Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
1 maja dzień jeden na tysiąclecie!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:18, 14 Sty 2011    Temat postu: 1 maja dzień jeden na tysiąclecie!

Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie kończy proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Beatyfikacja odbędzie się 1 maja. Mszy beatyfikacyjnej na placu św. Piotra będzie przewodniczył sam papież Benedykt XVI.
!!!!!!!!
Dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II opublikowało w południe biuro prasowe Stolicy Apostolskiej po audiencji, na której papież przyjął prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato.

Benedykt XVI zgodził się na promulgację, czyli ogłoszenie dekretu, uznającego niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia cud wyzdrowienia francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona.

Uroczystość wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża Polaka. Zmarł on 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię tej uroczystości, przypadającej tydzień po Wielkanocy.

Wybór tej daty jest, jak nieoficjalnie wiadomo, spełnieniem prośby strony polskiej. Według niektórych doniesień taki termin zasugerował Benedyktowi XVI w liście metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Zapowiedź, że to Benedykt XVI będzie osobiście przewodniczył beatyfikacji swego poprzednika, ma bardzo istotne znaczenie, gdyż stanowi odstępstwo od zasady, wprowadzonej przez obecnego papieża na początku jego pontyfikatu. Benedykt XVI zrezygnował bowiem z przewodniczenia uroczystościom beatyfikacyjnym, powierzając to zadanie swym delegatom i dokonuje wyłącznie kanonizacji.

Będzie to pierwsza beatyfikacja, której dokona Benedykt XVI.

!!!!!!!!!!!!

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom na briefingu w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej tuż po ogłoszeniu dekretu, że trumna ze szczątkami Jana Pawła II zostanie po beatyfikacji przeniesiona, zgodnie z przepisami kanonicznymi, z Grot Watykańskich do bazyliki świętego Piotra. Nie będzie ekshumacji - podkreślił.

Ciało papieża "nie zostanie wystawione" - wyjaśnił ks. Lombardi. Na marmurowej płycie nagrobnej pojawi się napis: "Beatus Ioannes Paulus II".

"To wielka i znacząca radość"

To wielka i znacząca radość - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz o planowanej na 1 maja beatyfikacji Papieża-Polaka. - Jestem głęboko przekonany, że ta zbieżność, przypadkowa zbieżność, bo nie wiedzieliśmy, że dzisiaj będzie to ogłoszenie, naszego spotkania opłatkowego, nie tylko nie osłabi naszej radości, ale wręcz przeciwnie wzmocni ją i będziemy w jeszcze większej refleksji - powiedział kard. Nycz podczas piątkowego spotkania opłatkowego z dziennikarzami.

Postulator zakończonego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ksiądz Sławomir Oder powiedział, że już teraz można zacząć czekać na cud, wymagany do następnego kroku, jakim byłaby kanonizacja polskiego papieża.


REKLAMA Czytaj dalejTłumacząc aspekty proceduralne procesu beatyfikacyjnego ksiądz Oder podkreślił, że zakończył się właściwie drugi z procesów. Pierwszy proces został zamknięty 19 grudnia 2009 roku wraz z aprobatą ze strony Ojca Świętego dla publikacji dekretu o heroiczności cnót Jana Pawła II. - Teraz natomiast cieszymy się z tego, że papież zaaprobował publikację dekretu uznającego cud za wstawiennictwem Jana Pawła II - powiedział ks. postulator.

- To oznacza, że rzeczywiście mamy do czynienia z zakończeniem procesu z punktu widzenia kanonicznego. Ostatni etap, jaki pozostaje to jest akt liturgiczny, czyli sama beatyfikacja, która jest ukoronowaniem tych przeszło pięciu lat intensywnej pracy, by udzielić odpowiedzi na wołanie ludu: "Santo subito" (natychmiast święty) - dodał polski ksiądz, pracujący w wikariacie Rzymu.

Podsumowując swoją pracę, rozpoczętą wraz z otwarciem procesu w czerwcu 2005 roku ksiądz Oder stwierdził: - Patrząc na to z punktu widzenia dnia dzisiejszego pozostaje przeogromna radość i satysfakcja. Niemniej jednak było to pięć lat bardzo intensywnej pracy, często niełatwej, w każdym razie pracy, która z całą pewnością mocno wpisze się w moje osobiste życie i pozostawi na nim znamię niezatarte.

Postulator odrzucił zarazem jako nieprawdziwe pogłoski o tym, że w ostatnim roku doszło do spowolnienia prac nad przypadkiem cudu. - Przede wszystkim nie można mówić o jakimś spowolnieniu procesu. Każdy proces ma swoje życie, które tworzy określone problemy. Pamiętajmy, że raptem rok minął od uznania dekretu o heroiczności cnót. To nie jest dużo w perspektywie średniej długości procesów beatyfikacyjnych - zauważył ks. Oder.

- Wydaje mi się, że nasze oczekiwania były z całą pewnością na dziś, na jutro, a raczej na wczoraj. Bardzo często te głosy o rzekomym spowolnieniu były - to nie jest oskarżenie - budowane przez opinię dziennikarską - ocenił.

- Kościół nigdy nie idzie pod dyktando, ma swój rytm, swoje wymagania. Z całą pewnością to, co się stało w ciągu tego roku było w całości, od samego początku aż do dnia dzisiejszego zorientowane na przeprowadzenie procesu w sposób jak najbardziej rzetelny, poprawny i nie pozwalający na jakiekolwiek wątpliwości i jego zakończenie - oświadczył postulator.

Pytany zaś o "oczekiwania na jutro", czyli o to, kiedy mógłby rozpocząć się proces kanonizacyjny Jana Pawła II, odpowiedział, iż zgodnie z praktyką i tradycją Kościoła dla dokonania kolejnego kroku potrzeby jest kolejny cud. - Jedyne, co mogę powiedzieć to to, aby modlić się i czuwać, aby ten cud dokonał się jak najprędzej - zaznaczył ks. Oder.

Właściwie - wyjaśnił polski ksiądz - "do tego cudu mogłoby dojść już teraz". - Po uznaniu cudu i opublikowaniu dekretu następny cud liczy się już do następnego etapu - wyjaśnił. - Trzeba modlić się i czuwać, bo to może nastąpić zaraz - dodał ksiądz Oder.

>>>>>>

A więc STAŁO SIĘ!Wszelkie słowa są zbyteczne!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:20, 14 Sty 2011    Temat postu:

A co na to najblizszy wspopracownik Papieża?


Ogromna radość i nadzieja towarzyszy wszystkim, którzy komentują ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie kończy proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Szczęścia nie krył m.in. kard. Dziwisz stwierdzając: "Santo subito" spełnia się.

- Radość i nadzieja to reakcja Konferencji Episkopatu na dobre wieści z Watykanu - podkreślił rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch. - Radość, bo Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym, wzorem do naśladowania w tym, jakim był człowiekiem, jakim był chrześcijaninem. A nadzieja, że jego nauczanie będzie ponownie przypominane. Sam Ojciec Święty poprzez swoje zapisane słowo w jakiś sposób stanie obok nas. Przypominać będziemy sobie jego naukę. Może znów się zjednoczymy w tym, co jest ważne dla Kościoła, co jest ważne dla naszego państwa - dodał.

- Jesteśmy szczęśliwi, że ten proces doszedł do końca; że to, o co prosili ludzie, "Santo subito" spełnia się - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz po ogłoszeniu dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II.

- Wyrażam ogromną radość w imieniu całej diecezji, Krakowa, i myślę, że jestem upoważniony, by powiedzieć, że w imieniu całej Polski. Wielkie "dziękuję" Ojcu Świętemu za dzisiejszy dekret
kard. Stanisław DziwiszWielkie "dziękuję" Ojcu Świętemu za dzisiejszy dekret. Dekret potwierdzający cud, który był potrzebny do beatyfikacji - mówił metropolita krakowski, który u boku Karola Wojtyły spędził blisko 40 lat, a w czasie pontyfikatu był osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

Beatyfikacja ma się odbyć 1 maja. Jak podkreślił kard. Dziwisz w tym roku tego dnia przypada święto Bożego Miłosierdzia, a Jan Paweł II zmarł w 2005 r. w przeddzień tego święta. - Tajemnica o Bożym Miłosierdziu związała się z jego życiem, i tu w Polsce i w czasie całego pontyfikatu - mówił kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski przesłał Benedyktowi XVI podziękowania za dekret zapowiadający beatyfikację Jana Pawła II i za wyznaczenie takie właśnie daty uroczystości.

- Decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI przyjmujemy z radością i z wielką wdzięcznością, bo to jest spełnienie oczekiwań naszych i wiernych całego świata - powiedział metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

- Obraz był, brakowało tylko ram; ta decyzja o beatyfikacji jest formalnością kanoniczną, która kończy proces, a rozpoczyna duchowe przygotowanie - wyjaśnił metropolita gdański.

Jak powiedział, "pragnieniem Kościoła i nas - pasterzy, jest, aby to przygotowanie duchowe towarzyszyło tym uroczystościom, bo to nie jest festyn, tylko radość połączona z przeżyciem duchowym, pogłębieniem wiary, religijności i wsłuchania się w nauczanie Jana Pawła II".

Dodał, że przygotowanie duchowe mogłoby dotyczyć m.in. naszej wspólnoty z Kościołem, z Panem Bogiem, czy jesteśmy wierni nauczaniu papieskiemu, jego przekazowi w wygłoszonych przemówieniach, np. do młodych, do rodziców, naukowców i Solidarności.

"Nie można zmarnować tej szansy, którą stwarza beatyfikacja"

- Beatyfikacja Jana Pawła II będzie wielkim wydarzeniem dla całego świata. Znali go wszyscy światowi przywódcy, a także miliony ludzi, z którymi się spotykał podczas pielgrzymek - powiedział bp Tadeusz Pieronek.

- Jan Paweł II przyciągał ludzi swoją otwartością, brakiem uprzedzeń. Wszyscy, którzy wierzą w świętość, są przekonani o jego świętości. Ale nie wystarczą oklaski i wspomnienia, potrzebna jest wewnętrzna przemiana. Z tej okazji powinniśmy wszyscy skorzystać. Nie chodzi o pokazywanie palcem, przemiany potrzebujemy wszyscy. Nie można zmarnować tej szansy, którą stwarza beatyfikacja - dodał biskup.

:O))))))))))))))))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:43, 14 Sty 2011    Temat postu:

A inni przyjciele Papieża ?!

Wyznaczenie beatyfikacji Jana Pawła II na niedzielę Miłosierdzia Bożego to wezwanie dla wszystkich, by być bardziej miłosiernymi wobec ludzi - uważa proboszcz parafii Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła został ochrzczony, ksiądz infułat Jakub Gil. Swego wzruszenia nie kryje też wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły, aktorka i reżyserka Danuta Michałowska.

- Oczekiwaliśmy takiej wieści od dnia śmierci Jana Pawła II. Kiedy dowiedziałem się, że papież Benedykt XVI wyznaczył uroczystość na 1 maja, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, to uświadomiłem sobie po raz kolejny, że to, iż papież pochodził z Wadowic, jest wielkim miłosierdziem. (...) Jednocześnie jest to dla nas wszystkich wezwanie, by być jeszcze bardziej miłosiernymi wobec ludzi i jeszcze bardziej chwalić Boże Miłosierdzie - powiedział duchowny.

"Będziemy tego dnia w Watykanie"
REKLAMA Czytaj dalej

Z wielką radością przyjęły informację o wyznaczeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II władze jego rodzinnych Wadowic. Rzecznik samorządu Stanisław Kotarba zapewnił, że krajanie Karola Wojtyły wezmą udział w uroczystościach.

- Bardzo się wszyscy cieszymy! To wielka radość dla wszystkich wadowiczan. Mogę zapewnić, że wadowiczanie będą w Rzymie: zarówno władze z panią burmistrz Ewą Filipiak, jak też mieszkańcy. Uczynimy wszystko, by 1 maja w Rzymie było nas jak najwięcej - powiedział Kotarba. Rzecznik dodał, że uroczystość będzie można też zobaczyć na telebimach, które zostaną ustawione na głównym rynku Wadowic.

"Cała Polska modliła się o jego beatyfikację"

Dyrektor wadowickiego Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II ksiądz Paweł Danek powiedział, że o beatyfikację Jana Pawła II modlono się w Polsce, a także w całym Kościele Powszechnym, i "ta modlitwa została wysłuchana".

- Dla nas ta beatyfikacja jest przede wszystkim potwierdzeniem świętości Jana Pawła II. Jako zwykli wierni spotykaliśmy się z biskupem, a starsi jeszcze z księdzem Wojtyłą. Wówczas istniało takie wewnętrzne przekonanie, że jest to człowiek wyjątkowy pod względem intelektualnym, ale przede wszystkim duchowym (...) Teraz jego świętość zostanie potwierdzona przez autorytet Kościoła. Będziemy się modlić za jego wstawiennictwem, jak do tej pory to czyniliśmy - powiedział duchowny.

"On był święty, już w chwili śmierci"

Z decyzji o o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II i beatyfikacji papieża Polaka swej radości i wzruszenia nie kryje przyjaciółka Karola Wojtyły z czasów jego występów w konspiracyjnym Teatrze Rapsodycznym aktorka i reżyserka Danuta Michałowska. - Wiadomość o bliskiej beatyfikacji Jana Pawła II wywołała moje wielkie wzruszenie. Był on dla nas Polaków święty już w chwili śmierci, dlatego decyzja Benedykta XVI jest dla nas źródłem ogromnej radości - mówiła.

- Mam wielką nadzieję, że akt majowej beatyfikacji papieża ponownie przybliży Polakom jego przesłanie, jego naukę. I wierzę, że wpłynie to na poprawę relacji społecznych, pomoże przezwyciężyć wszelkie trudności i stanie się dla nas źródłem siły - podkreśliła Michałowska.

- Jan Paweł II pragnął odnowić oblicze ziemi. Mam nadzieję, że akt beatyfikacji będzie kolejną, ważną odsłoną tego przesłania - dodała.


Rys.Paul McGehee


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:13, 15 Sty 2011    Temat postu:

Rzecznik prasowy episkopatu Francji, ksiądz Bernard Podvin powiedział, że ogłoszenie daty beatyfikacji papieża Jana Pawła II jest "wielką radością dla wszystkich katolików i dumą Francji".

>>>>>

A przede wszystkim jest to TRIUMF POLSKI!!!
:O))))))

>>>>>>

Ks. Podvin podkreślił, że "katolicy na całym świecie żywią wielki szacunek dla papieża Jana Pawła II", ale był on także szanowany przez ludzi nienależących do Kościoła rzymskokatolickiego.

- To także duma dla katolików we Francji, ponieważ ta beatyfikacja jest związana z cudownym uzdrowieniem francuskiej siostry, Marie Simon-Pierre. Otrzymujemy w ten sposób owoc duchowy i jesteśmy z tego zarazem dumni i wzruszeni - dodał rzecznik episkopatu.

>>>>>

Tak to znak dla Francji tak zniszczonej rewolucja ateizmem masonstwem i biurokracja...

>>>>


Zaznaczył, że siostra Marie Simon-Pierre jest kobietą "skromną, delikatną, bardzo przywiązaną do papieża Jana Pawła II przez swoją wiarę, a także przez fakt, że Ojciec Święty też cierpiał na chorobę Parkinsona".

>>>>>

Az strach zeby do niej podchodzily media!Że swoim sadyzmem!
Ale przygotowania organizacyjne juz sie zaczely:

>>>>>

"To wielkie zadanie organizacyjne"

Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno powiedział, że papież ma zaufanie do władz Wiecznego Miasta w kwestii sprawnej organizacji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Odbędą się one 1 maja w Watykanie.

Alemanno, który został przyjęty przez papieża na tradycyjnej, noworocznej audiencji, przyznał, że osobiście dowiedział się od niego o terminie beatyfikacji Jana Pawła II.

- To wielkie zadanie organizacyjne, któremu Rzym już wcześniej zdołał sprostać przy innych wydarzeniach religijnych - oświadczył, przywołując obchody Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

- Papież ufa naszym zdolnościom organizacyjnym - zapewnił burmistrz włoskiej stolicy.

>>>>>

Tak i w Polsce tez sie szykuje pare miejsc!Wadowice Łagiewniki itd!W maire moznosci mozna by zrobic telebimy w kazdym miejscu gdzie kiedys Papież mial zbudowany Ołtarz Polowy i byla wielka Msza.A przynajmniej w glownych miejscach.Np. Plac Zwycięstwa/Piłsudskiego koniecznie. ( Z tym placem to mozna by nazwac Plac Zwycięstwa Piłsudskiego i bedzie spokoj!Piłsudski kolejny raz zwyciezy bolszewizm!)Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:37, 15 Sty 2011    Temat postu:

Wyznaczenie beatyfikacji Jana Pawła II na 1 maja ma szczególny wymiar i znaczenie - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Spełnia się "Santo subito" -.

- 1 maja nieprzypadkowo w tym roku wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Papież Jan Paweł II to święto ustanowił, w to święto Ojciec Święty kanonizował siostrę Faustynę i w przeddzień tego święta, 2 kwietnia 2005 roku, umarł. Stąd też jest to dobry termin beatyfikacji. I sądzę, że z tych powodów termin ten został przez Ojca Świętego Benedykta XVI zaplanowany - powiedział kardynał Nycz.

>>>>>

Tak znakomity termin!W koncu CÓŻ BÓG MA DO POWIEDZIENIA LUDZIOM!? Jedno słowo : MIŁOSIERDZIE !

>>>>

Hierarcha dodał, że nie oczekiwał, iż tak szybko dowiemy się o zatwierdzeniu dekretu o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Jana Pawła II, a także o dacie beatyfikacji.

Na pytanie, czym ta beatyfikacja powinna być dla Kościoła i świata, a zwłaszcza dla Polaków, kard. Nycz odpowiedział, że beatyfikacji tej "nie wolno nam zamykać tylko do wymiaru naszego kraju i Kościoła w Polsce".

- Dlatego jest ona w Rzymie, nawet jeżeli niektórzy mieli jakąś nadzieję, że będzie w Polsce. Musi ona być w Rzymie, ponieważ papież był i jest papieżem całego Kościoła. I sądzę, że będzie ona wielkim świętem Kościoła katolickiego, ale będzie także wielkim świętem ludzi na całym świecie, dlatego, że papież był znany, był ceniony także przez wyznawców innych religii i spotykał się z ludźmi dobrej woli na całym świecie. To będzie także ich święto - podkreślił hierarcha.

>>>>>

W dobie telebimów to nie problem!Mozna stworzyc zgromadzenia rownolegle!

>>>>>

Kardynał Nycz uważa, że "powinno to być radosne świętowanie z powodu tego, że Kościół ma nowego błogosławionego - takiego, którego wszyscy, kiedy żył na ziemi i był papieżem, starali się lepiej czy gorzej słuchać".

- Sądzę, że ta beatyfikacja; przygotowanie do niej, a potem czas po beatyfikacji powinien przede wszystkim służyć temu, żebyśmy na serio, głęboko weszli w naukę papieża. Są wszystkie dokumenty opublikowane: encykliki, adhortacje, kazania, przemówienia z pielgrzymek. Wystarczy tylko, aby sięgnąć do nich i w sposób systematyczny a nie wyrywkowy zacząć studiować papieża i jego nauczanie po to, żeby poznać, czego uczył Kościół za czasów Jana Pawła II, i zacząć to wprowadzać w swoje życie chrześcijańskie - podkreślił kardynał Nycz.

Pytany czy beatyfikacja ta przyczyni się do pojednania społeczeństwa, tak skłóconego po katastrofie smoleńskiej, kard. Nycz odpowiedział: - Nie należy mieszać wątków politycznych z beatyfikacją Jana Pawła II. Przypomniał, że papież podczas pielgrzymek do Polski i do Polaków, gromadził ich i łączył, co budowało wspólnotę.

>>>>>>

Kto nie przyjmowal sie nauka Jana Pawła z zycia nie przejmie sie tym bardziej teraz.To w koncu z wnetrza czlowieka pochodzi caly ten balagan moralny...I nie da sie anrzucic nikomu porzadku duszy wbrew jego woli.

>>>>>

Hierarcha wyraził przekonanie, że "troska Jana Pawła II o nas jest obecna jeszcze bardziej teraz, kiedy jest w niebie". Podkreślił, że "jego beatyfikacja (...) na pewno będzie służyć budowaniu wspólnoty w Polsce, w rodzinach, w społecznościach, w małych ojczyznach, tak, żebyśmy realizowali Ewangelię we wszystkich jej wymiarach".

>>>>>

Tak ! W niebie możliwości pomocy są NIEOGRANICZONE Surprised))))) . Tak jak nieograniczone jest niebo.Problem sa tylko tamy jakie stawia zla wola ludzi.Nikomu nie mozna pomoc wbrew jego woli.Ale jesli ktos chce NIE MA OGRANICZEN!Co tam jakas choroba Parkinsona ! ? :O))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:52, 16 Sty 2011    Temat postu:

Benedykt XVI wyraził w niedzielę radość, że 1 maja odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Papież mówił o tym podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w południe w Watykanie.

Zwracając się po polsku Benedykt XVI powiedział: - Drodzy bracia i siostry, Polacy! Serdecznie pozdrawiam was wszystkich: obecnych tu w Rzymie, w Polsce i w świecie. Podzielam waszą radość z ogłoszenia beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja tego roku.

- Ta wiadomość była bardzo oczekiwana przez wszystkich, a w szczególny sposób przez was, dla których czcigodny mój poprzednik był przewodnikiem w wierze, w prawdzie i w wolności. Życzę wam głębokiego, duchowego przygotowania się do tego wydarzenia i z serca wszystkim błogosławię - dodał papież.

O beatyfikacji tej Benedykt XVI mówił również po włosku: - Drodzy bracia i siostry, jak wiecie 1 maja z radością ogłoszę błogosławionym czcigodnego Jana Pawła II, mojego umiłowanego poprzednika. Wybrana data jest bardzo znamienna: będzie to bowiem druga Niedziela Wielkanocna, którą on sam dedykował Bożemu Miłosierdziu i w której wigilię zakończył swój ziemski żywot. Ci, którzy go znali, ci którzy cenili go i kochali, nie mogą nie radować się wraz z Kościołem z tego wydarzenia. Jesteśmy szczęśliwi - podkreślił papież.

Słowa te zgromadzeni na placu Świętego Piotra wierni, wśród nich liczne grupy Polaków, nagrodzili burzą oklasków.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:38, 21 Sty 2011    Temat postu:

Uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II rozpocznie się 1 maja o godzinie 10.00 na Placu św. Piotra – poinformowała prefektura Domu Papieskiego, urząd zajmujący się organizacją audiencji i ceremonii z udziałem papieża. Wstęp na uroczystość będzie wolny. Już teraz władze Rzymu ostrzegają przed chaosem w tym mieście.

Organizacja uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II była tematem czwartkowej wstępnej narady przedstawicieli władz Rzymu, Obrony Cywilnej i miejscowej diecezji.

W Watykanie powołano urząd komisarza, który koordynować ma kościelne uroczystości z obchodami Święta Pracy w stolicy Włoch. Podczas, gdy do Watykanu podążać będą miliony wiernych, do Rzymu spieszyć będą setki tysięcy młodych ludzi na tradycyjny koncert rockowy organizowany z okazji 1 maja. Władze miasta już teraz ostrzegają przed chaosem.

Ceny w hotelach w stolicy Włochy w dniach beatyfikacji Jana Pawła II wzrosły czterokrotnie. W odpowiedzi na to biuro pielgrzymkowe diecezji Rzymu zaproponuje przybywającym na nią wiernym specjalne pakiety po przystępnych cenach.

Korzystając z tak dużej liczby gości również sklepy w Rzymie podniosą ceny. Podwyżki wprowadzą także restauratorzy i właściciele ruchomych budek z jedzeniem, tak jak to było w 2005 roku. Tuż przed śmiercią papieża, kiedy do Rzymu dopiero zaczynali zjeżdżać pielgrzymi, sprzedawane w budkach kanapki kosztowały 2 euro. W dniu pogrzebu Jana Pawła były już dwa razy droższe.

Uroczystość wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze przypadnie 1 maja – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święta ustanowionego przez papieża Polaka. Będzie to pierwsza beatyfikacja, jakiej dokona Benedykt XVI.

Trumna ze szczątkami Jana Pawła II zostanie po beatyfikacji przeniesiona, zgodnie z przepisami kanonicznymi, z Grot Watykańskich do bazyliki świętego Piotra. Na marmurowej płycie nagrobnej pojawi się napis „Beatus Ioannes Paulus II”.

>>>>>

Czyli decyzj zapadla... Surprised))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 1:53, 23 Sty 2011    Temat postu:

Beatyfikacja rozpocznie się od czuwania

Dwa dni potrwają w Rzymie uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II – takie są wstępne ustalenia organizacyjne podane w sobotę przez agencję ANSA. Pierwszym punktem obchodów będzie czuwanie modlitewne 30 kwietnia na terenie Circus Maximus, w przeddzień beatyfikacji.
Władze Wiecznego Miasta przewidują, że na uroczystości przybędzie od 1 mln do 2,5 mln wiernych.

Na czuwanie w sobotę 30 kwietnia, na murawie antycznego stadionu Circus Maximus, przybędą – jak się podkreśla – przede wszystkim liczne grupy wiernych z Polski oraz młodzieży włoskiej. Także tam następnego dnia, w niedzielę 1 maja, setki tysięcy wiernych będą mogły oglądać na telebimach mszę beatyfikacyjną, transmitowaną z Placu Świętego Piotra.

Ponadto władze rzymskie planują urządzenie ogromnego kempingu dla pielgrzymów na terenach targowych Nuova Fiera di Roma na przedmieściach, w drodze na lotnisko Fiumicino.

Nad szczegółami organizacyjnymi pracuje powołany w trybie pilnym komitet koordynacyjny, złożony z przedstawicieli władz włoskiej stolicy i Watykanu.

Według agencji ANSA wykluczono natomiast ewentualność organizacji wielkiej przestrzeni dla wiernych na terenie campusu Tor Vergata przy obwodnicy, gdzie odbyły się Światowe Dni Młodzieży z Janem Pawłem II w 2000 roku. Była to jedna z możliwości, rozważanych tuż po ogłoszeniu daty beatyfikacji papieża.

>>>>>>

Program sie wypelnia! :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:53, 03 Lut 2011    Temat postu:

Przewodniczący konferencji episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco wyraził w imieniu biskupów wdzięczność Benedyktowi XVI za decyzję o beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja. O wydarzeniu tym mówił w przemówieniu inaugurującym obrady rady stałej episkopatu.

- Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI chcemy wyrazić natychmiast naszą synowską myśl i serdeczną wdzięczność za zbliżającą się beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II - powiedział kardynał Bagnasco rozpoczynając swe przemówienie w Ankonie.

- Zapowiedź tego wydarzenia napełniła radością nie tylko serca wierzących, ale też cały świat, który z podziwem i uznaniem pielęgnuje wspomnienie tego nadzwyczajnego duszpasterza naszych czasów - podkreślił przewodniczący włoskiego episkopatu.

:O)))))))
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:16, 09 Lut 2011    Temat postu:

Władze Rzymu zorganizują dwa pola namiotowe dla młodzieży z całego świata, która przybędzie na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - zapowiedziała przewodnicząca władz Renata Polverini.

Polverini ogłosiła, że 1 lutego rozpoczną się konsultacje regionu z władzami prowincji, dzielnic oraz różnych stowarzyszeń na temat przebiegu i logistycznych aspektów uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie. Nie wyjaśniła, gdzie mają zostać zlokalizowane pola namiotowe. Wcześniej media informowały, że jedno z nich będzie się znajdować na terenach targowych na obrzeżach Rzymu, w drodze na lotnisko Fiumicino.

Jak podkreśliła szefowa regionalnych władz, celem przygotowań jest nie tylko udzielenie gościny pielgrzymom, ale także stworzenie im szansy poznania regionu.

W poniedziałek odbędzie się narada przedstawicieli Watykanu, wikariatu Rzymu, władz miasta i komendy policji na temat dwudniowych uroczystości towarzyszących beatyfikacji polskiego papieża. Rozpocznie je czuwanie modlitewne 30 kwietnia wieczorem.

Dodatkową kwestią wymagającą mobilizacji służb miejskich jest tradycyjny koncert pierwszomajowy, organizowany co roku przez włoskie związki zawodowe na Lateranie. Uczestniczy w nim co roku od popołudnia do późnych godzin nocnych kilkaset tysięcy ludzi.

>>>>>

Tak lepiej przygotowac wiecej miejsca niz mniej!Zawsze to obnizy ceny jesli nawet czesc bedzie pusta.A juz to jest warte ogrodzenia tych pol i NISKICH STAWEK PRZYPOMINAM!Zeby to nie kosztowalo,To w koncy tylko pole!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:09, 09 Lut 2011    Temat postu:

Centrum koordynacyjne do spraw organizacji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II 1 maja powołano w Rzymie. W jego skład wchodzą przedstawiciele rzymskiego wikariatu, władz Wiecznego Miasta i wszystkich służb porządkowych.

To najważniejsze postanowienie poniedziałkowego spotkania reprezentantów strony kościelnej z wikariuszem diecezji rzymskiej kardynałem Agostino Vallinim na czele oraz władz miasta, prowincji i regionu Lacjum z burmistrzem stolicy Giannim Alemanno.

Poinformowano, że decydujący głos będzie miał wikariat Rzymu, a będą z nim ściśle współpracować i koordynować działania władze administracyjne kilku szczebli, komenda policji i kierownictwo służb miejskich, a także Obrony Cywilnej. Logistycznie wspierać będzie je biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej, doświadczone w organizacji wielkich wydarzeń religijnych.

W dalszym ciągu - zauważa się - niewiadomą pozostaje liczba pielgrzymów, którzy przybędą na uroczystości beatyfikacyjne polskiego papieża. Jedyne szacunki podają media, wymieniając liczby od 1 mln do 2,5 miliona wiernych.

>>>>>

Przygotowania pedza pelna para!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:20, 10 Mar 2011    Temat postu:

30 kwietnia na terenie antycznego stadionu Circus Maximus w Rzymie odbędzie się wieczorne czuwanie, poprzedzające beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - potwierdził wikariat rzymski, czuwający nad organizacją wszystkich uroczystości.

Wikariat otworzył oficjalną stronę internetową, dotyczącą beatyfikacji papieża Polaka:

[link widoczny dla zalogowanych]

Znajdują się tam informacje w sześciu językach, między innymi po polsku.Pielgrzymi, wybierający się do Watykanu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja, mają od czwartku do dyspozycji stronę internetową z niezbędnymi informacjami. Uruchomił ją wikariat Rzymu z inicjatywy diecezjalnego biura pielgrzymkowego z Wiecznego Miasta.

Na stronach :

[link widoczny dla zalogowanych]

oraz

[link widoczny dla zalogowanych]

można znaleźć informacje, dotyczące miejsc noclegowych, komunikacji w Rzymie, zabytków oraz miejsc wartych zobaczenia.

Są też mapy i wiele innych wskazówek; na razie po włosku i angielsku. Będzie też wersja polska, niemiecka i hiszpańska. Sukcesywnie będą tam umieszczane informacje o przebiegu uroczystości beatyfikacyjnych polskiego papieża oraz towarzyszących im ceremonii.

Już zapowiedziano tam wprowadzenie dla pielgrzymów "Special JPII Pass", czyli specjalnej karty, umożliwiającej korzystanie z transportu miejskiego na przełomie kwietnia i maja.

Przygotowania do uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II koordynuje wikariat Rzymu we współpracy z władzami włoskiej stolicy i przedstawicielami wszystkich służb miejskich.

Szczegóły przygotowań organizacyjnych, które w dalszym ciągu znajdują się w fazie wstępnej, przedstawione zostaną na konferencji prasowej w najbliższych tygodniach.

>>>>>

Kilka pomocnych stron !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:47, 14 Mar 2011    Temat postu:

Zakończyły się prace remontowe i konserwacyjne w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice świętego Piotra, gdzie po beatyfikacji zaplanowanej na 1 maja zostaną przeniesione szczątki Jana Pawła II.

Ukończona została konserwacja mozaiki z 1631 roku, przedstawiającej męczeństwo św. Sebastiana. Zdjęto już tkaninę, która ją przykrywała, a także folię.

W kaplicy pochowany jest teraz papież, błogosławiony Innocenty XI. Jego szczątki zostaną przeniesione w inne miejsce. Pod mozaiką znajdować się będzie grób Jana Pawła II.

Według organizatorów uroczystości beatyfikacyjnych polskiego papieża jego grób w bazylice watykańskiej zostanie odsłonięty w godzinach popołudniowych 1 maja, a więc w dniu wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze.

1 maja, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II wierni będą wpuszczani na Plac świętego Piotra od godziny 5.30 - poinformowali organizatorzy uroczystości beatyfikacyjnych. Nie będzie żadnych kart wstępu na mszę pod przewodnictwem Benedykta XVI.

>>>>>

Rzymskie biuro pielgrzymkowe Opera Romana Pellegrinaggi, uczestniczące w przygotowaniach logistycznych do tego wydarzenia z udziałem setek tysięcy wiernych z całego świata, zapowiedziało cztery oficjalne ceremonie w związku z beatyfikacją papieża Polaka.

30 kwietnia na terenie antycznego stadionu Circus Maximus w Wiecznym Mieście odbędzie się "czuwanie modlitewne i dziękczynne za życie i posługę Jana Pawła II", któremu przewodniczyć będzie papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini.


1 maja o godzinie 10.00 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna. Po niej w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej zostanie odsłonięty grób Jana Pawła II , którego szczątki zostaną przeniesione z Grot Watykańskich.

Na 2 maja zapowiedziano mszę dziękczynną za beatyfikację polskiego papieża. Miejsce tej mszy zostanie wyznaczone w terminie późniejszym.
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:11, 23 Mar 2011    Temat postu:

Watykan ogłosił oficjalny program uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II 1 maja. Poprzedzi je czuwanie modlitewne 30 kwietnia w Rzymie, a zakończy 2 maja msza dziękczynna.

Poinformowano, że od 1 maja w bazylice watykańskiej wystawione będą szczątki Jana Pawła II. 5 maja zostaną one pochowane w kaplicy św. Sebastiana w bazylice.

W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe wymieniono pięć ceremonii, które odbędą się w związku z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze. Pierwszą z nich będzie w sobotę 30 kwietnia czuwanie modlitewne na terenie antycznego stadionu Circus Maximus, rozpoczynające się o godzinie 20, a zorganizowane przez diecezję rzymską. Jej wikariusz kardynał Agostino Vallini będzie przewodniczył uroczystości, której uczestników pozdrowi za pośrednictwem łącz telewizyjnych Benedykt XVI. Czuwanie ma trwać do 22.30.

1 maja o godzinie 10 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna, którą odprawi Benedykt XVI. W komunikacie podkreślono, że "do udziału w niej nie są potrzebne bilety, a nad wejściem na plac i w jego okolice czuwać będą siły porządkowe".

Natychmiast po mszy beatyfikacyjnej 1 maja przed Ołtarzem Konfesji w bazylice świętego Piotra zostaną wystawione szczątki Jana Pawła II. Zdecydowano, że ich wystawienie potrwa w zależności od napływu wiernych, którzy będą chcieli oddać hołd błogosławionemu.

2 maja o godzinie 10.30 na Placu świętego Piotra mszę dziękczynną za beatyfikację papieża odprawi watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone.

5 maja podczas prywatnej uroczystości, jak wyjaśnił Watykan, szczątki polskiego papieża zostaną pochowane w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice. Znajduje się ona po prawej stronie od wejścia, zaraz za Pietą Michała Anioła.

Kiedy 14 stycznia Watykan ogłosił termin beatyfikacji polskiego papieża, rzecznik ksiądz Federico Lombardi poinformował, że trumna Jana Pawła II, która będzie przeniesiona z Grot Watykańskich do kaplicy św. Sebastiana, nie zostanie otwarta i nie dojdzie do ekshumacji.

W osobnym, wydanym także po polsku komunikacie Prefektura Domu Papieskiego przestrzegła w piątek przed pojawiającymi się, szczególnie w internecie, "niewłaściwymi ofertami" dotyczącymi udziału w beatyfikacji. Przypomniała w związku z tym, że do udziału we mszy 1 maja nie będą potrzebne bilety, i podkreśliła, że na wszystkie papieskie ceremonie wstęp jest zawsze bezpłatny.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:19, 23 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:20, 24 Mar 2011    Temat postu:

Pielgrzymi wybierający się do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja już teraz mogą kupić w internecie specjalną kartę - JPII Pass, która ułatwi im poruszanie się po Wiecznym Mieście w dniach uroczystości. Karta kosztuje 18 euro.

Dokument uprawnia do korzystania z rzymskiej komunikacji - autobusów, tramwajów, metra oraz kolejki Rzym-Ostia przez trzy dni na przełomie kwietnia i maja, kiedy odbędą się uroczystości beatyfikacyjne.

Ponadto po okazaniu Special JPII Pass zainteresowani otrzymają 1 maja w wyznaczonych punktach prowiant, a także informator na temat wydarzeń i ceremonii związanych z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze. Karta zapewnia też prawo do korzystania z podstawowej opieki medycznej w czasie pobytu we włoskiej stolicy.

Na jej podstawie można zwiedzić z audioprzewodnikiem bazylikę świętego Jana na Lateranie i Więzienie Mamertyńskie przy Forum Romanum, gdzie zgodnie z tradycją więziono świętych Piotra i Pawła.

Dzięki karcie można będzie również odbyć przejażdżkę otwartym autobusem turystycznym "Roma Cristiana", obwożącym po chrześcijańskich zabytkach i świątyniach Rzymu.

Zastrzeżono natomiast wyraźnie, że karta pielgrzyma nie gwarantuje wejścia na Plac świętego Piotra na mszę beatyfikacyjną. Jak wiadomo nie będzie na nią żadnych biletów wstępu i o wejściu decydować będzie kolejność.

Special JPII Pass można kupić na stronie internetowej biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej [link widoczny dla zalogowanych] , które uczestniczy w przygotowaniach organizacyjnych do beatyfikacji Jana Pawła II.

>>>>>>

Po wcześniejszej zapowiedzi, że w dniu beatyfikacji polskiego papieża szczątki Jana Pawła II zostaną wystawione w bazylice świętego Piotra, mistrz papieskich ceremonii ksiądz Guido Marini wyjaśnił, że przed Ołtarzem Konfesji ustawiona zostanie ozdobiona trumna. Ksiądz Marini podkreślił w wypowiedzi dla radia watykańskiego, że ciało papieża nie będzie widoczne.

- Pomyślano o wystawieniu trumny nowego błogosławionego w bazylice, by stworzyć klimat skupienia i modlitwy tak, aby pielgrzymi mogli złożyć cześć w tak religijnym kontekście - powiedział ks. Marini.

W piątek Watykan ogłosił, że wystawienie szczątków potrwa aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych.

5. maja podczas prywatnej uroczystości szczątki papieża zostaną pochowane w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice świętego Piotra. Znajduje się ona po prawej stronie od wejścia, zaraz za Pietą Michała Anioła.

Na grobie z marmuru pojawi się napis: "Beatus Ioannes Paulus II".
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:22, 24 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:30, 30 Mar 2011    Temat postu:

Benedykt XVI wraz ze swymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej rozpoczął w Wielkim Poście rekolekcje wielkopostne. W tym roku mają one wyjątkowy charakter: są duchowym przygotowaniem do beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja.

Papież wysłuchał 17 rozważań francuskiego zakonnika ojca Francois-Marie Lethela, których temat brzmi: "Światło Chrystusa w sercu Kościoła - Jan Paweł II i teologia świętych".

Karol Wojtyła jest bohaterem watykańskich rekolekcji dokładnie 35 lat po tym, gdy sam, jako kardynał metropolita krakowski, na dwa i pół roku przed wyborem na konklawe głosił je przed papieżem Pawłem VI.

Temat pierwszej, niedzielnej medytacji francuskiego karmelity to: "Beatyfikacja Jana Pawła II w świetle Chrystusa zmartwychwstałego".

W poniedziałek o. Lethel mówić będzie o encyklice Jana Pawła II "Fides et Ratio" i o liście apostolskim "Novo Millennio Ineunte", wydanym na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

Kolejne rozważania dedykowane będą mottu papieża Polaka "Totus Tuus" oraz maryjnemu wątkowi w jego życiu. Francuski teolog będzie też mówić o "splendorze miłości, wiary i nadziei" w życiu Jana Pawła II oraz przedstawi postaci świętych i błogosławionych, wśród nich wielu kobiet, wyniesionych przez niego na ołtarze.

- Musimy przygotować się duchowo do tej beatyfikacji, która będzie ogromną łaską dla Kościoła - powiedział ojciec Francois-Marie Lethel przed rozpoczęciem rekolekcji.

Na ich czas do soboty zawieszone zostały wszystkie papieskie audiencje włącznie ze środową audiencją generalną.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:34, 30 Mar 2011    Temat postu:

Profil Jana Pawła II na portalach Facebook i YouTube został zainaugurowany w związku z beatyfikacją 1 maja. To inicjatywa watykańskich mediów w porozumieniu z Papieską Radą ds. Środków Społecznego Przekazu.

W nocie wydanej z tej okazji przez watykańskie biuro prasowe podkreślono, że jest to element przygotowań do uroczystości beatyfikacyjnych polskiego papieża, a do jego realizacji wykorzystano bogate zasoby archiwum między innymi Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego.

Na stronach [link widoczny dla zalogowanych] i www.youtube.com/user/giovannipaoloii będą pojawiać się sukcesywnie kolejne nagrania filmowe oraz wypowiedzi polskiego papieża w różnych językach i w różnych sytuacjach, a także najświeższe informacje dotyczące samej beatyfikacji.

Jako swój cel Watykan wskazał możliwie najszersze rozpowszechnienie tej inicjatywy.

>>>>>

Brawo !!! Dobry pomysl!!!

>>>>

Dwa miasteczka namiotowe na beatyfikację Jana Pawła II

Dla pielgrzymów przybywających 1 maja do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II zorganizowane zostaną dwa miasteczka namiotowe, w rejonie portów Fiumicino i Civitavecchia koło Wiecznego Miasta - takie są ustalenia przygotowań prowadzonych przez region Lacjum.

Zapowiedziano, że nad bezpieczeństwem ludzi oraz organizacją uroczystości czuwać będzie ponad 2 tysiące wolontariuszy z Obrony Cywilnej. Będą stacjonować od 30 kwietnia zarówno w samym mieście, jak i na drogach dojazdowych.

Wielki kemping w Civitavecchia z 500 miejscami przeznaczony będzie przede wszystkim dla pielgrzymów z Hiszpanii, którzy przypłyną do Włoch statkami i promami. Pół tysiąca miejsc będzie też w miasteczku namiotowym w bliżej położonym Rzymu porcie Fiumicino. Zostanie tam również urządzony szpital polowy.

Gdyby okazało się, że potrzeba więcej miejsc noclegowych dla pielgrzymów, do użytku oddany zostanie też teren na rzymskich peryferiach między miejscowościami Anagni i Colleferro.

Miasteczka namiotowe będą otwarte od 28 kwietnia do 3 maja. Jak wyjaśniły władze Lacjum, jest to ukłon w stronę wiernych z Polski, którzy mogą zatrzymać się w Rzymie na dłużej ze względu na dzień wolny z okazji Święta 3 maja.

W co najmniej pięciu punktach Rzymu zostaną urządzone punkty bezpłatnej dystrybucji lokalnych produktów z Lacjum dla pielgrzymów. To rezultat współpracy z regionalnym wydziałem do spraw rolnictwa.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:17, 09 Kwi 2011    Temat postu:

,,Kanonizacja Jana Pawła II też będzie szybka"

Proces kanonizacyjny będzie następnym krokiem po beatyfikacji polskiego papieża 1 maja.

W wypowiedzi dla Ansy kardynał Amato przypomniał, że do ogłoszenia Jana Pawła II świętym również potrzeba następnego przypadku cudu, przypisywanego jego wstawiennictwu.

- Mamy z całego świata sygnały o wielkich łaskach. Teraz zadaniem biura postulatora jest wybrać, przeanalizować i zobaczyć, z pomocą specjalistów, lekarzy i naukowców, który z cudów może zostać wzięty pod uwagę jako możliwe uzdrowienie po to, by można było kontynuować postępowanie - wyjaśnił kardynał Angelo Amato.

Mówiąc o konieczności przestrzegania wszystkich wymaganych procedur prefekt Kongregacji zauważył: "Proces beatyfikacyjny, choć miał uprzywilejowaną ścieżkę, został przeprowadzony z ogromną uwagą i proceduralną skrupulatnością także dlatego, że z powodu wielkiego medialnego nacisku nie można było tego dokonać w sposób powierzchowny, lecz dostosowany do osobowości przyszłego błogosławionego".

- Jasne jest, że proces, któremu Benedykt XVI nadał uprzywilejowaną ścieżkę, nie oczekując w kolejce innych spraw, postępował zgodnie ze wszystkimi etapami, krok po kroku. To zaś znaczy, że proces przebiegał bardzo starannie, ale również bardzo szybko. Lecz szybki nie znaczy pospieszny i powierzchowny, ale z wielkim proceduralnym profesjonalizmem - podkreślił hierarcha.

Postulator procesu beatyfikacyjnego ksiądz Sławomir Oder, który będzie, jak się przypuszcza, również pełnił tę funkcję w procesie kanonizacyjnym, zaapelował już w lutym do wiernych, by przekazywali mu informacje o nowych możliwych cudach, potrzebnych do kanonizacji polskiego papieża.

W przesłaniu, zamieszczonym na oficjalnej stronie, poświęconej beatyfikacji, ksiądz Oder oświadczył: "Nie zapominajmy, że beatyfikacja jest tylko etapem procesu, w oczekiwaniu na wielki dzień, w którym Kościół będzie mógł, po uznaniu następnego cudu przypisanego Janowi Pawłowi II, wynieść go do chwały świętego".

- Dlatego zachęcam do intensywnej modlitwy i do tego, by zawiadomić postulatora, który czuwa wciąż nad tym, o wszystkich sygnałach, jakie mogą zostać przypisane wstawiennictwu Jana Pawła II jako przypadki otrzymanej łaski - oświadczył polski ksiądz w przesłaniu do wiernych.

Już 14 stycznia, gdy wyznaczono na 1 maja termin beatyfikacji papieża, ksiądz Sławomir Oder powiedział, że od momentu zakończenia procesu beatyfikacyjnego można zacząć czekać na cud, wymagany do następnego kroku, jakim będzie kanonizacja.

Pytany zaś o to, kiedy mógłby rozpocząć się proces kanonizacyjny Jana Pawła II, odpowiedział wówczas: "Zgodnie z praktyką i tradycją Kościoła dla dokonania kolejnego kroku potrzeby jest kolejny cud, a więc jedyne, co mogę powiedzieć to to, aby modlić się i czuwać, aby ten cud dokonał się jak najprędzej".

- Po uznaniu cudu i opublikowaniu dekretu następny cud liczy się już do następnego etapu - wyjaśnił ks. Oder w dniu, gdy Benedykt XVI uznał cud do beatyfikacji papieża Polaka.

Święto Jana Pawła II znajdzie się w kalendarzu

Dlaczego akurat 22 października został wyznaczony na wspomnienie papieża Polaka? Otóż tego dnia w 1978 r. Jan Paweł II odprawił mszę św. inaugurującą pontyfikat.

Jak wyjaśniał bp Szlaga, zazwyczaj wspomina się błogosławionych i świętych w „dniu ich narodzin dla nieba". Jednak, gdyby dzień śmierci papieża - 2 kwietnia ustanowić świętem, często zbiegałby się z Wielkim Postem. Odrzucono również propozycję daty wyboru Karola Wojtyły na papieża (16 października) ze względu na wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

>>>>

Robi sie gesto od wielkich swietych polskich ! Brak miejsca w kalendarzu ! To dobrze :O))) Trzeba rownomiernie rozlozyc daty a jak zajdzie koni8ecznosc powtarzania to i dobrze ! Im wiecej swietych tym lepiej ! A sa ich w niebie miliony z Polski :O)))

I prosze jakie dziela kobiety wyszywaja ! :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:17, 11 Kwi 2011    Temat postu:

Po 12 latach ponownie usłyszymy Jana Pawła II

12 lat po słynnej płycie "Abba Pater" z głosem Jana Pawła II, ukazał się we Włoszech i w innych krajach album "Tu es Christus" z nowymi kompozycjami, towarzyszącymi modlitwom, homiliom i przemówieniom polskiego papieża.

Na płycie znajduje się dziewięć utworów z głosem Jana Pawła II oraz utwory w wykonaniu Andrei Bocellego i Placido Domingo.

Projekt ten, wyjaśniono, jest hołdem w związku z beatyfikacją papieża 1 maja, a jednocześnie przypomnieniem jego przesłania, kierowanego do wszystkich ludzi, niezależnie od wyznawanej religii, kultury i rasy.

"Tu Es Christus" to dzieło włoskiego księdza Giulio Neroniego oraz Vincenta Messiny, twórców płyty "Abba Pater". Autorami kompozycji są Stefano Mainetti, Simon Boswell i Nando Bonini. Nagrań dokonano w Rzymie i w Toskanii, w Londynie i w Nowym Jorku.

- Kiedy Jan Paweł II przemawiał, jego głos docierał do nas i poruszał nasze sumienia - powiedział o tej płycie Andrea Bocelli, cytowany przez Ansę. Dodał: - Był niewątpliwie człowiekiem, w którym dar wiary jaśniał w sposób całkowicie wyjątkowy.

- Spotkania z Janem Pawłem II były najbardziej wzruszającymi i najpiękniejszymi doświadczeniami w moim życiu - wyznał Placido Domingo.

- Był człowiekiem wielu kontrastów, zwyczajnym w ludzkich kontaktach, o nadzwyczajnej inteligencji, pokornym wobec Boga i pełnym przekonania, kiedy grzmiał przeciwko złu ludzi, stanowczym w obronie zasad Kościoła i otwartym wobec innych religii. Był człowiekiem, który bardzo cierpiał, ale jego cierpienia czyniły go jeszcze bardziej łagodnym i wyrozumiałym wobec cierpienia innych - podkreślił Domingo.

>>>>>

Kolejna ciekawa inicjatywa... Tutaj przedstawiajac te kolejne pomysly trzeba wyjasnic ze liczy sie intencja a nie efekt... To znaczy jesli ktos robic cos nawet spektakularnego na pokaz to nie ma to porownania z jakims prostym gestem ALE SZCZERYM ! To jest swietosc ! A wiec tu juz nie da sie nic ,,zakombinowac'' i omamic lud ... W niebie wszystko jest jasne ! Zadne nieszczere spektakle im nie zamaca w glowach ! Tam wiecej jest warta wiazanka szczerze zlozonych polnych kwiatow niz zloto i diamenty ale nieszczerze i an pokaz dla wlasnej chwaly zlozone ! Na szczescie ! :O)))

[imghttp://i.wp.pl/a/f/jpeg/26211/jan_pawel_ii_beatyfikacja_555_afp.jpeg[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:05, 11 Kwi 2011    Temat postu:

Całą noc będą mogli czuwać przed trumną papieża

Po beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja bazylika świętego Piotra będzie otwarta także w nocy, aby wierni mogli oddać hołd przed wystawioną trumną ze szczątkami papieża - zapowiedział archiprezbiter bazyliki watykańskiej kardynał Angelo Comastri.

W wypowiedzi dla włoskiej agencji ANSA kardynał Comastri wyjaśnił, że trumna, wystawiona w Ołtarzu Konfesji bazyliki, będzie przykryta białą tkaniną. - Tak długo, jak będą przybywać wierni, bazylika będzie otwarta - zapewnił hierarcha.

Nieznane zdjęcie papieża ukaże się podczas beatyfikacji

Niepublikowane wcześniej zdjęcie Jana Pawła II zrobione w 1989 roku zostanie odsłonięte na fasadzie bazyliki świętego Piotra w chwili beatyfikacji polskiego papieża 1 maja - poinformowały źródła zbliżone do organizatorów uroczystości.

Fotografia została wykonana w Rzymie.

Zgodnie ze zwyczajem podczas mszy beatyfikacyjnej lub kanonizacyjnej na fasadzie bazyliki watykańskiej zawiesza się portret kandydata na ołtarze, który zostaje uroczyście odsłonięty po wygłoszeniu formuły o wpisaniu w poczet świętych lub błogosławionych.

Właśnie w tym momencie wierni zobaczą zupełnie nieznane zdjęcie portretowe, przedstawiające Jana Pawła II, gdy miał 69 lat.

W ostatnich latach w Watykanie zmieniono technikę wykonywania portretów świętych i błogosławionych na te uroczyste msze. Podczas gdy wcześniej były one malowane, obecnie na tkaninie drukuje się zdjęcie kandydata na ołtarze lub - w przypadku osoby żyjącej w odległych wiekach - reprodukcję obrazu.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:28, 13 Kwi 2011    Temat postu:

Od 29 kwietnia do 1 maja rano zostanie podniesiona płyta nagrobna Jana Pawła II w Grotach Watykańskich, a trumna zostanie ustawiona przy grobie św. Piotra - zapowiedziano w Watykanie podczas konferencji na temat organizacji uroczystości beatyfikacyjnych papieża 1 maja.

Strona kościelna powtórzyła wcześniejsze prognozy, według których w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II weźmie udział ok. 300 tys. ludzi.

W niedzielę 1 maja rano, przed mszą beatyfikacyjną, trumna zostanie przeniesiona do bazyliki i ustawiona przed Ołtarzem Konfesji. Trumna nie zostanie otwarta, nie będzie widać ciała Jana Pawła II.

Po mszy beatyfikacyjnej od popołudnia wierni będą mogli oddawać hołd nowemu błogosławionemu, a bazylika będzie otwarta także w nocy.

Podczas mszy beatyfikacyjnej pod przewodnictwem Benedykta XVI oficjalne delegacje zajmą miejsca po prawej stronie Placu św. Piotra.

Papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini powiedział, że beatyfikacja powinna być "mocnym przesłaniem dla Kościoła i dla świata".

Czuwanie dzień przed beatyfikacją

W przeddzień beatyfikacji (30 kwietnia) na terenie Circus Maximus o godz. 21 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Będzie składać się z dwóch części. Pierwsza będzie "celebracją wspomnień słów i gestów Jana Pawła II". W jej trakcie uczestnicy czuwania wysłuchają trzech świadectw: zakonnicy Marie Simon-Pierre, której uzdrowienie uznano za cud przypisywany wstawiennictwu papieża, a także kardynała Stanisława Dziwisza i byłego rzecznika Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa. Na zakończenie tej części ceremonii zabrzmi pieśń "Totus tuus", skomponowana na 50. rocznicę święceń Karola Wojtyły.

W części drugiej czuwania modlitewnego dzięki telemostowi Circus Maximus połączy się z pięcioma sanktuariami maryjnymi, które odwiedził papież Polak: z Łagiewnikami, Kawekamo-Bugando w Tanzanii, Harissą w Libanie, Guadalupe w Meksyku i z Fatimą. Pod koniec tej części wierni wysłuchają modlitwy oraz błogosławieństwa papieża Benedykta XVI. W czuwaniu udział weźmie także udział prezydent RP Bronisław Komorowski.

Wciąż są miejsca noclegowe w Rzymie

Mszę beatyfikacyjną 1 maja na Placu świętego Piotra, rozpoczynającą się o godzinie 10, poprzedzi o 9 modlitwa nawiązująca do kultu Miłosierdzia Bożego, wprowadzonego przez świętą Faustyną Kowalską. Modlitwę zakończy pieśń "Jezu ufam Tobie".

Ksiądz Caesar Atuire z biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej Opera Romana Pellegrinaggi powiedział, że wciąż są miejsca noclegowe w Rzymie i w okolicach i że ich nie zabraknie. Wystosował zaproszenie dla wszystkich wiernych. Nawiązując do prasowych doniesień o podniesieniu przez niektórych hotelarzy cen w związku z napływem pielgrzymów, zauważył, że wielu właścicieli hoteli podpisało deklarację zobowiązując się, że nie podniosą taryf w tym okresie. Zapowiedział, że wiernym będzie rozdawana woda oraz żywność i udzielana wszelka niezbędna pomoc.

14 telebimów w rejonie Placu św. Piotra

W rejonie Placu świętego Piotra i prowadzącej do Watykanu alei ustawionych zostanie 14 telebimów. Ogromnym ułatwieniem dla uczestników czuwania 30 kwietnia, jak i beatyfikacji będzie rozszerzona oferta komunikacji miejskiej. W nocy z 30 kwietnia na 1 maja kursować będzie w Rzymie metro.

Uroczystości, towarzyszące beatyfikacji Jana Pawła II zakończy 2 maja o godzinie 10.30 msza dziękczynna na Placu świętego Piotra, którą odprawi watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone. Oprawę muzyczną zapewni chór diecezji rzymskiej, chór z Warszawy oraz orkiestry z Wadowic - zapowiedziano na konferencji prasowej w Watykanie.

Uroczystości beatyfikacyjne będą mogli śledzić na całym świecie użytkownicy internetu dzięki specjalnym serwisom i profilom w portalach Facebook i Twitter, a także na specjalnym portalu Pope2You, uruchomionym przez Papieską Radę ds. Środków Społecznego Przekazu.

>>>>>

A wiec ludzie dobrej woli robia wszystko aby ta beatyfikacja jak najwiecej pomogla ludziom w ich duszach... PO TO SA W KONCU BEATYFIKACJE ! :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:59, 14 Kwi 2011    Temat postu:

Wikariat Rzymu i Obrona Cywilna pomogą wiernym w czasie beatyfikacji

Opiekę nad setkami tysięcy pielgrzymów przybywających na beatyfikację Jana Pawła II powierzono wikariatowi Rzymu oraz włoskiej Obronie Cywilnej - to kolejne ustalenia przygotowań do uroczystości na przełomie kwietnia i maja w Wiecznym Mieście.

Plan zapewnienia przez siły porządkowe bezpieczeństwa wiernym z całego świata zostanie szczegółowo opracowany podczas wtorkowej narady komitetu ds. porządku publicznego przy rzymskiej prefekturze.

W czwartek poinformowano, że w strefie położonej najbliżej Placu świętego Piotra pomocy pielgrzymom będą udzielać ochotnicy wikariatu Rzymu, a w innych częściach miasta - włoska Obrona Cywilna. Będzie rozdawana woda, a w wielu miejscach będą stać karetki i punkty medyczne.

Specjalnej pomocy mają udzielić włoscy operatorzy telefonii komórkowej w związku ze spodziewanymi trudnościami w łączności w najbardziej zatłoczonych miejscach w czasie uroczystości beatyfikacyjnych. Dlatego ustawione zostaną punkty informacyjne włoskich firm telefonicznych, gdzie będzie można uzyskać wskazówki oraz skorzystać z telefonu w pilnych sprawach.Strzeżona fotografia Jana Pawła II

Znany papieski fotograf Grzegorz Gałązka jest autorem portretu beatyfikacyjnego Jana Pawła II - informuje "Dziennik Polski".

Na fotografii beatyfikacyjnej, którą drukuje się na specjalnej tkaninie, zobaczymy błogosławiącego wiernych papieża Jana Pawła II w wieku 69 lat. Zdjęcie wykonał Grzegorz Gałązka, mieszkający w Rzymie znany fotograf papieża-Polaka.

Na razie fotografia, którą wybrał i zatwierdził Wikariat Rzymu, jest strzeżona. Grzegorz Gałązka także nie może zdradzić, w jakich okolicznościach została wykonana. Przez organizatorów beatyfikacji został zobowiązany do milczenia. Zdjęcie jest obecnie poddawane obróbce technicznej (dotyczy ona tła zdjęcia) przez grafików Wydawnictwa Michalineum z Marek pod Warszawą, z którym od lat współpracuje Grzegorz Gałązka.

Zdjęcie Grzegorz Gałązki figurować będzie na wszystkich oficjalnych plakatach i drukach związanych z uroczystościami beatyfikacyjnymi. Można będzie je oglądać również na okolicznościowym medalach i świętych obrazkach, a także na znaczkach, które w rekordowym nakładzie 12 milionów egzemplarzy wyda poczta włoska.

Zdjęcie pielgrzymi obecni na Placu św. Piotra 1 maja i wierni z całego świata za pośrednictwem mediów, będą mogli zobaczyć w dniu beatyfikacji.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:17, 16 Kwi 2011    Temat postu:

40 tys. zdjęć na Wielkim Portrecie Jana Pawła II

40 tys. zdjęć nadesłano do Wielkiego Portretu Jana Pawła II. 1 maja zostanie on odsłonięty na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Mozaika ta będzie odzwierciedleniem portretu beatyfikacyjnego, który tego dnia zawiśnie na frontonie Bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Wielkie zainteresowanie

- Zebraliśmy już prawie 40 tysięcy zdjęć. Już z nich możemy - jak z mozaiki - stworzyć portret naszego papieża. Ale liczymy, że zdjęć będzie dużo więcej. Zdjęcia wysyłane są za pośrednictwem strony [link widoczny dla zalogowanych] oraz MMS-ami - mówi Piotr Gaweł, Prezes Centrum Opatrzności Bożej.

Inicjatywa powstania Wielkiego Portretu spotkała się z niezwykłym zainteresowaniem. Polska jednoczy się, tak jak to miało miejsce w czasie papieskich pielgrzymek. Swoje fotografie ślą ludzie w różnym wieku i różnych zawodów. Zdjęcia, które do nas trafiły, są przeróżne. Są legitymacyjne "główki", ale też zabawne zdjęcia wakacyjne albo rodzinne, wielopokoleniowe.

Znani na Wielkim Portrecie

Do Wielkiego Portretu Jana Pawła II włącza się wiele znanych osób, w tym ludzie kultury, sztuki. Na portrecie odnaleźliśmy zdjęcie aktora, Tadeusza Chudeckiego. Zapytany dlaczego, chce uczestniczyć w naszej akcji, odpowiedział: - To, że jesteśmy pokoleniem JP2 to wielki znak od Boga. Nie otrzymało go pokolenie przed nami ani po nas. Wspominam te lata pielgrzymek, kiedy "doganiało" się Papieża na niebie, jadąc pociągiem patrzyło w górę, by zobaczyć czy już przeleciał jego helikopter - mówi.

- Pamiętam dzień wyboru na Stolicę Apostolską, a potem liczne z nim spotkania: w Castel Gandolfo, na audiencji w Bazylice św. Piotra, w Kościele św. Krzyża, podczas pielgrzymek w różnych miejscach Polski. Teraz też często patrzę w niebo i z Nim rozmawiam. Proszę o pomoc i głęboko wierzę, że teraz jest z nami, jeszcze bardziej niż kiedyś. Ale żal tych cudownych chwil i czasu z Nim spędzonego. Niech zostanie uwieńczony i trwa w nas jako zobowiązująca chluba pokolenia JP - wspomina Tadeusz Chudecki.

Pomóż babci i dziadkowi wysłać zdjęcie

- Wiele osób starszych telefonuje do Centrum podkreślając, że nie radzą sobie ze współczesnymi zdobyczami techniki. Dlatego chcielibyśmy poprosić o to, by młodzi pomogli dziadkowi lub babci wysłać zdjęcie, by również oni mogli znaleźć się na tym wielkim wspólnym portrecie Polaków - mówi Piotr Gaweł.

Jak powstaje Wielki Portret?

Praca nad stworzeniem Wielkiego Portretu Jana Pawła II przebiega w dwóch etapach. Zdjęcia zebrane do 18 kwietnia utworzą portret, który zostanie wydrukowany i zawieszony na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jego odsłonięcie nastąpi w dniu beatyfikacji Papieża Polaka, 1 maja. Wydruk tego niezwykłego portretu wykona firma RR Donnelley Document Solutions, jedna z największych i najnowocześniejszych drukarni w Europie.

- Jesteśmy zaszczyceni możliwością udziału w tak wielkim wydarzeniu - mówi Małgorzata Czarnota, przedstawicielka firmy. - Wydruk Wielkiego Portretu wykonany zostanie na specjalnym materiale przepuszczającym napór wiatru (tzw. mesh) z odpowiednią perforacją, którego rozmiar będzie wynosił 55x26 metrów. Przy takim rozwiązaniu grafika osiągnie wagę nawet do 600 kg. Wydruk wykonamy w rozdzielczości 1080 dpi, aby każde, nawet najmniejsze zdjęcie było czytelne.

W związku z tym, iż obramowanie, które służy do naciągania grafiki rozlokowane będzie po trzech bokach, obciążenie dolne zostanie zrealizowane na bazie betonowych bloczków, których łączna waga osiągnie pięć ton. Obciążenie posłuży również do mocowania białej kurtyny, która do momentu beatyfikacji będzie zasłaniała Wielki Portret. Instalacja obramowania ma rozpocząć się już w tym tygodniu,

Ty też możesz być na portrecie

Ostateczna wersja Wielkiego Portretu, złożona ze wszystkich nadesłanych zdjęć, będzie dostępna także w wersji elektronicznej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Swoją fotografię będzie można zlokalizować poprzez wpisanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Przypominamy, że aby stać się częścią Wielkiego Portretu, trzeba najpierw wysłać SMS o treści "P" jak "Portret" na numer 72551 (2 zł netto), a następnie przesłać swoje zdjęcie za pośrednictwem strony [link widoczny dla zalogowanych] lub MMS-em na numer: 664 400 100 (cena według stawek operatorów).

Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony w całości na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - nowoczesne, narracyjne muzeum, które będzie świadectwem historii Polski oraz dramatycznych losów życia tych dwóch wielkich Polaków.

Obchody uroczystości beatyfikacyjnych przed Świątynią Opatrzności Bożej Wielki Portret Jana Pawła II jest jednym z punktów obchodów beatyfikacyjnych przed Świątynią Opatrzności Bożej. O godz. 9.00 na placu przed Świątynią zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Piotra Jareckiego. Następnie na telebimach, będzie można śledzić uroczystości z Watykanu. Po ich zakończeniu z placu Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wyruszy historyczny papa mobile z 1979 r. z symbolicznymi żółto-białymi kwiatami.

Tego dnia na telebimach będą emitowane filmy dokumentalne poświęcone Janowi Pawłowi II. Swoje podwoje dla zwiedzających otworzy również namiot prezentujący projekt muzeum oraz Panteon Wielkich Polaków.

Miasteczko papieskie

Zostanie też otwarte papieskie miasteczko dla dzieci. Na najmłodszych czeka tam wiele atrakcji, m.in. specjalna papieska ciuchcia, która będzie zatrzymywała się na symbolicznych stacjach - miastach papieskich (Wadowice, Kraków, Rzym, Warszawa - pl. Piłsudskiego, Warszawa - Wilanów). Tam dzieci poznają historię życia i świętości Karola Wojtyły. Projekt papieskiej ciuchci powstaje w ścisłej współpracy z instytucjami papieskimi: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytutem Papieża Jana Pawła II.

Wielki Portret Jana Pawła II, wpisujący się doskonale w uroczystości beatyfikacyjne nowego błogosławionego, to nie tylko znak naszej pamięci o Papieżu Polaku, ale przede wszystkim dowód na to, że potrafimy - mimo dzielących nas różnic - zjednoczyć się, by razem tworzyć historię i pięknie ją przeżywać. To piękny i bardzo wyjątkowy wyraz jedności Polaków, ukształtowanych przez działalność i postać Wielkiego Papieża Jana Pawła II. Wymiar jedności podkreśla również o. Rafał Sztejka, Dyrektor Redakcji Programów Katolickich TVP - Portret Jana Pawła II będzie rzeczywiście znakiem jedności. Papież nas jednoczył, jak do nas przyjeżdżał: podczas pielgrzymek do Polski, naszych pielgrzymek do Watykanu i teraz - w dzień beatyfikacji może nas na nowo zjednoczyć.

Wielki Portret Jana Pawła II powstaje pod patronatem TVP1 i Polskiego Radia oraz we współpracy z wieloma mediami.

Beatyfikacja papieża Polaka jest wydarzeniem bezprecedensowym w historii Polski, Kościoła Katolickiego i wszystkich Polaków. 1 maja będzie ważnym dniem w życiu Milionów Polaków. Będzie to jednocześnie doskonała okazja do dnia zgody narodowej.

>>>>>>

Dzisiaj ostatni dzien gdy mozna wyslac ? Tak cos slyszalem ?!

[img]http://m.onet.pl/_m/54ce46a3fe4dfe1b11b43f8a7d2cf824,21,1.jpg/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:59, 16 Kwi 2011    Temat postu:

Coraz więcej zgłoszeń od pielgrzymów na beatyfikację

W ostatnim tygodniu zanotowano znaczny wzrost rezerwacji miejsc noclegowych i zgłoszeń przyjazdu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - poinformowało biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej. Przyjazd zapowiedziały kolejne grupy z Polski.

Szef odpowiedzialnego za organizację tego wydarzenia i przyjęcie pielgrzymów biura diecezjalnego Opera Romana Pellegrinaggi ksiądz Caesar Atuire podkreślił, że właśnie w tych dniach bardzo wzrosła liczba zgłoszeń przyjazdu zorganizowanych grup. Jak poinformował, z Polski w tym tygodniu napłynęły zgłoszenia od stu następnych pielgrzymek autokarowych.

Ksiądz Atuire zapewnił, że choć liczba ta stale rośnie - w ostatnim czasie o 20 procent - to w Rzymie nadal są miejsca noclegowe dla wszystkich, zwłaszcza te tańsze, dla młodzieży, na kempingach i w strukturach kościelnych oraz w niektórych hotelach.


- Czekamy na dalsze zgłoszenia - oświadczył przedstawiciel biura pielgrzymkowego, cytowany przez włoską agencję Ansa.

Według informacji uzyskanych przez PAP w polskim kościele świętego Stanisława, dotychczas przyjazd na beatyfikację zapowiedziało około 30 tysięcy wiernych z Polski w ponad 400 zorganizowanych grupach. Liczba ta stale rośnie.

>>>>>

Niestety zostawili na ostatnia chwile ! I dopiero teraz podjeli decyzje...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:18, 17 Kwi 2011    Temat postu:

Przenosiny grobu Jana Pawła II - przygotowano już miejsce

Zakończyły się wszystkie prace w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej, gdzie po beatyfikacji zostanie pochowany Jan Paweł II. Z kaplicy przeniesiono w inne miejsce trumnę ze szczątkami papieża Innocentego XI, który był tam pochowany.

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że w piątek wieczorem, po zamknięciu bazyliki świętego Piotra, trumna błogosławionego Innocentego XI, który był papieżem w latach 1676-1689, została przeniesiona z Kaplicy Świętego Sebastiana przed Ołtarz Przemienienia. Ceremonii przeniesienia szczątków i procesji przewodniczył archiprezbiter bazyliki watykańskiej kardynał Angelo Comastri.

Kaplica Świętego Sebastiana, gdzie będzie znajdował się grób Jana Pawła II, została w ostatnich miesiącach odrestaurowana.

Niedawno Watykan zapowiedział, że 29 kwietnia zostanie podniesiona płyta na grobie polskiego papieża w Grotach Watykańskich, a trumna ze szczątkami zostanie ustawiona przy grobie świętego Piotra, również w podziemiach bazyliki. Będzie tam stała do 1 maja rano, a więc do beatyfikacji. Tego dnia przed mszą beatyfikacyjną zamknięta trumna zostanie przeniesiona do bazyliki i ustawiona przed Ołtarzem Konfesji. Zaraz po mszy do trumny podejdzie papież Benedykt XVI.

Od popołudnia hołd nowemu Błogosławionemu będą mogli oddawać wierni, a bazylika będzie otwarta także w nocy. 5 maja trumna zostanie złożona do grobu w Kaplicy Świętego Sebastiana.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:34, 19 Kwi 2011    Temat postu:

Niemieckie media oddają hołd Janowi Pawłowi II

Po raz kolejny osoba Karola Wojtyły sprawia, że również media oddają mu hołd. Od Wielkanocy do uroczystości beatyfikacji, która odbędzie się 1 maja w Rzymie, niemieckie rozgłośnie przypomną o pontyfikacie papieża-Polaka - informuje Deutsche Welle.

Mszę beatyfikacyjną Jana Pawła II niemieccy widzowie będą mogli obejrzeć na żywo 1 maja w Programie 2 niemieckiej telewizji publicznej (ZDF) i Bawarskiej Telewizji (Bayerisches Fernsehen). Transmisja z Placu Świętego Piotra w Rzymie rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa bez przerwy trzy godziny. W tym samym czasie kanał Phoenix w materiale zatytułowanym "Cud Jana Pawła II – Countdown beatyfikacji" przedstawi regulamin Kościoła decydujący o wyniesieniu zasłużonych na ołtarze. Można się będzie m.in. dowiedzieć, dlaczego w przypadku Karola Wojtyły droga do beatyfikacji trwała tylko sześć lat. Audycja zostanie już wyemitowana 27 kwietnia o godz. 23.45 w pierwszym programie niemieckiej telewizji publicznej (ARD) i w WDR.

O godz. 14.00 na kanale Phoenix zostanie wyemitowany film Gero von Boehma pt. "Karol Wojtyła – Tajemnice papieża", zrealizowany w ogrodzie botanicznym w Trastevere. Bohater filmu, duszpasterz Michael Mendl, odpowie na trudne pytania Mario Adorfa (inaczej: Gärtner Peppino).


Z kolei o godz. 15.00 Christian Hardtke i Martin Posselt w programie zatytułowanym "Szukałem was" przypomną o 27 latach pontyfikatu Jana Pawła II i jego 104 podróżach apostolskich. Posselt – wspólnie z Clausem Singerem – nakręcił również historię Światowych Dni Młodzieży, które powołał do życia Ojciec Święty. "Pomysł, który obiega świat" zostanie nadany o godz. 15.45 na kanale Phoenix.

O godz. 16.30 telewizja WDR wyemituje zaś reportaż o "Zbuntowanych księdzach", przedstawiający historię dwóch homoseksualnych duchownych, którzy ze względu na swoją relację musieli wystąpić z Kościoła po kilku latach kapłaństwa. W programie TV Phoenix o godz. 18.30 znajduje się dwuczęściowa "Tajna inkwizycja", za pomocą której telewizja pragnie przywołać jeden z najciemniejszych rozdziałów historii Kościoła.

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 16.15 program 2 niemieckiej telewizji przypomni o końcu pontyfikatu Jana Pawła II w materiale "Mity konklawe", zrealizowanym przez Andreę Oster i Volkera Schmidta-Sondermanna. W dokumencie występują ówczesny watykański sekretarz stanu, kardynał Angelo Sodano, oraz członek konklawe, kardynał Joachim Meisner z Kolonii. Obaj przywołują swoje wspomnienia o trwających wiele dni tajnych głosowaniach w Kaplicy Sykstyńskiej.

Z kolei od godz. 0.55 do 3.50 w programie 2 niemieckiej telewizji nadany zostanie cykl audycji pt. "Jan Pawel II. Papież stulecia", na który składają się: "Tajemnice papieża", "Pałac wieczności" (o Watykanie), "Kontrrewolucja z krucyfiksem" oraz "Wielkie tajemnice Watykanu".

O znaczeniu Karola Wojtyły dla Polaków opowiada półgodzinna audycja pt. "Papież, Polacy i wolność" Krzysztofa Czajki, która zostanie wyemitowana o godz. 18.02 na kanale RBB. Dokument podkreśla rolę Solidarności w drodze do wolności oraz znaczenie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny w 1979 roku, podczas której padły pamiętne słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi".

W przeddzień beatyfikacji o godz. 13.30 na kanale Phoenix można będzie obejrzeć dokument pt. "Komuna beatyfikowanych" o protestanckiej sekcie huterytów prześladowanej przez Kościół w XVI w.

KNA / Monika Skarżyńska

>>>>>

No to sie postarali... Bo do tej pory media w Niemczech glownie byly zlosliwe i atakujace Papieża zreszta kazdego... Na zgube Niemiec ! Bo to tak jak obrazic sie na Boga... SOBIE SZKODZISZ !!! Po co ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:54, 21 Kwi 2011    Temat postu:

Wspomnienie Jana Pawła II znajdzie się w kalendarzu

22 października będzie co roku dniem wspomnienia liturgicznego Jana Pawła II po jego beatyfikacji - postanowiła w wydanym dekrecie Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

O decyzji kongregacji poinformował watykański dziennik "L'Osservatore Romano".

22 października 1978 roku odbyła się inauguracja pontyfikatu polskiego papieża.

Zgodnie z dekretem święto nowego błogosławionego obchodzone będzie w diecezji rzymskiej oraz diecezjach w Polsce. To zaś oznacza, że Watykan nie przychylił się do prośby diecezji rzymskiej o wprowadzenie kultu uniwersalnego w przypadku Jana Pawła II. O takiej prośbie mówił niedawno papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini na konferencji w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej na temat przygotowań do uroczystości beatyfikacyjnych 1 maja. Jednak kult Jana Pawła II pozostanie tylko na szczeblu lokalnym.

W dekrecie, który podpisali prefekt kongregacji kardynał Antonio Canizares Llovera i sekretarz arcybiskup Joseph Augustine Di Noia, postanowiono, że 1 maja 2012 roku, w pierwszą rocznicę beatyfikacji, będzie można odprawić msze dziękczynne w miejscach wybranych przez biskupów odpowiednich diecezji.

Inne wydane dyspozycje dotyczą możliwości wpisania nowego błogosławionego do kalendarzy innych Kościołów lokalnych i wyboru Jana Pawła II jako patrona kościoła.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 2:50, 25 Kwi 2011    Temat postu:

Wielka muzyczna msza dla Jana Pawła II w Rzymie

Msza muzyczna "Missa Magna Beatificationis" (łac. Wielka Msza Beatyfikacyjna) jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej Michała Lorenca zostanie wykonana 2 maja w Rzymie. Koncert, zaplanowany w ramach Światowego Spotkania Polonii, będzie towarzyszył uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 2 maja w Bazylice św. Ignacego Loyoli w Rzymie.

Swoją obecność zapowiedzieli: prezydent Bronisław Komorowski, który obok ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego sprawuje patronat nad koncertem, a także ks. kardynał Stanisław Dziwisz, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, Episkopatu Polski i polskiego parlamentu.

"Missa Magna Beatificationis" - jak zapowiadają jej organizatorzy m.in. ze Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" - będzie "wyrazem wdzięczności Polaków rozproszonych po całym świecie za życie w okresie pontyfikatu Jana Pawła II, za możność poznania Jego nauki, za odzyskaną wolność Ojczyzny".

W koncercie weźmie udział 150 najlepszych polskich muzyków oraz soliści z Kamerunu i Iranu. Wystąpi Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, grający muzykę z różnych stron świata zespół DesOrient oraz chóry: "Cappella Corale Varsaviana", "Psalmodia" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i "Bel Canto" z Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie.

W programie koncertu publiczność usłyszy pieśni, hymny oraz części stałe mszy, a także elementy epickie muzyki skomponowanej przez Michała Lorenca do filmu "Jan Paweł II. Szukałem Was..." w reż. Jarosława Szmidta, opowiadającym o pontyfikacie Jana Pawła II.

"Missa Magna Beatificationis" rozpocznie się od uwertury w wykonaniu chóru i orkiestry z wykorzystaniem instrumentów etnicznych (fujary góralskie, cymbały, bębny). W trakcie koncertu usłyszymy także fragment "Koncertu skrzypcowego" zawierającego elementy muzyki żydowskiej, Agnus Dei w wykonaniu polskiego chóru i orkiestry oraz artystów z Kamerunu, Ave Maria w wykonaniu chóru w języku łacińskim i w języku endo przez solistę z Kamerunu. Ostatnim akordem koncertu będzie monumentalnie brzmiący ostatni fragment Koronki do Miłosierdzia Bożego "Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny - zmiłuj się nad nami i nad całym światem".

Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Tadeusz Karolak.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej, przy współudziale Rady Polonii Świata, Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych.

Koncert zaplanowano jako artystyczny finał Światowego Spotkania Polonii, które odbędzie się w dniach 1-2 maja w związku z uroczystościami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II. Do Rzymu swój przyjazd na to spotkanie zapowiedziało ponad 3 tys. osób z prawie 30 krajów świata, m.in. z Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, USA.

Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja - w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W uroczystościach w Watykanie mają wziąć udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk. Do Rzymu na uroczystość może przyjechać co najmniej milion osób z całego świata.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:05, 25 Kwi 2011    Temat postu:

14-latka z Polski zaśpiewa przed beatyfikacją Jana Pawła II

14-letnia gimnazjalistka z Bydgoszczy będzie jedyną Polką, która wystąpi podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Rzymie. Daria Barszczyk zaśpiewa po polsku fragment koronki, poprzedzającej mszę św. na placu św. Piotra.

- Pomysł powstał przypadkiem: zgłosiła się do mnie katechetka jednej z bydgoskich szkół, odtworzyła fragment nagrania pięknego śpiewu Darii i zapytała, czy nie mogłaby ona reprezentować Bydgoszczy i Polski w Rzymie. Wydawało mi się to nie do załatwienia, ale okazało się, że pomysłodawczyni podejmuje się uzgodnienia wszystkiego ze stroną włoską i potrzebuje jedynie wsparcia logistycznego przy wyjeździe - powiedział ks. Sylwester Warzyński, rzecznik prasowy diecezji bydgoskiej.

14-letnia Daria Barszczyk uczy się w Zespole Szkół nr 28 w Bydgoszczy i od kilku lat amatorsko uczy się śpiewu. Niewidoma nastolatka korzystała z lekcji w jednym z domów kultury i uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Ciechocinku. Występowała dotychczas głównie w kościołach podczas nabożeństw.

Elżbieta Rybacka, katechetka z ZS nr 28 ma bliskie kontakty z Włochami od dwudziestu lat, mieszkała tam przez pewien czas ucząc się włoskiego i ma wielu przyjaciół. Korzystając z ich wsparcia dotarła do organizatorów oprawy artystycznej uroczystości beatyfikacyjnej.

- Zaczęłam od odtworzenia nagrania Darii i już pierwsze słowa, jakie po tym padły, wskazywały na to, że jej śpiew wywarł ogromne wrażenie. W Rzymie wystąpią zapewne inni śpiewacy polskiego pochodzenia, ale będą to osoby mieszkające tam na stałe, a Daria będzie jedyną, która przyjedzie z Polski - podkreśliła Rybacka.

Koszty wyjazdu dziewczynki pokryły władze Bydgoszczy i biskup Jan Tyrawa. Ordynariusz bydgoski i prezydent Rafał Bruski wręczyli nastolatce bilety na przelot, potwierdzenia rezerwacji noclegów oraz vouchery na pobyt w Rzymie.

Nastolatka wyruszy do Rzymu już 24 kwietnia, bo dwa dni później rozpoczynają się próby uroczystości beatyfikacyjnej.

- Zawsze marzyłam, by kiedyś wyjechać za granicę, ale nigdy nie spodziewałam się, że to będzie wyprawa do Rzymu. To dla mnie ogromne przeżycie duchowe i jestem teraz chyba najszczęśliwszą osobą na świecie - podkreśliła Daria.

Gimnazjalistka, po powrocie z Włoch wystąpi w Bydgoszczy 5 czerwca. Diecezja i miasto organizują wówczas uroczystości dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:24, 26 Kwi 2011    Temat postu:

Przed beatyfikacją Jana Pawła II 1 maja żaden autokar z pielgrzymami nie zostanie wpuszczony w rejon Watykanu - taki plan organizacji uroczystości opracowały władze Rzymu. Zapowiedziano utworzenie 40 parkingów dla ponad 5 tys. autokarów z wiernymi. Dla autobusów z Polski przewidziano parking w rejonie Stadionu Olimpijskiego.

Włoskie media podkreślają, że utworzenie wokół Watykanu strefy całkowicie wolnej od autokarów z pielgrzymami to zasadniczy punkt przygotowań, opracowanych przez magistrat na Kapitolu.

Autokary nie będą mogły wjechać nawet na wielki parking na wzgórzu Janikulum, gdzie jest dla nich wyznaczony specjalny dolny poziom. Także ten terminal będzie niedostępny, ponieważ znajduje się tuż przy Placu świętego Piotra.

Na razie zapowiedziano utworzenie miejsc parkingowych dla 5050 autokarów z 260 tys. pielgrzymów, głównie na obrzeżach Rzymu i w odleglejszych punktach Wiecznego Miasta, między innymi w dzielnicach Rebibbia, Ponte Mammolo, Anagnina, Saxa Rubra, przy stacji Aurelia i stadionie Flaminio. Wszystkie te parkingi są połączone z komunikacją miejską: jedną z dwóch linii metra, kolejką podmiejską, autobusami, tramwajami.

Władze włoskiej stolicy zapewniają, że transport publiczny zostanie zintensyfikowany, a w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, kiedy odbędzie się wieczorne czuwanie modlitewne, środki komunikacji będą kursować do godz. 2, a potem od godz. 4 rano. W ten sposób wierni będą mogli zarówno powrócić po czuwaniu na Circus Maximus, jak i o świcie 1 maja udać się na beatyfikację.

Biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej Opera Romana Pellegrinaggi zachęca organizatorów pielgrzymek z Polski do korzystania z parkingu przy Stadionie Olimpijskim, położonym w odległości kilku kilometrów od Placu świętego Piotra. Jest to odległość, którą można pokonać pieszo. Jednocześnie przypomniano, że wszystkie autokary muszą mieć zezwolenie typu "G" na wjazd do Rzymu. Zezwolenie takie kosztuje 24 euro.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy