Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Zbrodnie Euro potworów!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:43, 29 Sty 2015    Temat postu:

Wicekanclerz Niemiec: Europa nie chce nowych sankcji przeciwko Rosji .

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel (SPD) oświadczył, że Europa nie jest zainteresowana nakładaniem nowych, ostrzejszych sankcji na Rosję w związku z kryzysem ukraińskim. Zarazem podkreśli, że Moskwa musi przestrzegać porozumienia z Mińska.

- Oczywiście nikt w Europie, i z pewnością nikt w Niemczech, nie jest zainteresowany dalszymi, ostrzejszymi sankcjami - mówił Gabriel w Bundestagu. Jego zdaniem "Europa i cały świat" potrzebują Rosji jako partnera, by rozwiązywać globalne konflikty i stawiać czoło wyzwaniom.

- Ale droga do nowego przełomu w relacjach europejsko-rosyjskich, np. droga do wolnego handlu od Lizbony po Władywostok, prowadzi przez Mińsk i uzgodnione tam działania, mające na celu zakończenie interwencji zbrojnej na Ukrainie - oświadczył niemiecki wicekanclerz.

We wrześniu w Mińsku zawarto porozumienie o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy, które praktycznie nie jest przestrzegane.

...

Bo jestescie zbrodniarzami nie tylko hodujac Putina ale i mordujac dzieci nienarodzone .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:10, 30 Sty 2015    Temat postu:

Przewodniczący PE przeciwny nowym sankcjom wobec Rosji

Szef Parlamentu Europejskiego jest przeciwny nowym sankcjom wobec Rosji w związku z eskalacją konfliktu na Ukrainie. - Obecne sankcje są wystarczająco skuteczne. Nie ma potrzeby wprowadzania kolejnych - powiedział Martin Schulz austriackiej agencji APA.

W sobotnim ostrzale Mariupola na wschodzie Ukrainy zginęło co najmniej 30 osób, a ok. 100 zostało rannych. Władze tego miasta oskarżyły o atak prorosyjskich separatystów. Mariupol leży przy jedynej drodze lądowej między Rosją a Krymem.

Martin Schulz, który uczestniczył w Pradze w międzynarodowym forum na temat wzrostu antysemityzmu i ekstremizmu w świecie, podkreślił, że pokój można osiągnąć jedynie na drodze rokowań, a nie konfrontacji militarnej.

- Mam jednak wątpliwości, czy poprzez kolejne sankcje doprowadzimy do zakończenia kryzysu - powiedział Schulz. Dodał, że w konflikcie na Ukrainie Unia Europejska musi cierpliwie stawiać na dialog w oparciu o porozumienie z Mińska.

W rozmowie z agencją APA przewodniczący Parlamentu Europejskiego ocenił także dyskusję o tym, kto w 1945 roku wyzwolił obóz koncentracyjny w Auschwitz - rosyjscy, czy ukraińscy żołnierze - jako bezsensowną. - To jest kwestia drugorzędna. Najważniejsze jest to, że Auschwitz zostało wyzwolone i każdy, kto się do tego przyczynił zasługuje na historyczny szacunek - powiedział Martin Schulz.

We wtorek Ukraińska Rada Najwyższa uznała Rosję za państwo-agresora. Decyzja została podjęta niemal rok po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Krymie. Parlament zwrócił się też do wspólnoty międzynarodowej, w tym do Organizacji Narodów Zjednoczonych, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o poparcie deklaracji.

...

Schultz to bestia .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:07, 02 Lut 2015    Temat postu:

Rząd RFN ostrzega przed amerykańskimi dostawami broni na Ukrainę

USA rozważają możliwość rozpoczęcia dostaw broni na Ukrainę. Koalicja rządowa w Berlinie jest zaniepokojona. Twierdzi, że tego konfliktu nie da się rozwiązać na drodze militarnej.

Wielka koalicja z CDU/CSU i SPD nie kryje zaniepokojenia z powodu doniesień na temat możliwych dostaw broni z USA na Ukrainę w związku z niekończącym się konfliktem w tym kraju. - Amerykańskie dostawy broni byłyby niebezpiecznym przedsięwzięciem, które mogłoby szybko rozkręcić spiralę przemocy - oświadczył Niels Annen, rzecznik frakcji SPD ds. polityki zagranicznej.

Konfliktu ukraińskiego nie da się rozwiązać na drodze militarnej. Rząd w Kijowie już raz boleśnie odczuł fiasko ofensywy ukraińskich sił rządowych. Annen powiedział, że droga rokowań jest żmudna, ale właściwa. - I tego powinniśmy się trzymać z Amerykanami - podkreślił.

Amerykanie gotowi wspomóc Ukrainę bronią

"New York Times" podał, powołując się na przedstawicieli rządu USA, że sekretarz stanu John Kerry oraz szef sztabu generalnego Martin Dempsey są gotowi do rozmów z Ukrainą na temat dostaw uzbrojenia. Również doradczyni prezydenta Obamy ds. bezpieczeństwa Susan Rice myśli o przychyleniu się do tych planów.

"New York Times" podaje dalej, że autorzy niezależnego raportu zalecą rządowi w Waszyngtonie, by oddał Ukrainie do dyspozycji uzbrojenie defensywne, w tym drony zwiadowcze i rakiety przeciwpancerne o wartości trzech miliardów dolarów.

Dotychczas USA wspomagały Kijów jedynie za pomocą tak zwanego "nieśmiercionośnego sprzętu wojskowego" w postaci kamizelek kuloodpornych, sprzętu do utrzymywania łączności i innej aparatury technicznej, wykrywaczy min oraz pomocy medycznej.

John Kerry ma być we czwartek w Kijowie, gdzie spotka się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Merkel i Hollande stawiają na polityczne rozwiązanie kryzysu

Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande, także po fiasku ostatnich rozmów w stolicy Białorusi Mińsku, stawiają na inicjatywy dyplomatyczne.

W rozmowie telefonicznej z Poroszenką, która, jak podał Pałac Elizejski, trwała prawie godzinę, oboje postulowali "szybkie wznowienie" dialogu.

Rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seifert podał, że Merkel, Hollande i Poroszenko wezwali prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie, by zaprzestali blokowania rozmów, a także Kreml, by w tym duchu wpłynął na rebeliantów. - Nadrzędnym celem musi być trwały rozejm.

...

SLYSZYCIE TO !!! ZACHOD TO BESTIE NAWET WIEKSZE NIZ PUTIN ! TAK ZACHECAC ZBRODNIARZY DO BESTIALSTW ! TRYBUNAL KARNY DS LUDOBOJSTWA DLA WLADZ NIEMIEC I FRANCJI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:26, 03 Lut 2015    Temat postu:

Merkel: Niemcy nie wesprą Ukrainy dostawami sprzętu wojskowego

Przebywająca z wizytą na Węgrzech kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że Berlin nie wesprze ukraińskich władz w Kijowie dostawami broni. Jej zdaniem konfliktu na wschodzie Ukrainy nie można rozwiązać za pomocą środków militarnych.

Przemawiając na konferencji prasowej w Budapeszcie Merkel zaapelowała do stron konfliktu o przywrócenie zawieszenia broni i stosowanie się do porozumień z Mińska. Jej zdaniem tylko narzędzia dyplomatyczne mogą doprowadzić do rozwiązania konfliktu między władzami w Kijowie a prorosyjskimi separatystami.

To pierwsza wizyta Merkel na Węgrzech od czasu objęcia władzy przez premiera Viktora Orbana w 2010 r.

Podpisane 19 września w Mińsku memorandum przewiduje m.in. zawieszenie broni, utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy, z której ma zostać wycofana broń ciężka, oraz rozmieszczenie w strefie zawieszenia broni misji monitoringowej OBWE.

W protokole z 6 września sygnatariusze zobowiązali się natomiast m.in. do uwolnienia jeńców oraz umożliwienia dostarczania pomocy humanitarnej.

...

Wiemy . Jestescie bestiami i zachecacie Putina . Trudno po was spodziewac sie dobra .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:29, 05 Lut 2015    Temat postu:

Francja nie wyśle broni na Ukrainę. USA coraz bliżej decyzji na tak .

Po Niemczech, również Francja zapowiada że nie dozbroi Ukrainy. Minister obrony Jean-Yves Le Drian zapewnił, że Paryż nie ma planów dostarczania do Kijowa broni.

Dodał, że rosyjskie wsparcie dla separatystów jest niedopuszczalne i odpowiedzią Zachodu na nie są sankcje. - Musimy unikać za wszelką cenę zaostrzenia konfliktu - stwierdził Le Drian.

Wcześniej możliwość zaopatrzenia Ukrainy w potrzebną jej broń odrzuciła kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Z kolei nad tym, czy wesprzeć w ten sposób Kijów poważnie zastanawiają się Stany Zjednoczone.

Nominowany przez prezydenta Baracka Obamę na szefa Pentagonu Ashton Carter powiedział w środę, że "bardzo skłania się" ku dostawom przez USA sprzętu wojskowego, w tym broni dla Ukrainy, która walczy z wspieraną przez Rosję rebelią na wschodzie kraju.

- Bardzo skłaniam się w tym kierunku, bo uważam, że musimy pomóc Ukraińcom bronić się. Nie mogę więcej powiedzieć o naturze tej broni, bo musiałbym porozmawiać z naszymi wojskowymi i liderami Ukrainy, ale skłaniam się w kierunku, by dostarczać im sprzęt, w tym broń śmiercionośną - powiedział Carter podczas przesłuchania w senackiej Komisji Sił Zbrojnych. Oczekuje się, że nominacja Cartera, który ma zastąpić na czele Pentagonu Chucka Hagla, zostanie zatwierdzona bez problemów.

W tej chwili Ukraina jest pozbawiona dostaw broni, w odróżnieniu od separatystów. Niezależne raporty wskazują na ciągłe dostawy nowoczesnego sprzętu do Donbasu, w tym czołgów i systemów rakietowych, używanych jedynie w armii rosyjskiej, a także na obecność rosyjskich żołnierzy, "urlopowanych" z armii.

...

Wiemy ! Wysla mistrale agresorowi . BYDLAKI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:09, 07 Lut 2015    Temat postu:

Von der Leyen: Niemcy gotowe do przewodzenia; nie wyślą broni na Ukrainę

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen powiedziała w Monachium, że Niemcy są gotowe do przewodzenia w polityce międzynarodowej zastrzegając, że nie oznacza to dominacji nad innymi krajami. Potwierdziła sprzeciw wobec dostaw broni dla Ukrainy.

- Niemcy są gotowe, by przewodzić – powiedziała von der Leyen wyjaśniając, że wiele krajów apeluje do Berlina o większą aktywność. Jak podkreśliła, wnioskiem z niemieckiej historii jest nie tylko nakaz ostrożności, lecz także "moralny nakaz obrony uniwersalnych praw człowieka".

- Właśnie ze względu na naszą przeszłość obojętność nie może być opcją dla Niemiec - podkreśliła szefowa resortu obrony, otwierając w piątek po południu 51. Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Niemiecka polityk przywołała opinię Henry Kissingera, że Niemcy "są skazane na to, by odgrywać coraz większą rolę".

Von der Leyen zastrzegła, że przewodzenie nie oznacza dominacji nad sąsiadami, ani prowadzenia polityki ponad głowami partnerów. Nie chodzi o "pikelhaubę" (rodzaj hełmu, będący symbolem agresywnej polityki Niemiec w XIX. wieku), ani też "wysforowanie się do przodu", lecz o przewodzenie "wraz z innymi" - "ze środka sojuszu".

Przypomniała także słowa byłego polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z 2011 roku, że Polska bardziej obawia się słabości Niemiec, niż ich siły. "70 lat temu Niemcy i Polska były śmiertelnymi wrogami, teraz ściśle ze sobą współpracują - powiedziała von der Leyen, wskazując na liczne formy wojskowej kooperacji.

Niemiecka minister obrony wypowiedziała się po raz kolejny przeciwko pomysłom dostaw broni dla Ukrainy. Jej zdaniem takie dostawy mogłyby jak "dopalacz" jeszcze bardziej zaostrzyć i tak już "skrajnie niebezpieczną sytuację", a dla Kremla stać się pretekstem do jawnej interwencji. Von der Leyen wyraziła wątpliwość, że Ukraina, nawet dozbrojona przez Zachód, może stawić czoło "rosyjskiej machinie wojennej".

W jej ocenie Zachód, pomimo wykluczenia opcji militarnej, nie jest jednak bezradny. Jej zdaniem Rosja jest izolowana, a sankcje ekonomiczne okazały się być "ostrym mieczem". Niemiecka minister wyraziła przekonanie, że kompromis przy stole negocjacyjnym, "uwzględniający integralność państwową Ukrainy i odpowiedni stopień autonomii" jest możliwy.

Z kolei sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapewnił, że Sojusz nie dąży do konfrontacji z Rosją. Jak dodał, od zakończenia zimnej wojny NATO zabiega o "włączenie, a nie o izolowanie" Rosji.

Stoltenberg podkreślił, że NATO wzmocniło siłę Sojuszu i udziela Ukrainie politycznego wsparcia, pomagając w przebudowie ukraińskiej armii. Szef NATO nie zajął jednoznacznego stanowiska w sprawie dostaw broni dla Ukraińców.

Na Kremlu rozpoczęło się spotkanie przywódców Rosji, Francji i Niemiec

Na Kremlu wieczorem rozpoczęło się spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem Francji Francois Hollande'em i kanclerz Niemiec Angelą Merkel, którzy przylecieli do Moskwy, aby podjąć próbę zażegnania konfliktu na Ukrainie.

Merkel i Hollande przyjechali do rezydencji Putina ok. godz. 19 czasu lokalnego (godz. 17 w Polsce).

Przywódcy Francji i Niemiec mają przedstawić prezydentowi Rosji nowy plan uregulowania konfliktu w Donbasie, który w czwartek w Kijowie zaprezentowali ukraińskiemu prezydentowi Petrowi Poroszence. Jego szczegóły nie są znane. Według nieoficjalnych informacji plan rozwija wrześniowe porozumienia z Mińska.

Podpisane 19 września ubiegłego roku w Mińsku memorandum przewiduje m.in. zawieszenie broni, weryfikowanie rozejmu przez OBWE, wycofanie z terytorium Ukrainy nielegalnych formacji zbrojnych, sprzętu wojskowego, a także bojowników i najemników, utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej, z której ma zostać wycofana broń ciężka, uwolnienie wszystkich jeńców i bezprawnie przetrzymywanych osób oraz monitorowanie granicy ukraińsko-rosyjskiej przez OBWE.

Jest to pierwsza wizyta Merkel w Moskwie od wybuchu wojny na wschodzie Ukrainy. Hollande był już w stolicy Rosji w grudniu 2014 roku. Próbował wówczas znaleźć rozwiązanie konfliktu w Donbasie. Jego mediacja zakończyła się niepowodzeniem.

"Niezawisimaja Gazieta" zauważyła, że jeśli Putin, Hollande i Merkel nie dojdą do porozumienia, to zaprzepaszczona zostanie ostania szansa na uregulowanie kryzysu ukraińskiego. "Skutkiem będą nowe zachodnie sankcje wobec Rosji, amerykańskie dostawy broni na Ukrainę i wyjście działań bojowych poza granice Donbasu" - podkreślił moskiewski dziennik.

...

Bedziecie przewodzic na krzeslach elektrycznych zbrodniarze ! Zadamy nowej Norymbergi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:20, 07 Lut 2015    Temat postu:

Brytyjski minister obrony: broń dla Ukrainy grozi eskalacją

Dostarczanie Ukrainie broni może zaostrzyć konflikt toczący się na wschodzie tego kraju - ocenił w w Monachium brytyjski minister obrony Michael Fallon. Dozbrojenie Kijowa jest rozwiązaniem branym pod uwagę przez Waszyngton.

W wywiadzie dla agencji Reutera Fallon, który bierze udział w rozpoczętej w piątek Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, zapewnił, że Londyn popiera niemiecko-francuską inicjatywę mającą na celu powstrzymanie konfliktu na Ukrainie. Podkreślił, że terytoria na wschodzie Ukrainy, zajęte przez separatystów od zawarcia porozumień w Mińsku we wrześniu 2014 roku, "absolutnie nie mogą" zostać uznane w przypadku nowego zawieszenia broni.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande w czwartek uczestniczyli w rozmowach w Kijowie, a w piątek swój plan pokojowy mają przedstawić w Moskwie prezydentowi Władimirowi Putinowi.

Szef Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfgang Ischinger nazwał w piątek misję pokojową przywódców Niemiec i Francji "ostatnią próbą" realizacji mińskich porozumień.

Brytyjski minister wyraził również obawę, że rosyjscy planiści wojskowi mogli "obniżyć próg" wymagany dla użycia broni jądrowej i oświadczył, że Wielka Brytania powinna zmodernizować własny nuklearny potencjał odstraszający w odpowiedzi na modernizację prowadzoną przez Rosję.

...

Ruskie dostawy nie groza ! Kolejne bydle . Przyznam ze jednak szok ! Za czasow CCCP rzady Europki przynajmniej instalowaly u siebie pociski USA . Teraz juz jest takie łajno ze gdyby oni wtedzy rzadzili to by poszli do ambasady CCCP z prosba o przylaczenie do K Raju Rad .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:39, 07 Lut 2015    Temat postu:

McCain porównał politykę Merkel w sprawie Ukrainy do appeasementu wobec Hitlera

John McCain - PAP

Republikański senator z USA John McCain w wywiadzie dla telewizji ZDF ostro skrytykował politykę kanclerz Angeli Merkel w sprawie Ukrainy, porównując ją do polityki "appeasementu" wobec Hitlera przed II wojną.

- Obserwując politykę rządu niemieckiego w sprawie Ukrainy można pomyśleć, że nie ma on pojęcia lub jest mu wszystko jedno, że ludzie na Ukrainie są zarzynani – powiedział wpływowy amerykański polityk w wywiadzie dla ZDF. Program "Berlin direkt" zostanie wyemitowany w niedzielę wieczorem, jednak redakcja opublikowała fragment rozmowy już w piątek.
REKLAMA


McCain porównał postawę Merkel z polityką "appeasementu" wobec Hitlera przed wybuchem II wojny światowej.

Ugodowa polityka Wielkiej Brytanii wobec III Rzeszy w latach 30. uważana jest za ważną przyczynę późniejszych sukcesów Hitlera. Symbolem polityki ugodowej wobec agresora jest dyktat monachijski - układ zawarty 30 IX 1938 w Monachium przez szefów rządów Niemiec (A. Hitler), Włoch (B. Mussolini), Wielkiej Brytanii (N. Chamberlain) i Francji (E. Daladier), którego skutkiem była aneksja części Czechosłowacji przez Niemcy.

McCain zarzucił Merkel bezczynność. - Czy (Merkel) chce jedynie się przyglądać, jak po raz pierwszy od II wojny światowej kraj w Europie rozbijany jest na kawałki? – pytał senator. Zaznaczył, że jest rozczarowany postawą Europejczyków, chociaż "niczego innego nie spodziewał się".

McCain stał na czele kilkunastu republikańskich i demokratycznych senatorów, którzy w czasie niedawnej konferencji prasowej naciskali na Obamę w sprawie zaopatrzenia Kijowa w broń, aby mógł bronić się przed wspieranymi przez Rosję separatystami.

Wypowiedź McCaina zbulwersowała polityków koalicji rządowej. Sekretarz generalny CDU Peter Tauber wezwał senatora do przeproszenia Merkel. - Na szczęście mamy kanclerz, która waży słowa i czyny, a nie działa jak kowboj – napisał niemiecki chadek na Twitterze, o czym poinformowała agencja dpa. Niels Annen z SPD przyłączył się do apelu o przeproszenie Merkel.

...

To juz nievjest apisment ! WOJNA JUZ TRWA ! TO TAK JAKBY JEZDZILI DO HITLERA W 1942 I GADALI ZE WYSYLANIE BRONI JEGO OFIAROM TO ESKALACJA !
SZYKUJMY ZNOW NORYMBERGE NIEMCOM I ICH KOLESIOM !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:06, 10 Lut 2015    Temat postu:

Carl Bildt: Wszyscy byliśmy beznadziejni

- Wszyscy byliśmy beznadziejni i zbyt grzeczni wobec Rosjan, nie potrafiliśmy im powiedzieć, że kłamią - ocenił były minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt w trakcie debaty w polskim przedstawicielstwie przy UE w Brukseli. - Myślę, że to, co stanie się z Ukrainą, zdecyduje o przyszłości Rosji i bezpieczeństwa europejskiego na wiele lat - oświadczył Bildt.

Bildt zwrócił szczególną uwagę na zwalczanie rosyjskiej propagandy. - Wszyscy byliśmy beznadziejni i zbyt grzeczni wobec Rosjan - powiedział. - Nie mówimy: kłamiesz, to co powiedziałeś nie ma nic wspólnego z prawdą - podkreślił Bildt. Zdaniem szwedzkiego dyplomaty brak reakcji pozwala Rosjanom mówić, co chcą, zwłaszcza że w odpowiedzi słyszą, iż Zachód "wciąż jest zainteresowany rozwijaniem partnerstwa z Rosją".

...

A to znaczy inaczej mowiac robcie co chcecie my i tak jestesmy z wami . NO TO ROBIA !
Istotnie jestescie imbecylami . Caly czas to mowie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:31, 15 Lut 2015    Temat postu:

Niemieckie media: UE finansuje więzienia dla uchodźców na Ukrainie

Uchodźcy ze wschodniej Ukrainy otrzymują od władz m.in. odzież i darmowe posiłki

Niemieckie media donoszą o sprzecznym z prawem tolerowaniu przypadków wypychania (push back) uchodźców przez granicę i finansowaniu przez UE więzień dla nich na Ukrainie.

Na Ukrainie uchodźcy przetrzymywani są w specjalnych więzieniach, współfinansowanych ze środków unijnych. Są tam odsyłani bez szansy na uruchomienie postępowania azylowego w ich sprawie. O tej sprzecznej z prawem międzynarodowym praktyce poinformowały w Niemczech: magazyn telewizyjny "Report Mainz" (Raport z Moguncji) i tygodnik "Der Spiegel".

Unijne miliony na więzienia

W takim więzieniu uchodźcy mogą spędzić w urągających ludzkiej godności warunkach nawet rok. Szykany i przypadki znęcania się nad nimi nie są w nich czymś wyjątkowym. Kolejne więzienie dla uchodźców ma zostać otwarte wkrótce w Martynowie, powiedział w wywiadzie dla telewizyjnego magazynu "Report Mainz" i tygodnika "Der Spiegel" Ilja Todorowycz, ekspert z ukraińskiego biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Na modernizację lub budowę specjalnych więzień dla uchodźców władze UE przakazały w ostatnich latach 30 mln euro. Już w roku 2010 pozarządowa organizacja obrony praw człowieka Human Rights watch (HRW) z siedzibą w Nowym Jorku zwróciła uwagę na sprzeczne z prawem działania UE, obliczone na kierowanie strumienia uchodźców w stronę Ukrainy, która została wynagrodzona finansowo za przyjęcie, niemile widzianych w państwach unijnych, nielegalnych imigrantów z Somalii i Afganistanu. W roku 2012 somalijscy uchodźcy przystąpili do strajku głodowego w proteście przeciwko warunkom, w jakich byli przetrzymywani.

O prawdziwym pechu mogli mówić ci, którzy trafili do obozu, a de facto więzienia, dla internowanych uchodźców w Pawszynie w rejonie mukaczewskim, nazywanym nie bez racji "wschodnim Guantanamo". Przepełnienie, katastrofalne warunki higieniczne i przypadki znęcania się strażników nad uciekinierami zostały ostro skrytykowane przez Europejski Komitet ds. Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu (CPT). Było to w 2005 roku, a więc 10 lat temu. Krytyka i międzynarodowe protesty odniosły skutek. Pawszyno zostało zamknięte w roku 2008, ale problem uchodźców pozostał.

Wypychanie przez granicę

Telewizyjny magazyn "Raport z Moguncji" i tygodnik "Der Spiegel" zwracają uwagę na nasilającą się liczbę przypadków "wypychania" (tzw. push back) nocą przez granicę uchodźców z państw unijnych, na przykład Węgier lub Słowacji, na teren Ukrainy. Pewien uchodźca z Somalii, mieszkający obecnie w RFN, doświadczył takiego traktowania aż trzykrotnie i spędził wiele lat w ukraińskich więzieniach.

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców zwraca uwagę w swym raporcie ze stycznia bieżącego roku, że liczba takich przypadków może wzrosnąć jeszcze bardziej z powodu działań wojennych na terenie Ukrainy. Uchodźcy, którzy utknęli na Ukrainie w drodze na Zachód, starają się za wszelką cenę z niej wydostać.

Od roku 2010 obowiązuje umowa o readmisji między Wspólnotą Europejską i Ukrainą, która zezwala państwom unijnym na odsyłanie na nią nielegalnych uchodźców. Problem polega na tym, że zgodnie z tą umową państwa unijne zobowiązane są rozpatrzyć zgłoszony przez nich wniosek o udzielenie azylu. Zamiast tego często wybiera się jednak szybszą i wygodniejszą metodę ich "wypychania", raczej "wpychania" z powrotem na Ukrainę.

Komisja Europejska, w odpowiedzi na pytanie skierowane do niej przez redaktorów magazynu "Raport z Moguncji", poinformowała, że nie są jej znane "żadne przypadki celowego lub masowego wypychania uchodźców", a pomoc finansowa udzielona Ukrainie służy "dopasowaniu warunków bytowych uchodźców na Ukrainie do standardów unijnych". W praktyce okazuje się jednak, że dzienna stawka żywieniowa dla uchodźców w ośrodkach na Ukrainie nie przekracza 1 euro, a opieka lekarska pozostaje często tylko na papierze.

...

To macie wasze zachodnie standardy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:46, 16 Lut 2015    Temat postu:

Marine Le Pen dla "Do Rzeczy": powinniśmy uznać aneksję Krymu

- Nie ma innego wyjścia - powiedziała Marine Le Pen w rozmowie z "Do Rzeczy" w odpowiedzi na pytanie, czy Francja powinna uznać aneksję Krymu. - Mieliśmy do czynienia z puczem. Neonazistowscy bojówkarze ogranizowali rewolucję na Ukrainie. Jest też sporo propagandy europejskiej przepełnionej hipokryzją - zauważyła liderka francuskiego Frontu Narodowego, dodając, że "Rosja jest naturalnym sojusznikiem Europy".

Deputowana do Parlamentu Europejskiego twierdzi, że aneksję Krymu należy zaakceptować, ponieważ działo się to w momencie, gdy "władze w Kijowie były nielegalne". - Mieliśmy do czynienia z puczem. (...) Władze zaczęły podejmować decyzje, które musiały doprowadzić do wojny domowej - dodaje.

Le Pen podkreśla, że w sprawie konfliktu na wschodzie Ukrainy jest "sporo propagandy europejskiej przepełnionej hipokryzją", ponieważ to "neonazistowscy bojówkarze ogranizowali rewolucję". - Jesteśmy pionkami w grze o wpływy między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, która jest naturalnym sojusznikiem Europy. (...) To wielki kraj i wielki naród, z którym Europa ma wiele wspólnych interesów strategicznych. (...) Z Rosją należy rozmawiać, włączyć ją do koncertu narodów - przekonuje.

W wywiadzie dla "Do Rzeczy" Marine Le Pen mówiła także o konieczności wyjścia Francji z NATO, początku końca strefy euro, fundamentalizmie islamskim, o stosunku do małżeństw homoseksualnych i gender.

...

Po co Do Rzeczy robi wywiady za ta prostytutka ? Zachcialo sie miedzynarodowej kariery ? To sie kreci pornola ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:35, 16 Lut 2015    Temat postu:

Gen. Dannatt: brytyjskie transportery dla Ukrainy całkowicie bezużyteczne

Były szef brytyjskiego sztabu generalnego krytykuje przekazanie Ukrainie transporterów opancerzonych Saxon. Generał Richard Dannatt, który dowodził brytyjską armią od 2006 do 2009 roku, przypomniał, że zaraz po objęciu stanowiska wycofał ze służby te transportery jako "całkowicie bezużyteczne do operacji bojowych".

- Nie mogę uwierzyć, że zostały teraz sprzedane - czy podarowane - Ukrainie. To są całkowicie bezużyteczne, na pół opancerzone ciężarówki, których nikt nie powinien dopuszczać w pobliże linii frontu - powiedział generał Sir Richard Dannatt gazecie "The Sunday Telegraph". I dodał, że to wręcz niemoralne prezentować Ukraińcom transfer tych pojazdów jako jakąś "dobrą nowinę".

Ukraińcy przyjęli już 20 transporterów Saxon, zdolnych przewozić do 10 żołnierzy. W sumie mają ich dostać 75. Pojazdy z demobilu eksportuje prywatna brytyjska firma, która uzyskała licencje na ich eksport jeszcze w 2013 roku, przed wybuchem obecnego konfliktu.

Zgodnie z polityką Londynu, by nie dostarczać Ukrainie sprzętu bojowego, a jedynie pomocniczy, Saxony zostały wysłane nieuzbrojone. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie, Ołeksandr Turczynow, zapowiedział, że zostaną one uzbrojone i skierowane do służby w ukraińskiej armii. Pierwsze pojazdy otrzyma Gwardia Narodowa.

....

UCZCIWY SIE ZNALAZL ! TO CO TO MA BYC ! JAK SMIECIE WYPYCHAC ZLOM ! NATYCHMIAST MA BYC PORZADNA BRON !

A te moze jeszcze dopancerzyc ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:39, 20 Lut 2015    Temat postu:

Raport o "katastrofalnych błędach" UE i Londynu ws. Ukrainy - PAP

Unia Europejska i Wielka Brytania popełniły "katastrofalne błędy" w odczytywaniu nastrojów panujących na Kremlu przed kryzysem na Ukrainie i weszły w ten kryzys "jak lunatycy" - głosi opublikowany dziś raport brytyjskiej komisji parlamentarnej.

Wynika z niego, że UE nie zdawała sobie sprawy z tego, jak głęboka jest wrogość Rosji wobec planów Brukseli dotyczących pogłębienia relacji z Ukrainą.

- UE, a w konsekwencji także Wielka Brytania, są winne temu, że weszły w ten kryzys jak lunatycy - oświadczył szef komisji ds. Unii Europejskiej Izby Lordów Christopher Tugendhat. "Brak solidnych zdolności analitycznych w Wielkiej Brytanii i całej Unii Europejskiej doprowadził do katastrofalnie błędnej interpretacji nastrojów w okresie poprzedzającym kryzys" - dodał.

Według raportu stosunki między UE a Moskwą od dawna opierały się na "optymistycznym założeniu", że Rosja zmierza w kierunku systemu demokratycznego.

Zdaniem komisji parlamentarnej z powodu cięć brytyjski MSZ zatrudniał mniej niż wcześniej ekspertów od spraw Rosji; mniejszy nacisk kładziono też na analizę sytuacji w tym kraju. Podobny spadek liczby ekspertów w innych unijnych resortach dyplomacji sprawił, że nie były one w stanie sformułować "zdecydowanej odpowiedzi" na sytuację na Ukrainie - czytamy w raporcie.

Wielka Brytania miała szczególne zobowiązania wobec Ukrainy, gdyż była jednym z czterech sygnatariuszy memorandum budapeszteńskiego z 1994 roku, w którym zagwarantowano integralność terytorialną tego kraju w zamian za zrzeczenie się strategicznej broni nuklearnej - twierdzi brytyjska komisja parlamentarna.

Jej zdaniem ani Wielka Brytania, ani Unia Europejska nie miały strategicznej odpowiedzi na to, jak długoterminowo radzić sobie z Rosją.

Deputowani z komisji ds. Unii Europejskiej Izby Lordów skrytykowali też Londyn za to, że nie był "dostatecznie aktywny ani widoczny" w radzeniu sobie z kryzysem.

Brytyjski resort dyplomacji odrzucił te zarzuty. "Wielka Brytania odegrała wiodącą rolę w wysiłkach na rzecz wspierania prawa Ukrainy do decydowania o własnej przyszłości, nakładając w ramach UE poważne sankcje na Rosję, która usiłuje narzucać jej te wybory" - oświadczył rzecznik.

W tym tygodniu premier David Cameron ostrzegł, że sankcje wobec Rosji mogą być utrzymane "przez wiele lat", jeśli nastawienie Moskwy się nie zmieni.

...

Zachodnie glupki teraz sobie raporty pisza BYLE NIE POMOC UKRAINIE ! TE OBLUDNE PSEUDOOSKARZENIA SA PO TO ABY ODWRACAC UWAGE ! Nie ma w tym belkocie zadnego sensu . Zachod popelnil zbrodnie kupujac gaz i ropa od kraju ktory dokonywal ludobostwa narodu Czeczenskiego . CALA KASA NA WOJNE PLYNIE Z ZACHODU ! NA DODATEK ZACHOD BLOKUJE DOSTAWY BRONI UKRAINE I SANKCJE NA ROSJA ! PO PROSTU ZACHOD CHCE ABY RUSCY MORDOWALI ! I TAKA JEST PRAWDA A NJE KLAMLIWE PSEUDORAPORTY ! Gdy dzis pisze te slowa kolejne miliardy z kont Zachodu plyna do Rosji za rope i gaz . Ludzie beda mordowani !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:27, 21 Lut 2015    Temat postu:

Papież Franciszek przyjął na audiencji kanclerz Angelę Merkel

Zaangażowanie na rzecz pokoju na Ukrainie było jednym z tematów rozmowy papieża Franciszka z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - podał Watykan po sobotniej audiencji. Spotkanie w cztery oczy trwało, jak się zauważa, wyjątkowo długo - 40 minut.

Po spotkaniu z papieżem Merkel rozmawiała z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i nowym szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

W komunikacie Watykanu poinformowano, że rozmowa dotyczyła sytuacji w Europie, a zwłaszcza "zaangażowania na rzecz osiągnięcia pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie".

Zdanie to znalazło się na końcu oświadczenia, w którym mowa jest o tym, że Merkel rozmawiała w Watykanie o zapowiedzianym na lato szczycie przywódców G7 w Bawarii, a także o walce z ubóstwem i głodem na świecie. Wśród innych tematów wymieniono wyzysk ludzi i łamanie praw kobiet, kwestię zdrowia na świecie, ochronę środowiska naturalnego, poszanowanie praw człowieka oraz wolność religijną. - Położony został nacisk na znaczenie wartości duchowych dla spójności społecznej - dodano.

Dziennikarze obserwujący drugą część audiencji po długiej rozmowie obojga przywódców w cztery oczy odnotowali, że w trakcie prezentacji podarunków szefowa niemieckiego rządu wręczyła Franciszkowi białą kopertę. Wyjaśniono, że znajdowała się w niej suma przeznaczona na pomoc dla dzieci uchodźców z Bliskiego Wschodu, m.in. z Iraku i Syrii. Wysokość tej kwoty nie jest znana.

Poza tym kanclerz wręczyła papieżowi komplet płyt z muzyką Jana Sebastiana Bacha i książkę.

Franciszek podarował Angeli Merkel swoją adhortację apostolską "Radość Ewangelii" i medal papieski, przedstawiający świętego Marcina, który przekazuje swój płaszcz ubogiemu. - Lubię dawać ten wizerunek przywódcom państw, ponieważ myślę, że ich zadaniem jest ochrona biednych - powiedział papież.

- Staramy się ze wszystkich sił - odparła Merkel. Obiecała też papieżowi, że przeczyta jego adhortację.

Było to trzecie spotkanie papieża z kanclerz Niemiec. Przed sobotnią audiencją rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi mówił, że za coś naturalnego należy uznać, iż jednym z tematów tej rozmowy będzie sytuacja na Ukrainie.

W piątek podczas audiencji dla biskupów z Ukrainy, składających wizytę w Watykanie, papież zaapelował do stron konfliktu o przestrzeganie rozejmu, wynegocjowanego m.in. przez Merkel.

O sytuacji na Ukrainie szefowa niemieckiego rządu mówiła po audiencji, podczas wizyty w rzymskiej Wspólnocie Świętego Idziego, zaangażowanej w promowanie pokoju. Cytowana przez agencję Ansa kanclerz mówiła, że "należy znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie" ukraińskiego konfliktu.

- Są przeszkody, ale musimy nad tym pracować - dodała Merkel. Stoimy - jak mówiła - "wobec zagrożenia dla pokoju".

...

Koperta z pieniedzmi na dzieci w Syrii nie zalatwicie ani braku interwencji w Syrii ani zbrodni Rosji na ktore dajecie pieniadze . Nie mozna akcja charytatywna zmazc zbrodni .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 11:43, 23 Lut 2015    Temat postu:

Premier Włoch chce Rosji w koalicji przeciwko ISIS

Premier Włoch chce, żeby Rosja znalazła się w koalicji przeciwko tzw. państwu islamskiemu. By tak się stało, Matteo Renzi zamierza odwiedzić Moskwę na początku marca i odbyć rozmowy w tej sprawie.

Matteo Renzi uważa, że w tej chwili toczy się wojna pomiędzy tymi, którzy sieją terror i resztą świata. W szeregach tej "reszty świata" nie może - jego zdaniem - zabraknąć Rosji, która jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa.

- Jednak z powodu błędu, jakim było udzielenie poparcia tym siłom, które naruszyły integralność terytorialną Ukrainy, Rosja przestała interesować się sprawami międzynarodowymi, a cała wspólnota międzynarodowa odwróciła się od niej, nakładając sankcje - mówił premier Włoch w telewizji publicznej RAI. - Rzecz jasna - podkreślił Renzi - żeby powrócić do stołu, przy którym decyduje się o losach świata, Putin "musi opuścić Ukrainę".

Matteo Renzi ma nadzieję, że jego misja w Moskwie przyniesie spodziewany rezultat.

...

A ja bym chcial zeby Hitler skonczyl jako swiety .I CO Z TEGO ! ZAMIAST SANKCJI ZALEWAJA NAS BELKOTEM ! OHYDNE KANALIE TO JEST ODWRACANIE UWAGI A RUSCY MORDUJA ! TFU !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:37, 24 Lut 2015    Temat postu:

- Podejrzewam, że jest jakiś układ w sprawie Ukrainy].

Podejrzewam, że jest jakiś układ, jak przed II wojną światową układ Ribbentrop-Mołotow, w stosunku do Ukrainy. Bo walczy sama i została opuszczona - mówił w programie "Po przecinku w TVP Info gen. Waldemar Skrzypczak. - Podejrzewam, że istnieje już jakiś deal.

Pytany o sytuację na Ukrainie, gdzie mimo zawieszenia broni separatyści wciąż prowadzą walki, gen. Waldemar Skrzypczak stwierdził, że "rozejm jest nieskuteczny a wojska rosyjskie niszczą wojska ukraińskie". - Ukrainie potrzebna jest broń - przekonywał.

Gen. Skrzypczak przyznał, że jako żołnierz nie może się pogodzić z tym, że Zachód opuścił Ukrainę. - Podejrzewam, że jest jakiś układ, jak przed drugą wojną światową układ Ribbentrop-Mołotow, w stosunku do Ukrainy. Bo walczy sama i została opuszczona. Nie możemy zostawić Ukrainy - mówił.

...

Chociaz general nie jest wojskowym slusznie wyczuwa . Widac wyraznie . Telofony wynaleziono juz dawno . Caly czas sa konszachty z Putinem .
Czy myslicie ze nazywalbym Zachód łajnem szambem bydlakami gdyby wypruwali sobie żyły aby pomoc ofiarom ? To bylby grzech ciezki . ALE TO JEST PRAWDA O NICH ! PRZED KAZDYM AKTEM AGRESJI PUTIN UPEWNIA SIE ROZMOWAMI Z ZACHODEM ZE NIE ZAREAGUJA I ONI MU POTWIERDZAJA ! KAZDA OFIARA TO TEZ ICH WINA ! ZA MALO MOWI SIE O ZBRODNIACH ZACHODU ! TO CO WYPRAWIALY MEDIA W ZWIAZKU Z ZACHODEM INTEGRACJA UE Z WYBORCZA NA CZELE NADAJE SIE NA TRYBUNAL KARNY ! ZACHODNIE STANDARDY JESTESMY W UE JESTESMY W NATO JESTESMY BEZPIECZNI ! GNOJE ! TAK USPIC LUDZIN! JAKBY 39 ROK BYL TYSIACE LAT TEMU A JALTA TO WYDARZENIE ODKOPANE PRZEZ ARCHEOLOGOW A TO NAWET NIE 80 LAT ! JESZCZE ZYJA LUDZIE Z TYCH LAT !
ZACHOD JEST WSPOLZBRODNIARZEM I TEZ ZA TO ODPOWIE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:21, 24 Lut 2015    Temat postu:

Spotkanie szefów MSZ czwórki normandzkiej w Paryżu
PAP, IAR
akt. 24 lutego 2015, 13:40
Szefowie dyplomacji Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy spotkali się w Paryżu na obradach poświęconych ukraińskiemu kryzysowi. Jednym z tematów może być - jak pisze agencja dpa - uzgodnione wycofanie broni ciężkiej z frontu na wschodzie Ukrainy.

Ministrowie Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier, Siergiej Ławrow i Pawło Klimkin chcą pracować nad realizacją porozumień z Mińska, przewidujących także rozejm, misję monitoringową Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) oraz uwolnienie jeńców.

Tematem rozmów będą sposoby wprowadzenia w życie porozumień z Mińska, które według prezydenta Francois Hollande’a są jedyną szansą na doprowadzenie do zakończenia krwawego konfliktu zbrojnego. W przeciwnym razie, według szefa państwa francuskiego, może wybuchnąć wojna u bram Europy, groźna dla niej samej, jak i dla sytuacji na całym świecie. Główne warunki porozumienia, jakie powinny być spełnione, to natychmiastowe wstrzymanie ognia, wymiana jeńców i wycofanie poza strefę buforową ciężkiej broni - czołgów i artylerii rakietowej.

Ukraińskie władze wojskowe podkreślają, że prorosyjscy bojownicy - wbrew zapewnieniom - nie wycofują z linii walk z oddziałami rządowymi w Donbasie ciężkiego sprzętu wojskowego, lecz gromadzą w tym regionie coraz więcej broni i amunicji.

Specjalna misja obserwacyjna OBWE na Ukrainie poinformowała, że choć widzi na linii frontu przemieszczanie tego sprzętu, to informacji o jego wycofaniu na bezpieczną odległość nie może potwierdzić. Dotyczy to zarówno strony rządowej, jak i separatystów.

Dowództwo operacji przeciwko prorosyjskim separatystom podało, że ich deklaracje o rozpoczęciu wycofywania ciężkiej broni są nieprawdziwe.

...

I WIDZICIE KOLEJNE KONSZACHTY Z KREMLEM I TAJNE UKLADY ! TFU ! TRYBUNAL KARNY DLA NICH !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:10, 24 Lut 2015    Temat postu:

Niemiecki biznes domaga się od UE zagwarantowania dostaw energii z Rosji

Szef Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki Eckhard Cordes wezwał Unię Europejską do zagwarantowania niemieckim przedsiębiorstwom bezpiecznych dostaw energii z Rosji. Jego zdaniem konieczne są długofalowe rozwiązania, a nie reagowanie na kolejne kryzysy.

"Nie może być tak, że co parę miesięcy musimy obawiać się przerwania dostaw z powodu nierozwiązanych problemów energetycznych pomiędzy Ukrainą a Rosją" - powiedział Cordes w wywiadzie dla gazety "Neue Osnabruecker Zeitung", który ukaże się w środę.

Niemiecki przedsiębiorca zaznaczył, że konieczne jest podjęcie działań prewencyjnych i wynegocjowanie rozwiązań długofalowych, zamiast "ciągłego reagowania na kolejne kryzysy".

Cordes opowiedział się za kontynuowaniem trójstronnych rozmów UE z Rosją i Ukrainą, co przewiduje porozumienie z Mińska z 12 lutego, wynegocjowane na szczycie przywódców Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Większą aktywność powinien - zdaniem Cordesa - wykazać też nowy unijny komisarz ds. energii.

Cordes był przeciwnikiem sankcji wobec Rosji, jednak zaakceptował restrykcje pod naciskiem rządu. Organizacja, którą kieruje, reprezentuje niemieckie firmy handlujące z Rosją i innymi krajami Europy Wschodniej.

...

O i przez takich smieci jak ten gnoj gina ludzie na Ukrainie . Tacy budowali Hitlerowi obozy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:59, 01 Mar 2015    Temat postu:

Manifestacja Ligi Północnej w Rzymie: solidarność z Rosją, przeciw sankcjom

Rosja powinna być sojusznikiem Zachodu, a sankcje nałożone na nią to "szaleństwo" - mówiono w Rzymie podczas manifestacji separatystycznej prawicowej Ligi Północnej. Do antyrządowego wiecu dołączyli działacze skrajnej prawicy.

Hasło wiecu z udziałem kilkunastu tysięcy osób to "Renzi do domu", wymierzone w centrolewicowego premiera Włoch.

Po raz pierwszy separatystyczna Liga, której kolebką jest północ Włoch i która powtarza, że w Rzymie jako siedzibie centralnych władz są złodzieje, zwołała manifestację w stolicy. Występując na wiecu na Piazza del Popolo, lider Ligi Północnej Matteo Salvini nazwał Renziego "pionkiem" i "głupim sługą dyspozycyjnym wobec Brukseli".

Przywódca zasiadającej w parlamencie Ligi mówił, że jego ugrupowanie występuje w obronie małych społeczności i firm, przedsiębiorców i rzemieślników oraz producentów, zmagających się z kryzysem, a także wszystkich rozczarowanych rządami Matteo Renziego.

Dzień po zabójstwie opozycyjnego rosyjskiego polityka Borysa Niemcowa Salvini mówił także o relacjach z Moskwą, gdzie był ostatnio, solidaryzując się z władzami na Kremlu. Protestował przeciwko ich izolowaniu w rezultacie konfliktu ukraińskiego.

- Rosja powinna być sojusznikiem w walce z terroryzmem. Jeśli wrogiem jest ten, kto podrzyna gardło, należy zawrzeć przymierze z Putinem - oświadczył Matteo Salvini. Sankcje nałożone na Rosję nazwał "szaleństwem".

...

Zwyrodnialcy tfu ! Co za scierwo ! To nie ludzie to bestie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:45, 03 Mar 2015    Temat postu:

Wyłom w embargu. Czesi sprzedają broń Rosji
Oskar Górzyński
2 marca 2015, 16:59
Mimo obowiązującego od sierpnia embarga, czeskie firmy sprzedawały Rosjanom najnowocześniejszą zachodnią broń, wchodzącą w skład uzbrojenia m.in. amerykańskich marines. Zdaniem ekspertów, może ona trafić w ręce rosyjskich służb specjalnych.

O sprawie pierwsza napisała poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Według gazety, czeskie firmy odsprzedawały nowoczesną zachodnią broń palną prywatnej, nieznanej firmie z zachodniej Rosji. Chodzi m.in. o karabiny szturmowe Bushmaster ACR, karabiny Heckler-Koch i pistolety Sig Sauer. Zdaniem kmdr. por. rez. Maksymiliana Dury, analityka portalu Defense24, to broń należąca do najnowocześniejszej w swojej klasie.

- A do tego bardzo droga i używana często przez służby specjalne. Dlatego podejrzewam, że albo trafiła do rosyjskich oligarchów, albo - co bardziej prawdopodobne - do służb specjalnych - mówi Dura. Były wojskowy wyklucza jednak, by karabiny te mogły być używane przez Rosjan do przeprowadzania prowokacji, za które obwiniłyby Ukraińców.

- Ta broń jest bardzo ściśle ewidencjonowana i dzięki temu bardzo łatwo byłoby ustalić jej pochodzenie - tłumaczy.

Kontrowersje budzi postawa czeskich władz. Jak pisała "Rzeczpospolita" czescy oficjele wiedzieli o eksporcie broni do Rosji, lecz na niego zezwoliły, bo "miały gwarancje", że odbiorcami sprzedawanego uzbrojenia są w Rosji prywatni klienci, a nie wojsko lub formacje paramilitarne.

W te wyjaśnienia nie wierzy jednak Tomasz Szatkowski, prezes Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.

- Trudno mieć pewność, że ta broń trafi do rąk prywatnych, skoro te karabiny nawet w wersji cywilnej byłoby łatwo przystosować do wojskowego użytku - mówi ekspert. - Sytuacji militarnej na froncie na pewno nie zmienia - dodaje.

Obaj analitycy twierdzą, że przypadek sprzedaży broni Rosji przez Czechów wskazuje na szerszy problem w tym, jak Europa podchodzi do nałożonego w zeszłym roku embarga. - To jest problem, który widzimy od dawna. Takie przykłady i przypadki przekazywania Rosjanom zagranicznego sprzętu zdarzały się już wcześniej i zwykle dotyczyły bardzo specyficznych środków. Chodzi tu o rzeczy, z którymi Rosjanie nie mogą sobie poradzić - czyli tak, gdzie chodzi o bardzo wysokie technologie - mówi Dura, wyjaśniając, że rosyjskiemu wojsku brakuje m.in. o systemów noktowizyjnych i innego zaawansowanego uzbrojenia. Jego zdaniem, jeśli Europa nie chce, by Rosja podnosiła zdolności swojej armii, powinna dużo poważniej podejść do kontroli handlu bronią.

- Gdyby polskie firmy zbrojeniowe nie obowiązywała ścisłe ograniczenia dot. eksportu broni, to prawdopodobnie robiłyby to samo, bo dziur w przepisach jest wiele. Jak widać, nie wszystkie państwa podchodzą do tego tak jak Polska - mówi komandor.

Zdaniem Szatkowskiego, sprzedaż broni przez Czechów wpisuje się w szerszą strategię niszczenia europejskiej solidarności przez Rosję przez "przekupywanie" państw członkowskich UE. I nie chodzi tu tylko o Czechów.

- Komisja Europejska właśnie zatwierdziła powołanie wspólnej spółki joint venture Kamaz i Daimlera, mimo że Kamaz jest producentem wozów opancerzonych. Uznano, że embargo dotyczy eksportu towaru podwójnego przeznaczenia, ale nie dotyczy tworzenia wspólnych spółek z producentami takiego sprzętu - zwraca uwagę ekspert. - Jak widzimy Rosja potrafi w ten sposób skłonić poszczególne kraje do wyłamywania się ze wspólnej europejskiej polityki. Różna jest tylko cena. W przypadku Czechów była ona wyjątkowo niska - puentuje.

Oskar Górzyński, Wirtualna Polska

...

COOO SZOK ! NALOTY NA PRAGE ! NATYCHMIAST ! TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI CO ONI ROBIA ! NAJKEPIEJ RUSKIM DOSTARCZAC NARZEDZIA MORDU !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:09, 04 Mar 2015    Temat postu:

Matteo Renzi jedzie z wizytą do Moskwy

Premier Włoch Matteo Renzi jutro i w czwartek złoży wizytę w Kijowie i Moskwie. Jako jeden z nielicznych zachodnich przywódców będzie rozmawiał z krytykowanym z powodu ukraińskiego konfliktu prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jednym z tematów rozmów będzie również islamski terroryzm. - Chciałbym, żeby Putin był w mojej drużynie - mówił w tym kontekście Matteo Renzi.

Renzi podkreśla, że zasadniczym tematem jego czwartkowego spotkania z Putinem będzie kryzys w ogarniętej chaosem Libii, w której działają dżihadyści, co stanowi - jak się uważa - bezpośrednie zagrożenie dla Włoch. Europie zagraża - według Renziego - nie tylko konflikt ukraiński, ale także wydarzenia rozgrywające się 200 kilometrów od jej brzegów, czyli w Libii. Słowa te kieruje on do całej Unii Europejskiej, zarzucając jej wręcz, że skoncentrowana na Ukrainie, lekceważy wydarzenia w tym "upadłym kraju" oraz zagrożenie terrorystyczne, jakie może nadejść z tej strony.

..

Zwyrodnialy bydlak . Przez takie łajno ginie mnostwo ludzi w tym Niemcow . TFU ! WSTYD DLA ITALII!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:25, 05 Mar 2015    Temat postu:

Frank-Walter Steinmeier przeciwny izolowaniu Rosji

Szef niemieckiej dyplomacji jest przeciwny izolowaniu Rosji w związku z konfliktem na Ukrainie. Frank-Walter Steinmeier stwierdził ponadto, że "niewiele sobie obiecuje" po sankcjach nałożonych na gospodarkę Federacji Rosyjskiej.

"Nawet jeśli miałoby to trwać długie lata, to musimy uczynić wszystko, by znaleźć polityczne rozwiązanie tego konfliktu" - powiedział Frank-Walter Steinmeier w wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt" (wydanie czwartkowe). Steinmeier stwierdził także, że choć z jednej strony traktuje sankcje gospodarcze wobec Rosji jako niezbędny środek nacisku na ten kraj, to z drugiej - "niewiele sobie po nich obiecuje".

Minister spraw zagranicznych Niemiec zaapelował do społeczności międzynarodowej o zwiększenie pomocy gospodarczej dla Ukrainy. Przyznał jednak, że nawet on nie potrafi ocenić, jakie są rzeczywiste potrzeby finansowe tego pogrążonego w głębokim kryzysie państwa.

...

Zwyrodnialy bydlak ! Chce zeby koszmar sie ciagnal latami . EMIGRUJ DO KOREI POLNOCNEJ BYDLAKU BEDZIESZ MIAL KOSZMAR NA CODZIEN !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:41, 05 Mar 2015    Temat postu:

Putin: na Ukrainie nie ma już walk ani ofiar, choć sytuacja złożona

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył po spotkaniu z premierem Włoch Matteo Renzim w Moskwie, że choć sytuacja na Ukrainie jest wciąż "złożona", nie ma już walk ani ofiar. Renzi nalegał na to, by Rosja odegrała zasadniczą rolę w kryzysie libijskim.

W czasie rozmowy na Kremlu szef włoskiego rządu, który jako pierwszy od dłuższego czasu zachodni przywódca odwiedził Moskwę i spotkał się z izolowanym Putinem, ponowił zaproszenie dla niego do Mediolanu na światową wystawę Expo. Ogłoszono, że rosyjski przywódca przyjedzie na nią 10 czerwca.

W trakcie wspólnego spotkania z dziennikarzami Putin oświadczył po rozmowie z Renzim, odnosząc się do Ukrainy: "Sytuacja pozostaje skomplikowana, ale nie ma już walk ani ofiar śmiertelnych i nie niszczy się pomników".

Prezydent Rosji położył nacisk na konieczność przestrzegania porozumień z Mińska o rozejmie.

- A to otwiera możliwość bezpośredniego dialogu między Kijowem a Donieckiem - oznajmił Putin.

Włoski premier powiedział zaś, odnosząc się do konfliktu ukraińskiego: "Wiemy, jakie są dyskusje, różne stanowiska, także napięcia i trudności w relacjach między Unią Europejską a Rosją w tej sprawie".

- Za bardzo istotny należy uznać zdecydowany krok naprzód w kwestii porozumień z Mińska - dodał Renzi. Nazwał je "dobrą robotą", która "nie tylko pozwala wyznaczyć strategię w sprawie zawieszenia broni, ale przede wszystkim wskazuje rozwiązanie". Zdaniem szefa włoskiego rządu "w najbliższych tygodniach i miesiącach fundamentalne znaczenie będzie miała dalsza wspólna praca".

Zapewniając o tym, że Rzym chce odegrać rolę w dyskusji na ten temat, premier Włoch powiedział, że istotnym elementem rozwiązania kryzysu jest "przebieg reform na rzecz autonomii i decentralizacji na Ukrainie".

Przypomniał stronie rosyjskiej, że Włochy mają za sobą "bardzo interesujące doświadczenie" zapewnienia autonomii spornemu regionowi Trydent-Górna Adyga. Tym samym Renzi powtórzył słowa szefa włoskiej dyplomacji Paolo Gentiloniego, który niedawno wskazywał na ten model jako możliwe rozwiązanie dla wschodniej Ukrainy.

- Zobaczymy w następnych tygodniach i miesiącach wraz z postępem prac nad reformami konstytucyjnymi na Ukrainie, czy nasz wkład może być przydatny - dodał Renzi.

- Mam nadzieję i wierzę, drogi panie prezydencie, że po porozumieniach mińskich wszystko będzie prostsze. My będziemy działać, aby zgodnie z kierunkiem, który wyznaczyliście w Mińsku, cała Europa i Włochy razem z panem mogły zbudować punkt odniesienia, by wyjść z kryzysu - mówił Renzi do Putina w trakcie spotkania z dziennikarzami, w czasie którego nie można było im zadać żadnego pytania.

Władimir Putin ocenił, że rozmowy z Renzim były "przyjazne i konstruktywne".

Mateo Renzi przyjechał do Moskwy rozmawiać z Putinem przede wszystkim o sytuacji w Libii, gdzie panuje gigantyczny chaos polityczny i trwają wewnętrzne walki i akty przemocy ze strony obecnych tam dżihadystów z Państwa Islamskiego. Premier Włoch, które widzą w tym zagrożenie dla swego bezpieczeństwa, zabiegał o to, by Rosja odegrała rolę w rozwiązaniu tego kryzysu i w sprawie zagrożenia terrorystycznego, niezależnie od obecnej izolacji, wynikającej z konfliktu ukraińskiego. Renzi mówił, że rola Moskwy ze względu na jej historię i miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ może być decydująca.

"Naszym wielkim priorytetem - oświadczył Renzi - jest walka z tymi, którzy chcą zniszczyć wartości, na jakich oparte są nasze społeczeństwa. Dzisiaj zagrożenie ze strony terroryzmu i fanatyzmu religijnego jest szczególnie poważne".

Władimir Putin przypomniał, że w zeszłym roku Włochy odwiedziło 900 tysięcy rosyjskich turystów, którzy wydali tam miliard dolarów.

Obaj przywódcy zapewniali też, że wzajemne kontakty gospodarcze są dobre mimo obowiązujących sankcji. Podkreślali zarazem, że stanowią one problem dla ich krajów.

Przed wizytą na Kremlu premier Włoch jako pierwszy zachodni przywódca złożył kwiaty w miejscu, w którym w piątek nieznani sprawcy zastrzelili polityka rosyjskiej opozycji, byłego wicepremiera Borysa Niemcowa. Szef rządu zatrzymał się tam na dłuższą chwilę; nie złożył żadnej deklaracji.

...

Plugawa menda . Moze ty masz smieciu wspolne wartosci mafijne z Putinem bo my nie mamy zadnych ! POD TRYUBAL KARNY GNOJA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:21, 06 Mar 2015    Temat postu:

Moskwa i Berlin chcą tysiąca obserwatorów OBWE

Szefowie dyplomacji Niemiec i Rosji Frank-Walter Steinmeier i Siergiej Ławrow wezwali do zwiększenia do tysiąca liczby obserwatorów OBWE przebywających na Ukrainie - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych w Moskwie.

Obecnie na Ukrainie przebywa 452 obserwatorów OBWE.

Podczas rozmowy telefonicznej Ławrow i Steinmeier "opowiedzieli się za rozszerzeniem misji obserwacyjnej OBWE i jej wzmocnieniem do tysiąca obserwatorów", by mogli oni "skutecznie

...

CO TO MA ZNACZYC ? CO TO ZA SPOTKANIA CO TO ZA APELE ? APELOWAC TO MOZE PAPIEZ ! OS ZLA ! ZNOWU BERLIN MOSKWA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:20, 07 Mar 2015    Temat postu:

Włochy: szef MSZ przeciwko nowym sankcjom wobec Rosji

Minister spraw zagranicznych Włoch Paolo Gentiloni jest przeciwny wprowadzeniu nowych sankcji wobec Rosji. Podczas nieformalnego spotkania szefów dyplomacji państw UE w Rydze mówił w sobotę, że dalsze sankcje wyrządziłyby szkody.

- Jakakolwiek inicjatywa na rzecz automatycznego odnowienia sankcji wobec Rosji czy wprowadzenia nowych, niosłaby za sobą ryzyko wyrządzenia szkód zamiast pomagać w rozwoju sytuacji - oświadczył Gentiloni.

- Presja za pomocą sankcji jest przydatna, ale w chwili obecnej nie są potrzebne ani nowe sankcje, ani ich automatyczne przedłużanie- stwierdził. - To jest ocena, która wynika z faktu, że obecnie sygnały są zachęcające - wyjaśnił, odnosząc się do sytuacji na Ukrainie. - Gdyby były inne, naturalnie sankcje mogłyby się zmienić - oznajmił włoski minister cytowany przez Ansę.

Jego zdaniem lutowe porozumienie z Mińska w sprawie rozejmu na wschodzie Ukrainy jest kruche i dlatego, jak dodał, "musimy umocnić je na wszelkie możliwe sposoby”.

...

Patologiczny zbrodniarz . Niestety mafia w tym kraju to nie przypadek . Faszyzm tez . Pamietajmy ze Italia ma w sobie duzo podlosci , A wyglad kraju ktory pociaga jest powierzchowny ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:33, 09 Mar 2015    Temat postu:

Kolejny wyłom w solidarności UE wobec Rosji? Saryusz-Wolski: to było groteskowe wydarzenie
Przemysław Henzel

Jacek Saryusz-Wolski skrytykował wizytę premiera Włoch w Rosji. - Nie jestem do końca przekonany, czy zwalczanie terroryzmu w Libii nie jest tylko pretekstem dla tej wizyty i nie stanowi próby ukrycia rzeczywistej, prorosyjskiej polityki włoskiego rządu - komentuje europoseł PO. Jego zdaniem, tego typu gesty wobec Rosji, ze strony kilku państw UE, mogą doprowadzić do kolejnych wyłomów w unijnej solidarności.


Włochy chcą włączyć Rosję do wojny z terrorem. Saryusz-Wolski: to groteska

Renzi, w jednym z wywiadów telewizyjnych, powiedział, że chciałby widzieć Rosję w charakterze sojusznika Zachodu w walce z terroryzmem. Przed wizytą w Moskwie włoski premier odwiedził Ukrainę, gdzie rozmawiał m. in. z prezydentem Petro Poroszenką. Po czwartkowym spotkaniu w Moskwie, jak relacjonuje "Financial Times", Renzi stwierdził, że rola Rosji w rozwiązaniu kryzysu w Libii może być "decydująca". Putin ze swojej strony podkreślił, że rozmowy odbyły się w "konstruktywnej atmosferze", a Moskwa i państwa UE powinny rozwijać wzajemne relacje.

Próby włączenia Rosji do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu w zdecydowany sposób skrytykował jednak Jacek Saryusz-Wolski, oceniając, że rozmaite gesty pod adresem Moskwy mogą mieć negatywny wpływ na spójność polityki UE. Eurodeputowany PO w rozmowie z Onetem ostrzegł, że polityka włoskiego rządu może doprowadzić do kolejnych wyłomów w solidarności europejskiej, za które zapłaci Ukraina. Jak ocenił, działania Rosji w obszarze Bliskiego Wschodu i Wschodniej Afryki nie wskazują na to, by Kreml realnie sprzyjał zwalczaniu terroryzmu oraz stabilizacji regionu.

- Wręcz przeciwnie, coraz częściej pojawiają się głosy, by uznać Rosję za sponsora międzynarodowego terroryzmu występującego pod egidą tzw. "separatystów". Wizyta Renziego w Moskwie to groteskowe wydarzenie; jak można kogoś, kto sam coś robi, zapraszać do tego, żeby to coś zwalczał? - pyta retorycznie eurodeputowany PO.

- Istotą terroryzmu jest używanie przemocy wobec cywilów - tak jak robi to Rosja za pomocą hybrydowych metod na wschodzie Ukrainy. Dlatego uważam, że ten wizyta była nie na miejscu - dodał w rozmowie z Onetem.

Ryzykowne gesty wobec Moskwy. Kolejne wyłomy w solidarności Unii Europejskiej

Saryusz-Wolski zaznaczył, że jego ocena nie wynika z dzielących go i premiera Renziego różnic politycznych. Polityk PO oświadczył, że "równie krytycznie" postrzega także działania przedstawicieli europejskiej centroprawicy, którzy podminowują solidarność w UE, jak chociażby decyzję prezydenta Anastasiadesa, zezwalającą na rosyjską obecność wojskową na Cyprze. Sygnały o kolejnych wyłomach w solidarności UE pojawiają się co jakiś czas; wcześniej w takim kontekście informowano m. in. o polityce Viktora Orbana wobec Moskwy, o rozmowach na temat eksportu francuskiej wieprzowiny do Rosji czy o "prorosyjskim" stanowisku nowego rządu Grecji.

Z drugiej strony, interwencja zbrojna w Libii już wkrótce może stać się koniecznością. Do takich działań nawołują władze Egiptu, które nie ukrywają, że chciałaby w taką kampanię zaangażować inne państwa arabskie oraz państwa zachodnie. Do takiego rozwiązania przychyliłyby się także Włochy. W ocenie byłego ministra spraw zagranicznych Franco Frattinego, do kampanii przeciwko ISIS należy włączyć także Moskwę. Dyplomata ocenił na swoim blogu, że "Rosja pokazała wolę walki z terroryzmem", a "walka z ISIS jest niemożliwa bez wsparcia Rosji (zasiadającej - Red.) w Radzie Bezpieczeństwa ONZ" - podkreślił.

"Za wsparcie Kremla w walce z dżihadystami zapłaciliby Ukraińcy"

W taką strategię wpisuje się wizyta Renziego w rosyjskiej stolicy. Jacek Saruysz-Wolski zaznacza jednak, że zwalczanie terroryzmu w Libii mogło być tylko “pretekstem” dla spotkania Renzi-Putin i “próbą ukrycia rzeczywistej, prorosyjskiej polityki włoskiego rządu". Europoseł przyznał jednak, że sytuacja w Libii, za sprawą ISIS, znacznie się pogorszyła. Jak podkreślił, terroryści muszą być powstrzymani wspólnie przez Amerykanów i Europejczyków, ponieważ destabilizacja Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu "grozi daleko idącymi konsekwencjami dla bezpieczeństwa Europy".

Saryusz-Wolski skrytykował hipotetyczną możliwość włączenia Rosji do wojny z terroryzmem po stronie Zachodu. - Problemów nie rozwiązuje się rozwiązaniami problematycznymi. Moja uwaga nie odnosi się zresztą tylko do Rosji - jestem równie krytyczny wobec amerykańskich prób włączenia Iranu w koalicję przeciwko ISIS - stwierdził eurodeputowany Platformy. - Kreml, z pewnością, wystąpiłby z kolejnymi żądaniami znacznych ustępstw w Europie. Obawiam się, że za wsparcie Kremla w walce z dżihadystami zapłaciliby Ukraińcy - ocenił w rozmowie z Onetem.

...

Wlaczmy Hitlera w wojne z nazizmem ... Nie to nie naiwnosc . TO PODLOSC ! SMIERDZACY GNOJ MYSLI ZE JEST TAKI CWANY ! HANIEBNA PRZEJAZDZKE DO MOSKWY USPRAWIEDLIWIA PODLE ! ALE TO JUZ JEST TAK PRYMITYWNE ZE NIE PRZEJDZIE ! Putin wielokrotnie oswiadczal ze w wojnie Zachodu z terrorem jest po stronie terroru . Ciagle byly jego ataki na koalicje w Afganistanie i Iraku .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:06, 09 Mar 2015    Temat postu:

Szwajcaria wyeksportowała do Rosji materiał maskujący
Rozporządzenie rządu w Brnie zakazuje eksportowania do Rosji i na Ukrainę tak zwanych materiałów dual-use

Mimo konfliktu na Ukrainie władze Szwajcarii wydały w ubiegłym roku zgodę na wyeksportowanie do Rosji specjalnych tkanin maskujących o potencjalnym przeznaczeniu wojskowym za 90 mln franków - poinformowały dzisiaj szwajcarskie media.

Wiadomość tę, którą jako pierwsze podały tygodniki "SonntagsZeitung" i "Matin Dimanche", potwierdził rzecznik sekretariatu stanu do spraw gospodarki (SECO). Według rzecznika realizacja umowy została przez SECO zatwierdzona, gdyż zawarto ją jeszcze przed decyzją szwajcarskiego rządu o przyłączeniu się do sankcji, nałożonych na Rosję przez Unię Europejską.

Wydane pod koniec sierpnia przez rząd w Bernie rozporządzenie zakazuje eksportowania do Rosji i na Ukrainę tak zwanych materiałów dual-use, które można wykorzystywać zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych. Jeden z artykułów rozporządzenia głosi, iż jego postanowienia nie dotyczą transakcji zawartych przed 27 sierpnia 2014 roku.

Rzecznik przyznał, że gdyby umowę taką chciano zawrzeć obecnie, SECO nie wyraziłby na nią zgody. Nie ujawnił, kto dostarczył Rosji wspomniane tkaniny, informując tylko, że ich nabywcą jest prywatna rosyjska firma. Dostawę zrealizowano w dwóch transzach przed końcem ubiegłego roku.

Oficjalna zgoda na eksport dotyczyła "zadrukowanej tkaniny o zmniejszonej podatności na wykrywanie". Z materiału takiego można wytwarzać płachty maskujące i specjalne mundury, czyniące żołnierzy trudno widzialnymi dla radarów i czujników podczerwieni.

>>>

SMIERDZACE ZACHODNIE DZIWKI ! NAJLEPIEJ BY ZBROILI NAZIZM ! SPRZEDAZ ROSJI CZEGOKOLWIEK MILITARNEGO TO ZBRODNIA PRZECIW LUDZKOSCI ! A UKRAINIE NIE DAC BRONI CO SCIERWA ?! Zachod to szambo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:21, 10 Mar 2015    Temat postu:

Schetyna o dostarczaniu Rosji wyposażenia wojskowego przez Szwajcarię: to trzeba piętnować

To trzeba piętnować - tak minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna komentuje informacje o dostarczeniu Rosji przez Szwajcarię wyposażenia wojskowego. Zdaniem szefa MSZ pomysł utworzenia wspólnej armii europejskiej jest "bardzo ryzykowny".

W poniedziałek szwajcarskie media poinformowały, że mimo konfliktu na Ukrainie władze Szwajcarii wydały w ubiegłym roku zgodę na wyeksportowanie do Rosji specjalnych tkanin maskujących o potencjalnym przeznaczeniu wojskowym za 90 mln franków. Wiadomość tę, którą jako pierwsze podały tygodniki "SonntagsZeitung" i "Matin Dimanche", potwierdził rzecznik sekretariatu stanu do spraw gospodarki (SECO). Według rzecznika realizacja umowy została przez SECO zatwierdzona, gdyż zawarto ją jeszcze przed decyzją szwajcarskiego rządu o przyłączeniu się do sankcji, nałożonych na Rosję przez Unię Europejską.

O tę sprawę we wtorek rano w Radiu ZET pytany był Schetyna. - To trzeba piętnować. (...) Media podnoszą to, że w taki sposób, dostarczając takiego rodzaju broń, czy takiego rodzaju wyposażenie, (Szwajcarzy - red.) ułatwiają agresję, działania agresywne wojskom rosyjskim. O tym trzeba mówić i to trzeba piętnować - powiedział. Dodał, że Unia Europejska - jeśli chodzi o sankcje oraz solidarne reakcje dot. Krymu i Donbasu - zachowuje się jednolicie. - To trzeba utrzymać - podkreślił minister spraw zagranicznych.

Wydane pod koniec sierpnia przez rząd w Bernie rozporządzenie zakazuje eksportowania do Rosji i na Ukrainę tak zwanych materiałów dual-use, które można wykorzystywać zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych. Jeden z artykułów rozporządzenia głosi, iż jego postanowienia nie dotyczą transakcji zawartych przed 27 sierpnia 2014 roku. Rzecznik SECO przyznał, że gdyby umowę taką chciano zawrzeć obecnie, SECO nie wyraziłby na nią zgody. Nie ujawnił, kto dostarczył Rosji wspomniane tkaniny, informując tylko, że ich nabywcą jest prywatna rosyjska firma. Dostawę zrealizowano w dwóch transzach przed końcem ubiegłego roku.

...

Nie tylko pietnowac ale zlikwidowac ! Kara byc musi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:07, 12 Mar 2015    Temat postu:

Szwedzka partia wspierała finansowo separatystów na Ukrainie
IAR
11 marca 2015, 14:04
Szwedzka Partia Lewicy wspierała finansowo prorosyjskie i proseparatystyczne stowarzyszenie "Walka" na Ukrainie - pisze sztokholmska gazeta "Aftonbladet".

Według poczytnego dziennika, szwedzcy socjaliści mieli przekazać ukraińskiemu stowarzyszeniu równowartość co najmniej 100 tysięcy złotych. Były to publiczne fundusze, otrzymane od państwowej organizacji SIDA. Zajmuje się ona dystrybucją szwedzkiej pomocy, przeznaczonej głównie dla krajów i społeczeństw rozwijających się czy dotkniętych klęskami żywiołowymi lub wojnami.

Jak podaje "Aftonbladet", pieniądze wysyłano na Ukrainę poprzez partyjną organizację pomocową Międzynarodowe Lewicowe Forum - VIF. Trafiały one na prywatne konto jednej z działaczek "Walki", co jest praktyką zakazaną przez szwedzkie prawo.

Partia Lewicy wyjaśnia, ze traktowała Stowarzyszenie "Walka" i nadrzędną organizację "Zjednoczeni Marksiści" jako ugrupowania antyfaszystowskie i profeministyczne. Informacja, że organizacje te stanęły w ukraińskim konflikcie zbrojnym po stronie prorosyjskich separatystów, miało być dla szwedzkich postkomunistów zaskoczeniem i powodem do zerwania współpracy. Szwedzkie media twierdzą jednak, że pomoc finansowa dla Stowarzyszenia "Walka" mogła być wysyłana jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

Tymczasem wielu członków organizacji uczestniczyło w próbach tworzenia nielegalnych struktur państwowych na wschodzie Ukrainy i zostało bojownikami separatystycznych, antyukraińskich sił zbrojnych.

Partia Lewicy wschodzi w skład rządzącej obecnie w Szwecji lewicowej koalicji. W wyborach do Riksdagu we wrześniu 2014 r. ugrupowanie zyskało 5,7 proc. głosów wyborców.

...

No tak . Genedrysci feminisci maksisci i putinisci . Łączy ich szatan . Dewiacje z Zachodu i agresja ze Wschodu to jeden plan .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133629
Przeczytał: 65 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:32, 20 Mar 2015    Temat postu:

Tusk: coraz trudniej budować jedność ws. sankcji
20 marca 2015, 16:50
Coraz trudniej budować jedność europejską wobec relatywnie twardych działań dotyczących utrzymania sankcji wobec Rosji - oświadczył szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

- Z działań i rozmów kuluarowych oraz zapisów w konkluzji szczytu UE wynika, że coraz trudniej budować jedność europejską wobec relatywnie twardych działań, za które dzisiaj należy uznać utrzymanie sankcji wobec Rosji i związanie problemu sankcji z implementacją porozumienia z Mińska - powiedział Tusk na konferencji w Brukseli.

Jak podkreślił, nie ma wątpliwości, że bez solidarnego wsparcia ze strony prezydenta Francji i kanclerz Niemiec przekonanie najbardziej sceptycznych, oddalonych od problemu ukraińskiego polityków do konkluzji szczytu w sprawie utrzymania sankcji byłoby trudne. - To kosztowało rzeczywiście dużo pracy, mówię o utrzymaniu jedności między głównymi partnerami w tym procesie - zaznaczył.

- Trudno być w euforii, jeśli chodzi o reakcje niektórych państw europejskich na to, co się dzieje na Ukrainie, i to poczucie zmęczenia problemem ukraińskim - powiedział Tusk. Przyznał, że pokusa, aby zrezygnować z sankcji, "bo biznes powinien być jak zawsze", często towarzyszy dyskusjom o Ukrainie.

Przywódcy państw UE zasygnalizowali w czwartek, że utrzymają sankcje gospodarcze wobec Rosji do czasu pełnego wdrożenia porozumienia o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy, uzgodnionego w lutym w Mińsku. Jest to zapowiedź przedłużenia sankcji do końca roku. Taki zapis znalazł się w dokumencie końcowym z czwartkowych obrad szczytu UE. Zarekomendowali go wspólnie pozostałym przywódcom unijnym Tusk, niemiecka kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Francji Francois Hollande.

...

KTO WSPIERA NAZIZM ? TO NIE ZARTY ! TO POWAZNA SPRAWA ! TRZEBA UJAWNIAC I PIETNOWAC ! NIKT NIE MA PRAWA POPIERAC AGRESJI ROSJI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy