Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
12 V 1935 - 12 V 2010 !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wybić się na Niepodległość! / Powstanie to ofiarny stos ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:22, 12 Maj 2010    Temat postu: 12 V 1935 - 12 V 2010 !

Dziś rocznica ktorej szczegolnie podkreslac nie musze.Bo Piłsudski pojawia sie tu ciagle.Widzimy ze postac ocenia sie najlepiej z perspektywy czasu.Bylo mnostwo bożków ktorych kult nie przetrwal ich smierci a za zycia na ich czesc klakierzy przekraczali wszelkie granice absurdu.Taki jest los sekt i falszywych bozkow.Natomiast czym innym jest czczenie bohaterow.Czesto zycie ich konczylo sie tragiczna smiercia a po latach osiagali uznanie.A jeszcze czesciej WCALE!Dopiero w niebie kazdy pozna Pelny Spis Bohaterow bo to jest osteczny cel aby tam byc bohaterem.
W przypadku Piłsudskiego mamy autentyczna milosc narodu ktora trwa nieprzerwanie a najwieksza byla po 1939 w czasie zwalczania oficjalnego Jego osoby przez Niby Polakow!Bo to nie obcy byli najbardziej zawzieci.
To jest sprawdzian ziemski dostepny juz tutaj a Ostateczny jest w niebie!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:24, 04 Sie 2012    Temat postu:

75. rocznica zakończenia usypania Kopca Józefa Piłsudskiego.

Znaleziony w internecie film z sypania Kopca Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu i nowe zdjęcia zaprezentowano w sobotę w Muzeum Armii Krajowej podczas sesji naukowej poświęconej dziejom tego pomnika.

Sesja zorganizowana została z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy zakończenia usypania kopca i 145. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Obie te rocznice upamiętni także wyruszający w poniedziałek z Krakowa 47. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego.

Budowę Kopca z inicjatyw Związku Legionistów Polskich rozpoczęto 6 sierpnia 1934 r., w 20. rocznicę wymarszu z krakowskich Oleandrów Pierwszej Kompanii Kadrowej. W jego usypywaniu uczestniczyli ludzie z całej Polski i w całym kraju zbierano fundusze na ten cel. Wznoszenie Kopca ukończono 9 lipca 1937 r.

- Dzień rozpoczęcia sypania kopca nie był zbyt szczęśliwy. Planowano wtedy ogromne kilkudniowe uroczystości na 20-lecie wyruszenia kadrówki, ale w Małopolsce była ogromna powódź i wszystkie uroczystości zostały zredukowane do minimum; odwołano nawet marsz szlakiem kadrówki. Położono tylko kamień węgielny. Kiedy zakończono sypać kopiec w 37. roku, to też urządzono niewielką uroczystość; pożegnano ekipę budowlaną i rozpoczęto starania w sprawie ogłoszenia konkursu na otoczenie kopca. Niestety na tym się skończyło, bo w następnych latach patrioci myśleli tylko o wojnie - powiedziała uczestniczka konferencji historyk-archiwista z Archiwum Państwowego w Krakowie Iwona Fischer.

Jak podkreśliła, "historia budowy kopca jest zasadniczo znana, chociaż historycy nie są w stanie powiedzieć takich podstawowych rzeczy, jak np. to, ile dokładnie ziem zostało w nim złożonych". Większość rzeczy, które dotyczyły kopca, zaginęły. Los dokumentów nie jest znany, a urny zostały przez władze komunistyczne przekazane na złom i zachowało się ich tylko kilka.

Podczas sesji Iwona Fischer zaprezentowała film z sypania kopca w 1936 roku, znaleziony przez nią w internecie. - Nie znam szczegółów jego powstania, ale wiem, że w 1936 roku pod kopcem były dwie ekipy filmowe z USA. Ciągle pojawia się dużo ciekawych informacji; zaczęliśmy pisać o kopcu i dużo rzeczy wychodzi dopiero w trakcie pracy - powiedziała Iwona Fischer, która razem z innym uczestnikiem sesji Przemysławem Wywiałem z Muzeum Armii Krajowej zamierza napisać monografię kopca.

W trakcie spotkania mówiono także m.in. o tym, że kopiec był usypany "ze złej ziemi". - Był ogromny entuzjazm ludzi, prace wykonywano zgodnie ze sztuką techniczną, tylko nikt nie pomyślał o tym, że ziemia jest nieodpowiednia, szybko nasiąka wodą i nie nadaje się do budowania kopca. Ostatnie remonty polegały właśnie na wymianie ziemi na zewnątrz kopca do odpowiedniej głębokości - powiedział Jerzy Bukowski, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Uczestnicy sesji rozmawiali także o ruchu piłsudczykowsko-niepodległościowym.

Kopiec marszałka Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu, zwany także Mogiłą Mogił z racji złożonych tam ziem z pól bitewnych, to największy kopiec w Polsce. Według najnowszych pomiarów, kopiec ma blisko 34 metry wysokości i 110 metrów średnicy u podstawy.

Projektantem budowli był inżynier Franciszek Mączyński. Do dziś w kopcu złożono ziemię z ponad 4 tys. pól bitewnych i miejsc kaźni Polaków z lat 1794-1989.

Podczas II wojny hitlerowski gubernator Hans Frank nakazał zrównanie budowli z ziemią, czego Niemcy nie zdołali zrealizować, a po wojnie władze komunistyczne postanowiły wymazać Kopiec Piłsudskiego ze świadomości społeczeństwa, usuwając jego nazwę z przewodników turystycznych i z planu miasta. W 1953 r. z wierzchołka ściągnięto płytę z krzyżem legionowym, a zdeformowany kopiec zalesiono. Korzenie drzew i krzewów rozsadzały stoki.

Prace przy odbudowie na dobre ruszyły dopiero w 1980 r. Przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa powstał wówczas Komitet Opieki nad Kopcem Piłsudskiego. W 1991 r., w przeddzień Święta Niepodległości 11 listopada, uroczyście odsłonięto wierną replikę granitowego głazu - płyty z krzyżem legionowym. W 1992 r. honorowy patronat nad Kopcem objął Sejm.

W ostatnich latach kopiec dwa razy uszkadzały ulewne deszcze: w latach 1996-1997 oraz w maju 2010 roku. Po katastrofalnych ulewach w 1996 i 1997 roku osunęło się 65 proc. zboczy Kopca Piłsudskiego. Wówczas remont trwał pięć lat i kosztował 6,8 mln zł.

Po obsunięciu się w 2010 roku dużych fragmentów kopca należało odbudować 2 tys. m kw. powierzchni i na nowo ułożyć 450 m kw. chodnika. Prace objęły także wymianę platformy na szczycie kopca, która przechyliła się na skutek ulew. Koszt remontu wyniósł ok. 1,8 mln zł.

>>>>

Rzadki przyklad kutu osoby ktora na to zasluzyla . Bo nie myslcie ze inne ludy to tak maja takich bohaterow aby ich czcic ! Nic z tego . Wiemy jakie osoby sa czczone niekiedy wrecz ohydne ... I to anwet na zachodzie osoby ktore oni otaczaja czcia jak sie zapoznac z ich zyciem to odpycha .
To jest wlasnie dar od Boga dla Polski ten wysoki poziom moralny postaci historycznych . Wrecz swietych ... A nawiasem mowiac komu jeszcze kopiec ? Niewatpliwie Prymas Wyszynski i Papiez . Te osoby widze jako godne po Pilsudskim ...

(fot. PAP / Jacek Bednarczyk)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:04, 05 Sie 2012    Temat postu:

Kopiec Piłsudskiego ma 75 lat

Największy w Polsce kopiec Piłsudskiego obchodzi swoje 75 urodziny. Ziemia, z której został usypany pochodzi między innymi Stanów Zjednoczonych, Australii, Kapsztadu, Trynidadu i Japonii. Jak mówi Iwona Fischer z Archiwum Państwowego w Krakowie - ziemia była przywożona w urnach z najdalszych zakątków globu - informuje "Radio Kraków".

Sypanie kurhanu rozpoczęło się 6 sierpnia 1934 roku w 20 rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej. Zakończyło się 3 lata później.

Znaleziony w internecie film z sypania Kopca Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu i nowe zdjęcia zaprezentowano w sobotę w Muzeum Armii Krajowej podczas sesji naukowej poświęconej dziejom tego pomnika.

Sesja zorganizowana została z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy zakończenia usypania kopca i 145. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Obie te rocznice upamiętni także wyruszający w poniedziałek z krakowskich Oleandrów 47. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

>>>>

Piekna historyczna pamiatka ! :O))) Na 6 sierpnia :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:18, 16 Lis 2014    Temat postu:

Nie żyje Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska. Miała 94 lata

Nie żyje Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska. Najmłodsza córka Józefa Piłsudskiego zmarła dziś w Warszawie. Miała 94 lata. O jej śmierci poinformowała telewizja TVP Info.

Piłsudska-Jaraczewska urodziła się 28 lutego 1920 roku w Warszawie. Była drugą córką Józefa Piłsudskiego i Aleksandry Szczerbińskiej. Była pilotem i architektem.

Młodość spędziła głównie w Warszawie oraz Sulejówku. Po wybuchu wojny we wrześniu 1939 roku wyjechała do Wilna. Po agresji ZSRR na Polskę, przez Łotwę i Szwecję, wyjechała do Anglii. Na Wyspach rozpoczęła naukę w Uniwersytecie Cambridge. Uzyskała dyplom architekta. W czasie wojny pełniła służbę pomocniczą w Royal Air Force. W 1944 r. wyszła za mąż za oficera Marynarki Wojennej kpt. Andrzeja Jaraczewskiego.

Po zakończeniu II wojny światowej Piłsudska-Jaraczewska zdecydowała się pozostać w na emigracji w Wielkiej Brytanii. Pracowała tam jako architekt. Do Polski powróciła w 1990 roku.

...

Polaczyla sie z rodzina . Nie jest latwo byc dzieckiem takiej osoby wbrew pozorom ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:27, 18 Cze 2015    Temat postu:

dzisiaj 11:34 | Onet
Powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Józefa Piłsudskiego
Piotr Halicki
Dziennikarz Onetu

Makieta według koncepcji architektonicznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - Jan Smaga / Materiały prasowe

Wybudowany zostanie nowy obiekt o powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych, z podziemną halą wystawienniczą oraz restauracją. Zrewitalizowana zostanie Willa Bzów i odrestaurowany historyczny park. W Sulejówku pod Warszawą powstanie pierwsze w Polsce muzeum poświęcone życiu i działalności Józefa Piłsudskiego. Ma być gotowe za dwa lata.

W ramach inwestycji, której projektantem i generalnym wykonawcą wybrane zostało konsorcjum spółek z grupy Strabag, powstanie nowoczesny kompleks muzealno-wystawienniczy. Zamawiającym jest Muzeum Józefa Piłsudskiego – instytucja utworzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Umowa na budowę placówki została podpisana w poniedziałek, 15 czerwca tego roku.
REKLAMA


Wystawa pod ziemią

- Jak powiedział swego czasu Józef Piłsudski "ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem". Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu naszych pracowników powstanie w Sulejówku ważne dla Polski miejsce pamięci narodowej. Postać Marszałka jest dla Polaków symbolem niepodległości i suwerenności całego państwa. A muzeum jemu poświęcone będzie jedyną w swoim rodzaju placówką kulturalną o niezwykle istotnej funkcji historycznej w skali całego kraju. Cieszę się, że możemy wziąć udział w tym przedsięwzięciu - mówi Wojciech Trojanowski z zarządu firmy Strabag.

Jakie będzie nowe muzeum? Na około 4-hektarowej działce, w sąsiedztwie zabytkowych dworków "Milusin", "Drewniaka" i Willi Bzów, powstanie obiekt o powierzchni użytkowej pięciu tysięcy m kw. W jego skład wejdą trzy połączone ze sobą bryły architektoniczne, w tym jedna podziemna z halą wystawową. Będzie ona pełnić funkcję stałej ekspozycji zbiorów pamiątek historycznych, dokumentujących życie i działalność marszałka Piłsudskiego. Zaś w dwóch częściach naziemnych kompleksu znajdą się m.in. strefa edukacyjna, sala wielofunkcyjna, strefa obsługi klientów, restauracja z wyjściem do ogrodu, część biurowa oraz pomieszczenia techniczne.
e30bff42-4644-460d-9711-3e8d2d3e1abb Makieta według koncepcji architektonicznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - Jan Smaga / Materiały prasowe
Makieta według koncepcji architektonicznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Odnowią willę i park

Jak podkreśla projektant i wykonawca, ważnym elementem inwestycji będzie rewitalizacja zabytkowej Willi Bzów. W budynku zostanie przeprowadzony generalny remont, a w jego nowych podziemiach powstanie biblioteka. Swoją dawną świetność odzyska również historyczny park. W ramach odtworzenia zieleni przybędą tu nowe drzewa i krzewy, powstaną żywopłoty, kwietna łąka oraz ogród warzywny. Wśród elementów małej architektury, które swoim charakterem nawiązywać będą do okresu przedwojennego, znajdą się też oczko wodne, pasieka z odtworzonymi ulami, ławeczki i alejki parkowe o nawierzchni kamiennej i mineralnej. Wszystkie prace będą wykonane pod nadzorem konserwatora zabytków.

Nowe muzeum przyjmie formę monumentalnej budowli, w której dominować będzie beton architektoniczny. Co ciekawe, to nie tynki i farby na ścianach ozdobią jego wnętrza. Nietypowa forma wykończenia obiektu zostanie uzyskana dzięki betonowym ścianom, z odpowiednio odciśniętą fakturą deski jodłowej. Industrialny charakter większości pomieszczeń podkreślą dodatkowo posadzki z betonu szlifowanego.

Warto podkreślić, że placówka ma być nowoczesna i funkcjonalna. - Zaproponowaliśmy zastosowanie rozwiązań technologicznych, które zapewnią uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Dysponujemy wielobranżową wiedzą na ten temat i nowoczesnym zapleczem sprzętowym. To daje mam możliwość realizowania projektów wysoko efektywnych, zarówno pod względem kosztów budowy, jak i późniejszej eksploatacji obiektów – zapewnia Alfred Watzl z zarządu Strabagu.
e30bff42-4644-460d-9711-3e8d2d3e1abb Makieta według koncepcji architektonicznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - Jan Smaga / Materiały prasowe
Makieta według koncepcji architektonicznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Gotowe za dwa lata

Jakie to będą rozwiązania? Wykorzystany zostanie m.in. efektywny sposób ogrzewania i chłodzenia budynku, z zastosowaniem wymiennika gruntowego stropów termoaktywnych , ogniw fotowoltaicznych i recyrkulacji wentylacji. Obiekt powstanie w oparciu o technologię projektową BIM (Building Information Modeling), która możliwi modelowanie informacji o budynku za pomocą symulacji na stworzonym w sposób cyfrowy modelu obiektu. Jak zapewnia wykonawca, pozwoli to na zastosowanie efektywnych rozwiązań w każdej fazie inwestycji, począwszy od planowania, poprzez realizację i eksploatację.

Budowa całego kompleksu ma zostać zakończona w ciągu 26 miesięcy, przed przypadającymi w grudniu 2017 roku obchodami 150. urodzin Józefa Piłsudskiego oraz setną rocznicą odzyskania niepodległości Polski w 2018 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 131 mln zł.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zostało powołane do życia w przeddzień 90. rocznicy odzyskania niepodległości, 10 listopada 2008 roku, przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i minister kultury i dziedzictwa narodowego. Umowę, w obecności Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, podpisała córka Marszałka, Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska i minister Bogdan Zdrojewski. Uroczystość odbyła się w Dworku „Milusin” w Sulejówku, gdzie w latach 20. Piłsudski mieszkał z rodziną. Celem powołanej instytucji jest stworzenie kompleksu muzealno-edukacyjnego. Na ten cel Fundacja przekazała posiadane grunty, budynki i ponad 1,5 tysiąca pamiątek.

...

Nie ma żadnych wątpliwości. Symbol Polski.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:16, 16 Lip 2019    Temat postu:

Znaleziono grób brata MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO

Odnaleziono grób Kacpra Piłsudskiego, który był najmłodszym bratem marszałka Józefa Piłsudskiego. Miejsce jego pochówku znaleziono przypadkowo na cmentarzu na wileńskiej Rossie.

Kacper Piłsudski zmarł w Wilnie w 1915 roku w wieku 36 lat. Jego grób został odnaleziony przypadkowo, kiedy członkowie Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą dokonywali oględzin prowadzonych na cmentarzu prac konserwatorskich.


Kacper Piłsudski był jednym z pięciu braci marszałka. Nie ma zbyt wielu informacji na jego temat. Wiadomo, że przez lata mieszkał w Petersburgu. Nigdy nie założył rodziny. Zmarł w Wilnie 28 lipca 1915 roku w wieku 36 lat.

Na cmentarzu na Rossie znajduje się też grób innego z braci marszałka - Adama Piłsudskiego, który przed wojną był wiceprezydentem Wilna i senatorem RP. Na nekropolii spoczywa też żona marszałka - Maria z Koplewskich, oraz jego matka - Maria z Billewiczów. Złożone jest tam też serce marszałka.

...

Prosze bardzo! Dziwne ze tak pozno!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:05, 12 Maj 2020    Temat postu:

85 rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

Podczas uroczystości pogrzebowych na Wawelu prezydent Mościcki mówił:"Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroń jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą doli naszej".Jeden z największych Polaków w historii.

...

Piłsudski pokazuje co to znaczy miec w sobie godnosc krolewska. Mial to wrodzone. Dar od Boga! Nie wystarczy kronowac byle kogo aby tylko miec monarchie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:52, 12 Maj 2020    Temat postu:

To już 85 lat temu …
Autor: sejm.pl 2020-05-12 09:18:34

12 maja 1935 roku zmarł Józef Piłsudski. W najnowszych dziejach Polski postać szczególna. Przywódca socjalistycznej partii, twórca ruchu strzeleckiego, dowódca legionowej brygady, Naczelnik Państwa i Naczelny Wódz, trzykrotny premier, nieformalny dyktator. Z pozoru wiele ról, ale nieodmiennie jeden cel: niepodległa Polska. Ponad połowę swego dorosłego życia walczył o jej odzyskanie. Po listopadzie 1918 roku tworzył fundamenty państwowego gmachu, a na czele armii walczył o trwałe i bezpieczne granice. Po maju 1926 roku usiłował, na miarę ówczesnych możliwości, zabezpieczyć jej byt.

Był bez wątpienia kimś wyjątkowym, budził też skrajne emocje. Obok zaprzysięgłych zwolenników miał nieprzejednanych wrogów.

... Ee nie. Powszechnie byl lubiany bez wzgledu na podzialy spoleczne. Nienawisc probowali generowac politykierzy bo oni zawsze tak dzialaja na konfliktach i podzialach! To bylo wyrachowane na zimno.
...

Podczas drogi do wolnej Polski zamykały się za nim bramy aż siedemnastu więzień – w rosyjskim imperium i niemieckiej Rzeszy. A przecież nie zawahał się posłać do twierdzy brzeskiej swych politycznych przeciwników… Nie ulega jednak wątpliwości, że każdorazowo, czy to przeciwstawiając się zaborcom, czy podejmując już w wolnej Polsce drastyczne kroki, kierował się racją stanu – polską racją stanu. Czynił to zarówno w sytuacji, gdy Polski nie było jeszcze na mapie Europy, zdobywając w 1908 roku pod Bezdanami fundusze na niepodległościową działalność, jak i w Belwederze, gdy przemyśliwał nad fundamentami polityki równowagi.

Polska, zwłaszcza niepodległa Polska była dla niego największą wartością. Walczył o nią i dla niej przez całe swe życie, niejednokrotnie nim ryzykując. Przez nas, Polaków XXI już wieku, uznawany jest za jednego z Ojców Niepodległości. Tego, który czynem i pobudką do czynu, podjętą początkowo przez nielicznych, marzeniom kilku pokoleń nadał realny kształt.

Bez Piłsudskiego nie byłoby dzisiejszej Polski. Doskonale to rozumiemy, dlatego przy Jego trumnie w wawelskiej krypcie zawsze znajdziemy świeże kwiaty …

...

Bardzo trafny dobry i madry tekst!
Pilsudski oczywiscie dzis jest symbolem narodu powszechnie akceptowanym. Ataki na niego sa tylko po to zeby zwrocic na siebie uwage. Sa podobnego pokroju co ,prowokacje' pseudoartystow szargajacych swietosci. Nie warto sie tym zajmowac.
Po prostu jego droga sprawdzila sie i przynioslas wolnosc i niepodleglosc. Wiec nie ma dyskusji skoro wyszlo. Na dodatek byla to piekna droga walki. Polaczenie madrosci i szlachetnosci. A bledy oczywiscie robi kazdy. Zwracam ponadto uwage ze chodzi o dzialnosc PUBLICZNA! Ta jest wzorem. Choc aspekty zycia prywatnego jak zycie w ubostwie i kompletne nie zwracanie uwagi na kwestie materialne czy kariery moga zawstydzic niejednego duchownego!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133176
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:12, 12 Maj 2021    Temat postu:

95 lat temu Piłsudski wystąpił przeciw rządowi Witosa. Zamach majowy

95 lat temu, 12 maja 1926 r., marszałek Józef Piłsudski wystąpił przeciwko rządowi Wincentego Witosa. Trzydniowe walki na ulicach Warszawy przeszły do historii jako zamach majowy. Jego wynikiem było ustąpienie prezydenta, dymisja rządu i ukształtowanie się nowego systemu politycznego.

...

To pozytywne wydarzenie w historii Polski. Przede wszystkim zapobieglo paralizowi panstwa bo konflikt miedzy ,prawica' i ,lewica' byl juz na ostrzu noza. Pilsudski przyszedl spoza ukladu politycznego. Mozna powiedziec antysystemowo. Zlikwidowano patodemokracje ktora nie dziala nigdy i nigdzie. Wprowadzono quasimonarchie ktora jest naturalnym stanem ludzkosci. Polska stala sie o wiele mocniejsza. Wychowano mlodziez znana z II wojny ktora chciala byc jak rodzice czyli walczyc! Postac Piłsudskiego czyli JP1 dala nam JP2. Mysle ze nasz papiez mogl byc tak wielki tylko w kraju gdzie ktos wielki byl prawdziwym wzorem! Oczywiscie nie oznacza to pojscia do wojska zeby byc marszalkiem! Chodzi o ogolne dazenie do wielkosci!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wybić się na Niepodległość! / Powstanie to ofiarny stos ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy