Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:47, 03 Sie 2011    Temat postu:

ONZ negocjuje w sprawie Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz pierwszy przystąpiła do konkretnych rozmów w sprawie reakcji na akty przemocy syryjskiego reżimu - poinformowała niemiecka agencja dpa, powołując się na zachodnich dyplomatów Na razie członkowie Rady nie osiągnęli zgody co do wspólnego stanowiska wobec władz w Damaszku, ale - jak podkreśla dpa - po raz pierwszy zasiedli do "poważnych rozmów" w sprawie aktów przemocy w Syrii.

Punktem wyjścia do tych negocjacji jest projekt rezolucji w sprawie Syrii zaproponowany już dwa miesiące temu przez kilka państw Europy Zachodniej. Według źródeł dyplomatycznych, zwolennikom bardziej zdecydowanej postawy wobec reżimu w Damaszku udało się przekonać powściągliwe w tej kwestii Indie, RPA i Brazylię do włączenia się do rozmów, co - jak zauważa dpa - zachęciło także Rosję i Chiny, stałych członków Rady Bezpieczeństwa, do przystąpienia do negocjacji.

Po zakończeniu ośmiogodzinnych rozmów ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin powiedział, że nie przyniosły one żadnych rezultatów.

>>>> BO RADZIECCY TORPEOWALI !!!

Niemiecki ambasador Miguel Bergen także przyznał, że na negocjacje są bardzo trudne, ale dużym sukcesem jest już ich samo rozpoczęcie.

????? Tym razem juz Niemcy nie utrudniaja...

Wcześniej ambasador Indii Hardeep Singh Puri, który w tym miesiącu kieruje pracami Rady Bezpieczeństwa, powiedział, że rozmowy w sprawie wspólnej reakcji tego gremium na krwawe represje w Syrii mogą potrwać tygodnie. Nie wiadomo też, jak podkreślił, czy formą tej reakcji będzie rezolucja, czy też inny dokument.

>>>>>>

Oczywiscie ONZ wyglada koszmarnie jak sie na to patrzy ... Pekinczyki i Kreml blokuja pomoc ginacemu ludowi Syrii

Ale trzeba ! Jesli nie bedzie staran w ONZ i nic sie nie bedzie dzialo - to dopiero koszmar! Warto podejmowac proby aby pokazac te plugawe i potworne mordy z Kremla Pekinu i spolki popierajace mordy i ludobojstwo ! Prawda jest olbrzymia wartoscia !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:19, 03 Sie 2011    Temat postu:

Włochy wezwały na konsultacje swego ambasadora w Syrii

Włochy wezwały do Rzymu na konsultacje swego ambasadora w Syrii. Jak ogłosiło włoskie MSZ, uczyniono to w związku ze "straszliwymi represjami wobec ludności cywilnej" w tym kraju. Agencja ANSA podała, że minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini zaproponował, by swych ambasadorów w Damaszku wezwały na konsultacje wszystkie kraje Unii Europejskiej.

W wyniku brutalnego tłumienia przez wojsko protestów zginęło w Syrii od marca około 1800 osób.

>>>>>

jak najbardziej slusznie ! Jest o czym mowic ... I JEST POLE DO DZIALANIA ! DZIALANIA ! A dzialanie nie przypadkiem zawiera slowo działa ... Do dzieł czyli do dział !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:57, 03 Sie 2011    Temat postu:

RB ONZ ws. Syrii nadal bez efektów

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. rezolucji potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu nie przyniosło przełomu, choć zdaniem części dyplomatów sygnalizuje pewne zbliżenie stanowisk wśród państw Rady. O nadzwyczajne posiedzenie poprosiły Niemcy po tym, jak organizacje praw człowieka poinformowały, że syryjska armia w niedzielę zabiła w mieście Hama ok. 80 osób, przeciwników reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Podczas godzinnego spotkania za zamkniętymi drzwiami nie osiągnięto porozumienia - członkowie Rady nie zdecydowali, czy poprzeć proponowany już w czerwcu projekt rezolucji, wspierany przez Zachód, czy też wypracować "mniej wiążące porozumienie" - pisze Reuters.

Sprzeciw wobec projektu rezolucji zapowiadali wcześniej stali członkowie, obdarzeni prawem weta i utrzymujący kontakty z Damaszkiem: Rosja i Chiny, a także: Brazylia, Indie, Liban i RPA.

Obok potępienia reżimu Asada autorzy rezolucji domagają się w niej politycznego dialogu i swobodnego dostępu do Syrii dla organizacji humanitarnych działających pod egidą ONZ.

Zdaniem krytyków projektu, podobnie jak w przypadku Libii rezolucja potępiająca syryjski reżim mogłaby stać się pierwszym krokiem do zbrojnej interwencji. Takiej interpretacji sprzeciwiła się ambasador USA przy ONZ Susan Rice mówiąc, że w rezolucji nie ma o tym mowy.

Na posiedzeniu w poniedziałek przemówili wszyscy członkowie Rady, ostatecznie jednak dyskusję przesunięto na wtorek - powiedzieli dyplomaci.

Zdaniem ambasadora Rosji przy ONZ Witalija Czurkina, widać podstawy dla "pozytywnej reakcji Rady (...) choćby jutro", jednak uchwalenie rezolucji byłoby "przesadą". Oficjalne oświadczenie apelujące o zakończenie przemocy i pokojowe rozwiązanie konfliktu na drodze politycznej "wystarczyłoby" - powiedział.

>>>> Asad wymorduje wszystkich i nastapi ,,pokoj'' jak w Czeczenii...

Jak szacował w poniedziałek przedstawiciel ONZ Oscar Fernandez-Taranco, od początku konfliktu w Syrii w marcu zginęło ponad 1500 cywilów, a co najmniej 3 000 osób uznaje się za zaginione, w tej liczbie także dzieci.

od wybuchu demonstracji w Syrii zginęło co najmniej 1800 ludzi.

>>>>>

A wiec ciagle to samo zbrodniarze z Pekinu i Kremla powstrzymuja rekacje ONZ i dzieki temu leje sie krew... Na nich wiec spada ta krew ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:42, 03 Sie 2011    Temat postu:

Nie będzie rezolucji RB ONZ w sprawie Syrii

Na razie nie będzie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu. Jak poinformował we wtorek ambasador Indii przy ONZ Hardeep Singh Puri, który w tym miesiącu kieruje pracami tego gremium, przeciwko takiej rezolucji są Liban i "dwaj inni członkowie Rady". Ambasador, który spotkał się z dziennikarzami po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, nie chciał powiedzieć, o jakie państwa, oprócz Libanu, chodzi. Zdaniem komentatorów, nie ma wątpliwości, że indyjski dyplomata miał na myśli Rosję i Chiny, stałych członków Rady, dysponujących prawem weta.

>>>> Tak chodzic moze tylko o tych plugawych wyrzutkow !

- Musimy zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które zyska przychylność członków Rady Bezpieczeństwa - powiedział Puri. Z jego słów wynika, że w grę wchodzi na przykład przyjęcie oficjalnego oświadczenia, które wprawdzie nie będzie miało takiej wagi jak rezolucja, ale które zaakceptują wszyscy członkowie Rady i które da wyraźny sygnał, że ONZ jest zaniepokojone sytuacją w Syrii.

????? I co to rozwiaze ???

Ambasador Puri podkreślił, że na razie nic nie jest przesądzone w kwestii formy reakcji Rady na wydarzenia w Syrii. Dodał, że osiągnięcie wspólnego stanowiska w tej sprawie może zająć nawet kilka tygodni.

Poważne wątpliwości co do ewentualnej rezolucji potępiającej władze w Damaszku mają także Indie, Brazylia i RPA, choć po ostatnich krwawych represjach w syryjskim mieście Hama, kraje te są już bardziej skłonne do zmiany swego stanowiska w tej kwestii.

>>>> Sa to półłajdacy ... Gdy tamci to 100 % łajdacy...

Jak szacował w poniedziałek przedstawiciel ONZ Oscar Fernandez-Taranco, od początku konfliktu w Syrii w marcu tego roku zginęło ponad 1500 cywilów, a co najmniej 3 000 osób uznaje się za zaginione, w tej liczbie także dzieci.

>>>>>

To sa stare dane ... Zbrodnie sa o wiele wieksze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:20, 04 Sie 2011    Temat postu:

Uzgodniono oświadczenie potępiające Syrię

Rada Bezpieczeństwa ONZ osiągnęła kompromis w sprawie tekstu oświadczenia potępiającego łamanie praw człowieka i używanie siły przeciwko cywilom przez władze Syrii - poinformowali dyplomaci. Według dyplomatów osiągnięto "zasadniczą zgodę" co do projektu oświadczenia autorstwa państw zachodnich.

Dyplomaci powiedzieli, że nie jest jasne, jak odniesie się do projektu oświadczenia Liban, który jest członkiem Rady Bezpieczeństwa, ale też sąsiadem Syrii.

Przedstawiciel Libanu powiedział, że jego kraj zamierza "wstrzymać się". Jest to rzadkie, ale nie bezprecedensowe posunięcie, które umożliwiłoby przyjęcie oświadczenia. Oświadczenia Rady Bezpieczeństwa są przyjmowane bez głosowania, ale muszą być jednogłośnie zaakceptowane przez wszystkich 15 jej członków.

>>>>>

Liban byl okupowany przez bestie z Damaszku i boja sie ... Nie mozna ich postawic w jednym szeregu z Kremlem czy Pekinem ...
Cos tam ONZ usmażył ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:09, 04 Sie 2011    Temat postu:

Admirał Mullen wzywa do zakończenia przemocy w Syrii

Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA admirał Mike Mullen wezwał do szybkiego zakończenia przemocy w Syrii.
- W odniesieniu do Syrii potępiamy przemoc, która musi zostać zakończona tak szybko, jak to możliwe - powiedział Mullen w rozmowie z dziennikarzami podczas wizyty w Iraku.

- Uważam, że politycznie i dyplomatycznie chcemy wywrzeć najsilniejszą możliwą presję, by doprowadzić do zmian, o które apeluje tak wiele krajów - dodał.

Agencja Reuters przypomina, że również Wielka Brytania oznajmiła, iż chce silniejszej presji międzynarodowej na reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Asad brutalnie tłumi protesty przeciwko swym rządom. Miasta, których mieszkańcy domagają się reform i zmian podobnych do tych w Tunezji i Egipcie, oblegane są przez oddziały sił bezpieczeństwa i wojska.

Według relacji świadków i obrońców praw człowieka od niedzieli w demonstracjach w Syrii zginęło 122 cywili.

We wtorek z przebywającymi na emigracji syryjskimi opozycjonistami spotkała się amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył wcześniej, że prezydent Asad stracił prawo do rządzenia krajem i Stany Zjednoczone będą współpracowały ze swoimi sojusznikami domagając się kolejnych sankcji, w tym obejmujących syryjski przemysł naftowy i gazowy.

>>>>>

Tak jest ! Ropa gaz i turystyka ! Zadnej gospodarki tam byc nie moze dopoki morduja ludzi ! Jak moga jezdzic tam turysci skoro obok gina ludzie !

[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:51, 04 Sie 2011    Temat postu:

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła krwawe represje w Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ "potępiła" krwawe represje, których dopuszcza się rząd Syrii na ludności cywilnej, i zaapelowała o natychmiastowe wstrzymanie aktów przemocy. Rada potępiła "powszechne łamanie praw człowieka i użycie siły przeciwko cywilom ze strony władz syryjskich". Zaapelowała też o "natychmiastowe wstrzymanie wszelkiej przemocy" i wezwała "wszystkie strony do zachowania jak największego umiaru" oraz unikania "represji, w tym ataków przeciwko instytucjom państwowym".

Rada apeluje do władz syryjskich o "pełne poszanowanie praw człowieka" oraz wypełnianie "zobowiązań podjętych na mocy prawa międzynarodowego". Podkreśla też, że "osoby odpowiedzialne za przemoc powinny odpowiedzieć" za swoje działania.

Rada Bezpieczeństwa wyraziła również ubolewanie z powodu "braku postępów" w urzeczywistnianiu "kompromisowych reform zapowiedzianych przez władze syryjskie" i wezwała rząd do spełnienia poczynionych obietnic.

>>>>>

No dobra a jakies kary dla rezimu to gdzie ??? Apelowac mozna do ludzi dobrej woli... Do bandytow sie strzela ! Znowu Kreml i Pekin maja krew na rekach !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 2:05, 05 Sie 2011    Temat postu:

Przypomnijmy jak wygladalo oburzenia na zbrodnie w Syrii:

Głosy potępienia za masakrę w Syrii

Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini potępił w niedzielę falę represji wobec przeciwników reżimu w Syrii i zaapelował o położenie kresu przemocy. W ataku syryjskiej armii w mieście Hama zginęło 95 osób . Szef włoskiej dyplomacji zaapelował do rządu w Damaszku o "natychmiastowe przerwanie przemocy wobec cywilów". Otwarcie ognia do nich Frattini nazwał "straszliwym aktem represji".

W oświadczeniu, cytowanym przez Ansę, minister spraw zagranicznych Włoch potępił - jak to ujął - "ten następny okrutny akt przemocy i represji wobec manifestantów, którzy od wielu dni protestują w sposób pokojowy".

Franco Frattini wezwał władze Syrii, by doprowadziły do rozwiązania obecnego kryzysu na drodze reform i poprzez dialog z opozycją.

Syryjskie władze od kilku tygodni próbują zdławić opór przeciwników reżimu prezydenta Baszara el-Asada w Hamie, gdzie dochodziło do wielkich manifestacji, gromadzących nawet 500 tys. ludzi.

Podobnie zareagował szef MSZ Francji Alain Juppe. W jego komunikacie napisano, że Francja "jest bardzo zaniepokojona operacjami przeprowadzonymi w niedzielę w Hamie, Dajr az-Zaur i Abu Kamal, w wyniku których zginęło ponad 100 osób". Siły bezpieczeństwa dławią wystąpienia przeciwko reżimowi syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Juppe oświadczył, że represje są szczególnie nie do przyjęcia w przeddzień rozpoczęcia ramadanu, a "jedyne, do czego mogą doprowadzić, to dalsza niestabilność i przemoc w kraju".

"Syryjscy politycy, wojskowi i członkowie służb bezpieczeństwa muszą zdać sobie sprawę, bardziej niż kiedykolwiek, że zostaną rozliczeni ze swych czynów" - ostrzegł francuski minister. Podkreślił, że Francja jest gorącym zwolennikiem poruszenia sytuacji w Syrii na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Francja wraz z trzema innymi krajami europejskimi - W. Brytanią, Niemcami i Portugalią - kilka tygodni temu złożyła w Nowym Jorku projekt rezolucji, w której potępia się represje syryjskiego reżimu wobec demonstrujących i wzywa do reform politycznych w kraju. Będące stałymi członkami Rady Rosja i Chiny, czyli kraje, które od dawna są sojusznikami Damaszku, zagroziły, że zablokują rezolucję.

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że w sumie w wyniku ofensywy sił rządowych w syryjskich miastach zginęło w niedzielę ponad 120 osób.

>>>>>

Ogolem zamordowano 1800 osob ... Rzecz jasna nie mozna toleraowac takiego kraju wsrod normalnych narodow ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 2:32, 05 Sie 2011    Temat postu:

Kolejne ofiary w Syrii

Co najmniej sześciu cywilów zginęło, a dziesiątki ludzi zostało rannych w atakach syryjskich sił bezpieczeństwa w Damaszku oraz w mieście Zabadani na granicy z Libanem - podał Reuters w nocy z poniedziałku na wtorek, powołując się na relacje mieszkańców. Reuters podał, że co najmniej sześć osób zginęło w ataku policji na wschodnim przedmieściu Damaszku.

"Ludzie wracali z wieczornych modlitw z okazji ramadanu. Około północy wkroczyły samochody służby bezpieczeństwa (...) z gniazdami broni maszynowej", zgromadziły się przy głównym rondzie, po czym "wjechały w ulice strzelając" - powiedział świadek w rozmowie z agencją.

Dziesiątki ludzi zostały ranne, a "sześć osób zginęło, z czego trzy zidentyfikowano" - podał pragnący zachować anonimowość działacz.

Co najmniej trzy osoby zostały ranne w ataku sił bezpieczeństwa na miasto Zabadani, położone w pobliżu libańskiej granicy. Ponad 20 czołgów i pojazdy opancerzone wkroczyły do miasta i rozpoczęły atak w reakcji na demonstrację mieszkańców w geście poparcia dla Hamy.

Zabadani jest od połowy marca miejscem protestów przeciwko reżimowi prezydenta.

Hama jest od dwóch dni oblegana i ostrzeliwana przez siły bezpieczeństwa. Tylko w poniedziałek zginęły tam cztery osoby, a 10 zostało rannych.

Od wybuchu antyprezydenckich demonstracji w połowie marca w Syrii zginęło co najmniej 1600 ludzi - podali syryjscy obrońcy praw człowieka.

>>>>>

A wiec jezdza po miescie i morduja ludzi ! Nawet nie ma mowy o jakichs protestach !!!
Juz 1806 ludzi zabitych i to do poniedzialku ,,zaledwie'' !!!

Bilans ofiar przekroczyl 40.000 !!!

I wynosi 40291 !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:30, 05 Sie 2011    Temat postu:

I kolejne wyrazy oburzenia:

Świat oburzony masakrą w Syrii. "Doniesienia są przerażające"

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że jest oburzony ofensywą syryjskiej armii w mieście Hama, gdzie zginęło ok. 100 osób. Wydarzenia w tym położonym na zachodzie Syrii mieście potępił też przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. "Doniesienia z Hamy są przerażające i ukazują prawdziwą twarz syryjskiego reżimu" - głosi oświadczenie opublikowane przez Biały Dom. Obama podkreślił, że "Syria będzie lepszym miejscem, gdy dojdzie tam do demokratycznych przemian".

"W najbliższych dniach Stany Zjednoczone będą kontynuować naciski na syryjski reżim i współpracować z innymi na rzecz odizolowania reżimu (prezydenta Baszara) el-Asada" - zapewnił Obama.

Ocenił, że po raz kolejny Asad nie jest w stanie "odpowiedzieć na uzasadnione żądania" Syryjczyków, a stosowanie przez niego tortur i terroru sytuuje go "po nieodpowiedniej stronie historii".

Ofensywę syryjskiej armii potępił "w najsurowszych słowach" w niedzielnym oświadczeniu również szef PE Jerzy Buzek.
Szef PE podkreślił, że zarówno reżim, jak i dowódcy wojskowi "będą pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny". "Społeczność międzynarodowa nie może tolerować drugiej Hamy, jak w 1982 roku" - zwrócił uwagę, nawiązując do krwawego stłumienia powstania przeciwko ojcu obecnego prezydenta, Hafezowi al-Asadowi; zginęło wówczas - według różnych szacunków - od 10 tys. do 30 tys. ludzi.

>>>>>>

Oczywistym jest ze wobec takiego ogromu zbrodni nie mozna byc obojetnym...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:47, 05 Sie 2011    Temat postu:

Krwawy początek muzułmańskiego święta w Syrii

Co najmniej 24 osoby zostały zabite w Syrii przez siły bezpieczeństwa w poniedziałek, w pierwszym dniu świętego miesiąca muzułmanów, ramadanu - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, mające siedzibę w Londynie. 10 osób poniosło śmierć w mieście Hama na zachodzie Syrii, gdzie jest silny opór przeciwko reżimowi Baszara el-Asada. Od niedzieli Hama jest celem ofensywy syryjskiej armii. Protesty nasiliły się tam w poniedziałek.

Sześć osób zginęło na przedmieściach Damaszku, trzy w środkowej prowincji Hims, dwie zginęły we wschodnim mieście Abu Kamal, dwie w Latakii na wybrzeżu w północno-zachodniej części kraju, a jedna w Maadamii nieopodal Damaszku.

W poniedziałek wieczorem w całym kraju aresztowano ponad 150 osób - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Według najnowszych danych syryjskich obrońców praw człowieka, od wybuchu w połowie marca antyprezydenckich demonstracji w Syrii zginęło około 1700 cywilów.

>>>>>>

Znowu bledne dane bo mi wychodzi :

1824 zabitych (do poniedzialku )

A poszkodowanych ogolem 39577 czyli dochodzimy do 40.000 ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:04, 05 Sie 2011    Temat postu:

Tymczasem rezim urzadzil sobie ,,swiato zolnierza'' :

Asad pozdrawia żołnierzy w związku ze świętem armii

Prezydent Syrii Baszar el-Asad zwrócił się do żołnierzy gratulując "patriotyzmu" w związku z 66. rocznicą powstania armii syryjskiej, którą nazwał "symbolem narodowej dumy" - poinformowała oficjalna agencja SANA. - Pozdrawiam każdego żołnierza i życzę wszystkiego najlepszego w związku z 66. rocznicą powstania syryjskiej armii, która broni nas przed zakusami agresorów, grożącymi nam dziś i jutro - oświadczył Asad.

- Wszyscy jesteście dumą narodu - podkreślił. Wyraził przekonanie, że kraj "jest w stanie, dzięki przenikliwości obywateli i naszej jedności narodowej, pokonać ten nowy rozdział dobrze przygotowanego spisku, którego celem jest rozbicie Syrii, a potem całego regionu na małe państewka, walczące między sobą".

Władze Syrii twierdziły, że za demonstracjami antyprezydenckimi, przetaczającymi się przez kraj od połowy marca, stoją spiskowcy z zagranicy.

- Dziś jesteśmy jeszcze bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani kontynuować naszą politykę - zaznaczył szef państwa.

Wczoraj w ofensywie syryjskiej armii w kilku miastach, m.in. w Hamie na zachodzie kraju, zginęło według różnych szacunków - od 75 do nawet 140 osób.

W sumie od wybuchu demonstracji przeciwko Asadowi siły bezpieczeństwa zabiły w tym kraju ponad 1,6 tys. ludzi - informują syryjscy obrońcy praw człowieka.

>>>>>

1824 zabitych ! Mozecie sobie wyobrazic jak jest to zwyrodnialy rezim skoro duma zolnierzy ma napawac mordowanie rodakow !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:34, 05 Sie 2011    Temat postu:

Syria: muzułmanie się modlą, wojsko strzela

PAP Syryjskie siły bezpieczeństwa atakowały, w kolejnym dniu ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów, przeciwników prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka. Dziesiątki ludzi zostało rannych na zachodnich przedmieściach Damaszku oraz w miastach Hasaka na północnym-wschodzie kraju i w Latakii na wybrzeżu w północno-zachodniej Syrii. Tam siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów tuż po zakończeniu modlitw związanych z ramadanem.

Syryjska armia nadal prowadziła we wtorek operację przeciwko zwolennikom demokratycznych przemian w Hamie na zachodzie kraju. Nie ma na razie informacji o kolejnych ofiarach, choć wcześniej pojawiła się wiadomość o śmierci pięciu cywilów. Według syryjskich obrońców praw człowieka, w poprzednich dniach w Hamie mogło zginąć nawet 140 osób, a w całej Syrii, od początku antyprezydenckich demonstracji, co najmniej 1600.

>>>>

1824 !!! Kolejny dzien pojednania dzien zbrodni dzien krwi !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:54, 06 Sie 2011    Temat postu:

Tymczasem Kreml zaczyna sie niepokic swiom zbrodniczym wizerunkiem na swiecie:

Rosja apeluje o zakończenie walk w Syrii

Do położenia kresu prowokacjom i represjom w Syrii, a także do maksymalnej powściągliwości namawiało dziś władze syryjskie i opozycję tego kraju rosyjskie MSZ. Moskwa wyraża głębokie zaniepokojenie informacjami o bardzo licznych ofiarach (w Hamie). Stosowanie siły wobec osób cywilnych, a także wobec przedstawicieli struktur państwowych jest niedopuszczalnie i powinno ustać - napisano w oświadczeniu MSZ.

W niedzielnym ataku syryjskiej armii na miasto Hama, położone ok. 200 km na północ od Damaszku, zginęło ok. 100 osób. Syryjscy obrońcy praw człowieka uznali ten dzień za jeden z najbardziej krwawych od początku rewolty w Syrii, gdzie protesty przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi trwają od połowy marca.

Dzisiejsze oświadczenie rosyjskiej dyplomacji jest, jak pisze agencja AFP, najmocniejszym dotąd apelem Moskwy skierowanym do władz syryjskich od początku rewolty. Rosja sprzeciwiała się dotąd przyjęciu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która potępiłaby represje w Syrii.

>>>>>

Krem musial urzadzic jakas pokazuche po takich zbrodniach... Ale oczywiscie nikt normalny nie uwierzy ze tam sa dobrzy ludzie ...
Coz tam oswiadczenie jak blokuja rezolucje ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:18, 06 Sie 2011    Temat postu:

ONZ odwraca się od Syrii. Tymczasem masakra trwa !!!

- Siły niebezpieczeństwa atakowały 2 sierpnia w kolejnym dniu ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów, przeciwników prezydenta Baszara el-Asada. Są kolejni zabici i ranni - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka.

Syryjska armia kontynuowała we wtorek operację przeciwko zwolennikom demokratycznych przemian w Hamie na zachodzie kraju. Późnym wieczorem czołgi ostrzeliwały głównie okolice meczetów, by nie dopuścić do nocnych protestów. Ich organizatorzy zapowiedzieli wcześniej, że podczas ramadanu będą każdej nocy demonstrować przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

Agencja dpa poinformowała, że nad centrum miasta unoszą się kłęby gęstego dymu, a w wyniku wtorkowego ostrzału zginęło co najmniej pięć osób.

Dziesiątki ludzi zostało rannych na zachodnich przedmieściach Damaszku oraz w miastach Hasaka na północnym-wschodzie kraju i w Latakii na wybrzeżu w północno-zachodniej Syrii. Tam siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów tuż po zakończeniu modlitw w meczetach.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, od początku marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii co najmniej 1600 osób.

>>>>>

Juz 1829 !!! A razem 39685 poszkodowanych !!!
Morze krwi coraz wieksze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:59, 06 Sie 2011    Temat postu:

Minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mu'allim obiecał przeprowadzenie w kraju do końca roku "wolnych i uczciwych" wyborów. Szef dyplomacji przemawiał w sobotę na spotkaniu z zagranicznymi ambasadorami akredytowanymi w Damaszku.

Zgoda na wielopartyjność w Syrii to niemal prowokacja

Francja uważa, że zezwolenie przez prezydenta Syrii Baszara el-Asad na działalność w kraju wielu partii politycznych to "niemal prowokacja" wobec dopuszczania się w Syrii przemocy na cywilach - powiedział dziś szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe. Minister nie wykluczył w rozgłośni France Info, że Francja wystąpi do Rady Bezpieczeństwa ONZ, by "poszła dalej" niż środowa deklaracja potępiająca represje na manifestantach, "jeśli nic się nie zmieni ze strony Syrii".

Prezydent Asad podpisał dziś dekret zezwalający na działalność w Syrii wielu partii politycznych, co oznacza spełnienie jednego z głównych żądań protestującej od połowy marca opozycji.

Dekret ustala warunki tworzenia i funkcjonowania formacji politycznych istniejących obok partii Baas, która sprawuje władzę w Syrii od 1963 roku i zgodnie z konstytucją ma status siły przywódczej państwa i społeczeństwa.

Nowe rozwiązania prawne wprowadzane są w ramach reform obiecanych przez reżim Asada, co ma zakończyć trwające od prawie pięciu miesięcy antyrządowe demonstracje. Uczestnicy protestów zapowiadają jednak, że nie zaakceptują niczego, co nie przewiduje odejścia Asada.

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła wczoraj "powszechne łamanie praw człowieka i użycie siły przeciwko cywilom ze strony władz syryjskich". Zaapelowała też o "natychmiastowe wstrzymanie wszelkiej przemocy".

Według syryjskich obrońców praw człowieka, od połowy marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około 1700 osób.

>>>>>

1829 ! No faktycznie to bezczelnosc ! Mowic o wolnosci i mordowac ... Zreszta znamy juz te numery ... Asad zapowiadal reformy a skonczylo sie ludobojstwem... Kogo oni chca oszukac ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:42, 06 Sie 2011    Temat postu:

W Syrii siły bezpieczeństwa zabiły 10 demonstrantów

Co najmniej 10 demonstrantów zostało zabitych przez syryjskie siły bezpieczeństwa pod Damaszkiem i w Himsie - poinformował szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman. - Dziesięć osób zostało zabitych, a wiele innych odniosło obrażenia, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień, by rozpędzić manifestantów pod Damaszkiem i w Himsie - oznajmił.

- Siedem osób zginęło w Irbinie (pod Damaszkiem), jedna w Maadamii (także pod Damaszkiem), a dwie w Himsie - poinformował.

Wcześniej szef Syryjskiej Ligi Praw Człowieka Abdel Karim Rihaui mówił o czterech zabitych i wielu rannych w Irbinie.

Oprócz tego "20 osób odniosło obrażenia, w tym siedem poważne, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestantów, którzy wychodzili z meczetu w dzielnicy Ter Maala" w Himsie - dodał Rahman.

Protestujący domagali się odejścia reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Demonstracje odbywały się w Damaszku i okolicach oraz w centralnej prowincji Hims, a także w południowych prowincjach Dei ez-Zor i Dara oraz Al-Kamiszli na północy - poinformowali działacze praw człowieka.

Trwa rozpoczęty w niedzielę atak sił rządowych na Hamę, zajętą w znacznej części przez powstańców. Dotychczas zginęło w wyniku tej ofensywy co najmniej 100 osób - informują organizacje obrony praw człowieka.

- Ludzie są zarzynani na ulicach jak owce. Sam widziałem, jak wiozący warzywa chłopiec na motorze został przejechany przez czołg - powiedział przez telefon jeden z mieszkańców Hamy.

Hama, która stanowi ośrodek syryjskiego powstania, jest ostrzeliwana od sześciu dni. - Jeśli ktoś zostanie ranny, zawiezienie go do szpitala jest niemal niemożliwe - powiedział przez telefon jeden z mieszkańców.

>>>>>>

Czolgi jeżdża po chłopcach !

Juz 1839 zabitych ! 39902 poszkodowanych ogolem ! Dochodzi do 40.000 !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:17, 07 Sie 2011    Temat postu:

USA naciskają ! Sugerują ustąpienie Asada

P Administracja USA rozważa zwiększenie presji na syryjski reżim prezydenta Baszara el-Asada, który od kilku miesięcy brutalnie tłumi demonstracje antyrządowe. Według syryjskich obrońców praw człowieka, od początku marca zginęło w nich około 1700 osób. Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział w środę, że rząd amerykański zastanawia się nad dalszymi krokami w celu wywarcia nacisku na reżim w Damaszku.

- Syria byłaby lepszym krajem bez prezydenta Asada - powiedział rzecznik prezydenta Baracka Obamy.

We wtorek grupa senatorów wniosła projekt ustawy wprowadzającej sankcje wobec Syrii, ostrzejsze niż te, które administracja wprowadziła w maju.

Występując tego dnia przed komisją Senatu, ambasador amerykański w Damaszku Robert S. Ford powiedział, że obecne sankcje zaczęły już odnosić pożądany skutek. Dodał, że rząd omawia projekt dodatkowych sankcji z krajami europejskimi.

!!!! No wreszcie ! Trzeba jeszcze przydusic ekonomicznie !!!

Tymczasem sekretarz stanu Hillary Clinton spotkała się w Waszyngtonie po raz pierwszy z działaczami opozycji syryjskiej.

>>>>>

Koniecznie sankce ! Trzeba zwazyc ze rezim rzadzacy dlaczego trzyma sie zloba ? BO MA KORZYSCI EKONOMICZNE Z ROPY I TURYSTYKI ! Jak gospodrka upadnie korzysci znikna... I to dla malych i srednich funkcjonariuszy rezumu - wcale nie tych na gorze ... Wtedy ich gorliwosc w mordowaniu ludzi spadnie do 0 ... A wiec scisla blokada gospodarcza ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:30, 07 Sie 2011    Temat postu:

Tragiczny bilans ostrzału Hamy, 30 osób nie żyje ...

Około 30 osób zginęło wczoraj w Hamie, w środkowej Syrii, podczas ostrzału miasta prowadzonego przez wojska reżimu Baszara el-Asada - poinformował dziś mieszkaniec Hamy, któremu udało się wydostać z oblężonego miasta. Łączność z Hamą została odcięta przez władze.

Według informatora, zabitych pochowano w małych publicznych ogrodach. Jest też wielu rannych w szpitalach.

W całej Syrii w nocy siły bezpieczeństwa zastrzeliły sześć osób, które brały udział w antyrządowych manifestacjach po wieczornych modlitwach z okazji ramadanu - poinformowali działacze praw człowieka.

W Hamie operacja wojska trwa od niedzieli. Z miasta w ciągu ostatnich dwóch dni uciekło około tysiąca rodzin - oświadczył Rami Abdul-Rahman, który kieruje syryjskim Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Według niego operacje wojskowe prowadzone są również w Hims, na zachodzie Syrii, gdzie w nocy słychać było ostrzał z broni maszynowej. Aresztowano tam co najmniej 27 osób.

!!!!!!

Liczba zamordowanych urosla zatem do 1875 !!!
Zatem liczba poszkodowanych przekroczyla znacznie 40.000 !!!
Obecnie ofiar jest 40 683 osob !!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Widzimy ze morduaj ludzi w meczetach ! Ostrzliwuja meczety aby sie ludzie nie gromadzili i nie modlili... Widzimy ze sa to satanisci ! I niech mi tu nikt nie bredzi o muzulmanach szyitach sunnitach nie mowiac o chrzescijanach ! TO NIE MA NIC DO RZECZY ! Mamy tylko ludzi przyzwoitych meczennikow i stanistow zwyrodnialcow zbrodniarzy ...
Szczegolnie oburzajace sa ,,tlumaczenia'' ze prezydent jes ... (tu pada nazawa wyznania) a protestujacy sa (wyznanie)... Tymczasem ogladamy nieustajce maskary ! I TO MA BYC KOLES WYZNAJACY BOGA !!!
Media swiatowe naprawde irytuja glupota... Zbrodniarz to wyznawca diabla... I szykuje sobie miejsce w piekle ...
Ci wszyscy zbrodniarze powinni sobie jasno zdawac sprawe ze final tego jest smutny... Mubarak to ma jeszcze dobrze bo ma szanse na pokute !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:31, 07 Sie 2011    Temat postu:

Clinton: świat musi wzmocnić presję na Asada

Szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton powiedziała, że świat powinien wywierać większa presję na syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, którego rząd odpowiedzialny jest za brutalną pacyfikację pokojowych protestów. Clinton podkreśliła, że według szacunków Waszyngtonu, rząd Asada jest winien śmierci ponad 2 tys. osób.

Zdaniem amerykańskiej administracji prezydent Syrii stracił legitymację do sprawowania swej funkcji. Clintona dodała, że USA i ich sojusznicy pracują nad strategią, która pozwoli wywrzeć dodatkową presję na Asada, prócz dalszego rozszerzenia sankcji wobec Syrii, które wcześniej w czwartek uzgodniła UE.

Nie obejmą one przemysłu naftowego i banków, co zdaniem syryjskich dysydentów byłoby jedynym sposobem obcięcia funduszy, które zasilają represje w kraju.

>>>>>>

No wlasnie ! Przemysl naftowy musi stanac ! Wtedy nie bedzie kasy na kule do mordowania ludzi ! Jak najszybciej ! Moze naloty ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:47, 07 Sie 2011    Temat postu:

USA ewakuują swoich obywateli

PAP Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do swoich obywateli w Syrii o natychmiastowe opuszczenie tego kraju ze względu na przemoc, z jaką spotyka się tam ruch protestu przeciw władzom.
O wstrzymanie przemocy zaapelowały do Syrii kraje Zatoki Perskiej. W końcu kwietnia Waszyngton ewakuował z Syrii rodziny swoich dyplomatów i personel pomocniczy.

W piątek syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły - według obrońców praw człowieka - 24 manifestantów, w większości na przedmieściach Damaszku. Pięciu zginęło w Hamie i jej okolicach.

Syryjskie wojsko zacieśniło w sobotę oblężenie Hamy. Według mieszkańców, w nocy z piątku na sobotę, miasto ostrzeliwały czołgi.

Brutalne rozprawianie się z protestującymi wzbudziło oburzenie międzynarodowe.

W sobotę arabskie państwa znad Zatoki Perskiej potępiły rozlew krwi i wezwały do natychmiastowego zaprzestania przemocy i wdrożenia poważnych reform w Syrii.

W oświadczeniu na stronie internetowej Rada Współpracy Zatoki Perskiej wyraziła głębokie zaniepokojenie i żal z powodu "eskalacji przemocy w Syrii i stosowania nadmiernej siły".

W piątek mieszkańcy Hamy informowali, że w mieście kończą się zapasy medyczne, a żywność gnije z powodu braku elektryczności. Sytuacja humanitarna jest tam - według jednego z mieszkańców - "katastrofalna".

Syryjskie siły rządowe przypuściły atak na 800-tysięczną Hamę w zeszłą niedzielę, odcinając elektryczność, telekomunikację i internet oraz blokując wszelkie dostawy.

Jak napisała agencja AP, wydaje się to próbą odbicia miasta, stanowiącego ośrodek syryjskiego powstania przeciw reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. W Hamie od czerwca zginęło co najmniej 100 osób.

Hama, położona 210 km na północ od Damaszku, ma dla Syryjczyków szczególne znaczenie ze względu na masakrę z 1982 r. Wówczas Hafez Asad, ojciec obecnego prezydenta nakazał wojsku rozprawienie się z rebelią syryjskich członków konserwatywnego Bractwa Muzułmańskiego, zginęło od 10 do 25 tysięcy ludzi.

Amerykański Departamentu Stanu ostrzega w czasie, kiedy w Kongresie mnożą się głosy domagające nałożenia przez administrację prezydenta Baracka Obamy nowych surowych sankcji na syryjski reżim.

>>>>>

Przy takich zbrodniach to faktycznie tylko wariat by tam jezdzil turystycznie ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:17, 08 Sie 2011    Temat postu:

Ostre słowa niemieckiego ministra: on nie ma już przyszłości

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle powiedział w wywiadzie, który ukaże się w niedzielnym wydaniu gazety "Frankfurter Allgemeine", że prezydent Syrii Baszar el-Asad nie ma już przyszłości politycznej. - Nie uważam, aby dla Asada istniała jeszcze przyszłość polityczna, którą poparliby mieszkańcy Syrii - oświadczył Westerwelle.

Z wypowiedzi ministra wynika pośrednio, że niemieckie MSZ i ambasada Niemiec w Damaszku prowadzą obecnie rozmowy z przedstawicielami syryjskiej opozycji - pisze AFP.

Z kolei szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Ruprecht Polenz chce, aby w obliczu stosowania przez reżim Asada przemocy wobec prodemokratycznych demonstrantów wycofać z Syrii ambasadora UE.

- Aby zwiększyć naciski polityczne na Damaszek i wysłać sygnał syryjskiemu społeczeństwu będę się opowiadał za wycofaniem europejskiego ambasadora - powiedział Polenz w rozmowie z "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

Jego zdaniem, aby nie psuć efektu tego działania również poszczególne kraje członkowskie UE powinny postąpić w ten sposób. Swojego przedstawiciela wycofały już z Syrii Włochy.

Na odwołanie przedstawicieli dyplomatycznych nie zgadza się jednak ani UE ani niemiecki rząd. Według nich ważne jest, by ambasady znajdujące się na miejscu zbierały informacje i mogły utrzymywać kontakt z opozycją.

W piątek prezydenci USA i Francji, Barack Obama i Nicolas Sarkozy, oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel zgodzili się rozważyć "dodatkowe środki" przeciwko reżimowi Asada.

>>>>>

Widzimy ze takze i Niemcy przemysleli swoje bledy i naprawiaja podobnie jak Francja... Z tym ze Francja ma duzo wieksze zaslugii w Libii ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:42, 08 Sie 2011    Temat postu:

Czołgi atakują kolejne miasto, ONZ bezsilnedzisiaj

Czołgi syryjskiej armii wjechały w niedzielę o świcie do Deir Ezzor na wschodzie kraju i rozpoczęły ostrzał tego miasta - poinformowała francuska agencja AFP, powołując się na syryjskich obrońców praw człowieka. Według tych samych źródeł, od początku marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około 1700 osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii.

Biuro prasowe ONZ poinformowało wczoraj, że w rozmowie z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zażądał natychmiastowego wstrzymania ataków wojska na cywilów.

- W telefonicznej rozmowie z prezydentem Asadem sekretarz generalny ONZ wyraził ogromne zaniepokojenie społeczności międzynarodowej eskalacją przemocy w Syrii i licznymi ofiarami śmiertelnymi w ostatnich dniach - napisało w komunikacie biuro prasowe ONZ.

>>>>>>

I znowu koszmarne zbrodnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:51, 08 Sie 2011    Temat postu:

Ambasador odwołany w proteście przeciw represjom

Władze Kuwejtu podjęły decyzję o odwołaniu ambasadora z Syrii w proteście przeciwko represjom, jakim poddawani są uczestnicy antyrządowych demonstracji w tym kraju - poinformowało kuwejckie MSZ. - Postanowiliśmy odwołać naszego ambasadora w Syrii na konsultacje - ogłosił Muhammad as-Sabah. Dodał, że szefowie dyplomacji krajów Zatoki Perskiej wkrótce spotkają się w celu omówienia sytuacji w Syrii.

Dzień wcześniej decyzję o odwołaniu swojego ambasadora w Damaszku ogłosiła Arabia Saudyjska. Saudyjski król Abd Allah wezwał ponadto do położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.

Rano ponownie ostrzelane zostało miasto Dajr az-Zaur (Deir ez-Zor) na wschodzie Syrii, oblegane przez wojska wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Tylko w niedzielę w oblężonym mieście zginęły co najmniej 42 osoby.

Według obrońców praw człowieka, od marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około 2 tys. osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii. Władze wydaliły z kraju większość niezależnych dziennikarzy, dlatego trudno jest zweryfikować informacje podawane przez obie strony konfliktu.

>>>>>>

A wiec juz 2000 ! Liczylem za malo jak do tej pory !!!
Trzeba zweryfikowac dane ! Oczywiscie jak zwykle zbrodnie sa WIEKSZE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:54, 08 Sie 2011    Temat postu:

Arabscy dyplomaci odwołani z Syrii - to protest

Władze Królestwa Bahrajnu, idąc w ślad za Arabią Saudyjską i Kuwejtem, odwołały swojego ambasadora z Syrii - poinformował minister spraw zagranicznych Bahrajnu.

"Postanowiliśmy odwołać naszego ambasadora w Syrii na konsultacje i podkreślamy wagę rozsądnych działań" - napisał minister spraw zagranicznych Bahrajnu, szejk Chalid ibn Ahmad ibn Muhammad al-Chalifa, na swoim koncie na Twitterze.

Jest to trzecie, po Arabii Saudyjskiej i Kuwejcie, państwo Zatoki Perskiej, które odwołuje swojego ambasadora z ogarniętej zamieszkami Syrii. Kuwejckie MSZ oświadczyło, że podjęto decyzję o odwołaniu ambasadora z Syrii w proteście przeciwko represjom, jakim poddawani są uczestnicy antyrządowych demonstracji w tym kraju. Dzień wcześniej decyzję o odwołaniu swojego ambasadora w Damaszku ogłosiła Arabia Saudyjska. Saudyjski król Abd Allah wezwał do położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.

Dwa tysiące zabitych

Rano ponownie ostrzelane zostało miasto Dajr az-Zaur (Deir ez-Zor) na wschodzie Syrii, oblegane przez wojska wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Tylko w niedzielę w oblężonym mieście zginęły co najmniej 42 osoby.

Według obrońców praw człowieka, od marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około dwóch tysięcy osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii oraz mordercow z Iranu lub Hezbollahu ...

>>>>>

A co to sie stalo ? Tlumiace wolnosc rezimy nagle odwoluja amabsadorow ??? Pamietamy potworne saudyjskie czolgi miazdzaca ludzi w Bahrajnie ...

Co do bilansu to prowizorycznie :

2000 zabitych
6000 rannych
4000 zaginionych
31000 aresztowanych

43.000 ofiar zbrodni rezimu !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:47, 08 Sie 2011    Temat postu:

Rośnia liczba ofiar starć w Syrii

24 cywilów zginęło, a kilkudziesięciu odniosło obrażenia w Deir ez-Zor oraz Hule, oba miasta szturmuje armia syryjska - poinformowali w niedzielę syryjscy obrońcy praw człowieka. - Działania militarne (w Deir ez-Zor - red.) koncentrują się w dzielnicy Żura, gdzie siły zbrojne i siły bezpieczeństwa otworzyły ogień, zabijając co najmniej 20 osób i raniąc kilkadziesiąt" - powiedział prezes Syryjskiej Ligi Praw Człowieka Abdel Karim Rihaui.

Czołgi syryjskiej armii wjechały do Deir ez-Zor na wschodzie kraju w niedzielę o świcie.

Czterech cywilów poniosło natomiast śmierć i kilku zostało rannych podczas ataku sił syryjskich w mieście Hule w prowincji Hims - powiedział prezes Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

"Około 25 czołgów i transporterów opancerzonych wtargnęło dziś rano do Hule i prowadzą działania zbrojne, w których zginęły już cztery osoby. Bilans ten może się zwiększyć, bo jest wielu rannych" - oznajmił Abdel Rahman.

Biuro prasowe ONZ poinformowało w sobotę, że w rozmowie z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zażądał natychmiastowego wstrzymania ataków wojska na cywilów.

Według obrońców praw człowieka, od początku marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około 1700 osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii.

>>>>>

Wychodzi 1899 zabitych ale wiemy ze juz jest 2000 trzeba uscislic dane ...
Oczywiscie jest tyle ZABITYCH POJEDYŃCZYCH OSÓB ... To ludzie a nie statystyka jak mawial Stalin idol partii BAAS ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:05, 09 Sie 2011    Temat postu:

Liga Arabska zaniepokojona sytuacją w Syrii

Liga Arabska wyraziła w niedzielę "rosnące zaniepokojenie" sytuacją w Syrii i wezwała władze tego kraju do natychmiastowego zaprzestania przemocy wobec antyrządowych demonstrantów - poinformowała oficjalna katarska agencja prasowa, QNA. Sekretarz generalny Ligi Arabskiej Nabil el-Arabi wydał oświadczenie wyrażające "rosnące zaniepokojenie w związku z pogarszającymi się warunkami bezpieczeństwa w Syrii wskutek eskalacji przemocy i operacji wojska w Hamie i Deir ez-Zor oraz w innych rejonach Syrii" - podała QNA.

Co najmniej 52 osoby zginęły w niedzielę podczas oblężenia miast Deir ez-Zor i Hule. Oba opanowane przez opozycję miasta szturmują wojska wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka. 42 cywilów poniosło śmierć w Deir ez-Zor, na wschodzie Syrii, a 10 w Hule, położonym 30 km od miasta Hims, w zachodniej części kraju.

Według obrońców praw człowieka, od marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około 2 tys. osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii.

>>>>>

Liga Arabska glownie wyraza zaniepokojenie i na tym sie konczy ... Zreszta jest ona uzalezniona od roznych rezimow wiec przypomina to ONZ ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:50, 09 Sie 2011    Temat postu:

"Zatrzymajcie tę machinę śmierci i rozlewu krwi"

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah wezwał w niedzielę do położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii i odwołał swojego ambasadora w tym kraju "na konsultacje". "To co się dzieje w Syrii jest dla Arabii Saudyjskiej nie do przyjęcia. Wydarzenia te nie mają żadnego usprawiedliwienia" - stwierdził saudyjski monarcha w pisemnym oświadczeniu przekazanym satelitarnej telewizji Al-Arabija.

Wezwał on przywódców syryjskich do "zatrzymania machiny śmierci i rozlewu krwi, dopóki nie jest za późno oraz do dokonania wszechstronnych i szybkich reform".

"Syria powinna rozsądnie rozważyć swoją sytuację i dokonać reform, które nie będą tylko obietnicami, ale rzeczywistymi reformami" - napisał król Abd Allah, dodając, że kraj ten "albo wybierze rozsądek, albo pogrąży się w zamęcie i destrukcji".

>>>>>>

Sami uruchomili machine smierci w Bahrajnie ... a tu udaja wielkich przyjaciol wolnosci . Jaki impuls sklonil ich do tego ? Na pewno nie przyzwoitosc ba ta jest im gruntownie obca...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:21, 09 Sie 2011    Temat postu:

USA chwali mocny ton Ligi Arabskiej wobec Syriidzisiaj,

Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły zaostrzenie przez kraje arabskie tonu wobec władz Syrii, które krwawo tłumią antyrządowe demonstracje - ogłosił rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner. Toner uznał za "zachęcające (...) zajęcie przez Ligę Arabską i Radę Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) w weekend mocnego stanowiska" w związku z represjami skierowanymi w syryjskich demonstrantów.

- To nowe oznaki tego, że społeczność międzynarodowa uważa działania syryjskiego rządu za odrażające - powiedział rzecznik.

Wyrażając sprzeciw wobec represji, Arabia Saudyjska, Kuwejt i Bahrajn - kraje należące do GCC - odwołały w ciągu ostatnich dwóch dni swoich ambasadorów w Damaszku. Saudyjski król Abd Allah wezwał do położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.

Licząca 22 członków Liga Arabska, która od początku powstania nie zabierała głosu w sprawie wydarzeń w Syrii, oświadczyła wczoraj, że jest "zaalarmowana" sytuacją. Organizacja wezwała do natychmiastowego zaprzestania przemocy w tym kraju.

W zeszłym tygodniu amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton ogłosiła, że USA będą wywierać presję m.in. na kraje arabskie, aby te podejmowały bardziej zdecydowane działania mające na celu powstrzymanie krwawych represji w Syrii.

Według obrońców praw człowieka, od marca w antyprezydenckich demonstracjach w Syrii zginęło około 2 tys. osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii.

>>>>>

A wiec wyjasnila sie sprawa naglej aktywnosci rezimow w Syrii... To macki Waszyngtony tak sie zacisnely ze musieli cs zrobic...
Tylko co USA osignely ??? Rezimy ktore zdusily Bahrajn udaja przerazenie zbrodniami w Syrii ??? Co osiagnal Waszyngton ??? Poprawil im wizerunek ? Nie zalezy nam na wizerunku tych bandytow ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:03, 09 Sie 2011    Temat postu:

Masakra w dwóch miastach: zginęły 52 osoby

Do co najmniej 52 wzrosła liczba cywilów, którzy zginęli podczas oblężenia syryjskich miast Deir ez-Zor i Hule. Oba opanowane przez opozycję miasta szturmują wojska wierne Baszarowi el-Asadowi - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka.

42 cywilów poniosło śmierć w Deir ez-Zor, na wschodzie Syrii, a 10 w Hule, położonym 30 km od miasta Hims, w zachodniej części kraju. Pierwszy bilans niedzielnych ofiar mówił o 24 zabitych i kilkudziesięciu rannych. Czołgi syryjskiej armii wjechały do Deir ez-Zor o świcie.

Według obrońców praw człowieka, od marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii około 2 tys. osób, w tym wielu w wyniku akcji pacyfikacyjnych syryjskiej armii.

Liga Arabska wyraziła w niedzielę "rosnące zaniepokojenie" sytuacją w Syrii i wezwała władze tego kraju do natychmiastowego zaprzestania przemocy wobec antyrządowych demonstrantów - poinformowała oficjalna katarska agencja prasowa, QNA.

Reżim w Damaszku przypisuje wszystkie kłopoty, od początku bezprecedensowych antyrządowych manifestacji, które trwają w Syrii od połowy marca, "bandom uzbrojonych terrorystów".

(Bo faktycznie rezimowi terrorysci morduja).

W sobotę sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun w rozmowie telefonicznej z Asadem starał się nakłonić go do zakończenia wojskowej operacji przeciwko opozycji. W niedzielę papież Benedykt XVI zaapelował o przywrócenie w Syrii pokoju i dążenie do pojednania.

USA, Francja i Niemcy rozważają dalsze działania restrykcyjne wobec Syrii, podczas gdy kraje Zatoki Perskiej wezwały do zakończenia "rozlewu krwi".

Szef tureckiej dyplomacji Ahmet Davutoglu ma we wtorek przekazać reżimowi syryjskiemu przesłanie z Ankary, która traci cierpliwość w obliczu przemocy i represji - powiedział w sobotę premier Turcji Recep Tayyip Erdogan.

>>>>>

Ilosc ofiar plugawych zbirow wciaz rosnie . Juz pewnie ponad 2000 zabitych ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 8 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy