Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Walka o wolność i niepodległość Węgier !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:33, 21 Sty 2012    Temat postu:

Pikiety solidarności z Węgrami. "Precz z unijną okupacją"

Około 100 osób wzięło udział w pikiecie przed ambasadą Węgier w Warszawie. Przedstawiciele kilku prawicowych organizacji manifestowali solidarność z Węgrami i premierem Viktorem Orbanem. Uczestnicy pikiety wznosili okrzyki "Boże Błogosław Węgry" i "Precz z unijną okupacją". Podobne pikiety odbyły się przed konsulatami w Łodzi i Poznaniu.

W warszawskiej manifestacji wzięli udział m.in. przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, Młodzieży Wszechpolskiej, stowarzyszenia "Koliber", Kongresu Nowej Prawicy, Obozu Narodowo-Radykalnego. Zebrani wręczyli węgierskiemu ambasadorowi "list do przyjaciół Węgrów". "Solidarność Polski i Węgier ma długą i niezawodną tradycję.(...)To wspólne dziedzictwo jest naszą siłą i zobowiązaniem. Wierni tej tradycji przekazujemy wyrazy uznania dla działań, jakie podjęliście dla odrodzenia waszej ojczyzny" - brzmi fragment listu.

Pod listem podpisali się m.in. lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek oraz dziennikarze Jan Pospieszalski i Piotr Semka.

>>>> Ci dwaj znani z propagowania klastwa kaczystowskiego jakoby PiS byl nie zabawka prezesa ale partia nie dosc ze narodowa to katolicka . Wiec na nich trzeba brac poprawke ...

W Poznaniu pod konsulatem honorowym Węgier pikietowało około 30 osób.

- Przyjaźń polsko-węgierska jest istotna. Projekt polityczny UE, lansowany przez grupy lewicowe, prowadzi Europę na manowce do klęski gospodarczej i ideowej. Węgrzy mają prawo ustanowić taką konstytucję, jaką chcą, i chcemy im powiedzieć, że jesteśmy z nimi i popieramy działania premiera Orbana - powiedział podczas pikiety prezes Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak.

W Budapeszcie sobotnia demonstracja zwolenników Orbana zgromadziła blisko 100 tys. osób - podała AFP. Została zorganizowana przez dziennikarzy przychylnych polityce rządu, by pokazać, że węgierska prawica wciąż jest w stanie wyciągnąć na ulice wielotysięczne rzesze zwolenników.

Ze strony unijnych partnerów rośnie presja na Węgry, by zmieniły budzące kontrowersje przepisy, uważane przez część komentatorów za próbę rozszerzenia władzy rządu centroprawicowego Fideszu kosztem innych instytucji a nawet demokratycznych swobód. We wtorek Komisja Europejska otworzyła postępowanie o naruszenie przez Węgry prawa UE. Komisja zarzuca węgierskim władzom m.in. ograniczanie niezależności banku centralnego i urzędu ds. ochrony danych osobowych.

Węgierski parlament przyjął pod koniec grudnia pakiet rozporządzeń przejściowych do konstytucji, stanowiących de facto jej część. Kontrowersje budzi też sama nowa konstytucja, która weszła w życie 1 stycznia.

Sygnalizując, że jest gotowy na ustępstwa, Viktor Orban powiedział w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu, że problemy między Brukselą a Budapesztem mogą zostać szybko rozwiązane; zapowiedział m.in. wprowadzenie zmian do najbardziej krytykowanej ustawy o banku centralnym. UE oraz MFW uzależniają od tego udzielenie antykryzysowej pomocy finansowej, o którą zwróciły się Węgry.

>>>>

Totez nie popieramy Orbana a Wegry !
N arazie niewielu ale prawica w Polsce zostala zniszczona przez duet Jaroslaw o.Rydzyk i ich pomagierow i musi sie odrodzic !
No i brawo popieramy oczywiscie Wegrow ! Tak trzymac !

fot. PAP/Tomasz Gzell


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:48, 22 Sty 2012    Temat postu:

I kolejna relacja z wiecu solidarności z Węgrami przeciw bestialskiej agresji UE :

Jan Bodakowski
Fotorelacja - demonstracja w obronie Węgier – Warszawa 21.01.2012

W samo południe pod ambasadą Węgier odbyła się manifestacja przeciw agresywnej, antydemokratycznej, ekstremistycznej, lewicowej polityce Unie Europejską wobec Węgier. Manifestacja była jednocześnie protestem przeciw unijnej okupacji niszczącej Europę. W proteście zorganizowanym przez Prawice Marka Jurka wzięli udział działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego, Unii Polityki Realnej, Prawicy Korwina Mike, Solidarnych, obrońcy uwięzionego Adama Słomki, Kolibra, Ruchu Wolności (partii związanej z Najwyższym Czasem). Obecny był redaktor naczelny miesięcznika Moja Rodzina ksiądz Ryszard Halwa. Przemawiał Janusz Korwin Mikke, Marian Piłka i Krzysztof Kawęcki z Prawicy Jurka. Ambasadzie przekazano list podpisany przez katolickich publicystów.

>>>>>

No i brawo . Trzeba dzialac . UE pada trzeba juz myslec co po !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:49, 22 Sty 2012    Temat postu:

Z kolei realcja z Poznania - nie tylko Warszawa jest w Polsce :

Henryk Krzyżanowski
21.01.2012, 16:56

Dyktat Brukseli nas nie podzieli! - w Poznaniu

To skandowaliśmy na pikiecie solidarności z Węgrami w Poznaniu - razem z tradycyjnym "Polak Węgier, dwa bratanki (2x) - po czym "dyktat z Brukseli nas nie podzieli" (2x). Wychodziło całkiem zgrabnie.

Na odległe peryferie, gdzie mieści się konsulat honorowy, dotarło kilkadziesiąt osób i dwie ekipy TV (WTK i TVN). Był UPR, Kluby Gazety Polskiej, AKO, Stowarzyszenie Warsztaty Idei, nieodzowny Koliber, no i osoby niezrzeszone. Konsula nie było, więc zostawiliśmy mu stosowne oświadczenie, telewizje sfilmowały transparenty i nagrały kilka wywiadów. Po kilkakrotnym skandowaniu hasła, odśpiewaliśmy hymn. I jeszcze zrobiliśmy sobie rodzinne zdjęcia na tle konsulatu.

>>>>

No i brawo . Cala Polska Solidaryzuje sie z Węgrami ... Tak trzeba !

A tu dalszy ciag zdjec Jana Bodakowskiego :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:16, 23 Sty 2012    Temat postu:

PE zamierza wywrzeć presję na Orbana

Weekendowy "Financial Times" pisze w artykule redakcyjnym, że w związku z kontrowersyjnymi zmianami węgierskiej konstytucji, PE zamierza wywrzeć presję na premiera Węgier Viktora Orbana, która może nawet oznaczać zawieszenie prawa głosu dla Budapesztu.

Parlament Europejski rozważa wykorzystanie artykułu prawa unijnego, który pozwoliłby na zawieszenie prawa głosu Budapesztu. Fakt, że taka opcja jest w ogóle brana pod uwagę - po raz pierwszy odkąd podobne środki nacisku zastosowano wobec Austrii, gdy do tamtejszej rządzącej koalicji w 2000 roku przystąpił Joerg Haider ze skrajnie prawicowej Partii Wolności - stanowi bardzo mocny komunikat. Zdominowany przez Fidesz rząd Orbana powinien zachować ostrożność - pisze weekendowy "Financial Times". KE otworzyła w minionych tygodniu wobec Węgier postępowanie o naruszenie prawa UE w sprawie ograniczenia niezależności banku centralnego i urzędu ds. ochrony danych osobowych oraz obniżenia obowiązkowego wieku emerytalnego sędziów.

Nowe węgierskie przepisy o banku centralnym odbierają jego szefowi prawo wyboru zastępców oraz zwiększają liczbę członków Rady Monetarnej z siedmiu do dziewięciu, przy czym sześciu ma być mianowanych przez parlament. Ponadto węgierski parlament obniżył wiek emerytalny sędziów i prokuratorów z 70 do 62 lat, naruszając tym samym - według KE - zakaz dyskryminacji siły roboczej. Zastrzeżenia KE odnośnie do Krajowego Urzędu ds. Ochrony Danych i Wolności Informacji spowodowane są m.in. tym, że szefa Urzędu może arbitralnie zdymisjonować premier lub prezydent.

W praktyce zawieszenie w prawach do głosowania, którym grozi Budapesztowi Unia, ma nikłe szanse na wejście w życie. Jest mało prawdopodobne, by ministrowie UE - jeśli debata wejdzie na ten poziom - przegłosowali jednogłośnie wniosek, z którego wynikać będzie, że nowe węgierskie prawa łamią zasady UE.

Gdyby zaś doszło do stworzenia takich środków nacisku na Orbana, reakcja węgierskiego tłumu może się okazać paradoksalna - zwraca uwagę "FT". - Zwolennicy Fideszu zareagują stając murem za Orbanem. Już w sobotę demonstrowali w Budapeszcie, by wyrazić niechęć wobec UE.

"FT" przypomina jednak w artykule redakcyjnym, że brak respektu dla niezależności banku centralnego Węgier jest w istocie pogwałceniem istotnego unijnego zobowiązania prawnego. UE i MFW mają rację czyniąc z odwołania kontrowersyjnych decyzji Orbana warunek wstępny, od którego zależy pomoc finansowa dla Węgier. Budapeszt zabiega o nią, by odzyskać zaufanie inwestorów.

Jeśli jednak retorsje UE ograniczą się tylko do tego gestu, Węgry ustanowią niebezpieczny precedens - ostrzega brytyjski dziennik. Będzie to powtórka z problematycznej węgierskiej ustawy medialnej sprzed roku. Bruksela przeforsowała wówczas pewne zmiany powołując się na szczegóły techniczne i nowe, bardzo kontrowersyjne prawo pozostało zasadniczo niezmienione.

Tym razem - podkreśla "FT" - mimo zaprzeczeń Budapesztu, nowy tamtejszy ład konstytucyjny poważnie zagraża systemowi demokratycznej równowagi i kontroli, który powinien gwarantować wzajemną kontrolę władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej.

Cała ta historia odsłania znikomość środków nacisku, jakimi UE dysponuje w takich sytuacjach - podsumowuje "FT". - Unia powinna wprowadzić całe spektrum stopniowanych reakcji na takie sytuacje, powiązanych z systematycznym nadzorowaniem przestrzegania przez poszczególne kraje zasad demokracji. UE jest zajęta teraz problemem zadłużenia strefy euro. Ale nie powinna tracić z pola widzenia obowiązku chronienia wartości, na których została zbudowana - konkluduje "FT".

>>>>>

To jest kopanie lezacego . Bruksela zaczela i teraz wszystkie euro-szmaty przylaczaja sie do kopania . Przypomina to sytuacje w szkole gdy wszyscy bija jednego slabego . Taka sytaucaj zawsze wywoluje we menie chec zrobienia ogolnego mordobicia tej holocie ... Sila zlego na jednego .
To dedykuje wszystkim tym ktorzy klamia obrzygliwie jakoby Parlament Europejski byl ,,glosem demokracji'' . To czesc faszystowskiej i totalitarnej struktury zwiazku euro-radzieckiego . Tworzacy z Barroso jedna plugawa bande . Tylko nieliczni jak Farage i ta frakcja sa ludzmi przyzwoitymi . Reszta to oblesna banda . Gdyby oni mieli rzadzic to byla by katastrofa . Dlatego czekamy aby UE padla jak najszybciej . Nigdy wiecej faszyzmu ze zacytuje lewakow ! PO UE juz tylko wolnosc


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:33, 24 Sty 2012    Temat postu:

Brukselski faszyzm coraz bardziej bezczelny :

UE wzmaga presję na Węgry ws. deficytu - grozi zamrożeniem funduszy

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów UE uzna­li we wto­rek za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia Wę­gier ws. trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go. Jeśli nie po­dej­mą no­wych kro­ków, grozi im za­mro­że­nie fun­du­szy spój­no­ści w 2013 r. Żarty się skoń­czy­ły - mówił mi­ni­ster Ro­stow­ski.

Rada Eco­fin przy­ję­ła de­cy­zję zgod­nie z art 126 trak­ta­tu UE, uzna­jąc, że Węgry nie do­sto­so­wa­ły się do jej re­ko­men­da­cji w spra­wie pod­ję­cia ko­niecz­nych środ­ków, by ob­ni­żyć de­fi­cyt po­ni­żej li­mi­tu 3 proc. PKB. Wę­grom, jeśli w ciągu br. nie po­dej­mą wy­star­cza­ją­cych dzia­łań, grozi za­mro­że­nie do­stę­pu do fun­du­szu spój­no­ści. "Już od stycz­nia 2013 roku, jeśli Węgry się nie do­sto­su­ją do za­le­ceń" - ostrzegł na kon­fe­ren­cji pra­so­wej ko­mi­sarz ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn.

Przy­po­mniał, że w świe­tle no­wych zasad fi­skal­nych z tzw. sze­ścio­pa­ku, gdyby nie cho­dzi­ło o Węgry, ale o kraj człon­kow­ski stre­fy euro, to w grę wcho­dzi­ło­by uka­ra­nie po­przez "na­tych­mia­sto­we sank­cje fi­nan­so­we".

Co praw­da wę­gier­ski de­fi­cyt ma wy­nieść - we­dług pro­gnoz Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej - 3,6 proc. PKB w 2011 r. oraz 2,8 proc. PKB w 2012 r., ale KE pro­gno­zu­je, że w 2013 r. ma znowu prze­kro­czyć do­zwo­lo­ny limit i osią­gnie 3,7 proc. PKB.

Rada uzna­ła, że choć for­mal­nie Węgry speł­ni­ły - wy­zna­czo­ny jej w otwar­tej w 2009 r. pro­ce­du­rze nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu - cel re­duk­cji w 2011 r., to "nie osią­gnę­ły tego drogą struk­tu­ral­nych i trwa­łych" re­form. Dla­te­go uzna­ły dzia­ła­nia Wę­gier za nie­wy­star­cza­ją­ce.

>>>> WIDZICIE JACY SMIERDZIELE ! Wparwdzie Wegry soelniaja rozkazy ALE I TAK BĘDA BITE !!!

Wę­grom, jak oce­ni­ła w stycz­niu Ko­mi­sja, udało się ob­ni­żyć de­fi­cyt dzię­ki nie re­for­mom, ale jed­no­ra­zo­wym de­cy­zjom, a zwłasz­cza prze­nie­sie­niu środ­ków z pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych do pań­stwo­we­go fun­du­szu. "Bez tego de­fi­cyt osią­gnął­by 6 proc. PKB (w 2011 r. - PAP)" - oce­ni­ła KE.

>>>>

To samo co w Portugalii ale tam jest to w porzo !

Na pod­sta­wie wtor­ko­wej de­cy­zji Rady, KE wyda ko­lej­ne za­le­ce­nie pod ad­re­sem Wę­gier. Jeśli uzna, że Węgry się nie do­sto­su­ją, sama (już bez de­cy­zji Rady) może za­pro­po­no­wać za­mro­że­nie fun­du­szu spój­no­ści wobec tego kraju.

>>>>

A wiec i tak beda niszczyc Węgry !
Doprowadza ich do bankructwa...
Widzimy tutaj ponura role mediow ...
Gdy Bruksela wrzeszczy obraza grozi karami to sa to standardy demokracji . Gdy Orban mowi negocjujmy to ,,faszyzm''...
BRUKSELA TO JEST FASZYZM ! I nie ma z faszystami dyskusji albo oni zniszcza nas albo sami zostana zniszczeni . Jak widzicie to oni jednak padaja ! My zwyciezymy oni znikna ! To cieszy ! :O)))Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:37, 24 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:41, 03 Lut 2012    Temat postu:

Ryanair i Wizz Air planują ekspansję na Węgrzech

Ir­landz­ki prze­woź­nik Ry­ana­ir ogło­sił w pią­tek otwo­rze­nie 26 no­wych po­łą­czeń z Bu­da­pesz­tu, po tym jak wę­gier­ski na­ro­do­wy prze­woź­nik Malev ogło­sił za­wie­sze­nie swo­ich lotów. Wę­gier­ski Wizz Air po­in­for­mo­wał o otwar­ciu nowej trasy i zwięk­sze­niu czę­sto­tli­wo­ści lotów.

Po­grą­żo­ne w dłu­gach wę­gier­skie linie lot­ni­cze Malev po­in­for­mo­wa­ły w pią­tek o wstrzy­ma­niu wszel­kich ope­ra­cji o godz. 6 rano, aby "zmi­ni­ma­li­zo­wać stra­ty". Per­so­nel wę­gier­skich linii po­ma­ga znaj­do­wać al­ter­na­tyw­ne po­łą­cze­nia pa­sa­że­rom, któ­rzy mają wy­ku­pio­ne bi­le­ty. Prze­wi­dzia­no też od­szko­do­wa­nia dla pa­sa­że­rów, któ­rzy mają ważne bi­le­ty po­wrot­ne w okre­sie do 29 lu­te­go. Ry­ana­ir na kon­fe­ren­cji pra­so­wej w Bu­da­pesz­cie ogło­sił za­miar uru­cho­mie­nia "planu ra­tun­ko­we­go" dla Bu­da­pesz­tu i tu­ry­sty­ki wę­gier­skiej po uzie­mie­nia linii lot­ni­czej Malev.

Jak podał w pią­tek Reu­ters, w stycz­niu Ry­ana­ir ogło­sił uru­cho­mie­nie pię­ciu no­wych tras z Bu­da­pesz­tu. W pią­tek po­in­for­mo­wał o uru­cho­mie­niu ko­lej­nych 26 po­łą­czeń. W tym m.​in. do Bar­ce­lo­ny, Bruk­se­li, Rzymu, Oslo, Lon­dy­nu, a także Kra­ko­wa i lot­ni­ska w Mo­dli­nie "Umowy z Ry­ana­irem na razie nie ma, to może ozna­czać, że Ry­ana­ir godzi się na wa­run­ki, jakie lot­ni­sko ofe­ru­je" - po­wie­dzia­ła PAP Edyta Mi­ko­łaj­czak z lot­ni­ska w Mo­dli­nie.

"Ry­ana­ir po­twier­dza, że 4 Bo­ein­gi będą latać z lot­ni­ska w Bu­da­pesz­cie. Za­czną latać ciągu dwóch ty­go­dni, czyli od 17 lu­te­go, gdzie otwo­rzy­my 31 no­wych tras" - czy­ta­my na stro­nie Ry­ana­ira. Prze­woź­nik de­kla­ru­je niż­sze ceny bi­le­tów, a także prze­wie­zie­nie 2 mi­lio­nów pa­sa­że­rów rocz­nie, za­mie­rza – jak na­pi­sa­no - "za­stą­pić więk­szość ruchu utra­co­ne­go w Bu­da­pesz­cie po uzie­mie­niu Ma­le­va".

Ry­ana­ir, który obec­nie za­trud­nia ponad 700 wę­gier­skich pi­lo­tów i per­so­ne­lu po­kła­do­we­go, zor­ga­ni­zu­je dzień otwar­ty w Bu­da­pesz­cie, za­pra­sza­jąc do pracy pi­lo­tów i per­so­nel po­kła­do­wy Ma­le­va.

Z kolei wę­gier­ski Wizz Air po­in­for­mo­wał w pią­tek, że za­in­we­stu­je 25 bi­lio­nów fo­rin­tów wę­gier­skich (100 mi­lio­nów do­la­rów) w roz­wój dzia­łal­no­ści w Bu­da­pesz­cie. W marcu 2012 r. linia doda dwa Air­bu­sy A320 do swo­jej bazy w Bu­da­pesz­cie, co ozna­cza 66 proc. wzrost wy­daj­no­ści.

"Wizz Air zwięk­szy prze­wi­dy­wa­ną licz­bę pa­sa­że­rów prze­wo­żo­nych rocz­nie z 1,4 mi­lio­na do 2 mi­lio­nów. To spo­wo­du­je utwo­rze­nie około 700 no­wych (bez­po­śred­nio i po­śred­nio) miejsc pracy na Wę­grzech. Linia lot­ni­cza otwo­rzy nową trasę i zwięk­szy czę­sto­tli­wość na ist­nie­ją­cych. Licz­ba do­stęp­nych lotów w ciągu ty­go­dnia zwięk­szy się nie­mal dwu­krot­nie z 67 do 129" - czy­ta­my w ko­mu­ni­ka­cie Wizz Aira.

Loty na tra­sie Bu­da­peszt-Bu­ka­reszt będą po­cząt­ko­wo od­by­wa­ły się trzy razy w ty­go­dniu. Po­nad­to, do­da­jąc trzy loty do Lon­dy­nu Luton, Wizz Air bę­dzie ofe­ro­wać po­łą­cze­nie do sto­li­cy Wiel­kiej Bry­ta­nii trzy razy w ciągu dnia. Czę­sto­tli­wość lotów do Ma­dry­tu, Bar­ce­lo­ny, Rzymu, Me­dio­la­nu i Malmo zo­sta­nie po­dwo­jo­na, co spo­wo­du­je, że te po­łą­cze­nia będą do­stęp­ne przy­naj­mniej raz dzien­nie.

Agen­cja As­so­cia­ted Press na­pi­sa­ła w pią­tek, że Malev, na­le­żą­cy do sto­wa­rzy­sze­nia linii lot­ni­czych One­world, w skład któ­re­go wcho­dzą także Ame­ri­can Air­li­nes i Bri­tish Air­ways, ma długi wy­so­ko­ści ok. 60 mi­liar­dów fo­rin­tów (205 mln euro) i nie zdo­łał zna­leźć no­wych in­we­sto­rów.

Pre­mier Wę­gier Vik­tor Orban po­wie­dział w radiu, że za gra­ni­cą za­ję­te zo­sta­ły z po­wo­du dłu­gów linii dwa sa­mo­lo­ty Ma­le­vu - jeden w Tel Awi­wie i jeden w Ir­lan­dii. Po­zo­sta­łe ma­szy­ny są na Wę­grzech, ale nie mogą latać, po­nie­waż rów­nież mo­gły­by zo­stać za­ję­te na za­gra­nicz­nych lot­ni­skach - in­for­mu­je agen­cja MTI.

Malev zo­stał utwo­rzo­ny 66 lat temu. Linia za­trud­nia 2,6 tys. osób, na­le­ży do niej pra­wie po­ło­wa ruchu lot­ni­cze­go na lot­ni­sku Lisz­ta w Bu­da­pesz­cie.

>>>>

UE zalatwila metoda stoczniowa tamtejsze linie lotnicze i juz sa chetni wampirzy na to miejsce . OD RAZU WIDAC W CZYIM INTERESIE DZIALA UE ! Chcecie jeszcze wiecej UE ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:26, 13 Lut 2012    Temat postu:

Orbán: CNN chciał obalić węgierski rząd

Premier Węgier Viktor Orbán twierdzi, że zapobiegł puczowi, w którego przygotowanie zaangażowani byli m.in. dziennikarze stacji CNN.

W wystąpieniu podczas spotkania z młodzieżową frakcją partii Fidesz w miejscowości Eger Orbán ogłosił, że w "nieudanej próbie obalenia rządu wzięli udział węgierscy i zagraniczni dyplomaci". W planowaniu "rządowego puczu" mieli uczestniczyć - według niego - również reporterzy telewizji CNN, którzy "podsycają nienawiść wobec poczynań rządu".

Węgierski premier nie ujawnił szczegółów zakończonego fiaskiem puczu.

>>>>

Oczywiscie . To jest niespecjlanie ukrywana agresja na Węgry . To co widzielismy bylo objawem globalnego ataku od rajtingowcow po euro-komisje . Ale kto wam kazal kochac zachod i mowic ze taki wspanialy . To zbiorowisko kanalii i łajdaków gorszych niz radzieccy . Ja wiem ze radzieccy wywoluja w was odraze jak przystalo na malpoludy z maczugami ... Ale ci w garniuturkach wlasnie dlatego sa grozniejsi bo tracicie czujnosc !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:14, 14 Lut 2012    Temat postu:

MSZ Węgier: należy podziękować za poparcie Polsce i Litwie

Polsce i Litwie należy podziękować za ich wsparcie w łagodzeniu ostatnich ataków na Węgry - oświadczył sekretarz stanu w węgierskim ministerstwie spraw zagranicznych Zsolt Nemeth, cytowany przez agencję MTI.

Według niego rząd Węgier zaproponował, by parlament uchwalił dekret, wyrażający wdzięczność dla przywódców obu państw. Informację taką Nemeth przekazał MTI po posiedzeniu parlamentarnej komisji spraw zagranicznych. Jak zaznaczył, "Węgry, węgierska demokracja i suwerenność narodu doznały ostatnio poważnych i nieusprawiedliwionych ataków", a przywódcy Polski i Litwy podjęli obronę Węgier.

Polska i Litwa wystąpiły z poparciem "idei środkowoeuropejskiej" prawdopodobnie dlatego, że najlepiej rozumieją "w jakim psychologicznym, politycznym i ekonomicznym stanie znajduje się postkomunizm i jak trudno jest przeprowadzić radykalne zmiany oraz wyeliminować postkomunistyczne powiązania" - powiedział Nemeth.

Dodał, iż parlament zajmie się w przyszłym tygodniu propozycją rządu, za którą opowiedziała się większość członków komisji spraw zagranicznych.

Na konferencji prasowej 18 stycznia premier Donald Tusk ocenił, że część opinii dotyczących sytuacji na Węgrzech jest przesadzona albo niesprawiedliwa. Zadeklarował, że Polska udzieli politycznego wsparcia Węgrom, jeżeli się o to zwrócą.

- Ustaliliśmy, że Polska zaoferuje, jeśli premier Orban i Węgrzy będą tym zainteresowani, jakąś formę politycznego wsparcia, tak aby reakcje na sytuację na Węgrzech nie były przesadzone. Mam wrażenie, że część tych reakcji jest przesadzonych, mówię bardziej o reakcjach politycznych niż czysto formalnych czy proceduralnych związanych z oceną Komisji Europejskiej - mówił Tusk.

Podkreślił, że w relacjach Bruksela-Budapeszt Polska nie ma nic do zrobienia. - Jeśli chodzi o polityczną pomoc Węgrom w Europie, będę do dyspozycji premiera Viktora Orbana, jeśli do czegoś mógłbym się przydać wszędzie tam, gdzie opinie na temat Węgier są przesadzone albo niesprawiedliwe. Wydaje się, że część tych opinii jest przesadzona - powiedział Tusk.

- Nie jest moją rzeczą komentować decyzje wewnętrzne premiera Orbana i węgierskiej parlamentarnej większości, ale z całą pewnością, możemy to chyba kategorycznie stwierdzić, Węgry prezentują ciągle na poziomie europejskim standard demokratyczny. Nie ma żadnego powodu, aby takie larum podnosić, jak czynią to niektóre polityczne środowiska - ocenił polski premier.

Parlament Litwy przyjął w styczniu projekt rezolucji wyrażającej poparcie dla nowej konstytucji Węgier.

>>>>>

Przede wszystkim polskiemu spoleczenstwu ... Widzielibyscie ,,pomoc'' Tuska gdyby nie masowe poparcie ludzi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:07, 16 Lut 2012    Temat postu:

Zaostrza sie walak UE z ludobojstwem !
Co ???
W Chinach Rosji czy Syrii ???
Nie gdzie tam ! Na Wegrzech :

Parlament Europejski grozi Węgrom

W re­zo­lu­cji przy­ję­tej dziś z ini­cja­ty­wy frak­cji le­wi­co­wych PE za­gro­ził, że jeśli Węgry nie zmie­nią kon­tro­wer­syj­nych ustaw, to za­pro­po­nu­je uży­cie art. 7 trak­ta­tu UE, który jest sto­so­wa­ny w sy­tu­acji za­gro­że­nia pod­sta­wo­wych war­to­ści UE.

Za przy­ję­ciem tak da­le­ko idą­cej re­zo­lu­cji gło­so­wa­ło 315 eu­ro­po­słów z czte­rech grup po­li­tycz­nych: so­cjal­de­mo­kra­tów, Zie­lo­nych, li­be­ra­łów i ko­mu­ni­stów. Prze­ciw było 263 po­słów, w tym kon­ser­wa­ty­ści i naj­więk­sza w PE frak­cja cha­dec­ka, któ­rej człon­kiem jest rzą­dzą­ca na Wę­grzech par­tia Fi­desz. Ta frak­cja przy­go­to­wa­ła swój pro­jekt re­zo­lu­cji uzna­ją­cy, że rząd Wę­gier roz­po­czął zmia­ny w do­brym kie­run­ku, jed­nak nie udało jej się prze­ko­nać do niego in­nych ugru­po­wań.

- Cie­szę się, że nasza re­zo­lu­cja uzy­ska­ła więk­szość. (...) Piłka jest po stro­nie (pre­mie­ra Vik­to­ra) Or­ba­na. Za­miast kon­ty­nu­ować gniew­ną re­to­ry­kę, do któ­rej nas przy­zwy­cza­ił w ostat­nich dniach, po­wi­nien zro­zu­mieć, że nad­szedł czas, aby pod­jąć dzia­ła­nia na rzecz spo­łe­czeń­stwa i przed­sta­wić kon­kret­ne pro­jek­ty le­gi­sla­cyj­ne zmie­rza­ją­ce do po­pra­wy sy­tu­acji na­ro­du wę­gier­skie­go - po­wie­dział lider frak­cji so­cja­li­stów i de­mo­kra­tów, Han­nes Swo­bo­da.

Wę­gier­ski rząd po­wi­nien prze­strze­gać pod­sta­wo­wych war­to­ści i stan­dar­dów UE – stwier­dzo­no w przy­ję­tej re­zo­lu­cji. Eu­ro­po­sło­wie wy­ra­zi­li swoje "po­waż­ne za­nie­po­ko­je­nie" sy­tu­acją na Wę­grzech, szcze­gól­nie w od­nie­sie­niu do funk­cjo­no­wa­nia de­mo­kra­cji, pań­stwa prawa, ochro­ny praw czło­wie­ka i praw so­cjal­nych, a także po­sza­no­wa­nia zasad rów­no­ści.

Par­la­ment Eu­ro­pej­ski we­zwał wę­gier­skie wła­dze, aby za­sto­so­wa­ły się do za­le­ceń Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej, Rady Eu­ro­py oraz Ko­mi­sji We­nec­kiej. Po­le­cił swej ko­mi­sji wol­no­ści oby­wa­tel­skich i spra­wie­dli­wo­ści, aby we współ­pra­cy z tymi trze­ma in­sty­tu­cja­mi mo­ni­to­ro­wa­ła sy­tu­ację, spraw­dza­jąc, czy za­le­ce­nia zo­sta­ły wdro­żo­ne, a także by przed­sta­wi­ła wy­ni­ki kon­tro­li w spe­cjal­nym ra­por­cie.

Eu­ro­po­sło­wie przy­po­mi­na­ją w re­zo­lu­cji wy­ma­ga­ne od Wę­gier zmia­ny kon­tro­wer­syj­nych ustaw, by za­pew­nić m.​in. pełną nie­za­leż­ność wła­dzy są­dow­ni­czej i zgod­ność ure­gu­lo­wań do­ty­czą­cych wę­gier­skie­go banku cen­tral­ne­go z pra­wem eu­ro­pej­skim. Do­ma­ga­ją się też przy­wró­ce­nia prawa wę­gier­skie­go try­bu­na­łu kon­sty­tu­cyj­ne­go do do­ko­ny­wa­nia prze­glą­du ca­łe­go usta­wo­daw­stwa oraz za­gwa­ran­to­wa­nia wol­no­ści i plu­ra­li­zmu me­diów.

Eu­ro­po­sło­wie zo­bo­wią­za­li też Kon­fe­ren­cję Prze­wod­ni­czą­cych (czyli prze­wod­ni­czą­ce­go PE i sze­fów grup po­li­tycz­nych), aby roz­wa­ży­ła uru­cho­mie­nie art. 7 trak­ta­tu UE, który jest sto­so­wa­ny w sy­tu­acji za­gro­że­nia pod­sta­wo­wych war­to­ści UE. Ar­ty­kuł ten prze­wi­du­je, że na pro­po­zy­cję jed­nej trze­ciej państw UE, PE lub KE, Rada UE może stwier­dzić (gło­su­jąc kwa­li­fi­ko­wa­ną więk­szo­ścią czte­rech pią­tych gło­sów) że ist­nie­je za­gro­że­nie praw pod­sta­wo­wych w danym kraju UE. To uru­cha­mia pro­ce­du­rę, która może do­pro­wa­dzić w przy­pad­ku braku po­pra­wy ze stro­ny kraju do uka­ra­nia go za­bra­niem prawa głosu. Do­tych­czas ta pro­ce­du­ra nigdy nie zo­sta­ła użyta.

>>>>>

Oczywiscie rzekome ,,zasday UE'' Bruksela podeptala juz tysiackrotnie . W istocie nigdy ich nie przestrzegali . Ale grunt zeby walczyc o ,,prawa czlowieka'' i wiedziec gdzie aby przypadkiem nie zawalczyc w Pekinie czy w Moskwie !
To jest sztuka . No to co podoba wam sie UE ? Chcecie powalczyc z Wegrami ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:43, 22 Lut 2012    Temat postu:

KE proponuje zawieszenie przekazania 495 mln euro dla Węgier

Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska za­pro­po­no­wa­ła w środę za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom od 2013 roku 495 mln euro z unij­nych fun­du­szy spój­no­ści w związ­ku z nie­wy­star­cza­ją­cy­mi dzia­ła­nia­mi rządu tego kraju na rzecz trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

"Dzi­siej­sza pro­po­zy­cja po­win­na być wi­dzia­na jako mocna za­chę­ta dla Wę­gier do pro­wa­dze­nia zde­cy­do­wa­nej po­li­ty­ki fi­skal­nej i wdro­że­nia od­po­wied­nich ma­kro­eko­no­micz­nych środ­ków by za­pew­nić sku­tecz­ne uży­cie fun­du­szy spój­no­ści. Teraz do rządu Wę­gier na­le­ży by pod­jąć dzia­ła­nia, zanim za­wie­sze­nie fun­du­szy wej­dzie w życie" - oświad­czył w Bruk­se­li ko­mi­sarz UE ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn. Dzia­ła­nia za­pro­po­no­wa­ne przez KE są sank­cją w ra­mach pro­ce­du­ry nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu. Ko­mi­sarz Rehn już w stycz­niu za­gro­ził, że jeśli w ciągu bie­żą­ce­go roku Węgry nie po­dej­mą wy­star­cza­ją­cych dzia­łań, grozi im za­mro­że­nie do­stę­pu do fun­du­szy spój­no­ści od 2013 roku.

Co praw­da wę­gier­ski de­fi­cyt ma wy­nieść - we­dług ostat­nich do­stęp­nych pro­gnoz Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej - 3,6 proc. PKB w 2011 roku oraz 2,8 proc. PKB w 2012 roku, to KE pro­gno­zu­je, że w na­stęp­nym roku ma znowu prze­kro­czyć do­zwo­lo­ny limit i osią­gnie 3,7 proc. PKB.

Wę­grom, jak oce­ni­ła w stycz­niu KE, udało się ob­ni­żyć de­fi­cyt nie dzię­ki re­for­mom, ale jed­no­ra­zo­wym de­cy­zjom, a zwłasz­cza prze­nie­sie­niu środ­ków z pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych do pań­stwo­we­go fun­du­szu. "Bez tego de­fi­cyt osią­gnął­by 6 proc. PKB (w 2011 roku - PAP)" - oce­ni­ła KE.

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów państw unij­nych 24 stycz­nia zgo­dzi­li się for­mal­nie z ana­li­zą KE i też uzna­li za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia Wę­gier w spra­wie trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

W bu­dże­cie UE na lata 2007-2013 prze­zna­czo­no dla Wę­gier 8,6 mld euro w ra­mach po­li­ty­ki spój­no­ści. W 2013 roku Węgry po­win­ny do­stać z tej puli 1,7 mld euro.

>>>>

Widzimy dalszy ciag bestialskiej niczym nie sprowokowanej agresji na Wegry . Bruksela chce wymusic bestialskie schladzanie ekonomii na wzor Grecji i ruine tego kraju . Jest to wyjatkowo zwyrodnialy plan w stulu Hitlera niczym nie dajacy sie usprawiedliwic .
Niestety Orban jest zbyt miekki w Bruksele trzeba walic i to mocno . TO WOJNA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:25, 23 Lut 2012    Temat postu:

Węgry: propozycja KE, by zawiesić fundusze, nieuczciwa i nieuzasadniona

Jako nie­uza­sad­nio­ną i nie­uczci­wą oce­nił rząd Wę­gier pro­po­zy­cję, którą zło­ży­ła Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska. KE chce za­wie­sić od 2013 roku do­stęp Wę­gier do 495 mln euro z fun­du­szy spój­no­ści UE za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia na rzecz trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

- Nasz rząd oce­nia tę pro­po­zy­cję jako nie­uza­sad­nio­ną i nie­uczci­wą. Jest nie­wy­obra­żal­ne, dla­cze­go Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska zi­gno­ro­wa­ła fakty: de­fi­cyt bu­dże­to­wy Wę­gier był, po raz pierw­szy od kiedy Węgry wstą­pi­ły do Unii Eu­ro­pej­skiej w 2004 roku, po­ni­żej 3 proc. w 2011 roku i po­zo­sta­nie taki rów­nież w tym roku, co spra­wia, że kraj ma ósmy z naj­niż­szych de­fi­cy­tów w UE - głosi oświad­cze­nie pod­pi­sa­ne przez rzecz­ni­ków pre­mie­ra Vik­to­ra Or­ba­na oraz rządu Wę­gier. - Rząd Wę­gier kon­se­kwent­nie przyj­mo­wał wszyst­kie ko­niecz­ne de­cy­zje, by spro­stać ocze­ki­wa­niom i wy­ma­ga­niom Unii Eu­ro­pej­skiej - pod­kre­ślo­no w oświad­cze­niu.

Zda­niem wę­gier­skie­go rządu, przy­ję­ta przez KE pro­po­zy­cja jest także "kon­tro­wer­syj­na z praw­ne­go punk­tu wi­dze­nia", a to dla­te­go, że jest to akt na­kła­da­ją­cy sank­cje w od­po­wie­dzi na "przy­pusz­cze­nia co do przy­szło­ści".

Jed­nak, jak do­da­no na końcu oświad­cze­nia, "rząd Wę­gier jest go­to­wy do kon­ty­nu­acji kon­sul­ta­cji z in­sty­tu­cja­mi Unii Eu­ro­pej­skiej".

KE za­pro­po­no­wa­ła w środę za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom od 2013 roku 495 mln euro z fun­du­szy spój­no­ści UE w związ­ku z nie­wy­star­cza­ją­cy­mi dzia­ła­nia­mi rządu tego kraju w celu trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go. Węgry mogą jed­nak unik­nąć kary, jeśli w tym roku po­dej­mą prze­ko­nu­ją­ce KE dzia­ła­nia, by zre­du­ko­wać de­fi­cyt.

- Do 1 stycz­nia 2013 roku Węgry mają czas, by pod­jąć od­po­wied­nie dzia­ła­nia i unik­nąć za­wie­sze­nia fun­du­szy - oświad­czył ko­mi­sarz UE ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn. Na kon­fe­ren­cji pra­so­wej za­strze­gał, że nie jest to kara, lecz ra­czej "silna za­chę­ta", by Węgry po­pra­wi­ły sy­tu­ację bu­dże­to­wą. Ujaw­nił, że za­rów­no Orban, jak i mi­ni­ster fi­nan­sów Wę­gier na­pi­sa­li do KE listy w spra­wie kro­ków, by zre­du­ko­wać de­fi­cyt, jed­nak KE uzna­ła je za nie­wy­star­cza­ją­ce.

KE już w stycz­niu za­gro­zi­ła, że może Wę­grom za­mro­zić do­stęp do fun­du­szy spój­no­ści. Co praw­da wę­gier­ski de­fi­cyt ma wy­nieść - we­dług ostat­nich do­stęp­nych pro­gnoz KE - 3,6 proc. PKB w 2011 roku oraz 2,8 proc. PKB w 2012 roku, ale KE pro­gno­zu­je, że w na­stęp­nym roku ma znowu prze­kro­czyć do­zwo­lo­ny limit i osią­gnie 3,7 proc. PKB.

Wę­grom, jak oce­nia KE, udało się ob­ni­żyć de­fi­cyt nie dzię­ki re­for­mom, ale jed­no­ra­zo­wym de­cy­zjom, a zwłasz­cza prze­nie­sie­niu środ­ków z pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych do pań­stwo­we­go fun­du­szu. - Bez tego de­fi­cyt osią­gnął­by 6 proc. PKB (w 2011 roku - PAP) - oce­ni­ła KE w stycz­niu.

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów państw unij­nych 24 stycz­nia zgo­dzi­li się for­mal­nie z ana­li­zą KE i też uzna­li za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia Wę­gier w spra­wie trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go. Rada uzna­ła, że choć for­mal­nie Węgry speł­ni­ły cel re­duk­cji w 2011 r., wy­zna­czo­ny w otwar­tej w 2009 r. pro­ce­du­rze nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu, "nie osią­gnę­ły tego drogą struk­tu­ral­nych i trwa­łych" re­form.

W bu­dże­cie UE na lata 2007-2013 dla Wę­gier prze­wi­dzia­no w ra­mach po­li­ty­ki spój­no­ści 8,6 mld euro. W 2013 roku Węgry po­win­ny do­stać z tej puli 1,7 mld euro. Za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom środ­ków spój­no­ści w ra­mach pro­ce­du­ry nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu by­ło­by pierw­szym takim pre­ce­den­sem w UE. Ze­zwa­la na to nigdy jesz­cze nie wy­ko­rzy­sta­ny zapis roz­po­rzą­dze­nia UE ds. Fun­du­szu Spój­no­ści - fun­du­szu, z któ­re­go ko­rzy­sta­ją tylko naj­bied­niej­sze pań­stwa UE (z PKB niż­szym niż 90 proc. śred­niej unij­nej) na re­ali­za­cję wiel­kich pro­jek­tów in­fra­struk­tu­ral­nych i w ochro­nie śro­do­wi­ska o po­nadre­gio­nal­nym cha­rak­te­rze.

>>>>

No oczywiscie . A czy traktat w Trianon byl uczciwy i uzasadniony ???
A czy postawa zachodu w 56 byla uczciwa i uzasadniona ? Zdumiewa jak kraj tak bestialsko traktowanych przez zachod moze ten zachod kochac ... MASOCHZIM !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:07, 24 Lut 2012    Temat postu:

Ostra odpowiedź Orbana. "To całkowicie irracjonalne"

Pro­po­zy­cja Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej, by zmniej­szyć prze­ka­zy­wa­ne Wę­grom fun­du­sze unij­ne ze wzglę­du na ich nad­mier­ny de­fi­cyt bu­dże­to­wy, jest "cał­ko­wi­cie ir­ra­cjo­nal­na" - oświad­czył w czwar­tek wę­gier­ski pre­mier Vik­tor Orban.

- Dla­cze­go chce się za­brać nam pie­nią­dze, pod­czas gdy gdzie in­dziej udo­stęp­nia się je wor­ka­mi? - po­wie­dział Orban w wy­stą­pie­niu w Nie­miec­kim Klu­bie Go­spo­dar­czym w Bu­da­pesz­cie. Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska za­gro­zi­ła w środę, że wstrzy­ma wy­pła­ce­nie Wę­grom około pół mi­liar­da euro z fun­du­szu spój­no­ści UE. Uza­sad­nio­no to nie­prze­strze­ga­niem przez rząd w Bu­da­pesz­cie unij­nych norm do­ty­czą­cych do­pusz­czal­nej wy­so­ko­ści de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

Prze­ma­wia­jąc do czyn­nych na Wę­grzech przed­sta­wi­cie­li nie­miec­kie­go biz­ne­su Orban za­rzu­cił Bruk­se­li sto­so­wa­nie "po­dwój­nej miary". We­dług niego "teraz, gdy rząd ob­ni­ża za­dłu­że­nie pań­stwa, przy­wód­cy UE chcą uka­rać ludzi na Wę­grzech za nie­od­po­wie­dzial­ną po­li­ty­kę po­przed­nie­go rządu". Zda­niem Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej od czasu ob­ję­cia w maju 2010 roku wła­dzy przez pra­wi­co­wy rząd Or­ba­na na Wę­grzech nie do­szło do trwa­łe­go ob­ni­że­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go i długu pu­blicz­ne­go. Śro­do­wą de­kla­ra­cję uza­sad­nio­no mię­dzy in­ny­mi tym, że Bu­da­peszt nie zdoła zre­ali­zo­wać wy­zna­czo­nej jako cel na rok 2013 re­duk­cji de­fi­cy­tu fi­nan­sów pu­blicz­nych do 3 proc. pro­duk­tu kra­jo­we­go brut­to.

>>>>

Dla mnie nie jest racjonalne dlaczego Wegry trzymaja sie tak faszystowskiej struktury ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:54, 28 Lut 2012    Temat postu:

Węgry: zarejestrowano 18 nowych wspólnot wyznaniowych

Gło­sa­mi ko­ali­cji rzą­do­wej na Wę­grzech roz­sze­rzo­no w po­nie­dzia­łek z 14 do 32 licz­bę za­re­je­stro­wa­nych wspól­not wy­zna­nio­wych. Wnio­ski 66 grup re­li­gij­nych o re­je­stra­cję od­rzu­co­no.

Wśród nowo za­re­je­stro­wa­nych wspól­not wy­zna­nio­wych jest pięć ugru­po­wań bud­dyj­skich, me­to­dy­ści, Świad­ko­wie Je­ho­wy, Ko­ściół Je­zu­sa Chry­stu­sa Świę­tych Dnia Ostat­nie­go i dwie spo­łecz­no­ści is­lam­skie. Opo­zy­cja zboj­ko­to­wa­ła po­nie­dział­ko­we gło­so­wa­nie w tej spra­wie, ale cen­tro­pra­wi­co­wy Fi­desz i jego part­ner ko­ali­cyj­ny Chrze­ści­jań­sko-De­mo­kra­tycz­na Par­tia Lu­do­wa uzy­ska­li wy­ma­ga­ną więk­szość dwóch trze­cich gło­sów. For­mal­na re­je­stra­cja ozna­cza dla wspól­not wy­zna­nio­wych zwol­nie­nie od po­dat­ków, prawo do ko­rzy­sta­nia ze wspar­cia pań­stwa, zgodę na zbie­ra­nie pie­nię­dzy pod­czas na­bo­żeństw oraz prawo do pro­wa­dze­nia dzia­łal­no­ści dusz­pa­ster­skiej w wię­zie­niach i szpi­ta­lach.

>>>>

Niedobrze . Mnostwo oblsnych sekt .
A buddysci to stowarzyszenie gromadza sie w ,,instytutach'' trudno zatem uznac ich za religie . RELIGIA MUSI BYC NAKIEROWANA NA BOGA !!!
Musi byc Bóg . Zdrowy rozasadek obowizuje !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:18, 01 Mar 2012    Temat postu:

Skrajnie prawicowy Jobbik drugi po rządzącym Fideszu

Skraj­nie pra­wi­co­wy Job­bik stał się w lutym drugą pod wzglę­dem po­pu­lar­no­ści par­tią wę­gier­ską po rzą­dzą­cym ugru­po­wa­niu Fi­desz - wy­ni­ka z opu­bli­ko­wa­ne­go w czwar­tek son­da­żu in­sty­tu­tu ba­da­nia opi­nii pu­blicz­nej Me­dian.

Pra­wi­cow­cy, na któ­rych chce gło­so­wać 14 proc. wy­bor­ców, wy­prze­dzi­li so­cja­li­stów z MSzP cie­szą­cych się 13-pro­cen­to­wym po­par­ciem. Po­par­cie dla cen­tro­pra­wi­co­we­go Fi­de­szu wy­no­si 25 pro­cent. Nie po­da­no ile osób wzię­ło udział w son­da­żu.

Trzy z czte­rech an­kie­to­wa­nych przez in­sty­tut Me­dian osób uwa­ża­ją, że spra­wy na Wę­grzech idą w złym kie­run­ku. Bez­ro­bo­cie wy­no­si 11 proc., a go­spo­dar­ka jest na kra­wę­dzi re­ce­sji.

W 2008 roku Węgry zo­sta­ły ura­to­wa­ne przed ban­kruc­twem kre­dy­ta­mi w wy­so­ko­ści 20 mld euro przy­zna­ny­mi przez MFW, Bank Świa­to­wy i UE. Nie­pew­ność na rynku pod ko­niec roku 2011 zmu­si­ła rząd w Bu­da­pesz­cie do po­now­ne­go zwró­ce­nia się o po­życz­kę. We­dług badań opi­nii pu­blicz­nej rzą­dzą­cy Fi­desz utra­cił nie­mal po­ło­wę po­par­cia, które uzy­skał w roku 2010, gdy wy­bor­cy za­pew­ni­li mu dwie trze­cie miejsc w par­la­men­cie. Ko­lej­ne wy­bo­ry mają się odbyć na Wę­grzech w 2014 roku.

>>>>

Brawo to cieszy ! Euro-żule i tak maja za duzo . Powinni miec zero ...
System dwupartyjny Fides i Jobbik bylby lepszy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:08, 02 Mar 2012    Temat postu:

Orban: Bruksela nie odbierze nam nawet centa z funduszy spójności UE

Bruksela nie odbierze ani centa z funduszy spójności dla Węgier, których częściowe zawieszenie zaproponowała Komisja Europejska z powodu nadmiernego węgierskiego deficytu budżetowego - zapewnił premier Viktor Orban w węgierskim radiu MR1.

- Możecie to traktować jako pewnik: w styczniu 2013 roku nie odbiorą Węgrom nawet centa - oświadczył.

- Procedura w sprawie nadmiernego deficytu jest na Węgrzech w toku od 2004 roku; ponosimy konsekwencje przeszłości - dodał Orban. Ocenił, że sprawa ma charakter głównie "techniczny", ponieważ "wszyscy w Brukseli zdają sobie sprawę z wysiłków Węgier na rzecz obniżenia deficytu, a tylko siedem krajów UE ma deficyty niższe" niż węgierski.

W zeszłym tygodniu Komisja Europejska zaproponowała zawieszenie przekazania Budapesztowi od 2013 roku 495 mln euro z funduszy spójności UE w związku z niewystarczającymi działaniami rządu tego kraju w celu trwałego ograniczenia deficytu budżetowego. Węgry mogą uniknąć kary, jeśli w tym roku podejmą przekonujące KE działania na rzecz redukcji deficytu.

Ta kwota odpowiada mniej niż jednej trzeciej z sumy 1,7 miliarda euro, które kraj ten powinien otrzymać w 2013 roku w ramach funduszy spójności.

KE już w styczniu zagroziła, że może Węgrom zamrozić dostęp do funduszy spójności. Co prawda węgierski deficyt ma wynieść - według ostatnich dostępnych prognoz KE - 3,6 proc. PKB w 2011 roku oraz 2,8 proc. PKB w 2012 roku, ale KE prognozuje, że w następnym roku ma znowu przekroczyć dozwolony limit i osiągnie 3,7 proc. PKB.

Orban zaznaczył, że "niemożliwe jest odebranie" czegokolwiek krajowi, który znajduje się w tak dobrej sytuacji.


KE ocenia jednak, że Węgrom udało się obniżyć deficyt nie dzięki reformom, ale jednorazowym decyzjom, a zwłaszcza przeniesieniu środków z prywatnych funduszy emerytalnych do państwowego funduszu. "Bez tego deficyt osiągnąłby 6 proc. PKB (w 2011 roku - PAP)" - oceniła KE w styczniu.

Zawieszenie przekazania Węgrom środków spójności w ramach procedury nadmiernego deficytu byłoby precedensem w UE. Zezwala na to nigdy jeszcze niewykorzystany zapis rozporządzenia UE w sprawie Funduszu Spójności - funduszu, z którego korzystają tylko najbiedniejsze państwa UE (z PKB niższym niż 90 proc. średniej unijnej) na realizację wielkich projektów infrastrukturalnych i w ochronie środowiska o ponadregionalnym charakterze. (PAP)

>>>>

Z gangami Brukseli nie mozna byc niczego pewnym ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 3 z 16

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy