Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
1 maja dzień jeden na tysiąclecie!
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:18, 14 Sty 2011    Temat postu: 1 maja dzień jeden na tysiąclecie!

Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie kończy proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Beatyfikacja odbędzie się 1 maja. Mszy beatyfikacyjnej na placu św. Piotra będzie przewodniczył sam papież Benedykt XVI.
!!!!!!!!
Dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II opublikowało w południe biuro prasowe Stolicy Apostolskiej po audiencji, na której papież przyjął prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato.

Benedykt XVI zgodził się na promulgację, czyli ogłoszenie dekretu, uznającego niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia cud wyzdrowienia francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona.

Uroczystość wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża Polaka. Zmarł on 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię tej uroczystości, przypadającej tydzień po Wielkanocy.

Wybór tej daty jest, jak nieoficjalnie wiadomo, spełnieniem prośby strony polskiej. Według niektórych doniesień taki termin zasugerował Benedyktowi XVI w liście metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Zapowiedź, że to Benedykt XVI będzie osobiście przewodniczył beatyfikacji swego poprzednika, ma bardzo istotne znaczenie, gdyż stanowi odstępstwo od zasady, wprowadzonej przez obecnego papieża na początku jego pontyfikatu. Benedykt XVI zrezygnował bowiem z przewodniczenia uroczystościom beatyfikacyjnym, powierzając to zadanie swym delegatom i dokonuje wyłącznie kanonizacji.

Będzie to pierwsza beatyfikacja, której dokona Benedykt XVI.

!!!!!!!!!!!!

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom na briefingu w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej tuż po ogłoszeniu dekretu, że trumna ze szczątkami Jana Pawła II zostanie po beatyfikacji przeniesiona, zgodnie z przepisami kanonicznymi, z Grot Watykańskich do bazyliki świętego Piotra. Nie będzie ekshumacji - podkreślił.

Ciało papieża "nie zostanie wystawione" - wyjaśnił ks. Lombardi. Na marmurowej płycie nagrobnej pojawi się napis: "Beatus Ioannes Paulus II".

"To wielka i znacząca radość"

To wielka i znacząca radość - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz o planowanej na 1 maja beatyfikacji Papieża-Polaka. - Jestem głęboko przekonany, że ta zbieżność, przypadkowa zbieżność, bo nie wiedzieliśmy, że dzisiaj będzie to ogłoszenie, naszego spotkania opłatkowego, nie tylko nie osłabi naszej radości, ale wręcz przeciwnie wzmocni ją i będziemy w jeszcze większej refleksji - powiedział kard. Nycz podczas piątkowego spotkania opłatkowego z dziennikarzami.

Postulator zakończonego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ksiądz Sławomir Oder powiedział, że już teraz można zacząć czekać na cud, wymagany do następnego kroku, jakim byłaby kanonizacja polskiego papieża.


REKLAMA Czytaj dalejTłumacząc aspekty proceduralne procesu beatyfikacyjnego ksiądz Oder podkreślił, że zakończył się właściwie drugi z procesów. Pierwszy proces został zamknięty 19 grudnia 2009 roku wraz z aprobatą ze strony Ojca Świętego dla publikacji dekretu o heroiczności cnót Jana Pawła II. - Teraz natomiast cieszymy się z tego, że papież zaaprobował publikację dekretu uznającego cud za wstawiennictwem Jana Pawła II - powiedział ks. postulator.

- To oznacza, że rzeczywiście mamy do czynienia z zakończeniem procesu z punktu widzenia kanonicznego. Ostatni etap, jaki pozostaje to jest akt liturgiczny, czyli sama beatyfikacja, która jest ukoronowaniem tych przeszło pięciu lat intensywnej pracy, by udzielić odpowiedzi na wołanie ludu: "Santo subito" (natychmiast święty) - dodał polski ksiądz, pracujący w wikariacie Rzymu.

Podsumowując swoją pracę, rozpoczętą wraz z otwarciem procesu w czerwcu 2005 roku ksiądz Oder stwierdził: - Patrząc na to z punktu widzenia dnia dzisiejszego pozostaje przeogromna radość i satysfakcja. Niemniej jednak było to pięć lat bardzo intensywnej pracy, często niełatwej, w każdym razie pracy, która z całą pewnością mocno wpisze się w moje osobiste życie i pozostawi na nim znamię niezatarte.

Postulator odrzucił zarazem jako nieprawdziwe pogłoski o tym, że w ostatnim roku doszło do spowolnienia prac nad przypadkiem cudu. - Przede wszystkim nie można mówić o jakimś spowolnieniu procesu. Każdy proces ma swoje życie, które tworzy określone problemy. Pamiętajmy, że raptem rok minął od uznania dekretu o heroiczności cnót. To nie jest dużo w perspektywie średniej długości procesów beatyfikacyjnych - zauważył ks. Oder.

- Wydaje mi się, że nasze oczekiwania były z całą pewnością na dziś, na jutro, a raczej na wczoraj. Bardzo często te głosy o rzekomym spowolnieniu były - to nie jest oskarżenie - budowane przez opinię dziennikarską - ocenił.

- Kościół nigdy nie idzie pod dyktando, ma swój rytm, swoje wymagania. Z całą pewnością to, co się stało w ciągu tego roku było w całości, od samego początku aż do dnia dzisiejszego zorientowane na przeprowadzenie procesu w sposób jak najbardziej rzetelny, poprawny i nie pozwalający na jakiekolwiek wątpliwości i jego zakończenie - oświadczył postulator.

Pytany zaś o "oczekiwania na jutro", czyli o to, kiedy mógłby rozpocząć się proces kanonizacyjny Jana Pawła II, odpowiedział, iż zgodnie z praktyką i tradycją Kościoła dla dokonania kolejnego kroku potrzeby jest kolejny cud. - Jedyne, co mogę powiedzieć to to, aby modlić się i czuwać, aby ten cud dokonał się jak najprędzej - zaznaczył ks. Oder.

Właściwie - wyjaśnił polski ksiądz - "do tego cudu mogłoby dojść już teraz". - Po uznaniu cudu i opublikowaniu dekretu następny cud liczy się już do następnego etapu - wyjaśnił. - Trzeba modlić się i czuwać, bo to może nastąpić zaraz - dodał ksiądz Oder.

>>>>>>

A więc STAŁO SIĘ!Wszelkie słowa są zbyteczne!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:20, 14 Sty 2011    Temat postu:

A co na to najblizszy wspopracownik Papieża?


Ogromna radość i nadzieja towarzyszy wszystkim, którzy komentują ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie kończy proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Szczęścia nie krył m.in. kard. Dziwisz stwierdzając: "Santo subito" spełnia się.

- Radość i nadzieja to reakcja Konferencji Episkopatu na dobre wieści z Watykanu - podkreślił rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch. - Radość, bo Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym, wzorem do naśladowania w tym, jakim był człowiekiem, jakim był chrześcijaninem. A nadzieja, że jego nauczanie będzie ponownie przypominane. Sam Ojciec Święty poprzez swoje zapisane słowo w jakiś sposób stanie obok nas. Przypominać będziemy sobie jego naukę. Może znów się zjednoczymy w tym, co jest ważne dla Kościoła, co jest ważne dla naszego państwa - dodał.

- Jesteśmy szczęśliwi, że ten proces doszedł do końca; że to, o co prosili ludzie, "Santo subito" spełnia się - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz po ogłoszeniu dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II.

- Wyrażam ogromną radość w imieniu całej diecezji, Krakowa, i myślę, że jestem upoważniony, by powiedzieć, że w imieniu całej Polski. Wielkie "dziękuję" Ojcu Świętemu za dzisiejszy dekret
kard. Stanisław DziwiszWielkie "dziękuję" Ojcu Świętemu za dzisiejszy dekret. Dekret potwierdzający cud, który był potrzebny do beatyfikacji - mówił metropolita krakowski, który u boku Karola Wojtyły spędził blisko 40 lat, a w czasie pontyfikatu był osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

Beatyfikacja ma się odbyć 1 maja. Jak podkreślił kard. Dziwisz w tym roku tego dnia przypada święto Bożego Miłosierdzia, a Jan Paweł II zmarł w 2005 r. w przeddzień tego święta. - Tajemnica o Bożym Miłosierdziu związała się z jego życiem, i tu w Polsce i w czasie całego pontyfikatu - mówił kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski przesłał Benedyktowi XVI podziękowania za dekret zapowiadający beatyfikację Jana Pawła II i za wyznaczenie takie właśnie daty uroczystości.

- Decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI przyjmujemy z radością i z wielką wdzięcznością, bo to jest spełnienie oczekiwań naszych i wiernych całego świata - powiedział metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

- Obraz był, brakowało tylko ram; ta decyzja o beatyfikacji jest formalnością kanoniczną, która kończy proces, a rozpoczyna duchowe przygotowanie - wyjaśnił metropolita gdański.

Jak powiedział, "pragnieniem Kościoła i nas - pasterzy, jest, aby to przygotowanie duchowe towarzyszyło tym uroczystościom, bo to nie jest festyn, tylko radość połączona z przeżyciem duchowym, pogłębieniem wiary, religijności i wsłuchania się w nauczanie Jana Pawła II".

Dodał, że przygotowanie duchowe mogłoby dotyczyć m.in. naszej wspólnoty z Kościołem, z Panem Bogiem, czy jesteśmy wierni nauczaniu papieskiemu, jego przekazowi w wygłoszonych przemówieniach, np. do młodych, do rodziców, naukowców i Solidarności.

"Nie można zmarnować tej szansy, którą stwarza beatyfikacja"

- Beatyfikacja Jana Pawła II będzie wielkim wydarzeniem dla całego świata. Znali go wszyscy światowi przywódcy, a także miliony ludzi, z którymi się spotykał podczas pielgrzymek - powiedział bp Tadeusz Pieronek.

- Jan Paweł II przyciągał ludzi swoją otwartością, brakiem uprzedzeń. Wszyscy, którzy wierzą w świętość, są przekonani o jego świętości. Ale nie wystarczą oklaski i wspomnienia, potrzebna jest wewnętrzna przemiana. Z tej okazji powinniśmy wszyscy skorzystać. Nie chodzi o pokazywanie palcem, przemiany potrzebujemy wszyscy. Nie można zmarnować tej szansy, którą stwarza beatyfikacja - dodał biskup.

:O))))))))))))))))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:43, 14 Sty 2011    Temat postu:

A inni przyjciele Papieża ?!

Wyznaczenie beatyfikacji Jana Pawła II na niedzielę Miłosierdzia Bożego to wezwanie dla wszystkich, by być bardziej miłosiernymi wobec ludzi - uważa proboszcz parafii Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła został ochrzczony, ksiądz infułat Jakub Gil. Swego wzruszenia nie kryje też wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły, aktorka i reżyserka Danuta Michałowska.

- Oczekiwaliśmy takiej wieści od dnia śmierci Jana Pawła II. Kiedy dowiedziałem się, że papież Benedykt XVI wyznaczył uroczystość na 1 maja, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, to uświadomiłem sobie po raz kolejny, że to, iż papież pochodził z Wadowic, jest wielkim miłosierdziem. (...) Jednocześnie jest to dla nas wszystkich wezwanie, by być jeszcze bardziej miłosiernymi wobec ludzi i jeszcze bardziej chwalić Boże Miłosierdzie - powiedział duchowny.

"Będziemy tego dnia w Watykanie"
REKLAMA Czytaj dalej

Z wielką radością przyjęły informację o wyznaczeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II władze jego rodzinnych Wadowic. Rzecznik samorządu Stanisław Kotarba zapewnił, że krajanie Karola Wojtyły wezmą udział w uroczystościach.

- Bardzo się wszyscy cieszymy! To wielka radość dla wszystkich wadowiczan. Mogę zapewnić, że wadowiczanie będą w Rzymie: zarówno władze z panią burmistrz Ewą Filipiak, jak też mieszkańcy. Uczynimy wszystko, by 1 maja w Rzymie było nas jak najwięcej - powiedział Kotarba. Rzecznik dodał, że uroczystość będzie można też zobaczyć na telebimach, które zostaną ustawione na głównym rynku Wadowic.

"Cała Polska modliła się o jego beatyfikację"

Dyrektor wadowickiego Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II ksiądz Paweł Danek powiedział, że o beatyfikację Jana Pawła II modlono się w Polsce, a także w całym Kościele Powszechnym, i "ta modlitwa została wysłuchana".

- Dla nas ta beatyfikacja jest przede wszystkim potwierdzeniem świętości Jana Pawła II. Jako zwykli wierni spotykaliśmy się z biskupem, a starsi jeszcze z księdzem Wojtyłą. Wówczas istniało takie wewnętrzne przekonanie, że jest to człowiek wyjątkowy pod względem intelektualnym, ale przede wszystkim duchowym (...) Teraz jego świętość zostanie potwierdzona przez autorytet Kościoła. Będziemy się modlić za jego wstawiennictwem, jak do tej pory to czyniliśmy - powiedział duchowny.

"On był święty, już w chwili śmierci"

Z decyzji o o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II i beatyfikacji papieża Polaka swej radości i wzruszenia nie kryje przyjaciółka Karola Wojtyły z czasów jego występów w konspiracyjnym Teatrze Rapsodycznym aktorka i reżyserka Danuta Michałowska. - Wiadomość o bliskiej beatyfikacji Jana Pawła II wywołała moje wielkie wzruszenie. Był on dla nas Polaków święty już w chwili śmierci, dlatego decyzja Benedykta XVI jest dla nas źródłem ogromnej radości - mówiła.

- Mam wielką nadzieję, że akt majowej beatyfikacji papieża ponownie przybliży Polakom jego przesłanie, jego naukę. I wierzę, że wpłynie to na poprawę relacji społecznych, pomoże przezwyciężyć wszelkie trudności i stanie się dla nas źródłem siły - podkreśliła Michałowska.

- Jan Paweł II pragnął odnowić oblicze ziemi. Mam nadzieję, że akt beatyfikacji będzie kolejną, ważną odsłoną tego przesłania - dodała.


Rys.Paul McGehee


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:13, 15 Sty 2011    Temat postu:

Rzecznik prasowy episkopatu Francji, ksiądz Bernard Podvin powiedział, że ogłoszenie daty beatyfikacji papieża Jana Pawła II jest "wielką radością dla wszystkich katolików i dumą Francji".

>>>>>

A przede wszystkim jest to TRIUMF POLSKI!!!
:O))))))

>>>>>>

Ks. Podvin podkreślił, że "katolicy na całym świecie żywią wielki szacunek dla papieża Jana Pawła II", ale był on także szanowany przez ludzi nienależących do Kościoła rzymskokatolickiego.

- To także duma dla katolików we Francji, ponieważ ta beatyfikacja jest związana z cudownym uzdrowieniem francuskiej siostry, Marie Simon-Pierre. Otrzymujemy w ten sposób owoc duchowy i jesteśmy z tego zarazem dumni i wzruszeni - dodał rzecznik episkopatu.

>>>>>

Tak to znak dla Francji tak zniszczonej rewolucja ateizmem masonstwem i biurokracja...

>>>>


Zaznaczył, że siostra Marie Simon-Pierre jest kobietą "skromną, delikatną, bardzo przywiązaną do papieża Jana Pawła II przez swoją wiarę, a także przez fakt, że Ojciec Święty też cierpiał na chorobę Parkinsona".

>>>>>

Az strach zeby do niej podchodzily media!Że swoim sadyzmem!
Ale przygotowania organizacyjne juz sie zaczely:

>>>>>

"To wielkie zadanie organizacyjne"

Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno powiedział, że papież ma zaufanie do władz Wiecznego Miasta w kwestii sprawnej organizacji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Odbędą się one 1 maja w Watykanie.

Alemanno, który został przyjęty przez papieża na tradycyjnej, noworocznej audiencji, przyznał, że osobiście dowiedział się od niego o terminie beatyfikacji Jana Pawła II.

- To wielkie zadanie organizacyjne, któremu Rzym już wcześniej zdołał sprostać przy innych wydarzeniach religijnych - oświadczył, przywołując obchody Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

- Papież ufa naszym zdolnościom organizacyjnym - zapewnił burmistrz włoskiej stolicy.

>>>>>

Tak i w Polsce tez sie szykuje pare miejsc!Wadowice Łagiewniki itd!W maire moznosci mozna by zrobic telebimy w kazdym miejscu gdzie kiedys Papież mial zbudowany Ołtarz Polowy i byla wielka Msza.A przynajmniej w glownych miejscach.Np. Plac Zwycięstwa/Piłsudskiego koniecznie. ( Z tym placem to mozna by nazwac Plac Zwycięstwa Piłsudskiego i bedzie spokoj!Piłsudski kolejny raz zwyciezy bolszewizm!)Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:37, 15 Sty 2011    Temat postu:

Wyznaczenie beatyfikacji Jana Pawła II na 1 maja ma szczególny wymiar i znaczenie - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Spełnia się "Santo subito" -.

- 1 maja nieprzypadkowo w tym roku wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Papież Jan Paweł II to święto ustanowił, w to święto Ojciec Święty kanonizował siostrę Faustynę i w przeddzień tego święta, 2 kwietnia 2005 roku, umarł. Stąd też jest to dobry termin beatyfikacji. I sądzę, że z tych powodów termin ten został przez Ojca Świętego Benedykta XVI zaplanowany - powiedział kardynał Nycz.

>>>>>

Tak znakomity termin!W koncu CÓŻ BÓG MA DO POWIEDZIENIA LUDZIOM!? Jedno słowo : MIŁOSIERDZIE !

>>>>

Hierarcha dodał, że nie oczekiwał, iż tak szybko dowiemy się o zatwierdzeniu dekretu o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Jana Pawła II, a także o dacie beatyfikacji.

Na pytanie, czym ta beatyfikacja powinna być dla Kościoła i świata, a zwłaszcza dla Polaków, kard. Nycz odpowiedział, że beatyfikacji tej "nie wolno nam zamykać tylko do wymiaru naszego kraju i Kościoła w Polsce".

- Dlatego jest ona w Rzymie, nawet jeżeli niektórzy mieli jakąś nadzieję, że będzie w Polsce. Musi ona być w Rzymie, ponieważ papież był i jest papieżem całego Kościoła. I sądzę, że będzie ona wielkim świętem Kościoła katolickiego, ale będzie także wielkim świętem ludzi na całym świecie, dlatego, że papież był znany, był ceniony także przez wyznawców innych religii i spotykał się z ludźmi dobrej woli na całym świecie. To będzie także ich święto - podkreślił hierarcha.

>>>>>

W dobie telebimów to nie problem!Mozna stworzyc zgromadzenia rownolegle!

>>>>>

Kardynał Nycz uważa, że "powinno to być radosne świętowanie z powodu tego, że Kościół ma nowego błogosławionego - takiego, którego wszyscy, kiedy żył na ziemi i był papieżem, starali się lepiej czy gorzej słuchać".

- Sądzę, że ta beatyfikacja; przygotowanie do niej, a potem czas po beatyfikacji powinien przede wszystkim służyć temu, żebyśmy na serio, głęboko weszli w naukę papieża. Są wszystkie dokumenty opublikowane: encykliki, adhortacje, kazania, przemówienia z pielgrzymek. Wystarczy tylko, aby sięgnąć do nich i w sposób systematyczny a nie wyrywkowy zacząć studiować papieża i jego nauczanie po to, żeby poznać, czego uczył Kościół za czasów Jana Pawła II, i zacząć to wprowadzać w swoje życie chrześcijańskie - podkreślił kardynał Nycz.

Pytany czy beatyfikacja ta przyczyni się do pojednania społeczeństwa, tak skłóconego po katastrofie smoleńskiej, kard. Nycz odpowiedział: - Nie należy mieszać wątków politycznych z beatyfikacją Jana Pawła II. Przypomniał, że papież podczas pielgrzymek do Polski i do Polaków, gromadził ich i łączył, co budowało wspólnotę.

>>>>>>

Kto nie przyjmowal sie nauka Jana Pawła z zycia nie przejmie sie tym bardziej teraz.To w koncu z wnetrza czlowieka pochodzi caly ten balagan moralny...I nie da sie anrzucic nikomu porzadku duszy wbrew jego woli.

>>>>>

Hierarcha wyraził przekonanie, że "troska Jana Pawła II o nas jest obecna jeszcze bardziej teraz, kiedy jest w niebie". Podkreślił, że "jego beatyfikacja (...) na pewno będzie służyć budowaniu wspólnoty w Polsce, w rodzinach, w społecznościach, w małych ojczyznach, tak, żebyśmy realizowali Ewangelię we wszystkich jej wymiarach".

>>>>>

Tak ! W niebie możliwości pomocy są NIEOGRANICZONE Surprised))))) . Tak jak nieograniczone jest niebo.Problem sa tylko tamy jakie stawia zla wola ludzi.Nikomu nie mozna pomoc wbrew jego woli.Ale jesli ktos chce NIE MA OGRANICZEN!Co tam jakas choroba Parkinsona ! ? :O))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:52, 16 Sty 2011    Temat postu:

Benedykt XVI wyraził w niedzielę radość, że 1 maja odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Papież mówił o tym podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w południe w Watykanie.

Zwracając się po polsku Benedykt XVI powiedział: - Drodzy bracia i siostry, Polacy! Serdecznie pozdrawiam was wszystkich: obecnych tu w Rzymie, w Polsce i w świecie. Podzielam waszą radość z ogłoszenia beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja tego roku.

- Ta wiadomość była bardzo oczekiwana przez wszystkich, a w szczególny sposób przez was, dla których czcigodny mój poprzednik był przewodnikiem w wierze, w prawdzie i w wolności. Życzę wam głębokiego, duchowego przygotowania się do tego wydarzenia i z serca wszystkim błogosławię - dodał papież.

O beatyfikacji tej Benedykt XVI mówił również po włosku: - Drodzy bracia i siostry, jak wiecie 1 maja z radością ogłoszę błogosławionym czcigodnego Jana Pawła II, mojego umiłowanego poprzednika. Wybrana data jest bardzo znamienna: będzie to bowiem druga Niedziela Wielkanocna, którą on sam dedykował Bożemu Miłosierdziu i w której wigilię zakończył swój ziemski żywot. Ci, którzy go znali, ci którzy cenili go i kochali, nie mogą nie radować się wraz z Kościołem z tego wydarzenia. Jesteśmy szczęśliwi - podkreślił papież.

Słowa te zgromadzeni na placu Świętego Piotra wierni, wśród nich liczne grupy Polaków, nagrodzili burzą oklasków.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:38, 21 Sty 2011    Temat postu:

Uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II rozpocznie się 1 maja o godzinie 10.00 na Placu św. Piotra – poinformowała prefektura Domu Papieskiego, urząd zajmujący się organizacją audiencji i ceremonii z udziałem papieża. Wstęp na uroczystość będzie wolny. Już teraz władze Rzymu ostrzegają przed chaosem w tym mieście.

Organizacja uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II była tematem czwartkowej wstępnej narady przedstawicieli władz Rzymu, Obrony Cywilnej i miejscowej diecezji.

W Watykanie powołano urząd komisarza, który koordynować ma kościelne uroczystości z obchodami Święta Pracy w stolicy Włoch. Podczas, gdy do Watykanu podążać będą miliony wiernych, do Rzymu spieszyć będą setki tysięcy młodych ludzi na tradycyjny koncert rockowy organizowany z okazji 1 maja. Władze miasta już teraz ostrzegają przed chaosem.

Ceny w hotelach w stolicy Włochy w dniach beatyfikacji Jana Pawła II wzrosły czterokrotnie. W odpowiedzi na to biuro pielgrzymkowe diecezji Rzymu zaproponuje przybywającym na nią wiernym specjalne pakiety po przystępnych cenach.

Korzystając z tak dużej liczby gości również sklepy w Rzymie podniosą ceny. Podwyżki wprowadzą także restauratorzy i właściciele ruchomych budek z jedzeniem, tak jak to było w 2005 roku. Tuż przed śmiercią papieża, kiedy do Rzymu dopiero zaczynali zjeżdżać pielgrzymi, sprzedawane w budkach kanapki kosztowały 2 euro. W dniu pogrzebu Jana Pawła były już dwa razy droższe.

Uroczystość wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze przypadnie 1 maja – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święta ustanowionego przez papieża Polaka. Będzie to pierwsza beatyfikacja, jakiej dokona Benedykt XVI.

Trumna ze szczątkami Jana Pawła II zostanie po beatyfikacji przeniesiona, zgodnie z przepisami kanonicznymi, z Grot Watykańskich do bazyliki świętego Piotra. Na marmurowej płycie nagrobnej pojawi się napis „Beatus Ioannes Paulus II”.

>>>>>

Czyli decyzj zapadla... Surprised))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 1:53, 23 Sty 2011    Temat postu:

Beatyfikacja rozpocznie się od czuwania

Dwa dni potrwają w Rzymie uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II – takie są wstępne ustalenia organizacyjne podane w sobotę przez agencję ANSA. Pierwszym punktem obchodów będzie czuwanie modlitewne 30 kwietnia na terenie Circus Maximus, w przeddzień beatyfikacji.
Władze Wiecznego Miasta przewidują, że na uroczystości przybędzie od 1 mln do 2,5 mln wiernych.

Na czuwanie w sobotę 30 kwietnia, na murawie antycznego stadionu Circus Maximus, przybędą – jak się podkreśla – przede wszystkim liczne grupy wiernych z Polski oraz młodzieży włoskiej. Także tam następnego dnia, w niedzielę 1 maja, setki tysięcy wiernych będą mogły oglądać na telebimach mszę beatyfikacyjną, transmitowaną z Placu Świętego Piotra.

Ponadto władze rzymskie planują urządzenie ogromnego kempingu dla pielgrzymów na terenach targowych Nuova Fiera di Roma na przedmieściach, w drodze na lotnisko Fiumicino.

Nad szczegółami organizacyjnymi pracuje powołany w trybie pilnym komitet koordynacyjny, złożony z przedstawicieli władz włoskiej stolicy i Watykanu.

Według agencji ANSA wykluczono natomiast ewentualność organizacji wielkiej przestrzeni dla wiernych na terenie campusu Tor Vergata przy obwodnicy, gdzie odbyły się Światowe Dni Młodzieży z Janem Pawłem II w 2000 roku. Była to jedna z możliwości, rozważanych tuż po ogłoszeniu daty beatyfikacji papieża.

>>>>>>

Program sie wypelnia! :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:53, 03 Lut 2011    Temat postu:

Przewodniczący konferencji episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco wyraził w imieniu biskupów wdzięczność Benedyktowi XVI za decyzję o beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja. O wydarzeniu tym mówił w przemówieniu inaugurującym obrady rady stałej episkopatu.

- Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI chcemy wyrazić natychmiast naszą synowską myśl i serdeczną wdzięczność za zbliżającą się beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II - powiedział kardynał Bagnasco rozpoczynając swe przemówienie w Ankonie.

- Zapowiedź tego wydarzenia napełniła radością nie tylko serca wierzących, ale też cały świat, który z podziwem i uznaniem pielęgnuje wspomnienie tego nadzwyczajnego duszpasterza naszych czasów - podkreślił przewodniczący włoskiego episkopatu.

:O)))))))
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:16, 09 Lut 2011    Temat postu:

Władze Rzymu zorganizują dwa pola namiotowe dla młodzieży z całego świata, która przybędzie na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - zapowiedziała przewodnicząca władz Renata Polverini.

Polverini ogłosiła, że 1 lutego rozpoczną się konsultacje regionu z władzami prowincji, dzielnic oraz różnych stowarzyszeń na temat przebiegu i logistycznych aspektów uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie. Nie wyjaśniła, gdzie mają zostać zlokalizowane pola namiotowe. Wcześniej media informowały, że jedno z nich będzie się znajdować na terenach targowych na obrzeżach Rzymu, w drodze na lotnisko Fiumicino.

Jak podkreśliła szefowa regionalnych władz, celem przygotowań jest nie tylko udzielenie gościny pielgrzymom, ale także stworzenie im szansy poznania regionu.

W poniedziałek odbędzie się narada przedstawicieli Watykanu, wikariatu Rzymu, władz miasta i komendy policji na temat dwudniowych uroczystości towarzyszących beatyfikacji polskiego papieża. Rozpocznie je czuwanie modlitewne 30 kwietnia wieczorem.

Dodatkową kwestią wymagającą mobilizacji służb miejskich jest tradycyjny koncert pierwszomajowy, organizowany co roku przez włoskie związki zawodowe na Lateranie. Uczestniczy w nim co roku od popołudnia do późnych godzin nocnych kilkaset tysięcy ludzi.

>>>>>

Tak lepiej przygotowac wiecej miejsca niz mniej!Zawsze to obnizy ceny jesli nawet czesc bedzie pusta.A juz to jest warte ogrodzenia tych pol i NISKICH STAWEK PRZYPOMINAM!Zeby to nie kosztowalo,To w koncy tylko pole!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:09, 09 Lut 2011    Temat postu:

Centrum koordynacyjne do spraw organizacji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II 1 maja powołano w Rzymie. W jego skład wchodzą przedstawiciele rzymskiego wikariatu, władz Wiecznego Miasta i wszystkich służb porządkowych.

To najważniejsze postanowienie poniedziałkowego spotkania reprezentantów strony kościelnej z wikariuszem diecezji rzymskiej kardynałem Agostino Vallinim na czele oraz władz miasta, prowincji i regionu Lacjum z burmistrzem stolicy Giannim Alemanno.

Poinformowano, że decydujący głos będzie miał wikariat Rzymu, a będą z nim ściśle współpracować i koordynować działania władze administracyjne kilku szczebli, komenda policji i kierownictwo służb miejskich, a także Obrony Cywilnej. Logistycznie wspierać będzie je biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej, doświadczone w organizacji wielkich wydarzeń religijnych.

W dalszym ciągu - zauważa się - niewiadomą pozostaje liczba pielgrzymów, którzy przybędą na uroczystości beatyfikacyjne polskiego papieża. Jedyne szacunki podają media, wymieniając liczby od 1 mln do 2,5 miliona wiernych.

>>>>>

Przygotowania pedza pelna para!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:20, 10 Mar 2011    Temat postu:

30 kwietnia na terenie antycznego stadionu Circus Maximus w Rzymie odbędzie się wieczorne czuwanie, poprzedzające beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - potwierdził wikariat rzymski, czuwający nad organizacją wszystkich uroczystości.

Wikariat otworzył oficjalną stronę internetową, dotyczącą beatyfikacji papieża Polaka:

[link widoczny dla zalogowanych]

Znajdują się tam informacje w sześciu językach, między innymi po polsku.Pielgrzymi, wybierający się do Watykanu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja, mają od czwartku do dyspozycji stronę internetową z niezbędnymi informacjami. Uruchomił ją wikariat Rzymu z inicjatywy diecezjalnego biura pielgrzymkowego z Wiecznego Miasta.

Na stronach :

[link widoczny dla zalogowanych]

oraz

[link widoczny dla zalogowanych]

można znaleźć informacje, dotyczące miejsc noclegowych, komunikacji w Rzymie, zabytków oraz miejsc wartych zobaczenia.

Są też mapy i wiele innych wskazówek; na razie po włosku i angielsku. Będzie też wersja polska, niemiecka i hiszpańska. Sukcesywnie będą tam umieszczane informacje o przebiegu uroczystości beatyfikacyjnych polskiego papieża oraz towarzyszących im ceremonii.

Już zapowiedziano tam wprowadzenie dla pielgrzymów "Special JPII Pass", czyli specjalnej karty, umożliwiającej korzystanie z transportu miejskiego na przełomie kwietnia i maja.

Przygotowania do uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II koordynuje wikariat Rzymu we współpracy z władzami włoskiej stolicy i przedstawicielami wszystkich służb miejskich.

Szczegóły przygotowań organizacyjnych, które w dalszym ciągu znajdują się w fazie wstępnej, przedstawione zostaną na konferencji prasowej w najbliższych tygodniach.

>>>>>

Kilka pomocnych stron !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:47, 14 Mar 2011    Temat postu:

Zakończyły się prace remontowe i konserwacyjne w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice świętego Piotra, gdzie po beatyfikacji zaplanowanej na 1 maja zostaną przeniesione szczątki Jana Pawła II.

Ukończona została konserwacja mozaiki z 1631 roku, przedstawiającej męczeństwo św. Sebastiana. Zdjęto już tkaninę, która ją przykrywała, a także folię.

W kaplicy pochowany jest teraz papież, błogosławiony Innocenty XI. Jego szczątki zostaną przeniesione w inne miejsce. Pod mozaiką znajdować się będzie grób Jana Pawła II.

Według organizatorów uroczystości beatyfikacyjnych polskiego papieża jego grób w bazylice watykańskiej zostanie odsłonięty w godzinach popołudniowych 1 maja, a więc w dniu wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze.

1 maja, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II wierni będą wpuszczani na Plac świętego Piotra od godziny 5.30 - poinformowali organizatorzy uroczystości beatyfikacyjnych. Nie będzie żadnych kart wstępu na mszę pod przewodnictwem Benedykta XVI.

>>>>>

Rzymskie biuro pielgrzymkowe Opera Romana Pellegrinaggi, uczestniczące w przygotowaniach logistycznych do tego wydarzenia z udziałem setek tysięcy wiernych z całego świata, zapowiedziało cztery oficjalne ceremonie w związku z beatyfikacją papieża Polaka.

30 kwietnia na terenie antycznego stadionu Circus Maximus w Wiecznym Mieście odbędzie się "czuwanie modlitewne i dziękczynne za życie i posługę Jana Pawła II", któremu przewodniczyć będzie papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini.


1 maja o godzinie 10.00 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna. Po niej w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej zostanie odsłonięty grób Jana Pawła II , którego szczątki zostaną przeniesione z Grot Watykańskich.

Na 2 maja zapowiedziano mszę dziękczynną za beatyfikację polskiego papieża. Miejsce tej mszy zostanie wyznaczone w terminie późniejszym.
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:11, 23 Mar 2011    Temat postu:

Watykan ogłosił oficjalny program uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II 1 maja. Poprzedzi je czuwanie modlitewne 30 kwietnia w Rzymie, a zakończy 2 maja msza dziękczynna.

Poinformowano, że od 1 maja w bazylice watykańskiej wystawione będą szczątki Jana Pawła II. 5 maja zostaną one pochowane w kaplicy św. Sebastiana w bazylice.

W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe wymieniono pięć ceremonii, które odbędą się w związku z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze. Pierwszą z nich będzie w sobotę 30 kwietnia czuwanie modlitewne na terenie antycznego stadionu Circus Maximus, rozpoczynające się o godzinie 20, a zorganizowane przez diecezję rzymską. Jej wikariusz kardynał Agostino Vallini będzie przewodniczył uroczystości, której uczestników pozdrowi za pośrednictwem łącz telewizyjnych Benedykt XVI. Czuwanie ma trwać do 22.30.

1 maja o godzinie 10 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna, którą odprawi Benedykt XVI. W komunikacie podkreślono, że "do udziału w niej nie są potrzebne bilety, a nad wejściem na plac i w jego okolice czuwać będą siły porządkowe".

Natychmiast po mszy beatyfikacyjnej 1 maja przed Ołtarzem Konfesji w bazylice świętego Piotra zostaną wystawione szczątki Jana Pawła II. Zdecydowano, że ich wystawienie potrwa w zależności od napływu wiernych, którzy będą chcieli oddać hołd błogosławionemu.

2 maja o godzinie 10.30 na Placu świętego Piotra mszę dziękczynną za beatyfikację papieża odprawi watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone.

5 maja podczas prywatnej uroczystości, jak wyjaśnił Watykan, szczątki polskiego papieża zostaną pochowane w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice. Znajduje się ona po prawej stronie od wejścia, zaraz za Pietą Michała Anioła.

Kiedy 14 stycznia Watykan ogłosił termin beatyfikacji polskiego papieża, rzecznik ksiądz Federico Lombardi poinformował, że trumna Jana Pawła II, która będzie przeniesiona z Grot Watykańskich do kaplicy św. Sebastiana, nie zostanie otwarta i nie dojdzie do ekshumacji.

W osobnym, wydanym także po polsku komunikacie Prefektura Domu Papieskiego przestrzegła w piątek przed pojawiającymi się, szczególnie w internecie, "niewłaściwymi ofertami" dotyczącymi udziału w beatyfikacji. Przypomniała w związku z tym, że do udziału we mszy 1 maja nie będą potrzebne bilety, i podkreśliła, że na wszystkie papieskie ceremonie wstęp jest zawsze bezpłatny.Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:19, 23 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89068
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:20, 24 Mar 2011    Temat postu:

Pielgrzymi wybierający się do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja już teraz mogą kupić w internecie specjalną kartę - JPII Pass, która ułatwi im poruszanie się po Wiecznym Mieście w dniach uroczystości. Karta kosztuje 18 euro.

Dokument uprawnia do korzystania z rzymskiej komunikacji - autobusów, tramwajów, metra oraz kolejki Rzym-Ostia przez trzy dni na przełomie kwietnia i maja, kiedy odbędą się uroczystości beatyfikacyjne.

Ponadto po okazaniu Special JPII Pass zainteresowani otrzymają 1 maja w wyznaczonych punktach prowiant, a także informator na temat wydarzeń i ceremonii związanych z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze. Karta zapewnia też prawo do korzystania z podstawowej opieki medycznej w czasie pobytu we włoskiej stolicy.

Na jej podstawie można zwiedzić z audioprzewodnikiem bazylikę świętego Jana na Lateranie i Więzienie Mamertyńskie przy Forum Romanum, gdzie zgodnie z tradycją więziono świętych Piotra i Pawła.

Dzięki karcie można będzie również odbyć przejażdżkę otwartym autobusem turystycznym "Roma Cristiana", obwożącym po chrześcijańskich zabytkach i świątyniach Rzymu.

Zastrzeżono natomiast wyraźnie, że karta pielgrzyma nie gwarantuje wejścia na Plac świętego Piotra na mszę beatyfikacyjną. Jak wiadomo nie będzie na nią żadnych biletów wstępu i o wejściu decydować będzie kolejność.

Special JPII Pass można kupić na stronie internetowej biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej [link widoczny dla zalogowanych] , które uczestniczy w przygotowaniach organizacyjnych do beatyfikacji Jana Pawła II.

>>>>>>

Po wcześniejszej zapowiedzi, że w dniu beatyfikacji polskiego papieża szczątki Jana Pawła II zostaną wystawione w bazylice świętego Piotra, mistrz papieskich ceremonii ksiądz Guido Marini wyjaśnił, że przed Ołtarzem Konfesji ustawiona zostanie ozdobiona trumna. Ksiądz Marini podkreślił w wypowiedzi dla radia watykańskiego, że ciało papieża nie będzie widoczne.

- Pomyślano o wystawieniu trumny nowego błogosławionego w bazylice, by stworzyć klimat skupienia i modlitwy tak, aby pielgrzymi mogli złożyć cześć w tak religijnym kontekście - powiedział ks. Marini.

W piątek Watykan ogłosił, że wystawienie szczątków potrwa aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych.

5. maja podczas prywatnej uroczystości szczątki papieża zostaną pochowane w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice świętego Piotra. Znajduje się ona po prawej stronie od wejścia, zaraz za Pietą Michała Anioła.

Na grobie z marmuru pojawi się napis: "Beatus Ioannes Paulus II".
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:22, 24 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy