Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Jak należało postąpić ? Warszawa1944 roku .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wybić się na Niepodległość! / Powstanie to ofiarny stos ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:47, 01 Sie 2014    Temat postu: Jak należało postąpić ? Warszawa1944 roku .

Co rok zadajemy sobie pytanie co trzeba było zrobić w sierpniu 1944 roku ?

Jako że mam podejście naukowe oczywiście od razu odwołaniem się do nauki . Zatem zastanówmy się ... Hitlerowcy to psychopaci mordercy terroryści ... czyli SPÓJRZMY PO PROSTU NA ZWYKŁY PORADNIK POSTĘPOWANIA Z TERRORYSTAMI ! TAK ! Cóż tam czytamy
.....

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZNALEZIENIA SIĘ W GRUPIE ZAKŁADNIKÓW?

Rób, co ci każą. !!!
Nie graj bohatera i nie stawiaj oporu. !!!
Dyskutowanie z napastnikami lub bunt mogą tylko pogorszyć sytuację. !!!
Twoim zadaniem powinno być przetrwanie. !!!
Czekaj na akcję wyspecjalizowanej jednostki ratowniczej. !!! (czyli aliantów).

... Zastanawiające prawda ?

Jeśli znalazłeś się wśród zakładników:
staraj się zwrócić uwagę napastników na fakt, że mają do czynienia z ludźmi (personifikowanie siebie i innych), !!!
bądź spokojny, naturalny, znajdź po-stawę pośrednią między agresją a pasywnością i uległością, !!!
nie bądź „utrapieniem” dla napastników (bunt, dyskutowanie, silne reakcje emocjonalne), !!!
pamiętaj, że sytuacja może trwać długo - postaraj się rozwinąć u siebie potrzebę przetrwania, !!! 6 LAT !!!
nie rób gestów zwracających uwagę porywaczy, !!!
nie zadawaj pytań, nie patrz w oczy terrorystom, bądź im posłuszny bez dyskusji, siedź spokojnie na miejscu, !!!
pytaj zawsze o pozwolenie, np. gdy chcesz wstać lub otworzyć torbę,
na żądanie terrorystów oddaj im przedmioty osobiste, !!!
usuń (wyrzuć) wszelkie oznaki władzy, zajmowania ważnej pozycji, !!!
zapamiętaj szczegóły dotyczące porywaczy i otoczenia - może to pomóc władzom w uwolnieniu pozostałych zakładników oraz identyfikację porywaczy przy aresztowaniu. !!! WYWIAD !

JAK POSTĘPOWAĆ W TRAKCIE OPERACJI ANTYTERRORYSTYCZNYCH?

Staraj się uspokoić, akcja zawsze wywołuje zamieszanie i panikę, ludzie są w szoku: !!!
nie uciekaj, połóż się na podłodze i spróbuj znaleźć jakąś osłonę, trzymaj ręce na głowie do końca operacji, !!! CZYLI CHOWAĆ SIĘ
słuchaj rozkazów i instrukcji grupy antyterrorystycznej i nie zabieraj jej czasu na zadawanie zbędnych pytań, !!!
spróbuj się zidentyfikować (przedstawić), bądź jednak przygotowany na ostre traktowanie ze strony ekipy ratunkowej - dopóki nie zostaniesz formalnie zidentyfikowany jako jeden z zakładników, jesteś potencjalnie jednym z porywaczy. !!! NIE MÓWIĄC O TYM GDY TO JEST ARMIA SOWIECKA !

!!!!

Pouczające prawda ... BA ALE TO OPRACOWANO W LATACH 70 TYCH PODCZAS FALI TERRORU ! PRZED WOJNA NIKT O TYM NIE SŁYSZAŁ ! BO NIE BYŁO TAKIEGO RUCHU SAMOLOTÓW !
Dziś można się mądrzyć . Bo wiedza dziś jest olbrzymia . Wtedy tego nie wiedzieli .

Można też inaczej zapytać . Co można było zrobić lepiej W RAMACH DOSTĘPNEJ WTEDY WIEDZY I MOŻLIWOŚCI ?

Może inna godzina wybuchu ? Bo 17.00 to jest nie najlepiej może 13.00 wtedy upał osłabia . A to było dla nas korzystniejsze ... I może więcej powinni postawić na mozdzierze . Można je robić z grubych rur nawet u kowala wiejskiego . I do nich pociski już pożądne . To by zapewniło dużo większą siłę ognia ...
Gdyby powstańcy silniej uderzyli na początku zdobyli więcej terenu i oparli się o Wisłę mogli przetrwać dłużej niż 63 a wtedy Stalin nie mógł by czekać bo by pogorszył swoją sytuację . Wtedy Niemcy nie mogli by stłumić ale byli zamiast nich Sowieci kolejny okupant ...

Poza tym pytanie o decyzję wybuchu jest błędnym. SAM WYBUCH NICZEGO NIE PRZESĄDZIŁ ! Mogli przecież się rozejść czy nawet negocjować po kilku nie po k63 dniach i zyskać warunki opuszczenia miasta wtedy pewnie przez powstańców a nie ludność . DECYZJA O KONTYNUOWANIU POWSTANIA BYŁA PODSTAWOWĄ ! I TU JEST WAŻNIEJSZE PYTANIE ! Na Pradze też wybuchło . Dowódca stwierdził że nie ma broni , broń która była rozkazał przerzucić na drugi brzeg . I ZAKOŃCZYŁ POWSTANIE !
Kto ?
Antoni Żurowski
[link widoczny dla zalogowanych]Żurowski
Po krótkich, lecz krwawych i niezwykle intensywnych walkach zarządza 6 sierpnia w porozumieniu z KG AK ponowne przejście swoich oddziałów do działań konspiracyjnych.
!!! Tak mogło być w całym mieście !


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 22:51, 01 Sie 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:02, 22 Sie 2014    Temat postu:

70. rocznica wyzwolenia Paryża. Powstanie trwało sześć dni

25 sierp­nia 1944 roku, po trwa­ją­cym sześć dni po­wsta­niu, na­stą­pi­ło wy­zwo­le­nie Pa­ry­ża z rąk na­zi­stow­skich Nie­miec. W tym roku przy­pa­da 70 rocz­ni­ca tam­tych wy­da­rzeń. Na ar­chi­wal­nych zdję­ciach mo­że­my zo­ba­czyć ulice sto­li­cy Fran­cji po­prze­ci­na­ne ba­ry­ka­da­mi, wal­czą­cych par­ty­zan­tów i świę­tu­ją­cych pa­ry­żan w pierw­szych dniach po wy­zwo­le­niu.

- Spój­ność, za­ufa­nie i od­wa­ga - to były siły na­pę­do­we wy­zwo­le­nia. I choć wy­zwa­nia, jakie stoją przed nami, nie mają nic wspól­ne­go z wy­zwa­nia­mi z prze­szło­ści, uwa­żam, że kryje się w tym prze­sła­nie, któ­re­go po­win­ni­śmy wy­słu­chać. (...) Wy­zwo­le­nie Pa­ry­ża to przede wszyst­kim zwy­cię­stwo spój­no­ści, (...) to dowód, że naród, jeśli po­tra­fi się zjed­no­czyć w ob­li­czu prze­ciw­no­ści, jest w sta­nie wziąć swój los w swoje ręce - po­wie­dział pre­mier Fran­cji Ma­nu­el Valls pod­czas uro­czy­sto­ści 70. rocz­ni­cy wy­zwo­le­nia Pa­ry­ża w zwy­cię­skim an­ty­hi­tle­row­skim po­wsta­niu w sierp­niu 1944 r.

Pa­ry­skie po­wsta­nie wy­bu­chło 19 sierp­nia, gdy siły 3. Armii USA pod do­wódz­twem gen. Geo­r­ge'a Pat­to­na były już w od­le­gło­ści ok. 20 km od fran­cu­skiej sto­li­cy. Na uli­cach wy­bu­cha­ły strze­la­ni­ny mię­dzy si­ła­mi fran­cu­skie­go ruchu oporu a nie­miec­ki­mi żoł­nie­rza­mi, a fran­cu­scy po­li­cjan­ci za­ję­li pre­fek­tu­rę po­li­cji, nad którą po raz pierw­szy od czte­rech lat za­wi­sła trój­ko­lo­ro­wa flaga.

Dzień póź­niej po­wstań­cy za­ję­li ra­tusz. Wy­zwo­le­nie na­stą­pi­ło 25 sierp­nia, gdy pod­dał mia­sto do­wo­dzą­cy obro­ną gu­ber­na­tor ge­ne­rał Die­trich von Chol­titz, który wcze­śniej zi­gno­ro­wał roz­kaz Adol­fa Hi­tle­ra, by w od­we­cie za po­wsta­nie znisz­czyć fran­cu­ską sto­li­cę.

!!!!

A teraz porozmawiajmy powaznie ... Od wielu lat karmieni jestesmy bredniami tak jakby Powstanie Warszawskie bylo czyms niesluchanym nieznanym wyjatkowym ! NIE BYLO ! SOCJOLOGIA !

TAK FRANCUZI W PARYZU URZADZILI POWSTANIE ! CI CO NIE CHCIELI UMIERAC ZA GDANSK ! Nie mieli AK Panstwa Podziemnego tylko Resistance ot Ruch Oporu . Bez armii bez broni ? CZYM ONI CHCIELI WALCZYC ? NOZAMI ? WIDELCAMI ? Utrudnili Aliantom wojne bo nagle trzeba bylo zmieniac plany ZAMIAST MIAZDZYC NIEMCOW musieli uderzyc na Paryz i ratowac szalencow przed masakra . Normalnie to najlepiej bylo Paryz minac i pedzic do Niemiec ... A Niemcy i tak by uciekli Z WIELKIMI STRATAMI ! Ale tu nie dzialala logika tylko psychika . Francuzi mieli dosc okupacji ! Moze wam sie to wydac dziwne ale byli bardziej nia zmeczeni niz Polacy ! Tak ! Bo to delikatny byl narod jedynakow rozpieszczonych przez matki stad min. taki wynik wojny . I dobrobyt ! Takim ludziom 10 % tego sadyzmu co w Polsce bylo za duzo !
Widzicie ze zadowlenie i nie zadowolenie to rzecz WZGLEDNA ! Dlatego pogon za wygoda to absurd ... Szybko sie przyzwyczajacie i boli was miekkie lozko !

Podsumowujac Powstanie Warszawskie bylo logiczna reakcja socjologiczna na terror hitleryzmu i typowa ! Taki byl odruch WSZEDZIE GDZIE HITLEROWCY POOKUPOWALI JAKIS CZAS !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wybić się na Niepodległość! / Powstanie to ofiarny stos ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy