Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
W Rosji widmo głodu-kartki wracają!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 61, 62, 63  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 9:37, 23 Gru 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Ekonomia
Naftohaz wygrał z Gazpromem w Sztokholmie. "Ukraina zerwała się z gazowego haczyka"
Naftohaz wygrał z Gazpromem w Sztokholmie. "Ukraina zerwała się z gazowego haczyka"

Wczoraj, 22 grudnia (21:39)

Ukraiński państwowy koncern paliwowy Naftohaz wygrał w sądzie arbitrażowym w Sztokholmie spór z rosyjskim gigantem Gazpromem. Sprawa dotyczyła m.in. zasady "take or pay", która oznacza konieczność zapłaty za gaz nawet bez odbioru surowca. Jak przekazał Naftohaz na Facebooku, „sąd arbitrażowy w pełni odrzucił roszczenia Gazpromu dotyczące zasady ‘take or pay’ na sumę 56 mld dolarów za okres 2009-2017". "To historyczne zwycięstwo" - oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Ukraiński Naftohaz wygrał w sądzie arbitrażowym w Sztokholmie spór z rosyjskim Gazpromem (na zdjęciu z października 2015: stacja kompresorowa we wsi Mryn położonej w odległości około 130 km od Kijowa)
/ROMAN PILIPEY /PAP/EPA

Ukraiński koncern uzyskał także decyzję o dziesięciokrotnym zmniejszeniu przyszłych obowiązkowych dostaw gazu z Rosji i decyzję ws. jego ceny w 2014 roku: Cena gazu, zakupionego przez Naftohaz w drugim kwartale 2014 roku, została obniżona o 27 procent: z 485 dolarów za tysiąc metrów sześciennych do 352 dolarów.

Gazprom wstrzymał zakup rur na potrzeby Nord Stream 2
Co więcej, sąd w Sztokholmie uznał zapisy w kontrakcie gazowym między Ukrainą i Rosją za nieważne i nakazał przystosować je do standardów rynkowych.


Naftohaz ocenił, że dzięki tym decyzjom Ukraina zyskała 75 mld dolarów.

Na tym nie koniec: sztokholmski sąd postanowił również, że Naftohaz nie musi płacić Gazpromowi za surowiec dostarczany na opanowane przez prorosyjskich separatystów obszary na wschodzie kraju - w tzw. wydzielonych rejonach obwodu donieckiego i ługańskiego.

Jeśli Gazprom dostarczał ten gaz separatystom, to niech oni za niego płacą - stwierdzono w komunikacie.
"To nie nokaut, lecz trzy nokauty"

Jest to historyczne zwycięstwo. Ukraina zerwała się z gazowego haczyka i uzyskała prawdziwą niezależność energetyczną - oświadczył na wieść o sukcesie prezydent Petro Poroszenko.

Szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin napisał zaś na Twitterze: Zwycięstwo Naftohazu w arbitrażu sztokholmskim to nie nokaut, lecz trzy nokauty.

...

Oczywista sprawa. Tak po sprawiedliwosci to Ukraina nie powinna placic tych cen gdyz gaz byl ŁAPÒWKĄ RUSKICH DLA MAFII NA UKRAINIE ZA TRZYMANIE SIE MOSKWY! A zatem z jakiej paki narod ma placic za lapowki przeznaczone na utrzymanie obcej niewoli?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:29, 29 Gru 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
​20 milionów Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa
​20 milionów Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa

Wczoraj, 28 grudnia (23:23)

Około 20 milionów Rosjan, tj. blisko 13 proc. ludności, która liczy 144 miliony, żyje poniżej granicy ubóstwa - poinformował w czwartek rosyjski rząd.
Zdjęcie ilustracyjne
/RMF FM/Przemysław Marzec /


Według naszych danych liczba ludności o dochodach niższych od minimum egzystencji utrzymuje się na poziomie 20 milionów - powiedział minister pracy Maksim Topilin w wywiadzie dla telewizji publicznej. Skomentował tę sytuację między innymi jako następstwo wzrostu kosztów utrzymania w Rosji.

Topilin przypomniał, że na polecenie prezydenta Władimira Putina płaca minimalna w Rosji - 7800 rubli, tj. 115 euro - została podniesiona i wyniesie od 1 stycznia 85 proc. minimum egzystencji.

Od 1 stycznia 2019 roku w Rosji ma obowiązywać płaca minimalna na poziomie minimalnych kosztów utrzymania. Wyniesie około 10 tys. rubli (140 euro).

Prezydent Putin przyznając, że wzrost ubóstwa w Rosji jest "alarmujący", podkreślił jednocześnie, że rosyjska gospodarka przezwyciężyła już recesję, co zaczną stopniowo odczuwać zarówno podmioty gospodarcze, jak i obywatele.

8 milionów Rosjan mogłoby zadeklarować upadłość finansową z powodu długów i niespłaconych kredytów.

Dla wielu rosyjskich rodzin największym problemem jest spadek wartości rubla, który od 2014 roku utracił ponad połowę swej siły nabywczej.

...

Brak tam wlasciwie ekonomii jest zbojectwo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:53, 11 Sty 2018    Temat postu:

Rosja: Fundusz Rezerw został całkowicie wyczerpany


Wczoraj, 10 stycznia (20:14)
​Rosyjski Fundusz Rezerw, z którego środki wykorzystywano na pokrycie deficytu budżetowego, został całkowicie wyczerpany - poinformowało ministerstwo finansów. Fundusz, na którym nie ma już pieniędzy, zostanie połączony z Funduszem Dobrobytu Narodowego.

​Rosyjski Fundusz Rezerw, z którego środki wykorzystywano na pokrycie deficytu budżetowego, został całkowicie wyczerpany - poinformowało ministerstwo finansów. Fundusz, na którym nie ma już pieniędzy, zostanie połączony z Funduszem Dobrobytu Narodowego.Zdjęcie ilustracyjne/Photoagency Interpress/RUSSIAN LOOK /PAP/EPA
Jak wynika z komunikatu ministerstwa, ostatnie środki z Funduszu Rezerw zostały wydane w grudniu zeszłego roku. Z kwot w wysokości 7,6 mld USD, 6,7 mld euro i 1,1 mld funtów uzyskano 1,42 bln rubli, które zaliczone zostały na rachunek budżetu federalnego. Fundusz Rezerw, który nie ma już środków, od 1 lutego przestanie istnieć.

O tym, że Rosja wyczerpie w 2017 roku Fundusz Rezerw, resort finansów uprzedzał wcześniej wielokrotnie.

Fundusz Rezerw i Fundusz Dobrobytu Narodowego (FNB) zostały utworzone w 2008 roku po rozdzieleniu dotychczas istniejącego jednego funduszu - Funduszu Stabilizacyjnego. Środki z Funduszu Rezerw miały służyć do pokrywania deficytu w razie raptownego spadku dochodów budżetu.

Największą wartość w rublach Fundusz Rezerw osiągnął na początku 2015 roku, gdy było w nim blisko 5,6 bln rubli. Maksymalną wartość w odniesieniu do wielkości gospodarki zyskał na początku 2009 roku - było to 12,5 proc. PKB Rosji. Później, w 2016 roku, Fundusz Rezerw skurczył się ponad trzykrotnie: z 3,7 bln rubli pozostało w nim mniej niż 1 bilion rubli.

Fundusz Dobrobytu Narodowego był częścią mechanizmu, który miał zapewnić Rosjanom świadczenia emerytalne w długiej perspektywie. Jednak państwo - prócz czerpania z topniejącego Funduszu Rezerw - również sięgało w zeszłym roku do FNB. Do pokrycia deficytów w systemie emerytalnym wykorzystano w 2017 roku ponad 600 mld rubli (obecnie - 10,5 mld USD). Jeszcze wcześniej z FNB finansowano (w latach 2008-09) pomoc antykryzysową dla banków i inwestowano środki z niego w długoterminowe opłacalne projekty infrastrukturalne.

W bieżącym roku Fundusz Dobrobytu Narodowego ma być uzupełniany. Środki z dodatkowych zysków z ropy i gazu (właśnie z tych nadwyżek finansowany jest FNB) w wysokości 829 mld rubli (ponad 14,5 mld USD) już zostały zamienione na dewizy. Do 1 października br. zasilą one fundusz. Według portalu RBK wartość FNB w rublach na 1 stycznia br. wynosiła 3,75 bln rubli (ponad 65 mld USD).

Resort finansów prognozuje, że na pokrycie deficytu budżetowego wydanych zostanie z FNB w bieżącym roku 586 mld rubli (blisko 10,3 mld USD). W następnych dwóch latach wydatków z niego prawie nie będzie, a fundusz ma być wyłącznie uzupełniany.


..

Prawidłowo. Teraz sankcjami dobic i będzie z nimi spokój.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:41, 27 Sty 2018    Temat postu:

Dzisiaj, 27 stycznia (10:26)
Aktualizacja: 1 godz. 40 minut temu
Polska i USA razem jesteśmy przeciwni Nord Stream II, który podkopuje całościowe bezpieczeństwo i stabilność energetyczną Europy, zapewniając Rosji jeszcze jedno narzędzie upolitycznienia energetyki - powiedział sekretarz stanu USA Rex Tillerson podczas konferencji prasowej. Polska przedstawiła krytykę projektu Nord Stream 2 jako służącego wywieraniu nacisku geopolitycznego w tym regionie świata - oświadczył w sobotę szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak dodał, Polska będzie prosić amerykańskich sojuszników o wsparcie w tym zakresie.

Rex Tillerson i Jacek Czaputowicz /Paweł Supernak /PAP
Rex Tillerson i Jacek Czaputowicz/Paweł Supernak /PAP
Tillerson: Polska i Stany Zjednoczone razem są przeciwne Nord Stream II

Polska i Stany Zjednoczone razem są przeciwni Nord Stream II, który podkopuje całościowe bezpieczeństwo i stabilność energetyczną Europy, zapewniając Rosji jeszcze jedno narzędzie upolitycznienia energetyki - podkreślił w sobotę sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

Tillerson spotkał się w sobotę w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Polska i Stany Zjednoczone razem są przeciwni Nord Stream 2, który podkopuje całościowe bezpieczeństwo i stabilność energetyczną Europy, zapewniając Rosji jeszcze jedno narzędzi upolitycznienia energetyki - oświadczył na konferencji prasowej Tillerson.

Nasz sprzeciw wynika ze wspólnego interesu strategicznego. Głęboko wierzymy, że Polska, która ma środki razem z całą Europą, żeby zdywersyfikować swoje zasoby energetyki, jest bardzo ważna dla długofalowego bezpieczeństwa Europy. Dlatego też wspieramy inicjatywy na rzecz rozwinięcia interkonektorów, celem osiągnięcia tego celu - podkreślił.

Tillerson dodał, że sektor energetyki reprezentuje też dalsze możliwości zacieśnienia więzi pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską w zakresie biznesowym. Tak, jak prezydent Trump powiedział w trakcie swojej wizyty: jesteśmy dumni, wspierając dywersyfikację energetyki polskiej - dodał amerykański sekretarz stanu.
Podczas dzisiejszych rozmów, Polska przedstawiła krytykę projektu Nord Stream 2 jako służącego wywieraniu nacisku geopolitycznego w tym regionie świata. Będziemy prosić naszych amerykańskich sojuszników o wsparcie w tym zakresie - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.
Szef MSZ: Polska podziela z USA szacunek dla prawa oraz demokracji

Podzielamy ze Stanami Zjednoczonymi te same wartości; szacunek dla prawa, wolności obywatelskie, dekoracja, poszanowania zasad wolności gospodarczej - one są podstawą relacji sojuszniczych między naszymi państwami - powiedział Czaputowicz.

Szef MSZ przypomniał ubiegłoroczną wizytę w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa. Jego spotkanie (Trumpa) w Warszawie z przywódcami państw inicjatywy Trójmorza oraz jego pamiętne przemówienie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego określiły naszą wspólną wizję stosunków dwustronnych - oświadczył.

Czaputowicz dodał, że spotkania Tillersona z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawickim oraz zaplanowane na sobotę spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim "są kontynuacją stałego, trwającego szereg lat dialogu między naszym państwami".
Czaputowicz: Mamy wspólne, zbieżne poglądy na temat potrzeby umacniania NATO

Mamy wspólne, zbieżne poglądy na temat potrzeby umacniania NATO, poprzez implementację decyzji ze szczytu w Warszawie i ich konsolidację na tegorocznym szczycie w Brukseli - oświadczył szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.
Czaputowicz podkreślił, że stacjonowanie żołnierzy USA na terytorium naszego kraju daje nam, Polakom "poczucie bezpieczeństwa". "Jesteśmy za to wdzięczni" - oświadczył szef MSZ. Jak dodał, Polska chce, by obecność ta była coraz większa i trwała.

Z dzisiejszych rozmów wynika, że mamy wspólne, zbieżne poglądy na temat potrzeby umacniania Sojuszu Północnoatlantyckiego poprzez implementację decyzji ze szczytu w Warszawie i ich konsolidację na szczycie w Brukseli, który odbędzie się w lipcu tego roku - poinformował szef polskiej dyplomacji.

Powiedział też, że Polska docenia zaangażowanie firm amerykańskich w proces modernizacji polskich sił zbrojnych. Mamy nadzieję, że toczące się rozmowy na temat systemu Patriot i innych systemów uzbrojenia - mówiliśmy o helikopterach Black Hawk produkowanych w Polsce - że one zostaną wkrótce sfinalizowane - zaznaczył Czaputowicz.
"Liczę, że niedługo zostaną podpisane kontrakty wojskowe z USA"

Liczę - jest to potrzebne dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa - że niedługo zostaną podpisane kontrakty wojskowe z USA - oświadczył szef MSZ Jacek Czaputowicz po sobotnim spotkaniu z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem.

Czaputowicz był pytany na sobotniej, wspólnej z Tillersonem konferencji prasowej, kiedy można spodziewać się finalizacji rozmów w sprawie nowych polsko-amerykańskich kontraktów wojskowych.

Szef MSZ powtórzył, że Polska liczy na silne zaangażowanie przemysłu amerykańskiego w modernizację naszej armii. Jest to najbardziej rozwinięty przemysł w tej dziedzinie. Chodzi nam o to - mówił o tym premier Mateusz Morawiecki - żeby nie tylko kupić jakieś uzbrojenie, które jest oczywiście konieczne, bardzo użyteczne, ale żeby też przy okazji polski przemysł mógł się modernizować dzięki temu - podkreślił Czaputowicz.

Jak powiedział, Tillerson wyjaśnił w sobotę stronie polskiej, że polskie wymagania dotyczące amerykańskiego sprzętu "rzutują na pewne procedury jego produkcji, a w związku z tym i koszty". Oferta jest sprecyzowana, rozmowy wśród ekspertów są toczone. Liczę - i jest to potrzebne dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa - że te kontrakty niedługo zostaną zrealizowane i podpisane - oświadczył Czaputowicz.
Jestem przekonany, że damy radę zrobić ten ostatni krok; Polska wyjdzie z tego o wiele silniejsza, przyczyniając się tym samym do siły NATO - powiedział Tillersono, odnosząc się do kwestii negocjacji kontraktów wojskowych z Polską.

Nasi negocjatorzy i zespoły spotykają się bardzo aktywnie w zakresie sprzętu wojskowego. Jestem przekonany, że damy radę zrobić ten ostatni krok. (...) Polska wyjdzie z tego o wiele silniejsza, przyczyniając się tym samym do siły NATO - powiedział Tillerson.
Tillerson: Polska jest wielkim demokratycznym sprzymierzeńcem USA

Polska jest wielkim demokratycznym sprzymierzeńcem Stanów Zjednoczonych - powiedział w sobotę w Warszawie sekretarz stanu USA Rex Tillerson po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Polska, jak wszyscy wiedzą, jest wielkim demokratycznym sprzymierzeńcem Stanów Zjednoczonych. Nasze więzi sięgają jeszcze amerykańskiej rewolucji, kiedy polscy oficerowie pomagali nam, kiedy my walczyliśmy o naszą niepodległość - oświadczył na konferencji prasowej Tillerson.

Jak mówił, sobotnie rozmowy dotyczyły m.in. ubiegłorocznej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Mieliśmy bardzo otwartą, produktywną rozmowę w kluczowych stosunkach dwustronnych oraz kwestiach wagi regionalnej i globalnej - zaznaczył.

Myślę, że wszyscy docenią to, że bezpieczeństwo jest zawsze rzeczą najważniejszą we wszystkich międzynarodowych stosunkach Ameryki (...). Jesteśmy bardzo wdzięczni za współpracę i wsparcie Polski w zakresie tego, co my oraz społeczność międzynarodowa zrobiliśmy w zakresie rozwoju sytuacji w Korei Północnej i rozwoju broni jądrowej przez ten kraj - mówił Tillerson.
Podkreślił, że Polska i Stany Zjednoczone pracują razem poprzez NATO, aby wzmocnić zdolności obronne Europy. W szczególności gratulujemy Polsce za to, że już osiągnęła zobowiązanie do 2 proc. wydatków PKB na obronność i Polska ustaliła sobie cel nawet wyższy, niż te 2 proc. Dlatego jesteśmy pod wrażeniem ich inwestycji w infrastrukturę bezpieczeństwa dla dobra Polski oraz całego sojuszu Północnoatlantyckiego - dodał szef amerykańskiej dyplomacji.
(ph)

...

Trzeba sie wziac za zachodnich kapitalistow spiskujacych z Ruskimi na szkode swiata!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:55, 04 Mar 2018    Temat postu:

Rosja boi się nowych sankcji
28.02.2018
Dotychczasowe sankcje, którymi objęta jest Rosja kosztowały jej gospodarkę niższą o 1-1,5 pkt proc. dynamikę PKB rocznie. Nowe mogą przynieść dodatkowe straty na poziomie 0,7-0,8 pkt proc. Groźba sankcji rozszerzona została bowiem na nowe podmioty.
putin trump
Władimir Putin i Donald Trump podczas szczytu APEC w Wietniamie w listopadzie 2017 r. (Fot. Kremlin.ru)


Prezydent Trump podpisał ustawę „O przeciwdziałaniu przeciwnikom USA poprzez sankcje” (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act – CAATSA) już 2 sierpnia 2017 r.

Sama ustawa nie formułuje konkretnych sankcji, a raczej kierunki działań, w tym w przekroju czasowym, zgodnie z którymi amerykańskie Ministerstwo Finansów zobowiązane zostało do przedstawiania swoich propozycji i raportów dla Kongresu w tym zakresie. Nie mniej jednak w dokumencie przewidziane zostało m.in. skrócenie okresu kredytowania rosyjskich banków z 30 do 14 dni, a podmiotów sektora energetycznego z 90 do 60 dni. Do minimum zredukowano możliwość finansowania projektów infrastrukturalnych w sektorze gazowym (5 mln dolarów w ciągu roku lub 1 mln dolarów jednorazowo).

Pod koniec października 2017 roku opublikowana została lista służb specjalnych Rosji oraz 33 przedsiębiorstw, koncernów i organizacji kompleksu przemysłowo obronnego, wobec których z końcem stycznia 2018 roku zaczął obowiązywać zakaz realizacji znaczących kontraktów. Większość z nich była już objęta sankcjami, ale w odróżnieniu od poprzednich rozwiązań, groźba sankcji rozszerzona została również na podmioty z nimi współpracujące, również na rynkach trzecich.

Generalnie, objęcie restrykcjami podmiotów współpracujących dotyczy powiązań ze wszystkimi rosyjskimi firmami objętymi sankcjami, w tym z ważnych systemowo sektorów energetycznego i bankowego. Groźba kary dla takich podmiotów dotyczyć może:

ograniczenia w eksporcie towarów i usług na rynek amerykański,
blokady w dostępie do jakichkolwiek usług finansowych w USA i finansowania z udziałem amerykańskich banków i inwestorów,
ograniczenia w posiadaniu majątku oraz zakazu wydawania wiz,
wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych dla kierownictwa podmiotów łamiących sankcje i ich wiodących akcjonariuszy.
Taka formuła sankcji stworzyła szczególnie duże zagrożenie dla działalności największych rosyjskich banków, które obsługiwały finansowanie kompleksu wojenno – przemysłowego. Same wydatki Ministerstwa Obrony Rosji w ramach zamówień rządowych na ten cel w 2017 roku wyniosły 1,4 bln rubli, tj. ok 25 mld dol. Całość operacji z tym związanych obsługiwało dotychczas osiem banków, w tym m.in. Sbierbank, Wniesztorgbank, Gazprombank.

Realna groźba nowych sankcji to: blokowanie aktywów w USA, zerwanie współpracy z Visa i Mastercard, aż do strat reputacyjnych włącznie. Generalnie taka sytuacja ograniczyłaby w sposób zasadniczy możliwość współpracy rosyjskich banków z kontrahentami zagranicznymi.

Dla ochrony interesów zagrożonych banków podjęta została decyzja o utworzeniu nowego banku, który w całości przejmie finansowanie podmiotów przemysłowo – wojskowych. Bank zostanie powołany na bazie jednego z wiodących do niedawna rosyjskich banków, Promswiaźbanku, który w grudniu 2017 roku został przejęty do sanacji przez Centralny Bank Rosji.

29 stycznia administracja amerykańska przygotowała dla Kongresu tzw. „kremlowski raport”, tj. spis rosyjskich biznesmenów i urzędników, których powiązania z Kremlem stały się podstawą awansu i sukcesów biznesowych. Lista to część jawna raportu. Znalazło się na niej 114 urzędników i 96 oligarchów, których majątek przekracza miliard dolarów. Listę uzupełnia spis 69 rosyjskich kompanii, mających bliskie powiązania z władzami, z co najmniej 25 proc. udziałem państwa i o dochodach przewyższających 2 mld dolarów.

Po analizie i aprobacie przez odpowiednie komisje Kongresu i Senatu USA (powinno to nastąpić w ciągu jednego miesiąca), przedstawionych w raporcie działań, Ministerstwo Finansów USA, jako organ wiodący powinno ogłosić ostateczny kształt działań restrykcyjnych wobec Rosji. Lista, przygotowana przez Biuro ds. kontroli aktywów zagranicznych (Office of Foreign Assets Control, OFAC) Ministerstwa Finansów będzie zaś podstawą do objęcia sankcjami tych, którzy się na niej znaleźli.

Według analityków stare sankcje skutkują stratami w corocznej dynamice PKB Rosji w skali 1-1,5 punktu procentowego, nowe mogą wnieść dodatkowe straty 0,7-0,8 punktu procentowego. Nowe sankcje wnoszą dodatkową skalę niepewności i ryzyka inwestycyjnego w Rosji.

Dla nowych inwestorów, zwłaszcza zagranicznych, będzie to zapewne oznaczać wstrzymanie się z decyzjami inwestycyjnymi, dla starych zaś ponowną analizę celowości ich realizacji, tym bardziej, że część z nich mogła być podejmowana jeszcze przy założeniu pozytywnego nastawienia prezydenta Trumpa do rozwoju współpracy gospodarczej Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Do ostatecznego wyjaśnienia zakresu sankcji, zagraniczni inwestorzy sygnalizują konieczność zamrożenia inwestycji zarówno w Rosji, jak i za granicą, zwłaszcza realizowanych wspólnie z udziałem rosyjskich podmiotów objętych sankcjami. Stały się „toksyczne”. Przekładać się to będzie dodatkowo na zawężenie skali współpracy ekonomicznej i technologicznej z liderami gospodarki światowej.

Co z wywiezionym kapitałem

Możliwy szeroki kształt nowych sankcji stwarza duże zagrożenie dla najbogatszych Rosjan i ich majątków ulokowanych za granicą, na rachunkach bankowych, w nieruchomościach i funduszach inwestycyjnych. Majątek ten szacowany jest na 2 bln dolarów.

>>Dochody z eksportu ropy wypłynęły z Rosji za granicę

Perspektywa utrudnień w dostępie do tych środków może budzić niepokój u ich właścicieli. Natomiast w samej Rosji bardziej przeciętni obywatele postrzegają to jako szansę na częściowy powrót wywiezionego kiedyś kapitału. Dla kapitału powracającego do Rosji przewidziana jest nawet ustawowa amnestia, z takimi zachętami, jak zwolnienia z podatków od dochodów powstałych z zamykania inwestycji za granicą oraz ewentualnych różnic kursowych. Rząd rozważa także emisję kilkumiliardowej puli euroobligacji dla inwestorów z powracającym kapitałem.

Przygotowywana w przyspieszonym tempie ustawa, to powtórzone, w rozszerzonej wersji, uregulowania z 2015 roku. Ówczesna ustawa, ogłoszona jako jednorazowa amnestia, nie cieszyła się jednak dużym zainteresowaniem z powodu – jak to jest powszechnie oceniane – braku zaufania do państwa i realnej wartości oferowanych gwarancji, w tym przede wszystkim w odniesieniu do poszanowania prawa własności.
Powiązane tematy:

Niemcy mają dość sankcji wobec Rosji
Andrij Klymenko: Sankcje to wszystko, co mamy
Rosja: statystyka gospodarcza w służbie Kremla
Rosja inwestuje w rozwój Dalekiego Wschodu
Węgry i Rosja wzmacniają współpracę w dziedzinie energetyki
Skala nieufności nie uległa zmniejszeniu i, mimo że doszedł strach przed sankcjami, ocenia się, że zdecydowana większość obywateli Rosji posiadających znaczące aktywa za granicą, nawet w obecnej sytuacji nie podziela oficjalnego zapewnienia władz, że kapitał rosyjski może się czuć bezpieczny tylko w Rosji.

Zagrożenie dla rynku finansowego

Po wprowadzeniu ograniczeń w kredytowaniu rosyjskich państwowych banków i przedsiębiorstw, wśród możliwych nowych sankcji, jako najbardziej prawdopodobny analitycy wymieniają zakaz inwestowania przez amerykańskich rezydentów w rosyjskie rządowe papiery dłużne. Dotyczyć to może zarówno walutowych euroobligacji, jak i obligacji nominowanych w rublach. Na koniec III kwartału 2017 roku wartość rosyjskiego zadłużenia rządowego wynosiła ok. 160 mld dolarów, w tym 38,8 mld w euroobligacjach i 122 mld jako dług wewnętrzny, głównie w postaci obligacji.

Sankcje mogą być ogłoszone w wariancie miękkim i odnosiłyby się wtedy do nowych emisji lub w wariancie ostrym, co oznaczałoby konieczność wyzbycia się również wcześniej zakupionych.

W obu wariantach sankcje stanowiłyby znaczną dolegliwość dla budżetu. W okresie styczeń – listopad 2017 roku ministerstwo finansów Rosji pozyskało na rynku 1,06 bln rubli, z czego 715 mld, tj. prawie 70 procent pochodziło od nierezydentów. Ich ucieczka oznaczałaby dla budżetu znaczący wzrost kosztów pozyskiwania środków, szacowany na dwa 2 punkty procentowe. Postrzegana przez niektórych analityków możliwość wejścia rosyjskich banków w segment opuszczony przez nierezydentów nie wydaje się w pełni efektywnym sposobem zmniejszenia skali perturbacji. Zwiększone zaangażowanie w rządowe papiery dłużne oznaczałoby adekwatne zmniejszenie aktywności banków w finansowanie realnej sfery gospodarki, a tym samym dalszą zapaść procesów inwestycyjnych i w następstwie pogłębienie stagnacji.

Wyzbywanie się obligacji przez nierezydentów grozi załamaniem się kursu rubla. Przewiduje się, że mogłoby dojść w takiej sytuacji nawet do jego dewaluacji o 10 procent.

Agencja Bloomberg upubliczniła niejawną część dokumentów przygotowanych przez Ministerstwo Finansów USA, dotyczących celowości i skutków wprowadzenia zakazu inwestowania w rosyjskie rządowe instrumenty dłużne. Z dokumentu wynika, że zakaz taki miałby negatywny wpływ na rosyjską gospodarkę, z drugiej jednak strony ucierpieliby również amerykańscy inwestorzy zaangażowani w obroty rosyjskimi instrumentami dłużnymi. Dotyczy to w szczególności takich instrumentów, jak CDS (credit default swap) i swapy walutowe, w obrotach których aktywność inwestorów amerykańskich jest szczególnie wysoka, w tym również jako organizatorów rynku.

Rosjanie z zadowoleniem odnotowali chłodny stosunek administracji amerykańskiej do rozszerzenia sankcji na rosyjski dług publiczny. Niepokoi ich jednak rysująca się tu synchronizacja działań USA z partnerami europejskimi.

Nowe sankcje pogłębią stare problemy

Rosja z niepokojem oczekuje na nowe sankcje. Najbardziej dotkliwy, chociaż zdaniem analityków mało prawdopodobny i na aktualnym etapie nie brany pod uwagę przez stronę amerykańską, mógłby być irański wariant sankcji, tj. odcięcie Rosji od światowego systemu rozliczeń międzybankowych SWIFT oraz embargo na zakup rosyjskiej ropy i gazu.

Rosja w praktyce wyczerpała możliwości działań restrykcyjnych. Bezradność Federacji wobec nowych sankcji jest tym bardziej dotkliwa, że kraj zdaje sobie sprawę, że to działanie na bardzo długi okres. W tym kontekście przywołuje się podobny akt Jacksona-Vanika z 1974, uchylony dopiero po 38 latach w 2012 roku.

Rosjanie zorientowali się też, że nie mogą liczyć na „przyjaciół” z Europy i stawiać na podział – tracąca w wyniku sankcji i sprzyjająca Rosji Europa, kontra Stany Zjednoczone. Po pierwszych reakcjach firm europejskich, które dzięki lobbingowi skutecznie wpłynęły na zmiękczenie sankcji (między innymi podwyższenie do 33 proc. tolerowanego udziału rosyjskich firm objętych sankcjami w przedsięwzięciach inwestycyjnych, w porównaniu z pierwotną propozycją nie zawierającą żadnego limitu), górę wziął rachunek ekonomiczny. Widmo straty amerykańskiego rynku, dostępu do technologii i rynku kapitałowego znacznie osłabiły akcję lobbingową i uwidoczniły konieczność współpracy z agendami USA odpowiedzialnymi za sankcje. Ewentualne możliwe straty, wynikające z popadnięcia w konflikt z amerykańskim systemem sankcyjnym są niewspółmiernie wyższe niż korzyści z kontynuowania współpracy z podmiotami z Rosji.

Nowe sankcje pogłębiają stare problemy Rosji. Uderzają silnie w jej interesy ekonomiczne, bezpieczeństwo energetyczne i możliwości modernizacji gospodarki.

...

Trzeba plugastwo wytepic!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:19, 13 Mar 2018    Temat postu:

ZACHĘCANA DO BOJKOTU
MŚ ROSJA 2018 REPREZENTACJA POLSKI Dzisiaj, 13 marca (15:2Cool
"The Times" ujawnia, że brytyjskie służby dyplomatyczne namawiają m.in. sojuszniczą Polskę do zbojkotowania mundialu w Rosji. Polska strona na razie do niczego się nie przyznaje, a PZPN z Adamem Nawałką na czele szykuje reprezentację do jak najlepszego zaprezentowania się na MŚ.

Boniek kontestował MŚ w Rosji. Co teraz? INTERIA.TV
Nie tylko bulwarówki, ale też mająca spory autorytet i nie mniejszą wiarygodność gazeta "The Times" zapewnia, że Anglia faktycznie może zbojkotować mundial w Rosji. Co więcej, jej służby dyplomatyczne namawiają do tego samego sojuszników: Australię, Polskę i Japonię.

- Bojkot mistrzostw świata to jeden z poważnie rozważanych wariantów" - cytuje "The Times" jednego z urzędników Ministerstwa Obrony Zjednoczonego Królestwa.

Nie są to zapewne czcze pogróżki. Artykuł "Timesa" pochodzi z poniedziałku, 12 marca. Tymczasem 6 marca, dwa dni po próbie zabójstwa toksyczną substancją byłego szpiega Siergieja Skripala i jego córki Julii, Boris Johnson - minister spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii ogłosił publicznie:

- Żadna próba zamachu na życie niewinnego człowieka, przeprowadzona na terytorium Wielkiej Brytanii, nie pozostanie bezkarna. Po tym, co się zdarzyło, trudno mi sobie wyobrazić, że Wielka Brytania będzie reprezentowana na mistrzostwach świata w Rosji. Bezapelacyjnie musimy rozstrzygnąć ten problem - powiedział Johnson.

Wczoraj fakt rozważanego bojkotu MŚ potwierdziła premier brytyjskiego rządu Theresa May, która dodała, że "wielce prawdopodobny" jest udział Rosji w ataku na życie Skripala.

Brytyjczycy nie prezentują żadnych dowodów na udział Rosjan w próbie zabójstwa byłego szpiega. Twierdzą jednak, że do ataku użyto zakazanej chemicznej broni, rosyjskiego gazu bojowego "Nowiczek". Tak silnego, że w stanie ciężkim są nie tylko Skripal i jego córka, ale też angielski policjant, który jako pierwszy udzielał im pomocy.

Kilkanaście godzin temu rząd Wielkiej Brytanii wsparł sekretarz stanu USA Rex Tillerson, który stwierdził, że podejrzenia Brytyjczyków są w pełni uprawnione, a atak na Skripala "w oczywisty sposób pochodził z Rosji". Było to ostatnie publiczne wystąpienie Tillersona. Prezydent USA Donald Trump postanowił go odwołać i zastąpić jednym z szefów CIA Mike’em Pompeo.

Jasno z tego wynika, że trwa poważna rozgrywka na najwyższym szczeblu. Nie tylko PZPN, ale też Ministerstwo Sportu i Turystyki słusznie postępują, że trzymają się od tego z daleka.

- Decyzje takie jak bojkot mistrzostw świata nie należą do związków sportowych, tylko do najważniejszych polityków państwa - powiedział nam prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

..

Ja i tak bojkotuje pierwszy raz od kiedy ogladalem. Kraj wywalony z olimpiady ktorego zawodnicy dopuszczeni milosiernie z wolnej stopy podziękowali kolejnym koksem i lamaniem prawa! A teraz oni robia mundial! FIFA musi siedziec za to!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:50, 16 Mar 2018    Temat postu:

Młody "biznesmen" do Putina: Produkuję chipsy z jabłek. Putin: A jabłka z Polski?


Dzisiaj, 16 marca (09:29)
Podczas forum "Rosja, kraj możliwości" młody przedsiębiorca opowiedział Władimirowi Putinowi jak prowadzi działalność gospodarczą. To jeden ze zwycięzców konkursu "Liderzy Rosji". Jak tłumaczył, produkuje chipsy jabłkowe. Rosyjski prezydent zapytał z ironią: A skąd bierzesz jabłka? Polskie? "Nie. Rosyjskie" - odpowiedział młody Rosjanin i jak podkreślił: To odpowiednia odmiana.

...

Co to mialo byc?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:15, 23 Mar 2018    Temat postu:

UE wycofa ambasadora z Moskwy

Co najmniej 10 krajów UE szykuje się do wydalenia części rosyjskich dyplomatów w odpowiedzi na otrucie Siergieja Skripala w Wlk. Brytanii. Na szczycie UE taką gotowość wstępnie deklarowały Polska, Francja oraz kraje bałtyckie. Podobny krok rozważają też Szwecja, Dania, Rumunia, a może nawet Czechy.

...

Oczywiscie my pierwsi! Nie ma madrzejszego kraju niz Polska! A nas pouczali ze nie mamy wlasciwego podejscia do Ruskich. Zahut pokazal wlasciwe. Teraz sa z glowa w kiblu. Ruskim... Ohyda ze sni sie po nocach!

Trzeba obnizyc range. To nie musi byc ambasada! Mozna zdegradowac do poselstwa to nizej. Poselstwo do konsulatu. Konsulat do przedstawicielstwa. Kieruje nim przedstawiciel.

Ale najlepsza bylaby placowka. Placówka dyplomatyczna z kierownikiem. W kraju dzikim o którym nic nie wiemy nie stawiamy ambasady tylko placowke zeby sie zorientowac o co chodzi. I to jest na poziomie Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:08, 24 Mar 2018    Temat postu:

THE TIMES": W PONIEDZIAŁEK POCZĄTEK SKOORDYNOWANEJ AKCJI WOBEC ROSJI
ŚWIAT Dzisiaj, 24 marca (16:33)
Udostępnij
Komentuj (1379)
1379
Brytyjski "The Times" podaje, że 20 krajów Unii Europejskiej oraz Stany Zjednoczone przygotowują się do wydalenia rosyjskich dyplomatów. Według dziennika, "bezprecedensowa skoordynowana akcja" rozpocznie się w najbliższy poniedziałek odwołaniem, na okres czterech tygodni, unijnego ambasadora w Moskwie Markusa Ederera.

Prezydent USA Donald Trump /MANDEL NGAN /AFP
Prezydent USA Donald Trump /MANDEL NGAN /AFP
Dyplomatyczne sankcje mają stanowić odwet za próbę otrucia byłego rosyjskiego podwójnego szpiega Siergieja Skripala i jego córki. Do ataku z użyciem broni chemicznej w brytyjskim Salisbury doszło 4 marca.

REKLAMA
.....
W trakcie zakończonego wczoraj szczytu państw Wspólnoty w Brukseli "szybką reakcję na zamach" zapowiedziało wielu europejskich przywódców, między innymi Niemiec, Francji, Polski oraz państw bałtyckich.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że w poniedziałek odpowiemy w sposób zdecydowany na atak chemiczny. Nie wyjaśnił jednak czy chodzi o usunięcie rosyjskich dyplomatów czy raczej wezwanie na konsultacje ambasadora Polski w Rosji.

Trump także wydali z USA rosyjskich dyplomatów?
Jak informują amerykańskie media, prezydent USA Donald Trump zgodził się z rekomendacją Rady Bezpieczeństwa Narodowego w odpowiedzi na atak chemiczny w Wielkiej Brytanii.

Rada podjęła decyzję o rekomendowaniu wydalenia rosyjskich dyplomatów w środę. Wczoraj została ona przekazana Donaldowi Trumpowi. Amerykański prezydent zaprosił wówczas do Białego Domu ambasadora USA w Rosji, sekretarzy obrony, skarbu i handlu, szefa służb wywiadowczych oraz doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Według agencji Bloomberg, Donald Trump zgodził się z rekomendacją wydalenia rosyjskich dyplomatów, ale chciał mieć pewność, że Europa podejmie takie same kroki.

Wydalenie rosyjskich dyplomatów amerykański prezydent ma ogłosić w poniedziałek. Przedstawiciele Białego Domu zastrzegają jednak, że decyzja może nie być ostateczna.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders odmówiła oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

...

Trzeba z Ruskimi skonczyc raz na zawsze i przejsc do innych problemow a nie rozciagac jakbyscie lubili problemy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:06, 26 Mar 2018    Temat postu:

Rosyjscy dyplomaci zostają wydaleni z Zachodu.

W akcji usuwania rosyjskich przedstawicieli bierze udział 14 państw unijnych.

...

To cieszy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:05, 27 Mar 2018    Temat postu:

NATO ograniczyło maksymalną liczebność rosyjskiej misji przy Sojuszu do 20 osób

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił, że wycofał akredytację dla 7 dyplomatów rosyjskiego przedstawicielstwa przy Sojuszu w reakcji na atak w brytyjskim Salisbury. NATO ograniczy również liczebność rosyjskiego przedstawicielstwa o 1/3, do 20 osób.

...

Dobry krok naprzod.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:04, 11 Kwi 2018    Temat postu:

Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na krach na giełdzie i kursie rubla

Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.

...

To cieszy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:49, 16 Kwi 2018    Temat postu:

Amerykańskie sankcje mocno uderzają w Rosję


Dzisiaj, 12 kwietnia (07:55)
Wartość rubla spadła do poziomu najniższego od początku 2016 roku i wciąż tracą rosyjscy miliarderzy. To efekt ostatnich amerykańskich sankcji obejmujących oligarchów bliskich Władimirowi Putinowi, urzędników oraz przedsiębiorstwa. Objęto nimi 14 firm oraz 24 osoby, w tym miliarderów Olega Dieripaskę czy Wiktora Wekselberga. Następne tąpnięcie rosyjskiej gospodarki może nastąpić w chwili, gdy będzie narastał konflikt rosyjsko-amerykański w sprawie Syrii.

...

Niech uderzaja i to jeszcze mocniej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:04, 16 Kwi 2018    Temat postu:

Stany Zjednoczone przygotowują nowe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej za wspieranie reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada - poinformowała w niedzielę ambasador USA przy ONZ Nikki Haley.
W programie "Face the Nation" telewizji CBS dyplomatka powiedziała, że sankcje zostaną ogłoszone w poniedziałek przez ministra finansów Stevena Mnuchina. "Dotkną bezpośrednio wszystkie rodzaje firm, które miały do czynienia ze sprzętem powiązanym z Asadem i użyciem broni chemicznej" - podkreśliła.


REKLAMA

Haley powiedziała również, że Syria póki co odmawia udziału w wielostronnych negocjacjach w ramach prowadzonego przez ONZ procesu pokojowego. To Rosja powinna "przyprowadzić Syrię do stołu rozmów" - dodała.

Zaznaczyła przy tym, że władze syryjskie "nie są godne" zaproszenia do bezpośrednich rozmów z USA. "Nie będziemy prowadzić rozmów jeden na jeden z Asadem" - powiedziała amerykańska ambasador.

Wcześniej w wywiadzie dla telewizji Fox News Haley poinformowała, że USA nie wycofają swoich wojsk z terytorium Syrii, dopóki nie zostaną osiągnięte założone cele: zapewnienie, że broń chemiczna nie będzie wykorzystana w sposób zagrażający interesom USA, pokonanie Państwa Islamskiego oraz stworzenie możliwości obserwowania działań Iranu.

Rosja jest sojuszniczką reżimu prezydenta Syrii Asada i wspiera go militarnie, a w ostatnich dniach kilkakrotnie blokowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucje poświęcone Syrii po informacjach, że w kraju tym miał miejsce kolejny atak z użyciem broni chemicznej. O atak chemiczny z 7 kwietnia dokonany w mieście Duma pod Damaszkiem Zachód oskarża syryjskie siły rządowe i w ramach akcji odwetowej USA, Francja i Wielka Brytania przeprowadziły w sobotę nad ranem serię nalotów na obiekty strategiczne w Syrii.

..


Ruskich trzeba zgillowac i to mocno. To sa bestie jak widac. Bezinteresownie czynia zło! Odwrotnie niz ludzie porzadni. To zwyrodnialcy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 6:37, 09 Maj 2018    Temat postu:

Wydatki wojskowe Rosji spadły o 20% z powodu problemów gospodarczych
sobota, 05 maj 2018 07:33
Wydatki wojskowe Rosji spadły o 20% z powodu problemów gospodarczych
Z kolei kraje Europy Środkowej i Zachodniej zwiększają wydatki na wojsko z powodu agresywnych działań Federacji Rosyjskiej.
Wydatki wojskowe Federacji Rosyjskiej w 2017 roku wyniosły 66,3 mld dolarów, przy tym zmniejszyły się o 20% w porównaniu z kosztami 2016 roku. Redukcja ta stała się dla Rosji pierwszą od 1998 roku, wynika z raportu Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI).

Podkreśla się, że modernizacja pozostaje dla Rosji priorytetem, ale wojskowy budżet jest ograniczony z powodu problemów gospodarczych, z którymi kraj boryka się po 2014 roku. Tnąc koszty, Rosja została wyeliminowania z trójki światowych liderów pod względem wielkości budżetu wojskowego, przegrywając trzecie miejsce z Arabią Saudyjską. Dwa pierwsze miejsca zajmują Stany zjednoczone i Chiny.

...

Czyli znowu wyszlo na moje. Sankcje zaczynaja dzialac. Ruskim kasa spadla to i na bomby nie maja. Proste. Zachod zwiekszyl wydatki Ukraina zwiekszyla wojsko. Ruscy zmniejszyli bo nie maja wyjscia. Zdolnosci agresji Kremla spadly.
Widzkmy zbrodnie Niemcow ktorzy praktycznie finansuja bomby Ruskich. Germancow trzeba zaorac.
Sankcje trzeba kontynuowac aby ruskie zbrojenia spadaly coraz bardziej. Az zmusi ich to do opuszczenia Donbasu Krymu Gruzji i Syrii przede wszystkim!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:42, 25 Maj 2018    Temat postu:

Niemieckie firmy uciekają z Rosji

Opublikowany właśnie przez rosyjski Bank Centralny raport na temat przepływów kapitałowych w 2017 roku nie pozostawia wątpliwości. Zagraniczne inwestycje bezpośrednie szacowane są na 27,9 mld dolarów, co stanowi spadek o 14,3% w porównaniu z rokiem poprzednim

...

Wreszcie madre decyzje!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:03, 26 Lip 2018    Temat postu:

Kreml wprowadzil duza podwyzke VATu bo budzet zaczyna swiecic dziurami.

Widzimy ze jedyne co dziala to sankcje. Tak jak mowilem. Trzeba wiecej tego!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:53, 28 Lip 2018    Temat postu:

Rosja przegrywa kolejny wyścig zbrojeń, który sama zainicjowała. Europa powoli się budzi z „pokojowego” snu, ale sporo wydaje na koszty związane z utrzymaniem ludzi zamiast na zakupy sprzętu.

Wydatki na wojsko – Rosja traci paliwo?
Moskwa wydała na obronę kwotę 66,3 miliarda dolarów w 2017 roku. Oznacza to 20% spadek w porównaniu do 2016 roku. W efekcie tego Rosja utraciła trzecie miejsce w globalnym rankingu. Był to pierwsza taka redukcja od 1998 roku, czyli po prawie dwóch dekadach, które niemalże zbiegają się z okresem rządów Władimira Putina.
Co prawda modernizacja sił zbrojnych nadal pozostaje priorytetem w Rosji, ale budżet tego państwa jest coraz bardziej odczuwa zachodnie sankcje oraz problemy gospodarcze, które są pokłosiem jej agresywnej polityki zagranicznej. To mogą być pierwsze oznaki tego, że Moskwa przegrywa kolejny wyścig zbrojeń, który sama zainicjowała.

...

Sankcje nadzwyczaj skuteczne. Zadna dyplomacja nie pomogla a sankcje od razu. Sprawa jest jasna. Zwiekszac nacisk sankcjami az do zwyciestwa. Opuszczenia Donbasu Krymu Gruzji itd.

Niestety Trump. Nie wiadomo co odwali. USA jest obecnie nieprzewidywalnym krajem... Wygrywaja sankcjami ... I ODDAJA SYRIE! JAKIM TRZEBA BYC DEBILEM ZEBY ODDAWAC TERENY JAK SIE WYGRYWA!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:19, 11 Sie 2018    Temat postu:

Rosyjska siec dyskontów Svetofor jednak wycofuje sie z ekspansji w Polsce.

Sieć Svetofor rezygnuje z ekspansji w...

...

Sami rozumiecie ze z Putinem itd. zadne wasze kapitaly w Polsce nie przejda...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Sob 11:19, 11 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:41, 13 Sie 2018    Temat postu:

W ciągu ostatnich dni dolar umocnił się o 3,6 rubli do 67,93 rubli za dolara, a euro zyskało 2,8 rubla i warte jest 77,43 rubli.To najsłabszy kurs rubla od października 2016 r. Panikę na giełdach w Rosji resort finansów tłumaczy „jedyną reakcją rynku” na zagrożenie nowymi, zaostrzonymi sankcjami USA

Panika na walutowym rynku Rosji Panika na walutowym rynku Rosji

...

Niedoszle imperium idzie ostro na dno.
Widzimy jak sankcje sa skuteczne. Dlatego Zachod nie chce ich nakladac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:10, 22 Sie 2018    Temat postu:

cybernetyczną i "związaną z Koreą Północną". (...) Jedna z firm objętych sankcjami (słowacka) "współpracowała z rosyjskimi służbami wywiadowczymi i wojskiem oraz zajmowała się "śledzeniem podmorskich kabli komunikacyjnych, przez które przepływa znaczna część światowych danych .

Resort finansów USA wprowadza Resort finansów USA wprowadza nowe sankcje wobec Rosji. M.in. za działalność...

...

Prosz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:48, 25 Sie 2018    Temat postu:

Blokada dla rosyjskich oligarchów, by nie naruszyć amerykańskich sankcji.

Credit Suisse zamroził pieniądze rosyjskich oligarchów

...

Prosze bardzo!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:23, 27 Sie 2018    Temat postu:

USS Carney pojawił się na akwenie bezpośrednio sąsiadującym z Rosją. Amerykanie nie ukrywają, że chodzi o zamanifestowanie wsparcia dla swoich sojuszników w tym regionie.

Amerykański niszczyciel wpłynął Amerykański niszczyciel wpłynął na Morze Czarne. Rosjanie w nerwach

...

Ruscy traktuja Zachod jak wroga i tylko debil moze snuc jakies z nimi sojusze.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:21, 29 Sie 2018    Temat postu:

Poważny kryzys i falę krytyki wywołały w Rosji plany dotyczące wydłużenia wieku emerytalnego. Dmitrij Miedwiediew zniknął, a prezydent Władimir Putin niespodziewanie postanowił wystąpić w telewizji z orędziem – pisze „Rzeczpospolita”.

Tajemnicze zniknięcie premiera Tajemnicze zniknięcie premiera Rosji. Władimir Putin szykuje orędzie...

...

To sie narobilo. Ciekawe ktory sobowtór je wyglosi?
Trzeba wiecej sankcji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:43, 18 Paź 2018    Temat postu:

Wśród Rosjan rozlewa się konsumencka beznadzieja. Sytuacja może być...

Szybsze tempo wzrostu cen oraz niestabilny rubel są dużym problemem dla finansów gospodarstw domowych. Znalazło to wyraz w największym od 2015 roku spadku zaufania konsumentów.

...

Sankcje dzialaja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:02, 30 Paź 2018    Temat postu:

Zjeść ciastko i mieć Krym, czyli o niedziałających sankcjach na Rosję...

Sankcje wobec rosyjskiej energetyki przekreślają realizację planów rozwojowych, ale nie zagrażają względnej stabilności sektora. Szereg przykładów współpracy firm zachodnich z rosyjskimi koncernami energetycznymi i brak restrykcji wobec newralgicznych dla Rosji obszarów zmniejszają znaczenie sankcji.

...

Wina Zachodu. Gdyby sankcje porzadne nalozyli dawno bysmy zapomnieli o jakichkolwiek problemach z Ruskimi.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:38, 30 Paź 2018    Temat postu:

NBP: Spada import rosyjskiej ropy do Polski

W II kwartale import ropy do Polski wzrósł o 75 proc. rdr, a udział Rosji w dostawach surowca spadł do 64 proc. wobec 79 proc. rdr – podał NBP w raporcie o bilansie płatniczym Polski w II kwartale. „Wartość importu ropy była blisko o 75 proc. wyższa w porównaniu z II kwartałem 2017 r., na...

KOMENTARZE (1) : najstarszenajnowszenajlepsze

b0gusz 19 godz. temu 0
Prawilno

...

Wspaniale dane!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:49, 03 Lis 2018    Temat postu:

USA prześcignęły Rosję pod względem wydobycia ropy naftowej

W sierpniu br. w USA wydobyto rekordową ilość ropy naftowej, prześcigając pod tym względem dotychczasowego lidera - Federację Rosyjską. (...) W USA wydobywano 11,346 mln baryłek ropy naftowej dziennie, podczas gdy w Rosji wskaźnik ten wyniósł 11,21 mln baryłek dziennie.

...

Ruscy przegrywaja definitywnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:29, 18 Gru 2018    Temat postu:

Z ulic rosyjskich miast mają zniknąć tablice z kursami walut

Specjalne poprawki do ustawy „O regulowaniu walutowym i kontroli walut” opublikowano właśnie na internetowym portalu aktów prawnych. Po co te tablice mają drażnić Rosjan codziennie im przypominając o aktualnej wartości ich waluty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

KOMENTARZE (5) : najstarszenajnowszenajlepsze

Trismagist 14 min. temu 0
W pociągu kolei transsyberyjskiej:
- Zdrastwuj Babuszka , kuda ty jediosz?
- Zdrastwuj. Iz Maskwy we Władywostok. A Ty?
- Iz Władywostoka w Maskwu.
- Wot, tiechnika...
udostępnij

MalpigwaltXXXX 35 min. temu 0
Ruski kabaret.

...

Az tak leci na łeb?!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133592
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:16, 21 Gru 2018    Temat postu:

Rosja się wali... i to dosłownie. W 2018 roku zawaliło się już ponad 100 mostów.

Jak przyznają media, winne tym katastrofom są nie tylko niszczycielskie żywioły, ale również „chroniczne niedofinansowanie regionalnych funduszy drogowych”. Co 9 most w Rosji jest drewniany. Ciekawy artykuł z materiałami wideo pokazującymi moment zawalenia.

...

Takie to ,,imperium".



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 14:18, 21 Gru 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 61, 62, 63  Następny
Strona 44 z 63

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy