Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:10, 15 Mar 2017    Temat postu:

gosc.pl → Wiadomości → Wiceszef MON: Były cyberataki na miejscowości goszczące żołnierzy USA
Wiceszef MON: Były cyberataki na miejscowości goszczące żołnierzy USA
PAP
dodane 15.03.2017 13:25 Zachowaj na później

midom / CC 2.0


Kilka polskich miejscowości, które goszczą żołnierzy amerykańskich w ramach operacji NATO, było w styczniu obiektem cyberataków - powiedział w środę agencji Reutera wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski.

Wskazał, że podkreśla to potrzebę znacznego zwiększenia przez Polskę nakładów na cyberobronę.

"Wciąż obserwujemy wielką destrukcyjną działalność cybernetyczną i informacyjną pewnych krajów. Ten proces się nasila" - cytuje Reuters Szatkowskiego.

Agencja odnotowuje, że wiceminister odmówił sprecyzowania, kto stoi za tymi atakami, ale powiedział, że obejmują one prorosyjskie treści. Oświadczył, że "jest dla nas jasne, kto jest autorem i kto inspiruje takie działania". Dodał, że celem tych ataków jest tworzenie negatywnego wizerunku sojuszników Polski i "prezentowanie rosyjskiej wersji konfliktu na wschodniej Ukrainie".

Reuters odnotowuje, że modernizacja sił zbrojnych jest kluczowym priorytetem rządu kierowanego przez Prawo i Sprawiedliwość, "które zbudowało swą popularność częściowo na obietnicy większego bezpieczeństwa i odstraszania" w związku z zagrożeniami ze strony Rosji.

Agencja zwraca uwagę, że władze w Warszawie oczekuje na zgodę rządu USA na wart 5 mld dolarów kontrakt na zakup ośmiu systemów obrony przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon Co. Reuters pisze, że uważa się, iż zakup ten ma kluczowe znaczenie "dla planów modernizacyjnych i polskiej strategii wobec Waszyngtonu".

"Stany Zjednoczone są naszym kluczowym sojusznikiem. Opinie, że powinniśmy brać pod uwagę tylko uzbrojenie i sprzęt wojskowy produkowany w Europie, nie są słuszne" - powiedział Szatkowski agencji Reutera.

...

Czyli Ruscy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:07, 16 Mar 2017    Temat postu:

Szpiedzy Rosji w rządowych agencjach Szwecji
oprac.Arkadiusz Jastrzębski
16 marca 2017, 13:19
W państwowych instytucjach w Szwecji wywiady obcych państw próbowały umieściły swoich agentów - wynika z raportu służb bezpieczeństwa. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o osoby, które pracowały dla Rosji.



Informacje w tej sprawie przekazał Fredrik Agemark ze szwedzkiej agencji bezpieczeństwa Säpo. - W 2016 roku zajmowaliśmy się kilkoma takimi przypadkami. Działalność tych urzędników mogła być korzystna dla obcych mocarstw - wyjaśnił Agemark na konferencji prasowej, nie chcąc jednak ujawniać dalszych szczegółów.

Szef Säpo Anders Thornberg zaznaczył, że służby zareagowały we właściwym czasie. - Nie czekamy bezczynie, kiedy zagrożone są nasze interesy i demokracja - zapewnił.

On również odmówił podania nazw państw, których wywiady były zamieszane w te sprawy. Szwedzkie media informują jednak, że chodzi o służby rosyjskie. Komentatorzy przypominają również, że w ubiegłym roku agencja informowała o dyplomatach z Rosji poproszonych o opuszczenie Szwecji w związku z podejrzeniami o działalność szpiegowską.


Dane o aktywności obcych wywiadów znalazły się, w opublikowanym właśnie, rocznym raporcie o aktualnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa państwa szwedzkiego.
WP, thelocal.se, sakerhetspolisen.se

...

Ruscy pchaja sie wszedzie. Trzeba z nimi ostro.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:30, 17 Mar 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
NYT: Rosja rozmieszcza zabronione pociski średniego zasięgu
NYT: Rosja rozmieszcza zabronione pociski średniego zasięgu

Wtorek, 14 lutego (19:40)

Mimo protestów Waszyngtonu, Rosja w tajemnicy rozmieszcza pociski strategiczne średniego zasięgu - pisze "New York Times", powołując się na źródła w Białym Domu. Według USA ten akt jest pogwałceniem układu rozbrojeniowego i - jak ocenia gazeta - stanowi nie lada wyzwanie dla administracji Donalda Trumpa, który zapowiedział odprężenie w stosunkach z Rosją.
Władimir Putin
/ ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL /PAP/EPA

Rozmieszczenie rakiet SSC 8 stanowi według Stanów Zjednoczonych pogwałcenie układu zawartego między USA i ZSRR w 1987 roku. Zgodnie z jego postanowieniami, Rosja nie może rozmieszczać rakiet o zasięgu powyżej 300 mil na lądzie. Podczas testów odpalane przez Rosjan SSC 8 lądowały w odległości mieszczącej się w limicie.

Według źródeł przytaczanych przez New York Timesa, Rosja zakończyła testy rakiet SSC 8 i dysponuje dwoma batalionami. Każdy z nich składa się z czterech wyrzutni i zapasu pocisków, których rzeczywisty zasięg - jak twierdzą Amerykanie - może sięgać nawet 5 tysięcy kilometrów.

Jeden batalion wciąż ma pozostawać na poligonie, a drugi rozmieszczony w miejscu, o którym gazeta nie pisze. "New York Times" zauważa, że według danych amerykańskich dokładniejsze zlokalizowanie batalionów SSC 8 będzie niezwykle trudne, bo są one myląco podobne do rakiet Iskander.

(mal)
Michał Zieliński

..

Tak to jest z Ruskimi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:25, 18 Mar 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Pierwsi brytyjscy żołnierze dotarli już do Estonii
Pierwsi brytyjscy żołnierze dotarli już do Estonii

Dzisiaj, 18 marca (11:35)

Do Estonii dotarło już 120 z 800 brytyjskich żołnierzy, którzy mają wzmocnić wschodnią flankę NATO. W drodze jest też sprzęt wojskowy - poinformowało BBC.
Brytyjscy żołnierze w estońskiej bazie Amari
/PAP/EPA/ESTONIAN DEFENCE MINISTRY HANDOUT /PAP/EPA


Pierwsi żołnierze z 5. batalionu piechoty The Rifles przylecieli w piątek z bazy RAF Brize Norton w hrabstwie Oxfordshire do bazy estońskich sił powietrznych Amari, gdzie powitał ich minister obrony Margus Tsahkna.

Zadaniem żołnierzy jest utworzenie w kraju brytyjskiej siedziby. W kwietniu dołączą do nich pozostali brytyjscy wojskowi.

W drodze do Estonii są także czołgi Challenger 2, samobieżne armatohaubice AS-90 oraz pojazdy opancerzone. Dotrą do tego kraju w przyszłym tygodniu.

Ceremonia powitalna w bazie Amari
/PAP/EPA/VALDA KALINA /PAP/EPA


Brytyjski minister obrony Michael Fallon podkreślił w rozmowie z BBC, że żołnierze powstrzymają ewentualną "agresję Rosji". Dodał, że tym samym Wielka Brytania rozmieszcza w Europie największą liczbę wojskowych od zakończenia zimnej wojny.

Według Fallona wysłanie brytyjskich sił do Estonii jest konieczne "z powodu obserwowanej przez nas nasilającej się agresji Rosji oraz potrzeby uspokojenie naszych sojuszników po wschodniej stronie NATO". Szef resortu obrony zapewnił, że rozmieszczenie batalionu ma charakter obronny, a jego celem nie jest "prowokowanie czy eskalowanie" napięcia.
Decyzja o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO zapadła w ubiegłym roku na szczycie Sojuszu w Warszawie. Postanowiono wówczas, że na terenie Polski i trzech państw bałtyckich rozmieszczone zostaną cztery grupy batalionowe. Każda grupa będzie miała tzw. państwo ramowe, czyli odpowiedzialne za wystawienie większości sił i dowodzenie całością. W Estonii jest to właśnie Wielka Brytania, w Polsce - USA, na Litwie - Niemcy, a na Łotwie - Kanada.


(mn)
RMF24-PAP

..

Sankcje lepsze i tansze. Odciac Ruskich od kasy. Bez kasy nie ma wojny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 9:37, 21 Mar 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Wybory prezydenckie w USA 2016
Szef FBI potwierdził, że trwa śledztwo ws. mieszania się Rosji w wybory
Szef FBI potwierdził, że trwa śledztwo ws. mieszania się Rosji w wybory

Wczoraj, 20 marca (23:50)

​FBI od lipca ubiegłego roku prowadzi śledztwo w sprawie mieszania się Rosji w amerykańskie wybory - przyznał dyrektor FBI James Comey. Jak ujawnił, dochodzenie obejmuje także powiązania otoczenia prezydenta USA Donalda Trumpa z władzami Rosji.
Szef FBI James Comey
/SHAWN THEW /PAP/EPA


Dyrektor FBI, który wystąpił przed komisją wywiadu Izby Reprezentantów razem z admirałem Michaelem Rogersem, dyrektorem specjalizującej się w wywiadzie satelitarnym Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), powiedział, że "nie ma żadnych informacji, które potwierdzałyby (zarzuty Trumpa), że poprzednia administracja założyła podsłuch" w sztabie wyborczym Trumpa.

Zapewnił, że jest to informacja dokładnie sprawdzona w FBI, a także ministerstwie sprawiedliwości.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele obu komisji wywiadu - Senatu i Izby Reprezentantów - z ramienia Demokratów i Republikanów stwierdzili, że nie ma żadnych dowodów na potwierdzenie zarzutów Trumpa.

Prezydent podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel podtrzymał swoje zarzuty, które już od dwóch tygodni są w Waszyngtonie tematem ostrych kontrowersji.

James Comey podczas pięciogodzinnego publicznego posiedzenia komisji wywiadu Izby Reprezentantów wyjaśnił, że FBI z reguły nie informuje o prowadzonym dochodzeniu. Dodał jednak, że został upoważniony do wystąpienia z powodu wagi, jaką Amerykanie przywiązują do tego zagadnienia.
Rosji udało się zakłócić kampanię wyborczą

Dyrektor FBI i dyrektor NSA podkreślili, że Rosji udało się zakłócić kampanię wyborczą swoimi poczynaniami, tj. propagandą, cyberatakami, dezinformacją, przyczyniając się do "podkopania" amerykańskiej demokracji i procesu wyborczego.

Comey i Rogers podkreślili jednak, że poczynania Moskwy nie zmieniły samego wyniku głosowania.

Obaj wyrazili przekonanie, że Rosja ponowi takie poczynania w przyszłości w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.

...

Robactwo trzeba zwalczac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:00, 29 Mar 2017    Temat postu:

Przerażające dane! Codziennie ponad sto tysięcy cyberataków na Polskę
Przerażające dane! Codziennie ponad sto tysięcy cyberataków na Polskę

6 minut temu

Trudno to sobie wyobrazić, ale każdego dnia polskie instytucje i firmy doświadczają ponad stu tysięcy cyberataków. Te przychodzą najczęściej z infrastruktury w Rosji - średnio 65 tysięcy co dzień. Po kilkanaście tysięcy cyberzagrożeń odczuwalnych w Polsce powstaje na serwerach w Niemczech, Beneluksie i... Polsce. To dane za ostatnie pół roku. Podaje je firma F-Secure, w której pracują pentesterzy - informatycy, którzy muszą być lepsi od najlepszych hackerów działających "po ciemnej stronie".
zdjęcie ilustracyjne
/Michał Dukaczewski /RMF FM


Leszek Tasiemski, szef grupy pentesterów z Poznania, mówi, że są internetową policją. Tyle, że zamiast pistoletów mamy laptopy i doświadczenie - rzuca obrazowo Tasiemski, z którym rozmawiał reporter RMF FM. Szczegóły pracy pentesterów przypominają życie bohaterów filmów szpiegowskich. Czasem możemy zadziałać zdalnie, ale bywa, że z miejsca musimy wsiadać do samolotu i lecieć do siedziby klienta - opisuje Tasiemski.

W Poznaniu wciąż pracują nad bronią wymierzoną w hackerów. Najmłodszym "dzieckiem" F-Secure jest system Rapid Detection Service opierający się na współpracy maszyny z człowiekiem i wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji. Dzięki niemu czas powiadomienia klienta o zaistnieniu cyberataku udało się skrócić do zaledwie 30 minut, gdy obecnie średni czas wykrycia cyberataku przez firmę wynosi aż 200 dni. Działa podobnie do systemu alarmowego w budynku, w którym czujniki powiadamiają o incydencie. Grupa analityków nadzoruje zdarzenia przez całą dobę i w razie wystąpienia ataku oraz jego weryfikacji, klient jest alarmowany. Wtedy też zapada decyzja czy trzeba jechać na miejsce w celu opanowania sytuacji i zabezpieczenia dowodów.

Kiedy firma czy instytucja zleca im sprawdzenie dziur w zabezpieczeniach wprowadzają do systemu małe wirusy. Mogą też jednak działać mniej konwencjonalnie - szukają wydruków maili w śmietnikach, podrzucają zainfekowanego pendrive’a na parkingu firmowym czy próbują zdobyć hasło do sieci bezprzewodowej od recepcjonistki, podając się za nowego pracownika. Przebierają się za dziennikarzy czy elektryków by znaleźć słabe punkty.

Wobec takiej taktyki mniej dziwią narzędzia Threat Intelligence, do których należą:
- Riddler - wyszukiwarka internetowa, która pozwala zaglądać w miejsca, do których zwykłe wyszukiwarki nie prowadzą;
- narzędzie analizujące Twittera pod kątem ujawnianych zagrożeń;
- sieć honeypotów - serwerów, które udają łatwy cel, aby przyciągać ataki i monitorować ich przebieg;
- Radar - narzędzie codziennego użytku w pracy pentesterów, tzw. "hacker w pudełku", którego można uruchomić, aby otrzymać listę luk potencjalnie umożliwiających włamanie się do systemu.

Dzięki wspomnianym honeypotom pentesterzy przechwytują adresy IP czy hasła cyberprzestępców, czyli oszukują oszustów, przejmują ich narzędzia działania. Sprawiają, że jest cyberbezpieczniej...

APA
Adam Górczewski

...

Rosja stanowi 2% ludnosci Swiata a 60% atakow stamtad. Czy moze byc lepszy wskaznik?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:16, 03 Kwi 2017    Temat postu:

Francuska komisja oficjalnie ostrzega przed rosyjską ingerencją
Aktualności| Dzisiaj, 3 kwietnia (09:14)

Francuska państwowa komisja wyborcza wystosowała ostrzeżenie przed coraz śmielszymi akcjami dezinformacyjnymi ze strony Moskwy.

Francois Fillon /AFP

Oświadczenie komisji to reakcja na rosyjskie publikacje, wedle których w sondażach przed pierwszą turą wyborów prezydenckich prowadzi Francois Fillon. Informację taką podała rosyjska agencja prasowa Sputnik. Zupełnie co innego pokazują francuskie sondaże - w nich notowania Fillona wyraźnie spadają.

Były premier Francois Fillon to przyjaciel Władimira Putina i przeciwnik sankcji wobec Rosji - podobnie zresztą jak Marine Le Pen.

Z kolei Emmanuel Macron, główny konkurent Le Pen, opowiada się za zaostrzeniem sankcji, jeśli Rosja nie wdroży porozumień z Mińska.

Francuska prasa spodziewa się prób skompromitowania Macrona i "podciągnięcia" kandydatury Fillona.

Francois Fillon oświadczył, że informacje o rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie to "fantazje".

Tymczasem Richard Burr, przewodniczący senackiej komisji wywiadowczej w USA, oznajmił, że Kreml istotnie próbuje wpłynąć na wynik wyborów we Francji.

interia.pl

...

Tak jest z Ruskimi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:01, 06 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Nowa formacja wojskowa w Niemczech. Początek działalności "cyberarmii"
Nowa formacja wojskowa w Niemczech. Początek działalności "cyberarmii"

Dzisiaj, 5 kwietnia (19:24)

​Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen zainaugurowała działalność nowej formacji wojskowej przeznaczonej do walki z cyberatakami. Niemiecka "cyberarmia" ma osiągnąć pełną zdolność bojową w 2021 roku; docelowo będzie liczyć 13,5 tys. żołnierzy.
Cyberbezpieczeństwo (zdjęcie ilustracyjne)
/Paweł Pawłowski /RMF FM


Dowódcą nowej formacji został generał Ludwig Leinhos, uważany za eksperta w dziedzinie wojny elektronicznej. Początkowo będzie dowodził 260 oficerami i żołnierzami. Cyberarmia będzie traktowana w strukturach Bundeswehry na równi z wojskami lądowymi, marynarką i lotnictwem.

Głównym zadaniem tej formacji jest ochrona Bundeswehry - jej sieci informatycznych i systemów uzbrojenia - przed cyberatakami. Von der Leyen zapowiedziała, że oddziały informatyków zdolne będą także do działań ofensywnych.

Jeżeli dojdzie do ataku, który zagrozi ograniczeniem zdolności do działania naszych oddziałów, będziemy się bronić, przechodząc do ofensywy - zaznaczyła szefowa resortu obrony. Jak wyjaśniła, w przypadku misji zagranicznych granice działalności cyberoddziałów wyznaczy Bundestag.
Podczas uroczystości w Bonn von der Leyen powiedziała, że niemiecka armia jest codziennie obiektem "tysięcy hakerskich ataków". Dochodzi do prób szpiegostwa, kradzieży danych, niszczenia (sieci) - tłumaczyła szefowa resortu obrony. Ataki hakerskie na struktury państwowe przestały być fikcją, stały się "gorzką rzeczywistością" - podkreśliła.

Leinhos sprecyzował, że w ciągu pierwszych dziewięciu tygodni tego roku komputery niemieckich sił zbrojnych były atakowane 284 tys. razy.

Jak podkreśla agencja dpa, Niemcy należą do niewielu krajów dysponujących takimi oddziałami. Podobne wojska mają m.in. USA i Izrael.

Bundeswehra ćwiczy od lat cyberataki. Zajmuje się tym niewielki, działający w sposób tajny oddział stacjonujący w Rheinbach pod Bonn.

Tygodnik "Der Spiegel" zwraca uwagę, że rekrutacja informatyków przebiega bardzo wolno. Poszukując specjalistów, Bundeswehra musi konkurować na rynku światowym z firmami prywatnymi, które są w stanie zaoferować kandydatom lepsze warunki finansowe. Do wstępowania w szeregi armii mają zachęcić ogłoszenia w mediach.

Według "Spiegla", pomimo zastrzeżeń prawnych wojskowi informatycy co najmniej raz przeprowadzili akcję za granicą: na jesieni 2015 roku zdobyli dane osoby z Afganistanu potrzebne do uwolnienia zakładniczki.

Niemiecka armia jest od zeszłego roku reformowana. Realizowany jest plan powiększenia liczebności Bundeswehry o 14,3 tys. wojskowych i 4,4 tys. pracowników cywilnych. Do 2016 roku stan osobowy niemieckiego wojska był systematycznie zmniejszany.

Po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku Bundeswehra liczyła niemal 600 tys. żołnierzy; obecnie służy w niej 177 tys. wojskowych. Reforma armii związana jest ze zwiększeniem nakładów finansowych na obronność. Do 2020 roku budżet niemieckiego resortu obrony ma wzrosnąć z 34,3 mld euro obecnie do 39,2 mld euro.

...

Dzieki Ruskim.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 8:14, 07 Kwi 2017    Temat postu:

Anna Kozińska
,wczoraj (21:36)
Nieludzkie zachowania w ośrodku dla uchodźców w Białej Podlaskiej? SG: to nieprawdziwe i krzywdzące informacje
W ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej personel miał zastosować przemoc wobec przebywających tam osób - użyto gazu łzawiącego i pozamykano ludzi w pomieszczeniach. Na miejscu miały być obecne również służby porządkowe, które z całej sytuacji się śmiały. Straż Graniczna wydała w tej sprawie oświadczenie.

+1
Głosuj

+1
Głosuj

Podziel się
Opinie


(WP.PL)

Jak dowiedzieliśmy się od Fundacji Ocalenie, takie zachowanie personelu wywołał protest przebywających w ośrodku cudzoziemców. Oni zaś nie zgadzali się na przymusowy pobyt w ośrodku jednej z rodzin na kolejne trzy miesiące.

Usłyszeliśmy, że osoby przebywające w ośrodku najpierw zorganizowały 2-dniowy protest głodowy, po czym przeniosły się przez budynek, gdzie demonstrowały solidarność z rodziną, której dotyczyła decyzja. Mieszkańcy, jak powiedział nam przedstawiciel fundacji Gagik Grigoryan, krzyczeli: „oddajcie nam wolność. Nie chcemy nieludzkiego traktowania”.

Personel miał pozamykać mieszkańców ośrodka w pokojach. Do jednego, w którym przebywała rodzina, oskarżana o wszczęcie protestu, miał zostać wpuszczony gaz łzawiący. Miało też dojść do przemocy. - Uszkodzili mojemu mężowi kręgosłup, córka krzyczała i płakała ze strachu, trzęsła się, a ja byłam w szoku i nie wiedziałam co robić – powiedziała kobieta będąca świadkiem sytuacji. – Przyjechało pogotowie i powiedzieli, że nic się nie stało, że wszystko jest w porządku. Ochrona stoi i się śmieje z nas. Kpią z nas, że nie jesteśmy ludźmi – dodała. Jej mąż i syn mieli zostać uwiezieni w piwnicy.

Nie wiadomo jednak o jakiej ochronie mówiła kobieta. Jak zaznaczył Grigoryan, mieszkańcy nie wiedzą, czy byli to przedstawiciele policji czy firmy ochroniarskiej, ale mieli na sobie mundury. Personel miał też grozić mieszkańcom: „wiem, co z tobą zrobię”. Grigoryan powiedział nam, że jednym z poważniejszych problemów w ośrodku jest to, że ludzie nie wiedzą, jak długo tam pozostaną. Zwrócił uwagę, że ofiarami przemocy są także dzieci.

Jak przyznał, przedstawiciele fundacji nie byli na miejscu, by sprawdzić sytuację. Zaznaczył jednocześnie, że osoby przebywające w ośrodkach boją się mówić o nadużyciach personelu. Obawiają się bowiem, że to może wpłynąć na procedurę uchodźczą. Co więcej, nie mają zaufania do personelu i po pierwszą pomoc zwracają się do organizacji pozarządowych.

Jak zwrócił uwagę, cudzoziemcy przebywają w ośrodkach zamkniętych, w których czują się jak w więzieniu. Dodał, że do takich sytuacji dochodzi często.

Ośrodki podlegają Urzędowi ds. Cudzoziemców. Jego decyzje wykonuje straż graniczna, podlegająca ministerstwu spraw wewnętrznych. Próbowaliśmy skontaktować się z Urzędem i resortem, jednak bezskutecznie.
Straż Graniczna: nie było żadnego protestu

Oświadczenie w tej sprawie wydała Straż Graniczna. Zamieściła je na swoim profilu na Facebooku. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że sytuacja w ośrodku wyglądała zupełnie inaczej.
"Na terenie ośrodka nie jest prowadzona żadna akcja protestacyjna. Informacje, które pojawiły się na ten temat w mediach społecznościowych są nieprawdziwe i krzywdzące" - napisano w oświadczeniu.

Według relacji funkcjonariuszy SG w czwartek, około godziny 3, przystąpiono do realizacji decyzji o deportacji "3-osobowej grupy cudzoziemców". Próbowała to uniemożliwić grupa agresywnych mieszkańców ośrodka. "Trzech mężczyzn, obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, zachowywało się szczególnie agresywnie. Nie tylko grozili funkcjonariuszom, ale również dopuścili się wobec nich czynnej napaści. Po kilkukrotnym i bezskutecznym przywoływaniu do porządku użyto środków przymusu bezpośredniego, tj. gazu łzawiącego i kajdanek. Agresywni mężczyźni zostali umieszczeni w izolatce" - napisano w oświadczeniu.

Z relacji SG wynika, że do ośrodka wezwano karetkę pogotowia. Sanitariusze na miejscu udzielili pomocy poszkodowanym, żaden z nich nie wymagał hospitalizacji.

...

Podejrzane. Z Ruskimi jak zwykle.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:17, 11 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Rosyjski informatyk na celowniku USA. Za wirusa "związanego ze zwycięstwem" Trumpa
Rosyjski informatyk na celowniku USA. Za wirusa "związanego ze zwycięstwem" Trumpa

Wczoraj, 10 kwietnia (20:29)

​Rosyjski informatyk Piotr Lewaszow, podejrzewany o uczestnictwo w działaniach hakerskich podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej w USA, trafił do aresztu w Hiszpanii - podała AFP, powołując się na źródło sądowe. Lewaszow został zatrzymany w piątek w Barcelonie. Stany Zjednoczone złożyły wniosek o jego ekstradycję. Prośba ta zostanie rozpatrzona przez madrycki sąd.
Zdjęcie ilustracyjne
/Paweł Pawłowski /RMF FM


USA mają 40 dni od momentu aresztowania na przedstawienie hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości dowodów uzasadniających wniosek o ekstradycję. Lewaszow - jak podał informator AFP - "jest podejrzewany o uczestnictwo w działaniach hakerskich podczas kampanii wyborczej w USA".

Żona Lewaszowa powiedziała rosyjskiej telewizji RT, że policja weszła do ich mieszkania w Barcelonie i przez dwie godziny trzymała ją i inną osobę zamknięte w pokoju, a w tym czasie przesłuchiwano jej męża. Gdy kobieta rozmawiała później przez telefon z mężem, powiedział jej z komisariatu, że wyjaśniono mu, iż stworzył wirusa komputerowego, który "był związany ze zwycięstwem" Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich - pisze agencja AP.

Amerykańskie służby specjalne oskarżają Rosję o ingerowanie w kampanię na korzyść Trumpa. Ten ostatni wielokrotnie odrzucał oskarżenia, jakoby był w zmowie z Moskwą.

Associated Press przypomina, że złośliwe oprogramowanie jest często udostępnianie i przerabiane, co oznacza, że twórca wirusa może nie wiedzieć, do czego ostatecznie wykorzystywany jest jego program.

Ambasada USA w Madrycie odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie. Rzecznik rosyjskiej ambasady Wasilij Nioradze potwierdził aresztowanie, ale nie chciał powiedzieć, czy mężczyzna jest programistą.

W połowie stycznia inny poszukiwany przez USA rosyjski informatyk Stanisław Lisow został zatrzymany na lotnisku El Prat w Barcelonie.

...

Ruscy mącą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:05, 14 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
​Obawy w kolejnym kraju z powodu Rosji. "My też możemy być celem"
​Obawy w kolejnym kraju z powodu Rosji. "My też możemy być celem"

Wczoraj, 13 kwietnia (21:21)

Niektórzy politycy i eksperci w Meksyku obawiają się, że Rosja może wpłynąć na wyniki przyszłorocznych wyborów w ich kraju - informuje amerykański serwis "The Hill". Niepokój potęgują doniesienia na temat domniemanego zaangażowania Moskwy w czasie ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.
Flaga Meksyku
/Rafael Ben-Ari/Chameleons Eye/Newscom /PAP/EPA


W lipcu 2018 roku Meksykanie będą wybierać prezydenta oraz 628 członków dwuizbowego parlamentu. Na razie nie ma wprawdzie dowodów, z których wynikałoby, że Rosja mogłaby zaangażować się w przebieg kampanii wyborczej w Meksyku, ale politycy i eksperci cytowani przez serwis "The Hill" obawiają się takiego właśnie scenariusza.

Jeśli Rosja interweniowała w czasie kampanii wyborczej w USA, to mamy powody, by sądzić, że także Meksyk może być celem ataku - mówi senator Armando Rios Piter z Partii Rewolucyjno-Demokratycznej (PRD), który w wyborach startuje jako kandydat niezależny. Polityk twierdzi, że za takim scenariuszem przemawia rosnąca potęga gospodarcza Meksyku oraz strategiczne położenie tego kraju.

Serwis "The Hill" przytacza także spekulacje, według których Rosja mogłaby wesprzeć w wyborach prezydenckich kandydaturę Andresa Manuela Lopeza Obradora, lewicowego populisty, który obecnie prowadzi w większości sondaży wyborczych.

Rosja od kilku lat stopniowo wzmacnia swoje wpływy w Ameryce Łacińskiej. Po zacieśnieniu relacji z Kubą Moskwa przystąpiła do budowy sojuszy z Wenezuelą i Nikaraguą. Władze tych państw, słynące z antyamerykańskiej retoryki, od dłuższego czasu starają się podważyć pozycję Stanów Zjednoczonych w Ameryce Łacińskiej. Kraje te liczą, że skutkiem zacieśnienia relacji z Rosją będzie ograniczenie amerykańskich wpływów w regionie. Z kolei dla Moskwy budowanie sojuszy w tej części świata jest elementem globalnej rozgrywki z Waszyngtonem.

...

Ruskich juz poznali na calym Swiecie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:16, 21 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Rosyjskie bombowce koło Alaski
Rosyjskie bombowce koło Alaski

Środa, 19 kwietnia (22:10)

Po dwa lecące w parze rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu Tu-95 dotarły dwukrotnie w tym tygodniu w bezpośrednie sąsiedztwo kontynentalnej Alaski. Takiego zdarzenia nie notowano od blisko dwóch lat - poinformowały amerykańskie władze wojskowe.
Według amerykańskich władz wojskowych, w trakcie obu incydentów Rosjanie nie naruszyli przestrzeni powietrznej USA
/TASS /PAP

Pierwsza para turbośmigłowych samolotów przeleciała w poniedziałek wzdłuż archipelagu Aleutów aż do punktu położonego około 100 mil (160 kilometrów) na południe od wyspy Kodiak, skąd zawróciła do swej bazy. Maszyny te zostały przechwycone przez dwa myśliwce F-22 Raptor z bazy Elemendorf na Alasce. Amerykańskie samoloty towarzyszyły bombowcom do czasu ich zwrotu na zachód.

Druga para Tu-95 (oznaczenie zachodnie Bear) znalazła się w pobliżu Alaski we wtorek, ale tym razem nie poderwano myśliwców, zlecając śledzenie rosyjskich maszyn samolotowi wczesnego ostrzegania E-3 Sentry.

Według amerykańskich władz wojskowych, w trakcie obu incydentów Rosjanie nie naruszyli przestrzeni powietrznej USA, przebywając cały czas nad wodami międzynarodowymi.

...

Ruscy prowokuja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:36, 24 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Niepokojący raport władz Danii. "Podejście Rosji jest bardzo agresywne"
Niepokojący raport władz Danii. "Podejście Rosji jest bardzo agresywne"

Dzisiaj, 24 kwietnia (15:36)

​Duński resort obrony skrytykował "bardzo agresywne podejście" Rosji dzień po opublikowaniu raportu, w którym ujawniono, że zagraniczni hakerzy włamali się do e-maili pracowników resortu. Według mediów, chodzi o grupę oskarżaną o ingerowanie w wybory w USA.
Claus Hjort Frederiksen
/Leszek Szymański /PAP/EPA


Jest to część wojny toczącej się w tej dziedzinie, w której mamy do czynienia z bardzo agresywnym podejściem Rosji - powiedział minister obrony Claus Hjort Frederiksen agencji prasowej Ritzau.

Zhakowane e-maile nie zawierały tajemnic wojskowych, ale to na pewno poważna sprawa - oświadczył.

Z niedzielnego raportu duńskiego ośrodka ds. cyberbezpieczeństwa wynika, że grupie zagranicznych hakerów udało się w latach 2015-2016 włamać się do poczty elektronicznej urzędników ministerstwa obrony.

Ośrodek nie podał, z jakiego kraju pochodzili hakerzy, ale szef resortu obrony powiedział dziennikowi "Berlingske", że chodziło o Rosję.

Raport ten opublikowano w czasie, gdy kilka zachodnich krajów, w tym USA, Francja i Wielka Brytania, oskarża Rosję o wykorzystywanie hakerów do wpływania na wynik wyborów. Moskwa wielokrotnie powtarzała, że oskarżenia te są bezpodstawne.

Według Frederiksena, grupa ta "jest powiązana ze służbami wywiadowczymi lub głównymi elementami w rosyjskim rządzie". Ciągłą walką jest ich blokowanie - dodał.

Rzeczniczka ministerstwa potwierdziła słowa szefa resortu, ale zastrzegła, że nie będzie on już komentował tej sprawy.

Frederiksen wyjaśnił wcześniej, że atak był możliwy z powodu niewystarczających zabezpieczeń poczty elektronicznej. Dodał, że po ataku wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia.

Według "Berlingske", chodzi o grupę nazywaną APT28 lub Fancy Bear, która jest powiązana z rosyjskim rządem i miała stać za włamaniem do e-maili Partii Demokratycznej w USA w ubiegłym roku.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odrzucił duńskie oskarżenia. Państwo rosyjskie nie przeprowadza ataków hakerskich - powiedział Pieskow dziennikarzom.

Duński ośrodek ds. cyberbezpieczeństwa poinformował na początku roku o bardzo wysokim "zagrożeniu dotyczącym cyberszpiegostwa wobec duńskich władz i firm".

...

Ruscy sa tacy od zawsze.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:07, 03 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Media: Polski okręt niebezpiecznie zbliżył się do rosyjskiej fregaty
Media: Polski okręt niebezpiecznie zbliżył się do rosyjskiej fregaty

Dzisiaj, 3 maja (13:14)

Polski okręt zwiadowczy zbliżył się na niebezpieczną odległość do rosyjskiej fregaty prowadzącej strzelania na Bałtyku - taką informację podały rosyjskie media. Do zdarzenia miało dojść na wodach neutralnych. Rosjanie przerwali testy rakiet "Sztil-1" i wezwali polską jednostkę do odpłynięcia.
Zdj. ilustracyjne
/Markus Heine /PAP/DPA


Należąca do resortu obrony telewizja Zwiezda podaje, że polski okręt zagrodził drogę fregacie "Admirał Makarow" i przeprowadzał niebezpieczne manewry.

Obserwuję zwiadowczy okręt polskiej floty odległość 75 kabli, podąża kursem w lewo - melduje jeden z marynarzy z "Admirała Makarowa".

Podano, że po paru wezwaniach okręt odpłynął. Wówczas wznowiono ćwiczenia rakietowe.

"Admirał Makarow" to trzecia z wybudowanych w Kaliningradzie fregat nowego typu. Również system rakietowy "Sztil- 1" to jedna z najnowszych rosyjskich broni, nie została jeszcze przyjęta na wyposażenie przez marynarkę wojenną. Rakiety "Sztil-1" przeznaczone są do niszczenia samolotów i śmigłowców, ale także rakiet przeciwnika.

Informacje rosyjskich mediów zostały natychmiast wyśmiane przez internautów. Nawet laicy mogą policzyć, że odległość 75 kabli to blisko 14 kilometrów, więc trudno mówić o niebezpiecznym zbliżeniu się do rosyjskiej jednostki. Nazwy polskiego okrętu nie ujawniono.
Przemysław Marzec

...

CO JEST?!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 8:28, 12 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Reuters: Hakerzy atakują sieci energetyczne. Rośnie niepokój w NATO
Reuters: Hakerzy atakują sieci energetyczne. Rośnie niepokój w NATO

Wczoraj, 11 maja (21:26)

​Od 2015 roku podejrzewani o związki z Rosją hakerzy przeprowadzają cyberataki na sieci energetyczne w państwach bałtyckich - informuje w czwartek Reuters, powołując się na źródła bliskie sprawie. Źródła twierdzą, że za atakami stoją rosyjskie struktury państwowe.
Cyberataki w państwach bałtyckich (zdjęcie ilustracyjne)
/Paweł Pawłowski /RMF FM


Siły NATO są zaniepokojone doniesieniami w sprawie ataków. Uważają, że hakerzy mogą zablokować sieci energetyczne w regionie, tak jak to miało miejsce na Ukrainie, kiedy kilka obszarów zostało pozbawionych energii.

NATO i eksperci ds. cyberbezpieczeństwa uważają, że hakerzy szukają słabych punktów w bałtyckich sieciach energetycznych i zapoznają się ze sposobem ich zarządzania, aby być w stanie zablokować ich działanie w wybranym momencie.

Pracownik służb bezpieczeństwa jednego z krajów bałtyckich powiedział, że cyberataki zazwyczaj nasilały się, gdy Rosja przeprowadzała duże ćwiczenia wojskowe w pobliżu granic. Z kolei zapytany o związki hakerów z Rosją rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że jest to kolejne oszczerstwo skierowane przeciwko Rosji.

W raporcie o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowego w 2017 roku Litwa stwierdziła, że hakerzy przeprowadzali w kwietniu ubiegłego roku poważne ataki typu DDoS (rozproszona odmowa usługi) skierowane przeciwko państwowym ministerstwom i instytucjom, lotnisku w Wilnie czy mediom.

"Znaczna część przeprowadzonych w ubiegłym roku ataków przeciwko sektorowi państwowemu w Litwie była związana z rosyjskimi specsłużbami" - napisano w raporcie, jednak nie podano szczegółów.

Przypuszczamy, że mamy przeciwników, którzy chcą nam zaszkodzić - powiedział Liudas Alisauskas z litewskiego państwowego holdingu energetycznego Lietuvos Energija.

Holding przeprowadza ćwiczenia, przygotowujące do odparcia cyberataków, obejmujące na przykład przełączenie się na tryb ręcznego zarządzania siecią - dodał Alisauskas.

Eksperci w dziedzinie cybernetyki podkreślają, że w przypadku ataków na Ukrainie operatorzy starszych i mniej zaawansowanych technicznie sieci mogli uruchomić sieci ręcznie. Natomiast w przypadku zaawansowanych, zdigitalizowanych sieci byłoby to trudniejsze.

...

Ruscy sieja zlo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:10, 13 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Incydent z udziałem rosyjskiego myśliwca nad Morzem Czarnym
Incydent z udziałem rosyjskiego myśliwca nad Morzem Czarnym

Wczoraj, 12 maja (19:59)

​Rosyjski samolot bojowy zbliżył się we wtorek na odległość zaledwie sześciu metrów do samolotu patrolowego marynarki wojennej USA odbywającego rutynowy lot nad międzynarodowymi wodami Morza Czarnego - podały w piątek amerykańskie władze wojskowe.
Myśliwiec Su-30 (zdjęcie ilustracyjne)
/Valery Sharifulin/TASS /PAP/EPA


Jak informuje amerykański portal FoxNews, rosyjski myśliwiec Su-30 leciał w tak bliskiej odległości od amerykańskiego samolotu P-8A Poseidon przez około pięć minut.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w wydanym w piątek oświadczeniu, że podczas wtorkowego incydentu samolot Su-30 "wykonał manewr 'powitalny'". Dodało, że potem amerykański samolot "zmienił swój kurs i oddalił się od rosyjskiej granicy".

Komandor Pamela Kunze, rzeczniczka prasowa sił marynarki wojennej USA w Europie, podkreśliła, że ich okręty i samoloty mają ustawicznie do czynienia z okrętami i samolotami rosyjskimi na wodach międzynarodowych i w przylegającej do nich przestrzeni powietrznej. Jednak odległość sześciu metrów jest skrajnie bliska i także spotkania na znacznie dalszą odległość bywały w przeszłości uznawane przez amerykańskie władze wojskowe za niebezpieczne i nieprofesjonalne.

Kunze dodała, że odległość "jest tylko jednym z czynników branych pod uwagę przy ocenianiu, czy coś jest bezpieczne i profesjonalne". Liczą się tutaj między innymi również prędkość, wysokość i widzialność.

P-8A Poseidon to wojskowa modyfikacja konstrukcyjna samolotu pasażerskiego Boeing 737-800ERX.

...

Znowu Ruscy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:39, 13 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Globalny atak hakerski dotknął nawet 99 państw. Hakerzy żądają pieniędzy
Globalny atak hakerski dotknął nawet 99 państw. Hakerzy żądają pieniędzy

Dzisiaj, 13 maja (07:22)
Aktualizacja: Dzisiaj, 13 maja (13:59)

​Hakerzy przeprowadzili w piątek ponad kilkadziesiąt tysięcy ataków na całym świecie. Specjaliści z rosyjskiej firmy Kaspersky Lab, zajmującej się tworzeniem oprogramowania antywirusowego informują o 45 tysiącach ataków na sieci informatyczne w 74 krajach, z kolei eksperci z firmy Avast podkreślają, że ataków mogło być ponad 75 tysięcy, a dotknąć mogły 99 państw. Głównie zaatakowano sieci informatyczne w Rosji, Ukrainie i Tajwanie.
Taki komunikat pojawiał się na zainfekowanych komputerach.
/RITCHIE B. TONGO /PAP/EPA


W Rosji hakerzy zaatakowali m.in. komputery MSW i systemy największego operatora telefonii komórkowej Megafon. Według rzeczniczki rosyjskiego MSW hakerom nie udało się sparaliżować pracy serwerów ministerstwa.

Portal Gazieta.ru poinformował, że zaatakowane zostały komputery w całej Rosji. Wirus blokuje ekran komputera i szyfruje pliki na twardym dysku. W zamian za odblokowanie komputera hakerzy żądają pieniędzy - 300 dolarów w bitcoinach, wirtualnej walucie.

Brytyjska premier Theresa May powiedziała, że cyberatak na systemy informatyczne brytyjskiej służby zdrowia (NHS) jest "częścią szerszego, międzynarodowego ataku".

Według danych z piątkowego wieczoru, co najmniej 40 organizacji regionalnych w ramach służby zdrowia, w tym szpitale w Londynie, zostało dotkniętych atakiem uniemożliwiającym korzystanie z sieci informatycznych i telefonicznych.

W wielu szpitalach lekarze mają bardzo ograniczony dostęp do danych pacjentów, co doprowadziło do odwołania setek zaplanowanych operacji i zabiegów. Wiele lokalnych przychodni musiało zamknąć się wcześniej w piątek, nie będąc w stanie przyjmować pacjentów. NHS Digital, instytucja w ramach brytyjskiej służby zdrowia odpowiedzialna za systemy informatyczne, określiła atak jako "poważny incydent".
Zaktualizujcie system

Amerykański Departament Bezpieczeństwa w oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem zaapelował, by użytkownicy zaktualizowali system operacyjny swoich komputerów. Zapewniono jednocześnie wsparcie techniczne, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i innych państwach dotkniętym atakiem wirusa "WanaCrypt0r 2.0" występującego także pod nazwą "WannaCry".

Przeprowadzony atak ma charakter aplikacji ransomware, która żąda zapłaty okupu w bitcoinach o równowartości 300 dolarów w zamian za odblokowanie dostępu do sieci teleinformatycznych

Właściciele zainfekowanych komputerów mają 6 godzin na zapłatę, potem kwota za odblokowanie rośnie.

Najprawdopodobniej złośliwy program wykorzystał dziurę w systemie operacyjnym Windows, która mogła być usunięta przez bieżące aktualizowanie oprogramowania po zidentyfikowaniu problemu w lutym i marcu br.

Profesor inżynierii systemów bezpieczeństwa na Uniwersytecie Cambridge Ross Anderson powiedział "Guardianowi", że "jeśli znaczna liczba szpitali funkcjonowała w wyniku zaniedbania na nienaprawionych systemach przez dwa miesiące", nie należy wykluczyć naruszenia danych pacjentów.
Atak jest największym w historii

Ten ransomware jest szczególnie ciekawy, bo wykorzystuje narzędzia - zwane ETERNALBLUE - wykradzione amerykańskiej NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego), które uzbrojono i przekształcono w automat do cyberataków - powiedział konsultant cyberbezpieczeństwa i prywatności dr Łukasz Olejnik.

Gdy te narzędzia wyciekły i zostały upublicznione, wśród specjalistów spodziewano się tego, jako najgorszego scenariusza. Już wykorzystuje się ten fakt do krytyki wywiadów elektronicznych "przechowujących" tego typu narzędzia będące, jak widać, zagrożeniem dla całego świata. Problematyka ta jest jednak znacznie szersza i skomplikowana - zauważył.

W ocenie Olejnika piątkowy atak ransomware "już jest największym w historii". Przypomniał dawne sławne cyberataki robaków sieciowych Conficker - a wcześniej Nimda.

Według mediów, brytyjskie służby nie biorą pod uwagę możliwości cyberataku przeprowadzonego przez inne państwo.

Nie wiadomo, kto stoi za atakiem cybernetycznym.

...

Czyli to Ruscy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:07, 16 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Eksperci: Ślady ostatniego potężnego cyberataku mogą prowadzić do Korei Płn.
Eksperci: Ślady ostatniego potężnego cyberataku mogą prowadzić do Korei Płn.

Dzisiaj, 16 maja (14:13)

Eksperci natrafili na ślady mogące wskazywać, że za niedawnym potężnym cyberatakiem typu ransomware stoi Korea Północna - podały we wtorek agencje AP i Reuters. Są to jednak, przynajmniej na razie, tylko poszlaki.
zdjęcie ilustracyjne
/Paweł Pawłowski /RMF FM


Simon Choi, dyrektor południowokoreańskiej firmy Hauri Inc., dostarczającej oprogramowanie antywirusowe, powiedział, że metodologia tego cyberataku, którego ofiarą padły setki tysięcy komputerów na całym świecie, jest podobna do poprzednich cyberataków, o które oskarżano Koreę Płn.

Choi podkreślił, że Korea Północna "nie jest nowicjuszem" w świecie bitcoinów. Właśnie w tej kryptowalucie, zapewniającej daleko idącą anonimowość, sprawcy najnowszego cyberataku typu ransomware żądają okupu w zamian za odblokowanie danych, zaszyfrowanych w zainfekowanych komputerach przez złośliwe oprogramowanie występujące pod nazwami WannaCrypt, bądź WanaCrypt lub Wcry.

Również znane firmy, zajmujące się zagadnieniami cyberbezpieczeństwa - Symantec i Kaspersky Lab - zwróciły uwagę, że fragmenty kodu w jednej z wersji złośliwego oprogramowania użytego do najnowszego ataku pojawiały się wcześniej w programach komputerowych wykorzystywanych przez hakerską grupę przestępczą Lazarus Group, której działalność - jak pisze Reuters - eksperci z wielu firm zidentyfikowali jako prowadzoną przez Koreę Północną operację hakerską.

Symantec i Kaspersky Lab zastrzegają jednak, że na podstawie dowodów opublikowanych na Twitterze przez eksperta firmy Google Neela Mehty nie można jeszcze jednoznacznie stwierdzić, iż Korea Północna była zamieszana w najnowszy atak typu ransomware.

Reuters pisze, że europejskie i amerykańskie osobistości oficjalne odpowiadające za bezpieczeństwo powiedziały, zastrzegając sobie anonimowość, iż nie sposób na razie powiedzieć, kto stoi za tym najnowszym cyberatakiem, ale nie wyklucza się Korei Północnej jako podejrzanego.

Do ataku typu ransomware, który przetoczył się przez systemy na całym świecie wykorzystano narzędzia wykradzione amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Uzbrojono je i przekształcono w automat do cyberataków.

Brad Smith z kierownictwa Microsoftu skrytykował gromadzenie przez agencje wywiadowcze informacji o lukach w oprogramowaniu i zaapelował o ich natychmiastowe zgłaszanie producentowi.

APA

...

Czy te prymitywy maja takie mozliwosci?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:33, 17 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Polska
Rosyjski samolot rozpoznawczy przechwycony przez polskie F-16 nad Bałtykiem
Rosyjski samolot rozpoznawczy przechwycony przez polskie F-16 nad Bałtykiem

Dzisiaj, 17 maja (15:01)

Polskie myśliwce F-16 przechwyciły nad Bałtykiem rosyjski samolot rozpoznawczy Ił-20. Polskie samoloty stacjonujące na Litwie biorą udział w NATO-wskiej operacji ochrony przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich. To pierwsza tego typu akcja z udziałem naszych F-16. Wcześniej na Litwie stacjonowały wyłącznie MIG-i.
Zdj. ilustracyjne
/Dmitry Terekhov/Flickr /Internet


Do spotkania samolotów doszło 110 kilometrów na zachód od estońskiej wyspy Hjuma. Tam zlokalizowano najpierw bombowiec Su-24, do którego poderwano hiszpańskie F-18.

Godzinę później sygnał alfa do lotu w ramach ćwiczeń bojowych dostała para polskich F-16. Nasze maszyny miały namierzyć samolot zwiadowczy, który leciał z wyłączonymi transponderami i nie było z nim kontaktu.

Gdy pojawiły się polskie myśliwce, to rosyjski Ił-20 odleciał. Jak mówią w polskim dowództwie operacyjnym: "Namierzyli, zbliżyli się i odleciał, to standardowe działanie. Do tego są nasze maszyny".

(az)
Mariusz Piekarski

...

Ciagle Ruscy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 4:51, 24 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Były szef CIA: Kreml "bezczelnie" mieszał się w wybory w USA
Były szef CIA: Kreml "bezczelnie" mieszał się w wybory w USA

Wczoraj, 23 maja (21:11)

Były dyrektor CIA John Brennan ostrzegł dyrektora rosyjskiego wywiadu FSB w sierpniu ubiegłego roku przed wtrącaniem się w amerykańskie wybory. Mimo tego ostrzeżenia - jak ujawnił Brennan we wtorek w Kongresie - Rosja "bezczelnie" ingerowała w kampanię wyborczą.
Władimir Putin
/Alexei Druzhinin /PAP


Amerykański wywiad w sierpniu ubiegłego roku ustalił, że Rosja prowadzi "agresywną" operację w celu zakłócenia amerykańskiej kampanii przedwyborczej - poinformował John Brennan, występując przed komisją wywiadu Izby Reprezentantów.

Brennan, mianowany dyrektorem Centralnej Agencji Wywiadowczej przez prezydenta Baracka Obamę, w reakcji na ustalenia amerykańskiego wywiadu ostrzegł szefa rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandra Bortnikowa, że wtrącanie się Moskwy w amerykański proces wyborczy "nie przyczyni się do szybkiej poprawy stosunków pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi".

Rozmowa telefoniczna Brennana z szefem FSB miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

Brennan przyznał, że "jest świadomy informacji i doniesień wywiadu o kontaktach przedstawicieli władz rosyjskich ze sztabem wyborczym Donalda Trumpa", jednak nie był w stanie powiedzieć, czy charakter i zakres tych kontaktów uzasadniałby nazwanie ich "zmową" sztabu Trumpa z Kremlem.

Zdaniem Brennana, "z pewnością informacje i doniesienia wywiadowcze stanowiły wystarczającą podstawę rozpoczęcia dochodzenia FBI w celu określenia, czy obywatele amerykańscy aktywnie spiskowali, zmawiali się z przedstawicielami Rosji".

Obecnie dochodzenie w sprawie zarzutów o wtrącanie się Rosji w amerykański proces wyborczy i podejrzeń o "kremlowskie powiązania" z osób z najbliższego otoczenia Trumpa prowadzą cztery komisje Kongresu oraz specjalny prokurator Robert Mueller, były dyrektor FBI.

Zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein powierzył funkcję specjalnego prokuratora Muellerowi w ubiegłym tygodniu. Funkcja specjalnego prokuratora, jak podkreślają eksperci prawni, daje znanemu z niezależności Muellerowi nieporównanie większe uprawnienia, w tym możliwość postawienia podejrzanych w stan oskarżenia, niż mają komisje Kongresu prowadzące dochodzenie w sprawie tych samych podejrzeń związanych z ingerencją Moskwy w amerykańskie wybory.

...

Ruscy pchaja sie wszedzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:54, 05 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Zamach w Manchesterze
Trump o zamachu w Londynie: Ta diabelska rzeź musi się kończyć
Trump o zamachu w Londynie: Ta diabelska rzeź musi się kończyć

Dzisiaj, 5 czerwca (07:35)

Prezydent USA Donald Trump nazwał sobotni zamach w Londynie "diabelską rzezią", która "musi się skończyć i której będzie położony kres". Obiecał, że Stany Zjednoczone udzielą W. Brytanii wszelkiej pomocy, by sprawców dosięgła ręka sprawiedliwości. Agencja Reutera podkreśla w komentarzu, że Trump nie pozwolił sobie tym razem na krytykę mera Londynu, Sadiqa Khana. Wcześniej zarzucał mu, że "bagatelizuje atak, przekonując londyńczyków, iż nie ma powodu do paniki".
Trump o zamachu w Londynie: Ta diabelska rzeź musi się kończyć
/Olivier Douliery / POOL /PAP/EPA

W sobotnim zamachu w Londynie zginęło co najmniej siedem osób. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. Oświadczenie w tej sprawie zostało opublikowane wieczorem w niedzielę przez związaną z dżihadystami agencję Amak.

Atak w Londynie rozpoczął się w sobotę o godz. 21.58 czasu lokalnego (22.58 czasu polskiego), kiedy wypożyczony biały samochód dostawczy Renault jadący z północnej strony Tamizy na południe wjechał na chodnik i w grupę ludzi. Trzej mężczyźni opuścili pojazd, atakując kolejne osoby przy użyciu noży i uciekając w stronę targu Borough Market.
ISIS przyznało się do zamachu w Londynie. Kolejne zatrzymania

Drogę terrorystom zagrodziło ośmiu uzbrojonych policjantów. Oddali serię 50 strzałów, które śmiertelnie raniły trzech napastników. Ich personalia zostaną ujawnione, gdy będzie to tylko możliwe ze względów operacyjnych - informowała w niedzielę londyńska policja metropolitalna.

W reakcji na zamach w Londynie prezydent USA Donald Trump zapewnił w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze: "Cokolwiek Stany Zjednoczone mogą zrobić, by pomóc Londynowi i Zjednoczonemu Królestwu, będziemy z wami - JESTEŚMY Z WAMI. NIECH BÓG WAS BŁOGOSŁAWI!". We wcześniejszym tweecie, pierwszym po doniesieniach o ataku, Trump napisał: "Musimy być sprytni, czujni i nieustępliwi. Potrzebujemy, by sądy zwróciły nam nasze prawa". "Potrzebujemy zakazu wjazdu jako dodatkowego poziomu bezpieczeństwa" - ocenił prezydent USA, nawiązując do zakazu wjazdu dla mieszkańców sześciu krajów zamieszkanych w większości przez muzułmanów, zawartego w jego dekrecie prezydenckim, który został zablokowany przez sąd.

...

A ruskie rzezie w porzadku? Nie musza sie konczyc? Od Ruskich zaczac a szybko sie skonczy. Putin w 2000 zaczyna wladze i w 2001 ,,terroryzm". PRZYPADEK? NIE KGB!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:30, 07 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Rosyjscy hakerzy zaatakowali w Katarze? Moskwa chce podzielić sojuszników
Rosyjscy hakerzy zaatakowali w Katarze? Moskwa chce podzielić sojuszników

1 godz. 21 minut temu

​Amerykańscy śledczy uważają, że to rosyjscy hakerzy przejęli kontrolę nad katarską agencję prasową i opublikowali szereg fałszywych komentarzy emira Kataru na temat Iranu, Izraela oraz innych państw regionu - informuje w środę CNN na swoim portalu.
CNN: Rosjanie stoją za atakiem hakerskim na katarską agencję prasową
/Michał Dukaczewski /RMF FM


Amerykańska telewizja podkreśla, że w ostatnim czasie FBI wysłało do Kataru grupę śledczych, których zadaniem była pomoc tamtejszym władzom w celu wyjaśnienia ataku hakerskiego. Materiały zebrane przez grupę operacyjną wskazują, że za włamaniem do systemu katarskiej agencji prasowej stoją rosyjscy hakerzy - poinformowali CNN przedstawiciele amerykańskich władz.

Według tych źródeł Rosja chce w ten sposób wywołać podziały wśród państw na Bliskim Wschodzie, szczególnie wśród sojuszników USA. CIA i FBI odmówiły komentarza w tej sprawie. Tymczasem rzeczniczka ambasady Kataru w Waszyngtonie powiedziała, że śledztwo w sprawie ataku cybernetycznego cały czas trwa, a jego wyniki zostaną wkrótce przedstawione.

W poniedziałek Arabia Saudyjska zerwała stosunki dyplomatyczne i konsularne z Katarem w związku ze wspieraniem przez to państwo terroryzmu. W ślad za Rijadem stosunki z Katarem zerwały Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Bahrajn, również oskarżając to państwo o wspieranie terroryzmu, w tym Al-Kaidy i Bractwa Muzułmańskiego. Później na taki krok zdecydowały się Jemen, Libia i Malediwy.

Rosjanie są oskarżani o szereg ataków hakerskich w różnych państwach, mieli między innymi ingerować w przebieg wyborów prezydenckich w USA i Francji. Stawia się im też zarzut włamania do systemu komputerowego niemieckiego parlamentu i próby sparaliżowania ukraińskiej energetyki.

...

O i tu macie Fatime! Jak na dloni! Gdy tylko gdzies jest zlo i grzech pojawiajasie Ruscy niewolnicy szatana. Tamtejsze spoleczenstwo sluzy zlu. Sluzby uczelnie itd. wszystko zajmuje sie zlem. Informatyka? Jak szkodzic w sieci. Psychologia? Jak manipulowac umyslem. Chemia? Jak robic materialy wybuchowe. Media? Jak manipulowac tlumem. A WSZYSTKO BY NIE DZIALALO GDYBY NIE ZACHODNIA KASA ZA SUROWCE! BO TEN KRAJ NIC NIE PRODUKUJE! KASA JEST KRADZIONA NA DODATEK BO W ROSJI WLASCIWEJ NA DODATEK NIE MA SUROWCOW! Kradna ludom syberyjskim. Czukczom Jakutom itd. Bledy Rosji rozprzestrzrnia sie... JAK WIRUS KTORY WYSZUKUJE SLABYCH MIEJSC ORGANIZMU!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:52, 07 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Eksperci w USA: Rosyjska ingerencja była o wiele poważniejsza niż podejrzewano
Eksperci w USA: Rosyjska ingerencja była o wiele poważniejsza niż podejrzewano

Dzisiaj, 7 czerwca (05:42)

​Ujawniony w poniedziałek tajny raport Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - zdaniem niezależnych ekspertów - wskazuje, że ingerencja rosyjskiego wywiadu w infrastrukturę amerykańskich wyborów była o wiele poważniejsza niż wcześniej podejrzewano.
Zdjęcie ilustracyjne
/Paweł Pawłowski /RMF FM


Raport Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), ujawniony przez portal The Intercept, nie pozostawia wątpliwości, że to agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU przeprowadzili cyberataki na infrastrukturę wyborczą Stanów Zjednoczonych, w tym na system informatyczny przedsiębiorstwa produkującego oprogramowanie stosowane w maszynach do głosowania. Dodatkowo agenci GRU wysłali do przynajmniej 100 przedstawicieli lokalnych komisji wyborczych szereg maili, które miały na celu wyłudzić dane osobowe lub "opanować" zaatakowany komputer poprzez dołączony w pliku wirus.

Autentyczność raportu ujawnionego przez The Intercept redakcja portalu potwierdziła niezależnie.

Raport NSA, poświęcony analizie metod stosowanych przez GRU w czasie kampanii przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi w ubiegłym roku, nie zawiera ocen ani tego, czy i w jakim stopniu zabiegi te miały wpływ na wynik amerykańskich wyborów.
Jak stwierdza redakcja mającego opinię lewicowego portalu The Intercept, ujawniony raport NSA drastycznie kłóci się z zapewnieniami prezydenta Rosji Władimira Putina, który przed tygodniem powiedział, że "Rosja jako państwo nigdy nie ingerowała i nie zamierza ingerować w wybory za granicą".

Putin po raz pierwszy nie wykluczył jednak, że cyberataki w czasie kampanii wyborczej, obejmujące m.in. ataki na system informatyczny Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC), mogły być przeprowadzone przez "patriotycznie nastawionych" rosyjskich hakerów.

The Intercept nie ujawnił źródła pochodzenia supertajnego raportu analityka NSA, jednak zdaniem mediów poszlaki wskazują, że portal otrzymał go od 25-letniej Reality Leigh Winner, zatrudnionej przez prywatną firmę Pluribus International Corporation. Firma ta, na podstawie zawartej umowy, pracuje na rzecz federalnej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

Winner, która w przeszłości służyła w amerykańskich siłach powietrznych, została aresztowana przez agentów FBI w sobotę. Oskarżono ją o złamanie ustawy o szpiegostwie (Espionage Act) przyjętej przez Kongres w 1917 roku i wielokrotnie od tego czasu nowelizowanej. Jeśli sąd federalny uzna Winner winną, grozi jej kara do 10 lat więzienia.

...

Jesli sama Matka ostrzegala to co myslicie! Oni przeciez tam znaja kazdy ruch Ruskich nawet tajny o ktorym wy nie wiecie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:40, 08 Cze 2017    Temat postu:

Były szef FBI: Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA. Nie mam wątpliwości

1 godz. 15 minut temu
Aktualizacja: 10 minut temu

Nie mam żadnych wątpliwości, że Rosja ingerowała w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w USA - takie oświadczenie złożył przed senacką komisją ds. wywiadu były szef FBI James Comey. Zeznał również, że prezydent Donald Trump nie prosił go o zablokowanie dochodzenia ws. kontaktów jego otoczenia - m.in. byłego już doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna - z przedstawicielami rosyjskich władz. Równocześnie jednak Comey zaznaczył, że słowa prezydenta odebrał jako wskazówkę, że Trump chciałby, by FBI zarzuciło śledztwo ws. Flynna. Zapraszamy do śledzenia transmisji przesłuchania i naszej aktualizowanej na bieżąco relacji tekstowej!
Były dyrektor FBI James Comey składa zeznania przed senacką komisją ds. wywiadu
/SHAWN THEW /PAP/EPA
Niespodziewane zwolnienie, o którym dowiedział się z... telewizji

James Comey, mianowany w 2013 roku przez Baracka Obamę na 10-letnią kadencję dyrektora FBI, 9 maja tego roku, po niecałych czterech latach urzędowania, został niespodziewanie zwolniony ze stanowiska przez nowego prezydenta Donalda Trumpa. O swoim zwolnieniu dowiedział się z... telewizji.

Początkowo Trump uzasadniał swą decyzję przekonaniem prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa o tym, że Comey "nie jest w stanie skutecznie kierować" FBI. Później natomiast amerykański prezydent podawał inne, niekiedy wzajemnie wykluczające się wyjaśnienia.
Sensacyjne oświadczenie Comeya ws. jego rozmów z Trumpem

Wczoraj senacka komisja ds. wywiadu ujawniła oświadczenie wstępne Comeya, w którym opisał on swoje spotkania z Donaldem Trumpem.
Były szef FBI: Trump prosił o zablokowanie śledztwa ws. kontaktów jego doradcy z Kremlem

Prezydent miał domagać się w czasie tych spotkań, by dyrektor FBI zobowiązał się do lojalności wobec niego, a nie amerykańskiej konstytucji, czemu Comey się sprzeciwił.

Oświadczenie wstępne Comeya zawiera znany już z doniesień medialnych opis jego spotkania z Trumpem w Gabinecie Owalnym Białego Domu 14 lutego, a więc dzień po zwolnieniu Michaela Flynna ze stanowiska prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Do dymisji Flynna doprowadziły kontrowersyjne doniesienia nt. jego kontaktów z przedstawicielami rosyjskich władz.

W czasie spotkania 14 lutego Trump miał poprosić swoich najbliższych współpracowników, by zostawili go z dyrektorem FBI sam na sam, a następnie miał poprosić Comeya, by ten "dał sobie spokój" z dalszym dochodzeniem wobec Flynna.

Comey sporządził po tej rozmowie notatkę służbową z przebiegu spotkania i zostawił ją na przechowanie w siedzibie FBI.

W oświadczeniu wstępnym Comey ujawnił także nieznane wcześniej szczegóły rozmowy telefonicznej z Donaldem Trumpem przeprowadzonej 30 marca, a więc półtora miesiąca po wspomnianym spotkaniu w Białym Domu. Jak twierdzi, prezydent narzekał podczas tej rozmowy, że podejrzenia wobec jego sztabu wyborczego o kontakty z przedstawicielami Kremla utrudniają mu rządzenie. Miał zapytać Comeya: Co możemy z tym zrobić?

Zdaniem ekspertów prawnych, jeśli Donald Trump rzeczywiście wywierał naciski na dyrektora FBI w celu zakończenia śledztwa, może to posłużyć jako podstawa do wysunięcia wobec niego zarzutu utrudniania dochodzenia. W odniesieniu do prezydenta zarzut taki może być podstawą do rozpoczęcia wobec niego procedury impeachmentu.

(e)
RMF FM/PAP

...

Ruscy pchaja sie wszedzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:57, 13 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Niepokojące doniesienia ws. rosyjskich cyberataków na siły zbrojne USA
Niepokojące doniesienia ws. rosyjskich cyberataków na siły zbrojne USA

38 minut temu

​Rosyjskie służby specjalne od dłuższego czasu dokonują cyberataków i używają serwisów społecznościowych do zdobywania informacji, penetrowania amerykańskich sił zbrojnych oraz organizacji kombatanckich w USA - informuje portal Politico.
Coraz więcej cyberataków na siły zbrojne USA (zdjęcie ilustracyjne)
/Paweł Pawłowski /RMF FM
Ulubiony cel rosyjskich hakerów to byli i obecni żołnierze armii USA

Ulubionym celem powiązanej z Kremlem grupy rosyjskich hakerów znanej pod nazwą Fancy Bear, która w ubiegłym roku dokonała cyberataku na system informatyczny Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, są byli i obecni żołnierze amerykańskich sił zbrojnych.

Jak wskazuje portal Politico powołując się na raport firmy SecureWorks zajmującej się problematyką cyberbezpieczeństwa, firma ta dzięki pomyłce rosyjskich hakerów uzyskała wgląd w operacje Fancy Bear w okresie od marca do września 2015 roku.

Analiza ataków dokonanych w tym okresie poza terytorium dawnego ZSRR wykazała, że wśród celów tych ataków największą część, aż 41 procent stanowiły osoby obecnie bądź w przeszłości związane z amerykańskimi siłami zbrojnymi.

Wśród innych grup zawodowych, którymi byli zainteresowani rosyjscy hakerzy działający pod patronatem Kremla, 22 procent stanowili dziennikarze, 10 procent pracownicy organizacji pozarządowych, 4 procent działacze polityczni, a 8 procent pracownicy rządowi.
Jakie metody stosują autorzy cyberataków?

Metody rosyjskich hakerów obejmują zarówno niezbyt finezyjne pomysły, jak np. podszywanie się pod atrakcyjne Rosjanki, które wysyłają żołnierzom amerykańskim swoje zdjęcia, aby "zaprzyjaźnić się z nimi" na Facebooku bądź na Instagramie, jak i bardziej wymyślne nieznane wcześniej metody, jak np. dezinformacja za pomocą skrajnie prawicowych portali, ujawnianie wykradzionych dokumentów rządowych z podszywaniem się pod jakąś nieznaną wcześniej bądź fikcyjną "organizację terrorystyczną".

Przykładem może być włamanie się rosyjskich hakerów w 2015 roku do systemu informatycznego amerykańskiego Centralnego Dowództwa (CENTCOM), a następnie opublikowanie skradzionych informacji na portalu fikcyjnej grupy terrorystycznej Cyber Caliphate. Dochodzenie władz francuskich i amerykańskiej firmy Trend Micro ustaliło, że za Cyber Caliphate kryli się rosyjscy hakerzy.

Innym przykładem zastąpienia dawnych metod infiltracji i szpiegowania nowymi środkami jakie umożliwia internet i serwisy społecznościowe było wykradzenie e-maili z prywatnego konta byłego dowódcy sił NATO w Europie generała Philipa Breedlove'a i opublikowanie ich - jak wskazuje Politico - na portalu DC Leaks, będącym "witryną" dla władz Rosji.
Rosyjskie "podjazdy" nasiliły się w 2014 roku

Zdaniem cytowanych w portalu Politico ekspertów, "podjazdy" rosyjskich hakerów skierowane przeciwko osobom bądź organizacjom związanym z amerykańskimi siłami zbrojnymi nasiliły się po rosyjskiej aneksji ukraińskiego Krymu w 2014 roku i wprowadzeniu przez państwa zachodnie sankcji wobec Rosji.

Po amerykańskiej kampanii wyborczej poczynania rosyjskich hakerów powiązanych z Kremlem nie tylko nie ustały, a nabrały rozmachu - twierdzi Tom Kellermann, dyrektor wykonawczy firmy Strategic Cyber Ventures.

Jak poinformował w ubiegłym miesiącu tygodnik "Time", w marcu rosyjscy specjaliści od wojny hybrydowej wysłali 10 tysięcy tweetów dostosowanych do profilu, zainteresowań i zwyczajów adresatów zatrudnionych w amerykańskim ministerstwie obrony.

Po kliknięciu odnośnika znajdującego się w tweecie adresat był odsyłany na rosyjski serwer, który automatycznie instalował złośliwe oprogramowanie umożliwiające kremlowskim hakerom przejęcie kontroli nad zainfekowanymi smartfonami bądź komputerami.

..

A glupki z USA chca sie z nimi ,,przyjaznic".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:51, 15 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Rosyjscy szpiedzy podszywają się pod kobiety na FB, by śledzić żołnierzy USA
Rosyjscy szpiedzy podszywają się pod kobiety na FB, by śledzić żołnierzy USA

Dzisiaj, 15 czerwca (09:42)

​Jak wyciągnąć informację od amerykańskiego żołnierza? Jak donosi "Politico", rosyjscy szpiedzy podszywają się na mediach społecznościowych pod atrakcyjne kobiety i zaprzyjaźniają się z wojskowymi.
Zdj. ilustracyjne
/Zoonar GmbH / Alamy /PAP/EPA


Jak wskazują eksperci, wojskowi nawet nie muszą rozmawiać z "kobietami", które właśnie przyjęli do znajomych. Szpiegom wystarczy dostęp do ich profilów. Jak donosi "Politico", Rosja może w ten sposób śledzić działania wojska, poprzez notowanie, co sami żołnierze publikują na mediach społecznościowych. Szpiedzy doskonale rozumieją, ile sekretów może wycieknąć, przez nieuważne zachowanie wojskowych - powiedział specjalista od cyberbezpieczeństwa John Bambenek.

Według ekspertów, szpiedzy mogą także rozpowszechniać propagandę, poprzez publikowanie przeróżnych rzeczy na profilach, które potem mogą zdobyć sympatię Amerykanów.

Przykładowo wśród żołnierzy USA popularność zdobył artykuł o rosyjskim wojskowym, który będąc otoczony przez bojowników ISIS, polecił przez radio zbombardować miejsce, w którym przybywał. Nie chcę, by mnie wzięli, przeprowadźcie naloty, oni ośmieszą mnie i mój mundur. Chcę umrzeć z godnością i wziąć ze sobą do piachu tych drani - miał mówić żołnierz.

Choć prawdziwość tej historii nie została nigdzie potwierdzona, to zauważono, że amerykańscy żołnierze bardzo chętnie ją udostępniali. To wspaniały sposób, by umrzeć - pisali.

Eksperci wskazują, że Rosja wzmocniła swoją propagandę od czasu, od kiedy żołnierze NATO zaczęli stacjonować w krajach Europy Wschodniej. W mediach w krajach bałtyckich zaczęły się pojawiać m.in. informacje o gwałtach i pobiciach, jakich mieli dopuścić się wojskowi. Żadne z tych doniesień nie było prawdziwe. Według polityków za fałszywymi informacjami stała machina propagandowa Rosji.

...

Caly czas szkodza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:26, 21 Cze 2017    Temat postu:

Myśliwiec NATO niebezpiecznie zbliżył się do samolotu rosyjskiego ministra obrony

24 minuty temu

Myśliwiec NATO niebezpiecznie zbliżył się do samolotu rosyjskiego ministra obrony - twierdzą rosyjskie media. Dziennikarze, którzy podróżowali z ministrem nakręcili film, na którym widać tę całą sytuację.

Według rosyjskich mediów samoloty NATO próbowały eskortować nad neutralnymi wodami Morza Bałtyckiego samolot, którym leciał do Kaliningradu minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Myśliwiec F-16 próbował zbliżyć się do samolotu ministra, ale udaremnił mu to, wlatując między obie maszyny, eskortujący rosyjski myśliwiec Su-27. Przechylił się on na skrzydło, demonstrując swe uzbrojenie, i po tym F-16 oddalił się.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że nie posiada informacji o tym incydencie. Pewno lepiej zapytać kogoś w ministerstwie obrony - powiedział.

Rosyjskie media twierdzą, że do podobnego incydentu doszło także, gdy minister wracał z obwodu kaliningradzkiego. Wówczas też był on "eskortowany" przez myśliwce NATO.

Rosjanie nie podają, z którego kraju NATO pochodził myśliwiec F-16. Eksperci wypowiadający się w TV Zwiezda twierdzą, że mógł on być amerykański lub polski.

NATO poinformowało z kolei, że były to "rutynowe działania" Sojuszu. W ciągu ubiegłego tygodnia NATO śledziło niezwykle dużą liczbę rosyjskich samolotów wojskowych latających nad Morzem Bałtyckim. Były to bombowce strategiczne, myśliwce, samoloty rozpoznawcze, transportowe i inne. Jak zwykle, gdy nieznane samoloty zbliżają się do przestrzeni powietrznej NATO, Sojusz Północnoatlantycki i krajowe siły powietrzne podrywają z ziemi samoloty, aby monitorować te loty - poinformował PAP przedstawiciel NATO.

Jak dodał, działania NATO przez ostatni tydzień nad Bałtykiem były "rutynowe". Ogólnie rzecz biorąc, kiedy samoloty NATO przechwytują inny samolot, identyfikują go wizualnie, utrzymując zawsze bezpieczną odległość. Po ukończeniu tej procedury odlatują. Jest to standardowe działanie. Wszyscy nasi piloci zachowują się w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Pytania o to, kto jest na pokładzie (rosyjskich samolotów - PAP), należy kierować do władz rosyjskich - zaznaczył.


(az)
RMF24-PAP
...

Znowu Ruscy prowokuja. PRZESTANCIE SIE Z NIMI CACKAC!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:48, 22 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
To polskie F-16 przechwyciły nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministra
To polskie F-16 przechwyciły nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministra

Dzisiaj, 22 czerwca (07:31)

To polskie F-16 przechwyciły wczoraj nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministerstwa obrony i eskortujące go Su-27 - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Udział polskich żołnierzy w tej akcji potwierdza MON.
To polskie F-16 przechwyciły nad Bałtykiem samolot rosyjskiego ministerstwa obrony i eskortujące go Su-27 - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada (na zdjęciu ilustracyjnym: polskie F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach)
/Jakub Kaczmarczyk /PAP

Jak ustalił nasz dziennikarz, para dyżurna polskich myśliwców, patrolujących kraje bałtyckie w ramach natowskiej misji, otrzymała sygnał alarmowy w związku z rosyjskimi maszynami lecącymi w pobliżu granic państw, których nieba strzeżemy.

W związku z tym nasze F-16 poleciały nad Bałtyk, gdzie przechwyciły trzy cele: nieuzbrojony Tu-154 i dwa Su-27 uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze.

Jak zapewnia polski MON, przechwycenie wykonano zgodnie z procedurami NATO.

Rosjanie informowali wcześniej, że na pokładzie tupolewa, lecącego do obwodu kaliningradzkiego, był rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

Według ich relacji, kiedy F-16 próbował zbliżyć się do tupolewa, udaremnił mu to Su-27, który wleciał między obie maszyny. Następnie przechylił się na skrzydło, demonstrując swe uzbrojenie - po tym F-16 oddalił się.

Dziennikarze, którzy podróżowali z Szojgu, nakręcili film, na którym widać całą sytuację. Zobaczcie:

(e)
Krzysztof Zasada

...

Brawo! Juz Ruscy dlugo nie poszkodza. Zbliza sie koniec.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:30, 22 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Kulisy rosyjskich cyberataków w USA. "To jest dopiero początek"
Kulisy rosyjskich cyberataków w USA. "To jest dopiero początek"

Dzisiaj, 22 czerwca (06:37)

​Byli i obecni przedstawiciele rządu federalnego, występując w środę przed komisjami wywiadu Izby Reprezentantów i Senatu, poinformowali, że podczas ubiegłorocznych wyborów systemy komputerowe i infrastruktura komisji wyborczych w 21 stanach były celami rosyjskich cyberataków.
Rosyjskie cyberataki dotknęły komisje wyborcze w 21 stanach (zdjęcie ilustracyjne)
/Paweł Pawłowski /RMF FM


Obecnie posiadamy dowody, że celami ataków były systemy związane z wyborami w 21 stanach - powiedziała Jeanette Manfra, podsekretarz stanu d/s bezpieczeństwa w sieci i łączności w Departamencie Bezpieczeństwa Kraju.

Występując na posiedzeniu Senackiej Komisji ds. Wywiadu Manfra odmówiła podania stanów, w których systemy wyborcze były celem rosyjskich cyberataków.

Do tej pory tylko dwa stany - Illinois i Arizona - ujawniły, że ich systemy wyborcze były zaatakowane.

Manfra powiedziała, że rosyjskie cyberataki podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej "to dopiero początek " i że w przyszłości władze "powinny się przygotować na o wiele bardziej wyrafinowane ataki na infrastrukturę amerykańskich wyborów".

Jeh Johnson, były sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (Department of Homeland Security) w administracji prezydenta Baracka Obamy, występując przed Komisją ds. Wywiadu Izby Reprezentantów obarczył odpowiedzialnością za te ataki rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

W roku 2016 rosyjski rząd, pod osobistym kierownictwem Wladimira Putina, zorganizował cyberataki na nasz kraj w celu wywarcia wpływu na nasze wybory. Taka jest prawda, jasna i wyraźna - powiedział Johnson podczas posiedzenia komisji.

Poinformował, że starał się ostrzec Amerykanów przed rosyjskimi cyberatakami jednak jego ostrzeżenia zostały zbagatelizowane ponieważ uwaga społeczeństwa w tym czasie był skupiona na ujawnieniu taśm wideo, na których zostały utrwalone wulgarne wypowiedzi Donalda Trumpa o kobietach, jakie Trump wygłosił w roku 2005.

Odpowiadając na pytania kongresmenów, Johnson stwierdził jednak, że rosyjskie ataki nie miały wpływu ani na sam przebieg, ani na wynik głosowania.

Komisje ds. wywiadu Senatu i Izby Reprezentantów należą do pięciu komisji Kongresu, które obecnie prowadzą dochodzenie w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w roku 2016 oraz zarzutów o kontakty osób ze sztabu wyborczego Donalda Trumpa z władzami rosyjskimi.

Niezależnie od kontynuowanych dochodzeń komisji Kongresu, śledztwo kryminalne w sprawie wszystkich wątków związanych z ingerencją Rosji w amerykański proces wyborczy, w tym zarzutów o rosyjskie koneksje sztabu wyborczego Donalda Trumpa, prowadzi specjalny prokurator Robert Mueller.

Mueller, były dyrektor FBI, spotkał się w środę z przywódcami obu partii reprezentowanych w Kongresie aby omówić sposoby koordynacji postępowanie, tak aby dochodzenia Kongresu i prowadzone przez niego śledztwo nie dublowały swoich poczynań, ani nie przeszkadzały sobie wzajemnie.

...

Ciekawe kiedy Zachod sie zorientuje ze Ruscy to wrog...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133518
Przeczytał: 58 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:39, 28 Cze 2017    Temat postu:

Putin: Obce wywiady przeprowadzają cyberataki przeciw Rosji

Dzisiaj, 28 czerwca (20:24)

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę podczas wystąpienia w siedzibie Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR),

...

Oczywiscie ze obce. FSB czy GRU to sily wrogie spoleczenstwu Rosyjskiemu. Okupanci. Wysadzac bloki z ludzmi moga tylko okupanci... Nie swoi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 15 z 32

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy