcje !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:08, 20 Sie 2011    Temat postu:

Obama: już czas, aby ten prezydent ustąpił

Barack Obama oświadczył, że czas już, by prezydent Syrii Baszar el-Asad ustąpił. Prezydent USA potępił brutalność, z jaką w Syrii tłumione są antyreżimowe protesty. Reżimowi syryjskiemu Obama zarzucił "rażący brak poszanowania" godności narodu syryjskiego. Podkreślił, że czas już, by naród syryjski sam zdecydował o swoim losie i zapewnił, że Stany Zjednoczone będą niezłomnie stać po jego stronie.

Z kolei sekretarz stanu USA Hillary Clinton podkreśliła, że w Syrii rozpoczęła się demokratyczna transformacja.

Zarzuciła reżimowi Asada, że na protesty odpowiedział "pustymi obietnicami i przerażającymi aktami przemocy".

Clinton podkreśliła, że USA szanują wolę narodu syryjskiego, który nie chce, by jakieś obce państwo interweniowało w jego walkę. Jednocześnie zapewniła, że USA postarają się złagodzić "niezamierzone skutki" sankcji, nałożonych na Syrię.

Administracja USA ogłosiła dzisiaj dodatkowe sankcje, wymierzone przeciwko reżimowi syryjskiemu. Jest to m.in. zakaz importu ropy naftowej i produktów naftowych pochodzących z Syrii. Zamrożone zostały syryjskie aktywa w Stanach Zjednoczonych.

>>>>

Tak czas najwyzszy a nawet juz PO CZASIE ! Dosc !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:51, 20 Sie 2011    Temat postu:

Zdecydowany sprzeciw Rosji wobec apelu USA - Niech Asad robi ,,swoje''

Rosja sprzeciwia się apelom Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej o ustąpienie prezydenta Syrii Baszara el-Asada - poinformowało dziś źródło w rosyjskim MSZ. Według niego, Asad potrzebuje czasu na przeprowadzenie reform. - Nie popieramy takich apeli, gdyż uważamy, że niezbędne jest danie czasu prezydentowi Asadowi na wdrożenie zapowiedzianych reform - powiedziało źródło w MSZ, cytowane przez agencję Interfax.

>>>> Tak jest trzeba dac mu czas ne reformy ! Czolgi bomby kule zreformuja ludzi domagajacych sie wolnosc tak jak radzieccy zreformowali Czeczenie !

Prezydent USA Barack Obama i Unia Europejska wezwały wczoraj Asada do ustąpienia, potępiając go za brutalne tłumienie trwających od pięciu miesięcy antyreżimowych demonstracji.

Władze syryjskie zapowiedziały reformy, zastrzegając, że nie mogą ich przeprowadzić "bez zapewnienia bezpieczeństwa".

Zachód potępia Asada za akty przemocy wobec protestujących przeciwko syryjskiemu reżimowi. Rosja, która - jak pisze AFP - jest tradycyjnym sojusznikiem Syrii i sprzedaje Damaszkowi broń, apeluje od początku o nieingerowanie w jego sprawy wewnętrzne i o dialog polityczny w samej Syrii.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, od wybuchu protestów w połowie marca zginęło w Syrii ok. 2 tys. ludzi.

>>>>>

A wiec radzieccy na sluzbie diabla juz ,,tradycyjnie'' ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:18, 20 Sie 2011    Temat postu:

Brutalne stłumienie demonstracji, śmierć młodych

Syryjskie siły brutalnie tłumiły antyreżimowe demonstracje, które odbyły się w wielu miejscowościach. Agencja dpa informuje, że zginęło co najmniej 17 demonstrantów, w tym wielu młodych ludzi. Według antyreżimowych działaczy syryjskich, najwięcej ofiar było w piątek w prowincji Dara w południowo-zachodniej Syrii. Podobno do demonstrantów przyłączyła się tam bliżej nieokreślona liczba żołnierzy.

!!! Chwala im ! To tacy jak oni sa mordowani !!!

Mimo wzmocnionych sił bezpieczeństwa w głównych miastach tej prowincji tysiące ludzi wyszły na ulice, by zaprotestować przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada - informują mieszkańcy i działacze antyrządowi.

Agencja Reutera pisze, że władze syryjskie od chwili, gdy rozpoczęła się rewolta, wyprosiły z kraju większość niezależnych mediów, toteż trudno jest zweryfikować doniesienia, które napływają z Syrii.

Rząd prezydenta Asada jest coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie antyreżimowych demonstracji. W czwartek USA i UE wezwały Asada do ustąpienia.

>>>>>

Jest juz 2731 zabitych i 63539 ofiar ogolem ! Liczba ciagle rosnie ! Ginie wielu mlodych !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:39, 21 Sie 2011    Temat postu:

Asad bredzi jak szalony :

Syria: prezydent uważa, że rządowi nie grozi upadek

Prezydent Syrii oświadczył dzisiaj, że jego siły bezpieczeństwa czynią postępy w tłumieniu trwających od pięciu miesięcy antyreżimowych demonstracji. Dodał, że jego rząd nie jest zagrożony upadkiem. W wywiadzie nadanym przez telewizję syryjską przypomniał o swych planach reform w Syrii. Zastrzegł, że komitetowi zajmującemu się studiowaniem reform potrzeba co najmniej sześciu miesięcy. Powiedział też, że oczekuje wyborów parlamentarnych w lutym 2012 roku.

Było to czwarte publiczne wystąpienie Baszara el-Asada od czasu, gdy w połowie marca rozpoczęły się antyreżimowe demonstracje.

>>>>>

Widzimy tutaj co to jest plugastwo... To jest osobnik bez wlasciwosci ... Powie wszystko ,,co trzeba''... Kompletna nedza moralna...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:19, 22 Sie 2011    Temat postu:

W Syrii już wiedzą !

"Kaddafi odszedł, teraz twoja kolej!"

Wiele tysięcy ludzi wyszło na ulice syryjskich miast po wystąpieniu prezydenta Baszara el-Asada, domagając się jego ustąpienia i wykrzykując: "Kaddafi odszedł, teraz twoja kolej, Baszar". Siły bezpieczeństwa, jak podają świadkowie, otworzyły ogień w mieście Hims w zachodniej Syrii, zabijając co najmniej jedną osobę.

Tłumy w tym i kilku innych miastach były zirytowane wypowiedziami Asada w telewizji i ostrzegały, że jego reżim będzie kolejnym, który upadnie, jak 42-letnie rządy Muammara Kaddafiego w Libii.

W wystąpieniu nadanym w niedzielę przez syryjską telewizję Asad wyraził przekonanie, że uda mu się zapanować nad sytuacją w kraju i, jak pisze Associated Press, obiecał po raz kolejny przeprowadzenie reform, w tym wybory parlamentarne w lutym. Jednocześnie podkreślał, że niepokoje w Syrii są wywoływane przez zbrojne bandy i islamskich bojowników, a nie prawdziwych zwolenników reform.

Syryjska telewizja państwowa poinformowała, że prezydent powołał komitet w celu zapoczątkowania formowania innych ugrupowań politycznych; pozycję monopolisty ma w Syrii od dziesięcioleci partia Baas.

Opozycja odrzuciła uwagi Asada, mówiąc, że utraciła zaufanie do obietnic reform, gdy jego siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do pokojowych manifestantów.

>>>>

Tak teraz kolej na ten rezim ! Teraz jest czas porzadkowania ! na calym swiecie ! Potworne uklady laduja na smietniku bo tam ich miejsce ... Swiat byl miejscem potwornym jak do tej pory . I to sie zmienia ! :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:25, 23 Sie 2011    Temat postu:

W trakcie krwawego tłumienia antyreżimowych wystąpień w Syrii od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi - poinformowała wysoka komisarz ds. praw człowieka Navi Pillay. Poprzedni bilans ofiar, który przedstawiła ONZ, wahał się od 1900 do 2000.

- Do dziś ponad 2200 osób zostało zabitych, od kiedy zaczęły się masowe protesty w połowie marca, przy czym 350 osób zginęło najpewniej w całej Syrii od początku ramadanu - powiedziała Pillay podczas nadzwyczajnej sesji Rady Praw Człowieka, która debatuje w związku z sytuacją w Syrii.

- Wojsko i siły bezpieczeństwa wciąż stosują nadmierną siłę, w tym ciężką artylerię, w celu zdławienia pokojowych demonstracji i odzyskania kontroli nad ludnością - dodała Pillay.

Sesję zwołano na żądanie 24 państw członkowskich Rady, w tym czterech krajów arabskich: Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Kataru i Kuwejtu. Być może we wtorek Rada przegłosuje projekt rezolucji domagającej się od władz syryjskich "natychmiastowego zaprzestania aktów przemocy wobec ludności".

>>>>>

2200 to samych cywilow a zamordowani wojskowi odmawiajcy mordowania ??? Razem to bedzie 2800 !!!Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 18:08, 09 Wrz 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:09, 24 Sie 2011    Temat postu:

Rada Praw Człowieka za niezależnym śledztwem w Syrii

Rada Praw Człowieka ONZ - mimo oponentów - przyjęła we wtorek rezolucję, w której domaga się od władz Syrii współpracy z niezależną komisją do zbadania ich działań przeciwko uczestnikom protestów antyrządowych, w tym możliwych zbrodni przeciwko ludzkości. Składające się z 47 państw forum przyjęło bez trudu stosunkiem głosów 33:4 rezolucję zaproponowaną przez USA, UE i cztery państwa arabskie (Arabię Saudyjską, Jordanię, Katar, Kuwejt). W rezolucji zażądano też natychmiastowego zaprzestania aktów przemocy wobec ludności.

Wśród państw, które wypowiedziały się przeciwko rezolucji, były Chiny i Rosja, które uznały dokument za "zbędną ingerencję".

Ambasador Syrii, którą Rada zawiesiła w tym roku w prawach członka, nazwał rezolucję "polityczną w 100 procentach".

Wysoka komisarz ds. praw człowieka Navi Pillay powiedziała w poniedziałek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Praw Człowieka, która debatuje w związku z sytuacją w Syrii, że od początku masowych protestów w Syrii zostało zabitych ponad 2200 osób.

>>>>>

Czyli 2800 !!! No to cieszy ! Radzieccy z Kremla i Pekinu jak zwykle . Juz przywyklismy do tego bestialstwa ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:38, 25 Sie 2011    Temat postu:

Połamano ręce karykaturzyście, to ostrzeżenie !!!!

Zamaskowani osobnicy połamali ręce syryjskiemu antyreżimowemu karykaturzyście i ciężko go pobili, co miało być ostrzeżeniem, żeby przestał rysować - poinformowała rodzina ofiary.
Jedna z powstałych ostatnio karykatur 60-letniego Alego Ferzata przedstawiała prezydenta Syrii Baszara el-Asada, uciekającego wraz z libijskim dyktatorem Muammarem Kaddafim.

Ferzata napadnięto przed świtem w Damaszku, zatrzymując samochód, którym jechał. Jeden z krewnych karykaturzysty powiedział agencji Associated Press, że napastnicy pobili Ferzata i połamali mu ręce, mówiąc, że to "tylko ostrzeżenie", po czym porzucili go na poboczu z workiem na głowie.

W obawie o życie swoje i rodziny ów krewny zastrzegł sobie anonimowość - informuje AP.

>>>>>

Wyobrazacie sobie takie cos ??? Za publikacje KARYKATURY ! Takiej np. jaka tu wklejam... Widzimy na niej mdłą gębę Asada ( nie wyglada on jak bandzior z siekiera ale taki oblesnie ulizany - to tez jest typ zwyrodnienia - brak wlasciwosci i charakteru ) :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:33, 26 Sie 2011    Temat postu:

A tutaj historia Asada ktory mogl zostac porzadnym czlowiekiem a stal sie potworem ... Niemala w tym zasluga rodziny :

Chciał być okulistą - został krwawym dyktatorem

Polska Zbrojna

Podobno Baszar al-Asad, dyktator Syrii, który krwawo rozprawia się ze swoimi przeciwnikami, nie garnął się do polityki. Pragnął zostać lekarzem okulistą, ale jego starszy brat Basil, którego Hafez al-Asad namaścił na następcę, zginął w wypadku samochodowym. Dlatego Baszar nie miał wyjścia - musiał zadbać o rodzinny interes. O głębokich korzeniach i długich gałęziach syryjskiego reżimu pisze "Polska Zbrojna".

W 2000 roku umarł główny budowniczy alawickiego reżimu partii Baas, Hafez al-Asad, a Baszar, który miał niecałe trzydzieści pięć lat, został prezydentem. Wszyscy wówczas myśleli, że nie będzie dyktatorem. Dziś okazuje się, że pod maską reformatora drzemie w nim lew (lew to po arabsku al-assad), który potrafi bezwzględnie chronić autorytarny reżim stworzony przez ojca ponad trzy dekady temu.

Reżim Hafeza

Al-Asad ojciec przejął władzę w 1970 roku. Po latach chaosu i zamachów stanu wprowadził porządek. Socjalistyczną partię Baas (Partię Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego) oczyścił z radykalno-lewicowego elementu, po czym przeobraził ją w maszynę do mobilizacji mas i rządzenia. Wszelka opozycja była nie do pomyślenia - dysydenci, którzy przeżyli prześladowania, musieli uciekać. Partia miała komórki na każdym poziomie - od centrum w dół. Oprócz rozbudowanej struktury partyjnej powstawały instytucje pomocnicze, uczestniczące w mobilizacji i kontroli społeczeństwa. Wszelkie związki oraz stowarzyszenia mogły istnieć tylko pod bacznym okiem aparatczyków partyjnych, oficerów wojskowych i funkcjonariuszy bezpieki.

Al-Asad uczynił z partii Baas organizację równoległą do państwa, przy czym to elita partyjno-wojskowa podejmowała decyzje, które następnie uprawomocniały konstytucyjne instytucje państwowe (na wzór systemu sowieckiego). Ponadto upolitycznił i rozbudował armię oraz służby bezpieczeństwa. Do dziś realna władza należy do partii, generałów i prominentów bezpieki. Nad wszystkim czuwał prezydent, który tak skonstruował system, by w poszczególnych ośrodkach nie wykształciła się konkurencja. Starannie dobierał ludzi. Najwyższe stanowiska zajmowali alawici (mniejszościowa grupa religijna wywodząca się z islamskiego szyizmu), którzy na zasadach pokrewieństwa i kumoterstwa związani byli z klanem Al-Asada.

Oprócz lewicowej retoryki oraz socjalistycznej praktyki masy mobilizowano w jeszcze inny sposób. Wczesne rządy Hafeza przypadły na okres radykalizowania się Palestyńczyków i tworzenia przez nich ruchu narodowowyzwoleńczego. Jego reprezentantem została Organizacja Wyzwolenia Palestyny. Ruch palestyński stał się ważnym czynnikiem legitymizacji, ponieważ to reżim syryjski okazał się jego głównym sprzymierzeńcem. Izrael zaś był śmiertelnym wrogiem, z którym należy walczyć. Samym swym istnieniem kraj ten uzasadniał utrzymywanie rozbudowanej i uprzywilejowanej armii.

Pomimo incydentalnych spięć, do jakich dochodziło na wzgórzach Golan, żadne z tych państw nie odważyło się - po 1973 roku - na regularny atak na kraj nieprzyjaciela. Areną rywalizacji stał się po 1975 roku Liban, w którym wybuchła wojna domowa, trwająca z przerwami piętnaście lat. Kraj Cedrów został w tym czasie podzielony na strefy wpływów: wojsko izraelskie stacjonowało na południu (w strefie bezpieczeństwa przy granicy), gdzie udało mu się wytępić palestyńską partyzantkę, a Syryjczycy okupowali wschodnie partie kraju, co dawało syryjskim żołnierzom możliwość dorobienia się na interesach w bogatszym Libanie. Syryjczycy nigdy nie pogodzili się z tym, że Liban nie jest częścią tak zwanej Wielkiej Syrii. Dlatego też wycofali się z niego dopiero w 2005 roku - po tajemniczym zabójstwie prosaudyjskiego premiera Rafika Haririego, o które oskarża się syryjskie służby bezpieczeństwa. Wojska sąsiada zostały zmuszone do ewakuacji. W Libanie nieustannie bowiem organizowano manifestacje przeciwko ich obecności, którą można było postrzegać jako irańską agenturę w półszyickim kraju sąsiadującym z Izraelem.

Na syryjskim podwórku też się wiele działo. Reżim musiał zmierzyć się z poważnym zagrożeniem - zbrojną opozycją. Na początku lat osiemdziesiątych XX wieku doszło do ostatecznego zdławienia sunnickiego ruchu dysydenckiego, skupiającego się wokół islamistów. Do historii przeszła masakra w Hamie, gdzie w 1982 roku zamordowano ponad dziesięć tysięcy ludzi, w większości cywilów (również kobiety i dzieci).

>>>>>

Widzimy jakim zbrodniarzem byl ojczulek . Przypominam ze nazwa Syria pochodzi od A - Syria ! Jednego z najbardziej dzikich krajow gdzie czcili demona wojny Asura a nie musze mowic czego domagal sie ten demon ... Oczywiscie ciaglej wojny ! Ta potwornosc jak widac zostala do dzis :

Karykaturzysta ktoremu ubecy połamali palce i go pobili :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:23, 26 Sie 2011    Temat postu:

Baszar reformator

Ostatnia dekada rządów Hafeza to czas odprężenia. Damaszek stracił międzynarodowego patrona - Moskwę, i zaczął szukać sposobów na polepszenie relacji ze Stanami Zjednoczonymi. W tym celu nie tylko poparł Waszyngton w staraniach o ukaranie Saddama Husajna za inwazję na Kuwejt, lecz także rozpoczął pertraktacje z odwiecznym wrogiem - Izraelem. W takim klimacie władzę przejął Baszar.

Śmierć Hafeza rozbudziła nadzieje na polityczną zmianę. W czasie zaprzysiężenia młodego następcy syryjskiego "tronu” w kraju rozkręciła się ożywiona debata na temat przyszłości Syrii, zwana damasceńską wiosną. Wkrótce jednak wszelki ferment został zażegnany - areszty, więzienia i tortury załatwiły sprawę. Baszar wie, że ludzie domagają się zmian i kreuje się na reformatora. Dba o wizerunek, w czym ważną rolę odgrywa jego piękna i wykształcona żona - Asma.

Następca Hafeza okazuje się utalentowanym przywódcą. Wprawdzie wprowadza reformy, ale mają one głównie charakter ekonomiczny. Otwarcie gospodarki na światowy kapitalizm pozwala bogacić się zaradnym i lepiej usytuowanym mieszkańcom Damaszku czy Aleppo. Reszta żyje, jak żyła, czyli biednie, ale większe miasta się rozwijają. Damaszek pięknieje, rozrasta się zależna od reżimu klasa średnia. Również na arenie międzynarodowej syryjski prezydent odnosi coraz większe sukcesy - szczególnie po ośmiolatce George’a W. Busha. Otwierają się przed nim drzwi kolejnych europejskich salonów. Nawet Amerykanie zaczynają pokładać w nim nadzieje. Także liderzy świata arabskiego traktują go coraz poważniej. On jednak nie zapomina o przyjaciołach. Serce Baszara nadal bije dla Teheranu, ale sposób, w jaki uprawia politykę zagraniczną, zadowala wszystkich. Różnica jest widoczna dla Europejczyków, Turków, Amerykanów, a nawet Izraelczyków. Światowi gracze widzą w nim gwaranta stabilności i - bądź co bądź - bufor przed zakusami Iranu.

Kiedy na początku 2011 roku zamieszki ogarnęły Tunezję, Egipt i inne arabskie państwa, w Syrii było spokojnie. Rozwarstwienie społeczne też nie jest tak głębokie jak w pozostałych państwach regionu. Większość Syryjczyków stara się wierzyć, że Baszar zreformuje kraj pomimo niechęci starych aparatczyków.

Patowa sytuacja

Tymczasem bariera strachu pękła. Niezadowoleni, sfrustrowani oraz wykluczeni wyszli na ulice. Do większych demonstracji doszło dopiero w połowie marca, nie tyle w Damaszku czy Aleppo, ile na prowincji - głównie w Darze, Dumie, Homsie czy Hamie. Reżim początkowo zareagował niepewnie - prezydent obiecał reformy, podniósł płace i próbował wyjść naprzeciw postulatom protestujących. Obiecał nawet wprowadzenie systemu wielopartyjnego. Zorganizował także kontrdemonstracje.

Taktyka pozornych ustępstw nie zdaje egzaminu. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do zbuntowanych miast sił militarnych, które wspomagają cywilni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa, a właściwie bandyci na usługach władzy. Sposób, w jaki reżim rozprawia się z rebeliantami, odbiega od tego, w jaki próbowano wygasić rewoltę w Tunezji czy Egipcie. W Syrii strzela się do ludzi jak do kaczek. Ważne są pokaz siły i skuteczność. Po internecie krążą filmiki ukazujące brutalność, z jaką dławiony jest bunt. Giną tysiące ludzi, rannych nikt już nawet nie liczy.

Reżim syryjski wprawił społeczność międzynarodową w konsternację. Z jednej strony, nikt nie jest zainteresowany niepewną zmianą reżimu (Syria jest zbyt zróżnicowana i pojawia się lęk o powtórkę sytuacji z Iraku), z drugiej zaś, nie można pozostać obojętnym. Rządy poszczególnych krajów krytykują więc sposób, w jaki Al-Asad rozprawia się z buntownikami, ale na groźbach i gestach potępienia się kończy.

Uwikłanie w konflikty w Afganistanie i Iraku, a także udział zachodnich sił zbrojnych w wojnie domowej w Libii nie pozwalają na interwencję w Syrii. Zaostrzyło się wprawdzie stanowisko Waszyngtonu, a Barack Obama, który powściągliwie reagował na terror państwowy, dziś używa mocniejszych słów. Nie wydaje się jednak, aby poza ostrą krytyką, gestami dyplomatycznymi oraz sankcjami uczyniono coś więcej.

Wojna w ramadanie

Rosja nadal dostarcza broń do Syrii, przyznał Anatolij Isajkin, dyrektor państwowej agencji do spraw obrotu bronią (Rosoboroneksport). Mimo że USA i państwa zachodnie naciskają na nałożenie na Damaszek sankcji, w tym wprowadzenie embarga na broń, dostawy mają być kontynuowane. Baszar al-Asad kupił w ostatnich latach między innymi zestawy przeciwlotnicze Pancir-S1, Mi-Gi-29SMT, pociski przeciwokrętowe i przeciwpancerne. Isajkin potwierdził, że do Syrii trafiły już pierwsze szkolno-bojowe Jaki-130. Agencje donoszą, że od początku ramadanu siły prezydenta Asada nasiliły działania wobec protestujących przeciwko władzom. Według syryjskich obrońców praw człowieka, odkąd w połowie marca wybuchły antyrządowe manifestacje, zginęło około dwóch tysięcy ludzi.

Michał Lipa, "Polska Zbrojna"

>>>>>

Widzimy jaki to zbrodniczy rezim . I ze nie ma mozliwosci aby on dalej trwal ... Takie wmapiryzymy musza zniknac raz na zawsze ... I znikaja jak widac ! A to cieszy :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:37, 27 Sie 2011    Temat postu:

Ambasada Syrii w Berlinie obrzucona pojemnikami z czerwoną farbą

Ambasada Syrii w Berlinie została obrzucona pojemnikami z czerwoną farbą, a na jej fasadzie wymalowano hasło "Wolna Syria" - poinformowała we wtorek niemiecka policja. Anonimowa przedstawicielka policji powiedziała, że sprawcy szkód są na razie nieznani. Atu wandalizmu dokonano w poniedziałek rano. Ambasada została obrzucona 26 pojemnikami z czerwoną farbą.

Od początku rewolty przeciwko reżimowi Baszara el-Asada, pięć miesięcy temu, na ulicach syryjskich miast zginęło ponad 2200 osób, z których 350 tylko w obecnym miesiącu.

>>>>>

Tak wylali morze krwi tak wiec czerwona farba jak najbardziej pasuje . Psychopaci Asad kapia sie we krwi :Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:17, 27 Sie 2011    Temat postu:

Zamieszki w Syrii, władze ostrzegają

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Syrii ostrzegło w sobotę mieszkańców Damaszku, by "ze względu na własne bezpieczeństwo" nie uczestniczyli w opozycyjnych demonstracjach. - MSW wzywa obywateli, aby nie odpowiadali na zamieszczane na internetowych portalach społecznościowych apele o udział w pochodach i zgromadzeniach na publicznych placach Damaszku. Zwracamy się o to do was dla waszego bezpieczeństwa - napisano w komunikacie resortu spraw wewnętrznych opublikowanym przez oficjalne media.

Syryjskie siły niebezpieczeństwa strzelały w sobotę ostrą amunicją, aby nie dopuścić tysięcy demonstrantów, którzy usiłowali przedostać się ze wschodnich przedmieść do centrum Damaszku. Według świadków, co najmniej pięć osób zostało ciężko rannych.

Reżim prezydenta Baszara el-Asada jest w świecie coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie opozycyjnych demonstracji, w których od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi.

>>>>>

Nic nowego - wszak po to terrorysci morduja aby zastraszyc ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:15, 28 Sie 2011    Temat postu:

Liga Arabska apeluje o zaprzestanie rozlewu krwi w Syrii

Liga Arabska wezwała do zaprzestania rozlewu krwi w Syrii i reform w tym kraju. W opublikowanym w niedzielę nad ranem oświadczeniu zaapelowała także o odmrożenie libijskich aktywów. Oświadczenie opublikowano po nadzwyczajnym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych Rady Ligi Arabskiej w Kairze. Liga Arabska zaapelowała w nim o zaprzestanie fali przemocy w Syrii, która pociągnęła już za sobą tysiące ofiar, i uznanie prawa narodu syryjskiego do politycznych, społecznych i ekonomicznych reform. Liga zapowiedziała, że do Damaszku pojedzie jej sekretarz generalny, by podjąć mediację, która zakończy kryzys. Podkreśliła także znacznie stabilności w Syrii dla stabilności w świecie arabskim i w całym regionie.

Ministrowie wezwali także ONZ i poszczególne kraje do odblokowania teraz, po odsunięciu od władzy Muammara Kaddafiego, libijskich aktywów, zamrożonych wcześniej w ramach sankcji przeciwko reżimowi. Zaapelowali także do ONZ o uznanie Narodowej Rady Libijskiej jako prawowitej władzy w Libii i przyznanie jej miejsce w organizacji.

>>>>>

No tak najlepiej wzywac tylko kto to ma zrobic ? W Libii tez wzywali a koalicja musiala zalatwic ... Trzeba bomb bo to sa bestie ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:44, 28 Sie 2011    Temat postu:

Szokujące zachowanie żołnierzy. Oto nagranie !

Syryjskie siły bezpieczeństwa rozprawiają się brutalnie ze złapanymi demonstrantami. Te wstrząsające zdjęcia zostały prawdopodobnie zrobione w miejscowości Hama na początku tego miesiąca. Obrońcy praw człowieka mówią, że to przykład najnowszej strategii Damaszku w walce z protestującymi. Zobacz szokujące nagranie z Syrii !!!

>>>>

Cig;le te same potworne obrazy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:43, 30 Sie 2011    Temat postu:

I wracamy do potwornych zbrodnii w Syrii:

Syria: siły rządowe zabiły co najmniej 30 osób, 200 aresztowanych

Co najmniej 30 osób zginęło, a ponad 200 zostało aresztowanych w piątek w Syrii podczas tłumienia antyrządowych protestów przez wojsko - podała nocy z piątku na sobotę agencja dpa, powołując się na syryjskich obrońców praw człowieka. Według agencji Reuters, ofiar śmiertelnych było 34, w tym czworo dzieci.

W kilku miastach w prowincji Dara, jak podali obrońcy praw człowieka, zginęło tego dnia najwięcej osób - osiemnaście. Wśród ofiar było wielu młodych ludzi. Tam również kilku żołnierzy miało przyłączyć się do protestujących.

Piątkowe demonstracje odbywały się w położonej na południowym zachodzie Syrii Darze, w mieście Hims (160 km na północ od Damaszku), na przedmieściach stolicy i w położonym na pustyni mieście Palmyra.

W Palmyrze zginęło 5 osób, a 15 zostało rannych po tym, jak siły prezydenta Baszara el-Asada otworzyły ogień do protestujących.

"Pa, pa, Baszar. Do zobaczenia w Hadze" - krzyczeli protestujący w Hims, odnosząc się do Międzynarodowego Trybunału Karnego z siedzibą w Hadze właśnie. W geście pogardy zdjęli buty i nieśli je w dłoniach.

"Chcemy zemsty na Maherze i Baszarze" - wznosili okrzyki inni demonstranci. Maher to brat prezydenta Baszara el-Asada, wojskowy przywódca oskarżany o brutalne tłumienie prodemokratycznych protestów.

W stolicy kraju, Damaszku, siły bezpieczeństwa znajdowały się w stanie gotowości. W kilku dzielnicach przed meczetami pojawili się ich przedstawiciele z pałkami - relacjonowali świadkowie.

>>>>

Oczywiscie nie chce pouczc ale nienawisc i pragnienie zemsty zamyka droge do nieba (oczywiscie inaczej jest z ludzmi mordowanymi jawnie i bestialsko ) i taki jest plana diabla... Poprzez media typu Asad zniszczyc Syrie i wszystkich utopic w piekle... Nienawisc i zemste nalezy powsciagac . A w zamian prosic Boga o SPRAWIEDLIWOSC ! Oczywiscie ja tyko radze a nie pouczam ! W takiej sytuacji nie smial bym !

A zatem ilosc ofiar smiertelnych wzrosla do :

2226 cywilow i 526 wojskowych czyli 2752 zabitych .

Ogolem liczba ofiar rezimy PO RAZ PIERWSZY PRZEKROCZYLA 64 tysiace...

I wynosi :

64 028 !!!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:55, 31 Sie 2011    Temat postu:

W syryjskich aresztach zabijają i torturują nawet dzieci !!!

Co najmniej 88 osób, w tym 10 dzieci, zmarło w syryjskich aresztach od marca, to jest od początku antyrządowych protestów - wynika z przedstawionego we wtorek raportu organizacji praw człowieka Amnesty International (AI). ( Potepiamy to organizacje za promocje zboczen i dewiacji ).

Dotychczas rocznie w syryjskich aresztach umierało średnio pięć osób.

- Liczba ofiar śmiertelnych w aresztach rośnie i wygląda na to, że jest przedłużeniem brutalnej pogardy dla ludzkiego życia, które obserwujemy codziennie na ulicach Syrii - powiedział pracownik AI, Neil Sammonds.

Zmarli, wszyscy mężczyźni i chłopcy, zostali zatrzymani podczas rozpoczętych w marcu masowych protestów antyrządowych.

Na przynajmniej 52 ciałach stwierdzono ślady tortur lub znęcania się, które spowodowały zgon aresztowanych. Niezależny patolog sądowy, który na prośbę organizacji zbadał część przypadków, ustalił, że ofiary odniosły rany w skutek bicia, biczowania, podpalania, nacinania i dźgania.

Większość ofiar pochodzi z prowincji Homs i Dara, gdzie dochodziło do największych demonstracji. Zmarłych w aresztach znaleziono także w pięciu innych prowincjach - Damaszek, Rif Damaszk, Idlib, Hama i Aleppo.

Amnesty International wezwała Radę Bezpieczeństwa ONZ, aby przekazała sprawę tortur Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze, nałożyła na Syrię embargo na broń oraz zamroziła aktywa prezydenta Baszara el-Asada i jego najbliższych współpracowników.

- Biorąc pod uwagę powszechność łamania praw w Syrii, uważamy, że śmierć aresztowanych można zaliczyć do zbrodni przeciwko ludzkości - powiedział Sammonds.

Organizacja poinformowała również, że sporządziła listę nazwisk ponad 1,8 tys. osób, które zginęły od czasu rozpoczęcia demonstracji. Tysiące innych Syryjczyków zostało aresztowanych, a wiele z nich trzymanych jest w izolacji w nieznanych miejscach.

>>>>>

Koszmar ! To jest satanizm ! Znecanie sie i mordowanie dzieci ! Tu juz opetanie widac jak an dloni ! To powinno pokazywac wam czym jest pieklo i szatan... Nadal uwazacie satanizm za zabawe a roznych ,,artystow'' satanistycznych za ,,ciekawych ??? To nie zarty ...

Na zdjeciu bestialsko zamordowane przez ,,Służby sepecjalnie'' dziecko :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:13, 01 Wrz 2011    Temat postu:

Prokurator prowincji Hama rezygnuje ze stanowiska

Prokurator generalny prowincji Hama w Syrii ogłosił w nagraniu na portalu YouTube, że rezygnuje ze stanowiska w proteście przeciwko brutalnym działaniom sił bezpieczeństwa wymierzonym w uczestników pokojowych protestów. Reżim utrzymuje, że został on porwany.

"Ja, sędzia Adnan Mohammad al-Bakkur, prokurator generalny prowincji Hama, oświadczam, że zrezygnowałem ze stanowiska w proteście przeciwko barbarzyńskim działaniom reżimu wobec demonstrujących pokojowo ludzi" - powiedział w nagraniu opublikowanym przez obrońców praw człowieka w środę na portalu YouTube.

Prawnik niezwiązany z syryjskimi władzami potwierdził, że osoba widoczna na nagraniu to rzeczywiście Bakkur.

W innym nagraniu Bakkur wyjaśnia, że do rezygnacji skłoniło go zabicie przez siły bezpieczeństwa 72 demonstrantów i obrońców praw człowieka przetrzymywanych w więzieniu w Hamie. Jak powiedział, stało się to 30 sierpnia, w przeddzień ofensywy syryjskiego wojska na miasto. Na skutek wkroczenia armii zginęło ok. 420 osób, z których wiele pochowano w masowych grobach w miejskim parku - dodał.

Bakkur zadał tym samym kłam doniesieniom państwowych mediów, które od poniedziałku utrzymują, że został porwany w drodze do pracy wraz z kierowcą i ochroniarzem.

"Doniesienia syryjskiej telewizji o moim rzekomym porwaniu (...) są całkowicie nieprawdziwe. Jestem chroniony przez powstańczych mieszkańców (...) dziś, 31 sierpnia" - powiedział Bakkur. "Wydam kolejne oświadczenia wkrótce, po opuszczeniu Syrii" - dodał.

Doniesień o rezygnacji prokuratura Hamy nie można potwierdzić z niezależnych źródeł. Od marca, tj. od wybuchu antyprezydenckich protestów, zagraniczne media nie mają wstępu na terytorium Syrii.

Jeśli jednak okażą się prawdziwe, byłaby to pierwsza dezercja wysokiego rangą przedstawiciela syryjskiego reżimu od początku demonstracji - zauważa Reuters.

W 1982 roku Hama była sceną masakry, kiedy ojciec obecnego prezydenta Baszara el-Asada, Hafez, wysłał wojsko do stłumienia powstania wznieconego przez islamistów. Zginęło wówczas ok. 30 tysięcy ludzi.

Według danych ONZ, w wyniku represji ze strony reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada zginęło od marca tego roku ponad 2200 osób.

>>>>>

No i wspaniale ! Nastepuje przemiana sumien a to NAJWAZNIEJSZE ! taka jest ostateczna rola meczenstwa ! Cierpieniem wstrzasnac sumienia aby wybraly dobro ! Stad takie sukcesy pierwszych chrzescijan ktorzy podbili Rzym duchowo tak ze jest stolica Papiestwa gdy byl poganstwa i zbrodni przeciw Kościołowi ! Taki jest sens zbawienia przez Jezusa poprzez mękę ! Wsyscy ludzie ktorzy sa męczennikami maja udzial z Jezusem ! Jak widzicie nie musza byc katolikami ! JAK WSZYSCY TO WSZYSCY ! Bóg nie czyni wyjątku ! WSZYSCY JESTEŚCIE MOIMI DZIEĆMI MÓWI DO NAS ! :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:59, 02 Wrz 2011    Temat postu:

Wezwanie do zaostrzenia sankcji wobec Syrii

Pre­mier Wiel­kiej Bry­ta­nii David Ca­me­ron we­zwał dziś spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do za­ostrze­nia sank­cji prze­ciw­ko sy­ryj­skie­mu re­żi­mo­wi Ba­sza­ra el-Asa­da.

W wy­wia­dzie dla BBC Ca­me­ron ubo­le­wał też, że ani w Lidze Arab­skiej, ani na płasz­czyź­nie mię­dzy­na­ro­do­wej nie ma wy­star­cza­ją­co du­że­go oporu wobec Asada.W Or­ga­ni­za­cji Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych mamy nawet pro­blem z prze­for­so­wa­niem bar­dziej sta­now­czej re­zo­lu­cji, z ostrzej­szy­mi sank­cja­mi, za­ka­zem po­dró­żo­wa­nia i za­mro­że­niem pie­nię­dzy - po­wie­dział premier.​Zdaniem szefa bry­tyj­skie­go rządu, sy­tu­acja w Syrii jest po­dob­na do sy­tu­acji w Libii Mu­am­ma­ra Ka­da­fie­go. Mamy do czy­nie­nia z dyk­ta­to­rem, który wy­rzą­dza lu­dziom strasz­ne krzyw­dy - po­wie­dział Ca­me­ron, wska­zu­jąc na­stęp­nie, że w od­róż­nie­niu od Libii, w przy­pad­ku Syrii go­to­wość spo­łecz­no­ści mię­dzy­na­ro­do­wej do dzia­ła­nia jest mniej­sza.

>>>>>

Tak jest ! Z bandytami trzeba ostro !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:30, 03 Wrz 2011    Temat postu:

Syria: ostrzelano demonstrację opozycjonistów

Syryjskie siły rządowe ostrzelały opozycyjną demonstrację, zorganizowaną po modłach w miejscowości Duma pod Damaszkiem. Demonstracje przeciw rządom prezydenta Baszara el-Asada odbyły się też w stolicy, Hamie, Homs innych miejscowościach. - Demonstranci (w Dumie) podali, że dwie osoby zginęły, lecz na razie nie ma potwierdzenia tej informacji - powiedział agencji Reutera przedstawiciel opozycji.

- Kaddafi uciekł, teraz twoja kolej Baszar - krzyczeli demonstranci w Hiraku, gdzie zebrało się w piątek dwa tysiące demonstrantów. Siły bezpieczeństwa usiłowały rozproszyć tłum, strzelając w powietrze.

Rząd prezydenta Asada jest w świecie coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie antyreżimowych demonstracji, w których od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi.

>>>>>

Konkretnie 2229 cywilow 527 zolnierzy razem 2756 ludzi ogolem
64117 ofiar !!! Bilnas rosnie i rosnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:16, 04 Wrz 2011    Temat postu:

Dyktator krwawo tłumi protesty. Domagają się działań ONZ !

Kraje europejskie przedstawiły w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji przewidującej nowe sankcje wobec władz Syrii i wymierzonej przede wszystkim w prezydenta tego kraju Baszara el-Asada - poinformowały źródła dyplomatyczne. Przedstawicielstwo Francji przy ONZ poinformowało na Twitterze, że projekt przedstawiła Francja i jej partnerzy. Tekst został przedstawiony w czasie konsultacji Rady Bezpieczeństwa na temat Syrii przez Francję, Wielką Brytanię, Niemcy i Portugalię; jest silnie popierany przez Stany Zjednoczone - twierdzą źródła dyplomatyczne.

Prezydent Asad został wymieniony w rezolucji, na czele 23 osób i czterech przedsiębiorstw, które ponoszą odpowiedzialność za przemoc wobec opozycji. W razie przegłosowania rezolucji ich aktywa zostałyby zamrożone. Projekt dokumentu wzywa także do "całkowitego embarga na broń".

W tekście nie znalazła się natomiast żadna wzmianka o możliwości militarnej interwencji w Syrii. - Naród syryjski w wyraźny sposób dał do zrozumienia, że nie życzy sobie obcej interwencji wojskowej - podkreśliła w CNN ambasador USA przy ONZ Susan Rice.

Zachodni dyplomaci spodziewają się, że przed głosowaniem projekt wywoła żywe dyskusje.

Rosyjski ambasador przy ONZ Witalij Czurkin oświadczył natomiast, że moment nie jest odpowiedni na przyjęcie sankcji. Z kolei rzecznik chińskiej dyplomacji Ma Zhaoxu podkreślił w Pekinie, że to "do Syrii powinna należeć decyzja o przyszłości Syrii". Zarówno Rosja, jak i Chiny są stałymi członkami RB ONZ, przysługuje im zatem prawo weta.

>>>>> Bestie pekinsko-kremlowskie jak zwykle szkodza !

Rada Bezpieczeństwa ONZ na początku sierpnia przyjęła deklarację potępiającą "gwałcenie praw człowieka i użycie siły przeciwko cywilom przez syryjskie władze".

Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła rezolucję, w której domaga się od władz w Damaszku współpracy z niezależną komisją do zbadania działań rządu syryjskiego przeciwko uczestnikom opozycyjnych protestów, w tym możliwych zbrodni przeciwko ludzkości.

Mimo apeli świata protesty przeciw autorytarnym rządom prezydenta Asada są przez niego wciąż krwawo tłumione. Według obrońców praw człowieka, od połowy marca w demonstracjach zginęło około 2 tys. osób.

>>>>>

Potwory kremlowsko-pekinskie jak zwykle blokuja ONZ aludzie gina !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:00, 05 Wrz 2011    Temat postu:

I nadszedl kres aamadanu . BAAStialsi ucczcili go na swoj sposob :

Wielkie święto skończyło się masakrą - zginęło 7 osób

W pierwszym dniu święta Id al-Fitr kończącego ramadan, muzułmański miesiąc postu, syryjskie siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do antyrządowych manifestantów, zabijając siedmiu z nich - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka.

Według działaczy, siły bezpieczeństwa zaczęły strzelać do protestujących po porannych modlitwach w południowej prowincji (muhafazie) Dara, w mieście Hims w zachodniej Syrii oraz na przedmieściach stolicy kraju, Damaszku.

Jak sprecyzowali aktywiście z Lokalnych Komitetów Koordynacyjnych, sześciu protestujących zginęło w Darze, a jeden w Hims.

Święto Id al-Fitr trwa trzy dni.

Według danych ONZ, w wyniku represji ze strony reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada zginęło od marca ponad 2200 osób.

>>>>>

Kolejny 7 zamordowanych tak poszcza satanisci ...

Zatem zamordowali juz

2236 cywilow 528 zolnierzy razem 2764 osoby ...
Ogolem jest 64316 ofiar !!!! Pod koniec ramadanu !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:42, 06 Wrz 2011    Temat postu:

USA rozszerza sankcje wobec syryjskiego reżimu

USA w ramach sankcji wobec reżimu w Damaszku dodały do czarnej listy szefa syryjskiej dyplomacji Walida el-Mu'allima i dwóch innych wysokich urzędników, o czym poinformowało dziś amerykańskie Ministerstwo Skarbu (Finansów).

Decyzja Ministerstwa Skarbu polega na zamrożeniu ewentualnych aktywów ministra Mu'allima w USA. Sankcja to dotyczy też dwóch innych przedstawicieli władz syryjskich: doradcy prezydenta Baszara el-Asada, Butaina Szabana, i ambasadora Syrii w Libanie Alego Abdul Karima Alego, których nazwiska też trafiły na amerykańską czarną listę.- Rozszerzamy nasze sankcje (...) okazując bezpośredni nacisk na trzech przedstawicieli reżimu Asada, którzy są głównymi obrońcami działań władz - powiedział przedstawiciel Ministerstwa Skarbu David Cohen.

Mu'allim jest szefem dyplomacji Syrii od lutego 2006 roku.

Amerykańskie Ministerstwo Skarbu ogłosiło w sierpniu sankcje wobec największego syryjskiego banku i operatora sieci Syriatel. Wcześniej Waszyngton wprowadził sankcje wobec Asada i członków jego rodziny zajmujących kluczowe stanowiska w państwie. Sankcje wobec Syrii rozszerzyła też niedawno UE.Reżim prezydenta Baszara el-Asada jest w świecie coraz ostrzej krytykowany za brutalne tłumienie opozycyjnych demonstracji, w których od połowy marca zginęło ponad 2200 ludzi.

>>>>>

Oczywiscie ! Zaciskanie petli na szyi rezimu to jedyny sposob . Widzimy ze innego jezyka oni nie rozumieja... Sa juz tak zwyrodniali ze zatracili podobienstwo do czlowieka ...

2,5-letnia O'laa Jablawi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 10 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy