Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Jak robic oszustwa? Poradnik Agory i spółki.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:35, 10 Lis 2018    Temat postu: Jak robic oszustwa? Poradnik Agory i spółki.

Jak uniknąć odpowiedzialności za fałszerstwo. Instrukcje komendy stołecznej
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl tokfm.pl #afera #neuropa #4konserwy #prawo #bekazpisu #ciekawostki
policji, TVN i mediów Agory oraz profesor UKSW. Bezczelny cyrk w wykonaniu "stróżów prawa" i obrońców prawa trwa dalej...

TOKFM.plGazeta.plWyborcza.plRadio

TokFm Tokfm.pl Protest policjantów. Jak wrócić do pracy po zwolnieniu lekarskim
Porozumienie z ministrem to za mało. Ekspertka ostrzega: policjanci nie mogą, ot tak, wrócić z L4 do pracy
oprac. jbal 09.11.2018 13:59
46
Jest porozumienie służb mundurowych z MSWiA. Policjanci przerywają protest, wracają do pracy
Jest porozumienie służb mundurowych z MSWiA. Policjanci przerywają protest, wracają do pracy (Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta)
Policja. Zdjęcie ilustracyjne - miniatura
Żandarmeria Wojskowa będzie zabezpieczać państwowy marsz 11 listopada - miniatura
Szef MSWiA Joachim Brudziński - miniatura
Zobacz zdjęcia (4)
Policjanci nie powinni po prostu iść 11 listopada do pracy, jeśli mają na ten dzień zwolnienie lekarskie. - Jedyne, co można zrobić, to skrócić czas zwolnienia w porozumieniu z lekarzem. Inaczej mamy do czynienia z przestępstwem w zakresie fałszowania dokumentów - ostrzega prof. Monika Gładoch z Katedry Prawa Pracy UKSW.
Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

- 11 listopada policjanci będą na służbie w takiej liczbie, w jakiej jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa - mówi wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Jeszcze kilka dni temu ochrona uroczystości z okazji święta niepodległości stała jednak pod znakiem zapytania, z powodu protestu policjantów.

Ten zakończono wczoraj wieczorem. Wiceminister Zieliński nie potrafił jednak odpowiedzieć, czy policjantom, którzy przed 11 listopada powrócą nagle ze swoich L4, będą grozić jakieś kary.

Przypomnijmy. W czwartek późnym wieczorem policyjni związkowcy dogadali się z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim w sprawie podwyżek. - To porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że przerwaliśmy akcję protestacyjną i wracamy do służby - mówił szef związkowców, Rafał Jankowski. Jedną z form protestu była masowa fala zwolnień lekarskich w ten dzień. Komenda Główna Policji informowała, że nawet 30 tysięcy policjantów jest na L4.


Hanna Gronkiewicz-Waltz
Czytaj także:
Hanna Gronkiewicz-Waltz o zakazie marszu 11 listopada
Jednak nagłe przerwanie zwolnienia i powrót do pracy może nie być takie proste. - Pamiętajmy o tym, że zwolnienie lekarskie działa jako dokument urzędowy - tłumacz w TOK FM profesor Monika Gładoch z Katedry Prawa Pracy UKSW.

Co zatem muszą zrobić policjanci? - Moim zdaniem jedyne co można zrobić w takiej sytuacji, to skrócić czas zwolnienia w porozumieniu z lekarzem – radzi ekspertka i ostrzega: Inaczej mamy do czynienia z przestępstwem w zakresie fałszowania dokumentów.

Kto może kontrolować policjantów?

A czy masowe zdrowienie policjantów nie zwróci uwagi ZUS-u? Zakład Ubezpieczeń Społecznych regularnie kontroluje przecież, czy chorzy faktycznie chorują. Tylko w pierwszej połowie roku skontrolowano ponad 240 tysięcy zwolnień lekarskich. W efekcie ZUS wstrzymał wypłaty zasiłku na kwotę ponad 12 milionów złotych.


Kontrolerów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych chciał nasyłać na policjantów wicepremier Jarosław Gowin. - To jest rekomendacja jako obywatela Jarosława Gowina. Jako obywatel chciałbym wiedzieć, jak to się dzieje, że lekarze - bo moja uwaga dotyczyła środowiska lekarskiego, a nie środowiska policyjnego - nagle masowo wydają zwolnienia młodym, wysportowanym, zasadniczo zdrowym mężczyznom - mówił w radiowej Trójce.

Sylwester Marczak w studiu TOK FM.
Czytaj także:
Czy policja jest gotowa na 11 listopada? Rzecznik KSP zapewnia: Damy sobie radę
Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w rozmowie z PAP, wyjaśnił, że instytucja "nie ma uprawnień do kontroli policji, w tym zwolnień lekarskich funkcjonariuszy". Wynika to z zapisów ustawy o policji.

Prof. Gładoch zwraca uwagę, że w tej sprawie brakuje "spójności systemowej". - Jednak mówiąc ogólnie i celowo enigmatycznie, to samorząd lekarski mógłby się tym (zwolnieniami lekarskimi - przyp. red) zainteresować – mówi ekspertka w rozmowie z Maciejem Głogowskim.

Policyjna instrukcja jak skrócić zwolnienie


Pismo ws. możliwości powrotu do pracy policjantów przebywających na L4 opublikował portal TVN Warszawa. Instrukcję wydał Zespół ds. Medycyny Pracy Komendy Stołecznej Policji.

- Dokument przedstawia warunki, jakie muszą być spełnione, by przełożony mógł dopuścić do służby policjanta. Został on przygotowany wraz z pierwszymi pytaniami, wątpliwościami i obawami policjantów, związanymi z wcześniejszym powrotem do służby - powiedział PAP rzecznik KSP Sylwester Marczak.

W dokumencie czytamy m.in., że "przełożony służbowy nie może podpuścić policjanta do służby w czasie zwolnienia lekarskiego, gdyż lekarz wydając zaświadczenia na druku ZUS ZLA stwierdza bowiem, że policjant nie powinien wykonywać swoich obowiązków przez dany okres ze względy na stan zdrowia".

- Jednakże, jeżeli policjant czuje, że powrócił do zdrowia przed upływem zwolnienia, którego okres wynosi mniej niż 30 dni, to skrócenie okresu zwolnienia jest możliwe - podkreślono. W tej sytuacji - wyjaśniono - policjant powinien zwrócić się do lekarza, który wydał zwolnienie i oświadczyć - na piśmie - o odzyskaniu zdolności do wykonywania obowiązków służbowych.

Jak podkreślono w piśmie, policjant sam nie może zdecydować o tym, czy jest już zdrowy i zdolny do pracy. - Decyduje o tym lekarz po przeprowadzeniu stosownych badań lekarskich - dodano.

Protest w policji trwał od lipca.

To warto jeszcze wiedzieć:

Jak wyglądały negocjacje w LOT?
Czy sklepy powinny być zamknięte 12 listopada?

Ilu policjantów jest na L4? "Sytuacja nie jest łatwa"


protest, zwolnienia, policja, temat TOK FM

KOMENTARZE (6Cool
Protest policjantów. Jak wrócić do pracy po zwolnieniu lekarskim

Zaloguj się Skomentuj
najnowsze popularne
zmichalg1 4 godziny temu Oceniono 13 razy 13
Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej.
Rozdział VIII - Szwejk symulantem

W owych wielkich czasach lekarze wojskowi czynili wszystko, co tylko mogli, aby z symulantów wypędzić szatana sabotażu i powrócić ich na łono armii.
Zaprowadzono kilka stopni tortur symulantów i ludzi podejrzanych o symulowanie, do których należeli: suchotnicy, reumatycy, ludzie dotknięci przepukliną, chorobą nerek, tyfusem, cukrzycą, zapaleniem płuc i innymi chorobami.
Tortury, jakim symulanci byli poddawani, tworzyły pewien system, a stopnie mąk przedstawiały się tak:
1. Dieta ścisła, rano i wieczorem po filiżance herbaty w ciągu trzech dni, przy czym bez względu na to, na co się kto skarżył, dawano aspirynę na poty.
2. Żeby ludzie nie myśleli, że wojna to miód, dawano im obfite porcje chininy w proszku, co nazywało się „lizaniem chininy”.
3. Płukanie żołądka dwa razy dziennie litrem ciepłej wody.
4. Lewatywa z wody mydlanej i gliceryny.
5. Zawijanie w prześcieradło zmoczone w zimnej wodzie.
Byli tacy dzielni ludzie, którzy przecierpieli wszystkie pięć stopni mąk i zostali wywiezieni w prostej trumnie na cmentarz wojskowy. Ale nie brakło też małodusznych, którzy gdy dochodziło do lewatywy, meldowali, iż już czują się dobrze i że nie życzą sobie niczego innego, tylko odejść na front z najbliższym batalionem marszowym.

[...]

— Posłusznie melduję, panie oberarzt — ozwał się cichy głos z łóżka przy oknie — że już jestem zdrów. Już w nocy zauważyłem, że nie mam duszności.
— Nazwisko?
— Kovarzik, melduję posłusznie, mam dostać lewatywę.
— Doskonale, lewatywę dostaniecie jeszcze na drogę — zadecydował doktor Grünstein — żebyście się nie skarżyli, żeśmy was tu nie leczyli. Tak, a teraz wszyscy chorzy, których wymieniłem, marsz za podoficerem, żeby każdy dostał, co mu się należy.
Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz
qqwsmma 7 godzin temu Oceniono 22 razy 12
To jest dopiero tekturowe Państwo. 30 tys. chorych i nagle ozdrowieją! Zamiast tego powinny być komisje lekarskie i w przypadku wykrycia oszustwa dyscyplinarki - i dla lekarzy i dal policjantów symulantów.
Pokaż odpowiedzi (Cool Odpowiedz
srv14 3 godziny temu Oceniono 6 razy 6
Zaraz to ZUS pewną grupę obywateli ściga i kontroluje a innym w tym przypadku gdzie podejrzenie o "lewe" L4 jest jak najbardziej na miejscu odpuści ze względu na "wyższą rację stanu"?
....

To są niewiaragodne jaja: Ewidentne OSZUSTWO na oczych wszystkich w wykonaniu akurat tych, którzy PRZYSIĘGALI chronić porządku prawnego(!) w tym kraju.

Nazwanie tego burdelu i degrengolady państwem teoretycznym to o wiele za mało.
Odpowiedz
jarek903 2 godziny temu Oceniono 5 razy 3
Jeszcze tylko proszę o wyjaśnienie w jaki sposób kilka/kilkanaście tysięcy policjantów w ciągu jednego dnia zapisze się do lekarzy pierwszego kontaktu/specjalistów w tej sprawie. Porozumienie wczoraj (czwartek), 11.11 w niedzielę. W piątek trzeba załatwić formalności, jak opisano, a jak jest z możliwością dostania się do lekarza, to każdy wie...
Odpowiedz
ferdkiepski godzinę temu Oceniono 2 razy 2
W państwie chorym na łeb nie jest problemem fikcyjne zwolnienie lekarskie, ale prawdziwym problemem jest wycofanie się z oszustwa. Podobne "nastroje" panują też w MON. Jakby przyszło do prawdziwej wojny to tego samego dnia co najmniej połowa armii przysłałaby do koszar L-4 "na sraczkę" wystawione jak najbardziej zgodnie z prawdą. Mój znajomy emeryt pilot wojskowy całkowicie potwierdził moją tezę.
Odpowiedz
g.m.jackie 2 godziny temu Oceniono 6 razy 2
A masowe wypisywanie lewych L4 (stwierdzających nieistniejącą chorobę) to jak rozumiem nie jest fałszowanie dokumentów?

shtalman 3 godziny temu Oceniono 6 razy 2
Teoretyczne państwo wolskie, Bolandia, moralność Kalego, *** *** i kamieni kupa, a teraz 30 tys. tych co mają stać na straży prawa złamie prawo i wróci do pracy, przekupna zgraja kulsonów, sprzedali się za obierki z ziemniaków

DOSTĘP PREMIUM
Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!
Kup teraz

BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO
Znajdziesz nas na Facebooku @tokfm
Jesteśmy na Twitterze @Radio_TOK_FM
Zapisz się na newsletter Radia TOK FM
Kontakt z Redakcją TOK FM
POLECAMY TOK FM


TOK FM
Dostęp PREMIUM
Aplikacja TOK FM

GOŚCIE TOK FM
Andrzej Duda
Grzegorz Schetyna
Tomasz Lis
Lech Wałęsa
Ryszard Petru
GAZETA.PL
WYBORCZA.PL
Wysokie Obcasy
Co jest grane
Duży Format
Gazeta.pl
Gazeta Wyborcza
Tok.FM
Copyright © Agora SA

...

Zdecydowanie copyright Agora SA.

Juz wiecie jak organizowac nazizm. Teraz uczycie sie jak lamac prawo ,,zgodnie z prawem".
Wolne sady wolne sady wolne sady! Praworzadnosc praworzadnosc praworzadnosc! Konstytucja konstytucja konstytucja! Agora Agora Agora.

Ostatnio wyraznie im sie sypie wszystko.

W koncu zaczeli robic poradniki dla ,,strozow prawa" jak popelniac przestepstwa.
Jest to urocze. Aczkolwiek miejcie swiadomosc ze to wszystko jest komunistyczne. W komunie przeciez mielismy nieustajaca przestepczosc organow ,,panstwa". Nie jest to zadem szok.
Mlodzi ludzie jednak nie zdaja sobie sprawy w jakim syfie zyja. Myslac ze sa jakies tam patologie ale to zawsze sa. Dokladnie odwrotnie! WSZYSTKO TU JEST PATOLOGIA! A owszem gnieniegdzie jest uczciwie! Zawsze gdzies ta uczciwosc jest. A to uczciwy straznik w gułagu. A to pomoc od Niemca w obozie. Zdarza sie. Rzadko ale zdarza. Jednak nie zmienia to ogolnego totalnego syfu.
Ciekawe jaki nastepny poradnik Wyborczej? Jak zrobic w domu aborcje nozem kuchennym... Aborcja jest ok. Wlasnie skoro aborcja jest ok to co tam ,,stroze prawa" przestepcy.... W koncu policjant to nie wlasna matka.
...

A juz jutro koniec pouczen! Policja razno bierze sie do pracy i z entuzjazmu mandaty razy 2!
I 2 razy czesciej! Hej ho hej ho do pracy by sie szlo! Nie ma to jak entuzjazm do pracy. Czlowiek zwieksza normy do 400%!
Cieszycie sie?
Rzad rozwiazal wasz najwiekszy problem brak mandatow! Hurra! Dzieki nieocenionej pomocy HGW PO Agory TVN i wszystkich milujacych prawo konstytucje i demokracje!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy