Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
5 października Święto Łodzi i jej Patronki!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:20, 03 Paź 2010    Temat postu: 5 października Święto Łodzi i jej Patronki!

Łódź obchodzi wielkie święto:

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego przed Uroczystością Św. Faustyny, Patronki Łodzi

Piątego października obchodzimy w Łodzi uroczystość św. Faustyny, patronki miasta. Tu mieszkała, pracowała i tu modliła się. Jednakże Łódź wspominana jest w życiorysie Świętej przede wszystkim z tego względu, że w naszej katedrze otrzymała od Chrystusa misję głoszenia prawdy o Bożym miłosierdziu. Posłuszna woli Jezusa stąd wyruszyła w świat, aby stać się wielką apostołką Boga, który jest pełen miłosierdzia. Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej św. Faustyna Kowalska została patronką miasta Lodzi.
We wtorek 5 października, o godz. 1800 w kościele św. Faustyny na Placu Nie-podległości odbędą się uroczystości odpustu ku czci Świętej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
Wzorem ubiegłych lat, po mszy świętej wyruszy z kościoła ulicą Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do archikatedry, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.
Drogich czcicieli Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszam do udziału w modlitewnym spotkaniu z Patronką Łodzi i życzę wielu łask od miłosiernego Jezusa.

† Władysław Ziółek
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Jak Łódź ma Patronkę! A jak juz ma to gigantke!Znana przez MILIARDY LUDZI NA SWIECIE!Faustynę!

Z Niej wyjdzie Iskra, która przygotuje świat na OSTECZNE przyjście Moje.

Powiedzial Jezus.
Z Niej Faustyny.
Z Niej Polski.
Z Niej także Łodzi.

A co to za Iskra?
Ludzie to bestie gosze niz dzikie drapiezne zwierzeta.Gdyby Iskra mial byc sprawiedliwosc Boga to trzeba by ich wszystkich wymiesc!Aby swiat przestal byc pieklem.
Dlatego jedyna Iskra moze byc ...

BOŻE MIŁOSIERDZIE!

I tak miliony ludzi na swiecie czytaja Orędzie Miłosierdzia zawarte w slynnym Dzienniczku siostry Faustyny.I tylko Miłosierdzie jest ostatnia szansa dla swiata...
A pozniej wroci Jezus!

Wink Wink Wink Wink Wink Wink


Tutaj uwaga do artystow.Jak widac na obrazku Faustyna ,,przytłacza'' Jezusa.Bierze się to stad ze ma czarny habit a Jezus jest w bialej szacie.Kolor czarny zawsze przytlacza bialy i optycznie POWIEKSZA.
Ten obraz nalezy malowac w ten sposob ze uwaga!Promienie milosierdzia wychodzace z Serca Jezusa ZMIENIAJA KOLOR HABITU!Na czerwono badz na bialo zaleznie jaki kolor pada.I hanit Faustyny powinien byc tez czerwony i bialy tam gdzie padaja promienie.I zlewac sie z promieniami.Nalezy go zaznaczyc tylko lekkim sciemnieniem czerwieni.W ten sposob postac Faustyny przestanie ,,przytlaczac'' Jezusa a acznie zlewac sie z Nim W JEDNO!I O TO CHODZI!Tak bylo!Jezus najpierw zjednoczyl ze soba Milosierdziem Faustyne aby Ona nastepnie zjednoczyla z Nim Cały Świat!

Wink Wink Wink Wink Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 16:35, 11 Paź 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:33, 15 Sie 2011    Temat postu:

Mozna ogladac rekopis slynnego dziela:

Tłumy na prezentacji rękopisu polskiej świętej

Tłumy krakowian oraz pielgrzymów przybyły w niedzielę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, aby zobaczyć rękopis "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej. Jest to jego pierwsza publiczna prezentacja. - Na wystawie można zobaczyć między innymi fragment "Dzienniczka", w którym siostra Faustyna opisuje objawienie jakie miała 22 lutego 1931 r. w Płocku. Jest to objawianie obrazu Jezusa Miłosiernego i to wydarzenie rozpoczyna jej prorocką misję. Drugi zeszyt, który jest otwarty w gablocie to ostatni napisany przez nią. Pochodzi on z czerwca 1938 r. Mówi o tym, że nie ma nic ważniejszego w życiu człowieka jak poznanie Boga w tajemnicy jego miłosierdzia - powiedziała siostra Elżbieta Siepak, rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Jak dodała wystawienie w tym roku na widok publiczny oryginalnego "Dzienniczka", jest związane z przygotowaniami do jubileuszu 150 lat Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce.

Zwiedzający nie kryjąc wzruszenia podkreślali m.in widoczne zmiany w charakterze pisma s. Faustyny - w młodości pisała bardzo "ciasno", zaś w późniejszym wieku pisała większymi literami.

Św. Faustyna Kowalska urodziła się 25 sierpnia 1905 r. we wsi Głogowiec k. Kutna (obecnie woj. łódzkie) jako trzecia córka z dziesięciorga dzieci Stanisława i Marianny Babel. Na chrzcie w kościele w Świnicach Warckich otrzymała imię Helena. Od wczesnej młodości musiała zarabiać na życie. Do szkoły uczęszczała przez niecałe trzy lata. Przez rok pracowała w sklepie i mieszkała w Łodzi. W wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Miłosierdzia w Warszawie.

W 1930 r. św. Faustyna przybyła do klasztoru w Płocku, gdzie przebywała dwa lata, do czasu wyjazdu do Wilna. Od początku pobytu w zakonie była - jak podają źródła kościelne - "obdarzona darem modlitwy kontemplacyjnej i mistycznej". Według źródeł kościelnych, 22 lutego 1931 roku w Płocku ukazał się jej Pan Jezus Miłosierny, nakazując upowszechnić obraz "Jezu, ufam Tobie" namalowany potem - na podstawie wizji Faustyny - przez Eugeniusza Kazimierowskiego.

W zakonie siostra Faustyna chorowała na gruźlicę. Na polecenie spowiednika spisała swoje przeżycia mistyczne. Ukazały się one po II wojnie światowej jako "Dzienniczek". Siostra Faustyna zmarła 5 października 1938 roku w krakowskich Łagiewnikach. 30 kwietnia 2000 roku została kanonizowana przez papieża Jana Pawła II.

Na wystawie oprócz oryginału można oglądać m.in. wydanie "Dzienniczka" przetłumaczone na inne języki, w tym orientalne.

Rękopis "Dzienniczka" można podziwiać w niedzielę do godz. 18. Jego pokaz jest jednym z punktów Nocy Cracovia Sacra, którą od czterech lat organizuje Urząd Miasta Krakowa w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Patronat nad nią objął metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Jest to kolejna impreza z cyklu "Krakowskie Noce". Do tej pory odbyły się: Noc Muzeów, Noc Teatrów i Noc Jazzu. W planach jest jeszcze Noc Poezji (z 10 na 11 września).

>>>>>

Rekopis jest nie tylko obiektem kultury ale i relikwia !
Jest to najbaradziej rozpowszechnione na swiecie dzielo w jezyku polskim ! Miliony egzemplarzy ! Oczywiscie autorem glownym jest Bóg a Faustyna tylko troche jak to jest zwykle ... Bo takie sa wlasciwe proporcje ... Jako Dzieło Boże wlasnie ma swoja olbrzymia i bezcenna wartosc ... Kazdy moze przeczytac jak wyglada rozmowa z Bogiem ... Niewielu jest w stanie osiagnac taki stan ale kazdy moze przeczytac jak to wyglada i JAKI JEST BÓG ! Jest CZYSTĄ MIŁOŚCIĄ ! :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:39, 16 Wrz 2011    Temat postu:

To byłaby pierwsza Polka z tym tytułem!

Organizatorzy II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który odbędzie się w krakowskich Łagiewnikach, chcą podczas jego trwania (1-5 października) zgłosić kandydaturę św. Faustyny Kowalskiej na doktora Kościoła. Krakowska zakonnica byłaby pierwszym Polakiem w elitarnym gronie 33 świętych.

- Tytuł doktora Kościoła nadawany jest świętym odznaczającym się wybitną myślą, wiarą i moralnością oraz autentyczną pobożnością. Św. Faustyna Kowalska przypomniała wielką prawdę o Bożym miłosierdziu, które jest źródłem nadziei dla całego świata. Prawdę swojej misji potwierdziła głębokim życiem wewnętrznym i mistycznym zjednoczeniem z Bogiem - argumentuje Magdalena Dobrzyniak z biura prasowego kongresu.

Tytuł doktora Kościoła przyznawany jest przez papieży. - Jeżeli Benedykt XVI przychyli się do prośby organizatorów Kongresu, to św. Faustyna Kowalska byłaby czwartą kobietą w tym gronie i pierwszym Polakiem - dodaje Magdalena Dobrzyniak. Doktorami Kościoła są m.in. św. Teresa z Lisieux i św. Tomasz z Akwinu.

Przemysław Bednarz, rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przyznaje, że dla polskiego Kościoła byłoby to wielkie wydarzenie. - I ogromny dowód uznania wkładu św. Faustyny w rozwój kultu Bożego miłosierdzia, idei, że Bóg jest miłością, a nie źródłem kary i cierpienia - podkreśla. Dodaje, że teraz należy poczekać na decyzję papieża.

Na stronie internetowej Kongresu Bożego Miłosierdzia (www.wacom2011.pl) zarejestrowało się już około 1300 osób ze wszystkich kontynentów. To kapłani, osoby konsekrowane, ale także świeckie. Najstarszy uczestnik ma prawie 80 lat.

Podczas pięciu dni hierarchowie i goście - m.in. kard. Christoph Schönborn i uzdrowiona przez Jana Pawła II francuska siostra Marie Simone-Pierre - spotkają się z wiernymi i opowiedzą o swoich doświadczeniach.

(Marta Paluch, aka)

>>>>

Oczywiscie to mile i piekne :O))) Tylko ze tak brzmi ... ,,doktorem''...
Swieci nie sa ,,oficjalni'' ,,naukowi'' a wiec doktorowie profesorowie uczelnie celebra itp. itd. Mysle ze to ludzi odpycha ! Jak sie czyta Terese czy Tereske TO TAM NIE MA NIC Z ,,NAUKOWOSCI'' to sa po prostu pisma kobiet :O))) Chyba wiecej ludzi przeczyta jesli sie dowie ze to ,,normalne'' pisma a nie ,,naukowe'' :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:00, 25 Wrz 2011    Temat postu:

Cenne relikwie odwiedzą Archidiecezję

Peregrynację po Archidiecezji Krakowskiej obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i błg. Jana Pawła II zapowiada metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w liście do wiernych z okazji II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia.

List ma być odczytany w parafiach w niedzielę. Jest on zachętą do udziału w II Światowym Kongresie Bożego Miłosierdzia, który 1 października rozpocznie się w Krakowie. Około 1,5 tysiąca czcicieli Miłosierdzia Bożego z 70 krajów świata spotka się w sanktuarium w Łagiewnikach. Kard. Dziwisz przypomina w liście, że to Kraków jest światową stolicą Miłosierdzia, z której orędzie o Bożym miłosierdziu „wyszło na świat i znane jest dziś w najodleglejszych zakątkach naszego globu, pośród ludzi różnych ras i kultur”.

- Miłosierdzie Boże jest kluczem do zrozumienia człowieka i jego misji w tym świecie. Jest nadzieją, która otwiera nas na nieznaną przyszłość i dodaje odwagi do podejmowania wyzwań współczesności – napisał metropolita krakowski.

Kardynał przypominał, że Karol Wojtyła już w czasie II wojny światowej jako młody robotnik Solvayu przychodził do kaplicy klasztornej w Łagiewnikach i modlił się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Potem jako arcybiskup krakowski rozpoczął proces beatyfikacyjny orędowniczki Bożego Miłosierdzia siostry Faustyny Kowalskiej, którą będąc papieżem kanonizował w 2000 r. - Jan Paweł II orędzie miłosierdzia uczynił centralnym punktem swojego nauczania. Naukę o Bożym Miłosierdziu wyłożył w Encyklice "Dives in misericordia" – "O Bogu bogatym w miłosierdzie" – napisał kardynał.

Metropolita krakowski zachęca wiernych do udziału w II Światowym Kongresie Bożego Miłosierdzia, który odbędzie się pod hasłem "Miłosierdzie źródłem nadziei". W krakowskich parafiach zaplanowano spotkania modlitewne. O tym, jak Boże Miłosierdzie wpłynęło na ich życie będą mówić m.in. uzdrowiona za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II siostra Marie - Simon Pierre, nawrócony na katolicyzm muzułmanin Zuq Karol Spanca z Kosowa i ks. Joao Henrique pracujący w brazylijskich favelach - najbiedniejszych dzielnicach Sao Paolo.

3 października uczestnicy kongresu pojadą do Muzeum Auschwitz-Birkenau, w milczeniu przejdą przez dawny obóz zagłady i właśnie tam będą się modlić o pokój i miłosierdzie dla świata. 4 października w Wadowicach planowana jest ekumeniczna modlitwa o jedność chrześcijan.

Peregrynacja relikwii po parafiach Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie się w połowie października. Będą one przewożone w specjalnym samochodzie - kaplicy razem z wierną kopią obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik, którą poświęcił papież Benedykt XVI. „Chcemy w ten sposób na nowo rozpalić +ogień miłosierdzia+ w naszych sercach i zanieść go wszędzie tam, gdzie brak miłości i zrozumienia, jedności i przebaczenia” – wyjaśnił w liście kard. Dziwisz. Pierwszym miastem, do którego zawita obraz i relikwie będą 16 października Wadowice.

>>>>>

Bardzo cenna i pomocna inicjatywa ! Trzeba unaocznic ludziom ze swiecie nie byli ale SĄ ! Treaz w niebie bardziej sa niz w czasie ich ziemskiego zywota a wszystko to zawdzieczaja Bożemu Miłosierdziu !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:45, 26 Wrz 2011    Temat postu:

Poświęcenie domu św. Faustyny

Uro­czy­sto­ści po­świę­ce­nia Domu św. Fau­sty­ny w Ostrów­ku k. Klem­bo­wa. W daw­nym dwor­ku Lip­szy­ców, przez ostat­ni rok przed wstą­pie­niem do Zgro­ma­dze­nia Sióstr Matki Bożej Mi­ło­sier­dzia, pra­co­wa­ła He­le­na Ko­wal­ska (póź­niej­sza św. Fau­sty­na). Dwo­rek, od­no­wio­ny i od­two­rzo­ny w stylu epoki lat dwu­dzie­stych ubie­głe­go wieku, ma stać się miej­scem piel­grzym­ko­wym.

>>>>

No i prosze jakie mamy zabytki !







Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:01, 29 Wrz 2011    Temat postu:

W weekend rozpocznie się II Kongres Bożego Miłosierdzia

Około 2 tys. osób z 68 kra­jów weź­mie udział w roz­po­czy­na­ją­cym się w so­bo­tę w Kra­ko­wie II Świa­to­wym Kon­gre­sie Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia (WACOM). Jego uczest­ni­cy chcą wy­stą­pić do pa­pie­ża Be­ne­dyk­ta XVI o za­li­cze­nie św. Fau­sty­ny Ko­wal­skiej do grona dok­to­rów Ko­ścio­ła.

Gdyby tak się stało św. Fau­sty­na, au­tor­ka "Dzien­nicz­ka" i orę­dow­nicz­ka Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go, by­ła­by pierw­szym Po­la­kiem w gro­nie dok­to­rów Ko­ścio­ła, do któ­re­go za­li­czo­ne zo­sta­ły do tej pory 33 osoby, w tym tylko trzy ko­bie­ty : św. Ka­ta­rzy­na Sie­neń­ska, św. Te­re­sa z Avila i św. Te­re­sa z Li­sieux. - Ta myśl zro­dzi­ła się spon­ta­nicz­nie w róż­nych śro­do­wi­skach, jesz­cze nie zwró­ci­li­śmy się do Ojca Świę­te­go - mówił na czwart­ko­wej kon­fe­ren­cji pra­so­wej me­tro­po­li­ta kra­kow­ski kard. Dzi­wisz. - Je­ste­śmy u po­cząt­ku my­śle­nia o tej spra­wie - za­zna­czył.

We­dług ks. prof. Jana Mach­nia­ka z Uni­wer­sy­te­tu Pa­pie­skie­go Jana Pawła II, wi­ce­prze­wod­ni­czą­cy Ko­mi­te­tu Or­ga­ni­za­cyj­ne­go Kon­gre­su, św. Fau­sty­na speł­nia ko­niecz­ne wy­mo­gi, pre­zen­to­wa­ła wy­bit­ną dok­try­nę teo­lo­gicz­ną, znaną i po­pu­lar­ną w Ko­ście­le. - Dok­try­na o Bożym Mi­ło­sier­dziu, którą św. s. Fau­sty­na przy­po­mnia­ła Ko­ścio­ło­wi, to naj­głęb­sza ta­jem­ni­ca wiary chrze­ści­jań­skiej, praw­da o tym, że Bóg jest obec­ny w świe­cie po­przez swoje mi­ło­sier­dzie - mówił ks. Mach­niak. - Oso­bi­ste życie s. Fau­sty­ny i świa­dec­two, które zo­sta­wi­ła w "Dzien­nicz­ku" świad­czy o tym, że pro­wa­dzi­ła bar­dzo bo­ga­te życie we­wnętrz­ne, mi­stycz­ne - dodał.

O przy­zna­niu ty­tu­łu dok­to­ra Ko­ścio­ła de­cy­du­je pa­pież po za­się­gnię­ciu opi­nii wa­ty­kań­skich kon­gre­ga­cji. - To, co się do­ko­na w Kra­ko­wie, bę­dzie pierw­szym kro­kiem, żeby od­waż­nie po­wie­dzieć wobec Ko­ścio­ła i pa­pie­ża, że takie pra­gnie­nie w przy­pad­ku św. Fau­sty­ny jest - dodał ks. Mach­niak.

Na pię­cio­dnio­wy kon­gres do Kra­ko­wa przy­ja­dą du­chow­ni i wier­ni, czci­cie­le Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia z naj­od­le­glej­szych stron świa­ta m.​in. z Korei, Fi­li­pin, Samoa, Haiti, Ka­me­ru­nu, Rwan­dy, Chin, Au­stra­lii i Fidżi. Naj­licz­niej­sze grupy to m.​in. Fran­cu­zi i Ko­re­ań­czy­cy. Naj­star­szy uczest­nik, który po­twier­dził udział ma ponad 80 lat. Lista VIP-ów to ok. 150 osób. Do ob­słu­gi wy­da­rze­nia akre­dy­to­wa­ło się 168 dzien­ni­ka­rzy z Pol­ski i ponad 20 za­gra­nicz­nych.

I Świa­to­wy Kon­gres Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia odbył się w kwiet­niu 2008 r. w Rzy­mie.

Kard. Dzi­wisz mówił w czwar­tek, że Kra­ków wy­bra­no na miej­sce ko­lej­ne­go spo­tka­nia, bo wła­śnie stąd kult Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia roz­szedł się po całym świe­cie, do czego przy­czy­nił się Oj­ciec Świę­ty Jan Paweł II. - Oj­ciec Świę­ty mówił, że Kra­ków i Pol­ska ma być tą iskrą. Kra­ków prze­cho­wu­je to orę­dzie i dzie­li się nim z całym świa­tem - mówił me­tro­po­li­ta kra­kow­ski.

Ku­stosz Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Ła­giew­ni­kach bp Jan Zając przy­po­mniał , że Jan Paweł II w cza­sie swo­jej ostat­niej wi­zy­ty w Pol­sce wy­ra­ził na­dzie­ję, iż Ła­giew­ni­ki będą świa­to­wą sto­li­cą kultu Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go. - Sto­li­ca Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go jest go­to­wa, dzię­ki ogrom­nej pracy ca­łe­go szta­bu ludzi, któ­rzy przy­go­to­wa­li Kon­gres także w wy­mia­rze du­cho­wym. To nie jest tylko spo­tka­nie, które wy­ma­ga sta­rań or­ga­ni­za­cyj­nych. Kon­gres jed­no­czy apo­sto­łów Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go, tych wszyst­kich, któ­rzy szu­ka­ją na­dziei - pod­kre­ślił.

Jak po­in­for­mo­wał ko­or­dy­na­tor Ko­mi­te­tu Or­ga­ni­za­cyj­ne­go Kon­gre­su ks. pra­łat Ro­bert Ty­ra­ła uczest­ni­cy otrzy­ma­ją m.​in. spe­cjal­ną książ­kę do mo­dli­twy wy­dru­ko­wa­ną w sze­ściu ję­zy­kach, pu­bli­ka­cję ze wszyst­ki­mi wy­stą­pie­nia­mi, a ka­pła­ni stuły. - In­au­gu­ra­cja Kon­gre­su i wszyst­kie li­tur­gie w Ba­zy­li­ce Mi­ło­sier­dzia są szcze­gól­nym mo­men­tem i za­pra­sza­my na nie wszyst­kich miesz­kań­ców Kra­ko­wa - mówił ks. Ty­ra­ła.

W nie­dzie­lę po mo­dli­twie Anioł Pań­ski prze­sła­nie do uczest­ni­ków Kon­gre­su skie­ru­je Be­ne­dykt XVI, a po po­łu­dniu spo­tka­ją się oni - po­dzie­le­ni na grupy ję­zy­ko­we - na mo­dli­twie w ko­ścio­łach w po­bli­żu kra­kow­skie­go rynku.

W ra­mach kon­gre­su prze­wi­dzia­no kon­fe­ren­cje do­ty­czą­ce kultu Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia i świa­dec­twa tych, któ­rzy mi­ło­sier­dzia do­świad­czy­li. Będą o tym mówić m.​in. uzdro­wio­na za wsta­wien­nic­twem bł. Jana Pawła II sio­stra Marie - Simon Pier­re, na­wró­co­ny na ka­to­li­cyzm mu­zuł­ma­nin Zuq Karol Span­ca z Ko­so­wa i ks. Joao Hen­ri­que pra­cu­ją­cy w bra­zy­lij­skich fa­ve­lach - naj­bied­niej­szych dziel­ni­cach Sao Paolo. Będą także re­fe­ra­ty, ho­mi­lie i wy­stą­pie­nia: kard. Chri­sto­pha Scho­en­bor­na, kard. Sta­ni­sła­wa Ryłko, kard. Phi­lip­pe'a Bar­ba­ri­na z Lyonu, kard. Pe­te­ra Erdo z Bu­da­pesz­tu, bp. Mar­ti­na Uzo­ukwu z Minna w Ni­ge­rii i kard. Ka­zi­mie­rza Nycza.

Spo­tka­nia z oso­ba­mi, które będą dzie­lić się do­świad­cze­nia­mi Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia od­bę­dą się także w kil­ku­dzie­się­ciu kra­kow­skich pa­ra­fiach. 3 paź­dzier­ni­ka uczest­ni­cy kon­gre­su po­ja­dą do Mu­zeum Au­schwitz-Bir­ke­nau, w mil­cze­niu przej­dą przez dawny obóz za­gła­dy i w Bir­ke­nau będą się mo­dlić o pokój i mi­ło­sier­dzie dla świa­ta. 4 paź­dzier­ni­ka w Wa­do­wi­cach od­bę­dzie się eku­me­nicz­na mo­dli­twa o jed­ność chrze­ści­jan.

>>>>>

No i brawo ! Wspanialy kongres !

A tu piekny obrazek w stylu naiwnym - bardzo dobrym jesli chodzi o tresci Kościoła !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:38, 02 Paź 2011    Temat postu:

II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia

Bicie dzwo­nów we wszyst­kich ko­ścio­łach Kra­ko­wa ob­wie­ści­ło w so­bo­tę roz­po­czę­cie II Świa­to­we­go Kon­gre­su Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia (WACOM). Uczest­ni­czy w nim dwa ty­sią­ce osób z 70 kra­jów.

Kon­gres, który od­by­wa się pod ha­słem "Mi­ło­sier­dzie źró­dłem na­dziei" gro­ma­dzi du­chow­nych oraz wier­nych z naj­od­le­glej­szych stron świa­ta m.in. z Korei, Fi­li­pin, Samoa, Haiti, Ka­me­ru­nu, Rwan­dy, Chin, Au­stra­lii czy Fidżi. Wszyst­kie pań­stwa zo­sta­ły w so­bo­tę wy­mie­nio­ne i po­wi­ta­ne pod­czas uro­czy­sto­ści w Ba­zy­li­ce Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia. Uczest­ni­cy kon­gre­su zło­ży­li kwia­ty przy re­li­kwiach św. Fau­sty­ny oraz bł. Jana Pawła II. Do ba­zy­li­ki wnie­sio­ny zo­stał Ogień Mi­ło­sier­dzia, za­pa­lo­ny przez Jana Pawła II w Wa­ty­ka­nie w 2003 r. i od tego czasu nie­ustan­nie pło­ną­cy w Ła­giew­ni­kach - w Ka­pli­cy Wie­czy­stej Ad­o­ra­cji.

Me­tro­po­li­ta kra­kow­ski kard. Sta­ni­sław Dzi­wisz mówił, że Chry­stus po­wie­rzył św. Fau­sty­nie swoje orę­dzie mi­ło­sier­dzia, w bar­dzo trud­nym mo­men­cie dzie­jów świa­ta - mię­dzy pierw­szą, a drugą wojną świa­to­wą.

- Za spra­wą św. Fau­sty­ny i bł. Jana Pawła II to orę­dzie stało się zna­kiem na­dziei dla ludz­ko­ści, która prze­ży­ła do­świad­cze­nia dwóch sys­te­mów to­ta­li­tar­nych i jed­no­cze­śnie - jak mówił Oj­ciec Świę­ty Jan Paweł II w Roku Ju­bi­le­uszo­wym - to orę­dzie o Bożym Mi­ło­sier­dziu stało się po­mo­stem do trze­cie­go ty­siąc­le­cia - po­wie­dział kard. Dzi­wisz.

Kar­dy­nał przy­po­mniał, że Karol Woj­ty­ła, już pod­czas II wojny świa­to­wej przy­cho­dził do ka­pli­cy klasz­tor­nej w Ła­giew­ni­kach i mo­dlił się przed ob­ra­zem Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go, a jako pa­pież orę­dzie mi­ło­sier­dzia uczy­nił cen­tral­nym punk­tem swo­je­go na­ucza­nia. - 17 sierp­nia 2002 roku, za­wie­rzył cały świat Bo­że­mu Mi­ło­sier­dziu. Ten akt za­wie­rze­nia stał się szcze­gól­nym wy­zna­niem wiary Ojca Świę­te­go, który był prze­ko­na­ny, że Bóg przy­po­mniał nam mi­ło­sier­dzie jako znak czasu dla gu­bią­cej się w ma­te­ria­li­zmie ludz­ko­ści - po­wie­dział Dzi­wisz.

Po ofi­cjal­nym roz­po­czę­ciu Kon­gre­su roz­po­czę­ła się mo­dli­twa w Go­dzi­nie Mi­ło­sier­dzia, któ­rej prze­wod­ni­czył ku­stosz ła­giew­nic­kie­go sank­tu­arium bp Jan Zając. Ze­bra­ni od­śpie­wa­li w kilku ję­zy­kach Ko­ron­kę do Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia, skom­po­no­wa­ną przez prof. Ste­fa­na Stu­li­gro­sza.

W nie­dzie­lę po Anie­le Pań­skim prze­sła­nie do uczest­ni­ków Kon­gre­su skie­ru­je pa­pież Be­ne­dykt XVI. W ko­lej­nych dniach czci­cie­le Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia będą słu­cha­li re­la­cji osób, któ­rych życie zmie­ni­ło się za spra­wą Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia, mo­dli­li się o pokój na świe­cie na te­re­nie by­łe­go obozu za­gła­dy Au­schwitz-Bir­ke­nau i o jed­ność chrze­ści­jan w Wa­do­wi­cach.

I Świa­to­wy Kon­gres Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia odbył się w kwiet­niu 2008 r. w Rzy­mie.

>>>>

No i brawo To jest ta Iskra ktora przygotuje swiat na ostateczne przyjscie Jezusa ! Tylko Boże Miłosierdzie ! Swait jest tak zepsuty i zdegenerowany ze jedyny co mu zostalo to blagac o MIŁOSIERDZIE Jezusa . Nic innego juz nie pomoze ... Ale Jezus wlasnie JE DAJE ! Bez zadnych wymowek narzekan i wyrzutow ! Ale tu jeszcze czlowiek moze nie chciec wziac ! To jest dopiero koszmar !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:38, 05 Paź 2011    Temat postu:

No i wreszcie nadszedl 5 pazdziernika - dzien Lodzi i jej patronki ! :O)))

II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Oświęcimiu

Uczestnicy II Kongresu Miłosierdzia Bożego przeszli w milczeniu przez teren byłego niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM), który odbywa się pod hasłem "Miłosierdzie źródłem nadziei" gromadzi duchownych oraz wiernych z najodleglejszych stron świata. Uczestniczy w nim dwa tysiące osób z 70 krajów. Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

>>>>

Tak w tym miejscu MILOSIERDZIE BOŻE JEST WSZYSTKIM ! Tu znika wszystko jako nieistotne ! Tylko Bóg moze zaradzic tem zlu spowodowanemu przez ludzi ... Stad misja Faustyny KTÓRA SIĘ NIE SKOŃCZYŁA ! Przypominam ON DZIAŁA ! Z NIEBA :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:16, 05 Paź 2011    Temat postu:

Zakończył się II Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego

Po­wo­ła­nie Mię­dzy­na­ro­do­wej Aka­de­mii Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go - za­po­wie­dział w środę po za­koń­cze­niu II Świa­to­we­go Kon­gre­su Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go (WACOM) me­tro­po­li­ta kra­kow­ski kard. Sta­ni­sław Dzi­wisz.

Aka­de­mia - utwo­rzo­na we współ­pra­cy z Uni­wer­sy­te­tem Pa­pie­skim Jana Pawła II w Kra­ko­wie - ma słu­żyć po­głę­bia­niu dok­try­ny i na­bo­żeń­stwa do Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go. "Wi­dzi­my ko­niecz­ność stwo­rze­nia aka­de­mii, która czu­wa­ła­by nad po­praw­no­ścią dok­try­nal­ną i po­praw­no­ścią kultu" - mówił w środę kard. Sta­ni­sław Dzi­wisz. Jak za­zna­czył, Aka­de­mia nie bę­dzie zin­sty­tu­cjo­na­li­zo­wa­na, bę­dzie to grupa spe­cja­li­stów. W II Świa­to­wym Kon­gre­sie Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go uczest­ni­czy­ło bli­sko 2 tys. osób z 70 kra­jów. Ar­cy­bi­skup Wied­nia kard. Chri­stoph Scho­en­born pod­kre­ślał zna­ko­mi­te przy­go­to­wa­nie spo­tka­nia. - Je­stem pod wra­że­niem licz­by wo­lon­ta­riu­szy i współ­pra­cow­ni­ków, bo­ga­te­go pro­gra­mu to­wa­rzy­szą­ce­go, in­fra­struk­tu­ry i or­ga­ni­za­cji kon­gre­su - po­wie­dział.

Kard. Scho­en­born mówił, że WACOM to przede wszyst­kim ruch, dla­te­go ważne jest, by czci­cie­le Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia spo­ty­ka­li się na kon­gre­sach lo­kal­nych, kra­jo­wych i kon­ty­nen­tal­nych.

Miej­sce, w któ­rym od­bę­dzie się ko­lej­ny kon­gres świa­to­wy, nie jest jesz­cze prze­są­dzo­ne - jedno z za­pro­szeń na­pły­nę­ło z Ko­lum­bii do Bo­go­ty, a ko­lej­ne na Fi­li­pi­ny do Ma­ni­lii.

- Obraz Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go mo­że­my zna­leźć nie­mal na każ­dym kon­ty­nen­cie, w Afry­ce, w Azji, w wielu kra­jach. Na­bo­żeń­stwo do Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go - ko­ron­ka - jest coraz bar­dziej znane na świe­cie. Pod­czas kon­gre­su wie­lo­krot­nie pod­kre­śla­no, że po­boż­ność jest ważna, ale waż­niej­sze jest, by była ona in­spi­ra­cją do czy­nie­nia dzieł mi­ło­sier­dzia - po­ma­ga­nia lu­dziom cier­pią­cym, oka­zy­wa­nia mi­ło­sier­dzia tym, któ­rzy tego po­trze­bu­ją. Mie­li­śmy tu do­sko­na­łe świa­dec­twa, jak mi­ło­sier­dzie Boże dzia­ła w prak­ty­ce. To czyni tę po­boż­ność na­praw­dę wia­ry­god­ną - mówił kard. Scho­en­born.

W mi­nio­ną nie­dzie­lę uczest­ni­ków kon­gre­su po­zdro­wił pa­pież Be­ne­dykt XVI, a oni zwró­ci­li się do Ojca Świę­te­go, by za­li­czył św. sio­strę Fau­sty­nę, obok św. Ka­ta­rzy­ny Sie­neń­skiej, św. Te­re­sy z Avila i św. Te­re­sy od Dzie­ciąt­ka Jezus, do grona dok­to­rów Ko­ścio­ła. "Ufamy, że tytuł ten jesz­cze bar­dziej przy­czy­ni się do roz­po­wszech­nie­nia ewan­ge­licz­ne­go Orę­dzia Mi­ło­sier­dzia na całym świe­cie" - pod­kre­śli­li uczest­ni­cy kon­gre­su.

Gdyby tak się stało św. Fau­sty­na - au­tor­ka "Dzien­nicz­ka" i orę­dow­nicz­ka Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go - by­ła­by pierw­szym Po­la­kiem w gro­nie dok­to­rów Ko­ścio­ła, do któ­re­go za­li­czo­ne zo­sta­ły do tej pory 33 osoby.

16 paź­dzier­ni­ka w Ar­chi­die­ce­zji Kra­kow­skiej ma się za­cząć pe­re­gry­na­cja po pa­ra­fiach ob­ra­zu Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go, re­li­kwii św. Fau­sty­ny i Jana Pawła II. Kard. Dzi­wisz mówił w środę, że liczy na po­głę­bie­nie re­li­gij­no­ści, a także na to, że obu­dzi to w wier­nych po­czu­cie so­li­dar­no­ści i włą­czą się oni w po­ma­ga­nie ro­dzi­nom wie­lo­dziet­nym, bied­nym i bez­ro­bot­nym.

>>>>>

Skonczyl sie kongres natomiast Miłosierdzie Boże jest zawze dostepne niezaleznie od dnia i tego czy na kongresie czy bez ! Tylko zeby ludzie chcieli je przyjac ! Bo nie bardzo chca ! To jest najwiekszy dramat - odrzucic Miłosierdzie Boga !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:16, 14 Lut 2012    Temat postu:

Otwarto wystawę poświęconą polskiej świętej

W mu­zeum Die­ce­zjal­nym w Płoc­ku otwar­to wy­sta­wę „U źró­deł kultu Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia” po­świę­co­ną św. Fau­sty­nie Ko­wal­skiej. W mie­ście tym pol­ska świę­ta 81 lat temu do­zna­ła pierw­sze­go ob­ja­wie­nia.

Jak po­in­for­mo­wał dy­rek­tor płoc­kie­go Mu­zeum Die­ce­zjal­ne­go ks. Ste­fan Ce­głow­ski, na wy­sta­wie bę­dzie można obej­rzeć m.​in. ar­chi­wal­ne fo­to­gra­fie z okre­su po­by­tu św. Fau­sty­ny w Płoc­ku. Otwar­cie wy­sta­wy po­prze­dza uro­czy­sto­ści rocz­ni­co­we ob­ja­wie­nia, ob­cho­dzo­ne 22 lu­te­go każ­de­go roku. - Wy­jąt­ko­wym eks­po­na­tem wy­sta­wy jest ory­gi­nal­ny ob­ra­zek z na­pi­sa­ny­mi ręką sio­stry Fau­sty­ny sło­wa­mi: «Jezu ufam Tobie». Ob­ra­zek zo­stał prze­ka­za­ny w ubie­głym ty­go­dniu przez za­przy­jaź­nio­ną z na­szym mu­zeum pry­wat­ną osobę – po­wie­dział ks. Ce­głow­ski. Pod­kre­ślił, że ob­ra­zek jest cenną pa­miąt­ką po św. Fau­sty­nie.

Pa­tro­nat nad wy­sta­wą „U źró­deł Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia” objął bi­skup płoc­ki Piotr Li­be­ra, który 22 lu­te­go 2011 r. – w 80. rocz­ni­cę pierw­sze­go ob­ja­wie­nia św. Fau­sty­ny – przy­jął w swym her­bie bi­sku­pim wi­ze­ru­nek Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go i za­wo­ła­nie: "Jesu, in Te con­fi­do - Deus Ca­ri­tas est" -"Jezu, ufam Tobie - Bóg jest Mi­ło­ścią".

Św. Fau­sty­na Ko­wal­ska uro­dzi­ła się 25 sierp­nia 1905 r. we wsi Gło­go­wiec koło Kutna (50 km od Płoc­ka - obec­nie woj. łódz­kie), jako trze­cia córka z dzie­się­cior­ga dzie­ci Sta­ni­sła­wa i Ma­rian­ny Babel. Na chrzcie w ko­ście­le w Świ­ni­cach Warc­kich otrzy­ma­ła imię He­le­na. Od wcze­snej mło­do­ści mu­sia­ła za­ra­biać na życie. Do szko­ły uczęsz­cza­ła przez nie­ca­łe trzy lata. Przez rok pra­co­wa­ła w skle­pie i miesz­ka­ła w Łodzi. W wieku 20 lat wstą­pi­ła do Zgro­ma­dze­nia Sióstr Matki Bożej Mi­ło­sier­dzia w War­sza­wie.

W 1930 r. św. Fau­sty­na przy­by­ła do klasz­to­ru w Płoc­ku, gdzie prze­by­wa­ła dwa lata, do czasu wy­jaz­du do Wilna. To wła­śnie w Płoc­ku, 22 lu­te­go 1931 r., w ist­nie­ją­cym do dziś klasz­to­rze Zgro­ma­dze­nia Sióstr Matki Bożej Mi­ło­sier­dzia, św. Fau­sty­na do­zna­ła pierw­sze­go ob­ja­wie­nia Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go. Przy klasz­to­rze znaj­du­je się, roz­bu­do­wy­wa­ne obec­nie, Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia, które w ciągu roku od­wie­dza­ją piel­grzy­mi z kraju i za­gra­ni­cy.

Jak po­da­ją źró­dła ko­ściel­ne, od po­cząt­ku po­by­tu w za­ko­nie św. Fau­sty­na była "ob­da­rzo­na darem mo­dli­twy kon­tem­pla­cyj­nej i mi­stycz­nej". Swoje prze­ży­cia mi­stycz­ne Fau­sty­na spi­sa­ła w pro­wa­dzo­nym w Wil­nie i Kra­ko­wie w la­tach 1934-1938 "Dzien­nicz­ku". W cza­sie po­by­tu w za­ko­nie cho­ro­wa­ła na gruź­li­cę. Zmar­ła 5 paź­dzier­ni­ka 1938 r. w kra­kow­skich Ła­giew­ni­kach. 18 kwiet­nia 1993 r., na Placu Świę­te­go Pio­tra w Rzy­mie, pa­pież Jan Paweł II do­ko­nał aktu be­aty­fi­ka­cji Fau­sty­ny, a 30 kwiet­nia 2000 r. - jej ka­no­ni­za­cji. Re­li­kwie świę­tej znaj­du­ją się w Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Kra­ko­wie-Ła­giew­ni­kach, a także w sank­tu­arium w Płoc­ku.

>>>>

Polecam ! Nie tylko wystawe ale postac tej swietej :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:32, 19 Mar 2012    Temat postu:

Rozpoczęły się obchody 25. rocznicy wizyty papieża

Mszą św. dla ludzi pracy, która od­bę­dzie się w po­nie­dzia­łek wie­czo­rem w łódz­kiej ar­chi­ka­te­drze, roz­pocz­ną się ob­cho­dy 25. rocz­ni­cy wi­zy­ty Jana Pawła II w Łodzi. Ob­cho­dy rocz­ni­co­we po­trwa­ją trzy mie­sią­ce i za­koń­czą się w nie­dzie­lę 10 czerw­ca.

O udział w nich za­ape­lo­wał abp Wła­dy­sław Zió­łek, me­tro­po­li­ta łódz­ki, bo - jak na­pi­sał w spe­cjal­nej ode­zwie do wier­nych - "było to naj­waż­niej­sze wy­da­rze­nie w hi­sto­rii mia­sta i Ko­ścio­ła łódz­kie­go". Po­nie­dział­ko­wa msza św. od­bę­dzie się w uro­czy­stość św. Jó­ze­fa, pa­tro­na ar­chi­die­ce­zji łódz­kiej i ludzi pracy. Jak przy­po­mniał abp Zió­łek, msza św. bę­dzie "na­wią­za­niem do spo­tka­nia Jana Pawła II przed 25 laty z ludź­mi pracy w za­kła­dach ba­weł­nia­nych Union­tex".

Jed­nym z punk­tów ob­cho­dów bę­dzie spo­tka­nie mo­dli­tew­ne osób, które 25 lat temu w obec­no­ści pa­pie­ża przy­ję­ły I Ko­mu­nię Świę­tą. W Nie­dzie­lę Pal­mo­wą zor­ga­ni­zo­wa­ny zo­sta­nie Marsz dla Je­zu­sa, który przej­dzie ul. Piotr­kow­ską. Tra­dy­cyj­nie już od­bę­dzie się wę­drów­ka "Szla­kiem Jana Pawła II", w trak­cie któ­rej jej uczest­ni­cy dotrą do miejsc, które przed 25 laty od­wie­dził w Łodzi pa­pież. Do wi­zy­ty Jana Pawła II na­wią­zy­wać bę­dzie także or­ga­ni­zo­wa­na przez mło­dzież gra miej­ska, od­wo­łu­ją­ca się do sym­bo­li ko­ja­rzo­nych z pa­pie­żem-Po­la­kiem.

Punk­tem kul­mi­na­cyj­nym ob­cho­dów bę­dzie Świę­to Eu­cha­ry­stii, które w tym roku przy­pa­da na nie­dzie­lę, 10 czerw­ca. Usta­no­wio­ne ono zo­sta­ło na pa­miąt­kę Jana Pawła II w Łodzi. Bę­dzie mu prze­wod­ni­czyć kard. Tar­ci­sio Ber­to­ne, Se­kre­tarz Stanu Sto­li­cy Apo­stol­skiej, naj­bliż­szy współ­pra­cow­nik pa­pie­ża Be­ne­dyk­ta XVI.

Jan Paweł II od­wie­dził Łódź 13 czerw­ca 1987 r. Była to jego trze­cia piel­grzym­ka do Pol­ski. Na pa­pie­ża na pły­cie łódz­kie­go lot­ni­ska cze­ka­ło ponad 1,2 mln piel­grzy­mów. Naj­waż­niej­szym mo­men­tem mszy św., którą od­pra­wił wów­czas Jan Paweł II, była pierw­sza Ko­mu­nia Świę­ta 1556 dzie­ci. Pa­pież oso­bi­ście udzie­lił tego sa­kra­men­tu 100 dzie­ciom.

Z lot­ni­ska Jan Paweł II po­je­chał do Pa­ła­cu Bi­sku­pów - sie­dzi­by łódz­kiej kurii me­tro­po­li­tal­nej. Tam zjadł obiad, miał też za­pla­no­wa­ny od­po­czy­nek. Z pa­ła­cu udał się do ka­te­dry na spo­tka­nie z przed­sta­wi­cie­la­mi łódz­kiej kul­tu­ry i nauki. Ko­lej­nym eta­pem po­by­tu pa­pie­ża w Łodzi była wi­zy­ta w za­kła­dach ba­weł­nia­nych "Union­tex". Po raz pierw­szy pod­czas do­tych­cza­so­we­go pon­ty­fi­ka­tu Jan Paweł II spo­tkał się z pra­cow­ni­ka­mi na te­re­nie ich za­kła­du pracy.

Kilka minut po godz. 18 Jan Paweł II wje­chał pa­pa­mo­bi­lem na płytę sta­dio­nu znaj­du­ją­ce­go się na­prze­ciw­ko za­kła­du. Tu cze­kał na niego he­li­kop­ter, któ­rym po­le­ciał do War­sza­wy. W kwiet­niu 2003 roku Rada Mia­sta Łodzi pod­ję­ła uchwa­łę o nada­niu pa­pie­żo­wi Ja­no­wi Paw­ło­wi II ty­tu­łu "Ho­no­ro­we­go Oby­wa­te­la Mia­sta Łodzi".

>>>>

Tak ! To byla wizyta !!! Pierwszy raz wtedy Papieza na zywo widzialem. Wjezdzal z Kilinskiego i zakrecal w Pilsudskiego ( wtedy jeszcza Armii Czerwonej ale Pilsudski znowu ich rozgromil tym razem na zawsze O)))
Pod slynnym drzewkiem obudowanym murkiem . Kto z Łodzi dobrze wie gdzie to jest ;o))) Akurat tata mnie ze szkoly zabral i nawet kawal trzeba bylo isc pieszo bo nie bylo komunikacji rzecz jasna :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:09, 04 Kwi 2012    Temat postu:

Premiera biografii św. Faustyny

W wy­daw­nic­twie Znak uka­za­ła się wła­śnie bio­gra­fia św. Fau­sty­ny uka­zu­ją­ca jej życie na tle miejsc, z któ­ry­mi była zwią­za­na.

Pierw­sza pre­zen­ta­cja książ­ki "Sio­stra Fau­sty­na. Bio­gra­fia Świę­tej" od­by­ła się w środę w kra­kow­skiej Kurii Me­tro­po­li­tal­nej. Pu­bli­ka­cja ma im­pri­ma­tur kard. Sta­ni­sła­wa Dzi­wi­sza, za­wie­ra też frag­men­ty "Dzien­nicz­ka" św. s. Fau­sty­ny. - Za­sko­czy­ło mnie to, że osoba, przed­sta­wia­na naj­czę­ściej jako po­stać nie­mal nie­ziem­ska, roz­mo­dlo­na, była bar­dzo ra­do­sna, żywa, pełna tem­pe­ra­men­tu. Była po pro­stu nor­mal­ną ko­bie­tą - po­wie­dzia­ła au­tor­ka książ­ki, dzien­ni­kar­ka "Rzecz­po­spo­li­tej" Ewa K. Czacz­kow­ska.

Au­tor­ka uści­śli­ła wiele drob­nych fak­tów z życia He­le­ny Ko­wal­skiej (która po wstą­pie­niu do za­ko­nu przy­ję­ła imię Fau­sty­na), np. usta­li­ła miej­sce jej po­by­tu w War­sza­wie w 1924 r. - tra­fi­ła ona jako słu­żą­ca do domu Al­do­ny i Sa­mu­ela Lip­szy­ców przy ul. Smol­nej 30. Czacz­kow­ska opi­sa­ła też roz­wój kultu Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go, który przez dłu­gie lata nie były uzna­wa­ny przez Ko­ściół.

- O świę­tej Fau­sty­nie na­pi­sa­no już wiele ksią­żek, ale ta wy­da­je się być wy­jąt­ko­wa i po­twier­dza, że sio­stra Fau­sty­na od­sła­nia przed nami cią­gle nowe ta­jem­ni­ce. Po­stać św. Fau­sty­ny, zna­nej dziś ca­łe­mu świa­tu Apo­stoł­ki Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia, budzi cią­gle wiel­kie za­in­te­re­so­wa­nie - po­wie­dział me­tro­po­li­ta kra­kow­ski. - Sio­stra Fau­sty­na budzi po­dziw i fa­scy­na­cję. Jest jed­nak rów­nież wiel­kim wy­zwa­niem dla współ­cze­sne­go świa­ta. Przy­po­mi­na nam, że każdy czło­wiek jest we­zwa­ny do przy­jaź­ni z Bo­giem i może go spo­tkać w świe­cie peł­nym prze­ci­wieństw, nie­po­ro­zu­mień i wojen - mówił kard. Dzi­wisz.

Przy­po­mniał, że bł. Jan Paweł II da­rzył s. Fau­sty­nę wiel­ką czcią, sta­wia­jąc ja po­śród naj­wy­bit­niej­szych mi­sty­ków chrze­ści­jań­stwa.

Dy­rek­tor Wy­daw­nic­twa Znak Da­nu­ta Skóra po­wie­dzia­ła, że w książ­ce jest wiele przy­kła­dów ludzi scep­tycz­nych wobec ob­ja­wień św. Fau­sty­ny, które "au­tor­ka uczci­wie i z duża pie­czo­ło­wi­to­ścią opi­sa­ła".

Bp Jan Zając rek­tor Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Kra­ko­wie - Ła­giew­ni­kach przy­znał, że był po­cząt­ko­wo scep­tycz­ny wobec tej książ­ki, ale jego scep­ty­cyzm prysł po prze­czy­ta­niu pierw­szych wy­dru­ków. - Ta książ­ka w spo­sób pro­sty, re­por­ter­ski prze­ka­zu­je praw­dę o Mi­ło­sier­dziu Bożym i o po­sta­ci, które to orę­dzie prze­ka­zy­wa­ła świa­tu - mówił bp Zając.

Św. Fau­sty­na Ko­wal­ska uro­dzi­ła się w 1905 r. W wieku 20 lat wstą­pi­ła do Zgro­ma­dze­nia Sióstr Matki Bożej Mi­ło­sier­dzia w War­sza­wie. W 1930 r. św. Fau­sty­na przy­by­ła do klasz­to­ru w Płoc­ku, gdzie prze­by­wa­ła dwa lata, do czasu wy­jaz­du do Wilna. W Płoc­ku, 22 lu­te­go 1931 r., w ist­nie­ją­cym do dziś klasz­to­rze Zgro­ma­dze­nia Sióstr Matki Bożej Mi­ło­sier­dzia, św. Fau­sty­na do­zna­ła pierw­sze­go ob­ja­wie­nia Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go. Swoje prze­ży­cia mi­stycz­ne Fau­sty­na spi­sa­ła w pro­wa­dzo­nym w Wil­nie i Kra­ko­wie w la­tach 1934-1938 "Dzien­nicz­ku". W cza­sie po­by­tu w za­ko­nie cho­ro­wa­ła na gruź­li­cę. Zmar­ła 5 paź­dzier­ni­ka 1938 r. w kra­kow­skich Ła­giew­ni­kach. 18 kwiet­nia 1993 r. pa­pież Jan Paweł II do­ko­nał aktu be­aty­fi­ka­cji Fau­sty­ny, a 30 kwiet­nia 2000 r. - jej ka­no­ni­za­cji. Re­li­kwie świę­tej znaj­du­ją się w Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Kra­ko­wie-Ła­giew­ni­kach, a także w sank­tu­arium w Płoc­ku.

>>>>

Tak . Warto poznac . Kazdy kto chce sie dowiedziec jak wygladaja rozmowy z Bogiem moze sie dowiedziec . Jaki jest Bóg ! Bóg sie nie ukrywa . Owszem jest niewidzialny oczami ale dla waszego dobra . Bo byscie umarli gdybyscie Go zobaczyli ze wstydu jak jestescie grzeszni ! O On taki nieskazitelny ! Ale Bóg chce kazdego oczyscic . Stad Pokuta Spowiedz . Akurat mamy koncowke Wielkiego Postu ! Dobar lektura .

Taka troche sztucznie upozowana okladka ale nie bede sie czepial ...
Książ­ka "Sio­stra Fau­sty­na. Bio­gra­fia świę­tej", fot. PAP/Jacek Bed­nar­czyk


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:55, 11 Kwi 2012    Temat postu:

Obchody święta Bożego Miłosierdzia w Krakowie

Ponad 150 tys. piel­grzy­mów - ta­kich tłu­mów w Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Kra­ko­wie-Ła­giew­ni­kach spo­dzie­wa­ją się or­ga­ni­za­to­rzy ob­cho­dów świę­ta Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go.

Świę­to to usta­no­wił w 2000 r. pa­pież Jan Paweł II. Jest ob­cho­dzo­ne na całym świe­cie w pierw­szą nie­dzie­lę po Wiel­ka­no­cy. Jak po­in­for­mo­wał dzien­ni­ka­rzy w środę za­stęp­ca rek­to­ra ła­giew­nic­kie­go sank­tu­arium ds. dusz­pa­ster­skich ks. pra­łat Fran­ci­szek Ślu­sar­czyk, te­go­rocz­na uro­czy­stość ma szcze­gól­ny wy­miar; mija bo­wiem 10 lat, odkąd Jan Paweł II po­świę­cił ba­zy­li­kę w Ła­giew­ni­kach i za­wie­rzył świat Bo­że­mu Mi­ło­sier­dziu.

Or­ga­ni­za­to­rzy spo­dzie­wa­ją się, że przez naj­bliż­sze dni Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Kra­ko­wie-Ła­giew­ni­kach od­wie­dzi mię­dzy 150 a 200 tys. piel­grzy­mów z całej Pol­ski oraz za­gra­ni­cy. Mają przy­być m.​in. wier­ni z Au­strii, Fran­cji a nawet ze Sta­nów Zjed­no­czo­nych.

Ob­cho­dy roz­pocz­ną się noc­nym czu­wa­niem mo­dli­tew­nym. O pół­no­cy z so­bo­ty na nie­dzie­lę mszę św. od­pra­wi ks. bi­skup Grze­gorz Ryś. O godz. 10 od­bę­dzie się głów­ne na­bo­żeń­stwo przy oł­ta­rzu po­lo­wym, przed ba­zy­li­ką. Od­pra­wi je me­tro­po­li­ta kra­kow­ski, kar­dy­nał Sta­ni­sław Dzi­wisz. Sank­tu­arium w Ła­giew­ni­kach jest jed­nym z naj­waż­niej­szych na świe­cie miejsc zwią­za­nych z kul­tem Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia. Tutaj w 1938 r. zmar­ła jego orę­dow­nicz­ka s. Fau­sty­na Ko­wal­ska, ka­no­ni­zo­wa­na 30 kwiet­nia 2000 roku przez pa­pie­ża Jana Pawła II; tu znaj­du­je się sły­ną­cy ła­ska­mi obraz Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go. W 2002 roku Jan Paweł II po­świę­cił nowo wy­bu­do­wa­ną ba­zy­li­kę w Ła­giew­ni­kach i za­wie­rzył świat Bo­że­mu Mi­ło­sier­dziu.

>>>>

Tak to wielkie swieto zwlaszcza dla zagrozonych pieklem ... Moaga sie uratowac ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:05, 12 Kwi 2012    Temat postu:

Gra planszowa w miłosierdzie tylko w Krakowie

"Dziennik Polski": W Krakowie powstała pierwsza gra planszowa o Bożym Miłosierdziu i św. Faustynie pt. "Ufam Tobie".

Grę stworzyło krakowskie wydawnictwo Polskie Gry Planszowe we współpracy z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ma ona przybliżać postać łagiewnickiej świętej, ale też uczyć, że dzięki pracy nad sobą i Bożemu Miłosierdziu można wejść w bliską relację z Jezusem. Poprzez zabawę i rywalizację gra zbliża do treści niezwykle ważnych: pokazuje, że dzięki pracy nad własnym charakterem, ćwiczeniu się w cnotach i pozbywaniu wad, a przede wszystkim dzięki Miłosierdziu Bożemu, można zbliżyć się do Jezusa. Zadaniem graczy jest zdobycie przynajmniej dwóch żetonów-słów z hasła "Jezu, ufam Tobie". Aby tego dokonać, trzeba zbierać żetony z wadami i zaletami charakteru, wymieniać je, pozbywać się żetonów z wadami i odpowiadać na zagadki zapisane na kartach do gry. Wygrywa gracz, który wykona zadanie jako pierwszy.

>>>>

Tak znakomite . To jest to . Trzeba tez gier komputerowych . Oczywiscie na poziomie bo jak to bedzie odwalone to przejdzie bez echa . Ale taka jest przyszlosc . Nikt chyba nie mysli ze teraz w XXI poboznosc bedzie wygladala tak jak w sredniowieczu . To bylby absurd ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:17, 15 Kwi 2012    Temat postu:

Tysiące pielgrzymów z całego świata w Krakowie

Pielgrzymi z Europy, USA i Azji uczestniczyli w niedzielę w Krakowie - Łagiewnikach w Święcie Miłosierdzia Bożego. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz mówił, że nie możemy zapomnieć o "wyobraźni miłosierdzia", jeśli chcemy pozostać wierni nauczaniu Jana Pawła II.

Tegoroczne obchody Święta Miłosierdzia Bożego, które od 2000 r. jest obchodzone na całym świecie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, mają szczególny wymiar. Mija 10 lat odkąd Jan Paweł II poświęcił bazylikę w Łagiewnikach i zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Obchody rozpoczęły się w sobotę wieczorem całonocnym czuwaniem modlitewnym. W niedzielę od rana odprawiane są msze św. Gospodarze sanktuarium szacują, że w związku ze świętem Łagiewniki odwiedzi między 150 a 200 tys. pielgrzymów.

W niedzielnej mszy św. odprawionej przez kard. Dziwisza przy ołtarzu polowym uczestniczyło, według szacunków policji, ok. 30 tys. wiernych z Polski, ale też z Austrii, Słowacji, Niemiec, Ukrainy, USA, Kanady i Wietnamu.

Kard. Dziwisz przypomniał, że orędzie św. Faustyny podjął i przekazał Kościołowi bł. Jan Paweł II, który Miłosierdziu Bożemu poświęcił encyklikę "Dives in misericordia" oraz liczne dokumenty i wystąpienia. On kanonizował siostrę Faustynę i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła.

- Prawdą o miłosiernym Bogu Jan Paweł II żył na co dzień. Nie mogło być zresztą inaczej w życiu człowieka i pasterza, który z bliska doświadczył zła dwóch totalitaryzmów XX wieku. Był świadkiem deptania godności człowieka przez bezbożne i nieludzkie ideologie i systemy, w których nie było miejsca dla miłosierdzia - powiedział w homilii kard. Dziwisz.

Dodał, że Jan Paweł II był przekonany, że "światło Bożego Miłosierdzia" będzie charakterystycznym rysem duchowości i programu Kościoła w trzecim tysiącleciu i dlatego w 2002 r. podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce, w sanktuarium w Łagiewnikach zawierzył świat Bożemu miłosierdziu.

Metropolita krakowski przywołał słowa z homilii papieża: "Tam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia".

Jak podkreślił, Jan Paweł II zachęcał nas do "wyobraźni miłosierdzia". "Nie możemy o tym zapomnieć, jeżeli chcemy pozostać wierni jego nauczaniu i postawie" - powiedział kard. Dziwisz. "Niech wyrazem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności będzie miłosierdzie w naszych rodzinach i wspólnotach, a także w naszym życiu społecznym. Czy to jest utopia? Czy Ewangelia nie mogłaby wyraźniej wkraczać w formy naszego zbiorowego życia? Czy w życiu politycznym nie powinno być więcej szacunku dla inaczej myślących, szukających innych rozwiązań, a także solidarności z tymi, którym się nie powiodło?" - wzywał metropolita krakowski.

Po mszy św. kard. Dziwisz udzielił zgromadzonym błogosławieństwa relikwiami bł. Jana Pawła II i św. Faustyny.

Podczas niedzielnych uroczystości działalność zainauguruje Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia, która skupia czcicieli Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów, a została powołana po II Światowym Kongresie Bożego Miłosierdzia zorganizowanym w Łagiewnikach w październiku ubiegłego roku.

Jej celem jest promowanie nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia i czuwanie nad poprawnością kultu Bożego Miłosierdzia. Akademia ma współpracować z uczelniami katolickimi i ośrodkami kultu Bożego Miłosierdzia, organizować konferencje i sesje naukowe, inspirować do pisania prac naukowych. Rektorem Międzynarodowej Akademii Miłosierdzia Bożego jest ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Po południu w łagiewnickim sanktuarium odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której odprawione będą msze św. Kierowcy w związku z powrotami pielgrzymów z uroczystości powinni się liczyć ze wzmożonym ruchem w rejonie sanktuarium.

>>>>

Kolejny raz to wielkie swieto Miłosierdzia . Miłosierdzie to szczyt milosci . Bo o ile kochac kogos kogo sie lubi jest latwo o tyle co z tymi ktorzy wam szkodzili . A jesli zamordowali ? Jak Jezusa ? On daje wzor . Bo coz wam zostalo jesli nie milosierzie ? NIC ! Nikt nie jest chyba na tyle szalony aby myslal ze sam sie zbawi ! Tylko On moze was uratowac i to nie na sile . Musicie tego zapragnac !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:29, 15 Kwi 2012    Temat postu:

Benedykt XVI pozdrowił wiernych z Łagiewnik

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez Jana Pawła II, papież Benedykt XVI pozdrowił uczestników mszy w Rzymie i w sanktuarium w Łagiewnikach, dedykowanych świętej Faustynie Kowalskiej i błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Zwracając się do wiernych przybyłych do Watykanu na południową modlitwę maryjną, papież przypomniał, że to Jan Paweł II ustanowił uroczystość Miłosierdzia Bożego, która obchodzona jest tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Po polsku Benedykt XVI powiedział: „Serdecznie pozdrawiam Polaków, a szczególnie uczestników liturgii Niedzieli Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach”.

Przypomniał, że dziesięć lat temu Jan Paweł II powiedział tam: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia".

„Wierni temu wezwaniu głośmy światu orędzie Jezusa Miłosiernego, bądźmy Jego świadkami”- dodał Benedykt XVI. Po włosku pozdrowił obecnych na Placu świętego Piotra uczestników mszy, jaką odprawił papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini w kościele Ducha Świętego koło Watykanu. Kościół ten, podkreślił papież, jest miejscem kultu Miłosierdzia, gdzie szczególnie czczeni są święta Faustyna Kowalska i błogosławiony Jan Paweł II.

>>>>

Tak ! Bo jesliby Bóg nie byl MILOSIERNY to co by nas uratowalo . Wedle sprawiedliwosci nalezy nam sie pieklo . Za nasze ,,zaslugi''... Ale Bóg jest samym MIŁOSIERDZIEM ! Jednakze kto nie poprosi Boga o MIŁOSIERDZIE spotka SPRAWIEDLIWOŚĆ . A tego nikomu nie zycze a i Bóg tez nie chce . Tylko glupota ludzka i zawzietosc moga Bogu popsuc plany bo wolnosc jest NIENARUSZALNA . Nie badzcie jednak glupcami i nie odrzucajcie Boga .
Ale ja mam patronow ! Faustyna Maksymilina Wanda (Malczewska ) nad Łodzią ! Teraz wiem skad mam nad soba taka opieke od dziecka :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:26, 12 Maj 2012    Temat postu:

Rozpoczęły się 19. Łódzkie Dni Rodziny

XXI piesza pielgrzymka z łódzkiej archikatedry do grobu bł. Rafała Chylińskiego w podłódzkich Łagiewnikach w intencji "trudnych problemów miasta" zainaugurowała w sobotę 19. Łódzkie Dni Rodziny.

Tegoroczne dni są częścią obchodów 25. rocznicy wizyty bł. Jana Pawła II w Łodzi i odbywają się pod hasłem "Geniusz Matki".

Głównym celem Łódzkich Dni Rodziny - według organizatorów - jest szeroko rozumiana promocja rodziny jako naturalnego środowiska rozwoju człowieka. W ciągu dwóch tygodni zaplanowano m.in. warsztaty, szkolenia oraz konferencje społeczne i popularnonaukowe.

Jednym z wydarzeń będzie konferencja "Efektywne wsparcie matek w ciąży i z małymi dziećmi", która z udziałem metropolity łódzkiego abpa Władysława Ziółka odbędzie się 18 maja w Urzędzie Miasta Łodzi. Tego samego dnia odbędzie się także I Zjazd Łódzkiego Sejmiku Rodzin.

W ramach ŁDR zaplanowano także m.in. szkolenie do zadań w szkole rodzicielstwa, międzypokoleniowe warsztaty przyszłości, sympozjum "Nowoczesne wychowanie do odpowiedzialnego rodzicielstwa" oraz tradycyjny uroczysty Jubileusz Małżeństw, któremu w bazylice archikatedralnej przewodniczyć będzie metropolita łódzki.

Tegoroczne dni rodziny zakończy 27 maja festyn rodzinny "Rodzina się bawi" i XIII Zjazd Rodzin Adopcyjnych w parku na "Zdrowiu".

Organizatorami dni są miasto Łódź, Centrum Służby Rodzinie oraz Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja".

19. Łódzkie Dni Rodziny są elementem obchodów 25. rocznicy wizyty papieża-Polaka w Łodzi. Punktem kulminacyjnym trwającego trzy miesiące cyklu wydarzeń będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii, które zostało ustanowione na pamiątkę wizyty bł. Jana Pawła II w Łodzi. W tym roku przypada ono 10 czerwca. Będzie mu przewodniczyć kard. Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, najbliższy współpracownik papieża Benedykta XVI.

Bł. Jan Paweł II odwiedził Łódź 13 czerwca 1987 r. Była to jego trzecia pielgrzymka do Polski. Najważniejszym momentem mszy na łódzkim lotnisku była Pierwsza Komunia Święta 1556 dzieci. Papież osobiście udzielił tego sakramentu 100 dzieciom. Podczas wizyty w Łodzi papież odwiedził zakłady "Uniontex". Po raz pierwszy podczas swojego pontyfikatu spotkał się wówczas z pracownikami na terenie ich zakładu pracy.

>>>>

Tak . Znam te dni glownie zreszta ze spotkan w Pakru Zdrowie . Warto je doskonalic i uatrakcyjniac . Dobro trzeba podtrzymywac . Nie wystarczy zadowalac sie tym co jest wszak sportowiec ktory nie cwiczy szybko traci forme i przestaje byc sprawny . A czyz inaczej jest z czymkolwiek ? Takze z rodzina . Gdy jej sie nie pielegnuje zamiera ... Stad trzeba cigale podtrzymywac dobro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:51, 11 Sie 2012    Temat postu:

Nieznany pokoik świętej Faustyny udostępniony turystom na jeden dzień.

Tylko przez godzinę i tylko za zaproszeniami, które można odebrać w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie, we wtorek 14 sierpnia będzie można zobaczyć miejsce śmierci św. Faustyny Kowalskiej, informuje "Dziennik Polski".

Pokoik, w którym zmarła mistyczka z Łagiewnik, znajduje się za klauzurą i nigdy dotąd nie był udostępniany odwiedzającym sanktuarium. W tym roku, w związku ze 150. rocznicą powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, przełożona zgromadzenia postanowiła pokazać go pielgrzymom.

Wydarzenie to zakonnice z Łagiewnik przygotowały w ramach tegorocznej edycji Nocy Otwartych Kościołów - Cracovia Sacra.

Miejsce śmierci św. Faustyny będzie można zobaczyć tylko przez jedną godzinę - 14 sierpnia, od 16.30 do 17.30.

>>>>

Tak nasza łódzka święta !!! ;O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:43, 05 Paź 2012    Temat postu:

Dziś wspomnienie św. Faustyny, patronki Łodzi

Uroczysta msza św. i procesja do łódzkiej archikatedry - w ten sposób dziś, w piątek, 5 października, łodzianie będą wspominać patronkę swojego miasta. "To pokazywanie światu, co przyniosła św.Faustyna od Pana Jezusa dla nas wszystkich" - mówi ks. Jacek Tkaczyk z parafii św. Faustyny na Placu Niepodległości w Łodzi. Mszy świętej, która rozpocznie się o 18.00, przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser SAC z diecezji warszawsko-praskiej.

Na uroczysty odpust do parafii św. Faustyny zaproszeni są wszyscy łodzianie. "Skoro jest patronką naszego miasta, to oczywiście zapraszamy wszystkich mieszkańców - zwykłych ludzi, władze i gości z całej archidiecezji. Uroczysta msza święta jest odprawiana zawsze o godzinie 18.00. Później wyjątkowa procesja z relikwiami Świętej do archikatedry" - zaprasza ks. Jacek Tkaczyk, wikariusz parafii.

Droga którą przejdą wierni - z Palcu Niepodległości, ulicą Piotrkowską do archikatedry to naśladowanie wędrówki św. Faustyny.
"Kiedy Pan Jezus powołał ją, ukazał się jej w parku Wenecja, zostawiła zabawę, poszła do katedry. Tam upadła przed Panem Jezusem i prosiła co dalej ma czynić. I stamtąd wysłał ją do Warszawy, by głosiła całemu światu wielkie miłosierdzie. Procesja jest ze świecami, niesiemy wspólnie relikwie, czytamy "Dzienniczek", który napisała i śpiewamy pieśni o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy, bo jest to wielka manifestacja naszej wiary. To pokazywanie światu, co przyniosła św. Faustyna od Pana Jezusa dla nas wszystkich" - dodaje ks. Tkaczyk.

Na zakończenie procesji nastąpi odnowienie aktu zawierzenia archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.
Św. Faustyna Kowalska jest patronką Łodzi od 2005 roku.

W ciągu roku, codziennie o godz. 15.00, w kościele przy placu Niepodległości w Łodzi, wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia i modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

>>>>

Tak jest ! Dziś w Łodzi święto ! Gdyby to bylo normalnie jak dawniej bylby dzien wolny od pracy ! Kazde miasto diecezja parafia ma patrona i jego dzien to swieto lokalne ! Wszak Kościół jest lokalny !~Powszechny a lokalny ! Fenomen ! Tylko Bóg potrafi tak :O)) A oczywiscie Lodz ma poteznych patronow :O)) Wiem teraz kto mi w zyciu pomaga od dziecka :O))) Wszystko staje sie jasne :O)))



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:05, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Papież o Niedzieli Miłosierdzia Bożego ustanowionej przez Jana Pawła II

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek wspomniał Jana Pawła II, który zmarł w przeddzień tej uroczystości. Franciszek wezwał wiernych: "bądźcie posłańcami miłosierdzia".

Papież zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych słowami Jezusa: "Pokój wam" podkreślił, że nie jest to "pozdrowienie ani zwykłe życzenie". - To dar - dodał.

- Ten pokój jest owocem zwycięstwa miłości Boga nad złem, jest owocem przebaczenia - mówił Franciszek przed modlitwą Regina Coeli.

- Prawdziwy pokój, ten głęboki, pochodzi z doświadczenia miłosierdzia Bożego. Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona przez błogosławionego Jana Pawła II, który zamknął oczy na tym świecie w wigilię tego święta - przypomniał papież.

Pozdrowił uczestników porannej mszy odprawionej w kościele koło Watykanu z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. - Drodzy bracia i siostry, bądźcie posłańcami i świadkami miłosierdzia Bożego - wezwał.

Powiedział też, że zadaniem Kościoła jest przekazywanie ludziom przebaczenia grzechów i przyczynianie się w ten sposób do wzrostu Królestwa Miłości oraz "sianie pokoju w sercach, by umocnił się w relacjach, w społeczeństwie, w instytucjach".

- Miejmy i my więcej odwagi w niesieniu świadectwa wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa. Nie możemy bać się być chrześcijanami i żyć po chrześcijańsku - wskazał papież Franciszek.

Przypomniał, że w niedzielę po południu odprawi mszę w bazylice św. Jana na Lateranie z okazji formalnego przejęcia tej katedry biskupa Rzymu.

Podobnie jak dotychczas papież przemawiał wyłącznie po włosku i znów zakończył południowe spotkanie z wiernymi życząc "dobrego obiadu".

....

Tak dzis Dzień Miłosierdzia ustanowiony przez Boga za posrednictwem Faustyny . Wobec ogromu zbrodni czlowiekowi zostalo juz TYLKO Miłosierdzie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:09, 16 Wrz 2013    Temat postu:

"Dziennik Polski": siostry tworzą gwardię

Zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia poszukują młodych mężczyzn, którzy mieliby czuwać nad przestrzeganiem zasad panujących w sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach oraz nieść pomoc pielgrzymom – informuje "Dziennik Polski".

Największe szanse na tę pracę mają osoby w wieku do 30 lat, wierzące, niekarane, sprawne fizycznie, ze znajomością co najmniej jednego obcego języka. Siostry dodatkowo zapewniają pełne wyżywienie oraz modlitwę. Preferowani są mężczyźni, ze względu na wymagający dobrej kondycji fizycznej charakter pracy. Płaca - godziwa.

Do obowiązków nowo zatrudnionych będzie należała organizacja ruchu pielgrzymów przy wejściu do kaplicy klasztornej, a także egzekwowanie niektórych reguł, m.in. zakazu korzystania z aparatów i telefonów komórkowych. Oferowana przez siostry z Łagiewnik praca wymaga od kandydatów pełnej dyspozycyjności zarówno w dni pracy, jak i w weekendy.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odwiedza rocznie ponad 1,5 mln pątników z 117 krajów świata.

....

I halabardy koniecznie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:59, 08 Lis 2013    Temat postu:

Nowa aleja w Krakowie otrzymała imię Adolfa Hyły

Rada Mia­sta Kra­ko­wa za­de­cy­do­wa­ła o nada­niu nazwy nowej ulicy w Kra­ko­wie. W dziel­ni­cy Ła­giew­ni­ki pie­szo-ro­we­ro­wa aleja bę­dzie no­si­ła imię Adol­fa Hyły - au­to­ra ob­ra­zu Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go znaj­du­ją­ce­go się w kra­kow­skim Sank­tu­arium Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go w Ła­giew­ni­kach.

Uchwa­łę w tej spra­wie Rada Mia­sta przy­ję­ła 29 paź­dzier­ni­ka, jed­nak do­pie­ro na po­cząt­ku przy­szłe­go ty­go­dnia wcho­dzi ona w życie. Aleja Adol­fa Hyły jest prze­czni­cą ulicy Ta­de­usza Mo­tar­skie­go bie­gną­cą naj­pierw w kie­run­ku pół­noc­no-za­chod­nim, a na­stęp­nie skrę­ca­ją­cą na pół­noc­ny-wschód. Bę­dzie nią można dojść do Klasz­to­ru Zgro­ma­dze­nia Sióstr Matki Bożej Mi­ło­sier­dzia. Z ini­cja­ty­wą nada­nia ta­kiej nazwy alei wy­szedł Klub Przy­ja­zny Kra­ków.

Adolf Hyła uro­dził się w 1987 roku, w po­bli­żu Biel­ska, zmarł w Kra­ko­wie w 1965 roku. Był ma­la­rzem, ab­sol­wen­tem Uni­wer­sy­te­tu Ja­giel­loń­skie­go i ASP. W okre­sie mię­dzy­wo­jen­nym pra­co­wał w wielu szko­łach i gim­na­zjach. W swo­jej twór­czo­ści kon­cen­tro­wał się głów­nie na te­ma­ty­ce re­li­gij­nej, jego ob­ra­zy można po­dzi­wiać w wielu pol­skich świą­ty­niach, m.​in. w ko­ście­le Je­zu­itów Po­zna­niu i ko­ście­le św. Krzy­ża w War­sza­wie.

Naj­słyn­niej­szym Hyły dzie­łem jest obraz Je­zu­sa Mi­ło­sier­ne­go znaj­du­ją­cy się w oł­ta­rzu ka­pli­cy za­kon­nej przy Sank­tu­arium Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go w Kra­ko­wie-Ła­giew­ni­kach. Obraz po­wstał jako wotum dzięk­czyn­ne za oca­le­nie ro­dzi­ny ar­ty­sty z II wojny świa­to­wej. Hyła swoją wizję oparł na pierw­szym wi­ze­run­ku Je­zu­sa, na­ma­lo­wa­nym pod kie­row­nic­twem sio­stry Fau­sty­ny Ko­wal­skiej przez Eu­ge­niu­sza Ka­zi­mi­row­skie­go. Obraz ten znaj­du­je się w Wil­nie, jed­nak to dzie­ło Hyły stało się słyn­ne na całym świe­cie. Ten wła­śnie obraz roz­prze­strze­nił się po całym świe­cie wraz z kul­tem Mi­ło­sier­dzia Bo­że­go.

>>>>

Artysta na swoj sposob wzial udzial w zbawianiu swiata ! :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:48, 05 Paź 2014    Temat postu:

Dzis swieto Łodzi . Bo jest dzien Faustyny . Oczywiste . Jednak nie dla wszystkich . Okazuje sie ze byly z tym ... problemy ! Byly ataki szatana nawet i na ta ! Poslugiwal sie opetanymi przez siebie niewolnikami ...

[link widoczny dla zalogowanych]

Św. Faustyna. Kłopotliwa patronka miasta Łodzi
Źródło: Dziennik Łódzki
Data dodania: 2007-03-30 08:35

Premier Jarosław Kaczyński zakwestionował statut miasta Łodzi. Poszło o zapis, że patronką Łodzi jest św. Faustyna Kowalska. Zdaniem szefa rządu, takie sformułowanie jest sprzeczne z Konstytucją RP, która gwarantuje wolność sumienia i wyznania. Władze Łodzi zapowiadają "negocjacje z premierem".
Poprawki do statutu wprowadzili radni poprzedniej kadencji. O tym, by znalazł się w nim zapis: "Patronką Miasta jest Czcicielka Miłosierdzia Bożego Święta Siostra Faustyna Kowalska, ustanowiona patronką decyzją Stolicy Apostolskiej z dnia 5 października 2005 roku" - wywalczył jednak prezydent miasta. Radni opozycji ulegli, choć uprzedzali, że taki zapis może spowodować tylko kłopoty.

W październiku statut wraz z poprawkami został wysłany do akceptacji premiera. Kaczyński nie odpowiadał przez pięć miesięcy, co magistraccy prawnicy wzięli za dobrą monetę. Ich zdaniem, taka zwłoka oznaczała, iż premier nie ma uwag do statutu i radni nowej kadencji mogą go zatwierdzić. Zanim do tego doszło, Maciej Grubski, przewodniczący Rady Miejskiej, otrzymał niespodziewane pismo od premiera. Czytamy w nim m.in. "Należałoby rozważyć, czy w statucie miasta Łodzi, jako akcie nadawanym uchwałą władzy samorządowej i skierowanym do ogółu mieszkańców miasta, celowym pozostaje zamieszczenie przepisu dotyczącego patrona miasta, który - jak wynika z jego treści - został ustanowiony decyzją władz kościelnych. Wskazania wymaga, iż takie rozwiązanie może być kwalifikowane w kategoriach naruszenia konstytucyjnej zasady rozdziału kościoła od państwa oraz ustawowych gwarancji wolności sumienia i wyznania". – Radni poprzedniej kadencji popełnili błąd, akceptując taki wpis – komentuje Maciej Grubski. - Efekt jest taki, że statut będziemy mieli najwcześniej za rok. Tyle potrwają prace legislacyjne.

Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi, jest zaskoczony taką interpretacją zapisu. Przypomina, że inicjatywa ustanowienia św. Faustyny patronką Łodzi wyszła od prezydenta i radnych. – Stolica Apostolska niczego nam nie narzucała, to my o to prosiliśmy – wyjaśnia Tomaszewski. Zdaniem wiceprezydenta, należy teraz "wymienić myśli" z premierem i ustalić wspólnie zapis.

Casus św. Faustyny powoduje dodatkowe kłopoty. Wśród poprawek wpisanych do statutu były m.in. te o powołaniu komisji ds. promocji miasta czy zmianie systemu głosowania na elektroniczny. Kosztowny sprzęt (mikrofony dla radnych, monitory, przyciski do głosowania) stoi i się kurzy, bo bez zmian w statucie radni nadal muszą głosować przez podniesienie ręki.

Monika Pawlak

...

Takie to byly problemy z tych mrocznych rzadow ktore to czasy oby nie wrocily . Ale swieci juz zwyciezyli i drobne ataki diabla tego nie zmienia bo Bóg jest Zwycięzcą ! SmileSmileSmile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Nie 9:50, 05 Paź 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:53, 11 Kwi 2015    Temat postu:

Litwa: premiera filmu o obrazie "Jezu, ufam Tobie"

W przeddzień święta Miłosierdzia Bożego odbyła się dzisiaj w Wilnie premiera filmu dokumentalnego prezentującego miejsca i osoby związane z historią obrazu "Jezu, ufam Tobie". Film przygotowała Telewizja Litewska; zdjęcia kręcone były w Polsce i na Litwie.

Premiera filmu zatytułowanego "Ufam Tobie" odbyła się w Domu Kultury Polskiej; na niedzielę zaplanowany jest pokaz w Litewskim Narodowym Teatrze Dramatycznym.

- To nie jest dokument o samym obrazie. To film o ufności, zaufaniu i braku zaufania - powiedział reżyser Aleks Matviejev tuż przed sobotnią premierą. Jak podkreślił, polsko-litewska produkcja jest "małym wkładem" we wspólne dziedzictwo. W filmie występują osoby duchowne: księża, siostry zakonne oraz aktorzy m.in. Radosław Pazura i Dalia Michalevicziute, którzy otwarcie mówią o swoim związku z kultem Miłosierdzia Bożego.

- To nie przypadek, że idea nakręcenia takiego filmu powstała właśnie w Wilnie - powiedział PAP pomysłodawca filmu ks. Mariusz Marszałek, pochodzący z Łodzi, a od trzech lat pełniący posługę w wileńskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ks. Marszałek przypomniał, że to właśnie w Wilnie "wszystko się zaczęło". - Tutaj w 1934 roku był malowany obraz, tutaj była podyktowana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tutaj, tak naprawdę, były pierwsze obchody święta Miłosierdzia Bożego - podkreślił.

W tym roku przypada 80. rocznica publicznego wystawienia obrazu. Jak przypomina ks. Marszałek, błogosławiony ks. Michał Sopoćko – spowiednik i duchowy kierownik świętej siostry Faustyny Kowalskiej - początkowo sceptycznie odnosił się do jej objawień i nie za bardzo wiedział, co ma zrobić z namalowanym przez Eugeniusza Kazimirowskiego - według wskazówek zakonnicy - obrazem Jezusa Miłosiernego. Dlatego obraz po namalowaniu znalazł się za furtą klasztorną sióstr benedyktynek. Wówczas - jak zaznacza ks. Marszałek - Jezus ponownie ukazał się s. Faustynie i nakazał, by obraz był publicznie czczony.

Według niego ks. Sopoćko wykorzystał wówczas sytuację, że został poproszony o wygłoszenie kazania w oktawie wielkanocnej w Ostrej Bramie i poprosił proboszcza o wystawienie obrazu, który miał mu być pewną pomocą do jego homilii. - I w ten to sposób, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy w 1935 roku obraz został wystawiony, a w 80. rocznicę tego wydarzenia postanowiliśmy zaprezentować pierwszy film dokumentalny o obrazie - mówi ks. Marszałek.

Jak dodał, film powstał z myślą o szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego, a także przypomnieniu o tym, jak ważną rolę w historii tego kultu zajmuje Wilno. Oryginał obrazu "Jezu, ufam Tobie" znajduje się w Wilnie, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - niewielkiej renesansowej świątyni, jednonawowej, włączonej w ciąg kamienic ulicy Dominikańskiej na wileńskiej starówce.

Obraz został tu zawieszony przed 10 laty. Przedtem znajdował się w pobliskim barokowym polskim kościele św. Ducha. Decyzja ówczesnego arcybiskupa, metropolity wileńskiego, a obecnie emerytowanego kardynała Audrysa Juozasa Baczkisa o przeniesieniu obrazu wzbudziła liczne protesty Polaków na Litwie. Polacy mówili, że zabiera im się obraz, że kościół, do którego jest przenoszony, jest zbyt mały.

- Pomimo różnych perturbacji i trudności pomysł o przeniesieniu obrazu okazał się bardzo owocny. Obraz znalazł się w centralnym miejscu, dotychczas bowiem wisiał w bocznym ołtarzu. Kult Miłosierdzia Bożego zaczął się szerzyć - ocenia ks. Marszałek.

Jego zdaniem, wileńskie sanktuarium swą okazałością nie ma przypominać krakowskiego sanktuarium w Łagiewnikach. - Mam nadzieję, że nigdy sanktuarium wileńskie nie będzie przypominało krakowskiego. Kraków ma swoją specyfikę, a Wilno swoją. Są to zupełnie dwa różne miejsca, chociaż tak mocno związane z kultem Bożego Miłosierdzia - mówi i powtarza myśl, którą kiedyś usłyszał: "Wilno jest takim Betlejem Bożego Miłosierdzia, Kraków natomiast jest takim Rzymem, centrum dowodzenia".

...

Tak Wilno ! To nie przypadek, że to tam. To znak. Na Wschód wskazujący...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:16, 12 Kwi 2015    Temat postu:

Kraków czci Święto Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Dziś w Kościele Katolickim Święto Miłosierdzia Bożego. Wierni z całego świata tłumnie przybywają do krakowskich Łagiewnik, aby modlić się przed słynącym łaskami obrazem Jezusa Miłosiernego. Niektórzy z przybyłych pragną podziękować za całe swoje życie. Inni za konkretne łaski, których doświadczyli.

Organizatorzy spodziewają się, że na uroczystości do Łagiewnik przyjedzie około 100 tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Święto w Archidiecezji Krakowskiej zostało ustanowione 30 lat temu. Siostra Faustyna, zakonnica, której objawił się Jezus Miłosierny, została wyniesiona na ołtarze w 2000 roku. Podczas mszy kanonizacyjnej papież Jan Paweł II ogłosił, że Święto Miłosierdzia będzie obchodzone na całym świecie w każdą pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

...

Piękny dzień Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:15, 12 Kwi 2015    Temat postu:

Watykan: papież o Niedzieli Miłosierdzia Bożego

W ustanowioną przez Jana Pawła II przed 15 laty Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek powiedział, że przekracza ono "wszelkie ludzkie ograniczenia i błyszczy nad mrokami zła i grzechu". Mówił o znaczeniu Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu.

Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie na południowej modlitwie maryjnej Regina coeli papież przypomniał, że w sobotę zaprezentowana została bulla o ogłoszeniu nadzwyczajnego Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu, który rozpocznie się 8 grudnia.

Podkreślił, że będzie to "intensywny czas, by przyjąć nieprzebrane bogactwa miłosiernej miłości Boga".

W ubiegłym roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która przypadała 27 kwietnia, odbyła się kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII.

Przemawiając do kilkudziesięciu tysięcy osób na placu Świętego Piotra Franciszek złożył też życzenia wiernym kościołów wschodnich obchodzących Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Papież podziękował za wielkanocne życzenia, które otrzymał od dzieci, ludzi starszych, rodzin, diecezji, parafii i wspólnot zakonnych oraz stowarzyszeń. - Módlcie się dalej za mnie - poprosił.

...

Tak radosne święto Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:38, 05 Paź 2015    Temat postu:

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

aw / br, Kraków, 2015-10-05

Świat w pigułce - dwa miliony pielgrzymów z ponad 90 krajów przybywa każdego roku do krakowskich Łagiewnik, gdzie posługiwała i zmarła św. Faustyna Kowalska. Od czasu, gdy Kościół zatwierdził przekazane jej orędzie o miłości Boga, do krakowskiego klasztoru i sanktuarium przybywają katolicy, prawosławni, żydzi i ateiści. - Tutaj jesteśmy jednością - powiedział do s. Elżbiety Siepak prawosławny ksiądz z Ukrainy.

Praktycznie nie ma chyba kraju, skąd do Łagiewnik nie przybyliby czciciele Bożego Miłosierdzia - mówi s. Elżbieta Siepak, długoletnia rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Na liście potwierdzonych wizyt, czyli osób, które zaanonsowały swoje przybycie, figuruje każdego roku około 90 krajów. - To najbardziej międzynarodowe polskie sanktuarium. Pod względem ilości krajów, z których pochodzą pielgrzymi, Łagiewniki ustępują tylko Rzymowi - podkreśla s. Siepak.

W święto Miłosierdzia, 1 maja 2011 r. w sanktuarium modlili się pielgrzymi z pięciu kontynentów z 44 krajów, między innymi tak egzotycznych jak Sri Lanka, Uganda, Costa Rica, Malezja, Indonezja. Fakt ten s. Siepak tłumaczy beatyfikacją Jana Pawła II, który był szczególnie związany z łagiewnickim sanktuarium, św. Faustyną i identyfikował się z orędziem, które zostało jej przekazane.

W ubiegłym roku w święto Miłosierdzia były grupy "tylko" z 31 krajów. Wśród nich są kraje, w których kult Bożego Miłosierdzia szerzy się szczególnie intensywnie, np. Filipiny, Korea Płd., Meksyk, USA.

Ilu pielgrzymów przybywa co roku do Łagiewnik? Siostry obecnie nie prowadzą szczegółowych statystyk, można mówić o szacunkach ogólnych. W ubiegłym roku pod koniec października liczono przybywających do sanktuarium w ciągu dnia - nawiedziło je 5407 osób. Pomnożone przez 365 dni w roku daje to liczbę ponad 1 mln 973 tys. pielgrzymów. Jednak październik to już okres po sezonie, tak więc śmiało można twierdzić, że co roku przybywa do Łagiewnik około 2 mln wiernych.

Wielojęzyczny apostolat

W klasztorze pracuje około stu zakonnic. Część z nich oprowadza pielgrzymów. Mówią po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, włosku. Ze słowiańskich języków po rosyjsku, ukraińsku, słowacku i czesku. Siostra Filipinka oprowadza w języku tagalo, zaś Brazylijka opiekuje się rodakami i pielgrzymami z Portugalii.

Zakonnice oprowadzają po sanktuarium, opowiadają o św. Faustynie i orędziu Miłosierdzia, modlą się. W kilku językach prowadzą formację apostołów Bożego Miłosierdzia zrzeszonych w stowarzyszeniu „Faustinum”. Łączy ono kapłanów, osoby konsekrowane i świeckich z 90 krajów świata.

W kioskach i księgarni pielgrzymi mogą kupić "Dzienniczek" św. siostry Faustyny w kilku wersjach językowych. Od 1981 r., gdy uznane za klasykę literatury mistycznej dzieło Apostołki Miłosierdzia zostało opublikowane po raz pierwszy, doczekało się kilkunastu polskich edycji. "Dzienniczek" został przetłumaczony na najważniejsze języki świata, ale także na arabski, chiński, japoński, koreański, wietnamski, indonezyjski, maltański… W ubiegłym roku, w 109. rocznicę urodzin św. Faustyny został opublikowany w języku kinyarwanda, którym mówi się w Rwandzie. W całości „Dzienniczek” w kilku językach dostępny jest na stronie internetowej: [link widoczny dla zalogowanych] a także w wersjach na smartfony i tablety.

Strona internetowa [link widoczny dla zalogowanych] zawierająca teksty źródłowe na temat życia, duchowości i misji św. Faustyny w 7 językach, redaguje również wiadomości na poszczególnych stronach językowych (do tej pory były tylko w języku polskim).

Wirtualni pielgrzymi i wierni

Dzięki współczesnej technice można przekroczyć wszelkie granice. Łagiewniki są "podłączone" pod wszelkie media i od lat obecne w sieci.

Od wielu lat TVP1 (w niedziele) i TVP Kraków (w piątki) transmituje Mszę św. odprawianą w sanktuarium. - Mimo wczesnej pory - Eucharystia rozpoczyna się o godz. 7 - ogląda ją 1,1 mln odbiorców - informuje ks. Andrzej Baczyński, redaktor i komentator cotygodniowej Mszy św. - Liczba odbiorców świadczy o tym, że transmisja trafia w autentyczną potrzebę - tak komentuje dużą ilość odbiorców duchowny.

Każdego dnia do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia (15:00) i Koronki do Miłosierdzia Bożego, prowadzonej przez siostry w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, przez transmisje radiowe włącza się ponad 250 tys. słuchaczy z różnych diecezji w Polsce. Ponadto całą dobę za pośrednictwem amerykańskiej firmy Livestream prowadzona jest z tej kaplicy transmisja on-line, bez limitu wejść, dlatego liczba osób, którzy w ten sposób nawiedzają Sanktuarium, uczestniczą w liturgii Mszy i nabożeństw, a także trwają na modlitwie osobistej przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego ciągle wzrasta.

Do kaplicy dzięki tej transmisji ludzie „wchodzą” całą dobę, bo także w nocy, gdy nie ma nikogo, pali się tylko lampka przed Najświętszym Sakramentem, a obraz Pana Jezusa jest lekko podświetlony. – Transmisja on-line z kaplicy klasztornej, która jest „sercem” łagiewnickiego Sanktuarium, spełnia marzenia wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, którzy pragną modlić się w tym świętym miejscu, a jeśli nie mogą przybyć tu fizycznie, czynią to właśnie poprzez tę transmisję - mówi s. Siepak.

- Transmisja on-line z kaplicy jest dostępna na wszystkich przeglądarkach internetowych. Zdarza się, że ktoś na afrykańskiej ulicy łączy się z naszą kaplicą i modli się razem z nami. Kiedy startowaliśmy z transmisją (w okresie próby) złapał nas na smartfonie młody człowiek z Afryki. Potem przysłał zdjęcie ze swojego pokoju, w którym ma ustawiony komputer na transmisję on-line z sanktuarium. Nie zna polskiego, ale cały czas ma obraz z naszej kaplicy, słucha Mszy św., nabożeństw i Liturgii Godzin… Ponieważ gra na harfie, więc chce się nauczyć pieśni, które siostry śpiewają w czasie Godzinie Miłosierdzia i Koronki oraz Apelu Maryjnego o 21:00. Skontaktował się z nami i prosił o przesłanie nut.

Godzinę Miłosierdzia i Koronkę z klasztornej kaplicy transmituje osiem rozgłośni radiowych w Polsce, większość z nich codziennie. Natomiast Msze św. i nabożeństwa z bazyliki są transmitowane za pośrednictwem Radia Miłosierdzie i TV Miłosierdzie.

Łagiewniki przyciągną młodych z krańców świata także dzięki Światowym Dniom Młodzieży, które mają odbyć się w przyszłym roku w Krakowie. Już w ramach przygotowania do tego wydarzenia 22. dnia każdego miesiąca w kaplicy klasztornej spotykają się młodzi nie tylko z Krakowa i okolic, ale także z innych miast Polski, a bywa że i pielgrzymi z innych krajów.

Dla młodych siostry prowadzą trzy profile na Facebooku: Faustyna2016 po polsku, hiszpańsku i angielsku. Oprócz tego siostry prowadzą na Facebooku grupę otwartą dla wszystkich (nie tylko młodych), do której należy blisko 8,5 tys. osób, choć służy ona wyłącznie sprawie głoszenia orędzia Miłosierdzia. - Musimy służyć ludziom w przestrzeni wirtualnej, żeby także tą drogą przekazywać światu krzepiące ducha i niosące nadzieję orędzie Miłosierdzia - mówi s. Siepak.

Tak trudno te cuda spamiętać

- Wszyscy czują moc, płynącą z tego miejsca niezależnie od narodowości i religii - zapewnia s. Siepak. W 2008 r. długo modlił się w klasztornej kaplicy, w której znajdują się grób św. Faustyny i cudowny obraz Pana Jezusa Miłosiernego rabin Alan Goshen-Gottstein. W czasie swoich pobytów w Polsce odbył on podróż śladami Jana Pawła II. W sanktuarium był przynajmniej dwukrotnie, spędził w kaplicy długi czas na modlitwie i rozmawiał z jedną z zakonnic, która zapoznała go z orędziem o miłosierdziu Bożym, przekazanym przez s. Faustynę. Dwa miesiące później, podczas publicznej konferencji w jerozolimskim Instytucie Van Leera, zaskoczył katolickich uczestników wyznaniem, że będąc w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zrozumiał uniwersalne znaczenie przesłania św. Faustyny.

- Rozmawiałam z prawosławnymi księżmi z Rumunii i Ukrainy. Gość z Ukrainy powiedział, że gdy modli się w Łagiewnikach przed cudownym obrazem Pana Jezusa czuje, że tutaj nie jesteśmy podzieleni - mówi s. Siepak. Kilka lat temu odwiedziłam Rumunię. W cerkwi prawosławnej w Bukareszcie, w której są relikwie św. Faustyny, odbyło się spotkanie z popami z Bukaresztu i Constanzy. - Odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia i jeden z księży powiedział, że w swoim sercu nosi szczególnie trzy ważne wydarzenia. Pierwsze to wizyta Jana Pawła II w Rumunii - papież potraktował wówczas prawosławnych jak braci. Drugie to modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Faustyny w krakowskich Łagiewnikach, a trzecim – wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w bukaresztańskiej cerkwi. - Przed Ojcem wszyscy jesteśmy dziećmi - powiedział. Ciągniemy za sobą bagaż historycznych podziałów, który nas obciąża, ale przed Ojcem wszyscy jesteśmy dziećmi.

Do Łagiewnik przychodzą nawet ateiści, bo ktoś ich tutaj przyprowadzi albo poradzi, by tu przyszli, gdy coś w ich życiu się wali. - To codzienność, dlatego tak trudno te cuda spamiętać. Na adres sióstr w Łagiewnikach każdego roku przychodzi kilkanaście tysięcy podziękowań za łaski, nie licząc tych, które pielgrzymi wpisują do kilkudziesięciu zeszytów w kruchcie kaplicy klasztornej. Pełna statystyka znana jest tylko Panu Bogu - mówi s. Siepak. Jedno jest pewne - dzieją się tu wielkie rzeczy. Niektórzy się dzielą swym doświadczeniem miłości miłosiernej Boga, przynoszą wota… Nieraz słyszymy z ich ust słowa wdzięczności i zachwytu nad dobrocią Boga. Ludzie, którzy wyspowiadali się po kilkudziesięciu latach, dziwią się sobie i mówią: Czemu ja te ciężary tyle lat nosiłem? Tutaj ludzie odnajdują pokój, jakiego świat dać nie może, odzyskują równowagę ducha, bo widzą wydarzenia swego życia z perspektywy Boga, doświadczają jego żywej obecności, gdy z ufnością otwierają się na nią.

Łagiewniki w liczbach:

- 2 mln pielgrzymów rocznie przybywa do Łagiewnik

- 90 krajów, z których przybywają pielgrzymi

- 100 zakonnic posługujących w Sanktuarium

- 1,1 odbiorców niedzielnej Mszy św., transmitowanej z klasztornej kaplicy

- 250 tys. modlących się w Godzinie Miłosierdzia i Koronce transmitowanej z klasztornej kaplicy przez katolickie rozgłośnie radiowe.

- kilkanaście tysięcy podziękowań za łaski, otrzymane co roku po modlitwie w Sanktuarium

KAI

Mamy w Łodzi święto czyli mowiac poprawnie UROCZYSTOŚĆ! Najwyzsza ranga swietowania Smile Patronka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:26, 21 Mar 2016    Temat postu:

SMS od św. Siostry Faustyny Kowalskiej
Paweł Pawlik
Dziennikarz Onetu
SMS od św. Siostry Faustyny Kowalskiej - istock

Podczas tegorocznego Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego (od 20 do 27 marca) każdy chętny wierny z Archidiecezji Katowickiej może dostawać darmowego esemesa lub maila z duchowym przesłaniem inspirowanym "Dzienniczkiem" św. Faustyny.

Darmowe esemesy lub e-maile przygotowujące do tegorocznych świąt Wielkiejnocy przychodzić będą do 27 marca. Wyboru cytatów dokonały siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, do którego należała św. Siostra Faustyna.
REKLAMA
REKLAMA


Zgromadzenie ma doświadczenie w nowoczesnej komunikacji. Prócz prowadzenia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla dziewcząt, domów samotnych matek, czy świetlic terapeutycznych, siostry prowadzą ewangelizację na pośrednictwem stron faustyna.pl i profilu w serwisie Facebook. Współpracują też z innymi mediami, prowadzą wydawnictwo "Misericordia" oraz redagują kwartalnik "Orędzie Miłosierdzia".

Darmowe esemesy można zamówić poprzez formularz rejestracyjny na stronie archidiecezji, wysyłając sms'a o treści TAK.AK.WIELKITYDZIEN2016 na numer: 664 400 100 lub wysyłając swój numer telefonu na adres: [link widoczny dla zalogowanych]. Aby otrzymywać wiadomości pocztą elektroniczną (wraz z dodatkowymi zdjęciami historycznymi i współczesnymi) należy napisać na adres: [link widoczny dla zalogowanych]

To nie pierwsza taka akcja organizowana przez Archidiecezję Katowicką. Podobne wiadomości kuria wysyłała przy okazji Adwentu, okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzenia. Wtedy wiadomości inspirowane myślami Matki Teresy z Kalkuty otrzymywało ponad tysiąc osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wiadomości zawierające sentencje z homilii wygłoszonych podczas pielgrzymek do Piekar Śląskich.

...

Ciekawa forma.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:38, 02 Kwi 2016    Temat postu:

Radio Kraków

Święto Bożego Miłosierdzia: tłumy pielgrzymów w Łagiewnikach
Święto Bożego Miłosierdzia: tłumy pielgrzymów w Łagiewnikach - Jacek Bednarczyk / PAP

Do sanktuarium w Łagiewnikach przyjadą pielgrzymi z całej Polski, a także z zagranicy. Będą więc zmiany w komunikacji miejskiej. A w rejonie Łagiewnik będzie z pewnością więcej i pieszych i samochodów. Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

Część ulic zostanie zamknięta:

ul. Fredry od godz. 7.00 w dniu 03.04 (z dopuszczeniem mieszkańców i dojazdu do stacji paliw).

Zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie obowiązywał 3 kwietnia na ulicach (całych ciągach lub wskazanych oznakowaniem wybranych odcinkach ulic): Siostry Faustyny(również w dniu 02.04), ul. Fredry, ul. Połomskiego, ul. Totus Tuus, ul. Brata Alberta, ul. Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Millana.

Parkingi dla autokarów zostaną wyznaczone przy ul. Turowicza oraz na ulicach Marcika i Witosa. Parking dla pojazdów osobowych znajduje się przy ul. Klementyny Hoffmanowej (obok budynku ZUS).

Ponadto uprzejmie informujemy, że w związku uroczystościami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wzmocniona zostanie komunikacja miejska, która funkcjonować będzie wg następującego porządku:

linia 8 – kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością do 10 minut (w godz. 7:00 – 19:00);

linia 19 – kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością do 10 minut (w godz. 7:00 – 19:00);

linia 22 – kursować będzie z częstotliwością co 20 minut;

linia 42 - specjalna, dodatkowa linia tramwajowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Kapelanka – Dietla – Starowiślna – Westerplatte – Lubicz – Mogilska – aleja Jana Pawła II – Bieńczycka – Andersa – Broniewskiego – Piasta Kołodzieja – Os. Piastów w godz. 7:00 – 20:00 z częstotliwością co 10 minut;

linia 133 – kursować będzie po zmienionej trasie z Łagiewnik do przystanku „Fredry” bez zmian, następnie ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do przystanku „Przykopy” i dalej po swojej stałej trasie do Bieżanowa Potrzask. Częstotliwość linii pozostanie bez zmian;

linia 433 – specjalna, dodatkowa linia autobusowa kursująca na trasie: Łagiewniki – Tischnera – Fredry – Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Totus Tuus - Centrum JPII - Totus Tuus - Witosa – Nowosądecka – Piaski Nowe w godz. 7:00 – 20:00 z częstotliwością co 10 minut.

Linia 42 wykona dodatkowy kurs 2 kwietnia ok. godz. 23:00 z os. Piastów oraz ok. godz. 1:45 z Borku Fałęckiego 3 kwietnia.

Do obsługi linii 144, 164, 173, 174, 178, 184 skierowany zostanie większy tabor. Natomiast linie 174 i 178 kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy.

...

Wspaniale kolejne swieto Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:23, 03 Kwi 2016    Temat postu:

IAR

Kraków: rekolekcje przed ŚDM rozpoczęły obchody Święta Miłosierdzia
Rekolekcje "Dla nas i całego świata" rozpoczęły obchody Święta Miłosierdzia - fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Rekolekcje "Dla nas i całego świata" rozpoczęły w Krakowie obchody Święta Miłosierdzia. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ramach serii katechez przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży kilka tysięcy młodych osób uczestniczy w spotkaniu z biskupem Grzegorzem Rysiem.

Rozważane są dwa uczynki miłosierdzia: więźniów pocieszać i urazy chętnie darować. Do sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach przyjechała młodzież głównie z Małopolski.
REKLAMA
REKLAMA


Rekolekcje są tłumaczone na język angielski i transmitowane przez internet, dzięki czemu do spotkania z papieżem mogą przygotować się młodzi wierni na całym świecie. Po rekolekcjach młodzież będzie uczestniczyć w czuwaniu, a o północy weźmie udział w pierwszej mszy Święta Miłosierdzia.

..

To juz dzis to swieto...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy