Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
W UE kfitnie ,,współpraca'' ponad narodami !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:41, 21 Sty 2011    Temat postu: W UE kfitnie ,,współpraca'' ponad narodami !

Liczni greccy politycy są zamieszani w skandal korupcyjny, który wywołał niemiecki Siemens - uznała komisja śledcza greckiego parlamentu, która badała tę kwestię przez 11 miesięcy. Urzędnicy w sumie mieli przyjąć ponad 100 mln euro.

Państwowe radio greckie poinformowało, że były premier Kostas Simitis i wielu ministrów z jego partii PASOK, a także wielu byłych ministrów z opozycyjnej partii Nowa Demokracja ponoszą odpowiedzialność polityczną za łapówkarski proceder Siemensa.

Agencja dpa pisze, że szacuje się, iż greccy politycy i urzędnicy wzięli w sumie do 100 milionów euro łapówek.

>>>>>

Zaraz tam lapowek...EURODOTACJI!

>>>>>


Afera dotyczy kontraktów na cyfryzację greckiej sieci telefonicznej w latach 90., systemów łączności dla greckich sił zbrojnych, a także systemu monitoringu dla igrzysk olimpijskich w 2004 roku.

Komisja greckiego parlamentu będzie teraz ustalać, którzy politycy brali łapówki od Siemensa i w jakiej wysokości. Następnym krokiem mają być wnioski o uchylenie immunitetu.

Agencja dpa pisze, że "na przestrzeni lat" w Siemensie ok. 1,3 miliarda euro przeznaczono na łapówki, mające pomagać w zdobywaniu lukratywnych kontraktów za granicą.

!!!!!!!!!!

Koszmar!Co za firma!Zlikwidowac ja za kare!Toz niszczy tym procederem wszelkie zasady moralne i wolnorynkowe!Tacy powinni znikac z rynku natychmiast!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:55, 16 Mar 2017    Temat postu:

Mniejsze kary za ujawnienie afer w UE. Juncker nadal nie rozliczył się z LuxLeaks
Jarosław Kociszewski
16 marca 2017, 13:13
Sąd w Luksemburgu złagodził wyroki dla Antoine’a Deltoura i Raphaëla Haleta za ujawnienie informacji o wykorzystywaniu tego małego, europejskiego księstwa jako raju podatkowego przez wielkie korporacje. Dzięki aferze LuxLeaks UE zaczęła zaostrzać prawo podatkowe, jednak jeden z głównych aktorów afery, Jean-Claude Juncker, nadal nie rozliczył się ze swojej roli w tej sprawie.



Antoine Deltour, były pracownik PricewaterhouseCoopers, otrzymał wyrok sześciu miesięcy w zawieszeniu i 1 500 euro grzywny zamiast roku więzienia, a Raphaël Halet musi zapłacić 1 000 euro i nie pójdzie na 9 miesięcy do więzienia. Każdy z nich musi też zapłacić symboliczną grzywnę w wysokości 1 euro dla PricewaterhouseCoopers.

Zdaniem Deltour’a jedynie uniewinnienie byłoby w pełni satysfakcjonujące, ale jego adwokat, William Bourdon podkreśla, że jest to pierwszy przypadek zmniejszenia wyroku w sprawie tego rodzaju w Europie. Jego zdaniem jest to ważny krok na drodze ku zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom ujawniającym afery, czyli tzw. „whistleblowerom”. Od początku tego roku w Szwecji obowiązuje prawo chroniące pracowników, którzy ujawniają nieprawidłowości u swoich pracodawców.

(fot. Getty Images)




Juncker nie rozliczył się z LuxLeaks

W 2012 r. obaj ujawnili dziennikarzom śledczym informacje pokazujące proceder unikania opodatkowania w Europie przez setki firm, w tym takich, globalnych gigantów jak Apple, McDonald’s, IKEA, Pepsi czy Amazon. Możliwości takie stwarzał Luksemburg, który pełnił rolę raju podatkowego pozwalając międzynarodowym korporacjom na ucieczkę przed fiskusem w innych krajach EU.


Afera LuxLLeaks na wielką skalę wybuchła w 2014 r. i rozpoczęła szeroką dyskusję nad rolą rajów podatkowych. Paradoksalnie, na czele unijnej debaty na temat uszczelnienia zasad rozliczania się z fiskusem stanął Jean-Claude Juncker, który w latach 1995 – 2013 był premierem i ministrem finansów Luksemburga. To za jego rządów maleńkie księstwo kwitło dając korporacjom szansę płacenia niskich podatków.

Według Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) Juncker nie tylko miał kluczowe znaczenie dla budowy i funkcjonowania raju podatkowego, lecz także jako szef rządu blokował próby uszczelnienia systemu podatkowego podejmowane przez państwa członkowskie UE, które traciły na tym procederze miliardy euro rocznie.

Były premier Luksemburga, a obecnie szef Komisji Europejskiej, konsekwentnie tym zarzutom zaprzecza podkreślając, że nigdy nie złamał prawa. Jedyne, do czego gotów jest się przyznać, to naruszenie standardów etycznych i moralnych.

Afera LuxLeaks, przynajmniej na razie, nie kosztowała Junckera stanowiska ani nie zniszczyła mu kariery, jednak od czasu do czasu w Europie pojawiają się głosy wzywające go do rezygnacji i poniesienia przynajmniej odpowiedzialności politycznej.


Coraz większa ochrona roztaczana nad ludźmi gotowymi ujawniać informacje niewygodne dla pracodawców lub państw oznacza, że kolejnym politykom może być trudniej wyjść z tego rodzaju afer tak obronną ręką, jak przynajmniej do tej pory robi to przewodniczący Komisji Europejskiej.

...

Jesli niszczyl systemy podatkowe to jest przestepstwo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy