Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Walka o wolność i niepodległość Węgier !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:33, 21 Sty 2012    Temat postu:

Pikiety solidarności z Węgrami. "Precz z unijną okupacją"

Około 100 osób wzięło udział w pikiecie przed ambasadą Węgier w Warszawie. Przedstawiciele kilku prawicowych organizacji manifestowali solidarność z Węgrami i premierem Viktorem Orbanem. Uczestnicy pikiety wznosili okrzyki "Boże Błogosław Węgry" i "Precz z unijną okupacją". Podobne pikiety odbyły się przed konsulatami w Łodzi i Poznaniu.

W warszawskiej manifestacji wzięli udział m.in. przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, Młodzieży Wszechpolskiej, stowarzyszenia "Koliber", Kongresu Nowej Prawicy, Obozu Narodowo-Radykalnego. Zebrani wręczyli węgierskiemu ambasadorowi "list do przyjaciół Węgrów". "Solidarność Polski i Węgier ma długą i niezawodną tradycję.(...)To wspólne dziedzictwo jest naszą siłą i zobowiązaniem. Wierni tej tradycji przekazujemy wyrazy uznania dla działań, jakie podjęliście dla odrodzenia waszej ojczyzny" - brzmi fragment listu.

Pod listem podpisali się m.in. lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek oraz dziennikarze Jan Pospieszalski i Piotr Semka.

>>>> Ci dwaj znani z propagowania klastwa kaczystowskiego jakoby PiS byl nie zabawka prezesa ale partia nie dosc ze narodowa to katolicka . Wiec na nich trzeba brac poprawke ...

W Poznaniu pod konsulatem honorowym Węgier pikietowało około 30 osób.

- Przyjaźń polsko-węgierska jest istotna. Projekt polityczny UE, lansowany przez grupy lewicowe, prowadzi Europę na manowce do klęski gospodarczej i ideowej. Węgrzy mają prawo ustanowić taką konstytucję, jaką chcą, i chcemy im powiedzieć, że jesteśmy z nimi i popieramy działania premiera Orbana - powiedział podczas pikiety prezes Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak.

W Budapeszcie sobotnia demonstracja zwolenników Orbana zgromadziła blisko 100 tys. osób - podała AFP. Została zorganizowana przez dziennikarzy przychylnych polityce rządu, by pokazać, że węgierska prawica wciąż jest w stanie wyciągnąć na ulice wielotysięczne rzesze zwolenników.

Ze strony unijnych partnerów rośnie presja na Węgry, by zmieniły budzące kontrowersje przepisy, uważane przez część komentatorów za próbę rozszerzenia władzy rządu centroprawicowego Fideszu kosztem innych instytucji a nawet demokratycznych swobód. We wtorek Komisja Europejska otworzyła postępowanie o naruszenie przez Węgry prawa UE. Komisja zarzuca węgierskim władzom m.in. ograniczanie niezależności banku centralnego i urzędu ds. ochrony danych osobowych.

Węgierski parlament przyjął pod koniec grudnia pakiet rozporządzeń przejściowych do konstytucji, stanowiących de facto jej część. Kontrowersje budzi też sama nowa konstytucja, która weszła w życie 1 stycznia.

Sygnalizując, że jest gotowy na ustępstwa, Viktor Orban powiedział w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu, że problemy między Brukselą a Budapesztem mogą zostać szybko rozwiązane; zapowiedział m.in. wprowadzenie zmian do najbardziej krytykowanej ustawy o banku centralnym. UE oraz MFW uzależniają od tego udzielenie antykryzysowej pomocy finansowej, o którą zwróciły się Węgry.

>>>>

Totez nie popieramy Orbana a Wegry !
N arazie niewielu ale prawica w Polsce zostala zniszczona przez duet Jaroslaw o.Rydzyk i ich pomagierow i musi sie odrodzic !
No i brawo popieramy oczywiscie Wegrow ! Tak trzymac !

fot. PAP/Tomasz Gzell


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:48, 22 Sty 2012    Temat postu:

I kolejna relacja z wiecu solidarności z Węgrami przeciw bestialskiej agresji UE :

Jan Bodakowski
Fotorelacja - demonstracja w obronie Węgier – Warszawa 21.01.2012

W samo południe pod ambasadą Węgier odbyła się manifestacja przeciw agresywnej, antydemokratycznej, ekstremistycznej, lewicowej polityce Unie Europejską wobec Węgier. Manifestacja była jednocześnie protestem przeciw unijnej okupacji niszczącej Europę. W proteście zorganizowanym przez Prawice Marka Jurka wzięli udział działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego, Unii Polityki Realnej, Prawicy Korwina Mike, Solidarnych, obrońcy uwięzionego Adama Słomki, Kolibra, Ruchu Wolności (partii związanej z Najwyższym Czasem). Obecny był redaktor naczelny miesięcznika Moja Rodzina ksiądz Ryszard Halwa. Przemawiał Janusz Korwin Mikke, Marian Piłka i Krzysztof Kawęcki z Prawicy Jurka. Ambasadzie przekazano list podpisany przez katolickich publicystów.

>>>>>

No i brawo . Trzeba dzialac . UE pada trzeba juz myslec co po !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:49, 22 Sty 2012    Temat postu:

Z kolei realcja z Poznania - nie tylko Warszawa jest w Polsce :

Henryk Krzyżanowski
21.01.2012, 16:56

Dyktat Brukseli nas nie podzieli! - w Poznaniu

To skandowaliśmy na pikiecie solidarności z Węgrami w Poznaniu - razem z tradycyjnym "Polak Węgier, dwa bratanki (2x) - po czym "dyktat z Brukseli nas nie podzieli" (2x). Wychodziło całkiem zgrabnie.

Na odległe peryferie, gdzie mieści się konsulat honorowy, dotarło kilkadziesiąt osób i dwie ekipy TV (WTK i TVN). Był UPR, Kluby Gazety Polskiej, AKO, Stowarzyszenie Warsztaty Idei, nieodzowny Koliber, no i osoby niezrzeszone. Konsula nie było, więc zostawiliśmy mu stosowne oświadczenie, telewizje sfilmowały transparenty i nagrały kilka wywiadów. Po kilkakrotnym skandowaniu hasła, odśpiewaliśmy hymn. I jeszcze zrobiliśmy sobie rodzinne zdjęcia na tle konsulatu.

>>>>

No i brawo . Cala Polska Solidaryzuje sie z Węgrami ... Tak trzeba !

A tu dalszy ciag zdjec Jana Bodakowskiego :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:16, 23 Sty 2012    Temat postu:

PE zamierza wywrzeć presję na Orbana

Weekendowy "Financial Times" pisze w artykule redakcyjnym, że w związku z kontrowersyjnymi zmianami węgierskiej konstytucji, PE zamierza wywrzeć presję na premiera Węgier Viktora Orbana, która może nawet oznaczać zawieszenie prawa głosu dla Budapesztu.

Parlament Europejski rozważa wykorzystanie artykułu prawa unijnego, który pozwoliłby na zawieszenie prawa głosu Budapesztu. Fakt, że taka opcja jest w ogóle brana pod uwagę - po raz pierwszy odkąd podobne środki nacisku zastosowano wobec Austrii, gdy do tamtejszej rządzącej koalicji w 2000 roku przystąpił Joerg Haider ze skrajnie prawicowej Partii Wolności - stanowi bardzo mocny komunikat. Zdominowany przez Fidesz rząd Orbana powinien zachować ostrożność - pisze weekendowy "Financial Times". KE otworzyła w minionych tygodniu wobec Węgier postępowanie o naruszenie prawa UE w sprawie ograniczenia niezależności banku centralnego i urzędu ds. ochrony danych osobowych oraz obniżenia obowiązkowego wieku emerytalnego sędziów.

Nowe węgierskie przepisy o banku centralnym odbierają jego szefowi prawo wyboru zastępców oraz zwiększają liczbę członków Rady Monetarnej z siedmiu do dziewięciu, przy czym sześciu ma być mianowanych przez parlament. Ponadto węgierski parlament obniżył wiek emerytalny sędziów i prokuratorów z 70 do 62 lat, naruszając tym samym - według KE - zakaz dyskryminacji siły roboczej. Zastrzeżenia KE odnośnie do Krajowego Urzędu ds. Ochrony Danych i Wolności Informacji spowodowane są m.in. tym, że szefa Urzędu może arbitralnie zdymisjonować premier lub prezydent.

W praktyce zawieszenie w prawach do głosowania, którym grozi Budapesztowi Unia, ma nikłe szanse na wejście w życie. Jest mało prawdopodobne, by ministrowie UE - jeśli debata wejdzie na ten poziom - przegłosowali jednogłośnie wniosek, z którego wynikać będzie, że nowe węgierskie prawa łamią zasady UE.

Gdyby zaś doszło do stworzenia takich środków nacisku na Orbana, reakcja węgierskiego tłumu może się okazać paradoksalna - zwraca uwagę "FT". - Zwolennicy Fideszu zareagują stając murem za Orbanem. Już w sobotę demonstrowali w Budapeszcie, by wyrazić niechęć wobec UE.

"FT" przypomina jednak w artykule redakcyjnym, że brak respektu dla niezależności banku centralnego Węgier jest w istocie pogwałceniem istotnego unijnego zobowiązania prawnego. UE i MFW mają rację czyniąc z odwołania kontrowersyjnych decyzji Orbana warunek wstępny, od którego zależy pomoc finansowa dla Węgier. Budapeszt zabiega o nią, by odzyskać zaufanie inwestorów.

Jeśli jednak retorsje UE ograniczą się tylko do tego gestu, Węgry ustanowią niebezpieczny precedens - ostrzega brytyjski dziennik. Będzie to powtórka z problematycznej węgierskiej ustawy medialnej sprzed roku. Bruksela przeforsowała wówczas pewne zmiany powołując się na szczegóły techniczne i nowe, bardzo kontrowersyjne prawo pozostało zasadniczo niezmienione.

Tym razem - podkreśla "FT" - mimo zaprzeczeń Budapesztu, nowy tamtejszy ład konstytucyjny poważnie zagraża systemowi demokratycznej równowagi i kontroli, który powinien gwarantować wzajemną kontrolę władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej.

Cała ta historia odsłania znikomość środków nacisku, jakimi UE dysponuje w takich sytuacjach - podsumowuje "FT". - Unia powinna wprowadzić całe spektrum stopniowanych reakcji na takie sytuacje, powiązanych z systematycznym nadzorowaniem przestrzegania przez poszczególne kraje zasad demokracji. UE jest zajęta teraz problemem zadłużenia strefy euro. Ale nie powinna tracić z pola widzenia obowiązku chronienia wartości, na których została zbudowana - konkluduje "FT".

>>>>>

To jest kopanie lezacego . Bruksela zaczela i teraz wszystkie euro-szmaty przylaczaja sie do kopania . Przypomina to sytuacje w szkole gdy wszyscy bija jednego slabego . Taka sytaucaj zawsze wywoluje we menie chec zrobienia ogolnego mordobicia tej holocie ... Sila zlego na jednego .
To dedykuje wszystkim tym ktorzy klamia obrzygliwie jakoby Parlament Europejski byl ,,glosem demokracji'' . To czesc faszystowskiej i totalitarnej struktury zwiazku euro-radzieckiego . Tworzacy z Barroso jedna plugawa bande . Tylko nieliczni jak Farage i ta frakcja sa ludzmi przyzwoitymi . Reszta to oblesna banda . Gdyby oni mieli rzadzic to byla by katastrofa . Dlatego czekamy aby UE padla jak najszybciej . Nigdy wiecej faszyzmu ze zacytuje lewakow ! PO UE juz tylko wolnosc


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:33, 24 Sty 2012    Temat postu:

Brukselski faszyzm coraz bardziej bezczelny :

UE wzmaga presję na Węgry ws. deficytu - grozi zamrożeniem funduszy

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów UE uzna­li we wto­rek za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia Wę­gier ws. trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go. Jeśli nie po­dej­mą no­wych kro­ków, grozi im za­mro­że­nie fun­du­szy spój­no­ści w 2013 r. Żarty się skoń­czy­ły - mówił mi­ni­ster Ro­stow­ski.

Rada Eco­fin przy­ję­ła de­cy­zję zgod­nie z art 126 trak­ta­tu UE, uzna­jąc, że Węgry nie do­sto­so­wa­ły się do jej re­ko­men­da­cji w spra­wie pod­ję­cia ko­niecz­nych środ­ków, by ob­ni­żyć de­fi­cyt po­ni­żej li­mi­tu 3 proc. PKB. Wę­grom, jeśli w ciągu br. nie po­dej­mą wy­star­cza­ją­cych dzia­łań, grozi za­mro­że­nie do­stę­pu do fun­du­szu spój­no­ści. "Już od stycz­nia 2013 roku, jeśli Węgry się nie do­sto­su­ją do za­le­ceń" - ostrzegł na kon­fe­ren­cji pra­so­wej ko­mi­sarz ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn.

Przy­po­mniał, że w świe­tle no­wych zasad fi­skal­nych z tzw. sze­ścio­pa­ku, gdyby nie cho­dzi­ło o Węgry, ale o kraj człon­kow­ski stre­fy euro, to w grę wcho­dzi­ło­by uka­ra­nie po­przez "na­tych­mia­sto­we sank­cje fi­nan­so­we".

Co praw­da wę­gier­ski de­fi­cyt ma wy­nieść - we­dług pro­gnoz Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej - 3,6 proc. PKB w 2011 r. oraz 2,8 proc. PKB w 2012 r., ale KE pro­gno­zu­je, że w 2013 r. ma znowu prze­kro­czyć do­zwo­lo­ny limit i osią­gnie 3,7 proc. PKB.

Rada uzna­ła, że choć for­mal­nie Węgry speł­ni­ły - wy­zna­czo­ny jej w otwar­tej w 2009 r. pro­ce­du­rze nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu - cel re­duk­cji w 2011 r., to "nie osią­gnę­ły tego drogą struk­tu­ral­nych i trwa­łych" re­form. Dla­te­go uzna­ły dzia­ła­nia Wę­gier za nie­wy­star­cza­ją­ce.

>>>> WIDZICIE JACY SMIERDZIELE ! Wparwdzie Wegry soelniaja rozkazy ALE I TAK BĘDA BITE !!!

Wę­grom, jak oce­ni­ła w stycz­niu Ko­mi­sja, udało się ob­ni­żyć de­fi­cyt dzię­ki nie re­for­mom, ale jed­no­ra­zo­wym de­cy­zjom, a zwłasz­cza prze­nie­sie­niu środ­ków z pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych do pań­stwo­we­go fun­du­szu. "Bez tego de­fi­cyt osią­gnął­by 6 proc. PKB (w 2011 r. - PAP)" - oce­ni­ła KE.

>>>>

To samo co w Portugalii ale tam jest to w porzo !

Na pod­sta­wie wtor­ko­wej de­cy­zji Rady, KE wyda ko­lej­ne za­le­ce­nie pod ad­re­sem Wę­gier. Jeśli uzna, że Węgry się nie do­sto­su­ją, sama (już bez de­cy­zji Rady) może za­pro­po­no­wać za­mro­że­nie fun­du­szu spój­no­ści wobec tego kraju.

>>>>

A wiec i tak beda niszczyc Węgry !
Doprowadza ich do bankructwa...
Widzimy tutaj ponura role mediow ...
Gdy Bruksela wrzeszczy obraza grozi karami to sa to standardy demokracji . Gdy Orban mowi negocjujmy to ,,faszyzm''...
BRUKSELA TO JEST FASZYZM ! I nie ma z faszystami dyskusji albo oni zniszcza nas albo sami zostana zniszczeni . Jak widzicie to oni jednak padaja ! My zwyciezymy oni znikna ! To cieszy ! :O)))Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:37, 24 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:41, 03 Lut 2012    Temat postu:

Ryanair i Wizz Air planują ekspansję na Węgrzech

Ir­landz­ki prze­woź­nik Ry­ana­ir ogło­sił w pią­tek otwo­rze­nie 26 no­wych po­łą­czeń z Bu­da­pesz­tu, po tym jak wę­gier­ski na­ro­do­wy prze­woź­nik Malev ogło­sił za­wie­sze­nie swo­ich lotów. Wę­gier­ski Wizz Air po­in­for­mo­wał o otwar­ciu nowej trasy i zwięk­sze­niu czę­sto­tli­wo­ści lotów.

Po­grą­żo­ne w dłu­gach wę­gier­skie linie lot­ni­cze Malev po­in­for­mo­wa­ły w pią­tek o wstrzy­ma­niu wszel­kich ope­ra­cji o godz. 6 rano, aby "zmi­ni­ma­li­zo­wać stra­ty". Per­so­nel wę­gier­skich linii po­ma­ga znaj­do­wać al­ter­na­tyw­ne po­łą­cze­nia pa­sa­że­rom, któ­rzy mają wy­ku­pio­ne bi­le­ty. Prze­wi­dzia­no też od­szko­do­wa­nia dla pa­sa­że­rów, któ­rzy mają ważne bi­le­ty po­wrot­ne w okre­sie do 29 lu­te­go. Ry­ana­ir na kon­fe­ren­cji pra­so­wej w Bu­da­pesz­cie ogło­sił za­miar uru­cho­mie­nia "planu ra­tun­ko­we­go" dla Bu­da­pesz­tu i tu­ry­sty­ki wę­gier­skiej po uzie­mie­nia linii lot­ni­czej Malev.

Jak podał w pią­tek Reu­ters, w stycz­niu Ry­ana­ir ogło­sił uru­cho­mie­nie pię­ciu no­wych tras z Bu­da­pesz­tu. W pią­tek po­in­for­mo­wał o uru­cho­mie­niu ko­lej­nych 26 po­łą­czeń. W tym m.​in. do Bar­ce­lo­ny, Bruk­se­li, Rzymu, Oslo, Lon­dy­nu, a także Kra­ko­wa i lot­ni­ska w Mo­dli­nie "Umowy z Ry­ana­irem na razie nie ma, to może ozna­czać, że Ry­ana­ir godzi się na wa­run­ki, jakie lot­ni­sko ofe­ru­je" - po­wie­dzia­ła PAP Edyta Mi­ko­łaj­czak z lot­ni­ska w Mo­dli­nie.

"Ry­ana­ir po­twier­dza, że 4 Bo­ein­gi będą latać z lot­ni­ska w Bu­da­pesz­cie. Za­czną latać ciągu dwóch ty­go­dni, czyli od 17 lu­te­go, gdzie otwo­rzy­my 31 no­wych tras" - czy­ta­my na stro­nie Ry­ana­ira. Prze­woź­nik de­kla­ru­je niż­sze ceny bi­le­tów, a także prze­wie­zie­nie 2 mi­lio­nów pa­sa­że­rów rocz­nie, za­mie­rza – jak na­pi­sa­no - "za­stą­pić więk­szość ruchu utra­co­ne­go w Bu­da­pesz­cie po uzie­mie­niu Ma­le­va".

Ry­ana­ir, który obec­nie za­trud­nia ponad 700 wę­gier­skich pi­lo­tów i per­so­ne­lu po­kła­do­we­go, zor­ga­ni­zu­je dzień otwar­ty w Bu­da­pesz­cie, za­pra­sza­jąc do pracy pi­lo­tów i per­so­nel po­kła­do­wy Ma­le­va.

Z kolei wę­gier­ski Wizz Air po­in­for­mo­wał w pią­tek, że za­in­we­stu­je 25 bi­lio­nów fo­rin­tów wę­gier­skich (100 mi­lio­nów do­la­rów) w roz­wój dzia­łal­no­ści w Bu­da­pesz­cie. W marcu 2012 r. linia doda dwa Air­bu­sy A320 do swo­jej bazy w Bu­da­pesz­cie, co ozna­cza 66 proc. wzrost wy­daj­no­ści.

"Wizz Air zwięk­szy prze­wi­dy­wa­ną licz­bę pa­sa­że­rów prze­wo­żo­nych rocz­nie z 1,4 mi­lio­na do 2 mi­lio­nów. To spo­wo­du­je utwo­rze­nie około 700 no­wych (bez­po­śred­nio i po­śred­nio) miejsc pracy na Wę­grzech. Linia lot­ni­cza otwo­rzy nową trasę i zwięk­szy czę­sto­tli­wość na ist­nie­ją­cych. Licz­ba do­stęp­nych lotów w ciągu ty­go­dnia zwięk­szy się nie­mal dwu­krot­nie z 67 do 129" - czy­ta­my w ko­mu­ni­ka­cie Wizz Aira.

Loty na tra­sie Bu­da­peszt-Bu­ka­reszt będą po­cząt­ko­wo od­by­wa­ły się trzy razy w ty­go­dniu. Po­nad­to, do­da­jąc trzy loty do Lon­dy­nu Luton, Wizz Air bę­dzie ofe­ro­wać po­łą­cze­nie do sto­li­cy Wiel­kiej Bry­ta­nii trzy razy w ciągu dnia. Czę­sto­tli­wość lotów do Ma­dry­tu, Bar­ce­lo­ny, Rzymu, Me­dio­la­nu i Malmo zo­sta­nie po­dwo­jo­na, co spo­wo­du­je, że te po­łą­cze­nia będą do­stęp­ne przy­naj­mniej raz dzien­nie.

Agen­cja As­so­cia­ted Press na­pi­sa­ła w pią­tek, że Malev, na­le­żą­cy do sto­wa­rzy­sze­nia linii lot­ni­czych One­world, w skład któ­re­go wcho­dzą także Ame­ri­can Air­li­nes i Bri­tish Air­ways, ma długi wy­so­ko­ści ok. 60 mi­liar­dów fo­rin­tów (205 mln euro) i nie zdo­łał zna­leźć no­wych in­we­sto­rów.

Pre­mier Wę­gier Vik­tor Orban po­wie­dział w radiu, że za gra­ni­cą za­ję­te zo­sta­ły z po­wo­du dłu­gów linii dwa sa­mo­lo­ty Ma­le­vu - jeden w Tel Awi­wie i jeden w Ir­lan­dii. Po­zo­sta­łe ma­szy­ny są na Wę­grzech, ale nie mogą latać, po­nie­waż rów­nież mo­gły­by zo­stać za­ję­te na za­gra­nicz­nych lot­ni­skach - in­for­mu­je agen­cja MTI.

Malev zo­stał utwo­rzo­ny 66 lat temu. Linia za­trud­nia 2,6 tys. osób, na­le­ży do niej pra­wie po­ło­wa ruchu lot­ni­cze­go na lot­ni­sku Lisz­ta w Bu­da­pesz­cie.

>>>>

UE zalatwila metoda stoczniowa tamtejsze linie lotnicze i juz sa chetni wampirzy na to miejsce . OD RAZU WIDAC W CZYIM INTERESIE DZIALA UE ! Chcecie jeszcze wiecej UE ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:26, 13 Lut 2012    Temat postu:

Orbán: CNN chciał obalić węgierski rząd

Premier Węgier Viktor Orbán twierdzi, że zapobiegł puczowi, w którego przygotowanie zaangażowani byli m.in. dziennikarze stacji CNN.

W wystąpieniu podczas spotkania z młodzieżową frakcją partii Fidesz w miejscowości Eger Orbán ogłosił, że w "nieudanej próbie obalenia rządu wzięli udział węgierscy i zagraniczni dyplomaci". W planowaniu "rządowego puczu" mieli uczestniczyć - według niego - również reporterzy telewizji CNN, którzy "podsycają nienawiść wobec poczynań rządu".

Węgierski premier nie ujawnił szczegółów zakończonego fiaskiem puczu.

>>>>

Oczywiscie . To jest niespecjlanie ukrywana agresja na Węgry . To co widzielismy bylo objawem globalnego ataku od rajtingowcow po euro-komisje . Ale kto wam kazal kochac zachod i mowic ze taki wspanialy . To zbiorowisko kanalii i łajdaków gorszych niz radzieccy . Ja wiem ze radzieccy wywoluja w was odraze jak przystalo na malpoludy z maczugami ... Ale ci w garniuturkach wlasnie dlatego sa grozniejsi bo tracicie czujnosc !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:14, 14 Lut 2012    Temat postu:

MSZ Węgier: należy podziękować za poparcie Polsce i Litwie

Polsce i Litwie należy podziękować za ich wsparcie w łagodzeniu ostatnich ataków na Węgry - oświadczył sekretarz stanu w węgierskim ministerstwie spraw zagranicznych Zsolt Nemeth, cytowany przez agencję MTI.

Według niego rząd Węgier zaproponował, by parlament uchwalił dekret, wyrażający wdzięczność dla przywódców obu państw. Informację taką Nemeth przekazał MTI po posiedzeniu parlamentarnej komisji spraw zagranicznych. Jak zaznaczył, "Węgry, węgierska demokracja i suwerenność narodu doznały ostatnio poważnych i nieusprawiedliwionych ataków", a przywódcy Polski i Litwy podjęli obronę Węgier.

Polska i Litwa wystąpiły z poparciem "idei środkowoeuropejskiej" prawdopodobnie dlatego, że najlepiej rozumieją "w jakim psychologicznym, politycznym i ekonomicznym stanie znajduje się postkomunizm i jak trudno jest przeprowadzić radykalne zmiany oraz wyeliminować postkomunistyczne powiązania" - powiedział Nemeth.

Dodał, iż parlament zajmie się w przyszłym tygodniu propozycją rządu, za którą opowiedziała się większość członków komisji spraw zagranicznych.

Na konferencji prasowej 18 stycznia premier Donald Tusk ocenił, że część opinii dotyczących sytuacji na Węgrzech jest przesadzona albo niesprawiedliwa. Zadeklarował, że Polska udzieli politycznego wsparcia Węgrom, jeżeli się o to zwrócą.

- Ustaliliśmy, że Polska zaoferuje, jeśli premier Orban i Węgrzy będą tym zainteresowani, jakąś formę politycznego wsparcia, tak aby reakcje na sytuację na Węgrzech nie były przesadzone. Mam wrażenie, że część tych reakcji jest przesadzonych, mówię bardziej o reakcjach politycznych niż czysto formalnych czy proceduralnych związanych z oceną Komisji Europejskiej - mówił Tusk.

Podkreślił, że w relacjach Bruksela-Budapeszt Polska nie ma nic do zrobienia. - Jeśli chodzi o polityczną pomoc Węgrom w Europie, będę do dyspozycji premiera Viktora Orbana, jeśli do czegoś mógłbym się przydać wszędzie tam, gdzie opinie na temat Węgier są przesadzone albo niesprawiedliwe. Wydaje się, że część tych opinii jest przesadzona - powiedział Tusk.

- Nie jest moją rzeczą komentować decyzje wewnętrzne premiera Orbana i węgierskiej parlamentarnej większości, ale z całą pewnością, możemy to chyba kategorycznie stwierdzić, Węgry prezentują ciągle na poziomie europejskim standard demokratyczny. Nie ma żadnego powodu, aby takie larum podnosić, jak czynią to niektóre polityczne środowiska - ocenił polski premier.

Parlament Litwy przyjął w styczniu projekt rezolucji wyrażającej poparcie dla nowej konstytucji Węgier.

>>>>>

Przede wszystkim polskiemu spoleczenstwu ... Widzielibyscie ,,pomoc'' Tuska gdyby nie masowe poparcie ludzi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:07, 16 Lut 2012    Temat postu:

Zaostrza sie walak UE z ludobojstwem !
Co ???
W Chinach Rosji czy Syrii ???
Nie gdzie tam ! Na Wegrzech :

Parlament Europejski grozi Węgrom

W re­zo­lu­cji przy­ję­tej dziś z ini­cja­ty­wy frak­cji le­wi­co­wych PE za­gro­ził, że jeśli Węgry nie zmie­nią kon­tro­wer­syj­nych ustaw, to za­pro­po­nu­je uży­cie art. 7 trak­ta­tu UE, który jest sto­so­wa­ny w sy­tu­acji za­gro­że­nia pod­sta­wo­wych war­to­ści UE.

Za przy­ję­ciem tak da­le­ko idą­cej re­zo­lu­cji gło­so­wa­ło 315 eu­ro­po­słów z czte­rech grup po­li­tycz­nych: so­cjal­de­mo­kra­tów, Zie­lo­nych, li­be­ra­łów i ko­mu­ni­stów. Prze­ciw było 263 po­słów, w tym kon­ser­wa­ty­ści i naj­więk­sza w PE frak­cja cha­dec­ka, któ­rej człon­kiem jest rzą­dzą­ca na Wę­grzech par­tia Fi­desz. Ta frak­cja przy­go­to­wa­ła swój pro­jekt re­zo­lu­cji uzna­ją­cy, że rząd Wę­gier roz­po­czął zmia­ny w do­brym kie­run­ku, jed­nak nie udało jej się prze­ko­nać do niego in­nych ugru­po­wań.

- Cie­szę się, że nasza re­zo­lu­cja uzy­ska­ła więk­szość. (...) Piłka jest po stro­nie (pre­mie­ra Vik­to­ra) Or­ba­na. Za­miast kon­ty­nu­ować gniew­ną re­to­ry­kę, do któ­rej nas przy­zwy­cza­ił w ostat­nich dniach, po­wi­nien zro­zu­mieć, że nad­szedł czas, aby pod­jąć dzia­ła­nia na rzecz spo­łe­czeń­stwa i przed­sta­wić kon­kret­ne pro­jek­ty le­gi­sla­cyj­ne zmie­rza­ją­ce do po­pra­wy sy­tu­acji na­ro­du wę­gier­skie­go - po­wie­dział lider frak­cji so­cja­li­stów i de­mo­kra­tów, Han­nes Swo­bo­da.

Wę­gier­ski rząd po­wi­nien prze­strze­gać pod­sta­wo­wych war­to­ści i stan­dar­dów UE – stwier­dzo­no w przy­ję­tej re­zo­lu­cji. Eu­ro­po­sło­wie wy­ra­zi­li swoje "po­waż­ne za­nie­po­ko­je­nie" sy­tu­acją na Wę­grzech, szcze­gól­nie w od­nie­sie­niu do funk­cjo­no­wa­nia de­mo­kra­cji, pań­stwa prawa, ochro­ny praw czło­wie­ka i praw so­cjal­nych, a także po­sza­no­wa­nia zasad rów­no­ści.

Par­la­ment Eu­ro­pej­ski we­zwał wę­gier­skie wła­dze, aby za­sto­so­wa­ły się do za­le­ceń Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej, Rady Eu­ro­py oraz Ko­mi­sji We­nec­kiej. Po­le­cił swej ko­mi­sji wol­no­ści oby­wa­tel­skich i spra­wie­dli­wo­ści, aby we współ­pra­cy z tymi trze­ma in­sty­tu­cja­mi mo­ni­to­ro­wa­ła sy­tu­ację, spraw­dza­jąc, czy za­le­ce­nia zo­sta­ły wdro­żo­ne, a także by przed­sta­wi­ła wy­ni­ki kon­tro­li w spe­cjal­nym ra­por­cie.

Eu­ro­po­sło­wie przy­po­mi­na­ją w re­zo­lu­cji wy­ma­ga­ne od Wę­gier zmia­ny kon­tro­wer­syj­nych ustaw, by za­pew­nić m.​in. pełną nie­za­leż­ność wła­dzy są­dow­ni­czej i zgod­ność ure­gu­lo­wań do­ty­czą­cych wę­gier­skie­go banku cen­tral­ne­go z pra­wem eu­ro­pej­skim. Do­ma­ga­ją się też przy­wró­ce­nia prawa wę­gier­skie­go try­bu­na­łu kon­sty­tu­cyj­ne­go do do­ko­ny­wa­nia prze­glą­du ca­łe­go usta­wo­daw­stwa oraz za­gwa­ran­to­wa­nia wol­no­ści i plu­ra­li­zmu me­diów.

Eu­ro­po­sło­wie zo­bo­wią­za­li też Kon­fe­ren­cję Prze­wod­ni­czą­cych (czyli prze­wod­ni­czą­ce­go PE i sze­fów grup po­li­tycz­nych), aby roz­wa­ży­ła uru­cho­mie­nie art. 7 trak­ta­tu UE, który jest sto­so­wa­ny w sy­tu­acji za­gro­że­nia pod­sta­wo­wych war­to­ści UE. Ar­ty­kuł ten prze­wi­du­je, że na pro­po­zy­cję jed­nej trze­ciej państw UE, PE lub KE, Rada UE może stwier­dzić (gło­su­jąc kwa­li­fi­ko­wa­ną więk­szo­ścią czte­rech pią­tych gło­sów) że ist­nie­je za­gro­że­nie praw pod­sta­wo­wych w danym kraju UE. To uru­cha­mia pro­ce­du­rę, która może do­pro­wa­dzić w przy­pad­ku braku po­pra­wy ze stro­ny kraju do uka­ra­nia go za­bra­niem prawa głosu. Do­tych­czas ta pro­ce­du­ra nigdy nie zo­sta­ła użyta.

>>>>>

Oczywiscie rzekome ,,zasday UE'' Bruksela podeptala juz tysiackrotnie . W istocie nigdy ich nie przestrzegali . Ale grunt zeby walczyc o ,,prawa czlowieka'' i wiedziec gdzie aby przypadkiem nie zawalczyc w Pekinie czy w Moskwie !
To jest sztuka . No to co podoba wam sie UE ? Chcecie powalczyc z Wegrami ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:43, 22 Lut 2012    Temat postu:

KE proponuje zawieszenie przekazania 495 mln euro dla Węgier

Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska za­pro­po­no­wa­ła w środę za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom od 2013 roku 495 mln euro z unij­nych fun­du­szy spój­no­ści w związ­ku z nie­wy­star­cza­ją­cy­mi dzia­ła­nia­mi rządu tego kraju na rzecz trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

"Dzi­siej­sza pro­po­zy­cja po­win­na być wi­dzia­na jako mocna za­chę­ta dla Wę­gier do pro­wa­dze­nia zde­cy­do­wa­nej po­li­ty­ki fi­skal­nej i wdro­że­nia od­po­wied­nich ma­kro­eko­no­micz­nych środ­ków by za­pew­nić sku­tecz­ne uży­cie fun­du­szy spój­no­ści. Teraz do rządu Wę­gier na­le­ży by pod­jąć dzia­ła­nia, zanim za­wie­sze­nie fun­du­szy wej­dzie w życie" - oświad­czył w Bruk­se­li ko­mi­sarz UE ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn. Dzia­ła­nia za­pro­po­no­wa­ne przez KE są sank­cją w ra­mach pro­ce­du­ry nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu. Ko­mi­sarz Rehn już w stycz­niu za­gro­ził, że jeśli w ciągu bie­żą­ce­go roku Węgry nie po­dej­mą wy­star­cza­ją­cych dzia­łań, grozi im za­mro­że­nie do­stę­pu do fun­du­szy spój­no­ści od 2013 roku.

Co praw­da wę­gier­ski de­fi­cyt ma wy­nieść - we­dług ostat­nich do­stęp­nych pro­gnoz Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej - 3,6 proc. PKB w 2011 roku oraz 2,8 proc. PKB w 2012 roku, to KE pro­gno­zu­je, że w na­stęp­nym roku ma znowu prze­kro­czyć do­zwo­lo­ny limit i osią­gnie 3,7 proc. PKB.

Wę­grom, jak oce­ni­ła w stycz­niu KE, udało się ob­ni­żyć de­fi­cyt nie dzię­ki re­for­mom, ale jed­no­ra­zo­wym de­cy­zjom, a zwłasz­cza prze­nie­sie­niu środ­ków z pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych do pań­stwo­we­go fun­du­szu. "Bez tego de­fi­cyt osią­gnął­by 6 proc. PKB (w 2011 roku - PAP)" - oce­ni­ła KE.

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów państw unij­nych 24 stycz­nia zgo­dzi­li się for­mal­nie z ana­li­zą KE i też uzna­li za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia Wę­gier w spra­wie trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

W bu­dże­cie UE na lata 2007-2013 prze­zna­czo­no dla Wę­gier 8,6 mld euro w ra­mach po­li­ty­ki spój­no­ści. W 2013 roku Węgry po­win­ny do­stać z tej puli 1,7 mld euro.

>>>>

Widzimy dalszy ciag bestialskiej niczym nie sprowokowanej agresji na Wegry . Bruksela chce wymusic bestialskie schladzanie ekonomii na wzor Grecji i ruine tego kraju . Jest to wyjatkowo zwyrodnialy plan w stulu Hitlera niczym nie dajacy sie usprawiedliwic .
Niestety Orban jest zbyt miekki w Bruksele trzeba walic i to mocno . TO WOJNA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:25, 23 Lut 2012    Temat postu:

Węgry: propozycja KE, by zawiesić fundusze, nieuczciwa i nieuzasadniona

Jako nie­uza­sad­nio­ną i nie­uczci­wą oce­nił rząd Wę­gier pro­po­zy­cję, którą zło­ży­ła Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska. KE chce za­wie­sić od 2013 roku do­stęp Wę­gier do 495 mln euro z fun­du­szy spój­no­ści UE za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia na rzecz trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

- Nasz rząd oce­nia tę pro­po­zy­cję jako nie­uza­sad­nio­ną i nie­uczci­wą. Jest nie­wy­obra­żal­ne, dla­cze­go Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska zi­gno­ro­wa­ła fakty: de­fi­cyt bu­dże­to­wy Wę­gier był, po raz pierw­szy od kiedy Węgry wstą­pi­ły do Unii Eu­ro­pej­skiej w 2004 roku, po­ni­żej 3 proc. w 2011 roku i po­zo­sta­nie taki rów­nież w tym roku, co spra­wia, że kraj ma ósmy z naj­niż­szych de­fi­cy­tów w UE - głosi oświad­cze­nie pod­pi­sa­ne przez rzecz­ni­ków pre­mie­ra Vik­to­ra Or­ba­na oraz rządu Wę­gier. - Rząd Wę­gier kon­se­kwent­nie przyj­mo­wał wszyst­kie ko­niecz­ne de­cy­zje, by spro­stać ocze­ki­wa­niom i wy­ma­ga­niom Unii Eu­ro­pej­skiej - pod­kre­ślo­no w oświad­cze­niu.

Zda­niem wę­gier­skie­go rządu, przy­ję­ta przez KE pro­po­zy­cja jest także "kon­tro­wer­syj­na z praw­ne­go punk­tu wi­dze­nia", a to dla­te­go, że jest to akt na­kła­da­ją­cy sank­cje w od­po­wie­dzi na "przy­pusz­cze­nia co do przy­szło­ści".

Jed­nak, jak do­da­no na końcu oświad­cze­nia, "rząd Wę­gier jest go­to­wy do kon­ty­nu­acji kon­sul­ta­cji z in­sty­tu­cja­mi Unii Eu­ro­pej­skiej".

KE za­pro­po­no­wa­ła w środę za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom od 2013 roku 495 mln euro z fun­du­szy spój­no­ści UE w związ­ku z nie­wy­star­cza­ją­cy­mi dzia­ła­nia­mi rządu tego kraju w celu trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go. Węgry mogą jed­nak unik­nąć kary, jeśli w tym roku po­dej­mą prze­ko­nu­ją­ce KE dzia­ła­nia, by zre­du­ko­wać de­fi­cyt.

- Do 1 stycz­nia 2013 roku Węgry mają czas, by pod­jąć od­po­wied­nie dzia­ła­nia i unik­nąć za­wie­sze­nia fun­du­szy - oświad­czył ko­mi­sarz UE ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn. Na kon­fe­ren­cji pra­so­wej za­strze­gał, że nie jest to kara, lecz ra­czej "silna za­chę­ta", by Węgry po­pra­wi­ły sy­tu­ację bu­dże­to­wą. Ujaw­nił, że za­rów­no Orban, jak i mi­ni­ster fi­nan­sów Wę­gier na­pi­sa­li do KE listy w spra­wie kro­ków, by zre­du­ko­wać de­fi­cyt, jed­nak KE uzna­ła je za nie­wy­star­cza­ją­ce.

KE już w stycz­niu za­gro­zi­ła, że może Wę­grom za­mro­zić do­stęp do fun­du­szy spój­no­ści. Co praw­da wę­gier­ski de­fi­cyt ma wy­nieść - we­dług ostat­nich do­stęp­nych pro­gnoz KE - 3,6 proc. PKB w 2011 roku oraz 2,8 proc. PKB w 2012 roku, ale KE pro­gno­zu­je, że w na­stęp­nym roku ma znowu prze­kro­czyć do­zwo­lo­ny limit i osią­gnie 3,7 proc. PKB.

Wę­grom, jak oce­nia KE, udało się ob­ni­żyć de­fi­cyt nie dzię­ki re­for­mom, ale jed­no­ra­zo­wym de­cy­zjom, a zwłasz­cza prze­nie­sie­niu środ­ków z pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych do pań­stwo­we­go fun­du­szu. - Bez tego de­fi­cyt osią­gnął­by 6 proc. PKB (w 2011 roku - PAP) - oce­ni­ła KE w stycz­niu.

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów państw unij­nych 24 stycz­nia zgo­dzi­li się for­mal­nie z ana­li­zą KE i też uzna­li za nie­wy­star­cza­ją­ce dzia­ła­nia Wę­gier w spra­wie trwa­łe­go ogra­ni­cze­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go. Rada uzna­ła, że choć for­mal­nie Węgry speł­ni­ły cel re­duk­cji w 2011 r., wy­zna­czo­ny w otwar­tej w 2009 r. pro­ce­du­rze nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu, "nie osią­gnę­ły tego drogą struk­tu­ral­nych i trwa­łych" re­form.

W bu­dże­cie UE na lata 2007-2013 dla Wę­gier prze­wi­dzia­no w ra­mach po­li­ty­ki spój­no­ści 8,6 mld euro. W 2013 roku Węgry po­win­ny do­stać z tej puli 1,7 mld euro. Za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom środ­ków spój­no­ści w ra­mach pro­ce­du­ry nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu by­ło­by pierw­szym takim pre­ce­den­sem w UE. Ze­zwa­la na to nigdy jesz­cze nie wy­ko­rzy­sta­ny zapis roz­po­rzą­dze­nia UE ds. Fun­du­szu Spój­no­ści - fun­du­szu, z któ­re­go ko­rzy­sta­ją tylko naj­bied­niej­sze pań­stwa UE (z PKB niż­szym niż 90 proc. śred­niej unij­nej) na re­ali­za­cję wiel­kich pro­jek­tów in­fra­struk­tu­ral­nych i w ochro­nie śro­do­wi­ska o po­nadre­gio­nal­nym cha­rak­te­rze.

>>>>

No oczywiscie . A czy traktat w Trianon byl uczciwy i uzasadniony ???
A czy postawa zachodu w 56 byla uczciwa i uzasadniona ? Zdumiewa jak kraj tak bestialsko traktowanych przez zachod moze ten zachod kochac ... MASOCHZIM !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:07, 24 Lut 2012    Temat postu:

Ostra odpowiedź Orbana. "To całkowicie irracjonalne"

Pro­po­zy­cja Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej, by zmniej­szyć prze­ka­zy­wa­ne Wę­grom fun­du­sze unij­ne ze wzglę­du na ich nad­mier­ny de­fi­cyt bu­dże­to­wy, jest "cał­ko­wi­cie ir­ra­cjo­nal­na" - oświad­czył w czwar­tek wę­gier­ski pre­mier Vik­tor Orban.

- Dla­cze­go chce się za­brać nam pie­nią­dze, pod­czas gdy gdzie in­dziej udo­stęp­nia się je wor­ka­mi? - po­wie­dział Orban w wy­stą­pie­niu w Nie­miec­kim Klu­bie Go­spo­dar­czym w Bu­da­pesz­cie. Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska za­gro­zi­ła w środę, że wstrzy­ma wy­pła­ce­nie Wę­grom około pół mi­liar­da euro z fun­du­szu spój­no­ści UE. Uza­sad­nio­no to nie­prze­strze­ga­niem przez rząd w Bu­da­pesz­cie unij­nych norm do­ty­czą­cych do­pusz­czal­nej wy­so­ko­ści de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go.

Prze­ma­wia­jąc do czyn­nych na Wę­grzech przed­sta­wi­cie­li nie­miec­kie­go biz­ne­su Orban za­rzu­cił Bruk­se­li sto­so­wa­nie "po­dwój­nej miary". We­dług niego "teraz, gdy rząd ob­ni­ża za­dłu­że­nie pań­stwa, przy­wód­cy UE chcą uka­rać ludzi na Wę­grzech za nie­od­po­wie­dzial­ną po­li­ty­kę po­przed­nie­go rządu". Zda­niem Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej od czasu ob­ję­cia w maju 2010 roku wła­dzy przez pra­wi­co­wy rząd Or­ba­na na Wę­grzech nie do­szło do trwa­łe­go ob­ni­że­nia de­fi­cy­tu bu­dże­to­we­go i długu pu­blicz­ne­go. Śro­do­wą de­kla­ra­cję uza­sad­nio­no mię­dzy in­ny­mi tym, że Bu­da­peszt nie zdoła zre­ali­zo­wać wy­zna­czo­nej jako cel na rok 2013 re­duk­cji de­fi­cy­tu fi­nan­sów pu­blicz­nych do 3 proc. pro­duk­tu kra­jo­we­go brut­to.

>>>>

Dla mnie nie jest racjonalne dlaczego Wegry trzymaja sie tak faszystowskiej struktury ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:54, 28 Lut 2012    Temat postu:

Węgry: zarejestrowano 18 nowych wspólnot wyznaniowych

Gło­sa­mi ko­ali­cji rzą­do­wej na Wę­grzech roz­sze­rzo­no w po­nie­dzia­łek z 14 do 32 licz­bę za­re­je­stro­wa­nych wspól­not wy­zna­nio­wych. Wnio­ski 66 grup re­li­gij­nych o re­je­stra­cję od­rzu­co­no.

Wśród nowo za­re­je­stro­wa­nych wspól­not wy­zna­nio­wych jest pięć ugru­po­wań bud­dyj­skich, me­to­dy­ści, Świad­ko­wie Je­ho­wy, Ko­ściół Je­zu­sa Chry­stu­sa Świę­tych Dnia Ostat­nie­go i dwie spo­łecz­no­ści is­lam­skie. Opo­zy­cja zboj­ko­to­wa­ła po­nie­dział­ko­we gło­so­wa­nie w tej spra­wie, ale cen­tro­pra­wi­co­wy Fi­desz i jego part­ner ko­ali­cyj­ny Chrze­ści­jań­sko-De­mo­kra­tycz­na Par­tia Lu­do­wa uzy­ska­li wy­ma­ga­ną więk­szość dwóch trze­cich gło­sów. For­mal­na re­je­stra­cja ozna­cza dla wspól­not wy­zna­nio­wych zwol­nie­nie od po­dat­ków, prawo do ko­rzy­sta­nia ze wspar­cia pań­stwa, zgodę na zbie­ra­nie pie­nię­dzy pod­czas na­bo­żeństw oraz prawo do pro­wa­dze­nia dzia­łal­no­ści dusz­pa­ster­skiej w wię­zie­niach i szpi­ta­lach.

>>>>

Niedobrze . Mnostwo oblsnych sekt .
A buddysci to stowarzyszenie gromadza sie w ,,instytutach'' trudno zatem uznac ich za religie . RELIGIA MUSI BYC NAKIEROWANA NA BOGA !!!
Musi byc Bóg . Zdrowy rozasadek obowizuje !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:18, 01 Mar 2012    Temat postu:

Skrajnie prawicowy Jobbik drugi po rządzącym Fideszu

Skraj­nie pra­wi­co­wy Job­bik stał się w lutym drugą pod wzglę­dem po­pu­lar­no­ści par­tią wę­gier­ską po rzą­dzą­cym ugru­po­wa­niu Fi­desz - wy­ni­ka z opu­bli­ko­wa­ne­go w czwar­tek son­da­żu in­sty­tu­tu ba­da­nia opi­nii pu­blicz­nej Me­dian.

Pra­wi­cow­cy, na któ­rych chce gło­so­wać 14 proc. wy­bor­ców, wy­prze­dzi­li so­cja­li­stów z MSzP cie­szą­cych się 13-pro­cen­to­wym po­par­ciem. Po­par­cie dla cen­tro­pra­wi­co­we­go Fi­de­szu wy­no­si 25 pro­cent. Nie po­da­no ile osób wzię­ło udział w son­da­żu.

Trzy z czte­rech an­kie­to­wa­nych przez in­sty­tut Me­dian osób uwa­ża­ją, że spra­wy na Wę­grzech idą w złym kie­run­ku. Bez­ro­bo­cie wy­no­si 11 proc., a go­spo­dar­ka jest na kra­wę­dzi re­ce­sji.

W 2008 roku Węgry zo­sta­ły ura­to­wa­ne przed ban­kruc­twem kre­dy­ta­mi w wy­so­ko­ści 20 mld euro przy­zna­ny­mi przez MFW, Bank Świa­to­wy i UE. Nie­pew­ność na rynku pod ko­niec roku 2011 zmu­si­ła rząd w Bu­da­pesz­cie do po­now­ne­go zwró­ce­nia się o po­życz­kę. We­dług badań opi­nii pu­blicz­nej rzą­dzą­cy Fi­desz utra­cił nie­mal po­ło­wę po­par­cia, które uzy­skał w roku 2010, gdy wy­bor­cy za­pew­ni­li mu dwie trze­cie miejsc w par­la­men­cie. Ko­lej­ne wy­bo­ry mają się odbyć na Wę­grzech w 2014 roku.

>>>>

Brawo to cieszy ! Euro-żule i tak maja za duzo . Powinni miec zero ...
System dwupartyjny Fides i Jobbik bylby lepszy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:08, 02 Mar 2012    Temat postu:

Orban: Bruksela nie odbierze nam nawet centa z funduszy spójności UE

Bruksela nie odbierze ani centa z funduszy spójności dla Węgier, których częściowe zawieszenie zaproponowała Komisja Europejska z powodu nadmiernego węgierskiego deficytu budżetowego - zapewnił premier Viktor Orban w węgierskim radiu MR1.

- Możecie to traktować jako pewnik: w styczniu 2013 roku nie odbiorą Węgrom nawet centa - oświadczył.

- Procedura w sprawie nadmiernego deficytu jest na Węgrzech w toku od 2004 roku; ponosimy konsekwencje przeszłości - dodał Orban. Ocenił, że sprawa ma charakter głównie "techniczny", ponieważ "wszyscy w Brukseli zdają sobie sprawę z wysiłków Węgier na rzecz obniżenia deficytu, a tylko siedem krajów UE ma deficyty niższe" niż węgierski.

W zeszłym tygodniu Komisja Europejska zaproponowała zawieszenie przekazania Budapesztowi od 2013 roku 495 mln euro z funduszy spójności UE w związku z niewystarczającymi działaniami rządu tego kraju w celu trwałego ograniczenia deficytu budżetowego. Węgry mogą uniknąć kary, jeśli w tym roku podejmą przekonujące KE działania na rzecz redukcji deficytu.

Ta kwota odpowiada mniej niż jednej trzeciej z sumy 1,7 miliarda euro, które kraj ten powinien otrzymać w 2013 roku w ramach funduszy spójności.

KE już w styczniu zagroziła, że może Węgrom zamrozić dostęp do funduszy spójności. Co prawda węgierski deficyt ma wynieść - według ostatnich dostępnych prognoz KE - 3,6 proc. PKB w 2011 roku oraz 2,8 proc. PKB w 2012 roku, ale KE prognozuje, że w następnym roku ma znowu przekroczyć dozwolony limit i osiągnie 3,7 proc. PKB.

Orban zaznaczył, że "niemożliwe jest odebranie" czegokolwiek krajowi, który znajduje się w tak dobrej sytuacji.


KE ocenia jednak, że Węgrom udało się obniżyć deficyt nie dzięki reformom, ale jednorazowym decyzjom, a zwłaszcza przeniesieniu środków z prywatnych funduszy emerytalnych do państwowego funduszu. "Bez tego deficyt osiągnąłby 6 proc. PKB (w 2011 roku - PAP)" - oceniła KE w styczniu.

Zawieszenie przekazania Węgrom środków spójności w ramach procedury nadmiernego deficytu byłoby precedensem w UE. Zezwala na to nigdy jeszcze niewykorzystany zapis rozporządzenia UE w sprawie Funduszu Spójności - funduszu, z którego korzystają tylko najbiedniejsze państwa UE (z PKB niższym niż 90 proc. średniej unijnej) na realizację wielkich projektów infrastrukturalnych i w ochronie środowiska o ponadregionalnym charakterze. (PAP)

>>>>

Z gangami Brukseli nie mozna byc niczego pewnym ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:54, 07 Mar 2012    Temat postu:

KE: Węgry mają miesiąc na zmianę kontrowersyjnych ustaw

KE dała w środę mie­siąc rzą­do­wi Wę­gier na prze­ko­na­nie Ko­mi­sji, że po­pra­wi kon­tro­wer­syj­ne usta­wy do­ty­czą­ce wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów oraz ochro­ny da­nych oso­bo­wych, tak by były zgod­ne z pra­wem UE. Jeśli nie, Wę­grom grozi spra­wa w Try­bu­na­le Spra­wie­dli­wo­ści UE.

De­cy­zja KE to drugi etap (tzw. umo­ty­wo­wa­na opi­nia) otwar­tych wobec Wę­gier 17 stycz­nia dwóch z trzech pro­ce­dur o na­ru­sze­nie prawa unij­ne­go: w spra­wie ogra­ni­cze­nia nie­za­leż­no­ści urzę­du ds. ochro­ny da­nych oso­bo­wych oraz ob­ni­że­nia obo­wiąz­ko­we­go wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów z 70 do 62 lat, co - zda­niem wę­gier­skiej opo­zy­cji - ma być spo­so­bem na po­zby­cie się nie­któ­rych sę­dziów. "Środ­ki pod­ję­te przez Węgry nie od­po­wia­da­ją na wszyst­kie nasze za­rzu­ty" - po­wie­dzia­ła na śro­do­wej kon­fe­ren­cji pra­so­wej rzecz­nicz­ka KE Pia Ah­ren­kil­de Han­sen. Do­da­ła, że de­cy­zja ko­le­gium ko­mi­sa­rzy zo­sta­ła przy­ję­ta po dys­ku­sji "kon­kret­nej, opar­tej na fak­tach i ana­li­zie praw­nej".

Po­wo­łu­jąc się na pil­ność i wagę spraw, KE po­sta­no­wi­ła skró­cić - ze zwy­cza­jo­wych w dru­gim eta­pie pro­ce­du­ry o na­ru­sze­nie unij­ne­go prawa dwóch mie­się­cy do jed­ne­go mie­sią­ca - czas, jaki Węgry mają na od­po­wiedź. Ah­ren­kil­de przy­zna­ła, że w prze­ciw­nym razie opcja skie­ro­wa­nia pozwu do Try­bu­na­łu Spra­wie­dli­wo­ści UE po­zo­sta­je otwar­ta, ale "nie ma pod­staw, by my­śleć, że Wę­grom nie uda się w ciągu tego krót­kie­go okre­su w pełni od­po­wie­dzieć (na za­rzu­ty KE)".

KE, która jest straż­nicz­ką unij­ne­go prawa i trak­ta­tów, uzna­ła za nie­sa­tys­fak­cjo­nu­ją­cą od­po­wiedź Wę­gier z 17 lu­te­go na po­sta­wio­ne mie­siąc wcze­śniej za­rzu­ty o ła­ma­nie unij­ne­go prawa. Zda­niem KE, jak tłu­ma­czy­ły pra­gną­ce za­cho­wać ano­ni­mo­wość źró­dła w Ko­mi­sji, usta­wa o zmia­nie wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów wy­ma­ga okre­su przej­ścio­we­go, z któ­re­go po­win­ni sko­rzy­stać sę­dzio­wie obec­nie spra­wu­ją­cy swe funk­cje.

"Węgry od­po­wie­dzia­ły na nie­któ­re praw­ne za­strze­że­nia Ko­mi­sji, ale wciąż mamy po­waż­ne wąt­pli­wo­ści do­ty­czą­ce po­ten­cjal­nych na­ru­szeń prze­pi­sów UE w od­nie­sie­niu do prze­wi­dy­wa­ne­go, obo­wiąz­ko­we­go przej­ścia na eme­ry­tu­rę 274 sę­dziów i pro­ku­ra­to­rów na Wę­grzech oraz nie­za­leż­no­ści urzę­du ochro­ny da­nych. Teraz, wraz z dru­gim eta­pem pro­ce­du­ry kar­nej, jest klu­czo­we, by wła­dze wę­gier­skie szyb­ko roz­wia­ły te praw­ne za­strze­że­nia. Chciał­bym zo­ba­czyć praw­dzi­we zmia­ny tego kwe­stio­no­wa­ne­go usta­wo­daw­stwa" - po­wie­dzia­ła od­po­wie­dzial­na za obie spra­wy ko­mi­sarz ds. spra­wie­dli­wo­ści i praw pod­sta­wo­wych Vi­via­ne Re­ding.

Jed­no­cze­śnie KE po­sta­no­wi­ła za­wie­sić trze­cią pro­ce­du­rę o na­ru­sze­nie prawa UE w spra­wie ogra­ni­cze­nia nie­za­leż­no­ści banku cen­tral­ne­go, uzna­jąc za wy­star­cza­ją­ce zmia­ny za­pro­po­no­wa­ne przez rząd pre­mie­ra Vik­to­ra Or­ba­na. KE chce jed­nak do­wo­du, np. pro­jek­tu nowej usta­wy.

"Cie­szę się, że Węgry są go­to­we do sko­ry­go­wa­nia prawa o cen­tral­nym banku. Po­trze­bu­je­my jed­nak­że wy­raź­nych zo­bo­wią­zań i do­wo­dów, na przy­kład od­zwier­cie­dlo­nych w pro­jek­cie usta­wy. Na pod­sta­wie od­po­wie­dzi na nasze pisma, KE po­dej­mie de­cy­zję o kon­ty­nu­acji lub nie spra­wy o na­ru­sze­nie prze­pi­sów" - po­wie­dział ko­mi­sarz ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn.

Kon­tro­wer­syj­ną usta­wę o banku cen­tral­nym par­la­ment, zdo­mi­no­wa­ny przez par­tię Fi­desz pre­mie­ra Or­ba­na, przy­jął przed Nowym Ro­kiem. Od tego czasu szef KE Jose Ma­nu­el Bar­ro­so na­ci­skał na Or­ba­na, by zmie­nił usta­wę tak, aby sza­no­wa­ła nie­za­leż­ność banku cen­tral­ne­go. KE oraz Mię­dzy­na­ro­do­wy Fun­dusz Wa­lu­to­wy sta­wia­ły to jako wa­ru­nek nowej po­mo­cy dla Wę­gier rzędu 15-20 mld euro.

Wsz­czę­cie trzech po­stę­po­wań przez KE 17 stycz­nia to efekt ana­li­zy praw­nej wę­gier­skich ustaw.

"Naszą in­ten­cją nie jest pój­ście do sądu. Ale jeśli nie bę­dzie po­ro­zu­mie­nia w jed­nym czy dwóch punk­tach, to wów­czas bę­dzie to oka­zja, by roz­strzy­gnąć je osta­tecz­nie" - mówił w lutym wę­gier­ski dy­plo­ma­ta w Bruk­se­li.

Węgry są ostat­nio na cen­zu­ro­wym w KE. Poza wspo­mnia­ny­mi pro­ce­du­ra­mi o na­ru­sze­nie unij­ne­go prawa, KE za­gro­zi­ła pod ko­niec lu­te­go, że za­mro­zi Wę­grom od 2013 roku do­stęp do pra­wie pół mi­liar­da euro z Fun­du­szu Spój­no­ści, jeśli do tego czasu rząd nie przyj­mie od­po­wied­nich środ­ków, by trwa­le zre­du­ko­wać nad­mier­ny de­fi­cyt bu­dże­to­wy do do­zwo­lo­nych 3 proc. PKB.

"Nie ma żad­ne­go związ­ku mię­dzy tymi róż­ny­mi spra­wa­mi" - za­pew­ni­ła Ah­ren­kil­de. Z kolei we wto­rek rzecz­nik ge­ne­ral­ny Try­bu­na­łu Spra­wie­dli­wo­ści wydał opi­nię na nie­ko­rzyść Wę­gier w jej spo­rze ze Sło­wa­cją. Orzekł, że Sło­wa­cja nie zła­ma­ła prawa UE do swo­bod­ne­go prze­miesz­cza­nia się oby­wa­te­li, kiedy od­mó­wi­ła w 2009 roku ów­cze­sne­mu pre­zy­den­to­wi Wę­gier Lasz­lo So­lyomo­wi prawa wjaz­du na swe te­ry­to­rium, gdzie chciał wziąć udział w or­ga­ni­zo­wa­nej przez wę­gier­ską mniej­szość uro­czy­sto­ści od­sło­nię­cia po­mni­ka św. Ste­fa­na, za­ło­ży­cie­la pań­stwa i pierw­sze­go króla Wę­gier.

>>>

UE nadal wrzeszczy i grozi jak szalona . Natomiast z Putinem chce partenerstwa . Widzicie tutaj pokaz sily UE . Czujecie sie juz mocarstwem bedac w UE??? Chcecie powalczyc z Wegrami ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:35, 10 Mar 2012    Temat postu:

Transparency International: gospodarka Węgier w rękach grup interesów

Pozarządowa organizacja antykorupcyjna Transparency International ujawnia w raporcie opublikowanym w piątek w Budapeszcie, że gospodarka Węgier jest w coraz większym stopniu kontrolowana przez prywatne grupy interesów.

Według raportu, na Węgrzech powstaje siatka korupcyjna kierowana przez wpływowe grupy, a przyczyną tego zjawiska jest "brak przejrzystości procedur legislacyjnych (...), brak niezależności instytucji kontrolnych i ryzyko korupcyjne wynikające z powiązań między politykami a światem biznesu". Publikacja raportu zbiegła się w czasie z doniesieniami prasy węgierskiej, która również zwraca uwagę na silne wpływy, jakie w kilku ministerstwach posiada kilka grup interesów powiązanych z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

Grupy te wygrywają wszystkie przetargi, między innymi w sektorach nieruchomości i infrastruktury oraz w ministerstwie rozwoju narodowego.

Dzienniki podają również, że resortem tym kieruje de facto grupa przedsiębiorców posiadająca koneksje polityczne. Dokument Transparency International przygotowywany był od kilku miesięcy, a dokumentacja została zakończona w październiku - powiedziała agencji AFP Noemi Alexa, szefowa TI na Węgrzech, dodając, że relacje medialne dowodzą, że wnioski zawarte w raporcie są słuszne.

>>>>

RELACJE MEDIALNE SA PODSTAWA !!!
No paczcie panstwo co za odkrycie ! Jak byl Dziurani bylo w porzo . Wtedy bylo transparency ! Jak zachodnie koncerny robily co chcialy . Teraz jak wygrywaja Wegrzy to przestalo byc transparency ! Tak to wyglada . Korupcji nie ma gdy zarabiaja koncerny zcahodnie . Widzicie ze nikomu nie mozna ufac . Zadnym organizacjom ,,humanitarnym'' ,,antykorupcyjnym'' bo nie wimy czyje interesy sie za nimi kryja . Jak widac to jest globalna sitwa . Nagle jak Bruksela atakauje Wegry to i rajtingowcy im obnizaja i zaraz korupcje znalezli . Niedlugo nazistowskie obozy zagladay znajada ... Zachod to nasz wrog najwiekszy ! Moska przez swoje prostactwo i chamstwo i dzikosc tak zniechecial te narody ze zaczely uwazac Rosjan za diablow a zachodniakow za anioly ... Coz za glupota ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:04, 14 Mar 2012    Temat postu:

UE: decyzja o zamrożeniu części funduszy spójności dla Węgier

Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów UE pod­ję­li dziś de­cy­zję o czę­ścio­wym za­wie­sze­niu unij­nych fun­du­szy spój­no­ści na 2013 r. dla Wę­gier; to kara za nad­mier­ny de­fi­cyt fi­nan­sów pu­blicz­nych. Pol­ska wstrzy­ma­ła się w tej spra­wie od głosu - podał mi­ni­ster Jacek Ro­stow­ski.

Mi­ni­stro­wie zde­cy­do­wa­li o czę­ścio­wym za­wie­sze­niu 495 mln euro z fun­du­szy spój­no­ści dla Wę­gier na 2013 r. Kara wej­dzie w życie, jeśli do 1 stycz­nia 2013 r. kraj ten nie ob­ni­ży de­fi­cy­tu do wy­ma­ga­nych w kry­te­riach z Ma­astricht 3 proc. PKB. - Pol­ska i dość dużo kra­jów na­sze­go re­gio­nu uwa­ża­ło, że sank­cje po­win­ny być dwu­eta­po­we: 0,2 proc. PKB na pierw­szym eta­pie, a do­pie­ro potem pod­wyż­sze­nie ich do 0,5 proc. - po­wie­dział po spo­tka­niu mi­ni­ster fi­nan­sów Jacek Ro­stow­ski. Dodał, że była też duża grupa kra­jów, które chcia­ły od­ro­czyć de­cy­zję o karze dla Wę­gier. We­dług nie­ofi­cjal­nych in­for­ma­cji wśród nich były: Au­stria, Cze­chy i Wiel­ka Bry­ta­nia.

Ro­stow­ski pod­kre­ślił, że in­ten­cją pol­skie­go po­stu­la­tu była "obro­na in­te­re­sów wszyst­kich kra­jów re­gio­nu, nie tylko Wę­gier" i za­pew­nie­nie po­dob­nej "stop­nio­wo­ści w na­kła­da­niu sank­cji" jak w przy­pad­ku kra­jów stre­fy euro. - Bar­dzo trud­no było to prze­for­so­wać, gdy same Węgry za­ak­cep­to­wa­ły sank­cje na po­zio­mie 0,5 proc. PKB - przy­znał. Wy­li­czył, że w "pol­skich wa­run­kach" taka kara wy­no­si­ła­by aż 7 mld zło­tych.

Wy­li­czo­na przez KE na pod­sta­wie unij­ne­go roz­po­rzą­dze­nia o Fun­du­szu Spój­no­ści suma 495 mln euro do po­ten­cjal­ne­go za­wie­sze­nia dla Wę­gier od­po­wia­da 0,5 proc. wę­gier­skie­go PKB i 29 proc. wę­gier­skiej puli fun­du­szy w 2013 roku.

Ro­stow­ski wy­ja­śnił, że we wstrzy­ma­niu się Pol­ski od głosu nie cho­dzi­ło to, że "po­strze­ga­my po­li­ty­kę go­spo­dar­czą Wę­gier ina­czej niż resz­ta Rady UE". - Uwa­ża­li­śmy, że nawet w sy­tu­acji, w któ­rej pro­wa­dzo­na przez Węgry po­li­ty­ka ma zna­czą­ce man­ka­men­ty, trak­to­wa­nie kra­jów na­sze­go re­gio­nu i kra­jów stre­fy euro musi być pro­por­cjo­nal­ne i spra­wie­dli­we - za­zna­czył.

Cho­dzi o to, że w ra­mach pierw­sze­go kroku kara fi­nan­so­wa dla kra­jów stre­fy euro, wy­ni­ka­ją­ca z tzw. sze­ścio­pa­ku wzmac­nia­ją­ce­go unij­ny Pakt Sta­bil­no­ści i Wzro­stu, wy­no­si 0,2 proc. PKB da­ne­go kraju i do­pie­ro potem w razie braku po­pra­wy może być zwięk­szo­na do 0,5 proc. PKB.

Jed­nak ko­mi­sarz UE ds. wa­lu­to­wych Olli Rehn oce­nił, że po­rów­ny­wa­nie sank­cji wobec kra­jów spoza stre­fy euro ko­rzy­sta­ją­cych z fun­du­szy spój­no­ści (m.​in. Pol­ska i Węgry) oraz kar sto­so­wa­nych wobec kra­jów stre­fy euro to "jak po­rów­ny­wa­nie po­ma­rań­czy i jabł­ka".

- Po pierw­sze kara w przy­pad­ku kra­jów stre­fy euro ma sku­tek na­tych­mia­sto­wy, a w przy­pad­ku kra­jów spoza euro jest ona roz­cią­gnię­ta w cza­sie. Po dru­gie, fun­du­sze nie są od­bie­ra­ne tym kra­jom, lecz one cza­so­wo ich nie otrzy­mu­ją - po­wie­dział Rehn. Pod­kre­ślił, że w przy­pad­ku kra­jów euro po­bra­ne w de­po­zyt 0,2 proc. ich PKB może bez­pow­rot­nie prze­paść w razie braku po­pra­wy ich fi­nan­sów, a także, że sank­cje dla kra­jów spoza euro są mniej au­to­ma­tycz­ne, bo przyj­mo­wa­ne, a nie od­rzu­ca­ne więk­szo­ścią gło­sów.

Od­no­sząc się do za­rzu­tów, że ma­ją­ca kło­po­ty z nad­mier­nym de­fi­cy­tem Hisz­pa­nia jest bar­dziej ulgo­wo trak­to­wa­na niż Węgry, pod­kre­ślił, że ter­min zmniej­sze­nia de­fi­cy­tu do 3 proc. PKB dla Wę­gier minął w 2011 r., a dla Hisz­pa­nii mija w 2013 r. Po­nad­to Hisz­pa­nia za­de­kla­ro­wa­ła dzia­ła­nia na rzecz ob­ni­że­nia de­fi­cy­tu w 2012 r. i osta­tecz­ny kształt jej bu­dże­tu bę­dzie znany do­pie­ro w czerw­cu.

- KE skru­pu­lat­nie go oceni, bio­rąc pod uwagę ma­jo­we pro­gno­zy eko­no­micz­ne, i jeśli ta ocena wska­że, że Hisz­pa­nia nie za­sto­so­wa­ła się do wcze­śniej­szych re­ko­men­da­cji, Ko­mi­sja nie bę­dzie uni­kać wy­da­nia ko­lej­nych - za­pew­nił Rehn. Dodał, że także Węgry mają moż­li­wość unik­nię­cia sank­cji, po­nie­waż w czerw­cu - zgod­nie z dzi­siej­szym kom­pro­mi­sem - na­stą­pi po­now­na ocena wę­gier­skie­go bu­dże­tu.

Wczo­raj eu­ro­gru­pa po­twier­dzi­ła, że ter­mi­nem ob­ni­że­nia de­fi­cy­tu dla Hisz­pa­nii jest 2013 r. oraz że celem bu­dże­to­wym na ten rok dla Hisz­pa­nii jest de­fi­cyt o 0,5 pkt proc. PKB niż­szy niż wstęp­nie za­kła­da­ny przez rząd (5,8 proc. PKB). Pier­wot­nym celem bu­dże­to­wym Hisz­pa­nii na ten rok, wy­ni­ka­ją­cym z pro­ce­du­ry nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu, był jed­nak po­ziom 4,4 proc. PKB. Za­wie­sze­nie prze­ka­za­nia Wę­grom środ­ków spój­no­ści w ra­mach pro­ce­du­ry nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu by­ło­by pre­ce­den­sem w UE. Ze­zwa­la na to roz­po­rzą­dze­nie UE ds. Fun­du­szu Spój­no­ści. Ta po­ten­cjal­na kara grozi tylko naj­bied­niej­szym pań­stwom, bo tylko one mają prawo ko­rzy­stać z Fun­du­szu Spój­no­ści.

>>>>

A towarzysze jedyne czym sie zajmuja to gratulowanie Putinowi zwyciestw i niszczeniem Wegier ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:32, 16 Mar 2012    Temat postu:

Orban: Węgry chcą niezależności i równego traktowania

Węgry są po­tęż­ne i muszą bro­nić swej nie­za­leż­no­ści, a jako naród z ty­siąc­let­nią tra­dy­cją i za­ko­rze­nio­ny w Eu­ro­pie za­słu­gu­ją na równe trak­to­wa­nie ze stro­ny UE - oświad­czył pre­mier Vik­tor Orban w czwar­tek w Bu­da­pesz­cie na ob­cho­dach świę­ta na­ro­do­we­go.

- Je­ste­śmy pod wzglę­dem po­li­tycz­nym i in­te­lek­tu­al­nym spad­ko­bier­ca­mi 1848 roku - po­wie­dział Orban. Szef rządu prze­ma­wiał do tłumu kil­ku­dzie­się­ciu ty­się­cy ludzi zgro­ma­dzo­nych przed par­la­men­tem pod­czas ob­cho­dów re­wo­lu­cji wę­gier­skiej z lat 1848-1849 prze­ciw­ko ab­so­lut­nym rzą­dom Habs­bur­gów. Wska­zy­wał na silną - jego zda­niem - po­zy­cję Wę­gier. - Od wielu dzie­się­cio­le­ci nie by­li­śmy tak po­tęż­ni jak dzi­siaj, i nigdy wcze­śniej nie mie­li­śmy tak wielu środ­ków po­li­tycz­nych, kon­sty­tu­cyj­nych i eko­no­micz­nych do uwol­nie­nia się od za­leż­no­ści - po­wie­dział Orban. - Jest nas do­sta­tecz­nie wielu i mamy nie­zbęd­ną de­ter­mi­na­cję, by zdo­być prawo do wol­no­ści (...) - dodał szef rządu.

W swym prze­mó­wie­niu Orban wy­bi­jał wę­gier­ską po­trze­bę nie­za­leż­no­ści. Węgry muszą sku­pić się na sobie i dla­te­go trze­ba bro­nić kon­sty­tu­cji - mówił. Od­po­wie­dzia­ły mu okrzy­ki tłumu: "Bę­dzie­my jej chro­nić".

Jego zda­niem mło­dzież, która w 1848 roku wzię­ła udział w po­wsta­niu prze­ciw rzą­dom Habs­bur­gów, już wtedy ro­zu­mia­ła, że nie­pod­le­głość Wę­gier za­le­ży od nie­za­wi­sło­ści go­spo­dar­ki. Bank na­ro­do­wy Wę­gier bę­dzie nie­za­leż­ny tylko pod wa­run­kiem, że bę­dzie bro­nił wę­gier­skiej go­spo­dar­ki przed in­te­re­sa­mi za­gra­ni­cy - po­wie­dział Orban, na co zgro­ma­dze­ni na placu lu­dzie za­re­ago­wa­li aplau­zem.

Na za­koń­cze­nie bli­sko pół­go­dzin­ne­go prze­mó­wie­nia pre­mier oświad­czył, że Węgry ocze­ku­ją od Unii Eu­ro­pej­skiej rów­ne­go trak­to­wa­nia. - Zda­je­my sobie spra­wę, że Eu­ro­pa bo­ry­ka się z wie­lo­ma pro­ble­ma­mi; try­bi­ki trzesz­czą, nerwy są na­pię­te. Jed­nak jako eu­ro­pej­ski naród z ty­siąc­let­nią tra­dy­cją żą­da­my rów­ne­go trak­to­wa­nia Wę­gier - po­wie­dział. I dodał: "Nie zga­dza­my się na bycie eu­ro­pej­ski­mi oby­wa­te­la­mi dru­giej ka­te­go­rii".

Pod­czas po­wsta­nia z lat 1848-1849 Wę­grzy do­ma­ga­li się m.​in. wol­no­ści prasy i znie­sie­nia cen­zu­ry, swo­bód oby­wa­tel­skich i rów­no­upraw­nie­nia wy­znań re­li­gij­nych, nie­za­leż­ne­go od władz w Wied­niu rządu oraz wy­co­fa­nia z kraju ob­cych wojsk.

W cza­sie bli­sko dwóch lat rzą­dów Fi­de­szu, par­tii Or­ba­na, wpro­wa­dzo­no nową kon­sty­tu­cję, przy­ję­to ponad 300 aktów praw­nych, prze­pro­wa­dzo­no re­for­my ad­mi­ni­stra­cji pu­blicz­nej, są­dow­nic­twa, sys­te­mu zdro­wia i edu­ka­cji.

Jed­nak wiele dzia­łań rządu w Bu­da­pesz­cie budzi kon­tro­wer­sje nie tylko w kraju, ale też poza jego gra­ni­ca­mi. Wśród kry­ty­ko­wa­nych po­su­nięć go­spo­dar­czych było m.​in. nad­zwy­czaj­ne opo­dat­ko­wa­nie ban­ków, a także upań­stwo­wie­nie pry­wat­nych fun­du­szy eme­ry­tal­nych. Rzą­do­wi za­rzu­ca się także po­su­nię­cia po­li­tycz­ne mo­gą­ce stwa­rzać za­gro­że­nie dla de­mo­kra­cji. Kry­ty­ko­wa­na jest zwłasz­cza nowa kon­sty­tu­cja, która par­la­men­tar­nej więk­szo­ści stwa­rza moż­li­wość eks­pre­so­we­go uchwa­la­nia ustaw prak­tycz­nie bez de­ba­ty.

>>>

Rownosc w UE ? Orban jest naiwny . To imperium na wzor Austrii . I niech nikt nie myli Austrie z roku 1914 z ta 1848 . Przypominam ze w tej Austrii wladze namawialy chlopow aby mordowali szlachte . WLADZE ! Co sie dzialo w Galicji jak dzicz piłowała brzuchy panom piłami do drzewa na zachętę namiestnikow Wiednia . Bestialstwem przewyzszali i Ruskich i Pruskich ! UE jest spadkobierca tych tradycji tyranii ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:44, 16 Mar 2012    Temat postu:

KE: "Orban nie rozumie, co to demokracja"

Po­rów­ny­wa­nie UE do ZSRR świad­czy o kom­plet­nym nie­zro­zu­mie­niu, czym jest de­mo­kra­cja - po­wie­dzia­ła w imie­niu szefa KE Jose Bar­ro­so w pią­tek jego rzecz­nicz­ka. To ko­men­tarz do alu­zji pre­mie­ra Wę­gier Vik­to­ra Or­ba­na o unij­nych biu­ro­kra­tach i so­wiec­kich apa­rat­czy­kach.

- Ci, któ­rzy po­rów­nu­ją UE do ZSRR, wy­ka­zu­ją kom­plet­ny brak zro­zu­mie­nia, czym jest de­mo­kra­cja - po­wie­dzia­ła Pia Ah­ren­kil­de Han­sen, od­po­wia­da­jąc na py­ta­nie jed­ne­go z dzien­ni­ka­rzy; rzecz­nicz­ka za­pew­ni­ła, że takie jest sta­no­wi­sko Jose Bar­ro­so. Na wiecu, który zgro­ma­dził ponad 100 tys. osób pod par­la­men­tem w Bu­da­pesz­cie pod­czas ob­cho­dów rocz­ni­cy re­wo­lu­cji wę­gier­skiej z lat 1848-1849 prze­ciw­ko ab­so­lut­nym rzą­dom Habs­bur­gów, Orban po­wie­dział, że Węgry nie zgo­dzą się być trak­to­wa­ne jak ko­lo­nia i skry­ty­ko­wał in­ge­ro­wa­nie w we­wnętrz­ne spra­wy kraju.

- Nie bę­dzie­my ko­lo­nią. Wę­grzy nie będą żyć zgod­nie z roz­ka­za­mi ob­cych mo­carstw, nie od­da­dzą swej nie­pod­le­gło­ści i wol­no­ści - mówił Orban. - Jako kraj eu­ro­pej­ski żą­da­my rów­ne­go trak­to­wa­nia. Nie bę­dzie­my oby­wa­te­la­mi dru­giej ka­te­go­rii. Mamy prawo żądać, byśmy byli trak­to­wa­ni we­dług tych sa­mych stan­dar­dów, co inne kraje.

- Znamy le­piej niż do­brze ten ro­dzaj nie­pro­szo­nej brat­niej po­mo­cy, nawet kiedy teraz nosi ona do­brze skro­jo­ny gar­ni­tur, a nie mun­dur woj­sko­wy z pa­go­na­mi - mówił Orban, od­no­sząc się - jak ko­men­tu­ją media - do urzęd­ni­ków Unii Eu­ro­pej­skiej i lat do­mi­na­cji so­wiec­kiej ma Wę­grzech. Węgry są ostat­nio na cen­zu­ro­wa­nym w UE. Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska nie tylko pro­wa­dzi prze­ciw­ko Wę­grom pro­ce­du­ry o na­ru­sze­nie unij­ne­go prawa (do­ma­ga­jąc się zmian kon­tro­wer­syj­nych ustaw do­ty­czą­cych wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów, ochro­ny da­nych oso­bo­wych i nie­za­leż­no­ści banku cen­tral­ne­go), ale też za­po­wie­dzia­ła, że za­mro­zi Wę­grom od 2013 roku do­stęp do pra­wie pół mi­liar­da euro z Fun­du­szu Spój­no­ści, jeśli do tego czasu rząd nie przyj­mie od­po­wied­nich środ­ków, by trwa­le zre­du­ko­wać nad­mier­ny de­fi­cyt bu­dże­to­wy do do­zwo­lo­nych 3 proc. PKB.

>>>>

Eurobydlaki pouczaja o demokracji demokratycznie wybrany rzad . A ILU OBYWATELI NA WAS GLOSOWALO EURO_SOWIECKIE KANALIE !
Widzimy tutaj ze demokracja unijna przypomina ,,demokracje socjalistyczna'' w wydaniu radzieckim . Musicie sie uczyc bo slowo to jest poddawana manipulacjom . Teraz kazdy tyran jest ,,demokratyczny'' nawet w Korei Polnocnej sa ,,wybory''...
Chca was oglupic jak radzieccy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:20, 17 Mar 2012    Temat postu:

Orban porównał Unię Europejską do ZSRR? Rzecznik dementuje

Peter Szijjarto, rzecznik premiera Węgier zaprzeczył, by podczas przemówienia wygłoszonego do 250 tysięcy osób w centrum Budapesztu, Viktor Orban porównał zachowanie Brukseli do ZSRR.

Podczas obchodów 164. rocznicy węgierskiej Wiosny Ludów, Orban skrytykował władze Unii Europejskiej, twierdząc, że "Węgry nie chcą być traktowani jak obywatele drugiej kategorii". Rzecznik premiera Orbana stwierdził, że "słowa Viktora Orbana zostały przez zagranicznych dziennikarzy celowo wyrwane z kontekstu, przekształcone i zniekształcone". - Doszło do nieporozumienia. Premier nie zamierzał porównywać Brukseli do ZSRR - oświadczył Peter Szijjarto. Na wczorajszym wiecu Orban skrytykował ingerowanie Brukseli w sprawy wewnętrzne swojego kraju ostrzegając, że "Węgry są narodem z tysiącletnią tradycją i nie chcą być traktowane jak kolonia".

- Znamy lepiej niż dobrze ten rodzaj nieproszonej, bratniej pomocy, nawet kiedy nosi ona dobrze skrojony garnitur, a nie mundur wojskowy z pagonami - powiedział premier. Dziś w Brukseli rzeczniczka szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barosso stwierdziła, że "porównywanie Unii do ZSRR świadczy o całkowitym niezrozumieniu tego, czym jest demokracja".

>>>>>

Czyli co Źle Barrosemu doniesli ? Jak widzicie Bruksela totalnie upada . Juz nawet donosy sa niepradziwe to jak to ma dzialac dalej . KONIEC !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:46, 20 Mar 2012    Temat postu:

Kontrowersyjna decyzja UE ws. Węgier

Unia Eu­ro­pej­ska na­ło­ży­ła karę na Węgry za nad­mier­ny de­fi­cyt. Za­wie­sze­niu ma ulec 495 mln euro środ­ków z Fun­du­szu Spój­no­ści na 2013 r., je­że­li de­fi­cyt Wę­gier do końca bie­żą­ce­go roku nie spad­nie po­ni­żej 3 proc. To pre­ce­den­so­wa de­cy­zja, po raz pierw­szy pod­ję­ta przez Radę Eu­ro­pej­ską - na wnio­sek Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej. Obiek­ty­wizm pod­ję­cia tej de­cy­zji budzi jed­nak po­waż­ne wąt­pli­wo­ści.

????

Budzi watpliwosci ? TO BEZCZELNA I BESTIALSKA AGRESJA . Wszystkie kraje UE poza nielicznymi wyjatkami nie spelniaja kryteriow UE a dziwnym trafem JEDEN JEDYNY MA KARE . To jest system stalinowski . Nie mozemy sie doczekac kiedy padnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:10, 20 Mar 2012    Temat postu:

Węgierski plan pomocy dla kredytobiorców

Wę­gier­ski rząd ogło­sił nowy plan po­mo­cy oso­bom, które spła­ca­ją kre­dy­ty w wa­lu­tach ob­cych, głów­nie fran­kach szwaj­car­skich. Pro­jekt za­kła­da za­mro­że­nie na pięć lat kursu fran­ka , po jakim spła­ca­ne będą kre­dy­ty.

Nowy plan opra­co­wa­ny przez rząd wspól­nie z Wę­gier­skim Sto­wa­rzy­sze­niem Ban­ków, nie ude­rzy w in­te­re­sy ban­ków. Ma na­to­miast pomóc usta­bi­li­zo­wać sy­tu­ację bu­dże­tów do­mo­wych, które nie radzą sobie z wa­ha­nia­mi kur­so­wy­mi. Pro­po­zy­cja rządu za­kła­da, że osoby de­cy­du­ją­ce się na udział w rzą­do­wym pro­gra­mie, przez pięć lat będą spła­cać kre­dy­ty po kur­sie 180 fo­rin­tów za fran­ka. Obec­nie kurs ryn­ko­wy wy­no­si 240 fo­rin­tów. Po pię­ciu la­tach dłuż­ni­cy, banki i skarb pań­stwa po­kry­ją kosz­ty róż­ni­cy kur­so­wej. Wę­grzy za­in­te­re­so­wa­ni udzia­łem w pro­gra­mie muszą zgło­sić swój udział do końca roku. Z do­płat mogą sko­rzy­stać ci, któ­rych kre­dy­ty nie prze­kra­cza­ją 20 mi­lio­nów fo­rin­tów, czyli około 69 ty­się­cy euro. Wielu oby­wa­te­li Wę­gier zde­cy­do­wa­ło się na kre­dy­ty we fran­kach szwaj­car­skich przed kry­zy­sem, gdy kurs tej wa­lu­ty był znacz­nie niż­szy, stąd wy­nikł po­waż­ny pro­blem spo­łecz­ny z za­dłu­że­niem go­spo­darstw do­mo­wych w ostat­nich la­tach. W ubie­głym roku opra­co­wa­no pierw­szy pro­gram po­mo­cy za­dłu­żo­nym we fran­kach szwaj­car­skich kre­dy­to­bior­com. Sko­rzy­sta­ło z niego 160 ty­się­cy Wę­grów. Wa­run­kiem przy­stą­pie­nia do niego była moż­li­wość spła­ty kre­dy­tu w rok.

>>>>

Widziocie ze rzad tego karju stara sie jak moze pomagac ludziom . Stad bestialski atak Brukseli . To wrogowie narodow Europy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:03, 26 Mar 2012    Temat postu:

Węgry: popiersie króla Stefana Batorego odsłonięto w Nyirbator

Po­pier­sie króla Ste­fa­na Ba­to­re­go od­sło­nię­to w po­nie­dzia­łek w miej­sco­wo­ści Ny­ir­ba­tor w pół­noc­no-wschod­nich Wę­grzech w ra­mach ob­cho­dów dni przy­jaź­ni pol­sko-wę­gier­skiej.

Po­pier­sie mo­nar­chy, rzą­dzą­ce­go Pol­ską w la­tach 1576-1586, od­sło­nię­to w ze­spo­le szkół jego imie­nia. Au­to­rem mar­mu­ro­wej rzeź­by jest wę­gier­ski rzeź­biarz ze Sło­wa­cji, Istvan Par­lag. Pod­czas ce­re­mo­nii Kon­rad Su­tar­ski, pol­ski poeta ży­ją­cy na Wę­grzech, dy­rek­tor Mu­zeum i Ar­chi­wum Wę­gier­skiej Po­lo­nii, przy­po­mniał, że losy obu kra­jów spla­ta­ły się przez wieki, a obec­nie sto­sun­ki mię­dzy na­szy­mi pań­stwa­mi są wy­jąt­ko­wo dobre. Przed kil­ko­ma dnia­mi w ob­cho­dach Dnia Przy­jaź­ni Pol­sko-Wę­gier­skiej wziął udział pre­zy­dent Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski wraz z mał­żon­ką Anną. Dni te od­by­wa­ją się na­prze­mien­nie w Pol­sce i na Wę­grzech, pod pa­tro­na­tem pre­zy­den­tów.

>>>>

Tak jest ! To byl maz stanu to byl wodz !
Ile rzeczy on dokonal w tak krotkim czasie . To jest polityka . Lepiej poczytac o batorym niz bezmyslnie sledzic media i ten spektakl jełopów ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:34, 02 Kwi 2012    Temat postu:

UE: Węgry idą na duże ustępstwa, ale nie wykluczają sprawy w trybunale

Węgry prze­ka­za­ły KE ko­lej­ne wy­ja­śnie­nia wraz z po­praw­ka­mi do kry­ty­ko­wa­nych wę­gier­skich ustaw, li­cząc, że to za­koń­czy spory. Nie wy­klu­cza­ją jed­nak, że w jed­nej spra­wie stro­ny spo­tka­ją się w Try­bu­na­le Spra­wie­dli­wo­ści UE; cho­dzi o nie­za­leż­ność or­ga­nu ds. ochro­ny da­nych.

Węgry prze­ka­za­ły Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej w pią­tek ob­szer­ne od­po­wie­dzi na pro­wa­dzo­ne prze­ciw­ko Bu­da­pesz­to­wi od stycz­nia po­stę­po­wa­nia o na­ru­sze­nie unij­ne­go prawa, m.​in. w spra­wie ob­ni­że­nia obo­wiąz­ko­we­go wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów, ogra­ni­cze­nia nie­za­leż­no­ści urzę­du ds. ochro­ny da­nych oso­bo­wych oraz nie­za­leż­no­ści banku cen­tral­ne­go. - Do­ko­na­my na­szej oceny tak szyb­ko, jak to moż­li­we, ale jed­no­cze­śnie bę­dzie to ocena wy­star­cza­ją­co głę­bo­ka. Mamy na­dzie­ję, że prze­ka­za­ne nam wy­ja­śnie­nia będą wy­star­cza­ją­ce, by roz­po­cząć ne­go­cja­cje - po­wie­dzia­ła rzecz­nicz­ka KE Pia Ah­ren­kil­de Han­sen. Źró­dła pra­gną­ce za­cho­wać ano­ni­mo­wość po­wie­dzia­ły, że to moż­li­we jesz­cze pod ko­niec kwiet­nia.

Spra­wy do­ty­czą­ce wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów i or­ga­nu ochro­ny da­nych oso­bo­wych są przed­mio­tem przed­ostat­nie­go etapu pro­ce­du­ry o na­ru­sze­nie unij­ne­go prawa, co ozna­cza, że jeśli KE uzna od­po­wiedź wę­gier­ską za nie­wy­star­cza­ją­cą, skie­ru­je te spra­wy do Try­bu­na­łu UE. W trze­ciej spra­wie, do­ty­czą­cej nie­za­leż­no­ści banku cen­tral­ne­go, KE już 7 marca uzna­ła pro­po­zy­cje po­pra­wek za sa­tys­fak­cjo­nu­ją­ce i nie otwo­rzy­ła ko­lej­ne­go etapu pro­ce­du­ry, ale za­żą­da­ła pro­jek­tu usta­wy oraz do­dat­ko­wych wy­ja­śnień m.​in. w kwe­stii re­duk­cji wy­na­gro­dzeń człon­ków za­rzą­du banku. KE oraz Mię­dzy­na­ro­do­wy Fun­dusz Wa­lu­to­wy sta­wia­ją nie­za­leż­ność banku cen­tral­ne­go jako wa­ru­nek nowej po­mo­cy dla Wę­gier z UE i MFW rzędu 15-20 mld euro.

- Trzy­ma­my się na­sze­go wyj­ścio­we­go sta­no­wi­ska, że za­sa­dy do­ty­czą­ce wy­na­gro­dze­nia człon­ków za­rzą­du banku są czę­ścią ogól­ne­go roz­wią­za­nia dla wszyst­kich urzę­dów pu­blicz­nych. Ale w li­ście do KE wska­zu­je­my, że je­ste­śmy go­to­wi nie wdra­żać tych no­wych zasad przed wy­ga­śnię­ciem man­da­tu obec­ne­go za­rzą­du banku - po­wie­dział dziś gru­pie dzien­ni­ka­rzy am­ba­sa­dor Wę­gier przy UE Peter Gy­or­kos.

Także w in­nych spra­wach Węgry po­szły na ustęp­stwa wobec KE. M.​in. w spo­rze do­ty­czą­cym ob­ni­że­nia obo­wiąz­ko­we­go wieku eme­ry­tal­ne­go sę­dziów z 70 do 62 lat (co - zda­niem wę­gier­skiej opo­zy­cji - miało być spo­so­bem na po­zby­cie się nie­któ­rych sę­dziów) Węgry obie­ca­ły wpro­wa­dze­nie okre­su przej­ścio­we­go, z któ­re­go mogą sko­rzy­stać obec­nie spra­wu­ją­cy swe funk­cje sę­dzio­wie (po­dob­nie jak wszy­scy wy­so­cy urzęd­ni­cy ad­mi­ni­stra­cji pu­blicz­nej). Jesz­cze dziś wę­gier­ski par­la­ment ma też gło­so­wać ws. przy­ję­cia kon­sul­to­wa­nych z KE po­pra­wek do usta­wy, która two­rzy nowy organ o ochro­nie da­nych oso­bo­wych, tak, by za­pew­nić nie­za­leż­ność tej in­sty­tu­cji.

Am­ba­sa­dor Gy­or­kos nie wy­klu­czył jed­nak, że spra­wa może za­koń­czyć się w Try­bu­na­le UE. Przy­znał, że sta­no­wi­ska stron róż­nią się wciąż w jed­nej kwe­stii, a mia­no­wi­cie zbyt wcze­sne­go zda­niem KE za­koń­cze­nia man­da­tu po­przed­nie­go or­ga­nu ochro­ny da­nych oso­bo­wych (ombud­sma­na). W do­star­czo­nej w pią­tek od­po­wie­dzi rząd Wę­gier po­wtó­rzył ar­gu­men­ta­cję, że nowe prawo usta­no­wi­ło zu­peł­nie nowy organ "i w związ­ku z tym nie może być mowy o przed­wcze­snym za­my­ka­niu (po­przed­nie­go or­ga­nu) lub o jego po­ten­cjal­nym na­stęp­cy" - prze­ko­ny­wał am­ba­sa­dor.

- Jeśli KE po­zo­sta­nie na swoim sta­no­wi­sku, nie mogę wy­klu­czyć, że spra­wa skoń­czy się w try­bu­na­le UE - po­wie­dział.

Wy­ra­ził jed­nak na­dzie­ję, że KE uzna wy­ja­śnie­nia Bu­da­pesz­tu za wy­star­cza­ją­ce. - Co do za­war­to­ści (na­szej od­po­wie­dzi), mam na­dzie­ję, że po­czy­ni­li­śmy duży po­stęp, ale oczy­wi­ście de­cy­zja na­le­ży do KE - za­strzegł.

Osob­ną spra­wą jest też pro­wa­dzo­na prze­ciw­ko Wę­grom pro­ce­du­ra nad­mier­ne­go de­fi­cy­tu, w któ­rej mi­ni­stro­wie fi­nan­sów (Rada Eco­fin) zgo­dzi­li się z pro­po­zy­cją KE, by za­wie­sić Wę­grom do­stęp do pra­wie pół mi­liar­da euro z Fun­du­szu Spój­no­ści UE, jeśli do końca roku nie wdro­żą środ­ków za­pew­nia­ją­cych "trwa­łą re­duk­cję de­fi­cy­tu" po­ni­żej do­zwo­lo­ne­go pu­ła­pu 3 proc. Mi­ni­ster fi­nan­sów Wę­gier obie­cał w mi­nio­ny week­end w Ko­pen­ha­dze na nie­for­mal­nym po­sie­dze­niu Eco­fin, że jesz­cze w kwiet­niu rząd przed­sta­wi pro­gra­my kon­wer­gen­cji za­wie­ra­ją­ce nie­zbęd­ne cię­cia w bu­dże­cie, by unik­nąć kary. Spra­wa ma być po­now­nie oma­wia­na przez Eco­fin już w czerw­cu. KE 7 marca dała Wę­grom za­le­d­wie mie­siąc na prze­ko­na­nie jej, że rząd po­pra­wi kon­tro­wer­syj­ne usta­wy, tak by były zgod­ne z pra­wem UE. Za­gro­zi­ła, że w prze­ciw­nym razie skie­ru­je spra­wy do Try­bu­na­łu Spra­wie­dli­wo­ści UE. Po­wo­łu­jąc się na pil­ność i wagę spraw, KE po­sta­no­wi­ła skró­cić - ze zwy­cza­jo­wych w dru­gim eta­pie pro­ce­du­ry o na­ru­sze­nie unij­ne­go prawa dwóch mie­się­cy do jed­ne­go mie­sią­ca - czas, jaki dała Wę­grom na od­po­wiedź.

>>>>

Orban sie zalamal skapitulowal jak Czechoslowacja przed Hitlerem a euro-naziole dociskaja aby ten kraj zlamac calkowicie zeszmacic zgnoic do poziomu Grecji . Tacy sa naziole ... Nazim trzeba niszczyc i wyrywac korzeniami ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:58, 12 Kwi 2012    Temat postu:

Węgry: podatek od transakcji finansowych

Wę­gier­ski rząd za­mie­rza od przy­szłe­go roku wpro­wa­dzić po­da­tek od trans­ak­cji fi­nan­so­wych. Mi­ni­ster go­spo­dar­ki Gy­or­gy Ma­tolc­sy twier­dzi, że po­mo­że to utrzy­mać de­fi­cyt bu­dże­to­wy w gra­ni­cach 3 pro­cent PKB , co jest wa­run­kiem wzno­wie­nia ne­go­cja­cji z Ko­mi­sją Eu­ro­pej­ską i Mię­dzy­na­ro­do­wym Fun­du­szem Wa­lu­to­wym.

Nowa opła­ta zmu­si­ła­by sek­tor fi­nan­so­wy do udzia­łu w kosz­tach wę­gier­skie­go kry­zy­su go­spo­dar­cze­go. Pro­po­zy­cja rządu prze­wi­du­je, że trans­ak­cje gieł­do­we i trans­ak­cje na rynku ob­li­ga­cji by­ły­by ob­cią­żo­ne staw­ką 0,1 pro­cent, a trans­ak­cje z uży­ciem tzw. in­stru­men­tów po­chod­nych w wy­so­ko­ści 0,01%. Rząd uważa, że rocz­ne wpły­wy z po­dat­ku mogą wy­nieść 400 mln euro. W roku 2010 wę­gier­scy de­pu­to­wa­ni za­twier­dzi­li opo­dat­ko­wa­nie sek­to­ra ban­ko­we­go w wy­so­ko­ści 0,7 pro­cent Kra­jo­we­go Pro­duk­tu Brut­to i opo­dat­ko­wa­li wiel­kie kon­cer­ny prze­my­sło­we. Spór o po­da­tek był jed­nym z po­wo­dów ze­rwa­nia ne­go­cja­cji mię­dzy rzą­dem pre­mie­ra Vik­to­ra Or­ba­na a przed­sta­wi­cie­la­mi Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go w spra­wie wa­run­ków przed­lu­że­nia umowy kre­dy­to­wej dla Wę­gier. Mi­ni­ster go­spo­dar­ki Gy­or­gy Ma­tolc­sy pod­kre­ślił jed­nak, że opo­dat­ko­wa­nie sek­to­ra ban­ko­we­go za­si­li­ło kasę pań­stwo­wą 700 mi­lio­na­mi euro i było "ab­so­lut­nie nie­zbęd­nym" po­su­nię­ciem w 29-punk­to­wym pro­gra­mie oszczęd­no­ścio­wym rządu. Ma­tolc­sy nie wy­klu­czył, że rząd anu­lu­je w przy­szłym roku po­dat­ki dla sek­to­rów : te­le­ko­mu­ni­ka­cji i ener­ge­ty­ki i ob­ni­ży do po­ło­wy opo­dat­ko­wa­nie sek­to­ra ban­ko­we­go.

>>>>

Za chwile bedzie atak na Wegry ze strony brukselskich marionetek wielkich koncernow ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:44, 13 Kwi 2012    Temat postu:

Orban zarzucił Komisji Europejskiej przekroczenie kompetencji

Premier Węgier Viktor Orban zarzucił w piątek Komisji Europejskiej (KE) przekroczenie kompetencji w związku z postawieniem jego krajowi politycznych warunków przed uzyskaniem kredytu z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

W cotygodniowym wywiadzie radiowym Orban powiedział, że jest "rzeczą niemożliwą", by wdrożone przez KE postępowania przeciwko Węgrom o naruszenie unijnego prawa miały stanowić przeszkodę w zawarciu umowy z MFW. Gdyby jednak tak było, musiałoby to zostać uznane za "szantaż" - dodał węgierski premier, cytowany przez agencję dpa. Orban ocenił optymistycznie szanse Węgier na uzyskanie kredytu. "MFW przyznał ostatnio kredyty Białorusi, Pakistanowi oraz Bośni i Hercegowinie. Ta lista to dowód, że MFW przyznaje pożyczki według finansowych kryteriów" - podkreślił szef rządu.

W styczniu Komisja Europejska wszczęła przeciwko Węgrom trzy postępowania o naruszenie prawa unijnego: o ograniczenie niezależności banku centralnego i urzędu ds. ochrony danych osobowych oraz obniżenia obowiązkowego wieku emerytalnego sędziów z 70 do 62 lat, co - zdaniem węgierskiej opozycji - ma być sposobem na pozbycie się niektórych sędziów. Procedura w sprawie banku centralnego została zawieszona.

Kontrowersyjną ustawę o banku centralnym przyjął przed Nowym Rokiem parlament zdominowany przez partię Fidesz premiera Orbana. Od tego czasu szef KE Jose Manuel Barroso naciskał na Orbana, by zmienił ustawę tak, aby szanowała niezależność banku centralnego. KE oraz MFW stawiały to jako warunek nowej pomocy dla Węgier rzędu 15-20 mld euro. Węgry są ostatnio na cenzurowym w KE. Poza wspomnianymi procedurami o naruszenie unijnego prawa KE zagroziła pod koniec lutego, że zamrozi Węgrom od 2013 roku dostęp do prawie pół miliarda euro z Funduszu Spójności, jeśli do tego czasu rząd nie przyjmie odpowiednich środków, by trwale zredukować nadmierny deficyt budżetowy do dozwolonych 3 proc. PKB.

>>>>

UE to system sowiecki . A wiec bezprawie . Gaki o prawie moga tylko co najwyzej rozsmieszyc . Im trzeba przypieprzyc po sowiecku po mordzie . Jak Piłsudski Armii Czerwonej ! On to umial z nimi rozmawiac :O)))
reszta juz ostatnio sa mocno naszarpnieci - jeszcze troche i padna . A Orban powinien karj wyprowadzic z UE i przesatc sie nimi zajmowac . Węgry maja duzo wieksze problemy niz obszarpywanie sie z żulami brukselskimi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:51, 18 Kwi 2012    Temat postu:

Węgry: rząd przedstawił projekt nowelizacji ustawy o banku centralnym

Węgierski rząd przedłożył w nocy z wtorku na środę w parlamencie projekt nowelizacji ustawy o banku centralnym, co ma na celu odblokowanie negocjacji z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) na temat pomocy finansowej.

- Rząd złożył w parlamencie projekt nowelizacji ustawy o banku centralnym obejmujący pewne punkty, wobec których zastrzeżenia składa Komisja Europejska - oświadczyło w komunikacie ministerstwo gospodarki. - Przedstawiciel rządu nie będzie odtąd brał już udziału w posiedzeniach Rady Monetarnej banku centralnego, a Rada nie będzie już zobligowana do wysyłania rządowi porządku dnia swych posiedzeń - wyjaśniono.

Ponadto z ustawy znikną zapisy o możliwym rozwiązaniu Rady Monetarnej w przypadku przyjęcia euro na Węgrzech.

Węgierski rząd podkreślił również, że złożono projekt nowelizacji konstytucji w celu unieważnienia planu połączenia węgierskiego banku centralnego (MNB) z nadzorem rynku finansowego (PSZAF), co kwestionowały MFW i UE.

Kontrowersyjną ustawę o banku centralnym przyjął pod koniec ub. roku parlament zdominowany przez partię Fidesz premiera Viktor Orbana. Od tego czasu szef KE Jose Manuel Barroso naciskał na Orbana, by zmienił ustawę tak aby szanowała niezależność banku centralnego. KE oraz MFW stawiały to jako warunek nowej pomocy dla Węgier rzędu 15-20 mld euro.

Węgry są ostatnio na cenzurowym w KE. Poza wspomnianymi procedurami o naruszenie unijnego prawa KE zagroziła pod koniec lutego, że zamrozi Węgrom od 2013 r. dostęp do prawie pół miliarda euro z Funduszu Spójności, jeśli do tego czasu rząd nie przyjmie odpowiednich środków, by trwale zredukować nadmierny deficyt budżetowy do dozwolonych 3 proc. PKB. W poniedziałek w siedzibie Europejskiego Banku Centralnego, we Frankfurcie nad Menem, odbyło się techniczne spotkanie między przedstawicielami węgierskiego rządu, MNB, MFW, EBC oraz Komisji Europejskiej w celu omówienia przewidywanych przez Budapeszt zmian w ustawie o banku centralnym.

>>>>

No i zgodnie z przewidywaniami Orban sie zalamal . Nie uchroni go to od agresji Brukseli tylko ja zwiekszy . Brukselskie kundle atatakuja tylko tych ktorzy sie ich boja . Orban jak widac do nich nalezy . No cusz . Zawsze mowilem aby popierac Jobbik ... To jest walka o Węgry i ich istnienie a nie o stolki ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:00, 19 Kwi 2012    Temat postu:

Węgry sprzedały na aukcji więcej papierów dłużnych niż planowały

Węgry sprze­da­ły na au­kcji ob­li­ga­cje o war­to­ści 47,5 mld fo­rin­tów, o 7,5 mld fo­rin­tów wię­cej niż pla­no­wa­no - po­da­ła w czwar­tek Agen­cja Za­rzą­dza­nia Dłu­giem (AKK).

AKK sprze­da­ła ob­li­ga­cje o war­to­ści 22,5 mld fo­rin­tów, za­pa­da­ją­ce w 2015, o śred­niej ren­tow­no­ści 8,7 proc. wobec 8,75 proc. pod­czas au­kcji 5 kwiet­nia. Sprze­da­no też ob­li­ga­cje na 2017 r. o war­to­ści 15 mld fo­rin­tów i ren­tow­no­ści 8,82 proc. wobec 8,91 proc. na akcji 2 ty­go­dnie temu. AKK po­da­ła też, że sprze­da­ła ob­li­ga­cje o war­to­ści 10 mld fo­rin­tów za­pa­da­ją­ce w 2028 r. i ren­tow­no­ści 8,82 proc.

????

Oszaleli ? Na taki % ? Toz trzeba pozyczac z Banku Narodowego na nizszy niz na banksterski procent !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:34, 24 Kwi 2012    Temat postu:

Orban wini UE i MFW za impas w ich rozmowach z Węgrami

Wę­gier­ski pre­mier Vik­tor Orban ob­cią­żył w po­nie­dzia­łek Unię Eu­ro­pej­ską i Mię­dzy­na­ro­do­wy Fun­dusz Wa­lu­to­wy winą za impas w pro­wa­dzo­nych z nimi roz­mo­wach na temat wzno­wie­nia po­mo­cy fi­nan­so­wej dla Wę­gier.

"Sądzę, że gdyby MFW był gotów za­pew­nić nie po­życz­kę, lecz po­ro­zu­mie­nie o przed­się­wzię­ciach za­bez­pie­cza­ją­cych, wy­star­czy­ło­by to do usta­bi­li­zo­wa­nia wę­gier­skiej go­spo­dar­ki. Nie je­ste­śmy w sta­nie do­pro­wa­dzić do wzno­wie­nia ne­go­cja­cji. Chcie­li­by­śmy ne­go­cjo­wać jutro rano lub tego po­po­łu­dnia, ale od­po­wiedź jest taka, że ist­nie­ją pewne wa­run­ki wstęp­ne usta­lo­ne praw­do­po­dob­nie przez Unię Eu­ro­pej­ską, które są wa­run­ka­mi nie dla po­ro­zu­mie­nia, lecz dla za­ini­cjo­wa­nia po­ro­zu­mie­nia" - po­wie­dział Orban w prze­mó­wie­niu do przed­sta­wi­cie­li biz­ne­su i dy­plo­ma­tów w Bruk­se­li. We wto­rek przed po­łu­dniem Orban ma się spo­tkać z prze­wod­ni­czą­cym Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej Jose Ma­nu­elem Bar­ro­so.

Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska, ma­ją­ca już za złe Or­ba­no­wi jego agre­syw­ny, cen­tra­li­stycz­ny styl, za­wie­si­ła w grud­niu roz­mo­wy w spra­wie po­życz­ki MFW dla Wę­gier, uza­sad­nia­jąc to wpro­wa­dze­niem prze­pi­sów, które jej zda­niem na­ru­sza­ją nie­za­leż­ność wę­gier­skie­go banku cen­tral­ne­go.

Jak za­zna­cza Reu­ters, re­zer­wy fi­nan­so­we Bu­da­pesz­tu mogą mu wy­star­czyć na ob­słu­gę za­dłu­że­nia do czasu, aż czę­ścio­wo osłab­nie po­wo­do­wa­ny kry­zy­sem za­dłu­że­nio­wym stre­fy euro na­cisk na glo­bal­ne rynki, a in­we­sto­rzy bar­dziej za­in­te­re­su­ją się ak­ty­wa­mi o więk­szym ry­zy­ku, ta­ki­mi jak ob­li­ga­cje wę­gier­skie. Jed­nak z po­wo­du tego, iż znacz­na część pu­blicz­ne­go i pry­wat­ne­go za­dłu­że­nia Wę­gier opie­wa na wa­lu­ty obce, ist­nie­je groź­ba, że w razie utra­ty za­ufa­nia in­we­sto­rzy po­dej­mą wy­prze­daż fo­rin­tów, spro­wa­dza­jąc na kraj kry­zys fi­nan­so­wa­nia.

W ubie­głym ty­go­dniu rząd Wę­gier prze­słał do par­la­men­tu pro­jekt no­we­li­za­cji usta­wy o banku cen­tral­nym, ale nie uwzględ­nił w nim wszyst­kich za­strze­żeń wy­su­wa­nych przez Ko­mi­sję Eu­ro­pej­ską i Eu­ro­pej­ski Bank Cen­tral­ny. Głów­ną kwe­stią spor­ną są tutaj roz­wią­za­nia ogra­ni­cza­ją­ce za­rob­ki szefa i człon­ków kie­row­nic­twa banku, co łamie prze­pi­sy UE za­ka­zu­ją­ce zmniej­sza­nia płac sze­fów ban­ków cen­tral­nych w trak­cie ich ka­den­cji. "Wpro­wa­dzi­li­śmy ogra­ni­cze­nie płac, ogól­ne ogra­ni­cze­nie płac dla funk­cjo­na­riu­szy pu­blicz­nych. Mówią nam, że to nie­le­gal­ne. My tak nie uwa­ża­my" - po­wie­dział Orban w Bruk­se­li.

>>>>

Oczywiscie winien jest zachod . Jak zawsze ! Przeciez daja lekka reka roznym szemranym rzadom bankrutow . Atak na Węgry to celowa robota globalnej oligarchii finansowej . Urzedasi to ich marionetki . Ale po co rzad Orbana uprawia żebry ? Jest Bank Narodowy to niech pozycza . Wyjsc z UE i nie miec z nimi nic do czynienia !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy