Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
W całym kraju radość - wierni się gromadzą !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:16, 10 Cze 2011    Temat postu:

I pielgrzymi dotarli do Świątyni Opatrzności :

Relikwie Jana Pawła II złożone w Świątyni Opatrzności

Kilka tysięcy osób wzięło udział w mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II odprawionej na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Mszę, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, poprzedziła procesja z relikwiami nowego błogosławionego.

W uroczystości, która przypada w IV Dzień Dziękczynienia, uczestniczyli przedstawiciele Episkopatu Polski, władze lokalne i samorządowe, prezydenci i burmistrzowie miast papieskich, harcerze, młodzież i licznie zgromadzeni mieszkańcy stolicy.

Homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Dziękował w niej za posługę Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

- Czy naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, kim byli ci wybitni pasterze dla Kościoła, kim powinni pozostać dla nas? - pytał zgromadzonych. Mówił, że nadal mają oni wiele do przekazania. - Po pierwsze, że Kościół jest i ma być ojcem dla wszystkich, bez utożsamiania się z jakąkolwiek grupą, partią czy orientacją. Jego misją jest przekaz wiary we współczesnej rzeczywistości, którą trzeba przenikać ewangelią i przykładać jednakową miarę do wszystkiego i wszystkich. Urząd pasterski to wskazywanie dróg, ale i ocena rzeczywistości, przestrzeganie i upominanie - powiedział abp Michalik.

Zaznaczył, że Jan Paweł II był człowiekiem "wielkich i mądrych programów duszpasterskich, wśród których trzeba wymienić obronę życia od chwili poczęcia, troskę o rodzinę, wizję ojcostwa duchowego, zaufanie do świeckich i promocję ich chrześcijańskiej odpowiedzialności, kontakt z ludźmi kultury, ekumenizm i otwarcie na dialog modlitewny z wszystkimi religiami". Podkreślił też patriotyzm papieża.

Apb Michalik dodał, że wielkość Karola Wojtyły szczególnie ujawniła się w tym, że "tak doskonale współbrzmiał z kardynałem Wyszyńskim w służbie Kościołowi w Polsce".

Jego zdaniem beatyfikacja Jana Pawła II ukazała całemu Kościołowi powszechnemu i światu na czym polega prawdziwa wielkość człowieczeństwa. - Ale fakt, że świat okazał się wrażliwy na wzorzec świętości, jaki przedstawiał sobą Jan Paweł II, mówi także, że z człowiekiem naszych czasów nie jest aż tak źle, że ludzie - mimo słabości, uwikłań i grzechów - są lepsi niż myślimy - mówił.

Podkreślił jednocześnie, że Kościół z niepokojem patrzy na podziały w społeczeństwie. Jego zdaniem nie przynależność do tej lub innej partii politycznej jest najbardziej niepokojąca, ale podział w wizji narodu.

- Prawdziwie niebezpieczny jest podział w spojrzeniu na rolę rodziny, moralność społeczną, rolę religii, wychowania, hierarchii wartości - wyjaśnił. W jego opinii, "osłabieniem rodziny, krzywdą dla dziecka i poniżeniem kobiety byłaby ustawa o związkach partnerskich".

Abp Michalik mówił, że trwa wyraźna kulturowa tendencja do zawstydzania Kościoła, by zneutralizować jego rolę społeczną, a nawet ograniczyć jego obecność w życiu publicznym.

- Żywy Kościół, czyli my wszyscy ochrzczeni, musimy mieć odwagę brać odpowiedzialność za własne winy, błędy i grzechy, czyli nawracać się nieustannie, ale z prawdziwych, a nie przypisywanych słabości i win. Domagając się uczciwości od innych, sami musimy być uczciwi. Jednak nawet własna słabość nie może nam zamykać oczu ani ust na zło i grzechy, które obserwujemy wokół nas - powiedział.

Na zakończenie abp Michalik pytał zgromadzonych: "Co zostało z posługi tych dwóch wielkich pasterzy Kościoła w Polsce i na świecie? Jaka jest dziś kondycja chrześcijaństwa".

W czasie mszy św. siostry Instytutu Prymasowskiego przekazały na ręce metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza płaszcz prymasa Wyszyńskiego, który znajdzie się w Muzeum Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego w Centrum Opatrzności Bożej.

Po mszy relikwie Jana Pawła II zostały złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej. Relikwiarz został umieszczony w sejfie za pancerną szybą. Tam umieszczony jest romb ze srebrnymi bokami, których faktura przypomina paliusz (szeroka na kilka centymetrów taśma z wyszytymi krzyżykami, jedno z insygniów papieskich). W przeszklonym wnętrzu rombu umieszczona jest kryształowa kropla, w której znajduje się fragment sutanny z krwią Jana Pawła II z zamachu na Placu św. Piotra. Relikwiarz będzie wkomponowany w portret błogosławionego, wykonany w Weronie z drobnych granitowych kamyków i szkła.

Panteon znajduje się w dolnej części świątyni. Umieszczono w nim symboliczny grób papieża Jana Pawła II. Pochowani są tu ostatni prezydent Rzeczpospolitej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, pierwszy po 1989 r. minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski, poeta ks. Jan Twardowski.

IV Dniu Dziękczynienia w Wilanowie towarzyszą koncerty, m.in. Arki Noego i Skaldów, grupy Pectus, Kasi Cerekwickiej. Wystąpi także mezzosopranistka Izabela Kopeć i włoski piosenkarz, twórca tekstów Amedeo Minghi. Część muzyczna potrwa do godz. 21. Przygotowano także atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, konkursy sprawnościowe, warsztaty.

Dzień Dziękczynienia, który jest obchodzony w pierwszą niedzielę czerwca, został ustanowiony w 2008 r. z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Nycza.

>>>>>>

Mamy inne czasy to i pewnie swieta musza byc inne bardziej zamerykanizowane ... Oczywiscie nie mozemy sie na ludzi obrazac ze kochaja Stany a scislej rzecz biorac dolary ... I tacy ludzie potrzebuja zbawienia... A moze zwlaszcza tacy ? Polacy z dziada pradziada z definicji idą do nieba :O))))

A oto i te relikwie :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:07, 14 Cze 2011    Temat postu:

Tam spotkasz się z Janem Pawłem II

Nowo wybudowany kościół w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach będzie Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II. W sobotę w świątyni zostaną uroczyście złożone relikwie papieża.

Dekret o powołaniu sanktuarium wydał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz uwzględniając kult, jakim w Polsce jest otaczany bł. Jan Paweł II. W dokumencie podkreślono, że kompleks powstający w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ma być "nie tylko miejscem upamiętnienia Jana Pawła II, ale również miejscem autentycznego spotkania z jego osobą i nauczaniem".

Kustoszem sanktuarium został prezes Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ks. prałat Jan Kabziński. Wierni przybywający do świątyni pod wezwaniem bł. papieża Jan Pawła II będą mogli uzyskać odpust zupełny m.in. w dniu patrona 22 października i raz w roku podczas pielgrzymki do tego miejsca, zgodnie z kościelnymi wymogami.

W sobotę do dolnej części świątyni, która jest już gotowa i będzie dostępna dla pielgrzymów i zwiedzających, uroczyście wniesione zostaną relikwie bł. Jana Pawła II. Akt ten poprzedzi msza św. oprawiona na placu przed kościołem.

Kropla krwi bł. Jana Pawła II zamknięta w szklanej szkatule zostanie umieszczona w podstawie marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznej Kaplicy Relikwii. - Pielgrzymi będą mogli podejść, dotknąć i ucałować relikwie - mówił podczas konferencji prasowej w krakowskiej kurii ks. prałat Kabziński.

Oprócz krwi Jana Pawła II w świątyni będą także jego mitra oraz pastorał. W Kaplicy Kapłańskiej, wzorowanej na Krypcie św. Leonarda Katedry na Wawelu, gdzie Karol Wojtyła odprawił jedną ze swoich mszy prymicyjnych, została zamontowana płyta z grobu Jana Pawła II.

Kard. Dziwisz powiedział, że planuje przekazanie w przyszłości do Centrum także sutanny, którą Jan Paweł II miał na sobie w dniu zamachu na jego życie.

Od niedzieli w nowym kościele codziennie odprawiane będą cztery msze św., a dla księży przyjeżdżających z grupami udostępniana będzie także Kaplica Kapłańska.

Cały kościół dolny ma powierzchnię ok. 2 tys. metrów kw., Kaplica Relikwii ok. 500 - 600 metrów kw. Jej ściany zostały wyłożone wapieniem sprowadzonym z Bułgarii, a posadzka tureckim i hiszpańskim marmurem. Sklepienie z belek ułożonych w formie ośmioramiennej gwiazdy ma nawiązywać do postaci Matki Bożej - Stella Maris. Na posadzce Kaplicy Relikwii zostaną umieszczone herby: Jana Pawła II, Benedykta XVI i kard. Dziwisza, na ścianach obrazy (a w przyszłości mozaiki) ze scenami z pontyfikatu Jana Pawła II.

Kaplicę Relikwii otacza siedem małych oratorium przeznaczonych do cichej modlitwy. Każde z nich będzie dedykowane jednemu z sanktuariów maryjnych. W dolnej części kościoła znajdują się m.in. zakrystia i dwie krypty - kolumbaria, w których możliwy będzie pochówek urnowy. "Chciałbym, aby ten dolny kościół kierował wiernych myślą ku Ziemi Świętej, ku czasom dawnym, wczesnochrześcijańskim" - mówił PAP architekt Centrum Andrzej Mikulski.

Sobotnie uroczystości będą połączone z Małopolskim Świętem Młodych Wolontariuszy. Od godz. 10. w kilku namiotach swoją działalność będą prezentowały grupy i instytucje zajmujące się na co dzień wolontariatem, w tym: Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Św. Łazarza, Szkolne Koła Caritas, uczestnicy Małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".

Po południu na koncercie plenerowym zagrają w Łagiewnikach Stróże Poranka oraz Deus Meus.

W Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" gotowe jest już Centrum Wolontariatu, które swoją działalność rozpocznie po wakacjach. Kolejnymi wznoszonymi budynkami będą górna cześć świątyni, Muzeum Jan Pawła II i sala konferencyjna. Inwestycja jest finansowana z datków wiernych, a prowadzona przy wsparciu samorządów Krakowa i Małopolski.

>>>>>

Tak to dobry pomysl i znakomite rozwiniecie beatyfiakcji...

Sam projekt architektoniczny niestety jest raczej wyrazem pychy architekta niz poboznosci - wyglada jak lotnisko... Niestety wierni oddaja architektowi a ten ,,chce sie pokazac'' i pokazuje to co ma czyli pustkę wewnętrzną . Oczywiscie zeby nie bylo ! Mi taka architektura w NICZYM nie szkodzi w przyjźni z Bogiem - wszak moge Ją miec BEZ ZADNEJ architektury... Mowie to z puktu widzenia artystycznego... Poza tym pamietajmy ze to zawsze kwestia wygladu... Taki budynek mozna OBUDOWAĆ i bedzie zupelnie inny ! Przypomne ze Bazylika św. Piotra w Rzymie jest dzielem nieudanym ( oczywiscie na miare epoki - teraz CHCIELIBY TAKIE NIEUDANE DZIELA ROBIC ) i POPRAWIONYM ! Teraz wyglada zupelnie inaczej niz na poczatku ! Nic jednak nie bylo burzone tylko OBUDOWANE ! Tak wiec budynki koszmarki na szczescie mozna poprawic ! A najlepiej budowac od razu dobrze !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:21, 15 Cze 2011    Temat postu:

Nie tylko w wielkich miastach upamietnaja beatyfikacje:

Lipy upamiętnią beatyfikację Jana Pawła II

Dla upamiętnienia niedawnej beatyfikacji Jana Pawła II przy kościele salezjańskiej parafii św. Stanisława Kostki w Płocku (Mazowieckie) posadzono sześć lip. Drzewa sadzili księża, nauczyciele i uczniowie, samorządowcy, dziennikarze i pszczelarze.

To właśnie pszczelarze zorganizowali sadzenie lip pod hasłem "Santo Subito", nawiązując w ten sposób do wezwania, powtarzanego przez wiernych po śmierci Jana Pawła II 2 kwietnia 2005 r., które wyrażało przekonanie o jego świętości.

Jak powiedział ks. Kazimierz Kurek, sześć zasadzonych lip ma przypominać o sześciu latach, które minęły od śmierci Jana Pawła II do jego beatyfikacji, która odbyła się w Watykanie 1 maja.

- Lipa jest drzewem miododajnym, daje także cień i odpoczynek w upalny dzień, pod lipą można pisać też piękne wiersze, a wiemy, że błogosławiony Jan Paweł II był również poetą. Lipa może nieść więc natchnienie i skłaniać do rozmyślań - powiedział dziennikarzom Andrzej Mejer, prezes parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Podkreślił, że lipa jest drzewem długowiecznym, które rośnie nawet 200-300 lat. - Te posadzone dziś lipy za dwieście lat będą już pomnikami przyrody i będą wciąż przypominały o beatyfikacji, ale także o nauczaniu Jana Pawła II - dodał Mejer.

Waldemar Ciesielski, prezes regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku wyjaśnił, że lipa to najbardziej miododajne drzewo w Polsce. - W naszym klimacie pszczoły zbierają bardzo dużo nektaru właśnie z lipy, a ten miód, oprócz tego, że bardzo dobrze smakuje, ma też działanie wspomagające leczenie, zwłaszcza przy przeziębieniach. Dlatego do posadzenia wybraliśmy lipy - powiedział Ciesielski.

Podczas uroczystości posadzenia lip odmówiono litanię do błogosławionego Jana Pawła II. Tekst modlitwy uzyskał imprimatur, czyli aprobatę kard. Stanisława Dziwisza 12 kwietnia 2011 r.

>>>>>

I wlasnie na poziomie parafii zachodza najwazniejsze wydarzenia duchowe ...

A tutaj wybitna rzeźba Papieża - jak widać da się I MOŻNA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:13, 16 Cze 2011    Temat postu:

A tu cos na wakacje:

Bieszczady: turyści w hołdzie Janowi Pawłowi II

Mszą św. w Tarnawie Niżnej w Bieszczadach w niedzielę duszpasterstwo turystyczne archidiecezji przemyskiej rozpoczęło letni sezon turystyczny. Turyści dziękowali za beatyfikacje Jana Pawła II - poinformował duszpasterz turystów, ks. Kazimierz Bełch. - Tegoroczny sezon rozpoczęliśmy w tzw. worku bieszczadzkim, niedostępnym do niedawna dla turystów, nie na wysokich szczytach, ale nad Sanem, w górnym biegu tej rzeki i przy jej źródłach - powiedział ks. Bełch.

Po mszy św. turyści pokonali szlak z Bukowca przez Beniowa i Sianki do źródeł Sanu i z powrotem. Na szlaku odprawiono Nabożeństwo Światła. W Bieszczadach Jan Paweł II - jeszcze jako ksiądz, a później biskup - był kilkakrotnie.

Podczas pierwszej, letniej wyprawy z grupą 17 osób przemierzył trasę z Ustrzyk Górnych do Krynicy. Wędrówka z Ustrzyk na Tarnicę - Halicz - Rozsypaniec - Wołosate - Połoninę Caryńską i Wetlińską - Smerek - Okrąglik - Cisnę - Wołosań - Chryszczatę - Jeziorka Duszatyńskie do Komańczy trwała trzy dni - od 3 do 5 sierpnia 1953 r. Tam, w klasztorze sióstr nazaretanek, zatrzymali się na jednodniowy odpoczynek. W kolejnym dniu grupa przeszła z Komańczy przez Kamień, pasmo Bukowicy do Tarnawki.

Następnym razem ks. Karol Wojtyła w Bieszczadach był na przełomie czerwca i lipca 1958 r. Kolejny raz, już jako biskup, na trzydniowy wypad w Bieszczady wyruszył na początku lipca 1962 r. Grupa szła połoninami w okolicach Ustrzyk Górnych.

Po raz ostatni Jan Paweł II widział Bieszczady 9 czerwca 1997 roku. Późnym popołudniem papieskie śmigłowce lecące z Krakowa do Krosna skręciły nad Bieszczady. Na lotnisko w Targowiskach k. Krosna papież przybył kilkadziesiąt minut później niż planowano.

>>>>>

Tak jest ! Wakacje zaczynamy od MSZY !
Wakacje to nie czas rozpusty a odpoczynku... Zreszta rozpusta meczy ...
Poniewaz sa one czesta ,,okazja'' upadku moralnego ( nawiasem mowiac widzimy dlaczego czlowiek MUSI pracowac aby przezyc - Bóg moglby natychmiast zlikwidowac koniecznosc pracy - ale wtedy z takim czasem wolnym TO BY DOPIERO GRZESZYLI - a tak nie maja czasu bo trzeba pracowac - jest to smutne bo w istocie przypomina poprawczy oboz pracy ale tacy sa ludzie po grzechu pierworodnym - na szczescie to sie niedlugo skonczy jak Jezus powroci :O)))

A Papież oczywiscie tez byl turysta i to górskim ! Nie trzeba chyba nikomu mówić !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:32, 17 Cze 2011    Temat postu:

Dziękczynienie za beatyfikację w dzień urodzin Jana Pawła II

Nuncjusz apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore przewodniczył w środę w Lublinie uroczystej mszy św. dziękczynnej za beatyfikację papieża Jana Pawła II. Zaplanowano też koncert oraz wykład nuncjusza o prawach człowieka .

Uroczystość zaplanowano na dzień urodzin Jana Pawła II – 18 maja. Msza święta dziękczynna za jego beatyfikację rozpocznie się o godz. 19 w archikatedrze lubelskiej. Liturgii przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Muzyczną oprawę nabożeństwa przygotuje Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraz z orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie. Podczas liturgii wykonana będzie "Missa solemnis" Wolfganga Amadeusza Mozarta.

- Do tej pory różne środowiska, różne parafie w ramach swoich wspólnot składały dziękczynienie Bogu za Jana Pawła II, za jego życie, za jego świętość, za beatyfikację, ale potrzeba tego społecznego, szerszego wymiaru dziękczynienia, jakim będzie liturgia z udziałem przedstawicieli całej archidiecezji - powiedział dziennikarzom administrator archidiecezji lubelskiej bp Mieczysław Cisło.

Po mszy świętej w archikatedrze zaplanowano koncert Chóru KUL i orkiestry Teatru Muzycznego. Artyści wykonają "Magnificat" brytyjskiego kompozytora Johna Ruttera.

Wcześniej o godz. 16 w głównej auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego abp Celestino Migliore wygłosi wykład na temat "Prawa człowieka w świetle nauczania Jana Pawła II".

Karola Wojtyła od 1954 r. do czasu wyboru na papieża w 1978 r wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez ponad 20 lata kierował tutejszą katedrą etyki.

Jako papież odwiedził Lublin w 1987 r. Modlił się wówczas przy Mauzoleum z prochami ofiar hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, odwiedził też lubelską katedrę i spotkał się ze społecznością akademicką KUL. Po jego śmierci uniwersytet przyjął imię Jana Pawła II.

>>>>>

Jak juz mowilem maj to miesiac Maryi a wiec takze naszego papieża . W miesiacu tym jest wiele okazji aby go wspominac... Na przyklad urodziny ...

A tutaj sztuka haftu:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:56, 20 Cze 2011    Temat postu:

Inna forma przezywania beatyfikacji to:

Rajd w podziękowaniu za beatyfikację Jana Pawła II

28 maja z Gorzowa Wlkp. do pobliskiej Kłodawy wyruszył pieszy rajd w podziękowaniu za beatyfikację papieża Jana Pawła II. Do udziału zaproszeni są gorzowscy studenci, młodzież i mieszkańcy.

Uczestnicy rajdu spotkają się przed pomnikiem Jana Pawła II, który znajduje się na placu przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski i złożą tam kwiaty.

Trasa Gorzów - Kłodawa

Organizatorem rajdu jest Rada Niepełnosprawnych Studentów i Akademickie Centrum Zdrowia, Sportu i Turystyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie.

-Cieszymy się, że Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze i przez rajd chcemy za to podziękować. Tym bardziej, że papież sam był sportowcem, turystą, człowiekiem aktywnym fizycznie - powiedziała Małgorzata Madej z Akademickiego Centrum Zdrowia, Sportu i Turystyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp.

Rajd ma być też okazją do refleksji i wspomnień związanych, m.in. z wizytą papieża Polaka w Gorzowie 2 czerwca 1997 roku. W mszy świętej na placu przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski uczestniczyło wówczas ponad 400 tys. osób.

Gorzowianie podziękują za beatyfikację 2 czerwca na placu, gdzie 14 lat temu papież odprawił eucharystię. O godz. 18 zaplanowano tam mszę dziękczynną pod przewodnictwem abp szczecińsko-kamieńskiego Andrzeja Dzięgi, a wcześniej podczas czuwania siostry zakonne odmówią z wiernymi modlitwę różańcową.

>>>>>

I pamietajmy ze nie robimy tego dla Papieża ! Jemu w niebie nie sa potrzebne nasze dobra ! Robimy to dla siebie! Tak!

A tutaj nawet udany szkic jak na artyste z USA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:26, 21 Cze 2011    Temat postu:

Wigry: dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II

Obchody dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II w 12. rocznicę pobytu papieża w Wigrach odbyły się dzisiaj w diecezji ełckiej. Z tej okazji w Wigrach odbywają się pokazy filmów o papieżu i występy muzyczne.

Rano odprawiona została msza św. w kaplicy apartamentów papieskich, gdzie 12 lat temu odpoczywał i modlił się Jan Paweł II. Pielgrzymi mogli także obejrzeć film o szlakach papieskich diecezji ełckiej pt. "Pilnujecie mi tych szlaków".

Przed południem odbył się wspólny koncert Chóru Dziecięcego Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Suwałkach i Orkiestry Smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Suwałkach. Ostatnim utworem, który wykonali, była "Barka".

W południe w kościele parafialnym w Klasztorze Kamedułów odprawiona została msza z udziałem biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Podkreślił on znaczenie Wigier jako miejsca, gdzie papież spędził czas podczas pielgrzymki. Wspominał o tym, że Jan Paweł II zwracał się do mieszkańców tego regionu w słowach pełnych miłości.

- Beatyfikacja Jana Pawła II jest dla nas wszystkich darem, ale i zadaniem. Prośmy zatem Boga, byśmy rozpoznali to zadanie, które stawia nam i temu miejscu – powiedział biskup Mazur.

W związku z obchodami dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II w Wigrach przebywały setki pielgrzymów i turystów. Kilkaset osób zwiedziło apartamenty papieskie.

W klasztorze w Wigrach Jan Paweł II przebywał 8 i 9 czerwca 1999 roku. Przygotowano wówczas dla niego specjalny apartament: pokój dzienny i sypialnię. Teraz w Klasztorze Kamedułów znajduje się Muzeum Jana Pawła II oraz biblioteka poświęcona dziełom papieża. Od 1 maja klasztor został przejęty przez kościół, który powołał do życia Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji w miejsce Domu Pracy Twórczej, prowadzonego wcześniej przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego.

>>>>>

No i prosze ! Ktoz moze byc lepszym patronem kultury i sztuki niz nasz Papież też artysta !

A tu ciekawy obraz tez chyba artysty zagranicznego...Widac na twarzy to dobre ktore Jan Paweł II miał w sobie ... To jest zreszta przerobiona na obraz fotografia stad nie ma zbyt duzych znieksztalcen...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 17:27, 21 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:09, 22 Cze 2011    Temat postu:

Relikwie papieża już niedługo we Włocławku

W najbliższą niedzielę relikwie bł. Jana Pawła II zostaną przekazane do katedry włocławskiej, która w tym roku obchodzi jubileusz 600-lecia - poinformował rzecznik prasowy Episkopatu ks. Józef Kloch.

W diecezji włocławskiej trwa rok jubileuszowy z racji 600-lecia Katedry Wniebowzięcia NMP we Włocławku. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę, 26 czerwca. Weźmie w nich udział legat papieski kard. Zenon Grocholewski. O godz. 11 kard. Grocholewski będzie przewodniczył mszy św., podczas której metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz przekaże relikwie bł. Jana Pawła II.

19 marca br. zainaugurowano w katedrze adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do końca roku jubileuszowego, czyli do 9 października br.

Jak czytamy w papieskim przesłaniu na rok jubileuszu, sygnowanym przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone, "Ojciec Święty dziękuje Bogu za dar tej świątyni i za wszelkie duchowe dobro, jakie dzięki niej zaistniało na przestrzeni minionych wieków".

Katedra to najważniejszy kościół w diecezji. Obecna katedra włocławska została konsekrowana w 1411 r. jako wotum narodu polskiego za zwycięstwo nad Krzyżakami pod Grunwaldem.

Jej budowę rozpoczął w 1340 r. biskup Maciej Gołańczewski. Konsekracji dokonał, w obecności króla Władysława Jagiełły, biskup pomocniczy włocławski Jan. Kościół dedykowany został NMP Wniebowziętej. 22 lutego 1907 r. papież Pius X nadał jej tytuł bazyliki mniejszej.

W katedrze włocławskiej przyjął święcenia kapłańskie ks. Stefan Wyszyński, późniejszy prymas Polski. Bł. Michał Kozal, patron miasta, został w tej katedrze konsekrowany na biskupa 13 sierpnia 1939 roku.

Nieopodal katedry, w nurtach Wisły przy włocławskiej zginął ks. Jerzy Popiełuszko (19 października 1984). Błogosławiony Jan Paweł II nawiedził włocławską katedrę 6 czerwca 1991 r. i spotkał się w niej z przedstawicielami polskich szkół.

>>>>>

Tym razem znow relikwie a wiec materialny aspekt swietosci...
Wbrew obiegowym opiniom Kościół nie zajmuje sie duchem a czym ?
DUCHEM I CIAŁEM W JEDNOŚCI ! Kościół jest jak najbardziej materialny !!! Na szczęście bo wizja bycia samym duchem jest dla czlowieka nieco przerazajaca... Ale bez obaw - nic z tych rzeczy ! Nie lękajcie się !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:12, 24 Cze 2011    Temat postu:

Relikwie Jana Pawła II trafią do bazyliki w Szczecinie

W szczecińskiej bazylice pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela zostaną złożone relikwie Jana Pawła II. To jedyne relikwie pierwszej klasy bł. papieża w diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej - powiedział proboszcz parafii ks. prałat Aleksander Ziejewski.

Jak wyjaśnił, otrzymał je od pewnego księdza wraz z wszystkimi pieczęciami i certyfikatami potwierdzającymi ich autentyczność wystawionymi przez Stolicę Apostolską.

Relikwie - kosmyk włosów Jana Pawła II - zostaną wniesione do kościoła, a następnie zainstalowane na ołtarzu podczas uroczystej mszy św., którą odprawi abp Andrzej Dzięga.

- Od lat głęboko wierzyliśmy, że nasz papież jest świętym. Już cztery lata temu wybudowaliśmy mu ołtarz-pomnik z przygotowanym miejscem na relikwie. Teraz przez fizyczną obecność cząstki Jana Pawła II ołtarz ten nabierze nowego znaczenia - dodał Ziejewski.

W ołtarzach szczecińskiej bazyliki spoczywają już relikwie pierwszej klasy m.in. św. siostry Faustyny, bł. Matki Teresy z Kalkuty, bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Bazylika pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela ma szczególne znaczenie dla katolików na Pomorzu Zachodnim. Była to jedyna katolicka świątynia w protestanckim niemieckim Szczecinie. Pierwsza parafia katolicka w tym mieście działała od 1809 r. Uzyskała zgodę władz i zebrała fundusze na budowę świątyni, którą konsekrowano w 1890 r.

Kościół jest obecnie bazyliką i kościołem Farnym, czyli najważniejszą świątynią miasta.

>>>>>

Znow relikwie... Tutaj nasuwa sie refleksja jak prymitywni byli tzw . ,,oswieceni'' nasmiewajacy sie z ludu czczacego relikwie ! Tymczasem jest to takie proste ! Bóg moze wszystko ! Takze dzialac za pomoca materii... Gdyby cuda byly niematerialne ludzie by to tlumaczyli ,,naturalnymi wlasciwosciami organizmu''... Natomiast gdy ktos przyklada do smiertelnie chorej osoby kawalek szaty swietego i jest cud TO NIKT NIE WYTLUMACZY TEGO ,,NATURALNIE''... I dlatego Bóg dziala przez materie czyli najprostsza forme stworzenia ! Taka ktora sama z siebie nic nie potrafi... Zreszta bylo Boże Ciało - tam Bóg jest w chlebie i winie - przy czym wino bylo dawniej PODSTAWOWYM napojem ! Cherbata jak wiemy przyszla w wyniku handlu z Dalekim Wschodem... I wtedy jej nie bylo... Tak wiec wino nie jest symbolem luksusu... To jest ,,zwykly napoj''... A chleb to ,,zwykly pokarm''... Zwykly pokarm i zwykly napoj A TAM BÓG ! To jest pokora ! Bóg miesci sie w takim malym obszarze !
TAKA BYŁA INTENCJA BOGA ! Jego mądrość przewyzsza wszystko !

Innym rodzajem sztuki jest tworzenie dyplomow kart tytulowych laurek ...
Charakteryzuje ja polaczenie pisma i obrazu . Polaczenie to uzsykujemy poprzez ornamenty i zdobienia ! Sa ludzie ktorzy maja specjalny talent ! Tzw. dekoratorzy ktorzy potrafia tak dobrac elementy zdobnicze ze jest to piekne ! Wybitni malarze np. nie potrafia a oni tak ! Widzimy tutaj jak rozlegle jest pojecie ,,sztuka'' i nikt chyba nie ma szans poznac wszelkich jej odmian nie mowiac juz o tym ze kazdy artysta to odrebny SWIAT !!!
Stad zycie ludzkie jest tak cenne a juz zwierzecia np. nie ...
Tutaj mamy znakomita stylizacje na pergamin sredniowieczny a jednoczesnie widac ze to jest nasza epoka ! Tak trzeba ! :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:46, 30 Cze 2011    Temat postu:

,,W sprawach moralności trzeba jedności"

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski, abp Józef Michalik powiedział w Krośnie (Podkarpackie), że można się różnić w drugorzędnych rzeczach, ale w sprawach wiary i moralności trzeba jedności.

Hierarcha w 14. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Krośnie i Dukli, przewodniczył w mszy św. dziękczynnej za jego beatyfikację.

- Można się różnić w drugorzędnych rzeczach, ale w sprawach wiary i moralności musimy być jedno. To jest wielkie przesłanie. Widzimy jak Jan Paweł II niejednokrotnie do tego wracał i widzimy jaki jest to problem do dzisiaj. Ważna jest jedność życia z wiarą - podkreślił hierarcha.

Według abp Michalika, wizyta Jana Pawła II w Krośnie i Dukli w 1997 r. "to było obudzenie w wielu sercach zainteresowania Panem Bogiem i Kościołem przez papieża, którego Pan Bóg upatrzył…”."Każdy z nas może być piękniejszy przed Bogiem, jeśli będzie cały mu oddany jak ten Jan Paweł II, jak tylu świętych" - dodał metropolita przemyski.

Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II odprawiono w poświęconym przez niego 14 lat temu kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie. Potem wierni przeszli pod Krzyż Papieski.

Mierzący 35 metrów krzyż, przypominający szyb naftowy, był głównym elementem ołtarza polowego, przy którym 10 czerwca 1997 r. na krośnieńskim lotnisku Jan Paweł II kanonizował żyjącego w XV wieku zakonnika Jana z Dukli. Pod krzyżem stoi pomnik Jana Pawła II.

>>>>>>

Tak bo po to jest Papież aby innych prowadzić do Boga... Nie dla wlasnej kariery - nie po to aby sobie ,,porzadzic''... Zreszta wiemy ze Jan Paweł II nie oplywal w przyziemne przyjemnosci ALE BARDZO CIEZKO PRACOWAL mimo ze byl NIEUSTANNIE RANNY po zamachu ...
Widomy znak ze to nie dla wlasnej chwaly podrozuje..



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:30, 12 Sie 2011    Temat postu:

Otwarto Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

5,5 tysiąca eksponatów, gromadzonych przez 30 lat, znalazło się na wystawie otwartego w czwartek Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Muzeum Monet i Medali jest dziełem kolekcjonera i przedsiębiorcy Krzysztofa Witkowskiego. Jak powiedział Witkowski, jest ono miejscem szczególnym, bo jednocześnie stanowi "hołd złożony najwybitniejszemu z Polaków", a także „votum ofiarowanym Królowej Polski w podziękowaniu za dar zdrowia" po przebytej chorobie.

Do liczącej 5,5 tys. eksponatów kolekcji dostosowano nie tylko siedzibę firmy; zbudowano także nowoczesny obiekt. Monety i medale prezentowane są w gablotach. Kolekcję oświetla prawie 30 tys. punktów świetlnych.

Kolekcję docenili ks. kardynał Stanisław Dziwisz oraz papieski fotograf Arturo Mari, którzy w czwartek uczestniczyli w otwarciu muzeum. Zdaniem kardynała Dziwisza muzeum jest uzupełnieniem pielgrzymowania na Jasną Górę.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się tego dokonać. Prace trwały do ostatniej chwili, w nocy z środy na czwartek spałem zaledwie dwie godziny - powiedział w Witkowski. Dodał, że muzeum było jego marzeniem. - Kiedy oprowadzałem księdza kardynała Stanisława Dziwisza powiedział mi, że dzięki tej kolekcji przypomniał sobie w jednej chwili wszystkie pielgrzymki papieża - opowiadał kolekcjoner.

Ekspozycja obejmuje 1,5 tys. medali oraz 4 tys. monet. Część z nich, to zbiór pamiątek, jakie Witkowski wraz z ojcem gromadzili od początku pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Pozostałe pochodzą z zbiorów zakupionych od innych kolekcjonerów.

Witkowski utrzymuje, że jest to największa kolekcja monet i medali z wizerunkiem papieża na świecie.

Najmłodsza z monet z wizerunkiem papieża pochodzi z 2011 roku, a najstarsza jest tzw. przebitką starej monety z 1932 roku (został na niej wybity wizerunek Jana Pawła II).

Równie bogata jest także kolekcja medali. Witkowskiemu udało się zgromadzić kompletny zestaw medali rocznikowych – annualnych, które zgodnie z tradycją wydaje się w celu upamiętnienia każdego roku pontyfikatu urzędującego papieża.

Eksponaty wykonane są z różnych kruszców - złota, srebra, brązu, mosiądzu, kryształu, porcelany, wypalanej gliny, węgla.

- Dla mnie wszystkie eksponaty są cenne. Jednak z punktu widzenia kolekcjonera, mogę powiedzieć, że unikatem na rynku jest moneta z Haiti, którą wybito w czasie przewrotu w tym kraju. Na rynku praktycznie nie występuje - tłumaczył Witkowski.

Wśród innych pamiątek jakie udało się zgromadzić kolekcjonerowi znalazły się także replika pierścienia, szat liturgicznych, stuła, znaczki pocztowe, zdjęcia oraz obrazy.

Do prezentacji kolekcji wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Sale wyposażone zostały w ekrany dotykowe, które umożliwiają oglądanie w powiększeniu najmniejszych pamiątek po papieżu. Za sprawą ekranów można obejrzeć szczegóły zarówno awersu, jak i rewersu numizmatów, które ważą zaledwie pół grama.

Zwiedzający mogą także oglądać filmy o Janie Pawle II, w tym dokument autorstwa częstochowskiego reżysera Krzysztofa Kasprzaka poświęcony dwudziestoleciu wizyty papieża w Częstochowie podczas Światowego Dnia Młodzieży. Przygotowana została także animacja komputerowa na temat papieskich pielgrzymek.

>>>>>

I kolejne ciekawe inicjatywy ... Pamietajmy ze juz mamy co najmniej 6 rocznikow mlodych ktorzy Papieża nie pamiętają a mają juz nawet 15 - 16 lat !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:22, 04 Wrz 2011    Temat postu:

Zmarł kard. Deskur, przyjaciel Jana Pawła II

W wieku 87 lat zmarł w Rzy­mie kar­dy­nał An­drzej Maria De­skur, przy­ja­ciel Jana Pawła II - po­da­no na stro­nie in­ter­ne­to­wej Ar­chi­die­ce­zji Kra­kow­skiej.

"Z wiel­kim bólem przy­ję­li­śmy wia­do­mość o śmier­ci kar­dy­na­ła An­drze­ja Marii De­sku­ra, przy­ja­cie­la i po­wier­ni­ka kar­dy­na­ła Ka­ro­la Woj­ty­ły, a potem Pa­pie­ża Jana Pawła II. Od pierw­szych dni pon­ty­fi­ka­tu wspie­rał go mo­dli­twą, ofia­rą i cier­pie­niem" - na­pi­sał w ko­mu­ni­ka­cie me­tro­po­li­ta kra­kow­ski kard. Sta­ni­sław Dzi­wisz. Dodał, że "dłu­go­let­nia cięż­ka cho­ro­ba przy­ja­cie­la była dla Pa­pie­ża w prze­dziw­ny spo­sób umoc­nie­niem w jego po­słu­dze Pio­tro­wej".Me­tro­po­li­ta kra­kow­ski po­in­for­mo­wał, że po roz­mo­wach ze stro­ną wa­ty­kań­ską i z ro­dzi­ną zmar­łe­go, pod­ję­te zo­sta­ną sta­ra­nia o po­cho­wa­nie kard. De­sku­ra w Pol­sce, zwłasz­cza mając na wzglę­dzie jego "wiel­kie na­bo­żeń­stwo do Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia i przy­jaźń z pa­pie­żem".

Kard. De­skur miał­by spo­cząć w kryp­cie sank­tu­arium bł. Jana Pawła II w Kra­ko­wie - Ła­giew­ni­kach. O dacie po­grze­bu kra­kow­ska kuria po­in­for­mu­je w póź­niej­szym cza­sie.

Kard. Dzi­wisz za­ape­lo­wał o mo­dli­twę w in­ten­cji zmar­łe­go - "wiel­kie­go pa­trio­ty i wier­ne­go syna Ko­ścio­ła".

Kard. De­skur uro­dził się 29 lu­te­go 1924 roku w San­cy­gnio­wie w Kie­lec­kiem w ro­dzi­nie po­cho­dze­nia fran­cu­skie­go. Ukoń­czył wy­dział prawa Uni­wer­sy­te­tu Ja­giel­loń­skie­go, a póź­niej wstą­pił do Ar­cy­bi­sku­pie­go Se­mi­na­rium Du­chow­ne­go w Kra­ko­wie. Po stu­diach dok­to­ranc­kich w szwaj­car­skim Fry­bur­gu, ze wzglę­dów po­li­tycz­nych nie mógł wró­cić do Pol­ski.

Świę­ce­nia ka­płań­skie otrzy­mał 20 sierp­nia 1950 r. z rąk kar­dy­na­ła Pier­re'a Ger­lie­ra w ko­ście­le pa­ra­fial­nym w Sa­int-Bon­net-les-Oules we Fran­cji (na te­re­nie tej pa­ra­fii znaj­du­je się po­sia­dłość fran­cu­skiej ga­łę­zi ro­dzi­ny De­sco­urs).

W 1952 zo­stał po­wo­ła­ny do Wa­ty­ka­nu, do pracy w Se­kre­ta­ria­cie Stanu. Z racji pia­sto­wa­nych sta­no­wisk ko­ściel­nych brał ak­tyw­ny udział w przy­go­to­wa­niach do So­bo­ru Wa­ty­kań­skie­go II.

W 1973 r. zo­stał prze­wod­ni­czą­cym Pa­pie­skiej Ko­mi­sji (obec­nie Rady) ds. Środ­ków Spo­łecz­ne­go Prze­ka­zu.

Sakrę bi­sku­pią ks. De­skur przy­jął 30 czerw­ca 1974 r. z rąk Pawła VI w Ba­zy­li­ce św. Pio­tra. Jako de­wi­zę bi­sku­pią przy­jął słowa: "Praw­da was wy­zwo­li".

13 paź­dzier­ni­ka 1978 r. do­znał pa­ra­li­żu le­wo­stron­ne­go po prze­by­tym za­wa­le serca. Odtąd po­ru­szał się na wózku in­wa­lidz­kim.

15 lu­te­go 1980 r. Jan Paweł II pod­niósł go do god­no­ści ar­cy­bi­sku­pa, a pięć lat póź­niej do god­no­ści kardynalskiej.Kardynał De­skur był współ­pra­cow­ni­kiem kilku pa­pie­ży, od Piusa XII do Jana Pawła II. "Za­wsze oka­zy­wał nam wszyst­kim wiel­ką życz­li­wość i wiele tro­ski" - pod­kre­śla kard. Dzi­wisz.

>>>>>

Tak wiec przyjaciele spotakali sie w niebie ! Tam dopiero rozwija sie przyjazn ! Bo tam dopiero sa warunki ! Tam sie wszystko zaczyna...
A Papiez moze powiedziec o niebie ; TU SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO !
:O)))) U Boga to jest sama radosc i tylko sukces ! :O)))

Jan Paweł II i Dona Alvaro del Portillo :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:37, 06 Wrz 2011    Temat postu:

Z Wadowic do Krakowa pobiegną śladami papieża


Spod bazyliki w Wadowicach pod Okno Papieskie w Krakowie

będzie wiodła trasa sobotniego 57-kilometrowego Biegu Śladami

Jana Pawła II. Będzie to pierwszy papieski bieg na tej trasie,

ale organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłych latach

przerodzi się w ultramaraton. Ze względu na długi dystans i

trudną trasę bieg podzielony został na dwa etapy: sztafetowy i

otwarty. W sztafetach wystartuje 125 biegaczy podzielonych na 5

zmian. Wystartują oni w sobotę o godz. 10 rano z Wadowic i

pobiegną do Krakowa. Podzielona na cztery odcinki trasa zakończy

się w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna" w Tyńcu.

Bieg zespołów sztafetowych na trasie Wadowice - Tyniec będzie

miał charakter symboliczny, bez rywalizacji sportowej. O

klasyfikacji końcowej zespołów sztafetowych decydować będzie

czas i miejsce zajęte przez zawodnika na ostatniej, piątej

zmianie z Tyńca na ul. Franciszkańską.

Uczestnicy biegu otwartego wystartują o godzinie 15 na trasę o

długości około 13 km (z Tyńca na ulicę Franciszkańską).

Zakończenie biegu przewidziane jest na godz. 17 pod Oknem

Papieskim. Do biegu otwartego dopuszczonych zostanie pierwszych

500 zgłoszonych osób.

Jak podkreśliła wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka na

konferencji prasowej poprzedzającej wydarzenie, bieg papieski

łączy w sobie wartości zarówno sportowe, jak i duchowe. - Bieg

papieski niewątpliwie jest wydarzeniem, które wpisuje się po

pierwsze w rok beatyfikacji, pokazuje również, jak ważne są te

wartości, których symbolem był Jan Paweł II: wytrwałość, dążenie

do celu, aktywność. Właśnie tak aktywnie chcemy pokazać, że

życie aktywne jest wartościowe - podkreśliła wiceprezydent.

Wyraziła również nadzieję, że w przyszłych latach bieg

przekształci się w imprezę cykliczną – ultramaraton.

Bieg Śladami Jana Pawła II to nowa inicjatywa Krakowa,

realizowana w ramach programu "Kraków Biega, Kraków Spaceruje".

Termin biegu został wybrany dla upamiętnienia ostatniej

pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, która miała miejsce w

Krakowie w dniach od 16 do 19 sierpnia 2002 roku.

Patronat honorowy nad Biegiem Śladami Jana Pawła II objął

metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

>>>>>

Oczywiscie jak wielu jest ludzi tyle roznych dusz , tyle roznych aktywnosci . I nie ma form gorszych czy lepszych . Kazda prowadzi do Boga :O))) Bo przez Papieża mamy spotykac Boga ! Tu nie chodzi o to aby przez Papieza dojsc do Papieza tylko do Boga ! To Janowi Pawlowi nie umniejszy chwaly a doda ! Moze to byc trudno pojac ... Ale co jest wiekszym osiagnieciem ? Przekonac ludzi do siebie czy do Boga ? Oczywiscie Bóg jest Wszech-potega a czlowiek to drobina ! Zatem doprowadzenie do Boag to dla czlowieka chwala najwieksza ! Paradoks nie ! Logika ? Kto zna cie najlepiej ? Ty sam ? NIE ! BÓG ! I tak jest ze wszystkim ! Trzeba o tym pamietac aby nie traktowac Boga jako jednego z ludzi na ich miare ... Bóg jest we wszystkim WSZECH ! I Bóg jest WSZYSTKO ! Wiec mowiac Bóg mamy na mysli WSZYSTKO a nie jedna osobe wsrod wielu... Satd wybierajac Boga wybiearmy nie jedna osobe z wielu a WSZYSTKO ! Stad jest on JEDYNYM wyborem :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:28, 07 Wrz 2011    Temat postu:

Msza żałobna za bliskiego przyjaciela Jana Pawła II

W bazylice świętego Piotra odbyła się msza żałobna za duszę kardynała Andrzeja Marii Deskura, który zmarł w Rzymie w wieku 87 lat. Liturgii przy trumnie zmarłego przewodniczył dziekan kolegium kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano.

W kazaniu Sodano, który odprawił mszę w imieniu papieża Benedykta XVI, nazwał kardynała Deskura "wielkim synem Polski i Kościoła" i "wybitnym członkiem kolegium kardynalskiego".

Przypomniał lata współpracy kardynała Deskura z sześcioma papieżami. Mówił również, że polski hierarcha przeszedł przez "Kalwarię choroby", która przykuła go do wózka inwalidzkiego na ponad 30 lat. Podkreślił, że doświadczył cierpień osobistych, związanych właśnie z tą chorobą, ale także cierpień wojny i powojennej sytuacji Polski i polskiego Kościoła.

Kardynał Sodano powiedział, że życie i praca kardynała Deskura to "wielki dar dla Kościoła". - Totus Tuus było nie tylko mottem błogosławionego Jana Pawła II, ale także mottem całego twego życia, drogi kardynale - dodał Sodano przy trumnie zmarłego.

W mszy uczestniczyli m.in. watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone i kardynał Franciszek Macharski. Była także ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka.

Kardynał Andrzej Maria Deskur był jednym z najbliższych przyjaciół i współpracowników Jana Pawła II. Urodził się 29 lutego 1924 roku w Sancygniowie na Kielecczyźnie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1945 roku, a następnie wstąpił do seminarium duchownego w Krakowie. Studia kontynuował we Fryburgu Szwajcarskim. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1950 roku we Francji, z której pochodziła jego rodzina.

Pracował jako ksiądz w Szwajcarii i we Francji. W 1952 roku wyjechał do Rzymu, gdzie pozostał do końca życia. Pius XII powołał go do nowo utworzonej Papieskiej Komisji ds. Kinematografii, Radia i Telewizji; poprzedniczki obecnej Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Był jej sekretarzem, a następnie w latach 1973-1984 - przewodniczącym.

Blisko współpracował z biskupem Karolem Wojtyłą w czasie Soboru Watykańskiego II. Razem uczestniczyli w przygotowaniu soborowych dokumentów: konstytucji o Kościele "Gaudium et Spes" i deklaracji o środkach społecznego przekazu "Inter mirifica".

Na przełomie lat 60. i 70. wchodził w skład delegacji Stolicy Apostolskiej, która odwiedzała Polskę w ramach pierwszych kontaktów Watykanu z władzami PRL.

13 października 1978 roku, a więc tuż przed konklawe, na którym wybrano papieża Polaka, biskup Deskur doznał poważnego paraliżu w wyniku wylewu. Nazajutrz po wyborze na papieża Jan Paweł II pojechał do swego przyjaciela, przebywającego w rzymskiej klinice Gemelli, co wówczas uznano za wydarzenie bezprecedensowe i całkowite odstępstwo od watykańskiego protokołu. Pobyt w szpitalu przy łóżku nieprzytomnego bpa Deskura była pierwszą wizytą, złożoną przez nowego papieża poza Watykanem.

W 1985 roku Jan Paweł II mianował go kardynałem. Polski purpurat stał na czele Papieskiej Akademii Maryi Niepokalanej.

Do końca życia kardynał Deskur mieszkał w gmachu Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w Watykanie.

Uroczystości pogrzebowe kardynała Andrzeja Marii Deskura odbędą się 12 września w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

>>>>>

Tu moge odpowiedziec ze oczywiscie ,,zmarli'' sa obecni na takich mszach ... Zarowno Jan Pawel II jak i kard. Deskur ! Oczywiscie wszelkie ceremonie nie maja juz znaczenia ale to dla nich msza i trudno aby byli gdzie indziej . W tej sytaucji raczej chodzi o to aby nie myslec o nich jak o nieistniejacych ze byli i ,,juz ich nie ma'' ale traktowac zgodnie z prawda jako osoby SPELNIONE ! :O))) Wtedy jest pelnia radosci !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:25, 08 Wrz 2011    Temat postu:

Relikwie Jana Pawła II dla dziewięciu kościołów

Dziewięć kościołów diecezji tarnowskiej otrzyma relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Ich przekazanie m.in. bazylikom w Tarnowie, Limanowej i Szczepanowie odbędzie się w południe w Tarnowie, podczas głównych uroczystości z okazji 225-lecia powstania diecezji.

Mszy świętej w bazylice katedralnej będzie przewodniczył abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Ordynariusz tarnowski, biskup Wiktor Skworc, zapraszając wiernych na uroczystości, napisał: "Beatyfikacja Ojca świętego w obecnym roku była dodatkowym źródłem naszej radości, a obecność Jego relikwii w wybranych miejscach naszej diecezji, będzie okazją do stałej wdzięczności za świadectwo życia oraz wizyty apostolskie Jana Pawła II na tarnowskiej i sądeckiej „ziemi świętych i błogosławionych".Oprócz bazylik w Tarnowie, Limanowej i Szczepanowie, relikwie błogosławionego Jana Pawła II otrzymają parafie: w Borkach, Okulicach, Lipnicy Murowanej, Pilźnie oraz kościół pod wezwaniem błogosławionej Karoliny w Tarnowie.

>>>>>

Tak ! Prawdziwa ziemia swietych ! Zreszta jak cala Polska zwlaszcza po II wojnie . Naprawde zageszczenie swietych coraz wieksze nawet tych juz oficjalnych ... Nie mowiac o wszystkich bo tych sa miliony :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:25, 11 Wrz 2011    Temat postu:

Uroczysty przemarsz owiec spod Cracovii pod Skałę Jana Pawła II

Od czwartku mieszkańcy Krakowa oraz turyści, mogą cieszyć się widokiem pasących się owiec w scenerii krakowskich Błoń. W sobotę uroczyście redyk przemaszerował spod Cracovii środkiem Błoń pod stadion Wisły oraz Skałę Jana Pawła II. Przez dwa miesiące na Błoniach będzie można przyjrzeć się pokazom rękodzieła ludowego, wyrobom oscypków oraz zasmakować serów - a to wszystko przy dźwiękach góralskiej muzyki. - Niektórzy się boją, że te owce nam tu napaskudzą! - mówi pan Zbigniew z Krakowa.

Owce pojawiły się na Błoniach dzięki staraniom radnego PSL, Jacka Soski. Akcja ma służyć promocji rolnictwa w Małopolsce i zwrócić uwagę ludzi na ustającą tradycję wypasu owiec na Podhalu.Przez cały okres nad stadem składającym się z około 150 zwierząt będą czuwać juhasi w tradycyjnych strojach regionalnych.

Redyk oficjalnie rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. Natomiast w każdą kolejną sobotę i niedzielę od godziny 13.00 do godziny 19.00 będą odbywać się pokazy udoju owiec i wyrobu oscypków. Nie zabraknie rozmaitych degustacji serów oraz pokazów ludowego rękodzieła.

Opinie na temat tej akcji są jednak bardzo podzielone. - Myślę, że będzie to bardzo pozytywnie odbierane przez turystów, ponieważ to dodatkowa atrakcja - mówi studentka Monika z Krakowa.

Pan Tomasz z Warszawy przyznał, że nie mógł nie przyjść i nie zrobić kilku "fotek". - Czy jest to jakaś "kiełbasa wyborcza", czy też nie, zupełnie mnie to interesuje - dodaje.

Jednak nie wszyscy są do końca zadowoleni z tego pomysłu. W rozmowie z panią Krystyną usłyszeliśmy, że zupełnie nie rozumie przesłania tej akcji i jest zmartwiona losem zwierząt. To poroniony pomysł! Żal mi ich, były transportowane jakimiś samochodami aż z gór, widać, że co druga kuleje - tłumaczy.

Większość osób jednak odbiera pozytywnie to, co dzieje się na Błoniach. - To bardzo fajna sprawa! Po to te Błonia tutaj były całe wieki! - wykrzyczał pan Zbigniew, mieszkający w Krakowie od urodzenia. - Kiedyś to miejsce żyło, przychodzili tutaj ludzie, pamiętam nawet czasy, kiedy pasły się tutaj krowy. Słyszałem dziś rano, że niektórzy boją się, że te owce nam tu nabrudzą - stada krów robiły tu kiedyś masę "krowich placków", a tutejsi działkowcy przychodzili i zbierali je na nawóz, i jakoś nikomu to nie przeszkadzało - komentuje pan Zbigniew.

Faktem jest, że to Soska przekonał władze miasta do wydzierżawienia części Błoń pod wypas owiec, a pieniądze na to, wyłożył z własnej kieszeni. Kraków za dwa miesiące dzierżawy otrzyma 3,2 tys. zł.

>>>>>

Fakt ze jest to impereza wyborcza nie odbiera jej niezwyklej atmosfery i znakomitego pomyslu... I tak tez mozna przypomniec o Janie Pawle ...
O ile polscy rolnicy modla sie ,,chleba naszego powszedniego daj nam'' o tyle Górale mogq powiedziec ,,owcy naszej powszedniej''... Owca jest uniwersalna i zywi i ubiera ! A Jacek Soska znany niegdys bojownik o prawa upadajacej wsi obecnie znacznie sie uspokoil ... Oczywiscie jest to ewolucja kazdego dzialacza protestu ... Jednakze nie nalezy tracic radykalizmu . Chodzi o to aby forma nie psuc slusznej tresci a nie o to aby przylaczyc sie do wron Warszawki i krakak ,,jak one''...



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 18:49, 20 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:44, 13 Wrz 2011    Temat postu:

Pogrzeb kardynała Andrzeja Marii Deskura

Kard. Andrzej Maria Deskur - były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II - został pochowany w krypcie kościoła dedykowanego bł. Janowi Pawłowi II w Łagiewnikach.

Mszy żałobnej przewodniczył kard. Franciszek Macharski, a homilię wygłosił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.Metropolita krakowski mówił w kazaniu o wieloletniej posłudze zmarłego kardynała, naznaczonej niepełnosprawnością i cierpieniem z powodu paraliżu po udarze mózgu (hierarcha doznał go 13 października 1978 roku na trzy dni przed wyborem kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II).

Kardynał z umęczonym ciałem, na wózku inwalidzkim, przemawiał bez słów do wszystkich, ale zwłaszcza do tych, którzy tak jak on dźwigali krzyż niepełnosprawności, choroby i cierpienia. Jego droga kalwaryjska trwała trzydzieści trzy lata. To miara Chrystusowych lat. Miara dojrzałej wiary. Miara niezmiennej miłości Boga, człowieka i Kościoła. Miara niezachwianej nadziei - mówił kard. Dziwisz.

Dodał, że papież Jan Paweł II nazajutrz po wyborze na Stolicę Piotrową odwiedził swojego chorego przyjaciela w poliklinice Gemelli i jego dramatycznemu doświadczeniu nadał głębszy sens, wyznaczając mu nowe zadanie. Napisał mu w liście: „Teraz wiesz, jaka jest twoja misja w Kościele”.

Na osiemdziesiątą rocznicę urodzin kardynał Andrzej otrzymał list od Jana Pawła II. Ojciec Święty, sam schorowany, pisał do przyjaciela: "Tobie zaś samemu dziękuję przede wszystkim za te ostatnie dwadzieścia pięć lat, w których towarzyszysz mojej posłudze na Stolicy Piotrowej w wyjątkowy sposób: przez ofiarę cierpienia znoszonego w cichym oddaniu Chrystusowi i Jego Matce, w wytrwałej modlitwie i w duchu miłości do Kościoła oraz przez szczerą przyjaźń i braterską radę" - przypomniał metropolita krakowski.

Dziwisz mówiąc o zasługach zmarłego podkreślił, że wniósł on znaczący wkład w ważny sektor misji Kościoła, jakim są środki społecznego przekazu. - Wykonywał pionierską pracę. W pewnym sensie stanowił żywą historię refleksji, struktur i zaangażowania Kościoła w przepowiadanie Ewangelii nowym językiem mediów - zaznaczył.

Biskup Andrzej – mówił kard. Dziwisz - był nieformalnym, ale ważnym rzecznikiem polskich spraw w Watykanie jako jedyny Polak mieszkający w Watykanie i zajmujący ważne stanowisko w Stolicy Apostolskiej. Korzystał z tego młody biskup, a następnie kardynał Karol Wojtyła, który w swoim przyjacielu Andrzeju znajdował oparcie i przewodnika podczas swoich podróży do Rzymu.

Kard. Deskur miał 87 lat. Urodził się 29 lutego 1924 roku w Sancygniowie w Kieleckiem w rodzinie pochodzenia francuskiego. Ukończył wydział prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, a później wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Po studiach doktoranckich w szwajcarskim Fryburgu, ze względów politycznych nie mógł wrócić do Polski. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 sierpnia 1950 r. w kościele parafialnym w Saint-Bonnet-les-Oules we Francji (na terenie tej parafii znajduje się posiadłość francuskiej gałęzi rodziny Descours).

W 1952 został powołany do Watykanu, do pracy w Sekretariacie Stanu. Z racji piastowanych stanowisk kościelnych brał aktywny udział w przygotowaniach do Soboru Watykańskiego II. W 1973 r. został przewodniczącym Papieskiej Komisji (obecnie Rady) ds. Środków Społecznego Przekazu.

Sakrę biskupią ks. Deskur przyjął 30 czerwca 1974 r. z rąk Pawła VI w Bazylice św. Piotra. Jako dewizę biskupią przyjął słowa: "Prawda was wyzwoli". 13 października 1978 r. doznał paraliżu lewostronnego po przebytym zawale serca. Odtąd poruszał się na wózku inwalidzkim.

15 lutego 1980 r. Jan Paweł II podniósł go do godności arcybiskupa, a pięć lat później do godności kardynalskiej. W 1991 odebrał doktorat honoris causa Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Został uhonorowany m.in. Orderem za Zasługi dla Republiki Włoskiej oraz Wielkim Krzyżem Zakonu Maltańskiego. W 2006 r. w Watykanie otrzymał z rąk premiera Jarosława Kaczyńskiego najwyższe polskie odznaczenie Order Orła Białego.

>>>>>

Oczywiscie jedyna prawdziwa nagroda jest niebo ! Tam jest radosc prawdziwa ... I oczywiscie przypominam ze sa oni obecni na wlasnych pogrzebach i bynajmniej nie zwaracaja wtedy uwagi na wience oprawe ceremonie a na nastawienie duszy wobec siebie ... Najgorsze jest nastawienie typu ,,umarl wiec juz go nie ma''... Chyba sami rozumiecie co byscie czuli gdyby ludzie was tarktowali jakbyscie nie istnieli a wy stoicie obok ! ,,Zmarli'' ISTNIEJA ! Wrecz teraz to oni naprawde istnieja :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:49, 20 Wrz 2011    Temat postu:

Pomysł na monumentalny kopiec Jana Pawła II

Dziennik Polski Do prezydenta Jacka Majchrowskiego trafił projekt stalowego kopca Jana Pawła II. Jego twórca, były lekkoatleta i olimpijczyk, Zbigniew Janiszewski chciałby, aby inwestycja powstała w Łagiewnikach - podaje "Dziennik Polski". Projekt, nazwany Światowe Centrum Kultury Jana Pawła II, zakłada wybudowanie kopca z betonu i stali. W środku miałoby być audytorium z miejscem na 50 tysięcy osób.

Nad audytorium miałaby się znaleźć wieża obserwacyjna w kształcie krzyża o wysokości 310 metrów. To o 58 metrów więcej niż najwyższa budowla w Krakowie czyli komin elektrociepłowni w Łęgu. Na szczycie wieży znalazłaby się 20-metrowa statua Jana Pawła II.

Wokół kopca znalazłoby się miejsce dla sklepikarzy i restauratorów. Sam kopiec miałby spełniać funkcje kulturalno-rozrywkowe, a na wieży znalazłyby się także pomieszczenia dla telewizji i radia oraz centrum meteorologiczne.

Więcej w "Dzienniku Polskim".

>>>>

Oczywiscie ! Jest tradycja ze my Polacy stawiamy najwybitniejszym kopce w Krakowie ! Jan Paweł II to kolejna z takich osob ! Pomysl nadzwyczaj trafny !!! :O)))



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 18:50, 20 Wrz 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:07, 30 Wrz 2011    Temat postu:

Koniec prac konstrukcyjnych przy muzeum papieża

Do­bie­ga­ją końca prace bu­dow­la­ne przy Mu­zeum Domu Ro­dzin­ne­go Jana Pawła II w Wa­do­wi­cach (Ma­ło­pol­skie). Kie­row­nik robót Jacek Ka­sper­czyk po­wie­dział w czwar­tek, że do końca li­sto­pa­da bu­dow­lań­cy za­koń­czą prace kon­struk­cyj­ne. Re­mont za­koń­czy się wio­sną 2012 roku.

- Fi­na­li­zu­je­my już ostat­ni etap prac kon­struk­cyj­nych. Rów­no­le­gle pro­wa­dzi­my prace zwią­za­ne z mon­ta­żem sta­lo­wej kon­struk­cji da­cho­wej. Go­to­we są już ciągi ko­mu­ni­ka­cyj­ne - klat­ki scho­do­we i szyby win­do­we. Wy­ko­nu­je­my teraz fa­sa­dę od stro­ny ko­ścio­ła i rynku. Trwa rów­nież mon­taż in­sta­la­cji wod­no-ka­na­li­za­cyj­nej i elek­trycz­nej. Do końca li­sto­pa­da prace kon­struk­cyj­ne zo­sta­ną za­koń­czo­ne, łącz­nie z po­kry­ciem dachu - po­wie­dział Ka­sper­czyk. Po za­koń­cze­niu prac kon­struk­cyj­nych do bu­dyn­ku wejdą ro­bot­ni­cy, któ­rzy zajmą się "wy­koń­cze­niów­ką". Kie­row­nik bu­do­wy za­kła­da, że wio­sną, czyli zgod­nie z pla­nem, bu­dy­nek bę­dzie przy­go­to­wa­ny, by roz­po­cząć w nim in­sta­la­cje nowej eks­po­zy­cji mu­ze­al­nej. Otwar­cie pla­ców­ki ma się odbyć pod ko­niec 2012 roku.

Prze­bu­do­wa Mu­zeum jest współ­fi­nan­so­wa­na przez mi­ni­ster­stwo kul­tu­ry, wo­je­wódz­two ma­ło­pol­skie oraz z fun­du­sze UE. Ca­łość prze­bu­do­wy łącz­nie z in­sta­la­cją nowej eks­po­zy­cji kosz­to­wać ma około 25 mi­lio­nów zło­tych.

Mu­zeum bę­dzie się mie­ści­ło w ka­mie­ni­cy, w któ­rej miesz­ka­li Woj­ty­ło­wie. W 1920 roku uro­dził się tam Karol Woj­ty­ła. W 1984 roku w bu­dyn­ku ist­nie­je mu­zeum pa­pie­ża, które na­le­ży do ar­chi­die­ce­zji kra­kow­skiej. To naj­dłu­żej w świe­cie dzia­ła­ją­ca pla­ców­ka mu­ze­al­na po­świę­co­na pol­skie­mu pa­pie­żo­wi.

Do­tych­cza­so­wa eks­po­zy­cja po­więk­szy się czte­ro­krot­nie - do ponad 1 ty­sią­ca me­trów kwa­dra­to­wych, na czte­rech kon­dy­gna­cjach. Znaj­dą się w niej ele­men­ty ory­gi­nal­ne­go wy­po­sa­że­nia, oso­bi­ste rze­czy Jana Pawła II oraz rę­ko­pi­sy. Eks­po­zy­cja bę­dzie opo­wie­ścią o czło­wie­ku - od jego uro­dze­nia do śmier­ci. Miesz­ka­niu Woj­ty­łów przy­wró­co­ny zo­sta­nie wy­gląd z lat 20-tych ubie­głe­go wieku, który od­da­je kli­mat domu ro­dzin­ne­go. Zre­kon­stru­owa­na zo­sta­nie także ele­wa­cja ka­mie­ni­cy do po­sta­ci z prze­ło­mu XIX i XX wieku. Na czas prze­bu­do­wy dla zwie­dza­ją­cych i piel­grzy­mów zo­sta­ła przy­go­to­wa­na wy­sta­wa za­mien­na w sali przy wa­do­wic­kiej pa­ra­fii Ofia­ro­wa­nia NMP. Jest to re­pli­ka miesz­ka­nia Woj­ty­łów w skali 1:1, a także sce­no­gra­fia przed­sta­wie­nia „An­ty­go­ny” na hi­sto­rycz­nej sce­nie, na któ­rej wy­stę­po­wał Karol Woj­ty­ła.

>>>>

No i prosze ! Brawo ! W Wadowicach jest to takie naturalne !
:O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:51, 03 Paź 2011    Temat postu:

XI Dzień Papieski - "Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy".

Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Fundacją Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" rozpoczęła ogólnopolską multimedialną kampanię społeczną promującą XI Dzień Papieski. Celem akcji jest rozpowszechnianie myśli Jana Pawła II oraz zbiórka pieniędzy na rzecz programu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem "Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy".

Główne obchody odbędą się w dniach 8-9 października w Warszawie. Jak co roku, towarzyszyć im będzie wiele wydarzeń lokalnych: koncertów, happeningów, konkursów, paneli dyskusyjnych i konferencji naukowych.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 11 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmie pomocą 2500 osób z 42 diecezji Polski. W roku akademickim 2010/2011 799 stypendystów studiowało około 150 różnych kierunków na ponad 100 polskich i zagranicznych uczelniach. Najliczniejsza, około 200-osobowa grupa uczy się w Warszawie. Dzięki hojności Darczyńców liczba przyznawanych stypendiów co roku wzrasta.

Stypendium podzielone jest na dwa pakiety odpowiadające codziennym wydatkom uczniów: socjalny i naukowy. Za pieniądze pakietu socjalnego stypendyści mogą opłacić koszty dojazdu do szkoły, zakwaterowanie w bursie, zakup odzieży. Pakiet naukowy przeznaczają na książki, opłaty za Internet, dodatkowe lekcje, zakup instrumentów muzycznych itp.

Pomoc skierowana jest przede wszystkim dla uczniów szkół gimnazjalnych lub ponad gimnazjalnych i towarzyszy młodemu człowiekowi przez kolejne etapy kształcenia aż do ukończenia studiów, o ile spełnia on określone kryteria regulaminowe. Podstawowym kryterium jest średnia ocen - minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa.

Środki na stypendia uzyskiwane są przede wszystkim ze zbiórki prowadzonej w trakcie Dnia Papieskiego. Kwesta prowadzona jest w polskich i zagranicznych parafiach oraz na ulicach miast. W tym roku w zbiórce weźmie udział prawie 7 tysięcy wolontariuszy.

9 października o godzinie 15 na placu przed Kościołem św. Anny w Warszawie odbędzie się Koncert Galowy „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. Wezmą w nim udział m.in.: DePress, Sylwia Grzeszczak, 2TM23, Janusz Radek, Joanna Jabłczyńska i Artur Chamski, Mietek Szcześniak.

W trakcie kampanii Dnia Papieskiego trwać będzie także zbiórka smsowa. Można wspomóc fundusz stypendialny, wysyłając SMS o treści "Pomoc” pod numer 72 50 (2,46 zł z VAT).

>>>>>

Tak wiec zbliza sie kolejny dzien papieski - tym razem juz Dzień Świętego ! Nowa jakość ! :O)))

I ciekawy rysunek ! Mimo ze nie z Polski to udany !
Ron Rundo - olej .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:00, 05 Paź 2011    Temat postu:

Pielgrzymka szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Ponad 20 tys. uczniów i na­uczy­cie­li ze szkół no­szą­cych imię Jana Pawła II przy­by­ło w środę w ogól­no­pol­skiej piel­grzym­ce na Jasną Górę. W ciągu 11 lat, kiedy or­ga­ni­zo­wa­na jest piel­grzym­ka, licz­ba szkół imie­nia bło­go­sła­wio­ne­go pa­pie­ża wzro­sła kil­ka­krot­nie.

W Pol­sce i na świe­cie dzia­ła dziś ok. 1,2 tys. szkół, któ­rych pa­tro­nem jest Jan Paweł II; uczy się w nich ok. 300 tys. dzie­ci i mło­dzie­ży. Oprócz pol­skich szkół, zmar­ły sześć lat temu pa­pież jest też pa­tro­nem pla­có­wek na Li­twie, w Niem­czech, Szko­cji, USA i Au­stra­lii. Pol­skie szko­ły współ­pra­cu­ją ze sobą w ra­mach Ogól­no­pol­skiej Ro­dzi­ny Szkół no­szą­cych imię Jana Pawła II. Wła­śnie to sto­wa­rzy­sze­nie or­ga­ni­zu­je do­rocz­ną piel­grzym­kę do Czę­sto­cho­wy.

Te­go­rocz­na piel­grzym­ka ma być po­dzię­ko­wa­niem uczniów i pe­da­go­gów za be­aty­fi­ka­cję Jana Pawła II. To wy­da­rze­nie Ro­dzi­na Szkół Jana Pawła II chce także uczcić sfi­nan­so­wa­niem bu­do­wy szko­ły im. Jana Pawła II w Togo w Afry­ce.

Na rzecz tej szko­ły tra­fią pie­nią­dze uzy­ska­ne w cza­sie śro­do­wej mszy oraz ze sprze­da­ży ró­żań­ców mi­syj­nych. Szko­ła bę­dzie czę­ścią pierw­szej w Afry­ce misji im. Jana Pawła II, którą uru­cha­mia­ją w maju w Togo mi­sjo­na­rze ze Sto­wa­rzy­sze­nia Misji Pol­skich. Misja po­wsta­je na pół­no­cy tego kraju, w miej­sco­wo­ści Avan­ge­lo.

Afry­kań­ska szko­ła ma być zna­kiem wdzięcz­no­ści za pon­ty­fi­kat Jana Pawła II oraz pa­miąt­ką jego be­aty­fi­ka­cji. Koszt bu­do­wy tej pla­ców­ki osza­co­wa­no na ok. 10 tys. euro. Ini­cja­to­rzy przed­się­wzię­cia liczą, że szyb­ko uda się ze­brać po­trzeb­ną kwotę.

W czę­sto­chow­skiej piel­grzym­ce wzię­li udział ucznio­wie i na­uczy­cie­le z ponad 400 szkół. Spo­tka­nie jest także przy­go­to­wa­niem do ob­cho­dów 11. Dnia Pa­pie­skie­go, który za­pla­no­wa­no na 9 paź­dzier­ni­ka. Na Jasną Górę przy­je­cha­li m.​in. przed­sta­wi­cie­le Fun­da­cji „Dzie­ło No­we­go Ty­siąc­le­cia”, wspie­ra­ją­cej uta­len­to­wa­ną mło­dzież.

We mszy dla uczest­ni­ków piel­grzym­ki uczest­ni­czy­ło ok. 250 księ­ży z całej Pol­ski. Prze­wod­ni­czył jej dusz­pa­sterz Ro­dzi­ny Szkół im. Jana Pawła II, bi­skup ra­dom­ski Hen­ryk To­ma­sik. Naj­wię­cej szkół, któ­rym pa­tro­nu­je pa­pież, jest w wo­je­wódz­twach ma­ło­pol­skim, ma­zo­wiec­kim, pod­kar­pac­kim i ślą­skim. W 2005 r., gdy zmarł Jan Paweł II, szkół jego imie­nia było w Pol­sce nie­speł­na 600; dziś dwu­krot­nie wię­cej. Szko­ły im. Jana Pawła II pro­wa­dzą ak­tyw­ną dzia­łal­ność cha­ry­ta­tyw­ną oraz or­ga­ni­zu­ją ogól­no­pol­skie kon­kur­sy wie­dzy o swoim pa­tro­nie.

>>>>>

No i prosze znakomity patron do wychowywania mlodziezy ! :O))



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 17:48, 07 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 8:39, 07 Paź 2011    Temat postu:

XI Dzień Papieski - "Jan Paweł II - Człowiek modlitwy"

Pod hasłem "Jan Paweł II - Człowiek modlitwy” 9 października będzie obchodzony, już po raz jedenasty, Dzień Papieski - zapowiedział członek Zarządu Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", ks. Dariusz Kowalczyk.

Dodał, że tegoroczne obchody będą miały szczególny charakter ze względu na uroczystość wyniesienia papieża Polaka - patrona Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - na ołtarze. Dzień Papieski ma być dla polskiego społeczeństwa etapem dziękczynnym za łaskę życia i działania tak wybitnego Polaka. Tego dnia - jak poinformował ks. Kowalczyk - w całej Polsce odbywać się będzie zbiórka pieniężna przy kościołach i publiczna do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin wiejskich i małych miast. Fundusz stypendialny można też wesprzeć, wysyłając w dniach 16 września - 31 października SMS o treści "Pomoc" pod numer 7250 (koszt 2,44 zł z VAT) lub dzwoniąc pod numer 0704 20 7250 (2,48 z VAT). W mediach, m.in. w telewizji i radiu są nadawane spoty, informujące o Dniu Papieskim.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszyć będą jak co roku koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne. Odprawiane będą msze św., podczas których wierni będą dziękować za beatyfikację Jana Pawła II.

Pytany, czy termin obchodów Dnia Papieskiego nie będzie budził zastrzeżeń ze strony polityków w związku z przypadającymi w tym dniu wyborami do parlamentu, przewodniczący Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", ks. prałat Jan Drob odpowiedział, że "temat i termin obchodów Dnia Papieskiego został zatwierdzony w grudniu ubiegłego roku przez Konferencję Episkopatu Polski". Dodał, że oficjalnie został ogłoszony w styczniu tego roku podczas spotkania opłatkowego z prezydentami i burmistrzami miast papieskich i zostały już rozesłane materiały papieskie do parafii.

Nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, ks. Kowalczyk podkreślił w rozmowie z PAP, że wśród wielu tytułów nadawanych Janowi Pawłowi II, prób definicji oraz określeń jego pontyfikatu pojawiły się dwa ważne słowa: "człowiek modlitwy". Przypomniał, że kard Stanisław Dziwisz pytany o geniusz Ojca Świętego stwierdził, że "był to po prostu mąż modlitwy i człowiek kontemplacji Boga".

W ocenie ks. Kowalczyka, prymat modlitwy ujawniał się we wszystkich okolicznościach życia papieża. "Nie sposób zapomnieć przejmującego obrazu przylgnięcia Jana Pawła II do krzyża podczas ostatniej w swym życiu drogi krzyżowej. (...) Scena ta jest nie tylko wzruszająca, ale również ponadczasowa, gdyż stanowi niezwykłą syntezę życia Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II" - powiedział ks. Kowalczyk.

Umiłowanie modlitwy - jak podkreślił ks. Kowalczyk - było widoczne u papieża Jana Pawła II podczas celebracji liturgicznych, w homiliach i głównych nurtach nauczania.

Celem tegorocznego Dnia Papieskiego - jak zaznaczył ks. Kowalczyk - "jest rozbudzenie ducha modlitwy, co będzie wypełnianiem duchowego testamentu papieża Polaka. Dodał, że po raz pierwszy będziemy mogli modlić się za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Idea powołania Fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

>>>>

Zbliza sie wiec kolejny Dzień Papieski ! To juz w niedzielę . Zamiast epatowac sie zlem lepiej zajac sie dobrem . Po prostu ! Od tego jest wiecej dobra ! Kazdy kto czyni dobro czyni swiat lepszym i na odwrot ... I to niezaleznie co robia inni . I tu glupota jest mowic ,,co ja moge'' . To sa uspwiedliwienia do przylaczania sie do zla... i nic wiecej ... Jesli zatem trwonimy czas na uwage na zle rzeczy tez pogarszamy swiat a jesli uczestniczymy w dobrych polepszamy... To takie proste . I takimi dobrymi rzeczami na ktore warto poswiecic czas sa wydarzenia i pamiatki po świętych ... Po to Kościół kanonizuje aby dawac przyklad dobra . Jest to wychowanie powszechne . Zwazmy ze idole pojawili sie w kulturze masowej dopiero wraz z kinem . A Kościół juz od poczatku daje nie idoli a wzory w postaci świętych . Kościół jak zawsze wyprzedza :O)))



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 17:49, 07 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:47, 07 Paź 2011    Temat postu:

A oto program obchodow :

W niedzielę obchody XI Dnia Papieskiego

W nie­dzie­lę, 9 paź­dzier­ni­ka, w Pol­sce już po raz je­de­na­sty ob­cho­dzo­ny bę­dzie Dzień Pa­pie­ski; w tym roku pod ha­słem "Jan Paweł II - "Czło­wiek mo­dli­twy". Bę­dzie też ob­cho­dzo­ny w duchu dzięk­czy­nie­nia za be­aty­fi­ka­cję Jana Pawła II.

Jak co roku ob­cho­dom to­wa­rzy­szyć będą msze świę­te, na­bo­żeń­stwa, kon­fe­ren­cje na­uko­we, pa­ne­le dys­ku­syj­ne, kon­cer­ty, wy­da­rze­nia kul­tu­ral­ne i spor­to­we. W so­bo­tę - w przeded­niu Dnia Pa­pie­skie­go - na Zamku Kró­lew­skim w War­sza­wie od­bę­dzie się Gala Na­gród Totus 2011. Są one co roku przy­zna­wa­ne przez Fun­da­cję dla do­ce­nie­nia do­rob­ku osób i in­sty­tu­cji, któ­rych dzia­łal­ność przy­czy­nia się do pod­kre­śle­nia god­no­ści czło­wie­ka w duchu na­ucza­nia Jana Pawła II.

W nie­dzie­lę ob­cho­dy roz­pocz­ną się mszą św. w ba­zy­li­ce Św. Krzy­ża w War­sza­wie, ce­le­bro­wa­ną przez se­kre­ta­rza ge­ne­ral­ne­go Kon­fe­ren­cji Epi­sko­pa­tu Pol­ski i no­we­go me­tro­po­li­tę lu­bel­skie­go abp. Sta­ni­sła­wa Bu­dzi­ka, który też wy­gło­si ho­mi­lię.

Po po­łu­dniu, o godz. 15.00 na placu przed ko­ścio­łem św. Anny w War­sza­wie roz­pocz­nie się ga­lo­wy kon­cert Dnia Pa­pie­skie­go. Wy­stą­pią m.​in. Nico For­ta­rez­za, De­Press, Syl­wia Grzesz­czak, 2Tm23, Ja­nusz Radek, Jo­an­na Ja­bł­czyń­ska, Artur Cham­ski i Mie­czy­sław Szcze­śniak. Re­la­cję z kon­cer­tu po­ka­że Pro­gram 1 TVP o godz. 17.45.

Po kon­cer­cie (o godz. 16.30) od­bę­dzie się, przy­go­to­wa­ny przez sty­pen­dy­stów Fun­da­cji Dzie­ło No­we­go Ty­siąc­le­cia, Apel mia­sta War­sza­wy z pa­pie­żem Be­ne­dyk­tem XVI, pro­wa­dzo­ny przez prze­wod­ni­czą­ce­go Rady Fun­da­cji me­tro­po­li­tę war­szaw­skie­go kard. Ka­zi­mie­rza Nycza. Prze­sła­nie pa­pie­ża z Wa­ty­ka­nu do uczest­ni­ków zgro­ma­dze­nia zo­sta­nie po­ka­za­ne na te­le­bi­mie.

Z oka­zji XI Dnia Pa­pie­skie­go tra­dy­cyj­nie od­bę­dzie się zbiór­ka pie­nię­dzy na sty­pen­dia dla uzdol­nio­nej, a nie­za­moż­nej mło­dzie­ży po­cho­dzą­cej z nie­wiel­kich miej­sco­wo­ści. W okre­sie od 7 do 23 paź­dzier­ni­ka około 100 tys. wo­lon­ta­riu­szy bę­dzie zbie­rać w kraju pie­nią­dze na pro­gram sty­pen­dial­ny, który obec­nie obej­mu­je ok. 2,5 tys. mło­dych ludzi z całej Pol­ski. Zbiór­ka ko­ściel­na od­bę­dzie się w nie­dzie­lę, 9 paź­dzier­ni­ka.

Fun­dusz sty­pen­dial­ny można wes­przeć, wy­sy­ła­jąc do 31 paź­dzier­ni­ka SMS o tre­ści "Pomoc" pod numer 7250 (koszt 2,44 zł z VAT) lub dzwo­niąc pod numer 0704 20 7250 (2,48 z VAT). W me­diach, m.​in. w te­le­wi­zji i radiu są nada­wa­ne spoty, in­for­mu­ją­ce o Dniu Pa­pie­skim.

Cen­tral­ne ob­cho­dy Dnia Pa­pie­skie­go za­koń­czy uro­czy­sta sesja ple­nar­na Kon­fe­ren­cji Epi­sko­pa­tu Pol­ski, która od­bę­dzie się 16 paź­dzier­ni­ka w Prze­my­ślu. Dzień Pa­pie­ski ob­cho­dzo­ny jest od 2001 r., za­wsze w nie­dzie­lę po­prze­dza­ją­cą rocz­ni­cę wy­bo­ru Ka­ro­la Woj­ty­ły na pa­pie­ża.

>>>>>>

Tak to dobry zwyczaj ruchomych swiat ... Mozna by zrobic najblizsza niedziele poniewaz jesli np. niedziela wypada na 6 dni przed dniem to troche zbyt dlugo czekac . Ostatecznie mozna zrobic dzien czy dwa po ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:22, 08 Paź 2011    Temat postu:

Premiera "Beatus Vir" na Dzień Papieski

Pol­ską pre­mie­rę bę­dzie miał w To­ru­niu utwór Mi­cha­ła Lo­ren­ca "Be­atus Vir". Dzie­ło, stwo­rzo­ne na be­aty­fi­ka­cję Jana Pawła II, za­brzmi w nie­dzie­lę z oka­zji ob­cho­dów Dnia Pa­pie­skie­go i ju­bi­le­uszu or­dy­na­riu­sza to­ruń­skie­go, bp. An­drze­ja Su­skie­go.

Dzie­ło Mi­cha­ła Lo­ren­ca de­dy­ko­wa­ne pa­pie­żo­wi świa­to­wą pra­pre­mie­rę miało 2 maja 2011 r. w Rzy­mie. "Było to mu­zycz­ne pod­su­mo­wa­nie uro­czy­sto­ści be­aty­fi­ka­cyj­nych. To­ruń­ski kon­cert jest pol­ską pre­mie­rą tej kom­po­zy­cji i uświet­ni ob­cho­dy Dnia Pa­pie­skie­go oraz 25-le­cie sakry bi­sku­piej or­dy­na­riu­sza to­ruń­skie­go, ks. An­drze­ja Su­skie­go" - pod­kre­śli­ła Alek­san­dra Iżyc­ka, rzecz­nicz­ka pre­zy­den­ta To­ru­nia.

W kon­cer­cie, który od­bę­dzie się w ko­ście­le ojców je­zu­itów przy Rynku Sta­ro­miej­skim, wezmą udział so­li­ści za­gra­nicz­ni i pol­scy, To­ruń­ska Or­kie­stra Sym­fo­nicz­na, ze­spół Des Orient oraz Chór Ca­pel­la Co­ra­le Var­sa­via­na. Ze­spo­łem wy­ko­naw­ców dy­ry­go­wać bę­dzie An­drzej Bo­rzym ju­nior.

Pod­czas kon­cer­tu Mi­chał Lo­renc od­bie­rze złotą płytę za mu­zy­kę do filmu "Jan Paweł II. Szu­ka­łem Was...", sta­no­wią­cą trzon pro­gra­mu tego kon­cer­tu. Wstęp na kon­cert jest wolny.

Dzień Pa­pie­ski jest w Pol­sce ob­cho­dzo­ny od 1999 roku, na pa­miąt­kę pon­ty­fi­ka­tu Jana Pawła II. Uro­czy­stość przy­pa­da co roku w nie­dzie­lę po­prze­dza­ją­cą 16 paź­dzier­ni­ka czyli rocz­ni­cę po­wo­ła­nia Ka­ro­la Woj­ty­ły w 1978 roku na pa­pie­ża. Ha­słem te­go­rocz­ne­go świę­ta jest "Jan Paweł II - czło­wiek mo­dli­twy".

Świę­tu­ją­cy ćwierć­wie­cze sakry bi­sku­piej to­ruń­ski or­dy­na­riusz An­drzej Suski, przy­jął ją 4 paź­dzier­ni­ka 1986 roku z rąk pry­ma­sa Jó­ze­fa kar­dy­na­ła Glem­pa w ba­zy­li­ce ka­te­dral­nej pw. Wnie­bo­wzię­cia NMP w Płoc­ku. W la­tach 1986-1992 był bi­sku­pem po­moc­ni­czym die­ce­zji płoc­kiej oraz bi­sku­pem ty­tu­lar­nym Pul­che­rio­po­lis.

Od 1989 roku pełni funk­cję wi­zy­ta­to­ra apo­stol­skie­go wy­zna­czo­nych se­mi­na­riów die­ce­zjal­nych i za­kon­nych w Pol­sce, a od 1990 roku dy­rek­to­ra kra­jo­we­go Pa­pie­skich Dzieł Mi­syj­nych w Pol­sce. Jest rów­nież wi­ce­prze­wod­ni­czą­cym Ko­mi­sji ds. Dia­lo­gu z Ju­da­izmem Epi­sko­pa­tu Pol­ski.

Jan Paweł II do­ko­nał w 1992 roku re­or­ga­ni­za­cji ad­mi­ni­stra­cji ko­ściel­nej w Pol­sce bullą Totus Tuus Po­lo­niae Po­pu­lus, two­rząc m.in. die­ce­zję to­ruń­ską, a ks. bp An­drzej Suski zo­stał jej pierw­szym or­dy­na­riu­szem. W tym samym roku, 31 maja, odbył się in­gres pierw­sze­go bi­sku­pa to­ruń­skie­go do ka­te­dry św. Jana Ewan­ge­li­sty i św. Jana Chrzci­cie­la w To­ru­niu. W 1993 roku bp Suski zo­stał wy­bra­ny prze­wod­ni­czą­cym Ko­mi­sji Du­cho­wień­stwa Epi­sko­pa­tu Pol­ski. Od paź­dzier­ni­ka 2007 roku jest człon­kiem Rady Sta­łej Kon­fe­ren­cji Epi­sko­pa­tu Pol­ski.

>>>>

Popaiez byl artysta a zatem nie ma nic sztucznego ani dziwnego w tym ze taki tez charakter nosza uroczystosci jego dnia. Tu wszystko jest na swoim miejscu ! Nic sztucznego nic na sile ! To jest ta roznica z czesto spotykanymi oficjalnymi na sile robionymi przedstawieniami ,,na czesc'' jakichs instytucji a w najgorszym wypadku jakichs tyranow ... To jest na czesc i to jest na czesc niby tak samo ale nie to samo... Pisze to bo wielu w zaden sposob nie potarfi pojac czym sie rozni dobro od zla poniewaz zlo wykorzystuje dobre srodki do zlych celow... Liczy sie ISTOTA RZECZY ZAWSZE ! :O)))



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 16:20, 11 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:42, 09 Paź 2011    Temat postu:

XI Dzień Papieski - wejście na Smerek

Ok. 150 osób uczest­ni­czy­ło w nie­dzie­lę w XI Dniu Pa­pie­skim w wej­ściu na jeden z naj­wyż­szych szczy­tów pol­skich Biesz­czad Sme­rek - po­in­for­mo­wał dusz­pa­sterz tu­ry­stów ar­chi­die­ce­zji prze­my­skiej, ks. Ka­zi­mierz Bełch.

Po mszy św. dzięk­czyn­nej za be­aty­fi­ka­cję Jana Pawła II w ko­ście­le w Kal­ni­cy roz­po­czę­ło się wej­ście na li­czą­cy 1222 m n.p.m. Sme­rek. - W trak­cie wcho­dze­nia na Sme­rek od­pra­wio­na zo­sta­ła Droga Krzy­żo­wa. Przy­po­mnia­no na niej tek­sty Jana Pawła II - po­wie­dział ks. Bełch.

Wej­ście na szczyt trwa­ło ok. trzech go­dzin.

- Po każ­dej sta­cji Drogi Krzy­żo­wej jej uczest­ni­cy mieli chwi­le na re­flek­sję. Na­to­miast już na Smre­ku mo­dlo­no się, śpie­wa­no, czy­ta­no wy­bra­ne frag­men­ty na­ucza­nia Jana Pawła II oraz wspo­mi­na­no pol­skie­go pa­pie­ża - dodał ks. Bełch.

W Biesz­cza­dach Jan Paweł II - jesz­cze jako ksiądz, a póź­niej bi­skup - był kil­ka­krot­nie.

Pod­czas pierw­szej, let­niej wy­pra­wy z grupą 17 osób prze­mie­rzył trasę z Ustrzyk Gór­nych do Kry­ni­cy. Wę­drów­ka z Ustrzyk na Tar­ni­cę - Ha­licz - Roz­sy­pa­niec - Wo­ło­sa­te - Po­ło­ni­nę Ca­ryń­ską i We­tliń­ską - Sme­rek - Okrą­glik - Cisnę - Wo­ło­sań - Chrysz­cza­tę - Je­zior­ka Du­sza­tyń­skie do Ko­mań­czy trwa­ła trzy dni - od 3 do 5 sierp­nia 1953 r. Tam, w klasz­to­rze sióstr na­za­re­ta­nek, za­trzy­ma­li się na jed­no­dnio­wy od­po­czy­nek. W ko­lej­nym dniu grupa prze­szła z Ko­mań­czy przez Ka­mień, pasmo Bu­ko­wi­cy do Tar­naw­ki.

Na­stęp­nym razem ks. Karol Woj­ty­ła w Biesz­cza­dach był na prze­ło­mie czerw­ca i lipca 1958 r. Ko­lej­ny raz, już jako bi­skup, na trzy­dnio­wy wypad w Biesz­cza­dy wy­ru­szył na po­cząt­ku lipca 1962 r. Grupa szła po­ło­ni­na­mi w oko­li­cach Ustrzyk Gór­nych. Po raz ostat­ni Jan Paweł II wi­dział Biesz­cza­dy 9 czerw­ca 1997 roku. Póź­nym po­po­łu­dniem pa­pie­skie śmi­głow­ce le­cą­ce z Kra­ko­wa do Kro­sna skrę­ci­ły nad Biesz­cza­dy. Na lot­ni­sko w Tar­go­wi­skach k. Kro­sna pa­pież przy­był kil­ka­dzie­siąt minut póź­niej niż pla­no­wa­no.

>>>>>

Tak to byl piekny dzien ! I koncert byl piekny ! To jest wlasnie dobro piekno i prawda . Od Boga Surprised)))



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 16:22, 11 Paź 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:19, 11 Paź 2011    Temat postu:

16 października I Papieski Dzień Misyjny

I Pa­pie­ski Dzień Mi­syj­ny or­ga­ni­zu­ją w naj­bliż­szą nie­dzie­lę w Kra­ko­wie, w rocz­ni­cę wy­bo­ru Ka­ro­la Woj­ty­ły na pa­pie­ża, bra­cia ka­pu­cy­ni. Do­chód z bi­le­tów na spe­cjal­ny kon­cert w Fil­har­mo­nii Kra­kow­skiej chcą prze­zna­czyć na bu­do­wę szko­ły dla 200 dzie­ci w Re­pu­bli­ce Środ­ko­wo­afry­kań­skiej.

- Bł. Jan Paweł II był otwar­ty na ludzi bied­nych i po­trze­bu­ją­cych, dla­te­go za­pro­si­li­śmy do udzia­łu w kon­cer­cie także osoby, które były świad­ka­mi jego życia. O Janie Pawle II bę­dzie mówił ks. in­fu­łat Bryła - po­wie­dział pre­zes Fun­da­cji Ka­pu­cy­ni i Misje brat Be­ne­dykt Pącz­ka. Na kon­cer­cie wy­stą­pią m.​in. ze­spół Trze­cia Go­dzi­na Dnia i grupa Kap­Band zło­żo­na z za­kon­ni­ków i pro­fe­sjo­nal­nych mu­zy­ków. Pod­czas kier­ma­szu urzą­dzo­ne­go w Fil­har­mo­nii bę­dzie można kupić ory­gi­nal­ne pa­miąt­ki z Afry­ki. Za­pla­no­wa­no także spo­tka­nie z uczest­ni­ka­mi wy­pra­wy ro­we­ro­wej po­dą­ża­ją­cej śla­da­mi Ka­zi­mie­rza No­wa­ka, który w la­tach 1931-36 sa­mot­nie ob­je­chał Afry­kę.

Ka­pu­cy­ni chcą wy­bu­do­wać szko­łę dla ok. 200 dzie­ci w Nzoro w Re­pu­bli­ce Środ­ko­wo­afry­kań­skiej. Obec­nie dzie­ci muszą uczyć się w sta­rych i cia­snych po­miesz­cze­niach. Na nową pla­ców­kę po­trze­ba ok. 120 tys. zł. Pie­nią­dze na ten cel zbie­ra­no już w maju pod­czas akcji "S. O. S. dla Afry­ki" na kra­kow­skim Rynku Głów­nym.

Za­kon­ni­cy pla­nu­ją, że w Nzoro po­wsta­ną trzy bu­dyn­ki, każdy z nich po­mie­ści dwie klasy. „W za­my­śle mamy jesz­cze wy­bu­do­wa­nie tam przed­szko­la” - po­wie­dział o. Pącz­ka.

Pie­nią­dze ze zbiór­ki zo­sta­ną prze­zna­czo­ne także na wy­ży­wie­nie i naukę dla 200 sie­rot z pa­ra­fii Ndim. Na ten cel po­trze­ba 60 tys. zł. Jak wy­li­czy­li za­kon­ni­cy utrzy­ma­nie jed­ne­go osie­ro­co­ne­go dziec­ka w szko­le, za­pew­nie­nie mu jed­ne­go po­sił­ku w ciągu dnia, umoż­li­wie­nie nauki, zakup przy­bo­rów szkol­nych i oto­cze­nie go opie­ką na­uczy­cie­la kosz­tu­je 1 zł dzien­nie.

W Afry­ce prze­by­wa obec­nie 12 mi­sjo­na­rzy z Kra­kow­skiej Pro­win­cji Ka­pu­cy­nów, któ­rzy pra­cu­ją w Cza­dzie i Re­pu­bli­ce Środ­ko­wo­afry­kań­skiej.

>>>>>

No i brawo ! Tak ! Na misjach silnie bije serce Kościoła ! Tam bezposrednio namacalnie dziala Duch Święty :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:51, 13 Paź 2011    Temat postu:

Pierwszy papieski ołtarz stanie w Łodzi

"Dzien­nik Łódz­ki": Pierw­szy w re­gio­nie oł­tarz po­świę­co­ny bło­go­sła­wio­ne­mu Ja­no­wi Paw­ło­wi II po­wsta­je dla pa­ra­fii św. Te­re­sy i św. Jana Bosko przy ul. Kop­ciń­skie­go 1/3 w Łodzi. Po­świę­ce­nie pla­no­wa­ne jest na nie­dzie­lę 23 paź­dzier­ni­ka, dzień po pierw­szym li­tur­gicz­nym wspo­mnie­niu no­we­go bło­go­sła­wio­ne­go.

fot. Artur Kost­kow­ski Na po­mysł stwo­rze­nia oł­ta­rza wpa­dli ab­sol­wen­ci dzia­ła­ją­ce­go przy pa­ra­fii Dusz­pa­ster­stwa Aka­de­mic­kie­go Węzeł. W ten spo­sób chcie­li upa­mięt­nić wi­zy­tę, jaką kar­dy­nał Karol Woj­ty­ła zło­żył w pa­ra­fii na fe­sti­wa­lu pio­sen­ki re­li­gij­nej Sa­cro­song w 1969 r. Przy­szły pa­pież nie tylko od­pra­wił tam mszę św., ale też ufun­do­wał sta­tu­et­kę za za­ję­cie I miej­sca. - Chcie­li­śmy upa­mięt­nić to wy­da­rze­nie. Naj­pierw chcie­li­śmy ufun­do­wać ta­bli­cę, ale osta­tecz­nie zde­cy­do­wa­li­śmy się na oł­tarz - mówi Le­cho­sław Stę­pień, który cho­dził do Węzła w la­tach 60. i pa­mię­ta fe­sti­wal, jak i przy­szłe­go pa­pie­ża.

Nowy bocz­ny oł­tarz ma sta­nąć przy fi­la­rze po pra­wej stro­nie głów­ne­go oł­ta­rza. Cen­tral­ne miej­sce zaj­mie na­ma­lo­wa­ny olej­ną farbą obraz Ojca Świę­te­go. Sam oł­tarz wy­ko­na­ny bę­dzie z gliny, znaj­dzie się na nim osiem scen sym­bo­licz­nie przed­sta­wia­ją­cych ważne mo­men­ty z jego życia. - Bę­dzie wybór na pa­pie­ża, okno w Kra­ko­wie, za­mach, ele­ment z po­by­tu w Łodzi - wy­li­cza ks. prof. Ta­de­usz Fur­dy­na, sa­le­zja­nin i twór­ca oł­ta­rza. Sty­li­stycz­nie do­pa­so­wa­ny ma być do za­pro­jek­to­wa­ne­go także przez ks. Fur­dy­nę wnę­trza ko­ścio­ła.

Oł­tarz po­wsta­je w pra­cow­ni ce­ra­micz­nej we Wło­cław­ku. Uro­czy­ste od­sło­nię­cie oł­ta­rza od­bę­dzie się 23 paź­dzier­ni­ka o godz. 10. Oł­tarz po­świę­ci bp Ire­ne­usz Pę­kal­ski o godz. 19.

Ma­tyl­da Wit­kow­ska "Dzien­nik Łódz­ki" (NZ)

>>>>>

I jest pierwszy taki oltarz w Łodzi ! To cieszy :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:14, 14 Paź 2011    Temat postu:

Niezwykła akcja kurii, rozświetlą Ratusz cytatami

W naj­bliż­szą nie­dzie­lę, w 33 rocz­ni­cę wy­bo­ru kar­dy­na­ła Ka­ro­la Woj­ty­ły na pa­pie­ża, na ele­wa­cji wieży Ra­tu­sza na Rynku Głów­nym w Kra­ko­wie wy­świe­tla­ne będą cy­ta­ty z bło­go­sła­wio­ne­go Jana Pawła II. Po­in­for­mo­wa­ła o tym kra­kow­ska kuria.

Pro­jekt wspie­ra Mu­zeum Hi­sto­rycz­ne w Kra­ko­wie, które udo­stęp­ni­ło wieżę. Zo­sta­ną na niej mię­dzy in­ny­mi przy­po­mnia­ne pa­pie­skie słowa: "Speł­nie­niem wol­no­ści jest mi­łość”, "Naj­więk­szym świa­tłem jest przy­ka­za­nie mi­ło­ści Boga i bliź­nie­go. W nim wol­ność ludz­ka znaj­du­je naj­peł­niej­sze urze­czy­wist­nie­nie" czy "Słowo ludz­kie jest i po­win­no być na­rzę­dziem praw­dy”. Emi­sja cy­ta­tów roz­pocz­nie się o go­dzi­nie 18 i po­trwa do 23. Po­my­sło­daw­cą tej no­wo­cze­snej formy ewan­ge­li­za­cji jest Jo­lan­ta Czer­nec­ka, a sama akcja jest kie­ro­wa­na do prze­chod­niów na Rynku oraz tych, dla któ­rych du­cho­wość bło­go­sła­wio­ne­go Jana Pawła II jest dro­go­wska­zem.

Emi­sja nie bę­dzie miała żad­nej opra­wy dźwię­ko­wej i ma być ci­chym przy­po­mnie­niem na­ucza­nia bło­go­sła­wio­ne­go pa­pie­ża w krót­kiej for­mie.

>>>>>

Kolejan ciekawa inicjatywa przypominajaca o Bogu bo o to w tym wszystkim chodzi ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:28, 16 Paź 2011    Temat postu:

Kielce: "Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II"

Bli­sko 300 świę­to­krzy­skich szkół, które z ini­cja­ty­wy ku­ra­to­ra oświa­ty w Kiel­cach upa­mięt­ni­ły wy­nie­sie­nie na oł­ta­rze pa­pie­ża-Po­la­ka za­sa­dze­niem "apie­skiej jodły" w swoim oto­cze­niu, zo­sta­ło uwiecz­nio­nych w al­bu­mie "Śla­da­mi ży­wych po­mni­ków be­aty­fi­ka­cji Jana Pawła II".

Ponad 200-stro­ni­co­we wy­daw­nic­two - roz­sy­ła­ne w tych dniach do ad­re­sa­tów - do­ku­men­tu­je spe­cjal­ną kam­pa­nię edu­ka­cyj­ną, w ra­mach któ­rej w re­gio­nie świę­to­krzy­skim ucznio­wie przy po­mo­cy na­uczy­cie­li na różne spo­so­by uświa­da­mia­li sobie i innym zna­cze­nie pon­ty­fi­ka­tu Jana Pawła II dla współ­cze­sne­go świa­ta. Jak na­pi­sa­ła we wstę­pie do al­bu­mu ku­ra­tor oświa­ty w Kiel­cach Mał­go­rza­ta Muzoł, w kam­pa­nii cho­dzi­ło o przy­bli­że­nie świę­to­krzy­skiej mło­dzie­ży po­sta­ci Wiel­kie­go Ro­da­ka oraz jego do­nio­słe­go na­ucza­nia. Jak się oka­za­ło, "kilka ty­się­cy uczniów, kil­ku­set na­uczy­cie­li oraz pra­cow­ni­ków ad­mi­ni­stra­cji rzą­do­wej i sa­mo­rzą­do­wej zjed­no­czy­ło się pod wspól­nym ha­słem bu­do­wa­nia "cy­wi­li­za­cji mi­ło­ści" - oce­ni­ła ku­ra­tor.

Od 9 marca do 29 kwiet­nia mło­dzież szkol­na wy­ko­ny­wa­ła m.in. po­świę­co­ne oso­bie i na­ucza­niu Ojca Świę­te­go ga­zet­ki ścien­ne, pla­ka­ty oraz al­bu­my, or­ga­ni­zo­wa­no otwar­te wy­sta­wy pla­sty­ki i eks­po­zy­cje ksią­żek pa­pie­skich, pre­zen­ta­cje mul­ti­me­dial­ne, aka­de­mie, wi­do­wi­ska słow­no-mu­zycz­ne, in­sce­ni­za­cje, a w ra­mach zajęć lek­cyj­nych ana­li­zo­wa­no i in­ter­pre­to­wa­no tek­sty po­etyc­kie oraz frag­men­ty en­cy­klik.

Ucznio­wie ze swymi na­uczy­cie­la­mi uczest­ni­czy­li także w pro­jek­cjach fil­mów do­ku­men­tal­nych i bio­gra­ficz­nych po­świę­co­nych Ja­no­wi Paw­ło­wi II, roz­gry­wa­li różne kon­kur­sy wie­dzy na te­ma­ty pa­pie­skie, uczest­ni­czy­li w wę­drow­nej "zie­lo­nej szko­le" śla­da­mi pa­pie­ża, a nawet wy­emi­to­wa­li lo­kal­nie oko­licz­no­ścio­wą au­dy­cję ra­dio­wą.

29 kwiet­nia - dwa dni przed be­aty­fi­ka­cją Jana Pawła II - przy 294 za­an­ga­żo­wa­nych w kam­pa­nię szko­łach za­sa­dzo­no prze­ka­za­ne przez Nad­le­śnic­two Kiel­ce „jodły pa­pie­skie”, które sym­bo­licz­nie na­wią­zu­ją do do umi­ło­wa­nia przy­ro­dy przez Ojca Świę­te­go oraz do Pusz­czy Jo­dło­wej, oka­la­ją­cej naj­star­sze pol­skie sank­tu­arium na Świę­tym Krzy­żu.

Ho­no­ro­wy pa­tro­nat nad edu­ka­cyj­no-wy­cho­waw­czym pro­jek­tem świę­to­krzy­skie­go ku­ra­to­rium oświa­ty "Żywe po­mni­ki be­aty­fi­ka­cji Jana Pawła II" spra­wo­wa­li or­dy­na­riu­sze trzech miej­sco­wych die­ce­zji: bi­skup kie­lec­ki Ka­zi­mierz Ry­czan, bi­skup san­do­mier­ski Krzysz­tof Nit­kie­wicz i bi­skup ra­dom­ski Hen­ryk To­ma­sik.

>>>>>

No i brawo ! To jest wychowanie ! Slowa ucza przyklady pociagaja ! o to sa swieci aby przykladem pociagac ...



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 17:07, 18 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133164
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:29, 16 Paź 2011    Temat postu:

Dziękczynna peregrynacja krzyża Jana Pawła II

Krzyż, który Jan Paweł II trzy­mał w dło­niach w Wiel­ki Pią­tek 2005 r., pod­czas swo­jej ostat­niej Drogi Krzy­żo­wej, na­wie­dzi wszyst­kie pa­ra­fie ar­chi­die­ce­zji prze­my­skiej. Pe­re­gry­na­cja krzy­ża roz­po­czę­ła się w nie­dzie­lę w ar­chi­ka­te­drze prze­my­skiej.

- Z bólem od­no­to­wu­je­my wy­pad­ki znie­wa­ża­nia Krzy­ża, niech pe­re­gry­na­cja bę­dzie wy­na­gro­dze­niem za te znie­wa­gi, rów­nież za znie­wa­ża­nie Ko­ścio­ła, któ­re­go głową jest Chry­stus – po­wie­dział w ho­mi­lii pod­czas mszy św. koń­czą­cej w Prze­my­ślu ob­ra­dy Epi­sko­pa­tu Pol­ski, me­tro­po­li­ta kra­kow­ski kar­dy­nał Sta­ni­sław Dzi­wisz. Krzyż Jana Pawła II to­wa­rzy­szył ob­ra­dom 356. ze­bra­nia ple­nar­ne­go Kon­fe­ren­cji Epi­sko­pa­tu Pol­ski, które od piąt­ku od­by­wa­ły się w Prze­my­ślu.

- Pe­re­gry­na­cja to jedna z form dzięk­czy­nie­nia za be­aty­fi­ka­cję Jana Pawła II. W każ­dej pa­ra­fii krzyż bę­dzie prze­by­wał przez jeden dzień i bę­dzie mu to­wa­rzy­szył jeden z bi­sku­pów. Na­wie­dza­nie pa­ra­fii po­trwa ponad rok i za­koń­czy się 8 grud­nia 2012 r. w Ja­ro­sła­wiu – po­wie­dział kanc­lerz Kurii Ar­chi­die­ce­zjal­nej w Prze­my­ślu, ks. Bar­tosz Raj­now­ski.

W przy­go­to­wa­nych z tej oka­zji ma­te­ria­łach dusz­pa­ster­skich zna­la­zły się m.in. ma­te­ria­ły bi­blij­no-ho­mi­le­tycz­ne (ka­zno­dziej­skie), tek­sty Drogi Krzy­żo­wej i ad­o­ra­cji Krzy­ża. "Jeśli chce­my być zba­wie­ni, nie ma dla nas innej drogi jak sta­nąć pod Krzy­żem Zba­wi­cie­la" – na­pi­sał we wpro­wa­dze­niu abp Józef Mi­cha­lik.

Kru­cy­fiks Jana Pawła II zo­stał wy­ko­na­ny przez rzeź­bia­rza miesz­ka­ją­ce­go w ar­chi­die­ce­zji prze­my­skiej. Krzyż ofia­ro­wa­no pa­pie­żo­wi pod­czas spo­tka­nia w Wa­ty­ka­nie z pol­ski­mi sa­mo­rzą­dow­ca­mi.

Jego wła­ści­cie­lem jest me­tro­po­li­ta lwow­ski ob­rząd­ku ła­ciń­skie­go abp Mie­czy­sław Mo­krzyc­ki. Prze­cho­wy­wa­ny jest w na­le­żą­cej do ar­chi­die­ce­zji prze­my­skiej pa­ra­fii w Kracz­ko­wej k. Łań­cu­ta.

>>>>>

No i prosze kolejny sposob na pokazywanie swietaosci aby ludzie lepiej zyli :O)))



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 17:08, 18 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy