Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 254, 255, 256  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:47, 03 Sie 2011    Temat postu:

ONZ negocjuje w sprawie Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz pierwszy przystąpiła do konkretnych rozmów w sprawie reakcji na akty przemocy syryjskiego reżimu - poinformowała niemiecka agencja dpa, powołując się na zachodnich dyplomatów Na razie członkowie Rady nie osiągnęli zgody co do wspólnego stanowiska wobec władz w Damaszku, ale - jak podkreśla dpa - po raz pierwszy zasiedli do "poważnych rozmów" w sprawie aktów przemocy w Syrii.

Punktem wyjścia do tych negocjacji jest projekt rezolucji w sprawie Syrii zaproponowany już dwa miesiące temu przez kilka państw Europy Zachodniej. Według źródeł dyplomatycznych, zwolennikom bardziej zdecydowanej postawy wobec reżimu w Damaszku udało się przekonać powściągliwe w tej kwestii Indie, RPA i Brazylię do włączenia się do rozmów, co - jak zauważa dpa - zachęciło także Rosję i Chiny, stałych członków Rady Bezpieczeństwa, do przystąpienia do negocjacji.

Po zakończeniu ośmiogodzinnych rozmów ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin powiedział, że nie przyniosły one żadnych rezultatów.

>>>> BO RADZIECCY TORPEOWALI !!!

Niemiecki ambasador Miguel Bergen także przyznał, że na negocjacje są bardzo trudne, ale dużym sukcesem jest już ich samo rozpoczęcie.

????? Tym razem juz Niemcy nie utrudniaja...

Wcześniej ambasador Indii Hardeep Singh Puri, który w tym miesiącu kieruje pracami Rady Bezpieczeństwa, powiedział, że rozmowy w sprawie wspólnej reakcji tego gremium na krwawe represje w Syrii mogą potrwać tygodnie. Nie wiadomo też, jak podkreślił, czy formą tej reakcji będzie rezolucja, czy też inny dokument.

>>>>>>

Oczywiscie ONZ wyglada koszmarnie jak sie na to patrzy ... Pekinczyki i Kreml blokuja pomoc ginacemu ludowi Syrii

Ale trzeba ! Jesli nie bedzie staran w ONZ i nic sie nie bedzie dzialo - to dopiero koszmar! Warto podejmowac proby aby pokazac te plugawe i potworne mordy z Kremla Pekinu i spolki popierajace mordy i ludobojstwo ! Prawda jest olbrzymia wartoscia !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:19, 03 Sie 2011    Temat postu:

Włochy wezwały na konsultacje swego ambasadora w Syrii

Włochy wezwały do Rzymu na konsultacje swego ambasadora w Syrii. Jak ogłosiło włoskie MSZ, uczyniono to w związku ze "straszliwymi represjami wobec ludności cywilnej" w tym kraju. Agencja ANSA podała, że minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini zaproponował, by swych ambasadorów w Damaszku wezwały na konsultacje wszystkie kraje Unii Europejskiej.

W wyniku brutalnego tłumienia przez wojsko protestów zginęło w Syrii od marca około 1800 osób.

>>>>>

jak najbardziej slusznie ! Jest o czym mowic ... I JEST POLE DO DZIALANIA ! DZIALANIA ! A dzialanie nie przypadkiem zawiera slowo działa ... Do dzieł czyli do dział !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:57, 03 Sie 2011    Temat postu:

RB ONZ ws. Syrii nadal bez efektów

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. rezolucji potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu nie przyniosło przełomu, choć zdaniem części dyplomatów sygnalizuje pewne zbliżenie stanowisk wśród państw Rady. O nadzwyczajne posiedzenie poprosiły Niemcy po tym, jak organizacje praw człowieka poinformowały, że syryjska armia w niedzielę zabiła w mieście Hama ok. 80 osób, przeciwników reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Podczas godzinnego spotkania za zamkniętymi drzwiami nie osiągnięto porozumienia - członkowie Rady nie zdecydowali, czy poprzeć proponowany już w czerwcu projekt rezolucji, wspierany przez Zachód, czy też wypracować "mniej wiążące porozumienie" - pisze Reuters.

Sprzeciw wobec projektu rezolucji zapowiadali wcześniej stali członkowie, obdarzeni prawem weta i utrzymujący kontakty z Damaszkiem: Rosja i Chiny, a także: Brazylia, Indie, Liban i RPA.

Obok potępienia reżimu Asada autorzy rezolucji domagają się w niej politycznego dialogu i swobodnego dostępu do Syrii dla organizacji humanitarnych działających pod egidą ONZ.

Zdaniem krytyków projektu, podobnie jak w przypadku Libii rezolucja potępiająca syryjski reżim mogłaby stać się pierwszym krokiem do zbrojnej interwencji. Takiej interpretacji sprzeciwiła się ambasador USA przy ONZ Susan Rice mówiąc, że w rezolucji nie ma o tym mowy.

Na posiedzeniu w poniedziałek przemówili wszyscy członkowie Rady, ostatecznie jednak dyskusję przesunięto na wtorek - powiedzieli dyplomaci.

Zdaniem ambasadora Rosji przy ONZ Witalija Czurkina, widać podstawy dla "pozytywnej reakcji Rady (...) choćby jutro", jednak uchwalenie rezolucji byłoby "przesadą". Oficjalne oświadczenie apelujące o zakończenie przemocy i pokojowe rozwiązanie konfliktu na drodze politycznej "wystarczyłoby" - powiedział.

>>>> Asad wymorduje wszystkich i nastapi ,,pokoj'' jak w Czeczenii...

Jak szacował w poniedziałek przedstawiciel ONZ Oscar Fernandez-Taranco, od początku konfliktu w Syrii w marcu zginęło ponad 1500 cywilów, a co najmniej 3 000 osób uznaje się za zaginione, w tej liczbie także dzieci.

od wybuchu demonstracji w Syrii zginęło co najmniej 1800 ludzi.

>>>>>

A wiec ciagle to samo zbrodniarze z Pekinu i Kremla powstrzymuja rekacje ONZ i dzieki temu leje sie krew... Na nich wiec spada ta krew ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:42, 03 Sie 2011    Temat postu:

Nie będzie rezolucji RB ONZ w sprawie Syrii

Na razie nie będzie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu. Jak poinformował we wtorek ambasador Indii przy ONZ Hardeep Singh Puri, który w tym miesiącu kieruje pracami tego gremium, przeciwko takiej rezolucji są Liban i "dwaj inni członkowie Rady". Ambasador, który spotkał się z dziennikarzami po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, nie chciał powiedzieć, o jakie państwa, oprócz Libanu, chodzi. Zdaniem komentatorów, nie ma wątpliwości, że indyjski dyplomata miał na myśli Rosję i Chiny, stałych członków Rady, dysponujących prawem weta.

>>>> Tak chodzic moze tylko o tych plugawych wyrzutkow !

- Musimy zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które zyska przychylność członków Rady Bezpieczeństwa - powiedział Puri. Z jego słów wynika, że w grę wchodzi na przykład przyjęcie oficjalnego oświadczenia, które wprawdzie nie będzie miało takiej wagi jak rezolucja, ale które zaakceptują wszyscy członkowie Rady i które da wyraźny sygnał, że ONZ jest zaniepokojone sytuacją w Syrii.

????? I co to rozwiaze ???

Ambasador Puri podkreślił, że na razie nic nie jest przesądzone w kwestii formy reakcji Rady na wydarzenia w Syrii. Dodał, że osiągnięcie wspólnego stanowiska w tej sprawie może zająć nawet kilka tygodni.

Poważne wątpliwości co do ewentualnej rezolucji potępiającej władze w Damaszku mają także Indie, Brazylia i RPA, choć po ostatnich krwawych represjach w syryjskim mieście Hama, kraje te są już bardziej skłonne do zmiany swego stanowiska w tej kwestii.

>>>> Sa to półłajdacy ... Gdy tamci to 100 % łajdacy...

Jak szacował w poniedziałek przedstawiciel ONZ Oscar Fernandez-Taranco, od początku konfliktu w Syrii w marcu tego roku zginęło ponad 1500 cywilów, a co najmniej 3 000 osób uznaje się za zaginione, w tej liczbie także dzieci.

>>>>>

To sa stare dane ... Zbrodnie sa o wiele wieksze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:20, 04 Sie 2011    Temat postu:

Uzgodniono oświadczenie potępiające Syrię

Rada Bezpieczeństwa ONZ osiągnęła kompromis w sprawie tekstu oświadczenia potępiającego łamanie praw człowieka i używanie siły przeciwko cywilom przez władze Syrii - poinformowali dyplomaci. Według dyplomatów osiągnięto "zasadniczą zgodę" co do projektu oświadczenia autorstwa państw zachodnich.

Dyplomaci powiedzieli, że nie jest jasne, jak odniesie się do projektu oświadczenia Liban, który jest członkiem Rady Bezpieczeństwa, ale też sąsiadem Syrii.

Przedstawiciel Libanu powiedział, że jego kraj zamierza "wstrzymać się". Jest to rzadkie, ale nie bezprecedensowe posunięcie, które umożliwiłoby przyjęcie oświadczenia. Oświadczenia Rady Bezpieczeństwa są przyjmowane bez głosowania, ale muszą być jednogłośnie zaakceptowane przez wszystkich 15 jej członków.

>>>>>

Liban byl okupowany przez bestie z Damaszku i boja sie ... Nie mozna ich postawic w jednym szeregu z Kremlem czy Pekinem ...
Cos tam ONZ usmażył ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:09, 04 Sie 2011    Temat postu:

Admirał Mullen wzywa do zakończenia przemocy w Syrii

Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA admirał Mike Mullen wezwał do szybkiego zakończenia przemocy w Syrii.
- W odniesieniu do Syrii potępiamy przemoc, która musi zostać zakończona tak szybko, jak to możliwe - powiedział Mullen w rozmowie z dziennikarzami podczas wizyty w Iraku.

- Uważam, że politycznie i dyplomatycznie chcemy wywrzeć najsilniejszą możliwą presję, by doprowadzić do zmian, o które apeluje tak wiele krajów - dodał.

Agencja Reuters przypomina, że również Wielka Brytania oznajmiła, iż chce silniejszej presji międzynarodowej na reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Asad brutalnie tłumi protesty przeciwko swym rządom. Miasta, których mieszkańcy domagają się reform i zmian podobnych do tych w Tunezji i Egipcie, oblegane są przez oddziały sił bezpieczeństwa i wojska.

Według relacji świadków i obrońców praw człowieka od niedzieli w demonstracjach w Syrii zginęło 122 cywili.

We wtorek z przebywającymi na emigracji syryjskimi opozycjonistami spotkała się amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton.

Prezydent USA Barack Obama oświadczył wcześniej, że prezydent Asad stracił prawo do rządzenia krajem i Stany Zjednoczone będą współpracowały ze swoimi sojusznikami domagając się kolejnych sankcji, w tym obejmujących syryjski przemysł naftowy i gazowy.

>>>>>

Tak jest ! Ropa gaz i turystyka ! Zadnej gospodarki tam byc nie moze dopoki morduja ludzi ! Jak moga jezdzic tam turysci skoro obok gina ludzie !

[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:51, 04 Sie 2011    Temat postu:

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła krwawe represje w Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ "potępiła" krwawe represje, których dopuszcza się rząd Syrii na ludności cywilnej, i zaapelowała o natychmiastowe wstrzymanie aktów przemocy. Rada potępiła "powszechne łamanie praw człowieka i użycie siły przeciwko cywilom ze strony władz syryjskich". Zaapelowała też o "natychmiastowe wstrzymanie wszelkiej przemocy" i wezwała "wszystkie strony do zachowania jak największego umiaru" oraz unikania "represji, w tym ataków przeciwko instytucjom państwowym".

Rada apeluje do władz syryjskich o "pełne poszanowanie praw człowieka" oraz wypełnianie "zobowiązań podjętych na mocy prawa międzynarodowego". Podkreśla też, że "osoby odpowiedzialne za przemoc powinny odpowiedzieć" za swoje działania.

Rada Bezpieczeństwa wyraziła również ubolewanie z powodu "braku postępów" w urzeczywistnianiu "kompromisowych reform zapowiedzianych przez władze syryjskie" i wezwała rząd do spełnienia poczynionych obietnic.

>>>>>

No dobra a jakies kary dla rezimu to gdzie ??? Apelowac mozna do ludzi dobrej woli... Do bandytow sie strzela ! Znowu Kreml i Pekin maja krew na rekach !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 2:05, 05 Sie 2011    Temat postu:

Przypomnijmy jak wygladalo oburzenia na zbrodnie w Syrii:

Głosy potępienia za masakrę w Syrii

Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini potępił w niedzielę falę represji wobec przeciwników reżimu w Syrii i zaapelował o położenie kresu przemocy. W ataku syryjskiej armii w mieście Hama zginęło 95 osób . Szef włoskiej dyplomacji zaapelował do rządu w Damaszku o "natychmiastowe przerwanie przemocy wobec cywilów". Otwarcie ognia do nich Frattini nazwał "straszliwym aktem represji".

W oświadczeniu, cytowanym przez Ansę, minister spraw zagranicznych Włoch potępił - jak to ujął - "ten następny okrutny akt przemocy i represji wobec manifestantów, którzy od wielu dni protestują w sposób pokojowy".

Franco Frattini wezwał władze Syrii, by doprowadziły do rozwiązania obecnego kryzysu na drodze reform i poprzez dialog z opozycją.

Syryjskie władze od kilku tygodni próbują zdławić opór przeciwników reżimu prezydenta Baszara el-Asada w Hamie, gdzie dochodziło do wielkich manifestacji, gromadzących nawet 500 tys. ludzi.

Podobnie zareagował szef MSZ Francji Alain Juppe. W jego komunikacie napisano, że Francja "jest bardzo zaniepokojona operacjami przeprowadzonymi w niedzielę w Hamie, Dajr az-Zaur i Abu Kamal, w wyniku których zginęło ponad 100 osób". Siły bezpieczeństwa dławią wystąpienia przeciwko reżimowi syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Juppe oświadczył, że represje są szczególnie nie do przyjęcia w przeddzień rozpoczęcia ramadanu, a "jedyne, do czego mogą doprowadzić, to dalsza niestabilność i przemoc w kraju".

"Syryjscy politycy, wojskowi i członkowie służb bezpieczeństwa muszą zdać sobie sprawę, bardziej niż kiedykolwiek, że zostaną rozliczeni ze swych czynów" - ostrzegł francuski minister. Podkreślił, że Francja jest gorącym zwolennikiem poruszenia sytuacji w Syrii na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Francja wraz z trzema innymi krajami europejskimi - W. Brytanią, Niemcami i Portugalią - kilka tygodni temu złożyła w Nowym Jorku projekt rezolucji, w której potępia się represje syryjskiego reżimu wobec demonstrujących i wzywa do reform politycznych w kraju. Będące stałymi członkami Rady Rosja i Chiny, czyli kraje, które od dawna są sojusznikami Damaszku, zagroziły, że zablokują rezolucję.

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że w sumie w wyniku ofensywy sił rządowych w syryjskich miastach zginęło w niedzielę ponad 120 osób.

>>>>>

Ogolem zamordowano 1800 osob ... Rzecz jasna nie mozna toleraowac takiego kraju wsrod normalnych narodow ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 2:32, 05 Sie 2011    Temat postu:

Kolejne ofiary w Syrii

Co najmniej sześciu cywilów zginęło, a dziesiątki ludzi zostało rannych w atakach syryjskich sił bezpieczeństwa w Damaszku oraz w mieście Zabadani na granicy z Libanem - podał Reuters w nocy z poniedziałku na wtorek, powołując się na relacje mieszkańców. Reuters podał, że co najmniej sześć osób zginęło w ataku policji na wschodnim przedmieściu Damaszku.

"Ludzie wracali z wieczornych modlitw z okazji ramadanu. Około północy wkroczyły samochody służby bezpieczeństwa (...) z gniazdami broni maszynowej", zgromadziły się przy głównym rondzie, po czym "wjechały w ulice strzelając" - powiedział świadek w rozmowie z agencją.

Dziesiątki ludzi zostały ranne, a "sześć osób zginęło, z czego trzy zidentyfikowano" - podał pragnący zachować anonimowość działacz.

Co najmniej trzy osoby zostały ranne w ataku sił bezpieczeństwa na miasto Zabadani, położone w pobliżu libańskiej granicy. Ponad 20 czołgów i pojazdy opancerzone wkroczyły do miasta i rozpoczęły atak w reakcji na demonstrację mieszkańców w geście poparcia dla Hamy.

Zabadani jest od połowy marca miejscem protestów przeciwko reżimowi prezydenta.

Hama jest od dwóch dni oblegana i ostrzeliwana przez siły bezpieczeństwa. Tylko w poniedziałek zginęły tam cztery osoby, a 10 zostało rannych.

Od wybuchu antyprezydenckich demonstracji w połowie marca w Syrii zginęło co najmniej 1600 ludzi - podali syryjscy obrońcy praw człowieka.

>>>>>

A wiec jezdza po miescie i morduja ludzi ! Nawet nie ma mowy o jakichs protestach !!!
Juz 1806 ludzi zabitych i to do poniedzialku ,,zaledwie'' !!!

Bilans ofiar przekroczyl 40.000 !!!

I wynosi 40291 !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:30, 05 Sie 2011    Temat postu:

I kolejne wyrazy oburzenia:

Świat oburzony masakrą w Syrii. "Doniesienia są przerażające"

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że jest oburzony ofensywą syryjskiej armii w mieście Hama, gdzie zginęło ok. 100 osób. Wydarzenia w tym położonym na zachodzie Syrii mieście potępił też przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. "Doniesienia z Hamy są przerażające i ukazują prawdziwą twarz syryjskiego reżimu" - głosi oświadczenie opublikowane przez Biały Dom. Obama podkreślił, że "Syria będzie lepszym miejscem, gdy dojdzie tam do demokratycznych przemian".

"W najbliższych dniach Stany Zjednoczone będą kontynuować naciski na syryjski reżim i współpracować z innymi na rzecz odizolowania reżimu (prezydenta Baszara) el-Asada" - zapewnił Obama.

Ocenił, że po raz kolejny Asad nie jest w stanie "odpowiedzieć na uzasadnione żądania" Syryjczyków, a stosowanie przez niego tortur i terroru sytuuje go "po nieodpowiedniej stronie historii".

Ofensywę syryjskiej armii potępił "w najsurowszych słowach" w niedzielnym oświadczeniu również szef PE Jerzy Buzek.
Szef PE podkreślił, że zarówno reżim, jak i dowódcy wojskowi "będą pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny". "Społeczność międzynarodowa nie może tolerować drugiej Hamy, jak w 1982 roku" - zwrócił uwagę, nawiązując do krwawego stłumienia powstania przeciwko ojcu obecnego prezydenta, Hafezowi al-Asadowi; zginęło wówczas - według różnych szacunków - od 10 tys. do 30 tys. ludzi.

>>>>>>

Oczywistym jest ze wobec takiego ogromu zbrodni nie mozna byc obojetnym...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:47, 05 Sie 2011    Temat postu:

Krwawy początek muzułmańskiego święta w Syrii

Co najmniej 24 osoby zostały zabite w Syrii przez siły bezpieczeństwa w poniedziałek, w pierwszym dniu świętego miesiąca muzułmanów, ramadanu - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, mające siedzibę w Londynie. 10 osób poniosło śmierć w mieście Hama na zachodzie Syrii, gdzie jest silny opór przeciwko reżimowi Baszara el-Asada. Od niedzieli Hama jest celem ofensywy syryjskiej armii. Protesty nasiliły się tam w poniedziałek.

Sześć osób zginęło na przedmieściach Damaszku, trzy w środkowej prowincji Hims, dwie zginęły we wschodnim mieście Abu Kamal, dwie w Latakii na wybrzeżu w północno-zachodniej części kraju, a jedna w Maadamii nieopodal Damaszku.

W poniedziałek wieczorem w całym kraju aresztowano ponad 150 osób - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Według najnowszych danych syryjskich obrońców praw człowieka, od wybuchu w połowie marca antyprezydenckich demonstracji w Syrii zginęło około 1700 cywilów.

>>>>>>

Znowu bledne dane bo mi wychodzi :

1824 zabitych (do poniedzialku )

A poszkodowanych ogolem 39577 czyli dochodzimy do 40.000 ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:04, 05 Sie 2011    Temat postu:

Tymczasem rezim urzadzil sobie ,,swiato zolnierza'' :

Asad pozdrawia żołnierzy w związku ze świętem armii

Prezydent Syrii Baszar el-Asad zwrócił się do żołnierzy gratulując "patriotyzmu" w związku z 66. rocznicą powstania armii syryjskiej, którą nazwał "symbolem narodowej dumy" - poinformowała oficjalna agencja SANA. - Pozdrawiam każdego żołnierza i życzę wszystkiego najlepszego w związku z 66. rocznicą powstania syryjskiej armii, która broni nas przed zakusami agresorów, grożącymi nam dziś i jutro - oświadczył Asad.

- Wszyscy jesteście dumą narodu - podkreślił. Wyraził przekonanie, że kraj "jest w stanie, dzięki przenikliwości obywateli i naszej jedności narodowej, pokonać ten nowy rozdział dobrze przygotowanego spisku, którego celem jest rozbicie Syrii, a potem całego regionu na małe państewka, walczące między sobą".

Władze Syrii twierdziły, że za demonstracjami antyprezydenckimi, przetaczającymi się przez kraj od połowy marca, stoją spiskowcy z zagranicy.

- Dziś jesteśmy jeszcze bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani kontynuować naszą politykę - zaznaczył szef państwa.

Wczoraj w ofensywie syryjskiej armii w kilku miastach, m.in. w Hamie na zachodzie kraju, zginęło według różnych szacunków - od 75 do nawet 140 osób.

W sumie od wybuchu demonstracji przeciwko Asadowi siły bezpieczeństwa zabiły w tym kraju ponad 1,6 tys. ludzi - informują syryjscy obrońcy praw człowieka.

>>>>>

1824 zabitych ! Mozecie sobie wyobrazic jak jest to zwyrodnialy rezim skoro duma zolnierzy ma napawac mordowanie rodakow !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:34, 05 Sie 2011    Temat postu:

Syria: muzułmanie się modlą, wojsko strzela

PAP Syryjskie siły bezpieczeństwa atakowały, w kolejnym dniu ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów, przeciwników prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka. Dziesiątki ludzi zostało rannych na zachodnich przedmieściach Damaszku oraz w miastach Hasaka na północnym-wschodzie kraju i w Latakii na wybrzeżu w północno-zachodniej Syrii. Tam siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów tuż po zakończeniu modlitw związanych z ramadanem.

Syryjska armia nadal prowadziła we wtorek operację przeciwko zwolennikom demokratycznych przemian w Hamie na zachodzie kraju. Nie ma na razie informacji o kolejnych ofiarach, choć wcześniej pojawiła się wiadomość o śmierci pięciu cywilów. Według syryjskich obrońców praw człowieka, w poprzednich dniach w Hamie mogło zginąć nawet 140 osób, a w całej Syrii, od początku antyprezydenckich demonstracji, co najmniej 1600.

>>>>

1824 !!! Kolejny dzien pojednania dzien zbrodni dzien krwi !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:54, 06 Sie 2011    Temat postu:

Tymczasem Kreml zaczyna sie niepokic swiom zbrodniczym wizerunkiem na swiecie:

Rosja apeluje o zakończenie walk w Syrii

Do położenia kresu prowokacjom i represjom w Syrii, a także do maksymalnej powściągliwości namawiało dziś władze syryjskie i opozycję tego kraju rosyjskie MSZ. Moskwa wyraża głębokie zaniepokojenie informacjami o bardzo licznych ofiarach (w Hamie). Stosowanie siły wobec osób cywilnych, a także wobec przedstawicieli struktur państwowych jest niedopuszczalnie i powinno ustać - napisano w oświadczeniu MSZ.

W niedzielnym ataku syryjskiej armii na miasto Hama, położone ok. 200 km na północ od Damaszku, zginęło ok. 100 osób. Syryjscy obrońcy praw człowieka uznali ten dzień za jeden z najbardziej krwawych od początku rewolty w Syrii, gdzie protesty przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi trwają od połowy marca.

Dzisiejsze oświadczenie rosyjskiej dyplomacji jest, jak pisze agencja AFP, najmocniejszym dotąd apelem Moskwy skierowanym do władz syryjskich od początku rewolty. Rosja sprzeciwiała się dotąd przyjęciu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która potępiłaby represje w Syrii.

>>>>>

Krem musial urzadzic jakas pokazuche po takich zbrodniach... Ale oczywiscie nikt normalny nie uwierzy ze tam sa dobrzy ludzie ...
Coz tam oswiadczenie jak blokuja rezolucje ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:18, 06 Sie 2011    Temat postu:

ONZ odwraca się od Syrii. Tymczasem masakra trwa !!!

- Siły niebezpieczeństwa atakowały 2 sierpnia w kolejnym dniu ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów, przeciwników prezydenta Baszara el-Asada. Są kolejni zabici i ranni - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka.

Syryjska armia kontynuowała we wtorek operację przeciwko zwolennikom demokratycznych przemian w Hamie na zachodzie kraju. Późnym wieczorem czołgi ostrzeliwały głównie okolice meczetów, by nie dopuścić do nocnych protestów. Ich organizatorzy zapowiedzieli wcześniej, że podczas ramadanu będą każdej nocy demonstrować przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

Agencja dpa poinformowała, że nad centrum miasta unoszą się kłęby gęstego dymu, a w wyniku wtorkowego ostrzału zginęło co najmniej pięć osób.

Dziesiątki ludzi zostało rannych na zachodnich przedmieściach Damaszku oraz w miastach Hasaka na północnym-wschodzie kraju i w Latakii na wybrzeżu w północno-zachodniej Syrii. Tam siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów tuż po zakończeniu modlitw w meczetach.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, od początku marca w antyprezydenckich demonstracjach zginęło w Syrii co najmniej 1600 osób.

>>>>>

Juz 1829 !!! A razem 39685 poszkodowanych !!!
Morze krwi coraz wieksze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 254, 255, 256  Następny
Strona 15 z 256

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy