Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Takie sa zasady ekonomii .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:26, 28 Kwi 2014    Temat postu: Takie sa zasady ekonomii .

Postanowilem prostawac brednie ktorych w mediach moc .
Pierwsza typowa brednia ,,Polska ponosi straty z powodu emabrga Rosji" .
COZ ZA BREDNIE ! Fakty sa takie :

Eksport drobiu z Polski poza UE wzrósł o 20,3% r/r

Eks­port żywca, mięsa, po­dro­bów i prze­two­rów dro­biu z Pol­ski poza Unię Eu­ro­pej­ską wzrósł o 20,3% r/r w okre­sie sty­czeń-lu­ty 2014 r.i wy­niósł 19,64 tys. ton, podał Ze­spół Mo­ni­to­rin­gu Za­gra­nicz­nych Ryn­ków Rol­nych (FAMMU/ FAPA), po­wo­łu­jąc się na dane Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej.

Ogó­łem wszyst­kie kraje UE wy­eks­por­to­wa­ły w tym cza­sie poza wspól­ny rynek 203,03 tys. ton dro­biu. co ozna­cza spa­dek o 1,9% r/r, po­da­no w ra­por­cie.

"Naj­więk­sze ilo­ści dro­biu wy­eks­pe­dio­wa­ły poza UE tra­dy­cyj­nie Fran­cja, Ho­lan­dia, Pol­ska, Niem­cy, Bel­gia i Wiel­ka Bry­ta­nia. Udział Pol­ski w unij­nym wy­wo­zie wzrósł z 9% do 10%, a w ciągu roku wy­sył­ki zwięk­szy­ły się o 20%, naj­bar­dziej wśród czo­ło­wych unij­nych eks­por­te­rów. Pol­ska wy­prze­dzi­ła Niem­cy w eks­por­cie dro­biu do kra­jów trze­cich" - czy­ta­my w ra­por­cie.

Naj­więk­szym od­bior­cą unij­ne­go dro­biu w pierw­szych dwóch mie­sią­cach roku stał się Benin, gdzie do­sta­wy zwięk­szy­ły się w skali roku o ponad jedną trze­cią do 27 tys. ton. Wzro­sły rów­nież wy­sył­ki unij­ne­go dro­biu do RPA (+23%) i Hong­kon­gu (+7%).

Spad­ki wy­wo­zu za­no­to­wa­no m.​in. w przy­pad­ku Rosji (-4%), Ghany (-26%), Ukra­iny (-53%), Je­me­nu (-11%), Zjed­no­czo­nych Emi­ra­tów Arab­skich (-0,2%) oraz do Chin (-26%).

Im­port sek­to­ra dro­biu z kra­jów trze­cich do UE w tym okre­sie br. wy­niósł ok. 130 tys. ton i był o 4,4% niż­szy niż rok wcze­śniej, po­da­no także w ma­te­ria­le.

>>>

Spadek eksportu do Rosji ALE OGOLNY SKOK GDZIE INDZIEJ ! I nie swin to drobiu . CO SIE ZESCIE UPARLI NA TE SWINIAKI !
GOSPODARKA TO SYSTEM NACZYN POLACZONYCH NIE TYLKO GLOBALNIE ALE I MIEDZY SEKTORAMI ! A DOBRA SA ZAMIENNE ! NIE MOWIAC O ZYWNOSCI ! Jesc mozna i banany i swiniaki i kury ryz itp .
TO JEST WYMIENNE !!! Zatem jak gdzis tam jakis Putin nalozy embargo na polskie to sie rozplynie po swiecie . Towar pojadzie inna droga ! OBIEG SIE ZMIENI ! Gospodarka Rosji tak malo znaczy ze to w ogole nie jest odcuwalne . Natomiast Rosja ma tak beznadziejna strukture gospodarki ZE LATWO JA WYKONCZYC ! Pare rur zatkac i umieraja Z GLODU ! Ale to jest wyjatek tzw. MONOKULTURA ! Polska takiej nie ma na szczescie .
I to jest wlasnie wolny wolny rynek ZE NIE MA TAK ZE KRAJ PADNIE ! Ludzie mysla i tak wymysla ze to wszystko sie ulozy . CHYBA ZE NIE MA WOLNEGO RYNKU JAK W ROSJI ! Tu sankacjami mozna kraj rozwalic blyskawicznie !


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 16:29, 28 Kwi 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:26, 29 Kwi 2014    Temat postu:

Im mniej lekarzy, tym Polak zdrowszy

Podkarpackie i Małopolskie to regiony, gdzie żyjemy najdłużej. Tu najrzadziej zapada się na najpoważniejsze schorzenia - nowotwory i choroby układu krążenia. Na przeciwległym biegunie są województwa łódzkie i lubelskie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", który przeanalizował dane z poszczególnych województw oraz z ustaleń GUS i Ministerstwa Zdrowia.

Jak czytamy, paradoksalnie tam, gdzie żyje się najkrócej, dostęp do opieki medycznej jest na wysokim poziomie. Okazuje się, że liczba lekarzy czy nowoczesnego sprzętu diagnostycznego nie wpływa na kondycję mieszkańców.

Najszybciej w Polsce umierają łodzianie, średnio w wieku 70 lat i miesiąca - chociaż pracuje tam najwięcej lekarzy w przeliczeniu na mieszkańca, a czas oczekiwania na wizyty szpitalne czy ambulatoryjne jest jednym z krótszych w skali kraju. Z kolei najdłużej żyje się na Podkarpaciu, gdzie brakuje lekarzy - średnio panowie do 73 lat.

Od przyszłego roku Ministerstwo Zdrowia chce, by województwa same ustalały zapotrzebowanie na lekarzy oraz usługi medyczne.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

...

Tzw. krzywa Laffera ! Tak ! Oczywiscie to co Laffer napisal nie jest prawdziwe . Bo ograniczyl to do podatkow i to bezposrednich . A TO TAK NIE DZIALA AKURAT W TYCH PODATKACH ! Ale w POSREDNICH juz tak SmileSmileSmile
Krzywa dobra tylko przyklad nie ten . I ma ona inny ksztalt nie litery n !
Ma ona ksztalt litery r lub f .
Czyli gdy jest czegos malo to male sa tego skutki . Gdy jest wiecej to skutki rosna a gdy jest bardzo duzo to ... skutki nie rosna a wrecz moga spasc stad ogonek w dol . Ale nie do zera jak twierdzil Laffer .
Dziala to ,,znakomicie" przy VATach akcyzach i innych clach . Przy dochodowych slabo .
Jak widac przy zdrowiu . Gdy nie ma lekarzy jest katastrofa zdrowotna . Gdy jest ich sporo jest zdrowo gdy sa ich masy zdrowotnosc moze sie pogorszyc !
To samo ze znakami . Ich brak to mnostwo zabitych jak w Afryce . Ich nadmiar to wzrost wypadkowosci . I tak ze wszystkim , Z jedzeniem . Niedobor to choroby nadmiar tez !
Prawo przyrody . NIEZŁOMNE ! ZAWSZE DZIALA ! Kto mowi inaczej albo bredzi albo klamie . A wymyslil je nie nie Laffer tylko Arystoteles . Nazywamy je ...
REGUŁĄ ZŁOTEGO ŚRODKA ! Niedobor i nadmiar szkodza trzeba znalezc srodek ktory jest najlepszy . Ta zasade stosuje np. Kościół juz od dawna . Stad ma odlamy i herezje po obu stronach z jednej rygorysci (konserwatywni) z drugiej modernisci (postepowcy) .
Stad glupota sa twierdzenia nieraz w mediach ze Kościół czegos naucza a ,,ja jestem umiarkowany" . SmileSmileSmile Nie jestes . Bo to Kościół już jest umiarkowany . Np. zabicie kogos .
Dwie skrajnosci .
Nigdy nie wolno nikogo zabic . Pacyfisci rozni tam dzieci kwiaty .
To powoduje zachete dla zbrodniarzy typu Putin aby krasc gwalcic mordowac .
Ja sobie decyduje co jest morderstwem . Aborcja eutanazja to tylko zabiegi .
To powoduje zniszczenie duszy i wnetrza czlowieka ktory staje sie morderca zwlaszcza matki SWOJE DZIECI mordujace .
I zloty srodek czyli nauka Kościoła . Zabic mozna grozacego nam zbrodnia bandyte i ogolnie kazdego grozacego nam smiercia nie musi byc bandyta bo np. wroga armia to moga byc zwykli ludzie ale nam zagrazaja smiertelnie lub wariaci z bronia . Nigdy nie wolno zabic osoby niegroznej .
Kościół zatem nie stoi ,,po stronie" do ktorej jest jakas ,,inna strona" skrajna a prawda jest po srodku . To Kościół jest po srodku czyli w prawdzie a swiry po bokach (zbokach) .
Widzimy zatem ze prawa ekonomii TO TYLKO SZCZEGOLNE PRZYPADKI OGOLNYCH PRAW NATURY KTÓRE NADAŁ BÓG ! Czlowiek zgrzeszyl w Raju nieumiarkowanym uzyciem dobr i tu ma sie nauczyc umiarkowanja . Czyli ZLOTEGO SRODKA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:07, 06 Lis 2014    Temat postu:

Mieszkańcy północnej Anglii uciekają na południe

Liczba osób zamieszkałych północne tereny Anglii jest najniższa od 200 lat - donoszą brytyjscy demografowie. Powodem migracji na południe kraju jest praca.

Zaledwie 27,9% poddanych królowej Elżbiety II mieszka w północno-wschodniej, północno-zachodniej części Anglii oraz w Yorkshire i Humber. Ostatni raz tak mało ludzi odnotowano tam w 1811 roku. Badania wskazują, że właśnie tam jest najniższy rozwój ekonomiczny. W tych rejonach najwięcej osób polega na pomocy państwa.

Kilka milionów Anglików z północy każdego roku opuszcza swoje rodzinne strony i przenosi się na południe. W poszukiwaniu pracy i lepszego życia wyjeżdżają zwłaszcza ludzie młodzi – podaje za Krajowym Biurem Statystycznym (ONS) dziennik "Daily Mail".

"Północy maleje od początku XX wieku. Wcześniej północna Anglia była bardziej zaludniona, gdyż w regionie powstawały fabryki i rozwijał się przemysł górniczy" - cytuje ONS "Daily Mail".

Obecnie w północnej Anglii żyje 15,1 milionów ludzi - o 762 tysiące więcej niż w 2001 roku. Jednak to nieznaczny wzrost w porównaniu z resztą kraju.

"Północne" uniwersytety przyciągają młodych, ale absolwenci studiów wybierają później południową część Wielkiej Brytanii ze względu na tamtejszy rynek pracy – informuje serwis BBC.

...

Tu widzicie jak to dziala . Nie dosc ze kraj maly to na polnocy pusto ! POLUDNIE NABITE ! To jest po prostu wielki Londyn . Ze 40 mln . ludzi ! Cos jak Meksyk . Bo jest taniej dostawic tam cokolwiek niz budowac infrastrukture na polnocy od zera . Stad takie mrowisko ! Tak dziala ekonomia .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:53, 20 Sty 2015    Temat postu:

Anglia: rośnie przepaść między południem a północą

Aż 7 na 10 miast o najwyższym wskaźniku bezrobocia znajduje się w północnej Anglii. Z przeprowadzonych badań wynika, że w miarę rozwoju południowej części kraju, na północy zauważa się nie tylko upadek coraz większej liczby firm, ale także zmniejszenie liczby mieszkańców.

Opublikowany przez "Independent" raport ujawnia, że podczas gdy w miastach znajdujących się w południowej części kraju doszło do ożywienia gospodarczego, północ trwa w stagnacji, w wyniku której wielu mieszkańców traci pracę.

Na każde 12 nowych miejsc zatrudnienia, utworzonych na południu w przeciągu ostatnich 10 lat, redukowano jedno miejsce pracy na północy kraju. Widać to m.in. na przykładzie Sunderland, znajdującego się w północno-wschodniej części Wyspy – przez ostatnią dekadę liczba mieszkańców zmniejszyła się aż o 4 000 osób.

Raport Cities Outlook 2015 wykazał, że aż 7 na 10 miast o najniższym stopniu zatrudnienia znajdowało się właśnie w północnej części Anglii, obok Newport, Gloucester i Swindon, położonych na południu kraju.

Liczba miejsc pracy w stolicy wzrosła o 17 procent w latach 2004-2013. Południowa i wschodnia część Anglii cechowała się dobrym stanem gospodarczym, w tym wzrostem zatrudnienia, większą liczbą wykwalifikowanych specjalistów oraz ogólnym przyrostem populacji.

Inaczej sytuacja kształtowała się w północnej części kraju, gdzie, dla porównania, w Blackpool czy Rochdale zanotowało 10 procentowy spadek w ilości miejsc pracy.

Brytyjski dziennik sugeruje, że zaistniała sytuacja jest skutkiem masowego przesiedlania się młodych ludzi do Londynu, co przekłada się na gwałtownie powiększającą się liczbę mieszkańców miasta. Przewiduje się, że w tym roku liczba londyńczyków będzie rekordowa i wyniesie ponad 8 615 246 osób.

...

Wileki Londyn pecznieje . Ludzie chca miec lepiej nawet wewnatrz Anglii .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:44, 23 Sie 2015    Temat postu:

Niemcy: Puchnące metropolie, wyludnione wsie. Eksperci w szoku

Niemcy: puchnące metropolie, wyludnione wsie. Eksperci w szoku - Shutterstock

Niby nic nowego - migracje do miast to tendencja znana od lat. Jednak tempo obserwowanych zmian wywołuje zaskoczenie ekspertów. Coraz więcej ludzi w Niemczech mieszka w metropoliach lub w ich sąsiedztwie. Niemieckie wsie walczą ze skutkami demograficznego drenażu, szczególnie miejscowości położone na wschodzie.

Zjawisko "spirali" migracyjnej, topniejące zasoby siły roboczej, wszystko to przestaje być jedynie bolączką wschodnich landów. Tak właśnie z grubsza nożna zinterpretować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez niemiecki Centralny Instytut Rozwoju Miast i Zagospodarowania Przestrzennego (BBSR).
REKLAMA


O ile sama tendencja nie zaskakuje, o tyle skala zjawiska już tak. Harald Hermann, dyrektor BBSR stwierdził, że nawet sami pracownicy instytutu byli zaskoczeni tempem zachodzących zmian i ich rozkładem statystycznym. Te miasta zaludniają się najszybciej.

Badania przeprowadzone w latach 2008-2013 wykazały na przykład, że niektóre duże miasta Zagłębia Ruhry straciły mieszkańców. To samo dotyczy Bremy - wprawdzie minimalnie wzrosła liczba mieszkańców, jednak używane w badaniu indykatory, jak chociażby wysokość wpływów z podatku od firm, wskazują jednoznacznie na to, że Bremę można już zaliczyć do miast "kurczących się".

Do najszybciej zaludniających się miast należą metropolie i miasta uniwersyteckie. Wśród nich na pierwszy miejscu jest Münster (+ 8,9 procent), Frankfurt (+ 7,6 procent), Darmstadt ( + 7,3 procent), Monachium i Lipsk (oba + 7 procent). Również Hanower, Stuttgart, Kolonia, Bonn i Koblencja należą do czołówki szybko rozwijających się miast.

Berlin to średniak

Wielu Berlińczyków uważa swoje miasto za pępek Niemiec, tymczasem pod względem przyrostu liczby ludności, zatrudnienia i wpływów podatkowych, stolica należy do średniaków. Obok Hamburga w badaniach Berlin został zakwalifikowany zaledwie do miast "rozwijających się".

Nie wszystkie powiaty w okolicach większych miast przyciągają potencjalnych mieszkańców. Do miast, przy których według badań silnie rozrasta się także strefa podmiejska, należy Monachium, Hamburg, Berlin, Stuttgart, Hanower, Frankfurt nad Menem i Fryburg.

Inaczej wygląda sytuacja w Nadrenii oraz w takich miastach, jak Drezno czy Lipsk, twierdzi Antonia Milbert, autorka badań. Tutaj powiaty i strefa podmiejska prawie w ogóle nie odczuwa „efektu domina”, czyli dodatkowych korzyści z samego faktu położenia w pobliżu wielkiego miasta.

Procentowo największy (19,9 proc.) wzrost liczby mieszkańców został odnotowany w gminie Unterföhring w pobliżu Monachium. Co ciekawe, jest to w Niemczech znane "zagłębie mediowe”.

W skali całych Niemiec największy ubytek ludności (12,8 procent) odnotowano w powiecie Osterheide na południowym krańcu Lüneburger Heide.

Negatywna tendencja obserwowana na obszarach wiejskich nie dotyczy zdaniem autorów raportu jedynie kilku miejscowości turystycznych, szczególnie nad morzem.

"Wymarciem" zagrożone są również dawne centra przemysłowe na wschodzie Niemiec. Średniej wielkości miasta, takie jak Hoyerswerda (Sachsen), Bitterfeld-Wolfen (Sachsen-Anhalt) i Eisenhüttenstadt (Brandenburgia), straciły w latach 2008-2013 jedną dziesiątą mieszkańców.

...

Ludzie maja sie ku sobie bo sa istotami spolecznymi. A dodatkowo tam gdzie duze miasto jest infrastruktura. Dobudowac nowa dzielnice jest taniej niz po calym kraju w kazdej wiosce robic szpitale szkoly urzedy zaklady itp. Stad duze osrodki puchna.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:49, 12 Paź 2016    Temat postu:

Wenecja się wyludnia

Dzisiaj, 12 października (07:19)

Do 55 tysięcy spadła liczba mieszkańców Wenecji. To kolejny negatywny rekord – podkreślono w raporcie grupy miłośników miasta, która monitoruje stały exodus ludności. Miasto wyludnia się z roku na rok.
Wenecja
/Uwe Gerig /PAP/EPA

Z inicjatywy stowarzyszenia, redagującego portal Venessia.com, w strategicznych punktach miasta - na ulicach i placach - umieszczono tablice elektroniczne, podające najnowsze dane na temat liczby mieszkańców Wenecji. Wynika z nich, że w ciągu roku znad Canal Grande wyjechało na stałe kolejnych tysiąc osób.

W 2015 liczba ludności Wenecji wynosiła 56 tysięcy.

Zauważa się, że ta tendencja spadkowa dotyczy nie tylko historycznego weneckiego centrum, ale i okolicznych wysp na lagunie.

Rekordową wysoką liczbę mieszkańców zanotowano w 1951 roku. Wenecję zamieszkiwało wtedy 174 tysiące osób. Dwadzieścia lat później liczba ta spadła do 108 tysięcy. Obecnie w mieście mieszka trzy razy mniej osób niż 60 lat temu.

Grupa rezydentów, która monitoruje zjawisko wyludniania się miasta, zarzuca władzom miejskim, że nie robią nic, by powstrzymać fale wyjazdów. Brakuje, jak podkreślają, przede polityki mieszkaniowej. Symbolem ich protestów przeciwko brakowi zachęt do pozostania są walizki, z którymi wenecjanie odjeżdżają na zawsze.

Przyczyną tego stanu rzeczy, jak podkreślają eksperci, jest nie tylko brak atrakcyjnej oferty mieszkaniowej, ale również trudności codziennego życia w wiecznie zatłoczonym mieście, odwiedzanym przez miliony turystów rocznie.

...

Wszyscy pchaja sie do Rzymu...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy