Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kolejne pokolenie tym razem ,,wyświetlacza".

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Co się kryje we wnętrzu człowieka.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:15, 25 Wrz 2018    Temat postu: Kolejne pokolenie tym razem ,,wyświetlacza".

Bardziej konserwatywni od millenialsów. "Pokolenie Z " wchodzi w dojrzałe życie
Bardziej konserwatywni od millenialsów. "Pokolenie Z " wchodzi w dojrzałe życie


Niedziela, 23 września (08:15)
Amerykańscy demografowie i socjolodzy zwracają uwagę na kolejną zmianę pokoleniową: urodzeni po roku 1997 przedstawiciele "pokolenia Z" zaczynają wchodzić w dojrzałe życie. Są oni bardziej konserwatywni i pragmatyczni od tzw. millenialsów - oceniają eksperci.

Przedstawiciele "pokolenia Z", przyzwyczajeni do ekranu smartfonu czy komputera, "nie czują się naturalnie w kontaktach "twarzą w twarz" /CHRISTOF SCHUERPF /
Przedstawiciele "pokolenia Z", przyzwyczajeni do ekranu smartfonu czy komputera, "nie czują się naturalnie w kontaktach "twarzą w twarz"/CHRISTOF SCHUERPF /
Nazwy "pokolenie Z", "generacja Z", czy "gen-Z" to tylko niektóre z określeń pokolenia najmłodszych Amerykanów, wchodzących obecnie w dojrzałe życie.
Lata urodzin przedstawicieli "pokolenia Z" są równie umowne jak nazwa tego pokolenia, chociaż coraz więcej badaczy przyjmuje, że są to osoby urodzone w latach 1997-2012. Oznacza to, że ok. 17 milionów przedstawicieli tego pokolenia ukończyło już 18. rok życia.

Neil Howe, który wspólnie z Williamem Straussem był twórcą teorii powtarzających się cykli pokoleniowych w amerykańskiej historii (ang. "Strauss-Howe generational theory") i pomysłodawcą nazwy "millenials", na początku XXI wieku martwił się, "że nikt nie wie, jak będzie się nazywało pokolenie po "millenialsach", tj. Amerykanach urodzonych w latach 1981-1996.

Kiedy w roku 2005 firma doradcza Howe'a i Straussa przeprowadziła konkurs na wybór nazwy pokolenia po "millenialsach", większość respondentów wybrała określenie Homeland Generation - od nazwy resortu bezpieczeństwa kraju - Department of Homeland Security - stworzonego przez administrację prezydenta George'a W. Busha w reakcji na ataki terrorystyczne 11 września roku 2001. ("Homeland" jest zarazem nazwą popularnego serialu telewizyjnego emitowanego w telewizji amerykańskiej od roku 2011.) Nazwa ta się jednak nie przyjęła.

Redakcja dziennika "USA Today" w roku 2012 zorganizowała podobny konkurs. Wtedy większość nazw post-millenialnego pokolenia, jakie wymyślili czytelnicy, miała coś wspólnego z siecią: "iGeneration", "Gen Tech", "Gen Net" czy nawet "Digital Natives" (pol. dosł. "cyfrowi tubylcy"). Skojarzenia zrozumiałe, ponieważ urodzone po roku 1997 pokolenie Amerykanów od kołyski żyło w wirtualnym świecie.

Amerykański resort zdrowia i świadczeń socjalnych, podobnie jak renomowany ośrodek sondażowy Pew Research, w oczekiwaniu na utrwalenie się jednej z nazw stosują "opisowe" określenie - pokolenie "post-millenijne".

Nazwa "pokolenie Z" jest zatem pewnego rodzaju niewygodnym, wymuszonym alfabetem kompromisem, ponieważ pokolenie "millenialsów" bywa nazywane także "pokoleniem Y".
Niezależnie od tego, która nazwa zadomowi się w języku angielskim i jak demografowie uściślą "widełki" dat urodzin przedstawicieli tego pokolenia, większość badaczy zgadza się, że "pokolenie Z", tj. 67 milionów Amerykanów - ponad 20 procent społeczeństwa amerykańskiego - ukształtowały dwa wydarzenia: ataki terrorystyczne roku 2001 i wielka recesja, która w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się w grudniu 2007 roku, a skończyła w czerwcu 2009 roku.

Zdaniem komentatorów ze względu na wpływ ataków terrorystycznych i recesji "pokolenie Z" znacznie rożni się od poprzedniego pokolenia "millenialsów"."Pokolenie Z", jak wykazało wiele sondaży, w tym m.in. Pew Research, jest ostrożniejsze, bardziej konserwatywne, bardziej pragmatyczne, bardziej religijne, o wiele mniej skłonne do ryzyka i mniej rozrzutne niż "millenialsi".

Badanie internetowego domu maklerskiego Ameritrade z 2013 r. pokazało, że aż 47 procent "zetowców" obawiało się dużych długów spowodowanych zaciągnięciem pożyczek na studia, a 36 procent wyrażało obawy, że z powodów finansowych nie będzie w stanie studiować. Dlatego wielu z nich zamiast studiów zamierza zdobyć konkretny zawód w policealnych szkołach zawodowych.
Bardziej religijni, mniej rozrzutni

O konserwatyzmie "pokolenia Z" świadczy także jego religijność. W badaniach przeprowadzonych w roku 2016 aż 41 procent "zetowców" wyznało, że regularnie chodzi na nabożeństwa. Dla porównania, w nabożeństwach regularnie uczestniczy zaledwie 18 procent "millenialsów", 21 procent pokolenia X (urodzonego w latach 1965 -1980), a więc pokolenia rodziców "pokolenia Z", i 26 procent przedstawicieli powojennego wyżu demograficznego tzw. baby boomers (urodzonego w latach 1946-1964).

Dokonane przez Annie E. Casey Foundation w 2016 r. porównanie zachowań nastolatków w roku 2014 (a więc "pokolenia Z") z zachowaniami nastolatków w roku 2008 (z pokolenia "millenialsów") wykazało spadek przypadków zajścia w ciążę wśród nieletnich o 40 procent, spadek spożycia alkoholu i zażywania narkotyków o 38 procent i spadek o 28 procent przypadków ukończenia z opóźnieniem szkoły średniej.

W sondażu przeprowadzonym przez My College Option i latynoską fundację Hispanic Heritage wśród ponad 83 tys. przedstawicieli "pokolenia Z" (w wieku 14-24 lat) we wrześniu i październiku przed prezydenckimi wyborami z listopada 2016 roku, 32 procent badanych poparło ówczesnego kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa, 22 procent ówczesną kandydatkę Partii Demokratycznej Hillary Clinton, a aż 31 procent albo nie miało ulubionego kandydata, albo (w przypadku tych badanych przedstawicieli "pokolenia Z", którzy ukończyli 18. rok życia i mieli prawa wyborcze) nie zamierzało głosować.

Jest to jednocześnie pokolenie najbardziej zróżnicowane rasowo w historii USA, w którym biali Amerykanie (nie wliczając Latynosów) stanowią tylko niewielką większość. Dziennikarze "The Wall Street Journal" dochodzą do wniosku, że "generacja Z" będzie pokoleniem doskonałych, sumiennych i szybko uczących się pracowników. Jest to pokolenie, które bardzo szybko przyswaja nowe informacje, szybciej niż ich poprzednicy - twierdzi Ray Blanchette, dyrektor wykonawczy sieci restauracji Ruby Tuesday, cytowany na łamach dziennika "WSJ".
Nieporadni w kontaktach międzyludzkich

Blanchette dodał, że przedstawiciele "pokolenia Z", przyzwyczajeni do ekranu smartfonu czy komputera, "nie czują się naturalnie i swobodnie w kontaktach ludzkich, w kontaktach twarzą w twarz". "Pokolenie Z", jak zauważył, szybciej przyswaja informacje, jeśli są przekazywane w nowej formie. Dlatego nowi pracownicy Ruby Tuesday uczą się zawodu przy pomocy mobilnych aplikacji na smartfonach, a nie od doświadczonych mistrzów.

Nieporadność w kontaktach ludzkich nie jest jedyną wadą "pokolenia Z". Zdaniem pracodawców i przedstawicieli firm doradczych "pokolenie Z", nauczone doświadczeniem wielkiej recesji, obawia się podejmowania ryzyka, nie posiada odwagi, która w przeszłości często była źródłem sukcesów amerykańskiej przedsiębiorczości.

...

I prosze! Mniej rozpustni i to duzo mniej bardziej za to wierzacy! Bo to idzie w parze!
Ekrany nie zaszkodzily jak widac. Bardzo dobry trend. Trzeba kontynuiowac!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 10:15, 25 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:00, 10 Gru 2018    Temat postu:

Zmiany w mózgach dzieci używających intensywnie ekranów
2 godz. temu | Technologia
Broadband Infrastructure Office
W mózgach dzieci, które dużo czasu spędzają przed ekranem telewizora, komputera czy smartfonu, zauważono „inne wzorce”, niż u dzieci oszczędniej korzystających z nowoczesnych technologii. Skany mózgów i zauważone różnice to pierwsze wyniki wielkiego wciąż trwającego studium, jakie kosztem 300 milionów dolarów prowadzi amerykański Narodowy Instytut Zdrowia.
Doktor Gaya Dowling, która pracuje przy tym projekcie, ujawniła w telewizji, że u 9- i 10-letnich dzieci, które przed ekranem spędzają ponad 7 godzin dziennie, zauważono objawy przedwczesnego zmniejszenia grubości kory mózgowej. Nie wiemy, czy jest to spowodowane przez ekrany. Nie wiemy jeszcze, czy to negatywne zjawisko. Jedyne, co możemy obecnie powiedzieć, to to, że tak wygląda mózg dziecka spędzającego dużo czasu przed ekranem. I nie jest to jedyne zjawisko, jakie zauważyliśmy, mówi uczona. Badania wykazały też, że dzieci, które spędzają przed ekranem ponad 2 godziny na dobę uzyskują niższe wyniki w testach językowych i testach rozumowania.
W ramach studium przeprowadzane są m.in. badania obrazowe mózgów 4500 dzieci. Jednym z ich celów jest stwierdzenie, czy wpatrywanie się w ekran uzależnia. Potrzeba będzie jednak wielu lat, zanim naukowcy będą mogli mówić o długoterminowych skutkach wykorzystywania komputerów, telewizorów i smartfonów.
Głównym zmartwieniem wielu naukowców, w tym i moim, jest fakt, iż obecnie odbywa się wielki niekontrolowany eksperyment na całej generacji dzieci, stwierdził w tym samym programie Dimitri Christakis z Amerykańskiej Akademii Pediatrii, główny autor zaleceń dotyczących wykorzystywania ekranów przez dzieci.
Oficjalnie wstępne wyniki badań zostaną opublikowane na początku przyszłego roku. Już teraz specjaliści zalecają, by dzieci młodsze niż 18 miesięcy nie miały żadnego kontaktu z ekranami.

...

Na pewno skutki beda zle. To nie jest naturalne srodowisko rozwojowe! Wiec rezultatem moga byc tylko zaburzenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:12, 06 Lut 2019    Temat postu:

Zabierz Brajanowi smartfona, zanim ten zabierze jego dzieciństwo

Widok spokojnych maluchów oglądających „Świnkę Peppę” na ekranie smartfona z pozoru może wydawać się słodki, lecz kryje się pod nim smutna prawda o walce, w której odpowiedzialne rodzicielstwo przegrywa z lenistwem.

...

Upiorne! Trupio podswietlone twarze dzieci! Horror! Niech one poznaja pola lasy rzeki drzewa snieg! Zwierzeta! Teraz jest czas! Potem bedzie za pozno.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:35, 09 Wrz 2019    Temat postu:

To choroba cywilizacyjna - wszystko przez mniejszy kontakt człowieka z naturą

Meteoropatia nie dotyczyła naszych przodków. 50 lat temu na tę chorobę cywilizacyjną cierpiał co trzeci człowiek - dziś już co drugi.

Zombifikacja dzieci. O pladze smartfonów

" (...) dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne, mniej szczęśliwe – i zupełnie nieprzygotowane do dorosłości – i co to oznacza dla nas wszystkich (...)" Dzieci i nastolatki od kilku lat coraz rzadziej wychodzą z domów i coraz częściej wpadają w depresję.

..

Kontakt z naturą! Czlowiek musi zyc wsrod natury! Tak jest stworzony!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:08, 18 Paź 2019    Temat postu:

Smartfony mogą przyspieszać starzenie się, uszkadzać mózg i oczy

Długa ekspozycja na niebieskie światło, takie jak emitowane przez ekrany smartfonów i komputerów, może negatywnie wpływać na długość życia. Naukowcy z Oregon State University zauważyli, że niebieskie długości fali emitowane przez LED niszczą komórki w mózgu i siatkówce muszki owocówki.

...

Przypuszalnie w ogole sztuczny swiat ekranu zaburza organizm! Las na tapecie to nie las prawdziwy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:43, 03 Lut 2020    Temat postu:

Rysowanie na tablecie czy rysowanie na kartkach - Co lepsze dla dziecka?

Czy rysowanie na tablecie jest dla dziecka dobrym rozwiązaniem? Czy jednak lepiej na kartkach?

...

Trzeba dzieci uczyc teraz uzywania papieru! Liczenia pisania czytania z kartki! Ba juz nawet uzywania gotowki! To moze byc przedstawione jako zabawa i wtedy powinno byc nawet atrakcja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:31, 20 Lut 2022    Temat postu:

W USA ukazała się właśnie książka pt. „Dorasta najgłupsze pokolenie. Od ogłupiałej młodzieży do niebezpiecznych dorosłych”. Jej autor wykładowca akademicki Mark Bauerlein, już piętnaście lat temu głośno ostrzegał przed modelem opierania edukacji i wypoczynku dzieci na technologiach cyfrowych.

„Najgłupsze pokolenie” w historii wchodzi w dorosłość

...

Niestety to musialo nastapic.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:26, 19 Lis 2022    Temat postu:

Dlaczego młodzi ludzie uprawiają mniej seksu?

Odsetek mężczyzn niezaangażowanych w żadne aktywności seksualne wzrósł z 28,8 proc. w 2009 r. do 44,2 proc. w roku 2018. Z kolei wśród młodych kobiet liczby te są jeszcze większe i wynoszą 49,5 proc. w 2009 r. i aż 74 proc. w 2018.

...

Było by świetnie gdyby to łączyło się z etyka! Niestety to nie wiara tylko smartfon. Nie była ani dobra dotychczasową rozpusta ani teraz szykujący się całkowity brak rozrodczości. Po to jest małżeństwo i rodzina!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:13, 07 Sie 2023    Temat postu:

Nowe badanie im później dziecko otrzyma smartfona tym lepiej

Badanie o globalnym zasięgu przeprowadzone w 2023 roku skłania ku tezie o szkodliwości smartfonów u dzieci. Dane z ankiety przeprowadzonej na niemal 30 tysiącach młodych osób z całego świata, pokazuje drastyczną tendencje wzrostu zaburzeń psychicznych im wcześniej zacznie używać się smartfona

...

Dość oczywiste! Smartfon niczego nie uczy! Klikanie nie jest żadnym problemem. W ogóle nie wiadomo po co to dzieciom? Żeby wyszukiwać cenny materiał źródłowy to trzeba mieć już sporo rozumu. Dziecko ani historii ani literatury ani żadnej wiedzy przecież nie przyswaja tylko biega za kolorowym i błyskającym. Nie mówiąc już o porno...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:36, 30 Gru 2023    Temat postu:

Za bardzo rozdmuchaliśmy informacje o bańkach informacyjnych
Aż 96 proc. czasu spędzonego w internecie ludzie poświęcają na wszystko, tylko nie konsumowanie informacji. Za bardzo rozdmuchaliśmy informacje o bańkach informacyjnych i dezinformacji.

...

, Rozdmuchalismy' żeby dowalić cenzurę! Oczywiście że 96% ludzi szuka zabawy i rozrywki nieraz wręcz plugawej typu porno.

Internet jest super dla 4% elity która zajmuje się wiedzą kultura sztuka. Np. ja znalazłem mnóstwo książek nie do zdobycia w łódzkich Bibliotekach! Dosłownie gdy kiedyś o jakimś kraju Ameryki Łacińskiej mialem w Łodzi 2 - 3 książki to teraz w internecie mam tysiące oryginalnych książek z tego kraju! Typu Paragwaj Urugwaj Ekwador Peru. W latach 90 tych były książki ale o krajach głównych USA Francja Brytania... Ale już średnie ilosccdpadala skokowo a o mniejszych w olbrzymich bibliotekach były właśnie 2-3 książki! To dotyczy wszystkiego! Naprawdę dla 4% najinteligentniejszych internet to jest raj! Niestety dla 96 to piekło...

96% ludzi powinno się spotykać rozmawiać mieć życie towarzyskie a nade wszystko mieć dzieci a nie siedzieć w internecie! To jest dla 4% moli książkowych. Mole książkowe i tak by bez internetu siedziały w książkach bo taka mają naturę. Widać że społeczeństwo potrzebuje tylko 4% takich i starczy! Mogą nie mieć dzieci bo inni za nich nadrobią.. Gdy jednak wszyscy mają taki tryb życia to jest dramat bo ludzkość znika!
Co jest dobre dla jednego zabija drugiego.

Czyli zamiast zajmować się losami zmyślonych rodzin z serialu zajmij się swoja własną!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:34, 07 Mar 2024    Temat postu:

Studenci kierunków ścisłych nie rozróżniają plików od folderów

W połowie sierpnia publikowaliśmy wpis o ciekawym materiale wideo, przedstawiającym reakcje dzisiejszej młodzieży na próby interakcji z komputerem, działającym w oparciu o system Windows 95. Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż osoby młode czuły się delikatnie mówiąc zagubione. Na przestrzeni ostatnich lat zanika znajomość komputera stacjonarnego...

...

Szok! Czyli oni tylko apki ogarniają!
Niestety młodzi zaczynają przypominać emerytów w ogarnianiu nowoczesnych urządzeń. Ja to jestem super młody! Ogarniam kompresje formaty programy emulatory a nic nie studiowałem informatycznego. Po prostu jak studiujesz jedno drugie trzecie czwarte to potem z górki. Myślisz naukowo i systematycznie. Widać po mnie że nie leje wody. Pisze żeby pokazać że młodość to niekoniecznie wiek!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Co się kryje we wnętrzu człowieka. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy