Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
George R. R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Tam gdzie nie ma już dróg...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:02, 10 Cze 2014    Temat postu: George R. R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia

George R. R. Martin uspokaja: chcę skończyć sagę w siedmiu tomach

George R. R. Martin nie zamierza posze­rzać swojej sagi "Pieśń Lodu i Ognia" o ósmy tom. "Mój plan to za­kończyć na siódmym" – powiedział w rozmowie z "Entertain­ment Weekly", odnosząc się tym samym do wypowiedzi swojej re­daktorki sprzed kilku dni, która wywołała niemałe poruszenie w środowisku fanowskim, sugerując, że saga może się jeszcze rozro­snąć.

Autor nie chciał jednak składać deklaracji, że nic już się w tej kwe­stii nie zmieni. "Pierwotny plan był taki, aby zakończyć na trzech tomach. Piszę historie i one się rozrastają" – wyjaśnił, dodając, że ma do czynienia z różnymi wątkami w fabule i czasem koniec hi­storii jest w innym miejscu, niż przewidywał. "Aktualnie mój plan to wciąż siedem tomów. Ale najpierw muszę skończyć książ­kę numer sześć. Wróćcie do mnie, gdy będę w połowie siódmej książki, to może powiem wam coś bardziej znaczącego".

Martin przy okazji wypowiedział się na temat serialu "Gra o tron", który stacja HBO realizuje na podstawie jego sagi. Produ­cenci przewidują zamknąć produkcję w siedmiu sezonach, ale zdaniem autora "to nie wystarczy, by opowiedzieć historię, którą przedstawiono w książkach". Czwarty sezon "Gry o tron" pobił re­kord oglądalności w HBO. Ostatni odcinek zgromadził przed tele­wizorami aż 18,4 miliona widzów, czyli o 200 tysięcy więcej niż dotychczasowy rekordzista, serial "Rodzina Soprano".

...

Bardzo fajny pomysl synchronizacji ksiazki i filmu . Owszem jest wielu autorow a on ma szczescie duzo zarobi . Ale to juz wina bandyckich ,,praw autorskich " . Sam jednak pomysl znakomity az dziwne ze po 75 latach istnienia TV dopiero teraz wpadli na pomysl ze czytelnictwo i film moga sie wspierac nawzajem . Zreszta fajny gatunek ktory caly na tym skorzysta . Jeszcze mozna robic gry tylko trzeba umiec . Do tej pory gry do filmu to byla zenada i skok na kase . Zadnej dobrej gry na bazie filmu nie widac . Sa dobre opowiadania do gier natomiast .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:49, 17 Cze 2014    Temat postu:

W 6. tomie "Pieśni Lodu i Ognia" George R.R. Martin zabije pracownika

"The Hol­ly­wo­od Re­por­ter" do­no­si, że jed­nym z dwój­ki szczę­śliw­ców, któ­rych Geo­r­ge R. R. Mar­tin umie­ści w fa­bu­le i bru­tal­nie za­bi­je na kar­tach szó­ste­go tomu sagi "Pieśń Lodu i Ognia", jest pra­cow­nik Fa­ce­bo­oka, David Gold­blatt.

"Mam to szczę­ście, że je­stem na po­zy­cji, która po­zwa­la mi zro­bić taką fajną rzecz, i to idzie na dobry cel. Nie uwa­żam, żebym zro­bił coś nad­zwy­czaj­ne­go" – po­wie­dział Gold­blatt. Aby uzy­skać moż­li­wość po­ja­wie­nia się w nowej książ­ce Mar­ti­na, pra­cow­nik Fa­ce­bo­oka mu­siał wpła­cić 20 ty­się­cy do­la­rów na wy­zna­czo­ny przez pi­sa­rza cel cha­ry­ta­tyw­ny. Dzię­ki temu mógł wy­brać typ bo­ha­te­ra, jakim zo­sta­nie. Jeśli to bę­dzie moż­li­we i nie wpły­nie na pro­ces twór­czy Mar­ti­na, Gold­blatt chciał­by być Va­ly­ria­ni­nem, po­tom­kiem ludu wy­wo­dzą­ce­go się z le­gen­dar­ne­go im­pe­rium, który za­miesz­ki­wał kon­ty­nent le­żą­cy na wschód od We­ste­ros, zanim jego mia­sto nie zo­sta­ło znisz­czo­ne w ka­ta­kli­zmie.

Zgod­nie z za­po­wie­dzią pi­sa­rza Gold­blat­ta czeka w książ­ce bru­tal­na śmierć. "Po­mi­mo mojej zło­wiesz­czej re­pu­ta­cji tak na­praw­dę z tru­dem przy­cho­dzi mi za­bi­ja­nie bo­ha­te­rów, o któ­rych piszę przez jakiś czas. Do­brzy i źli lu­dzie – wszyst­ko to są moje dzie­ci. Ale tym razem mord po­wi­nien być łatwy, po­nie­waż ofia­ra po­świę­ci swe życie w do­brej spra­wie. Do­ło­żę wszel­kich sta­rań, aby jej ko­niec był nie­za­po­mnia­ny" - za­po­wie­dział Mar­tin.

W ra­mach kam­pa­nii zbie­ra­nia fun­du­szy na re­zer­wat dla wil­ków i or­ga­ni­za­cję do­star­cza­ją­cą żyw­ność pla­ców­kom cha­ry­ta­tyw­nym pi­sarz dał oka­zję jed­ne­mu męż­czyź­nie i jed­nej ko­bie­cie po­ja­wić się w książ­ce w wy­bra­nej przez nich roli. Po­mi­mo tego, że cena nie była niska (20 ty­się­cy do­la­rów), oby­dwie ofer­ty zo­sta­ły wy­ku­pio­ne w ciągu za­le­d­wie kilku go­dzin. Na listę ocze­ku­ją­cych wpi­sa­ło się ko­lej­nych osiem osób, które pro­si­ły au­to­ra, aby wziął od nich pie­nią­dze i zabił ich w swo­jej książ­ce.

???

Jakies perwersje sie wkradaja ? Sadomasochizm . PO CO ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:23, 20 Sie 2014    Temat postu:

Joanna Podgórska | The Guardian
George R.R. Martin jest zmęczony popularnością

"Przy­się­gam, że mógł­by spa­lić każdą ko­mór­kę z apa­ra­tem" - oka­zu­je się, że Geo­r­ge R.R. Mar­tin wcale nie jest za­do­wo­lo­ny z po­pu­lar­no­ści, jaką zy­skał dzię­ki swo­jej serii "Pieśń Lodu i Ognia". Autor w roz­mo­wie z cza­so­pi­smem "The Gu­ar­dian" wy­ra­ził ubo­le­wa­nie nad utra­tą swo­jej ano­ni­mo­wo­ści.

Geo­r­ge R.R. Mar­tin przy­znał, że wraz z ro­sną­cą po­pu­lar­no­ścią jego sagi "Pieśń Lodu i Ognia", przy­by­ło mu rów­nież fanów, któ­rzy ob­le­ga­ją go na ulicy i chcą zro­bić sobie z nim zdję­cie. Autor "Gry o Tron" wspo­mi­nał, jak jesz­cze kilka lat temu mógł spo­koj­nie wyjść na spa­cer z żoną lub po pro­stu przy­sta­nąć, aby po­dzi­wiać ulicz­ne­go graj­ka. Dzi­siaj jest to nie­moż­li­we.

Mimo wszyst­ko Mar­tin ro­zu­mie swo­ich fanów i cie­szy się, że jego książ­ki wzbu­dza­ją w nich tyle emo­cji. Jed­nak, jak sam po­wie­dział, "jest ich tak wielu i to nigdy się nie koń­czy".

>>>

Tak to nic fajnego szczegolnie dla osob refleksyjnych ktore lubia poczytac jak oblegaja ich tlumy gapiow ... Chce sie spokoju ... Ale jest to korzystne dla czytelnictwa . Ludzie nie siegna przeciez po literature naukowa czy wybitna tworczosc artystyczna bo to za trudne . Natomiast powiesci gdzie mozna sledzic akcje bohaterow sa w sam raz . A przy okazji ludzie nabywaja umiejetnosci czytania ze zrozumieniem . Nie da sie przeskoczyc etapu szkoly przedszkola TAKZE W CZYTELNICTWIE ! I jest to znakomita promocja fantastyki ktora lubimy :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Tam gdzie nie ma już dróg... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy